BTW: Berry na cvičáku – fáze druhá

Když jsme dorazily po dlouhé pauze dané Berryiným háráním a mojí zraněnou nohou opět na plac, tak jsem zjistila, že všichni už přešli z hraní do práce. Cvičilo se na vodítku, většinou klasické sedni-lehni-vstaň a obraty. Berry se na cvičák hnala s nekritickým optimismem a okamžitě se jí podařilo nás znemožnit. Lákali ji psi, koně, nové prostředí a vláčela mě na vodítku způsobem, jaký normálně neznám.

 

Motto:

„Jsem tvoje, viď?“

„Jsi.“

„A nedáš mě.“

„Nedám.“

 

 

Uši jí nepořádně vlály a zjevně ji těšilo, že psi na vodítkách si k ní mohou jen čuchnout, ale nemohou ji obtěžovat. Ona nervózní fena NO byla laskavější (rozuměj, nepokusila se Berry prokousnout hrdlo 🙂 ) a naše juniorka měla pocit, že svět je její. Cvičitel měl ovšem jiný názor. Pes, který měl vzorně kráčet u nohy, zastavovat se, dělat obraty a případně vedle mne klusat, mě tahal jednou dopředu, jindy za nějakým psem a bylo mu úplně jedno, že něco velím.

Když se už na nás cvičitel nemohl dívat – a já se mu ani nedivila – tak si vzal Berry na vodítko a čekal, že se zase změní v poslušnou fenku, správnou představitelku svého služebního plemene. Ovšem tady jsem mohla vidět ohromnou změnu proti minule. Berry se bouřila. Odmítla dělat cokoliv, a když s ní cuknul, tak o tom díky svému superpohodlnému obojku ani nevěděla, takže se chvíli nechala tahat jako dřevěný kůň. On není žádný sadista, takže když viděl, že fenka nespolupracuje, tak mi ji dal zpátky s poznámkou, že tahle čuba netuší, co to chůze u nohy je…

 

Na cvičáku - Berry a Feron

 

Berry na mě koukala a já jí četla v očích: „Nedáš mě tomu chlapovi, že ne? Já ho nechci!“ A byla i trochu vystrašená. Ujistila jsem ji, že ji nedám, a rozhodla se. Věděla jsem, že Berry není nevychovaná, ale asi nám nesedělo to vodítko – nějak na něj nejsme zvyklé, moje chyba. No, a protože se pozornost přenesla na dalšího psa v kruhu, tak jsem prostě pustila vodítko na zem a rozešla se směrem od psů. Berry zareagovala okamžitě. Jakmile mě neměla na vodítku, tak bylo třeba dávat pozor – co kdybych se jí ztratila?

Nebylo to předpisové, ale bylo to velmi slušné. Občas byla napřed, ale stačilo zasyčet a srovnala se, vedle nohy si nesedala rovně, ale mírně šikmo, aby na mě líp viděla, co si jako vymyslím příště. Naklusala vedle mě, zastavila jen s mírným zpožděním, protože mě zase trochu předběhla. Lehla si a čekala, přicházela na zavolání. Vzorně přešla kladinu, i s nařízeným zastavením. Neutíkala mi ke psům. Když jsem ji k nim pustila, tak se potom nechala snadno odvolat. Prostě tam nesmělo být to vodítko…

Jenže pes musí umět chodit pořádně na vodítku, takže jsme přece jen doma přitvrdily v tréninku. Ona je to potíž – bydlíme tak daleko od všeho, jen louky, pole a lesy, že to vodítko opravdu normálně nepotřebujeme, snad jen když jdu do vsi do pekárny, tak na těch posledních sto metrů. A to proto, že pekárna je u křižovatky dvou silnic, a u silnic já psům ze zásady nevěřím.

 

Na cvičáku - Berry a Feron

 

Ověřila jsem si, že když jde na vodítku „na volno“, tak netahá, snad jen ve chvíli, kdy ji něco hodně zaujme – třeba kočka 🙂 Chůze u nohy byla ale skutečně mnohem horší. Tak jsem nakonec přece jen koupila obyčejný řetízkový obojek, aby Berry snáz cítila pokyny, které jí prostřednictvím vodítka dávám. A vyrazily jsme do Hradce Králové, protože chůze u nohy po louce je tak trochu buzerace, zatímco ve městě je to nezbytnost. Aspoň tak to cítím já a ona to nebezpečně dobře chápe.

Jely jsme vlastně naproti Andymu, měl přijet vlakem. Přijely jsme tam dřív, já ji vzala na řetízek umístěný za normálním obojkem, a vyrazily jsme do pátečního ruchu k obchodům, na náměstí a především potom na to nádraží. Trochu jsem se bála, jak to zvládne, přece jen prakticky celý život bydlí hluboko na venkově, ale byla výborná. Pravda, nebyla to ta chůze u nohy, která se vyžaduje na cvičáku. Berry nekoukala na mě, koukala před sebe a kolem sebe. Nereagovala ani na lidi, kteří na ni lichotivě promlouvali, ani na ty, co před ní uskakovali.

Prostě šla vedle mě, občas malinko napřed, sem tam malinko pozadu, ale plynule. Zastavovala, kde měla, proplétala se mezi lidmi, psům věnovala jen zvědavý pohled, pokud jsem jí nenaznačila, že se může jít seznámit. Takových ale moc nebylo – přece jen je Berry černý vlčák a většina psích pánečků nás radši preventivně obcházela obloukem. Na občasný pokyn vodítkem reagovala rychle a snadno, nejspíš je ten řetízek pro výcvik opravdu lepší.

 

Na cvičáku - Berry a Feron

 

Mile mě překvapila na nádraží; nebála se ani lidí ani vlaků, projíždějící soupravy vzorně „vyseděla“. Ovšem když jsme se konečně dočkaly Andyho, tak jsem jí žádné pokyny nedávala a nechala ji, aby si dlouho postrádaného pánečka přivítala podle svého – tedy pořádně ho poskákala a olízala 🙂 Konec konců já jsem ho objímala taky.

Takže jsem nakonec usoudila, že vycvičená kvůli mým vůdcovským nedostatkům asi nebude, ale vychovaná je zhruba tak, jak mi vyhovuje. Musíme ovšem chodit častěji mezi lidi, naše osamělé potulky jsou sice velmi pohodlné, ale bez průběžné socializace a tréninku chůze u nohy v podmínkách, kde je to potřeba, se prostě neobejdeme. Tak jsme začaly častěji jezdit aspoň do Dvora Králové, když už máme Hradec přece jen z ruky.

Momentálně chodí na vodítku pěkně, pokud ovšem není z nějakého důvodu excitovaná. Jakmile v ní vybuchne nadšení nebo neodolatelná zvědavost, tak potřebuje ostře napomenout, aby se vzpamatovala a dala pokoj. Většinou se snažím jí i tak umožnit, aby si mohla prohlédnout to, co ji nadchlo nebo očuchat to, na co je zvědavá – pokud to nikoho neobtěžuje.

Protože tahání na vodítku není způsobeno její touhou se se mnou přetahovat, nebo mi dělat naschvály. Jako děvče ze samoty je ve městě každou chvíli na větvi z nových dojmů a já si jsem jistá, že i tam bude klidnější – až pozná všechno, co ji zajímá, získá zkušenosti a bude to pro ni stará vesta. Kdybych ji teď měla tvrdě ukáznit, tak to bude stejné, jako když malému dítěti zakážete se ptát a rozhlížet, a poručíte mu být zticha a neotravovat. Ovšem stejně jako dítě i ona musí poznat mantinely, za které nikdy nesmí jít, takže třeba už teď ví, že neukázněnost u silnic nebo při přecházení ulic netrpím.

Na cvičáku tedy neexcelujeme, ale je mi jasné, že nějakou činnost pro Berry musím vymyslet. Protože ona je v hloubi duše workholik a já nechci, aby se stala nezdravě závislá na míčcích. A k tomu už má pěkně nakročeno – kdyby bylo po jejím, tak můžu něco házet skoro celý den, jen občas bychom se mohly pro změnu třeba o něco krásně poprat. Jenže já myslím na klouby – moje i její – takže musím vymýšlet další psí zábavy.

A našla jsem – jak zajímavý výcvik, tak jiné způsoby, jak děvence zaměstnat hlavu. Ale o tom zase příště.

 

Aktualizováno: 9.8.2011 — 22:01

66 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Dede takový krásná komentář jsem sepsala a sežralo mi ho to….tož nic, jen vám oběma holky moc moc fandím a těším se na tu činnost na zabavení Berry 🙂

  a Terry taky není „půjčovací“ a nechce cvičit s jiným člověkem, zato na agi mě vymění ani nevím jak – protože to miluje a je mu fuk s kým utíká, poslušnost ho nebere tak protestuje (rofl)

 2. Jůůůů, komentáře jsou barevné!! Paráda, takto mi přijde diskuse daleko přehlednější! Díky našemu milému webmasterovi! (bow)

 3. O.T. – objevili jsme tu v hospodě vlkodava (dog) . Je to už drobátko starší pán (7), ale to mu nevadilo, aby se při (našem příchodu neprosmeknul a nešel šmejdit ven. Pak ho nahnali zpátky, tak ulehl (na trasu číšníka), pak se chodil nechat drbat a vůbec – je to společenský plemeno 😀

 4. OT – Zvířetnický kalendář 2012

  mrkněte na Hady – snažila jsem se (a určitě jsem se někde upsala nebo upočítala) vytvořit přehled kdy kde kdo co odebere a zaplatí… Jsou tam ještě drobné nesrovnalosti – prosím, dolaďte to.
  Nultý výtisk mám už doma, tak snad vše bude včas a v pořádku hotové (nod)

  Pokud by ještě někdo na poslední chvíli chtěl kalendář, tak bych mohla snad ještě doobjednat… (teda doufám)

 5. Milá Dede, Tvoje zábavné i poučné vyprávění se čte moc hezky, má jen jednu vadu – že totiž končí v tom nejlepším. Bude mi vrtat v hlavě, jaké překvapení jsi pro Berrynku vymyslela, a netrpělivě vyhlížet pokračování.
  V některých momentech se docela poznávám – máme les hned u domu, věčně chodíme navolno a klidnou chůzi na vodítku a u nohy jsme začali pilovat hodně pozdě a dodnes to není žádná sláva, chvíli to jde, ale často musím upozorňovat, že „k noze“ stále platí.
  Zajímá mě, jestli na váš (nebo jiný) cvičák mohou hárající fenky? Na ten náš totiž mohou, prý si psi mají zvykat na všechno. Dost mě překvapilo, když jsme se s háravkou na cvičáku potkali. Měli jsme s Denisem cvičit na opačném konci řady než dotyčná, což jakž takž fungovalo do té doby, než se změnil směr větru a k Denisovu nosu doputoval závan libé vůně. Od té chvíle bylo veškeré jeho úsilí napřeno na to, jak se k fence dostat. Dokonce ani poté, co byla uklizena do kotce, se Denis zcela nezklidnil, protože TO bylo pořád ve vzduchu, a on moc dobře věděl, že ONA tam někde stále je. Je fakt, že druhý pes, který tehdy s námi cvičil, dobrácký medvídek – berňák, byl tak o 1000% klidnější než naše třeštiprdlo. – Tak by mě zajímalo, jak je to jinde.

  1. Milá Hančo, u nás na cvičák háravé fenky můžou, ale já jsem to prostě Berry nechtěla udělat. Už tak byla vykulená, že se změnil Kazan (i když ten ji obtěžoval „jen“ těch 5 klíčových dnů) a vezmu-li v úvahu, jak ji psí harašení otravuje normálně, tak jsem ji mezi bandu nadržených rafanů prostě nevzala 🙂 Popravdě neprojevovala velkou touhu ani v kritických dnech, tak mi snad tu ztrátu příležitosti ulovit případného ženicha nevyčítá (chuckle)

 6. Vuvuzelko – máš recht, co bys poslouchala cizí chlápky na louce, paničku posluchni, z ní Ti dycky kápne aspoň piškot, viďžejÓ?

   1. Vave, ten Tada roste z detatka do kluka. (h) Jak ten cas leti… A moc se mi libily foky od Aleny s Maxem – vcetne Maxe.

    1. No vidíš, Vave, tu už máš dokonce celý alba a já jsem ti ještě neposlala ani ty svoje čtyři rozmazaný fotky, co jsem vyfotila u nás na dvoře. A na Monínci jsme byli minulý týden s dcerou a Terezkou, tubing asi zvítězil, maminka přikupovala jízdy. A byly jsme taky na té lanové dráze, Terezka šla tu dětskou a maminka si dala adrenalinovou dospělou.
     Hani, ve mně se nějak probudily rurální instinkty po předcích. Jsem takovej kovozemědělec, mívala jsem klasiku – kozu, slepice, králíky, kozu už jsem s krvácejícím srdce musela předat jinam. Do města bych se nevrátila, ale kéž by se úměrně mým přibývajícím letům zmenšovala i tahle moje nemovitost.

   2. Děkuju vám za doplnění jmen. (f) Jen s tou houbou si stále nejsem jistá, ta moje byla bez bělostného kožíšku.

  1. Moc hezké fotky – Tádík za ten rok od Mácháče hodně vyrostl (nod)

   Jinak ty sedící „kachny“ budou kormoráni a to neznámé zvířátko by mohla být mara stepní ?? Nechce se mi tahat „vhodná“ literatura, ale připadá mi to na toho divného dlouhonohého hlodavečka.

  2. Vaví, ten Táda rosze před očima, je moc šikovný! (h)
   A ty zase krásně fotíš a povídáš, takové album stačí pročíst a skoro jako bych tam byl s tebou, jen pohladit Maxe a kočenky takhle nemůžu. ;( A Alena to tam má moc hezké (a tu pec jí závidím!).

   1. Pec je něco naprosto nepřekonatelnýho. Takhle v zimě, když člověk přijde vymrzlý z venku a vyleze si nahoru – to je požiteček.

  3. Vaví, moc hezká alba, krásní kloučci vňoučci a určitě prima dovolená v malebném kraji (inlove) .

 7. O.T. Juj, to je dneska fotečka na APODu!
  Protože nevím o nikom, kdo slaví, posílám ji prostě jen tak zvířetníkům.
  http://www.astro.cz/apod/ap110810.html
  No a to moje přání zdraví, zdraví zdraví a pohodu – to se taky hodí všem.
  A Berrynky drbu pod krčkem, to musí být radost, muchlat tu černou hustou srst! No a Kazana muchlám na dálku taky!

 8. Milá Dede, počíst si o tvém pojetí výchovy a výcviku pejsků je vždycky pohlazením (inlove) . Souhra, pochopení, snaha se domluvit a vyhovět, dostatek svobody a prostoru pro všechny zúčastněné i s tím související nezbytně nutná pravidla… Takhle si představuju pejskařství 🙂 . Dík, moc se těším na příště!

  1. A v policejním útulku v Měcholupech je pořád ten krásný britský 2,5 letý kocourek!!!

   1. Oprava: kocourkovi jsou 2 roky! A je tam další britský modrý – tříměsíční sladký mrňousek! Oba v karanténě

 9. Ach ano, na cvičáku nám to šlo taky bez vodítka lépe než s ním. A asi budeme muset zase začít chodit.
  Na vodítku jde Borůvka slušně, ale cestou k poli táhne jako pitomá mula, protože tam chce jít lítat a už se nemůže dočkat. Pokud si ji vezmu nakrátko a dám najevo, že se lítat nejde, zase se změní v psíka, co jde na prověšeném vodítku a tváří se mravně. Do chvíle, než jí dojde, že jdeme fakt kolem toho pole a je tu příležitost jít norovat- pak zase zkusí zaskotačit k poli 🙂
  Mimochodem, to norování- díry hrabe, zuby trhá kořeny a do díry štěká. To asi kavalíři v popisu práce nemají, že? Navíc u toho ohluchne- víceméně si pro ni musím dojít a zahulákat zblízka. Pak vytáhne zabahněnou hlavu a s výrazem „nechápu, proč tak řveš“ volným klusem lítostivě opouští svou novou krásnou jámu…

  1. V popisu práce to nemají, ale hodně jich to prý dělá a taky loví ptáky:-) My máme opačnou verzi, jak je les, pole, louky na obzoru, vodítko se napíná opačným směrem. 😀
   Mimochodem, dozvěděla jsem se zajímavou novinku, těším se na zveřejnění 😉

 10. Milá Dede, úplně vás na tom cvičáku vidím (toivo) . A zdá se mi, že si tam Berry našla kamaráda, nebo je tam Feron s ní na všech fotkách jen náhodou?
  Jsem zvědavá, co sis na ni vymyslela :*

  A hlášení počasové: zima jak v ruským filmu. V noci pršelo, teď chvílema. Pěkně fičí. Kosa byla uznána za dostatečnou, takže nám domácí slabounce zatopil – ne že by vzniklo nějaký teplo domova, ale dá se v tom přežít. A hlavně zatím hřejou dole v jídelně krbový kamna (ale máme poslední poleno ;( ). Navíc je tu lepší signál pro notebook, takže můžu i na rajče – ehm, nemám tu ovšem adresy (fubar)

  1. Milá Zano, lity lity – tady u nás je taky jen jedenáct stupňů a po večerech topíme. Inu léto jak má být 😛
   Feron je čs. vlčák a skutečně to byl jediný opravdu „hrací“ pes na cvičáku, jediný, s kým se dalo běhat. Ostatní měli tendenci útočit nebo harašit. Ta fenka NO je sice jen dvouletá, ale má za sebou těžší časy, tak se její nejistotě pramenící do nevlídnosti ani nevdivím. Prostě se nesešla ta nejlepší parta…

 11. Prima přístup k výcviku, kdybych chodila s kluky na cvičiště, jako že jsem po tom toužila, ale nebyla příležitost, nejspíš bychom to pojali taky tak:-) Spořádanou chůzi na vodítku u nohy jsme bohužel nezvládli nikdy, ale teď už je to jedno, teď kolikrát táhnu já Renyho (neberte to doslova). Těším se na příští článek, jak se bavíte.

 12. Rána s Berryškou šikovnou ma vždy úžasne nakopnú! (a že to dnes teda budem potrebovať)
  A už sa neviem dočkať, čo ste vymysleli (nod)

 13. Tak to jste holky velké šikulky, my holt jásáme při přivolání a povelu čekej, pokud je obé dodrženo. Ale u fufáka se nedá předpokládat, že po povelu okamžitě přiletí, zaregistruje povel, dopracuje činnost a volným krokem dojde. Pokud je volána kvůli přítomnosti psa či dítěte, tak to je potom viz foundlandí bůh

 14. Nj – ale zas se to s tou socializací nesmí přehánět 🙂

  „Von mi ukrad pívo“, ozval se žalný kvil našeho zedníka ze zahrady. „Letím, koukám, zírám: Pesánek Blesánek, štěňátko rozmilé, leží pod stromem, flašku nahnutou přes packu a blaženě ulizuje…
  😀

  Tak mě napadá, může se vlastně ze psa stát alkoholik? 🙂

  1. Nemůže 😀 Pikan byl v mládí na chardonay z Chile, ale už ho to pustilo. A Norka zase nesnáší, když si jednou za čas zapálím, to na mě kouká hůř než militantní nekuřák (beer)

  2. Při čtení Rputiných komentářů se opravdu nedoporučuje jíst a pít! (rofl)
   Co dělá Rpuť? Rputí!!! (rofl)

   1. Přesně tak, cituji z Kikipedie:
    „Rpuť rputivá, vyskytuje se zejména Bechyňsku a na Zvířetníku. Jedná se o velice nebezpečnou bytost, která má již na svědomí nejeden monitor a klábosnici, o společenském či pracovním znemožnění se nebohých čtenářů ani nemluvě. Proti Rputímu rputění není dosud vynalezena žádná vakcína, od následků rputění pomůže jen hluboký nádech v naprostém soukromí, případně trocha švestiček pro pana vedoucího.
    Podle nejnovějších výzkumů prof. doc. Dr. JuDr. MUDr. PUDr. Krutihlava Jihočičského, CSc., práce všeho druhu, je naopak pravidelná dávka rputění nejméně několikrát týdně velice žádoucí a prodlužuje život. Proto doporučuje žádnou vakcínu proti rputění nevyvíjet, ale naopak rputění aktivně vyhledávat a konzumovat bez ohledu na zdraví monitoru i nadřízeného.“
    Tolik Kikipedie, se kterou nelze nesouhlasit. 🙂 (h)

     1. Na Kikipedii přece, né? 😀 A maminka, šéf a Kikipedie mají vždycky pravdu (chuckle) .

      Vaví, skvělé a trefné! (inlove)

  3. Chudák zedník….. (rofl)
   Barunka by mu nekradla pívo, ale fanku. Nebo jakékoli jiné nářadí. A vnutila by mu plyšovou lochnesku.

   1. Úplně vidím, jak chce nahazovat, sáhne za sebe a najednou se nevěřícně otočí… jak s tímhle nahazovat? (rofl)

  4. S tím psem alkoholikem – já ti nevím. Znám dost psů, kteří se s pohrdáním zhnuseně odvrátí od člověka, jež voní po chmelném moku. Znám ještě víc psů, kterým je to víceméně jedno. A znám jednoho psa, který se tak rozradostní, když na něj člověk dýchne akahólický opar, že chvílemi neví, jestli stát na své hlavě nebo onoho pijáka a snaží se aspoň molekulu onoho nektaru sebrat (jo – snaží se dávat nechutné francouzáky) (rofl) .
   A pivní flašky zásadně dopíjí tak, že v nich nezůstane ani slza.
   Otázka – hádejte, jak se ten pesan ochlasta jmenuje (chuckle)

 15. Taky jdu ráda na cvičák. Tam mě to baví, zvláště s Berry (inlove)
  Všechny vás moc zdravím, je hnusně a musím ven … do procesu (wave)

 16. hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Vždyť to pořád píšu, že jste holky šikulky (nod) Obě (nod) A trvám si na tom (nod)

 17. Milá Dede (inlove) , s Tebou na cvičák chodím moc ráda. 🙂 Líbí se mi, jak přistupuješ ke psům obecně, zvláště pak k Berušce, která sice nebyla původně určena pro práci, ale když se jeví býti pracovitá, hledáš pro ni zaměstnání nejmíň na půl úvazku. 😉 Moc se mi to líbí a myslím, že s Tebou jsou pejskové moc rádi. 🙂
  Přeju všem krásný den! (h)

 18. Já Berrynku prostě obdivuju. A Dede děkuju, že dokáže myslet na psa jako na partnera. Přímo vidím, jak jí nadšeně vlají ušiska a je dychtivá života. (Myšleno Berry, i když… 😀

 19. Dril je hlúposť, teda aspoň podľa mňa, poslušnosť je niečo iné a fakt je, že NO je treba zamestnať, na nudu sú to prípiš inteligentní psi. To som zvedavá, čo si jej vymyslela. Ale hlavné je, že je vám spolu dobre. (h) Tak len píš ďalej 🙂
  Tak tu sedím pri počítači, v pre mňa nezvyklom čase, a čakám, kedy Simba vyspí narkózu po kastrácii. Toto je jediná nepríjemnosť, ktorú nemôžem eliminovať, pretože mať nekastrovaného koccúra v byte je nonsens. Tak tu sedím, kontrolujem dýchanie a spať pôjdem asi až ráno. Možno, aspoň dúfam.

  1. No jo, Edito, ja jsem to s nema taky vzdycky probdela. (h) Nejvic s nasi pejskovou Grizzlinkou blahe pameti. Ona uz byla velika (vyrostla velmi rychle)a kdyz jsme ji privezli domu, tak si nechtela lehnout – stala; stala i v aute, kdyz jsem ji vezla. To jsem devce tehdy jela, jako bych mela pod plynem cerstva vajicka – tak jemne jsem snad uz nikdy nejela, nebrzdila. Ustlala jsem si spacak v obyvaku na podlaze a koukala na stojici Grizzly. A nad ranem si ke mne na ten spacak lehla, objala mne packou a uz jsem vedela, ze je v olrajtu. 🙂

   1. Asi se chudinka bála, že když si lehne, zhorší se to (sad) Já jsem si zvykla přiložit si kocoura po kastraci na hrudník, aby slyšel moje srdce, tím elemininuji to jejich nutkavé enervující bloumání a padání. Zklidnili se a dokázali spát tak dlouho, dokud narkóza nevyprchala. Uznávám, že s Grizzly by to asi nešlo 🙂

  2. Chudák Simba! (h) Ano, tohle si musí protrpět každý bytový kocourek i většina kočiček. Doufám, že už je malý král v pořádku a že jste se oba alespoň trochu v klidu prospali. (h)

   1. Simba spal, ešte stále je spavý, ale už sa nepotáca. Na mne, samozrejme, spal dokedy chcel, to ukľudňovalo nie len jeho ale aj mňa. Odkedy sme po narkóze prišli o Kiku a skoro ju neprežil Bony, tak je pre mňa každá mačacia narkóza tuším väčší šok ako pre nich.

    1. Máš pravdu, vždycky je to riziko a i pro mě zlý sen, i když mě to naštěstí (zatím – ťuk, ťuk) nepotkalo. Chudák Kika, chudák Ty.
     Ale dneska to už vypadá dobře (y)

    2. jo dokud je člověk neslyší zdravě chrápat, není klidný. Držím palce, ať se z toho Simba vyspí a zdárně se hojí.

  3. Milá Edito, doufám, že Simba je už zase v kondici a ty si už pokojně podepíráš ospalé oči (inlove)
   A jak se vede malému Yettimu? Ještě pořád je to míhající se stín? (cat)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN