PSI: Jak roste Cory

Tak jo, pořád jsem to odkládala, ale jelikož se ohlásila už i Berry, musím o té naší chlupaté příšeře něco napsat 🙂

 

Coralině bude zanedlouho 9 měsíců, z roztomilého chlupatého štěňátka se stala nohatá puberťačka, puberta s ní tříská zleva zprava, a někdy je na zabití. Na druhou stranu ty chvilky kdy se sama od sebe přijde přitulit, v noci mi zalehne nohy (případně hrudník, takže se mi zdává že se dusím 😀 ) a šťastně odfoukne jsou úžasné.

Venku zásadně chodíme na volno, ovšem pouze pokud mám plnou kapsu piškotů, jinak ji musím oblbnout na klíče, utrhlou kytku, lísteček, prostě cokoliv co vypadá jedle 😀 Pojídání hnusů jsme vyřešili tak že pokud se po něčem vrhne, začnu jí zdrhat co nejrychleji umím (a že si mě vycvičila pěkně 😀 ) a ona vyplivne co má v tlamce a fičí za mnou. Co kdybych jí náhodou utekla, že. 

Z Eukanuby jsme volně přešly na Platinum, to původní krmivo sem do ní cpala po jednotlivých granulkách, zalívala vývary, a stejně to nežrala, to druhé do ní padá jak vojáci do krytu a ještě chodí žebrat 😀 Když mě ji jednou hlídal (teď už bývalý) MLP, místo jedné porce jí dal porce najednou 4, prý se spletl (měla jsem je nasáčkované a navážené) a psice sice málem praskla, ale natlačila to do sebe s úžasným nadšením. Takže kdyby mohla žrát pořád, žrala by pořád 😀

Venku máme hromadu psích kamarádů, je bezproblémová a vyjde s každým, miluje honičky, pokud nemá psy, sebere klacek (list, šutr, míček, cokoliv…), připleskne předek k zemi, vystrčí zadek do vzduchu a paničko hoň mě! A je to sranda, nechá mě doběhnout k ní, a těsně než po ní šáhnu mi zase zdrhne.

Trénujeme takhle odchyt divé zvěře. Umí spoustu různých povelů, začali jsme běhat u kola a na kolečkových, akorát že na bruslích z kopce tahá, a do kopce brzdí, takže ji musím vždycky nejdřív utahat a i tak je to o zdraví  🙂 Dokonce se dobrovolně (za mnou) vrhla do vody, moje blbost že sem si neuvědomila, že se na mě pokusí vylézt, takže mám ještě pár hezkých škrábanců, ale už se hojí…

Má za sebou první hárání, přežili jsme to všichni v pohodě, nejvíce voněla svému bratranci ze třetího kolena po stejné prababičce (aneb Australák Santiago), který je jak jinak redmerle, takže jsme je i po skončení hárání hlídali jak oko v hlavě, ti dva se spolu spustit tak mě šlehne asi 😀

Corinka totiž chovná nebude, zkřivil se jí přední spodní zoubek, má pupeční kýlu a nese dilute gen (gen pro ředění barvy, pokud by se spojila s podobně ,“postiženým“ psem, jsou z toho slepá a hluchá štěňata) takže přemýšlíme nad kastrací, ale to asi až časem. Už jsem si na tu nechovnost tak zvykla, že mě to ani neštve.

Pro tuhle chvíli je to tak nějak vše, máme hromadu zážitků ale než bych to tady vypsala, tak je zima 🙂 Myslím že každý v majetku psa si to dokáže představit. 😀

 

 

 

Aktualizováno: 4.8.2011 — 21:33

69 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
   1. No páni, je to moje kolegyňka z práce a kamarádka 😀 . Santíka znám osobně, Sorenka jenom z fotky, prozatím 🙂

 1. KIoukam jak blazen jak ta chlupata kulicka vyrostla v krasnou nohatou pubertacku. To je opravdu krasne plemeno. (h)

 2. Ještě jsem to dnes neřekla, ale z plyšového klubíčka se vyklubala nádherná elegantní psí slečna. Corinka je nádherná pejsková a moc doufám, že vám oběma bude spolu pořád jen a jen dobře. Moc se těším na další (dog) povídání.

 3. Jééé, ta krásná.
  A těch článečků co je tady, se těším až si počtu.
  Zatím nestíhám ni čítať ni písať.
  Užívejte dovči, držím palečky všem co potřebují (wave)

  Ha a právě jsem zjistila, že doma mi smajlíci jdou (wasntme) (wasntme) (wasntme) Tak nejsem tupoň, asi ta plečka v práci to neumí :@

 4. Ach, Cory (sun) Ty jsi překrásná hafuška. Když už panička nerada píše, tak by mohla fotit a dát na rajče obrázkové povídání o tobě i tvých kamarádech. (inlove)

   1. Bezva, s fotkama jsi naplnila autorský závazek a máš zas na chvíli volno, ale foť dál… (dog)

 5. Milá Plivnice, máš nádhernou psí slečnu. Chvíli jsem musela hledat, co je Cory zač. Teď už vím, prohlížela jsem stránky. Tak ať máte s australačkou krásnej život a hodně zážitků. Úplně mně okouzlila, Corynka jedna. (h)

  Jen prolétám, budu později dočítat minulé. Jestli jste zanamenali ve zprávách, tak ty zatopené Všechovice jsou hned vedle a proteklo to během 10 minut jak tsunami. My máme plné nádrže i potok páč jsme pod nimi. Zaplať pánbuh, že máme poldr s nádržemi, byla jsem tam v cukuletu a když vidáte jak se Vám 5 hektarů zaplní během chvíle, to je síla. Celou noc jsme vartovali, už to klesá ale na polích to půda nebere, jsou tam jezera jak Mácháč. Už tolikrát jsem ty vesnice nad námi vyzývala k obdobným opatření jako jsou u nás a to i v tisku, jen se usmívali. Mno, snad jim to už dochází, že nepomůže být jen nahoře. Prozření bylo bohužel kruté.

  1. Ano, jenny, zaslechla jsem z kuchyně a napřed jsem myslela, že jde o Všechovice u Tišnova, potom mě došlo, že to budou ty u vás. Je to děsné ;( .

  2. Nejvíc by pomohlo, kdyby ti dementní jezeďáci neseli v kopcích nad dědinami mák, kukuřici a řepku a jezdili po vrstevnicích a ne napříč. Před pár lety byla takhle vytopená Čekyně – po celonočním dešti (asi 100 mm) přišla v chmelnici a na poli nad dědinou bouřka a během pěti minut byl konec od hřiště až na konec Borošína pod vodou….

   1. Když to je těžké. Mák a řepka jsou jedny z mála plodin, které poměrně bezpečně vydělají a kukuřici potřebují pro krávy, pokud mají chov skotu – tedy hlavně dojné krávy. Taková pšenka totiž vydělá a to hlavně jen sama na sebe a možná něco málo navíc, jen když má potravinářskou kvalitu. Jakákoli jiná kvalita znamená ztrátu. Takže ono to vybalancovat, aby se trochu normálně uživili není vůbec jednoduché.
    No, ony samozřejmě existují půdoochranné způsoby zpracování půdy které významně omezují erozi, ale je dost těžké soudruhy družstevníky přesvědčit. Ono to totiž minimálně zpočátku (tak nejméně 4-5 let) nese méně, přičemž je zapotřebí jiná zemědělská technika, která také nestojí pár desetníků. Ale s tou orbou po vrstevnici naprosto souhlasím, to by mělo být automatické.

  3. Vidíš Jeny vy máte poldry a u nás když se ten potok rozlije po lukách kolem a nikomu neuškodí, tak jsme my ti největší záškodníci protože máme jez a minielektrárničku. Moc špatně se vysvětluje některým lidem, že ty louky odjakživa sloužily k tomu aby ta voda neškodila když jí je příliš. Já už se bojím hlavně některých lidí i když z vody mám taky strach.

 6. Plivnice, ta je krááásná (dog) (inlove) – a vypadá, že je nejen krasavice, ale i krasavice inteligentní. Ze všech strachů jste perfektně vyrostly (n)
  Tak ať se vám daří…a nějak víc fotek a povídání by to chtělo.

  1. Jo začíná být oprsklá jak lázeňská veverka, kéž by se bála aspoň něčeho 😀

  1. Tedy Veram, my jsme se tak řehtali s přednostou až se lidi dívalo do oken. Asi taky něco smlsnu. (rofl)

 7. Sorráč, Cori. Ještě jedno gorilí OT – když máme dnes takovou vzdychací a obdivnou… Kičinka šla připomenout Richardovi, že ONA je ta jeho Jediná Hlavní Matka, vydržte do poslední minuty, kde mu něžně ťuká do frňáku.
  http://jdem.cz/qhfa2

    1. Copak hrošátko že se vykutulú pod vodou, ale že máma si z něj dělá taky mičudu, chmm… :*

  1. YGO, díky! Poslala jsem Štětince mejlíka!

   Hádejte, co jsme měli dnes k obědůůů. Smažené bedle! Bedlí, krásných, čerrrstvých a šťavnatých je plný les, rostou „babky“, ale brala jsem jenom ty malinké, neboť většina je napadena takovou tou bílou plísní. Také rostou klouzci a našla jsem okrájený zbytek po praváku 😉 . V úterý byl les naprosto sterilní a dnes to zřejmě vypuklo.

 8. Srdečně zdravím Cory, jsi nádherná pejsková, opravdu překrásná a jak lze vyčíst i absolutně pohodová. Tak to má být. A teď se omlouvám, ale jen trochu trošičku OT. Kdo ještě pamatujete na Sama, jednoho z Kosích bratří od Fuky, tak hlásím, že dnes konečně po několika odkladech padla „kosa na kámen“. Od dnešní 10 hodiny máme sice stále status kocoura, ale ehmmm ne tak úplně kompletního. Přestane snad doufám a fakt se modlím zběsilé značkování a honění si trika před ostatním kočičinstvem. Ještě stále spinkáme a jsme jak jinak sladcí, když nelítáme jak šus a neděláme binec a hlavně ten HLASITEJ…ten je totiž nejlepší. Ostatní kočky si přičuchly zjistily, že fakt nic moc a je zatím klid. Tak snad to Samík všechno přestojí v pohodě,a já nebudu všechen volnej čas trávit tím, že budu rvát označkované prádlo do pračky 🙂

  1. Milá Leny-a – tak držím palce, ať se Samík vyhajá do růžova a zahojí se beze všech komplikací.

   Ale … jak dlouho už Sam značkuje? Totiž, nechci strašit, ale slyšela jsem, jak se kocour naučí značkovat, tak hóóódně dlouho se to odnaučuje, i když je zněj již jen kočkour. Proto já nelenila, a při prvních náznacích (no – náznacích, když už se týden budíte tím, že si kocour o váš ksicht otírá své zbytnělé mužství, tak tady už o náznaky snad ani nejde (rofl) ) poslala Zikmína pod nůž. :S

   1. Asi jak u kterého kocoura. Našeho kocourka jsme kastrovali poměrně pozdě (nějak to táta nemohl vydýchat), byly mu 3 roky. V zimě nám doma samozřejmě značkoval, ale s kastrací to okamžitě pominulo. Tudíž není to pravidlem, čímž neříkám, že se to nemůže stát. Hlavně ať si Samík teď hezky odpočine a ono to nakonec dobře dopadne.

   2. Zrzínka jsem dostala jako kastrovaného. Melíšek začal značkovat a už to bylo k nevydržení, tak jsme mazali. Ihned po kastraci byl bez problémů. Byl kotě, takže tam se předpokládalo, že by to mohlo zabrat hned. Ale Ríša byl už starší kocourek, když šel na kastraci a mám dojem, že občas jako kocour cítit je. Také občas „pokořuje“ Melíška při vzájemných hrách. Ale jinak je vůbec cítit není, i přesto, že jsou v malém prostoru 3 kocouři.

   3. YGO měla jsem to udělat dávno, ale jsem známej mírumilovnej lempl. A Samíkovi je teprve 11 měsíců, takže mi to pořád přišlo moc brzy…Vždycky se něco nepovedlo, vetrinářka na dovolené, pak angína, pak Samova rýma… furt něco. Značkuje nafest tak tři týdny, poslední týden si veškerou moč schraňoval pouze na značkování, čuně jedno majetnický. Před chvilkou se vzbudil a ten opileckej krok …jeden neví jestli plakat nebo se smát. Nechala jsem ho ať se domoce kam chce a když bylo vidět, že už mu došly síly zase jsem ho uložila do kutlošku, tak bude zase tak dvě hodinky klid. Zlatík náš malej. (inlove)

    1. Leny – jedenáct měsíců, to není tak moc (Zikmundovi bylo taky tak nějak, ale on naštěstí ještě značkovat nezačal). To bude dobrý.

    2. Leny, domoce! Moravské kořeny zajásaly, sama hanáčtinu neumím používat, ale neskutečně se mi líbí.
     Nechť se Samík motá co nejkratší dobu.

    3. Leny neboj, to bude dobré. Melda měl špatnou reakci na narkózu a já, starý plašan, a tehdy vůbec plašan s tím prvním kocourkem, jsem to prožívala přímo úděsně. Ale přešlo to a ráno nic nevěděl. Samík bude zase jako rybička a nebude mít pocit, že „všechno je jeho“ tak si to musí označkovat. Po Meldově značkování jsem čistila nábytek a spoustu věcí docela dost dlouho a něco jsem i vyhodila. Pak byl klid. A kastrace proběhla v 10 měsících.

 9. Zdravím všechny a sličnou slečnu Cordélii zvlášť! Milá Plivnice krásně ti ta psí holčička vyrostla! Když u nás byla na jaře na střapečkování, byla to ještě roztomilá holčička, teď je to nádherná psí slečna a brzy z ní bude mladá dáma, která je nejen krásná, ale i rozumná :-).
  Dlužím tady hlášení o našich maďařích miminech – už skoro není co hlásit. Dnes mi doma zůstane poslední holčička Bertička, která se příští týden, na své devíti týdení narozeniny odstěhuje ku Praze a doma zbude ticho a smutno. Rozum velí radovat se, že všechny štěňátka jsou tak rychle u nových rodin, snad dobře vybraných. Jenomže srdci se to špatně vysvětluje…Samozřejmě jsou naši maďárci ty nejkrásnější, nejhodnější a nejnadanější štěňátka!

 10. Aha, čo sa nám z malinkej bojazlivej modroočky vylúplo! (heart)
  Vďaka za hlásanie a sem tam by si nejaký ten zážitok mohla dať, aspoň v diškurze, určite nás viacerých potešíš (nod)

 11. Milá Plivnice, je vidět, že jsi rozumově zdravý člověk! Chovnost, nechovnost, důležité je zdraví tvé krásné mladé kamarádky. Užívejte si spolu co to jde, život pejskům (ale i nám) utíká strááášně rychle :O . O kastraci uvažuj, kvůli chorobám, ale to si popovídej s vícero veterináři.

 12. Jak už bylo přede mnou řečeno, plyšové štěňátenko vystřídala krásná mladá dáma (dog) . Co na tom, že má vadičku na kráse (křivý zoubek), o to je půvabnější. Vždyť dřív si dámy lepily mušky, aby upoutaly pozornost na svou krásu.
  Plivnice, já vím, že toho času moc nemáš, ale není škoda odbýt společné zážitky poznámkou, že bychom nad nimi strávili hodně času (až do zimy (chuckle) )?
  Prosím prosím, co znamená slovo „merle“? (Než bych to našla na netu, zabloudila bych na mnoho jiných zajímavých témat, což si naneštěstí nemůžu dovolit.)

  1. Merle je ,,mramorové,, zbarvení srsti, u australáků jsou varianty blue(modrá, tedy šedo černá) a red(červená, odstíny hnědé, játrové atd)a ty se nesmí křížit navzájem ani modrá na modrou. No těch zážitků máme hromadu, některé mi vtipné připadají až po čase a zbytek je na dlouho, ale zkusím něco sepsat 🙂

 13. Corinka je překrásná a doufám, že máš i nějaké fotky třebas na Rajčetí a že bys je mohla poskytnout veřejnosti (chuckle) .

  A vůbec – chovná nechovná, je to zlatíčko. A moc ti přeju, že je na tebe tak vázaná a proto s ní můžeš chodit bez vodítka – tak to mám už dvanáctý rok s Toyou, a vlastně poslední roky chodím úplně bez vodítka a často i bez obojku.

 14. Achich, tohle je fenka, za kterou se člověk prostě otočit musí, i když už není ňuňací miminko 🙂 O nechovnosti vím své a nakonec si myslím, že to CD zatím vždycky zařídila moudře. (Ne, že by mě to ze začátku vždycky nemrzelo, ani nikdy ne dlouho – když ti moji psi jsou i tak úžasní a… vůbec (chuckle) )
  A mohu zodpovědně říct, že je první merle pes, který se mi bez zaváhání líbí na první pohled, jinak si na tohle zbarvení vždy potřebuju trochu zvyknout 🙂 Tak ať si spolu holky dál užíváte spoustu radosti – nakonec on se člověk zasměje i věcem, ze kterých původně šílel 🙂

  1. Ještě kdyby si ty chvíle kdy se za náma všichni otáčejí nevybírala k utíkacím, žracím a jiným extempore 😀 Umí si tu pozornost užít, opice jedna 🙂

 15. Corinka je moc milá pejsková, a to, že nebude chovná, si určitě vynahradíte tím, že bude vždycky v centru pozornosti a všichni se za ní budou zálibně otáčet – je to totiž exotická kráska…

 16. Cory je krasavice inteligentí (y) a puberta přejde a přijdou klidná léta 😉
  A co si časem ke Coralině pořídit „chovnou“ fenku – kámošku ? 🙂

 17. Corinka sice chovná nebude (ten zoubek by asi tolik nevadil, ale na tu kýlu už bych se rozpakovala a dilute gen je velké riziko, které s s sebou nese „móda“ merle zbarvení). Jsi velice rozumná, že na ní nebudeš chovat. Jestli tě to utěší, mně se povedlo chovat až na třetí feně, skoro po 30 letech. První neměla několik zubů, druhá byla bázlivá. No, teď si to vynahrazuji.
  Hlavně že zvládáte soužití. Že i to bláznivé pubertální pometlo poslechne, že z ní máš radost. Že se přitulí…. To jsou nejhezčí chvíle se psem (naše pometlo už je také 7 měsíců staré – to to letí, před chvílí jsem psala zprávy z porodní bedny….)
  Tak hodně radosti s Coralinou (h)

  1. Mě to zas tak nevadí, měla sem sice v plánu mít chovnou fenku, ale když se nezadařilo tak co už, přece se nezblázním 🙂 A ty zdravotní rizika za to nestojí, kýlu fiknem jak půjde na kastraci, a to má taky ještě chvíli čas 🙂 Ovšem když sem majitelce chovného psa kterým se kryla její matka napsala o tom dilute genu, tak mě ještě obvinila že šířím poplašné zprávy…Takže ne asi každého ty rizika merle psů zajímají.

  1. Bětuláskovo, díky za pravidalná hlásání od gorilek a mám dotaz, na který určitě budeš znát odpověď:
   Kdy se má Biki narodit mládě? (abych věděla, kdy zbystřit…:o))

   1. No to je otázka. Nejvíc sázek je asi na půlku listopadu, ale může to být o měsíc sem a tam jinak. Pupíček má teda pěknej a už bylo několikrát vidět, že miniBikirka „kope,“ já sázím na říjen. (inlove)

 18. Nojo, slaďoučký okatý plyšák, co se k němu s obdivnými výkřiky vrhaly dámy všech věkových kategorií a chrastily nákupem, je pryč, no. Ale jaká okouzlující slečna z ní je – teď se jí k tlapkám budou vrhat muži a psi každého věku a není divu. Za „takovou“ se ohlídne každej… :*

 19. Corinka je moc pěkná pejsinka.Krásně jste si na sebe zvykly. Puberta uteče rychle, ale je to někdy na mašli. Luxík se na tom roce a půl zkliddňuje. Někdy to s ním sice ještě zamává ale je to nejmazlivější a docela poslušný pejsek. Bydlíme na vesnici, sice u hodně frekventované silnice ale včera byl s Janou poprvé ve ,,městě“ pěšky nikoli autem jako vždycky a pohodově to zvládli. Jana říká, že náš púvodně vyplašenec se choval jako sebevědomý pes. Že se nesl jako na výstavě. Nečuchal po všem, netáhl. To neznamená, že z něho nebudeme párkrát na větvi.

 20. Zdravíme slečnu Cory. Je to krasavice inteligentní, s tou je jistě radost žít.
  A že je nechovná? No a? Zato je báječná. 🙂

 21. hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Cory vyrostla, je z ní krásná slečna. Škoda šišatého zubu, ale to je život… Však je spousta aktivit, kde malá vada „na kráse“ nevadí.
  Jinak vás holky musím pochválit – to bylo strachů, že nováčkovsky nezvládnete soužití s psím a lidským světem… a vida, zdá se, že i pubertu zvládnete na jedničku s (*)

  Co brášcha ?? Ještě si s čubinkou neporadí??

  1. Poradila si ona s ním, vždycky ji tak dlouho provokuje až ho třeba škrábne, a mamka už jenom odvrací oči a říká že jsou blbí oba dva stejně 😀 Takže vášně se uklidnili naštěstí 🙂

 22. Jejda, kam zmizela ta roztomilá, maličká bílá chlupatá kulička, kterou jsi zde představovala, není to zase tak dávno. A jaká krásná psí slečna z ní vyrostla. Cory je úžasná, vlastně tohle plemeno (či rasu – co je přesnější?)vidím poprvé, nepamatuji se, že bych ji byla někdy viděla „na živo“. Tak ať je vám spolu dlouho dobře.

  1. A přitom je Amerika jejich země 😀 Od tama jsou všechny významné chovné stanice, vetšina akcí se tam koná, ale třeba v ČR jich moc není, a to si je ještě pletou s borderkama 🙂

 23. OMLOUVÁM SE. TEN POVZDECH LPATŘIL DO VEDLEJŠÍ HOSPŮDKY,NE KE PSÍ SLEČINCE.NECHÁPU, JAK JSEM TO MOHLA TAKTO POPLÉST.

 24. APAGE SATANAS!! KAROLÍNO,TEČOU MI Z HUBY SLINY JAK PROVAZY. JE VIDĚT, ŽE JSI Z PRAHY, TAKŽE PRO TEBE NENÍ ŽÁDNÝ PROBLÉM SEHNAT NAPŘ.RYBU ČERSTVOU, NIKOLI MRŽENOU A A NI NEJRŮZNĚJŠÍ INGERDIENCE. MY, CO ŽIJEME V ZADELÍCH VESMÍRU,NA VÝSPÁCH CIVILIZACE A V MÍSTECH, KDE LIŠKY DÁVAJÍ DOBROU NOC,MÁME DO MĚSTA HODNĚ DALEKO I AUTEM, TAKŽE TYHLE “ ČERSTVOSTI“ DOMŮ ZAČERSTVA OPRAVDU NEDOPRAVÍME , MÁME SMŮLU A MŮŽEM SI O TVÝCH DOBROTÁCH NECHAT POUZE ZDÁT.ALE FAKT TO ZNÍ KRÁSNĚ A I NA TU DÁLKU CÍTÍM VŮNI.ZDRAVÍM VŠECHNY A PŘEJU KRÁSNÝ, POHODOVÝ A NEUPRŠENÝ VÍKEND.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN