ČLOVĚČINY: Kvalifikovaný technik 21. století v kuchyni

Víte, jak to vypadá, když se do vaření pustí někdo bez základního výcviku? Zkuste si to představit. Já nemusím. Já to mám doma.

 

 

Vloni si Junior vyžádal k svátku topinkovač (takovou tu kisnu, co se do ní strčí krajíček chleba a za chvíli vyskočí opečený toast). Dostal ho, přes prázdniny jsme ho zajeli, odvezl si ho na kolej a teď ho přivezl zpět. Nesl známky častého užívání (ten toaster), takže jsem ho musela vydrbat.

Nedávno jsem dělala synovečkovi toustíky, mazala taveňákem a on si spokojeně chroupal. Ráno jsem mu dala jogurt, nechala ho doma s Bubákem a spokojeně odešla do práce. Pětačtyřicetiletý chlap snad zvládne dopolední péči o sedmiletého kluka, ne? Zvlášť když ho na oběd veze k babičce. Odpoledne jsem našla Bubáka, kterak rozebírá topinkovač.
Vyšlo najevo, že Bubák vzal toastový chléb, máznul ho taveňákem a vložil do topinkovače. Je debil?!?!?! Je to vysokoškolsky vzdělaný člověk. Technik. Inženýr. Ale úplný vůl! Ten sýr se samozřejmě roztekl a začal se pálit a smrdět. Vylovil tedy připečené cosi a jal se nožem (!!!!) šťárat v útrobách (zapojeného) topinkovače. Co se stalo? Samozřejmě vyletěly pojistky. A on se divil! Iiiiiinžinýr! Dopadlo to tak, že elektromagnet, který držel košík s tousty dole, nespíná. Takže má Junior po topinkovači.

Jindy si chtěl ohřát párek. A jak to urychlíme? Jednoduše. Vložíme párek do rychlovarné konvice! Konvice to rozchodila i vodoznak se mi podařilo umýt, ale Bubák to skoro nerozchodil. Nic netušíc jsem si totiž uvařila kafe. Bylo fakt hnusný. A až skoro v půlce hrnku mi došlo, proč tak strašně hnusný.

Uvařit si kávu zvládá s vypětím všech sil i Bubák. Má rád instantní kávu s mlékem. Pravda, je to brutálně složité, ale postoupil už tak daleko, že to zvládá bez obtíží. A tak si jednou připravil svůj kýbl kafe (jeho šálek má objem cca půl litru) a nestihl ho vypít. Rozhodl se, že si svou kávu přihřeje. Vzal rychlovarnou konvici, vylil vodu, nalil do ní studené kafe s mlíkem a zapnul. Stačila chvilička a káva vzkypěla, přetekla a takový svinčík v kuchyni jste neviděli. Tentokrát jsem musela vodoznak vyřadit, mléko z té kapiláry prostě dostat nešlo.

Velmi nebezpečné je i vajíčko naměkko. Dokonce, i když ho připravil někdo jiný. To vajíčko totiž bylo příliš naměkko. A tak vzal naklobnuté vajíčko v porcelánovém kalíšku, vložil do mikrovlnky, zapnul a šel pryč. Ani tam nedošel a ozvala se rána jako z děla, mikrovlnce vyletěly dveře z pantů a to zatracené vejce bylo po celé kuchyni. Ta mikrovlnka to už nerozchodila.

Jo, mistr Bean hadr! Chudinka kvalifikovaný technik jednadvacátého století. Už mě několikrát málem ranilo. Vlastně jsem ráda, že se Bubák obloukem vyhýbá myčce, pračce, troubě i kávovaru. Nicméně není nepřístupný novým poznatkům a chybami se opravdu učí.

Jeho první pokus o banánový koktejl nedopadl nejlépe. Nasadil mixér na tělo robota (inu technik; a je to tam namalovaný, že?!), vložil banán (oloupaný, tohle taky zvládl), i vanilkový cukr ve špajzu našel, nakonec mléko a… zapnul to na maximum.
Kde bylo mléko? Kde byl banán? No, v mixéru určitě ne. Vylezla jsem z postele (bylo to brzy ráno) a podala mu utěrku, aby si utřel obličej a vyleštil brýle. Řekla jsem, že měl kliku, že si tam nepřidal i led. (Vidíš, to mě nenapadlo, příště…) Podala jsem mu hadr, kýbl a mop a se slovy: už víš, na co je ten pevně přiléhající dekl, moulo?!, si šla zase lehnout.
Již druhý pokus dopadl báječně a Bubák zvládá banánový koktejl bez katastrofy. Naposledy to byl dokonce koktejl jahodový.

Vzhledem k tomu, že jinak je Bubák velmi inteligentní, praktický, schopný a zručný, nevyčítám mu tuto fyzickou nedostatečnost. Proč taky, když je mimo to ještě velmi milý a milující muž.

Ani mrtvice mne z něj zatím neranila a asi už ani neraní, jsem trénovaná od mládí. Tatánek (velmi dobrý kuchař tradiční i experimentátor) s tím začal, když jednou za chodu otevřel tříštivý mlýnek na kávu. Snad aby se podíval, jestli je umleto dost najemno. Bylo. Ale mamule ho vezla na pohotovost, neb měl v oku kus kávového zrnka a nešlo to domácími metodami vyndat. Jo a to kafe… to kafe jsme vymetali… vlastně vymetaly… ještě při druhém malování.

 

PS: rozhodně jsem daleka jakéhokoli zevšeobecňování. Popisuji pouze konkrétního jedince a omlouvám se hluboce všem kvalifikovaným technikům jednadvacátého století, co v kuchyni nejsou jak hrom do police.

 

Bubu

 

Aktualizováno: 27.7.2011 — 16:44

171 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. No… Netřeba být inženýr, ono stačí být profesor na matfyz, a ani nemusí do kuchyně, vystačí si s vlastní laboratoří.
  Pulzní laser. Jak z názvu vyplývá, to je taková věc, co nasosá energii ze zásuvky do kondenzátoru (řekněme baterie), a na povel ji použije na krátký, leč vydatný záblesk světla. Toho dne z toho pan profesor potřeboval odříznout kousek izolace nebo co (bug) . Protože je vzdělaný a ví, co elektřina dokáže, vypnul laser ze zásuvky, vypnul… Leč v kondenzátoru zbyla zásobička na efektní ohňostroj, při kterém se žiletka napůl vypařila. Dotyčný tak trochu kupodivu nejenomže přežil, mimo jiné seskok ze štaflí, protože to byl opravdu VELKÝ pulzní laser, přežil dokonce jen se dvěma nožovitými popáleninkami na prstech, ve kterých tu žiletku držel.

 2. 😀 čtu a směju se tu od ucha k uchu… Tom je docela v kuchyni šikovný, kafe si nevaří, mikrovlnka žije, jen nevěděl jak dlouho se vaří vajíčko natvrdo a že musí být hned ve vodě….to mě docela překvapilo ale kde by přišel k takové informaci,že?? když maminka uvaří nachystná umyje nádobí….a pak chudák děvče, které si to dovede do chalupy 😛

  ale třeba palačinky dělá jen on protože já to prostě neumím….a učit se to nehodlám

  hezkou sobotou všem

 3. Bubu, díky za nádherný článek, kutálím se tady smíchy.

  Baty, přeji vše nej nej k narozeninám.Každý den kousek radosti a každý den aspoň dvacet úsměvů… (rose1)

 4. Cely den nakukuji na diskusi a kralovsky se bavim. Jo, a u nas se taky nove spotrebice uvadeji do praktickeho zivota zasadne bez navodu k pouziti. 🙁

  1. Bodejť ne! Člověk má svou hrdost, ne? Taky se seznamuju s přístroji cestou : pokus / omyl. Jen by ti výrobci nemuseli vymejšlet nové a další varianty ovládání. Chceš si dát do paměti jednu frekvenci v rádiu, nebo v mobilu? No, docela se orosíš, protože výrobci jsou pořádně potměšilí 😛 Chceš zakotvit opožděný start trouby? A když na to konečně hrdě příjdeš, tak ti to úplně překazí malý výpadek proudu. A taková výměna mobilu, to je makačka objevit aspoň to, co máš na mobilu rád, nebo používáš. A zakoupit mobil od jiného výrobce? To si říká o duševní nerovnováhu. Já ovládám nejzákladnější funkce mobilu i v nejhlubším spaní. Ale běda, když jsem zaměnila Nokii za Ericsona. Než jsem vypnula budík, tak jsem málem mobil prohodila oknem. A já byla vyklepaná, místo vyspaná do růžova (chuckle)

 5. Byla jsem dnes dlouho pryč, tak ještě honem popřeju naší milé Baty všechno nejlepší k narozeninám – hlavně zdraví pro tebe i přednostu a nějakou tu radost každý jeden den (inlove) (^) (d) (dance) (h)
  A milá Veram pozdravuj Milana a ať se brzy rozchodí. Ono to fakt nejde úplně samo (wait) Když mě sundali sádru z celé nohy, tak jsem měla odjet sama domů (sanitku mi nějak nikdo nenabídnul 😛 ) No a já jsem zůstala žalostně stát na chodbě střediska a snažila se pochopit, co lidi s těma nohama dělají, že jim to chodí – ta moje noha ani já jsme to v tu chvíli opravdu nevěděly! 😀

 6. Jé, tady je dnes veselo! Bubu, skvělé! (rofl) To jsou ty příhody v reálném čase na infarkt a na zabití hlavního aktéra, z nichž se posléze stanou zábavné historky, na které se léta vzpomíná.
  MLP je poměrně zvídavý typ, takže s každým novým přístrojem v domácnosti se ihned detailně seznámí (jen nevidím ráda, když ho v rámci seznamování začne rozebírat) a naučí se ho ovládat dřív než já. Pračku, myčku – všechno uměl dřív. Jen šicímu stroji jsem musela přijít na kloub sama, ten ho nelákal (a přitom má tolik zajímavých funkcí!!).

   1. Zajisté, návod bývá většinou odložen stranou a vpřed se postupuje vlastní cestou. 😀

 7. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Manželé spí v prvním patře rodinného domku. Najednou manželku něco vzbudí.
  Posadí se tedy, chvíli poslouchá a pak zalomcuje manželem:
  „Pepo, dole chodí zloděj. Vstaň a běž vzbudit psa!“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem přítomným klidný večer, hezké sny,pěkně se vyspinkejte. ~o)

 8. Moc vám všem děkuju, za milé ohlasy, komentáře mě pobavily a utěšily. Vidím, že v tom nejsem sama a každý máme nějakou tu nedostatečnost.
  🙂

 9. To jsem se dneska pohihňala. Tvrdím o sobě, že mám technické IQ do úrovně varné konvice, ale zas Většího technického ducha ocenit umím. (rofl)
  Gratuluji autorce (f) a oslavenkyni (f) a dál držím palce a nesu malé OT z ostravského sloního deníku:

  „Sameček, který se narodil 11. března jako první živě narozené slůně v rámci českých a slovenských zoologických zahrad, se také dočkal, i přesto že nakonec uhynul, pojmenování – bude se jmenovat Sethi, což znamená „první“.
  Rozhodli jsme se, stejně jako v případě samičky, že jméno by mělo pocházet z některého indického jazyka z oblasti, kde se sloni indičtí vyskytují ve volné přírodě. Volba padla na jazyk Bodo, kterým se mluví v severovýchodní Indii a Nepálu.“

 10. O.T. Moji milí gratulanti,
  ze srdce vám všem děkuju za přání, smajlíky, vesmírné senzace a za všecko, hlavně za to, že jste. Mám vás všechny moc ráda.

 11. JEŠTĚ SE SEM VRACÍM S TROŠKU JINÝM PROBLÉMEM, CO MI NEDÁVNO VYPRÁVĚLA MLADŠÍ DCERA.JEJÍ SKOROMANŽEL JE AJ´TÁK, TUDÍŽ PRACUJE NA PECKU DOMA, ZATÍMCO VĚRČA SE DENNĚ HARCUJEDO PRÁCE AUTOBUSMO NEB VLAKMO.NEDÁVNO, KONCEM ŠKOL. ROKU DORAZILA POZDĚ ODPOLEDNE DOMŮ, KDE NA NI SKORO CELÝ DEN ČEKAL PARTNER SE SVÝM OTCEM,JAKMILE TY DVA CHLAPY POZDRAVILA A UKOJILA JEJICH HLAD, OZVALI SE TI DVA JAKO JEDNĚMI ÚSTY A SDĚLILI JÍ S VYROVNANÝM KLIDEM, ŽE V KOUPELNĚ A V KUCHYNI KAPOU STÁLE VODOVODNÍ KOHOUTKY.SDĚLILI, ALE CELÝ DRN NIC NEUDĚLALI. VĚRKA VŠAK ZAVŘELA PŘÍVOD VODY,POPADLA SIKOVKY A DALŠÍ POTŘEBNÉ NÁŘADÍ A POTŘEBY A PŘED DOSLOVA ONĚMĚLÝM OBECENSTVEM VYMĚNILA V OBOU DOTYČNÝCH KOHOUTCÍCH TĚSNĚNÍ.DVA CHLAPI JEN ZÍRALI S OTEVŘENOU PUSOU, JAK RYCHLE A SNADNO JE HOTOVO. TAK TOHLE JE FAKT SKVĚLÁ ŠKOLA VĚRČINA TÁTY A MÉHO MANŽELA JIŘÍHO V JEDNÉ OSOBĚ.KDYŽ TOTIŽ VĚRKA UŽ JAKO MRNĚ CHTĚLA SE VŠÍM POMÁHAT, TÁTA JIÍ ZAUČIL A VYUČIL.A HÁDEJTE, KDO NAMONTOVAL OBĚMA MLÁDEŽNÍKŮM NOVÉ VÁZÁNÍ NA BĚŽKY? ANO, ZAS VĚRKA. KONZULTOVALA SICE NĚKTERÉ VĚCI S TÁTOU PO TELEFONU, ALE DOKÁZALA TO TAKY. DNESKA JI TÁTA ZAUČUJE I OHLEDNĚ SLABOPROUDÉ ELEKTŘINY I JINÝCH POTŘEBNOSTÍ, ABY BYLA CO NEJMÉNĚ ZÁVISLÁ NA ŘEMESLNÍCÍCH, KDYŽ UŽ VLASTNÍ DŮM. JEJÍ BUDOUCÍ TCHÁN I SKOROPARTNER JSOU ING OBA.ALE BUĎME SPRAVEDLIVÍ: KAŽDÝ MÁME NĚCO, CO NEUMÍME A NEDOKÁŽEME. TŘEBA JÁ NEZPROVOZNÍM NEFUNGUJÍCÍ PRAČKU ANI NÁHODOU.JIŘÍ PROHLÍDNE, VYČISTÍ FILTRY, ZJISTÍ ŠPATNÝ ELEKTROKONTAKT VE DVÍŘKÁCH A OPRAVÍ BĚHEM PŮLHODINY. TO, ŽE MU STÁLE MU HNUSNÉ A ZLOMYSLNÉ SE DĚLÁ DÍRY V OBLEČENÍ A ROZBÍJÍ MU NA NĚM ZIPY, TRHÁ NA KUSY PODSAZENÍ A PŮSOBÍ JINÉ NEPODSTATNOSTI, TO UŽ JE O NĚČEM JINÉM.

  1. PODLE MÉ ZKUŠENOSTI TO BYLA NEPŘEDLOŽENOST. TAK JSEM POSTUPOVALA TAKY. KDYŽ JSEM BĚHEM NĚKOLIKA ROKŮ OPRAVOVALA DOMÁCÍ SPOTŘEBIČE, ELEKTROROZVODY, MALOVALA, ZEDNIČILA A ZÁROVEŇ VAŘILA, PEKLA, PRALA,UKLÍZELA, ŠILA A …. TÍSÍC JINÝCH VĚCÍ, TAK MI KONEČNĚ DOŠLO, ŽE JSEM EEEE SKUTEČNĚ MOMENTÁLNĚ ZAVOSTALÁ. 😛

  2. Ženská by měla umět základní věci k přežití doma i v pustině (čímž myslím likvidaci nejrůznějších katastrof včetně výměny kola u auta). Tyto své dovednosti by však měla uplatňovat jen v nejvyšší nouzi, tj. když opravdu není po ruce nikdo jiný. Jinak se žene do pekel a bude ty kohoutky spravovat věčně (rofl)

   1. RENÁTO, JISTĚ MÁŠ PRAVDU. VĚRKA JEN REAGOVALA NA PŘIPOMÍNKU.TĚSNĚNÍ UMÍ VYMĚNIT OD JIŘÍHO A NEJEN TO. PARTNERŮV OTEC JE STAVAŘ, ALE TAKY TROCHU KANCELÁŘSKÁ MYŠ. BYLO ZCELA JASNÉ, ŽE NA TOHLE SE U NICH DOMA VOLAL A PATRNĚ STÁLE VOLÁ ŘEMESLNÍK, BO NA TO ZKRÁTKA MAJÍ. VĚRČA PENĚZMI MUSÍ SAKRAMENTSKY ŠETŘIT, TAKŽE SE JÍ ZNALOSTI A VŠESTRANNOST HODÍ.ONA VŽDY MUSELA BÝT ÚČASTNA NA KAŽDÉ ČINNOSTI AŤ V KUCHYNI NEB KDEKOLI JINDE A CHTĚLA TO UMĚT TAKY.JIŘÍ TOUŽIL PO KLUKOVI, ALE PŘIŠLA DRUHÁ HOLKA, TAKŽE SE VELICE PYŠNÍ TÍM, ŽE JÍ DOKÁZAL PŘEDAT HODNĚ ZE SVÉHO UMĚNÍ, I KDYŽ NENÍ VĚRKA CHLAPEC.

 12. Tak jsem neodolala a zatímco se mi v troubě rozpékaly housky k snídani, znovu jsem si přečetla tohle krásné povídání. A teď (už po snídani) jsem dodatečně dočetla diskusi a podle ohlasů vidím, že jsem zde zajedno – článek všem vylepšil náladu a provětral plíce. Takže Bubu, ještě jednou díky.

 13. (rofl)
  KRÁÁÁSA, paráda, super…

  Podezírám Tě, že když okukuješ novinky do kuchyně, aspoň trošku se těšíš, co zas vyvede…

 14. Milá Bubu, dnes jsi mně udělala ohromnou radost, není nad to, když jedna není osamocena. Toť onehdá přednosta, věčný radič, co se týká řízení vozu, odjel sám s Daníkem stříhat do B.p/H. Při couvání z vjezdu na silnici nabořil sloupek VO, takže se táži. Přátelé, kdo máte tak luxusně ostříhaného pesa, jehož zušlechtění mně přišlo na 10 litrů (Kč) spoluúčasti. K tričku Pata, jsem přikoupila Mata. (chuckle)

  1. (wasntme)
   … a něco podobného: jeden den jsem nabourala služební auto, manžel se mi shovívavě posmíval a druhý den naboural on NAŠE rodinné… chichi… směju se ještě teď, i když to byla tak docela drahá sranda.

 15. smát se cizímu neštěstí asi nemá, ale – když tys to tak úúúúúúžasně sepsala, že se tu jedna válí pod stolem a už jen bezhlase sípe smíchy (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl)

 16. Můj tatínek blahé paměti říkával: Pán Bůh stvořil muže, potom ženu a z toho co mu zbylo splácal inženýra a dodneška se diví, co za hovado to stvořil. Což mne tedy hodně nadzvihovalo, mezi samými Dr jsem byla doma Ing jediná

  1. … z toho, co mu zbylo, splácal inženýra…. Chachááááááááá, to je krásné. To je tedy u nás doma splácaných a hovad včetně mě (rofl) (rofl)

   1. No a taky když se mu něco nelíbilo v rozhlase nebo televizi, tak říkával: Vot kultura!! To je teda u nás stále živé a živější. Já byla odchována na klasickém jazu a Beatles a Sinatrovi a Dominovi a podobných.

  2. Keď som končila školu, koloval medzi kamošmi z techniky takýto vtipík – hovorí jeden čerstvý inžinier druhému: „Ty, počuj, keď si teraz uvedomím, aký JA som inžinier, tak sa ti začínam aj báť isť k doktorovi!“
   (chuckle)

  3. Tak tohle, bohužel, sedí jak cosi na hrnec! Jenže ono to tak bývá, že čím vyšší škola, tím nižší schopnost řešit elementárně jednoduché věci, o manuální zručnosti nemluvě. Já sám jsem si udělal velmi dobrý zdroj příjmů z toho, že jsem technicky náročná (a tudíž v běžné praxi nepoužitelná) řešení různých pánů inženýrů předělával na věci jednoduché, blbuvzdorné a mnohem spolehlivější. Živil jsem se tímto způsobem přes 40 let a rozhodně jsem nebyl z těch, kteří chodili do práce pracovat.

  4. Tak to já to mám opačně, jediná doma nejsem inženýr. Technicky zdatná jsem tak průměrně až na jednu věc – nikdy nevim, na kterou stranu se šroubuje, takže otevřít cokoliv pevně zavřeného je problém, o šroubování ani nemluvím. Nejhorší byl starej kuchyňskej robot, na jehož rozšroubování bylo potřeba použít trochu síly a šipky mi tam zrádný výrobce nenamaloval. Vždycky, když mi to povoloval starší brácha, tak nikdy neopomněl poznamenat: „to víš, když máš vysokou školu technického typu, tak to jde samo.“

   1. A co mám na šroubování říkat já – 100% levák?! :O Tedy teoreticky to samozřejmě vím, ale přirozenost mě nutí to dělat opačně, že. Kolikrát se snažím něco rozšroubovat, ale přitom to zdárně utahuju. 😀 To si pokaždé řeknu, že má ctěná hlavinka se v tomto případě opravuje docela špatně. Teď už si ty hemisféry jaxi neprohodím.

    1. ehm…po skoro osmadvaceti letech v paneláku dodnes nevím jistě, na kterou stranu se pouští ústřední topení 😛 .

  1. Milá baty, přeji Ti z celého srce všechno nejlepší (a ještě lepší)! (h) (rose1) (^) (d) (cash)

  2. Jovásku, jsi úplně nejlepčejší narozeninový hlídač 🙂
   Batýsku, všechno nejlepší, celou horu zdraví pro Tebe i pro toho maroda, který oslňuje ve špitálu. A Tobě úplně nejvíc štěstí a radosti i s malou princezničkou Peťuchou a splnění tří náramných přání. (h) (sun) (^) (rose1) (d) (inlove) A já už nevím, jak Ti přáníčko okrášlit 🙂

    1. Přeju vše nej nej nej. Jen se mi tak cosi motá – nemá náhodou baty zítra i svátek? V tom případě přeju dvojnásob.

     1. Tak to já si počkám na zítřek. Už od malička mi bylo líto kamarádky Evičky a spolužáků dvojčat Miloslava a Miloslavy. Tychle kumulace…. 😉 Já nevím…

    2. Baty,všechno nejlepší a splnění všech tajných přání vinšuju za celou světluší smečku. (f) (h) (inlove)

  3. Milá Baty, všechno nej nej nej, hlavně zdraví pro celou rodinu, radost a štěstí. (rose) (rose) (rose)

  4. Milá Baty, přeji Ti všechno nejlepší k dnešním narozeninám a posílám hebké kocouří pohlazení. (h)

  5. Baty, všechno, všechno nejlepší! (rose1) (rose1) (rose1)
   Hodně radosti, poody a hlavně zdraví, zdraví, zdraví pro tebe i pro toho tvojeho (sun)
   A vše nejkrásnější i všem případným dalším slavícím.
   Tohle je trochu tajemná fotka, nevím přesně, snad jsem ji ještě neposílala (sweat)
   http://www.astro.cz/apod/ap110725.html

  6. Aida to odhalila správně, a tak i já přeju všechno nej dvojitě – i k zítřejšímu svátku (rose1)

  7. Milá Baty, dodatečně od srdce též gratuluji a…“lokni si jako krokodýl, ať jsi tu s námi o to dýl…“

  8. Milá Baty, k Tvým dnešním narozeninám narozeninám a zítřejšímu svátku všechno nej, nej a velkou kytici (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1)

 17. AAAA, Bubu nám předložila sebrané Bubákoviny. Přímo skvost na čtení. Člověk si se svými nezdary připadá hned takový …MENŠÍ PAKO (než si o sobě myslel 😉 (dance)

 18. Teda Bubu!!!!Chlapi sú snaď klonovaní-podobných a veľmi podobných historiek som zažila spústu.
  A naša mama,čo tá mala trápenia!Otec bol úžasný,ale absolutne nepraktický-tak mama jemne nazývala jeho technickú neschopnosť.V dedine odkiaľ otecko pochádzal žil gróf Dóra.Najhoršia nadavka u nás bola a zostala:Ty si snáď Dórov syn!

 19. Jinak, protože budu teprve postupně dočítat, co mi za týden uniklo, tak držííím všechny (y) (y) těm, co to momentálně moc potřebují a těším se na všechny příjemné novinky, co se tady za tu dobu udály !!!

 20. Tak se mi zase po týdenním pauzírování podařilo vrátit se k článku, který jsem dnes po hektickém pracovním ránu víc než potřebovala – díky moc Bubu 😀
  Moji chlapi (MLP elektroinž a syneček ajťák) neměli s kuch. technikou problémy, zato s praním to stálo za to… když chtěli použít v době mé nepřítomnosti pračku, tak jsem sepisovala návody, co a v jakém pořadí mačkat a jak a kam dávkovat a co s čím prát, a přesto mi párkrát obarvili prádlo, takže se během mých kratších nepřítomností rozhodli raději prát ručně, a to jen pár kousků, kterých se jim zrovna nedostávalo. Po návratu jsem byla dotázána, co do toho praní přidávám, aby ty fusekle potom při nošení tolik neškrábaly?!? Na otázku, kolikrát že je máchali, kontrovali: „A to se musí ještě máchat?? No taky jsem je nezabila (rofl)

  1. Obarvené prádlo! To mi připomíná mne samotnou. Nová automatka, já nadšená, nakoupena nová pánská tílka a nové slipy, běloučká bavlna, nicméně přeprat se to musí, když se to donese z obchodu, to je jasné! A tak šup s tím do té nové automatky, jen tak na 40°, aby se to promáchlo. No, připletl se, připletl červený šátek s bílými puntíky. Rázem jsem z normálního mužského udělala člena 4%tní menšiny, alespoň co se růžovoučce slaďoučkého spodního prádélka týkalo. A ještě ke všemu to nešlo odbarvit. Potupně to donosil na chalupě a to tehdy sehnat bavlněná tílka a slipy byl nadlidský výkon a desítky známostí.

   1. No, my jsme díky tomu jejich praní v automatce měli místo
    světle žlutého povlečení jakési růžovohnědé, které vypadalo, jako by v něm někoho zamordovali a potom se to snažili vyprat (chuckle)

   2. To MLP ještě nebyla MLP. Já byl k nim objednán na nějakou práci, tož jsem šel. A MLP mi chtěla udělat radost abych jako druhý den šel v čistém. Prala velké prádlo, takže když našla mou zapadlou ponožku, klidně ji dala do následující várky. Jenže si nevšimla, že do každé pračky přihodila ještě něco a já měl místo šedých ponožek jednu růžovou a druhou modrofialovou. (rofl)

    1. Jo, taky moc príma bylo, když MLP donesl černý montérkový overal a požádal o vyprání. Úvaha spořivé hospodyňky: „Přece nebudu prát jen ty jedny montérky. Přihodím ještě hadry z rohožek, řádně vytřepané z prachu a špíny.“
     Výsledek: černé hadry na rohožku a chlupaté šedivé montérky.

   3. Když jsem měla obchod s látkami a oděvy, nejžádánější pánské slipy byly baleny po osmi a jedna z barev byla růžová, ale opravdu velmi bonbonková. Hádejte jaké slipy nosil v té době Bimbo?

   4. Tak tak .. taky mi sestra … v dobe kdy se mi docasne (jak vime jednotkou docasnosti je jeden furt) nakvartyrovala do bytu … obarvila nejake pradlo. Nastesti nikoli jednobarevne takze se ta ruzova bez problemu schovala.
    Me se to nikdy nepovedlo. Mozna to bude tim, ze mam cerveneho obleceni tolik, ze muzu klidne prat jen cervene.

 21. BUBU, TO JE ÚŽASNÉ LÍČENÍ A JÁ ŘVU SMÍCHY, BO JSEM DOMA UŽ 4 DNY SAMA JEN S HOKINEM A UŽÍVÁM SI KLÍDKU BEZ STAROSTÍ. DÍKY TOMU, ŽE MŮJ CHLAP JE ELEKTRIKÁŘ- PROFESIONÁL, S ELEKTROSPOTŘEBIČI ANI JEJICH FUNGOVÁNÍM NEMÁME PROBLÉMY. VAŘIT A UVAŘIT MŮJ MUŽSKÝ NEUMÍ, ALE DOKÁŽE SI VYTÁHNOUT JÍDLO Z MRAZÁKU A V MIKROVLNCE HO OHŘEJE BEZ POTÍŽÍ. KDYŽ VŠAK NENÍ NIC UVAŘENO, ŽIVÍ SE STÁLE JEN CHLEBEM A SÝRY,DOKUD ZAS NENÍ NORMÁLNÍ STRAVA K DISPOZICI.ZKRÁTKA BYLY VŠAK DOBY, KDY MI KVŮLI SVÉ PROFESI ZAKAZOVAL I VLASTNORUČNÍ VÝMĚNU ŽÁROVKY, PROTOŽE ZJISTIL, ŽE ŠROUBUJU TU PRASKLOU VEN A NOVOU DOVNITŘ, ALE LAMPA JE STÁLE ZAPNUTÁ V SÍTI. TAKY NADSKOČIL A STRAŠLIVĚ ZAŘVAL JAK LEV, KDYŽ MNE SPATŘIL, JAK SE CHYSTÁM PŘÍBOROVÝM NOŽEM S KOVOVOU STŘENKOU VYTÁHNOUT ZASEKNUTÝ KRAJÍC CHLEBA Z BĚŽÍCÍHO A V ZÁSUVCE ZAPNUTÉHO TOPINKOVAČE. TO, ŽE V MIKROVLNCE NELZE HŘÁT ANI VAŘIT VEJCE TO UŽ VÍ OD ZAČÁTKU, TAKŽE NEZKOUŠEL NIC PODOBNÉHO. ALE ŽE JÍDLO OHŘÍVANÉ NĚKDY STŘÍKÁ NA CELÝ VNITŘEK TROUBY, TO NĚJAK PŘEHLÍŽÍ. KAŽDÝ MÁME DOMA NĚJAK JINÝ POKLAD. PŘEJU KRÁSNÝ DEN VŠEM. JELIKOŽ U NÁS PRÁVĚ ZAČÍNÁ BOUŘKA, VYPÍNÁM PECKO.

  1. NO, LENKO, JÁ JSEM ZASE MLP PRO ZMĚNU UBEZDUŠOVÁNA, KDYŽ ODLUPUJU NA MRAZÁKOVÉ DESCE V ZAPNUTÉ LEDNICI PŘÍBOROVÝM NOŽEM KUS NÁMRAZY, BO STÁLE NEJNI ČAS POVOLAT OPRAVÁŘE…
   A OBČAS TAKY ČISTÍM ZAPNUTOU ŽEHLIČKU ZA PROVOZU, KDYŽ SE MI NA NÍ NĚCO LEHCE PŘIŽEHLÍ…. A TAKY JSEM PÁRKRÁT VYHODILA POJISTKY NA CELÉM PATŘE, PROTOŽE JSEM SI ŇÁK NEVZPOMNĚLA, ŽE NESMÍM DO JEDNÉ VÍCEZÁSUVKY ZAPOJIT NARÁZ ŽEHLIČKU, MYČKU A MIKROVLNKU, TOŽ TAK…. (flex)

  2. I já, Brute! Ve jménu spravedlnosti ne jenom LP.
   Jako když v takové místnůsce, co máme pračku a sušičku a dřez na přeprání praskla žárovka. Sroubuju, utrhnu. Koukám, pak jako v komiksech se mi nad hlavou objeví otazníky a vykřičníky. AHA! Mladistvě seběhnu do sklepa pro malé kovové štafle, najdu kleště a plna naduté spokojenosti se sebe samé jdu tu prkotinu vyřídit. Na podlaze trochu vody, nevypnutý proud, nasadím kleště a PIC! Jen jsem zadrnčela a tentokrát se mi nad hlavou objevilo BLBE! Dodatečně jsem blahořečila kontruktérovi, že myslel přímo hlavou a nechal nasadit na konce štaflí gumové návleky. Asi měl doma takového nemyslivce, jako jsem já, tak to sichroval.

 22. Bubu, miluju tvoje historky o Bubákovi. A víš proč? Protože používáš fantasticky barevný jazyk a přes všechna tvrdá slova jsou ty historky plné laskavosti a vlastně lásky. (inlove) Umět tohle podat tak, abys tomu svému zachovala důstojnost, je umění a já ho velmi oceňuju 🙂

  1. Přesně! Bubu to líčí opravdu nádherně plasticky, s nadhledem a bez snahy o shazování! (y)

  2. Dede, naprosto přesně vystiženo.
   Totéž – lásku a pochopení pro slabosti, nebo lépe slabůstky milého člověka – jsem vnímala, když jsem četla vyprávění Bubu.
   A ještě bych chtěla vypíchnout její slova z diskuse:
   (nod) Hlavně je třeba si vybrat protějšek s takovými chybami, které snesu.

 23. Bubu, to je nádhera! (clap) Je to čtení životu nebezpečné, chechtám se tu už úplně bez zábran, protože mám představivost. Mimochodem, i já jsem kdysi otestovala vajíčko v mikrovlnce – ta to kupodivu přežila, já to leknutí málem ne. (rofl)

 24. Jednoho potěší že v tomto ohledu není osamocen. Můj drahý jen tak, aby řeč nestála, jdouce kolem papiňáku cvnknul do něj. Krásně to stříkalo všude kolem. (fubar) Taky jsem ho nezabila. (angel)

 25. Neznám nikoho, komu by se nepovedly podobné přehmaty ať už ve svém oboru nebo mimo něj. Mohu sloužit historkami typu dveře větší než otvor pro ně, dveře otvírající se do nesmyslného směru, okenní parapet namontovaný tak, že se přilehlé dveře nedaly otevřít na víc než 5 cm (a jiné do místnosti nevedly). Konečně i Durrell vzpomíná historku kdy si někdo postavil patro na domě a teprve pak zjistil, že zapomněl na schody.
  Jo a jediný spotřebič, kterému se doma vyhýbám obloukem, je pračka. Jediné, co na ní dokážu, je vypnout po vyprání a vyčistit filtr. K ovládacímu paneli se raději nepřibližuji.

   1. Však já vám tu nadvládu přeju, dámy. Musím vám přece alespoň něco zůstat, co my, chlapi, neumíme. (rofl) (rofl) (rofl)

     1. Nevlastním – tento stroj se k nám dostal jako použitý a bez návodu. MLP jej sice ovládat umí, já se k tomu tak nějak nemám – chápu tak maximálně nastavení teploty, ale předpírka, máchání, rychlost a délka odstřeďování… No, nemusím rozumět všemu, že. (chuckle)

 26. … Je debil?!?!?! Je to vysokoškolsky vzdělaný člověk. Technik. Inženýr. Ale úplný vůl! … Tak tohle mě dostalo do kolen. Ano, i inženýr může být vůl, pokud jde o některé věci. Ta písmenka před jménem před „volováním“ prostě člověka neochrání 😀 😀 Kéž by…
  Bubu, díky za krásné prochechtané ráno. To je nádherné a hlavně je vidět, že jsi to psala s láskou. A je vidět, že Juniora jsi lecčemu přiučila, když ten topinkovač bez problémů přežil kolej a potřeboval pouze vydrbat. (y)

 27. Bubák je zlatíčko, klasická kuchyňová roztržitost.Článek i příspěvky jsou mňamozní. Dobře znám problém s odcházením od hrnců. Jednou jsem nejen vyhodila hrnec měnila plotýnkuale taky nově tapetovala. Měla jsem velkou kliku že nehořelo.

 28. Teda tohle mi přijde až neuvěřitelné. Naštěstí to doma nemám. MLP je v kuchyni poměrně schopný, jen tam potřebuje navigátora (navíc se teď v kuchyni věci přesouvají, neb jsme koupili novou skříňku). Na myčku ani pračku nesahá, ale jinak si poradí. Myslím, že je to do značné míry výchovou. Tohle musela zanedbat Bubákova maminka, jinak to není možné. V širé rodině nevím o chlapovi, který by nedokázal sobě (a případnému dítěti v péči) uvařit oběd, poslední takový byl možná děda přeslicový a to jen odhaduji. Je pravda, že po některých pak zbyde v kuchyni menší výbuch, ale ne po všech.

  Komentáře si přečtu později, za chvíli pádím na poslední kontrolu ke své paní doktorce, pak už budu chodit jen do porodnice. No a doma nechávám dva chlapy a oběd si buď uvaří, nebo vyndají z mrazáku a ohřejí. To nechám na nich.

  1. Ano, jistě za to může podceněný výcvik v mládí. Juniora jsem v této oblasti rozhodně nezanedbala. A je vycvičen v obstojného kuchaře. Je totiž mlsný a není líný si uvařit.

 29. Bubu, děkuji, že jsem se po ránu mohla zasmát. Dnes jsem to fakt potřebovala. Vyměňují nám okna a při představě jak si máknu, se mi chce řvát.
  Mám něco podobného doma a je to mamka. Ta ale pro jistotu nesahá na nic. Všechny „čudlíky“ jsou totiž „moc nebezpečné“. Takže pračka, kávovar, mikrovlnka a dokonce i vysavač jsou můj problém. Moje maminka byla před časem u známých ve Švédsku a pomáhala s dětma a s domácností. Tam měla k dispozici všechny možné přístroje od sušičky přes elektrické trouby apod. Když jsem se jí tehdy zeptala, jak to tam zvládá, když doma nezapne ani kávovar kde je jeden čudlik, tak mi sdělila „víš, já když přijedu domů, tak to hned zapomenu“. Abych ji nekřivdila, pokrok přece jen nastal, už otevře pračku a vyndá prádlo.

 30. Bubu! (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl)
  Ještě že si to kafe vařím až později… a jsem tu sama.

 31. Uf, Bubu, to VELMI ze života (rofl) (rofl)
  Nečekala jsem, že chlap bude šikovnej v kuchyni – tatínek, jinak úžasně šikovnej člověk, se proslavil (myslím, že jsem to tu už kdysi psala) tím, jak – obdařen přesným návodem na dušení rýže – do misky nedal vodu. Fakt je, že to v návodu nebylo 😛 (inlove)
  No a Franta je na tom podobně. Čaj po letech manželství už zvládá, občas (poté, co mu upřesním nutné ingredience) i kafe 😀 . Zkušenosti mě naučily neriskovat :*

 32. Doplňovat barvu do tiskárny v čerstvě vytapetované kuchyni taky není k zahození. Ještě že zbylo a tak se kus přetapetoval znovu.

 33. Obdivuji tu trpělivost s manželem, to já bych ho tou konvicí asi zabila. Je zajímavé, že synek (včera dvacet) si nechá předvést a používá ty krámy v kuchyni bez problémů, a tatošovi dělá tousty, protože ten to jaksi ještě nezvládl. Největší fór byl, když jsem po úraze ležela v nemocnici a chlapi za mnou přišli na návštěvu – tatík opsané symboly z pračky a jak to má nastavit, aby vyprali prádlo.

 34. Takže Bubu, Rpuť, PetraK a ještě pár dalších tu je, co vyžadují absolutní čisto okolo počítače a samostatnou místnost. Kafe, jídlo, zaměstnanci – to vše je nebezpečné. Kafe s jídlem se špatně čistí z monitoru a proč si mají zaměstnanci o mně myslet, že jsem se naprosto zbláznila!
  Zasmála jsem se opravdu s chutí, umím si to živě představit. Ale jen představit, naštěstí, MLP se kuchyni vždy pro jistotu vyhýbal.

 35. Krásne dobré ráno všetkým z zatiaľ slniečkovej Bratislavy. Tak od chutí som sa už dávno nezasmiala. Super! 😀

 36. Nádhera, vidím spoustu i svých přehmatů!! Do elektrického mlýnku jsem pchala maso vařečkou – mlýnek ..tam, sekaná též protože s těma třískama se to jíst nedalo, zlatá klasika.
  Tatínek byl velký kuchař ale neměl trpělivost. Svíčková se mu nechtěla pasírovat, tak to všechno horké nalil do mixéru značně opotřebovaného s takovým tím krytem na nalévací otvor popraskaným a zapnul. Maminka v kuchyni žehlívala, takže tam trčela hromada vypraného prádla…. Táta se včas otočil zády….. Vymalováno, vypráno, umyté okno, zahojený otec vaří svíčkovou na oslavu dobře vykonané práce, ta minulá skončila kdekoli. Ta oslavná taky, doktor přírodních věd se nepoučil a chybu zopakoval

 37. Bubu, predĺžila si mi život!!! (rofl)
  Presne takéto niečo som dnes ráno potrebovala (len káva bola ohrozená, mám tendenciu sa zakuckávať aj nasucho, nie ešte s pusou plnou tekutiny).
  Krásne napísané a krásne sa s TLP dopĺňate (handshake)
  (a som pre ostudu – už to píšem druhý krát, bo nie som schopná spočítať 2+10, chjo)

 38. Mušketýr taky dokáže být katastrofik, ale ne až tak. Jednou se rozčílil, že teče akvárium, a v záchvatu vzteku vysál vodu vysavačem. Divil se, že vysavač jiskří,a pak mi řekl, že kdyby to byl vodní vysavač, nedošlo by k tomu. Má ve zvyku si odstraňovat bublinky z minerálky tím, že petku zašroubuje, zatřepe a povolí. Párkrát sice zatřepal, ale nezašrouboval a jak jsme byli rádi, že pije nesladkou! No a kydž se vysypal střelný prach z prachovnice do koberce, divil se, že nadávám a odstraňuju s pomocí izolepy- kdybych to vysála, vysavač by určitě nevybuchl, jak jsem tvrdila. Ale zkoušet jsem to nechtěla. 🙂

  1. Sousedka na chalupě mně pozvala na burčák. Byl růžový, krásně hutný, dole notně usazeniny. Než jsem na ní stačila zařvat, ať to nedělá, třepla s lahví, aby obsah promíchala a rázem jsme měly z dvoulitrové láhve decku a zbytek byl v chalupě. Trámy, kachle na kamnech, dřevěná prošlapaná podlaha – to vše se fakt báječně čistí od vinné směsi. Smrdělo to u nich do příštího léta. Tehdy jsem fakt byla šťastná, že neměla ten nápad donést flašku k nám!

   1. Takto sme u našich naposledy maľovali. Burčiak bol červený, domáci a manipuloval s ním, ako inak, môj tata …

 39. Bubu, ty ďáblice 😀 😀 . Chechtám se a manžel se mě ptá, cože čtu zábavného…. 😀 . Ač jindy ho pobízím k četbě, teď ne, mohl by se některými kousky Tvého Bubáka nainspirovat…

 40. hezký čtvrtek všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Bubu – móóóc hezký počteníčko (nod) Mám asi kliku, ale moje polovička se v kuchyni pohybuje suverénně a i nádobí po sobě umyje a vše uklidí… Ale taky umí škodit – hlavně tehdy, když vloží něco do kastrólu na plotnu (je jedno jestli cibulku pod maso, nebo již skoro hotové jídlo či zbytek polivečky na ohřátí…) a jde do pracovny něco „dodělat“… Větráme pak dlouho a ne všechny kastrůlky se podařilo vydrbat dočista.

  A ještě jedna věc – máme elektrickou sekačku na trávník. Já nikdy šňůru nepřesekla (a to sekám docela často) , jemu se to povede snad každý rok alespoň jednou… Pojistky zase nahodí, šňůru si opraví a seká dál… ale stejně to nechápu (tmi)

  1. Připečení kastrolu se prostě stane. I mně.

   Momentálně mám srdce v krku a hlavu v pejru a ruce se mi trochu klepou. Jedeme s Bárou na vydloubnutí jakéhosi kožního výrůstku na rameni (na blbém místě a rozškrábla si to). Banalitka, ale kvůli její epilepsii jen s lokálním umrtvením. Tak se bojím, jak to zvládnu. Bára je klidas, tak by to mělo vyjít a já si pak naleju frťana.

   1. Držím palce Báře i tobě. Snad to nebude nic vážného. Frťana si bohužel můžeš dát až po akci.
    (první pokus o příspěvek mi to sežralo)

   2. Děkuju, jsme zpátky, všechno ok, Bára spí nahlas na pelíšku.
    Dostala trochu sedalinu, aby jí to bylo šumák, pak jí to oholil, opíchal, vyfiknul, zaštepnul (1 steh) a zastříkal tím stříbrným sajrajtem. Byla to kulička asi 1,5 v průměru, prý nic vážného, kdyby to nebylo na místě, kde si to může rozškrábnout, tak je to jen kosmetický problém.
    Do auta došla (asi už chtěla od toho šmejda v bílém pryč), z auta jí vynesl Junior.
    Uff, jsem zralá na panáka. V 8 ráno!

    1. Panáka si klidně dej, taky jsem ho do sebe kopla, když jsem přijela se „zdravým“ Ríšou z poslední kontroly a bylo 8.15!
     Barušku statečnou drbu tam, kde to má ráda!!!

 41. Hlavně, že se nenudíte.
  …Kde bylo mléko? Kde byl banán? 😀 😀
  Bubák neřádí v mé kuchyni, jeví se tedy jako roztomilý nešika.

 42. Bubu, tak jsem se zase po dlouhé době pořádně od srdce chechtala 😀 😀 😀 Holka, tohle se ti úžasně povedlo, moc ti za to děkuji. Zasedla jsem k počítači už tak v uvolněné náladě – slivovici před večeří,větší skleničku bílého vína při ní. Tak jsem si chtěla nejprve jídlo nechat v žaludku usadit, než se dám do nábobí (nemám myčku – nechci ji). O klidném žaludku se tedy mluvit nedá, já se tu na židli smíchy třásla jako sulc. Ale udělalo mi to moc a moc dobře.

 43. Tééda Bubu, poprskal jsem si monitor!!! To je špica!! Taky jednoho takovýho „kvalifikovánýho technika“ znám. Je to děs a běs, když se k něčemu namane a nejen v kuchyni.

  1. Na Bubákovu obhajobu musím říct, že jinak je vcelku šikovný a manuálně zručný, se dřevem to umí, momentálně dělá vnitřní omítku v přístavku garáže, a tak vůbec. Ale v té kuchyni je fakt nemožnej. Ale učí se!

 44. V radách mladé dívčině se praví: Dokonalý muž je buď monstrum nebo pokrytec. Muže je třeba milovat pro jeho chyby, ne navzdory jeho chybám.

 45. Bubu!!!!!!! Ty zvire!!! Udelala jsem si vinny strik, usedla k pocitaci a za tri minuty uz mi plynuly bublinky z nosu, protoze jsem se zakuckala smichy. (clap) (rofl)

 46. No, teoretický fyzik (ten můj) taky leccos zvládne. Za ta léta už vím, že důraz je na slově teoretický. Prokázalo se to již v prvních měsících mého manželství, když bylo potřeba nějak upevnit vyviklanou zástrčku ve zdi. M. hrdě prohlásil, že to spraví. Doporučila jsem vypnout pojistky, ale bylo mi řečeno, že má isolační šroubovák… Ten blesk, co ze zásuvky vylítl, přejel snad celou kuchyň a vyhodil pojistky na venkovním sloupu vedení. Jak jadrně se vyjadřoval přivolaný elektrikář, netřeba zdůrazňovat. Moje babička, která už byla zasažena podezíravou senilitou, si nedala vymluvit, že to byl atentát na ni a dlouho, dlouho trvalo, než zjistila, že M. neusiluje o její život. Ale ještě stačila se v ním spřátelit…
  Mimochodem, v pondělí šla konečně sádra dolů a Milan je na pár dní na rehabilitačním oddělení, kde ho „rozcházejí“ a jde to líp, než se očekávalo. Tak prosím, trošku přidržte paležky, ať to zdárně pokračuje.

  1. 😀 palečky 😀
   Jo a takových incidentů bylo víc – kuchyň vymalovaná mixovanou zeleninovou kašičkou z mixeru a pod. a pod…
   😀

   1. veram, držím (y) U nás se katastrofy neodehrávají z neznalosti, ale z přílišné zvídavosti. „Co to asi udělá, když….“ 🙂

  2. Veram, moc a moc drzim palce na uspesne rozchozeni. Neni nad dobreho, rozumneho a citliveho therapeuta. Jeden takovy dobry mne taky dobre rozchodil.

  3. Teoretickému fyzikovi držím palce, ať se rozchodí rychle a dobře.
   A řekla bych, čím poučenější člověk, tím větší hovadiny… 😉

  4. Veram pozdravuj svého teoretika, držím palce do rehabilitace, ale bude určitě lííííp (y) !

  5. Díky moc všem, vyřídím mu to. Víte, on není zcela nešikovný, v nouzi i něco uvaří, knedlíky s vajíčky umí třeba výtečné 🙂 ale nesmí se zamyslet nad rovnicemi… 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN