PSI: Výroční zpráva pana Branburyho

Miluji tradice, zvláště ty, které si vytvořím sám. A jelikož jsem vám psal u příležitosti svých desátých narozenin, i o svých jedenáctých, nastala doba, abych napsal zas.

 

Říkám si, že v mém věku už by jeden měl uvažovat o tom, co po sobě na tomto světě zanechá. Nejlepší by samozřejmě bylo zanechání potomstva, ale jelikož v mém okolí stále nemohu nalézt vhodnou a hlavně svolnou sličnou zrzavou jezevčici k založení mnou vyprojektované ideální rasy Kavalír King Jezevčík španěl, pokusím se alespoň o odkaz literární. Velkou inspirací je mi badatel a spisovatel, profesor Piškot Pišutka. Cítím, že jsme spřízněné duše, byť odlišného živočišného druhu. 

Nevím jak on, ale já se ve svém rozjímání často zabývám otázkou, jak ještě více zlepšit kvalitu svého života. V globálu si nestěžuji, ale myslím si, že vždycky lze hýčkat nejoblíbenějšího pejska, tedy mne, ještě víc. Jak taky jinak, když jsem doma pes jediný. A naprosto mi to vyhovuje, aby nedošlo k mýlce a někdo tu nezačal vyvolávat tajemné médium CD, o kterém jsem už slyšel… i když spíš v souvislosti s hudbou a přehrávači… no nic.

Takže znovu, jsem rád doma SÁM. Abych byl přesný, sám pes + omezený počet členů rodiny. Nedávno u nás na návštěvě byly obě babičky a děda, tak jsem teda dělal pár hodin společenského rodinného psa, ale myslím si, že každá návštěva by měla vědět, kdy je načase zamířit k domovu. Což tahle evidentně nevěděla. Šel jsem to tedy zaurgovat k paničce, která mi obvykle nejlépe rozumí a i tentokrát pochopila a dokonce to rodině přetlumočila, ale jenom se smáli.

Já teda ne, protože odpolední siesta byla v tahu a tudíž jsem musel jít večer dřív spát, abych dohonil spánkový deficit, a to sám. Aspoň že si rodina všimla, jak moc jsem zmožený, protože jinak jsem do pelíšku zásadně sám nechodil a čekal, až půjdou oni také. Všechno zlé je ale pro něco dobré a já zjistil, že páníčky ke spánku už vlastně nepotřebuji, a teď si chodím klidně lehnout dřív než oni. Ovšem na jedné věci trvám, a to je ustlaný pelíšek. Zjistím-li, že rodina zanedbala své povinnosti, jdu to ihned ohlásit a oni musí jít a hezky mi ho ustlat, než se spokojeně uložím, abych si ho mohl později zase pěkně rozhrabat.

S páníčky teď pravidelně sleduji pořady o vaření. Tento jejich ušlechtilý zájem z celého srdce podporuji, protože i mně zajímá jídlo čím dál více. Je to vlastně můj nejmilejší koníček. Například jsem už pevně zavedl víkendové snídaně s rohlíkem s máslem v sobotu a topinkou s máslem v neděli. Může na tom být i trocha sýra nebo marmelády, ale třeba šunku sním radši zvlášť. Také jsem zjistil, že psí průmysl pokročil a vyrábějí už docela dobré konzervy a paštičky. Granule sice jím pořád, ale snažím se, aby v mém jídelníčku již příliš nedominovaly.

Jsou dobré k vytřásání z míčku, hledání po bytě nebo chytání ve vzduchu a jako nouzovka, když opravdu nic jiného není. Umím je už také docela dobře oddělovat od jídla v misce, pokud se to páníčkům nějakým nedopatřením smíchá. Naštěstí rodina zvládá vařit tak, abych se většinou poměrně slušně najedl. Tuhle si donesli domů lososa, dali mi milostivě kousek, a i když jsem jim jasně řekl, že by ho měli nosit domů častěji a v dostatečném množství, stále ho v misce nějak nevidím. Na tom tedy ještě musím zapracovat.

Momentálně trénuji rodinu k tomu, aby mě nosila po schodech a vysazovala a sundavala z gauče. Lidi pořád po bytě courají sem tam a já už jsem se nalítal po těch kluzkých točitých schodech a naskákal na gauč semtam ažaž. S gaučem je to docela v pohodě, stačí přijít k vybranému členovi rodiny a patřičným druhem pohledu a pokynutím hlavy dát najevo, že si přeju chvíli ležet na svém místě. To také znamená, že pokud se na tom místě náhodou nachází on, měl by ho laskavě uvolnit. Většinou to zabere, když to hned po prvním odmítnutí nevzdám a trvám si na svém. U schodů to ještě tak nefunguje, protože mě kolikrát zapomenou dole nebo nahoře a zmizí a to je pak nutné zaurgovat lidský výtah rozhořčeným štěknutím.

Po doslova letech usilovné snahy se mi ale konečně podařilo prosadit, že můžu chodit do města obě víkendová rána! A někdy i ve všední den, když je panička doma. Uznala, že jí nebaví se se mnou na procházce v parku hádat a přemlouvat mě, abych šel ještě kousek. Bodejť, chodím tam celý týden s ostatní rodinou a ještě se tam budu otravovat o víkendu. Na sídliště mě nesou nohy samy a ona má co dělat, aby mi stačila. Bydlí tam totiž moje oblíbená zrzavá Sindy a taky se tam dají vyčuchat mnohem zajímavější věci, než v parku. Sindy má navíc fajn paničku, která našemu kamarádění přeje. Naštěstí neví, že jediné, co si opravdu nepřeje, a to štěňátka po Sindy, si zase nejvíc přeju já.

Zato odpolední procházky jsem už zrušil. Radši si po obědě ještě trošku pospím a pak jdu jen zkontrolovat ulici, jestli je tam všechno v pořádku. Nedávno se tu totiž stala divná věc. Zmizela moje oblíbená pudlice Julča. Byla sice o nějaký ten pátek starší než já, ale to jí na šarmu, zejména v určitých obdobích, vůbec neubíralo. A pak se najednou objevila, jenže najednou to nebyla ona, ale on, akorát mladší a s ocáskem. Normálně mi ji vyměnili. A že to není změna k lepšímu, vám jistě nemusím vysvětlovat. 

Kdybych měl shrnout uplynulý rok, tak musím říct, že si nemohu stěžovat. O letních výletech jsem vám psal, podzim byl příjemný a zima neměla chybu. Napadl dostatek sněhu, na kterém se mi pohodlně chodí, takže jsem zvládal delší procházky a venku na zahrádce se mi do něj krásně utíral čumáček po jídle. Zavedl bych nejraději zimu celoročně. K tomu jsem měl zvýšenou domácí péči, dost času se mnou doma pobyla napřed velká panička a pak ta nejmladší.

To by tak ve stručnosti bylo, jak si teď žiju a věřím, že i v budoucnu mě čekají samá pozitiva a sociální jistoty.

 

PS: Samozřejmě proběhla i narozeninová oslava. Měla být na přání oslavence v úzkém kruhu rodinném, ale bohužel se opět nezdařilo. Panička pozvala na návštěvu Karla a Harryho. Naštěstí se od minula poučila, že rozdávat moje jídlo mně pod čumákem vede akorát k nepříjemnostem (mým), takže stran jídla byla učiněna přísná bezpečnostní opatření a návštěva proběhla ke spokojenosti téměř všech účastníků. Výjimku nebudu jmenovat. Osobně jsem je pak s radostí vyprovodil k autu, dohlédl, že nastoupili všichni a šel se konečně domů probírat svým dárkovým potravinovým košem.

 

Více fotek zde: http://www.cavalier.wz.cz/fotoakce.html

Tak zase za rok!

 

Váš Reny

 

 

 

Aktualizováno: 21.6.2011 — 12:52

151 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Milý Bradbury, vidím že se ti daří stárnout daleko lépe než mně samotné. a že to na tobě ani není vidět. Tak ti přeji ještě dlouhá léta spokojeného žití.

  Takhle opožděně ale přece všem Janům, Jeníkům a Honzům provolávám slávu.

  Můj syn měl být Jan ale rodinná tradice nedovolila a tak to byl Jindřich třetí či dokonce čtvrté generace. A už není, v cizí zemi mít ve jméně „ř“ není jaksi vhodné. A tak je z něho Henrik.

 2. Mocmoc štěstí, zdraví a spokojenosti jinýmu Honzovi, Jendovi a všem ostatním Janům – řádně to oslavte (beer) (dance) !

  1. Přidávám se v předpokladu, že všichni Honzíci právě burácejí někde v hospodách… (d) (dance) a třetí jsem chtěla dort, ale neznám šipku „nahólu.“

   1. Jenda si navaril hrnek pohadky mladi a nalozil se do vany s horkou vodou a eukalyptovou soli a oslavil svatek panackem vajecnaku. A jde spat. Dobrou noc deti. Dobrou noc strycku Fido!

  2. Fšem Honzíkům a Jeníkům!
   (d) (d) (d)
   nebo
   (beer) (beer) (beer)
   dle vlastních preferencí
   a hodně
   (dance)
   a krásnou večerní bouřku, pokud mají rádi bouřky.

 3. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Sedí rabín u večeře a najednou se ozve bouchání na dveře. Kohn, celý rozčílený si přišel stěžovat na svého souseda Blumenthala. „Maj úplnou pravdu Kohn, úplnou pravdu,“ povídá mu rabín.Sotva se za Kohnem zavřou dveře, přiběhne Blumenthal a nadává na Kohna. „Maj úplnou pravdu, úplnou pravdu.“
  Potom rabín znovu zasedne ke stolu a naleje si sklenici vína.
  Rabínova žena, která byla přítomna u obou rozhovorů, volá: „Jsi snad mešuge ? Vždyť nemůžou mít přece pravdu oba dva!“
  Rabín si povzdechne: „A ty máš taky pravdu.“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem přítomným klidný večer, hezké sny
  a pěkně se vyspinkejte. ~o)

  1. tedy Jovo, tenhle for mě málem zabil, mám trochu kašel a fakt jsem se musela jít uklidnit na čerstvej vzduch a užít foukačku bych se tu nesvalila zadušená smíchem
   vlastně by to byl prima konec

   co by jeden neudělal pro večeři v klídku 😀

 4. Za Renyho, který nyní odpočívá poté, co byl obdarován novým létacím talířem a následně vycvičen, učesán a vyvenčen, děkuji všem za krásná přání!

 5. Ó, pane oslavenče, Vaše výroční zpráva se četla jako víno 🙂 Jen tak dáááál (inlove) jste naše (*) a zasloužíte si cestičky plné (sun)

 6. Hlasim se na znacku z Brezove u Prahy. Dojela jsem koloem poledne. Bude velky rodinny mejdan. Juchuuuuuuu

  1. hani, peknou dovolenou v cesku preju a at vam sviti slunicko.

   sharko, dneska jsem delala ty citrony nakladane v koreni a soli.

  2. Vítám Tě cestovatelko (inlove) Tak, a teď si jen užívej krásných dnů. A starosti nech někde nad louží (sun)

  3. Hany vítej doma, už jsem byla jako na trní, doufám, že jsi v pořádku. Užívej si a pořáááádně to oslav. !!! (inlove) (y)

  4. Je prima, že ses ohlásila, Hani. (h) Vítám Tě doma – a ten mejdan ať stojí za to! (party) (music) (beer)

  5. To je teda frmol – zřejmě žádná sopka nesoptila a všechna létadla létala načas. Tak hezké pobytí v domovině přeju. (rose1)

 7. Renie, krásně jsi nám to tady naštěkal a my Ti přejeme moc,moc,moc krásných let soužití s tvojí pěkně vycvičenou smečkou. Jsi prostě King, to je vidět. (clap) (h)

 8. POSLEDNÍ VAROVÁNÍ:

  kdo chcete přispět svými fotografiemi do Zvířetnického kalendáře – máte poslední příležitost !! Dnes o půlnoci končí přebírání fotek.

  Upozorňuji – stále platí (JIŽ DÉLE NEŽ ROK) zadání – formát na výšku a velikost alespoň 1 MB

  Autorů je poměrně hodně – těch našich starých známých i některých skoro či úplně neznámých zabukistů. Výběr bude, je na co se těšit (nod)

  1. No jo, no…nakonec jsem se dala ukecat a ještě narychlo něco napráskala. Ale fakt nebylo z čeho vybírat…
   A kdy že se bude hlasovat o příštím roce? Někdy na podzim?

   1. my to poslali teď… taky nějak nicmoc – protože Beta stokrát jinak je stále stejně černobílá (chuckle)

    Hlasování o příštím tématu spustíme brzy… až si doděláme ten na příští rok (nod) Takže někdy na konci léta začneme…

  1. Z toho mám tak trochu smíšené pocity. Na jednu stranu ohromné úsilí rehabilitovat kocoura po těžkém úrazu a naučit ho znovu používat ochrnuté přední packy. A to za cenu nemalých nákladů – viz 30 dolatů za lekci. Na druhou stranu je tu bazén s vodou. Za každých jiných okolností velmi vhodné zařízení. Ale pro kočku bazén plný vody bez možnosti úniku musí představovat velké trauma. Kočky samozřejmě umějí plavat, ale dobrovolně to podstupovat nikdy nebudou. Nevím, jak vysvětlit zrovna kočce, že pravidelné plavání jí pomůže zrehabillitovat packy. Vím, že náš kocour by byl naprosto nešťastný a asi i strašně vyděšený. Na druhou stranu to evidentně pomáhá. Já prostě nevím, co bych v tomto případě dělala.

 9. Renýsku, pěkně jsi mě inspiroval. Naše holky ještě tak krásný dortík k narozeninám nedostaly. Letos se polepším.

  Hošíčku kavalíří, žij si svůj šťastný život ještě hodně dlouho, To Ti vzkazují Chipsičky a kocourek Mňouk Jiljí

 10. OT – ale moc důležité!!!

  kopíruji:

  V Ústí n. L. byla 23. června 2011 za přítomnosti majitelů, ze zahrady odcizena 4.měsíční fenka drsnosrstého jezevčíka barvy tmavý divočák, tetovací číslo: 82n788. Doma jí říkají Kačenka, oficiální jméno: Borůvka z Floránova panství. Vnpřípadě, že toto štěně někde spatříte, neprodleně informujte majitele: 723 419
  243 nebo mě: 777 682 168. Velice Vám děkuji za pomoc! Blanka Floriánová(chovatelka)

  Vždyť je to štěnítko od Béďulky !! Koukejte všichni kolem sebe

  1. jj, už jsem to viděla na cz-psu. To je hrůza! Malé kadlíkátko ukradli.

   p.s.: blahopřání všem Honzíkům i tomu jinému, aby se neuhnala radši pěkně slavil

  2. Propánajána!! Ukradli pejsátko! Držím palce, ať je zase brzy doma. Chudáci páníčci.
   To víte, že budu mít oči kolem celé hlavy.

  3. Ale ne! Pošlu tuhle zprávu na naši oblíbenou veterinu a budeme koukat, abychom viděli. I když mám obavu, že jsme od UL přece jen trochu daleko, náhoda je, jak známo, blbec. Snad to dobře dopadne… (y)

  4. No tohle!? Kdo jak mohl, za přítomnosti majitelů! :O
   Budu koukat všude při zemi. (nod) A štěnítkovi držím palce. (h) (y) (h)

   1. Tak to je to, co nechápu….jak jim ho někdo mohl ukrást,když tam byli…asi se zrovna věnovali něčemu jinému,ale to řešit nebudu..už to je i u nás na veterině a na MP.
    Snad se štěník najde…. (y)

  5. No to teda poteš, na záhrade pred očami majiteľov!!!
   To už čo musí byť za suteréna?!?!?! (punch) (punch) (punch)
   Chúďa Blanka …

  6. No, to je ale sprosťárna, moc přeju aby se štěňátko vrátilo,nemůže být daleko,to je jasný, neřádi jedni,přeju jim ať se jim to vrátí ,co udělali. ;(

 11. Dobrý den všem sešlým Zvířetníkům 🙂 Samozřejmě dodatečně všechno nejlepší badateli Renymu, sepsal to vážně pěkně, tak hezky s nadhledem a věděckým zápalem… A taky blahopříní všem Jendům, Honzům, Janům – ať už zjevným nebo skrytým. Pěkně si ten svátek užijte – takhle (d) nebo takhle? (beer) , každému po libosti.

  A když už jsme u těch výročí – naše slečna z Vysočiny Ruby měla 21. 6. první narozeniny… protože má ráda Smetánky (radši než tatarák), dostala jednoho svátečně ozdobeného. Vylízala do poslední molekuly a aby se přesvědčila, že už opravdu nic nezůstalo, nakonec si narazila kelímek na svůj delikátní nosík. Moc jí slušel.

  Jinak smečka myslí na všechny, kdo to potřebují, raduje se s těmi, kdo právě utrpěli úspěch, jenom tak trochu nestíhá. Sezona je v plném proudu a ta sveřepá květena odmítá navštěvovat nás ve firmě, abychom ji mohli řádně sečíst, popsat a vyhodnotit… A proto ji máme rádi. (f)

   1. Děkujeme, však ona se snaží. I když – asi bych měl spíš napsat, že se NÁM omotává okolo pacek, než že si omotává NÁS. Hrozně ráda nás totiž loví tak, že se celou kočkou obtočí kolem kotníku a malinko povytáhne drápky – jen tak, aby nespadla, ale stejně, zkuste si chodit s kočičím „nákotníčkem“…

    1. Ani nevím proč, ale Rubinka mi přijde čím dál roztomilejší. (wasntme) 🙂 (inlove)
     Modřanská smečka uctivě přeje kočičí princezně všechno nejlepší k narozeninám. (h)

     1. Nám taky, Vave (inlove) A děkujeme za přání. Rezavec Dalí byl ze začátku do Ruby regulérně zamilovaný – poté, co ho několikrát tryskem podběhla (mají na to oba správnou výšku), mírně ho tím zvedla od země a pak mu bez varování skočila na hlavu, bojimbojim, že hodný strýček Dalí pomalu mění názor…

      1. Terro, tohle by chtělo natočit! (rofl)
       Dalmatince, kterou jsem kdysi měl, tohle dělala jedna jezevčička. Prostě se rozběhla proti ní a podběhla ji. Niki se asi 2x začala rozhlížet, kde jí zmizela kámoška a pak jí to došlo, rozběhly se proti sobě, jezevčička zmizela, Niki vrazila hlavu mezi své přední nohy aby jí chytila a skončila v kotrmelcích.

       1. Bohužel nejsem moc zuřivý a pohotový filmař, Honzo. A Ruby podbíhá Dalího napříč, ne podélně. Nicméně je to pohled pro bohy, to zase ano. Jenže Dalí začíná být touhle hrou už mírně naštván, zdá se. A to jsem kdesi četl, že britky jsou klidné, rozvážné a mírné kočky, kterým některá temperamentnější plemena (např. mírně neurotické peršule) jdou „na nervy“. U nás se to zatím jeví býti opačně 🙂 Ebony, takto neotřesitelný kliďas, žádá občas celým kocourem: „dejte to černé nadělení někam jinam…“

         1. Až babetkoidní, Babulice dneska rozžvejkala a vyplivla čokoládový rohlíček (a to, jako všechno čekuládové, byl přikryt celofánem, aby na to kočky NEŠLY!) a totéž provedla se slaninovou křupkou.
          Eštěže vožmoulala vod každýho jen jeden kus, příšerka. Teď na mne huláká, že se jí dnes málo mávalo (mávátkem s myší), tak asi né film, né vana, né kniha – ale mávat bude panička a basta. (whew)

          1. Už jsem Ti vyprávěla, kolikrát mi Babet spadla do napouštěné vany, páč ji děsně zajímala tvořící se a vonící pěna? A víš, že ona se umí odrazit od hladiny? Znakoplavka hadr! Né, iný zvíře umí chodit po hladině, ale teď si nemůžu vzpomenout, který…

    2. Rubiška mališká musí tvoriť veľmi slušivý nákotníček (chuckle) !
     Pripájam sa k úctivému prianiu vašej mačacej šľachtičnej (inlove)

 12. Milý Renie – tvá výroční zpráva je opět dokonalá. Na fotkách ti to neobyčejně sluší a opravdu ti chybí jež jen muškterýský klobouk a rapír po boku. A do vycházek si nenechávej kecat – ve svém věku už máš právo na svůj vlastní názor.

  P.s.: všééécko nejlepší místním Janům, Jendům, jiným Honzům a ostatním Jenýskům – hezký svátkový den, chlapci zlatí (ano – přeji i svému Jendovi) – nazdraví (d) (d) (d)

  1. Také přeji všem Janům, Jendům – hlavně tomu, co bydlí před Hájem – i Honzům (vč.jiného – tomu obvzlášť). Užijte si dnešní den a ať Vás ty vaše pěkně rozmazlují.

   Také přeji jedné neZvířetnici Ivě, jíž jsem za babičku mečovou:
   „Ivo, všechno nejlepší k narozeninám“.
   Kytka už se váže a za chvíli bude spolu s velmi zajímavými obálkami transportována cestou přes Háj.

  2. Všetkým Jánom a Janom aj Jendom aj Honzíkom a Honzom a jinému zvlášť!
   Tak na vás – cheers! (d) (d) (d)

 13. Renie máš tu smečku pěkně vychovanou, tak ať se Ti ještě dlouho daří jen a jen dobře

 14. Všechno nejlepší k narozeninám, Reny, užil sis je skvěle. I s Harrym a Karlem. Ovšem tvůj dortík vypadal hodně lákavě. A ten dárkový koš. Jak je vidět, doma vědí, co se sluší a patří.

 15. Reníku, mávám a přeju pěkný čas s tvou smečkou.
  Janové, Jeníčci, Jendové, Honzové, Honzíčci, všechno nejlepší! Radost, pohodu, splnění přání a hlavně zdraví, zdraví, zdraví. (Což platí i pro další slavící a vlastně pro všechny)
  Pro kluky všeho věku třeba tuhle fotečku:
  http://www.astro.cz/apod/ap110620.html

  1. Áááááá! od rána jsem na to myslela, a ve finále zapomněla. (fubar)

   Hanýsku, drahý můj příbuzný (inlove) , jakož i Jendo (inlove) i další Janové, Honzové a Honzíci 🙂 , přeju vám všechno nejlepší k svátku! (h) Pěkně si ho o víkendu oslavte. (party)

  2. Všechno nejlepší Jendům, Honzům i Jeníkům (sun) (rose1) (d)
   A dodatečně i Zdenám a Pavlám (rose1)

     1. „Uprostřed… “ – ale kdepak, uprostřed je trpká dužnina se spoustou vody. (bow)

      1. Tsss! nezlob, techniku! (wait) uprostřed … ve středu či ve čtvrtek 🙂 …. nahoře … náhodou my přesně víme, kde je to Tvé krásné, dobré a něžné jádro! 🙂 (hug) (h)

 16. Renoušku, všechno nejlepší k narozeninám přejí Kubíček a Bobeš.
  Jejich předchůdce Matýsek by letos oslavil 11. narozeniny….Už čtyři roky nám mává z území na Duhovým mostem, čas utíká rychle a nejde zastavit….
  12 let je krásný věk, přejeme spostu zdraví to ostatní splní panička 🙂

 17. Pááni, Reny měl narozeniny! (party) Tak to už vážně začíná léto. 🙂

  Milý Reny, je moc fajn, že jsi o sobě napsal. Potěšilo mě, že rodině stále vládneš hedvábnou tlapkou a že se nenecháš ničím a nikým ošidit. (nod) (h) Pevně věřím, že se ti podaří tvé lidi vycvičit k ještě větší poslušnosti, třeba v tom lososovi jsou zjevné rezervy. (chuckle) Doufám, že příští hlášení bude zahrnovat i další tvé úspěchy. 🙂

  Přeju všem krásný den! (h)

 18. Podle toho, co jsem četla níže, je Borůvka taky zdatný výzkumník, akorát v jiném oboru, než Reny – abych tak řekla, orientuje se spíše na přírodní vědy, že? 😉
  Přírůstek teď opravdu neplánujeme – já osobně pro pejska podmínky nemám, rodiče nechtějí z více důvodů, což chápu a v neposlední řadě, Renyho by to šťastným skutečně neudělalo.

  1. Renie, to jsme si mysleli taky a měli jsme z toho strach jak patnáctiletý rozmazlený pes přijme mladšího kolegu – štěně. A udělali jsme velmi dobře – je z nich úžasná dvojka. I když Don na Luxe nestačí ale musela bys vidět třeba se Donovi nechce moc sejít schody a Luxík jde tedy pro něj a pomalu ho předejde a Don sešupačí schody jako nic. Nevím jak se dorozumívají ale Don bez Luxe nechce jít ani na procházku. Když řeknu nesežer to Donovi tak Lux poslechne. Naopak to ale není. Don vypucuje v nestřežené chvíli Luxovi masíčko z misky a granule mu nechá ale všechno je bez boje, jen s naší domluvou. A Renie je nádherný pejsek stejně jako Matyldina Borůvka.

 19. Veľmi pekne si to zhrnul Reny, rodinke vládneš pevnou hodvábnou packou a tie samé pozitíva a sociálne istoty do budúcna máš zaslúžené rokmi tvrdej vedeckej práce!
  Ale ten Kavalír King jazvečík španiel, ten by nemusel byť márny! Tam sa otvára veľký priestor na ďalší výskum! (chuckle)

 20. Borůvka přeje Renymu všechno nejlepší :)) Jako mladší ročník se badatelskou činností moc nezabývá, pokud nejde o výzkumy typu „jak dlouho se musím snažit odlízat páníkovi vousy z obličeje, aby přestal spát a začal se se mnou prát“ a podobně. Dvanáct let je na kavalírka hezký věk- a CD by mohla Renouškovi vybrat vhodného kolegu- nebo spíš kolegyni? Malá slečna by mu třeba vyhovovala 🙂

 21. Don s Luxíkem od Marsky přeje Bradburymu hodně spokojených let se smečkou! Dvanáct let to není žádný věk, šlápni do toho a vykroč směle vpřed. Don vzkazuje, že máš před sebou ještě hooodně zážitků včetně očuchávání slečen. Mlaďasové o tom ještě skoro nic nevědí.

 22. Hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Dvanáct let je krásný psí věk (nod) je skvělé, že se udržuješ v dobré kondici – a že nějaká ta fyzická aktivita je nahražena aktivitou duševní, to je správné. Takové psaní vědeckých zpráv je skvělá kompenzace odpoledních výprav do parku 😉

  Tak se za rok těšíme na další kavalírské vědecké zprávy (wave)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN