PSI: Inventura

Povídala panička, že bych se také měla ozvat a napsat, jak jde život. Po důkladném zvážení jsme došla k názoru, že to není špatný nápad. Zviditelním se a možná někdo přijde s něčím dobrým pro ubohého, hladového pejs… Nedívej se na mě tak, já už mlčím.

 

Když v novinách píšou pořád o té transparentnosti (mám přehled, co je v novinách, vždycky kontroluji jejich ukládání do schránky), rozhodla jsem se udělat veřejnou a tudíž snadno kontrolovatelnou inventuru svých pelíšků. Začneme venku.

Venku mám boudu s výběhem. Tam dostávám misku s krmením (mohly by mi toho dávat víc, hlavně masa) a mám tam svojí osobní misku s vodou. Ty ostatní misky jsou společné, tahle patří jenom mně. Také tam mám stín, což se mi v létě hodí. Ale nedovolí mi tam norovat, zato odtud přehlédnu větší část zahrady. 

Dál si stavím ve stodole v koutě protiatomový kryt. Musím to dělat tajně, protože za to vždycky dostanu vynadáno. To by byly všechny venkovní pelíšky. Samozřejmě si venku lehám, kam zrovna chci podle toho, jestli se např. zrovna chci popelit nebo se vyhřívat na sluníčku.

Vevnitř mám těch pelíšků více. Jako první mám gauč hned dole v hale. Z něj vidím ven k vratům a ani vevnitř v domě mi toho moc neunikne. Ovšem často mi na něj sedají návštěvy a občas mě na něj vůbec nechtějí pustit, že prý se tam už nevejdu. Tak si mají sednout jinam, ne? Ten gauč je můj pelíšek, ne jejich.

Další gauč-pelíšek mám nahoře v obýváku. Z něj můžu hlídat schody a zároveň paničku v ložnici. Mezi jeho další výhody patří, že se na něm dá bez problémů natáhnout a nic mě neomezuje.

V horním obýváku na zemi leží i pelíšek s kostí, ten moc nepoužívám – nemám z něj přehled. To už častěji používám křeslo, které už také obdrželo status mého pelíšku. Spím v něm vždycky část noci.

V ložnici na zemi vedle radiátoru se nachází další pelíšek – obdélníkový, velký, měkký a teplý (od topení). Dobře se na něm žvýkají kostičky a skladuji si na něm většinu svých pískacích míčků.

V ložnici mám i poslední, leč nejdůležitější pelíšek. Sice se o něj musím dělit s paničkou a požadují ode mě, abych si před vstupem do něj opucovala tlapky, podvozek a čumáček, ale mám ho nejraději. Je velmi pohodlný, smím se v něm tulit k paničce a ona mě drbe a chová. Také se v něm velmi dobře spí.

Jsem přesvědčena, že to je jediný opravdu důstojný pelíšek pro hrozivého hlídacího psa jako jsem já.

 

LA

 

Aktualizováno: 12.7.2011 — 22:29

162 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Bouřka dorazila k nám! Penny je v koupelnovým krytu, já vyložená v okně. 🙂

  Proč pejsci budujou kryty?
  Kvůli bouřkám! 😀

 2. Dnes večer byl u nás mimořádně krásný západ slunce, fotky jsou hned po zanoření slunce za obzor.

   1. Paráda. U nás byla asi ve stejnou chvíli duha, ale jednak už bylo málo světla a za druhé by bylo zapotřebí „rybí oko“

 3. Milá LA (inlove) , Anežka je od začátku můj virtuální oblíbenec a jsem moc ráda, žes zase napsala (ehm, že ses celkem ochotně podlehla mému naléhání – to musím prozradit 😛 ) Anežka by nám mohla zase napsat – co třeba o Rije a a tom, jak se holkám super rozdílným spolu žije? (vidíš podáš prstíče… (rofl) )

  1. Dede, teprve teď jsem si všimla kalendáře se „zelenými štráfky“ v pravých položkách (wasntme) . Byl tam vždycky, nebo je to něco nového a já ho stále přehlížela ??? Zpět se dá kliknout pouze na červen, dál už ne (tedy u mne ne), tak snad je to opravdu dost nové a já nejsem takový nevšímavec (jinak se kaji). Marek to skvěle vymyslel jako rychlé nahlédnutí do archivu članků. Člověk může kliknout přímo na nějaké datum a naskočí mu článek (třeba si jen pamatuje, že zajímavá diskuze byla „někdy minulou neděli“). Je šikula.

 4. O.T.prosba o nějaký ten palec. Dnes jsem odvezla MLP do špitálu se zápalem plic, v osmdesáti dost problém. Dík.

  1. Milá Baty – držím fest (y) . Moje maminka zápal plic prodělala v 85 nebo 86 letech a zvládla to. Poležela si myslím týden v nemocnici, ale pak bylo zase dobře. Tak jistě i tvůj muž to zvládne, ale chápu ten strach. (y)

  2. Ježkovy voči, baty, držím a mačkám obě pěsti pro štěstí. Máš pravdu, je to docela průšvih, ale při dobré péči v tom zařízení a taky při splupráci pacienta to snad zvládnout jde. I když to není vůbec záležitostkrátkodobá. mluvím z vlastní zkušenosti.Jsem sice o hodně mladší než Tvůj řednosta a prodělal jsem zápal s několikanásobnou komplikaci ještě docela fit. Sbírala jsem se z něj však skoro rok.

  3. Držíme všechny palce, co máme! Ale moje starší babička to zvládla, tak to TLP zvládne taky.

 5. V zájmu zachování soukromí a klidu na léčbu mám oznámit – Pú je v nemocnici, probíhá chemoterapie a další léčba. Drobet se to komplikuje, takže potřebuje absolutní klid, aby mohl odpočívat a nabírat síly. Pokud cokoliv budete chtít, ráda to vyřídím.

  1. V každodenní mantře mám i slůvko pro Půa. Kéž se mu zadaří jak mé kamarádce. Bojím o tom říkat nahlas, raději tedy ťukám. Léčba byla příšerná a dlouhá. Zabrala. Odpočívej, sbírej síly a drž se Pů.

   1. Přikládám svůj díl palců a přání do Medvídkova doupěte. (f)

    Radko, kolikrát už jsem se chtěla zeptat… tak teď vím. (rose1)

  2. Myšičko nejhodnější ! Jsme s Tebou, myslíme na Púa a držíme palečky a tlapky !!!
   (h) (hug) (h)

  3. Myško, držím, moc a moc. Pozdravuj Půa a ať se nedá!!!!
   (h) (y) (h) (y) (h) (y) (h) (y) (h)

  4. Jo, chtěli bychom … ať se to už nekomplikuje, ať se léčba daří a ať už je Pú zase zpátky….
   Pozdravuj ho, a ať se drží. My držíme, co se dá (y) (y) (y)

  5. Myško, moc ho pozdravuj, že na něj moc myslím. A že pro něj budu mít model hradu, až se shrabe. A že bych ho bez něj a jeho reakcí nevymyslela. A vůbec že (h) .

 6. To je ale šikovná a pracovitá pejska a jak nám to krásně naštěkala. Tak přejeme ještě moc a moc úžasných útulných pelíšků a hodné stavební úřady,které povolí atomové kryty,když už je tedy firma takhle stavebně zdatná. Hafinka je krásná, přímo modelová, ten přímý pohled na kameru, to je něco. (h) (chuckle) (clap)
  Byla jsem bez připojení, bouřka trochu bublala a najednou křáááp ! a bylo vymalováno. Zatím, zdá se beze škod,ještě nevím co dole v kanceláři. (tmi)

  Karolínko, přeji všechno nej, nej, užij si jmeniny ať jsou, kdy jsou. Posílám hubču kosourkům a Ríšánkovi, hrdinovi zvlášť. (h) (inlove) (cat) (cat) (cat) (wave)

 7. Milá Anežko, ráda jsem si přečetla intventuru tvých pelíšků a přeji ti, aby se ti ve všech nadále krásně a ještě dlouhá léta spinkalo.

  Karolino, Ríša je pašák, že zvládl (snad už na dlouho) poslední návštěvu drveta a že i když jeho očíčko asi nebude nikdy zcela v pořádku, to nejhlavnější je, že se s tím dál dlouho a pohodově žít. Tak ti tu radostnou zprávu ze srdce přeji. Též gratuluji k svátku a při jméně Karolina, se mi vybavil známý hit od Neil Diamond „Sweet Caroline“, tak to sem přilípnu – našla jsem i se slovy, tak si to můžeš na oslavu svého dne i zazpívat (a jiní též).

  http://www.youtube.com/watch?v=ZLPiYZrwAzU&feature=related

  A Verence přeji krásnou odpočinkovou dovolenou

  1. Ano, z Jizni Karoliny pres Olomouc preju Karoline vsechno nejlepsi k svatku. (d) (cat) (cat) (cat) (rose1)

   Jinak Chet hlasi, ze s tepelnym indexem jsou tam teploty az k 50 stupnum a mesto zridilo ochlazovaci stanice pro lidi, co nemaji klimatizaci.

   1. Hani děkuji Ti a máváme do Olomouce.
    To, co popisuješ, si vůbec nedokážu představit. Včera jsem měla krizi, bylo mi opravdu zle, to vedro, 3. stupeň zátěže k tomu, pak ty prudké změny tlaku při bouřkách, bylo toho moc!
    Staří lidé musí neskutečně trpět, pamatuju si, jak trpěla maminka.
    Dneska je tu celkem pohodově.

   2. Ano Hanko, ta vedra jsou zde úmorná, opravdu se nepamatuji, že by zde kdy bylo takhle vytrvale vedro. Vlastně už od začátku května teplota tak kolem desáte dopoledne vyšplná na 100F (37.7 C) , pak během dne ještě o několik stupnu povyleze a a tam se držela až skoro do tmy. Při tom teplotním indexu má jeden dojem, že je to opravdu o těch deset horší. Teď k tomu ještě skoro každý den nebe během půl až hodiny vychrstne několik cisteren vody a komáří si labužírují. No ale zase to vzpamatovalo moji zahrádku, už jsem jí téměř odepsala. Právě dneska ráno jsem si z ní přinesla mísu krásných žlutých paprik a i rajčata nakonec také nějaká budou. Ale i skrze čelenku mi protéká pot na oči a vlhkost je příšerná. Zazelenel se i trávník a tak choť seká každý třetí den.

    A přeji příjemný, bezproblémový let domů.

    1. Za tři dny takového počasí by bylo jistě po mně. V Harrachově byl krásný teplý květen byť začal asi třídenní sněhovou kalamitou 😀 a od Medarda pravidelně a hodně prší. Déšť se střídá se slunkem a kromě několika dnů je tu krásně, dýchatelno a mokro. Jako bych si to objednala.

 8. Pro Vave: Vave, prosím Tě psal jsem Ti mail. Došel Ti?
  prosím napiš mi na dandy tečka kral (žibřidus) seznam tečka cz
  Děkuju.

 9. PRO: Radanova a spol.

  Je to jinak, já přirozeně tloustnu, ovšem Bony zhubla, má dietku, je nemocná a fakt o tom napíšu, zdá se, že původcem nemoci bylo *ovno. Už to není smutnej pes, co polehává, když před tím šťastně poskakoval a pošlapávat návštěvy, začíná nabírat na náladě, ale dietka trvá a bude asi chvíli trvat. Jsem ráda, že s ní zase začínají čerti šít, ale mlsky jsme rozdali a živíme jí… bude článek, chichi.

 10. Anežko máš to dobře pochystaný. Co si budeme namlouvat celej dům a přilehlé panství je Tvůj pelíšek.

 11. Karolíně vše neje a nej k svátku (rose1) a prima prima za dárek v podobě Ríšovo skoro dobře.

  1. Já se tady přilípnu. Milá Karolíno, přeji ti všecko nejlepší k svátku a hezky si ho s kocourkama ve zdraví užijte (sun) (cat)

  2. Karolíno, všecko nej (rose1) (h) 🙂 (cat)

   A totéž Pudlíkový, ať jí smečka dělá radost (rose1) (dog)

 12. Moji milí, prosím o pomoc! Naskytla se narychlo příležitost a já si byla nějak mimo, prostě jsem v pondělí kývla na to, že za týden, tj. už tohle pondělí poletím služebně na 4 dny do Paříže. A to jsem nemluvila anglicky a francouzsky už asi pět let……no, mám od té doby bolení břicha.
  Ale proč píši – budu mít na starosti dostat delegaci z letiště Charlese doe Gaulle do hotelu, ten je v centru u Champs Elysees, nevíte jak funguje transport z letiště, abych nebyla za blb/ku? Děkuji moc a omlouvám se, že obtěžuji.

   1. ttp://www.aeroportsdeparis.fr/ADP/en-GB/Passagers/Access-maps-car-parks/Paris-CDG/Access/public-transport/public-transport.htm

  1. něco podobného jsme tu řešily loni – z CDG se dá dostat do města buď autobusem, nebo RERkem(nadzemka) poměrně jednoduše. http://www.ratp.fr/plan-interactif/ tady si klikni na stanici ze které budeš vyjíždět (pozor – CDG má dvě části) a označ zelenou vlaječkou (CDG vlevo nahoře) a pak si najeď na cílovku (pokud nevíš konkrétní stanici metra, dej si Charles de Gaulle/Etoile-to vylezeš pod Obloukem) a označ červenou vlaječkou – vypadne na tebe kudy kam… Pokud by to nebylo jasné, nebo nevíš, na kterou stanici jet, pošli mi adresu a já se ti na to podívám…

   1. prosím, mám jet na stanici metra Victor Hugo a přiletíme na terminál 2D, adresa je Jankabuzavináčseznam.cz. Moc děkuji, nějak mi to s tím plánkem nejde, nedostanu se na šipečky……díky.

    1. Teda abych byla přesná, hotel je v ulici Rue Copernic, tak podle mě je asi nejblíž ta stanice Victor Hugo.

     1. Tady trochu hraje roli, zda budete jako skupinka v pohodě mobilní, nebo zda bude někdo vláčet loďák… B3 z CDG bych jela na Gare du Nord, které je podzemím propojené se stanicí La Chapelle linky číslo dvě – ale je to chůze katakombami klidně na 10 minut (je potřeba mít na paměti, že se orientujeme podle KONEČNÉ stanice ve směru kam jedeme, takže vy budete hledat na šipkách modrou dvojku v kolečku s pozn. PORTE DAUPHINE, nikoliv Nation.
      Jinak z CDG se dá jet taky „kyvadlem“ Roissybus na stanici Opéra a odtud busem číslo 52 na Victor Hugo (orientace v mhdčkových pařížských busech je pro klidné povahy, ale pokud budete mít těžká zavazadla, jet o možná lepší…) Taky záleží na tom, jak jste presování časem, v kterou denní/noční dobu přistanete, na kterém terminálu atd… ale to už bychom sestavovaly bojový plán, nikoliv itinerář ( 😀 ) Tak držím palce, kdyby ještě cokoliv, napiš…

       1. upragovaný baedekr máš v mailu – hodně štěstí, já jdu zelenat závistí (envy) že jedeš do Paříže
        pa ( wave )

        a máme to za sedm, takže to bude v pohodě ( 8) )

  2. Děkuji oběma moc, prostuduji a kdyby mi to nebylo jasné ( v současné době mám pocit, že moje inteligence a vyjadřování je na úrovni pětiletého děcka), tak bych se s dovolením ještě ozvala. Děkuji!

 13. S dovolením OT: Máte někdo nějaké zkušenosti s chovnou stanicí retrívrů Pražský klenot? Možná odtamtud budeme brát štěňátko, ale nepodařilo se mi o nich nic konkrétnějšího zjistit… Předem děkuju.

  1. Písni mi na mail zampach na volny. Potřebuji znát jméno majitele stanice nebo jméno chovné feny a mohu dohledat další. Z toho se dají udělat reference nebo se mohu zeptat poradce chovu, jací psi to jsou. Konkrétní jméno chov. stanice neznám, ale mám jakýs takýs přehled o tom, co je kvalitní z hlediska předků.

  2. Jo tak jsem na stránky koukala. Osobně je neznám. Nejezdí na žádné akce, chovají pod Retrívr klubem (jsou dva kluby chovatelů retrívrů). Na stránkách nemají skoro vůbec žádné informace. Nic o fenách (Dysplazie docela dobrá, ale nevím, kdo ji posuzoval). Nemají tam rodokmen ani odkaz na plemennou knihu, takže se o předcích nedá nic zjistit.
   Jediné, co znám je pes z chovné stanice Artemis Gold, otec prvního vrhu. To je výborný pes, zdravý, pěkný. Otce druhého vrhu neznám (což nic neznamená, může být výborný, já se ve zlatých retrívrech orientuju méně, než ve fletech). Záleží na přístupu chovatelky k odchovu – i s mizernými stránkami může produkovat pěkná štěňata. U goldenů hodně závisí na ranné socializaci, víc než třeba u labradorů.
   Takže o původu a předpokladech štěňat ti nic neřeknu díky nekvalitním stránkám. Chovatelku neznám. Otec jednoho vrhu je výborný a bezproblémový. Ovšem mizerná propagace na stránkách neznamená, že jde o špatná štěňata.

 14. Tak jó – – už vím, co je atomový kryt ve stodole!
  No tak to je fakt těžko využitelné, todlecto.
  Předchozí náš půlpes (majitelkou byla kamarádka a sousedka) umět dělat móóc pěkné a móóc velké díry. Na vyžádání, na zahradě, na koberci… Zkoušela jsem to využít pro výsadbu rybízů, jenže ten tuhlík co vyhrabal, tak vzápětí zasypal při hrabání další díry – ale aspoň to nakypřil, chichi…dravím všežravku Anežku.
  Naše čubizna, česká strakatá slečna Bony, je na dietě a bude na ní dlouho… Taky baštila ovoce-zeleninu-sýry-ryby-vnitřnosti… Já to zkrátím: nebaštila těstoviny a vajíčka a kyselý vokurky. A má utrum, tak o tom napíšu.

  1. Doufám že není Bony nemocná a že se jen prostorově zvýraznila. Tady taky po zimě nastalo utrum, panička cosi shodila v zimě, pejsci nabrali tak prej takhle ne. Jedinej Šmudla odolává „asi má těžký kosti“, Argo s Danem mají zas útlá bříška a při pohybu se jim zarýsují žebra. S paničkou je to těžší přeci jen tu ledničku votvírá vona.

 15. LA, máš úplne tú najsprávňackejšiu strážnu psicu, stráži si tie peliešky dobre a s prehľadom 🙂
  Dík za inventúru!

 16. Počasohlásání – tak KONEČNĚ i na jih Jižní Moravy dorazila pršobouřka. Zatím to vypadá hezky, déšť šustí v korunách lip a začíná se líp dýchat. Tak doufám, že se pěkně vyprší beze škod – začínají nám zrát rajčata a papriky a ty krapítkem nebeské vody nepohrdnou. Jdu se na to prešení kouknout před barák.

 17. Milí slavící, jde mi blbě internet a tak jsem včera nemohla gratulovat Markétám, tak je vezmu šmahem spolu s našima Karolinama, zvláště tou jednou, ale blahopřeju i všem dalším, co slaví, slavili či slavit budou.Moc moc moc zdraví, štěstí, radosti a pohody.
  (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1)
  A jeden modravý pohled:
  http://www.astro.cz/apod/ap110713.html
  LA,dík za povídání, výčet pelíšků mě rozesmál.
  Ioannino, krása, skoro mě to vyhecovalo hledat pastelky a barvičky. Až někdy bude čas…
  Verenko, měj se na dovče přímo fanfárově!
  Sláva, že s Ríšou je to dobré!

 18. Dobrý den všem (happy) !
  Tak jsem přežila včerejší odpolední šílené dusno i večerní hodinu hromů a blesků (wave) .Bylo to hrozné, potkanka rejdila po kleci jak motorová myš, naopak Ferda se potichu přemístil pod židli u počítače.
  Teď je příjemně,tak přeju všem příjemný den,marodům držím palce,aby bylo líp (y) .
  KAROLÍNO, PŘEJU TI K SVÁTKU VŠECHNO NEJLEPŠÍ (f) , HLAVNĚ HODNĚ ZDRAVÍ (y) ! Jsem ráda,že se Ríšánek vyhnul operaci,to ti určitě dal dárek k svátku,viď ?Tak se všichni mějte (inlove) .

  1. U nás to dusno neskončilo, celou noc vedro. Teď tam je 25, zataženo a příšerné dusno. Kocouři leží na podlaze a jen funí, psiny se ani nehýbou…

  2. Jo, hromy a blesky…. U nás to začalo včera v devět večer. Rachot strašnej, naštěstí hafušky se nebojí ani trochu, spíš je to zajímá. Dráček a Kimmi byli taky v pohodě, oba si hráli v košíčku s hračkama. Akorát Frodo byl nervní, ale on se bojí i pavouků, tak mě to nepřekvapuje. Ovšem pak najednou děsná rána a tma… a málem jsem to nepřežila. 🙂 Zrovna jsem vcházela do pokoje, najednou rachot, že jsem myslela, že padá barák, díky tmě jsem se bacila o kliku a do toho mi do ksichtu vletěl vřeštící šílenec a začal se mi rvát do rukávu od županu. Vteřinu od infarktu mi seplo, že to není poltergeist, ale náš žlutohávek dutohlávek Frodo! Nakonec se mi rozklepanej usídlil pod županem a opatrně vykukoval, jestli ty strašný živly ještě řádí (tmi)

   Jménem Buffí smečky přeju Karolíně ffffšechno nejlepší!!! (f)

   1. Chudáček Frodo, chudáček Ty!
    Díky za přání.
    My jsme to prožili v pohodě. Melda si za největších hromoblesků oblizoval tlapičky na pelíšku, Zrzínek povyskočil při jedné extra velké ráně a zalezl, ale pak se zase v klidu špacíroval doma a lehl si mi k počítači a Ríša? Ten, zvyklý z terasy, seděl na parapetu a vyhlížel do krajiny – tedy do dvora. Vůbec se nebojí, což jsem ráda, protože vím, že když nejsem doma a bouří, tak jsou v klidu.

 19. No to je ale chudinenka, ta Anéžka. Myslím, že by si s Barunkou notovaly.
  To je taky čubinka k politování. Venku má boudu, ale usadily se jí v ní kočky. Jinak musí venku ležet na trávě nebo na holé dlažbě, protože z nudy všechny podložky roztrhá. A doma to není o nic lepší. Má jen jeden pelíšek, který je vždy a za všech okolností její. Křeslo už si téměř přivlastnila, část gauče se srdíčkovou dekou jí občas okupuje Junior, to si před něho sedne a hlasitě čučí. V ložnici sice smí do postele, ale páníci se tam furt melou a kopou ubohou čubičku, a nebo je tam děsnej hic. Na co mají pánící peřiny? Takže chudinka musí vzít za vděk pelechem v koutě ložnice. Teda pokud se tam zrovna neuložila kočka. Ta je totiž děsně voprsklá a prská. To si jde raději vylézt na křeslo.
  A s tím masem je to jako u nás. Panička je děsná krkna a nějaké maso si nechává pro sebe.

 20. A to ještě musím napsat, jak jsme ráno nakládali Ríšu. Připravila jsem si přenosku, otevřela horní víko a šla vyhledat pacienta. Melda okamžitě vlezl do přeosky a zaujal pozici: „Huráááá, někam se jedééééé“. Byl vyloven, místo něj vnořen Ríša, přenoska uzavřena a já se vydala ke dveřím. Melíšek nechápavě otevřel ta svoje oranžová kukadla a šel přede mnou a dveře zalehl. Tak jsem musela odložit přenosku, vzít na ruku Meldu, otevřít dveře, vystrčit Ríšu s přenoskou, Meldu odložit do místnosti a rychle za sebou zavřít. Ten pláč, co Melíšek vyluzoval, byl slyšet až ve dvoře. Nešťastně mňoukal za dveřmi. Když jsme přijeli, honem si běžel Ríšánka opucovat. Dostali tyčinky a zase jsou spokojení. Ti dva jsou prostě spolu srostlí a Melda by těžko prožíval ztrátu Ríši, kdyby se něco přihodilo.

  1. Karolínka, jak nestíham, tak musím pogratulovať – tvoje dobré správy o Riškovi mi rozťahujú h..totiž ústa do priblblého úsmevu! Dobre si to odchytila v už začiatkoch a asi si aj tým zachránila čo sa dalo. No a tvoja kocúria svorka je ohromne zladená aj farebne aj povahovo, však to som tu už aj písala.
   A všetko naj k tým meninám, uži si to!!! (d) (d) (d)

 21. Milá Anežko,
  moc hezky jsi to napsala, je vidět, že máš všeobecný přehled a to nejen o svých pelíšcích (clap) .

  To naše holky jsou z chudobného kraje (chuckle) , neb každá má pouze jeden oficpelíšek, které se každé ráno stěhují do chodby (protože Brooke má tendenci předělávat celý byt k obrazu a zubům svým (wasntme) ) a večer zase do ložnic paniček.

  Na druhou stranu – kam zalehnou, tam je to psovo a člověk si musí hledat posez jinde (jsou večery, kdy na křesle leží Toya, na kratší sedačce Zikmund, na delší Brooke a různě po zemi lid obecný).

 22. Tak a jsme zase zpátky.
  Pan doktor měl radost, byli tam s ním 2 praktikanti, ti měli taky radost, nejmenší radost projevoval Ríša, že se mu zase někdo hrabe v oku, tentokrát 3x, oba mladíci chtěli nahlédnout.
  Nicméně léčba ukončena, operace nehrozí, Ríša bude mít dosmrti očičko potažené tím zákalem, toho se nezbaví, bude hůř vidět, ale to je to horší. To lepší je, že s tím může žít hodně dlouho.

  1. Ahoj, tady je Ríša. Zase samí psi. Vám teda mňouknu, že sem byl zase mezi samejma psékama, ale tentokrát sem měl nahnáno. Vešli sme tam jako první a za námi se to hrnulo, těch štěkavců….. Já seděl spořádaně v přenosce a mamka mně drbala a najednou proti mně dvě tramvaje. 2 moskevští, prej štěňátka – 11 a 16 měsíců. Hmmm, to jo, ale přerostlá štěňátka. A hned se hrnuli k otevřené přenosce a že si mně pučí na hraní. Aspoň si mně oblízli než mně máma zachránila. Prej maj doma asi 6 kočiček a moc si snima vyhrajou. No ty bych chtěli vidět jak po těch hrách vypadaj. A pak to šlo ráz na ráz a čekárna byla narvaná samejma psama. Chcípáci to sou! Žádnej kocourek nebo kočička, samej pes. No, přežil sem to a prej už tam nemusim, tak to mám radost. Tak vám mávám tlapičkou

   1. =)) =)) =)) Já seděl spořádaně v přenosce a mamka mně drbala a najednou proti mně dvě tramvaje.
    =)) =)) =)) A pak to šlo ráz na ráz a čekárna byla narvaná samejma psama. Chcípáci to sou! Žádnej kocourek nebo kočička, samej pes.

    Tak Richarde III. ty už jsi zdravej. Jinak bys takhle neperlil. (h)

    1. Ríša vzkazuje, že včera se tu psalo něco o tramvaji zvané Majda. Tak to prý jen použil, protože ti hafani, co tam dneska byli…….. Majda je proti nim drobek! Já tak velkého psa snad neviděla. Ale byly to mladé holky Ájá a Bára a moc krásné! A strašně toužily si Ríšu z té přenosky vypůjčit. A ten vlčí špic! Nádherný pes, úžasně vycepovaný a hodňoučký. Štěkali akorát ti mrňavci, co dorazili jako poslední a že jich teda bylo!

  2. ………To lepší je, že s tím může žít hodně dlouho………

   tak to máš moc hezký dárek k svátku, že jo???

   TOŽ FŠECKO NEJLEPČEJŠÍ K SVÁTKU !!! A OSTATNÍM KAROLÍNÁM TAKY !!!

   (f) (d)

 23. No ty se máš! Přehled, teplíčko, hračky…Jasně to vidím, jaký jsi utiskovaný pejsek, když v misce není JEN masíčko, ale taky něco k zasycení a trávení, co?
  Jak, prosím, vypadá atomový kryt budovaný tak šikovnou pejskovou?

  1. Anežce nevadí ani granulky, vajíčka (ty vdechne i se skořápkou, když dostane příležitost), sýr, knedlíky, rýže, brambory a dokonce ani zelenina (s mírou samozřejmě). Patří mezi ty tvory (neříkám psy, protože se vyskytují mezi všemi živočišnými druhy), kteří jsou vždy při chuti.
   Atomový kryt se nachází v tom nejtmavším a nejhůře přístupném koutě stodoly, který je asi 1,5 m níže. Tam je u samé zdi vyhrabaná veliká díra (Anežka dokonce chtěla na soutěž v norování).

 24. Moc hezká holčička, to je cane corso? Zdraví Magg a smečka (ta se teď válí doma a spokojeně odfukuje po ranní procházce)

   1. Caníci jsou moc hezcí, chvíli jsem uvažovala, že si ho pořídím. No není všem dnům konec… 🙂 Tak ať přináší holka jedna ušatá jenou smaou radost domácím (sun)

 25. Děkuji všem ranním ptáčatům vedeným Danem za přáníčko k dnešnímu svátku, léta Karolína v kalendáři nebyla, takže jsme to doma slavili na svátek Karla Boromejského 4.11. a já 14.7. odmítala cokoliv slavit. Pak jsem mínění poněkud pozměnila a slavím svátek rovnou 2x!
  Jen prolétám, v 8.00 máme být s Ríšou na kontrole u MVDr. Beránka. Tak ještě chvíli ty palečky přidržte, já se pak ozvu. Očičko má pokryté zákalem, ale jinak jasné, velké, díra nad okem je zacelená, zmenšená a okolo už obrůstá chloupky, myslím, že pan doktor může být spokojen.

  1. Karolínko (inlove) , všechno nejlepší k svátku. (sun) (f) (h) Psala jsem přání už ráno doma, ale nějak se neuchytilo. 🙁

  2. Milá Karolíno – přeji ti krásný svátkový den, hezky si ho užij (hlavně s kočičím triem) a hlavně ti přeji zdraví, štěstí, spokojenost a splnění jednoho tajného přání. A večer ti virtuálně připiju bílým vlašákem – už se dá pít ten loňský – čin čin, kočko (d) (rose1) (h)

  3. Správně to děláš s dvojím svátkem. Tak k tomu prvnímu všechno nej, hodně zdraví kocourům. (rose1)

  4. Karolínko, všechno nejlepší a blahopřeji Ríšovi. Ten se má. A ty taky! A Melíšek a Zrzínek jakbysmet. Důkladně podrrrrrrrbat 🙂

 26. No, dobře to máš zařízené. Taky jsi šikovná pejska.
  Naše holky jsou chudinky. Mají jedny pelíšky na verandě, jedny v kuchyni. Do toho v ložnici je nechceme tolik pouštět, prý se tam nevejdeme. Ony by se vešly, jenže my hamižně trváme na tom, že ve své posteli budeme spát my. Jinak se taky plácnou, kde jim upadne tělo.

 27. Tak jsem chtěla naklást otázku, která z holčiček má víc pelíšku – ale odpověď přišla předem :o); Betymka vede. 🙂
  Inventura je tuze pěkná, Anežko, nechtěla bys spočítat ještě něco? 🙂
  Přeju všem krásný den. (h) V Praze se po mocné bouři trochu ochladilo, doufám, že dnes bude lépe všude.

  1. Ono není už moc co počítat. Misky na vodu: jedna venku vedle misky na jídlo, pak 3 společné porůznu rozložené na dvoře a 2 vevnitř (1 dole a 1 nahoře). Misku na jídlo mám jen jednu a ta se plní pouze 2x denně, většinu času je prázdná. ;(
   Hračky také nemá cenu počítat: většinu tvoří pískací tenisáky.

 28. hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Jojo – taky chudinka jedna malá psová, která skoro ani kde hlavu složit nemá… Tak málo pohodlných pelínků (rofl)

  Betka má víc… ale taky určitě málo (chuckle)

  Bouřky opět veliké, jedna pozdě večer, druhá před svítáním…

  1. Nedostatek pelíšků jí nevadí tolik jako příliš malý počet misek. Tedy těch na jídlo, na vodu prý stačí.

 29. Karolinka,končím službu,ponahľala som sa k počítaču,presvedčená,že budem prvá!! Ale nie,tu sú hrozní ranostajovia./to je teda slovo-ani neviem,či nie je práve mnou vytvorené-úTakže všetko najlepšie k sviatku,veľa zdravia a šťastia s tvojimi zvieratkami,nech je Ríša v poriadku,v práci nech sa darí a tak vobec…. ešte sem dnes v podvečer nakuknem,ale začína sa mi dovča a asi za hodinu budem mať v paži/to je slang mladých/všetky problémy neprisposobivých spoluobčanov… to je taká radosť,ani si neviete predstaviť-zvladnem aj 4+9 ešte toto: dúfam,že Pu a PETRA od Jarky sa zotavujú,držím naďalej palce im i všetkým potrebným.

  1. Chi chi, já jsem přemýšlela, proč píšeš, že jsou tu „hranostajovia“, ach ty oči…. (nevím jestli slovensky je hranostaj taky krásná lasička???)

 30. Ahoj pejsková krásná, moc hezky jsi to nadrápla, šikulka.

  Máváme všem Zvířetníčkům ze šumavského ráje, máme se nádherně, jak také jinak tady… Kočičstvo si to užívá královsky, lítají, loví, bádají a zkoumají.

  Karolínko, přejeme ti vše nej nej k svátku a Piškot posílá velkou pusu čumákovku.

  1. Máváme v odpověď z Pošumaví.

   Jak u vás vypadal včerejší večer a noc? Nemuseli chlapci plavat? (O bengálské katastrofy strach nemám.)

   U nás byla veliká bouřka. Blesky, hromy, vítr a déšť nám zase tolik nevadil. Pak vypadla elektrika – asi na 2 hodiny. Následoval přívalový déšť. Na terásce u předního vchodu máme složen materiál – maltu, dlaždičky apod. Sice to je pod stříškou a přikryté igelitem, ale ten příval si vybral cestu tím směrem a vytvořil tam jezero. Musely jsme to stěhovat dovnitř, některé pytle se vlivem vody částečně rozpadli a velmi špatně se přesunovali. Potom začala téct voda do sklepa. Elektrika pořád nešla, baterka si vzala příklad z odborářů a začala stávkovat, takže se vytíralo za svitu svíčky. Večer jsme zakončili tím, že jsme ze sebe drhli maltu ve studené vodě.

 31. OT: Karolíně k dnešnímu svátku posíláme upřímný pacitřas.
  (handshake)
  V+D
  a 14x (cat)

  1. Já se vzbudila před chvílí, tak až teď. Milá ségro Karolíno, k Tvému svátku Ti přeju ať už máš před sebou jen samá krásná překvapení a hlavně hodně zdraví…..a tento den, ať Ti prší (rain) samý štěstí ….(jak se to říká – do třetice… (sun) (hug) a (h) )

   Moje 4 (cat) holky přejí totéž a mávají tlapičkami….

   PS. a ještě za 10…tak to se to splní!!!! (y)

  2. Pacitřas je móc pěknej termit. Doufáme, že u doktora bude spokojenost a tudíž den bude sváteční. (rose1) B + (cat) + (cat) + (cat)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN