ROZCESTNÍK: Okolo Mimoně (pasou se tam koně….)

Do Mimoně jsme měli jet na velikonoce, a když to nevyšlo, zkusili jsme to po půlce června znova. Nějaký čas to vypadalo na hodně špatný nápad – alespoň ve smyslu předpovědí počasí. Jenže meteorolog míní a příroda mění… nakonec to docela šlo.

 

Na nádraží v Mimoni nám (v hospodě, kde jinde 🙂 ) poradili cestu – asi jsme nevypadali moc zdatně, moudří mužové usoudili, že zkratky bychom nezvládli… Takže jsme se zavazadly cestovali asi půl hodiny (kufr na kolečkách je na nezměrně mizerné místní komunikace vskutku pomilováníhodný). Ale nakonec jsme dorazili na místo určení, kde nás uvítala fenka nějakého více méně knírače. Pak nás uvítala paní bytná (ta neštěkala) a odvedla ubytovat. Dohodli jsme se s ní na snídani v heroických 7,30 a pak už padli. 

Druhý den jsme chtěli vyrazit na Ralsko, průrvu Ploučnice, zmrzlinu ve Stráži pod Ralskem a Hamr na Jezeře. Celou noc pršelo, ráno taky. Otráveně jsme se nimrali se snídaní, až jsme si v půl deváté všimli, že už jaksi…neprší. A tak jsme vyrazili, i když s obavou, že zpátky to asi nestihneme pěšky (to jsme ještě nevěděli, že k autobusu sotva dolezeme).

Šli jsme, bylo mokro a mlhavo, ale mlha docela brzo spadla a vlastně bylo hezky. Co nebylo až tak hezké, byl strmý kopec Ralsko, na jehož vrcholu je jednak skvělý rozhled a druhak ten hrad. Cesta byla…taková krkonošská, včetně skákání po kamenech. Zanedlouho se ukázalo, že neodchozená jarní sezona se na naší výkonnosti poněkud podepsala. Když jsme sešli zpátky, nic by mne bývalo tak nepotěšilo, jako hospoda – záminka k usednutí a srovnání zad.

Inu, nebyla tam. A tak jsme pokračovali k průrvě Ploučnice. Ploučnici jezdí vodáci, třešničkou na dortu je průjezd tunelem, kterým Ploučnice protéká pod zvýšeným terénem. Tam hospoda byla (při vodáckých cestách vždycky bývá 🙂 ) a tak jsme šťastně spočinuli, dali bramboráky z polotovarů a pivko.

No a pokračovali jsme dál, tentokrát k slavné zmrzlinárně ve Stráži pod Ralskem. Lidi, to je zážitek! Jednak tam táhnout davy („už jste dneska třetí, kdo se ptá“), druhak v nabídce je cca 90 druhů zmrzlin, kafe a poháry, všechno chuťově skvělé. Upřímně řečeno, předchozí položky naší konzumace zrovna moc ke zmrzlině neladily, ale usoudili jsme, že případný průjem je za tyhle chuťové orgie přiměřená cena. 

V Hamru by se bylo bývalo chodilo moc hezky (původně jsme měli naplánovaný naučný okruh se Stohánkem a Děvínem), jenže už bylo asi pět hodin a autobus odjížděl v šest… a upřímně řečeno, měli jsme dost. Ale aspoň jsme tam objevili moc šikovné ubytování, takže plánujeme reparát.

V noci na neděli opět pršelo, ale ráno už bylo slušně, takže jsme vyrazili směr Hradčany, tedy nikoliv zpátky do Prahy, ale do místní obce Hradčany, tam, co byla dočasně (jednotka dočasnosti: 1 furt) dislokována sovětská armáda poté, co nás v roce 1968 zachránila před imperialismem. „Převzala“ tam vojenské letiště; co všechno tam dovezla, nikdo neví… mluvilo se i o atomových hlavicích. Potom, co letiště (obrovské, technicky dokonalé, dodnes by tam mohlo přistát Jumbo) vyklidila, se bohužel nějak nepovedlo najít pro něj vhodné využití – a tak pustne a krajina si ho pomaloučku bere zpátky. Ale pustne už skoro dvacet let a je to vidět vlastně jen na pomocných stavbách. Na letišti nás chytil první slejvák, ale docela pěkně jsme se schovali, takže žádný problém.

Po letišti jsme se vydali na Hradčanské rybníky – jsou překrásné a už svítilo slunce. Pravda, nějak jsme ztratili souvislost a obešli je dost netradičním způsobem, ale nakonec jsme se trefili na silnici do Mimoně. To už jsme byli dost ušlí. Pěkně se zatahovalo. V Mimoni jsme mířili do hospody s dobrými referencemi. Ovšem nečekali jsme, že do ní poběžíme tryskem. 

Z černých mraků nad námi začalo docela hezky pršet, z dálky hřmělo… no, raději jsme si pospíšili. Sotva jsme dosedli, začala pořádná bouřka s kroupami a lijákem a trvala dobře 40 minut. Mezi tím jsme pomalu dojedli, zaplatili a – u vchodu zjistili, že už stihlo zase začít pršet. A tak jsme tam okouněli ještě asi deset minut a pak vyrazili, sice ještě poprchávalo, ale už jsme se těšili domů.

Jenže nějak se nám přihodilo, že jsme v té nepříliš velké Mimoni zabloudili (podotýkám, že v tomhle počasí pijeme většinou nealkoholické pivo 🙂 ). A tak jsme tam nešťastně bloumali, až jsme se nějakým nedopatřením dostali na náměstí, které jsme znali. A tak jsme se vybelhali po schodech, odevzdaně došli ještě na nádraží (bodejť že už bylo zavřeno a lístky na ráno jsme nekoupili) a konečně šli bydlet.

Odjížděli jsme v pondělí, z nedostatku lepšího spojení už v 8,30 (museli jsme vyklidit pokoj do 10 hodin). A tak jsme se stihli ještě trochu projít po Liberci a už jsme ujížděli domů. Zatímco ráno se ve vlaku topilo, odpoledne jsme nevěděli, co dřív svléknout.

Jo, moc pěkné to bylo 🙂 .

 

****

 

 

Uznávám, že ta písnička je v originále jinak, ale koně jsme tam potkali 🙂 .

 

Děkuji Xerxové za inspiraci!

 

Fotky jsou zde

 

 

 

Aktualizováno: 8.7.2011 — 19:10

136 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Píšu z jiného počítače – Apina
  OT – Micánek nám asi odchází za Duhu. Už dva týdny špatně jedl, pak už vůbec v pátek s ním máma byla u veterináře – asi 17 km od našeho domečku. Ten mu dal odčervovací pastu, píchl nějakou injekci, dal tabletky na srdíčko, prý je slabé, zánět žaludku. Na to by umřít neměl. Má prý jíst kuře s rýží – no trochu ujedl, to byl pátek. Jenže u nás byl kvůli máminým narozkám chaos, kocour proto přišel domů pozdě a v hrozném stavu. Ještě se vyšplhal do okna, potom se zhroutil, tady pohotovost není nikde žádná. Kocour chtěl jen zalézt do kouta. Když přežil do rána, po konzultaci s vetem jsme do něho vpravily další tabletku a zkoušela jsem mu stříkačkou dávat kočičí mléko, aby tabletka měla šanci reagovat – za celý den asi 40 mililitrů. Když je v klidu, bolesti nemá, ale dobře mu není, tak ho necháváme odpočívat. Akce stříkačka se mu nelíbí vůbec, navíc už pochopil, kdy ho jdu kvůli tomu otravovat a protestuje předem. Zítra chci přesvědčit veta, aby přijel k nám do domečku, pro Micánka by cesta k vetovi v jeho stavu byla podle mě až příliš. Nedělám si iluze, vlastně mám jen jeden problém, zda ho nechat odpočívat a v klidu dodýchat tam, kde je doma a cítí se v bezpečí a nebo mu nechat dát injekci. No, nechám to na vetovi, doufám, že ho přesvědčím, aby přijel.

  1. To je smutek. Zkus mu rozpustit lžičku medu do trošky vlažné vody. Je to rychlý přísun energie a většinou se to dá i přecedit přes zoubky do pusy.

  2. Apinko, držím Tě za tlapku. (hug) Pokud musí odejít, ať odběhne lehce a bez bolesti, v klidu u vás. (h)

  3. Apino to je mi moc líto a moc na Tebe i Micánka myslím. Vzpomínám, co jsi o něm vyprávěla na Pražení. Držte se!! (h)

 2. Zdravím po návratu z rozpáleného trenčínského letiště, bylo to skvělé. A slovenské sestry jistě budou vědět, co jsme tam od čtvrtka dělali. Moc se mi to líbilo a jestli to jen trochu půjde, příště pojedeme zas.

 3. Za Jovovych.Príde Slovák do baru v Čechách a hovorí:jednu whisku.Barman sa spýta:skotskou?A Slovák odpovedá,nie bez kocky.Absolutne OT,pivo by bodlo,ale nemám.

   1. Fakt, kostka a tenhle fór stačí! Už máš po službě, verenko? Ten bouřkovej pruh, co jde z Rakouska, snad dosáhne až k vám, Čechy jsou už z půlky zapršený a do Brna ho tahám očima na radaru každou čtvrthodinu.

 4. Hlásím že v Čerčanech bylo celý den vedro.Od mojí milované rodiny jsem k sedmdesátinám dostala netoobok abych se mohla připojit i na chatě, ale zlatý počítač v Praze. Zatím s tou mrchou zápolím, je pomalá a má jinak klávesnici tak se vztekám, ale potichu abych nebyla za nevděčnou bábu. K mojí staré psině jsem od mladých dostala na hlídání , páč jeli na dovču, na hlídání raslíka. Ta bláznivka se mi vyválela pod stromem ve spadaných višních. Dovedete si představit jak vypadala?Bílá, černé fleky a do toho višňově růžová, prostě k sežrání a k popukání. Naštěstí to šlo ve vaně s psím šamponem dolů. Jak bych to asi vysvětlovala. Přeji všem hezký večer

  1. nevztekej se (shake) , jde ti boj s noutbůčkem skvěle (nod) Betka je pravidelně v tuto dobu místy růžovoučká, neboť pod višní se dobře leží…

  2. Checheche, a ty myslíš, že by požadovali vysvětlení? Určitě vědí, koho mají doma 😀

  3. Růžová raslice! (rolf) (rolf) (rolf) (rolf) (rolf)
   Já bych jí tak nechala … teda pokud nepouštěla tu růžovou barvu všude kolem sebe 🙂

 5. Ahojky Zvířetníci. Máme doma celkem slušně, mamča zadrátkovala okno do světlíku, takže je naplno otevřený a přeci jen to trochu profukuje, i když si furt stěžuje, že málo a že je jí vedro. Tak tu nemá pobíhat s nějakými krámy, uklízet a vůbec být aktivní! My jsme to vyřešili každý po svém: Melda leží pěkně v klubíčku stočený v dolním pelíšku, Zrzínek na zádíčkách s tlapkami nahoře blaženě pochrupuje na křesílku a já to tu dozoruju z parapetu, taky jsem rozložený na zádíčkách a tlapky mám pohodlně viset dolů………. prostě kocouří relax ve vedru!
  Ríšánek!
  Jo a já dodávám, že mi je děsné vedro, funím a při lehkém poklízení jsem zpocená a upatlaná, jak já tohle nemám ráda….

  1. Si nestěžuj – máš ležet na zádíčkách na parapetu s tlapkama buď svěšenýma nebo vystrčenýma do vzduchu – tak jak kluci. Ti mají aspoň rozum – kdepak takhle ve vedru běhat a poklízet (to máš dělat nad ránem, kdy je trošku snesitelně). (chuckle) (chuckle)

 6. Ahojky Zvířetníci. Máme doma celkem slušně, mamča zadrátkovala okno do světlíku, takže je naplno otevřený a přeci jen to trochu profukuje, i když si furt stěžuje, že málo a že je jí vedro. Tak tu nemá pobíhat s nějakými krámy, uklízet a vůbec být aktivní! My jsme to vyřešili každý po svém: Melda leží pěkně v klubíčku stočený v dolním pelíšku, Zrzínek na zádíčkách s tlapkami nahoře blaženě pochrupuje na křesílku a já to tu dozoruju z parapetu, taky jsem rozložený na zádíčkách a tlapky mám pohodlně viset dolů………. prostě kocouří relax ve vedru!
  Ríšánek!
  Jo a já dodávám, že mi je děsné vedro, funím a při lehkém poklízení jsem zpocená a upatlaná, jak já tohle nemám rád…..

 7. Včera už jsem nestačila reagovat, tak jsem si dnes užila článek i fotky znovu. Parádní, oboje! (y)
  Příroda – to byl zpočátku jediný klad, který jsem byla ochotna uznat na našem přestěhování z Hané (i když tam je taky krásně, ale zase úplně jinak) na sever Čech.
  Hromadný výlet by byl fajn, třeba až budete v Hamru a vejde-li se vám do programu.
  Dnes jsem přemýšlela, kam v tom horku vyrazit, abychom se s Denisem neupekli a vybrala jsem Peklo – cesta vede lesem, kolem vody, část trasy mezi pískovcovými skalami. Byla to dobrá volba, šlo se příjemně. Denis se každou chvíli chladil ve vodičce – jen na jednom místě neodhadl kvalitu přístupu k vodě a zanořil se až po plece do bažiny. Když se vynořil, černé bahníčko z něj odkapávalo – vypadal jako pták zasažený ropnou skvrnou. (Škoda, že jsem neměla foťák, byl to pohled k popukání!) Část bahna odpadla samovolně cestou, zbytek jsme doma dočistili hadicí a teď náš zase již strakatý pejsek chrní zcela vyřízený na pelechu.

  1. Já jsem se po svatbě stěhovala opačným směrem, ze Cvikova do Přerova. Ta placka se mi zdála šílená…

 8. Zano, fotky jsou opět nádherné, výletila jsem s Vámi a taky jsem si početla něco na nettu o části Čech, kterou vůbec neznám. Budu to muset časem napravit.
  Dík, za zajímavosti toho kousíčku naší vlasti. (wave)

  1. Tento způsob ochlazení je bohužel pod moje rozlišovací schopnosti (whew)
   Ale fotky jsou to moc pěkný, zejména ten otakar 🙂 , mám je moc ráda.
   Ehm, popisek u kocoura mi evokuje cosi jedlého (rofl)

  2. kouzelné fotky – otakar s naraženým květem na sosáku je úžasnej (chuckle) … jak kdyby si v hospodě ukradnul skleničku

  3. To je nádhera. A cože si ten žíznivý otakar nechal nalejt? 😉 A s tou poslední fotkou máš štěstí, že jsi ji nedal do mlsotníku (tmi)

 9. Zano,píšem tu blbosti a zabudam napísať,že už po x-tý raz si pozerám tie nádherné fotky a vážne uvažujem,že dalšia dovolenka na jeseň by mohla byť po takýchto neznámych /pre mňa/ miestach-ale vačšinou autom/nožičky sa mi rýchlo unavia a bolia….a som lenivá/Rada sa tiež vraciam obrazove k Vašej dovolenke po Anglii-Inverness a ostatne miesta pre mňa spojené s Pilčerkou-ani sa za to,že ju čítam nehanbím,lebo v tejto našej realite milujem problémy boháčov a chcela by som ich mať.

  1. Verenko, díky. Tady by se ti určitě líbilo – zejména na podzim, když je klid a nikde nikdo.

  1. U nás je teď ve stínu 28,5 a na slunku 37 stupňů. Sbírám odvahu vylézt na slunko a věšet prádlo.

 10. Dobré ráno.Ja som po 24 hod.a pokračujem ešte do večera.Včera bolo 38 st.celziových v chládku/ a chladku nebolo!!!!/Dusno,neprijemne na vykapanie.A neprší,búrky nie sú a údajne ani do konca týždňa nebudú.Musím Vám niečo povedať.V noci som bola na zásahu prvý raz na penovej diskotéke.Penovej!!To bol bazén plný peny/neviem z čoho-saponát?/No a do tejto peny sa vrhol 55 ročný samo,že opitý ako snop, Maďar z Maďarska.Domlel sa paradne,poistku nemal,ked zistil,že to treba platiť-ušiel!Chápete 55 ročný na diskotéke?Okolo pišťali také žubrienky asi 14 až 16 ročné…asi nejaký nedočkavec-to jest pedofil či čo.

  1. Verenko, když se v Brně koná strojírenský veletrh, tak přijedou starší vážní pánové z celé Evropy a v noci taky vymetají diskotéky, kde jinak tancují patnáctileté děti. Můj muž je občas musel v noci doprovázet (jako člen hostitelské firmy) a prý si na těch diskotékách obvykle připadal dost trapně. Takže 55-tiletého Maďara nechápu, ale vím, že to tak je.

  2. Nem értem magyar.. sör (beer) , bor (d) …. tánz (dance) , hő, nap (sun) , hőguta….

 11. Dobré horké ráno od žabek.
  Tak u nás ani nekáplo, jen se blýskalo všude kolem. Po čtvrthodinové ranní procházce leží Borůvka na dlažbě v chodbě jako placka a tváří se, že se zvedat nebude (pokud nezačnu chystat něco k jídlu, že). Ten déšť některým docela závidím.

 12. Dobré ráno i z Prahy. 🙂 Pozdě v noci pršelo, ale už teď mám ve svém východním pokoji pořádně horko. (whew)
  Přeju všem krásný den (h) a pokud tu máme Libušku nebo Amálku, tak přeju i všechno nejlepší k svátku. (f)

  1. Jak „pozdě v noci“? To jsme teprve začínali trsat … a musim rict, ze ten desticek moc nepotesil … namokl nam parket … prilis pozde jsme zatáhli vrata od hangáru … (a včil mudrujte)

 13. hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Bouřlivá noc je za námi, vody spadlo dost… Betka otravovala – na stará kolena začíná bouřky řešit… Dřív to nedělala.

  1. Nevadilo Betce spíš to příšerné dusno? Naši psi taky nebyli v klidu, Don i dvakrát blil. Takže jsem jako po flámu. Kupodivu Luxík se za mnou do postele přišel podívat jen jednou.

  2. U nás bylo taky bouřlivo, začalo to kolem třetí a burácelo to víc než hodinu. Díky bohu byl i liják, takže teď je příjemně 🙂 Psy jsem v noci pustila domů a po bouřce se mi už nechtělo dolů, takže byli doma až do rána – ale protože tu není Daník, tak bouřku zaspali. Daník nesnášel noční bouřky ještě víc, než já (blush)

   1. Beta až letos začala při bouřce chodit. Neslintá, neklepe se… ale je neklidná a nevydrží na jednom místě. A jak si tak bloumá barákem, tak já nespím… A u nás to opravdu bouřilo hodně dlouho.

    Jo a mimochodem – začaly růst houby, právě jsme se vrátili z lesa a poprvé s úlovkem praváků (nod)

    1. Přávidím i závidím – ty praváky a procházky s Betou v lese, jak píše v týdeníčku (y) (clap) !

   2. Jo,mně bouřka vzbudila v půl čtvrté a když se odsunula dál,otevřela jsem okna i balkon,abych se z toho dusna vzpamatovala.
    Teď už zas slunce pere,vzduch se ani nehne – Ferda taky leží jak chcíplá myš,potkanka Kiki,co jí mám dočasně na opatrování zalezla do boudičky.Asi brzy scípnu (sweat) a to ještě mi jede trouba,ve které peču buchtu.No,aspoň mi dobře schne prádlo – na všem se snažím najít pozitiva…

   3. Jo, v Olomouci kolem pate rano taky bourilo. Na vychode od slunka bylo celkem jasno, ale zbytek oblohy byl straslive cerny, hromy blesky a lijak. Ale uz je zas vedro. Juch, mam v troube buchtu z cerstveho rybizu. A pak jeste musim vymyslet visnovy kolac. ???? Ne, ze bych se prezirala, ale do 19tileteho synovce tyhle veci padaji jak do popelnice. Hoch posiluje. :))

  3. Tady byla suchá bouřka a vichr. Penyna, jak je už nahluchlá, ji zaregistrovala, až když jsem šla ven přivazovat rolety. 😀 Koukla po mně stylem „co blbneš, bouřka? vítr? kde? … aha… fakt.“ A otevřely jsme dveře na balkon a zalezly pod deku. Obvyklý klepání se u koupelny nebylo. V tomhle je ta nahluchlost příznivá. 🙂

  1. Ta fotka, resp. ty pudlíci jsou fakt úžasný (y)
   Taky bych chtěla nějaký cesty pro psy…

  2. Prosím tě, kolik těch prdlíků bylo? Osm? Devět? (sun) Prostě přeprdlíkováno 😉

   1. je jich šest – solidní smečka. Panička je má úžasně zmáknuté – chodí na volno, jsou skvěle socializovaní a krásně upravení.

   1. Ále poprvé ti blbouni vlezli pod keř a stáli tak blbě, že se psék netrefil, podruhé si vybrali u zdi a při otáčení jaksi vypadl, napotřetí mu nebyla dána šance, ikdyž se zase postavili blbě, pes to měl do kopce, tak paní ho bafla a držela skoro celou dobu, občas měl nohy ve vzduchu obě, občas dosáhl jednou na zem…Venku třicet stupňů, paní splavená (whew) , já jsem držela feňuli zepředu, aby neudělala nějakou blbost, klečela jsem na betonu, rameno opřené o roh garáže, ráno jsem přemýšlela, proč mě tak strašně bolí. Ale čest psa byla zachráněna 😀 😀 😀

     1. Myslím, že je to proto, že se ti dvanavzájem jaksi nevybrali 😀 Kdyby si Fleur vyhlédla nápadníka sama (pokud možno nějakého příšerného potulného vořecha (rofl) ), tak by Iva dostala podstatně víc zabrat ve chvíli, kdy by se jí v tom snažila zabránit…

      1. Ale ne, oba byli celí říční (blush). To, že se nedaří svázání, se občas stává, už jsme to s Fleur zažili u jiného psa, který s tím nemíval problém. Ale za stejným psem pak po nějaké době jela známá se dvěma různými fenami a taky se nedařilo. V tom, že by nechtěli problém nebyl, spíš je problém v tom, že zahradu mají do kopce a pes je velký jako Fleur a vždycky se móc šikovně postavili tak, že ona byla výš než on.

    1. Kruciš,jediné dnes k osvieženiu.Si to predstavujem a chechtám sa,to musela byť makačka!!! A potom,že sex je radosť!

    2. Blahopřeju mocmoc, Ivo. (y) Ale musím přiznat, že jsem se u popisu akce nasmála jako blázen, je to fakt fuška. Myslím, že s paničkou tatínka zasloužíte metál. (chuckle)

     1. No, hlavně že jste se holky pobavily, večer ještě jedeme na překrytí 😉 . No, kdyby to bylo na mě, tak Fleur vyberu psa většího, ale má mámu a tátu na horní hranici standardu, tak holt musíme vybírat psy standardní výšky a pak to vypadá jako groteska. Naštěstí Fleur je velmi povolné děvče, při krytí se po žádném psovi neohnala, jen dělá fóry a když už si myslí, že bylo sexu dost, tak se snaží vykroutit, proto se musí držet, aby si nebo psovi neublížila. Pro psa může být to zranění smrtelné (zlomená pyjová kost), takže opatrnosti nikdy není dost.

      1. Ivko a bavím sa ďalej:tak Fleur je holka povolná/?!/Ach ouvej….škoda spomínať.Tak oni psi tam majú kosť?A to pred skoro polstoročím nam mladý asistent Páč,/údajne je teraz profesor anatomie na MU v Brne/ hovoril:dámy,nie že niektorá na skúške panu profesorovi Poláčkovi poviete,že pri pitve onoho organu makké časti odpreparujete a kosť odpílite pilkou.Čtverácky sa na nás podíval.my sme sa ako svetáčky uculovali-dnes by to bolo harašení.No,skončím,lebo sa to bude dať zaradiť do „rozverníčku“.Ešte meteohlásenie:vonku je 38st.celzia a nepohne sa ani lístok na stromoch.

 14. Milá Zano,
  moc hezký cestopis – ta krajina mi připomíná pohádky;chaloupka pod vyhlídkou i ten penzion s hospodou,les i hrad loupeživých rytířů.Vůbec ta krajina je úžasná (y) a nakonec mně překvapila krásná liberecká radnice (clap) .Je fajn,že jsem mohla poznat díky tvým fotkám kraj,kde jsem nikdy nebyla (hanba mi).
  Přeju tobě i ostatním hezký víkend ! (sun) (inlove)

 15. Zano, jako vždy moc hezké. A ty tvoje fotky!!!!! Pokřivený strom je úchvatný – představila jsem si ho za šera, nebo když mezi jeho větvemi prokukuje měsíček – pohádkově strašidelné.

  Vy jste oba tak nesmírně „chodící“, vy si snad ani neumíte představit prosedět víkend doma, jen tak lelkovat, že? Obdivuji nejen vaše nadšení a lásku pro turistiku, ale hlavně tu ochotu „protrpět“ to, co tomu předchází – tedy jízdy vlaky, autobusy (včetně zkoumání jízdních řádů, ranní vstávání a čekání na odvoz), hledání vyhlídnutého ubytování a veškeré organizační problémy, které s tím jsou jistě často spojené. A po tom všem pak hned druhý den čiperně vyrazit na vytouženou tůru v jakémkoli počasí. To chce úplně jině jiné odhodlání, než hodit kufr do auta, hupsnout do něj a už se jede. My jsme z Německa (Bavorska) rádi jezdili na víkend do Sušice, odkud jsme dělali všmožné procházky Šumavou. Ale nejméně 2x se nám stalo, že nás při nepříznivém počasí druhý den ráno při pohledu z okna přešla chuť dále zápasit s nepohodouten a vrátili jsme se domů dříve. Nemyslím, že jsme rozmazlení frfňové, ale vaše odhodlání vydržet a poručit větru dešti – to nám prostě chybělo. Jste správní tůristí každým coulem. Tak ať vám oběma slouží zdraví k mnohla dalším výletům.

  A dotaz – raději dám sem, aby níže nezapadl.

  Já svůj výběr fotek už před pár dny posala. Ale na „zviretnickykalendar“ na seznam – je to špatně ???? Tahle adresa je totiž uvedena v původním oznamovacím článku a teď koukám, že jsem to vlastně měla poslat na „mujkalendar2012“. Mám to na tuhle adresu přeposlat ???

  1. Maričko v pořádku! Tvoje hlasy doputovaly až nám počítalistkám. neztratily se!

     1. Štětinko, nějak nemůžu poslat hlasování. Asi nepíši adresu správně. Jsem taky MIMOŇ a nejde mi to. Když mi pošleš správnou adresu, tak se připojím.
      Míla

  2. Maričko, co se týče chození v nepříznivým počasí, počkej na další rozcestník. To pořádný hnusný počasí jsme měli až na Krkonoších před týdnem (chuckle)

  1. Kouzelnej prcek. A máma to spokojeně pozoruje…já bych řekla, že našim gorilám špatně není.

 16. Se Zanou u Mimoně je parádně, bolej mě z ní nohy a mám trochu navlhlý triko. Skály, voda, louky paráda. Jen ty koně jsem přehlídla.
  Prohlídku letní slunečnicové Moravy si nechám na večer.

  Tematicky jsem MIMOŇ. Nevím kudy na rajče okukovat fotky před hlasováním pro kalendář. Měla jsem týden děs běs, zaútočily chyby z minulosti, hlava zvolila protivybuchující režim a trochu se povypnula.

  Prosím o navigaci pro truhlíka.

  Dnes jsem uklidila, vyvětrala průvanem, umyla na co jsem došáhla, pejsci jsou načuřený protože taky vykoupaný, je to tu navoněný, pračka ještě pere, venku se suší a voní prádlo, svítí slunko a zas najíždím na pohodu systémově autovnucenou. Pořeším resty. Bude dobře. Jak jinak 😀

  1. Děkuju za odkazy.

   Makačka to byla. Já měla výběr předpřipravený. Na každý měsíc 4 kandidáty. A chtěla jsem to dořešit, a nemohla najít odkud jsem ty čísla vzala, věděla jsem že osekání bude problém. Rozhodla jsem se být sobecká a nelítostná 😀 . A mám odesláno.

   1. Taky jsem se právě zapotila, srazit to z posledních 16 kousků o čtyři mi dalo zabrat. 🙂

    1. Viď, je to fuška a stejně člověk ví že těch krásných je habaděj. Nezbývá než si na ty co dostanou cejch oblíbence najít nějakej fígl.

 17. Zano, Tvoje fotky musím rozebrat do podrobna, ale už jenom při letmém nakouknutí na rajče, to stojí za to. Ano, to je ta část republiky, kde jsem (rdím se) ještě nebyla. YGO, „jako slunečnice za sluncem….“ Tak to je moc pěkné album, krásně barevné, veselé. Břeclav má zajíavé západy slunce.

 18. A tohle prej nebyli ve formě, já se picnu. Ten vodáckej tunel je úúúúža! A samozřejmě všechny fotky. Batysáková bude mít po prázdninách jedničku z vlastivědy, když bude pěkně číst všechny zvířetnický výlety! Kde by jihomoravský člověk viděl ďouru na loďku, i když tu máme Punkvu.

  1. bych do tý ďoury ráda vyštvala synka. Sama velkej vodák nejsem, ale líbilo by se mi, aby mi o tom někdo vyprávěl (chuckle) .

   1. No já bych se tam možná vyštvat nechala a kdybys asistovala na břehu, měla bys přímej přenos nadšenýho ječení. 😉
    Fotky super. Hlavně ty schody!!!!!!!! Jako obyčejně mi tvoje fotky pomohly se stabvou hradu. 🙂

   2. no, na kanojce jsem sjela kdeco, ale zrovna tahle ďoura by mě moc nelákala… Už to, jak se ta soutěska zužuje a voda zrychluje… stačilo mi to ze břehu – i když to vodácky složité nebude, vody je tam dost a široké je to taky dost.
    Ale s dogou v lodi bych to neriskla (chuckle)

 19. Ať se toulá Zana nebo Xerxová, vždycky cítím jistou úlevu, že o tom jen čtu 🙂 S tím, jak mě poslední dobou zlobí záda, jsem ráda, když se psima oběhnu tady u nás Čertovy hrady. Jinak fotky jsou tradičně parádní, těžko se mi vybíralo (inlove)

  1. Chichi, my dvě přitom chodíme úplně rozdílně.
   Tuhle jsem to Xerxový psala – oni jsou sprinteři: šup za ranního kuropění na trasu, za dvě hoďky ujdou deset kilásků a šup zpátky domů na kafe.
   My vyrazíme (o dost později 🙂 ) na celej den, zastavíme párkrát v osvěžovně a ujdeme loudavým krokem dvacet, když se jde dobře (nebo nic jinýho nezbejvá) třicet kilometrů.
   No ale spokojený jsme všichni (onlove)

  2. ale vždyť mi až tak moc nechodíme (rofl) Žádné veletrasy, žádné celodenní pochoďáky – málokdy překročíme 15 kiláků, maxima chodíme kolem dvaceti. Jen neradi chodíme pomalu, neradi sedíme na každém pařezu… Možná i proto, že psisko nadšeně běží, nemá potřebu zastavovat a my se jen „posouváme“ za ní. Ona si stejně neodpočine – i když my si sedneme, tak ona lítá kolem a je to pro ni namáhavější, než když jdeme dááál…

   Dneska jsme si koupili turistické sandály s plnou špičkou. Moc pěkné – jak dámské, tak pánské. To se to bude pochodovat (nod)

      1. No, já zjistila, že „houpačky“ nejsou na pochody to pravý ořechový. Maj špatnej vzorek a navíc jak jsou vysoký, tak se snadno v terénní nerovnosti ohne kotník do nepřirozena. Tak chodím ve starejch botaskách, kterejm už se ale rozpadá pata. Přemejšlím nad investicí do něčeho pohodlnějšího

      2. Ano – podobný botky mám dvoje a nedám na ně dopustit. Dá se říct, že zimu odejdu v kotníkových, sychravější jaro a podzim v nízkých a léto v těchto sádálovitých trecích.

 20. tak já se přiznám, že Zaniny cestopisy se mi čtou nejlíp. Kopce taky moc nemusím,ale pokud je zataženo nebo prší, tak jo. Jen mi nedělá dobře ta chůze pak dolů. Bolej mi z toho hrozně záda.
  Já včera s Rikoslavem a Čelsinou obešla okruh okolo Berounky v Radotíně a byla to paráda. Tak 5-6 km, akorát. Riky je kříženej s vydrou a vodu miluje, Čelsík asistuje jen s namočeným bříškem.
  U nás je taky horko, suším libeček a petrželku a vygruntovala jsem tátovi pokoj. Teď už si ale půjdu asi číst někam do stínu, protože je hic jak v pekárně.
  Hezkou sobotu!

  1. No, mám-li říct pravdu, tak mě ještě trochu bolí koleno z Krkonoš. Halt každá sranda něco stojí 😛

   Tady se zatáhlo, je dusno a hnusno.

 21. Zano – okolo Mimoně jsem se s tebou (a tvými fotkami) toulala už dávno (chuckle) – moc hezké. Tvoje toulání mám ráda – hodně toho uvidím a nebolí mne nohy! Tak šup šup – žádné lenošení a vzhůru na komín …. ééé … vzhůru na výlet a fotit. Tak mne napadá, že Divoká Šárka tady nebyla dlouho dokumentována – to bys ještě za víkend mohla stihnout (happy)

   1. Milá Ygo, tahle série fotek je překrásná – aspoň pro mě (jen ti tvoji hmyzáci – jako živí, takže musím rychle přeskakovat na další fotku (chuckle) ) A žasnu, jak už máte tam u vás zlaté obilí… Z těch fotek je cítit nefalšované horké a voňavé léto (inlove)

      1. Včera jsem u nás (Polabí) už taky viděl kombajny. Ale slunečnice teprve rozkvétají. Je rozkvetlá tak třetina pole.

     1. Šiš, tohle mi ani neříkejte!! Pro mě tady (v Podkrkonoší) znamenaly žně vždycky blízký začátek školního roku… po strništích se běhalo už s nostalgickými vzdychy a pak jsme měli na první školní den poškrábané nohy. Je fakt, že jak se otepluje, tak se i u nás žně posunuly víc k prostředku prázdnin, ale rozhodně ne na jejich začátek 😀

   2. Ty slunečnicový pole, to je takovej koncentrát léta (sun) . Krásný fotky.
    Ovšem podobně jako Dede mám taky pocit, že kombajny by měly vyjet tak za měsíc

   3. to je krásné léto (nod) Zrající obilí, záplava slunečnic, … tak to tady nemáme (shake)

    1. Okolo Přerova se už taky seče. Když jsem se vdala na Moravu, tak jsem taky koukala jak zjara, že se seče už začátkem července. Můj muž zase nevěřícně poslouchal, že kolikrát se šlo do školy a ještě nebylo posekané žito a oves, stromy kvetly až v půlce května, ořechy padaly až v říjnu…No ale něco za něco, u našich stálo léto většinou za pendrek, tady jsou o poznání studenější zimy

   4. Ygo, ty Tvoje sluníčkové-slunečnicové fotky jsou moc moc hezké – budu opakovat – to tu nemáme, alespoň tak 3 do vázy….

  1. ořechovice vypadá skvěle :* a ořešáky (ty, co neomrzly) jsou letos pěkně obsypaný.
   Veram, ať vám to rychle uteče. Chudák ty, že se nikam nedostaneš, chudák Milan v tomhle vedru v sádře… (y) (h)

  2. Milá Veram, posílám vám oběma (f) , aby to sádrovací období rychle uteklo. Taky jsem byla kdysi jedno léto zasádrovaná a byl to bohužel nezapomenutelný zážitek. Tak vydržte, opravdu bude líp (inlove)

  3. Milá veram, moc ode mne pozdravuj Milana a ať vám ty zbývající týdny rychle utečou. (h) (h) (h)

  4. Veram, to je pro vás oba velmi nepříjemné, přeji vám ať se to dobře zahojí a ustoupí ta příšerná vedra aby se to líp snášelo. (h)

 22. Okolo Mimoně nepase Zana koně, ale to nevadí, i tak měla hezký výlet. Tam bych si taky vyšlápla, jen bych měla kapku problém najít ty, co by šli se mnou. Ovšem do zmrzlinárny bych je přemlouvat nemusela.
  Fotky tradičně nádherné.
  U žabek svítí slunko, modrá obloha, Kačka odjíždí na tábor jen na týden, aby nepromeškala moc nácviků na hody (některé tance jí ještě nejdou úplně nejlíp).
  Včera jsme s Kubou hledali v polích stopy po zaniklé tvrzi Koválov, dotyčný pahorek byl nalezen, ale plošina na něm zdolána nebyla, protože jsme nebyli příliš oblečení, na bocích pahorku rostly metr vysoké kopřivy a nahoře na plošině mají myslivci voliéru s odchovem bažantů. Tak možná v zimě.

  1. Matyldo, celý dětství jsem měla takhle: půjdeme na pohár (pohár byl vzdálen 20 km hornatým terénem), půjdeme na výbornou limonádu (cca 7 km do kopce)…no jo, žravý se cvičej snadněj (chuckle)

   Tady taky svítí až praští, už se dělá vedro. Vyrazila bych, ale v tomhle počasí mě to nebaví.
   Kdo máte raději kytky, mám ještě nový fotky od nás z botanický http://1234zana.rajce.idnes.cz/Botanicka_zacatkem_cervence/ je tam teď moc krásně (ale asi spíš ve všední den, dneska počítám bude narváno, až lidi budou vypadávat přes plot ven).

 23. hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Ano, Ralsko je děsivý kopec… Ploučnice s Průrvou je zajímavá a kolem Hradčan je parádní příroda… Máme to tam rádi (nod) a jsme rádi, že se vám tam taky líbilo. Jen ten Liberec máte s černým puntíkem… měli jste se ozvat

  1. no jo no… včera potvora noutbůček zamrznul a já ho natvrdo vypla…. Tak se teď ke mně nezná

  2. Chichi, vona by mě snad i tloukla, ještě že jsem tak daleko (rofl)
   Jo, ten název článku, ten má na svědomí taky (clap)

  3. To bude mít Zana puntíky dva. My to máme kousek a z toho Hamru bychom je byli do MImoně dovezli. Hodně mě to mrzelo, že jsem o tom nevěděla. Fotky jsou tradičně parádní. Co jiného od Zany čekat, než že budou pěkné.

   1. ježkovovoko, já už to nikdy neudělám (angel)
    Teda ale vždyť to od vás není zase tak úplně blízko (no jo, vidím vzdálenosti jako pěšák)

  4. Tři. Puntíky. U mě už opakovaně! S takovou do oktávy nepostoupíte! (chuckle)
   Článek i fotky si nechám na odpoledne, už se těším, kde všude jste brouzdali. Teď vyrážím na výlet, Denis už přešlapuje u dveří.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN