AKCE: Páté Velké setkání v Podmitrově

Milí přátelé, blíží se termín našeho Setkání v Podmitrově, v podmanivě krásné přírodě Vysočiny. Chci vám sdělit jakési poslední „rady“, aby naše setkání proběhlo v klidu a v pohodě.

 

Ti kteří přijedou s pejsky si jsou jistě vědomi, že za své chlupaté kamarády nesou velkou zodpovědnost. V areálu možná nebudeme sami, sice jsme úplně obsadili pokoje v hlavní budově, i pár chatek, ale některé chatky ještě zůstaly volné. Mohou se vyskytnout i cizí návštěvníci. Je samozřejmé, že všichni budou po svých pejscích uklízet (sáčky mít stále u sebe), hlídat naše miláčky ve všech směrech.

Na žádost provozovatele, který má zavedený systém označení již zaplacených klientů, budeme všichni nosit celé tři dny plastové identifikační modré obojky, tedy pardon, náramky. Získáte je při prezenci, která se bude odehrávat u spodního vchodu do budovy. (Těch, kteří se dopřihlašovali dodatečně, soukromně, se tato informace netýká). Tam dostanete také klíče od pokojů a chatek, popř. další ubytovací instrukce.

Domácí zvířata – koně, ovce, kozy, jsou sice za elektrickými ohradníky s ploty, ale ona rána elektrikou není pro pejska moc příjemná. Ohrady jsou hned při vjezdu do areálu, takže trochu bokem, žádná hrůza, při troše indiánské bystrosti lze „problém“ zvládnout.

Říčka Bobrůvka – normální průtok je „pod kolena“, ale když jsme byli naposledy s YGOU v Podmitrově, v noci řádila silná bouřka se splachovacím lijákem a já jsem nevěřícně zírala jak se korytem říčky valí hnědý, silný proud vody. Někteří malí psí neplavci by mohli na toto podceněné nebezpečí doplatit. Ale v areálu bývají školky v přírodě a maminkovské doprovody, zvládají vše bez problémů 🙂

Na doporučení Krajské veterinární správy v Jihlavě bude při prezenci pánečků zároveň provedena kontrola platných očkování v očkovacích průkazech. Přece jenom jde o větší výskyt psů na malém prostoru po delší dobu. Z toho vyplývá, že si všichni alespoň zkontrolujeme očkováky. Co se týká veterinárního Zabezpečení, v nejbližší veterinární ordinaci (v Bystřici nad Pernštejnem) je naše akce nahlášená, vědí o nás a v případě potřeby můžeme kdykoliv zatelefonovat o pomoc. Já věřím, že ji nebudeme potřebovat, doposud k žádným vážnějším poraněním při Setkáních nedošlo.

 

 

 

 

Program letošního setkání je volný a je na uvážení každého z nás, jak naloží s časem stráveným v Podmirově. Buď si pořádně „zdrbnout“ ve Zvířetnickém kruhu nebo jít na turistickou túru, obkouknout nějakou tu památku, vzít si sebou bicykl a projet si pár kopečků (na stránkách kraje Vysočina, Bystřicko je spousta nabídek a map). Ale stejně bychom vám chtěli něco nabídnout.

 

V sobotu dopoledne, kolem desáté hodiny mezi nás zavítá známý veterinární pan doktor, jak už víte z diskuse na Hadech, a těší se na setkání se Zvířetníky.

A po sobotní večeři bychom rády, kdybyste si rezervovali trošku času na posezení a strávili pár chvilek ve Zvířetnickém kruhu. A abych nezapomněla, byly by vhodné baterky, jako svítidla 🙂

 

A nyní ještě pár dobře míněných slov pro lidské účastníky:

 

Letošní léto zatím neukázalo nijak vlídnou teplou tvář. Proto vážně doporučujeme těm, kteří jsou ubytovaní v chatkách, aby si na spaní vzali ještě nějaké přikrývky. Těm, kteří jedou vlakem, jistě rádi přibalí do auta jejich automobiloví přátelé.

Všem doporučujeme vzít si i repelenty v jakékoliv podobě, areál se rozkládá na nivních loukách. To platí i pro pejsky, já sama chci dobře načasovat spot, který je i proti komárům.

Ti Zvířetníci, kteří přijedou pouze na sobotní návštěvu, bez noclehu, mohou nahlásit do pátečního večera sobotní oběd, aby nemuseli shánět po okolí nějakou restauraci, pokud zůstanou pouze v areálu. Každé ráno se totiž kuchařkám upřesňuje počet obědů. A že se v Podmitrově dobře vaří, jsme si ověřili s YGOU a Jendou 🙂

Mobilní čísla, na která lze volat, rozešleme soukromým hromadným mejlem všem zúčastněným.

 

YGA prosí ty účastníky, kteří jedou vlakem (nebo autobusem), aby se jí ozvali na mejlovou adresu Podmitrovsko@seznam.cz a upřesnili cílovou stanici a čas příjezdu, abychom mohly zajistit odvoz.

A jedna informace. Vzhledem k tomu, že zatím nikdo nenavrhl žádný útulek, ač je k tomu rubrička na Hadopasech, tudíž případné vybrané peníze půjdou na účet Zvířetníku na kastrační program.

Další možné informace přesuneme opět na Hadopasy, do již zavedené rubriky!

Přejeme nám všem hezké počasí, zdraví a dobrou náladu, snad se vám bude Setkání líbit a … těšíme se na vás!!!!! Alex, YGA, Pitrýsek, Laďka, Emteska, Sylva, Matylda!

 

 

Aktualizováno: 7.8.2011 — 22:22

27 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. (bug) Tak jsem přečetla diskusi do konce. Jenny, problémy s kousanci mám stejné jako tosca – s muchničkami, takže asi vím jaké jsou reakce, když tě štípne komár. Jednou mě noha tak otekla, dostala jsem teplotu a dostávala i ATB. Ale je pravda, že Fenistil pomáhá hodně nejen proti svědivosti, jak jsem se dříve domnívala, ale neoteču po kousnutí muchničkou. Takže radím:
  – B-komplex a Pangamin už nyní
  – Fenistil stále v kapse
  – šňupnout si antihistaminikum
  – zabalíme tě do moskytiéry
  – a ospalou Tě budeme vozit na kolečku po areálu. (rofl) .
  To by bylo, abychom na ty štípací potfory nevyzráli.

 2. ještě mám jeden drzý dotaz. Je v chatičkách elektrická zásuvka?? Ptala jsem se již na přihlášce (je tam kolonka na dotazy) a nikdo mi teda vůůůůbec neodpověděl (wait) (chuckle)

   1. Jenny nejen zásuvka je důležitá, taky placatice v kapse a komáří štípnutí nebudeš cítit. Není namazání jako namazání.

 3. Budu vám držet palce, aby se počasí vydařilo a všichni jste si setkání báječně užili – dvounoží i čtyřnozí. A doufám, že budou spousty fotek.

  Já na komáry už pár let používám LISTERINE. Tu ústní vodu, která se už u vás také prodává (ale myslím, že ne ta žluté barvy, kterou používám já, nevím, jestli ty modré mají stejné složení). Kdysi jsem tuhle radu někde četla a docela se mi osvědčila. Listerine má v sobě výtažky z mateřídoušky, eukalyptu a mentolu a to asi komárům nevoní. Já mám tekutinu (bez ředění) v malé skleničce s rozprašovačem a než jdu třeba pracovat na zahradě, tak se tím postříkám – kůži i oděv. Sice pak voním „po ústní vodě“, ale to mi samozřejmě nevadí. Není to stoprocentní ochrana, ale pomáhá to, hlavně, když si natřu tváře, tak mě ty mrchy nelétají po obličeji. Když zapomenu a jdu rychle třeba nakrmit želvy, má komárů kolem sebe spousty. Postřikuji tím i fenku Trixie! Takže to můžete také vyzkoušet (třeba právě Jenny. Patřím jinak k těm, které komáři milují (mnohem více, než třeba manžela), nepomáhá žádné béčko a i když na kousance nemám alergii, komáry nesnáším. A že se jim ve zdejším vlhkém podnebí daří.

  1. Maričko, díky za radu, listerin znám ale taky nevím jestli mají i ten žlutý. Zkusím všechno.

   Zkušebně půjdu o víkendu k rybníku, nacpu se pangaminem, B-komplexem, poleju se listerinem,vezmu si náramek a repelent, to by bylo abych je nepřemohla,s/vině jedny píchaví, nenažraný. (bug) (rofl)

 4. Snad by se aspoň na konci prázdnin mohlo počasí zlepšit (y) .
  A na Hadech mám dotaz v kolonce kastrace – LucYnka už poslala vyúčování, navrhuju pokračovat. Mrkněte prosím.

 5. Komáři? No tak si týden před Setkáním dáme Pangamin, mám vyzkoušené, že to stačí.

 6. My tu budem jen tiše závidět. Ale asi budem mít jiný starosti (a snad i radosti). MLP komáry nesnáší, tak ten asi bude rád, že tam nejedem. Oni na něj hrozně moc jdou (na mě klíšťata, na Rysíka obojí), takže někdy já nemám ani štípanec a MLP je sežranej od hlavy k patě.
  Jsem zvědavá, jestli se Rysinka vykulí ještě před akcí, nebo v průběhu. Doufám, že se nebude flákat jako Rysík a nezůstane tam dýl. Jedinej Zvířetník, na kterého mám v mobilu uložené číslo ja Vave, tak bych kdyžtak radostnou událost oznámila jí.

  1. To je výborný nápad. Ona to určitě rozhlásá hooodně hlasitě 🙂 Budu na tebe a Rysinku moc myslet. (sun)

 7. hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Těšíme se (nod) Dorazíme v sobotu ráno (kvůli nejmenovanému panu doktorovi si tedy výrazně přivstaneme (wave) )

  Mám dneska zpoždění – nešel mi doma modem…

 8. Ze Strážku jsme se vraceli včera, Podmitrov je cca 1km od něj. Bobrůvka byla opět kalnou řekou, komárů nepočítaných, pomáhal mi náramek s citrinem.
  Pro Brňáky i Ostravu je ještě jedna dobrá cesta vlakem – z Ostravy do Brna a ptát se hned, zda vlak jede do Tišnova, oni ho prý v Brně jen přečíslují a jede dál..pak se dostat z Tišnova os.vlakem do Rožné a z Rožné autobusem do Strážku.
  Přeji všem nádhernej pobyt. Deky nepodceňujte a přípravky proti komárům a jiným hmyzákům taky ne…minulý týden se rojili velcí mravenci – no, podívaná náramná,pokud to neprovádějí ve Vašem stanu nebo před chatkou….a rojení u konce ještě není…

  1. No, nazdar, na komáry jsem úplně zapomněla, u nás je jich letos zatím mminimum. Bohužel mám na komáry nějakou alergii, nevadí mi včela ani vosa, ba ani ovád ( po našem hovado), od komára se mi štípance hoji přes rok. Takže zaplaceno mám, strašně jsem se těšila ale teď musím zvážit příjezd. 🙁

   1. A co takhle se preventivně cpát béčky a kvasnicovými pomazánkami? Člověk pak těm potvorám smrdí. Nemáš vyzkoušeno?

    1. to musíš podle doktora tak měsíc předem a u někoho to nefunguje…ale ten náramek byl dobrej…..

    2. Jenny, zkus to, třeba Ti to pomůže, nejenom na komáry, ale také prý je dobré na nervy (chuckle) .

    3. Len bacha na vlacha dievčatá, napr. ja z b-komplexu dosť brutálne priberám. Tak to už radšej nejaký ten repelent!!!

     1. To máš také pravdu, ale než alergickou reakci, tak raději nějaké to kilo navíc a to se potom shodí POHYBEM NAVÍC 😛 .

   2. Jenny, pokud je to alergie, nepomohla by (kromě už výše uvedených rad) třeba antihistaminika? Tabletky jsou i volně prodejné, na těch pár dní by mohlo stačit jedno balení, brala bych je na Tvém místě preventivně. K tomu Béčko (nejlépe od včera 😉 ), náramek a kvalitní repelent a Fenistil-gel na štípance, pokud by se přece jen nějaký objevil.
    Mám podobný problém s mochničkami (drobné mušky, nejčastěji se nám na zahradě vyskytují ve stínu švestky). Kousanec ani nezregistruji, ale pak noha oteče do velikosti zimní bačkory a vydrží tak skoro dva týdny, celé s to hojí několik měsíců. Ten Fenistil je i antihistamin a mě dost pomáhá.
    Je škoda zrušit akci, na kterou se těšíš, a máš ji zaplacenou, kvůli malým potvorám zvaným komáři 🙁

    1. Děkuji moc za rady ale fakt nevím. Komáří štípnutí se mi rozjede vždy do slušné infekce, ať dělám, co dělám. Antihistaminika bohužel vnitřně nemůžu neb i po tom neusínacím ,zesnu jak špalek. Vyzkoušela jsem absolutně všechno,všechno, nepomáhá nic, jdou po mně jak diví.
     Pro mně jsou to predátoři, kteří se nezastaví před ničím.
     Ale asi přijedu a zkusím se tedy nějak vybavit, kdybyste mně viděli požranou od těch mrch, určite by mně Vám bylo líto. Za svět bez válek a komárů, Podmitrovu zdar !
     (bug) (tmi) (rofl)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN