PSI: Co je to?

Je to malé, bílohnědé, rotuje to prostorem a občas se tomu zamotají tlapky. Co je to? Je to Světluška. Ne ten světélkující brouček, ale blenheimová kavalíří slečna, původním jménem Beatrice Darling Daisy, stáří 3 měsíce.

 

To bylo tak. Na venkově jsem časem začala mít problémy s Borůvkou. Lidé tu mají hlavně velké psy a v 98 % případů je k Borůvce nepustí, buď ze strachu, aby jí obřík neublížil, nebo prostě proto, že jejich pes jiné psí kolegy nesnáší. Z Borůvky se začala stávat protivná bréca, která si přestávala tak radostně hrát a jiným psům se vyhýbala.

Ano, dospěla, v říjnu bude mít tři roky, a taky nějakou dobu kulhala, ale to snad neznamená, že se oblíbeným zábavám bude věnovat jen vlažně jako stará bábina. Na cvičák jsme kvůli bolavé tlapce nemohli, protože při pohledu na překážky by chtěla skákat a měla nařízený klid (nejdřív striktní, ale my jsme si ho časem upravili podle potřeb).

 

 

Proto k nám přibyla Světluška. Vnesla do domu trochu neklidu, ale musím zaťukat na dřevo, že je to pohodové štěně. Pochází ze smečky čtyř fen chovaných v bytě, takže splňovala moje požadavky na výchovu v rodinném prostředí.

U chovatelů se na první návštěvě Borůvka tvářila zděšeně a očividně nevěděla, co s tím davem psů má dělat. Feny ji jen očuchaly a dál to neřešily, zato tři štěňata se na ni radostně vrhla jako na novou oběť a začala jí tahat za dlouhé uši. Borůvka se tvářila, že je tím zájezdem vyloženě zklamaná 🙂

 

 

Při odběru štěničky taky nejásala, ale posléze se šla s vrtícím ocasem seznamovat – holt jsme ji dovezli do již fungující smečky a ona zřejmě netušila, kam se zařadit. V autě ležely vedle sebe na zadním sedadle mezi dětmi a Borůvka na začátku cesty štěkla jen dvakrát – jednou, když jí Světluška šlápla na čerstvě vyholenou packu po odběru krve, a podruhé, když jí zastrčila čenich pod zadek. A pak usnuly obě.

Sžívání probíhá pomalu, ale probíhá. Borůvka sice každou chvíli brblá, ale Světluška si z toho nic nedělá. Do misek si nelezou, ze svého pelechu ji Borůvka nevyhazuje a hračky jí půjčuje bez řečí – pokud se jí malá nesnaží vydrápnout hračku přímo z huby.

 

 

Venku hrávají na honičku. Světluška není nijak zvlášť vystrašené štěně, pokud jde ven s Borůvkou, jen by jí u toho nemusela pořád skákat na hlavu. Tam musíme zasáhnout my, aby se Borůvka mohla v klidu vyvenčit, a pak si to už ošéfuje sama.

Jediný problém se zatím ukázal být naše postel, když jsem Kájovi podala ráno štěně, abych se mohla oblíknout, a Borůvka začala naštvaně vřískat. Ale klidný povel, že se to nedělá, ji umlčel, a tak se jen uraženě otočila ke štěněti zadkem. Koneckonců, to je můj pelech, ne? Takže tam budu pravidla určovat já.

Polárka si se Světluškou už pokusila vyjasnit stanoviska – zasyčela na ni a taky jí už dala pár facek, ovšem Světlunda jí v mezičase zas olízla hlavu (byť si musela plivnout pod nohy), což konsternovaný černý démon s vytrčeným ocasem odešel vydýchávat na tepláky do Kubovy skříně.

 

 

V budoucnu Světlušce chystáme taky výcvik na cvičáku, protože poslušnost je zapotřebí. Psovodem jí bude Kuba. No a vylomeniny ji naučí tetka Borůvka – doopravdy jsou teta a neteř!

 

 

 

Aktualizováno: 11.8.2011 — 23:15

170 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
  1. Myslím, že si nestěžuje 🙂 Před chvílí mi tu pobíhal obrácený pelech- Světluška do něj tak dlouho skákala šipky, až si ho obrátila na hlavu a musela být vysvobozena. Hrabat jámy na poli už začala, bobruje klacky a už citýruje kočku podobně jako Borůvka. 😀

 1. Světluška je kouzelné jméno pro světlounkou kavalíří holčičku! A Borůvka se má, i když si to zatím tak docela nemyslí – krom vlastní kočky má teď i mladší sestřičku ( no tak dobře, neteř) na hraní. Co dostane příště? 🙂
  A já záv…přávidím, připadá mi to tak dávno, co se u nás batolilo štěně! (Nedalo mi to, koukla jsem do starého kalendáře a je to téměř na den 2 roky, co jsme si Denise přivezli – 11.8.2009.) Tak si to užívejte, utíká to strašně rychle!

 2. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Lord Chester vypráví po večeři u lady Ireny: „Včera jsem měl nepříjemný sen. Zdálo se mi, že mluvím ve Sněmovně lordů. Náhle jsem se probudil. A představte si: Já byl skutečně ve sněmovně a skutečně jsem mluvil.“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem přítomným klidný večer, hezké sny, hezky se vyspinkejte a těšte se na víkend. ~o)

  1. Óóó, jaké štěstí, že tohleto ani jedno ani druhé se nemůže stát našim politikům. (rofl)

 3. Matyldo, Světluška je krásná psí holčička. Přeju Vám všem moc moc krásných společných chvilek. Hlavě tichých. U nás co máme překerrýkováno klid je když spí – třeba teď a někdy si s Frogáškem spolu potichu zavzpomínáme jak nám bylo společně potichu dobře, když jsem čekala na Terrynka, krásných tichých 11 měsíců a to jsem netušila,že to horší nás ještě čeká…..v Rusku…. 😀 trošku ju pomlouvám ale myslím, že záhy uvidíte, že nekecám….. (blush)

   1. já doufám, že se bude chovat slušně, má cosi „vyskakovací“ období, ale třeba dneska byla hodná na cvičáku na ostatní pejsky….asi už ji nebaví být vyloučena z kolektivu (rofl)

 4. Hlášení počasový: i tady asi do tří pršelo, ne snad moc a soustavně, ale vždycky, když jsme si řekli, že už teda jdeme, tak zase začalo. Ono je přece jenom líp venku, kde je zima, než doma, kde je zima (člověk se chůzí rozehřeje). No, když jsme vylezli, zjistili jsme, že děsně fičí (ono tady skoro furt).
  Louk, našli jme pozitivum – je tu príma cukrárna (nod)

  1. Tak to se asi coby dovolena nepovidlo. Narozdil od nekterych Zviretniku, ja mam na dovolenou vzdycky stesti na pocasi. Nechlubim se, jen konstatuju. V necem mne snad pan buh ma rad – zajisti slusne pocasi na vylety.

   1. sis ho zasloužila (nod) . Já většinou taky nemívám špatně, nebo aspoň ne soustavně, halt nemůže bejt pořád posvícení 😛

 5. OT: Ach jo. Prave jsem se dozvedela, ze moje slovenska kamaradka tady v Columbii je v rehabilitacnim spitale po mrtvici. A jak se to stalo, je svym zpusobem neuveritelne. Poprve po deseti letech v USA se chystala jet na Slovensko. Mela letet kratce pred tim, nez jsem se ja vratila z Ceska a zustat mesic. Tak strasne se tesila . Den pred odletem ji ranila mrtvice. Tyden byla na JIPce, pak dalsi tyden v polointenzivni peci, ale ted uz je v rehabilitaci. Mluvi, sice trochu zpomalene, ale kdo ji nezna, by to nepoznal. Spravilo se ji polykani, takze uz pod dozorem ji kasovitou stravu. Chodi – pomalu, ale zlepsuje se. Mela neuveritelne stesti. Doma se ji udelalo spatne, ale jeste zavolala sestre na Slovensko, ze neco je s ni strasne v neporadku a ze asi neprijede. Pak si zavolala zachranku. Zachranka ji vzala do spitalu v malem meste, u ktereho s manzelem bydli. Nastesti tam byl rozumny doktor, ktery usoudil, ze na to nejsou zarizeni a zavolal vrtulnik, ktery ji vzal do Columbie na trauma centrum. Tam doktori zkonstatovali, ze byla doslova minuty od nezvratitelneho mozkoveho poskozeni. Ale uz je holka dobra – i z nemocnicni postele zertuje, kdyz mi licila, jak se snazi levou rukou neco uchopit, tak jsem se fakt smala. A jeji hlavni rehabilitacni sestra pochazi z polsko-slovenske hranice, tak si povidaji. Zas jsem si uvedomila, jak casto jen vteriny nas deli od zivota a smrti, anebo od toho co neni smrt, ale jen pomale umirani. Trochu palecku sem do Columbie Jarusce – ona je veliky bojovnik.

  1. Tvoje kamarádka je úžasná bojovnice. Právě proto, že je bojovnice, tak si zajistila pomoc. Ty další šťastné kroky k jejímu uzdravení si opravdu zasloužila svojí rozhodností. Moc ji pozdravuj, a že na ni myslím. A přeju, aby se zdraví vrátilo (sun)

  2. Držím (y) , aby i v rehabilitaci měla hodně štěstíčka. Bojovníci jako ona, si jej zaslouží!

  3. Hano, moc budu myslet na Tvoji kamarádku a držet pěstičky ať všechno dobře dopadne. Tohle je strašně zákeřná příhoda a zaplať pánbu, že to doktor dobře odhadl.
   Držíme všechno co máme a mávám k Vám. (h) (wave)

  4. Palce pro Jarušku ! (y) (y) Musí to být skvělá ženská, když dokáže svoji situaci brát s humorem.

  5. Hani, mrtvici jsem viděl sakra zblízka (otec zkolaboval přímo přede mnou), takže držím vše, co mám! (y) (y) (y)

  6. Hanko, vím, že Jarušce vzdálené vyřídíš, že ji tady spousta lidí, ktré nezná, drží palce. A já také:
   „Jaruško, držte se, abyste na tu návštěvu „doma“ mohla odletět.“ (y) (y) (y) (f)

 6. tak nám tady co ?? Tak nám tady leje (rain) Tráva roste jako z vody (tmi) , sekat se nedá, protože ráno bývá rosa a odpoledne lijavec. Už ani nepamutuju den, kdy vůbec nepršelo.

  Betka se tváří zdravě ( a taky velmi žravě 😛 ) – ale má smolíka. Prostě o víkendu nepůjde ven (stačí její lítání po zahradě) , protože tam nějaká drobná chybka je. Opravdu drobná, protože páník ji ještě nevidí ale já nechci, aby se holka kosatčí zhoršila…

  1. Jj, pánečkové bývají vidoucí, až v hodině dvanácté. Držím palce, ať je líp. (y) A taky posílám kousek (sun)

  2. Ano, znám situaci kdy,…protože páník ji ještě nevidí….. 🙁 . Je zajímavé, že paničky vždy postřehnou jemnou změnu v chování pejska dřív, než páníci. Např. si všimnu, že koucourovi není dobře. „Prosím tě, nic mu není“, odpoví páník. Za deset minut se kocour vyzvrací přímo před ním na koberec (chuckle) .

   1. Ano damy, ono s tema panikama a jejich rozpoznavacima schopnostma je to pravda. Snad je to tim, ze si nepripusti problem.

  3. Pohlaď za mne Betynku a ať je to fakt jen nějaká zanedbatelná drobnost.
   (y) (h) (n) (dog) (h)

  4. Ano, my ženské na to máme nějaké čidlo či co. Nebude to podmíněno nějakými těmi mateřskými instinkty, co má každá normální ženská?
   Vlastní zkušenosti: „Pane doktore, ta Shelminka se mi nelíbí.“ „Co jí je? „Já nevím, kdybych to věděla, vykurýruji si ji sama.“ Vypoklonkoval nás a druhý den vypukl silný katar, přímo zánět střev. Už jsem k němu nikdy nešla. Když to hrozilo podruhé, šla jsem k tomu co je teď náš. Řekla jsem to samé a on mi odpověděl, že když se čubinka paničce nezdá, určitě něco tam bude. A začal s prevencí, i když vlastní příznaky ještě nevypukly.

   Xerxová prosím, pohlaď slečnu Betynku a vzkaž, že moc (y) (y) . Ať se vykurýruje a není to nic vážného, že se na ni těším.

 7. Zdravím dvojpsí královskou smečku, jsou rozkošné obě dvě. Tak ať Vám to pěkně kvakoší u žabek. (h)

  Teprve dočítám týden, Berušku milou s execírkou na cvičáku, ohromně jí to šlo, zdá se , že panička je již téměř vycvičena. (rofl)

  Kuky, krásné včerejší písání, není vet jako vet a ty jsi trpělivá, soucítíš a zároveň máš ten správný pragmatický rozum a to je velmi dobrá kombinace, tak díky za vše. (h)

  Všem Klárkám vinšuji všechno nej, nej, a taky všem jiným oslavencům. (f) (sun) v duši a cink (d)

  Jinak se připojuji k denní mantře Xerxové, doufám, že je Betynka,štěňátko malé naše v pořádku. (y)

  Ještě jdu na komentáře, přes víkend mám akce tak nebudu na compu, mějte se krásně a užijte si víkend. (wave)

 8. Chá, taky koupili pejskovi pejska 🙂
  A jakýho pěknýho. Hi hi, myslím, že je to plameňák.
  Tak ať vám pěkně roste.

 9. Krásné štěňátko (dog) Tak ať vám pěkně ve zdraví roste.
  Jméno je krásné (i když se přiznám, že po Borůvce a Polárce jsem čekala nějaký „jedlý“ jméno) 🙂

  1. No, já se řídím okamžitou inspirací při pohledu na zvíře- a Světluška k ní prostě seděla 🙂
   No a Polárka není můj výtvor, tak ji pojmenovala chovatelka- naše Bubu 🙂

 10. Tak jsem dočetla předchozí komentáře a honem, honem držííím
  (y) (y) (y) všem potřebným dvou i čtyřnožcům v komentářích zmiňovaným!!!! A všem přeju krásný – snad konečně letní – víkend (sun)

 11. Jejdánky, to mi to zase krásně vyšlo vrátit se na Zvířetník k tak pěknému představení nového člena rodinné smečky (sun Tak ať vám Světluška pořádně „svítí“ a do smečky krásně zapadne. Ta její kukadla naznačují, že to nebude tak velký problém (inlove)

 12. Světluška je nádherná malinká pejsková. Už jsem asi ze dvou náznaků tušila, že se u vás doma schyluje k velké události. Nepíšu překvapení, protože tohle pro vás překvapení nebylo. Snad jedině pro tetičku Borůvku a pro Polárku, ale ona si je Světluška spořádá, o tom nepochybuji.

 13. Nádherný plyšáčik (h), to samozrejme neznamená, že z nej nebude ešte krajší čertík, ten jej už teraz pomrkáva z očí 😀

 14. Milá Matyldo, blahopřeji celé smečce k sladkému a něžnému zvětšení. Nad skoky Světlušky na hlavu tety Borůvky přimhuřuji oko, to zrovna s něžností nemá moc společného.
  Užívejte si nových radostí a starostí ať je jen malilinko. 🙂 (inlove) (h) (h) (h)

 15. Šteniatko je uchvatné,krásné a vôbec—nenapíšem že právidím,pretože hnusne závidím.
  Klárkam som blahoželala včera,dnes to zopakujem Marička je frajerka a moj človek-aj k pivu,či alkoholu musí jeden pristupovať pragmaticky.napr.U nas je dnes akcia na Fernet citrus a kedže nielen chlapi majú svoje dni,tak dve flaštičky mi už hovoria pani.

 16. Matyldo, to je paráda! Krásná Světluška jako žačka madam Borůvky. Před TLP smekám, ale rovnou předpovídám, že si ho Světluška omotá kolem packy úplně stejně jako Borůvka a Polárka. A moc se těším, že se s mladou dámou setkám. A vsadím se, že se moc těší i náš Dasty, i když to ještě neví. (chuckle) Konečně bude mít kolem sebe někoho uměřené velikosti.

  1. U žabek s euž seznámila s jedním spřáteleným yorkem, tak to si asi pohrají. Velkých psů se zatím bojí, ale s nějakým trpělivým to půjde taky.

   1. Docela mě zajímá, jak dopadne setkání Borůvky s Cindy, protože Cindy před každým psem hodí záda.

   1. Ahoj barvičková, pozdravuj toscu ode mne, případně i jinéhoHonzu a mějte se krásně kafíčkově. (wave)

 17. Matyldo, veliká gratulace! K roztomilé plyšáčkové i domácí diplomacii 🙂 . Ať vám to ve smečce klape! (inlove) A hodně foť a piš, ať z toho my chudáci jednopsí taky něco máme! (Kurňa, hned bych si dala říct – nakonec bych i slevila z pastevecké holčičky a vzala zavděk netopýřím miminem 😛 . Ajaj, drahá CD, nic sem neřek. )

  1. Milé Klárky, přidávám se k přání všeho nejlepšího k vašemu svátku. (rose1) Oslavujeme vás, oslavte se!!! (rose1) (rose1) (rose1) (^) (d)

   1. MIlá Velká Kočko, k tvému přání se, s dovolením, přidám! (h)
    Oslavujeme vás, oslavte se!!! (h) (rose1)

  2. Klárky, Kláry i Klárinky, svaté i nesvaté (to byla vzpomínka na vinici sv. Kláry nad Pražskou Zoo), přeju vám všecko nejkrásnější, radost, pohodu a hlavně zdraví, zdraví, zdraví.
   Na nebi kvete krásný kosatec, koukněte!
   http://www.astro.cz/apod/ap110804.html
   A dvě pejsčí dámy, jedna malilinká – to nemá chybu!
   (h) (h) (h)

 18. Jejda, tak opravdu štěně. I když se to dalo tušit, neb tu byl takové narážky ;). Tak ať se holky pěkně sesmečkují a máte s nimi veselo.
  Chci poděkovat za večerní i ranní palečky, pomohly, je mi líp. Z jídla se mi dělá sice špatně jen na ně pomyslím, ale jinak už je to v klidu. Včera ty křeče mě pěkně vyděsily (zabalila jsem tašku do porodnice, ale to už je stejně skoro na čase). Ještě že je MLP doma, sama bych ani dneska Rysíka nezvládla. O včerejšku nemluvě, to sem prostě spala.

  1. BTW, když už mluvíme o nových štěňátkách, víte, že u Neffů taky mají štěndo? A asi taky týden.

    1. Vím to taky už asi týden. Myslela jsem si to, že se bez pejska dlouho neobejdou. Kdo si jednou zvykne na zvířecí společnost, tak odmítne jen z vážných důvodů….

  2. Vzpomínám na Tebe, že čas se krátí a přeji všechno dobré.
   Tobě i těm okolo Tebe.

 19. Já to vytušila hned, když se na seznamu do Podmitrova obevilo vedle Borůvky jméno Světluška!
  Matyldo, když si vzpomenu, jak před pár lety se uýá nás na dvorku Kuba poprvé bratřil s cizím psem-Klérkou a dnes jste plnokrevná psí rodina. Co ti chlupatci nedokáží (chuckle) !

 20. Ač můj psí vkus preferuje jiná plemena, tak nad Světluškou, stejně jako před pár lety nad její tetkou, propadám touze nekriticky achkat a šišlat na to kouzelné stvoření 😀 Ovšem stejně u Borůvky ty oči jsou chytré, plné zájmu a zdravé radosti ze života – tohle je sice malej pejsek, ale žádnej plyšák! Těším se, až i tahle sladká holčička bude hloubit jámy, prohánět zajíce a hledat parfémy hodné psí dámy. Matylda se nezastaví, Matylda se má (inlove)

 21. Včera jsme byla s oběma psicemi u veta- pro menší si koupit další odčervení a ohledně větší podat zprávu o tom, jak jsme dopadli na ortopedii. Panu doktorovi se mrňa líbila, pečlivě ji prohlédl a prohmatal. Borůvku má v oblibě- na rozdíl od jiných psů u veta nešílí, jen se nenápadně sune ke dveřím, při vyšetření na stole nekouše a obvykle mu oblízne nos.
  Když jsme je vedla venku, docela vzorně ťapaly vedle sebe a házely čenichy na davy kolem, které se sbíhaly a ťuťaly na ně- dámy si to obě dovedly užít 😀

 22. Co dodat? Světluška je náramná pidikrasavice (asi po tetě) a s Borůvkou budou za pár dnů sehraný tandem, který někdy doplní Polárka. Nádhera. (sun)

 23. Matyldo, to jsou kráné plyšové hračky, čumáčci ňuchací,tak ať vám smečka dělá jen samou radost. (hug)

  Já už jsem asi pako, dneska mi to napsalo, že odesílám komentáře rychle zasebou ačkoliv jsem ještě dneska nic nenapsala.

  1. To sa stáva, keď sa náhodou zrazíš s komentárom niekoho iného, odoslaného súčasne.
   (a už fakt miznem, nech tu neprudím jak taký radič obecný (tmi) )

  2. Marsko, minule tu někdo psal, že když Ti to napíše tohle ,tak je to proto že se „srazíš“ s jiným příspěvkem.
   Holt je nás v tom virtuálním světě moc (nod)

   1. Díky, já už mizím, potěšila jsem se se štěněcí plyšáčkem a jdu něco dělat, opět prší.

  3. Jj mě se to stalo právě teď… pro jistotu si právě napsané kopíruju, abych nepsala dokola furt to samé jako pako. 8-| 😉

 24. To je pěkná štěnda (dog) (clap) (dog) . Tak ať vám dobře roste a zdatně zlobí a Borůvka se s ní zase rozveselí (inlove) .
  Jinak ještě jednou děkuju za včerejší přání a k dnešnímu svátku přeju všecko nej všem Klárám (rose1) – večer už mi to moc nešlo, domácí nás poslal na nějakou trasu, kam prý chodí běhat…no, my dolezli v půl devátý večer úplně zničený – nevím, jestli běhá po asfaltu, nebo jsme se jen netrefili. Nesnáším asfalt!!!!
  Celej den jsem myslla na dort, ale to bysme musel dorazit dřív, že…tak jsem si aspoň dala borůvkový knedle (byly hnusný).
  Teď je tu zima a oblačno, tak uvidíme, co se z toho vyklube.

  1. Zano, OT: Bonzuju, že na výspě je prej zarmouceno, že jisté tak vřele slíbené fotky tam dosud nedorazily…

   1. všeho do času, nemám sebou stahovací drát (to není příbuznej obojku, ale foťáku 😛 ).

    1. Mno, čím dál tím víc se přikláním k názoru, že bys zmiňované pedly mohla dát všanc veřejně. Stejně je tu jeden dobrák větší než druhý, nemůžeš se minout, nanejvejš tak pomstít preventývně 😛 .

     Jj, mor asfaltu. A velehrubýmu štěrku. A hnusnejm borůvkovejm knedlům… Safra, ty krušný si vás fakt vychutnávaj. Nějaký pozitiva (krom vlkodávka) by nebyly? (wasntme)

 25. To je plyšulinka a jak má užaslý ksichtíček a ssaje dojmy!No krásná psí dvojka, jedna hezčí než druhá. :*
  Ještě by mne zajímalo velikostní porovnání s Polárkou.

 26. Světluška si své jméno skutečně zaslouží. Je krásná a moc Ti ji přeju. Ať se jí dobře daří a roste do krásy. (h)

 27. Matyldo, to je kouzelná hafuška a s Borůvkou jí to moc sluší (h) (dog) (h) I já mám tu zkušenost, že psům je lépe ve dvou, zvlášť u smečkových plemen jako jsou Gaskoňáčci nebo Kavalírci. Moje sestra má ročního Kavalírka Tobiáše, ten ke v sedmém nebi, když za ním přijede Buffinka s Xenou, takže panička taky uvažuje o druhém do party 🙂

  1. Dneska ji máme šestý den a taky dneska se Borůvka poprvé na procházce ohlížela, když se Světluška někde zdržela, kde že to pídě má. 🙂

 28. OT – tak nevím, asi jsem nějaká zatížená ….. 🙂
  Tohle není Jahelka, to jsem dostala já:
  „Vážený pane doktore.
  potvrzuji přijetí vašeho dopisu ze dne 27.7.
  Zároveň vás žádám, aby jste ze mne nedělal idiota“
  😀

 29. To je dnes příjemné a hezké překvapení! Všude samý kavalír, včera jsem viděla 3, z toho dva jsem venčila, vyzvedla jsem si svoje CWG s kavalírem a dneska uvidím zase toho svého. Když si holky už spolu hrají na honěnou, tak to bude v pohodě, dvě jsou mnohem lepší než jedna:-)

 30. Ježkove husle, tá je neskutočne zlatá!!! (inlove)
  Borůvka sa na fotkách síce tvári ako ohrdnutá šľachtičná, ale počítam, že to rýchlo rozchodíte a budú to super parťáčky, aj na tie vylomeniny (nepochybne malú naučí robiť aj pekné poctivé výkopové práce (chuckle) )

  1. Tak ještě jednou…. zmizelo to.
   Na první lekci výkopových prací došlo dneska a musím bohužel říct, že mrňa je velmi učenlivá. Borůvka vzala výuku zgruntu- nejen že předvedla, jak se v mezi hrabe past na traktor, ale ještě u toho vyhrabala myší hnízdo s holaty. Hnala jsme je odtud obě, protože se velice zajímaly… (whew)

 31. Moc krásný štuclíček. (h) Dovoluji si tvrdit, že lumpárny (a spaní v posteli) se naučí mnohem rychleji než poslušnost. Snad bude v Podmitrově příležitost si jí pomuchlat. (inlove)
  Jen si myslím, že by i Polárka potřebovala parťáka stejného živočišného druhu. (cat) Už je nějaký na obzoru nebo zatím (cat) zpracovává páníčka?

  1. Počet koček- jedna- je definitivní, na tom jsme s Mušketýrem shodli. Polárka nedostatkem společnosti netrpí, prý chodí navštěvovat sousedovic kočku Julii, jak nám sousedé řekli.Ovšem pokud jde o povahu, mám pocit, že čím dál víc prachovkovatí 🙂

   1. Nezapomínej, že jisté přísloví praví: „Člověk míní, kočka mění.“ (chuckle)

    Tak já se loučím a odjíždím na sever, tenhle víkend je Spartakyáda.

   2. Tu povahu si zamilujete….
    Asi ve 3 ráno si vymňoukala vypuštění ven, ráno přišla, zbodla snídani a odkráčela si pro zákusek. Po 10 minutách byla přistižena, jak si hraje s myší, myš už byla ubezdušená, což Prašivku dost nakrklo a tak si s ní pohazovala a postrkovala jí pacičkou, cože je to za zábavu, když se kořist nemrská. Tak jsem myš odebrala a pietně uložila do popelnice. Prašivka sice dost hlasitě protestovalal, ale vrchní kočka s právem odebrat kořist jsem doma já.

 32. hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  krásný holky (nod) Obě dvě (nod) Vzpomínám moc dobře, jak jsi toužila po prvním psisku. Pak po zvětšení smečky. Nebo alespoň po kotěti. No vida, jak to s původně nezvířecím Mušketýrem umíš (chuckle)

  Beta spala až do jedné v noci jak špalek. Pak zjistila, že je úplněk a krásně vidět a hlavně že na chodníku řvou opilci. Takže zádanezádanohynenohy hurá po schodech dolů a nutně musela ven… Seřvala celé Ruprechtice a pak zjistila, že schody nikdo nevystěhoval. A protože jsem nechtěla svítit a dělat manévry… tak jsem si vzala jen deku a ustala si na koberci…

  1. Co Betka, pořád přetrvává ten divnej pocit? Jestli jo, tak jí raději vem k vetovi, podvědomí není radno podceňovat…. Držíme s Norkou a Pikanem palce!

  2. Keby som už dnes nestihla nakuknúť, tak rýchlo ešte Betke tu prihodím nejaký ten palček, nech všetko OK!
   (y) (y) (y) (y)

   1. …tak pozerám, že už mi nevypadávajú len písmenká ale rovno celé slová: „nech JE všetko OK“ tam malo byť, samože.
    Držte sa všetci (sun) idem ja trochu poprocesovať.

  3. Betce i tobě držím palce, ať je v pohodě. Ještě mě napadla jedna možnost – pokud nemá problémy s pohybem a zjevně jí nic nebolí, vidí dobře? Kamarádky pes začal bojkotovat schody, když měl problémy s očima…
   Xenu taky do delších schodů nosím, ovšem S Betkou je to asi trochu problém…

  4. Bára bojkotuje „děravé“ schody už dlouho. Najednou se na nich prostě bojí. O žádném pádu nevíme. Zadní nohy na první schod nepostaví a nepostaví. Tak to nelámeme přes koleno.
   Já nevím, kvůli klidu duše bych k vetovi zašla.

 33. Možná na těch zádíčkách je to nakonec spíš labuť než otazník. 🙂
  Milá Matyldo (inlove) , Světluška je je rozkošná jako pejsek z pohádky a není pochyb o tom, že za týden už to bude, jako by se byla narodila u vás. Teta Borůvková se určitě rozpomene na své dětské hrátky a Polárka si zvykne na to, že jí omývají dva růžové stěrače. 🙂
  Nemohu v této souvlislosti nepoznamenat, že Mušketýr je frajer. Ehmmm, pamatuju, že býval bezzvířecí, že ano? Zdá se , že Borůvka zapracovala jako pátá kolona skvěle, hezky Pána kordů připravila na budoucí přírůstky. (chuckle)
  Přeju všem krásný den! (h) A kdo odjíždíte na dovolenou, přeju šťastnou cestu a pěkné počasí. (sun)

 34. Tak na toto „žábě“ ze Žabiček bude (tedy vlastně už je) hvězda. Je to kouzelné mimí a o tom, že to bude příjemný pejsek, vůbec nepochybuji.Vítej Světluško. Moc se těším na setkání.
  (dog)

 35. Matyldo, Světluška je překrásné okaté štěně. Protože Borůvka sama není žádmý obr-pes, musí tahle fenečka být vskutku maličká. A jak napsala Hanka níže – i jméno má rozkošené. Jen na ty fotky jsi neměla být tak skoupá. Ale určitě jich příště bude více. Už se těším a Borůvce novou psí kamarádku moc přeji. To, že všichni její páníci mají o zábavu postaráno je mi zcela jasné.

  Betce moc držím palce, aby její problém byl opravdu nějaký úlek na schodech – třeba z nich spadla, aniž jste si toho všimli a teď se prostě bojí.

  Dede, kastrace Berry určitě dopadne dobře. Všechny naše kočky i fenka Trixie jí zvládly bez nejmenších problémů. Trixie měla na břiše asi 10cm čistou jizvu a už druhý den po operaci byla zcela v pořádku. Po deseti dnech jí vyndali stehy a věřím, že v té době si ze zákroku už nepamatovala vůbec nic. Ale čert nikdy nespí, tak budu také držet palce.

  O.T pro Velkého Honzu – dodatečně děkuji za upřesnění co je ořechovka a co ořechovice. Najednou jsem si nebyla jistá, co je správně a napsala jsem právě ten špatný název. Přiznávám, že jsem nevěděla, že když je to „ICE“, tak to známená pálenku. Tak jsem teď o info chytřejší, děkuji a budu si pamatovat. Mmch – chuť té mojí ořechovky se krásně zjemňuje,vůně se rozkládají, ale ještě to chce před konzumací trochu času.

  Dneska jsem jeli na Floridu nakoupit zásobu alkoholického pitiva. Je tam v obchodech podstatně větší výber,ceny levnější stejně jako nižší „DPH“, takže se to opravdu vyplatí, když jeden kupuje větší zásobu. Normálně to máme od domu až k moři dvě hodiny, tentokrát jsme to jeli skoro tři. Celou cestu nás pronásledovaly „roztroušené bouřky“, které se střídaly s dokonale suchým okolím a modrou oblohou – typicky bláznivé zdejší úkazy. Jak jsme jeli, najednou se přihnala šílená bouřka a průtrž mračen, že manžel jel téměř krokem a v jednu chvíli dokonce musel i zastavil. Stírače nestačily na ten nápor vody, vítr lomcoval stromy, strhával listí a lámal menší i větší větve a to vše padalo přímo před auto na silnici. Naštěstí byla skoro prázdná, takže stačil uhýbat. Jen jsme trnuli, aby se déšť nezměnil v kroupy, neradi bychom skončili s poďobaným autem, jen půl roku starým. Teplota během několika minut klesla o 20 stupňů. O pár km dál lijavec jak mávnutím proutku zmizel, rychle stoupla i teplota. Po dalších několika km bouřka začala znovu. Nad mořem pak visely chuchvalce těžkých černých mraků, ze kterých se spustila další spoušť a pak už vůbec nebylo možné oddělit vodu od oblohy. Vůbec nám nevadilo, že jsme se v moři nejen nevykoupali, ale nedošli jsme ani na pláž – byli jsme rádi, že jsme dojeli domů bez úhony.

  1. Maričko, takové dobrodružství cestou za alkoholem. (clap) Ještě že se to neprodražilo poškozeným autem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN