PORTRÉT: Norinka a Pikáček

Kdo jsme: Pikáček (parson russell teriér, 7 let) a Norinka (boerboel, 8 měsíců)

Kdo je naše panička: Maggie

Kde bydlíme: kousek od Kladna

 

 

Ahoj, jmenuju se Norinka a bude mi už osm měsíců! Ale protože jsem boerbolí holčička, tak jsem vlastně ještě miminko, protože my molosové dospíváme později (panička mi na výstavě ukazovala jednoho moc velkého boerbolího kluka, o kterém paní rozhodčí říkala, že je to moc pěkný chlapíček a on vám byl taky ještě štěně. A to mu bylo rok a půl!).

Panička si mě přivezla až od Brna, asi má na pejsky od Brna štěstí, protože můj starší brácha je také odtamtud. On je to tedy parson russell teriér, ale pro mě to je brácha! Jmenuje se Pikáček a ze začátku byl na mě a paničku pěkně naštvaný, protože byl jedináček a tak trochu nádiva, ale to už je dávno. Teď se mu naopak líbí, že má za parťačku velkou holku, protože aspoň může machrovat na všechny pejsky u nás v ulici a nemusí se bát, že mu někdo vypráší kožich. A navíc ve dvou se to lépe zlobí, že? 

Bydlíme v domku se zahradou a vlastní roklí, hned za domkem máme les a tam chodíme na procházky. A já umím moc rychle běhat, to mě naučil Pikáček! Nejraději mám hru na tank: prostě se rozeběhnu ukrutnou rychlostí a běžím a cestou rozrážím křoví, trávu, stromy a někdy i paničku, to když nestihne včas uskočit. A taky se maskuju za lva a číhám na paničku u cesty a dělám, že jsem neviditelná, a ona se vždycky pěkně lekne a pak se raduje, že to není lev lidožravec, ale já!

A taky umím kotouly, to se rozeběhnu a udělám kotrmelec přes hlavu! Panička se o mě původně bála, že jsem jako malé štěňátko a že molosové nesmějí běhat jako blázni, ale pan doktor veterinář nám to nezakázal, je to pašák. Prý trocha pohybu ještě nikoho nezabila. Jenom mě panička nesmí brát na dlouhé tůry, ale komu by se na ně v tom vedru chtělo. Pikáček stejně ven bez míčku nechodí a panička mu ho každou procházku musí házet a on se tak pěkně vyběhá. Já je oba hlídám, to aby mi je nikdo neukradl.

Když náhodou vidím kolem někoho podezřelého (jako onehdá toho divného pána, schovaného za smrčkem, co na nás tak divně koukal – teda hlavně na paničku), tak se celá naježím a zvětším, upřu na tu osobu jantarový pohled, stoupnu si před paničku a nikdo si na nás netroufne! A panička mě chválí, že jsem hodná holčička, a že moc hezky hlídám. Já nikoho nehoním, proč bych to dělala?

Stačí mi, že mi nikdo nesahá na paničku a Pikáčka. A vůbec jsme oba hodní – od paničky se nehneme dál než na pět metrů (vyjma toho, když Pikáček běží pro míček samozřejmě) a oba si jí hlídáme. Zvěř nehoníme (proč taky, minule jsem našla zajíce půláka, který se chudák zapletl do pletiva a moc jsem ho chtěla přivítat a olízat, radostí že to přežil. Panička mi to ale nedovolila a pustila ho, chudáka). 

 

K jídlu dostáváme syrové maso a kosti s masem a

zeleninu a bílý jogurt a tvaroh a ovoce a…. a předpovědi pana doktora, že moloss musí nutně během dospívání kulhat, se tak zatím bohudík nenaplnily. Dokonce jsem dostala na výstavě pochvalu, jaká jsme pěkná holka, a jak jsem svalnatá. Pikáček tam byl se mnou a ze všech molossů předváděl nejpovedenější výstavní postoj, to jak se před ostatními pejsky předváděl. Panička se moc smála, vymyslela pro něj nové plemeno: rasbull.

 

Jako úplně malé štěňátko jsem chodila s Pikáčkem a paničkou do práce, ale jak jsem rostla, tak už jsme se nějak všichni nevešli do kanceláře a tak nás jednoho dne panička nechala doma samotné. A od té doby jsme doma sami a jsme moc hodní (až na ty dva roztrhané lampiony, ale to jej jejich chyba, neměli svítit!). Díky tomu jsem dobře socializovaná (což nevím, co úplně je, asi to, že mám moc ráda lidi a pejsky a ničeho se nebojím a všude ráda jezdím, dokonce už i do auta si vlezu sama od sebe).

A jsem zvědavá, co mi panička dá k narozeninám (tedy spíš měsíčtinám, 8. 7. mi bude osm měsíců). Když jsem slavila půlroční, dostala jsem medovník! Já ho mám totiž moc ráda a tak paní přimhouřila oko a koupila mi ho a já jsem měla sama pro sebe velikánskej kus. Pikáček je atlet, ten naštěstí podobné věci nejí, asi by si zkazil figuru! Jdu přemýšlet o tom, co asi dostanu, a nebojte se, zase se brzo ozvu.

 

Vaše Norinka

 

PS: No, zase taková idylka to není, panička nebo já bychom mohli povídat! A taky že někdy příště povíme! Váš Pikan

 

 

 

 

Aktualizováno: 7.7.2011 — 22:41

131 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
  1. To je smutná zpráva! Teď jsem se koukala na pořad, ve kterém vystupovala, je mi to moc líto, měla jsem jí ráda a vážila jsem si jí pro její práci i život vůbec!

 1. OT z Gorilkova:

  Moja, budoucí máma, pečuje o nejmenšího brášku. To umí. (je to dlouhý, soráč)
  http://dana999.rajce.idnes.cz/Video_-_Moja_pecuje_na_parkosu/?p=pomahamegorilam.cz#VideoJoiner110706125019.jpg

  OT z Mladé Fronty Dnes. (Taky si někdy řeknete o Mladou frontu a trafikant netuchá? Já si tak o ni říkám naschvál a hanebně tak zkouším mladé brigádní trafíky, chňa!)
  Rozhovor s Petrem Fejkem včera v příloze. Trochu mám pocit, že svět se zbláznil. Trochu je Petr kaskadér a jako takový halt občas narazí.
  Zamrazilo mne, když řekl, že pro některá zvířata není podle jeho názoru chov přínosem, že jim dává příliš málo prostoru, jmenovitě jmenoval slony a lidoopy, například.
  Jiní tvrdí, že například skupině goril stačí plac 40 na 40 metrů. (Z něhož se přesunou, když ho vyjedí.

  Když to je furt to a samý trauma. No tak je nebudeme chovat a pěstit. Tak je lidi vybijí a snědí anebo se do nich oblečou a z jejich dlaní si udělají květináče nebo svícny. Tohle nebude nikdy mít správné řešení, chjo…

  1. To je nádherně něžný videjko. 🙂

   Ještě je jedna možnost, totiž že ten nejpřemnoženější savec na planetě se tak trochu jako zdecimuje na únosnou míru. Pak budou mít ostatní žvížata dost prostoru i mimo klece.
   Ale to lidi neradi slyšej. 😉
   No áánéébo… bysme mohli začít konečně kolonizovat ty ostatní planety. 🙂

   1. V průběhu té decimace by dostala žvížata pěkně zabrat.
    Nehlede na to, ze výzvy k reseni premnozeni hlasate v naprosto spatnem jazyce.

 2. O.T. dotaz kvůli hadopasům: když mě po letech zničehonic teď večer nechtějí znát, pošlou oznámení o novém příspěvku a pak mě pustí jen do veřejných, co s tím?????

 3. Norinka mimi v pelíšku na růžové osušce je k sežrání – ale dlouho by se trávila, je to teda pořádnej macík! Krásné povídání, přesně na pátek, jste skvělá smečka, a Nori, Pikčo – nafasovali jste bezva paničku, tak si jí pořádně važte a jen zřídka se ji pokoušejte ušlapat, tankový prapore, jo? :*


  OT. Potřebuji malinké tipy od kočičáků. Kamarádky kočička asi desetiletá už od kastrace hapruje se zdravím. Prvotní problém jsou rozházené hormony. (To se léčí panem Beránkem z Pardubic a jeho pilulkami.) Trochu cukruje a trochu ledvinuje, takže dostává tu správnou stravu včetně granulí.

  Jenže je příšerně tlustá. Neskutečně. Nemá ráda lidská jídla typu jogurt, pribinák, rýže, celozrnné těstoviny, zelenina, nic. Nemá ráda kočičí kapsy a paštiky. Vlastně je jen o granulích, 2x týdně mléko. Sní filé a někdy hovězí či kuřecí maso. Přesto nehubne. Už má nožičky jak držáky od nafukovacího balónu, vážně.
  My jsme zrovna vymysleli, že s její nechutnou tloušťkou by mohlo zamávat, kdyby se panička pochlapila a místo, aby ji celej den nechávala pospávat v posteli, ji ráno vyrazila nemilosrdně ven a ať si holka do večera pobíhá.
  Ptám se, nemáte-li někdo ještě jiný tip na nějaké DIETNÍ jídlo pro DĚSNĚ zmlsanou kočku.
  (Už se taky považuju za osvědčenýho kočkaře, ale tahle holka je ořech!)

  1. Možná ty granulky vážit, ono se to nezdá, ale když se to sype podle oka, tak sní mnohem víc. Náš Bertík je kastrovaný, chodí ven, granulky, občas maso a mléko. Přesto vypadá jako březí kočka. Jamie je domácí kočkour, baští stejné granule, maso a je podstatně štíhlejší. Takže pobyt venku asi nebude řešením, navíc si může najít nějakou „vývařovnu“ u sousedů a sežere i to, co nesmí.

   1. No, Ivo, víš, to je složité. V domě bydlejí tři kočky, z toho dvě jsou na této dietě. Mají oddělené jídelní kouty – dietní kočky jedí zásadně nahoře. (Ale mohou si navzájem užírat s přízemní kočkou, to bezesporu, to nikdo dokonale neuhlídá.)
    Tam jezdím hlídat a přisámbu na holej pupik, co jim se dává denně k jídlu, to sblafnou mé tři holky jen k snídani a ještě chtějí přídavek.
    V množství to, obávám se, není. Je to zaručeně v těch hormonech, a ve špatném trávení, my spíš chceme vymyslet nějaké jídlo, které by mohla (s čistým svědomím paničky) ještě jíst.
    V ten pobyt venku dost doufám. Právě že loni jsem je hlídala 14 dní a dokázala jsem tu kočuli trochu zhubnout – prostě jsem ji furt nechávala rajzovat. Proto v to řešení věřím. Musím jen tlačit na paní, ať potlačí ochranitelské pudy a pouští ji víc ven. 🙂

    Sama mám tři kočky čistě domácí, malobytečkové, od dob, co se starší dvě nalezenkyně toulaly (malá se narodila u nás), nevykoukly ven – a překrmuju, furt tu stojí po bytě haldy mističek tu s tím a tu s oním, co z půlky druhý den vyhodím – a netloustnou. Možná Bětulka má trochu pupik, ale pořád je to pohledná, jen docela mohutná kočka, a na poslední kontrole mi nebylo nijak za její váhu vyláno. Je to určitě hodně v genech a ve zdravotním stavu. :-/
    Ale díky za každou radu. 🙂

   2. Mám vychrtlou kastrovanou kočku, která ale cárá celý den venku. Může si přijít domů během dne na granule (ráno a večer ještě dostává kapsičku, paštičku nebo maso, makrelku a tak), ale madam nestíhá, protože musí lovit myši, ptáky, honit míček, asistovat sousedovi na zahradě a občas se tvářit, že se nechá pohladit , lozit po stromech a občas se toulat, že… Co uloví, to sežere (ale má stále otevřené dveře z terasy domů), a proto si myslím, že odměřená dávka granulí a vyhazov ven by pomohly. Já s tím bojuju u Borůvky- dostává granule v odměřené dávce a pohybu víc než dost.

    1. Já si také myslím, že když už je taková krize, že to blinká a vůbec a jezdí se k lékaři, aby se to dozvědělo, že to špatně tráví a je to proto přežrané – je řešení každý všední den v sedm ráno vykopnout holčinu doven, a když páník paničku litující kočičku na to ukecá, tak možná v září, říjnu uvidí oba úplně jinou kočku. Nebude už mít nožky do X a místo těla soudek. Viďžejo? 😀

     Furt říkám: dejte si měsíc dovči a dejte mi klíče a provedu léčbu styl bič a čistá voda a uvidíte. (rofl)

 4. Norinko, gratuluju k svátku (f) a k prvnímu článku (y) !
  Ta fotka na sněhu je super (sun) .

  1. Viď, má úplně lítací uši. 🙂 Prostě ještě veliký štěňátko 😉 A bráška je taky frajer.

  2. Žejo, úplnej Fido. Mě fascinuje, jak mají psiska poskládaný přední packy v tom vzduchu. Člověk by nevěřil, že na ně v tom fofru dopadnou správně. :ú

 5. Takhle když Pikáček stojí a Norinka leží, jsou si akorát… Myslím, že podobný tank už jsem taky potkala, naštěstí jel na volnoběh bez forsáže, takže nebezpečí nehrozilo. Jsou to nádherní psi.

 6. Díky, Norinko, že ses nám představila (a těším se na hlásání od bráchy Pikáčka) a přeju všechno nej k svátku i k osmiměsíčninám! S hrou na tank to moc nepřeháněj, ať si paničku nezlikviduješ. Mně dnes k sestřelení stačil náš 18tikilový strakáč Denis, i když musím přiznat, že jsem mu svou šikovností hodně nahrála. Šli jsme spolu na poštu a potom na procházku podle řeky a Denis celý šťastný, že už může lítat bez vodítka, si to namířil do řeky přímo nad splav. Ne že by tam skočil, na to je na sebe příliš opatrný, ale brouzdal se u břehu – už jsem viděla, jak mu proud podráží nohy, tak jsem zahodila kabelku a deštník a běžela ho připnout. Mizera, já mu zachraňovala život a on se rozmýšlel, jestli má vyjít z vody nebo ne. Sotva byl odchycen a připoután, dostal se mi do zorného pole můj (rozevřený) deštník ladně plující po vodě, naštěstí blízko břehu. Takže akce číslo 2 – záchrana deštníku. Stále s Denisem na vodítku úprk směr deštník, jenže jak na potvoru břeh byl dost vysoký, takže jsem provedla pozici jakoby vleže na podepřených rukou a jedné noze a druhou nohou že si přitáhnu deštník. Bylo to už už, když Denis odskočil a podle mi podtrhl ruku – rázem jsem se válela v mokré bahnité trávě s nohama ve vodě a nadávala jak špaček. Na zpáteční cestě mi poněkud čvachtalo v botech a bunda kolem pasu maskovala zabahněné pozadí. Ale deštník byl zachráněn!

  1. (rofl) Strakáči mají asi něco společného. Taky pak po Tobě blýskne udiveně očima, co to vyvádíš? Na to, aby mě přinutil udělat téměř salto vzad, stačil Arinčin úhlavní kamarád malý jackraslík Fleck. Strefil se mi zezadu přesně do toho správného místa pod kolenem a přesně v ten správný okamžik, kdy jsem cestou do kopce přenesla váhu na příslušnou nohu. Jenže on to v běhu ani nezaregistroval a že to zadunělo… (rofl)

   1. Jo, kouká udiveně a jako úúúplný neviňátko a jde do mě šťouchnout čenichem, abych nezdržovala a vstala.
    Prohlídla jsem a chválím fotky – krásný kus Prahy! Arince to samozřejmě moc sluší, snad nejvíc na lavičce, rozhlíží se tam opravdu důležitě! 🙂

 7. Malé OT, JarceF. děkuji za odkazy na krmení masem, já tedy krmím, ale pořád mám trochu obavy, jestli té naší stračeně něco nechybí, odkazy jsou bezva, zase jsem klidnější 8-|

 8. Hlásání od Ríšánka: rána na očičkem se mi hojí bezvadně, už se smrskla na malý bod a okolo mi začínají růst chloupky. Taky celé očičko už mám velké a normálně otevřené, víčka jsou trochu deformovaná a stále mám ten zákal, ale to snad už taky ustoupí. ATB od pana doktora zabírají, taky prý měla být na 2 týdny s dlouhodobou účinností, takže je to tak akorát. Ve čtvrtek jdu ještě jednou na kontrolu, ale já si myslím, že už budu v pořádku a přestanu vás tu otravovat se svými strastmi, spíš snad napíšu něco o sobě a o kámoších Meldovi a Zrzíkovi. Máma snad už dá taky pokoj s těmi starostmi!
  Hlásání od Zrzínka: v očičku mám asi něco se spojivkami, mám v nich pořád nějaké sajrajty, ale čistíme a už je všechno na lepší cestě. Rozhodně nemám pocit, že bych měl nějaký velký problém. To je máma je plašan!
  Hlásání od Melíška: jsou to simulanti. Mně nic není! Všem mávám tlapičkou. Jsem zvědavej a všetečnej kocourek, všude se pletu. Máma dneska dávala síť to světlíkovýho okna a já u toho asistoval. No, nějakou jsem chytl, ale stálo to za to! Prý už budeme větrat a my nikam nepolezeme a nevypadneme. Nevím, stejně jsem to tlapkou zkusil.

  1. Jsou tam chyby, omlouvám se!
   Hlásání ode mne: jsou to lumpové a delikventi! Dneska jsem našla domácnost naruby, chlapečkové se tu honí, i Zrzínek se zapojil do her a lumpačení, prohání Melíška i Ríšu a naopak. Vlají prostorem a hrají si, vůbec jsem nečekala, že Zrzín bude takhle akční. Spinkají v poslední době zásadně se mnou v posteli, báječně hřejí, to je přesně to, co já v těch vedrech potřebuju! Kde byli sakra v zimě??? Ale vrnící chlapečkové jsou tak milí, že jim to nadbytečné živočišné teplo odpustím, spím pod prostěradlem a ráno se poleju ledovou vodou, abych se dostala do normálu.
   Z Ríši jsem dneska vyčesala dospělého kocoura, ze Zrzínka dospívající kotě. Oběma se to moc líbí a nastavují celého kocoura, takže mám radost, že míň línají a mají lepší pocit ze svého kožoušku. Ríša si to přímo užívá.
   Takže tak u nás.
   Jsem ráda, že se Ríša tak uzdravil, je to fakt neuvěřitelné! Oproti tomu, co měl za prognózu před cca 2 měsíci se to nedá srovnat. Následky mít bude, ale naprosto minimální.

   1. Bodejť by se neuzdravil, vždyť o něj vzorně a usilovně pečuješ, ani ty další nezanedbáváš. A proto jsou to lumpové a delikventi a Ty jsi z toho celá šťastná a to je dobře. Tak si všichni společně užívejte !

    1. Moc na kluky chlupaté myslím a koukej je pořádně pomuchlat když tam nejsem pa (sun) (cat) (cat) (cat)

   2. Věřím, že už jsi všechny ošklivosti, virovosti a bakteriovosti a snad i chvostoskoky a vůbec jakékoli koky z kosourků vydupala.
    „Sajrajty“ v očičkách jsem parkrát zažila a když nebyly příznakem horší nemoci, což obvykle nejsou, stačilo pár pečlivých pomazání nebo pokapání. Na podzim přišla ke kámošce tehdy ještě venkovní Micka (teď už je to královna gauče) a z očí, hlavně z jednoho, doslova LIL zelenožlutý maz, a po dvou týdnech pravidelného čištění měla (a pořád má) očka jak jantárky.
    Tak ať už je jen líp a líp! (y)

    1. Ríšovo očičko nebude už nikdy tak jasné, vidět na něj bude míň, ale nepřijde o něj a to je to nejdůležitější! Děkuji všem za podporu, už to vypadá, že se blýská na dobré časy.

 9. to je ale pekny clanek a moc hezka sikovna holcicka. boerboel je plemeno ktere jsem nikdy ani nevidela, jenom vim ze je to moc dobry hlidaci pes nekde z afriky. nebo od brna. a moc pekne fotky.

   1. Když to shrneme, je to zkrátka jižanka každým coulem. A je krásná a chytrá a pracovitá, tak jak to už my, holky z Moravy, máme v popisu práce (chuckle) (chuckle)

 10. O.T.
  prosím najděte si na Hadech v neveřejném/účet vyúčtování a zejména ti, co jedou do PODMITROVA, si zkontrolujte, jestli jste tam správně. Podle mne ještě dva lidé neplatili pobyt a několik lidí dluží za deštníky!

 11. Něco mi Norinka silně připomíná. Dokonce vím i co – mladší a světlejší Anežku. Podobná postava, temperament, hra na tank i ten nezájem o zvěř. Snad o ní dnes neslyšíme naposled a přeji jí něco dobrého k dnešnímu slavnému dni. (pi)

  1. Děkujeme 🙂 Určitě něco usyšíte, Pikáček už tvoří svojí vlastní verzi příběhu…

 12. Krásná dvojka, boerboela jsem ještě neviděla, musí na ně být kouzelný pohled, když si hrají… Moc jsem se tu nevyskytovala, jsem poněkud zaneprázdněná přípravou na tábor a doděláváním restů v práci a taky doma to musím nějak zabezpečit až na mě padla nějaká depréze. Ještě, že tu jsou takové pěkné články na odreagování. Takže sice čtu, případně držím palce, ale už jsem neměla na to, abych se připojila v diskuzi. V noci jsem nemohla spát, tak jsem hodila pár fotek na rajče. Jestli chcete vidět, jak vypadá léto a Arinka na Dívčích hradech v Praze 5, tak zde http://asteris.rajce.idnes.cz/Leto_na_Divcich_hradech .

 13. Norince všecko nejlepší k narozeninám i svátku – a že prosím pokračování 🙂
  Dneska jsem doma za účelem uklízení…no, aspoň že mám to pecko 😉

 14. Norinko i Pikacku, mavam vam az ze Spanelska, kde jste mi zprijemnili uz tak hezkou chvilku u bazenu na dovolene:-)

 15. Aaaaa, další čubička z kategorie Poslední číslo psa, pak už jsou koně. Velký pejsky já ráda. Moc ti to sluší Norinko a s Pikanem jste dobrá dvojka. Doufám, že o vás nečtu naposled.

  1. No, když vezmeš miniaturní koně a maxipsy, tak se ty kategorie překrývají. Jednou jsme potkali poníka – z neznámých důvodů ho vedli na ohlávce po ulici – a měla jsem pocit, že doga je o kousek větší. A to ještě nebyl nejmenší model koně.
   Taky se mi líbí větší psi (podle zásad – mám bolavá záda, nemohu se při drbání ke psovi moc shýbat). Ale ta velikost klem 60 cm je pro mě tak akorát. I když Norinka nevypadá ták velká.

 16. Tak boerboel – hm, to tu ještě nebylo. Plemeno poněkud méně obvyklé a krásná holčička k tomu – bezva. S Pikanem jste prima smečka. No pevně doufám, že to není poslední povídání, taková holka by neměla zůstávat za bukem (jako ten lev lidožravej) a aspoň občas by na nás měla vyskočit (myslím literárně).
  Já momentálně nestíhám, neb mám smečku toho času pětihlavou. Máme dva kluky (Elise a Rona) na hlídání a k tomu se snažím s Elísem pracovat, neb jsem dospěla k potrhlé myšlence, že s ním zkusím zkoušky. Kluk je šikovný, jen nemá dotažený aport a tak budou zkoušky drobet adrenalin. Za dva týdny… Tohle hlídání je vůbec takové akční, Ron je zloděj všeho aspoň vzdáleně jedlého (včetně hadru na nádobí), tak nám občas hrozí redukční dieta (to když nám sežral veškerý chleba – přes půl bochníku). Vzhledem k moderním vymoženostem, jako je Večerka, se redukční dieta nekonala.

   1. Sežral by i víc, kdyby tam bylo. On je neskutečný. Viděla jsem pár žravých psů. Ale Ron je unikát. Nikdy jsem neviděla, že by měl dost. První den po večeři (porci, co Derča nesní a velkým holkám – i žravé Ginny stačí) se dostal do granulí a sežral ještě skoro kilo a půl granulí. Pak se v noci nekolikrát pos… Na to, jak se dostat ke žrádlu je nekonečně vynalézavý. No učíme se, ale občas máme mezery ve schopnostech ukrýt cokoliv jedlého. Krmit 5 psů je docela výkon. Ron je jako sací bagr, Elís Ginny žerou rychle (ale ne tak rychle jako on. Ája si dává na čas, jenže jí si do žrádla nikdo netroufne. A Derry se nimrá, rozhlíží, vychutnává. Takže musím u ní stát a hlídat, aby jí to ostatní nesežrali. I když… na Rona si zavrčí a vyjede po něm – ten si netroufne. Jen zoufale kouká.
    A macecha… na výstavě bylo první, co mi rozhodčí při pohledu na Ginny řekl: „A žere dobře, co?….“ 😉

    1. No jo, no – jsem si sebe představila v kruhu – to by byly komentáře (chuckle)
     Pěknou školku jsi si zřídila, nezakládáš si třeba na psí penzion?

 17. Další molosek, tentokrát krásná holčička. Jen tak dál, ona opravdu trocha pohybu neuškodí i tomu těžkému molosovi. Když je správně krmen (a to vypadá, že skvěle) a hlídán ve vývoji, tak není nad krásnějšího psa než dobře osvaleného molosa. Držím palce paničce i Norince, aby byly zdrávy a hodně dlouho si spolu užívaly.

  1. Jo, já jsem taky moloss a taky mi pohyb neškodí… vlastně mi vyloženě dělá dobře, cholesterol mám 3, tlak spíš nízký a ta moje zadel jsou prý svaly 😀

 18. …………….. A já umím moc rychle běhat, to mě naučil Pikáček! Nejraději mám hru na tank: prostě se rozeběhnu ukrutnou rychlostí a běžím a cestou rozrážím křoví, trávu, stromy a někdy i paničku, to když nestihne včas uskočit. ……………………………………

  😀 😀 😀 😀 jo, dovedu si to představit, obří potrhdílo v tryskopohybu to jest velmi nebezpečná věc 😀 :D. Stačí moje zkušenosti s třiceti zrzavými kilíčky, Norinka to je jinačí kalibr 😀

  1. Hm, já mám 3x skoro třicet kilo černorezavých. A když běží, tak většinou nehledí, jestli jim člověk nestojí v cestě. Naštěstí jsem prostorově výrazná, tak jsem to vždycky ustála, jen si říkám, že až jednou do mě narazí pod „vhodným“ úhlem, tak bude mít ortoped co dělat. Jen jednou mě ty potvory porazily – byly na vodítku (mám problém je udržet) a jedna bestie mě oběhla zezadu a pak se rozběhla za páníkem. Moje nebohá kolena se po čtyřiceti letech důvěrně pozdravila s hrubým silničním štěrkem (devil) (devil)

   1. No my budeme mít tak metrák psů, až mrňavka doroste. Když se řítí, tak je zásada se nepohnout. Pak se vyhnou. Úkrok je fatální. Nejednou jsem skončila na zemi daleko rychleji, než jsem si uměla představit. Většinou se holky honily s kamarády. Teď už jsou 3 a další psy do smečky nepotřebují. Ale se starými kamarády jsou ještě ochotné si zaběhat.

    1. Nenene, tudle taktiku nechtíc kdysi zvolila máma, když se kochala pohledem na hrající si pejsáčky – Ešusa a jeho kámoše rýžbejka (tehdá měl ešče rýžbejky rád, páč ho neopral Archie). Stála tudíž a nepohla se a ten vůl zrzavej – náš se zastavil až o ní. Skončili jsme v Motole.Takže todle taky nefunguje.
     Nejlíp je stát o něco zapřenej a křičet dopředu z plndlahrndla: „Esi to do mě načoudítee ,vy hovada, tak vás zabiju!!!“ Zatim mi to funguje. 😀 😀 😀

     1. Tak já zplnahrdla neřvu, ale snažím se uhnout, no občas se třeba zakecám a nějak přehlídnu, že se ke mně řítí chodský buldozer

       1. Pojedeme až večer. Nevím, jestli to ještě nebude brzo, je to dvanáctý den (jezdíme tak 13.-16.), ale nevím, jestli jsem chytla úplný začátek. On nám o víkendu manžel dost boří zavedené zvyky, furt courá po zahradě a holky samozřejmě musí být s ním, takže to mohlo začít i o dva dny dřív. Tentokrát nechce spolupracovat ani sousedovic podvraťák, kluci jsou doma a pes je s nimi v baráku. No naštěstí je to jen 30 km, tak není co řešit, horší by bylo jet na blind 180.

        1. Ivo, měli jste přijet k nám. Tady je chovná stanice ,, Z malého údolí“ a mají chovného psa a je to od vás co by kamenem dohodil a ostatní doběhl od Brna asi 300 km . já vím, že jsem (party) na zabití (headbang)

         1. Náhodou jenom 250 km, když to není přes Prahu. Jinak jsme nenakryli – Fleur byla nezvykle povolná, než jsme se rozkoukali, tak ti blbouni zalezli pod keř, pes z kopce a nějak se nestrefil…No zítra jim nedáme šanci na soukromí.

      1. Ten buldozer asi musí být velmi lehký. Anežku je sice možné přehlédnout, ale není možné přeslechnout dunění tlapek na naprosté většině povrchů.

  2. To já to mám tmavší a 10 kg mohutnější. Anežka navíc přitom tak zvláštně stáhne uši a i ta stavba těla se jí tak ňák pozmění, že opravdu silně připomíná tank. Podařilo se mi vyvinout zvláštní druh chůze vhodný, když se tank pohybuje prostorem – někdy uhnu celá, někdy jen kousek mě. Kdyby někdo vymazal Anežku, tak při tom vypadám jako cvok. (To vypadám stejně, ale alespoň je jasné proč.)

  3. Dneska jsme byli na veterině a Norda byla zvážena – má 53 kg. Ale horší než srážka s tankem je přišlápnutá pantofel – to člověk absolutně nečeká a už jsem díky tomu předvedla několik pozoruhodných a velmi dalekých výskoků ve snaze někam tu nádle zaraženou hybnost odvést….

   1. na kila to vychází srovnatelně – Beta měla na osmi a půl měsících 57 kilo a v kohoutku 77 cm. Prostě búrská holčička bude kusan. O co bude v dospělosti nižší, o to bude mohutnější než Beta.

 19. Milá LA, dočetla jsem veterány ze včerejška, jsou to samí elegáni, moc ráda se na ně dívám. Na blízkém hradě je každoročně sraz veteránů a jezdívají přes naší vísku nebo v blízkém okolí a tak chodíváme na čumendu a máváme. (wave)

 20. Noví pejskové se představují- prima! A štěníci jsou úžasní vždycky, ať mají kolik chtějí kilo a velikost 🙂

 21. Dobré ráno všem. Krásné povídání o smečce, psané s láskou a pochopením pro zvížátka. Raslík je jistě pěkný uličník a veselý pes a Norinka to jistí s přehledem.
  Tak Norinko, přeji Ti ještě moc a moc dlouhých let s pančičkou a přáteli. (h)

  Kamarádka z Přerova zachránila jednoho boerboela odněkud z Čech, byl ve velké nouzi a teď se má jak v ráji. Jmenuje se Dino, je obrovskej a umí mluvit. Říká hlubokým hrdelním hlasem mamí a dej melóun, žije ve společnosti s jednou francouzkou buldočkou. (dog) (dog)
  (wave)

 22. No jo, tak to máš dneska Norinko narozeniny! Tak všechno nejlepší a hodně dlouhých a šťastných let s paničkou a malým starším bráškou. (rose1) – proč není smailík s kostí?

    1. Dneska máme trojoslavu: Norda má měsíčniny a svátek, Pikan taky oslaví svátek (překvapivě není v kalendáři, a tak jsem ho pasovala na Pikáče Noráka) a já jim koupila tašku plnou hraček a hovězí hnátu a sušené králičí uši – ale pssssst, ať se to nedomákou předčasně 🙂

 23. hezký pátek všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Jé – další mamutík se představuje na Zvířetníku (nod) , alespoň tady bude mít Kosatice nějakou velikostní konkurenci (nod) Těším se na další povídání z „trošku“ velikostně nesourodé smečky (chuckle) . Pikáček možná bude mít pohled na svět své smečky maličko odlišný než ta malá velká holka …

  1. no pohled to bude určo zcela z jiného úhlu a to nejen velikostního. Taky sí říkám, kdy si Norinka při svých hrátkách na tank vyrobí z Pikáčka plakát 😀

   1. Já myslím, že nevyrobí. Mám své zkušenosti. Až na věk a pohlaví tvoří Anežka s Rijou velmi podobnou dvojici a s tímhle problémy nikdy nebyly – malá je mrštná a nerozbitná.

    1. O Pikana se nebojím, je jasným důkazem převahy ducha nad hmotou. Ale o koho máme strach je našich králičí jezevčice Bláža, tu by Norda mohla přišlápnout a bohužel jí tak strašně miluje, že jí projevuje náklonost jako tank a to už musíme zasahovat. Naštěstí je Bláža enteligent a tak se před Nordou schovává většinou u babičky v posteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN