ČLOVĚČINY: Chlap bez dozoru

Motto:

U lorda Woschleye zazvoní přítel, lord Wlezley.

 

 

 

Lord Woschley ho přivítá úplně nahý, pouze na hlavě má cylindr.

„Och, můj starý dobrý příteli, proč jste nahý?“, ptá se překvapeně lord Wlezley.

„Domníval jsem se, že již nikdo nepřijde,“ odvětí lord Woschley.

„Yes. Ale proč tedy máte na hlavě cylindr, starý brachu?“ táže se znovu lord Wlezley.

„Říkal jsem si, co kdyby přece jen někdo přišel“, odtuší suše lord Woschley.

 

Když jsem byl malý a přibatolil jsem se domů z pískoviště, kde jsem celé dopoledne pilně maltoval, užívala maminka, rvouc ze mě špinavé tepláčky a košilku, rčení: „Bez ženských byste shnili ve špíně.“

Druhé, při vstupu do mého pokojíku často používané rčení bylo: „Tady je brajgl. Ty tady jednou chcípneš na skrčeninu.“

První rčení je významově naprosto jasné. Počátek rčení druhého ukazuje na maminčinu hlubší znalost vlámského malířství šestnáctého století. I v mých vzpomínkách na stav mého pokojíku se do mysli přímo vtírají obrazy Bláznivá Markéta, či Zápas masopustu s půstem. Ovšem maminčina vize mé budoucnosti není zcela jasná. Přímo se vtírá jakýsi průnik archeologických nálezů nebožtíků protoúnětické a únětické kultury uložených na boku ve skrčené poloze a  záhadné smrtící epidemie břichabolu způsobující zesnutí v poloze skrčence. 

Ať už to bylo myšleno jakkoli, její rčení se vzdálila úředním předáním mé tělesné schránky do opatrování děvence mojí starostlivé. Ale moje schopnost bez laskavých pokynů a pečlivého dozoru příslušnice něžného pohlaví vypadat během dvou dnů jako něco, co vyplavil prudký déšť ze ztrouchnivělého stromu, s věkem nevymizela. Ba naopak v souvislosti s pozvolným chátráním dostala takříkajíc další rozměr.  Koneckonců posuďte sami:

Děvenka moje starostlivá vyfasovala tři dvanáctihodinové šichty za sebou, což defacto znamenalo, že jsem byl cca tři dny a noci ponechán bez dozoru. Žádné cesty za zákazníky, žádné nákupy. Tudíž jsem okamžitě začal hnít ve špíně a byl jsem zralý, abych chcípl na skrčeninu. Na všechny dny jsem měl naplánovány práce na zahradě a kolem domu, a také se ohlásil táta, že budeme oorávat brambory. Třetí den v podvečer jsem kolem chalupy chodil v pracovním, špinavý, neoholený, polské zelené gumové dřeváky zprasené od hlíny.

Odpolední orání brambor mi totiž dalo zabrat. Neboť já hospodařím podle neolitických zásad, kdy v pluhu jsou zapřaženi voli a vozka je obsluhuje pokyny Víjóó, Prrr, Hot, Čehý, Ouuu.  Pokud vám to připadá bukolické a rurální (ať už tohle divné slovo znamená, co chce), realita je z pohledu volů drsná. Koneckonců posuďte sami dle přiložené fotografie. Pán za ruchadlem je můj jedenaosmdesátiletý otec, vpředu jsou voli. Ten náruční vůl jsem já.

Táta je naprosto neunavitelný, o třicet let mladší potah naopak ke konci orby padá na tlamy. Kromě výše uvedených povelů oráč častuje potah posměšky týkajícími se fyzických dispozic potahu a srovnává inteligenci aktuálních tažných zvířat s opravdovým volským spřežením, kterému vládl železnou rukou v dobách svého mládí.

Když se brambory oorávají, stačí jeden tažný vůl (já), neboť se půda jenom šolíchá, aby se strhla vrstva s plevelem.  Výsledkem je, že máme brambory, kterých se benzinový, ani naftový stroj nedotkne. Hlízy se dotkne jenom lidská ruka a studený kov v podobě ruchadla a motyky. Je možné, že se neporuší síly země, že působení Jin a Jang je v souladu. V každém případě ty brambory chutnají nějak líp, nežli ty strojní z obchodu, nebo koupené od velkopěstitele.

Tím bych skončil exkursi do neolitického zemědělství. Vraťme se do horkého podvečera, kdy jsem uklidil ruchadlo. Vytáhl jsem z kalhot košili, rozepnul ji a sundal jsem kšiltovku. Vzal jsem lopatu a šel jsem uklízet kolem baráku psí výtrusy, které za odpoledne Pepák s Betynou stihli vyprodukovat. Představte si prošedivělého zaprášeného chlapa s třídenním strništěm na bradě, čerstvě potem přilepenými všemi šestačtyřiceti vlasy k hlavě, chlupatým pupkem vystrčeným z rozepnuté košile, s dírou na lokti, na sobě od hlíny špinavé tepláky podivné hnědošedé barvy s vytlemenými koleny, jaké by na sebe neoblékl ani ten nejotrlejší hiphoper a na nohou již zmíněné zelené gumové škrpály. Takhle vymóděn vylezu zpoza rohu baráku a koukám, že před vraty stojí dodávka kamaráda Jirky seshora ze vsi a zevnitř leze celá obecní rada.

Betyna ke mně pádí, aby mi řekla, že máme návštěvu, takže hosté sledující pádícího čokla mě okamžitě vidí a halekáním mi znemožňují se zdekovat do baráku a zušlechtit se. Nenápadným pohybem odkládám lopatu plnou psích hoven do ostružin a jdu jim vstříc.

Delegace se tváří oficiálně. Přišla nás totiž pozvat na oslavy stého výročí založení místního hasičského sboru. Dokonce přinesli i moc hezký dáreček – pořádný kafáč ozdobený obrázkem naší kapličky se vkusnou hasičskou stříkačkou v popředí.  Pravda, chvíli na mě koukali poněkud zaraženě. Ale protože jsou všichni domkáři či sedláci, vědí, že když je gentleman zastižen předem neohlášenou návštěvou v pilné práci na svém panství, podle Gutha-Jarkovského nemusí mít nutně na hlavě cylindr a na nohou psí dečky.

Pravda, mezi chybějícím cylindrem a mým úborem by hnidopich nalezl určité rozdíly, ale pánové z obecní rady jsou gentlemani každým coulem. S výrazem ve tváři, za jaký by se nemusel stydět ani takový britský aristokrat, jako je Jeho Výsost princ Philip, vévoda z Edinburghu, jsme prodiskutovali vše potřebné, delegace se nasoukala zpět do dodávky a odkolébala se nahoru do vsi.

A mě celý večer znělo v uších.

Jaké poučení z příběhu plyne? Ani majorátnímu pánovi, byť je sám na svém panství a jehož lady dlí na cestách, není dáno hnít ve špíně. Neboť i on je prostým smrtelníkem, který neví dne, ni hodiny…

 

Mr. Owcrope

 

Aktualizováno: 17.6.2011 — 14:14

286 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. MRRRRRRRRRRR. OOOOOOOOOOOOOUCROOOOOOOOOOOOOP, MRRRRRRRRRRRR. OOOOOOOOOOOOOUUUUUUUUUUUUUUCROOOOOOOOP!!!!!!!!!!!!!!!! HUUUURAH!! a já tu nebyla ;-(, zrovna pracůju.

  úúža, úúža, stejně úža jako před stopadesáti lety na NP. díkuju

  Mám děsnou radost,úplně pumplně obří!! Díky Ptakopysku a doufám, že …….. že to není naposled. Styskalo se mi 🙂 a moc:-)

  1. BRRR U nás tento termín maminka tasila často. Já si myslela, že to je křeč lapená při krčení se před lepáky 😉

 2. dobrý den vespolek.
  Díky za pochvalná slova, mám radost, když moje povídání pomůže vylepšit den.
  Teď jen tak sonduji poptávku: Bojíte se rádi? Víte, kdo to je Morous? Nebo Alp?
  Víte jak je zlikvidovat? Jestli ne, pak se těšte! Tedy samozřejmě, když místní rédacteur en chef dovolí…

  1. Zanech pochybností Ptakopysku. Věřím, že dovolí. 🙂 Já už se těšííím. (dance) (sun)

 3. Mr. Owcrope (y) jako vždycky, ale přece jen tam něco chybí – kde máme fotky Pepáka a Bettynky, kteří určitě nezapomněli asistovat při takové důležité aktivitě ????

  1. zkusila jste někdy fotografovat kulovej blesk v akci? Na fotkách bývá buď černá šmouha, nebo mám uslintanej objektiv. Až se něco povede, fotóčky budou, slibuju!

   P.S.
   Pepák se aktivizoval až dodatečně. Na pracovních gatích mi na koleně mi přes noc vykousal díru jak vrata. Zabít málo, pacholka!

 4. Čítam až teraz – ale že jak mi to vylepšilo pôvodne otravné pondelkové ráno!
  Vďaka, kútiky mám hore 😀

 5. Hezká povídáníčka Mr. Owcropa si pamatuju ještě z NP a kolikrát jsem se tu chtěla zeptat, jestli někdo nevíte, kam se poděl. Poděl a vrátil se (nebo spíš přemístil), už se taky těším na další. 😀 Co mám na sobě, když přijde návštěva, moc neřeším, jsouc vyrušena při úklidu, s chutí odkládám hajzlštětku (hurá, můžu přestat pracovat) a jdu vařit kafe. Co se mi ale jednu dobu stávalo – návštěva zákonitě přišla vždy, když jsem se rozhodla povečeřet Romadúr (Proč mi sem nejdou vkládat smajlíky??? asi že mám 13)

  1. Kam čert nemůže, pošle neohlášenou návštěvu. V takovém případě oblečení, ani ostatní požadavky bontonu prostě neřeším! Sorry, ale nečekal jsem, že někdo přijde, takže si dopřávám pohodlí. Pokud vadí, přiďte jindy a dejte hodinu předem vědět. (Doslova a do písmene!) Potom jsou tři možnosti: 1/ Návštěva ví, s kým má tu čest a bonton neřešíme. 2/ Návštěva má přijatelné IQ, tudíž se domluvíme buď že bonton řešit nebudeme, nebo akci odložíme. 3/ Návštěva se urazí – o jednoho obtěžujícího blba(y) míň. Život je jen tak složitý, na kolik mu dovolíme, aby složitý byl.

 6. Děkuji velice všem za přáníčka k narozeninám, velkou radost přilíplo k dnešku každé z nich, dnes jsou kulaté (sic menší než prezident, ale i tak už zapíráníhodné 🙂 ).

  Měla jsem hezký den, trochu pracovní, trochu slavnostní a taky mokrý. Z lesa jsme došli durch a vymrzlí, dali jsme teplou sprchu. Pejsové ji měli od pátka slíbenou tak jsem využila jejich promokření. Po houbách ni památky. Ani prašivečka.

  Až teď jsem se opotila a zahřála při představě Betích 18km za 4hoďky z toho půlku do vrchu – po šutrákách. To bych nezvládla ani za osm.

  Jovovi kytička je něžňoučká, krásná a obrázek od veram k neuvěření, moc pěkný.

  !!! Pů drž se tam, tady se Ti drží 4palce (y) a 12 tlapek (dog) . Jako všichni budu vyhlížet…přát a čekat na tajemný povídání. Vím, že je to těžký zdolat. Nedej se!

  1. To je prima, že ses zastavila a viděla, že na Tě pomýšlíme (aspoň my Bětulásčí myšlíci často).

   Byla´s s pejsama v lesíku? Pozor na klíšťíky, ale jinak nejni lepší oslava. (clap)

   Ať se Ti vede co nejlíp, Radi.

  2. Milá Radko, ještě je dneska, ještě stíhám, i když s odřenýma ušima.
   Přeju Ti všechno nejlepší, hlavně pohodu a klid a dobré zdraví a doufám, že se máš moc dobře. 🙂 (sun) (h)

 7. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Včera večer jsme s mojí ženou vedli trochu hlubší rozhovor o různých životních situacích. Přišla řeč na eutanázii. K tomuto citlivému tématu o volbě mezi životem a smrtí jsem poznamenal:
  „Nechci abys mě nechala žít v takovém stavu, kdybych byl závislý na přístrojích a živený tekutou stravou z nějaké flašky. Kdybys mě někdy takhle viděla, vypni všechny ty mašiny co mě drží při životě.
  Ona vstala, vypnula televizi, počítač i ledničku a vylila mi pivo do záchodu!
  Nezdá se vám, že je nějaká divná!?“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem přítomným klidný večer, hezké sny
  a pěkně se vyspinkejte. ~o)

  1. Divná ne. Jen splnila Vaše poslední přání poněkud předčasně. A já silně závidím našemu kocourkovi, protože oba dobře víme, že až se jeho čas naplní, nedovolím, aby se trápil. Bohužel absolutně nemohu počítat s tím, že by někdo prokázal stejnou službu mě. 🙁

   1. Kocour ma jistotu, ze po nem nikdo dedit nebude … a ten kdo mu pripadne bude pomahat uz vubec ne … takze se muze spolehnout, ze ta pomoc prijde az teprve az bude opravdu potreba.

 8. 8+9!!! To je veľmi ťažké!!! Včera som niečo písala ale bola som anonymná-cudzí počítač.Tak dnes to zhrniem:No jo chlapi-báječne som sa nasmiala a spomenula na maminu vetu o našom otcovi/pri každom bordeli,čo bol schopný za neuveriteľne krátky čas vyrobiť/ On je snaď Dórov syn-Dóra bol grof z dediny odkiaľ otecko pochádzal.Otec to prechadzal mlčaním a ďalej pokračoval v svojom ponímaní poriadku.
  Radanova-všetko,všetko najlepšie k narodkám.
  Drahý Pú-držím palce,modlila som sa a
  naďalej sa budem-VIEM,že po útrapách všetko dobre dopadne.O Xerxovej si radšej poklebetím v mailoch do auditoria dávam len úžas-ako to tá žena všetko zvladne?18 km je pre mňa aj autom štreka.Pekný večer-ja si idem variť niečo jednoduché na dva dni do práce

  1. Kdovíkam Trubka malá chtěla dojít… 😉 Ale aspoň takto mediálně proslavená zvířátka naleznou takřka vždy svůj domov. (cat)

   1. To máš recht, já bych si taky hned vzala klokana Emila nebo toho vzteklýho nosála – ale Bětuška mi to zatrhla. Prej ani paví vočko a basta.

     1. Pavoučky, komáry, moly a můrky holkám dopřávám pravidelně, buď je pomučí, nebo sní, nebo vyplivnou. Mrchy! 😛

 9. To mi připomnělo Bettynku, kterak po několika neohlášených návštěvách zvědavých sousedek byla ráno úderem sedmé hotova přijmout i anglickou královnu 🙂
  Já to tak nehrotím, doma v teplákách nechodím a uklizeno je tak nějak přiměřeně (až na pokoj mladého pána, který neumře na skrčeninu, nýbrž roste pro šibenici a kope mamince hrob)…jen jednou mě dostala neohlášená návštěva rodičů synkova děvčete (jejich první! „jedeme náhodou kolem“), když jsem se rozhodla vyprat všechny potahy sedačky…vytřít poličky s hrnkama…vyčistit koberec… 😀

  Ale POMÓC!!! Může dostat pes kopřivku?! Původně jsem myslela, že má Otíček jen zježený chlupy na zádech, ale on tam má pod srstí skoro pupínky… prej se včera vyválel v chcíplým ptákovi…nebo že by se prohnal kopřivama? Nebo něco špatnýho sežral? CO TEĎ?!

  1. Může mít alergii. Jako první bych ho pořádně vykoupala. Pak omýt octovou vodou (1 lžíce na litr vody, namočit hadříka otírat) a pokud se mu přihorší, můžeš dát lidská antihistaminika typu Zyrtek, Zodak

  2. U Daníka se tak projevovala alergie na hmyzí štípnutí. Samo o sobě nic závažného, ale pokud by si to drbal, nebo se to zapařilo, tak to může znamenat problém. Protože se rychle vytvoří ranky, v nich se daří infekci a velmi špatně se to potom hojí. Tak to hlídej. Pokud by se ti to nezdálo, tak kolem toho ostříhej srst a vymývej to – dobrý je antibakteriální mýdlo nebo šampon, i obyčejné mýdlo v nejhorším pomůže. Daníkovi pomáhalo ošetření nějakým jodovým přípravkem, jiní zase používají např. zinkovou mast (ta u Daníka moc nepomáhala) – jde o to ranky vysušovat. Vynikající je i peroxid vodíku – pokud se už infekce objeví (myslím na toho mrtvého ptáka 😛 ) Pokud to zvlčí, tak už jsou potřeba antibiotika, takže je lepší na to pořádně dohlédnout hned za začátku – držím palce 🙂

   1. Nas kocour dostal alergii na klokani kuzi!!! Synek dovezl tuto ze sveho pobytu v Australi a mile(tenkrat) kote k tomu cuchlo. Alergie jak blazen. Nechtejte slyset komentare vetky. Takze muze mit podle me i psek alergii na chciplotinu nebo cokoliv. Nas kocour dostal prasky a bylo ( ale byl to pribeh, chystam s eho sepsat pro Zviretnik, doufam).

    Pro Pua, drziiim moc palce!!!! A verim v dobre.

    1. Díky za rady – vzala jsem ho mezitím radši k veterináři. Prej to vypadá že se vyválel v mraveništi nebo tak něco – nemá to všude, jen spíš na hřbetě a doktůrek tvrdil že vidí krvavý tečky, jakože kousance a že ty zádíčka spíš napovídaj tomu válení se v něčem…jo a ten Zyrtec nebo Zodac doporučil (v případě nutnosti) taky. Jinak prej „počkáme“…o mytí nic…tak uvidíme. Ani se (zatím!) Otíček neškrábe, a pevně doufám že to bude nějaká prkotina.

     1. Chudera, no já se natáhnout do mraveniště, tak se drbu eště další kvartál.
      Na bolístku u kočičky jsem použila po bedlivém prostudování internetových debat Betadin, zabral ihned, tedy do tří dní a po tak 4 pomazáních. Vyčistil, zklidnil a za chvilinku zahojilo. (Používám ho i na sebe.)
      Některá zvířátka jsou ale alergická na jód, tak to přidávám jen jako takovou radu do záložní kapsy.

 10. tak pro Vave – aby věděla, kde byla (chuckle)
  Z Nové louky jsme se vydali na Hřebínek a pak stoupali a stoupali a horolezčili (fakt už to nebyla jednoduchá cesta pro Betku) po červené vrcholové značce na vrcholek Ptačích kup (1013 mnm). V sedle mezi Ptačími kupami a Holubníkem kvetlo „pole“ suchopýrů, kolem rašelinných jezírek se červenaly masožravé rosnatky (Betku nesežraly, ta se kolem nich bahnila v rašelině), prostě paráda. Další tisícovka byl Holubník (1071 mnm) – taky krásné skály (Beta tam urvala půldrápu, takže od té doby lehce podbarvovala svoji stopu krví) Foukalo, mraky se honily se sluníčkem. Pak přišla bouřka a krupobití… ale to už jsme se pomalu vraceli. Volili jsme bezasfaltovou zkratku, která vede přes dnes již neexistující „most“ přes kamenici. Opět (jako v listopadu) se dalo snadno kus od „mostu“ přeskákat přes kameny.
  Na cestě jsme byli 4 hodiny, našlapali asi 18 kiláků. Poslední hodinu bylo tedy dost mokro (rain) – ale nejsme z cukru ani ze soli… Kameny, potoky i horské kytičky byly parádní. Betě jsem doma zalepila dráp (aby nekrvácela na koberec) a ani se netváří znaveně – právě řve u plotu a děsně hlídá…

  1. Xerxová (inlove) , mě už z tebe zase bolej nohy, a záda a… užívám si fotky 😀 Betuše je nejspíš doga na raketový pohon – no jakej pán, takovej pes (chuckle)

   1. dneska to měla děvenka složité… Jednak obíhala velkou smečku, která se často nedržela pohromadě (měli jsme s sebou moji ségru s „dítky“) , jednak cesta k vrcholům Ptačích kup i Holubníku byla pro psa hodně náročná. A kde byly v cestě velké balvany (některé i s řetězy) a nebo dokonce žebříčky, tak ji to stálo hodně sil, vyškrábat se o patro výš. Někde to obíhala velkým obloukem, někde si nechala i pozadí přizvednout… Je vidět, že už toho má hodně nachozeného – byla opravdu šikovný kamzík (rofl) Skály odskákal jen ten jeden dráp – takže pohoda.
    Zato v rašeliništích a podmáčených loukách i cestách si to užívala – bláznila jak štěník.
    No a nejvíc jí naštval lijavec s kroupama – naštěstí krupky byly maličké a liják rychle přešel… ale stejně si prý vodu z nebe do kožíšku nezasloužila… Bahno jí nevadí, lítá vodou… ale deštík nee

    Nohy nebolí a záda drží (nod) Proč ?? Protože mají co ?? Přece trénink (nod)

    1. Děkuju, milá Xerxová. (h) Dneska bych asi vyměnila výlet za úklid, ufff, to by mě zajímalo, jestli je unavenější Betynka nebo já. 🙂
     Fotky si nechám na zítřek, bývají tak pěkné, že je mi líto je jen proklikat, a na víc teď nemám.
     Papa a brou noc všem. (h)

  2. Šmánkote Xerxová, ty jsi ohromná ženská. Držím palce, aby Ti to šlapalo ještě hodně dlouho a Betce také.

 11. Inteligentní kočka.
  Čtyři přátelé – inženýr, chemik, účetní a státní úředník se rozpovídali o svých kočkách a jejich inteligenci. Aby předvedl svou kočku, povídá inženýr: “Šroubku, ukaž co umíš!” A Šroubek vyskočil na stůl, vzal tužku a na kus papíru nakreslil čtverec, trojúhelník a kruh. Všichni uznale pokývali hlavou.
  Tu účetní zavolal na svou kočku: “Fakturko, předveď se!” Fakturka odběhla do kuchyně a přinesla podnos plný sušenek. Sušenky rozdělila do sloupečků tak, aby v každém sloupečku bylo stejně sušenek. Opět všichni uznale pokývali hlavou.
  Pak zavolal chemik: “Trichlóretyléne, do toho!” A Trichlóretylén odběhl a donesl a čtyři skleničky. Do každé z nich nalil přesně 100 mililitrů mléka a přitom mu neukápla ani kapka. I tentokrát pokývali všichni uznale hlavou a obrátili své pohledy na státního úředníka.
  Státní úředník jen zvolal: “Rauchpauzo, začni!” A Rauchpauza vyskočila na stolek, snědla všechny sušenky, vypila všechno mléko, počůrala papír s geometrickými náčrtky, pak vyhnala ven ostatní kočky, postěžovala si, že ji od toho bolí v zádech, sepsala rozhořčenou stížnost na nehygienické pracovní podmínky, vyplnila žádost o náhradu škody, hodila se marod a odešla na zbytek dne domů.
  =)) =)) =))

  1. ŠÁRKO, DÍK ZA PĚKNÝ VTÍPEK DO TOHO NAŠEHO UPLAKANÉHO DNE NEDĚLNÍHO. PŘEJU VŠM KLIDNÝ ZBYTEK NEDĚLIČKY A.RADANOVÉ POSÍLÁM PŘÁNÍ HIMÁLAJÍ ZDRAVÍ A TÉŽ HROMADY ŠTĚSTÍČKA A POHODIČKY K NAROZKÁM A ZAS PÁDÍM PRYČ.

  2. Vtipné. :-/ Kupříkladu já osobně státní úřednice jsem a dneska (jako každý zhruba druhý-třetí víkend, pokud nejsme odjetí na závodech) pracuju doma, bude to tak odhadem do desíti večer. Práce je moc, nikdo jiný ji za mě neudělá, nemá kdo (hodně se u nás propouštělo a hodně se snižovaly platy). Holt vyžírka, kterou vy všichni podnikatelé živíte, no. 🙁

   1. a jaké pro Tebe plyne poučení? Koukej být jako Rauchpauza,alespoň trošku…jinak se z toho zblázníš….
    😉

   2. Mel bych dotaz … a kolik z te prace k necemu je? Naprosto nemam v umyslu pochybovat o tvem pracovnim nasazeni, jen … kolik z te tve prace jsou tabulky s daty, ktera nikoho nezajimaji, vykazy, ktere nikdo necte, ovsem kdysi kdosi dostal funkci a tedy vymyslel lejstro …

    1. Moje práce užitečná je, mým prostřednictvím má organizace více méně komunikuje se světem, jak navenek, tak dovnitř. Žádné zbytečné tabulky, který si někdo z plezíru vymyslel, jen tvrdá fakta.
     To taky dělá většina státních úředníků a tyhlety hloupé vtípky mě opravdu hodně moc vytáčejí, omlouvám se.

     1. Aido, to chce klid (happy) ještě si představ, že bys byla blondýna ,policajt a tchýně ještě k tomu (chuckle)

     2. pokud vim mame tady i nejake starosty … mozna by stalo za to se jich zeptat kolik papiru musi posilat nahoru a co si o nich mysli. Nebo co si mysli o papirovem silenstvi tykajicim se dotaci z EU.

   3. Já jsem taky státní úředník. Práci si sice domů nenosím, ale to jen proto, že to není možné – sedím osm až deset hodin denně (tedy kromě pátku) na přepážce na občankách a musím si nechat za mizerný plat nadávat, že lidi musí čekat, neboť se propouštěli takzvaní nadpočetní úředníci. Nevím, jak je to na ministerstvech, ale na našem magistrátě už minimálně dva roky žádní nadpočetní úředníci nebyli, takže se propouštěli lidi vytížení a tudíž makající. A různé nepracující skupiny občanů si ještě na nás chodí stěžovat vedení, když se ohradíme proti urážkám a sprostým nadávkám, kterými nás častují, když jim nevyhovíme podle jejich představ. A někteří podnikatelé si taky myslí, že jsou víc než ostatní a dávají to patřičně najevo. A jen tak mimochodem, daně platím taky.

    1. Děvčata, věřte mi prosím, že nijak nechci pochybovat o účelnosti vaší práce – už proto, že do ní nevidím. Dovolte mi ale, abych příkladem z nedávné doby trochu ilustrovala to, co napsal Jenda.
     Můj manžel má od loňského roku částečný invalidní důchod. Někdy před měsícem dostal požadavek, aby jeho ošetřující lékařka vystavila osvědčení o jeho aktuálním zdravotním stavu. To plně chápu. Nad čím mi ale rozum zůstal stát: Součástí přípisu byl i dotazník – stejný jako vyplňoval před rokem – ve kterém měl uvést své vzdělání a přehled předchozích zaměstnání. Chápu, že zdravotní stav se za rok může změnit (v našem věku naneštěstí sotva k lepšímu ;( ), ale dosavadní zaměstnání?? Rozuměla bych, kdyby tam měl uvést změny za poslední rok, ale takto?

     1. MaRi, tak mi to na tátu přišlo. zZám to. jako další vtip mi příjde, že to chtěj do pěti dnů odeslat zpět. Mezitím se ale musím objednat k neurologovi. Ten pak napíše zprávu a já pak pro ni znova jedu. Pak s tím musím k obvoďákovi,ale ten taky musí vyplnit zprávu a udělat odběry.
      Oni mi ale každý rok pošlou modrák o zahájeí řízení, za měsíc pošlou modrák o přerušení řízení (nestíhaj) a pak se tu objeví další modrák o opětovném zahájení řízení.každoročně stejný postup. Pak příjde paní ze sociálky a má blanket s předepsanými dotazy typu, jak se s tátou snášíme. Jak se táta stravuje, jaký vztah má k hygieně a jestli mám děti…

    2. No, někdo je podnikatel, další zase státní úředník. Každý jsme jen člověk, který nějak pracuje a nějak se živí. Znám podnikatele arogantní a takové, co dávají všem na vědomí, že JÁ JSEM TEN PAN PODNIKATEL A VY SI SEDNĚTE NA ZADEK! Ovšem znám také úředníky, kteří se chovají naprosto stejně a při sebemenší blbosti, kterou s nimi zkrátka musíme řešit, nám dají najevo, KDO JE TADY PÁNEM! Je mi líto, ale nemohu se zastávat ani jedné ze stran. Arogantních a naštvaných úředníků/úřednic je dost a přibývají. Jestli je to jen tím, že mají stále více práce nebo tím, že jen pustě někomu něco závidí, to nevím. Ale zatímco oni mají své platy a své jistoty, podnikatel nikdy. Zbytečné formuláře, zbytečné tabulky…….. to úředník neovlivní a je postaven před fakt, že to někoho štve a dá to najevo. Ale neovlivní to ani ten podnikatel, který by se bez toho klidně obešel. Chápu, že ti, co vyřizují něco za přepážkou, mohou být občas napadeni protivným klientem, ale myslíte si opravdu, že podnikateli se toto nestane??? Tak hurá do toho!
     Jo, a tohle byl JEN VTIP!!

     1. A tak se Tvůrcům Tabulek povedlo krásně rozdělit a teď si panují… úředník nevraží na podnikatele, protože mu přidělává práci; podnikatel nevraží na úředníka, protože mu přidělává práci; pěkně štěkají jeden na druhýho – a nenapadne je, že za jejich trápení můžou Tvůrci Tabulek. 🙂
      (Taky mě berte s humorem, jo?)
      Tak mě napadá, proč povstali Tvůrci Tabulek?
      Že by proto, že se někde cestou ztratil cit pro daný slovo a pro hrdost na kvalitu práce?
      Většina lidí, co znám, chce dělat svou práci nejlíp, co umějí…
      Ale proč se to ne vždycky vyplácí?
      Odtud si myslím, že se rodí potřeba nastolit Tvůrce Tabulek. 🙂
      No a protože je to takový divný, lidi cítí, že je něco špatně, tak dělají vtipy a těm se pak smějou. Aby to nějak odlehčili.
      (Jsem si zas zafilozofovala a jdu si udělat něco k jídlu. 🙂 )

      1. Io – jako obvykle… je to ono. I bych se k tomu prilipla s nejakym slovem, ale uklizim barak, pakuju veci na cestu do ceskomoravskych koncin a vubec mam hlavu jak vcelin.

     2. Ale tady vůbec nejde o nevraživost úředníků vůči podnikatelům. To celé je zažité klišé. Naštvaný a protivný klient může být jak podnikatel, tak i zaměstnanec nebo pouliční povaleč. A úřední šiml? Řehtá, já vím. Ale taky vím, že úřednice si sama sobě přidělávat práci nebude a tudíž všechny formuláře nerozesílá jenom proto, že se jí chce, ale proto, že to má nařízené příslušným ministerstvem, respektive zákonem.

  3. znám, ale zachechtala jsem se 😀 😀 😀 😀

   úžasný jsou ty jména kočičáků!!!!!!!! (clap) (inlove)

  1. Taky jdu do řady. Radko, všechno nejlepší a splnění tajného přání 😉 (rose1) (^) (d) (dance) (inlove)

  2. Jé, Radunko, pohodu a zdraví a poslušné (dog) (dog) a (heidy) – surikata tu není… 😉
   (rose1)

  3. Milá Radko (inlove) , všechno nejlepší – ať ti život ukazuje přívětivou tvář a každý den máš důvod se upřímně usmát (h) (f) (party)

   1. nádhera, moc se mi líbí látka z tašky,ale tašky nenosím, leda tak baťůžek a ta deka, to musí být pracný! ufff

   2. Matyldo, Ty jsi tedy hodně zručná holka, já bych byla zašitá v dece. Je to obojí moc hezké a určitě milé.

  1. páni, ta taška je fantastická! a není náhodou ta látka od nás? a jestli není, tak takovou taky máme.

   1. Není, koupila jsem ji v zimě v Ostravě. A neříkej, že ji máte! Mně srdce krvácelo, když jsem ji vydala ze sysliště!

    1. no možná je malinko jiná, je to trochu silnější plátno, bavlna (na tašku přímo ideální), a měli jsme modrou a červenou

 12. Hezké chladné, ale krásné nedělní ráno. Dočetla jsem příspěvky, které mi už včera pro nepřítomnost unikly.
  Emtesko!!! Ron se zasloužil o pobavení části vesnice a opravdu bude o čem mluvit. Ty když se připomeneš barvitým líčením života u vás, tak to stojí za to (rolf) !

 13. Zdravím ze sluníčkové Prahy. (sun) Je sice chladněji, ale slůní a fouká – to by se to malovalo, kdyby už nebylo vymalováno. (wasntme) Ale na prádlo taky dobrý. 🙂
  Přeju všem krásný den. (h) Hezky výletujte a hlavně o tom napište, ať vím, kde všude jsem byla. 🙂

  1. Jj, není nad provokatéra Vave 🙂 Já se tady ukecávám na termínu malování a ona by si to střihla EŠTĚĚ (fubar) Ale jak praví náčelnice modřanské smečky, (sun) svítí a je přímo (*) den.
   Tak se mějte krásně, já jdu do davu 🙂

 14. Hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Počasí se o trošku vylepšilo, takže míříme směr další tisícovky Jizerek. Budou to ty hory, které mám ráda – mokré, mlžné, se silným větrem … prostě hory (nod) horovaté

  1. Xerxová, teď tady čtu že králem Peršanů se v roce 490 př.n.l stal Xerxes I. Zeby příbuznej 😀 😀 😀

   1. Jasně – a ten Xerxes dokonce choval veliké válečné psy, předchůdce pozdějších býkohryzů a dog…

    1. Takže podobnost není čistě náhodná ?! (think) Ale Betí asi nebude asi nebude býkohryz 😀 😀 😀

     1. Xerxes dostal své jméno u chovatele, v tom prsty nemáme. Poprvé jsem ho viděla, když mu bylo už devět týdnů, byl to pěkný macek a jméno měl v PP zadané. Ten den dopoledne jsem nechtěla o další doze ani slyšet (Aronku jsme nechali ráno uspat) … a o půlnoci byl Xerxes doma…
      To na Betu jsme si počkali – proto má i „naše“ jméno. Měla být Butterfly a my chtěli jednodušší jméno, než se líbilo chovateli. Koneckonců její jediný bráška (zůstal doma) se jmenuje Banderas Antonio… Protože jsme si ji zamluvili jako maličkou, ještě před čipováním a zadáním jmen do průkazu, mohli jsme si jméno zvolit.

      1. Když oni jsou ty dogušky takový nosný. Kamarádka měla dogu jménem Cézar.
       Není náhodou Butterfly, náhodou motýlek, nebo tak něco? To by na Betu opravdu pasovalo (chuckle)

 15. Přeji všem hezkou neděli. Já jsem se teď celý týden vzpamatovávala z protivné chřipky. Manžel jí chytil týden přede mnou a já od něho tu štafetu přebrala. Naštěstí atb. zabrala a ještě tak den, dva a budu fit. Já už nestonala tak dlouho, že jsem pomalu zapomněla, jak to jednoho dokáže zmoci a vykolejit z normálního procesu.

  Mr.Owcrope – vaše povídání někteří znají, pro mne je nové a moc se mi líbí. Tak se těším, že jich bude více. 🙂

  Milý Pů, moc a moc držím palce a přeji, abys nad nemocemi nakonec vyhrál (y) (y) !!!!!! Bože, co je moje obyčejná týdenní chřipka proti tvým problémům.

  1. To asi nebyla chřipka, když zabraly ATB? :O
   Ale regeneruj se pomalu ať se ti to nevrátí 🙂
   U nás je jak u Vave, sluníčko, ale pěknej fičák, až se klátěj stromy

 16. Mistře Owcrope,
  tak ráda Vás opět čtu 🙂 ihned letím i na Vaše stránky, doufám, že zase ožijí. (h)

 17. „Ale moje schopnost bez laskavých pokynů a pečlivého dozoru příslušnice něžného pohlaví vypadat během dvou dnů jako něco, co vyplavil prudký déšť ze ztrouchnivělého stromu, s věkem nevymizela. Ba naopak v souvislosti s pozvolným chátráním dostala takříkajíc další rozměr…“
  Jezus Maria… to mě sklátilo pod stůl (rolf) (rolf) (rolf)
  (clap)

  Též se přimlouvám za častější návštěvy zde. (wave)

 18. Tak jsem dorazila z dnešních závodů (byla jsem tam jen jako divák) a hádejte, kdo vyhrál? Jenny už to určitě ví 😉 (jednou vyhráli, jednou byli druzí; jsou prostě moc dobří a ještě všichni takoví krásní „hranáli“ k tomu, pastva pro dámské oko).
  A pro Ptakopyska – půvabné, jako vždy, Vy jste rozený vypravěč.

  1. Milá Aido, to se tedy mýlíš, nevím nic, nesmím totiž volat, když je závod, bo to je taký rituál. Takže čekám až zítra mobila. Včíl se asi griluje, či co. (chuckle)
   Tentokrát je tam i snáška s malouvílou neb malaďaka chtěla tátu vidět i jinde než na PR laguně. Všichni jsou nasáčkovaní v Nemojanech u sestry mojí snášky.
   Ale si mně řácky potěšila. (rofl) (wave)

   1. Myslím, že jsem snachu i malou viděla.
    Škoda, že se pánové neúčastní dnešního závodu. Je to zcela mimo program GP i ČP, závod na dlouhou trať 8,8 km – jede se z Bitýšky na loděnici LS (tam, co byly závody včera). Vymyslel si to můj muž, tak tomu taky řediteluje. Já jsem dnes nešla, musím cosi nutného dodělat do práce.

 19. Konečně jsem si mohla vychutnat báječný článek… a možná přispět k obveselení všech.
  Jdu si odpoledne ležérně z pole -v jedné ruce košík s posledními třešněmi a čerstvou cibulkou, ve druhé tašku s hráškem. V naší ulici se vyskytovalo obvyklé osazenstvo na lavičkách před domečky, případně mladí, diskutující na silnici mezi hrajícími si dětmi. A mezi nimi jeden z vícero psů jménem Ron, tentokrát krásný, rok a půl starý labrador . Znám se dobře s ním i jeho pánem, takže Roneček přiběhl a skočil. Měla jsem na sobě lněné tříčtvrťáky na gumu, původem od Ting Ťongů, tedy naprosto vyhovující pracovní oděv. No, než ten Ron skočil. Jak těmi packami zabral , gatě letěly dolů a ne jen ony. Gutha -Jarkovského by určitě klepla pepka. No, v dalším okamžiku letěl na zem košík i s obsahem, taška s hráškem, a já se snažila narvat na sebe to oblečení zase zpět.
  Nebylo nikoho, kdo by nějak zasáhl, všichni ztuhli, a nikdo, skutečně nikdo se nesmál, jen blbec já. Já se svíjela smíchy, pán od Rona se hrozně omlouval a snažil se sbírat po silnici ty moje produkty. Vše jsme dali do pořádku a teprve po chvíli, až všem došlo, co se vlastně stalo, se napětí uvolnilo. No, já si doma dala panáka meruňkovice a směju se vlastně ještě teď. 😀

  1. (rofl) Ospoň bude o čem povídat (rofl)

   U nás to na sezení venku není – vínečko pijeme uvnitř – hodně fouká a je 13 stupňů…

  2. Ad “ … jal se sbírat moje produkty … “ – kdoví, cos v těch ťamanských bombarďákách měla, že šly tak dobře k zemi (rofl) (rofl) (rofl)

  3. Ty ja to uplne vidim (rofl) . V teto souvislosti hluboka myslenka. (chuckle) Tak mi nejak prijde, ze jak mi pribyva let, tak jiste veci, ktere by mne driv rozhodily, prejdu dnes s usmevem. Asi nejsu sama.

   1. Hani, copak neznáš to vyprávění o červeném klobouku? Já to musím někde vyhrabošit (sun) To je přesně odpověď na tvoje slova.

  4. Achmůjtybože! (rofl) …. ehm, předpokládám, že jsi cylindr v té rychlosti nasadit nestačila. (chuckle)

  5. Díky za tento krásný příspěvek. V tom mém dnešním rozzuřeném dnu je to druhá věc (po skvostném povídání nahoře od Mr. Owcropa o tažných volech a cylindru podle Gutha-Jarkovského), která mě rozesmála. Představa Ronečka, jak ti stahuje kalhoty i to pod nimi, mě doopravdy nahlas rozesmála. Vřelé díky. A nebyl to škodolibý smích, ale takový upřímný a úlevný. Myslím, že si vesnické osazenstvo bude mít dlouho o čem vyprávět. To byla určitě scénka i s tím sbíráním zemědělských produktů jako stvořená pro Neváhej a toč.

  6. :)) To máš z toho, že jsi tak hubená! :)) Kdybys byla jako já, guma se ti zastaví na bocích 🙂

   1. Mně na OTP 😉 Kdo ještě nezná povídání o červeném klobouku a chce si ho přečíst?

    1. Jestli jsem to čirou náhodou četla, tak už se na červený klobouk nepamatuji. Určitě to je půvabné. Tudíž se hlásím, že bych poprosila o vyprávění ……… a zároveň se ještě trochu odreagovala

 20. http://www.drporkert.com/dogy/images/beta/0611/index.html to je Betí týdeníček

  Jinak k tomu golfu – běžně bývá doma, ale jeli jsme velmi brzičko ráno a byli tam sami (až na údržbu hřiště) a hlavně ji teď kvůli falešce honíme víc než jindy. Byla překvapivě vzorná. To že neloví míčky vím, ale že se i nechá odložit mimo green bez uvázání… to překvapila. Prostě pohoda, celou dobu na volno, jen proběhla nadšeně jedním hlubokým písečkem… takže jsem si zapracovala hráběma, i když jsem do písku nehrála

  1. Prisel Jenny – vcera, ale jeste jsem neodpovedela. V podstate jo, a bezva. napisu vic k veceru.

 21. Milý Mistře Ou, konečně jste k nám našel cestu – a s vámi se rozjasnilo i pošmourné odpoledne. Moc se mi líbí vaše neolitické hospodářství – vyřiďte panu otci, že volky má pěkné, že se o ně asi dobře stará (chuckle) .

  A souhlasím s Guth-Jarkovským – nečekané návštěvy opravdu nemohou očekávat, že je přivítám s cylindrem – leda, že bych leštila petrolejku. (rofl)

 22. pod slova Vaší maminky se podepisuji, také jsem jich užívala. Když byli kluci malí, a více ještě když dorostli do puberty.
  Mladší byl veliký bordelář, do jeho pokoje jsem nahlížela s pocitem, že hodit tam bombu by bývala nejlepší varianta.

  Minulý týden jsem navšítivila Paříž a též Centre Georges Pompidou v Paříži. Je to muzeum moderního umění. Můj šálek kávy to není, já jsem milovnice spíše Louvre. Ale můj manžel to chtěl vidět. Zkušenost to byla zajímavá. V jedné expozici byl postaven pokoj a v něm příšerný bordel. Věci poházené po zemi. Tak jsem jen pronesla : “ To jsem nevěděla, že náš Pája celou svoji pubertu vlastně ve svém pokoji vytvářel moderní umění „.

  1. AAAAA, tak si myslím, že potom je každý/á v pubertě umělcem (rofl) 😀 (tmi) (dance)

 23. Milý Mr. Owcrope, díky za nádherné povídání, protože jsem se od srdce zasmála. Vyprávění o orbě a zapřažených volech poháněných tatínkem mě dostalo doslova do kolen. (rofl) (rofl) . Stejně tak je nádherné konstatování, že gentleman zastižený nečekanou návštěvou při práci na svém panství nemusí mít nutně podle Gutha-Jarkovského na hlavě cylindr. Ovšem náruční (ale i podsední) vůl s cylindrem by byli jistě neodolatelní (rofl) . Díky za povídání, smích jsem potřebovala, protože……..

  OT: Co mám dělat se správcem domu, který nechal u nepřizpůsobivých sousedů (barvu pleti nechám stranou) provést desinsekci proti štěnicím a v domě nikomu nic neřekl? Výsledek jsou prozatím dva zamořené byty (už vyplynované) a konečně se i v ostatních bude provádět preventivní postřik (čeká mě to v pondělí). Proč nenechal okamžitě provést prohlídku ostatních bytů a nezabránil invazi?
  Já opravdu nejsem rasistka, ale „lidé“, kteří nejen, že žijí z dávek a nikdy nepracovali, nejen, že žijí na úkor celého domu, kdy v něm zneužívají veškeré služby a my to platíme, nejen, že kradou v domě i to co je přibité, o sklepech nemluvím (ty jsou pod jejich pečlivým dozorem stále a tudíž neznalá sousedka byla vykradena ještě před nastěhováním), ale ještě zavlečou tuto nevyhubitelnou haveť do domu pro mě prostě a jednoduše nejsou sousedé, ale obtížní parazité.

  1. Lity,lity, tohle myslím vážně. (bug) :@

   Navrhuji přemístit k panu Kocábovi, třeba zná radu.

   1. Vyměnit byt s Kocábem (punch) Moc tě lituju, protože v dnešním světě asi zastání neseženete. nebo aspoň já cestu neznám.

    1. No minimálně majiteli domu sepíšeme stížnost na správce domu, protože není možné u štěnic desinsektovat jeden byt bez ostatních. Navíc potajmu, aby to ostatní nevěděli a nedělali humbuk. (punch)
     Nejvíc to odskákal soused přímo pod nimi, mimochodem městský policista, který to má jako služební byt a má pouze roční smlouvy narozdíl od těch nahoře. Říká, že ho vyloženě uráží po 16 letech služby každý rok poníženě žádat o prodloužení nájmu, zatímco ti nahoře jsou v klidu a pořádají mu nad hlavou ve 2 ráno diskotéky (kromě jiného). Oni kromě jiného již dlouho neplatí činži, mají výpověď z bytu, ale to bude ještě nadlouho, protože úředně je tam matka samoživitelka s nebohými dětmi, prakticky ovšem neidentifikovatelné množství lidí obojího pohlaví a různého věku.
     Prohlédla jsem u sebe nejkritičtější místa – sedačku, postel, pod koberc (stajne jsem to vzala biolitem – alespoň jako 1. pomoc než přijdou profesionálové)i, za obrazy, naštěstí nic nevidím, ale ty přeživší právě od tohoto souseda, který mimochodem uvažuje, že se odstěhuje, protože tohle je pro něho a jeho paní poslední kapka, a nebo i od „sousedů“ seshora mohou doputovat ke mně :@ Ty mrchy už došly dokonce o 4 patra níže asi díky výtahu.

     1. Tak přemýšlím, co na ně platí, tedy ne na ty brouky ale na ty druhé. Taky jsem tu měla záležitost, kterou jsem musela řešit. Oni, ti jistí, se strašně bojí unikajícího zemního plynu, to je mezi nimi rozšířená fáma. Takže vždycky když se k nám chtějí nastěhovat, uniká tam zemní plyn. Není to zase až tak velká lež, páč plynové spoje nikdy perfektně netěsní. Tož tak. 😡

      1. V podstatě bych se nedivila, kdyby ty plynové trubky odmontovali, kus železa se přece hodí, ale zatím je tato zvrhlost naštěstí nenapadla. Jenže oni tu žijí už drahně let, tak by asi zvěstem o netěsnosti nevěřili, jen by je mohlo napadnout, že se ty trubky dají také zpeněžit. Bohužel se to v posledních 2 letech strašně zhoršilo, asi otcové dětí přišli z krimu. Nám ostatním bohatě stačí ty štěnice, odmontovaná a někde zašmelená krásná madla od dveří od domu z 30. let (nádherný architektonický prvek), oloupaná mosaz ze stejných dveří, odmontované měděné plechy z balkónu, ukradený kus měděné trubky od okapu (ze dvora), x krát vykradené sklepy (té sousedky, co si tam před stěhováním už dala věci, mi bylo doopravdy líto) a odpovědi nevinných dětí: „A máte proti nám důkazy?“, přičemž je jasné, že ty sklepy mají tak pod kontrolou, že tam není možné nechat ani marmeládu. Odpověď dospělého našemu policistovi, že vyřídí, aby už nekradli. Policista se ovládl a ten šroubovák který měl v ruce, mu nevrazil mezi oči. Ty psychologické testy, co u policajtů při přijímání dělají, jsou asi docela dobré. Náš policista totiž zrovna upevňoval poslední napůl odšroubované madlo již připravené k odnesení. Jinak randál ve dne v noci (i má máma na ně šla v noci, aby ztichli – bez úspěchu. Ježdění výtahem jako na kolotoči (celá tlupa jezdí po jednom max po dvou a to neustále celý den, protože oni mají spoustu času a jsou doma). Zneužívání domovní sušárny pouze pro své potřeby, její vytápění s neustále otevřenými dveřmi (hádejte, kdo to platí???) včetně hlasitého nocování „příbuzenstva“, které mimochodem nocuje i v těch sklepech….
       Jo, nastěhovala bych nebohou matku samoživitelku i s širokým příbuzenstvem k panu Kocábovi a jiným lidumilům. Tam je ještě co vzít a zpeněžit. Tam by jim bylo opravdu dobře. Pravda naše investice do alarmů a zabezpečení dveří by možná ztratily na aktuálnosti, ale to by mi nevadilo, stačí obyčejní bytoví zloději.

       1. Ona takova marmelada s projimadlem … abychom zustali kdyz uz ne v ramci zakona, pak alespon v hajemstvi policii nereseneho …
        Kdysi se doporucoval kratky retez a dlouhy bič, ale obavam se, ze to v dnesnim svete neprojde. Zatim.

        1. Jendo, čo myslíš, na koho by vyšlo upratovanie po „marmeláde“? Určite nie na „spoluobčanov“.

         1. Neco mi rika, ze k podobnym „nehodam“ na schodech dochazi i bez marmelady. Jde spis o to aby jim z te marmelady bylo blbe.

  2. když ona se štěnice drží i v bytech,kde je čisto…k nám do baráku ji přitáhnul vlastník bytu v 8.patře, který si tu mrchu přivezl z dovolené v kufru a ne jednu..takže se plynovalo na celý stoupačce…derazizér nám vysvětlil všeobecně známej omyl,že štěnice se drží tam, kde se nedbá na hygiénu a úklid….a chlápek chodil jak vrtohlavá ovce a všem se omlouval a všechny zval,abychom s ekoukli,že fakt není bordelář….nikdo k němu nešel. Všichni se báli,že by si taky mohli od něj-i po deratizaci,nějakou přeživčí mrchu přinést….musím zaklepat, juž je tu nemáme..jen prohlídky kufrů ještě na parkovišti a jejich vyklepávání, přivádí nezasvěcené v úžas.

   1. Sharko, já vím, že máš pravdu, stane se to i v čistotných rodinách (viz můj vlastní případ někdy před 2 lety s kocourovými blechami, který jsem tu popsala. Jenže já je likvidovala hned, jak jsem to zjistila a byla to naštěstí pouze lokální záležitost, žádný soused neměl problémy a že mají psy i kočky. Což mě napadá, že tito „občané“ dlouhodobě drželi kočky, které se volně pohybovaly po domě a nevěřím, že jim aplikovali spoty. Ale ne my toho kocoura opravdu tenkrát neuhlídali a zablešil se.
    Ale tohle je z čirého bordelu, neidentifikovatelného pohybu mnoha osob, které se pohybují kdovíkde a asi i z toho, co ze svých zlodějen natahají domů k protřídění a následnému rozprodeji. Jo a stoupačky jsem včera vzala sprejem Raidem, ktrý má takovou dlouhou tenkou aplikační trubičku. Jeden postižený byt už totiž není na stoupačce původního ohniska, ale naproti – asi se to zatáhlo výtahem a pohybem lidí.

  1. Já to tušila, že máme Milana, ale … No, ještě že máme Jováska 🙂
   Tak všechno nejlepší. Hodně zdraví a pohody a zdraví a pohody (sun) (inlove) (rose1)

  2. Všechno nejlepší, milý Milane (inlove) , hodně zdraví a radosti (h) (party) , hlavně že skvělou ženu už máš! (angel)

  3. Jéé – milý Milane, hezký sváteční den a přeju hlavně zdraví zdraví zdraví, všecko ostatní už máte (protože máte hvězdnou Veram). Tak nazdraví (d)

  4. Děkujeme moc a moc za krásná přáni. Opravdu, potřebujeme to štěstí a především zdraví, protože možná víte, že si Milan někdy v březnu dokázal polámat tři žebra, když uklouzl ve vaně. Sotva se to trochu spravilo, zvládnul si natrhnout achillovku – tvrdí, že špatně šlápl – a od včerejška má nechodící sádru. Tak se děsím, co bude do třetice. (sweat)

   1. Tak to ne! Doufám, že jako třetí bude naražený prst při přebíjení, až bude s vnuky hrát „Prší“ (inlove) Jiný úraz nebrat 🙂 Prší se u nás hraje s každým marodem. To má marod za odměnu a pečovatelé jako povinnost (tmi)

   2. Ještě stíhám! (whew) Přeju Milanovi Sluníčkovému (sun) (h) (sun) všechno nejlepší, a toho zdraví celou náruč, protože ho opravdu potřebuje. (nod) A pevně věřím, že do třetice nic nebude.
    (f)

  5. hodně zdraví, zdraví, zdraví a ještě k tomu zdraví (^) přeje „profesorka“ Olčava (f)

  6. Mily pane Milane, vsechno nejlepsi – a uz nepadejte!!! To vod zensky, kterej se jeden spektakularni kdysi podaril. … A pak jeste jeden mensi – jenom zlomene koleno. (sun)

  7. Tak Milan ještě jednou děkuje a vzkazuje, že prý zatím docela štěstí má, že ty žebra si zlomil jen tři a ne všecky a že tu achillovku ná jenom natrženou a ne utrženou 😀

 24. To je skvělé, Ptakopysk píše. A píše skvěle. Moc doufám, že sem zabloudí častěji. (sun)
  Já si můžu přivolat nečekanou návštěvu, kdy chci. Fakt! Stačí si natáhnout gumové rukavice, vytřít a ve chvíli, kdy mám (jako finální akci) ruce „v hajzlu“ a myju WC tekutým pískem, Mám sundané prkýnko, tak CRRRR, a návštěva je přede dveřmi. Takové šmidli-šmidli štětkou neplatí. To se musí POŘÁDNĚ a je to tutový. (rofl)

 25. Když jsem Ptakopyska zahlédla ve své poště, tak jsem se musela usmívat dřív, než jsem ten článek otevřela – potom už to bylo na jistotu 🙂 Věta „Ten náruční vůl jsem já“ mě dostala do kolen (rofl) Díky, milý Ptakopysku, že sis na nás vzpomněl a zaskoč častěji (inlove)

   1. Já na to šla logikou:
    – většina lidí jsou praváci
    – tudíž ve starých dobrých dobách nosili meče na levým boku
    – a proto nasedali na koně zleva, aby se nenabodli na vlastní meč
    – když mám dva koně vedle sebe, zleva nasedám na toho levýho
    – takže levej kůň je podsední, protože ho mám POD SEDINKOU (ROFL)
    – zatímco pravej kůň je náruční, protože ho mám hnedle u tý šikovnější (pravý) ruky.
    A je to. Vivat etymologie. 🙂

     1. Zakládám do kartotéky! Díky!

      Mě průběžně fascinuje, co všechno se archivuje za informace v samotných jednotlivých slovech jazyka. Tuhle jsme se bavili o dehumanizaci nepřátel v literatuře / filmu a došli jsme k tomu, že skoro každý kmen / národ sám sobě říká „lidi“, „mluvčí“, „vyvolení“ a podobně – a nepřátelům, těm nejhorším, nejsmrtelnějším, od kterých jim hrozilo největší nebezpečí, říká „němé tváře“, „psí štěky“ a podobně. (Němci vs. Slovani; barbaři, což v řečtině znamená „rebarbora, rebarbora“, respektive „ti kteří nemluví, ale dělají jenom bar, bar“. Naproti tomu pak latinský Germani, což znamená „vlastní bratři“ a dá se to vykládat dvojím způsobem.)

 26. Ptakopyskovi se moc omlouvám a jedno malé OT: Prosím vás všechny o palcodržnu. Jsem na dva dny zpátky ze špitálu, stabilizovaný pro další akce, a zítra tam vracím. Můj stav je hodně vážný a kdy se vrátím a v jakém stavu je otázkou. Je otázkou i to, zda se vůbec vrátím ale slibuju že tato variata pro mně neexistuje a hodlám se bít jako tygr, neboť článků o záhadách, kterými vás tady už nějakou dobu otravuju, jsem ještě spoustu nenapsal a musím to dohnat a taky jiné závazky mám, takže nelze jinak. Čau, lidi.

  1. Čau, člověče (wave) Bij se, bojuj, nedej se !!! Myslíme na tebe. Betka posílá pohlazení svojí pacinkou a olíznutí blemstákem.

  2. Správně, milý pane Petře z Plyše. (h) Závazky se musí plnit a články napsat a fotky fotit! (nod)
   Hezky doma o víkendu nabírej dech a v pondělí budou všichni koukat – do nemocnice s Tebou nastoupí celý Zvířetník. 🙂 (h) (y)

  3. Milý Pů (inlove) , palce držím soustavně, ale teď přidávám vše, co mohu. Nedej se, bojuj – je nás moc, kdo na tebe myslí a posílají ti sílu. Záleží nám na tobě, víš? A děkuju, že ses ozval (h)

  4. Ahoj Pú, ono je to takové trochu neviditelné, ale když si píšeme maily, tak se ukazuje, kolik lidí na Tebe velice intenzívně myslí. NEDEJ SE (sun) (h) Modlím se za Tebe.

  5. Pů, zvládneš to! Neboj. Musíš! Už kvůli Myšce a kvůli nám tady. Moc na tebe myslím už hodně dlouho a doufám, že ty hnusný krakatice porazíš a život bude zase jen o všedních starostech! (h)

  6. Drahý Pú,držím všetky palce velmi silne,zajtra je nedela-za všetkých potrebných sa budem modlit v našom malom kostolíku./Inak som hrozný človek,ja málo ďakujem,furt len žiadam-prosím,Ale viem,že Boh je múdry a velmi dobre ma chápe a hlavne,že je zhovievavý.k mojim/našim/ slabostiam/

  7. PŮ, NADĚJE UMÍRÁ POSLDNÍ, ALE JÁ DOUFÁM, ŽE TY SVOU NADĚJI NEHODLÁŠ NA ONEN SVĚT PŘEDEJÍT. DRŽ SE STATENĚ JAK BNEJVÍC MŮŽEŠ. ŽIVOT JE NĚKDY SPLATITÝ A ZAŠMODRCHANÝ GORDICKÝ UZEL, KTERÝ SDSE NĚKDY ROZMOTÁVÁ OPRAVDU DLOUHO. POSÍLÁM TI TELEPATICKY VEŠKEROU SVOU PŘEBYTEČNOU SÍLU, I KDYŽ ZROVNA MNĚ JÍ PŘÍLIŠ NEZBÝVÁ. DCERA BOJUJE TAKY STATEČNĚ, TTAKŽE JÁ BYCH SE MUSELA STYDĚT, KDBYCH TO MUSELA NEBOCHTĚLA ZABALIT. A NA TY TVOJE ZÁHADOLOGICKÉ VYPRÁVĚNKY SE PŘEVELICE TĚŠÍM JÁ I VŠICHNI OSTATNÍ ZVÍŘETNÍCI. VYDRŽ A DRŽ SE ZUBY NEHTY. STEJNĚ POHLED NA KYTKY A ČICHÁNÍ JEJICH VŮNĚ JSOU nejlepší ZESHORA,NIKOLI ZPOD ZEMĚ. ZAŽEŇ HNUSNOU NEMOC DO KOUTA A UZDRAV SE NÁM.

  8. Milý Pů – dej se přes víkend do pucu a v pondělí nastup do bitvy, či bitev – já vím, že budeš bojovat jako lev a vrátíš se nám. Tentokrát držím palce zcela sobecky, neboť se těším na další záhady, o kterých nám napíšeš. Chybíš tady, medvídku (hug) (y) (h)

  9. (y) (y) (y) (y) Pů, držíme palečky, všechny,co máme a kočky posílají léčivé vlny… (cat)

  10. Taky budu moc držet palce – vždyť bez Tebe by to srpnové Setkání nebylo tak báječné…
   Tak udatně bojuj, výrazně se zlepšuj a pokud to jenom trošku jde, hodně se směj! (inlove)

 27. Dobré ránko z Prahy! (h)
  Někdo nahoře mě nepřestává mít rád; když se měnila okna, byla zima a fujavec, když se dělala koupelna, bylo vedro, když malujeme, tak co? Lilo celou noc a je vlhko jako v prádelně.

  Takže páně Ptakopyskova příhoda je jako balzám na mou duši. Jsou i jiní, které má taky někdo hodně rád. 🙂

  Ptakopysku (inlove) , ani nevíš jak jsi mě potěšil, že jsi opět našel cestu na Zvířetník. A doufám, že ji zase nenecháš zarůst bejlím, protože moudrých a vtipných příspěvků není nikdy dost.

  Jo! A Rputí rada mě silně zaujala. Má pravdu, s cylindrem na hlavě bude lopata plná psích bobků v ruce vypadat jako nezbytný módní doplněk, o ocylindrovaném volu za ruchadlem ani nemluvím. (chuckle).

  1. Se s dovolením přilípnu. Ptakopysk neztratil na glancu a tuze se těším, že bude přispívat dál. Jeho sloh je jedinečný (y)
   U nás mokrý a studenější provázek. Takže se chystám s hafy na dělší výlet po zdejších hvozdech. Možná i na opidum vyšplháme

 28. U žabek ani nekáplo, naopak lehké máčky na nebi mizí a začíná naše každodenní Sahara.
  Článek jsem přečetla brzy ráno, sotva jsem vypravila robě na karatistický seminář do Prahy. Je fakt hooodně dobrej 🙂
  A zase pádím, dneska u nás bude oslava a já jeden dárek ještě nemám došitej 🙂

 29. Móóóc hezkýýý !!! Konečně vidím jak pracovali s radostí odpadnuvší dřiny bří Veverkové. (rofl) A zdravíme Mr.Owcropa. (wave)
  Neohlášené návštěvy miluju, chodí přesně v ten správný moment a to buď když mám prsa od strouhanky a vajíčkový flek na triku nebo vypadám tak, jak si asi představuje jistou osobu , česká rocková kapela s názvem Zpocená uklizečka.
  (chuckle)

   1. Jj, taky pamatuju na devítiletce,třebas tohle .
    Pan učitel Dlask (rofl) zkouší žáka Opelku v přírodovědě.
    Tak co jak vypadá Ta včela.
    Žák O., : Nóó ó má očí… Púč. no ještě řekni , že má zuby.
    Žák O. , jo a včela má taky zuby. Pan učitel Dlask udělal žákovi tlask a bylo. (rofl)

 30. Hahá, mně tedy zpocený zarostlý chlap s chlupatým pupkem připadá dost sexy – tedy takhle na čtenou (rofl) A nezvaná návštěva měla „míč na svém hřišti“ a zvládla to ještě noblesně. Jo to když takhle začne trousit „já touhle dobou už…“ nebo „ty ještě…?“, pak se z míče stává dynamit a ruče se ho chápu já.
  Snad vám na brambory taky zapršelo, tady lilo celou noc.

  1. ahoj Liko, děkuju za kočkotrávu, tohle osení moje holky milují, ale teď ho mám moc, tak jsem jeho pěstování vysvětlila Karolíně, aby její chlapečkové taky měli nějakou zeleň……a ona zábavu…. (hug)

   1. Ahoj Sharko, ta tráva je pro mě záhada – naši kocouři ji používali pouze jako dekoraci nebo schovku, a Ty jsi říkala ,že u Tebe ji žerou. No, aspoň se tráva podívala po světě a doufám, že u Karolíny poslouží dobře… Zdravím Tě!

    1. žerou, ony si tím čistí žaludek od bezoárů a někdy ji žvejkají jen tak,aby si vymačkaly šťávu…mám teď 3 plné květináče a ty střídám, aby se obnovovala.
     To osení, vtěch pytlíkách je dobré i na velikonoce…za tejden máš nádjhernej trávník 😉
     Karolína zkusí vypěstovat jednu misku a uvidí…když to chlapečkové nebudou chtít, popojede osení o pár kilometrů na východ 😉
     Trávu obyčejnou jim pěstuju na lodžii taky, občas chtějí měkkou,ne tu kočičé..ožírají papyrus..občas mi ukradnou i kus ledovýho salátu,rády mají mrkev-jemně strouhanou.
     Pitinu trávu okusovala už když jsme jí našli -nebo ona nás, Noriska to od ní okoukala a Káča s Pidikočkou se to taky naučily…
     ještě by mohly od Pitiny okoukat,že se chodí blejt zásadně na lino… (angel)

     a děkuju moc….dáme vědět, jak to dopadlo…

 31. Krásne dobré ráno všetkým! Hurráá – Ptákopysk je tu! A s článkom, neuveriteľné. (f) (dance)

 32. Hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Helemese, Mr.Owcrope nám píše (nod) A moc hezky píše (nod) Probouzí moji představivost dóóóóst dobře (rofl)
  Brambory má myslím dneska dostatečně zalité (rain) , tak ať hezky vyrostou. U nás lilo celou noc a podle radaru to bude mít za chvilku pokračování. Plánovaná expedice do Jizerek je momentálně odložená… vody by bylo mocmoc.

  1. Chtěla bych vidět moc moc vody! Prší všude, jen u nás nic. Nebo deštíček, který ani pod stromy neproprší. Od února u nás pršelo tak, aby se druhý den neprášilo za běžícími psy, jen třikrát – je to vůbec možné? Prší v Hradci, prší na horách a kolem nás se mraky jen točí. 🙁

   1. k nám v poslední době všechny podvečerní lijavce a bouřky dorazily… Takže přes den vedro, dusno, hnusno – ale pak velmi dobře zalito a vlhko. Zeleň lesní i luční bují, plevel taky… O vodu na zahrádce zatím nouzi opravdu nemáme.

   2. Tsss, Hradec ? To je daleko. Ve čtvrtek odpoledne byl vylejvák a kroupy 5 km od nás. U nás ani kapka. To až když jsem pořádně zalila doma i kamarádce, která je na dovolené, tak po půlnoci se řádně rozpršelo i u nás.

   3. DEDE, U NÍS TAKY MOC ČASTO A MNOHO NEPRŠÍ, ALE V POSLEDNÍM MĚSÍCI LILO AŽAŽ. MÁM OPĚT VELIKÉ ZÁSOBY POTŘEBNÉ DEŠ´TOVKY, TAKŽE JI NOSÍM I DOMŮ NA POKOJOVÉ KYTIČKY A TZALÍVÁM S NÍ I VŠECHNY KVETOUCÍ PIDIRAJČÁTKA NA OKENNÍM PARAPETU. A DNESKA ZAČALO PRŠET CCA PŘED HODINOU, DOSTI VYDATNĚ A HUSTĚ. NEJSEM VŮBEC ÚPROTI TOMU SKVĚLÉMU ZALÍVÁNÍ ZAHRÁDKY SHORA. PŘESCE JEN VYDATNÝ DÉŠ´T JE ÚPLNĚ O NĚČEM JINÉM JAKO ZALÍVÁNÍ Z KONVÍ. JEN NAVEČER POBĚŽÍM ZALÍT FÓLIÁK, BO TAM OPRAVDU NEZAPRŠÍ, A ŘI TÉ PŘÍLEŽITOSTI VYLEJU A PŘELEJU ZÁSOBIČKY VODY Z PLNÝCH NÁDOB DO PRÁZDNÝCH. TAKOVÝ TO ZPŮSOB OBČASNÉHO ZALÍVÁNÍ SHORA VÍTÁM A MILUJU.I KDYŽ MÁMOPRAVDU PLNIČKÝ KAŽDÝ MILIMETR ZÁHONŮ NA PIDIZAHRÁDCE, BUDU MÍT VODY DOST I NA SUÁCHÉ LETNÍ MĚSÍCE. VA MUSÍM SE TU POCHLUBIT,NEB VČERA JSEM SKLÍZELA UŽ PODRUHÉ PLODY ZAHRADNÍCH BORŮVEK. ZRAJÍ STÁLE A JSOU JICH VĚTVE ZIMOLEZU TAK PLNIČKÉ, ŽE SE AŽ POD TOU TÍHO PLODŮ LÁMOU. UŽ MÁM UDĚLANÝ TVARŮŽEK S BORŮBKAMI A ŽELATINOU A JEŠTĚ MÁM CELOU VĚLKOU KRABICI PŘICHYSTANOU POR PETRUŠKU.PÉČE O TENHLE ZIMOLEZ SE MI KAŽDOROČNĚ OPPRAVDU VYPLÁCÍ , TAKŽE SKLÍZÍM A ZOBU PŘÍMO Z KEŘŮ KRÁSNÉ A ZRALÉ PODY NEJEN V LÉTĚ, ALE HLAVNĚ AŽ DO ŘÍJNA. JE S PODIVEM, ŽE TEN ZIMOLEZ NĚJAK PTÁKŮM NA NAŠÍ ZAHRADĚ NEŠMAKUJE , TAKŽE SE NEMUSÍM O ÚRODU S NIMI DĚLIT. MÁME NOVOU SOUSEDKU NA DOLNÍ ZAHRÁDCE. UŽ SE MNE PTALA, CO TO MÁM ZA OHROMNÉ A OPRAVDU ÚRODOU OVĚŠENÉ KEŘE.PRÝB TAKOVOU ÚRODU JEŠTĚ NIKDY NEVIDĚLA. KDYŽ OCHUTNALA I ONA A JEJÍ VNOUČATA, HNEDLE MNE POPROSILA O ŘÍZEK A NÁVOD NA PĚSTOVÁNÍ. ŘÍZEK BUDE AŽ NA PODZIM NEBO SPÍŠ SKORO V ZIMĚ, ABY MĚL ŠANCI A SÍLU ZAKOŘENIT. PLODŮ ZIMOLEZU BUDE OPRAVDU VELIKÉ MNOŽSTVÍ NĚKOLIKA DESÍTEK LITRŮ, ALE MY TO STIHNEM OZOBAT JEN TAK NEBO Z PLODŮ NADĚLÁM MARMELÁDY A Š´TÁVY PRO TOHO SVÉHO SLADOMILA. A MYSLÍM, ŽE JSEM DÉŠŤ PŘIVOLA TÍM, ŽE PERU PRÁDLO A MÁM HO TŘI PRAČKY A ČTVRTÁ JEŠTĚ ČEKÁ NA ZÍTRA. NAŠTĚSTÍ MÁM ÚRZDNOU KOMORU, KDE PRÁDLO USCHNE DOBŘE, I KDYŽ JE VENKU LIJAVEC. JEN TO TRVÁ TROŠKU DÝL A PRÁDLO TAK PŘÍJEMNĚ NEEVONÍ VZDUCHEM A SLUNCEM. ZDRAVÍM VŠECHNY, A HLÁSÍM, ŽE JSEM SE TU ŘEHNILA NAD MOC VTIPNÝM ČLÁNEKM TAK HLASIĚ, ŽE SI HO ÚPŘEČETL I MŮJ JIŘÍ. NÁLADA JE U NÁS DOCELA DOBRÁ, I KDYŽ VENKU LIJE A LIJE.

 33. ptakopysku, šaty nejsou všechno! Jsem přesvědčená, že tvůj oduševnělý intelektuální výraz, prosvítající skrz strniště, překonal i onu smrdutou lopatu. Měl bys mít, pro takové případy, ještě pod šturcem schovaný ten cylindr, jenž by korunoval momentální outfit. Pak stačí chmátnout a jaký byli …. (party)

 34. TAK MĚ NEVADÍ, ŽE NĚKDO PŘIJDE DŘÍV, ALE NESNÁŠÍM, KDYŽ NĚKDO PŘIJDE POZDĚ.
  Ale početla jsem si a po ránu se tu řehnila, ten zápřah znám, já byla ta holčička, co Vám tam chybí, ta, co ty voly poháněla klackem (rofl)

  a pršííííí, huráááá !!!!

 35. Vítejte,Mr Owcrope !
  Zjišťuju,že vaše články jsou stále osvěžující a dobrou náladu navoďující (rofl) !Neohlášené a předčasné návštěvy nemám ráda,neboť se určitě trefí do momentu,kdy je to krajně nevhodné vzhledem k mé momentální činnosti nebo vzhledu (whew) .Ostatně jste dělal čest svému druhému nicku (:D) .Doufám,že vaše články se zážitky běžného života tu uvidíme častěji (y) .

 36. Má maminka milovala cestování. Asi dva roky po svatbě rodiče dostali devizový příslib. A mohli vycestovat do Jugoslávie. Tatínek nelenil. pořídil si obrovský kufr. Posléze do něj vložil dvoje trenýrky, jedny plavky, jedny kraťasy, foťák a byl připraven na čtrnáctidenní dovolenou.
  MLP byl mnou kdys přistižen, an se po snídani souká do mikiny s rezatou skvrnou velikosti mexického dolaru. Dotaz prostý: To chceš jít takhle do práce? Vždyť na mikině je flek. Odpověď: Já vím, ten přece nejde vyprat.

  1. Hello, Mr. Owcrope (wave) ! Vas si pamatuju moc dobre ze Psa. Doufam, ze se zde zjevite casteji.

 37. No občas se to stane i s ohlášenou návštěvou, která přijde jaksi dříve 🙂 . Nedávno se mi to stalo – volal pán, jestli by se mohli přijet podívat na naše psy, že choďáka naživo neviděli, tak aby věděli, do čeho jdou. A že přijedou po čtvrté odpoledne. Fajn, dělala jsem si doma co bylo potřeba a po obědě jsem vykošťovala a porcovala vepřovou kýtu, byl to docela macek (14 kg) a tak jsem se při tom docela zmazala od krve, ale času bylo dost, však to zvládnu a před čtvrtou se převleču. Najednou pár minut po půl třetí slyším štěkat psiska a jdu se podívat, co se děje, a tam ti lidi – my jsme to stihli dřív…..Tak nevím, co si mysleli, jestli porcuju nějaký úlovek, ale psiny se jim líbily.

  1. Muj manzel, kdyz jsem se s nim seznamila, byl mistr nevhodne predcasnych navstev. Tak to jsem se jednou ve svem byte rozhodla upect husu a pozvat kamarady. Po jiste uvaze jsem pozvala i Cheta. Husa americka nebyla krmena nehumanne starocesky a byla tuha jak podrazka. tak jsem se rozhodla ji naporcovat a dopect porce. Dost dlouho pred ohlasenym navstevnim casem, ale s husou v troube, mi doslo, ze ja blbenka nemam nuzky na drubez. A co fcil??? No, mela jsem rucni pilku na drevo. Tak jsem husu lapla za stehno a pilovala na individualni porce. Do toho prisel Chet – pred tim, nez jsem mohla uklidit kuchyn, vysprchovat se a namalovat. Rikam – jsi tady brzo; a Chet: abych o neco neprisel a treba muzu pomoct. A oko se mu zaostrilo na tu pilku v huse. Tak jsem to nejak vysvetlovala a Chet byl okouzlen, jak jsem vynalezava. Kdyz jsme se pak dali dohromady, tak to trvalo nekolik let, nez jsem ho naucila, ze na navstevu se nechodi pul hodiny predem. Chetova odpoved – ale ja se tesim. Tak jsme se tesivavali v aute nekolik bloku od mista urceni. On je takova studanka cira – vzdyt to jsoukamaradi, tak co, kldyzbtreba vytiraji kuchyn – mne to nevadi. (chucle)

   1. Už jsem použila v kuchyni lecjaké nářadí, ale pilku ještě nikdy (rofl) Předčasně dorazivší návštěvy mě vytáčejí. Kdyby aspoň použily Chetovo studánkové „ale já se tak těším“, ale pravidelně (moje rodná matička) to je „já jsem myslela, že bych ti mohla s něčím pomoct“ – přesně v okamžiku, kdy se zcela zplavená vrhám do sprchy a z koupelny ječím na dítka, ať sakra okamžitě zprůchodní svůj pokoj, nebo Ježíšek nepřijde 🙂

    1. pilka v kuchyni u nás kdysi byla… Dávno tomu již. Mamina sehnala před vánoci krůtu. Bohužel obrovskou pro nás – mražák nebyl, jen takový ten mini na jedno filé (chuckle) , naštěstí mrzlo až praštělo, takže na balkóně mohla bydlet. Mamky kolegyně nesehnala z podobné „slavnostní drůbeže“ nic – i bylo rozhodnuto – z velekrůty se udělají dvě polokrůty… A tak nastoupil držič, který v tlustých rukavicích držel zmraženýho ptáka (jinak to děsně studilo) a taťka s pilkou… Povedlo se.
     Na Štěpána byla krůta ve dvou rodinách – a v obou se jedlo místo v poledne v podvečer. Ten debilní pták byl děsně tvrdej – nikdy se žádná jiná krůta tak dlouho nepekla… (chuckle) Ale byla (rofl)

     1. Jj, tohle znám (rofl) Já teda na blbýho zmrzlýho krocana (velikosti pštrosa) nepoužila pilku, ale vrámci bezpečnosti a pořádného rozmachu jsem vynesla pštrosa na terasové schody před vchod a porcovala jsem ho sekáčkem na maso. Když jsem na sekáčku vyrobila ozdobné ozubí, rak šel pštros na zametený špalek a sekerou jsem ho zmohla. Pekla jsem ho 4x a už NIKDY jsem si nekoupila něco tak velikého a ještě zmrzlého 😀

     2. Je to teda Xerxová trochu netaktický se přiznávat, ale já stále nemohu zapomenout na svou první , že jako pečenou husu. Byla veliká, sousedka vypomohla pekáčem patřičného obrrozměru. Pak jsem pekla dle pokynů z nějaké kuchařky, po 4 hodinách jsem zjistila, že uvnitř husy je igelitový pytel s droby. Pytel byl ještě zcela nedotčen tím vedrem uvnitř trouby, tedy byl vyjmut a peklo se vesele dál, po dalších dvou hodinách jsem zjistila, že vevnitř jsou ještě složena veleobří křídla . Též byla vyjmuta. Husu jsme jedli tuším po osmé večer, byla stále ještě trochu tuhá. Bylo mi tenkrát tak asi 20 let a trvalo přibližně stejně dlouho než jsem se odvážila pustit si do kuchyně dalšího husího pernatce , a tentokrát to dopadlo mnohem, mnohem, mnohem líp ! 🙂

    2. U nás zase naopak *byla* řeznická pilka a v případě nutnosti se s ní pižlaly lištičky. Myslím dřevěné lištičky. Šlo to hrozně pomalu, ona má moc jemný zuby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN