KOČKY: Tuesday aneb naše spolupráce s Centrální Distribucí

Už jste někdy přemýšleli, jak je to s tou CD? Předem se musím přiznat, že nejsem věřící, ne tedy ve smyslu náboženském, jinak věřím pochopitelně všemu a všem. Ale má víra je v harmonii dobrého se zlým – nikdy nesmí převážit to špatné nad tím dobrým. A protože i nevědomě člověk uškodí mnohem víc, než by si představoval, vědomě se snažím neškodit. Doufám, že nad námi je nějaká síla, která tohle registruje.

 

No a nad zvířátky bdí takový anděl strážný, jinak zvaný CD, který se snaží to zlé měnit na dobré. Jestliže existují lidé, kteří jsou schopni ublížit zvířeti, musí zase existovat ti, kteří jsou schopni jim pomoci. O ochotě není nutno uvažovat, protože CD se stará o zvířátka, takže o lidi se musí starat zase jiné distribuce.

Já si to představuji tak, že má našlapaný počítač a v něm všechny ty, jimž může distribuovat. Jak jinak si vysvětlit to, že když Bimbo dospěl do stadia velký pes a zvolil plemeno NF, CD nám přihrála telefonní číslo toho útulku, kde čekal mladý NF na svoji novou rodinu. Jasně že věděla, že musí Bohouška navigovat, aby jeho první kontakt byl s páníčkem. V době, kdy žádná inzerce neexistovala, to byl i na CD maximální výkon. V pondělí jsem poštou poslala dotaz na Ligu na ochranu zvířat a v sobotu jsme si přivezli Bohouška domů.

 

 

Když jsem hledala mohutného psa, poučila Majdu, aby se přímo vplazila do Kačenčiny náruče a ubydlila se v jejím srdci. Co chci já, to tedy JÍ bylo zcela šumák. Majda nutně potřebovala nový domov a tak prostě zařídila, aby jí u nás bylo dobře. Sice opravdu nevím, jak a čím nás omámila, ale z představy obří pes vznikla kapesní fenečka. Já si nestěžuju, jenom abyste měli představu, jak to funguje a na co se mohou těšit ti, které zatím CD neobšťastnila.

Distribuce koček do naší rodiny vázla na tom, že k nám byli distribuováni psi, kteří buď kočky honili či v případě Bohouška jim byli životu nebezpeční. Takže nás vždycky nechala nakrmit a opečovat nějakého bezdomovce a potom ho šoupla k sousedům. Byli jsme taková karanténní stanice. V osobě Mimiho nám povolila psa, který snad ty kočky miloval, takže ke druhým narozeninám dostal parťáky – naše milované dneska bohužel už gerontíky Princeznu a Brášku. Pro ta dvě koťata jsme byli opravdu záchranou, neboť majitel jejich maminky zastává názor že příroda si vždycky poradí a za ta leta jsou to jediná koťata od jeho několika koček, která přežila a dožila se požehnaného věku (momentálně zatím jen 11). To by mne zajímalo, proč ho CD nemůže alespoň nakopat víte kam.

 

 

Když se počet koček v naší domácnosti zastavil na čísle 5, začal mít Bimbo trochu protesty a tak si CD řekla, že nás nechá vydechnout. S odchodem Valinky a odstěhováním Shame se číslo trochu zmenšilo a já jsem začala koketovat s myšlenkou, že bych třeba britku nebo černobílou kočičku nebo zrzavého kocoura nebo čistě bílou… Sice mi dělalo trochu potíž získat pro tuto myšlenku i Bimba, ale jsem přesvědčená, že by se mi to časem podařilo, už jsem ho začínala mít alespoň trošičku nalomeného. Ještě jsem myslela, že bychom společně navštívili ségru a její kotě a bude všechno na dobré cestě…

Jednoznačně to byl nejsilnější článek odporu a bylo nutno na něj použít razanci houfnice, jinak naší kamarádky, která jednoho dne zastavila před naším domem, kde si Bimbouš v klidu opravoval něco na autě a vzhledem k tomu, že se mu dílo dařilo, byl v dobrém naložení. Zuzka s dcerou přijely na kolech, každá třímala něco v ruce, obé vstrčily Bimbovi do náručí se slovy: „našly jsme ho v popelnici a k nám ho vzít nemůžem, vypil trochu mléka“ vypálily.

 

 

Před domem zůstal Bimbo jako Lotova žena, v náručí měl krabici mlíka a pidikotě – pochopitelně mourovaté. Já ležela ve vaně, já viděla jen reakci až po chvíli a i ta stála za to. Prostě přijal nevyhnutelné a my s ním. Sen o britské kočičce jsem zase zamkla do zásuvky někde hodně hluboko, vylezla jsem z vany a jala se shánět rady, neb něco tak malinkého jsem nikdy neměla. Díky Sharce jsme přežili období krmení stříkačkou a přechod na maso. Asi nemá cenu se CD ptát, proč nám strčila tvorečka, o kterého jsme se měli strach postarat, abychom mu neublížili. Asi to byl nácvik na další úkoly, což mi teda opravdu mrazí po zádech…

Takže máme malého skřítka zvaného Tuesday, je váhově 100x menší než Majda, dovolenou jsme trávili dozorem nad hrami jich obou, v noci ho nemůžeme nechat s ní dole, takže co dvě hodiny mne vzbudilo ulovení nohy. Dneska je poprvé doma sám, tak jsem zvědavá, jak to tam bude vypadat, až se vrátíme. Pokud jsem si odskočila na pět minut na nákup, většinou jsem po návratu dostala pěkně vynadáno.

 

 

Pokud je někde někdo kdo s CD nějak umí promluvit, tak jí prosím řekněte, že opravdu jediné co doma nechci je zavřené zvíře v kleci či teráriu. Chápu, že tu není od toho, aby mi dělala radost, takže britka ani jiné mé objednávky to nebude, ale momentálně jsme ve stavu dvě naprosto naštvané starší dámy, jeden skřet a jedna tramvaj. Takže bychom uvítali kdyby byla tak laskava a pohlédla někam jinam…

 

Inka

 

Aktualizováno: 23.7.2011 — 01:35

128 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Dobrý den, pro Krakonoše a pro vás všechny, přesně něco takového mám, co byste potřeboval, chtěla bych s Vámi promluvit blíže, a nebylo by to daleko, jsem rovněž z toho kouta světa… mám nesmírně heboučkého černob. kocourka, kterého jsem vypiplala na lahvičce, je úžasně inteligentní, a zrovna tak jako srst má i heboučkou dušičku, potřebuje svého člověka, kterému se opravdu odmění a to umí. Jsou vlastně dva, našli se v příkopu u silnice, sotva začali vidět 1.května, nemůžu si je nechat, hrozí jim venku nebezpečí-sousedi střílejí, jinak mám už taky stop stav-jsem na desítce, ale tohle stvořeníčko jsem ještě nic podobného neviděla a to za posledních cca dvacet let, co opatruji kočenky, právě proto bych mu přála pěkný život, prosím ozvěte se:atip@centrum.cz

 2. Milý Krakonoši, teď dočítám poslední Zvířetnické příspěvky a dozvěděla jsem se tu smutnou zprávu o Ferdíkovi. Je mi to moc líto, ale měl u Vás krásný dlouhý život a v jeho posledních chvilkách jste byli s ním, co dál dodat…?
  Věřím, že na Vás někde čeká krásný kocourek, který Vás bude mít stejně rád a Vy jej. Nebude to Ferdík, to určitě ne, ale bude to jiná kocouří osobnost a ztrátu milovaného Ferdíka Vám bohatě vynahradí. Moc bych Vám to přála!
  A hledejte, on Vás nějaký ten kulatý čumáček osloví sám, láska na první pohled je moc důležitá, to vím ze své vlastní zkušenosti se třemi kocourky.

 3. Ve středu nám po 21 letech umřel kocourek Ferdík. Po čtrnácti dnech boje ho zradily současně játra a ledviny, takže ho vet musel uspat. Pochovali jsme ho na chatě s jeho oblíbeným polštářkem a naposledy mu zahráli jeho oblíbenou Ave Maria (Hawaii Melody, havajskou hudbu měšl moc rád). je nám bez něj moc smutno. Původně jsme byli rozhodnuti, že už žádnou kočičku nechceme, ale… Takže jeden nesmělý dotaz na CD: Byl by,někdy po 18 září k mání jeden jedno až tříletý kocourek, nejlépe pouliční směs siam x evropská, čili siamské barvy a kulatý obličejík, nebo černobílí či černý? Bydlení v bytě, každých 14 dní víkend na chatě pohodlí, bezpečí a spousta mazlení zaručena. Přijedeme si pro něj kamkoli. (inlove)

  1. Krakonoši, toto je mi moc líto. Vím, jak je teď u vás doma smutno. My sami jsme přišli před necelými dvěma Týdny o 15letého Micánka, takže vím, jak je smutno. Držte se a věřím, že CD vám domů přivede nějakého moc milého kocourka, který vám zase bude dělat radost. No, já u nás té CD trochu pomáhám, protože jsme specifický případ, a brzy to pošlu Dede, alespoň doufám. Tak doufám, že i u vás bude brzy radostněji, ať už nový tvoreček přijde odkudkoli.

  2. Je to moc smutné. Prožili jste spolu kus života, ale v tuhle chvíli to velká útěcha není, znám to. Tak držím (y) aby na sebe nový parťák nenechal čekat.

  3. Krakonoši, to je mi velice líto, ale kocourek se určitě blížil svým věkem k nějakému českému rekordu dlouholetosti i když vím, že i těch 21 let se vám všem teď zdá tak krátká doba. Tak, jak jsi o něm vždycky psal je vidět, že se u vás měl královsky a byl do posledních dnů milován.

   1. Ano, přepočteno na lidské roky mu bylo přes 120, ale až do toho víkendu, před třemi týdny, kdy začal být lehce špatný, byl naprosto fit, ještě v neděli večer se mazlil, povídal a vyžadoval česání a drbání bříška. V pondělí ráno byl nějaký divný, odvezl jsem ho na vyšetření, udělali mu všechno možné a nic, všechno v nejlepším pořádku! Ve čtvrtek ráno začal sípat a chrčet – voda na plicích, nasadili jsme prášky (Furon), udělal spoustu loužiček (vzorně do záchůdku) a zdálo se, že je dobrý. Další víkend proběhl v klidu, v úterý začal být apatický pohyboval se s problémy a mírně kulhal. Takže další odběr krve, injekce kortizonu, krátokodobé zlepšení a druhý den přišly výsledky. Pan doktor prohlásil, že ho udrží infuzemi maximálně další týden a pak stejně umře. Takže jsme se s ním rozloučili a prokázali mu poslední službu. Usnul mi v náruči a a na ty smutný očička, když usínal, do smrti nezapomenu. Do poslední chvíle doufal, že mu pomůžeme. Teď je tu bez něj pusto, prázdno a zima.

    1. Uz mi takhle v naruci umreli tri. Naposledy Glen – kral stromu – v nejlepsim veku dostal trombozu a nic s tim neslo delat. A o tom to je, prokazali jste mu posledni laskavost. Nejstarsi kocku co jsem znala zemrela ve 24 letech (plus minus). Zasadne pila vodu z bazenu. Uz jsme si s kamaradkou rikaly, ze snad si budem crndat chlor do vody taky. Jednoho dne usnula na verande a uz se neprobudila. Moc vam preju noveho kociciho kamarada. Ferdika nenahradi, ale zaujme nove misto v rodine.

    2. Krakonoši, dokážu pochopit Váš smutek, bolí to moc.
     Nevím odkud jste, ale třeba Kočičí útulek Srdcem pro kočky z Vrbičan, který vedou Kristýna a Michal Kacálkovi, má SPOUSTU kočiček, myslím, že byste si tam vybrali. Útulek je skvělý v tom, že Kristýna denně natáčí videa a informuje o dění v útulku a tak ty kočičky i vidíte a spoluprožíváte jejich osudy. Přeju šťastnou volbu nového člena rodiny.

     1. O většině útulků v Praze a nejbližším okolí vím, prošel jsem předběžně i nabídky, ale to, co bychom chtěli jaksi ,,není na skladě“. A začátkem září jedeme na deset dní na Slovensko, takže třeba časem. Vzpomínám na dva krásné a hodné siamské křížence u mých známých na venkově a přesně takového kocourka bychom chtěli, totiž se siamským zbarvením a kulatým evropským obličejíčkem. Bohužel oba doplatili na to, že věřili, že člověk je vždy laskavý, hladící a chovací.

      1. Většina z nás už někdy musela doprovodit svého psa nebo kočku na té poslední cestě, tak víme, jak vám je. Ty první dny jsou nejhorší, člověk se pořád ohlíží a podvědomě ho hledá.
       A co se týče výběru dalšího kocourka – doporučuji osobní návštěvu. Já budu mluvit jen o psech (kočičky mi nějak přicházejí samy), ale musím říct, že vždycky jsem hledala s přesnou představou, jak by pejsek měl vypadat, a vždycky jsem odešla s něčím jiným. Ale nikdy jsem nelitovala.

  4. Ale nie … No mal s vami krásny a pohodový život. Držím vám aj CD palce, nech rýchlo prihrá nejaký nový kožuštek na hladenie do vašich láskavých rúk, každý by to u vás vyhral! (y) (y) (y) (y)

 4. Děkuji vám všem za krásná slova, skřítek se snaží prokazovat životaschopnost okusováním všech výčnělků, jakož i Majdina čumáku. I nadále tedy musíme být maximálně ve střehu, protože on nezná míru a ona je taky ještě hodně rozjívená a jejich hry končí jekotem. Nejkrásnější jsou když spolu spí uprostřed obýváku, tam je ten rozdíl markantní, když si kocourek Majdě položí hlavičku na tlapu

 5. U nás na južnom Slovensku je dusno,teplo strašné bez jedineho mráčka.Podla meteorologov sa burky vyšantia u Vás a ani na zajtra nesľubujú ochladenie.Starí ľudia kolabuju ako muchy,slúžim a som na ich deti nahnevana,ventilátory nemajú/nedajú na take veci peniaze/pocit smadu sa vekom znizuje,takže malo pijú a vobec…som aj ja ustatá.teším sa zajtra mam voľno,budem sa skrášľovať-ďalší pokus o nemožné.Večer príde sestra z Brna a v piatok vyražame autom na juh na Istriu,slobodne,volne,prejdeme koľko budeme vládať,pozrieme si cesty,necesty,dedinky a nakoniec aj more.PS-trochu sa bojím tej CD-občas tak voľne vyslovujem prianie,ci aj na mňa myslí-ked to rieši po svojom tak možno už za rohom na mňa niečo/kto/čaká.

  1. Verenko (inlove) , kdybychom se před Tvým odjezdem nepotkaly, přeju Ti krásnou dovolenou už teď, odpočiň si a dobij sluníčkem a mořem. (h)

  2. To znie tak krásne, hneď by sa vám jedna nasáčkovala čo aj do kufra (ale nemá najmenší nárok, práve sa vrátila a musí makať). Užite si to !!! (sun)

 6. Šišiši jejej to je čumáčíček slaďoučkej …. to prosím ta poslední fotka na mě tak zapůsobila 🙂

  Jinak jo, bouřka dorazila i k nám, očekávám odchod za a) internetu, za b) elektriky

  1. Je opravdu krásný, výrazné linky u očí a na čílku má výrazné M, aby každý věděl, že je to Pan Mourek. :*

  2. Mně se nejvíc líbí to pózování před otevřenou tlamou. 🙂
   A má nádherný ouška a tlapky. Rrrošťák zvědavej, malej. (h)

  3. Upozornění pro všechny!!!
   Pokud nechcete o počítač, nebo modem přijít, preventivně oboje před bouřkou odpojte od elektriky i linky. Přepěťové ochrany nemusí napěťové špičky vždy zvládnout a případné škody jdou pak do několika tisíc. To samé platí pro rádia a televize! Odpojením od sítě i antény nic nezkazíte, naopak můžete zabránit explozi a požáru.

 7. OT – u nás je bouřka, že je to o strach. Takové šupy jsem snad ještě neslyšela, muselo několikrát za sebou do něčeho uhodit. Anka je v pohodě, chrní u mě na posteli nahlas, ale kočeny sedí na chodbě v kroužku, a tak čekám, kdy ke mně přijde někdo s protestní nótou. 🙂

  1. Vave my tu čumákujeme na blesky a nemůžeme tomu ani uvěřit. Za těch skoro 30 let jsem tu takhle intentivní bleskiádu ještě nezažila… a vlaky z Prahy nejezdí. Na Zbraslavi zřejmě zase stekl kopec na koleje…

  2. Tak je to i tady a odborářky se dostavily jako celek, v čele průvodu Běta, ale transparentem mávala Babet. To je srandovní, jak děvenky v nouzi drží u sebe.

   Ofšem, Vavílo, my máme dneska jinačí důvod k slavení: po dvou letech a téměř pěti měsících soužití dnes Pusinka olízala Bětě hlavu. Zdvořile, opatrně, ale volízala. (clap)

   1. Páááni! Lásková, jsi Velká Kočičí Matka. (h) Když si vzpomenu, jak dlouho byla Bětulinka plachá … a pak přišla Pusinka … a korzárka Babetíííí … nádhera! Objímám tě a gratuluju moc. (h)

    1. Ona je Pusinka takovej dobráček: dcerku furt pečuje a olizuje, mne ráno budí pusinkami a jak může, utetelí se mi v klíně, dračice mi berou maso z pod nože na lince a Pusinečka tiše čeká na stole, až mi zbude čas dát i jí…
     Ha, a bouřka se vrací a televize nende, to je blesků, raději vypnu. 🙂

  3. U nás to začalo před chvílí. Bouřkové mraky dokonce odstínily signál ze satelitu, ale internet zatím jde, i když ho mám pře velké WiFi a po domě rozvedeno lokálním WiFi 🙂
   Nefotím, je taková smršť, že po dvoře lítají zalívací konve (plastové) a zahradní židle. To je doprovázeno intenzivním deštěm a akorát bych promokl a poškodil aparáty.

    1. A u nás ani kapka a podle radaru už to k nám ani nedojde. Venku na chcípnutí, ještě 25 stupńů, začala smrdět skládka, která je přes kopec, takže i kdyby se ochladilo, tak stejně nevyvětráme.

 8. Inko, tvůj “Tjů” je krásný kocourek a fotka s Majdou je skvělá – kocourek u jámy lvové. Majdu bych ale rozhodně nenazvala “kapesní fenečkou” 😀 Mělas někdy dříve zmínku o tom, proč kocourek dostal tohle jméno “Tuesday” (a já to propásla)??? Ptám se jen tak ze zvědavosti, jméno se mi líbí, proč by ne , volat “Tjůůůůzdííčkůůůů” je sluchu lahodné. V Americe žije známá herečka jménem Tuesday Weld, tak proč by se tak nemohl jmenovat kocourek. Však až on povyroste a denní jazyková koupel od Majdy se mu bude zajídat – on se sám postará, aby toho nechala.

  A nečekané příděly od CD mají výhodu v tom, že to člověku ušetří rozhodování jakého psa nebo kočku by rád – “vrátné to není”. Musí vzít zavděk tím, co dostane a nakonec zjistí, že se CD trefila a už by ten její výber stejně nevyměnil ani za nic.

  O.T. mojí sestřenici v Němceku přijvezla kamarádka z Čech jako dárek selský varný hrnec. A sestřenice si ho moc pochvaluje, používá přímo na sporáku a pak ho staví rovnou na stůl, kde dělá parádu a brambory v něm zůstanou dlouho teplé. Tak kdybyste to někdo neznal (jako já ne), tak posílám odkaz i když tam mu říkaji chalupárský hrnec – ona má ten bílý s kytičkami).

  http://www.zasilkovyobchod.cz/inshop/zdrave-vareni/chaluparsky-hrnec-objem-1-8-l-(id-111642).htm?ShowHidden=1

   1. Dík 🙂 Já myslela, jestli náhodou není úterý u vás obzvláště pámatečné, jako třeba „7“ u nové holčičky Beckhamových – Harper Seven 😉 . Když jsme našli naši bývalou kočku Kotě, bylo by se mi líbilo jméno Missy, protože jsme zrovna bydleli na břehu řeky Mississippi. Ale choti se zalíbil český překlad „kitten“ a já byla vůbec ráda, že číča jde s námi domů, tak dostala to. Tady zase máme tuhle řeku trochu z ruky, zato žijeme v „heart of Dixie“ a tak naše černo-bílá byla Dixie.

 9. O.T. si musím fňuknout . Jednak mám cosi peckem, už jsem vznesla příslušnou supliku k synkovi. Uvidíme, kdy se mu mě zželí 😛
  Pokud zjistíte šílený kvanta překlepů (resp. chybějících písmen), je to daný mikroskopickou klávesnicí notesa.
  Druhak se tu ráno mihla můra. Na rozdíl od některých nejmenovaných 😉 nemám celkem nic proti hmyzům, ale aby se mi zákeřně připlížila za krk a tam začala mlátit křídlama…to ať už mi fakt nedělá, nemuselo by to dobře skončit (punch)

  1. Chceš půjčit Lapače Můr? Aka Penny? Ona by ji zakousla a přinesla by ti ji na ochutnání.
   (Já takhle nesnáším, když mi poletuje kolem hlavy včela nebo vosa. Ti pitomci se mi obyčejně zamotají do drdolu, zabloudí a bodnou.)

   1. ioannina-pozrela som si Tvoje stránky a pokúšala som sa Ti niečo napísť-maturovala som na tom pol hodiny a nevyšlo to ani na reparát,tak sa prilepím sem.

    Si tu vales,bene est.Ego valeo.
    Quod scribit …dalej nepokračujem,jednak si celý začiatok listov vzdelaných Rimanov už nepamatám,jednak sa nepozname,tak jakapak starosť .Mandaly vidím dnes prvýkraá.je to prekrásne.Dnes večer z osobných dovodov je pre mňa naj tá Svatojánska.raz už určite prídem na Praženie,aby som si niečo mohla odniesť/a zaplatiť/

    1. Salve, amica latinissima, carissima!

     (Moc se omlouvám, že je to tam takový komplikovaný – antispam a tak… a ještě to mluví česko-latinsko-anglicky… Jediná hlavní komplikace, o které vím, je ten antispam: podobně jako se tady počítá, tam se musí opsat písmenka z obrázku.)

     Radši křič hned / po netu, já to mám do Prahy docela daleko. I když pokud se někdy na Pražení přece jen dokodrcám, určitě tam sloha poputuje se mnou. 🙂

  2. Ja na těch mini notbučkách také neumím psát, chtěla jsem jednou použít jeden v Praze u mojí neteřky, abych poslala mail choti. Ale snad každé slovo byly jen překlepy, tak jsem to vzdala a pověřila neteřku, ať to napíše za mne a já jen diktovala (ona angličky umí dobře).

   A jakýkoliv hmyz padající za krk mne roztančí dokud se ho nezbavím.

   1. používám ho na cesty, protože váží necelý kilo, a to zase je úžasná výhra…ale pohodlí teda vypadá jinak

 10. Co CD činí, dobře činí. A hlavně se nedá proti tomu cokoli namítat. Tjůůů je krásný moureček a tramvaj Majda se stará zodpovědně. Sluší jim to spolu.

 11. malé OT…i když o kočkách samozřejmě. Vrátila jsem se z midi dovolené v Janských Lázních. Bože, jak tam bylo nádherně, sladce, voňavě. Já sama jsem, ale na ránu. Jsem cvok a asi s tím nemůžu vůbec nic dělat. Syn požádán, vyhověl a ubydlel se u nás, že se o Kocourkov postará. Ehmm… volala jsem neustále v obavách o správnou péči. Po dvou dnech a asi jedenáctém telefonátu, zcela klidně pravil, že sedá do auta jede do Jánek a buď mi ten telefon zabaví do konce prázdnin, nebo raděj rovnou rozšlape. Kočky jsou spokojený, přežraný a na mě teda určitě nemyslej. Včera jsem se dostavila domů a micinky byly opravdu přežrané, lesklé, spokojené a od horka trochu apatické. Jen Jidášek drobně pronesl mňau…

    1. Juj, láskové poháry jsou moc pěkné, ale nad rovnodenní mandalou jsem udělala nahlas Ách. To se Ti fakt povedlo dotknout se podstaty. (y) Vlastně u všech.

     1. Božínku, proč píšou ruce něco jiného, než hlava myslí? Samozřejmě Slunovratová mandala. (fubar)

      1. Nestíhám zírat – všem se líbí nejvíc tahle… a já nad ní tolik váhala, jestli to je ono, nebo ne. 🙂
       Mně se víc líbí ty dvě pohárový vedle sebe, ale možná je to tím, že mi zrovna žije v hlavě Lisin příběh. 🙂

       1. Poháry jsou nadstavba, Slunovrat podstata. Srdce hřejí i bodají, v pohárech je med i jed, ale Sluneční had spojuje čtyři roční období v jeden hladký kruh.
        Io, to je pečeť, kterou musím mít – prosím, jestli je volná, prodej mi ji. Patří ke stromovému tunelu do nebe – stále ještě není zapaspartovaný a já teď vím proč. Čekal na svého hada … Noční stromy a Sluneční had. Patří to k sobě.

        1. OK, je tvoje. Poštou? Nebo výměnou přes posly, co ke mně budou dopravovat kalendáře?

         1. Děkuju moc, IO. (inlove) Jsem tak ráda, že je volná. Kdy jací kam „pošliposly“ půjdou-pojedou? Pokud máš po kom Slunovrat poslat do Podmitrova, tak by to asi bylo nejlepší řešení. Písni mi mejlmo cenu, prosím.
          … až teď jsem si přečetla, že to je Tvůj Svatojánský sen, teď přemýšlím, jak to souvisí s mým vnímáním obrázku.

          1. Hned jak vyřeším posly z Podmitrova!
           Jdu řešit. 🙂
           A Svatojánský had – inspirovala jsi mě asi k červencový mandale. Uvidíme. Ale ta slova krásně znějí. Hodila jsem je chlapcům do sklepa, ať pracujou. 🙂

          2. Jůůů, pokud inspirace vyjde, dej mi vědět. Prohlídla jsem si teď Tvé mandaly na přání – touché!, Ryby z lesního jezírka s příběhem mi vyrazily dech.

       2. Jsou absolutně úžasný a mě vzaly ty pohárové, z nich potom ty poháry zářící do květin 🙂 I když ta sluncová je taky boží. Moc jsem nad mandalama přemýšlela a vzít je jako hru by mi asi šlo. Vzít je tak, jak se říká – soustřeď se na sebe, do svého vnitra a maluj své pocity… tak zoufale zírám a nevezmu pastelku do ruky. Já v sobě žádné barvy ani vzory nevidím!

        1. Dede, já myslím, že správnější je prostě kreslit, třeba opravdu to vzít jako hru. Ono pak samo vyleze na papír, co máš zrovna na duši a srdci. 🙂 Takové to“pekelně se soustřeď“ ve mně taky vyvolává vakuum.
         Možná bys mohla zkusit nějakou mandalu hned zítra. :o)

         1. Jo! Jo! Jo! Namaluj! Ať je taky tady maluje někdo, kdo má ponětí o technice a tak!
          U „soustřeď se do nitra“ se mně taky zobrazí jenom jedno veliký bílý prázdno. Já osobně začínám vjemem barvy, ale já jsem na barvy magor, já si pamatuju i lidi podle barev, co s nima mám spojený…
          Však jsem přemejšlela, že bych napsala něco typu „jak vznikala mandala xxx“. Možná o těch pohárových…
          Mě učili jako dvě důležitý, neobejitelný pravidla: 1. nelítat po obrázku, malovat plynule ze středu ven, nebo od kraje do středu, nebo shora dolů, nebo jakejkoli směr, ale hlavně tak, že si ho na začátku vyberu a pak dodržuju; 2. věřit intuici, pokud mám „pocit“, že tam patří tahle barva nebo tvar, patří tam.
          Pohledy do nitra jsem pro sebe škrtla. Maximálně – pokud to je k nějaký povídce nebo tak – si pustím písničku, která k tý povídce patří (a nechám ji hrát dokola a dokola a dokola). A věřím chlapcům ve sklepě, že tam dostanou, co je třeba. 🙂

          1. Milá Ioannino, nemám ponětí o žádné technice. Umím držet štětec. obvykle se k tomu nedostanu, protože barvičky jsou až na chvíli, kdy je všechno hotový. Ale ty jsi barva a světlo v jednom Opravdu umíš! 🙂

  1. ioannino, to jsou krásné mandaly !!! Zajímavé, že já oděv ze zelené nemám ráda, asi proto, že si myslím, že mi ta barva vůbec nesluší. Ale v tvém provedení, zelená (dokonce kombinovaná s modrou) má krásné tóny a je to velmi působivé. Stejně tak fialová. Máš úžasné nadání umělecké představivosti (nebo jak bych to nazvala) a dokážeš vidět kombinace barev, které by jiné nenapadly. Já ocením, co vytvoří jiní, ale sama bych barvy asi poskládat neuměla – jako ty nebo všechny dámy piškvorkářky. Takový talent mi dán nebyl.

   1. Víš co, to je očima. Já si od malinka všechno převádím na barvy. Latinský slovíčka. Tabulky skloňování. Matematický vzorce. Lidi… Mně sebrat barvy, tak budu ten nejnešťastnější tvor pod sluncem.
    Penny je třeba zelenomodrá. 🙂

    1. Syn mojí sestřenice zase do určitého věku (asi 8-10 let) prý viděl lidi jako určité zvíře. Přimhouřil oči, pozorně a soustředěně se zadíval a určil. Pamatuji si, že mně viděl jako myš, čimž mě zrovna moc nenadchnul. Ale co já vím, třeba jsem myší byla v jednom ze svých minulých životů 😉 😉 😉 Nejprve jsem si myslela, že si dělá ze všech jen legraci a ta zvířata si vymýšlí (zase tak velkou škálu jich neměl). Ale jeho maminka tvrdila, že ne a on se při tom odhadu vždy tvářil tak „usebraně“, že jsem mu to také nakonec věřila. A navíc po letech prý už ho tahle vize opustila a lidské tvářu už se mu přestali převtělovat.

 12. Roky jsem toužila po rezavém kocourovi. Když se pro mě narodil, ( 3.4.1998 )tak jsem ho přijala i se sestřičkou Mínou. Dostal jméno Dede. Když si jeho jméno (aniž by ho znala 😉 vybrala Dede, tak byl titulován poze milášek a hovořila jsem o něm jako o Mr. Zrzavém. Už není. Ale přišel malilinký umolousaný nemocný Mouryn. (kde jsou všichni rezaví kocouři 🙂 A mám plyšákový tandem v dresu 😀
  Jsem přesvědčena, že CD měla opravdu skvělou trefu a že jste nadaná smečka, která z pidiplyšáčka vychová pana kocoura (inlove)

  1. Jojo, miluju zrzavé kocoury! Takže při mém shánění kámoše pro Melíška jsem ve skrytu duše doufala, že se mi zrzínek povede! Nejít do té karantény, kam mně navedla CD, tak ho nemám!!!! Prolezla jsem celým útulkem, ale o karanténu jsem zavadila až poté, co mi příjemná paní vařila kávu a litovala, že jsem si žádného živočenicha nevybrala. Upozornila jsem ji na zavřené dveře a zeptala se, co je za nimi a ona mi nabídla, abych se tam zašla podívat. No a koho nevidím? Zrzínka zrzavého!!!! Dneska mazla mazlivého. Denně mi leze do postele na polštář a mazlí se a vyžaduje drbkání, ten se tak změnil, že jsem to opravdu ani v nejsmělejších snech nečekala.

 13. jo CD se dráždit nemá. Snažím se nedráždit. Ty dva kočičí kožíšky, co nás mají ve vlastnictví, nám stačí.
  Dělám v nemocnici a tam se drží kočičky. Byla tu hned u vchodu ve křoví jedna černá, dávali jí tam jídlo a vodu. Ta zmizela a od minulého týdne tam bylo bílomourovaté odrostlé kotě. Domů si ho vzít nemůžu. Náš staříček Honás by to nevydýchal. Stačí mu „zlá kočička“ Hepinka.
  Tak jsem dnes tomu kotěti do nemocnice přinesla granule i s miskou. Vodu tam v křoví mělo. Snad je sežere. Odpoledne se podívám.

  1. tak jsem se dívala, kotě v nemocnici granule snědlo. Miska prázdná. Zítra dodám nové.

 14. Ještě k tomu jménu , nejsme snobi, ale já mám kočky naučené na jméno – rarášek už umí taky – a večer svolávám na kontrolu, pokud jsem je neviděla. No a vyřvávat po vsi ÚTERÝ se mi moc nechtělo a takhle bude slyšet na mazlivé TJŮU. Takže tak

  1. také máme kočičku Hepinku, má to být aglicky Happy, což je česky štěstí.
   Štěstíčko by se vykřikovalo blbě, Hepinko se volá dobře.

   1. Ta kamarádka, co nám to nadělení nadělila má dvě dogy, takže měla strach aby ho neudupaly. No a to jedna se jmenu Be Happy, doma zvaná Pepa

  2. Mně se Tuesday moc líbí, Tjůůů je určitě mnohem lepší než Popeláček; to bylo jen pracovní jméno. 🙂

    1. Nó, tak jak je blbý řvát Úterý, tak Poppy je anglicky mák, takže hulákat na kočku Makovče teda taky není žádná hitparáda 🙂

     1. A jo, a jak znám zvířetníky a jejich asociace, tak by si mák dali dohromady s makovicemi, a ty zase s jistou drogou a už to vidím a slyším jak živé, jak do nocí se od Inkovic a Bimbovic nese zvučné Opije Opije Ópiiiiiijéééééé (rofl) (rofl)

    2. Jůů! YGO (inlove) , ty jsi příšera – už vidím Inku, jak na zápraží pokříkuje Popíku! Popíkůůůů! Popííííkůůůů! Chicht!

  3. Můj milovaný kocour Mr. Zrzavý ser vlastně tak nejmenoval. Hned druhý den po narození ( *3.4.1998) jsem mu dala jméno Dede (čti mazlivě a měkce Dídí , ale ne s ď). Bylo to naprosto nezávisle na Dede, která se tak zapsala na Zvířetník mnohem později. Tak jsem si nedovolila jeho jméno zveřejňovat (inlove) Mohu dokázat, jeho očkovák ještě mám. Bohužel, jen ten.

   1. Lidi, já nejsem mimózní. Jen kulím oči, proč to tu je 2x. Já to dopsala (byl tam ještě jeden odstavec, a ve chvíli, kdy jsem to odesíala, tak spadnul net. Tak jsem nastartovala a smolila ještě jednou 😀 (rofl) A ono se to tu zkrácené zjevilo .

    1. Milá Zdeno b.p. – lepší dvakrát než nikdy. Vždyť my jsme doteď nevěděli, že Mister Zrzavý měl i křestní jméno (nod)

 15. Inka, dala som si ťa ako prvú po dovolenke, inak mám všetko zameškané a nedočítané a v robote mi dýchajú na krk, ale pri tvojom článku som neodolala a nemýlila som sa. Lahôdkové čítanie – najdúch Tuesday je zlatý, (umytý Majdou je priam neodolateľný) a vy sa doma všetci opatrne zohýbajte vo dverách, nech si neoderiete tie svätožiary (angel) .
  Zdravým všetkých po dovče (sun) a idem usilovne dočítavať.
  A u nás má vraj dnes udrieť až 35°C, no to teda poteš :O

 16. Inko, opravdu si myslíš, že by Majda ocenila více britku než toto kotě? A navíc je krásné. Majda si sice možná kapesní pes, ale i tak by mohla Úterníčka pašovat v čumáčku.

  OT – Včera jsem měla možnost pomuchlat jednoho malého hebkého štuclíka, ze kterého jednou bude kavalír. (h) Jak je to dlouho, co i Anežka byla malinký štuclíček? Ten čas ale běží.

 17. Jo, s tím počítačem máš pravdu. Já si CD živnost představuji tak, že v určitý okamžik začne obrazovka pulsovat s oznámením DUM VOLNY DUM VOLNY…, po kliknutí se objeví adresa, pak pořadové číslo a příslušný kocour/kočka dostane příkaz přidělený dům obsadit. Majitel v podstatě do toho nemá co mluvit, stalo se.

  Moji domněnku podporuje fakt, že u nás se po exitu přidělených kocourů do týdne objeví nový, zpohlavkuje psa, vysvětlí jak to ted u nás bude, a my poslušně plníme misky, drbeme a strachujeme se když se zvíře někde zapomene. Tak si myslím, že určité domy mají nějaká tajná znamení a s tím nic nenaděláme. A dobře nám tak!

  1. Já bych k tomu přidala, že majitele domu CD odsoudí ke starání se o příslušné zvíře a ten rozsudek je nepodmínečný a bez možnosti odvolání.

 18. Chachá 😀 Milá Inko, myslím, žes ještě nepochopila úplně přesně, jak CD pracuje. Tvá přání jsou až za potřebami příslušných zvířat v souladu s tvrzením, že člověk stejně nikdy pořádně nepozná, co je pro něj dobré 😛 Takže CD myslela na Majdu, že chudinka psová nemá vlastní kočku. Ty máš kočky, Bimbo má kočky a Majda ani jednu! No a teď má Majda kocourka přesně na míru (rofl) a ty budeš šťastná s ní. A starší kočky si oddechnou, že jim Majda dá pokoj. No zařídila bys to sama líp? (inlove)

  1. Ano svatá pravda! Měla jsem vyhlédnutou maličkou bílou fenečku a mám co? OLDU! (h) (h) (h) Zapadl k nám jak poslední dílek do puzzle! (happy)

 19. Dnes má svátek naše Dalmi – všechno nejlepší, Puntíčku. (h) A přeju i všem ostatním Markétkám, pokud tu jsou. 🙂 (sun)

  1. Puntíkaté i všem ostatním Markétám přeji k svátku všechno nejlepší.

   Jméno Markéta je pro mě vyjímečné tím i tenhle den. V pubertě jsme měla dvě nejvíc nejlepší kamarádky krásné a bytostí jemné Markéty. Navzájem se znaly jen z mého vyprávění. Měla jsem obě moc ráda ale i jim jejich kouzlo záviděla. S jednou jsme v kontaktu stále, díky za to, s druhou se ztratily.

   Máma má rozporuplný vztah ke svému jménu Margita, ono jeho použití v její německočeskopolské rodině je trochu zvláštní, proto slavívala na Gitu i to jméno každý užívá. Svátek Gity bohužel připadá na vypálení Lidic tak došlo k tomu že mamka slaví na Markétu, takže za ní jedu dnes s kyticí.

  2. Moje zlatá Paní z Puntíků, oslav svůj den velkolepě a zatraceně si to užij i se stejnojmennou dcerou! (inlove) Ostatním naši Markétám přeju taky nádherný den a hodně štěstí (h) (f)

  3. Mila Dalmi, uplne vsechno nejlepsi ti preji k svatku na jmeno, z ktereho voni zrale zito, zari rude maky a je vubec takove letni. Vzpomnela jsem na tebe vcera, kdyz jsme se vraceli z Beskyd a na Hane zacinaly zne – Marketa co hodi srp do zita. (h)

  4. všecko nej, hodně radosti, pěkně o oslav. Ať se ti daří (h) (rose1) (h) (rose1) (h) (rose1) (h) (rose1)

  5. Lidičkové moji,
   moc děkuji. Já se sem dostanu až večer, takže mohu poděkovat až teď. Děkuji za přáníčka, moc jste mě potěšili. (h) (h)

 20. Jj, to znám, taky sen o kokrovi zamykám do té nejspodnější přihrádky. Když už to vypadalo, že by být mohl, CD mi rychle přistrčila nalezence shit-tzu a protože si zřejmě řekla, že proti kokrovi je to pes malý, nastražila mi do cesty kopané štěně, které jsem prostě od bezdomovcl vykoupit musela. A na pár let je klid, tři psi v bytě je maximum.

  1. Milá Beo, a proč o nich a o tobě nic nevíme? (inlove) Nechceš o své smečce něco napsat?

  2. Ahoooooj, sousedko! (wave)
   Dede má pravdu, měla bys napsat o svých čtvernožcích, kterých není a nebylo zrovna málo!!!!!! (rofl)

 21. Milá Inko (inlove) , kotítko Úterníček-Vodníček-Popelníček je překrásné! Eh, CD ví, co činí, žádná britka na celém světě není dozajista tak přesně šitá na míru …. Majdě. (chuckle) Když se nad vším hluboce zamyslím, je zřejmé že CD své tahy zvažuje hodně dopředu, nejdřív k vám zasadila psí chůvinku a pak kočičí mimi. 🙂
  A proto na ni bacha, myslím na CD 🙂 , všechno si pamatuje a hlavně všechna přání přehodnocuje po svém. 🙂
  Přeju všem krásný den! (h)

 22. Inko, to je klrásný článek, i když jeho obsah je veselý pouze pro toho, kdo nezažil nic podobného. Kočku bych domů nechtěla, bo náš psí senior Hokinek by další žvíže doma nevydýchal . Nebyl b totiž už jediným zdrojem pozornosti. Úterníček je však moc pěkné a patrně akční kůtě . A j bude juistě čímdál akčnější.

 23. Včera jsem odolala útoku CD, ale bylo to o fous – šla jsem do Kauflandu v Přerově, teče tam potok a kolem je takový podrost. Z něho vyběhlo brečící koťátko – bílé s mourovatou dečkou na zádíčkách a hlavičce, i když mám doma tři psy a dva kočkoury, tak jsem ho chtěla od té cesty alespoň odnést (ha, ha až domů), ale ten truhlík vběhl do kopřiv a tam se fakt blbě leze v dlouhé sukni. Tak jsem ho tam s těžkým srdcem nechala, za chvíli se ohlédnu a do toho chabaští lezla nějaká paní, tak snad prcek byl zachráněn.

  1. Ten potok je mlýnský náhon při řece Bečvě začíná svou pouť mezi Lipníkem nad Bečvou a Osekem nad Bečvou přímo nad tzv. lipenským jezem, část ho protéká pěknou krajinou při nové cyklostezce z Přerova do Lipníka nad Bečvou, poté odbočuje k Oseku nad Bečvou, přetíná Prosenice a přes Národní přírodní rezervaci Žebračka vtéká do Přerova, kde se jeho koryto rozdvojuje. Jedno z ramen se vlévá u přerovské Sokolovny zpět do Bečvy, druhé pak až u chemického závodu Precheza a.s. u Dluhonic.

   V jeho okolí bývalo odjakživa hodně hlodavců, které lovily kočky, někteří odvážní obyvatelé se v tom i koupali. Dříve, ve městě byly kolem této vodoteče schůdky od každého sousedícího domu a právalo se tam i prádlo a nabírala užitková voda, s pitnou se šetřilo. Při povodni v r. 1997,pak potok zatopil čtvrt Přerova a Bečva zbytek.
   K potoku neradím se spouštět, jeho břehy jsou zrádné a velmi kloužou,občas v něm byl i ukončen život nejednoho neopatrného člověka.
   U nás doma , kolem Býškovického potoka se také sdružuje hodně košišek, lašují v trávě a rákosí a loví, vyloženě je to baví, večer jdou domů.
   Snad se kotě zahránilo. Někdy to prostě nejde. ( wave)

  2. Milá Inko, ty jsi přímo ukázkovým příkladem funkce CD. Moc hezky napsáno,myslím, že Tě má CD moc ráda a taky, že Vás nechá chvíli vydechnout.
   Jste jedničky a Bimbo je moc hodný, můj přednosta by taky nic nedal pryč,v zimě nosí domů namrzlé ptáčky, máme na ně karanténí stanici. Pokud se ptáček zvetí je to fajn, někdy to ale bohužel nevyjde. Tak se radujte z těch Vašich zvížátek ať Vám přináší jen radost. (h)

 24. Milá Inko – děkuj CD a odprošuj ji na kolenou za rouhavé řeči, že radši britku! ŽÁDNÁ, OPRAVDU ŽÁDNÁ vznešená kočka (terrovi a spol teď nečtou (chuckle) ) není tak krásná, jako mourovatá kočka obecná, či-li evropská, či-li Kočka popelnicových polí! Úterník je přelíbezný chlapeček a bude vám jen k radosti (wasntme) . Sláva mu. A vám taky – hlavně Bimbovi, neb se k problému postavil jako pravý chlap (clap) (clap)

  1. Jasně, až doteď Bimbo rozlošoval na černá a Brášulka, po tom co zbyla jen jedna černá a jedna pruhovaná i jména zvládá a teď to zase bude za chvíli Princezna a pruhovanej. On to mít doma jako Sharka tak nevím… Zatím je velikost kotěte a kocoura nepoměrná, za rok nebudu schopna od své polovičky zjistit kterej pruhovanej kocour jedl

 25. Oj, to je skoro jako dráždit CD bosou nohou, zvlášť když máš tyhle zkušenosti… 😀
  Ale jinak je Tuesday krásné, roztomilé kotítko a Majda vypadá dost spokojeně 🙂

 26. Koukla jsem ráno z okna, koukla na počasí, povzdechla si, jaký má bejt vedro, honem větrám, dokud je čím a má to zatím jen 20 celsiusů – a tady takový osvěžení! Popeláček Úteráček asi řekl CD, že když nemůže mít vlastní mámu, tak chce adoptivní mámu ale fakt pořádně velikou. :*

  1. Prej velkou mámu, vždyť Inka tvrdí, že je Majda pejsinka kapesní.
   A s tím dalším Inko jen tak nenápadně bych Ti radila se poohlížet po sousedech po nevyužitím akvárku terárku. S andulkovou klecí můžu případně vypomoci.

   Jste zlatíčka a Bimbovi už začíná prosvítat svatozář. Tuesday bude třeba kočka plavací když má takovej mycí trénink. Díky za článek , krásně mi načal horkej den

   1. Eště jsem Ti nepochválila vystavenej nazdobenej čipsín v kalendářní nabídce. Sice mi vypadli z dvacítky, ale ocenila jsem; hlavně Šmudlací spojovací prvek. 😉

    1. Jj Šmudla jako tmelící nebo tlemící prvek. Argo s Danem jako lesní muži a Šmudla lázeňskej švihák co i v lese preferuje upravené cesty, skloubit to je fuška. Vlastně ale tmelící Šmudla je. Je jedinej pes se kterým si Dan umí hrát, Šmudlovi nevadí Danovi hysterický výpady, který ostatní psy provokují ke rvačce. Argo si taky se Šmudlou hrává. Jak se ale zapojí Dan, Argo odchází. Asi aby nemusel dát Danovi výchovnej.

 27. Už chápu, proč máš strach, aby Majda kotě neutopila. Myje opravdu důkldně. A být tebou, tak bych si netroufla na to, že nechceš terárko, ani pomyslet, natož to takhle lehkomyslně psát veřejně, nota bebe na Zvířetník. Hazarduješ, děvenko, hazrduješ. CD neukecáš.

 28. hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Myslím, že to bude velice dobrá dvojce kámošů – tady Majda a Úterníček… (chuckle) Takový Úterníček úderníček s obří psí maminkou, která ho bude chránit, i když už to bude dospělý sebevědomý kocour…

  Dík, jste jedničky (nod) Všichni (nod)

 29. K tomu se dá říci jen to, že CD má vlastní hlavu a je naprosto neovlivnitelná. I když je pravda, že všechna přání (i ta tajná) zřejmě přesně registruje a když má možnost (a taky asi za dobré skutky), tak žvíže přihraje – samozřejmě, že naprosto nečekaně 😀

 30. Co jste udělali tomu koťátku, že je celé mokré?
  Ten, kdo fotí, má rychlou ruku a oko na přesné snímky.

  1. Majda ho myje, velice důkladně. 😉
   Je krásnej, mourovatej a má nádherný doma. Co CD činí, ví proč činí.
   A já Tobě Inko i Bimbovi děkuju (h) a (hug) . Kačenku pozdravuju (wave) . Úterkovi drbu bříško na dálku…. (cats)

   PS: a Majdě taky dík….. (clap)

  2. Koťátko je několikrát denně důkladně umyto, nakonec je to zřejmě i dobrá masáž. Po uschnutí se většinou samo rozčeše a může být opět umyto. Matka Majda to bere důkladně.
   Fotí Kačka, je mi líto že se v tomto oboru trochu více nevzdělá, ale co nadělám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN