PSI: Pikáček

Minule tu ta moje velká spolubydlící Norice psala něco o tom, jaká je hodná a já jsem hodný (to je pravda!) a jak spolu žijeme, a to by teda bylo, abych vám nenapsal něco k tomu já. Lidi, jak já si užíval život!

 

Panička si mě přivezla z Kostelce u Jihlavy a už cestou domů jsem se ukázal jako charakter, neboť jsem pozvracel od hlavy k patě policejní hlídku a panička pak musela prchat jako v Kobře 11. A doma jsem se hned zabydlel a o maminku jsem neplakal ani minutu.

Mezi moje vrcholné číslo patřilo lítání po bytě přiklopený molitanovým pelíškem (akorát když jsem vrazil do nábytku, tak jsem se zastavil a musel jsem být otočen), jednu dobu jsem se vůbec nezastavoval a spal jsem v sedu a jedl v poklusu, to abych něco náhodou neprošvihnul. Taky mě na sídlišti přepadla kosice a od té doby kosáky nesnáším a hrozně na ně štěkám. 

A protože jsem se jmenoval nějak hrozně nepatřičně (něco jako Ron), tak mi panička začala říkat Tequila. Bohužel začala být brzy považována za alkoholičku (protože já jsem býval pes svobodomyslný pohyblivý a tak jsem musel být často přivoláván a moc jsem… neposlouchal…), protože běhávala po sídlišti a volala Tequilooooooo, Tequilooooooo….tak se jednoho dne naštvala a začala mi říkat Pikáči!

A pak jsme se přestěhovali do vlastního domečku a tam nám bylo ještě víc hej, než v bytě na sídlišti. Jenom se mi stýskalo po mém veterináři, toho jsem měl moc rád a on mě taky, protože jsem byl asi jediný pacient, který se moc těšil na návštěvu a vždycky běžel napřed a všechny vítal, a když jsme měli odejít, tak jsem se otočil a mlátil jim pacičkami na dveře, to aby mě pustili zpátky.

Pravda je, že mi nikdo neprováděli nic horšího než očkování. No a ten doktor od Kladna, toho já vám teda rád nemám! Protože jsem byl nemocný a museli mi uříznout ty… míčky moje. Jo míčky – to je moje úplně nejvíc největší zábava! Teda jako myslím tenisáky. A míč na fotbal! Jenže o něj sem si ubrousil zuby, takže mi ho panička zakázala a bylo po kariéře. Kde já mohl bejt?

Onehdá na mě koukal kamarád (on je z Klokánie a tak prej chodí hlavou dolů nebo co?) a pln obdivu paničce řekl, že jsem hotový Pikáč Baroš! A panička se moc bála, že se po tý kastrolaci změním a nebudu běhat a nebudu veselý a byla moc smutná a víte co? Se mnou to vůbec nehnulo! Žencký mě nezajímaly ani před tím, takže proč bych se asi tak měl měnit, ne?

No a takhle krásně jsme si žili sedm let. Sice byly pokusy pořídit mi sourozence (jeden byl blbý nápad paničky – prej hladkosrstej foxteriér – ale toho naštěstí ukradla starší panička paničky, protože se do toho spratka nosatýho zamilovala, pak CD dohodil jezevčici Blaženu von popelnic, ale do tý se zase zamiloval starší páneček paničky a tak se s nima vídám jenom někdy o víkendech, když panička jezdí za svejma páníkama). 

Já byl zvyklej chodit s paničkou do práce, jezdit na služební cesty, na dovolenou, prostě všude. No a potom si panice klidně přijde a prej že se zamilovala a že budu koukat a to jsem teda koukal! Nějakej spratek lví se ke mně přihrnul zase kousek za Brnem a začal mě vítat a tak jsem na něj vycenil zuby svoje vobroušený a zavrčel a víte co? Spratek mi ukázal, že jsem šéf a že mě bude poslouchat!

To se mi docela zalíbilo (protože s Tondou foxanem se pereme a Blažena mi nikdy neukazuje, že jsem šéf) a tak když to zvíře cestou domů v autě brečelo, tak jsem začal tak výt, že to ztichlo a potom usnulo. No a pak se to nastěhovalo DO MÝHO BARÁKU A MOJÍ KUCHYNĚ A ŠLO TO K MÝ MISCE! To jsem nemohl nechat jen tak být a tak jsem se urazil a s panicí se nebavil!

Jenže panice na to šla od lesa a hodně mi házela míčky a dávala vybrané pochoutky a tak jsem jí to prominul. A taky jsem zjistil, že je to vlastně docela hodná holka, ta naše Norice. Akorát je hrozný hromobidlo (taky jí panička občas říká Hromka, nebo Hromotlučka) a někdy kouká jako mlok (to je zas princezna Mločka). A je nechutně přátelská!

To třeba já se jen tak s někým nekamarádím, ale ona? Ona s každým! A nejvíc mě štve, že se kamarádí s mým nepřítelemnasvětěnejvětším tím odporným bílým čoklounem od sousedů (prej taky nějakej teriér, pche!). Toho já chci vždycky zmlátit (no vždycky – když je za plotem, když se potkáme někde venku, tak děláme, že se nevidíme) a ona k němu klidně chodí a dává mu pusinky pod vratama. To se bude muset odnaučit!

A protože mi pořád ukazuje, že jsem šéf, tak jí mám vlastně docela rád. No rád – rozhodně mi na ní nebude koukat nějakej jinej pes! To se vždycky hrozně rozzuřím a jdu ho prohnat! A je jedno, že váží o devadesát kilo víc! A když se náhodou nebojí, tak radši uteču já, malej pes holt nikdy neví na čem je, že jo? Dokud to nezjistí. A panička se zlobí a nadává mi, ale já stejně vím, že jsem na světě nejsilnější! A nebo nejrychlejší.

Včera jsme byli s paničkou na houbách a panička si vzala nový obojek proti klíšťatům a komárům (je růžovej, smrdí jak čínskej nevěstinec a prej je to náramek) a asi to opravdu funguje – ani jedno klíště a ani jeden komár se nikde neukázali, akorát nás poštípalo hejno vos, které ten čínskej nevěstinec rozběsnil do žluta 🙂

A nejhůř dopadla panička – dostala čtyři žihadla a jedno přímo do prodlouženejch zad. Ještě že je má tak velký, ty záda. Já dostal jedno do prdelinky, Norka asi taky nějaký dostala, ale ona si podobných věcí moc nevšímá, protože je asi neregistruje. No jo, mamutík. Tak se zatím mějte, jdu si lízat rány a loudit piškot, nebo možná vezmu Noře tu její obrovskou kost!

 

 

 

Váš Pikan

 

 

 

Aktualizováno: 5.8.2011 — 22:23

106 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Krásne to spísal, Pikáček! A to „jednu dobu jsem se vůbec nezastavoval a spal jsem v sedu a jedl v poklusu“ môžem potvrdiť, mám to teraz v priamom prenose u brácha – majú malú jack-russlicu, skutočne je na zotrvačník a zaspáva v plnej rýchlosti 🙂

  1. Děkujeme 🙂 Už se naštěstí uklidnil (v sedmi a půl letech), ale třeba ve čtvrtek jsme podnikali výlet na Blaník a to běhal celý den na výletě a pak do noci za míčkem a nějak na něm ten jeho věk nebyl vůbec vidět 😀 přeji hezké pondělí, dneska jdeme na houby!

   1. Sa máte, hneď by som šla! No ale boli sme v sobotu, tak zase úplne hubársky neuspokojená nie som (chuckle)
    Boli bedle, suchohríby plstnaté, masliaky zrnité aj smrekovcové (modřínové, tie sú krásne oranžové) aj kozáky hrabové a každý z nás troch našiel spravodlivo aj po jednom dubáku a našial sa aj jeden hríb bronzový. Boli krásne, aj keď z väčšej časti červivé.
    Ale nech, za tú prechádzku a zážitok z toho nájdenia to vždy stojí. A nejaký totálny blb mi ráno zabudol dať baterky do foťáku, ehm … (blush)

 2. Kouzelná dvojice. Piáček a Norice. No dobrá Norinka. A opravdu hezky sepsáno. Díky.

  Přiložím i přání australskému Jiřímu, díky že píšeš a všechno nej nej nejlepší k narozeninám přeji.

 3. Hlásání z vísky nad Dalmatinovem: Dalmi vyslyšela moje přání a v den dětské olympiády (úterý) nesněžila, ba dokonce ani nepršela! Začala vydatněji pršet až dnes, když už všichni hosté odjeli 🙂 A rostou houby a máme v jezírku pulce čolků, vypadají jako prehistorické příšery.

 4. Další cestovatelé hlásí návrat z dovolené! Byla to naprostá nádhera,tak krásný kout světa se jen tak nevidí! Snad časem něco sepíšu. Ale jeli jsme domů 13 hodin přes noc a dneska jsem se pochopitelně ještě nezastavila, takže jsem úplně mrtvá. Nutně jsem totiž ještě musela za Píďou do Dubče – lidi, já jsem se měla osobně možnost seznámit s indonéskou ježurou a dokonce jsem ji měla v ruce! To se teda stvořitel vyřádil, než tohle zvíře vymyslel 😀 Má to bodliny, snáší to vajíčka, děti ale kojí, má to zobák skoro jako prakopysk a ještě k tomu je to vybaveno jedem (chuckle)

 5. Hlásí se vaši cestovatelé Holubovi 😛 : dneska jsme si teda užili. Vyšli jsme asi v deset (inu, dovolená), bylo zataženo. Mířili jsme do Nového Města u Jáchymova, což je po silnici odsud z Božího Daru asi 6km. My to šli lesem přes 6 hodin – zabloudili jsme na všech odbočkách, na některých vícrát. Nevede tam značená cesta, tak jsme si to nechali popsat, ale zjevně jsme to tak docela nepochopili..
  Do toho asi po hodině cesty začalo pršet a pršelo asi tři hodiny. Šli jsme většinou vysokou trávou, takže mokří po kolena a přiměřeně špinaví.
  Teď k večeru vysvítá slunce.

  Hm…jsem si schovávala severský fotky k článku, ale moc mi to psaní neodsejpá. Ale když už jste viděli fotky, tak bych snad mohl bejt omluvená, ne? (angel)

   1. ale ještě jsme se nebrodili…

    Jinak je tu mizerný připojení, rajče mi prakticky nefunguje, obrázy vidím, ale psát nemůžu.

   1. Jovo, já kategoricky nesouhlasíííím. To jako nebude severský vyprávění už vopraudu žádný ;( Béééé.

  1. Tsss! Omluvená můžeš být leda tak tělocviku, když jsi dneska tak hezky chodila v (rain) .
   Jinak doufám, že nějaké ty základní dojmy přece jen napíšeš, neboť Finsko se jeví být velmi zajímavou zemí. 🙂
   Doufám, že Ti nebude pršet celou dovolenou!

  2. Zani, tomuto môj kamoš hovorí že urobiť „sériu nesprávnych rohodnutí“. Jak ja to dobre poznám, čo poznám, jak ja som v tom dobrá! Dokážem to aj peši aj autom (chuckle)
   Inak, tvoje fotky prakticky rozprávajú sami!

 6. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Rabín a katolický kněz jedou spolu ve vlaku.
  Po chvíli se kněz osmělí a povídá rabínovi:
  „Odpusťte rebe, ale je to pravda, že lidé vaší víry mají zapovězeno jíst vepřové?“
  „Ano otče, to je pravda.“
  „A řekněte mi – jako kněz knězi – ochutnal jste jej někdy?“
  „Inu, ano, kdysi jsem ochutnal kousek slaniny.“
  „A chutnala vám?“
  „Inu, musím se přiznat, že chutnala.“
  Po chvíli se pro změnu nakloní rabín ke knězi:
  „Prominou, ale je to pravda, že oni mají zapovězeno tělesně obcovat se ženou?“
  „Ach ano, je to tak, jak říkáte.“
  „A řeknou – jako kněz knězi – dopřáli si někdy?“
  „Popravdě řečeno, nikoliv.“
  „Hmmmm, škoda,“ odtuší rabín, „to je mnohem lepší než vepřové.“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem přítomným klidný nedělní večer,hezké sny a pěkně se vyspinkejte. ~o))

  1. Drobet jiná verze, zato ji ale vyprávěl italský katolický kněz!:
   Jedou rabín a katolický kněz ve vlaku a cesta je dlouhá. Dají se do řeči. a kněz se ptá rabína, zda ochutnal alespoň někdy vepřové. Rabín se zdráhá, ale pak povídá: No, šel jsem tuhle kolem řeznictví a tam tak voněla šunka, že jsem ji koupil a ještě z papíru snědl. Opravdu pochoutka.“
   Načež rabín říká knězi: „Neříkej mi, že jsi nikdy, ale opravdu nikdy neměl ženu.“ Knězi se moc nechce, ale pak se vyzpovídá rabínovi: „Víš rabíne, jednou jsem měl ve zpovědnici novou farnici. To byl ale kus. Dlouhé blond vlasy, štíhlá jako proutek, ale ňadra přesně akorát, dlouhé nohy, 25 let. No co mám povídat, pozvu ji do sakristie, ona byla svolná se vším. To nešlo ji nechat být. Tak se to stalo. Ale hned jsem jí dal rozhřešení.“
   Načež rabín povídá: „Lepší než šunka, viď!?“

  2. No … kdyz si tak vzpomenu na jistou nejmenovanou … zlaty veprovy. Tak zavrete oci a myslete na Anglii …

 7. Pikáčku s Norinkou, jste moc dobrá a povedená dvojka. Však David taky dával Goliáši na frak. A Norinka je velmi shovívavý Goliáška. Moc se mi líbíte. (h) 🙂

  1. Včera mi Goliáška vlezla na záda, potkali jsme totiž leonbergra a středoasijku a Norinka si náhle vzpoměla, že má paničkumaminku a že vlastně poslouchá na přivolání a aby mi to dokázala, tak mi vlezla na rameno, koza jedna! 😀

 8. Drahý Jirko,utekám do radu gratulantov,vďaka Tebe poznám osud nezlomného človeka.Prajem Ti,aby si ešte dlhé roky bol medzi nami,/je to sebecké,stále viac budem vedieť o Klokánii-taký som ja človek/a spokojný,šťastný.

  1. (handshake) Milý Jiří, hochu z Moravy zatoulaný do dálných krajů, posílám Ti své (h) přání. Buď stále zdráv, pln (flex) a hodně radosti. Před chvilkou (jako bych to tušila) otevřela jsem si láhvinku lahodného růžového vínka. Tož (d) ji, na Tvé zdraví pozvedám.

   1. Georgi, přeju ti všechno nejvíc nejlepší a díky za tvé články a tak vůbec, že jsi! ♥♥♥

    1. Jsme na dovolené, nemáme dobré připojení a nejdou nám tu jiné smajly, než ta srdíčka :))

  2. Milý Georgi, hodně zdraví, zdraví a zdraví. Ať ti to chodí a ať je ti fajn. Díky za všecko, co jsem se od tebe dozvěděla, ať už o Austrálii, nebo o vlatním doma (d) (d) (d) (y)

 9. O.T.
  Dneska se v australských Modrých horách slavně slaví slavné životní jubileum našeho milého George-Jirky- Yettiho, který pro nás z Austrálie udělal místo, které trochu známe a hodně máme rádi.
  VŠECHNO NEJLEPŠÍ!!!!

  1. Hodně zdravíčka, elánu a zkrátka všechno nej … posíláme do Klokanie Jiřímu a celé rodině. (h) (f) (h)

  2. Milý Jiříku, posílám velikou gratulaci. Boží požehnání, hodně zdraví a pohody Tobě a celé rodině, abys neměl starosti 🙂 (sun) (^) (d) (rose1) (h)

     1. Vave, koníček, co pádí je tam dvakrát. moc ho mám ráda – ale kterou jsi vybrala do třetice?

   1. Je, Vave,teprve ted jsem si poslechla pisnicku pro Jiriho. Tu jsem neznala, ale hned jsem si ji vzala za vlastni – neco se v tech kapsach njde i tady.

  3. Milý Georgi, všechno nejlepší a ať ti to ještě dlouho běhá a píše (h) A děkuju moc za všechen čas, který věnuješ Zvířetníku (inlove)

  4. Moje gratulace do Klokánie leť a potřes za mne Jiřímu od srdce rukou a hodně zdraví všichni vinšujeme. (h)

  5. Všechno nejlepší do Klokánie (^) (d) (rose1) POzdravujte paní Mílu a ať Habsburci nezlobí.

 10. Hlásím, že u žabek je nehorázně horko a praží sluníčko. Peru hromady prádla z dovolené (oblečení, hory ručníků včetně těch prosolených, povlečení) a doufám, že pršet zanče až odpoledne, aby aspoň něco uschlo. Borůvka ráno vymetla vojtěškové pole, vyhrabala na něm šílenou díru a přišla domů maskovaná za hnědého psa. Jednu tlapku jsem nějak nepořádně umyla a budu převlíkat i naši postel, protože rozradostněně vletěla za spícím páníkem a cpala mu oslintaného plyšáka. Zřejmě je to moje chyba, protože společenský pes přece není norník, to si určitě vymejšlím. 😛

 11. A už prší! (rain) To nám ta neděle začíná. Ale je teprve ráno, třeba se to ještě zlepší. Betíček pěkný, v poslední době ho málokdy čtu aktuální.
  Potřebuju prát, ale v tomhle počasí mi vůbec neschne prádlo. Některým kusům to trvá celej den. To je na houby. Vlastně ani na houby to neni, protože na ně nepůjdem, když prší. Doma mám dva Šípkový Růžáky a nechce se mi je budit. No holt to prádlo do pračky dám a uvidím, za jak dlouho se to usuší. Že my nekoupili pračku se sušičkou. Kdybych tušila, že se posouváme do tropů, tak jsem to udělala. I když je tu horko, tak vlhkost je stále podezřele vysoká.

 12. Praha hlásí vlhkost vzduchu příšernou, pod mrakem.

  Musím něco rychle odpracovat a pak si dám Betíček i Finsko, do kterého jsem zatím jen lehce kousla.

  Přeju všem krásný den! (h)

  1. Vave Betíček už jsem přečetla, ale nemůžu najít odkaz na Finsko. Ať koukám jak koukám pod zanu, nikde nic!

 13. hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Dnešek budu trávit nad tabulkama monitorovací zprávy… takže program nicmoc. Ale už se to krátí – ve středu to odevzdám, pak dodělám drobné resty a konečně budu dovolenkovat (nod)

  Pravidelné hlášení od naší mamutky:

  http://www.drporkert.com/dogy/images/beta/0811/index.html

  1. Moc pěkný fotky (y) , zejména ta, kde psíček drobátko mizí v trávě (rofl) .
   Už jsi školu dostěhovala?

   1. vystěhováno kompletně (nod) – budeme teď minimálně semestr fungovat velmi složitě. Náhradní prostory nicmoc – bude to sranda. Hlavně aby se to neprotahovalo a neprotahovalo… ještě se nekoplo… Bojím se bojím, že ve vyhnanství budeme dlouho (tmi)

   2. jsem si všimla, jak je i na fotkách krásně poznat, kdy je Betka promočená. „Vylezou“ jí pigmentované skvrny na kůži přes přilepené mokré chloupky a vypadá mnohem více dalmatinovatě. Třeba rozdíl mezi první fotkou (suchá hlava) a druhou fotkou – mokrá hlava i hrudník. Prostě mokrá psice nemá bílá místa

  2. Jako obvykle: krásné fotky a kouzelné Jizerky. My jsem už začali baráčníkovat. Zatím malujeme kuchyň, musela se škrábat, fůůůj práce úklidová!

   1. U nás jsou baráčnické práce na denním programu, i když musím přiznat, že při bydlení v bytě to bylo jen o kousek lepší- střídala se období klidu s obdobími, kdy se něco muselo vylepšit/předělat/udělat úplně znovu, protože to bylo nemožný. Kdyby ty prachy do toho obecního bytu nasypala obec místo mne, měla by aspoň opodstatnění pro ten nehorázně vysoký nájem. No, tak teď vylepšuju barák, co patří bance 🙂

  1. Ke Svatebním košilím jsem doplnila příslušné verše – hihi, dobré prázdninové opáčko. 🙂

 14. Pikáček s Norinkou nemá chybu! (y) 🙂 A vůbec celé vyprávění je úžasně sluníčkové, doufám proto, že zdaleka není poslední. (happy)
  Dnes jsem byla kolegyni na svatbě, tak se houby nekonaly. Tedy, přednosta se rozjel do lesa a dokonce i něco dovezl, ale já jsem se tam nedostala. 🙁
  Ale fakt rostou všude, ve středu jsme byli na Červené Lhotě na divadle u Václava Koubka a v zámecké zahradě (anglický park) jsem neodolala a nasbírala si na kulajdu. (blush) Myslím si, že se to nedalo tam nechat, Velká Houba by se na mě urazil 🙂

  1. Aj o, kulajdu jsme my meli vcera, akorat ze tam byly houby japonske shiitake, coz je furt o 100% lepsi nez cerstve zampiony. A vajicka na ztraceno v octove vode, prednosta jen mlaskal. (Ja taky) 🙂

 15. Teda pane sefe, krasne jste popsal, jak dirigujete to stenatko Norinku. (h) Dotaz – Kdyz vyrazite mezi lidi coby smecka, neziraji na vas presprilis? Protoze ta fotka rozloziteho stenatka a agilniho sefa Pikacka absolutne nema chybu. (inlove)

 16. Tak už máme i Borůvku doma. Babička její břišní katastrofu zaháněla jehněčím masem s mrkví a rýží- chtěla bych být svůj pes. Teď tady chrupká v pelechu, protože dneska dopoledne byla s babi a dědou na houbách v lese a lítala tam, takže je madam lehce utlapkaná. Ovšem setkání s Polárkou bylo hezké- jak si očuchávaly čumáky, Polárka se jí o čenich otřela hlavou a pak se mírumilovně rozešly- aby se následně začaly honit 🙂

  1. Tak to je dobre, ze je dobre. To vzajemne otirani se a cumakovky provozuji Jakey a Kuliferda. Kuliferda zase vcera prchnul a mel smulu. Prisla bourka prevelika, lilo jak kdyz ten Noe si chystal archu, vitr nam zlomil velikou vetev od dubu, a Jakey vyl u kuchynskych dveri, protoze jeho kocour byl vystaven elementum. Chet se sliknul do trenek a sel nestastnika zachranit. Mokreho kocoura Jakey olizoval, kocour pistel (asi radosti?) a pak si zalezli pod postel…

 17. Rostou houby (nod) „Náš“ les je plný lidí a tak jsme zašli dál – až na vrchol Pilzberku. Nechali jsme v lese desítky krásných růžovek a snad sto klouzků. Nebylo to kam dávat, hříbky a kozáci a křemenáče měly přednost. Ale dost jsem toho teď vyhodila – červi nás předeběhli a to i u hub, které vypadaly zcela svěže a zdravě.
  Beta je zcela ve formě – lítala jak tajfun křížený s tornádem… už dlouho neměla tak bláznivou běhací náladu. Ale dělala mi radost – vracela se ihned na zavolání a i návrat mezi desítkama houbařů zvládala na volno zcela v poklidu.
  Za odměnu dostala syrové kravské koleno… tak má do večera co hlodat…

  1. Já chci taky houby! Jenže dneska jsme bez Rysíka, tak makáme a zejtra má lejt. Sice jsme tak nějak plánovali dopolední výlet, ale podle předpovědi asi žádný nebude. Stejně nějak nevíme, kam tady na houby. Moje rodina houbařská není (když vleze do houbového lesa, tak veme co pobere bez vybavení, ale na houby se cíleně nechodí) a MLP rodina jezdí na houby dost daleko, to není na půldenní výlet. Tak holt musíme teprve něco najít, kam budem jezdit. Ale dala bych si houbové řízečky. Mňam. Smaženici v podstatě nejím, tak jen ty řízky a do polévky a pod maso…. Chjo, letos jsme nebyli ani na borůvkách, ani na malinách, nějak sme to léto propásli, nebyli jsme ani jednou v lese.

  2. ÁÁÁch, dala bych si hříbečka, nebo křemenáče. Kam se hrabou naše „babky“ nebo bedle! Takové lahůdky jako u Vás, u nás nejsou. Snad jeden na 2 km2. Spíše na tři.

   1. Jo,jo, taky když jsem se přestěhovala na Moravu ze s. Čech, tak jsem byla dost zklamaná, že tu „pořádné“ houby nerostou. Poté, co přerovská chemička odsířila komíny, tak tu začaly růst více, ale na kozáka člověk narazí tak třikrát za sezónu, křemenáče rostou jen na jednom místě a to jen v některých letech, praváci celkem hojně i suchohřiby (po hanácky panšťáci) a klouzci, dokonce se objevily v posledních letech i lišky. Ale s tím, co rostlo u našich, se to nedá srovnat. A nezvykla jsem si na to ani po 25 letech (envy)

    1. Ivo, mam v tech houbach sice pauzu, a Prerovsko moc neznam – jen smerem na Olomouc a na sever, ale krasne houby – pravaci, janci, kozaci…. rostly nad Olomoucem, jak zacina Nizky Jesenik – Marianske Udoli, Hlubocky, Radikov, Domasov. Ono je to vys a je tam o neco chladnejc, a lesy jsou smisene.

 18. Zdravím po návratu z dovolené 🙂
  Pikáčku, tak hrombidlo ti nasadili do baráku? Ale aspoň se nenudíš. Ten čínskej nevěstinec mě nejdřív zaujal, ale jestli přitahuje vosy, tak to prr- možná by následky byly horší než po klíštěti, na vosy jsem KAPKU alergická (fakt velikou kapku).
  Tak, kočka mě po návratu seřvala jako Alíka (a blbka se nechala zavřít u sousedů v domě, kde už v noci hulákala jak šílená). Odpoledne si pojedeme vyzvednout Borůvku, ta si během naší nepřítomnosti stihla vyrobit chorobu- údajně možná lehčí otrava bůhvíčím, rozhozené trávení, kdy madam zvracela, ale dvě injekce to spravily. Tak nevím, jestli ji naši budou chtít ještě někdy hlídat 🙂

 19. Dobré ráno. To jsem ráda, že si můžu počíst, jak se na celou věc dívá malej šéf smečky. Je to príma, že se pejsci shodli.
  My máme v domě nové štěnátko, černého labradora. Tak to je čtvrtý pes v domě. Na vedlejším domě mají někdy od jara evidentně kočičí balkon, ale nikdy jsem na něm kočičku neviděla. Zato tu občas chodí volně jedna s obojkem. To bych se bála, nechat ji tu chodit, je tu docela velký psí provoz, nejen místních, ale i pejsků, co sem jezdí na veterinu. A když opustí náš „dvůr“, tak frekventovaná ulice. A dvůr není dvůr, je poměrně otevřený, ale zase veliký. Jenže kočičku často vídám poblíž průchodu k silnici, tak nevím. Vlítnout na ni nějaký pes, tak ji tam vyžene snadno.

  Dneska tu straším už od půl šesté, nějak mi to nespí. Taky bych šla do lesa, ale máme v plánu zase nějaké budování. Koneckonců už na to máme jen tři týdny a hejbu se čím dál hůř. Ale zítra bychom trochu výletit mohli, ale to prý snad má zase pršet. A ve středu jsme byli v zoo, to bylo moc fajn, testovali jsme nový foťák ( http://hyperkrychle.cz/fotky/2011-08-03_zoo_praha/ ). Nakonec jsme zvolili dost zvláštní kompromis, ale chybí nám delší objektiv, ten starý měl lepší zoom a teď mi přijde, že je všechno strašně daleko. Na objektiv si ovšem musíme počkat. Teď čekám, až mi dopere pračka a zkusím zase zaplout, jestli ještě na chvíli nezaberu, protože odpočatá a plna elánu do práce si teda zrovna nepřipadám.

  1. Objektiv se dá vždycky dokoupit, když budeš mít chvilku (chichi), zkus to sledovat na Aukru – synek si jich tam pár koupil (i prodal).
   A fotky máte hezký – třeba ten fogl na konci je skvělej 😉
   A Rysík si to tam pěkně užíval (inlove)

  2. Vidím, že Rysíkovi se tam moc líbilo, i na koníčku. Fotky jsou moc pěkné, po tomhle foťáku taky tak jedním očkem pokukuju.
   A to nikdo teď nic neslaví? Vím, že jsem nějak zasklila gratulovat Tosce a možná ještě někomu – tak honem pro všecky všechno krásné, pohodu, radost a hlavně zdraví, zdraví, zdraví (a to vlastně všem (f) )
   Včera byla na APODu fotka, co se stane, když amatérský astrofotograf zaspí (a má pěknou kliku)
   http://www.astro.cz/apod/ap110805.html
   A Pikáčku, ahoj, a podrbání pod krčkem.

  3. Rysik na koniku je mooc pekny. Tesi se na sourozence? Krasny vejsplecht mel petilety synek me kamaradky, co ocekavala mimco c. 2 kolem Vanoc. Tak to klucikovi sdelili – jako ze Jezisek mu prinese sestricku. Hoch se zamyslel, a pravil tak jo, ale to kolo, o ktere jsem si Jeziskovi rekl, tak to mi prinese taky, ze?

   1. dávno, dávno již tomu … Tehdy tříletá dcera na dotaz: Copak ti přinese Mikuláš? odvětila zcela podle pravdy:
    vidličku, nůž a bratříčka. 🙂

   2. Rysík se na sestřičku těší. My se ho sice snažíme připravit na to, že miminko bude nejdřív hlavně spát a jíst a kakat, ale nějak mu to nevadí. Má čtyřměsíční sestřenici (má spoustu sestřenic a bratranců od 9ti let do 4 měsíců), tak ví, jak miminko vypadá, jen neví, jaké je to mít ho doma. Má mojí panenku miminko a občas jí chováme, převlékáme a tak. Ale trochu se bojím. On je naprosto úžasný, pokud se mu někdo věnuje (třeba v zoo), ale jak má pocit, že si ho nikdo nevšímá příliš dlouho, tak dokáže nadělat dost škody. Prostě se nesmí začít nudit. Holt ho budu muset nějak zaměstnat péčí o sestřičku (mohlo by ho to bavit), ale co bude vyvádět při kojení, to si nějak nedokážu představit. On pil často a dlouho, snad to jeho ségra nebude tak přehánět.

    1. Fotky jsou skvělé. V pražské ZOO jsme byli zrovna v úterý. Netřesčátka se nesmí nudit v kočárku. Procházky jsou téměř v poklusu. Nelze se někde zastavit a kochat.

    2. No jo, Karakal, ja jsem taky byla akcni dite a kdyz jsem se nudila, tak jsem si nasla vlastni zabavu. Jako ostrikat kudrny memu 6-ti mesicnimu bratrovi velkyma krejcovskyma nuzkama. Na to, jak ty nuzky byly velke a ostre, tak krvacel jen malo… (blush)

 20. Vezla jsem ho domů od chovatele a stavila se na benzínce pro pití a dát ho vyčůrat. Byla tam policejní hlídka a Pikan se jim strašně líbil a tak si ho chtěli pochovat a jak ho tak chovali, tak jim Pikánek poblinkal celou uniformu vařenou kozou s rýží a mrkvičkou D

 21. hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Pikáček je správný kronikář smečky – zase jsme se nějaký ten „!drb“ dozvěděli. Jen tak dál (nod) .

  Mějte se tu krásně, my jdeme do lesa

 22. Pikáček bezvadně píše 😀
  Představa, jak pozvracívá policajta, je dost neodolatelná (y) . Jak se mu to stalo?
  Nějakej čínskej nevěstinec jsem si koupila do Finska, ale pak se to nepoužilo…asi je to dobře, jak tak čtu 😉

 23. Náramek jsem koupila v Kladně v jedné BIOprodejně asi za 140 Kč, ale myslím že se dá koupit přes internet. Na klíšťata a komáry opravdu funguje, ale bacha na ty vosy! 😀

 24. Pikáčku, krásně jsi to naštěkal 😀 . Jen mi prozraď, kde panička zakoupila ten krásný, voňavý růžový obojek, nebo náramek, proti komárům a klíštatům? 😀 😀 . Taky bych ho moc chtěla

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN