105×148: Šuplík II

Poslední dobou se mi motají myšlenky kolem dokola podobných témat. Nejspíš je to tím, že se synáček stěhoval do svého a my budeme dělat tu koupelnu, a taky že se blíží konec školního roku.

 

Nahonem vyklízím koupelnu a přilehlé prostory, protože řemeslníci přijdou o týden dřív, a objevuji zapadlé a skoro zapomenuté věci. Z některých mám radost, nad jinými jen lehce krčím rameny a vyhazuji je do odpadkového koše. Jsou mi cizí a vzdálené, jako se to občas stávalo se zabavenými předměty, které se na konci školního roku vynořily ze spodní zásuvky katedry či z kabinetu.

Ale jsou věci, nad kterými mi srdce poskočilo, jako třeba maličké album se známkami. Měla jsem jich několik, to nejmenší stálo snad čtrnáct korun, a v každém byly uložené jiné série pestrobarevných známek. Ty jsem kupovala v obálkách po pěti, sedmi či deseti korunách, nejraději jsem měla obálky s označením různé. Už ani nevím, proč jsem po zabavení toho jednoho malého alba nastrkala všechna ostatní do krabic od bot a ty potom pod postel. Zato vím, že když se album před prázdninami vynořilo z kantorského šuplíku, objevila se i všechna ostatní a já jsem se známkami strávila ještě několik let.

Možná stojí za to, čas od času otevřít šuplík, do které lidé okolo nás nebo i my sami strkáme věci, na které teď právě není vhodný čas a/nebo místo. Paní učitelka říkávala, že zakázané věci dostaneme až na konci školního roku, my si říkáme, že číst, pěstovat kaktusy nebo skládat haiku budeme až… Jenže, co když se jednoho dne otočíme a zjistíme, že „až“ už bylo?

Možná je to docela zajímavý domácí úkol na prázdniny. Podívat se, co v sobě ukrývají dávno neotevřené a zapomenuté šuplíky. Možná nad některými nalezenými věcmi jen lehce pokrčíme rameny. A možná najdeme utajený poklad.

 

 

 

 

Aktualizováno: 5.6.2011 — 22:30

269 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Moji milí zvířetníčci, snad už konečně mi půjde internet, už od pátku mám s ním velké potíže. Tak musím dočítat. Všem, co slaví, slavili či slavit budou (třeba Yga a verenka) přeju všecko nejlepší a zdraví, zdraví, zdraví. A taky fůrku radosti a pohody. Mám radost, že je Ríša skoro v pohodě, Ešusátková mrňata jsou krásná až k sežrání, Epulce přeju, ať se jí nová cesta líbí, no a nevím, na koho jsem zapomněla. Jo, Xerxová, lity, lity… A nádhera, že se Velké Kočce tady objevila její žačka – aktivní zvířetnička 😀 (h)
  A vůbec… – jo a fotečka! třeba ta dnešní:
  http://www.astro.cz/apod/ap110609.html

 2. Vaviny šuplíky stojí vždy za to 🙂
  Dneska jsem byla s Borůvkou u veta pro odčervení a na kontrolu kulhavé packy- je to lepší, leč stejně jsem si domluvila rentgen a ortopedické vyšetření na vysoké škole veterinární v Brně. Vet konstatoval, že tohle nepříliš specifické kulhání nemůže vyšetřovat každý, takže mi to radši sám domluví (na veterině učí). Jsem ráda. Borůvka se v davu čekajících psů snažila probudit zájem o společenský život- veta nijak výrazně nemiluje, ale ani se ho nebojí a při vyšetření se mu obvykle snaží olízat hlavu. Ostatní psi se třásli hrůzou a jeden pointr se zase i při povelu Lehni snažil odplazit za Borůvkou po břiše- se mu nedivím, natřásala se tam jako primadona 🙂

 3. Jejda, tady bylo dnes prijemne! Jen jsem rano nakoukla, ale nemohla jsem moc nic prispet. Nad jmeny jsem se smala az k slzam.
  A diky Vave za inspiracni povidani. (inlove) Ja jsem nedavno mela dobrou suplikovou prihodu – nasla jsem sek na neco pres 500 dollaru, co mi vratila banka jako preplatek pri vyuctovani hypoteky. tech papiru bylo tolik a tak jsem to prepeclive ulozila do supliku. Sedel tam ten sek od ledna, ale jeste byl platny.

 4. Chvála všem šuplíkům a hlavně těm náramně Vave popsaných. To jsou poklady, teda někdy, že áno . Vave díky, díky, za šuplíky. (h)
  Taky sláva všem narozeným pupíkům ze ZOO.
  Pokud jde o koupelny a všeliké předělávky , mám jednu radu, hlavně všechno dodělat, pokud i maličkost se odloží , je pak nutno počkat na „se“ až to přijde dodělat. (rofl)
  Vidím, že je i hodně děvčat posedlých v mládí filatelií, můj otčím sbíral známky a měl velmi hodnotné sbírky, uznávané, já sbírala známky s tématikou zvířat a syn je v jeho ranně pubertálním věku úspěšně prodal. Album mi nechal. (chuckle)
  Jo a taky jste mně totálně dostali s těmi jmény, to jsou tedy bomby, hlavně ty údernické. Taky jsou moc hezká a oblíbená jména z latinkoamerických telenovel, ty taky můžu hlavně se specifickými příjmeními.
  Karolínce pak přeji už jenom samé radosti z kosourky. (cat) (cat) (cat)

 5. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Spací vagón. Dva policisté neměli kde bydlet, a tak si koupili vyřazené spací vagóny. Za pár dnů se sešli a povídají si, jak si kdo bydlí.
  „Já to mám dobré,“ povídá první. „Akorát mám ve vagóně nápis ‚Nekuřáci‘ a tak musím chodit kouřit ven.“
  „Jé, ty se máš,“ říká druhý, „to já mám na záchodě cedulku ‚Používat jen za jízdy‘, a než ten vagón roztlačím, tak se podělám.“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem přítomným klidný večer, hezké sny
  a pěkně se vyspinkejte. ~o)

 6. Děkuju vám, že jste mi dali nahlédnout do svých šuplíků – je úžasné, co všechno se v nich skrývá. 🙂 Dnešní povídání bylo báječné, děkuju a přeju krásný večer. (h)

 7. Hm, šuplíky…jsem ten nešťastník, co žije od jednoho AŽ k druhýmu, měla bych s tím nejspíš něco dělat.
  Až bude chvíli čas 😛

 8. OT – jen k diskuzi o houbách – včera jsme stihli před lijavcem kratičkou procházku v lese (tlapka netlapka, děvenka si vyřvala malý výlet) Přinesli jsme 4 velké hřiby kováře (nod) Dneska byly kotlety na houbách, zítra bude bramboračka a houbový guláš 😛

  1. Tedy takhle dráždit. Modráka jsem za těch 25 let, co jsem v Přerově viděla jen párkrát – buď s ním už hýbali červi nebo ho někdo zahodil. U našich se jich pár pěkných kousků našlo každý rok…

    1. Pěkný, no. Tak ne že by tady houby nerostly, ale v Přerově byl dlouho problém se znečištěním z chemičky (výroba k. sírové), tudíž v dětství mého muže nerostly a tak tu nebyly „vyhlášené“ fleky. Houby začaly růst až když po revoluci chemička instalovala odsíření, dokonce tady začaly růst lišky, ryzce a hřiby smrkové, občas se najde kozák a křemenáč…, ale s tím, co rostlo u našich v Lužických horách je to nesrovnatelně slabé

  2. KRAAAASA!!! U nás je to hríb zrnitohlúbikový, ale hovorove sa obvykle hádže do jedného vreca spolu s hríbom siným (hřib koloděj) pod názov „sináky“. Podľa mňa je kovář/zrnitohlúbikový jedna z najkrajších a najkvalitnejších húb – už len tie farby!
   Hádam sa mi podarí cez víkend do lesa, skontrolovať to aj u nás!

 9. Taky mám jeden takový šuplík (kromě všech ostatních „hromádek“), kam dávám takové ty věci co nemají své stálé místo. Čas od času se v něm snažím udělat pořádek, ale vlastně ho spíš jen přerovánávám, uklidit v něm nelze. 🙂
  Ale celkem jsem se naučila nečekat na AŽ. Snažím se užívat si svá drobná štěstíčka hned. Když mají potomci náladu, hraju s nima „člověče“ hned, ne až umyju nádobí, když svítí sluníčko užívám si s Yummou procházku a nemyslím na prach, který je nutno doma utřít a taky piju vodu z krásných skleniček po babičce, nečekám až bude příležitost je použít a nosím hezká trička na doma 🙂 ….. Život je příliš krátký na to aby se odkládal.

  1. Jo, jo, taky to tak dělám – prach, nepořádek, plevel na zahradě….ten tam bude i za hodinu nebo půl dne….ale MHP(moje horší polovička, nač ta skromnost a nazývat ho MLP 😉 )to nějak nechápe

  2. No, to mi připomíná mé dětství: „tohle si nesmíš vzít do školy, tohle je nové, to by byla škoda zničit, to je sváteční svetřík…….“, hmm, při mé rychlosti růstu jsem to za chvíli neoblékla, takže se to stejně přesunulo k někomu, kdo měl menší holčičku a já si těch krásných věcí vůbec neužila.
   Teď taky nic nešetřím a myslím, že je to dobře. Proč mám pít dobré víno (protože na tom tedy rozhodně nešetřím) ze sklenky od hořčice, když mám broušené skleničky? Tak se zkrátka nějaká rozbije. Co je to proti zdraví našemu a našich blízkých, dvou-čtyř-vícenohatých i beznohých! A proti těm navozeným chvilkám pohody.

   1. Přesně. A když už se i rozbije během použití, bude mě to sice mrzet, ale mnohem méně, než kdybych ji rozflákala nedotčenou, schovanou v polici – při utírání prachu. A pohodu s mými blízkými, dvou – či čtyřnohými, mi žádný vyglančený byt nenahradí. ..

    1. Hmmm, nedávno jsem při mytí rozflákala krásnou sošku!
     Jo, sice s takovýmto přístupem bychom neměli na poličkách krásné starodávné hrníčky, sklenky nebo mísy, na druhé straně proč si neudělat krásný večer s krásně prostřeným stolem třeba v úterní všední den? Proč musím mít narozeniny nebo musí být vánoce, aby se vytáhl slavnostní porcelán? A proč mám pít pivo z umělohmotného pohárku na zuby, když si chci udělat příjemný večer? To je stejné, jako donést si domů bramborový salát k večeři a dloubat ho na stole z papíru rohlíkem!

   2. Děkuju Vave ! A jéžiš Karolínko, to jsem ráda, že jsi to napsala. Někdy se stává, že na mě někdo zahlíží skrz prsty, že si asi jako hraju na hogofogo. Ale prokrista, kdy si mám koupit to skvělé víno a kdy je správný čas na úžasný sýr ? Ráda se rozdělím o poslední kousíček jídla a poslední lok, ale nikdy si nebudu šetřit do štrozoku všechny ty touhy na někdy potom. Jsem tu teď, pak už to nemusí být pravda. Chlupatá veličenstava rozmazluju teď a mému muži říkám, že je hezkej chlap taky teď a dětem, že je miluju, protože kdoví jak dlouho to ode mne ještě budou slýchat…ach jo… Vám tady tohle naštěstí napsat smím…

    1. I moje zřejmě patřila do klubu 😉 😉 , a taky jsem si párkrát vyslechla od tchýně, proč dávám Honzíkovi tak pěkné tričko na hraní, a proč jich má tolik a proč tolik hraček….

    1. Přesně hřebík, Jendo! Po dvou sestrách a bratrovi jsem měla vlastní asi tak kabelku a dva svetříky za celý mládí a pak až šaty do tanečních, protože už byla jiná móda a mini fakt na midi přešít nešly. 😉
     Po bráchovi jsem, prosím, zdědila a užívala asi 2 – 3 roky tříkolku, ta byla v pohodě, pak lyže (dřevěné) a brusle (hnědé skorokanady v době, kdy všechny současnice měly bílé, vysoké, šněrovací). Mno, vono mi to ani na jednom ani na druhým nešlo, tak to nebolelo. Jo a kolo jsem měla po mámě, takže jsem si prvně sedla za jízdy někdy v pubertě, předtím jsem nedosáhla na sedadlo. (rofl)

     1. Jojo – to se to stěžuje – já dědila i ty kapesníky (a to je ještě mamka šila ze zbytků – holt hospodyně). Na druhou stranu – jednou o roka jsem měla nové – na hody. Ale stejnak na druhý den to už nebylo poznat – samý mastný flek a ta díra na koleně to opravdu nevylepšila (chuckle) – takže pro mne nového bylo opravdu škoda. Ale ta závist, když jsem se koukala na ty novoty, které dostávaly holky – moje maminka byla a je zlatá, ale nikdy si neuvědomila, že já bych byla vděčná i za ponožky (nod) .

     2. Koneckoncu ja jsem taky semo tamo neco novyho dostal, ale moc toho nebylo. Vpodstate si pamatuju jedno triko (myslim, ze zluty) s pejskem. Z Bulharska. Ve vykladu meli s pejskem, v krame uz jenom s kocickou … no, to s pejskem bylo moje 🙂 Pokud dobre pocitam tak to bylo mezi druhou a treti tridou. Asi se i jinak obcas neco naslo. Vetsinou mi to nevadilo, jen ty kosile s okousanyma limcema po brachovi …

      1. Mně to upřímně nevadilo skoro vůbec, abych tu újmu nezveličovala – ona jedna ze sester se učila švadlenou a tak jsem dědila originální košile a sukně a kostýmky (akorát se někdy muselo přibrat nebo ubrat – druhá ségra je trpajzlík a stěží kdy přesáhla 160 cm) – a na další stranu, když se mi nemusely dávat šaty, dostávala jsem knihy a popravdě to bylo nejlepší.
       Nejen kolem pěti knih každé vánoce, ale za každou angínu jsem taky měla knihu (sice pak také mnohaletou alergii na PNC získanou přebytečným předepisováním ATB z JZD v ROH u UTB), ale druhej den po nálezu u doktorky mi ležely u postele kniha (obvykle Verne) a pomeranč a tatranka.
       To zas vo to žádná.

    2. Já to měla tak půl na půl – sice starší než bráchá, ale zato v rodině několik starších sestřenek a dědila jsem i po rodičích. Po mámě mě to v dětství jakž takž šlo, ale brzy jsem jí přerostla (i postavu máme odlišnou) a šaty s pasem na žebrech nejsou příliš pohodlné. U kalhot se těch 10 cm prostě nastaví. Po tátovi jsem dědila trička a košile (teď je v popředí brácha) a kdo ho zná, dokáže si představit ten rozdíl ve velikostech. Dodnes nosím věci po babi – sice jsem větší a s odlišnou postavou, ale něco upravit lze a její styl – střízlivější ve střihu i barvách než mámino – mi celkem vyhovuje.
     Kapesníky se u nás v rodině nedědí (s výjimkou dětských), ale zato mám všechny používané kapesníky ze starých prostěradel. V šuplíku mám někdě i sadu nových kapesníků, ale ty se mi nechce používat, protože jsou nové. (fubar)
     Ovšem vrcholu to dosáhlo, když jsem začala dědit oblečení i po svém o 6 let mladším bratrovi. Kdo si tohle může dovolit?

 10. ………….zjistíme, že „až“ už bylo?……………

  tohle mě báječně naučil Ešus se svým jednoduchým přístupem k životu – že je lepší dělat věci teď – páč teď je na ně ten nejsprávnější čas. buďto to opravdově chci a pak to udělám a ostatní počká a nebo to až tak nechci a můžu dělat něco jinýho :)16

  1. sáákra, tak krom toho že jsem anonymní-stejně jako včera , tak ešče navrch jsem součet napsala do textu 😀

     1. 😀 no proč Ešus….. to je tak. Když jsme vybírali jméno bylo to příííšerný výběrový řízení, to by čék nevěřil, co jméno pro zrzavýho záprdka zabere času. Dokonce se losovalo. Urputně a v několika kolech :D. Vyhrál to Ash………čteno tedy s výslovností Eš 😀 i pravila jsem, že mu stejnak za chvíli každej budem řikat Ešus :D, páč v naší rodině zmršíme naprosto každý jméno. Chvíli to byl Ašík,Ašiček….a netrvalo dlouho……….. 😀 😀 😀 no a páč se tady s tou přezdívkou Ešus už profláknul díky článkum a na našich cestách se nám kolikrát stalo,že pak někdo říkal, jééé to je Ešus ze Zvířetniku……. už je z hošíčka prostě Ešus :D. Svýho času měl kamaráda…. Špekáčka 😀 😀 😀

      1. Náhodou, Ešusík je krásné jméno! 🙂 (h)
       Jsem si teď vzpomněla na dávný uvědomělý pár, který chtěl svou dceru pojmenovat Pracovní sobota. Tehdy jim to na matrice nepovolili, protože jméno muselo být jen jednoslovné. (chuckle)

       1. Váááááááááááááááve!! Ty si děláš ……. víš co, viď????? a ešivá ne, tak si mě právě zabila!!! 😀 to nejni možný, todle fakt nemůže být pravda!!:D 😀 😀 Tak blbej se snad ešče nenarodil nidko, natož v páru, aby byli oba? :O 😀

         1. Další jména – jiný zdroj:
          Půlnoční bouře, Pětiletka Koniprdová, Narcis Samec, Vinetue Chlupatý, Filomena Borecká, Kiki Cihlářová, Malvína Krepsová, Biserka Vondrušková, Kevin Ledvina, Rahula Janiš, Amadea a Salvátor Makariusovi, Naděje Anna Halámková, Wednesday Mašková, Mercedes Estrada, Raik Bilka, Vsevolod Kozel, Winnetou Milenko.

          http://ona.idnes.cz/vztahy-sex.aspx?c=A060518_162145_ona_vztahy_jup

          1. Jééj, mená! Moja sesternica ich zbiera, má regulérny excelovský súbor na ne.
           Zatiaľ vyhráva Norma Kráľovská.
           Je to reálna žijúca osoba, dúfam že sa tu preboha nejako nenaskytne (chuckle)
           A môj posledný zážitok – značka firmy na diaľkovom autobuse:

           Barnabáš Požár
           Autobusová doprava „Bárny“.

           Z toho som žila ešte dlho!

          2. Vaví, to není možný!!! A já na ni tak moc ráda vzpomínala a nikdo mi neřekl, kam mi zmizela… jen se povídalo,že je mimo republiku a na to jsem prej byla moc malá…tancovala jsem holoubka v Popelce…ježiš,to už je přes 30 let….a kde by mne napadlo,že je to naše Velká kočka. Dokonce jí můžu poslat i fotku,kde jsme v šatičkách, na ty si možná vzpomene i na LŠU v Chrudimi, na starou tělocvičnu a ještě starší klavír…já tu brečím jako malej harant…děkuju Vavísku,děkuju….(h) kdyby Karolína nezačla o Consuelle Jalůvkové,tak bych si na sestry Morávkovy ani nevzpomněla… jsi zlatá…. (hug)

          3. Winnetou Milenko měl ještě bratra, který se jmenoval Gagarin. Byla to známá dvojka z Podbořan, fakt nekecám, maminka mojí kamarádky tam dělávala obvoďačku.

          4. Sharko!

           – to bude Kočí Veliká ráda, když se jí připomeneš.
           Ostatně, tuhle jsem na ni myslela – už se zas pěkných pár dní neozvala, jakpak asi válčí s Garykem a jestlipak princezničky nezlobí příliš? Musíme ji nějak vyvolat.
           Máš adresu? Mně se onehdá vymazaly na všech centrových došlé pošty, ale naštěstí ne odeslané, tak kdyžtak VK mejlíka mám…

          5. Máti ještě vzpomíná na jeden náhrobek, kde bylo: Zde odpočívá hajný Potůček a jeho choť Tekla, takže ono být TEKLA POTŮČKOVÁ…taky asi nebylo žádný terno…

        1. vzhledem k tomu, že se moje soudružka teta ve školce, jmenovala křestním Pětiletka, tak se ničemu nedivím….

         1. Naše profesorka matematiky na SEŠ se jmenovala Consuelle Jalůvková, její syn dostal jméno Patrokles Jalůvka.

          1. na rytmiku mne měla Aglája Morávková, její sestra byla Consuella Morávková -herečka

          2. Sharko, tak to si někdy popovídej s Velkou kočkou, to je totiž A. M. 🙂

          3. sem četla… Pantofles 😀 😀 😀 😀 , ale to už je v podstatě i jedno 😀

         1. No, mé tchýně spolužačku Pětiletku Šestákovou, jakož i tetičky mé spolužačky z gymplu Felicitas Mrkývkovou a Leokádii Červenou, jsem tu už zmiňovala. Maminka od malé Mercedes Estradové se jmenuje Petronella, to je pro změnu spolužačka moje.

      2. To je dobrý! A to jméno je takové neotřelé a navozuje spoustu asociací… pošus… šus… 🙂 Navíc Ash je jméno jedné značně nesympatické postavy z Vetřelce. Teď mě napadá, kdyby mu začali taky říkat Ešus, možná by všecko dopadlo jinak (veseleji).

       1. Jo jo, robot Ash:) no jo páníkovi se to jméno líbi. Mi bylo fučik, jakýho budu mít psa, jak se bude jmenovat, HLAVNĚ ABYCH UŽ MĚLA PSA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! No….. a mám nakonec EŠUSA 😀 😀

          1. Pešus, pes šůs…. to je pohodička, ale jedním z kandidátů na jméno bylo i moc pěkný jméno Cole – čteno Khoul. No jo, že. jenže čeština… pátým pádem co? Pátým pádem voláme a mi se nechtělo po prostoru pořávávat Koulekemně! :D, takže ač velmi pěkné jméno do užšího výběru se nedostalo 😀

           P.S. jsme se ze šuplíku dostali ke kalendáři 😀

          2. No tak „koulekemně“ zařazuju mezi velmi praktické povely a potažmo i národní dědictví (rofl)

      3. To je normálka. Reny je zase u mých kavalířích přátel známý jako Brambora. Když on se papírově jmenuje Branbury…A jedna se teď těší, že až se u nás zastaví, vyfotíme hošíčky s Bramborou před bramborama na zahrádce:D My mu tak pochopitelně ale neříkáme 😉

       1. Moje francouzská kamarádka si odvezla z Čech kocourka a měla v úmyslu říkat mu Kulička. Ale v Parízu to nikdo neuměl vyslovit, jediné co vyslovit uměli a znělo podobně bylo kalašnikov. Tak má už pět let Kalašnikova.

        1. tak už má pět let Kalašnikova……….

         áááááááááááááááááááááááááááááááááááá 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

         po dnešku mě na stáro budou muset utlouct asi lopatou, páč tu bud ne do sta ale minimálnědo tříset 😀

        2. No, už asi pozdě a daleko v tomto vláknu, ale přece. Kdysi se kočce jedné naší známé narodila koťata. Protože to byli malí značně akční kocouři, tak se jmenovali: Kájínek, Roubalík a Winklebauer. (chuckle) V té době známá „trojka“. A mám to jen za 3 (flex)

         1. Chachá, Kalašnikov i zločinci jsou dobří 😀 Jsem ale ráda, že nikdo v okolí nemá zvířátko jménem Piškot. To by s Renym bylo k nevydržení. Už tak jich má velkou spotřebu.

 11. Vavísku už aby byla středa a termín se stihl,

  zrovna o víkendu jedu dělat revizi před půl rokem opuštěných „šuplíků“, už jsem zabydlená tak povyklidit mezideponii a ani se mi do toho nechce, proč mít věci co jsem půl roku nepotřebovala, pevně doufám, že případní kostlivci mezitím ztrouchnivěli nebo je odnes čas

  1. Milá Radko (h) , děkuju Ti. Nestihla jsem odpovědět, ale radary jsem naladila hned po Tvém mailu. Pokud bych věděla, hned se ozvu. Možná bys mohla ještě napsat Kačerovi, bydlí blíž žádoucí oblasti a je určitě hodně venku s Knedlíčkem, takže by mohla zachytit víc informací.

 12. Rišánku,Karolínka,strašne,strašne sa teším!!!!Toto je prima rodina!!!!Maďari by povedali „fasa“rodina-velmi nebezpečné slovo to prvé-lebo bez posledneho písmena je to hanlivé označenie mužskej ozdoby.Teda,som nervozna a píšem také blbosti a ešte ako kulantne.Tie malé ešusatá sú bezva.

  1. Děkuji Verenko!
   Ta měkká slovenština tady je příjemným zpestřením, ráda si čtu slovensky a vzpomínám na časy, kdy byly dvojjazyčné pořady v rozhlase, třeba hry ve slovenském jazyce, měla jsem to moc ráda a docela mi to chybí.

 13. Tak doufám, že se sem konečně protlačím!!!! Už to zase píšu potřetí!
  Všem Vám moc děkujeme za palcodržnu, opravdu tato rodina funguje spolehlivě!
  Ještě k Ríšovi: ten domnělý „vřed“ na horním víčku, který mu praskl, byl zřejmě zarostlý chloupek, který si klasicky vyhnisal. Ranka už je zacelená a nic to není. Dr. Beránek mne ujistil, že žádné vředy nebo podobné novotvary s tím okem vůbec nesouvisejí. Takže to byla jen časová souhra a mně to taky dost vyděsilo!
  Jdu kápnout očičko a jdu si dát šampáňo do ledničky, večer si dám 2-3 skleničky (mám takové mrňavé…..). Na dnešek jsem skoro nespala, nejsem požírač prášků, takže jsem si myslela, že 2 Metaxy to spraví, ale moc to nepomohlo. Dneska budu jak medvěd brtník v zimním čase!

     1. Akden a to já bych se nebála, že s těmadla houstičkama veselejší nebude. Co vižle to kašpar a malý energetik.
      Včera mě hošíček zrzatý zničil hned dočista ráno. Když jsem vstala a šel mě přivítat, popadnul rozžvejkanou kostičku z buvolí kůže, nacpal si jí do tlamajzny a vypadal jak když si nasadil o pár čísel větší umělej chrup a ešče naštorc 😀 😀 😀 😀 😀

      Jsou nádherní, že jo?? Takový ňuňatýýýý (h)

 14. PALCODRŽNA PRO RÍŠU FUNGOVALA !!!!! HURÁ !!!!! PÍŠE KAROLÍNA!!!!!
  Ahoj, jsem tady na mrtvici, nenávidím počítač, nenávidím celý svět, už
  půl hodiny píšu na Zvířetník, jak jsme dopadli, 5x jsem napsala dlouhou
  zprávu, 5x SE TO VYMAZALO, tak jsem to chtěla rozložit do více zpráv,
  pokaždé já se to ztratilo, objeví se mi, že nelze odkaz zpracovat a
  všechno zmizí, já se tu snad vzteky zblázním!!!!!
  Tak jsme zpátky!
  V čekárně jsem se rozbulela jako debil.
  Vypadala jsem po vstupu do ordinace jako když mi vymřela půlka rodiny na neznámou infekci. Celá čekárna ztichla, mysleli si, že jdeme na uspání! Aspoň byl klid od pitomých dotazů a každý si svého psa držel na vodítku, když tam byla kočka. Ještě jsem tam totiž nezažila kočku, pořád tam vidím jen pejsky.
  Minulá návštěva byla hodně nepříjemná. Připadala jsem si tam jak
  vetřelec. Pán se psem vedle mne mě oslovil, abych s tím kocourem šla
  ven, protože ruším jeho psa, on kočky nemá rád! No, to si nevymyslíš!
  Taky dostal takovou odpověď, že si jí bude pamatovat hodně dlouho.
  Verdikt je následující:
  Ríša má nevratné změny na rohovce, tzn. postupně na očičko oslepne.
  Třetí víčko – u koček „mžurka“ má onkologický nález, tzn. rakovinného
  původu. NENÍ TO ANI ZHOUBNÉ, ANI TO NEMETASTÁZUJE! Občas se to u kočiček stává. Operativně se tedy odstraní třetí víčko, sešije se vnitřními
  stehy, které jsou samovstřebatelné a časem se oko zhojí. NEHROZÍ, ŽE BY
  SE TO ROZŠÍŘILO TŘEBA DO HLAVIČKY, DO PLIC………! Kocourek tu může,
  sice na jedno oko slepý, být dalších x-let.
  Vet nabral stěry, pošle je do laborky, máme ještě kapat očičko, cca
  10-14 dnů má na rozbor, pak mi zavolá a objedná na operaci třetího
  víčka. Ta je ambulantní, tzn. dojedu s Ríšou do Pardubic, tam ho
  odoperuje a já po cca 3-4 hodinách můžu zase jet zpátky do Prahy. Nebude
  mít ani žádný límec, takže by mělo být vše v pořádku. My dvě můžeme jít
  na dobrý oběd! Stehy jsou vstřebatelné, takže se nebudou ani vytahovat a
  jsou jen vnitřní.
  No, jsem šťastná, on je fakt zlatíčko, sluníčko moje…….. Melíšek je
  první, miláček, Zrzínek je teď děsný mazel, mám z nich z obou radost,
  ale Ríša? To je moje srdeční záležitost!
  Jinak mi vet řekl, že kdyby Ríša zůstal venku a neměl lékařskou péči,
  tak to u něj propukne stejně, ale bude ho to svědit, bude mu to vadit,
  bude si to drápat, tím do toho dostane infekci a potupně někde pojde
  nebo mu nějaké jiné zvíře ublíží, protože vycítí jeho slabost. Tady mu
  „ubližuje“ Melíšek tím, že ho pořád olizuje a pečuje o něj.
  Zrzínek si s ním dokonce i pohrál.

  1. Šiš já tu snad bulim či čo… Karolíně se třema klukama třikrát hurá! Já snad bouchnu šampáňo…

   1. Taky jsem se rozbrečela, to je úleva…když ten strašák zmizel….doma načnu nějaký dobrý červený nebo růžový víno a dám si na Ríšovo zdraví…a na to,aby ta operace dobře dopadla a zahojilo se to a klučíček měl konečně klid a pokoj a už ho nic zlýho nikdy nepotkalo. (h) a (rose1)

    a za 1O, takže moje šťastný číslo!!!

  2. Dobrý oběd, povídali……Beránkova veterina je v Pardubicích vedle věznice …ale kousek od něj je Steak station, tam se jí dost dobře nebo je to blízko i k Čápovi,kde jsme byly na Dubení….jenže já když si vzpomenu na ta čekání,když na operačním stole byl můj chlupatej kámoš..tak jsem se vždycky zmohla tak na kafe….jak jsem měla staženej žaludek…Beránek je srandista…on ví, jak jsem tam vždycky vyklepaná seděla na schodech 😉

  3. Ríšo, to nic, taky mám vlastně jedno oko hlavně kvůli souměrnosti. Hlavně že to není zhoubné. Čandar (černý kočkomňouk) posílá pozdrav.

  4. skvělá zpráva, jakkoli to teď Ríšu otravuje a asi i bolí a bude se muset adaptovat na jednoočko. To není nic co by nezvládl, Šmudla mimochodem taky prohlídnutý diagnostikovaný doktorem Beránkem při čtvrteční pražský ordinaci, vzkazuje že se to dá, sem tam do něčeho narazí když se honí s kámošema, ale jinak pohoda. Jeho systematická snaha o samostatný únik do města na rajz mluví o jednoznačně nenarušeném seběvědomí a samostatnosti.

  5. To mi spad kamenolom ze srdce. Tlemím se tu od uch k uchu až mám hu… ústa kolem celé hlavy, že to tak dobře dopadlo. I když jsem nepsala, často jsem na koucourka myslela, čumáčka sladkýho. Tak ať to zdárně pokračuje a ty už máš s trápením konec.

  6. Karolínko – to je dneska jednoznačně nejlepší zpráva. Doufám, že těch čtrnáct dnů rychle uběhne, operace dopadne dobře a Ríša bude zase kluk jako buk. Však on se zorientuje i s jedním očíčkem, toho se vůbec nebojím.

   1. viď Ygo, když to zvládnul Jan Žižka i Jan Lucemburský…proč by to neměl zvládnout Richard…. (h)

   2. Ríša je bojovník! Nějaká operace ho nerozhodí!
    Musela jsem se smát, když skončilo vyšetření. Dr. Beránek mi vysvětloval ještě cosi k tomu očičku a Ríša si to přes ten stůl namířil rovnou k němu, ducnul do něj hlavičkou a vrněl a dožadoval se podrbání bříška. Pan doktor prohlásil, že málokdy měl na stole tak pohodového kocourka. (h) je to moje!

    1. Jsi mu měla připomenout,jak mu Šarik vyrovnal do řady ta morčata 😉
     jednou jsem u něj byly s Bárou,Šarikovou mámou a on tam Beránek nebyl,tak jí zatrženej dráp stříhal jinej vet..Barunka držela, nechala si to ošetřit a když řekl vet,že dobrý, že můžeme jít, tak se Bára otočila, došla k němu a hryzla ho do ruky. bez nějakého bez varování,bez náznaku..prostě aby věděl,že jí to bolelo,tak aby si to taky užil..a pak spokojeně,bez mrknutí oka ,vykráčela z ordinace..vet tam stál a nezmohl se ani na slovo….

     1. Zlato já byla tak vyklepnutá, že nějaká historka s morčaty mně vůbec, ale vůbec nenapadla! Ale dodatečně se tomu musím znovu smát! To se taky nedá vymyslet.

       1. To musí Šárka. Ta to prožila a umí to nejlíp popsat. Ode mne by to bylo z druhé ruky. Ale brečela jsem smíchy! Dr. Beránek tehdy asi moc ne!

       2. Ale to jsme se jednou takhle s vetem zakecali a nechali Šarika bez dozoru..no a on odešel z ordinace do vedlejší místnosti a když jsem pro něj chtěla jít, tak mi bylo řečeno,že tam nic k zničení není ani nic k rozbití….tak jsme kecali a kecali..a vedle bylo ticho..no a pak bylo to ticho nápadný a tak jsme oba vyrazili ke dveřím..hm a tam seděl Šarik,před sebou měl vyrovnanou řadu zadávenejch morčat (jak po honu) a čekal na pochvalu,jak je pěkně srovnal,že už se nehejbou….a vet je měl naočkovaný nějakou látkou, kterou zkoušel kvůli králíkům….asi ani nezačala účinkovat…. (angel)

  7. SUPER !!! brečet nebudu, skákala bych radostí jak malá čiperná kočička!!!! takže měl Beránek ve všem pravdu, jen se vyplnila naše nejtoužebnější přání, že kocouříček to může zvládnout! může být, že na očičko bude jen vidět světlo a stín, Lady Shanynka takhle prožila skoro celý život a bylo to v pohodě…ale o tom teď vůůůbec neuvažuj, dneska se slaví!!! a pak bude tak, jak zhodnotí Beránek a tak to bude pro kocouříčka našeho mourovatého nejlepší! drželi jsme tlapky o 107 a jsem tak šťastná, že to dopadlo lépe, než jsem si troufla ve snu očekávat!!! všechny kočky z Pětikočičína zdraví kluky a Rišánka obzvlášť 🙂 a co se budeš po operaci štrachat zpátky do Prahy… zůstaň do rána u nás v Perníčkově, v pohodlíčku si odpočiň , obchod to do rána vydrží a kluci mají přece chůvičku 🙂 (y) (cat) (f) (sun) (party) tralala tralala!

    1. Jo, to fakt nejde!
     Odvézt jim Ríšu a pak ještě nedorazit domů??????
     Tý jo, to bych si nedovolila!

  8. Sláva! Jsem moc ráda za dobrou zprávu! Ríša získal domov v pravou chvíli! (y) (inlove)

  9. Tak to je dobrá správa. To že bude na jedno oko slepý vôbec nevadí, on si krásne zvykne. Našťastie zvieratá netrpia žiadnými komplexami. Myslela som na vás celý deň a teším sa s tebou. (h)

 15. Pokud máte někdo špatný den, tak se trochu potěšte cizím neštěstím 🙂
  Ráno, hned poté co jsem si v pidiškopíčku umyla hlavu a zjistila, že chybí půlka ozdobných obkladaček (ehmmm, tedy přesně osm kousků, chicht) a poslala v tomto smyslu sms stavbyvedoucímu, začala Anka mocně kňučet. pros jistotu jsem se ještě vracela z chodby pro mobil, uchvátila na dočasném místě v kuchyni klíče, vyšla z bytu, zaklapla – a zjistila, že mám v ruce klíče od auta. Takže jsem byla s mokrou hlavou v zamčeném domě, na chodbě plné stavebních potřeb, se psem, který evidentně potřeboval ven. Bylo 6:40 hodin.
  Volala jsem tedy přednostovi (naštěstí pracuje jen na druhém konci Prahy, ne v Ostravě 🙂 ), aby mi přijel odemknout. Protože po čtvrt na osm měl přijít řemeslník a já měla být u doktora, protože kočky byly nezavřené v pokoji a pesa byla zcela mimo byt. (vhew)
  Přednosta přijel v rekordním času 28 minut od zavolání, mezitím šel soused ven a já jsem hbitě zapřela dveře od domu takovou tou velkou bílou „cihlou“, abych se pak s Ankou dostala zpátky do teplé chodby.
  Ufff! A jak den začal, tak pokračuje, nespadlo mi na zem jen to, co už tak leželo předtím. (vhew) …. Ale snad už se dneska budou dělat obklady, a snad ve středu bude hotovo, snad se toho i dožiju bez závažnější újmy. (chuckle)

  1. Vave, buď ráda, že jsi měla aspoň mobil a mohla si zavolat….
   Já si takhle zabouchla klíče ve dveřích , ze zahrady jsem musela vylézt na střechu garáže a odsud přes balkon do domu. Spiderman hadra, sledovali mě sousedi z okolních domů jak si vedu 😀
   Jinak přeji pevné nervy s řemeslníky.

   1. Děkuju, Epulko. JJ, dopadlo to dobře. Posledně jsme byli s přednostou na chodbě oba. Musel přijet zámečník. (whew)
    Já jsem lezla do bytu balkónem několikrát, dokud nebyl zasíťovaný – jsme v přízemí. A sousedce jsem lezla i do prvního patra, bylo to ale před mnoha a mnoha kily. (chuckle)
    Přes garáž to muselo být také bezva, zvláště, když jsi měla fanoušky. (rofl)

  2. Vave, stalo se mi jednou něco podobnýho (neměla jsem naštěstí u sebe venku žvíže)… dávám si na klíče hrozný pozor, mám z toho úplně stíhu – tak jsem se podívala, že skutečně držím v ruce klíče a zabouchla… no, klíče jsem sice měla, ale ne od svého bytu, ale od dcérenky (máme je nqavbzájem, právě pro případ potřeby)… tak jsem musela počkat, až mě někdo pusí z baráku (celkem málo partají, ale naštěstí i takhle dopoledne někdo šel) a sjela jsem si s klíčema od jejího bytu pro klíče od svého bytu 😀

   no ale taky se mi mohly zabouchnout a já bych byla v papučích, bez ničeho, na chodbě se Zuzankou, která se tam chodila „venčit“ – to bylo (bývalo bylo) o hodně horší :O

  3. Jo jo, když se „daří“, je to většinou výživné. A klííííd to se utřepe. (inlove)

   Jednou se mi podařilo totéž. Při odchodu na vycházku s Dádul jsem nechala klíče úhledně viset na věšáčku. Bez klíčů a mobilu – velmi výživná situace. Zjistila jsem to při návratu před dům. Nikde nikdo! Ještě že to jediné potřebné číslo nosím v hlavě a že existují známí. 8-|

  4. Uf, myslím na tebe každou chvíli (y)
   U nás v baráku máme za vchodovýma dveřma takovou předsíňku (na kaslíky a dveře do kočárkárny) a další dveře. Tyhle dveře jsou samozřejmě z té kaslíkové strany na kouli. Jsem jednou uvázla s odpadkama v předsíňce…. taky nenosíte mobil, když jdete s odpadkama?

 16. Dneska je můj poslední den v práci… Vyklízím si svoje šuplíčky, předávám agendu kolegyni-nástupkyni, loučím se se všemi (snad jsem nikoho neopomenula). Je mi trošku smutno, trošku veselo, už nebude žádný frmol a shon koncem měsíce při uzavírání docházky a mezd. Teď už bude jen balení, cestování a poznávání jiného kraje.

  1. Epi – tak se ten poslední den hezky užij – raduj se a taky si trošku fňukni – to k takovému dnu patří.

   A víš co – těším se, že budeš z té daleké ciziny posílat referátky „Kterak Češka v Emerice žije“ .

  2. Epulko (h) , je to jako v počítačové hře, kterou hrajěe poprvé; blíží se nový level a Ty nevíš, co Tě čeká, až se do něj dostaneš. Tak Ti přeju, aby ses objevila na nějakém krásném místě a všude okolo byli samí milí a laskaví lidé. (sun)

  3. Jééé, Epulko, to je hezké, trocha obav a trocha očekávání- hned bych s tebou měnila !

 17. Vave, ty jseš kouzelnice! Já jsem na ty malý alba (s červenýma deskama?) úplně zapomněla! Kdepak asi jsou? A díky za připomenutí filatelistického období, vynořila jsi mi ho přímo ze šuplíku.
  (inlove)

  1. Milá Abyt, musím se uculovat, na kolik společných věcí jsme už narazily! Je to moc milé. (h)

 18. OT 🙂
  Vyjdu ráno na dvorek. Na zdi k sousedům stojí Evelín a tak nějak „přidušeně bučí“, jak když loď houká v mlze na kanálu La Manche.
  Když bučí Evelín je to ovšem proto, že něco ulovil a jde se pochlubit.

  Seskočil a já zjistila, že tentokrát je to brabec. Nevypadal nijak moc pochroumaně a uváleně, tak jsem zadoufala, že je živý „Okamžitě ho pusť“, zavelela jsem a protože Evelín naprosto nebyl ochoten to učinit, chytla jsem ho „za flígr“ a zatřepala s ním.
  „Nech si toho, jo“, chtěl říct Evelín a otevřel tlamku. Brabčák okamžitě obživl a frknul.

  Chudák Evelínek, očíčka vykulený, marně za ním pelášil. Čuchal všude okolo a hlasitě bědoval: „Kde je brabéééc? Tady byl brabéééc? Von mi ulít brabéééc!

  A brabééééc byl zatím na nejbližším stromě, vítězoslavně poskakoval po větvi a udatně hulákal: „Jsem přepral Evelína! Jsem brabec, jsem King!“

  1. On mi ten Evelín hodně, ale opravdu hodně připomíná Anešeka
   – čuchal všude a hlasitě bědoval – ,
   především z dob jeho působení v Posázaví. 😀

  2. Pitina takhle chodí a běduje, když jí zmizí odlesky od sluníčka, co běhají po zdech (to pak Pitina běhá taky), a ten kočičí nářek zní jako: není,není!!! A kdybyste ji u toho viděli… (chuckle)
   Dan může potvrdit.

 19. Vave, když jsem si to četla někdy ve čtyři ráno poprvé, nabyla jsem dojmu, že jsi učitelka, co se probírá zabavenýma věcma v šuplíku… A je z toho těžce melancholická, protože si s nima sama nehrála!

  1. Nejsem učitelka, ale mám pocit, že mám různých šuplíků (sama sobě zabavených) věcí víc, než všechny úči na jedné základce. 🙂

 20. Karolínka,veľmi myslím na Ríšu a samo,že držím palce,pošepkaj mu to a on zase pomôže mne..

 21. som veľmi sebecka,105-ku prečítam až večer,prosím naďalej o palcodržňu,údajne sa rozhodne dozajtra,či nám v rámci šetrenia budú len znižovať úvazky,alebo či prepustia starých.no a ja som po novom PraSe/pracujúci senior/ Tož tak.Ále,veď nejako len bude….Vaše palce a pozit.energia však majú veľkú moc

  1. Milá Verenko, byli by sami proti sobě, kdyby zrovna tebe propustili. Moc moc na tebe myslím – já totiž vím, že ty jsi ten pravý člověk na pravém místě. Tak nějak mám před očima obraz, jak vylézáš ze sanitky v bílém plášti na podivném dvoře – doba popůlnoční, z nebe padají tragaře, semtam pročísne mraky blesk – a z horní pavlače na tebe pokřikuje nějaká „tá oná“ … „Pani dochtor, ani hýbat sa nemožem …“

  2. Držím paleček. Přece tam lidi potřebují, určitě nemají pocit, že mají moc zaměstnanců.

   1. Chich – taky nevím, jestli je lepší být PraSe nebo PrDůch – ale v konečném důsledku je to asi jedno. (chuckle)

    1. PraSe, jednoznačně PraSe! To poskytuje daleko širší paletu možností. Než ňákej dehonestující PrDůch. 😛

  3. Určitě to dopadne dobře, uvidíš. Ale na druhou stranu – u nás (st. správa) se taky propouštělo, ale tentokrát sáhli na předdůchodce. Naši kolegyni to taky potrefilo, má dva roky do důchodu. Je to sice nepříjemné, ale na druhou stranu – trochu jí závidíme – užije si důchodu ještě v plné síle a dostatečně dlouho. My mladší ročníky se už důchodu možná ani nedožijeme a když si představím, že budeme muset chodit do práce ještě v 65-ti i déle, tak je nám všelijak.

   1. Že? A kto ešte o nás v tom veku vôbec bude mať záujem? (tiež jeden taký zasunutý šuplík plný obáv v hlave, ktorý sa mi moc nechce otvárať)… (shake)

   2. ty si to jen představuješ? To já to mám jako bezdětná jisté…v 65ti, pokud se někdo nezblázní….šiš, to je ještě 23 roků….auuuuu

    1. Na děti se už nehraje, já při dvou dětech půjdu do důchodu taky v 65 letech, ovšem jeden neví, možná to ještě x krát změní……a půjdu v 70ti…

  4. Verenko, budu držet všechny pěsti, co mám! A PraSe mě vyloženě dojalo, můžu si ho „vypůjčit“?

 22. Tak ještě před čtením diskuse. Takové šuplíky mám u našich a některé staré věci nejsem schopna vyházet, i když časem se to trochu zlepšuje. Horší jsou krabice. Nejsem zase tak stará, ale od opuštění rodinného hnízda bydlím už na 6. místě (plus jedno vrácení do hnízda a koleje počítám jako jedno místo). Po žádném stěhovaní se nevybalily všechny krabice. A já už jen tuším, co kde je a kde jsem za sebou utrousila kus sebe. Ten kousek, ke kterému se vrátím, až …
  Jo, mám pocit, že moc čekám na všelijaká až. Až se přestěhujem, až bude víc nábytku, až otěhotnim, až porodim … A za, mnou jsou opuštěné koníčky, nedodělané ruční práce a hlavně: žádné zvíře! Pořád si říkám, že bych měla změnit tohle odkládání, ale teď zrovna to fakt nejde. Jsem ráda, že přežívám. A pak budou dvě děti. Já nechápu Týnu, jak zvládla 2 děti a školu. Asi něco dělám špatně.

  1. Eště jeden OTík: Včera jsem dělala kynuté třešňové knedlíky. Že mi nechtěl vzejít kvásek je jedna věc, ale nakonec jsme se s kváskem domluvili a těsto pak už kynulo hezky. Hezky se s ním pracovalo a všechno super, ale knedlíky se mi nakonec srazily! Dobré to bylo i tak, ale proč se srazily? Že se mají propíchat při vyndavání vím, ale ony se najednou zdrcly ještě v hrnci. Jako by je naštvalo, že sem odklopila poklici. Z krásných buclatých knedlíčků se po vyndání prvního začaly dělat krabatidla. Všechny várky udělaly totéž, první vyndaný v pohodě a pak čím dál hůř. Co sem udělala špatně? Nebo se jim nelíbilo počasí? To že v nich nejsou kvůli Rysíkovi vajíčka by vadit nemělo, ne? Byl tam Vajahit (taková směs škrobů a sojové mouky či čeho ještě).

   1. Taky to nechápu. Ale ono to tak přišlo nějak samo. Když jsem dělala přijímačky, tak jsem byla bezdětná samostatná jednotka. Otěhotněla jsem na začátku prváku, Anče se narodila o prázdninách, takže druhák s miminem (šlo to) , ve třeťáku zas těhotná (a šlo to taky) a místo státnic porodnice. Takže jen jedno a půl dítěte. Dvě byly až na státnice.
    A za týden si zkusím přijímačky na navazující studium, když už mi to tak šlo 🙂

    1. Bacha na to! Znám jednu matku, ta sice studovala jednu VŠ devět let, ale porodila při tom pět kluků a jako bonus po státnicích si pořídila holčičku. 🙂

     1. Tak bacha, jo. Na to už nemám věk. U nás ještě maximálně jedno dítko. A šlus. Tak. (chuckle)

      1. Tak bacha Týno – teta Kateřina by řekla „Odříkaného chleba největší krajíc“ a „To je rychlejší než nové boty“

    1. Štětí, to bude vono! V receptu byl delší čas (5+3). Tak příště je vyndám rychleji. Dík! Mně taky napadlo, že to mohlo být tím, ale nebyla jsem si jistá. Jiná než kynutá těsta hůř reagují na nepřítomnost vajec a nedá se do nich pak ovoce zabalit. Tak se potřebuju naučit ty kynuté. Taky je mám asi menší, než bylo v receptu, nejsem zvyklá na klasické „blbouny“, tak možná opravdu stačil kratší čas.

     1. Ahoj Karakal,
      to bylo určitě převařením. Taky dělám malé a vařím max. 4 minuty. Když jsem je kdysi vařila poprvé, tak se mi stalo totéž, co Tobě. Teď je při vyndavání místo napíchnutí maličko natrhnu a vidím, zda jsou vařené.

   2. No to by vadit i mohlo. Chce to hodně kvalitní mouku s vysokým obsahem lepku, a ještě vychytávka – knedle nedělám z hrubé, ale z polohrubé mouky.

 23. Ach jo, já bych potřebovala vyklidit celý barák včetně přilehlých prostor. Ani mi to nepřipomínej. Ale připojuji se k varování ohledně „až“. Neodkládat nic! (wait) Já už bohužel u řady věcí tuším, že až už bylo.
  A nestěžujte si, prosím, nikdo, že u vás prší. Tady nespadla ani kapka už dobře tři týdny a v potu tváře obdělaná zahrada schne a schne. Vypadá to dost smutně, zalévat jednak nestíhám a jednak ani moc nemůžu, bojím se, abych si nevybrala studnu.
  A zpětně děkuji Chetovi W. za článek o bažinách, moc jsem si včera početla. Mám k určitým krajům zvláštní vztah daný nejspíš četbou (čím taky jiným, když jsme nikam cestovat nemohli) a jih Spojených států a bažiny k nim patří.

  1. Aleno, s tím barákem a přilehlými prostorami jsem na tom jako Ty, ale moje Drahá Polovička trpí „sběratelstvím“, takže o vyklízení se mi může jenom zdát (envy) . Za to své „šuplíky“ provětrávám dost často a opravdu se dajít nalézt ztracené poklady.
   Na déšť si nestěžuji, u nás už druhý den prší a jsem ráda. V lese se to úplně změnilo, přestává to být vyprahlá šustivá pustina a třeba porostou za čas i houbičky, mňam.

    1. Ano, 2 – 3 týždne po „rozhodujúcom daždi“, pán Aurel Dermek (nod)
     Ale to platí len pre hríbovité huby, ktoré majú podhubie hlboko pod zemou (vraj môže byť aj pol – trištvrte metra hlboko). Kuriatka (u vás lišky?), plávky a iné lupeňovky môžu ísť aj za 2 – 3 dni!

      1. Teda teď si uvědomuju, že se můžeme domlouvat jako hluchý se slepým (rofl) Možná by to chtělo ioanninu s latinou, ale když ta bude asi spíš přes klasiky než lupenovité… Zapátrám na netu, co je to taková plávka. Mmch moc pěkné slovo! (Fúrik už jsem zaznamenala a založila k dalšímu použití 🙂

         1. Práveže naše „kuriatka“ = vaše „lišky“ (Cantharelus)
          Vaše „kuřátka“ = u nás „strapačka“ (Ramaria)
          🙂
          Podobný prípad ako zelí (cz) = kapusta (sk) a kapusta (cz) = kel (sk) (dúfam, že to mám správne) (blush)

          1. Hm, tie vlajočky boli pôvodne cz v zátvorke …

          2. Omlouvám se, jak jsem četla rychle, nedošlo mi to „alias“. (blush)
           Zkouška (sk)

          3. Chááá – je vidět, že Morava blíž Slovensku než Čechám, neb liška je pouze ta čtyřnohá, těm jednonohým taky říkáme kuřátka. A české kuřátko u nás – v agátí, habřině či lískách – prostě neroste (chuckle) , takže ani jméno nemá (shake) .

           Však co po jméně …. (rofl)

          4. Jsem z toho celá kuřátkovitá. Ramaria jsou u nás odjakživa kozí brady. A kuřátka jsou mladý od lišek. Fakt! Na kuřátkách jsem vyrostla, na Moravě.

      2. Ano prosím, plávka je holubinka, jak si tak z dětství prožitém na Liptove vzpomenám.

 24. Šuplata jsou tajemná zařízení mezi nebem a zemí, vybavená zvláštními vlastnostmi. Když člověk potřebuje něco uložit, jsou vždycky plná a je jich málo. Naopak, pokud je člověk musí uklidit, je jich až příliš mnoho. Pokud člověk něco hledá, věc se přemístí až do té nejposlednější zásuvky. Věci uložené v zásuvce spořádaně vedle sebe, jsou po čase zpřeházené jedna přes druhou, ačkoli zásuvku po dlouhé měsíce nikdo neotevřel. Nejspíš se tam perou, nebo co. Najdou se i zásuvky zlomyslné, které se nechtějí nechat otevřít, aby posléze vyletěly z drážek a vyplivly celý obsah na podlahu. A pak jsou okamžiky, kdy jen tak, zřejmě z rozmaru, vydají svá tajemství…. (sun)

 25. Šuplíkov mám po niekoľkých sťahovaniach minimum, takže nemám kde škrečkovať zbytočnosti 🙂 .
  Zato som vyvinula systém kôpok – kopím doklady a bločky a veci s ktorými si v danej chvíli neviem rady, do kôpok rôzne po nábytku. Potom ma raz za čas chytí tá správna „šajba“ a kôpky pretriedim a zmetiem. Niekedy tak dôkladne, že tie veci už nikdy nenájdem! (rofl)
  Šuplíky v nás – to je ťažká téma. Mám ich niekoľko, ktoré už ani nechcem otvárať. Niekedy sa začnú vyťahovať sami od seba v noci alebo nad ránom, keď nemôžem spať. Vtedy sa mi vynárajú staré trapasy a zabolia ako čerstvé, veci za ktoré sa hanbím aj sama pred sebou, veci ktoré som premeškala, mohla, nemusela alebo jednoducho dobabrala. Ale príde ráno, človek si naleje kávu, zlé šuplíky zase pozatvára a ide ďalej. Inak to asi nejde.
  Tu síce leje (čo leje, tu padajú fúriky), ale majte podľa možnosti všetci pekný deň! (sun)
  A netreba dnes obzvlášť držať Karolínkinmu Riškovi? Dúfam, že som to nepremeškala!
  (y) (y) (y) (y)

  1. km11, líp bych to nenapsala, podepisuju. A „fúriky“ ma rozosmiali, a že to dnes budem potrebovať.

 26. Vave jako vždy krásné zamyšlení.
  Já moc prosím o palcodržnu. Ríšovi včera praskl vřed nad očičkem, vylila se z něj krev s trochou hnisu. Očičko má potažené zákalem, bulva vypadá jako zalitá krví………
  V 9.45 jdeme k MVDr. Beránkovi. Tam se dozvím verdikt. Není mi z toho vůbec dobře.

  1. Tak lež sem ja vlepím svoje litánie, už to tu mám aj potvrdené!
   Držte sa! (y) (y) (y) (y)

  2. Držíme palce, packy a všetko, čo sa dá. (h) Bony mal kedysi vred na rohovke, myslela som si, že príde o to oko a bolo mi to jedno, len nech nemá bolesti. A nakoniec to dopadlo dobre, oko mu slúžilo ešte 14 rokov. Tak dúfajme, že aj u vás to skončí rovnako dobre. (h)

  3. U nás držíme všichni a doufáme v dobrý konec. Jen mě tak napadlo, jaké štěstí má Ríša, že jsi ho adoptovala.

  4. Chudák Ríša a chudák ty, je to trápení. Ale představ si, jak by mu bylo, kdyby zůstal venku sám. Myslím na vás oba často, i když to nestíhám psát. A palce držím už teď.

  5. Moc moc myslím na Ríšánka – teď už asi víš, jak to s ním dopada. Přeju si, aby ho nic nebolelo a aby byl nakonec v pořádku. Držte se oba. (h) (h)

  6. Četla jsem to později, ale palce držíme průběžně celých čtrnáct dní, co o Ríšově oku víme! To se rozhodně počítá (y) (y) (y) (cat) (cat)

  7. Jen prolítávám, ale na Ríšu a Karolínu myslím od rána a držím (y) taky od rána, jen jsem neměla čas to napsat.
   Jsem teď ve fofru, takže sice čtu, ale nemám čas reagovat, což mě mrzí – samá krásná a zajímavá témata!

  8. Od rána jsem běhala po doktorech, teprve teď jsem u PC a hlásím, že držím palce už do rána. (h) (y) (h)

  9. jsem tu až teď, ale palce držím už od rána, aže jsem věděla čas, tak v 9:45 jsem se snažila vysílat energii… držte se oba!!!! (h)

 27. Radostné OT: Máme štěňátka! Aurumka je vzorná maminka a má 5 feneček a 1 psíčka. Narodili se včera po probdělé noci, od čtyř do devíti ráno. Jsou všichni v pořádku a jsou krásní. Páneček má nové stránky, kde by se brzy měly objevit fotky nejen z coursingu. http://www.zbohuminskemokriny.cz
  Je na nich odkaz na taťku štěňátek Merlina a na jeho stránkách v sekci štěňata asi už pár foteček bude…

  1. Heeezkýýýý! Když si představím pidiEšuse v několikanásobném vydání- to bude mazec! Ale zatím to budou krásní štuclíci 🙂

   1. PRESNE! Predstava klbka hemžiacich sa miniEšusov mi dvíha kútiky hore samé od seba! 🙂

  2. Dík za gratulace! Jsou kouzelné, hokly i chlapeček a jestli budou po mamince, tak to nebudou žádné potrha jako Ešusek. Aurumka je naprosto hodná a klidná holčička, která propadá šílenství jen v zápřahu 🙂 . Ovšem táta Merlin (Ben z Liderovic), to je potrhlo, ten si může dát s Ešíčkem pac.

   1. Velká gratulace ke štěnítkům! Jejda – tak držím palce, ať mají chuď k jídlu a k životu vůbec. Moc krásná zpráva.

   2. Ap, taky veliká gratulace tobě i psí mamče! Na fotkách, které přeposlala Alex, jsou úplně slaďoučcí a heboučcí, prostě k sežrání 😀

  3. Milá Ap (h) , gratuluju k pejskům ze zrzavého sametu. 🙂 (inlove) (hug)
   (whew) , taky mě napadl Ešusík, chicht! Ale třeba nebudou po tatínkovi. Nebo alespoň ne všichni. (chuckle)

  4. hodně zdraví pejskovým i pejskovi a do budoucna skvělý páníky, nebo že by z mimísků byla tažná smečka?

 28. Šuplíky v dětském pokoji otvírám s mrazením v zádech- nikdy nevím, co vykoukne. Úklid v nich probíhá za mé asistence, jinak by je neopustil jediný papír- všechny jsou důležité 🙂 Moje šuplíky mě občas překvapí, občas naštvou (našla jsem, co jsem zaboha nemohla najít a teď už je to k ničemu) a občas rozteskní (staré výkresy mých dětí). Jo a šuplík s fotkama- no to je vůbec nářez. Přemýšlím o tom, kam zmizela ta hubená culíkatá holčička a usilovně se tvářící chlapeček v rozvázaných kotníkáčích…. (inlove)

  1. U vás je to alespoň „uklizený“ v šuplíkách,ale kluků bordel je na zemi, na stole. To je hnus, furt jim vyhrožuju invazí nejrůznější havěti z říše živočišné. Hromadně uklízíme co týden, ale do dvou dnů už se zase brodím kupou hadru, hraček, papírů, popkornu nebo CDček. Nechápu to, že je to baví furt uklízet hromadě a cítím se jako matka, co totálně vyhořela při výchově.

    1. sharko, to jsi na omylu! Jim to vůbec neva. když si chtěj pustit počítač, jen ten svinčik trochu posunou,ale klidně si do toho sednou. Vojta ještě na příkaz začně uklízet, ale Ondra by byl dobrej odborovej předák. Má tisíc důvodů, který s brekem uvádí, radši půl hodiny řve nad tím, že má složit mikinu, než aby jí složil. Já jak jsem líná lítat za nima furt do patra, kde maj pokoj, nedohlížím na to, aby si převlíkali a oblíkali již jednou vytahané věci, takže za chvíli slyším stížnosti, že nemaj co na sebe,a le vše je po zemi. Ondra dokonce vynalezl způsob, jak bezbolestně uklidit. Nastrká všechno za postel, za skříň, do peřiňáku (je to jak MR. Bean a tatarák)…

     1. scénář:
      Oni: nemáme co na sebe..
      Ty: na zemi se Vám toho válí…

      represe: zabavit kabel od eletriky,co jde k počítači
      vyházet poschovávané věci a oblečení z okna na dvůr (taky bezbolestně) s dovětkem, že příště,to bude do popelnice..

      vrchol represe: Matka sedí v kuchyni , kouká na televizi,v sobě dva panáky a na dotazy- kdy bude jídlo, odpovídá jako oni,když po nich chce, aby uklidili: za chvíli…teď ne, nemám čas, nechce se mi něco vařit…až to dokoukám….

      funguje to! Udělala to kámoška svejm dětem.

      A řekly mi to ony, ne ona. Tak jsem je ubezpečila, že já bych ten bordel ještě nafotila a dala na facebook,aby se jejich kámoši a kámošky a rodiče, možná i učitelka, mohli podívat…
      když jsem se dozvěděla, že jsem horší jak jejich matka, začala jsem se velice hlasitě a trochu i cynicky smát.

      Hele, neuklízejí sice do čista, ale už tam Alena o nic nebrká, špinavý věci dávají do prádelního koše a pod postelema nemají starou plesnivou svačinu..a malý lžičky , byť použitý,vracej do kuchyně a nevyhazujou s kelímkem do koše….

      😉

      1. on je krapet problém, že jim je 6 a 9 let. A pokud někam hodím jejich hadry, tak to maximálně odskáču já, protože to budu muset vyprat a vyžehlit já. Až budou větší, ať si žehlí sami,ale teď ty moje trucy, který sem už kolikrát zkusila vždy znamenaj jen přidělání práce pro mě. V koši na šp. prádlo končí zásadně i čisté věci. protože tím je to pro ně uklizené. No nic, dneska s tam zase k nim sednu a budu komandovat.Ale odpoledne máme ještě jednoho dra, tak až potom

       1. Oblečení bych klidně posbírala sama a zbytek- bez rozdílu- shrábla do velkého pytle na odpadky. A uložila někam, až budou spát- třeba na půdu- minimálně na 14 dní. Pokud tyhle věci nebudou potřebovat, můžeš je tam nechat libovolně dlouho. Pokud budou potřebovat, nechala bych je vydusit a pak bych pytel vydala s tím, že ho přeberou a uklidí, nebo to sbalím znovu. Vyzkoušeno, pro věk 6 a 9 let plně funkční.

     2. Jo a na brekot působí jedna kouzelná věta od Švédů..Matylda ji taky jistě bude znát i ty uživatele (Tomáš s Evou na svoje 3 děti)..

      BREČ, TO POMŮŽE !!!!

      1. breč, to pomůže (clap) (y) (rofl)

       to si musím zapamatovat, bych to jednou předala ob generaci, když mně už to teda nepomůže (nod)

       1. pro všechny plačící (nevykládat si zle) to bys koukala,jak všichni hned přestávaj a jsou naštvaní a ty kukuče… (angel)

    2. Tak to máme za sebou. Paní ze sociálky vyslovila názor, že by táta měl mít 3. místo 2. stupně invalidity,ale prý hodně záleží, co napíše jeho doktorka. Kéž by, to bysme měli hned o 4 tis víc

     1. Návrh doktorce na změnu posílá sociálka? Pak by to doktorka měla potvrdit…..pokud to není nějaká bezcitná osoba v bílém.

   1. Brodím se chlívkem už mnoho let, dřív měli pokoj společný a teď každý svůj- kupodivu v dívčím pokoji ji binec větší a vytrvalejší. Jednou za čas jim věci vyházím z okna ven, ale posledního tři čtvrtě roku s tím stačilo vyhrožovat. U Kuby dobře zabírá výhrůžka, že dokud nebude uklizeno, nesmí si pustit počítač.

    1. Ano, potvrzuji, v dívčím pokoji je větší čurbes než v klučičím, resp. byl, když tu ještě kluk bydlel.

 29. Vave ,zase téma….Já bych spíš připoměla, že velice zajímavé šuplíky jsou v nás, kolik nečekaných rezerv jsem vytáhla ze šuplíka, když už jsem fakt ale nemohla, nebo něco nešlo a najednou….. šuplíček – pomocníček. No někdy,pravda, vylezou ze šuplíka věci o které zrovna moc nestojíme…. (punch)
  A teď už jdu číst příspěvky a komentáře. Hovgh

 30. Zapomněla jsi na jedno riziko – můžeš najíd nejen poklad, ale i kostlivce. I v šuplíku. Proto „staré šuplíky“ otvírám jen v duševní pohodě a veeelmi opatrně, co kdyby.

 31. Ahojky, jsem si všimla že máme nového příspěvatele Cheta ,moc se těším až si počtu, Hanka překladatelka je určitě úžasná.
  Natálka je zatím jen o málo větší než bigmyš, ale je úžasně plyšová (hug) A určitě bude děsne zdravá, podle mnozství oslav si troufnu tvrdit že ta nazamarodí (nod)

  1. Dodatečně gratuluji k vnučce. Já její narození zachytila, ale zrovna jsem jen prolítávala a nemohla jsem psát. Tak ať roste do krásy. Hlavně teda zdraví, to jo, to se zapít musí.

 32. Hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Uklízení šuplíků… odsouvání skříní, tajemné poklady… FUJ (devil) Proč to musím mít už ráno (tmi), když to mám už 14 dní a ještě tak měsíc mít budu ve škole. Vyklízíme komplet celou velebudovu naší fakulty… Průšvih je, že spousta věcí zcela na nic se vyhodit nesmí (čeká na odpis – staré rozbité krámy) a nebo čeká na archivaci (zkušební písemky třeba 3 roky staré- taky je to na nic) . Vyklizeno musí být vše – na krku mám naši katedru – tři laboratoře plné techniky a mikroskopů (některé přístroje se musí stěhovat odborně), sklad laboratorního skla (moc príma pro stěhováky), materiál (ve vlně jsme našli po letech zase moly (shake) , učebny, odmontovat dataprojektory… no a taky kanceláře (v šéfovně jsou tuny knížek…)

  Navíc co už se vyvezlo uložit do velkoskladu (dovezou až po ukončení rekonstrukce), tak už se z toho třeba 1 šanon potřebuje (namátkou vybraný starý studentský vědecký projekt k ministerské kontrole…) A do toho státnicujeme a zkoušíme a konzultujeme a doděláváme monitorovací zprávy k projektům a neustále měníme staré ryfle za slušivé kostýmy…

  Vavís – příště bych k snídani prosila nestěhovací téma (rofl)

 33. (whew) Vave, po ránu na mě s prázdninovým úklidem šuplíků a nahromaděných,nutně potřebných věcí….jsi mě normálně vrátila do školních let, kdy pro moji mamku znamenal první týden prázdnin úklid mého pokoje…to by nebylo nejhorší,ale ona trvala na tom, že uklízet budu já. (rofl) Moje představy o prvním týdnu prázdnin byly značně odlišné…ležet si v posteli nebo někde pod stromem a číst si knížku…a dneska je taky takový počasí,na ležení v posteli…prospala bych se,začetla se do Vojenské kuchařky naší armády za France Josefa a lebedila si společně se 4 chlupatejma, ušatejma,prouhatejma holkama..to by byl krásnej den….(angel)

 34. Je to sice naprosto OT, ale při pohledu na dnešní svátek to musím napsat.
  Víte co je vrchol smůly?
  Chytit právě dnes kapavku.
  😀

   1. Hu hu, tu leje ako z krhle – a začalo niekde v noci. Teší sa z toho akurát naša jabloň goldenka, úplne vidno ako
    si vystiera konáre potvora. (f)
    A všetkým dobré ránko!

    1. Veruže, regulérna prietrž mračien! (rain) Ida cestou do práce som sa v aute zase po dlhšom čase fakt bála – vrstva vody podo mnou, lejak a riadny vetrisko okolo, kamióny zaplavujúce ma podchvíľou prílivovými vlnami …
     Maťa, ako synátor?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN