KOČKY: Pojednání o Scarlett

Nedávno jsem vešla do naší sázavské hospody zrovna, když štamgast z vilek nad lesem pěl ódu na jakousi zbožňovanou bytost –“a ta postavička, ta elegance, ty oči, no to byste museli vidět!“

 

Zatímco jsem se pídila po místním instalatérovi, obracel se onen soused nabádavě směrem ke mně, jako bych onu divu znala osobně a jeho obdiv tudíž mohla ztvrdit. Až za dalších pět minut mi došlo, že mluví o mé kočce. Líčil, jak chodí jejich kocourovi vyžírat výběrové granule. „A ten náš trouba na ni přitom nadšeně čumí,“ zakončil.

Není sám. Velký bílý angorák (otec Anešeka/y) se pravidelně, nevida neslyša, chvěje láskou u jejích nohou, tedy noh nejslušivějšího verandového křesla, na kterém slečna O´Harová ladně spočívá ve své nevývratné noblese. Jak to ta kočka dělá? 

Čtvrtým rokem po kastraci a dvorek je stále přeplněn nyjícími kocoury. Zatímco já při nočních výjezdech bojuju s Pirátem z Karibiku (ten zrzavej bez ucha), který mermomocí vniká dovnitř, Scarletta, umístěná v levém horním rohu mojí postele přivírá zelené oči a mezi zíváním říká – „Nudnej že, a zavři už prosím, táhne sem.“

Nevím, jak to dělá. Je to obyčkoč venkovská, nešlěchtěná, matkou opuštěná, otec neznám. 🙂

Ale už když jsem si ji před lety nesla v kapse od bundy domů, malé černobílé cosi velikosti tatranky, zablešené, s nafouklým hladovým bříškem, a uložila ji do onoho levého horního rohu své postele, to cosi v ní mi mělo k tomu, že jsem jí začala říkat Scarlett. Scarlett O´Hara, teď míním literární postavu, sice byla pěkná potvora, ale statečnost jí nikdo upřít nemůže.

Čím to je? U koček o výchově moc mluvit nelze. Je to osobnost? Nebo opravdu Nomen-Omen? Proč Anešek plakal když zmoknul a třesouc se mokré tlapičky vzpínal, že by srdce ustrnulo, ale Scarlett mě pravidelně seřve jak si to dovoluju, že prším? Proč Scarlett naprosto povýšeně ignoruje všechny psy a pudla královského Yoggiho příšerně zfackovala, jen když si dovolil přiběhnout mě přátelsky uvítat? (Chudák malej, musíme se teď navštěvovat tajně.) Proč si Scarletta vybrané lidské jedince okamžitě ochočí až k servilním projevům příchylnosti a na nevybrané zeleně nehnutě zírá tak dlouho, dokud předčasně neodejdou?

Kde se to v tom útlém kočičím tělíčku bere? Co za sílu se to skrývá za tím něžným růžovým čeníškem?

Chtěla bych podotknout, že jsem člověk psí, pokud vůbec je třeba lid zvířecí na něco dělit. Ale psí, pes to je jiná dimenze. Životem mi ale prošlo soustu koček, díky mému zvířaty prosluněnému dětství i díky různým destinacím, kde jsem se vyskytovala. Kočky okolo mě byly vždycky, milé a milované, ale považovala jsem je v podstatě vždy spíš za zvíře dodatkové. Až do momentu než jsem tehdá z té (psí!) boudy vylovila to maličké zbídačelé stvoření.

To jsem objevila dimenzi novou.

 

 

 

Alena Bytomská

 

Aktualizováno: 22.6.2011 — 21:08

241 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Přeji všem oslavencům krásný večer a medvídkovi Pů přeji brzké uzdravení!
  OT: Ríšánek! Byli jsme dneska na kontrole. OPERACE NEBUDE! Není totiž nutná. 3. víčko sice onkologické nálezy má, ale nejsou karcinomové. Píštěl nad okem vydala hnis a sajrajty, které se mu v oku tvořily a tím pádem se vše vyčistilo. Slzné kanálky se uvolnily a po zahojení píštěle budou zase normálně fungovat. Kdyby došlo k zatvrdnutí třetího víčka, tak by se operace musela provést, protože by ho to tlačilo, ale to hrozí při pravidelném denním kapání do oka tak za hodně let a rozhodně zatím bude žít plnohodnotný život, i když se sníženým viděním. Nicméně rohovka se také zázračně vyléčila, zelené fleky, které měl na 4/5 oka se stáhly na malé tečky, které se také doléčí. Imunita se mu posílila, takže vlastně už sám bojoval a sám si to vyhrál. Kdyby se nedostal ke mně (nebo k někomu jinému), tak by zcela jistě nemoc propukla stejně, ale později a neléčená by pro něj byla konečnou. Díky dobré stravě a péči a vitamínům, které za těch 6 měsíců má se mu imunita srovnává a už snad bude jen líp! Vybral si, chlapeček mourovatej, vše, co mohl, teď už bude v pohodě. Moc mne to potěšilo, s pláčem jsem šla z ordinace, ale byl to tentokrát pláč úlevy. Ríša mává tlapičkou a pozdravuje a moc moc děkuje za Vaši společnou palcodržnu.

  1. připíjím kocourkovi na zdraví 😉 Já totiž nalila dvě skleničky bílého, že je krásný večer a na terase se bude hezky sedět… a teď ho piju sama, neboť jsem zapomněla, že polovička jde zítra ráno věnovat půllitřík… a tak rozhodně víno pít nebude… Takže ještě jednou: „na zdraví“ (wave)

    1. (rofl) no neriskne to, takže jsou obě skleničky moje (chuckle)

     Ale večer je opravdu krásný – rorejse pomalu nahrazují netopýři, wifina funguje… co víc si přát

   1. Na zdraví! Také jsem si nalila! Šampáňo to sice není (to si dáme pak s EvouB, neb prorokovala, že to dobře dopadne!), ale sklenička dobrého bílého neuškodí nikdy. A pak spát. Včerejší večer se dost protáhl a spadla ze mne velká starost.
    Jedna velká starost!
    Další ještě přetrvává, ale s místní palcodržnou i tahle dobře dopadne.

   2. Tak dodatecne „Na zdravi“ 🙂
    Ja si dal „Sex on the beach“ a teda … myslim, ze lepsi nez original. Von ten pisek vsude … 😉
    Celkem se ta milonga povedla i kdyz jsem tam jel v naprosto priserny nalade. Musim si uzivat dokud mam s kym tancovat. Asi to nebude trvat dlouho 🙁

   1. Ríša je bojovník a chce tu být s námi co nejdéle, protože je mu tady s námi dobře. A nám je dobře s ním. Stmelil kocouří kolektiv a stal se tím spojovadlem, které Zrzínka s Meldou uvedlo do společné party. Melíšek je ošetřovatel a pečuje o něj a má o něj starost. Když jsme dneska odjížděli k lékaři byl nešťastný a nervózní. Když jsme se vrátili, objal Ríšu kolem hlavičky a oblizoval mu ránu nad očičkem a vrněl blaženě, že je „parťák“ zase doma. Zrzínek si k němu přišel čmuchnout a pak do něj ducnul hlavičkou, že je rád, že je zase doma. On to neumí tak vyjádřit, jako Melda, ale je znát, že mu na společném soužití záleží. Jsou to moje zlatíčka. Vytvořili partu, která si rozumí a mají se vzájemně rádi, jsem ráda, že si tak sedli.

    1. a já se tu raduju, protože tohle jsem ti říkala, že to takhle bude….že Ríša stmelí partičku a budou ve třech nádherně fungovat…. :-bd

  2. Karolino, tak to je úžasně dobrá zpráva !!!!! Četla jsem ty tvoje starosti a strachy s případnou operací, moc na tebe myslela, jen jsem nestíhala reagovat ani poslat mail. Tak ti tu radostnou zprávu moc a moc přeji a Ríšovi dej za mne na to očíčko velikánskou pusu – ať se mu o to rychleji hojí.

   GRATULUJI !!!!

  3. Karolínko – tak to je víc, než v co jsme doufali (h) . Ale ty a celá tvoje parta si zasloužíte kousek toho štěstí. (clap)

 2. ;;) R O Z V E R N Í Č E K. ;;)

  .(*) U psychologa. „Tak vy mi tvrdíte, že jste kocour. A kdy jste měl poprvé takový pocit?“ „Když jsem byl ještě malé koťátko.“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem přítomným klidný večer, hezké sny
  pěkně se vyspinkejte a pozor na pocity. ~o)

 3. Krásná Scarlet, taky jsem si myslela, že bych chtěla černobílou kočičku nebo peršanku za Valinku nebo britku – Cd či Valinka nám poslali kocourka z popelnice a tak kojíme a odháníme Majdu a burcujeme Sharku, protože byť v majetku koček nejsme IA kočičí. Tak snad se nám to podaří odchovat ve zdraví

   1. Já vím, že je mouratej, má nafouklý bříško,tak bude Inka odčervovat pastou a ještě neumí z misky, tak se bude učit. A jméno nevím, to se bud emuset Inušanka polepčit 😉

 4. “a ta postavička, ta elegance, ty oči, no to byste museli vidět!“, no a nemal pravdu 😀 😀

 5. Abyt, Scarlettka je nádherná kočičí dáma. Jen opravdové osobnosti dovedou své bytí k vrcholu zajištění výkonu perfektní služby člověka zvířeti.
  Tak prosím, příště neprš, jó! (rofl) (h) Ať už neslyšíme od Scarlettky žádné stížnosti. (chuckle)

 6. Milá Abyt, Scarletta se prostě snaží nezradit svoje jméno. A pro černo-bílé kočky mám slabost. U tvé věty “Scarlett mě pravidelně seřve jak si to dovoluju, že prším?” jsem přímo vyprskla smíchy. Kdysi nám totiž kamarádka vyprávěla, jak s manželem zabloudili. Její choť je dost prchlivá povaha, bloudění vyústilo v mírnou hádku, kterou – jak kamarádka vyprávěla – choť svedla na ní protože prý ona nejenže ho špatně navigovala, ale dokonce “zavinila i to, že začalo sněžit”.

  Jinak naše návštěva nepřijede. Náš přítel totiž už druhým rokem zápasí s obzvláště agresivní formou rakovinou prostaty a je to s ním dost špatné. Byli jsme moc rádi, že sem chce i tak přijet se “odreagovat” a “změnit tapety”. Proto jsem se tumlovala s přípravami. Jenže on má od chemo a dalších léků už dokonale poničenou imunitu a nesmírně citlivou a slabou kůži. Takže i sebemenší škrábnutí může být problém A to se stalo před dvěma dny – škrábl se a silně se mu zanítila celá noha, museli na pohotovost. Mysleli, že se to do jejich odjezdu zlepší, ale nezlepšilo. Tak musíme doufat, že návštěvu jen na čas odloží, on je nesmírně statečný a optimismus ho zdaleka neopouští. Jeho žena (Francouska) dělá divy, je statečná, ale včera večer jí na hlase bylo poznat, že jí to už opravdu zmáhá. Ta návštěva mělo být i pro ní několik oddychových dnů a myslím, že se hodně těšila.

  Fotky z Pražení jsou krásné – zůčastněných lidiček, papouška i Sisi. A Danova uniforma (sekla mu skvěle) je jižanská – tzv. Confederate Gray. Mně se tenhle odstín šedivé moc líbí, natolik, že právě barvou tohoto jména jsem přelakovala palubky v domě (jídelna a spodní polovina obýváku). Seveřané měli tzv. “Union Blue” – tmavě modrou.

  1. Nevim proc se mi na fotkach zdala uniforma modra, proto jsem myslela, ze je severanska. To bude tou zvlastni sedi.

   Maricko, je skoda, ze tvi pratele nemohli prijet. Neni to tak, ze v takovych situacich clovek prehodncuje priority a vidi lepe, co je dulezite? Drzim palce, aby bylo lepe a samozrejme i ostanim potrebnym

  2. má jek tuhle šedou,tak modrou….pak černočervenou kanonýrskou pruskou a bílomodrou francouzskou-námořní pěchotu..já udělám takový albumek,kde je ve všech „hadrech“ a pověsím ho na Rajče..a dám odkaz…a už by mohl vojáček o sobě něco napsat… 😉

   1. sharko, chtěla jsem se zeptat: ten copánek je součástí uniformového vzhledu nebo světovým názorem nositele?

    1. MaRi ale ne,jen mu neslušej krátký vlasy a u Francouzů by si nemohlvázat mašli a u indiánů zase čelenku, totálně lesní indoš,jako poslední mohykán není…aby stačila skalpová kadeř..

 7. Scarlett je hvězda, ale Anešek/ka má zde svůj věrný fan club…krásné povídání.

  Milí Zvířetníci, moc vám to slušelo na emérickém Pražení, škoda, že jsem tak daleko za tou louží. Kimi byla zcela jasně duší společnosti a voják super, podle modré uniformy to byl Yankee?? I když myslím, že některé oddíly Konfederace měly také modru, ale zas odborník na uniformy opravdu nejsem….

  Prosím o radu odborníky na kočičí psychiku, nevíte co se dějě v kočičí hlavince když stále ječí? Naše kocouří veličenstvo bez žádných zjevných příznaků, že by mu cokoliv fyzicky chybělo, dokáže promňoukat večer…
  Je to takové ublížené mńoukání, když mu odpovídám, tak je mńoukání klidnější, jako no, konečně si mě někdo všímá, ale hned zase spustí, jak si ho chvilku přestaneme všímat. Hračky néé, jídlo néé jen mňaUUUUU. Připadá mi, jako by se nudil, ale proboha, jakou zábavu mu mám vymyslet?? Všichni už z toho začináme blbnout a občas se bytem ozývá :“drž už hubu, konečně“…chudínek malý, my ale asi skončíme na psychiatrii. Neznáte to někdo? Díky předem

  p.s. je to velmi sofistikovaný charakter, ten náš zrzoun

  1. Domi, neporadím, ale Jidášek to dělal Taky. Měl to vyšperkované tím, že seděl u dveří ven a tam buď teskně nebo značně naštvaně, vždycky ale na plný volume řval…bylo to doslova takový Heléééé. Už jsme z něj byli na prášky a pak jak když utne po třech týdnech konec. Trochu to vlastně připomínalo mrauskání našich kočičích dam. Jo a pokud jsem na něj z legrace mňoukla, nebo mu „odpovídala“ okamžitě mňaukal u mých nohou, takže jsem se mu pak dost vyhýbala. Vůbec nevíme co to tenkrát tak vyžadoval, tedy kromě domněnky, že chtěl právě ven…

   1. Ano, taky sedí u dveří, ale nejen to. A přesně stejně, když na něj promluvím nebo zamňoukám, žene se ke mně. Je to kočkour, takže snad dámu nevolá…..možná teskní nad ztracenými láskami ( chuckle), je to pako, ale je mi ho líto.
    Myslíš, že přestane, někdy?? není už žádný mladˇoch, mohl by mít rozum.

  2. Nejlépe by ti odpověděla Sharka nebo Dan, který tu uniformu s takovou grácií nosil. Byl to Texaský regiment a už nevím který – a ta uniforma byla šedivá a moc mu slušela.

  3. Možná bys mohla zkusit kočičího kamaráda – když si na sebe zvyknou, tak jim bude spolu dobře a nebude se nudit.

   1. Díky moc, nejsme v tom sami…na kočičího kamárada/ku myslím dost často, ale on je to individualista a je mu už 10, nevím, jak by přijla další společnost…hm, je asi dost rozmazlený. Taky díky mé profesi mě čeká občas stěhování a se dvěma by to šlo hůře. No, nevím, moc bych chtěla ještě jednoho kočičáka, nejlépe Něvskou maškarádu ))), ne je to asi jedno, ale jméno té rasy mě fascinuje.

    Aha, takže šedá uniforma, tak to byl pravý Jižan, mě to bylo divné, že by Dan šel k Yaneeum.

    Ješte stíhám všem Petro Pavlům pořát všechno nej a nej!!!

   2. Šťětinko, Bachovky?? neznám, asi ne, jsou to předpokládám nějaké kapky? Možná se najde něco podobného složení. Co v Bachovkách je? V srpnu letím do Prahy,tak bych je pořídíla. Myslíš, že pomohou?

    1. Domi, bachovy (homeopatické) kapky pomohly našim dvěma kočkám, když se před lety zle servaly jako reakce na přenesenou agresivitu. Pokud vím, v Česku jsou běžně k dostání, já je tu objednala přes internet.

     1. Maricko, objednala jsi je z CR? U jake firmy? To asi uz pockam, az pojedu a koupim je rovnou. Kocour ma hodne citlivy zaludek, ale snad to snese.

      1. Domi, pro naše kočky byly kapky pře am.objednávku, už si ale nepamatuji která to byla stránka. Ale dej si do google „Bach therapie“ a najdeš toho hodně. Ale jelikož Bach je původem Angličan, tak jsou v Evropě jeho kapky velmi známe a když se vracíš domů, asi bych s tím počkala. Pak se můžeš v lékárně vyptat, co by pro tvého kocourka byla nejlepší – není snadné to vykoumat, které kapky (nebo jejich kombinace) budou nejlepší. V češtině si zdaej -Bachová květová terapie, ukáže se ti toho hodně. Kapky jsou skoro „voda“ – je to různé homeopatické dělení poměrů, takže se o nějaké chuti ani nedá mluvit..

       Tady je ten můj článek, kde jsem o kapkách psala.
       http://dumka.info/dumka04/0304dum.htm

       1. Maricko, dekuji moc. Zkusim to, treba se krikloun zklidni. Taky v noci by potreboval pridel kapek, obcas chodim jako po nocni. Jsem za matraci a odrazeci prkno v jednom)))

        1. Ted jsem si precetla, co se u vas mezi kocenkama udalo diky navsteve neznameho kocoura..tak to si ani nedovedu predstavit, ale znam take pribeh, kdy ze dvou spolu v pohode zijicich kocouru se stali nepratele na zivot a na smrt a to po uraze jednoho z nich: jejich majitele je od te doby musi drzet od sebe a je to velika komplikace.

        2. a co mu kápnout valeriánské (kozlíkové) kapky. mají je za 25 kaček v každý lékárně, tak je u Vás budou snad mít taky…..na hračku,na škrabadlo..na pelíšek….třeba by ho to řvaní přešlo…na moj eholky to funguje, jsou jak zfetovaný,radostný ….

     1. Moc dík všem. Zkusím ty valeriánské kapky a až bud v srpnu v praze, zkusím u veta bachovky. Dnes v noci byl klid, tak třeba ho to přejde, i když takových období “ klidu“ už bylo a pak začalo řvani nanovo.

      1. On v tom bude trošku rozdíl. Kozlík je taková voňavka, droga. Kdežto bachovky jsou vyloženě „psychofarmaka“ 😀

 8. Miluju tvoje kočky a miluju tvoje psaní o nich (inlove) Jo, když se vyvede kočičí osobnost, tak naprosto na původu nezáleží. Dokáže být osobností i jako slepé koťátko. (cat)

  1. Krásně jsi to, Zdeno, napsala – sem se lípnu!
   Čtení od Abyt přichází po kapkách, ale ty pak jsou (y)

 9. OT – pro Vave – kdysi jste doma dělali pro kočičáky strom, z čeho jste udělali potahy na police a pelíšky? Pořád jsme v lese okukovali kandidáty na kočkostrom a teď nám uschla během pár dnů jeřabina na zahradě, takže se s tím ani nebudeme muset tahat z lesa 🙁

   1. leskimo mám doma, ale to s tvrdou osnovou a blahořečím si,že jsem ho nevyhodila, jak se hodí…. 😉

 10. …………….To jsem objevila dimenzi novou…………….

  a úúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúžasnou, úžasnou!!

  mám moc ráda, když je bytost (ať už zvíře, či člověk) osobností (y) .
  A on i Anešek tu osobnost po mamince v určitém oboru tedy podědil 😀

 11. děkuju všem, budu se snažit. mám trochu problém, smolím to jednou rukou, tak omluvte prosím případnou poruchu. po opce je mi líp i když stále blbě. aprotože jsem obdařen jeste dalsimi radostnzmi dusledky, čeká mně ještě dlouhá válka. ale občas nakouknu, už to jde.

  1. Píšeš dobře, i když jednou rukou, doufám, že ti bude stále líp a líp a líp, až ti bude časem nejlíp, protože budeš zdraví. A to pak bude nejlíp i nám.
   (hug) (hug) (h) (h)

  2. Pů medvídkovitý, ráda tě zas vidím (wave) a přeju ti v den svátkovitý hodně síly v boji, hodně (sun) , hodně (h) (f) a (happy)

  3. Se zpožděním mávám do nemocnice! (h) Doufám, že se k PC dostaneš čím dál častěji, milý Pů. 🙂
   (Dnes mám nějaký zmatený den, i mobil jsem nechala doma. (fubar) )

  4. Pů, to jsem ráda, že tě vidím! A drž se, chlape! Palce držím, držím, držím.
   (y) (y) (h) (y) (h) (y) (y)

  5. Pů, jsem moc ráda, žes o něco níže na nás bafnul a přeji, aby se tvoje zdravotní situace nadále jen a jen lepšila.

  1. Ani ne. Hledí buď přísně nebo rozkošnicky. Ale někdy vypadá pobaveně.
   Zato Aneš se tlemí v jednom kuse. 😀

  1. Ano, přesně tak! Petři a Pavlové, všechno nejlepší! A pro (hug) ještě o trochu lepší!

     1. Díkuju 🙂 (sem se samožersky přihlásila 🙂 ) – moje ségra je Pavla, máma Pavlína, takže…. jsme to vždy braly v jednom dni :-a … fotky Kimi z pražení jsou neuvěřitelný!! Zas a znova se budu opakovat, jaký měla ta hadimrška štěstí, že jsi jí v tom lese našla zrovinka Ty. 🙂

      1. chicht – já už mám raději všechna přání zařazena v ranním pozdravu. Tak mám jistotu, že na nikoho nezapomenu a nebudu nikomu přát blbě a nevhod (rofl)

       Někdo slaví na Petra, někdo na Pavla a někdo na Jindřicha (wave)

    1. samo sebou!!! Vlastně ani nevím, jestli mají holčičky Petry svůj vlastní svátek. Ale ať je to jak chce, všechno nej

  2. Taky jednoho Petra mám. Jen nevím kde 🙁 Buď v práci, nebo na cestě k moři. Nějak jsem zapomněla, kdy přesně odjíždí 😀
   Tak Petrové a Pavlové všechno nejlepší. (sun) (^) (d) (beer) (rose1) (dance)

 12. Ad: „Čtvrtým rokem po kastraci a dvorek je přeplněn nyjícími kocoury…“ 😀 Přibližně stejnou dobu je kočkourem Dalí, a dodnes mu u nohou leží všechny kočky, které potká – dokonce i Célina mu nadává jen velmi umírněně. Ruby mu zcela nepokrytě dělá nemravné návrhy a když se na druhé straně dveří ocitne některá z „venkovních“ návštěvnic, hrozí, že se podkope nebo prokouše bezpečnostními vchodovými dveřmi… říje-neříje. Taky nevím, jak to Dalí dělá, někdy by se mi trochu jeho šarmu docela hodilo.
  Scarlett je kočka s pěšinkou a je bezvadná – z nějakého důvodu mi však učaroval Anešek… A každá kočka, sebevíc zubožená, má to zvláštní kočičí kouzlo silné osobnosti. Tak za mě, prosím, Abyt podrbej své kočkourstvo, až ho zase potkáš 🙂 A já se budu těšit na další povídání, protože povídáš moc hezky.

  1. Malé OT pro Editu:
   ne, Ruby se nezklidnila ani po svých prvních narozeninách, loví, skáče, zakusuje, asistuje v kuchyni i porůznu jinde, a hlasově je velmi dobře vybavena. Její něžné „mrrráááúúúúú!!!“ zvedá tašky na střeše a sklenice v příborníku začínají cinkat. Myslím, že je jen otázka času, kdy začnou i praskat… Klidná, mírumilovná kočička? No potěš, jak pak asi vypadají ty neklidné a bojovné…

  2. Copak Anešek! To je moje trdélko zlaté celé bílé. A už si začíná vyskakovat. Sedí na okně a vřeští na celou ulici – sááám, jsem tu sáám, nechala mě tu samotnouuuu! 🙂

 13. BAF!! Bando zvířetnická nemyslete si že vás nevidím. Dokouknu tam is tohohle domu hrůzy. Jak se máte?

  1. Jééé, tak takováhle bafnutí si nechám líbit. A že bylo pořádné, ještě jsem ani nečetla článek, jen sjela na diskusi a tady to bylo první, co jsem viděla. Zdravím a doufám, že zase takový dům hrůzy to není. Palečky pořád držím a doufám, že léčba zabírá.
   A abych odpověděla na otázku: my se máme dobře, ač jsem pražení zase nezvládla. Chjo. Ale vypadá to, že mi stejně jako minule bude v 8. měsíci nejlépe (doufám, že jsem to nezakřikla).

  2. Zdravím, Pů, medvěde přátelský… Takovéhle bafnutí si nechám líbit. Drž se, chlape, myslí na tebe spousta tvorů lidských i zvířecích.

  3. BAFFFF!!! Medvídku, bafej na nás častěji, chybíš tu. Koukej se hezky rychle dát dohromady a dělat nám tu společnost, medvědů je tu nedostatek (hug)
   Pozdravy posílá celá BUFFÍ smečka!

  4. Chlape, jak se můžeme mít, když nám tady chybíš? Doufám, že to BAF je známka lepších časů! (y)

   1. Přesně tak, jedno BAFnutí nejni nic, to se neleknu ani já notorická infarktóza, když jí někdo nečekaně promluví za zády. Jen bafej (hug)

  5. Drahý Pu.To BAF bolo výborné-Zľakli sme sa strašne,ale radostne.Ako hovoria Maďari na južnom Slovensku,To je FASA,že už môžeš písať a kontrolovať nas./ veď vieš-ženské bez chlapa,hotové nešťastie,tak len nas maj stale na očiach a píš.Palce držíme naďalej a aj sa modlíme.
   No a teraz blahoželanie všetkým Petrám,Petrom a Pavlom. U nas je v kalendári regulérne i Petra.
   Pripájam sa k názoru,že Scarlett je star,ale Anešek je Anešek.

 14. Milé přátelé, jak říkával můj mladší syn v domnění, že je velmi spisovný, děkuji za milé komentáře a je to tak – kočičí svět je zvláštní fenomén a Scarlett Ouhara je, jak praví Rpuť, obzvlášť vypečená představitelka. 🙂

 15. Některé ženské, některé kočky a asi i některé feny to prostě v sobě mají už od narození. My ostatní jen zíráme. Já už ani nezávidím. Asi to má své výhody, ale na druhé straně i nevýhody. A každý je jinak založen. Zjevně to není dědičné – chudinka Anešek. Nebo je to normální, aby byla dcera dominantní matky ušlápnutá?
  Ať Scarlett ta elegance douho vydrží.

  1. Je to normální, má ušlápnutost došla vrcholu v podobě desítek let trvajících depresí, které však díky úžasné psychoterapeutce
   byly zvládnuty. Teď abych se hlídala, abych nebyla zase příliš dominantní, sranda co. Taky aby nepřekvapil(a) taky Anešek(ška).

  2. Jo, některé TO v sobě mají. A nemusí být krásné, nemusí být načesané a vyoblíkané a přestou jsou tak přitažlivé a noblesní. Ostatní samice závidí a ze samců jsou její otroci. A jde to napříč živočišnými druhy.
   Prašivka je taky toho druhu. Viditelně upřednostňuje samce. Na samice si otevírá hubu. K samcům se přijde přimuchlit a pak je zfackuje. Což oni přijímají s přitroublým úsměvem. Jo, je to mrcha. Ale chlapi jí to žerou.

  1. Včera jsme jela po dálnici kolem slunečnicového pole, už bylo hodně rozkvetlých, jenže ve čtvrt na deset večer ta krása až tolik nevynikne 🙂 Ale miluju je a občas si ty pidimalé na okraji pole uříznu do vázy- teda ne ty u dálnice, budu si muset najít něco u okresky…..

  2. YGo, krásé fotky, také slunečnice miluji a když jsou jich celá pole, je to nádhera. Když jsme bydleli ve státě Illinois, měla jsem tam velkou zahradu. A zasela jsem si i slunečnice. Měly květy větší než moje hlava, což mi tehdy bratranec nevěřil, tak jsem je pro něho vyfotila (fotka byla u mého povídání o zdejší zahradě)
   http://marickac.rajce.idnes.cz/Zahrada/#02_-_r.1978_-_slunecnice_vetsi_nez_moje_hlava_-_davno_davno_tomu.jpg

 16. Ale už když jsem si ji před lety nesla v kapse od bundy domů, malé černobílé cosi velikosti tatranky, zablešené, s nafouklým hladovým bříškem, a uložila ji do onoho levého horního rohu své postele, to cosi v ní mi mělo k tomu, že jsem jí začala říkat Scarlett.
  Už ve chvíli, kdy jsi jí dávala do kapsy, tě měla omotanou okolo tlapky…. 😉

 17. Ač jsem člověk v podstatě psí, kočičí svět mě zajímá. Scarlett je kočičí madam, to se pozná- ona taky byla Miss O´Hara madam a pěkná potvora, takže si nemají co vyčítat.
  Jsem zcela fascinována naším domácím kočičím černým démonem, který loví všechno, co se pohne, ale ráno se přijde do postele pomazlit a cpe mi hlavu do ruky jako ta nejmazlivější číča. A odpoledne vleče myš a dribluje s ní na zahradě… Ale nemůžu se zbavit dojmu, že hubenější kastrovaná kočka snad neexistuje. A to jí prosím pěkně cpu věčně maso, granule má stále k dispozici, dokáže jich spořádat hodně, ale celodenní výlety holt asi stojí dost energie…

  1. naše Stina je taky huběňour. ač jí budou 4 roky, je to jako 8 měsíční kotě. vytáhlé nohy a hubené tělíčko. Je odčervovaná a krmení má hromadu, krevní rozbor v pořádku, prostě je to její gen. výbava. Nejvíc mě fascinuje, jak je k nám všem plachá,ale k Ondrovi, kterej jí celý dny tahá a balí do dek a schovává pod peřinu, prohlíží jí zuby a bůhví, co ještě, tak k němu leze do postele a spí s ním. nedej bože aby měli kluci zavřené dvěře. To pak celou noc drápe před nimi koberec a řve jak kdyby jí trhali vocas. Mrcha jedna

  2. Nám takhle dělá „ostudu“ skoro celá domácí kastrovaná smečka – a to je pokud jde o výživu nedržíme nijak zkrátka. Célině se dají počítat žebra a cpe se jako bezedná. Dalí je štíhlý a atletický a Cedrik sice urostlý, ale v podstatě docela křehký… Jenom Ebony poněkud odpovídá představě klidného a malinko obtloustlého kastráta, ale ten přišel „oplácaný“ už z útulku (což se nepovede každé kočce), zřejmě má klid a trochu té nadváhy v genech…

   O venkovní smečce nemluvím, ta „en bloc“ vypadá jako týraná hlady a citově zcela deprivovaná, takže čekám, kdy si na nás pozvou Srstku…

 18. Scarlett je dáma a bojovnice, jakých si historie váží! Je moc krásná, není divu, že za ní chlapi blbnou (inlove)

 19. ona Scarlett je prostě kočičí mňau dáma.
  Je nádherná a je si toho vědoma.
  Některé kočičky takové prostě jsou.
  Jednu takovou máme doma, Hepča je hrdá kočka dobře vědoma si svojí dokonalosti.

  1. Jé, to jsou krásný fotky! A malá Víla s Kimmi jsou báječné, moc jim to spolu sluší, evidentně si rozuměly! No a Hanka s vojáčkem…co dodat 🙂

  2. Je vidět, že jste si to pěkně užili! Ten voják je fešák, panejo. A HankaW se krásně směje a Karolína už taky, to mám radost. (wave)

   1. Krásné fotky – jak tvoje, tak Shraciny. Všem vám to tam slušelo (aby ne, když jste tam měly takového švarného kavalíra), Kimi dodala trošku exotiky a Hana je čím dál mladší – všichni jste tam byli za (*) a za (sun) .

    Jenom jsem zvědavá, komu se podařil fotografický úlovek nad úlovky – vyblejskout záhadnou Anonymku (wasntme) !

    1. Asi nikomu (shake) Odešla brzičko, a seděla mimo salónek. Chytře monitorovala vstup (nod) A v té době uvnitř snad nikdo ani foťák neměl.

  3. krásné fotky, muselo to být fajn. Škoda, že to zrovna bylo pražení a ne brnění – tam já měla včera jinou prima akci – bráškovu promoci 🙂

 20. hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Prostě je to Scarlett… (chuckle) Všechna povídání o ní (i o jejích dítkách) jsou moc povedená a z každého slůvka je zřejmé, jaká je to osobnost (nod)

  Pražení bylo tradičně podařené, hlavní (*) večera byla amazoňanka Kimi, která překvapila, s jakým klííídkem lze zvládnou návštěvu lokálu a jak se kamarádit. Šlo jí to podstatně líp, než té tajemné neznámé, co zmizela nepoznána a které děkuji za zaplacení mého džusu. Doufám, že příště si již kafe vypije s námi (nod)

   1. doporučuju vyměnit nick (nod) Anonymů tu běhá spousta, tak je třeba se nějak odlišit. Abychom věděli, že tenhle Anonymní je ta správná Anonymní (chuckle) Doporučuji zařadit nějaký poznávací znak, třeba Anonymní I. (rofl) Nemám ráda chaos (wait)

  1. Už jsem za džus děkovala včera, milá utajená (inlove) , ale asi to zapadlo. Takže ještě jednou děkuju a příště NA VIDĚNOU. 🙂

   1. Já vím, Vave. Díky nejsou primární, pro mne to bylo potěšení. A pak, trocha tajemna také není k zahození – si teda myslím já.

    1. Tajemno je bezva, to ano – ale zvědavci z něj někdy mají pupínky. 🙂 Moc ráda bych Tě příště pozvala na džusík. (nod)

 21. Ona ta Scarlett i na červeném pekáčku vypadá jako na královských nosítkách. :o) Je úžasná a Ty o ní (i o Aneškovi) píšeš senzačně, zamilovala jsem si vás všechny od prvního slova. (h)
  Já jsem svět koček objevila vlastně nedávno, nepřestávají mě fascinovat, malý něžný, nedůtklivě žárlivý a urážlivý Mikešek, závisláček polopejsek a ukecánek Bertíček a korzárka Rozárka, bytost z jiné planety a kočka profesí, všichni jsou jedineční a okouzlující.
  Přeju všem krásný den! (h)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN