105×148: Kufr

Čas kufru nastával už tak týden před tím, než se rozdávalo vysvědčení. Muselo se pro něj jít do tmavého sklepa, z něhož bylo nutno nejdřív odstranit nános krabic, saní a odložených zbytečností, pod které se během roku propadl.

 

Nebyl to žádný krasavec, ten starý papírový kufr, ale jaká v něm zůstala z loňska zvláštní vůně a kolik dobrodružných příslibů se v něm ukrývalo! Ovšem jen do chvíle, než ho mamka začala plnit věcmi podle předepsaného seznamu, navýšeného o kvótu cokdyby. „Co kdyby pršelo“, řekla, a místo pěti triček mi jich na tábor zabalila osm. Prohlásila „Co kdyby se ti rozbily“, a místo dvojích polobotek se pokusila do přetékajícího kufru nacpat čtvery. Balení pravidelně končilo tím, že jsme obě seděly na kufru a snažily se ho stáhnout pořádným řemenem, aby se mi cestou k autobusu nerozevřel. Když jsem byla větší, jistila jsem zavírání kufru ještě maličkými zámečky a stejně maličké klíčky jsem si věšela na krk.

 

Začínaly prázdniny a ať se jelo kamkoli, vždycky jsem byla až do konečků prstů plná napjatého očekávání. Prázdniny se zdály nekonečné a čekalo toho na mě tolik nového – a stát se mohlo opravdu cokoli. Noční stezka odvahy, účinkování ve scénce u táboráku, pád neplavce do vody, první pusa nebo i předčasný návrat z tábora kvůli ruské okupaci.

 

Začínají prázdniny a mnozí z nás vytahují kufry, tašky či krosny a balí si věci zbytné i nezbytné. S pocitem, že ať se jede kamkoli, všude se něco bude dít a bude to krásné létem. Někteří ale nikam odjet nemohou, buď kvůli zdraví anebo je k domovu poutají jiné důvody či povinnosti. Ale třeba i oni by si možná mohli otřít prach z pomyslného kufru a vydat se na malou výpravu do uliček, které tak často míjí a nikdy není čas je prozkoumat, možná by mohli přeběhnout lávku na druhou stranu vody, možná by se dalo posedět v parku nebo projít částmi obce, které jsou mimo běžné trasy. Možná se nejvíc nečekaného dá najít na zdánlivě známých místech.

 

Moji milí Zvířetníci, ať už si kufr balíte na cesty velké či malé, hlavně si své zasloužené prázdniny užijte ve zdraví a pohodě. Děkuju vám za vaši celoroční přízeň, za všechno, čím jste mě obohatili. A v novém školním roce na shledanou!

 

Vave

 

Aktualizováno: 22.6.2011 — 21:12

220 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Synovec letěl se svou dívkou na pětiměsíční poznávání jižní Ameriky. Až když bágl v Argentině rozbalil až na dno, našel předmět, který mu tam přidal nějaký dobrák na koleji: českou dlažební kostku.

 2. opožděně ale přece: PŘEJU VŠEM KRÁSNÉ PRÁZDNINY A HEZKÉ LÉTO.

  A Vave má zase pravdu:

  …………. Ale třeba i oni by si možná mohli otřít prach z pomyslného kufru a vydat se na malou výpravu do uliček, které tak často míjí a nikdy není čas je prozkoumat, možná by mohli přeběhnout lávku na druhou stranu vody, možná by se dalo posedět v parku nebo projít částmi obce, které jsou mimo běžné trasy…….

  mám ráda courat starou Prahou s pocitem cizince 🙂

 3. Včera zvečera tmavá noc byla a já ve sprše stála s našampovaným kokrhélem a namydlíkovaná, v tom přátelský ČEZ vypl elektrický proud střídavý neb byla bouřka. V očích šampon ,vzteklá , jsem přišlápla některému zvířeti oásek, páč mi chodí asistovat. Zvíže řvalo, já taky, voda byla studená,odešel mně nejen bůček acerový doma ale i v kanclu, proud zapli 24:30, což mně vyděsilo neb jsem nezhasla a TV ječela jako blázen. To mně tak rozhodilo,že jsem nevěděla co se děje a začala jsem se chystat do práce,než jsem si uvědomila,že je noc. Tak jsem se dosprchovala horkou vodou, smyla zbytky šamponu,uvařila si třezalku a za chvíli zvonil budík.Od rána jsem naháněla počítačového mága, co mi dělá údržbu, počítače a pak jsem zvesela uzavřela školní rok v našem školním obvodě. Potřebuju nutně sbalit kufr a vypadnout,tak se těším do Podmitrova, že ani nevíte jak moc. (bat) Všechny Vás miluju. (inlove)
  (wave)

  1. „v očích šampon ,vzteklá , jsem přišlápla některému zvířeti ocásek, páč mi chodí asistovat. Zvíže řvalo, já taky, “ panečku jenny, dnes máš lepší „rozverníček“ než JoVo a to je co říct
   =)) =)) =))

  2. To se mně nemůže stát – jak začne klekat rozvodna Opočínek, přestávám používat všechny spotřebiče a upamatovávám se, kde jsou svíčky.

   Abych osvětlila: Pardubický kraj je kraj, kterému proud vyprchá (nebo i jen klikne, to stačí na vypnutí všeho) při bouřích ihned a při deštích kolísá vždy.
   Chrudim je město s ještě mnoha zastaralými rozvody a jak kolísne Opočínek, padne Chrudim.
   Vypne to dokonale a všecko.
   Ještěžě nezapálí…

   Poptávala jsem se, proč my v Chrudimi při každý bouřce spadneme a bylo mi řečeno, již před mnoha lety a doposud, že je to rozvodnou Opočínek.

   Neznáte někdo někoho z Opočínka? (makeup)

 4. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Chelmský rabín navštívil vězení a tam zjistil, že všichni vězni, až na jednoho, trvají na své nevině. Když se vrátil domů, svolal radu moudrých mužů a ti rozhodli, že Chelm bude mít napříště dva žaláře, jeden pro viníky a druhý pro nevinné. .(*)
  (Pozn. Chelm je v Polsku něco jako u nás Kocourkov.)

  ~o) Vinšuju všem přítomným klidný večer, hezké sny
  a pěkně se vyspinkejte. ~o)

 5. Milý lide zvířetnický (h) ,
  přeju Vám všem hezké dovolené,abyste si to užili (wave) ; a doufám,že tu vždycky někdo bude.
  Měli jsme teď v rodině neveselé události,tak jsem byla za bukem,ale Betí týdeníček,Ešusovy zážitky,prof.Piškot a další známé tlamičky mi pomohly s dobrou náladou .
  Mmch. – kufr si sbalil mladší synek a jako pozornost jsem na 14 dní vyfasovala šedobílou hezkou potkanku a doufám,že si budeme rozumět.S Ferdou je to horší – chtěl by si s ní hrát (mm) a zároveň žárlí,když se ke kleci jen přiblížím…

  1. To není malá fuška, uhlídat potkanku. Před Ferdou natož. Přeju pevné nervy a pevnou ruku.

   Ať srdce pobolívá co nejméně; když se nachumelí ztráty, těžko se hledá, co potěší… (rose1)

   Držím palec, Fallowo. Ať Tě zviřátka aspoň krapet potěší. (y)

 6. KUFRA
  umí OT i slonička do bazénku. První videjko jsem sem už dávala, ale upozorňuju na to druhé: holča proletí bazénkem, ošetřovatel ji chytne za čelo a prdelku a bleskurychle ji otočí směrem zpět k mámě. Dvakrát nebo třikrát to s ní tak udělá.
  To není, jako otočit králíka, který si nevšiml řepy – mně to přijde úžasný. Holka může mít dnes tak 140 kilo nejmíň a von si ji směruje jak motýlka… 😀
  Kéž by berušce ta životaschopnost vydržela napořád – a snad už vydrží.

  Bude to spíš Rashmi, než Tara (nastal rozkol, páč ňáká ostravská pornoherečka jménem Tara ovlivnila hlasování ze strany nějakých hošů ze Stodolní…), ale to je buřt.
  http://www.zoo-ostrava.cz/cz/sloni-denik/videogalerie/

  1. No fakt to není jako votočit králíka, co si nevšiml řepy! 🙂 (chuckle) Ale on jí otáčí snad jen silou vůle! Beruška je moc roztomilá a asi se bude jmenovat Rashmi, protože dnes anketa končí. Ještě naposled jsem dala hlas Taře. Třeba se ještě nějaká narodí…

    1. Kukuč, vidim Tě! 😀

     Rashmi je také krásné jméno (jen nám staromilcům ta Tara více evokovala) – hlavně že je zdravá, ba přímo je to dráče. (f)

 7. Tak jsem konečně četla i diskusi.
  Před táborama jsme taky sedali na kufrech. Maminka taky balila všeho víc. Je jedno, jestli na tábor, nebo na školu v přírodě. Jenže na cestu tam balila maminka a nějak to zvládla, ale jak tu horu zmačkaného a špinavého prádla narvat zpět do kufru před cestou zpět, to mi fakt nikdo neřekl.
  Pak jsem prošla obdobím pečlivých seznamů a těžkých batohů (či lodních pytlů). Pak jsem na vysoké balila co 14 dní a balení začala nenávidět.
  Dneska si někdy udělám (obvykle nedokončený) seznam věcí pro Rysíka. Zabalím jemu a pak tak nějak přihodím pár věcí pro sebe či MLP. Nám obvykle něco chybí, Rysíkovi většinou ne. Hlavně máme mnohdy málo oblečení a pak je nám zima.

  1. Balím často, mám několik standardních seznamů (služebka, víkend, dovolená v létě…). Balím čím dál víc nerada, kupodivu mi nevadí vybalovat.
   Vzhledem k tomu, že všecko, co si zabalím, si taky musím odnést na zádech, rozhodně nemám snahu balit žádná „a ještě“ .
   Ach jo…se mi nechce 😛

  2. A ještě ke jménům. Já byla na základce jedna ze dvou Ludmil v celé škole. Své jméno jsem taktéž nenáviděla, i když zase být pátou Janou ve třídě jsem také netoužila. Můj bratr měl málem jméno exotické po dědečkovi, ale ouřada to tenkrát nedovolil a musel se jmenovat českou variantou téhož. Jsem zvědavá, jak se jednou bude jmenovat případný syn mého bratra (můj otec má totiž exotické jméno po svém dědečkovi, u nich se dědilo ob generaci, ale i tam jde najít běžné jméno podobné).
   MLP toužil vždy po nějakém keltském jménu, ale žádné neprošlo přese mne. Nedokážu si představit, jak dítě s mou povahou má totálně neobvyklé jméno. Nakonec to asi bude Lenka. Linda mu neprošla, to by měla svátek a narozeniny zároveň. Já teda chtěla Zuzanku, ale MLP se Zuzana nelíbí 🙁
   BTW i oficiálně mi posunuli termín ještě blíž k Podmitrovskému setkání, tak asi budete opravdu mít co zapíjet 😉

   1. Jo, Kuba taky mohl být Eliška… Linda není nic moc jméno, ale představ si, že můj táta, pokud by mu neprošla Leona, chtěl, abych byla Bibiana. :))

    1. Švára se v roce ´77 rozhodl pro jméno Darina. Máma – babička- si půl roku držela hlavu v dlaních a ustavičně bědovala, že se dítě bude jmenovat „jak ňákej pes.“
     Narodil se kluk. 🙂

     1. Kdyby se byl synek narodil dcerka, tak se jmenoval Anežka nebo Štěpánka. Dodnes děkuje nebesům, že se tak nestalo.

    2. No já jsem měla být David, takže jsem to nakonec vyfásla ještě docela dobře. To si vždycky vzpomenu na spolužáka Davida K., který byl výborný matematik, jedničkář, ale žil si ve svém vlastním světě, hubený trochu hrbatý, vyloženě podivný, prostě diagnóza matematik. Dnes by asi byl strašně šikanován, ale tenkrát jsme si ho vlastně skoro ani nevšímali. Tak jsem byla vždycky ráda, že nejsem David.

 8. Možná se díky tomuhle článku ukecám do pocitu, že se na to balení těším. Nezbývá mi, než to zmáknout teď večer, zítra vyrážím z práce.
  Právě jsem na seznam připsala rukavice, nad 1000 m má být deset (teda stupňů Celsia).
  Vave, taky si to hezky užij! (inlove)

  1. nevím kam míříte, ale tady je deset stupňů teď a rozhodně nejsme tisíc metrů nad mořem… :O

   Po včerejším vedru opravdu skok

    1. Sněžník hlásí 11 stupňů a déšť. Jela jsem tam na otočku a na zpáteční cestě jsem si musela v autě zatopit, anžto jsem byla studeně provlhlá.

 9. tak jelikož v sobotu jedu s kerrýkama na dovču tak se na balení psychologicky připravuju, dneska jsem jim (dog) koupila každému ještě jeden řetízkový obojek – budeme tam i cvičit, nový hřebínek a pamlsky. A původně jsem si šla koupit sobě boty…..

  všem Šárkám vše nej k svátku a dětem (sun) na prázdniny a rodičům pevné nervy (f)

  Frogi bude s Tomem doma, jeden nemá dovolenou páč nastoupil do nové práce a druhý ho bude hlídat 🙂

 10. Jak já jsem se těšila na poslední červen a už je tady, huráááá! Úplná zabukistka se mezitím ze mě stala, těch článků a diskusí, co mi uteklo, to už nikdy nedoženu, i Pražení emerické jsem musela oželet, fňuk fňuk! Ale teď to bude lepší, červenec a srpenec jsou skvělé měsíce (a nejsem pedagog).
  Kufr – vybavila se mi moje maminka, jak balí na dovolenou nebo nám holkám na tábory. Ať dělala, co dělala, pracovala pečlivě a výsledky její práce byly úhledné. Tak i při balení si nejdřív připravila krasopisný seznam, den před odjezdem připravila hromádky a v den odjezdu systematicky a úhledně zabalila. Tohle umění jsem tedy nepodědila – já bez seznamů a bez hromádek v den odjezdu vířím domem, chaoticky snáším přímo do zavazadel a utěšuju se heslem, že nejdůležitější je nezapomenout doklady a peníze. A to jsme ještě nikdá nezapomněli ! 🙂
  Všem Šárkám přeji krásný den, hodně zdravíčka a dobrou náladu a večer vám připiju, ju? (d)
  A abych nezapomněla – díky, milá Vave, za krásné, vtipné, znepokojivé, prostě takové, jaké umíš jen Ty – stopětky a hezké prázdniny! (h)

  1. Jé, k hromádkám jsem se propracovala od chaosu nad vypsaným seznamem a nervy pár dní dopředu (styl mé drahé rodičky) přes prohlášení „balím si sama“, kupičkování dva dny předem a sezení na kufru (raný vlastní styl) , pozorování zkušené babičky, která měla vždycky všechno, co potřebovala, a přesto bylo každé její zavazadlo poloprázdné (holt vycvičená oběma válkama) až k současnýmu stylu „večer promyslím, co potřebuju, vyžehlím to a ráno to do zavazadla nahážu během maximálně čtvrt hodiny“, přičemž se kupičky tvoří tak jaksi mimochodem a stejně mimochodem se – po letech puťáků – ocitají na dně těžké věci typu boty, psí žrádlo a, samozřejmě, psí misky a/nebo ešus, protože na dně musí být aspoń jedna věc, kterou budu v následujících dvou hodinách potřebovat, jinak by to nebylo ono. 🙂
   Hezký prázdniny všem!
   Hezký jmeniny všem Šárkám, divokým i krotkým!
   A mávám za duhu…

  2. Děkuju, Hančo. (inlove) To bude Denisek rád, že panička už má taky prázdniny; některé profese jsou fakt děsné. (whew)

 11. OT. Kufr, nekufr, teď jsem se ouplně dojala.
  Chodívám větrat holky z okna. Bětě a Puse věřím, Běta obvykle kouká zpovzdáli, Puska poslouchá na slovo skoro jak psík; jen Babetku držívám dlaněma kolem náprsenky, kdyby ji napadlo vrhnout se z římsy. Jinak, zvláště pokud prší, holky z parapetu na římsu ani nešlápnou, to je jen tak kontroluju z dálky a jsem si jimi celkem jistá. Všechno je to ovšem v uvozovkách.
  Dneska se medvídka brtnice Bětulka tak vrtěla v mé náruči, v níž ji nosím koukat z vokna jak mimino, že jsem ji postavila předníma na římsu, zadníma na parapet. Bradu na jejím hřbetě, ocas kolem ucha nahóru, objímám dlaněmi tělíčko – tak jak s mamkou a dcérkou…
  Běta koukla doleva, doprava, nasála, vysála, popošla, naklonila se, kukla dolů – a lekla se a učinila obrat a zabořila se mi celou kočkou s prominutím do ňader: „Mamí, chraň mne!“
  Až mi vyhrkla slza – nojo, udělala jsem z ní gaučovku a peřinkovku, kdepak ňáká studená římsa a havrani okolo… (mm)

 12. OT – KALENDÁŘE

  Byla potvrzena cena 150,- Kč za kalendář. Pro ty, kteří trefí na Hadopasi, je to jen opakovaná informace (již to tam visí od včerejška) – a prosba, ať si závazně počet kalednářů objednají tam.
  Pro zabukisty a ty, kteří nejsou na Hadech registrováni – Napiště závaznou objednávku na adresu zviretnickykalendar zavináč seznam tečka cz a Zdena b.p. bude tak hodná, že mi to na ty Hady přepíše…

  Poznámka : zatím nic nikomu neplaťte, o způsobu placení ještě není jasno – nepřidělávejme zaně starosti dalšími položkami.

  Objednávky kalendářů stopnu druhý den po zveřejnění vítězných snímků (budu varovat předem) , protože pak už se bude spěchat s tiskem.

 13. Šárky, vše nejlepší k svátku……já ty smajlíky prostě neumím, tak kytičku domyslet.

  1. Najeď ručkou nad smajlík, který bys chtěla, většina jde bez problémů opsat, jen si před ním a za ním dvakrát naprázdno odklepni… :*

 14. já dnes dočítám až od ponděla, nějak to u mě furt nebylo ono

  tak jsem se přenáramně pobavila u Ešuse (h) , prochodila Benátky s Krejgem (h) a vytěšila se u madam Scarlett (h) (i když stejně jako např. terra mám slabost pro Anešeka/u (h) )

  držím mohutně palce pro Pů a jsem ráda že na nás bafnul (h) , Ince blahopřeju k mourovaté kočičí kuličce (h) a důrazně si i já žádám povídání o uniformách a taky o akcích těch uniformovaných – Dane, to bys nám snad neudělal, že se nepodělíš!! jo a spolu s MaRi se i já ptám, zda ten copánek je „součást uniformy“, nebo jen patří k Danovi… jo a samozřejmě tím neyslím nějakou zmínku v diskusi, ale řádný článek!!! (nod)

  no a všem děkuji za příjemné odpoledne a podbečer na Pražení, fotky jsou náramné a Kimi byla hvězdou večera (jen těsně následována Sisinkou) (h)

  v dnešní diskusi jsem se moc pobavila u těch jmen – i když bych se možná moc smát neměla, pokud se mladým podaří vytoužené miminko a bude to holčička, tak má být Viktorka… achjo, jasná asociace jak ječí u splavu… ale možná, že generace těchto budoucích dětí už o nějaké Babičce nebude mít ani tušení

  balívám vcelku úspěšně, neb předchází pečlivé sesmolení seznamu do všech detailů, hezky členěné podle „skupin“ věcí (rofl) … ale stejně jako Štětinka absolutně nesnáším vybalování – to je vždy kolik dní odkládaný horor, brrrrrrr

  a všem, všem přeju krásné prázdniny, zaslouženou dovolenou pedagogům a Šárkám i sharkám jsem popřála už níž (h) (h) (h)

  1. Já se s dovolením přilípnu, ať to nemusím opisovat, neb jsem chtěla napsat to co Beda, akorát to Pražení bych vynechala (smirk) Já dočítám od čtvrtka a nestíhačka normálně….
   Přejí Šárkám normálním (inlove) Šárkám žraločím , Šárkám se psem ,bez psa, s kočkama i bez 😀 zároveň děkuji všem co přáli minulý týden i mé maličkosti (wave) (wave) (wave)

  2. Viktorka je teď asi v kurzu. Kolegyně z práce taky čeká Viktorku, kdyby to byl kluk, tak by to byl Viktor. 🙂

  3. Já se honem k výše připcanému příživnicky přilípnu, teď jsem dofuněla od doktora, kterej mne vůbec nelitoval, ba se mi vysmál, ale prášky mi napcal. (wasntme)

   Oslavencům a slavícím (f) a jdu učítat a ládovat maťo do koťek. (cat)

   1. He! Budeš mě mít na svědomí, Lásková! (inlove) Četla jsem:
    „… teď jsem dofuněla od doktora, kterej mne vůbec nelitoval, ba se mi vysmál, ale prášky mi NACPAL.“
    Tak jsem hned přemejšlela, jak Ti je nacpal, jestli rovnou do krku, (whew) , ta fantazie mi někdy dává zabrat. (rofl) Doufám, že napcaný 🙂 prášky budou mít správné oučinky a že se vyzdravíš a štíhlá jak laň zvostaneš. (h)

    1. Tě potěším. SHELL má bilboard a na něm : PřiSHELL, Natankoval, Občerstvil se.
     No a já to málem narvala do svodidel, protož ejsem četla: PřiSHELL, Natankoval,
     OBĚSIL SE…
     (wasntme)

     1. Mno, vzhledem k tom, co za ten benzin SHELL chce bych se při placení ani nedivil….

 15. Nechcete někdo Čícu?
  http://kocicinadeje.rajce.idnes.cz/Cica_2#
  Dne 24. 6. 2011 přijalo Hančino hradecké depozitum nádhernou osmiletou dlouhosrstou stříbrnou kočičku Čícu. Přijela až z městečka za Jihlavou, odkud nám volala stará paní a prosila, abychom se kočičky ujali, že se už o ni nemůže starat a že ji ani nemůže nikam dovézt. Museli jsme zorganizovat odvoz, ale běhm několika dnů se to podařilo a obětavá paní z Havlíčkova Brodu mi Čícu do Hradce přivezla. Kočička je ve zatím ve velké stresu, je zalezlá, nejí a pláče. Snad se vše zlepší a překrásná kočička bude moci hledat nový domov.
  http://www.kocicinadeje.cz/clanky/prijate-kocky-2011.html

 16. Milá Sharky i Šárky, přeju vám všechno nejlepší. (h) (f) (sun)

  (silně dnes nestíhám, omlouvám se)

  1. Jó, všechno nejlepší všem Šárkám, všem Bubu a všem Sharkám (sun) (rose1) (^) (d) (dance)

  2. Jasně, Bubu!!!! Ať žije Bubu! Vůbec jsem si tu Šárku s Tebou nespojila! Tak také vše nejlepší a podrbání chlupatým kámošům i když ti svátek nemají!

  3. Děkuju všem za přání a jováskům za krásné růže a přeju všem jmenovkyním všechno nejlepší!

   Jinak musím říct, že mi jméno Šárka nikdy nevadilo. Ke zkomoleninám si spolužáci stejně vybírali mé příjmení. Jak by taky ne, když tatánek je Kozel.

   1. Sim Tě já jsem Jana se zcela běžným příjmením a stačilo pár hodin dějepravy a byla jsem Sladká Kozinka asi na tři roky a to nás Jan bylo v základce čtyři v jedné třídě a na střední šest. Marná práce a zdravím Kozle. 🙂

   2. Šárkám i Sharkám přeju pěknou oslavu, nejlíp nějakou mlsnou (d) – a všechno nej, hodně radosti a zdraví a štěstí a tak 😉 (h)

 17. Výbornej!:
  Policajti vidí, jak sedlák dojí krávu, která přitom pije z vědra vodu.Tak ji koupí a říkají si, jaký je to prima kauf, pije vodu, dojí mléko. Zavedou ji k rybníku, jeden ji strká hlavu do vody a druhej dojí. Jenže krávu to dusí, tak posere toho, co dojí.A ten na druhýho volá: „Dej jí hlavu vejš, nasává bahno!!!“

 18. Všechno nejlepší Sharce (h) i ostatním Šárkám, užijte si to (rose1) (d) (^) (sun)

  Sharko moc děkuju za svezení i za vyprávění o tom jak žíjí „historické“ osobnosti dnes.
  podrbej za mě své (cat) (cat) (cat) (cat).

   1. Pidikočka je malá, tak jsi ji zapomněla připočítat,to nic..podrbu je všechny..a ty pohlaď za mě Sisinku.

 19. Vave promiň smutné O.T. : Před hodinou navždy „doťapaly“ 4 tlapky Psiny – Ironie zvané Rony. Usnula doma, v chodbě, nepočkala ani na dvorního veterináře. Sbohem Ronyško, ať se ti za Duhou dobře běhá, byla jsi povahově nejlepší pes, kterého jsem potkala. A těch 15 let STÁLO ZA TO! (rose2)

  Naše 12-ti tlapková domácnost se během posledního půl roku změnila na 4 tlapkovou. Zůstal jen Potvor – Ogar.

  P.S. Kdo nevíte, co je to bylo psa, tak je to ten, který „hlídá“ úvodní stránku Hadopasů (ne fora, ale Hadopasů – hadopasi.org)

  http://hadopasi.profitux.cz/pictures/HelaS/Rony_2005.jpg

  1. Je mi to líto, Tosco. Vždycky je to smutný, zvlášť po 15ti letech soužití. Ale ty víš, že tě bude hlídat i zpoza Duhy.

  2. Tosco, vím, jak to bolí, ale krásných 15 let! A neboj, CD už určitě něco chystá!

   1. Jo Honzo, CD se právě trochu bojím. Poněkud se přepočítala a Psina odešla brzo. Ještě minimálně rok – dva měla vydržet. Nebo aspoň půl roku, až bude Minitiger chodit…
    Po odchodu Lorda Daniela jsem věděla, že další pes bude, až Psina odejde. Ale to jsem ještě myslela, že to bude tak za rok, za dva. Další pes bude mladý. A já bych potřebovala, aby byly děti trošku odrostlejší, ať to zvládám.

    No uvidíme, co bude. Za měsíc, za dva, až se srovnáme s odchodem Psiny – my i Potvor.

    1. „Další pes bude mladý“ (y) Ale jak moc mladý? Nechceš se stavit a omrknout jak funguje cca roční útulkářka? Nedám, ale myslím, že takových je…
     Kočky zkusíme udržet mimo terasu.

  3. Tak mi tam za Duhou prosím Ronyško pozdravuj Šarička,Barunku i Frena….a celé jejich pokolení…. (u)
   Tosco: (hug) a ;( pláču s tebou….

  4. Milá Tosco, objímám Tě. (hug) I když jsi to čekala, nebolí to o nic méně, já vím. (u)

  5. To víš, že dobře vím, kdo byla Psina. Je to smutné. A u vás o to smutnější, že je ten odchod dvakrát za sebou. Psino, měj se krásně a pozdravuj tam. (rose2)

  6. Tosco, je mi líto, že Tvůj kamarád odešel za Duhu. Budeš na něj vzpomínat, přijdou další psové a každý bude jiný. Nevím, co víc napsat. Je to smutné, ale, bohužel, naší menší bratří mají kratší život než my a tak se musíme smířit.

 20. tohle vyprávění mi připomělo moje vlastní dětství.
  Jezdila jsem na tábory pravidelně od 3.třídy. Vždycky jsme s maminkou sbalily kufr a jelo se.
  Moji dva synové také jezdili na tábory. Většinou hned první týden po vysvědčení. A maminka měla 14 dní pro sebe. Sice jsem chodila do práce, ale odpoledne bylo volněji.
  Letos už mám balení kufrů za sebou. V půlce června jsme byli na skok na pár dní v Paříži.

 21. Vaví,ešte ten kufor mám v pivnici.V plnej sile bol krásny,celá rodina naň bola pyšná-bol to prísľub dobrodružstva,keď sa vybaloval z plátenneho obalu,už sme vedeli,že bude krásne,dobrodužne.Ako vždy,dnes budem myslieť opakovane na detstvo,dospievanie,rodičov,prazdninove lásky-vďaka Vave.
  Sharko,všetko,všetko najlepšie k sviatku.Meno je to krásne,u nas oficiálne v kalendári je Šarlota a v živote icgh volajú Śarika,Lotka…No a ak som dobre rozumela aj Bubu je Šarka a možno i ďalšie-tak všetkým živió!
  LENKA S BLAHOŽELÁM k BÁBäTKU a TEŠIM SA,ŽE SA LIEČBA PETRUŠKY DARÍ!!NASTÁVAJÚ DOBRÉ ČASY!!!!!

 22. VAVE, TVOJE VZPOMÍNÁNÍ MI VÁŽNĚ ZAVONĚLO DĚTSTVÍM, MOU ZLATOU BÁBRLÍNKOU A TOLIK MILOVANÝM PEKLEM ND ZDOBNICÍ,KAM JSEM VŽDYYCKY SVŮJ KUFR BALILA S NADŠENÍM A VIZRMI TĚCH DOBRODRUŽSVTÍ. DNESKA A S JIŘÍM UŽ NEBALÍME KUFY, ALE BATOHY.DO NICH SE MUSÍ VEJÍT PŘEVÁŽNĚ I PSÍ VĚCI PRO NAŠEHO SENIORA. K DOPRAVĚ VYUŽÍVÁME PŘEVÁŽNĚ POHODLNĚJŠÍ VLAK. AUTO SIC MÁME, ALE JEN NA KRATIČKÉ PŘEZSUNY, BO JKIŘÍ ŘÍZENÍ NENÁVIDÍ A ODMÍTÁ DELŠÍ TTRASY JEZDIT.
  JINAK MUSÍM NAHLÁSIT, ŽE PETŘINA LÉČBA SE POSOUVÁ ZDÁRNĚ KUPŘEDU, TAKŽE SNAD I TY DRASTICKÉ METODY ZABRALY. KROM TOHO MI BYL A NAŠÍ MLADŠÍ DCERKOU TELEFONICKY OZNÁMENA ZPRÁVA, ŽE V LEDNU K NIM PŘILETÍ KLOKAN . JÁ POCHOPILA HNEDLE, ALE KDO NETUŠÍ, O ČEM JSME TO JOVOŘILI, NECH´T SI VZPOMENE NA ZÁVĚR FILMU JAK DOSTAT TAÍNKA DOPOLEPŠOVNY ABUDE HNEDLE V OBRAZE TAKY. DO LEDNA JE VŠAK DOBA DLOUHÁ A JÁ SE HO SNAD ANIM NWEDOČKÁM. DRŽTE PĚSTI, ABY VŠE DOPADLO, JAK NÁLEŽÍ A JAK SE PATŘÍ. PŘEJU VŠEM KRÁSNÉ LÉTO. TADY NÁDHERNĚ A UŽ OD RÁNA LIJE. JKEN HOKINEK NA MNE VYČÍTAVĚ HLEDÍ, BO VEN POTŘEBUJE, ALE V DEŠTI CHODIT NECHCE. JDU SI ZAHRÁT NA MALÉ DĚCKO, CO ZA SEBOU TÁHNE NA ŠŇŮŘE DŘEVĚNOU HRAČKU. PŘESNĚ TAKTO VYPADÁ DNES NAŠE VENČENÍ. MÁVÁM VŠEM Z KRÁSNĚ UPRŠENÉ BĚLÉ A NÁDHERNÉ DOVČI VŠEM PŘEJU. MY LETOS NIKAM KVŮLI PETŘE , STAŘIČKÉMU A DNES UŽ NECESTOVATELSKÉMU HOKINKOVI A TAKY KVŮLI PRACEM NA DOMĚ VĚRČINĚ, NEJEDEM. MOŽNÁ ŽE SE VYPRAVÍME JEN NA KRTÁKÝ ÚSEK A JEN NA CHVÍLI. TĚŠÍM SE ASPOŇ NA VŠECHNA AŠE CESTOVATELSKÁ VYPRÁVĚNÍČKA A FOTEČKY.

  1. Jsem moc rád, že Petře léčba konečně zabrala! A doufám v průběžné lepší zprávy! (y)

  2. MOC DRŽÍM OBĚMA, PETŘE I VĚRCE PALCE! PŘEJU ZDRAVÍ, ZDRAVÍ, ZDRAVÍ!
   (rose1) (rose1) (rose1)

  3. LENKO – KONEČNĚ I DOBRÉ ZPRÁVY. NA PEŤKU MYSLÍVÁM PRŮBĚŽNĚ A TEĎ BUDU MYSLET I NA VĚRKU S OUTĚŽKEM. KDYŽ PŘILETÍ KLOKAN V LEDNU, BUDETE MÍT KRÁSNÝ CELÝ ROK.

   MÁVÁM DO BĚLÉ – TADY JE ZACHMUŘENO, LEČ NEPRŠÍ. ALE SNAD I K NÁM TO PŘIJDE.

  4. LENKO, TAK SE KONEČNĚ TAKY DOČKÁŠ! (h) (y) 🙂
   A ZE ZPRÁVY O PETŘE MÁM OBROVSKOU RADOST. (y)

  5. LENKO, TO JSOU BÁJEČNÉ NOVOTY. 🙂 KÉŽ JSOU OD TEBE UŽ JEN DOBRÉ ZPRÁVY. (h) (sun) (hug)

   1. ZDENI, TAK SNAŽIT SE O ZLEPŠENÍ ZPRÁV BUDU, ALE ONO JE TO VRTKAVÉ A NEZÁLEŽÍ VŠE JEN NA MNĚ SAMOTNÉ.

  6. LENKO, MYSLÍM NA VÁS NA VŠECHNY A DRŽÍM DÁL TLAPKY AŤ TA LÉČBA POSTUPUJE JAK MÁ. TO JE DOBŘE,ŽE ZABÍRÁ, DRŽTE SE DĚVČATA. (inlove) (y)

  7. LENI, TAK RÁDA ČTU, ŽE TI DO STAROSTÍ ZASVITLO TAKOVÝ SLUNÍČKO! (rose1)
   TEĎ UŽ ALE MIMÍSKOVI KLOKÁNKA NEVODPÁŘEŠ. 🙂

  1. Bohužel jsem přišla pozdě a tak Zana ani Víla s mámou a možná i někdo další tam nejsou, odešly, než jsem se dostavila.

  2. Veram – tvoje fotky opravdu stojí za to! A s Kimi i Sisi ti to moc sluší. Ale nejvíc se mi líbí fotky Karolíny – ta její gesta, když něco povídá – úplně ji slyším (nod) . A vůbec , samá pohoda.

   1. YGO děkuji Ti. Jak říká jeden můj dobrý kamarád: „Tobě kdyby ty pacáky přivázali tak si nepokecáš!“

 23. Jo, balení… Tak toho si vzhledem k Pétině sportovní aktivitě užívám během celého roku, takže jsem zvyklá. Nedávno jsem koupila nový kufr – zelený s kytičkama! Je úžasný, všechno se do něj vejde a hned se balí tak nějak líp! Tak si ty nadcházející prázdniny všichni krásně užijte (sun)

 24. Všechno nejlepší sharce (rose1) , Bubu (rose1) i všem ostatním případně utajovaným Šárkám (rose1) (rose1) (rose1).

  A všem žákům i paedagogům – z nichž vyzdvihnu Myšku, Rysáka a Frantu od Zany – hodně (sun) o prázdninách.

  A mám to za pět. To zas bude vysvjetčení ;(

  1. Připojuji se. Všechno nejlepší Sharko a všechny ostatní Šárky, které tu jste!!!!!! (d) (rose1) (rose1) (d)

  2. tak učitelský, přeju krásnou dovolenou (sun) a (d) a (beer) a odpočněte si, abyste těm dětem zase v září stačili (clap)

  3. I já se jménem Buffí smečky přidávám ke gratulaci všem Šárkám a přání krásných a odpočinkových prázdnin všem pedagogům! (sun) (sun) (sun)

  4. Milá Bubu (a ostatní utajené Šárky) – všecko nejlepší k dnešnímu svátku, hezky si ho užij a vůbec se měj fajn. (rose1)

   Milí učitelé a učitelky (tady připomínám i Xerxovou) – hezké a slunečné a dobrodružné a nervyuklidňují „prázdniny“. (rose1)

   1. jaktože mi Xerxová utekla ze záběru na skupinové fotce paedagogů??? Tak speciálně ještě pro ni přání krásného průzkumného léta s Vilikem a (bat)

  5. Všechno, všechno nejlepší všem našim slavícím! Hodně pohody, radosti, splněných přání a hlavně zdraví, zdraví, zdraví!
   Všem školákům, učitelkám a učitelům, profesorkám a profesorům přeju krááááááásné prázdniny !!!!!
   (f) (f) (f) (f) (f)
   A gratulační fotka:
   http://www.astro.cz/apod/ap090323.html

  6. Milé Šárky, Sharky jakož i Bubu, přeji krásný svátek! (h) (rose1)
   A milým pedagogům zasloužené týdny odpočinku a řádné načerpání sil na boj s našimi živly (menšími i většími). (h)

  7. No jistě – všem Šárkám pevné zdraví a vše nejlepší, užijte si svátek a ať se vám daří! (f) (f) (f)

  8. Na ocásku, na provázku se přidávám a přeji svátečním oslavenkyním (i těm z předchozích dní) všechno nejlepší.
   A všem krásné prázdniny.

 25. MILÁ SHARKO! (inlove)
  Krásný svátečkový den – hodně zdraví, štěstí a spokojenosti, samé pusy čumákovky od mourovaté skvadry (a Dan se může přidat) :* .
  Činčin – večer ti připiju (Terka nás teď rozmazluje a dělá večerní drinky – asi chce mít rodiče alkahůliky) (d)

    1. (blush) já dneska teda nic moc nepodělám (jako neudělám v práci) a budu jen oslavovat 😉

 26. Jé Vave – tvoje povídání (a vzpomínky předřečnic) voní dětstvím a prázdninami. Jako dítě (a dá se říct, že doposud to tak je) jsem nejvíc milovala ten poslední školní týden – to očekávání věcí a dnů příštích.
  U nás byl kufr jeden jediný a ten se vytahoval jenom jednou do roka – když jsem odjížděla na tábor. Tyhle „pionýrské“ tábory byly jedinečné – sami jsme si stavěli stany, spíž, kuchyň, sami kopali latríny, sami plácali kamna z jílu a placáků. Ještě teď cítím to zatetelení u srdce, když se poprve zatopilo a komín táhl!
  A ten poslední byl nejlepší – to bylo čtrnáct dnů nelíčeného štěstí, neboť hlavní vedoucí byl úžasný poděs a ostatní vedoucí mu zdravě sekundovali (bodejť, byl tam můj budoucí švagr a celá jejich parta – bože, kdeže loňské sněhy jsou?!). JÁ CHCI ZPÁTKY DO KRHOVA! ASPOŃ NA ČTRNÁCT DNŮ – NEBO ASPOŇ ČTRNÁCT HODIN!

  P.s. – letos budou naše kufry sbalené raz dva – nikam do dálav se nechystáme, spíš budeme preferovat prodloužené víkendy v Čechách a na Moravě (aspoň to máme v plánu – uvidím, jestli se to splní). No – a na konci prázdnin zlatý hřeb večera – Podmitrov a Setkání.

 27. Kadoroční kufry si moc nepamatuju,ale pamatuju si jeden, když mi bylo konečně dvanáct a já mohla na tábor do Polska! Poprvé k moři a do zahraničí! Chytrá mamka někde zjistila, že Poláci děsně toužej po naší dětské krupičce. Tenkrát se prodávala v takové vysoké krabici, ze zadu tam byla vystřihovací miminko. Tak mi jich do kufru přibalila asi šest, což byla polovina kufru. Prý to tam určitě za něco zajímavýho vyměním. Po příjezdu jsem se všech okolo ptala, jestli maj krupičku a zda nevědí kam s ním. Nikdo mě nebral vážně…tak krupička jela se mnou zase zpátky do Čech. Tenkrát jsem tam ale poprvé viděla dvě věci. Šmouly, tam se jim říkalo Smerfové a pak taky mnou dodnes milované Gofry (vafle se šlehačkou). Moře mělo 16 stupňů a já jediná se koupala 😀

 28. Nemám už čas, pádím do práce kvůli úřednostem, tak jen krátce.
  Nejdřív všechno nejlepší Sharce k svátku a případně i jiným Šárkám co tu jsou a nevím o nich. (Šárka je jedno z jmen, která připadají v úvahu pro Rysinku, ale asi to nakonec bude jinak.)
  Letos nikam nejedeme, nějak mi cestování nedělá dobře a nechci se moc vzdalovat od porodnice. Zato budeme zuřivě zařizovat a budovat hnízdo, aby se nás sem vešlo víc. Aaale, tuhle jsme vykonali dlouho plánovaný výlet na druhý břeh a předběžně jsme propátrali výlet delší. Neb povozit se zadarmo lodičkama (na tramvajenku) je dobrej nápad. Jen budeme muset lépe hlídat Rysíka při házení kamínků do vody, aby se nám zase nevrhal do kopřiv čumákem napřed. A když nebude horko, tak vylezem na kopec a propátráme ještě nepropátrané části Vyšehradu. Je tu okolo dost zajímavých míst, kam se dá jít i jen na odpoledne. Myslela jsem, že je touhle dobou budeme mít prochozené, ale bohužel se válím doma :/. Jéééndže mi začíná být dobře a už se tak nebojim, že porodim moc brzo, tak začnem s průzkumy. Jen nesmí být příliš horko.
  Ha, prej krátce! Už frčíííím. Budu až večer, neb z práce jdem nakupovat záclony a odrážedlo pro Rysíka a tak vůbec. Mějte se tu krásně a dítkám samá pěkná vysvědčení.

  1. (sun) děkujuuu.. karakal, já s tím svým jménem trpěla a občas ještě trpím. napřed mi pořád předhazovali Jiráska a jeho pověsti a Divokou Šárku, …zdrobněliny toho jména jsou děsný a pak běžel takovej jugošskej seriál a já se dlouho nemohla zbavit jedné rádoby zdrobněliny, kterou mí příbuzní používají při mém oslovování pořád. Jak já je za to nenávidím!!!!
   Mámě jsem to mnohokrát vyčetla, že nejsem Tereza,Martina….že mi dala tak pitomý jméno. Na ZŠ i na SŠ jsem byla jediná!!!! Není pitomý,já vím, že není….ale bylo! 😉

   1. A kolik si myslíš, že bylo „Karolín“ na základce? Ani jedna! Pak, to už jsem byla v 9. třídě, přešla do vedlejší 8.A Karolína Limová. Tak jsme rok byly Karolíny dvě. Co já si zažila posměšků! Kolem samé Jany, Aleny……… a do toho Karolína! Nenáviděla jsem rodiče, že mně pojmenovali po zesnulé babičce, nenáviděla jsem zesnulou babičku a nenáviděla jsem celej svět!!! Až později jsem na své jméno začala být hodně pyšná.

    1. kdybych byla Karolína, tak bych měla iniciály KK, udělali by z toho káká,pak kaká (to ten čutálista ještě nebyl na světě)…děti jsou v tomto někdy hodně zlé….

     a přitom je to tak krásný jméno. Karolína….
     teď mi došlo,že moje přeslicová babí byla Julie..mečová byla Zdeňka. No, ještě,že mamka nechtěla, abych byla po ní – Emilie. To bych asi fakt nerozdejchala.
     Stačí že mojí sestřenice dcera,dala svý dceři jméno Františka. No a jak na ni děti pokřikujou? Ano, naskakuje Vám to správně: Fanko,Francko,Franto,Frantino. Žádná Fanynka,Fanulka,Fanuška.

     1. Hmm, já byla například „Karolína-hubalíná“. To na mně teda fakt nikdy nesedlo!!!!!

     2. ADD JMÉNA: KDYŽ JSEM BYLA DĚCKO, LENEK TAKY MOC PO SVĚTĚ NEBĚHALO. LENKY ÚPLENKY PODKOLENKY A LENICE LEDNICE ÚPODKOLENICE JSEMM SI UŽÍVALA ČASTO. A NEMYSLETE SI.NAŠE VĚRKA SE SVÝM JMÉNEM TAKY A DODNES SPOKOJENÁ NENÍ. PRÝ JE VELICE ZVLÁŠTNÍ A TAKY STAROMÓDNÍ, TUDÍŽ JICH M,OC NENÍ. SNAD UŽ SE POMALU SE JMÉNEM SMIŘUJU, BO NA ŠKOLE, KAM NASTOUPIAL PŘEDLONI, JSOU VĚRY HNEDLE 4- ŘEDITELKA, ZÁSTUPKYNĚ, VĚRČINA KOLEGYNĚ AASI O TŘI ROKY STARŠÍ A TA NAŠE HOLKA. A PAK, ŽE JE TO JMÉNO STAROMÓDNÍ…ONO JEDNAK NAŠE PŘÍJMENÍ JE DLOUHÉ A DOSTI MĚKKÉ,TAKŽE JSM VYBRALI TROCHU DRNČIVÉ A TAKY KRÁTKÉ JMÉNO. TOHLE JE MOJE PROFESNÍ ÚCHYLKA, JELIKOŽ JSEM SI PŘEDSTAVILA PRVAČKU, JEŽ SI VYPLŇUJE ŠTÍTEK NA SEŠITĚ PŘEDLOUHÝM JMÉNAM I PŘÍJMENÍM. B YLO RYCHLE VYMALOVÁNO.

    2. No jo, když také Karolína, podobně jako moje Gabriela , je díky tomu R docela tvrdé jméno a hodí se až k dospělé ženské. Holt je třeba do něj dorůst, ale po letech se to lehce říká. V dětství se to prožívá mnohem hůře – člověk pořádně vyčuhuje z řady. My jsme naštěstí měli ve třídě ještě Kláru a Dagmar a ve vedlejší byla Ingrid, takže jsem tam naštěstí nebyla úplně sama s podivným jménem.

   2. Sharko, podobně jsem to měla se svým jménem. Také jsem ho nemusela, hlavně nezkrácenou formu – Gabriela. To prostě není jméno pro malou holčičku, ale pro dospělou ženskou. Já jako malá byla jediná široko daleko a docela jsem tím trpěla. Fakt bych byla bývala raději třeba Janička, Hanička nebo Ivanka. Terezky za mých časů ještě moc nebyly, jejich móda přišla později. S Gabrielou mě definitivně smířila až Itálie, kde mi tak říkali běžně, případně Gabry (fakt to psali s ypsilonem), což se mi i docela líbilo. Na druhou stranu, když někdo zavolal Gábino, pokaždé jsem sebou cukla, protože jsem si pokaždé myslela, že mě někdo volá. Jeden z šéfíků mi z ničeho nic začal říkat Gábo – tak to bylo tak strašné, že jsem mu řekla, že se jmenuju Gabriela. Kupodivu to docela respektoval. Ale oproti mámě Elfrídě nebo Babičce Leopoldině jsem to vlastně ještě docela vyhrála.

    1. Já si myslím, že děckovi se jménem nikdo nezavděčí – měli bysme to dělat jak indiáni a dávat jména až dospělým (chuckle) .

     Mé dceři ani ta Tereza neleze pod fousy (a blahořečí osudu, že se nenarodila jako kluk, neb to jsem měla nachystané jméno Adam (wasntme) ).

     Ale jinak, milé dámy, máte úžasná jména! I v našem rodu se najdou skvosty – moje stařenka přeslicová (co jsem ji nezažila) se jmenovala Štěpánka a její maminka Petronyla (ale všichni o ní mluvili jako o Petrolíně 😉 )

     1. Asi jsem divná, ale já svoje jméno nikdy neřešila. A že nemám zrovna běžné… Prostě ho mám a hotovo (nod) Fakt si nepamatuju, že bych se chtěla někdy jmenovat jinak a nebo naopak, že bych si na něj byla extrapyšná

      1. jsme dvě (y)
       Já spíš nemám moc ráda, když se v rodině jména dědí. pak člověk zavlá jednoho a zvednou se tři hlavy. mluvíš o někom a ten druhej neví o kterým

       1. Jo to mi vykládej. Má zatímještěšvagrová je Helena, její dcera je Helena, její matka je také Helena, má skorošvagrová je Helena. Kromě matky mé zatímještěšvagrové jsou pro mou mámu všechny Helenky. Takže jsem je očíslovala. A Helena číslo 2- dcera zatímještěšvagrové Heleny číslo 1 vážně uvažovala, že svou dceru pojmenuje také Helena. Načež jsem jí řekla, že v tom případě ta malá dostane pořadové číslo 4, protože číslo 3 má skorošvagrová Helena. Naštěstí je to Nela – lepší než Hela. Matce mé zatímještěšvagrové naštěstí vykám a oslovuji ji příjmením, takže ta jediná je pro mě jasná. Jo a abych nezapomněla – jedna má kolegyně je také Helena.

        1. Ztratila jsem se už ve druhém řádku (chuckle) – ony to tam berou už od Heleny Trójské (think) .

         1. Od Heleny Trójské – to je docela přesné, protože matka matky mé zatímještěšvagrové se také jmenovala Helena, respektive tohle měla v papírech, ale naštěstí jí z mně neznámých důvodů říkali babička Jitka.

          1. Apino, výraz „zatímještěšvagrová“ je úžasný (yawn) potom to bude bejža??

       2. U nás to byl Jaroslav, kam oko pohlédlo. Otec Jaroslav, maminka Jaroslava, dědeček Jaroslav, dva strýčkové z různých stran Jaroslav, byla jsem z toho náporu Jaroslavů tak zblblá, že jsem dlouho toužila bejt Jaruška taky. Ještě že rodiče měli rozum a jsem pouhou Alenou.

       3. Z manželovy strany je to samý Josef. Naštěstí tchán s tchýní měli rozum a když už oba dědové i táta byli Josefové, pojmenovali prvního syna Jíří 🙂
        U nás byli z tátovy strany prvorození synové Ladislav. To skončilo mojí generací, protože já bráchu nemám a bratrance taky ne, jsme 3 holky. Naštěstí žádná Ladislava 😀

        Já jsem se svým jménem spokojená, jen opravdu nemusím, když mi, dospělé ženské, někdo říká Helenko (devil)
        A co se týká zajímavých jmen … máma je křestním Ilja. Máte vidět ten zmatek na úřadech, když to jméno hlásí. 10 let jí chodila složenka na poplatek ze psů na jméno Ilza. Prostě ani po několikerých urgencích nebyli úředníci schopni pochopit (a správně zapsat), že se opravdu jmenuje Ilja – a má to i v občance. Že si jako dítě užila své je jasné, naštěstí na to vzpomíná s humorem 🙂
        Děti vymyslí paskvil na jakékoliv jméno nebo příjmení, tomu snad zabránit nejde 🙂

        1. Věřím. Má prodavačka je také křestním jménem Ilja (po tatínkovi, ten se taky jmenoval Ilja, je zvláštní, že to jméno je jak pro holku tak pro kluka). Říkáme jí Iška. Ta měla se svým křestním jménem stejné problémy.
         Ale Iška říkáme také Františce, což je kamarádka z chalupy, která tam provozuje penzion.

    2. Já zase vyžadovala, aby mi říkali Karolíno a nezdrobňovali a nedělali ze mně batole. Nejvíc mně dostávalo, když mi říkala jedna sousedka „Karolko“, tu jsem nenáviděla. Když mi bylo ouvej a měla jsem nějaký světabol, tak ta „Karolínka“ pohladila po bolavé dušičce, ale normálně jsem chtěla být pro všechny opravdu jen Karolína!

   3. Tak s tou Divokou Šárkou ti to věřím. Moje kamarádka Šárka byla alergická i na tramvaje, které tam mají konečnou. 😀
    A jinak všechno NEJ! (d)

   4. Sharko, to je hodně podobné Šarikovi, a moc se mi to proto líbí. A také přeju, aby sis svátek užila a Tvoji chlupatci s Tebou, ti nesmějí přijít zkrátka!

    1. jojo, podoba by byla..on byl sice podle toho seriálového…ale to nevadí, jinak šárik je rusky Kulička 😉

     a díky.

  2. Pokud jde o pitomá jména, tak moje Leona to taky nevyhrála- byla jsme ve škole vždycky jen jedna a ty posměšky kolem Leonida Iljiče Brežněva mě štvaly hodně dlouho. Naštěstí mi tím jménem málokdo říká a na Zvířetníku jsem na Matyldu velmi zvyklá, i když v době, když přezdívka vznikla, se mi nelíbila vůbec- ale nějak jsme k ní dorostla…

 29. Uf, jak já nenávidím balení! To rozhodování, co vzít s sebou, je úplně nejhorší. Takže nad kufrem jsem schopná strávit několik hodin, bezradně se motat okolo nad hromadama oblečení a úplně nejhorší je vybrat na dovolenou tu správnou knihu. To pak z každé kus učtu, zjišťuju, že učítáním jsem strávila už dvě hodiny a to ještě není zbalená ani nit…
  Dlužno ale dodat, že od doby, co máme děti, se musel můj přístup značně změnit. Takže mě musí stačit jedna malá taška, nejlépe ještě dělená na půl s manželem, protože zbytek místa v autě zabírají krámy našeho děťátka.
  Teď, co se narodil Timmíček a my se chystáme na dovolenou do Rakouska k jezerům, manžel při představě balení rozhodl, že nutně potřebujeme nové auto a velkoobjemovým kufrem, takže to rozhodování, co vzít s sebou nebude tak hrozné. Prostě s sebou vezmeme všechno 😀 Už jen zabalit dvě postýlky, bednu hraček pro Sebíka, kočár pro Timmíka… No jak to tak vidím, i velkokapacitní kufr auta bude mít co dělat, aby všechno spolknul (rofl)

  1. Balení mi neva, ale já nesnáším vybalování! Jak já ho obcházím, kolikrát i několik dní na mě výhružně čeká taška, co přijely děti z chalupy nebo i moje. Brrr, nebaví mě ty věci zase uklízet. Je už to takové smutné, bez nadšení

    1. Jůůůů, ten je kráááásnýýý 🙂 a vlasatý! Minitiger nemá tolik vlasů ani v 9 měsících 🙂

 30. Tak jsem si konečně sedla k tomu kafi, abych mohla popřát:
  Milá ségro Šárko, k Tvému dnešnímu svátku Ti přejeme mooooc a moc štěstíčka a zdravíčka a nějaké další spokojené kočičky nebo raději kocourky, kočičky už máš, tak taky nějakýho toho chlapa ne, Dan to všechno nezvládne! Těším se, že si to někdy oslavíme. (d) (rose1) (h)

  Karolína, Melíšek, Zrzínek a Ríša

  1. Ségra dík (inlove) , a za to rozšiřování mé pruhované smečky taky dík (flex) . Jen počkej (wait) ,Richard se dá do formy a CD zaklepe i na Tvoje dvéře. (chuckle)
   Dan je zvládne. Miluje ho Kačenka, Noriska mu dělá koťata a Pidikočka s Pitinou to mají tak v systému: Rozděl a panuj! 😉

  2. Já bych měla pro Šárku pruhovatej dárek, ale asi by to nebylo etické- takže jen mohutně popřejeme

    1. Hlavně abychom ho vypiplali, teď budu mít týden volno tak snad zvládneme to z mistička a potom už to bude pohoda. Když se na něj koukám tak mu sugeruju dlouhé chlupy, ale asi ne, obličejíček má jako gepard, vidím sousedovic Mouráčka….

     1. Ty máš Popeláčka? Tak pořádně s Majdalenkou piplejte a hlavně nám ho vyfoťte. (y)

   1. Sem asi o něco přišla! Až Šárka mi říkala o pruhovaném nadělení z popelnice. Tak ať se mimískovi daří!!!!!! (h)

  3. sharko, i ode mne ti letí velké blahopřání k svátku – máš ho teda fajn, v poslední školní den a s vidinou prázdnin hned od druhého dne (inlove)

   ať se ti vše daří, ať se ti neduhy vyhýbají velikým obloukem a ať si stále užíváš radosti se svou pruhovanou smečkou a samozřejmě též s Danem, byť není pruhovaný (h) (h) (h) (h)

 31. Tak to můj sestřenec (mojí sestřenice manžel), šífák a dobrodruh, když vedl tábory, na které jsem ráda do Vinného u Zemplínské Šíravy jezdila i já, měl pro rodiče seznam: 2 trička s krátkým a 2 s dlouhým rukávem…4 ponožky, tepláková souprava 2x…pak seznam, co si musí vzít za konzervy a čajové pytlíky a kakao. U dívek míval: pokud menzes-tak vložky a sdělit vedoucímu očekávaný termín. Bejvala to velká legrace, když nechal jako na celnici otevřít všechny ty kuférky a loďáky (sám měl takovej námořnickej pytel a v něm absolutně všechno) a podle seznamu na víku sjel celej kufr a co bylo navíc,to vyndal vedle a pak kufr zavřel a takhle pokračoval. maminky slzely, děti ho vděčným okem sledovaly.Byl nekompromisní. A věděl svoje. Někteří z nás na sebe ani tu nutnou výbavu nevzali. Každej večer jsme si za jeho dozoru prali ponožky, spodní prádlo až nám to přešlo do krve, každej rok se děcka pídila, na kterej turnus jede Fous. Vždycky musel spoustu zájemců odmítnout. Hrál na kytaru,zpíval,když zvýšil hlas, tak stálo v pozoru i jehličí. Je to už dávno. Do Vinného se po revoluci jezdit přestalo…..

 32. Co kufr a cokdyby – loďák nebo barel balený maminkou a ráno chudákem našlapávaný….. Koukám že Tvoje maminka taky neslyšela na nářky vedoucích aby si děti balily samy.
  Protože Bimbo má fobii z hranic a odmítá takové to ležení u moře jsou naše dovolené co jsme předali tábory mladší poznávání naší krásné vlasti. Takže žádné velké balení. Ovšem leta letoucí balení na tábor pro všechny všechno… Na první tábor po revoluci jsme se připravovali snad od února a balili 14 dní dopředu. Všechno jsme syslili v chodbě až večer před odjezdem byla téměř neprůchodná. V noci jsem letěla na záchod a pochopitelně zapoměla, že chodba nechodbí, strašně jsem si potloukla obličej a stále se mne někdo ptal, zda mne Bimbo nebije….. No když už se to všechno vyloupalo a nebylo nic vidět, dopoledne před návštěvou rodičů jsem uklouzla na skákadle do vody a doslova zryla ksichtem dno. Ještě že jsem si vaz nezlomila, čert vem trochu krve. Ovšem při návštěvě rodičů jsem opravdu vypadala na domácí násilí a nikdo mi nechtěl věřit, že jsem učila děti skákat do vody.
  O zapomenuté lékárničce při putovním vodáckém snad ani psát nebudu…

 33. Čas prázdnin…čas balení…vybalování a zase balení…vzpomínám si, jak si mamka plánovala dny, kdy a v kolik vypere, aby nám to uschlo a mohlo se to opět zabalit 😀
  Niky si už několikery prázdniny balí sama a Quidoškovi zabalím já, jelikož bude cestovat mezi „Sušenou Poblífkou“ – Prahou – Ostravou event. Rožnovem pod Radhoštěm. Nám dovolená letošní prázdniny padla, jelikož si moje drahá polovička při pádu vykloubila, rozlámala a rozdrtila pravý loket. Což je tedy problém veliký, jelikož Gomez je pravopravý pravák – levou má jen na parádu. Tak jestli mohu poprosit palcodržnu, ať se mu to dobře zhojí a je kloub funkční…

  1. Držíme. I když je pravák, tak nouze donutí používat i tu levačku. Já sice čistý pravák nejsem, spoustu věcí jsem mohla dělat levou (třeba trhat rybíz, odemykat dveře..), ale po úraze pravé ruky jsem dělala levačkou všechno, čistila zuby, psala, i krájela nožem, jen jsem si musela srovnat, že vše musí být zrcadlově, jinak se mi ruce sukovaly. Poté, co mi sundali sádru, tak mozek přepnul zpátky na pravou, což byl docela průšvih, protože jsem měla sešívaný nerv a šlachy a v ruce jsem neudržela ani kartáček na zuby…Ale od té doby některé věci pravou opravdu neudělám a musím levačku používat víc, než před úrazem. Tak ať se rychle hojí.

  2. Držím. Měl jsem pravou v gypsu 14 dní po operaci a docela mi stačilo.
   Když budeš tady u nás – máš sraz s Toscou? Že bychom se jako přidali.

   1. Ahoj Honzo, malého dovezu babičce 22.7. (pátek) a 23.7. se vracím zpět domů. Tak snad stihnu krátké kafe 😉 pak snad po 15.8. na pár dní…

  3. Barvičko, moc držím.
   A taky mám zkušenost, že nouze naučí praváka přepnout. Ze začátku to dře a asi se to nenaučí dokonale, ale dost na to, aby přežil
   (y) (y) (y)

 34. hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Když ta Vavís nevyklízí a nebourá, tak BALÍ !!! (tmi) To snad není možné (rofl) , to mi dělá naschvál :O Tak jdu teda balit… Už se to chýlí, od příštího pátku nemůžeme do práce (chuckle) . Teď jen všechno stihnout…

  1. Já kdybych nemohla do práce, tak balím s radostí. A ta radost čtvernožek! Takhle díky psům brouzdáme známými – neznámými končinami denně (nesedíme doma), ale na cestování to letos není. Nebo aspoň na daleké cestování. Navíc se nám letos sešlo hodně psů na hlídání (postupně 3 letošní štěňata a Elís, loňský odchov). Zjišťuji, že 3 psi jsou maximum. 4 už je moc. A to budeme 2x za léto 5 kusů (naše 3 a 2 navíc). No, příští rok to budeme muset omezit. Jinak se pro psy nehnem.
   Ale Vaví článek voní dětstvím, tábory, dobrodružstvím. Teď už mě balení obtěžuje

   1. Já sice nebudu mít kam chodit do práce, ale pracovat budu muset (a že je toho na červenec ještě mocmoc) A Betka taky příliš neocení, že budu úředničit z domova. Ona je ráda, když akční panička vypadne alespoň na pár hodin z baráku. Když je krásně, tak jí babča otevře dveře ven a madam se válí na sedačce doma nebo na trávníku podle nálady…

    1. Pracovat by mi tolik nevadilo, ale moci si udělat vlastní rytmus, vyvenčit psiny podle potřeby… Naše holky mě rády mají doma. Nepotřebují extra péči, jen se plácnou pod nohy. Velmi vhodné pro práci u počítače (nebo u stolu), méně vhodné na přesuny po baráku. Yo o ně občas zakopávám. Ale jsou spokojené, když jsem doma.

 35. Ano, zbývá rozdat vysvědčení a vyslechnout si na závěrečné poradě, co nás čeká v novém školním roce. Letos se s námi, bohužel, rozloučí 5 kolegů, se kterými mi bylo moc fajn, tak jsem moc zvědavá, jak to bude fungovat bez nich.
  Na prázdniny se moc těším – teda na dovolenou, prázdniny mají jen děti, ale vím, že se mi za pár dní začne stýskat po Myšátkách. Kufr nebalím, ale i tak mě čeká dlouhá a nelehká cesta a snad se mi jí podaří projít bez zaškobrtávání. Užijte si všichni krásné dovolené. Moc vám všem děkuju za pomoc a podporu.

 36. Kufr… Obvykle mám prázdiny nalinkované už v listopadu. Letos poprvé jsem podnikla adrenalin zvaný Last minute. Abychom jeli na místo, kam se vracíme už sedm let. Vloni jsme vynechali a chybělo nám to. A tak se zase těšíme na kyriose Panajotise a jeho řecké dobroty 🙂

  1. Odvážná RenatoE…já se těmto destinacím pokud možno vyhýbám, tak máš můj obdiv, že si tam jedete odpočinout 😉

   1. Není ti tam, náhodou, taky moc teplo???
    Teď jsem si zapla klimošku, kterou jsem koupila loni nahoru do místnosti, aby tam nebylo vedro. Jenže kluci se toho příšerně báli, takže jsem ji dole uschovala ve skladu a teď jsem si vzpomněla, že bych si ji tu mohla pustit. V tom našem podzemí totiž nejde větrat. Je mi kráááááásně!!!!

    1. Teplo ano, to je hlavní důvod … ono by se jich našlo víc…(stávky, nepokoje, činná sopka..)

     1. Ano, teplo bude. Setrvale 31, jasno. Už se těšíme. Jezdíme do takového zapadákova, že stávky, nepokoje, sopka nehrozí. Asi před pěti lety tam bylo zemětřesení, to ale poškodilo pouze hotel, do kterého už nejezdíme 🙂
      Frappé si dávám každý den v baru na pláži, pomyslím na tebe, Bedo!

    2. Klimoška – oddělej mřížku a vyluxuj filtr a případně vymyj nádržku na vodu….a pozdravuj Alenku …jestlipak má v kanclu svetr a teplé ponožky 😉

     1. Má tu teplé ponožky, které plete naše prodavačka ze zbytků vln, jsou FAKT TEPLÉ!!! A děsně škrábou.
      Má tu fleecovou vestičku, fleecovou mikinu a kdyby jo bylo ouvej, tak si může vzít jeden z mých dvou kožichů, co tu mám přes léto, protože se mi nahoru do pidišatny nevejdou.

  2. Tak si to krásně užijte! Mimochodem Víle to s Kimčou na fotkách móóóc sluší (clap)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN