KOČKY: To jsme my, kocouři!

Ahoj ahoooooooj, to jsme my: melíšek, Zrzínek A Ríša. Chceme se s Vámi podělit o naše poslední zážitky a tak vůbec. Napsat, jak žijeme. Pokud Vás to zajímá, čtěte dál, pokud ne, no, tak to teda nevíme, co s tím budete dělat.

MELÍŠEK: no, co bych tak novýho řek´? Já sem zdravej kocourek. Nemám žádný zdravotní trable, jen sem tam mám prej řidší stoličku, ale už z toho máma není tak vykolejená. Sem spokojenej, baštím, hraju si, dovádím, akorát žárlím. Žárlím, jak můžu nejvíc. Kde sou ty časy, kdy sem tu byl sám, a maminka mi věnovala veškerou pozornost? No, kde??? To bylo řečí, že potřebuju parťáka na hraní, tak přišel do domácnosti Zrzín, stejně si se mnou zpočátku vůbec nehrál a pak taky moc ne, sem tam, ale to jen tak, aby udělal radost mamince, ale přes den sme spali každej zvlášť a nic. Večer a v noci taky každej měl svůj pelíšek a nic…

Na co sem vlastně přišel? Připravil mně o pozornost mamči, která se mu věnovala, protože ho pořád měla za chudáčka opuštěnýho a handikapovanýho a zatím von toho využíval, aby se jí vetřel pod kožich. Jo, vona vlastně žádnej nemá, no, tak pod kůži, to je jedno. No a co teď máme? Postelovýho zrzavýho povaleče. Jak může, hned tam vlítne. Jak může, hned okupuje polštář a nechá se drbat a tváří se jako král postele. Sem z toho hotovej. Pískne, on totiž neumí mňouk, vyskočí a je na polštáři doma! A přitom já sem tam byl první a jedinej, teď mi zbylo jen místo po boku mamči, na polštář už nejdu, když tam je ten zrzavec. 

Ale lezu do postele denně, to by tak hrálo, abych mu jí úplně přenechal! A pořád mám to privilegium, že si mamče lehnu na záda, to když spí na pupíku a tam se uvelebím nebo se jí připlácnu na břicho, když se přetočí a nechám se drbat, jo, to si užívám. Že jí to někdy překáží a brní jí celá Karolína? No, to je ovšem její problém! Jinak sem byl vždycky drbanej jen já, teď se to soustřeďuje na Zrzína i Ríšu, no, a tak občas trpím! Trpím, protože už nejsem ten středobod světa, no, já sem vlastně šťastnej/ nešťastnej kocourek…

Ríša si taky už našel cestu do postele, ležíme tam spolu, ale ten mi tak nevadí, jen ten Zrzín, jak se vtírá na polštář… to Ríša ne, ten je pěkně stočenej v nohách, tam je mu dobře. Zase na druhý straně měla asi mamča pravdu, když nás tu rozmnožila na tři kocourky – hraní s Ríšou je úžasná adrenalinová záležitost.

Víříme prostorem a děláme chaos a honíme se a kočkodo a kocourování… supeeer, to mi chybělo. Ríša je takovej skromnej kocourek, to se s tím náfukou Zrzínem nedá srovnat. Sem rád, že mám Ríšu. Je fajn, i když byl nemocnej, tak si se mnou hrál a já se snažil ho opečovávat, pomoct mu, mám ho moc rád, nechci, aby měl problémy.

Vždycky sem trpěl, když mamča přišla domů a připravila přenosku a někam ho nesla… měl sem pocit, že už se mi nevrátí, byl sem strašně nervózní a strašně vystresovanej, když přijeli, tak sem cítil doktora a divnej smrad, co nemám rád, ale byl vždycky v pořádku a mamča nám dala mňamky, tak sem se zklidnil a šel si ho ošetřit po svým. Co kdyby to ten doktor odfláknul! Pěkně sem mu to očíčko olízal a vyčistil a dával sem fakt pozor, abych mu neublížil při našem dovádění. A taky si myslim, že očičko jsem mu vyléčil jenom já! Pečlivě jsem ho pucoval a pucoval… No, vidíte, jak to dopadlo. Kdepak nějakej doktor přes oči, prej beránek, co má nějakej beran společnýho s kocourama? Já sem ten léčitel! No a ty peníze bych měl dostat já. Aspoň ve formě dobré mňaminky!

Jo a Ríša je děsně ukecanej. Furt kecá, furt má něco do diskuse, to je někdy děsný. Ale mamča se pořád směje, že prej jí vypráví co sme zažili a co chceme a co se nám líbí… nevím, prostě kecá! Chodí a kecá! Jo a taky strašně baští! Když nám něco až tak moc nejede, Ríša to spolehlivě z mističek vyluxuje. Taky pěkně ztloustnul! Pardón, maminka říká „zmohutněl“. No, dobře, tak zmohutněl! A teď tak rozvažuju, on ten Zrzín vlastně taky není špatnej parťák. Když se tak na to dívám jinak, tak ho mám vlastně docela rád. A taky už se snaží zapojit do našeho kocourování, takže nemám výhrady, vlastně pohodička, rozumíme si.

ZRZÍNEK: Melda si myslí, že tu byl první a tudíž ten nejdůležitější a tudíž ten nej nej nej… jo, chlapče, to už neplatí od doby, co sem sem nastoupil službu já! Mamča se moc snažila mně dostat zpoza postele a rohu šatny, pak mi vysvětlit, že nějaký ty bouchance a rány a hluky patřej k domácím zvukům, všechno sem si v hlavě probral, trvalo to, ale už sem si zvyknul. Puštěná mikrovlnka už mi nevadí, fén taky ne, už ignoruju vyvážení kontejnerů, dupání po schodech, hluky za dveřma, akorát ten vysavač, ten teda fakt nemusim! 

Ale jinak je to čím dál lepší, mám spoustu aktivit při hrách, už sem si i řek´ že se zapojím, tak občas je proženu, aby viděli, že tu sem taky s nimi. Jo, a objevil sem kouzlo postele. Úúúúúúžasná záležitost. Polštář! To si písknu, vyskočim si, párkrát si ho našlapu jak správnej stepní kocour a plácnu sebou. Přivalím zádíčka na mamči obličej, pěkně jí těma chlupama zacpu dejchání a začnu vrnět a nastavim pupíčka. Potřebuju ho nutně drbat. A vrním a spinkám, když je mi teplo, slezu se ochladit, ale jakmile se mamča pohne, zase jí zacpu ty dejchací otvory, no, co kdyby protestovala? Jenže ona neprotestuje, naopak mi drbe pupíček a něco k tomu taky vrní. Po svým.

Meldu mám rád. Ríšu taky, i když je to poslední přivandrovalec. Ale zase je skromnej a milej kocouř, tak proč by mi měl vadit? A hlavně si Melda s Ríšou hrajou a já mám klid. Když měl pocit, že mi tu bude něco nařizovat, dostal do chlupů a bylo mezi náma rázem jasno. Teď se obejdem, občas si k němu přičuchnu, když ho obcházim na parapetu, protože se chci dostat k čerstvýmu vzduchu, on mi uhne, ale není nijak vlezlý, prostě vyhoví. Já taky, když chce napít z mističky s čerstvou vodou, kterou tolik miluju a trvám na její výměně aspoň 3x denně.

Uhnu mu a nechám ho, proč ne, musíme si pomáhat. Byl nemocnej. Melda ho opečovával, já sem přihlížel. Já tohle neumim a učit se to nebudu. Proč taky? Od toho je tu ošetřovatel Melíšek. Já ho ale taky nedám a budu ho bránit, kdyby mu chtěl někdo ublížit. Neni to na mně vidět, ale já ho mám fakt rád. A chci, aby byl v pořádku. Asi to jeho očičko nebylo dobrý asi měl ten problém větší, protože když ho mamča dost často naložila do přenosky a odvážela, tak Melda byl strašně nervózní, to se přenášelo i na mně, nemám to rád.

Já mám rád svůj klid! A svý jistý! A vždycky divně smrděl, když se vrátili. Tak sem ho chvíli obcházel, ale pak sem mu tak šel vyjádřit svojí podporu. Čumákovkou, to sem si k němu přišel a čumáček na čumáček… no, patří přece k nám! Ale dál teda v důvěrnostech s těma dvěma nejdu. Jinak mi připadá, že Melda děsně žárlí. Na mně, na Ríšu, na všechny… To je jeho problém. Mamča nás má všechny stejně ráda, tak o co mu jde? Jen to cestování kdyby nebylo!!! Sice jen občas, ale jak já to nemám rád!

Když už tam dojedeme, tak se mi to líbí, je tam spousta místa, skříň, kam si zalezu, když nechci být s ostatními, ale nejen skříň, tam je takových koutků, kde nejsem vůbec vidět, ale já všechno vidím, jo, to mi vyhovuje. A taky parapet v pokojíčku, kde mi svítí sluníčko do kožíšku a to já rád, pohodlný polštářek v posteli, to já taky rád, nejsem neskromnej kocour, ale v tom bytě je mi fakt dobře. Jen kdyby to nebylo tak daleko od Prahy a mamča tam s náma mohla bydlet trvale.

RÍŠÁNEK: No, co mám povidat? Já toho normálně nakecám spoustu, prej sem ukecanej kocour. Já vim, ale aspoň se ze všeho vykecám. I když teda občas netušim, co vlastně kecám. No, to sem se zakecal. Tak vážně: sem rád, že sem konečně doma. Kdybych tady totiž doma nebyl, tak nevim, jak by to se mnou dopadlo. Já sem totiž od prvního měsíce doma u své nové rodiny měl nějakej problém. Ne že bych já byl problém, ale furt mi něco bylo. Očkování sem přežil a ani sem nekvík, když sem dostal díru do kožichu, jenže pak se to zanítilo a k tomu přišla alergická reakce, to řikala máma, takhle to já říct neumim. Bylo mi blbě, ale nějak sem to přežil. 2 dny mi bylo zle. Pak zase pohoda. 

Teda než se vyléčila díra, co se mi po tý injekci udělala. A pak sem dostal tu šílenou rýmu. Nudle, nejdřív řídký, pak zelený sople, zase to řikala máma, zánět horních cest dejchacích, no, lidi, nebylo to příjemný. Těch dírek do kožuchu! Jéje. Asi celkem 10, no, některý teda fakt bolely. Chudák Melda to chytil taky, ale ten měl tu imunitu nebo jak se to jmenuje, lepší, takže to tak neodskákal. Já jo. Melda pak ani neměl ty prášky. To byl taky zážitek.

Dostával sem asi 6 prášků denně rovnou to tlamky, no, věděl sem, že to je pro mý dobro, tak sem držel, ale moc příjemná procedura to teda nebyla. Ale máma řikala, že sem hodnej kocourek, co si nechá všechno líbit. To sme jezdili na veterinu co obden a já už to fakt neměl rád. No a pak byl chvíli klid, já se zase honil s Meldou, to je takovej „hrací parťák“, takže príma, baštil sem, no – a začalo mi bejt zase blbě. Začalo mně bolet levý oko a najednou sem ho měl jako kdybych ho neměl. Jenže to tak vypadalo zvenčí, ale mně to děsně bolelo, tlačilo, svědilo, řezalo, tekl mi z něj hnis…. No nic moc, to vám teda povim.

Tak se zase jelo na tu veterinu. A začalo to! Mastičky, kapičky… 2 měsíce mně máma trápila kapičkama, furt sme někam jezdili, pak už to tam ale smrdělo jinak a taky tam v čekárně byli samí psi a já sem prej byl ten potížista, co vadí nějakejm pejskům, copak já za to moh´, že tam zrovna byli jen psi? A jeden páníček si dovoloval na maminku a řek jí, že má se mnou jít ven z čekárny, protože znervózňuju jeho psa! No chápete to? Tak sem se k ní tulil eště víc, aby viděla, že jí nedám! A ona se taky ozvala, až ten pán šel radši s tím psem ven sám.

Ale bolelo mně to. Bolelo, když mi tam pan doktor cpal nějaký proužky na zjištění slz, že mám prej ucpaný slzný kanálky, že mám nějaký onkologický změny na třetím víčku, který můžou vést i k tomu, že bych asi o to oko přišel, rozkapával mi to nějakým sajrajtem, pak mi tam svítil a tvářil se vážně a další věci jsem slyšel… Copak já věděl, co to všechno znamená? Hodně sem posmutněl. A máma brečela, když mě nesla poprvé z ordinace a já byl strašně nejistej, co se vlastně děje, ale řekla, že mně nedá! A do kožíšku mi brečela, že i když budu jednovokej, budu pořád její, byl sem z toho tumpachovej! Jednovokej? Proč???

I když to oko bolelo tolik, že by mi to snad ani nevadilo, kdybych se ho zbavil. A začalo kapání a léčení. Denně 3x kapky, mazání, léčení tý díry, co se mi pak nad okem udělala, což prej bylo dobře, tím prej se to všechno vyčistilo. Ale nebylo to hezký a bolelo to moc moc! Když máma nemohla, někdo na to kapání přišel, to sem teda neměl rád, občas sem i zalez pod postel, ale většinou sem to prostě musel přežít. Když to byla chůvička, tak sem ještě chvíli spolupracoval, ale i pak sem se dekoval pod postel i před ní. A lákala mně, mlsky dávala, nic! Byl sem tvrdej! Věřil sem jen mámě. Ta si se mnou mohla dělat co chtěla.

A pak přišla poslední návštěva u pana doktora a mamča se usmívala a pan doktor se taky usmíval, tak jsem se taky usmíval a šel jsem ho krásně pohladit tlapkou a říct mu, že je asi dobrej doktor, když mi tak pomoh. A byl sem taky pyšnej, když totiž vylez ven z ordinace a požádal o „Richarda III.“ To čuměli ti psí rejpalové, jakej sem „fon“. A máma se nesla jak milion do záložny s Richardem III! Prej že už tam půjdu jen jednou.

No, je mi to šumák! Věřim jim, vidim líp, sice mám pořád ten zákal a to už asi napořád, ale nic mně nebolí, prej o to oko nepřijdu, už mně nic nesvědí, neruší a hlavně už nekapemeeeee… No, zase sem spokojenej. Snad už sem si to vybral do budoucna. Tak si to teď užívám. Spím denně s ostatními parťáky v posteli, objevil sem to labůžo, to je fakt príma ta postel. Honím Meldu, honím občas Zrzka, on občas honí mně, Melda je ovšem super parťák, s tím to fakt funguje bezchyně, hrajeme si a hlavně mám apetit.

Lidi, jak mně chutná. Teď jen aby mi máma nenaordinovala nějakou tu dietu! Pupík teda mám, to musim uznat. Na druhé straně, když se kouknu na tu domácnost, tak Zrzík na tom je téměř stejně a o mamince se nezmiňuju, je to dáma. Mezi námi kocoury – ten pupík má taky! Tak co? Sem zase spokojenej kocourek. Už mám oko skoro normální a prý ani o něj nepřijdu, ale hlavně – já totiž už vidim líp, to je znát i na mých úžasných hrách a výstupech na horní polici, kdy už se nebojim skákat dolů. To sem se fakt bál. Jo, už toho nechám, jdu si hrát s Meldou. A třeba se Zrzík taky přidá, kdoví? Změnil se! Melda teda dost žárlí, ale Zrzínek už začíná být taky docela príma parťák do her.

JÁ: miluju je! Jsou úžasní, milí, mazliví, hraví, hebcí, jsou moji! Nelituji ničeho! Snad už je všem trablům na chvíli konec. Ríša bude zase zdravý a šťastný kocourek, Melíšek je srdíčko moje sladké, první moje chlupaté děťátko, Zrzínek je mazel mazlovitý a přítulnější a přítulnější. Dávají mi svojí lásku, důvěru a svůj život a já se jim budu snažit vytvořit ten nejšťastnější domov, protože i oni jsou moje štěstíčka. Zní to strašně kýčovitě? Možná pro někoho ano, ale já vím své!

Další fotky najdete zde: http://kmz.rajce.net/radoby_letni_dovolena_v_Marsove

Aktualizováno: 30.7.2011 — 15:48

138 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Ja teda zase po funuse, ako je u mňa už zvykom, ale pochváliť musím! Plyšáci to krásne spísali a majú s tebou dobrý život! A ty s nimi, to už tak chodí jedno s druhým 😉 (hug)

 2. Prohlídla jsem si krásné vyhřáté fotky Renie a pak krásné zmoklé fotky od Xerxových. Brrr! Měla jsem to udělat přesně naopak. (nod)
  Ale dešťové perličky miluju a vám se dneska moc povedly. (y)

  1. Fotky jsou úžasný, takovou krajinu mám strašně moc ráda, je to krásný i v mlze. Jen teda na tom dešti bych až tak netrvala (rain) (rain) (rain) 😛

  2. Není nic lepšího v ošklivém počasí, než si prohlížet fotky z dovolených:-) Nad Ygy jižními Čechami jsem si povzdechla, protože tam jsem byla na výletě včera a pršelo a pršelo, že jsem neudělala ani jednu fotku. Tím více obdivuji deštivé fotky Xerxových. Zano, těším se na Tvou galerii:-)

 3. Děkuji za krásné ohlasy na moje ranní pocity, níže uvedené. Ale to vy jste krásné básnířky. Já jen,když mně občas potrefí. 🙂
  Hody se povidly, odpoledne jsme otevřeli naše minimuzeum pro rodinné návštěvníky hodujících občánků. Přišlo hojně návštěvníků, jsem spokojena, mírně přežrána, jakož i naše zvěř, jakož i přednosta. Nepršelo celkem asi 10 minut,popustily jsme jednu dluž ( desku) na nádržích,hlídáme potok. Všude je tak vlhko, je třeba přimáznout kolečka, dám si čajík s rumíčkem a jdu se zahřívat se zvížaty. Brou,brou. (wave)

  1. Teda Xerxová, co jste to s tou Betkou vyvedli? Vždyť je to strašidelnější, než nějakej trapnej bezhlavej rytíř (think) Protože rytíři nejsou, ale Betka jo. A jinak fotky moooc pěkný. Koukám, že je u vás ještě třeskutější léto, než na Placatce. Tak přelom října/listopadu. :@

   1. já mám „na pozadí“ (chuckle) dokonalou Betu bez hlavy )moc povedená fotka) … ale jak se páníkovi povedla jen ta půlBetka… nechápu (chuckle)

   1. to mě překvapilo, že mi ta voda nepřipadala vůbec studená. Některá ta jezírka byla v mechu zcela neviditelná – šlápla jsi na zelený povrch a najednou byla nad koleno ve vodě (někdy krásně čisté, jindy v páchnoucím bahýnku rašilonovém) Občas ve snaze to vybrat tam člověk zahučel oběma nohama – pak se musí vytahovat nohy opatrně, aby botka nezůstala navždy utopená… Ale pohyb je to náročný…

    A dokud se jde a nezastavuje se, tak je i v mokrých botách teplo…

    1. Ony rašelinové obklady nožek a kolen jsou vlastně zdravé balneologické postupy proti regma 😛 .

 4. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Pravidla soužití s kočkou
  1. Kočka nesmí do domu.
  2. No, tak tedy smí, ale jen do některých místností.
  3. Smí do všech místností, ale nesmí si lehat na nábytek.
  4. Smí si lehat na nábytek, ale jen na starý.
  5. Tak jo, smí si lehat na všechen nábytek, ale nesmí spát v posteli.
  6. O.K., tak tedy smí do postele, ale jen když jí to panička dovolí.
  7. Dobře, kočka smí spát v posteli, kdykoliv se jí zachce, ale nesmí v žádném případě pod peřinu.
  8. No jo, samozřejmě smí pod peřinu, ale jen když jí to panička dovolí.
  9. No tak dobře, kočka smí spát pod peřinou celou noc.
  10. Závěr: Lidé smí spát pod peřinou jen s laskavým svolením kočky. .(*)

  ~o) Vinšuju všem přítomným klidný večer, hezké sny a pěkně se vyspinkejte. ~o)

  1. Jo, hezký!!! 😀
   Kocouři nesmí do postele pod peřinu, ale jen na peřinu, jinak je jim moc teplo.
   Kocouři nesmí na kuchyňskou linku, výjimka je, když se rozdávají kapsičky do mističek, porcuje masíčko nebo se vykonává jiná, jim příjemná a vonící činnost.
   Kocouři nesmí na stůl, ale vysvětlujte jim to!
   Kocouři nesmí všude, kam to člověku vadí a je jim to jedno!
   Takže: kocouři smí všechno a člověk to rád toleruje!
   Dobrou noc!

   1. Jako u nás, jako u nás, já nevím oni ty kočky mají nějakou pro člověka neslyšitelnou tichou poštu nebo co že dělají stejné věci desítky km od sebe a nebo je to v nás lidech ? Tak já nevím.

    1. ony ty kočky – omlouvám se mimo to že neumím vychovávat žvířata tak asi neumím česky

    1. Už to mááám. Yga dělá moc dlouhé nadpisy. To jsou Jižní Čechy – den druhý a ještě datuuuum a odkaz cestou konec zapomene. Tak jsem okopčila odkaz kratičký a ty si v pohodě vybereš 😉
     http://yga.rajce.idnes.cz/

     1. Zdeno, díky. Yvetiny kliky jsou krásně ochytané a ohlazené. Obdivuji, že si to všechno pamatuješ.

  1. krásné fotky (nod) . Jižní Čechy mi moc rádi… Je úžasné pozorovat, jak ta městečka krásní…

   1. Xerxová, nádherný fotky! Počasí taky „nádherný“. My byli v sobotu na výletě na hradě Kost, konal se tam už 8. ročník čarodějnického kongresu, zmokli jsme taky na kost, ale bylo to tam moc pěkný a hned jsme se shodli, že se tam vypravíme znovu, až bude hezky, je tam krásná příroda, pískovcový skály a prý se tam natáčela pohádka S čerty nejsou žerty. Tak se chceme jí podívat na mlýn 🙂

    1. chicht – najdi si někdy dávno Betí rozcestník z údolí Plakánku… Pod Kostí se dá jít moc hezký okruh.

 5. Kosouří povídání je heboučké a zamilované, že, Karolino?
  A Xerxovy hluboce obdivuju a je mi z nich zima.

 6. Ahoj všichni!
  Tak jsem si představila obdivuhodných 30 km Xerxovic výkonů v tomhle počasí a začaly mně skoro zábst nohy (:o) .Tak jsem zalezla do postele a představila si,že jsem obložená třemi kocourky a bylo to fajn (y) .Taky mně potěšil Betíček a povídání tří kocourků,díky.
  Držím palce všem marodům i těm,kterým hrozí vodní pohroma (inlove) (wave) .

  1. Sorry,ale fakt nevím,kde se tam vzal ten šašek s trumpetou!Měl tam být vykulený smajlík…

   1. Fallowo, moc ráda tě vidí. (inlove) a ještě víc mě potěšil ten šašek s trumpetkou (rofl) , protože z Polabí se jeví jako malé růžové prasátko bez trumpetky 😀 😀 (rofl) (sun)

 7. Karolíno, to je krásné povídání o třech krásných a šťastných kocourcích a jedné nádherně milující ženské. A to závěrečné vyznání mi vehnalo slzy do očí! Kýčovité? Ale no tak! Každý den říkám svým dvěma kocourům a jedné kočičce, že jsou moje láska.

 8. Milá Karolíno a kočkouři. Díky za krásné povídání, vy mi vždycky zvednete náladu (teda pokud zrovna Ríša nemaródí). Je mi líto, že dovolená v Krokonoších je tak studená.
  My byli pět dnů v Jižních Čechách a přes všechy nepříznivé prognózy se celkem vyvedla. Tady jsou fotky z prvního – příjezdového dne (chuckle)

   1. YGO, nejde mi adresa otevřít ;( ! I když jsem ji zkopírovala a dělala ručně. Ještě něco zkusím!

    1. Už jsem to nadatlila do komentáře k fotce – Ygo, fotky skvělé, to šídlo – opravdu fotka roku.
     Ten svatý je sv. Vojtěch z rodu Slavníkovců, ano z toho rodu, který byl léta páně 995 vyvražděn na Libici. Tam byli zabiti jeho čtyři bratři a prakticky celé příbuzenstvo, on (a bratr Radim) přežili, byli totiž v té době v Římě. Vojtěch byl velmi zajímavá a ambiciozní osobnost, oficiální životopis je tu:
     http://catholica.cz/?id=1296
     Když odešel kázat křestanství k pohanským Prusům, vkročil do posvátného háje a byl těmi, co je chtěl obrátit, zabit. Nejdříve jej prý uhodili veslem, proto je veslo jedním z jeho mučednických atributů, pak byl proklán 7 šípy, oštěpem a posmrtně mu prý byla uťata hlava. Polský král Boleslav Chrabrý jeho tělo vykoupil, prý za stejnou váhu ve zlatě.
     Boleslav

      1. Marsko, já bych to taky nevěděla nebýt toho, že před lety jsem měla za koníčka sochy. Začala jsem na Karlově mostě, sháněla informace a tak mě to chytlo, že jsem kvůli tomu přečetla tuny knížek – to víš, tehdy internet nebyl! 😀
       A tam je taková spousta zajímavostí a tolik se člověk dozví, že bys nevěřila. Třeba: Mariánské náměstí v Praze – naše děti tomu říkali nahaté náměstí. Takovou koncentraci nahých soch těžko jinde uvidět. Nebo na Karlově náměstí, kde je snad nejvíc jednotlivých soch na jakémkoli našem náměsti – je tam socha botanika Benedikta Roezla. A zlé jazyky tvrdí, že tam prý radní chtěli sochu vynálezce lodního šroubu Josefa Ressela, ale prý se v objednávce trošku přepsali 😀 😀 😀 😀

     1. Veram, díky, já tušila, že za tím budou nějaká historická data, ale nabízela se mi myšlénka, že když je to vodácký kraj tak…… (wave) .

   2. Ygo, to jsou opět nádherné pohodové fotky, zvlášť tady na upršeném severu jsi nám hned zvedla náladu. Ten svatý s pádlem vypadá jak sv.Mikuláš -ale kde by vzal pádlo. že jo. Ta fialová kvítka po lukách je kakost luční. U nás také roste na mokrých lukách. Díky za obrázky.

   3. 😡 Někteří lidé (wave) (YGA) (wave) mají oči i foťák na správném místě a v pravý čas. 😡

 9. Jsme blázniví… (rofl)
  30 kiláků za 7 hodin není žádný extra výkon. Ale když celou dobu padá voda z nebe a ještě jsme více než hodinu brodili podmáčený terén místy nad kotníky, místy pravda i nad kolena :O … Chtěli jsme si zkrátit cestu do Polska na Velkou jizerskou louku po hraně rezervace, směr jsme měli dobrý, ale zastavil nás potok. Vlivem počasí se změnil v dravou širokou řeku… my bychom ho asi překonali (stejně na nás nebyla nit suchá), ale Beta by měla asi potíž a nechtěli jsme riskovat. Takže konec, obrátka a návrat.
  Beta tu třicítku (včetně toho namáhavého brodění) zvládla bez zakulhání (ještě uvidím, jak se bude tvářit zítra) , momentálně se napucla a lehla k topení (nahodili jsme kotel, neboť plnění Goratexových kotníkových botek vrchem není nejlepší nápad)

  P.S. – zano neboj, tato cesta nebyla uznána vhodnou na cestu s Váma v září…

  P.S.2. – mimochodem zpáteční cesta po červené značce přes Černá jezírka byla zcela neschůdná (tedy nám už to brodění vodou nad kolena vůbec nevadilo (chuckle) ) i Beta to brala už jako samozřejmost…

   1. Hi, hi, pokud pečlivě neprohlédneš plán nabídnutých tras, než se naděješ budeš v místním Klubu masochistů :O .
    Co fotky, ještě jsi se z nich nezbláznila? To nesmíš! My se těšíme.

    1. No, dřu na tom 😛
     Já bych k tomu ráda i něco sepsala, ale nevím – ještě mám u Dede Krkonoše, tak abych to tady moc nezahltila. I když teda je fakt, že tohle je zajímavější, v Krkonoších byl skoro každej. Říkali jsme si, že jsme fakt nečekali, že se podíváme do takovejch končin.
     Letěli s náma dva taťkové s třema klukama, tak kolem dvanácti, v trempským, zjevně baťůžkařit. Moc jsem jim to přála (a záviděla).
     Asi mi to bude chvíli trvat, protože nějak nevím, co vybrat (ale zase moc dlouho ne, to bych všecko zapomněla 😛 ).

   1. No, když si vezmete slušivé neopraníky a placatky slivovice do kapes, tak to snad zvládnete (chuckle)

    1. vzpomněla jsme na koupání Pedroníka pod skalkou (slaňování se Zuzkou) – protože tam je tolik vody, že se slaňovat rozhodně nemusí a voda dokonce teče i přes cestu. Fakt sucho nehrozilo

   2. nebóóój – fakt tam nikoho nepovedeme. Ale je pravda, že po červené značce se vracet budeme – my se tam hrozně smáli, protože po té anabázi v bažinách jsme nečekali, že budeme brodit nad kolena na červené hřebenovce (rofl) . Ale vracet se nám nechtělo a na tělesný konfort už to vliv nemělo (chuckle)

  1. Xerxova, to se tak dobre cte!!! Ja bych rada sla i v tom desti. Jizni Karolina uz ma 3 tydny teploty pres 40 – a to bez tepelneho indexu.S tepelnym indexem tak 50. Predpoved na pristi tyden je tataz. Ted jsem se sla podivat na teplomer u kuchynskeho okna. Chraneny strechovym previsem, kameliema, z boku dubem a na severni strane (tedy naprosty stin). Je po poledni a mam 41 stupnu. A to nejvyssi teploty jsou tak kolem 4. odpoledne. Obcas prijde bourka, zaprsi privalovy dest (a ze u nas umi vydatne prset), ale je to na nic, protoze po te vyprahle pude to sjede jak po betonu a za chvili je jeste vic dusno. Chteli jsme grilovat k veceri ruzne zeleniny a broskve a veprovou panenku, ale po zrale uvaze jsme tento plan zrusili. Predstava stat u horkeho grilu – (devil) (punch). V devet rano jsem povesila vyprane rucniky. A furt jsou potvory vlhke. Leze na mne z toho depka. Za par dnu ma prijit ucet za elektriku. Joooj, to bude bolet. On uz ten cihlovej barak je naprosto rozpalenej z venku, a i kdyz mame castecne izolovane stropy, od strechy jde vedro a klimatizacni zarizeni tudiz jede v podstate non stop. Na sprchu se uz ani temer neobtezuju poustet teplou vodu – studena tece vlazna. Ja chci za polarni kruh, nebo na Aljasku, nebo nekam….

   1. To by mně zabilo!!!!! (whew)
    Zima tu byla, zábly nohy, přitápěla jsem si, ale raději si vezmu ponožky a přitopím si, než přežívat vedra.

 10. Hrabu se v fotkách. Je to strašný… mám skoro tisíc obrázků a Franta dalších asi 250. Co si s tím počnu???
  Některý jsou pohledný, na jinejch jsou věci, který bych ráda ukázala. Strašně moc se mi tam líbilo, takže bych je nejraději nechala všecky (whew)
  Chudák já |-(

  1. To znám, nedávno jsem se prohrabala 1400 fotkama z dovolené. Tak ať jde práce od ruky. 😉

     1. Paráda (y) – fakt krásný fotky.
      V tom Dalího muzeu jsme byli, já i synek jsme si prošli obdobím, kdy jsme z něj byli úplně vedle sebe, takže to byla nutnost 😉 . A moc se nám líbilo.

      1. Renie nádhera, nádhera! Napíšeš článek o vašem cestování? Moc by mě to zajímalo!

  2. Co je na tom tak strašnýho? Ty to hezky naskládáš do albíček a my se budeme kochat. 🙂 (chuckle) (y)

 11. Zdravím všechny ze Zvířetníku z uplakané Moravy. Celou noc lilo,nepřestává a pokračuje. Dnes máme u nás božohodovou neděli ku cti sv. Anny. O půl desáté je sváteční mše v naší malé kapličce. Vlevo ve vyřezávaných lavicích budou sedět všichni muži a ženy sedí na židlích čelem k oltáři. Farář, otec Vratislav snad přijede včas,neb občas se zpozdí i o hodinu a v zimě ho většinou zavane závěj a naši zemědělci ho musí vyprošťovat. Pravděpodobně je jako zástupce Boha na zemi tak silně věřící, že věří v projetí silnice, která se v zimě neudržuje. 🙂 Škoda, že neslyšíte náš malý big ben, jak svolává na mší, má krásný zvuk.
  Světští nemají žádný kšeft, hrají jen staré šlágry a snaží se usušit oprané prádno na šňůře mezi vozy. I psi jsou tišší a schovaní u lidí. Kočičky čučí v okně a sní o čertsvém ptáčkovi, no nic, bude hovězí. Hodový fotbálek asi odpadne a tak posedíme, pomeditujeme, frknem na pivo a budeme na Vás na severu myslet ať se netopíte. Pac a hubana všem zvížatům a máváme. (wave)

  1. Drahá Jenny (inlove) , Ty jsi básník! (clap)
   Přeju Ti krásnou oslavu Anny – a pro ty kočenky, nešlo by udělat alespoň ptáčka španělského, když už máš to hovězí? 🙂

   1. sem sa prilepím,krásne si to Jenny napísala.Vidím to jasne.I tie nové „hodové šaty“,visia na skrini a tá otázka v srdci adolescentky-obliecť,umokriť,alebo ušetriť a dať si vlaňajšie?Hm,ale čo ostatné holky?Ako sa tie rozhodnú?Budem za blbku,nebudem?Bože,zase by som chcela mať tieto problémy….
    PS tento dáž´d je krajinský!!!

  2. Milá básnice Jenny. Tak od boku popsat hodovou neděli, to je úža (inlove) I kdyby trakaře padaly, s tebou jsou hody opravdovým svátkem. Dýchla na mě sváteční pohoda, jak v Postřižinách o zabíjačce. (*) 🙂

 12. Dneska po ránu neleje, jen tak poprchává (rain) . Ale tma je teda pořádná. Asi půjdu vzbudit MLP, ať si trochu máknem, než nám babi s dědou vrátějí Rysíka. Povídali, že jestli bude lejt, tak tam až do večera nebudou. Tak ať máme aspoň něco. Třeba vyvrtaný všechny díry ve zdi. Začínáme opatrně plnit novou skříň. Trochu se toho bojím. Bojím se, že to monumentální stavitelské dílo zaplníme. Knihovny už máme taky tři a pořád knihy v krabicích (tmi) Když se podívám, kolik krabic mám jenom k šití, tak to jsou tři police minimálně. Měla bych všechno došít a smrsklo by se to.
  Přeji krásný den a žádné trable a všem marodům dlouhodobým držím stále palečky. (y) A protože nevím, jestli se sem dneska ještě vrátím, tak všem oslavencům, které tu někdo nahlásí později, posílám kytičku (rose1) I když Ignáce tu asi žádného nemáme.

  1. Jj, úložný prostory, to je tragedie. když jsme si nechali dělat v bytě šatnu, tak jsem nevěřila, že to vůbec někdy zaplníme. Zaplnilo se to hned a dneska už to dost zoufale nestačí ;(

 13. Venku neprší, ale mrholí, je vlhko a zima, tak si tu přitápíme a zavřela jsem dveře do obou pokojů, aby se vyhřál jen ten, ve kterém bydlíme. Proč topit zbytečně. Na zahradě se nedá nic dělat, tak tu trochu pracuju pro kancelář. Kocourci si hráli, teď baští, pak sebou plácnou na pelíšky a budou relaxovat. Tak všem, co se vydávají do toho mokra na procházku přeji, aby nenastydli a užili si to.

 14. hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Zdravíme z upršeného Liberce (rain) A dneska prostě někam na výlet vyrazíme. Déšť nedéšť, nejsme z cukru (wave) A prší a prší – celou noc…

  1. Milá Xerxová (inlove) , že od vás moc hezké, že v tom dešti za nás poctivě zavýletujete. (y) 🙂 Vždycky jsem tuze překvapená svou zdatností, kam jen já všude vylezu! Aj tisícovky zvládnu. (wasntme)
   Koukala jsem na Betíček. To děvče má prostě talent, jakmile strne a zahledí se, vypadá jak majitelka panství. Já když se takhle zastavím a hledím (= kochám se), tak se většinou dostane vlídné pobídky „nečum a poď“ (chuckle) . Potřebovala bych jít k Betynce do školy. Ačkoli …. s tou vznešeností se čék asi musí už narodit. Takže nic. (shake) Snad příště. (wasntme)
   Přeju všem krásný den! (h)

   1. balíme vznešenou Betku, řízky, kafe a vyrážíme (nod)
    Jen nechápu, že na radaru u nás déšť nevidět a přitom prší a prší :O

 15. Karolíno, ty a tvoji kocouři nejspíš budete pověstní – víš, něco jako varianta pohádky o Popelce (inlove) Tak ať vám to vydrží (cat) (cat) (cat)

  1. He! Dede! (rofl) Teď mi až zaskočilo; vidím před sebou Karolínku, jak rozlouskává oříšky a z každého místo plesových šatů vyskočí jeden roztomilý kocourek. (cat) (cat) (cat) (chuckle)
   Crazy varianta: Karolínka louská ořechy jako Marfuša, ale to už je fakt story do komiksu. BENG! BANG! BING! (whew) (rofl)

  2. Karolíniny kocorky jsem četla a chválím.Jedno OT pro Tebe,dede. Nad ránem odkráčel směrem k Tobě emílek. Pokud nedorazil, asi zapadl do spamů, takže prosím pohledej. Tady sic po třech dnech nepřetžitého a vydatného deště přestalo lít, ale je zima nepříjemná jak v listopadu-necelých 12 před chvilkou z teploměru odečtených .Všude na zahrádce mám záplavu vody, bo je podloží jílové a skoro nic se nevsakuje. Jdu tam mrknout a případně obnovit dříve vyhloubené odtokové stružky. Myslím si, že letos bude zas tolik hub, jako bylo (tuším nejistě ) v roce 2005, kdy propršelo skoro celé léto, záplavy se rozřířily na celém území ČR a veliké škody vznikly všude. Zdravím všechny a mizím na kontrolu zahrádky. Tam zas jistě vydatně pokračuje slimáčí invaze! Zavřete oči, odcházím. Mám spočítat 7+4. Za co?

  1. Díky Lásková, sama bych ty odkazy nikdy nehledala, ale takhle mě vždycky potěší 🙂

   Jo a jen se s Vave předhánějte, co vaše skorokočky zase spáchaly (chuckle) Moc dobře se to čte, když to není moje hlava, na kterou to všechno padá!

   1. Jéé, bézva, a víš, že já čekala spíš vylágoš za všechny ty plevele? Chňa!

 16. Karolíno, je báječný sledovat, jak je ti s kocouří trojkou príma (h) (cat) (h) (cat) (h) (cat)
  Máš čím dál povedenější fotky (y)

  Včerejší celer (Aido, taky se u nás říkávalo cerel 🙂 ) jsem přelítla až dnes a konstatuju, že – jakkoliv pěkný čtení – tahle zelenina mě moc nebere 😛

  Hlásím návrat na domácí značku. Co to tu s tím počasím děláte, že je tu taková hnusná zima (devil) ?!?! A tma (tmi)

  1. Vítám tě, milá Zano – tak ses ohřála za polárním kruhem a jsi zase doma, no! 😛 Takhle my to tu vedem, i v Norsku se dnes schovávali před horkem. je to nějaké otočené! (nod)

 17. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Kohn s Roubíčkem si vyjdou na lov do džungle. Opatrně našlapují houštinami, když tu náhle vyskočí na krk Roubíčkovi prskající divoká šelma.
  „Ufffff!,“ vyjekne Roubíček, „Kohn, co je to?!!“
  „Ausgerechnet já to mám vědět?,“ odsekne Kohn. „Oni sou kožešník a ne já…“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem přítomným klidný večer, hezké sny, pěkně se vyspinkejte a užijte si pěknou neděli. ~o)

 18. Konečně mám možnost si přečíst láskyplné povídání o Karolínčiných chlapech. 🙂 Bylo mi líto, když jsem Tě viděla nakládat plyšáky do auta, že nemůžeš mít u sebe živou bytost. A hle, jak to CD báječně vyřešila! Jste senzační čtveřice a Ty máš úplně jiný život. A kocourci také! 🙂 (h) 🙂

  1. Vavísku, Ty´s vydovčená? A kde se dočteme, jak ses měla a kdo pečoval kočičín a pejsku a vůbec a jak Tě zvěř přivítala, ha?

   1. ona na nás dlabe… (chuckle) vůbec nic nového o Kosourkách a akční želvě a Ance nepíše… (shake) Zlobí (nod)

    1. Šmarinkajá, JAKÁ želva? Zas mi něco uniklo?
     Pošleme na ni Kvilíka s Bětuškou, to ji probére… chňa!

      1. O akční želvě ani nemluv (whew) – málem byl ze mě ráno želvovrahyně. V PĚT RÁNO DESETKRÁT ZA SEBOU vyskočila na květinovou poličku s ochranným (CHACHA, CHECHE, CHICHI, CHOCHO!)zábradlíčkem, většinou u toho převrhla skleněný válec s bambusem v želatinových kuličkách. I vylezla jsem desetkrát na stůl a milou Rózku za flígr z kytek vylovila a zahodila. Když jsem už z toho byla na mrtvici, šla se usmířit. To dělá tak, že po mně chodí od nohou po hlavu, hlasitě přede a ducá do ruky. Když se dočká pohlazení, odejde k nohám, předení zeslábne a potom zase zesiluje, jak se blíží k hlavě a duc duc do ruky. Hodinka žádný čas!
       Bertík se na mě nalepil, pokud usednu. Mikeš mi visí na krku jako límec, pokud chodím. Momentálně mi Bertík užírá kustovnici čínskou – doufám, že může.
       Anka na dovolené protestovala proti tomu, že bydlíme v prvním patře, a je celá ráda, že je doma. Jen protestuje proti tomu, že prším.
       Na dovolené jsme si užívali zejména hub, trampolíny, tubingu, výletů a ZOO Hluboká. Fotky snad někdy zpracuju, zatím nestíhám. Asi bych potřebovala ještě týden dovolené. (wasntme)

       1. To mi pro začátek stačí, miláčku, a jako vlastnice Rozárčiny psychické dvojnice Tě naprosto pochopuji, chichi, chacha, chocho. Teď přemejšlím, co mi Babetice neřiditelná naposledy převrhla, rozbila a vysypala, ale je toho každej den tolik, že skoro nevim, co bys ocenila. Akorát Babet nepřede. Když je spokojená s jídlem nebo se mnou, že jí mávám mávátkem, brroukne, trkne, ale nepřede, nešlape, jo a taky v životě nesnědla granuli. Zřejmě není tak úplně kočka. Určitě není kočka! – normální kočkací fígle na ni nezabírají… 😉

        1. Byli jsme v rámci dovolené na buřtech a buchtách u Aleny s Maxem. Přednosta tam zálibně koukal na její hodňoučkou kočenku Mrňu. Jojo, kdyby byl býval tenkrát na ni kývnul, CD by musela milou korzárku šoupnout jinam. Teď je pozdě CD honit. (nod)
         Já Ti nevím, co doma máme, ale jak Babetí, tak Rózka mají s kočkou společného jen něco.

         1. Co dodati ku CD, Manon? JO ne, „comohuještědodati“ je z Oněgina, soráč. Du si dolejt sodovku. Babeta přestane šíleně hrabat v záchodku a vymrští se na linku a převrátí mi sklenici. Plnou. Otevřela jsem jí na chvíli skříňku s Hrnci. Běžně jí otvírám Skříně, Šuplata, Spíž, psací Stůl – vona si tam chvíli pohrabe, pořinčí pokličkama, rozškrábe papír, někdy tam usne, ale hlavně je chvíli KLID! 😀

 19. Na chalupě je celých 9°. Prší, je vlhko, syrovo a nevlídno, zataženo, prostě počasí tak na spaní. Venku se nedá dělat vůbec nic, uvnitř taky nic moc.
  V bytě zima jak v morně, takže jsem sem z chalupy dotáhla keramický verandový zářič. Kocouři se rozvalili pod to teplíčko, pucujou si kožíšky a tváří se moc spokjeně. Výhoda je, že ten krám nemá žádný ventilátor, takže je naprosto bezhlučný, ale velmi výkonný. Vmžiku jsme tu měli příjemně. Ta horkovzdušná „kostička“ je sice dobrá, ale hlučná a žravá.
  Večer máme naplánované grilování u sousedů, tak nevím, v tomhle počasí to asi pojmeme tak, že sedět se bude uvnitř, gril se nechá v kůlně a budeme ho jen chodit hlídat. Venku se opravdu sedět nedá.

 20. Protože prší, prší jen se leje… tak páník už vywebil Betíček http://www.drporkert.com/dogy/images/beta/0711/index.html

  Ono se opravdu ven jít nedá, vody je mocmoc a leje a leje a je i na mě docela zima – přeci jen uprostřed prázdnin odpoledne 12 stupňů… Včera jsme na houbách byli – alespoň na chvilku déšť nedéšť, ale dneska to vidím jen pelíškově

  1. Marek se svým bratrancem a tlupou přátel mají právě svůj každoroční týdenní pobyt na horách. Jak jsem se doslechla, tak dnes důkladně promokli na hřebenové tůře a skončili v Harrachově, kde jedí a snaží se krapet vyschnout na zpáteční cestu. No a v Poniklé je tento víkend pouť – ta bude taky uplakaná.
   Jo a u nás prší taky, máme vzrušujících 13 stupňů a myslím, že k pobytu na pelíšcích velmi brzy zatopím 🙂

   1. No, moje maminka travi od minule nedele tyden s kamaradkou v penzionu v Karlove Studance v Jesenikach – jako ze vsaknou horske slunko a vzduch s drobnymi pesimi vylety… 🙁

    1. Chacha. Tak kousínek od Karlovy Studánky jsem jednou také byla na dovče. Nebejt dole v penziónu hospoda s kulečníkem a přes ulici hospoda se smaženým hermelínem, a kousek dál dobře zásobená trafika, nemám potuchy, co bychom jinak dělali – zatímco v celé zemi bylo normální srpnové léto, tam lilo a lilo a když jsme se druhý den dovolené pokusili vystoupat Praděd, chytla nás mlha, že nebylo FAKT na tři kroky vidět (to nás po silničce plazilo víc, i zahraniční turisté, a společně jsme kuckali smíchy, protože bylo umění netrefit pangejt i jen za chůze) a cestou domů bouřka s uragánem, tak jsme půl týdne trávili u grogu zaháněním dovolenkové chřipky…

   2. jo jo, švagrovka se švárou měli dnes s partou přátel začít pobyt v kempu v Hejnicích (dělají každý rok jiné kopečky). Ostatní odložili začátek pobyt na zítra… a příbuzní dotazili sem – topit v kamnech začneme za chvilu (chuckle) V případě nouze je sem nacpu všechny – přeci jen je lepší základna k mokrým výletům postel než stan…
    Jen Betka s každým našim pohybem směr předsíň nadšeně vyráží „na výlet“… na zahradu nechce (vždyť prší!! ) ale na výlet se prý má chodit za každého počasí.

    1. Tak my už topíme 🙂 Páneček vzal psiska ven a Berry lítala radostí jak rachejtle – té déšť opravdu nevadí 😀

 21. báááááááječný článeček!!!!! Karolíno, díky za hezkou sobotu (h)

  jste spolu všichni čtyři skvělá parta, ty si koucourky zasloužím, ale oni tebe také… a stejně mě nejvíc dostává „Zrzínek si pískne a vyskočí na polštář“ (chuckle) (h)

   1. Noo, pískne! Zrzínek umí mňouk akorát když je ve stresu v přepravce na cestě. Ale i to je divné mňouk, spíš tak písk-mňouk. Nevím, proč „nemluví“ jako klasická kočka.

  1. No jasně, každý přece ví, že rakovina je nakažlivá!
   Proboha, nemohl by někdo tyhle příšernosti zakázat???

  2. No, a první, kdo tu zákeřnou rakovinu mozku dostal, byli zřejmě dotyční vědci. (fubar) (punch)

   1. Spíš ti novináři, co ten blábol napsali (fubar)
    3x jsem se dívala, jestli to náhodou nevyšlo na apríla, protože jinak si to nedokážu vysvětlit. A věta „Nejvíce náchylné jsou těhotné ženy“ mě doslova shodila pod stůl. Vzhledem k tomu o jakou bakterii se jedná si dotyční zřejmě myslí, že „těhotenské chutě“ znamená, že těhotné ženy se krmí kočičími výkaly…. :@
    Na každého, kdo má v tom blábolu smočené prsty by mělo být podáno trestní oznámení pro šíření poplašné zprávy :S

 22. Karolíno,
  to je nádhera tahle trojka. Každý z kocourků má svůj charakter a všichni tři se nádherně doplňují. Vlastně vy všichni čtyři dohromady, protože bez tebe by M+Z+R nebylo tak dobře a hlevně s Ríšou by to asi dopadlo všelijak. Je mi najednou tak nějak krásně na duši. Fotografická reportáž o chytání mouchy je naprosto skvělá, moc jsem se bavila. Dotaz – na fotkách jsem viděla koulodráhu, co jí říkají? Hrají si alespoň občas?

  1. Je to zvláštní, ale v Praze ne. Tam je koulodráha akorát tak pro mne přebytečná překážka na podlaze toho pidiprostoru, co obýváme. Ale tady si hrají, hlavně Ríša.

 23. Milá Karolino, naše smečka dvoukočičí a jednopsí, Ti uděluje řád kocourčí tlapky měkké a přejeme Vám ještě mnoho vzájemné radosti a lásky. (inlove)

 24. Karolíno, teda tohle je pro mě kvíz: jde mi o fotku Zrzínka s popiskou „ale můžeš mě podrbat na pupíčku“. Kde má čtvrtou packu??? Myslím pravou zadní? :O

   1. Ujišťuju Tě, že má všechny 4!!! 😀
    Tu levou zadní má nataženou. On má občas polohy, že se divím, že není hadrový nebo že má vůbec nějaké klouby.

    1. Pravou nožičku má pokrčenou, levou úplně nataženou, vypadá jako jeho ocásek, ale ten nemá, jen pahýlek. Je takový „hadrový“. (chuckle)

     1. A jóó, já si neuvědomila, že to nemůže být ocásek, i když to přece vím. Je to úplný zrakový klam (chuckle)

      1. Ano, máš pravdu, je to velmi klamavé. Taky jsem zpočátku nechápavě zírala, když jsem ty fotky stahovala a prohlížela. Ale sluší mu to, Zrzínkovi jednomu.
       Máme tu zimu, venku je nějakých 9°, uvnitř taky není moc vlídno, takže je kocouří siesta, všichni chrápou.

 25. Četla jsem si to s pusou od ucha k uchu 🙂 Ono se tedy říká „dejte si pozor na svá přání, mohla by se splnit“, ale u Karolíny nevidím jedinou chybu. Macánci se krásně sešli a s Karolínou tvoří bezva partičku.
  A ten foto komiks s můrou mě fakt pobavil. Jen jsem celou dobu čekala, kdy se skácí ta lampa… (chuckle) K nám když vletí můra, ta fofrem zabezpečuju počítač, sklízím sklenice a ženu se pro smeták, abych můru co nejrychleji vypakovala zase ven. Macánek, jak zatím nikdy (téměř) nic neshodil, při lovu na můru nezná bratra a rotuje prostorem a vydává chvílemi zvuky skoro jako Tarzan…

 26. Karolíno, přeji Tobě a kocourkům hodně krásných dní. Když si vzpomemnu, jak byl Zrzínek vystresovaný, když jsi ho brala k sobě. A dnes je z něj hrdá kočka, která ví, že má SVOJE. Díky Ti za ně, za všechny tři (h) .
  Ještě k těm fotkám na Rajčeti. Kdyby v naší zemi byli jenom takoví tuneláři jako Rišánek na fotce, tak by bylo dobře (wave) .

 27. Po delší době vidím chlapečky chlupaté, Jantárek opět zdobí panu starostovi a Richardovi III to moc sluší pomuchlej je ale pořádně (cat) (cat) (cat)

 28. Všichni kluci jste skvělí a vždycky potěšíte: Zrzínek uvrněnej mazel, Meldo – Ty jsi sameťák jak moje Bětuška, tak Ti od ní posílám nevinnou, páč kastrovanou, pusu… :* a Rišánku, statečně jsi snášel od mamči, berana a koneckonců i od Meldy péči a vidíš, vyplatilo se.

 29. hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Zdravíme z upršeného Liberce (rain)

  Krásně se to čte. Jeden lepší vypravěč než druhý, třetí, čtvrtá… Vždycky si vzpomenu na Karolíniny plyšáky a nenaplněnou touhu po kočičím kožíšku. Teď má tři kožíšky a z každé fotky, z každého slova je vidět, jak je jim spolu fajn (inlove)

 30. Zdravime spolu s nasim zrzavcem stastnou kocouri domacnost!! Jen takovych vic, hned by bylo na svete lip.Kocourkove to vse krasne namnoukali!!! At je vam spolu dobre a Meldo, nezarli! Bylo by ti samotnemu smutno

 31. Hele Trojkocouří výsosti (wait) normálně slyším až sem to spokojené vrnění (cat) (cat) (cat) a na fotkách ….. no ouplný modelky, vlatně modelkové chlupatý. A tu mamču máte pěkně zaháklou (think)

 32. Karolinko, ja mam vzdycky radost cist, jakou ty mas radost z kocourku a oni z tebe a mezi sebou navzajem. A akcni fotodokumentace z lovu mury nema chybu! (h)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN