PSI: Ze salonní krasavice bahenní příšerou

Plemeno kavalíra jsem si vybrala, ještě když jsme bydleli ve městě. Přizpůsobivého psíka, bez příliš velkých nároků na množství pohybu. Weby chovatelských stanic vesměs tvrdily, že kavalír neudělá ostudu ani v luxusním hotelu, je to pes, který se přizpůsobí svému pánovi a celé rodině. Jen jeden se rozepsal o žravosti, kdy si kavalír dokáže posbírat i ovoce z keřů na zahradě a nepohrdne v podstatě ničím. Všechno je to pravda.

 

Ovšem běh života našeho zamířil na venkov a já jsme objevila další Borůvčiny skryté vlohy. Žádný web nic neříkal o tom, že zajíc pro ni bude zajímavý běžící aport (a naučit ji, že ho nesmí honit a musí se rychle vrátit, když ji volám, dalo dost práce), že vyhánění ptáků z křoví bude atrakcí dne, že se z ní stane fanatický norník, který hrabe v mezích u pole jako pominutý a při vhodné příležitosti se vyválí v mršině – ano, moje cimprlína, která ve městě tancovala mezi psími bobky, aby na nějaký nešlápla!

Z procházek si vodím tvora, ze kterého neustále obírám hrsti kudlibabek (profrčí křovím ve vinohradech a hned jich má plné břicho) a umývám tuny bahna (dokáže ho na sebe naházet značné množství vzhledem ke své velikosti).

Onehdy jsme šly po ránu na procházku – na naší terase pracovali zedníci a já jsem jim chtěla poskytnout chvíli klidu – Borůvka za nimi na terasu docházela a neustále jim cpala hlavu ke všemu, co dělali, aby viděla, co tam tak škrábe a skřípe. Proběhla se ve vojtěšce, nabrala směr na písčitou cestu, kam jsem jí ukázala, a vcelku vychovaně očichávala trsy na mezích. Na poli jsme se otočily, Borůvka se sice loudala za mnou, žrala trávu, ale v klidu poklusávala.

Za chvíli jsem se otočila a zjistila, že stojím na cestě v lánu pšenice, která se mírumilovně vlní ve větru, ale po psovi ani památky. Zavolala jsem a nic. Zavolala jsem ještě jednou, ale bylo slyšet jen zpívající ptáky, viděla jsem vlnící se obilí, vlčí máky, chrpy, ostrožky, rmen – hele, tamhle se jeden rmen trochu víc mrská. Ano, koneček Borůvčina ocasu, z něhož čouhala opravdu jen špička.

Hulákat jsme mohla, jak chtěla, psice měla hlavu vraženou v díře pod mezí a hrabala jak zjednaná. Když jsem ji za obojek vytáhla ven, ještě se tvářila ukřivděně. Z bílého čenichu jí opadávalo bláto a řasy kolem očí měly taky bahnitou maskaru (ano, odtud se bahno umývá moc dobře). Když jsme zavelela k odchodu, viditelně zaváhala, jestli by se k té díře neměla vrátit.

Takže už nemám elegantní slečnu. Mám bahnitou příšeru, která se jako dáma dokáže tvářit, třeba když si po ulehnutí na pelech podloží hubu polštářkem nebo když je vyvedena mezi davy a rozdává vlídné pohledy na všechny strany. To by jí pak to vyválení v chcíplém bažantovi nikdo nevěřil 🙂

 

Matylda

 

 

Aktualizováno: 20.6.2011 — 22:37

195 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Borůvice je skvělá pejsinka 🙂 a na té fotečce se tváří: a to myslíš vážně, cos tu o mě všechno sepsala???

 2. Matyldo včera tu bouřilo že jsem se bála mít zapnuto. Borůvka se skvěle zadaptovala na život na vsi. Každá dáma nejlíp ví kdy je čas na bahenní koupel pro ještě větší krásu.

  1. Jste (podle Borůvky) naprosto nesnesitelná a nepřející panička! 😀 Sama si za opatlávání bahnem v lázních zaplatíte balík a chudince spíláte za to, že se opatlá bahnem zadarmo. Ach jo, má to tak jeden (jedna) psí život. (angel)

  1. Slimáci? Nalíčit překlopené květináče s výřezy. Ráno odklopit, pár špetek soli a do půl hodiny není po slimácích ani stopa. (Na totální likvidaci jednoho vzrostlého jedince stačí 10 – 15 zrníček, do 30 minut beze zbytku zmizí.)

   1. s kachnou je větší sranda a žere jen ty hnědé hnusáky…domkáře ne, a domkář vleze i pod ten květináč a to je škoda….

    1. Ne každý si může dovolit chovat kachnu (y). Takže já to řeším květináči a solí. A funguje to.

 3. Jenom zase probíhám kolem, tak všechny zdravím a chválím články – však je to potěšení je i do vydání připravovat (inlove) O Borůvce slýchám často a strašně se mi líbí, že je malá, ale ne polštářová. Matylda si na paničku-prvničku vede znamenitě a jsem fakt zvědavá, na nového štěníka 🙂

  HankoW – tvoje těšení chápu a mám radost, že se ti konečně ta cesta povede a s nožkou chodivou! Mrzí mě moc, že zmeškám Pražení, ale zítra vyjíždíme na cesty a vracíme se až příští čtvrtek. Snad se potom nějak domluvíme (inlove)

  Ivo, držím palce, tuhle hrůzu máme za sebou, tak ať je Aiře i Ellie brzy líp! Za nic to nestojí, když ty chlupáči stonají, co?

  Jinak dopředu přeju všechno nej našim Zdenám (h) (f) (party) a virtuálně mávám oslavencům, které jsem prošvihla. Stále držím palce Půovi, Lenčině Petře a všem, kdo to potřebují (h)

 4. Pratele, tk jsem dorazila ve 4 hodiny domu, zpocena jak dvere od chliva, mame uz 4. den porade pres 40 stupnu C. Musela jsem udelat radu zastavek – neco vyzvednout, neco odlozit, jako penize 🙁 , a tak se to auto vubec neochladilo ani s klimatizaci na max. Ted uz jenom musim vyprat a ususit dve pracky, zbavit se vic penez psanim seku na uctenky, sepsat Chetovi pokyny jak funguje domacnost, naucit se jak dat fotky z fotaku na komp. Jo, a taky jeste napakovat kufr tak, aby nevazil vic nez 25 kg, pamatovat si, co nesmi do batohu do letadla, nezapomenout nic duleziteho, pripadne se krapet vyspat, ale, zitra dopoledne letim z Columbie do Atlanty a z Atlanty primo do Prahy. No, je to 10 hodin, tak si odpocinu v letadle. A v patek rano b budu v Praze a maminka bude cekat na letisti . (h) Trvalo mi to se tam dostat, loni touhle dobou jsem mela ject, alezlomila jsem si koleno, pak se ozvala slinivka a pak se rozpojil zanovni umely kloub, ktery se musel preoperovat…… Ja se tesim!!!!!

  1. Tak Hani, šťastnou cestu a žádný hlouposti! Leť pěkně pomalu a nízko 😉 (dance) (sun)

   1. Jo, zapomnela jsem Zdeni rict, ze ten cerveny klobouk nema chybu.

    A vsechno nejlepsi vsem Zdenam k svatku. (f) (sun) (d) (hug)

  2. Hano, šťastnou cestu !!!!! Budeme na tebe myslet. (inlove)

   Chetovi přeji aby nedopadl jako jeden známý,když mu odjela manželka a ani mu neřekla kde mají ledničku. (rofl)

  3. Jsou dvě možnosti: 1/ propojovací kabel, fotky stáhnout a uložit do C:/Dokumenty/obrázky, nebo, pokud je počítač vybaven čtečkou, vyndat kartu z foťáku, vložit do čtečky a fotky přesunout (pomocí pravého myšítka tamtéž). Druhá verze je rychlejší a karta je po vyndání ze čtečky automaticky prázdná, takže ve foťáku znovu použitelná. Následně je potřeba uložené fotky ,,pokřtít“, eventuelně zeditovat (GIMP, Photoshop, Zoner).

  1. Nevím, jestli a kdy se sem dostanu zítra, takže už předem preventivně přeju vše nej nej nej k svátku!

 5. Tak před chvílí jsem přišla od veterináře, naštěstí ho máme v dědině a má za manželku moji spolužačku z vysoké. V poledne jsem si všimla, že je Aira nějaká zvadlá, zalezla si do kotce a polehává. Pak jsem jí viděla tlačit a šly z ní krvavé hleny, po konzultaci s vetem jsem měla dát prášek (skutečně sypké) proti průjmu a pokud se nevylepší, tak zítra odpoledne dojít. Jenže děvče přestalo žrát, nedostala jsem do ní ani kousek masa, které jsem chtěla obalit v tom prášku…A pak ze psiny šla už krvavá voda, nebo spíš krev s vodou. Nakonec jsem volala znovu vetovi, co s ní – dostala chudina pigáro, jakousi pastu proti průjmu a do rána se uvidí. Otrávená zřejmě není, ale blbě jí je asi pěkně. Ellie má laryngitidu, Aira k tomu průjmu začínající zánět v uchu a teď čekám, s čím se vytasí Fleur. Ta, jak to vypadá, začne do dvou dnů hárat.

 6. Matyldo, není nad sehranou krasodvojku. Je-li pes od bláta,páničička je čisťounká, jaksi, že áno. (chuckle) (wave)

   1. Aido, taky jsem se s dovolením jukla (wave) Paráda (y) Stále mě udivuje čím se lidi dokážou bavit, fakt krása (clap)

   2. Aido , úžasné fotky. Musím ještě jednou projít pěkně pomalu. Díky ! (wave)
    Jo a samí krásní lidičkové. 🙂

 7. SOS pro šarpeje
  Hledáme domov pro ani ne ročního psa šarpeje bez PP. Je hodný,snese
  děti,kočku,není agresivní ani dominantní.Psů samců se bojí.Je přátelský,ale
  zpočátku bojácný a nedůvěřivý.Majitel,ruské národnosti,ho již nechce.Pejska
  nabízí zdarma. Kontakt na zprostředkovatelku al.viskova@seznam.cz

  1. Myško, gratuluju!!!
   Vave, díky.

   P.S.1: po bouřce se tu udělaly krásný červánky
   P.S.2: dneska mi načtení příspěvků trvá snad 2 minuty 🙁 – že by počasí?

   1. ZANO, PŘÁVIDÍM ČERVÁNKY. U NÁS LEJE JAK Z VELEKONVE AŽ DOTE´D , ALE BOUŘKY UŽ ODEŠLY V DÁL, I KDYŽ PATRNĚ SVOU SPOUŠŤ ZANECHALY. BĚHEM NECELÝCH DVOU HODIN SE TU DVAKRÁT ROZHOUKALY SIRÉNY HASIČŮ, ABY SVOLALY ČLENY SBORU KU POMOCI. NETUŠÍM SICE. CO SE OPRAVDU DĚJE, ALE PŘEDPOKLÁDÁM, ŽE SPOLEČENSKY NALADĚNÁ A ROZDOVÁDĚNÁ VYTRVALÝM VELMI INTENZIVNÍM DEŠTĚM NAVŠTĚVUJE DOMY NA SVÉM BŘEHU. BRR, NECHTĚLA BYCH BÝT V KŮŽI NAVŠTÍVENÝCH. ALE NEBOJ, I MÁME Z VODY SVŮJ DÍL. OPĚT TU LÍTÁM S KÝBKLY A CHYTÁM DO NICH CRČÍCÍ VODU, BO SWE MUSELA NĚKDE VE STŘEŠE VĚTREM PŘI BOUŘKÁCH POSUNOUT NĚJAKÁ TAŠKA, TUDÍŽ JEDINJÁM MÍSTNOST, DO KTERÉ ZATÍM PŘEDTÍM NEZATÉKALO, UŽ NENÍ SUCHÁ. MÁME STAROSTÍ NAD HLAVU, JEZDÍ SE OBDEN ZA PETROU, ZÍTRA JE ČVTRTEK ČILI DEN NEOUŘEDNÍ, TUDÍŽ SE S NÁMI OUŘEDNÍCI BAVIT NEBUDOU. AŽ V PÁTEK SNAD SE DÍT NĚCO BUDE. MÁM DĚSNÝ VZTEK, BO PLATÍM NÁJEMNÉ POCTIVĚ, VČAS V PLNÉ VÝŠI A, DOSTI VYSOKÉ A VŮČI OBCI ŽÁDNÉ DLUHY NEMÁM NEMĚLA JSEM ANI MÍT NEBUDU,. KRUCIŽ, TAK SI ASPOŇ ZASLOUŽÍM KLIOD A ŘÁDNÉ BYDLENÍ, KDYŽ HO PLATÍM, NE? NEMÁ NĚKDO Z VÁS RADU, JAK PŘIMĚT MĚSTO, KTERÉMU DŮM PLATÍ, ABY KONEČNĚ OPRAVDU OPRAVILO STŘECHU DĚRAVOU JAK CEDNÍK, ABYCHOM JEN NETRPĚLI PROTOŽE BYDLÍME AŽ POD STŘECHOU? MĚLI JSEM STĚNY BYTU ROKY PLNÉ ČERNÉ PLÍSNĚ, KTEROU JSME VLASTNÍMI PROSTŘEDKY( A NE ZROVNA NEJLEVNĚJŠÍMI) A VLASTNÍM PRACÍ USILOVNOU ZLIKVIDOVALI. ÚŘAD NIČÍM NA LIKVIDACI NEPŘISPĚL A JENN NÁM UŽ PĚT CELÝCH LET SLUBUJE OPRAVU DĚR. JEN SLIBY A SLIBY VŠAK DÍRY NESPRAVÍ A DĚRAVÝ KOMÍN A VŠE KOLEM NĚJ TEDY NEVYSPRAVÍ. UŽ TUŠÍM A VIDÍM, JAK SE ZAS BUDOU VPÁTEK NA OUŘADĚ KROUTIT JAKM HADI A MAZAT MI MED O CHYSTANÉ CELKOVÉ REKONTRUKCI KOLEM CELÉ HUBY. I KDYŽ STAROSTA SVATOSVATĚ SLÍBIL, ŽE NAŠE BYTOVKA PŘIJDE NA ŘADU NA SÍDLŮIŠTI JAKO PRBNÍ, ASI BYL NĚKDO PILNĚJŠÍ A TAKY OCHOTNŠĚJŠÍ K NAMAŠTĚNÍ JEJICH KLAPES, TAKŽE LEŠENÍ SE POSTRAVILO, ALE U ZCELA JINÉ, NIKOLI TÉNAŠÍ BYTOVKY A LEŠENÍ TAM STOJÍ DODNES A JEN TAK BEZ AKÉHOKOLIV PRACOVNÍHO POHYBU, ANIŽ BY NA OPRAVĚ KDOKOLI PRACOVAL ČI JEN RUKU K DÍLU PŘILOŽIL. KDYŽ JSWEM SWE DOTAZOVALA, PROČ S ZAČÍNALO JINDE. NEBYLA ODPOVĚĎ ŽÁDNÁ A STAROSTA SE JEN KROUTIL JAK HAD. UŽ MÁM VÁŽNĚ DOJEM, ŽE ZDE NIC NEPOMŮŽE A UVAŽUJU UŽ O RÁZNĚJŠÍM POSTUPU. MŮŽE MI NĚKDO PORADIT, CO BYCH JEŠTĚ MOHLA UDĚLAT, ABYCH SE DIOMOHLA KONEČNĚ KVALITNÍHO BYDLENÍ, ZA KTERÉ TAKY PLATÍM? JE TU BINEC, STAROSTA SI DĚLÁ CO CHCE, HRAJE SI NA SVÉM PÍSEČKU A HRU “ MALÁ DOMŮ“ STÁLE. OSTATNÍ ČLENOVÉ MĚSTSKÉ RADY NESMĚJÍ NAHLÉDNOUT DO NIČEHO, CO SE INVESTIC A HOSPODAŘENÍ TÝČE, DOKUD STAROSTA NEDÁ SOUHLAS. ZAVÁNÍ TO VÁŽNĚ VELICE INTENZÍVNĚ MAFIIÍ A JÁ UŽ JSEM V KONCÍCH S UMEM A RADAMI. A JEŠTĚ K TOMU MÁM SPOČÍTATV 5+8, TEDY13!!!

    1. DODÁVÁM KE SMYSLU VĚTY NAHOŘE. TEN, KDO NAVŠTÍVIL PATRNĚ OBYVATELE, JE RADBUZA, ŘEKA, VEDLE NÍŽ A NAD NÍŽ ŽIJEME. A ZAS 13§§§ CO SE MÁ STÁT, STANE SE. JDU VYLÍT LAVÓR POD DÍROU A CHRNĚT.

    2. LenkoS, je mi to strašně líto, ale pomoci nedokážu ani radou. My sami máme flekatý strop už od zimy, kdy protekl ZREKONSTRUOVANÝ balkón nad námi. Holt napadl sníh a odtál nám do obýváku a do kuchyně… Ten balkón a kus střechy pod ním (těžko se to popisuje, ale z balkónu vede ještě kus střechy a po tím vším máme kuchyň a obývák) kromě evidentní netěsnosti (možná i střechy) má ještě jednu pozoruhodnost. Odtokový kanálek je několik centimetrů nad podlahou balkónu, přičemž balkón nemá klasické zábradlí, ale regulérní stěnu. Výsledkem je „bazén plný vody“ u sousedky nad námi při každém dešti. Dosud jsme nebyli schopni zjednat opravu a teď ještě v domě bojujeme se štěnicemi, které sem zavlekli naši romští spoluobčané. Také platíme činži a včas…

     Lenko, hlavně držím celou dobu palce dceři, aby se jí brzy dařilo zase lépe. (h)

  2. Vave, moc děkuju. Dětem to slušelo a snažili se být opravdu za pincezny a pince, sklidily velký potlesk, tak mám zase trochu nos nahoru. Ale já přes něj zase brzy dostanu, abych ho nevystrkovala. Tak už to u mně chodí.

 8. O.T. pro DEDE:
  pěkně prosím, až budeš mít čas, budeš tak hodná a vyvěsíš mi pozvánku na Pražení? Dík. 🙂 (e)

 9. Matyldo, jsou to radostě, co? 🙂
  Krejg se samostatně pase na jahodách, pomalu se chystá, až dozrajou maliny a rybíz, ani nepotřebuje pomoct se sklizní, zvládá to sám 🙂 Kvůli banánu tančí. 🙂

 10. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Sousede, představ si dopoledne mi přivezli hnůj na jahody!
  „Neříkej, to my si na ně dáváme šlehačku.“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem přítomným klidný večer, hezké sny, pěkně se vyspinkejte
  a na jahody si dávejte raději šlehačku. ~o)

  1. (rofli) (rofli)
   I když představa, jak na záhon zralých jahod sklápějí ten hnůj – to je taky dobrý (chuckle)

  2. JOVO, TY ZVÍŘE!! ZAŘVALA JSEM TAK, ŽE JSEM VZBUDILA UŽ SPÍCÍHO JIŘÍHO. UÁÁÁÁ, TO JE FAKT NÁDHERA A AKTUÁLNÍ. DNES JSEM TAKY HNOJILA JAHŮDKY KRAVINCEMA , OKURČIČKY ZAS KOBYLINCEMA A NA VŠE OSTATNÍ( RAJČÁTKA, PAPRIKY A JINOU ZELEMNINKU JSEM NALÉVALA VLASTNORUČNĚ ZHOTOVENÝ DOZRÁLÝ A NAŘEDĚNÝ KOPŘIVOVO KOSTIVALOVO PŘESLIČKO ŘEBŘÍČKOVĚ VRATIČOVÝ ZÁKVAS .VŮNĚ SE ZAHRÁDKOU SICE ŽÁDNÁ NELINULA, ZATO VŠECHNA KYTÍ A ZELENINKA SI JISTĚ PO TOM VELIKÉM DEŠTI, CO TU CEDÍ KSRZ STŘECHU DO NAŠEHO BYTU, POVSKOČÍ A POVYROSTOU. K MÉ RADOSTI. ZROVNEA DOPOLEDNE JSE JEŠTĚ ZASILA TYKEV HOKKAIDÓ. TAKŽE TZÁLIVKA PŘIŠLA VHOD. NO, ALE NYNÍ UŽ VOLÁM DOST, PROSÍM , UŽ STAČÍ.

   1. JSEM DĚSNĚ ROZTĚKANÁ, TAKŽE UPŘESNÍM PROM JISTOTU. VEŠKARÝ HNŮJ BYL ZKVAŠENÝ, A NAŘEDĚNÝ JAK KOPŘIVY, NIKOLI ZAČERSTVA. CHCI OURODU RAJČAT A SPOL, NE HNOJEM SPÁLENÉ ROSTLINY. DOBORU NOC. POKUD NĚKDO VÍ RADY S MÝM PROBLÉMEM, PORĎTE, PROSÍM.

 11. Asi jste měli smůlu na „vadný kus“ 😀 😀 Tedy, my jsme s loveckými vlohami tak trochu počítali, když jsme si kavalíra pořizovali, neboť jsme si přečetli jejich historii, ale naše kluky v životě nenapadlo něco lovit nebo hrabošit v zemi. Na druhé straně, náš Reny má zas docela daleko k přátelskému společenskému psovi 😉

 12. OT dotaz pro slovenskou a obecně kulinářskou sekci – otec se byl rekreovat v ve Vyšných Ružbachách a hlásil, že na každé druhé ceduli před hospodou se kromě halušek atd. nabízely slimaki (to měkké i na konci mi nějak vyplynulo samo, nevím, jestli je to správně). Googlila jsem, ale vyhodilo mi to jen polské odkazy na kynuté šnekovité pečivo s nejrůznějšími náplněmi. Je to správně?

  1. Slimáky sú naozaj koláče z kysnutého cesta s náplňou (škoricovou, kakaovou), Vyšné Ružbachy sú na severe, v podstate je to goralský kraj, takže tá poľština sa ponúka. Ale tieto koláče dostať bežne aj v Bratislave.
   Nepredpokladám, že by naozaj ponúkali slimáky (šneky), to mi na danú lokalitu celkom nesedí.
   Ináč sa vyjadriť neviem, vo Vyšných Ružbachoch som nebola od detstva a to už je naozaj dávno, doba sa zmenila, netuším, čím teraz ohurujú hostí. Kedysi na mňa najviac pôsobil ostrov uprostred bazéna. To bola atrakcia, ktorú som nikde nevidela 🙂

   1. Díky, Edito, šneci to určitě nebyli 🙂 Já jsem tam taky byla jako malé dítě a taky si ten ostrov pamatuju. Táta tam jezdí posledních pár let cachtat se v termální vodě, ale letos poprvé trefil termín, kdy byly naplno rozkvetlé horské louky. Byl nadšený, ale fotky má samozřejmě nasyslené někde v domácím compu 🙂

   2. EDIT A RENÁTO, JÁ MOHU SLMKÁKY P DÁVAT ZADARMO. ALE JEN TY SLIZKÝ, ŠPANĚKSKÝ. TĚCH MÁME A PŘIBUDE JICH PO TAK VYTRVALÉM DEŠTI CELÁ STÁDA. BOHUŽEL SI UŽ PATRNĚ VYTVOŘILI REZISTENCI I NA TEN JED, KTERÝ JSEM DODSUD POUŽÍVALA, TAKŽE J UŽ SLIMÁCKÁ KALAMITA PŘEŠLAPUJE ZA DVEŘMI , BA JISTĚ JIŽ JE ROZRAZILA DOKOŘÁN. DNES MNE BOUŘKA VYHNALA, ALE VČERA JICH BYLO….

   3. Editka, tam som sa naučila plávať! V tom kúpalisku s ostrovčekom – na ostrovčeku bol rozložitý starý smrek.
    Plávala som od kraja bazéna k ostrovčeku a naspäť, šťastná ako blcha, že už to viem. Mala som 12 rokov, boli prázdniny a boli sme tam u niekoho na chate. Úplne živá spomienka …
    Aha a zabudla som ešte, že je tam krásne, aj teraz. Len počasie môže byť dosť vrtkavé a sem tam aj uprostred leta dosť chladno.

  1. Heč, my máme už třetí průtrž mračen během dvou hodin. Mám velmi důkladně vymáchané prádlo na balkóně (rofl)

   1. u nás v posledních dnech lije často. Poslední šplách byl dneska dopoledne… Takže mi ani nevadí, že ta první várka bouřek se před Libercem rozestoupila a zatím tady moc vody nespadlo. Světelné a zvukové efekty jsou výraznější…

    1. K večeru jsme byli v Mladé Boleslavi nakupovat a když jsme po 8 hodině jeli domů, přejíždí se tam takový kopec, tak tam ve vesnici místo silnice opravdová řeka. Místní to filmovali a fotili.

  2. Tady na Placatce pršelo velmi výrazně. 4 km po proudu Labe – v Toušeni padaly veliké stromy, tady to tak veliké nebylo.

   1. Taky mi to tak přijde :*
    Ostatně jí úplně chápu, taky mám radši přírodu než město (čímž nechci říct, že bych čas v přírodě trávila převážně s xichtem zanořeným ve vlastnoručně vyhrabané jámě)

 13. Matyldo, jak už psali předchůdci – Borůvka je díky vám šťastnej pejsan. A že je i trochu čuňátko, to k tomu neodmyslitelně patří.
  Juj, moc se těším na přírůstek do smečky 🙂

 14. Hlásám 45 bodů z 50, ovšem pořadí a případné přijetí projednává hlavní přijímací komise až zítra odpoledne, tudíž konečný výsledek bude znám zřejmě pozítří. Tímto děkuji za přidržení palců a opět je přenechávám potřebným a potřebnějším.
  Odcházím umýt děti (taky jako čunčata) , trochu odhrnout ten jejich celodenní čurbes (aspoň z hlavních průchozích tras) , pochválit Ferdu za přežití (holky už spolupracujou na zničení jeho nervů) a posléze horizontálně upadnu a usnu.

 15. Teda pardon, ale musím – Zvládli jsme to, zvládli, mám radost z Myšátek, byla skvělá. Sice to nebylo úplně bez chybičky, ale úspěch byl. A protože jsem blb a neumím dát fotku na rajče, nemůžu vám ani ukázat, jak moc jim to slušelo. Pěkný večer všem.

  1. Myšičko, gratuluju! (h) (clap) (y)
   Jestli chceš, pošli mi fotky mailem, dám je na rajče. 🙂

 16. Už jsem tu hodně dlouho nepotkala Louk s naším rodinným oblíbencem Pedrem, neví někdo, co s nimi je?

   1. Betka mi tu kouká přes rameno a je moc ráda, že jsou i jiné objekty k pomilování (rofl)

   2. Louk, už se jen připojím,já miluju Pedrouška a ty fotky,no toto, to se hned tak nevidí. (inlove) (rofl)

   3. Toto som tu ja včera zmeškala! Pedrito je ne-sku-toč-nýýýýý !!!! Chechtám sa tu jak pako (rofl)

 17. Jo, Boruvka! Pamatuju si, jak byla psi batole na Brneni pred par lety a sla z ruky do ruky. venkov ji zrejme prospiva. 🙂

 18. a žravost, to mohu potvrdit. Bobík s Kubíkem sklidili jahody ze záhonu. Labužnicky si vybírali ty nejzralejší a s výrazem gurmána je mlsali 😀

 19. Matyldo, nepomlouvej Borůvku, ona by žádný fujtajbl nedokázala ani očuchnout na to vyválet se v něm! Stačí se podívat na tu nóbl čumindu. A bahýnko? To musí, co má chuděra dělat když pořád prší. Jen ten stavební dozor Ti věřím, to jo to naši psi také měli vždycky v náplni pracovního dne. Ještě teď musí projít dílnami aby se podívali zda je všechno v pořádku a na svém místě.

  1. Kubíček má krásnou barvu. A Bobeš je prostě Bobeš 🙂 Borůvka taky získal sestřih- asi vlivem kastrace jí narostla hodně nehezká srst na zádech a taky byla pořád jako to čuně, z dlouhých chlupů to šlo špatně- tak jsme ji s Pitrýskem upravily- Pitrýsek stříhala a já jí do toho kecala 🙂 Ta fotka pod článkem je asi týden po ostříhání.

 20. Borůvka je dáma, co ví, co se sluší a patří. Však jste jí proto pořídili tak elegantní a slušivý krátký sestřih.

  I Barunka se umí zprasit. Jednou to byl hnůj, jindy slimák, každopádně to umí. Naposledy včera jí v trávě něco velice vonělo a snažila si ten chanel5 vetřít za ucho. Když jsem na ni houkla, tvářila se tááák hříšně. Až se styděla za svou marnivost 😉

 21. Matyldo, ty se dolů už asi nejukneš, hele, na kolikátej pokus najde pod kelímkama to maso Mušketýr? (angel)

  1. Sharko, neboj, já jsem se dolů koukla, ale zvažovala jsem, jestli to mám večer zkoušet- Mušketýrovi totiž nestačí tam dát kousek sušeného masa, jemu by tam bylo třeba umístit kusanec uzeného 😀

 22. SMAJLÍK – píšu to takhle, protože se mi nedaří ho umístit

  Zdravím Matyldu a Borůvku, je to holčička šikovná, tedy vlastně obě, přičemž čubinka se umí postarat, aby se panička nenudila.
  Ostatně Matyldo psa sis pořídila pro zábavu, ne?

  My taky máme přehled, kde je na poli upuštěný kus rybky, kde se válela divoká prasata a kudy táhla parta z hospody… No a pak to doma umejeme.
  Ovšem naše čubizna, česká strakatá slečna Bony, na nás kouká nepěkně, když zazní povel „hop-do-vany-ty-prase“. Naštěstí jsme při přestavbě bytu rafinovaně umístili příchod k vaně tak blízko vchodových dveří, že Bony obvykle nestačí zdrhnout! A to bylo řečí od stavitele, že bychom tu koupelnu měli situovat jinam, tady že si budou ty dveře překážet – no jo, dveře si sice překážej‘, ale čubu obalenou bahnem (i horším svinstvem, že…) mohu hned po příchodu domů nasměrovat do vany, a nezaneřádím půlku bytu.

  Stejně tak – kdykoliv náš stařičký kocour vyskočí na kuchyňskou linku a má tam svůj prostor – si vždycky vzpomenu, jak na mne v těch drahých a renomovaných kuchyňských studiích DIVNĚ koukali, když jsem ji vysvětlovala, že rozmístění kuchyňské linky podřizuji přístupové dráze starého kocoura… Ti architekti snad nechápou, co to je mít doma zvíře!

  1. Ad: “ … na nás kouká nepěkně, když zazní povel „hop-do-vany-ty-prase“

   Milá Zdeno, bodejť by nekoukala, má starosti, že už prt vidíš, když do vany směřuješ vepříka! Kde jsou kelčáky, kde štětiny, kde kopýtka?! Hmmm, hmmm – že ty jsi ve škole chyběla, když se probírali divočáci! (rofl) (rofl)

  2. Keď Bony dosiahol určitý vek, tak som presťahovala smetný kôš pod okno a na jeho miesto posunula stoličku, pretože starý pán už mal problém vyskočiť na linku. Doteraz to tak mám, pretože aj Benji už má rovnaké problémy a pre mňa predsa nie je problém smeti prenášať naprieč kuchyňou. 😀

 23. Matyldo, je prostě vidět, že Borůvka je správný pes na správném místě a ve správných rukou. Takže si to náležitě užívá! A děsně jí to sekne!

 24. Milá Matyldo,
  Borůvka je dáma,která ví,co na sebe hodit,když někam jde (chuckle) – ty taky nejdeš určitě na procházku do polí v kostýmku a lodičkách a uznej,že takovej chcíplej bažant je parfém, kterej se hned tak nesežene (happy) ,tak jí to odpusť (inlove) !

  1. Beďulko, už jsem odklikla. Na 10 umí jen Pánbůh, tak jsem tam dala 9. stačí?
   Naprosto fatastiko foto bojového (GRRRRRRRRRRR!) plemene.

   1. Je otázka, co se od něj naučí ta koťátka. Aby to pak nedopadlo tak, že pejsek se bude spokojeně válet na gauči a rota bojových koček terorizovat okolí. 😀

 25. Holky Pardubicko-chrudimské, co jste to včera pořádaly za reje? (dance) Čarodějnic už bylo (chuckle)

 26. Grrr. Sežralo mi to komentář. Tak znovu.
  Borůvka je potomek malých španělů, kteří lovili drobné vodní ptactvo. Tak se nediv, že se její vlohy probudily. Je správná, správná, správná! I když je krasavice dekorativní, není to jen polštářový pes. Mně je těch polštářových líto, těch, co se nedostanou ven, nosí se v kabelce a venčí na noviny. Správný pes bez ohledu na velikost a délku a hustotu srsti je šelma ta také trochu prase. On i joskšír původně lovil krysy. Buď ráda (já vím, že jsi), že je Borůvka normální pes. I když ty tuny hlíny dokážou naštvat (mně to povídej, mám větší, chupaté a tři), pořád lepší než znuděná čuba.
  Ale tobě tohle nemusím povídat a těším se na povídání o novém přírůstku. Ona ho Borůvka vychová, naučí (i tomu, co zrovna nechceš)

  1. To byl taky jeden z důvodů, proč jsem si vybrala kavalíra- malého psa, který ale vypadá jako pes a ne jako hračka do kabelky 🙂

   1. Přesně. Pokud bych někdy skončila u malého psa, byl by kavalír první v užším výběru. Zatím ještě zvládnu psa trochu většího.

  1. Nojo, tento týden je hodně svátkový! 🙂
   Milá Pájo a všechny Pavly a Pavlínky, přeju vám všechno nejlepší. (h) (f) (sun)

  2. Pájo a ostatní Pavly a Pavlínky, přeju všechno nejlepší a ještě lepší! (y) (h) (rose1) (^) (d)

 27. ………..Z bílého čenichu jí opadávalo bláto a řasy kolem očí měly taky bahnitou maskaru……….

  😀 😀 😀

  ……..Takže už nemám elegantní slečnu. Mám bahnitou příšeru………..

  ščááástný to čokl (y) 🙂

  ščastnej každej čokl, kterej si může rejt v hlíně, lítat vysokou trávou a uštvat se do bezvědomí, zprasit se jako kanec, koupat se v kdejakým bahňáku a užívat si psího života plnými doušky.

  1. Žejo? Taky si tohle říkám, když vidím ty naše dvě kratinožky zahrabané do půlky těla v hlíně a kutající zřejmě novou trasu metra, případně šťastně se rozvalující v louži, neb si nutně potřebují ochladit podvozek! (clap) Mylím, že Borůvka si teď užívá ten správně spokojenej psí život (h)

   1. jojo, vítr v chlupech, bahno na šňupáku…… 😀 😀 co může být pro čoklida lepšího? Tohle v parku nezažije. Jsem hrozně ráda, že mám možnost být s Ešusem víc venku jak doma. Za barákem pole, na challupě habakůk vlastního prostoru + rozlehlá pole a les, pro psa a ohaře zvlášť ideál. No a pro mě taky 🙂

    1. hele – ty máš nějaké své fotky, ale taky máš parádní praštěné Ešuse od Fajků… poptej se autora a klidně ho přihlaš do soutěže fotek pro Zvířetnický kalendář 2012 … Ešusí fotky by jistě patřily k těm hodně oblíbeným (chuckle)
     Jen už sebou musíš hodit – vybrat tři a poslat Zdeně b.p. do této soboty !!

     ale to zvládneš

 28. Hezký den všem, dneska si dovoluju – jedeme se stříhat s Terrym

  Matyldo, Borůvka je skvělá, prostě objevila skryté vlohy, které ve městě halt nemohla patřičně rozvíjet 🙂
  Frogášek poslušný pejsek tady na pasekách naprosto ohluchl a nejštastnější je když může večer jít ven úplně sám! Přitom je závislák a beze mě ani ranu…..a hle najedou pes samostatný 🙂 tak ho občas nechám jako utéce zapomenutou otevřenou brankou 🙂

  jo venkov dělá divy

  pohlazení Borůvce i Polárce

  1. Chudinka vystavovaná zušlechťovaná Terýnek (Nasťa jde také?).
   Já jsem naši trpitelku stříhala sama (střihla jsem se jen jednou, čubu jsem nestřihla jen jednou zavadila ostřím o ouško a byla sjeta znechuceným pohledem), koupat se bude… nevím kdy, ale bude muset, je jak prase – to budou zas ksichty. Prostě týrání výstavou 😉 Vy asi budete až v neděli? My jsme v Brně v sobotu, asi povezu všechny i když vystavovat budem jen Ginny (co kdyby se povedlo umístění). Hlavně jedem fandit Blekýsovi – bude to jeho premiéra.

   1. Evi, nene my jsme též v sobotu, těším se na Tebe i Tvoje holky. Určitě Vás najdu, před náma je 60psů!!! času habakuk.

    Terry je krásný – jako vždy, ještě ,aby to viděl i pak rozhodčí 🙂

    taky moc nemá rád výstavní úpravu, ale sama výstava ho baví, půjčuju ho do junior handlingu, on umí všechny ty figury a otočky a nikdo ho to neučil – prostě výstavní hvězda (*)

 29. O.T.-jestli někde zbývá přebytečný palec, tak o něj poprosím. Za chvíli odjíždím na přijímačky a nějak z toho nemám nejlepší pocit (nestihla jsem vůbec nic přečíst a tudíž příprava nulová)

  A Borůvka musí být krásná, i když obahněná. Je totiž dáma

  1. Týýýýnóóóó! (inlove) Dáš to – okouzlíš je svým keltským šarmem i znalostmi, které v sobě prostě máš, ať chceš, nebo nechceš. 🙂

  2. Týno, Zvířetníci stojí za Tebou. Hrrr na mě, nepřátel se nelekej na množství nehleď.
   Protože mi nejdou smajly, píšu: DRŽÍM PĚSTI pro samé štěstí.

 30. Bez vyjímky jsem vždycky měla psa, který se v nejnevhodnější chvíli vyválel v tom největším hnusu, ovšem Majda je naprosto nepřekonatelná. Gaston 1. miloval tekoucí shnilé ryby, Bohoušek lidská hovénka. Majda bere vše a navíc přímo miluje mrtvolný pach a PAMATUJE si, kde že ležela ta chcíplá kočka když jsme tudy před dvěma měsíci šli a naprosto bez zaváhání k ní zamíří. Než se stačíme rozkoukat, má kočku za uchem. Uprostřed pole neomylne najde rybu zde volavkou zanechanou před nějakou tou dobou, hnojiště je lákavé jako cukrárna pro dítko. Nejenže z ní stále visí nějaká ta květena a přes čumák hozený slint, velmi často voní bahénkem. Nebude se koupat v čistém písáku když může zapadnout do bahnitého potoka kam vedou trativody z několika vesnic…..

  1. Tak až takhle zlé to s Borůvkou není, obvykle se dlouho chová slušně a pak překvapí. Když s ev něčem vyválí ohař nebo berňák, tak to tady všichni berou, jako že to jsou čuňata, ale Borůvice vypadá tak úhledně, že tam smrad pak o to víc překvapí 😀

   1. …………. Když s ev něčem vyválí ohař nebo berňák, tak to tady všichni berou, jako že to jsou čuňata,………..

    Matyldooooooooooooo!! Matyldoooooooooooo!! mám se urazit???? 😀 😀 😀 😀 😀

    náááhodou tak abys věděla, víš, náš ohař je dámička, je dámička, je dámička, je dámička a pak……. najednou…….. zničehož nic……… je ………. čuně 😀 😀 😀

    (zrovna dneska jsem šla na tramvaj- či se spíše plouhala, neb kvůlivá zde probíhající návštěvě jsem se musela pohybovati ve slušivém oblečení, což v pindělí obnášelo příšerně vysoký podpatky co jsem si navlíkla k šatům a dneska mám z toho vyvrácený nohy 😀 a v jednom místě zaznamenala, že ti majitelé psích prasátek, kteří tudyma dnes půjdou, budou mít evidentně vystaráno, někdo to tam hustě znečistil 🙁 )

    1. Jooo podpatky … to jsem ted ukecaval jednu swingařku, aby dorazila na tango … že prý si na to bude muset půjčit boty na podpatku anžto žádné nemá. A že prý na tom neumí chodit, tak jí partner nebude smět pustit nebo spadne … stačí říct … 😉

     Stejne, nevim co vsichni delaj … jsem si v sobotu zas zatancil na jehlach (cca 8cm podpatecky;)) a celkem dobry …

   1. Není, neb Majda je zjevně šelma a lovec. Prasátko byl Bohoušek, ten se válel v těch lidských a ještě si je aranžoval po celém tom mohutném krku i s přiloženým papírem. A vzhledem k tomu, že s námi jezdil na kanoi a vodáci se… všude, měli jsme na táboře šamponování skoro jako denní program.
    Ona taková žlutá tekoucí ryba vetřená do špringšpaněla přežila trojí zásah jablíčkovým šamponem z NDR a byla stále s námi

  2. Jó, paměť k mršině (ho.. apodobně) mají naše dámy také velikou. Hlavně ho.. V těch se neválí, ty svačí (škoda se válet v takové dobrotě, že?). A vzhledem k vysoké koncentraci lidí kolem řeky (hlavně bezdomáči používají houštiny a pole jako WC) najdou často, mrchy. A pak se k člověku omluvně lísají, hnusáci (tedy feny, bezdomáči naštěstí ne).

   1. ty mi dáváš, jsem si představila lísajícího s ebezdomáče s ho…. v hubě….
    =))

    1. Ženská! Jak se mám tvářit že jako pilně pracuju, když tady valíš takové kameny? (rofl) (rofl) (rofl)

     1. smích prodlužuje život a zvyšuje náladu a pracovní elán na pracovišti…s blbou náladou toho lidi moc nepodělají,teda nenapracují..

   2. Ale hnusáci budou ti bezdomáči – tvoje holky jenom ekologicky likvidují následky pobytu lidu houmelesáckého v přírodě (chuckle)

   3. „Pani, neřvete na toho psa!“, pokáral mě přísně bezdomáč, myjící se v nejčistším potoce v Praze. „Budu na něj řvát, dokud tady budete srát!“, zaveršovala jsem si nechtěně, vzteky celá rudá. Byla jsem devátý den bez koupelny a Anka po pěti minutách mého marného volání a pískání vylezla z křoví u potoka, šarmantně ozdobená a ovoněná Bezdomoonem No. 5.
    Pokud jsem byla k tomu dobrému muži nespravedlivá, omlouvám se mu touto cestou. Ovšem představa, jak páchnoucí Anku přivazuju k lavičce u svých rybníčků pod balkónem, běžím domů pro šampón a kýbl a konev teplé vody a drbu psa venku, mi poněkud zatemnila zrak i mysl. (chuckle)

 31. Tento úhľadný, hodvábny, plyšový, milý, zlatý, chundelatý psíček s nevinným pohľadom že sa vie takto zaprasiť? Neveríííííím, to musí byť nejaká mýlka 😉
  Ona je Borůvka stále dáma každým cólom, len teraz objavuje to spojenie s prírodou, no…
  Spolu s Xerxovou sa už teším na výchovu malého prírastku! (sun)

 32. Borůvko, jen Matyldu a zbytek rodiny trénuj, ať vědí,co se v tobě skrývá za talent a co jsi ještě nepředvedla a hlavně nám o tom brzy napiš…
  (rofl)

  Ps: chcíplej bažant, to ještě jde vydržet, hlídání zedníků taky, pamatuju,jak od nás díky Šarikovi vezli zedníka na pohotovost,protože si o kýbl s maltou vyrazil přední zuby…no jo, já to sepíšu…. 😉

 33. Hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  O Borůvce se krásně čte (happy) Už se těším, jak bude vychovávat nový přírůstek ve smečce, neboť jsem pochopila, že druhý kavalír je už jasný (nod) (clap)

  Teď jsem měla delší přestávku v psaní – neboť Bětuše tryskem několikrát prolítla kolem plotu, pak pocourala mokrou trávou a na závěr prohrábla „pelíšek“ pod lískou všema čtyřma nohama… a vrátila se domů – a chtěla vletět ještě do ložnice. Stihla jsem zavřít dveře, napustit kyblík teplé nohy a postupně udělat z hnědých podkolenek zase sněhověbílé…
  Beta se v ničem neválí (ťukťukťuk) , ale bažiny, rašeliniště a podmáčená místa miluje. Jasně ve skalách je kamzík, ale mnohem raději si hraje na bludičku či hejkala…

  1. 😀 jak se napouští kyblík teplé nohy? To by mě fakt zajímalo 😀 😀 . Naše psiny se taky dovedou zaprasit, nejlepší to bylo, když při oblevě rozmrzlo pár vrchních centimetrů bláta. To měly obalená celá břicha a nohy, no něco opadalo a po uschnutí jsem musela vyčesat. Bylo z nich lopatka nejjemnější spraše (envy)

  2. Přírůstek to nebude mít úplně jednoduché- vy jste neviděli, jak citýruje kočku, když něco provede. Zahulákám „Polárko, vypadni z toho stolu,“ kočka seskočí (ví, že by jí přistála na hlavě utěrka) a Borůvka k ní hned doběhne a zahuhláním za krk jí vysvětlí, že to fakt poťala 🙂
   Což se ovšem nevztahuje na společné lumpárny. Dneska kočka shodila ze stolu Kaččin rohlík k snídani. Byl na něm cottage cheese. Do kuchyně nás přilákalo zvláštní výmluvně ticho- no a sýr rozplesknutý na zemi žraly hubou společnou a nerozdílnou, kebule těsně vedle sebe…. 🙂

   1. Kačeno,co tam děláš!? Hup dolů..a dole Pitina nebo Noriska a Kačenka dostane po hlavě packou. (chuckle) Pííídoooo (Bonsajka-Pidikočka) neee!!? Něně,rúúúú,krrrr…a jsem v háji,protože tomu nerozumím …no,asi jí nerozumí ani kočky, protože na ni tak divně civěj. (angel)

   2. Matyldo, jako bych tam u Vás byla a na vlatní zraky viděla. Něco mi to připomíná. A čtení o osádce vašeho sídla mě vždy zahřeje u srca. ŠŤastná to žena, má vlastní dům (aby měla víc starostí), sympatickou rodinu a bezvadná zvířátka. Ať Ti to, děvčičko, dlouho vydrží.

    mám to za 13 (asi podpis)

     1. Hani – to muselo být krásné. A máš tam pár super fotek na výšku, tak víš, co to znamená – hlavně ten westerňák, toho určitě pošli!

     2. Hani, to muselo být krásné, ta appaloosa (westerkoník) je super. Akorát si dovolím pochybovat, že ten strakáč byl skutečně hucul.

      1. Představ si to! Paní, která moderovala celý program (a měla podklady) říkala, že, když zachraňovali chov huculů, tak připařovali nějaké poníky. No a on se tedy občas, nějaký strakáček ukáže. Věř, nebo nevěř. A tato kobylka je opravdu nezmar. Jen trochu tuhší akce zadních nohou ukazovala, že už to není žádná mladice. Sedmadvacet let, to je docela slušné a sedmnáct hříbátek je snad i trochu dost (možná byla nějaká dvojčátka, co já vím!?)
       To samé: nevěřícně jsem zírala na toho hnědého kladrubáka. Kdysi se striktně vyřazovala jiná než černá a bílá zvířata. Kobylky šly k sedlákům do tahu, hřebečci se kleštili. Ale, přesto se, občas, hnědáček ukáže. A je krásný.
       Škoda, že jsem si nevyčistila kartu, stejně jsem musela umazávat. Tolik tam bylo krásy na podívání.

     3. Tie čierne frízske kone sú až neskutočné, jak z románových ilustrácií 🙂
      Krásne fotečky!

      1. ano,kůň s chlupatejma nohama z Jestřábí ženy je můj favorit…stejně jako Romke a Solo ze Slatiňan…

     4. nechci být za škarohlída, ale pokud se ti koně připravují na kritéria či jiné zkoušky, měli by si jejich chovatelé naštudovat předvádění – ani jeden z těch koní nestojí správně…

      1. Víš, oni i stáli správně, jenže, než jsem to stihla tikitálkem nafotit, tak se pohli. Čekala jsem, kdo s poznámkou na postoje příjde. A nemýlila jsem se. 8-D.
       To máš jako se psy, taky to dá práci udržet je delší dobu ve výstavním postoji.

   3. Ha ha, naše seniorka Šeri taky citýruje Jessii, když zaregistruje, že je napomínána – což je většinou, když Jessie kontroluje, co je na stole, nebo když venku ohluchne. To si vždycky počká, až Jessie položí přední nohy na zem, případně přiběhne blíž a stáhne ji pod sebe přitažením za ucho nebo ji normálně podrazí přední nohu, čímž ji dostane na záda. No, a je to. Koček si nevšímá, ale po příchodu domů je důkladně prolustruje: kde jsi byla a co jsi žrala? A jsi to vůbec ty? Ona už chudinka pomalu slepne, tak aby náhodou netolerovala cizí kočku.

    1. Kočku lustruje i pes s bystrým zrakem- kde ses flákala a cos tam dělala? A jsi vůbec naše černá kočka nebo cizí černá kočka? 🙂

     1. To je jasné ještě cizí budem živit, stačí když nedojím a panička je tak drzá a vystrčí moji misku na schody aby si cizí kočky ochutnali co jsem měla k večeři. To tak , kdybych prasknout měla honem to na těch schodech dojím, já vám dám kočky cizácký

 34. Bezvadné povídání, Matyldo. (inlove) Borůvková je má oblíbená psová. (h) Připomíná mi totiž něčím Píďulku, která byla černou míšenkou pudla a kokra. Je v ní hedvábnost i smysl pro humor, je ducha jiskřivého nezdolného a je nesmírně oddaná paničce, stejně jako byla moje Píďa. (nod)
  Milá Matyldo, myslím, že jste Borůvce nemohli dát větší dárek, než když jste jí koupili domek u žabek. 🙂 Teď konečně může ukázat, co všechno umí. Včetně stavebního dozoru – ostatně, ten je v dnešní době k nezaplacení. (y)
  Přeju všem krásný den! (h)

  1. Její nezdolný duch se mnou včera hrál skořápky- Mušketýr jen tiše zíral, když rejdila nosem kolem kelímků a hledala ten kousek sušeného masa. Pak tlapkou obrátila první, nadzvedla druhý, bleskově sežrala kousek masa, pro jistotu otočila třetí, prohnala kelímek po kuchyni a vrátila se s tím, že už tam nic není, tak jestli budeme pokračovat… 🙂

 35. Borůvko, ty jsi číslo. Ale nejlepší je ten nadhled a humorný podtext vyprávění. To je náhodou kumšt, zvladnout být za dámu i příšerku bahenní.

  OT – vcera jsem postrehla ponouknui k poslání fotek. No bezva. To je zas zadání…copak já vim, kterou vybrat? No nevim!

  http://mnuws.rajce.idnes.cz/Jo,_se_rekne…vybrat_fotku._ALE_KTEROU

  1. zeptej se profesora, určitě ti poradí (chuckle)

   Jinak chválím (nod) snaha se cení. Tak nezapomenout poslat !!

  2. Dala jsem tam pár typů – ale v podstatě je to jedno, namátkou vyber tři a určitě budou ty nejhezčí, protože s těmato fotkama bys s přehledem zaplnila dva kalendáře i s titulníma stránkama a určitě by šly na dračku

  3. PA-NE-BO-ŽE!! Ono nestačí to pravidelný hlásání, já se o život ešče připravim nevědomky při otevření alba 😀 😀 :D.

   jak to děláš, že stíháš tak skvělý momentky??

   1. Petro, nestiham…ted ani fotit skoro nestiham, fotky v albu jsou vyber z cca 3 let , prolitla jsem archiv. Proto je taky kvalita fotek ruzna, foceno tremi ruznymi fotaky. Navic jsem zjistila, ze jsem tele, nectu poradne a jaksi jsem pozapomnela, ze do kalendare maji byt vybrany momentky….

  4. Tak jak se jedná o milovaného pana profesora, nemohu zůstat stranou – na první místo kladu pana profesora v zamyšlení na škrabadle, na druhé místo jednu kalamisity v detailu bez oušek a na třetí místo kalamisity před zrcadlem. Ony jsou ty kalamisity čučavé, ale krása není všechno a pan profesor má především krásnou duši…

   1. Jiny Honzo, to neni Bubu, to je Kaspar Vopajslik Skripota Popelnice. Tu fotku jsem tam dala spis pro pobaveni – vydeseni …. Je neskutecnej, je oprsklej, hyperaktivni, nezastavitelnej a rozhloda cokoliv, vcetne dratenky, houbicky na nadobi, velke houby z koupelny atd.

 36. Já se tady chechtám, Borůvka mi totiž připomněla babiččinu Betynku (to byl jak bych to… pudloid).
  Před třiceti lety. Tehdy jsme měli chatu na Slapech, auto měl málokdo a tak se jezdilo autobusem. Ten jel dvakrát za den, ale v neděli jen odpoledne. A Betynka byla mrcha, celou dobu co jsme horečně balili byla u chaty, ale vždycky se v tom shonu dokázala na pár minut vzdálit, aby se vyválela v rybí zdechlině.
  A to pak byly fofry, šup s Betynkou do vody, trochu vydrbat mejdlem a poklusem kilometr na autobus. Copak v létě, když bylo horko, to po cestě uschla, ale jak bylo horší počasí – děs.
  Celým autobusem se linul odér „mokropes+rybykus“…
  A že ty starý autobusy (RTO) neměly moc dobrý větrání, o tom se snad ani rozepisovat nemusím.

  😉

   1. Koukám že Pardubice už nevědí jak se zviditelnit. Jako by nestačilo, že jste denně ve zprávách.
    😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN