KOČKY: Mňautobiografie pana Profesora (29) Inovace

28. 12. 2007 Mám dilema. Mám rád holku. Mám rád fotbálek a kuličky. Holka nemá ráda kuličky. Taky nemá ráda Ježíška. Dal menší holce skládací nesmysl. Barevné tyčinky se mají spojovat kuličkami. Ocelovými. Je jich hodně.
Fotbálek s dvaceti míčky je lepší než s jedním. Nejlépe se fotbálek hraje ve 3 ráno. To se tu nemotají holky. Míčky se ve tmě dobře blýskají. Je ticho, takže se míčky dají sledovat i po zvuku. Zvuk na dřevěné podlaze je výborný. Nárazy míčků do nábytku a stěn taky. Hrajeme teď každou noc. Menší holka nám vždycky míčky někam připraví. Je to od ní hezké. Od velké holky není hezké, když jí říká, aby nezapomněla tu Ježíškovu pomstu pořádně uklidit.

30. 12. 2008
Tak nevím. Asi se něco chystá. Asi přepadení. Velká holka řekla, že jestli ji ještě jednou vzbudí rachot, vyhodí ten krám oknem a teroristy do kočičárny. No. Je na ní, jak si s útočníky poradí. Nebudu jí do toho mluvit. V kočičárně stejně fotbálek nehrajem. Není tam dřevěná podlaha. Tak tam ty teroristy může zavřít. Hlavně, aby nám nelezli do kadibudek.

1. 1. 2008
Jsem zmatenej. Holka vydává nepřesné pokyny. Neřekla, do kdy jí nemáme lézt na oči. Myslím, že už jsem ve spisovně docela dlouho. Nutně potřebuju jít do kuchyně. Nutně potřebuju zjistit, jestli to, co mi vyvolává polykací reflex, je opravdu vůně kachny. Pečené. Kachnu mám rád. Holka ji má taky ráda. Mě má taky ráda. Ti, co se mají rádi, by měli být spolu. Půjdu to holce připomenout.
Půjdu se podívat, jestli ještě kulhá. Řeknu jí, že příště nesmí dělat tak prudké pohyby. Kdyby tak nevylítla, když ji v noci kulička s nízkou dráhou letu bacila do hlavy, tak nemusela šlápnout na druhou kuličku. Jo. Jsem rád, že bydlím v prostředí, kde mohu čerpat nové poznatky. Hned, jak zařvala, tak jsem běžel do spisovny. Musel jsem si zapsat, že moje holka má kotník. To jsem nevěděl. Já kotník nemám. A vyvrknutej už vůbec ne. 

6. 1. 2008
Jsem nepochopenej kocour. Myslel jsem to dobře. Chtěl jsem jí pomoci. Vypadala, že jí něco chybí. Nejsem žádnej začátečník. Vím, jak se to dělá. Postupoval jsem správně. Nechápu, že holka nechápe, že jsem jí musel vyndat z květníku. Jinak bych jí kořeny neprohlédl. Za to, že asi strachy pustila všech deset listů, taky nemůžu. Nevim, proč holka pěstuje tak ustrašený kytky.

20. 1. 2008 14.20
Rozhodl jsem se, že budu dělat holce jen samou radost. Začal jsem dnes. Jsem spokojenej. Nevypadá to špatně. Dalo to dost práce. Dost jsem se naběhal. Ještě, že kočičárna není od koupelny tak daleko. Už se těším, jak bude holka zírat.

14.30
Jak to myslí, kterej vandal zprasil celou vanu packami od kočkolitu??!

2. 2. 2008 13.45
Jsem užitečnej kocour. Holka díky mně umí předpovídat. Roční období. Řekla, že podle množství mých chlupů na sedačce v obýváku soudí, že jaro přijde brzy. Že pelíchám. Že je třeba odchlupit, co se dá. Zase tady vrčela s vysávací příšerou. Nesnáším ji. Ne holku. Příšeru. Řve a žere moje chlupy. Sežrala i jednu myš, dva papírové kapesníky, jednu sušenku a jednu ponožku menší holky. Teď je ucpaná. Dobře jí tak. Nemá strkat chobot do mého skladu předmětů k výzkumu.

15.50
Příšera neřve. Holka jo. Aha. Tak to už si všimla, že hraju svou oblíbenou hru Každý odstraněný chlup nahraď pěti dalšími.

20. 2. 2008
A kruci!! KRUCI!! Jsem zoufalej!! Moje myš Evelína se pere. Ne pere jako pere. Vzteklinu nemá. Pere se v pračce. Holka tam strčila oranžovej pelech, potah z lehadla na topení a myš Evelínu.
Prý byla omolousaná. Nevoněla. No dobře. Stačilo říci. Byl bych si ji umyl sám. Takhle už pěknou chvíli sedím u pračky a zírám dovnitř. Je zajímavé, jak se myš Evelína objeví… zmizí. Objeví. Zmizí. Objeví… HA!! Učinil jsem objev!! Mám nové téma pro zásadní, unikátní spis. Nazvu ho: A přece se točí!

Piškot Pišutka v. t.

 

Aktualizováno: 20.6.2011 — 23:13

132 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Dobrý den všem!
  Držím palce všem marodům – Púovi a dceři Lenky S obzvlášť, majitelům nemocných chlupatců rovněž – Tosce,aby našla vhodného dárce,Karolině s Ríšánkem i ostatním potřebným (h) (y) .

  Matyldo,co vyčítáš Borůvce?Ty taky jistě nechodíš na procházku do polí v kostýmku a v lodičkách (happy) , a víš, jak zajímavý parfém je chcíplý bažant?Taková vůně se v městě nesežene… (rofl)

 2. Mili Zviretnicci, mavame packami z Jihocicska. Jsme tu kazdy den, teda, holka, velka, stiham cist, nestiham psat, ale prubezne na ty, kteri zrovna resi nejake starosti, myslim a tlapy drzim. Chlupati lumpove drzi tlapy taky.

  Nejvic Lence S. a Púovi a Zrzinkovi a Karolince…

  Diky vsem za krasne clanky a specialni dik tobe, Sharko. Tve neuveritelne krasne vyznani Sarykovi ve mne vyvolalo ten dlouho zadrzovany vodopad slz a slov a konecne jsem nejak dokazala se vypsat z odchodu Bubicka….

  Jsem porad ve stavu desneho nestihani, ale uz SNAD bude lepe, nektere dilci prace hotovy….hura. Jeste realizace akci a bude zas volneji, doufam. Stve mne, ze nemam cas ani psat do diskusi..a ze tu byly namety, kde bych podebatovala rada… Ale budou dalsi, vsak ja jeste v hospudce zviretnicke posedim a se stamgasty poplkam 🙂

  1. Děkovat nemusíš, já to v sobě dusila celejch těch 5 let,než jsem to dokázala sepsat….vím, jaký to je…. (hug)

  2. Luci Zrzínek je, zaplať pánbu, v pořádku. To Ríša má problémy s očičkem.
   Zrzínek by mně láskou sežral a mazlí se jak o život. Ráno si vyskočí na polštář a blažeností se úplně rozpouští, když ho drbu a hladím. Zato Melda zahlíží okem nepřejícím. Ale dneska se dostalo na oba, uplacatili se tam tak, že jsem na ně dosáhla a vrněli si oba.

   1. Karolinko, promin, omlouvam se za zamenu kluciku kocourich, uz z te prace fakt blbnu. Takze opravuji – drzime tlapy Risovi a tobe…

 3. Jéééé, Piškotek! To je báječné pohlazení po docela náročném dni. To jsem ráda, že jsem ho stihla přečíst, hned je mi líp. Diskusi až potom, pokud teda bude ještě chvíle.
  Ale držím palečky Půovi a dcerce LenkyS, což jsou teď asi ti nejpotřebnější, co si pamatuji. Snad mi někdo neunikl.
  Teď musím zase počítač odložit.

 4. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Muž leží na smrtelné posteli, už si v duchu odpočítává zbývající čas, když tu ucítí lákavou vůni koblih. Sesbírá poslední síly, doplazí se do kuchyně
  a natáhne se po jedné koblize. Vtom přiběhne manželka, plácne ho přes ruce
  a kříčí: „Necháš to, to je na pohřeb!“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem přítomným klidný večer, hezké sny
  a pěkně se vyspinkejte. ~o)

 5. Tak podruhý, grrr (envy) – dočítám články, který jsem minula, tak aspoň stručně:

  – držím Půovi (h) !
  – Xerxová, fakt jste sprinteři (whew)
  – Nanynka má Páju, Pája má Nanynku – a krásně o ní referuje (inlove)
  – Ap, to byl moc krásnej článek (y)
  – Radanově k narozeninám všecko NEJ (rose 1) (jsou i horší čísla…)
  – Ptakopysk se nám vrátil (inlove)

  1. Když koukám na tvoji produktivitu, tak si myslím, že ty můžeš chodit do práce tak 1 den v týdnu a pak vejletit a máš to všechno v „kabeli“ 😉

 6. akce naše zahradní mladé straky stračeny pokračuje (rofl) Před chvílí přiběhla babča, že jedna ptačí oprásklice poseděla na prahu – vyměřila si vzdálenost k psí misce a k babče… usoudila, že to stihne – přiskočila, narvala si do zobáku Ričkovu rozmočenou granulku a zase v klidu dveřmi kuchyň opustila…
  Takže dneska jedna u babči v kuchyni, včera u nás tři kousky v obýváku… asi jim vyměřím pronájem nemovitosti…

  Ale hlavně že trefí ven (nod)

  1. To přece mají v popisu práce, ne? Straka – zlodějka se musí hodně ohánět, aby nezůstala této pověsti nic dlužna 😛

   1. a až ukradne misku,jestli je lesklá nebo jiné pěkné cenné předměty, to bude teprve rodeo…..

 7. Piškote, Piškote, ty mě chceš mít na svědomí viď?? 😀 😀 😀

  Vyřiď holce, že ať neni smutná, že v tom nejni sama. že téma ..Jeden chlup vysátej příšerou je obratem nahrazen pětistovkou jiných… je teď zrovinka dneska u nás nejaktuálnější 😀 😀 Zrzavohubec byl plovati a po plování vždy následuje přepeření…. ve velkém.

 8. Piškote, ty prostě nemáš chybu!! (inlove) (rofl)

  Hlásím (včerejší) návrat z výletu, nakonec to počasí nebylo tak hrozný. Ovšem nechápu, jak se mi za tak kratičkou dovolenou (pátek večer – pondělí) mohlo nakupit tolik nesplněnejch úkolů, který musím IHNED řešit (fubar)

 9. O.T. Prosba na Zvířetníky z Ostravy a okolí. Sháním psa – dárce krve. Psina má nádor na slezině, zatím rozbor krve ukazuje, že jsou játra a ledviny OK, tak uvažujeme, že riskneme operaci. Psina je však anemická, takže bez transfúze to nepůjde. Definitivní rozhodnutí padne zítra večer po sono. Pokud budou na sonu vypadat ostarní orgány čisté, zkusíme operaci a budeme doufat, že jí to ještě rok-dva přidá.
  Požadavky na psa-dárce. Čím větší, tím lepší, podle veta by měl teoreticky stačit i irský setr, ale raději váha kolem 40 kg. Pes by měl být zdravý, očkovaný a relativně mladý, v dobré kondici. Lepší by byl klidný, trpělivý, vlastní odběr trvá cca 30 minut a pes by to měl vydržet v klidu. Co jsem zjišťovala, lepší je pes nebo fena, která neměla štěňata. Odběr by prováděl MVDr. Gajdošík, Hlučín-Rovniny
  Pokud by byl někdo ochoten se svým psem pomoci, pište prosím na tosca74(zavinac)tiscali.cz

  P.S. Mám před-domluvené 2 psy, ale oba mají cca 3 týdny propadlé očkování 🙁

  1. Tosco, ja ti samozrejme na dalku nepomuzu, ale chtela jsem jen rict, ze kolega ma zlateho retrievera a v unoru mu taky nasli zhoubny nador na slezine -a mel vnitrni krvaceni. Slezinu mu odoperovali a vzhledem k jeho veku nedelali chemoterapii. Pes je na nejake holisticke diete, zejmena nizke na karbohydraty, at se ten smejd neprikrmuje. Pes se krasne zotavil a v podstate zije tak, jak pred tim, ani bys nereklla, ze je to pes s problemem. Moc vam drzim palce.

    1. kdybys neuspěla, tak ještě hoď výzvu na cz-psa (myslím, že jsi tam registrovaná) – občas se tam podobná prosba objeví a myslím, že je tam lidí hodně a třeba někdo místní pomůže. My vás bohužel máme z ruky – jinak Beta by to určitě zvládla.

     1. Věřím, že uspěju. Jednu z registrovaných znám osobně, taky jsem na ni myslela, teď mám potvrzené, že by telefony měly stále platit. Pak jsou tam ještě dvě, které znám z cz-psa. To jsou 3 lidi a 4 psi. Takže snad to u některé klapne. A kdžy ne, tak to vezmu postupně. Odvoz jim udělám, to není problém, takže někoho snad seženeme. Já na ten seznam fakt úplně zapoměla, ten odkaz moc pomohl. Ještě jednou díky 🙂

      1. tak ať to klapne (nod) Nejen ta transfuze, ale hlavně ať vyjde celá léčba a nějaký ten spokojený rok se podaří čubince přidat (nod)

       1. Xerxová, budu se ptát blbě,asi. U psů je to jedno? Jako že nemají skupiny jako lidi?

        Tosco, držím všechny palečky (y) (y)

        1. Myslím, že by nám o tom dost pověděla i Vave. Má totiž doma hrdinku – dárkyni Anku (*)

        2. Psi mají snad i víc skupin než lidi, ale neřeší se to. Anka dávala krev několikrát, se svými 26-27 kg byla hraniční, naposled dávala v necelých devíti letech, což je taky hraniční limit.
         Tosco, ta veterina nemá registr dárců? Mně vždycky volali, když potřebovali. Do registru jsme se tenkrát dostali, protože Anka dávala krev Abbie od Kačera, když Ebíšek byla tak moc nemocná. Teď už v registru nejsme, kvůli věku.
         Držím palce, abyste někoho sehnali. (h) (y) (h)

         1. Vave, děkuju za vysvětlení. Jako mnohonásobná dárkyně vím, že u lidí se to řeší a to dost (nod) Taky jsem kdysi měla hraniční váhu kvůlivá ktreré mi nechtěli vzít odběr (chuckle) a za chvíli mě bude limitovat věk ,tak jako Anku

        3. psi mají mnohem víc krevních skupin než lidi. Ale všichni jsou potenciální dárci i příjemci – ale jen poprvé. Ten, který krev dostal už darovat nemůže… Taky někdy není zcela dokonalá snášenlivost krve fen po porodu – proto pokud to jde a je k dispozici jiný dárce tak se nepoužívají feny, které měly štěňata.
         Je to hodně složité – myslím, že něco je i na těch stránkách, co je seznam psích dárců.
         Ale z hlediska plemen a věku a pohlaví je jedno, jaký pes krev daruje. Jsou jedné krve…

  2. Někde jsem četl, že psi mají kolem 60 krevních skupin, takže najít vhodného dárce asi nebude snadné. Co hrozí, když darovaná krev se bude podstatněji lišit, asi víte. Ne že bych chtěl brát naději na úspěch, ale je třeba dát pozor.

   1. Psi mají sice víc skupin než lidé, nicméně při první transfúzi obvykle k negativní reakci (tvorbě protilátek) nedochází (jasně, stát se může leccos, ale pokud vím, že bez transfúze pes nemá šanci, risknu to). U Psiny by to byla první transfúze, hledala jsem psa, ktery krev nikdy nedostal nebo fenu. která neměla nikdy štěňata.

    Nicméně, naděje na úspěch není. Psina má metastáze na játrech, operovat se nebude, zbývá jí max. pár týdnů života.

 10. Mám doma naprosto slepou kočičku Micinku a kdo to neví, tak by na ní handikap nepoznal – orientuje se v prostoru bravurně, zvládla i dvě přestěhování, jen chodí trošku jinak – našlapuje zvysoka. Takže Ríša to zvládne v pohodě, hlavně že to není zhoubné.

  1. Jani já jí znám. Ríšovi zbude aspoň jedno vidoucí očičko. Ale bude tu dál s námi – veselý, optimistický, ukecaný a pohodový kocoureček.

   1. Hlavně že to dopadlo aspoň takhle. Já umím šít kožený věci, tak mu kdyžtak vyrobím klípec na oko. Ale bude pak vypadat jako Jenda Žižků převlečenej za piráta… 😉
    Naše Bobeška taky slepne, je to jako u lidí, stáří se hlásí (*1998).
    Ber to tak, že Ríša sice bude mít jen jedno oko, ale taky se mu hodně uleví.
    Podrbej ho za mě a M+Z taky, aby jim to nebylo líto.
    Já je zase někdy přijdu pošmajchlovat.
    (cat) (cat) (cat)

 11. Hurá, pan profesor se zase objevil. (clap) Pane profesore, posílám vám podrbání šunkou na čumáčku a těším se na další část.

  P. S. A na teroristy pozor!

  1. Já se se přilípnu,ju? (wait) “ posílám vám podrbání šunkou na čumáčku “ je úžasný, chtěla bych být u toho 😛

 12. Tak máme výsledky laboratoře. NENÍ TO ZHOUBNÉ! Je to druh nezhoubného adinomu. Ten mokvavý flek nad okem je způsoben tím, že má Ríša ucpaný slzný kanálek a hnis si našel cestu jinudy. Proto nemá už tak zduřelé třetí víčko, očičko má otevřené, neslepené hnisem, který vytéká tou píštělí. Máme kapat, aby se vše zklidnilo, příští týden ve středu se Dr. Beránek rozhodne, co odoperuje. Nebude to celé očičko, možná jen třetí víčko, možná bude zásah jen na pročištění slzných kanálků, to vše se ukáže po tom týdnu. Ale Ríša tu může dovádět ještě libovolně dlouho, dokud neumře stářím nebo, nedej bože, něčím jiným, protože on chytne fakt všechno! Jen bude na to očičko slepý, ale to nám nevadí!

  1. Už nechytne nic, tímhle to skončilo.Palcodržna zabrala dokonale. Tohle se zahojí a zase z něj bude chlapík jako rys, ehm – jako kocour!!! Všechna pohoří světa se mi odvalila ze srdce, když jsi mi to volala, ale vydržela jsem to sem nedat,abys tuhle radostnou zprávu mohla napsat sama. Takže si tu hulákám na celou kancelář,jako Venclovský,když přeplaval La Manche – já su tak ščastné!!!! (whew) a (inlove) a (dance) a všechny veselý smajlíky na světě…

   1. Díky, spěchala jsem z jednání, abych to mohla sem napsat a poděkovat za Zvířetnické palečky!!!
    Koupila jsem Ríšovi v lékárně macerovaný heřmánek, přidá se pár kapek do vody a vznikne směs, kterou mu budu očičko potírat a čistit, aby se to vysušovalo a desinfikovalo. Večer si ho podržím delší dobu v náručí a přiložím mu tam tampónek, nasáklý tímhle roztokem a to taky pomůže. Používají to pacienti na rány, na desinfekci ústní dutiny apod., nic špatného to není, naprosto přírodní, ale nemusím se patlat s heřmánkovým odvarem sama.

  2. Hurááááááááááááááááááá, hlavně, že se to dá řešit!!!!!!! Jsem ráda, že Ríša prožije život v pohodě a bude zdravý. (dance) Jedno osleplé očičko mu určitě nebude vadit. Možná bude mít trochu problémy na začátku než si uvědomí, že nevidí prostorově a bude hůře odhadovat vzdálenost. Ale ono už to vlastně nějakou dobu už trvá a tak si vlastně zvyká postupně. Bude to dobré.

   1. Ono už to u něj trvá déle, takže už si i trochu začíná zvykat. Víc se rozhoduje před skokem nahoru i dolů, víc váhá, ale včera vylezl až nahoru do rohové police a tam si užíval ťoupelení ve výšce, bez problémů zase slezl do cca půlky police a skočil dolů na parapet, on už si poradí, je to chytrý kocourek (rozhodně není po dvounohé mamince!).

     1. Ne, já si lámu hnáty jinak! Právě proto! Kdyby Ríša byl před 6 lety v mé situaci, určitě by si nerozdrtil nohu nacimprcampr, jako já. Ten totiž sakra přemýšlí, kam šlápne a kam skočí! Já ne! Teda už jo!

     2. Držím Richardovi III palečky ať je mu lépe. Už se na chlapce těším pa (cat) (cat) (cat)

      1. Hele! Teto drbací! Ty jsi mi Zrzínka rozmazlila tak úžasně, že neví, co by! Ráno si automaticky vleze na polštář, přitulí se celým kocourem a nechá se drbat a hladit. Melda jen otráveně a žárlivě přihlíží. Zrzínek prostě mazlení potřebuje a taky si o něj neváhá říct. Je miloučký a v posteli teď jako doma. Moc si to užíváme. Je heboučký, vrní, natáhne se na metrovou délku a spokojeně a blaženě se usmívá. Doslovně usmívá. To je prostě držtička rozesmátá a hadrový kocourek, který se sebou nechá dělat cokoliv. Před rokem bych tohle nikdy nečekala, ale nečekala bych to ani před půl rokem. Strašně se změnil.

  3. Ničeho se neboj. I kdyby to dopadlo špatně a plyšáček přišel o oko, on se s tím vyrovná. Já jsem to už vyprávěla, ale ještě jednou 🙂 Malá a drobná kočička Mončiči přišla o oko jako maličké kotě, protože o ni a její sestřičku pečoval vlčák, který je za hlavy stěhoval do boudy. Sestřička se udusila a Mončiči měla poškozené oko od psího zubu. Měla tam vleklý zánět a nakonec jí museli oko vyoperovat. Proto, že musela bojovat s vleklým zánětem, tak moc nevyrostla, ale je to 100% číča, která má sousedovic kocoury omotané kolem tlapky. Kontroluje jim večeře, loví myši a leze po plotě 🙂
   http://zdenabp.rajce.idnes.cz/Moncici_a_spol./
   Minulý týden jsem jí chodila do revíru, protože její páníkové byli na dovolené. Vždycky mě očekávala na pozorovatelně – sloupku u plotu.

  4. Karolínko (inlove) , mám obrovskou radost! 🙂 (y) Teď už to doléčení s Ríšou zvládnete hravě.

 13. Pane Profesore Piškůtku, pěkné poděkování, potřeba povzbuzení plněna, potvrzeno.
  (Nejdřív jsem to, trumpeta, poslala k sousedovi Yettimu 😀

  1. Veram, prosím, pošli mi mailíka, některé se mi ztratily při čištění adresáře a nemůžu tu Tvoji adresu najít. Už vím konkrétní datum kvůli akci, o které jsme spolu mluvily. Díky

 14. Pane profesore, máš to s holkou těžké. Její vyjádření jsou nejasná, čímž vzniká zmatek. Jak má potom chudák kocourek vědět, jak dlouho jí nemá lézt na oči! Zvlášť když vedle voní kachna….

  Piškot je báječný – Piškot je jistota – Piškot na hrad!

  1. Tato myšlenka se mi opravdu velice zamlouvá. Až to bude aktuální, musíme pana Profesora notně zviditelnit, ať je všem jasné, kdo je opravdu KANDIDÁT (*) a (sun) a nejlepší. A pane Profesore, ještě kvalitnější je noční fotbálek s golfáčem. Náááádhera. Jedno voko nezůstane suchý 😉 (dance)

   1. A náš Ferdásek může kandidovat na předsedu vlády! (Je chytřejší, než celá PS dohromady a naspí sotva polovičku toho, co pan kníže!)

 15. pane profesore Piškote Pišutko, nádhera.
  vaše psaní už netrpělivě vyhlížím.
  A pozor na teroristy, ať vám nevlezou do kadibudek.

 16. Ot. Jo a včera jsem tu nebyla, tak jsem nemohla chválit psí slečnu. Nastěnka je krásný žraloček. To zakusování známe. Taky nosí ráno dárečky? Mně Derry nosí ráno jako dárek co nejšpinavější hrací hadr (místo uzlů, které rychle likvidují, jim dávám zauzlované hadry – trika, mikiny, dětské bavlněné punčocháče – to jsou nejoblíbenější hračky)

  1. EviŽ, pochvalu jsem našla 🙂 děkuji, no dárečky nenosí, sama je dáreček v posteli 🙂 ty uzly ze starého oblečení jim dělám taky

   už jsem začla s výstavní přípravou Terrynka, jdu ho vyfénovat, už je vykoupaný tak týrání pokračuje, protože toto fakt nemá rád……jsem hrozná panička tyranka ach jo 🙁

  2. Dělám uzel z děravejch ponožek, ideální hračka. Roztrhanou ponožku promptně nahradím novou. 🙂 A při přetahování je aspoň kus vždycky suchej. 🙂

 17. Můj zlatej Piškotek! (h) S ním je každý den zářivější. 🙂
  Spisování jako vždy nemá chybu … hlavně, aby teroristi nevlezli do kadibudek … kulička s nízkou dráhou letu … ustrašený kytky …. uááááá! (y) (rofl)
  Velká holko, jsi naše sluníčko! (h) K odpovědi na mail se snad dostanu dnes, včera to nešlo.

  Přeju všem krásný den! (h)

 18. Jé, zase profesor!!! Hurá! To je vždy bezva.
  Kulaté předměty pečlivě uklízím. Kdybych se přerazila já, bylo by to nepříjemné, ale mám doma tátu, kterému je hodně přes 80 a tam by pád mohl být tragický. Kromě toho tenisáky Ája louská jak ořechy. Ale s chlupama máme také své zkušenosti.
  Jinak hlásím návrat na značku aspoň pár dní. romě práce, která mi překáží ve Zvířetnických aktivitách, jsme absolvovali Derby. Jen s Ájou, Ginny nestačila dohárat. Letos to bylo nějak vyrovnané. Ája dělala moc hezky, udělala jedinou chybičku (o 10 vteřin nestihla časový limit), což stačilo jen na 7. místo. Největší soupeřka vyhrála, ale na rozdíl o nás, ona měla štěstí. V jedné disciplině dostala nejvyšší známku se štěstím, do vypršení limitu a umístění až za námi jí chybělo 5 vteřin. Výsledky byly velmi těsné. Ale Ája byla letos opravdu dobrá, většinu věcí dělala s obrovským přehledem (na jedné speciální disciplině na ni s obdivem hleděli i workingoví specialisti). Jsme už celkem vyhlášení smolaři, když jdeme disciplinu na hraně, skončíme s horší známkou. Už nám ale o nic nejde, šli jsme pro radost a abychom si opravili loňský výsledek. Obojí se podařilo.

   1. Ája už je takový starý parťák. Už víme, co od sebe můžeme čekat, nemáme velké ambice a rozumíme si. Je prima. Mlaďasky také, ale jinak. Je zajímavé, jak se ten vztah vyvíjí. Je to trochu jako starý kamarád, nebo jako ve spokojeném letitém manželství.

  1. Náš Ferdík si hraje pouze tehdy, když se hry aktivně zůčastní, nebo tuto vyprovokuje, někdo z obsluhujícího personálu. Vydrží pár minut, potom si vyeá pohlazení, dojde se nadlábnout a spokojeně zalehne. Kuličky naprosto ignoruje, ke štěstí mu stačí pásek od županu s uzlem na konci. A na svých 21 let je čiperný, takže pokud po kořisti vystartuje, není šance uškubnout. Nejvíc řádí, když se uzel pohybuje ve výši tak do 50 cm nad zemí, to tančí po zadních, skáče jak gumový čertík a předními tlapkami pilně loví. Ulovenou kořist zakousne, zahodí a pak jen kulí kukadla, když se uzel začne pohybovat znovu. Následuje zacouvání pod židli, chvilka číhání a pak výpad, chňap a kous, leh na bůček a všechny čtyři tlapky v akci. Zakousnutý uzel je opět odhozen a vše se opakuje, dokud to kocourka baví.

    1. Staříček? Já jsem ve třiašedesáti proti němu naprostá zřícenina! Každý, kdo ho vidí, říká: jak ho máte dlouho? a na: hádejte padají vždy pouze jednociferná čísla, načež následuje šok a divení celým člověkem. V sobotu večer přitáhl domů ( tedy do chaty), zajíce; byl ještě teplý a podstatně větší, než Jeho Lordstvo. A byl dobrý (ten zajíc), úspěšný lovec dostal za odměnu celá syrová jatýrka, takže zbytek víkendu strávil ležením na svém oblíbeném žlutém leskymo polštářku, vrněním a pravidelným dožadováním se masáže cejšky. Dokonce v pondělí odpoledne sám a bez protestů nastoupil do přepravky. Teď mi leží u nohy a přede. Jen tak, bez zřejmé příčiny.

  2. Dívala jsem se na výsledky. Gratuluji!!!! (bow) To tedy byla soutěž jako hrom!!!!!! Ohromně vyrovnaní psi. Tipla bych, že u prvních 8 psů záleželo jen a jen na momentální formě a i ti ostatní chodili dobře. . Jen mi není jasné, jak se při bodové rovnosti dělá pořadí. Tam u prvních 4 byl plný počet bodů a u druhé čtveřice jen o jeden bod méně, ale zase všichni stejně. Také mi není jasné, jak se udělují res. CACT přes mezeru několika pořadí. Ne, že bych to Áje nepřála, jen mě to zajímá – ti neotitulovaní již byli otitulovaní dříve?

   1. Myslím, že to bude podobně jako na veteránských akcích: Při rovnosti bodů rozhoduje rok výroby. 😉 Jen v tomhle případě asi bude mít přednost ten pozdější.

   2. Těch prvních 8 záleželo hlavně na štěstí a náhodě, bylo to obrovsky vyrovnané. My byli o 10 vteřin sedmí (o 10 vteřin jsme nesplnili čas pro plný pořet bodů), vítězka byla o 5 vteřin první – splnila 5 vteřin před limitem (my kdybychom splnili o trošku rychleji, tak jsme měli plný počet, vítězka kdyby byla o 5 vteřin pomalejší na jiné disciplině než my, tak byla o bod za námi i při naší chybě, takže rozdíl mezi prvním a 7. byl +- 10 vteřin).
    Tituly se dávají v plemeni. CACT má nejlepší plemene, res. CACt druhý nejlepší. Proto mohl mít CACT labrador na 11. místě se slabším výkonem, protože jiný lepší tam nebyl. Při rovnosti bodů se řadí podle věku (mladší má přednost před starším). Do 4. místa s rovností bodů se dělá tzv. rozstřel – to znamená, že se určí disciplina, kterou psi předvedou znovu a nejlepší v té jediné disciplině vyhrává, druhý je druhý atd. Případný neúspěch odsune psa na poslední místo v rozstřelu, ale nezhorší celkové poředí. (při rozstřelu 3. je konečné pořadí 3. i když totálně selže v té rozstřelové disciplině, protože zkoušky odchodil výborně)
    Na špičkových zkouškách docela záleží jednak na momentální formě (pes se nikdy nepřemáhá a když nemá náladu, nepracuje) a pak na vnějších podmínkách. Při ideálních podmínkách a počasí je špička vyrovnaná. Když je špatné počasí (mrazivo, což zatáhne pachy, nebo deštivo) nebo velmi obtížný terén, rozdělí se to pole startujících více. O víkendu byly podmínky ideální. Holt nám chyběla ta troška závodnického štěstí, ale Ája byla moc fajn, tak jsem spokojená.

    1. Máš být nadšená! Jste sqělé a máte obě můj hlubokosklon (bow) Tak ať vám to jde i nadále ve trojici (vlastně v pětici – 3 psi a 2 lidi, je to tak?).

    2. Díky za úžasně podrobné vysvětlení. O tomhle nic nevím. V podstatě mi z toho vyplývá, že mladší pes má principielně (s výjimkou těch prvních čtyřech rozstřelových míst) větší šanci získat lepší pořadí než jeho starší kolega. Zajímavé.

     1. Já ne, to Ferdík. Zažil jsem, hlavně u známých desítky různých kočiček a kocourků, vesměs tulivých a mazlivých, ale Ferda je naprostý unikát.

 19. Milý pane profesore,
  jako pokaždé mne vaše zápisky naladily pozitivně a že jsem to dneska ale hodně potřebovala…. Moc a moc děkuji

 20. Piškotku, to je dneska příjemný nástup do náročného dne!
  Včera jsem mluvila s MVDr. Beránkem, Ríšovy výsledky ještě nedorazily, prý to trochu postrčí. Už je to dlouho, více jak 10 dnů! Ríšovo očičko je potažené zákalem, ale rozšířené, už ho tolik nesvírá a oko mu tolik nehnisá. Nahoře nad okem se mu ale udělala mokvavá rána. Mám pocit, že tudy vytéká hnis, tvořící se v oku, který ho nutil mít očičko stále zavřené a slepené. Ani to třetí víčko se mi nejeví tak špatné, jak bylo. Vůbec už tomu nerozumím. Dneska ale budu s Beránkem mluvit znovu, tak uvidím, co se dozvím. Už aby se to nějak vyřešilo, jsem z toho nervózní.
  Zrzínek si v poslední době zvykl na ranní mazlení v posteli. Vyskočí si, připlácne se mi celým kocourem na polštář a natáhne se (je ho teda pěkný kus!) a já ho hladím a drbu a on vrní až se třese postel. Melíšek na to jen nevěřícně zírá z pelíšku a trochu žárlí. Takže dneska cca ve 4.00 ráno jsem měla vyvrácená obě ramena, abych dosáhla levou rukou na Melíška a pravou na Zrzínka a podělila je tak o drbání.

  1. S Ríšou držím moc a moc palce, kacířsky se přiznám že bych u bytového kocoura byla pro radikální operaci, po zkušenosti s Mimim vím, že s jedním očíčkem se žije jak se dvěma. Navíc bych měla strach o to zdravé. Moje maminka má bohužel stejný problém

   1. Já se podřídím tomu, co řekne Dr. Beránek, myslímn, že mu mohu věřit, udělalo to víc lidí a neprohloupili. Když rozhodne, že očičko ven, tak půjde. Podaří-li se ho zachránit, tak budu taky ráda. Ale uvidíme. Je pravda, že trápit ho nenechám!

    1. Doufám, že jsem nebyla špatně pochopena, opravdu velká palcodržna, přála bych mu 100% stav. To jen že my lidé těm očím přikládáme význam jaký mají pro nás

     1. Nene, Inko, nebyla jsi nijak špatně pochopena (inlove) . Už máme výsledky. Píšu o tom vlastní příspěvek.

  2. Zrzínka Ríšův příchod hodně změnil…a to je dobře….a Ríša bude v pohodě, já mu věřím….a melda si tě bude usurpovat po svým, stejně,jako to mají rozdělený moje holky, někdy bych brala ještě jedny ruce… 😉

  3. Karolíno, zkus mu to očíčko a okolí omývat (t.j. kapat ve větší míře) ve výluhu z šalvěje lékařské. Určitě to minimálně podpoří léčení a uleví mu to.
   Polévková vrchovatá lžíce, přelít 1/4 l vařicí vody, nechat louhovat cca 15min.

   1. Rputi,já bych s tím teď už nic nedělala,když se to bude po zaslání výsledků stěrů řešit..Beránek říkal do dvou týdnů, tak snad dojdou… vím, že šalvěj léčí,ale nechala bych to na doktorovi,ty kapky co má Ríša na oko, má dávkované a přes určenou dávku bych nešla…

    1. sharko, ty kapky jsou na oči a já myslela hlavně to mokvání okolo, které tomu určitě dobře nedělá.

 21. Pan Profesor po ránu potěšil 🙂
  Hned je den se zedníkem za zadkem příjemnější….

  1. Portrét Piškotka s myšou Evelínou a tvoje rozkošné minitigrice mi urobili perfektné ráno!
   Môžem ísť vyškerená do procesu (sun)

  2. Sharko, holky jsou naprosto úžasné, jen mám pocit, že u nás doma by byl VELKÝ problém. Když jsme měli Shame a Princeznu velmi si podobné, nedivila jsem se, že je Bimbo nerozlišoval. Ovšem další černá kočka byla peršanka a k tomu pruhovaný Brášulka a na dotaz zda všechny kočky jedly je odpověď ..byla tu jedna černá…..

   1. Vždyť je každá jiná 😉
    Hele, já už je poznávám občas i ve tmě..podle chůze nebo výskoku na postel….

    1. Já svoje kočky poznám i po hmatu, každá má jinou srst, předpokládám že u vás i tati, ale Bimbouš byť kočičí favorit prostě odmítá větší množství než 2. Momentálně jsme na stavu 2 + 1 venkovní a myslím, že pro zdravý život MLP je to množství optimální. Když už k tomu máme ještě toho černého šílence

     1. Taky tak a každá jinak voní , myslím srst. I když, jde-li některá z nich „smrdět“, tak už to taky rozlišuju, po čuchu.

    1. Já už jsem si jednou to vaše nadělení prohlédla a nejsem si jistá, zda bych i já takové množství vydýchala. Nejsem primárně kočkoidní a spíše je mám ráda okolo sebe, pochopitelně se o ně postarám, ale ta vášeň Tvoje nebo Karolíny, ta tam není. Jsou to moje chlupaté děti, ale PES je pro mne hodně srdeční záležitost. Ovšem pokud by to bylo na mě tak by se klidně mohlo stát, že bych posbírala potřebné a na ten počet se klidně dostala. To zase by asi nefungovalo u psů, dva tři bych asi zvládla, ale jsem spíš pro mono… než pro poly…. .

     1. mají 5 úplně černejch koček, z toho 3 nerozeznáš jednoho od druhýho..Bimbouše by kleplo..pořád by nevěděl ,která že to černá jedla,něco rozbila nebo se s ní mazlil…. (chuckle)

      1. No nebo která po něm v noci lezla a mohutným odrazem vypálila z jeho zad a zanechala za sebou stopy jak brzdící trambus. Která mu sežrala uzené, když si role nehlídal. Která mu načůrala do počítače, spala na čisté košili, mlátila do okna v noci a chtěla být vpuštěna – tak tohle je dost horor při dvou, nechci domyslet, jak by to vypadalo při 14ti

        1. Jen si nemysli, rozmazlím a rozcapím jakékoli zvíře, které se mi dostane do pracek. Kupodivu narozdíl od dětí, tam to neplatí

 22. Dneska bude krásnej den, i když tu od časnýho rána leje a leje…Piškote, sluníčko naše, ty víš, co je to chodit v pravou chvíli….. (h)

 23. Hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  To je krása – další vědecký spis profesora PP uveřejněn (nod) Hned mám lepší snídani, když se tady směju (chuckle)

  Stračeny opět poctily zahradu svojí přítomností – to by se asi profesorovi líbilo – mít na balkóně a střeše deset uřvaných stráčat…

  Mimochodem – Profesore, řekni svojí Holce, že má vzít tři krásné zvířecí fotky NA VÝŠKU a poslat je do soboty na adresu zviretnickykalendar zavinac seznam tečka cz Aby bylo do kalendáře z čeho vybírat… a její fotky jsou přece úžasné.
  POZOR – připomínka odeslání fotek se netýká jen Holky !! Týká se všech zvířetnických fotografů – hlavně vyhlášených fotoznaček !! Třeba Marek taky nezapomene!! Kurz na focení má profesionální, tak ať se ukáže se zvířátky (wave)

  1. Já je tu mám na garážích taky, hnízdí v nedalekém topolu.
   Ony ty mrchy jako kdyby věděly, že jsou za oknem 3 kocouři, tak se jim promenují přímo před čumáčky, řvou a honí se. Kluci sedí jak v kině mezi oběma křídly oken a pozorují ten ptačí cvrkot. Otevřít okno, tak si je jdou asi trochu počochnit! Vidím, jak se jim třesou vousky a pocukávají tlapičky.
   Dneska v noci bylo veselo – jedna z návštěvnic dvora, černá toulavá kočička se mrouskala tak divoce, že se ten jekot rozléhal po celém vnitrobloku. Všichni 3 seděli na okně a kňourali. Moc jsem se teda fakt nevyspala.

  2. to nejsou straky, to jsou stračeny uřvaný…máme je tu taky. bestie hlasitý…představuju si takovou brokovnici,nabitou papirkama se solí…

   1. mně nevadí na zahradě – ráda na ně koukám, dveře si ráno přivřu, aby ten jekot nebyl tak hlasitý… a klidně dospím ještě nějakou tu minutku.
    Mně se jen nelíbí, že nám lezou do baráku. Kdyby byly tak šikovné jako včera, že trefí v případě mých námítek zase ven, tak mi to neva… Ale když se chudinka loni mlátila o sklo, strop, zdi… a nalítávala do mě, tak to mi teda vážně vadí.

 24. Jo, od te doby, co jsem si temer pred rokem zlomila koleno na jedine dobre chodici noze nocnim padem zpusobenym kocouri kulickou na dlazdickach, nasi milackove uz nic kutalejiciho nemaji. Resp. nemeli uz nejakou dobu, ale nejaky dobrodej jim prinesl hracku – tusim, ze sousedka, co je obcas hlida.

  Jinak jako vzdy, parada. (inlove)

  1. Ano, vzpomínám si, jak jsi mě varovala, když jsi na fotce zahlédla míček na podlaze.
   Já dávám pozor a vše kulaté na noc uklidím! Nevylučuji ovšem, že odněkud něco zase hebké tlapičky vydolují.

   1. já v noci,při polospící cestě na místnůstku nohy nezvedám a ale šoupu, tak mám šanci kuličku nebo jiný malý nesmysl odplužit…..

    1. halo halo zde Snížek Bílý… a kdepak jsou fotečky ze soboty? to byl krááásný výlet – hlásím, že jsme dovezli od sharčiny tchyňky Věrušky mnoho krásných a užitečných věcí – 2 zimostrázy pro nás, vrbu pro Irču 6kočku, kakost v květináči pro nás a uhamižnila jsem taky 4 perfektní staré květináče s glazurou… odhadem tak 40 let staré, ne-li už 1.republika!!! a taky jahody a maliny mňam :-)a ještě k nám poputují další kvítky a růžička popínavá, k Irence bahenní rostliny do jezírka a na mlýn Brtník určitě růžičky a vrboví. joj!!! děkujeme!!! škoda je té půvabné zahrady, ale všechno, co půjde přesadit, bude hýčkáno jinde se stejnou láskou 🙂 btw: sharko… Amiše je Černá Karkulka 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN