ZPRÁVA: Kalendáře 2012

Už před rokem (9. 6. 2010) vyšlo na tomto místě vyhlášení podmínek pro tvorbu zvířetnického kalendáře 2012.

 

 

 

Pro jistotu připomínám:

téma – momentky ze života zvířat

velikost snímku – minimálně 1 MB

formát – na výšku

omezení – každý fotograf může dodat maximálně 3 snímky.

 

Prosím autory – všichni se můžou (zvířetnické vyhlášené fotofirmy povinně musí) zapojit, čím víc fotek, tím líp – aby soutěžní snímky posílali na adresu zviretnickykalendar@seznam.cz do páteční půlnoci dne 24. 6. 2011. O víkendu „rajčetým“ doladí soubor všech soutěžních snímků (bez uvedení autora) tak, aby v pondělí 27. 6. 2011 se mohlo začít hlasovat.

Kdo si bude chtít hrát (čím víc hlasujících tím líp), bude ze všech snímků vybírat svých 12 favoritů. Čísla vybraných dvanácti fotografií pošle na zviretnickykalendar@seznam.cz do pátku 22.7.

No a pak už budete čekat, jestli kalendář splní vaše očekávání.

 

Zatím nemám kalkulaci na jeden kus (neměla by se výrazně lišit od loňské, ale nějaké navýšení možné je…). Hned jak to budu vědět, napíšu.

 

Na stejný e-mail pošlete i počet kusů kalendářů, které si závazně objednáte.

 

No a začněte i přemýšlet, jaké téma budete chtít fotolovit příště. Na výběr dávám:

l  dítě a zvíře

l  portrét zvířete

l  portrét květiny

l  kámen

l  voda

Prosím tímto Bedu, aby na Hadech spustila hlasování na téma na další rok. Ale to nespěchá, teď spěchá vyklepání karet z foťáků, prolistování archívů a odeslání soutěžních snímků… Nestyďte se, zapojte se.

 

Xerxová

 

 

Aktualizováno: 5.6.2011 — 23:55

62 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. To vybírání fotek je docela nadlidský úkol. 😉
  Zatím jsem jich prošel asi 1500 a vybral asi 50 co postupují do dalšího kola.
  Favoriti jsou jasní, Amiška, Krtek a Žanda.
  Kdyby tam A+Ž nebyly, to by mi BEDA neodpustila.
  😀

 2. Já bych byla pro zvířata – např.Beta,Borůvka,Ešus,Štětinčiny holky,nebo Karolínini kocourci,čičiny naší Vave,Terrovic chlupatá aristokracie,atd.,atd.
  Určitě by fotek bylo dost a dost a vidět denně známé tlamičky by se mi moc líbilo (h) (y) !

 3. Tak malér. Prohlédla jsem archívy a – přestože jsem ještě neměla čas zjistit stav opeření, abych mohla navštívit Sisinky dceru (cat) – tak mám 4 témata a ani v jednom není žádná z holčiček (dog) (to by byly dálší 3 témata). Jak z toho mám vybrat 3 fotky? (headbang)

  Pro příští rok bych navrhovala portrét květiny nebo zvířete.

  OT – Tak u nás dnes proběhla koupelnová katastrofa. Zjistilo se, že ty trubky jsou v horším stavu, než se myslelo a bude třeba vyměnit voda v celém baráku.

  1. Tak to je dobrá zpráva (clap) – nějakou tu rostlinu bych napřesrok zkusit mohla (Zano, dík!). Se zvířetem se bohužel nechytám, když už nějaké vyfotím, je buď na šířku nebo rozmazané, případně obojí. 🙁

   1. rostliny stojí ,že? Taky je beru jako příjemné pro focení….a houba je taky rostlina..nebo ne????

 4. Hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Rozkaz dne – nevymlouvat se a fotit (nod) (rofl) a když ne fotit, tak určitě na přelomu června a července hlasovat. Budu to pravidelně připomínat, abyste snad nezapomněli.

 5. Já bych prosila, abychom pro příští rok volbou námětu, ve kterém je dítě – my bezdětné, nebyly odstavovány…. ;(

   1. to je jedno…v Pardubicích dítě vyfotíš maximálně jak venčí psa a to není to pravé ořechové….a vyhledávat děti a dovolovat se,jestli si je můžeš vyfotit…jsem jedináček, příbuzní mají děti o 20 let starší,než jsem já…jejich dětem je jako mě a vnoučatům je 20 okolo 20ti…
    to rovný podmínky teda nejsou…. ;(

    1. Nesmutni, Sharko (h), teprve se bude hlasovat. Ona spousta lidí nemá (po ruce) fotivé dítě ve vhodném věku, nebo zase nemá zvíře. A pokud se dítě i zvíře sejdou na jenom místě, tak se zase nedají vyfotit spolu. Tohle téma vidím proto poměrně neprůchodně.

     A prosím, mohla bych navrhnout „zlepšovák“ ? Co takhle téma „voda a kámen“. Teď nemám na mysli, že by nutně musely být pokaždé na jednom obrázku spolu, i když to je vždycky veliká krása, ale líbil by se mi kalendář, kde by se voda s kameny prolínala.

  1. Sharko, ač mám děti a fotivé, stejně bych téma dítě a zvíře nevolila. Ono jsou děti na fotkách sice rozkošné, a ty moje prostě nejrozkošnější, ale hlavně pro mě, a nedělala bych pro sebe kalendář ani svých dětí. A myslím si, že je dost lidí, co nevidí důvod, proč si věšet na zeď obrázek dítěte cizího. 🙂
   Téma voda a kámen???? to zní veeeelmi zajímavě! Už ta voda mě zaujala, a tahle kombinace mě prostě nadchla. Ne jako fotografa, spíš jako potenciálního zájemce o kalendář 🙂

   1. Hahahaha, když si vzpomenu, kolikrát jsem lozila po čtyřech a chtěla vyfotit vodiiiičkuuuu a kamínky a sluníčko VRRR. Fakt neodhadnu, jestli tohle po, nebo proti světlu. Vždycky mám mokrá kolena jako tříletá a úlovek? no – tak 2 trochu slušné za dlouho 🙂 A já, ačkoli mám 4 vnoučata, tak nemám slušivé děťátko u pejska. I ten nejmladší už je sveřepý kluk. O dalších ani nemluvím. Ti už randí s princeznami. Mám já dítě? Tak kde je ta diskriminace? 😀 (dance)

 6. Hm, tak já nevím, jestli se letos zůčastním. Sice jsem o tvorbě kalendáře „na výšku“ věděla dlouho, ale nějak jsem letos neměla příležitost fotit. Nikde jsme letos necestovali a když ano, byly to dálnice+přátele+dálnice a chyběly objekty k focení. A do udaného času už určitě nikam nepojedeme, abych to dohnala. Pokusím se prohlédnout archivní fotky, jenže ty budou ještě starým digitálem a i kdyby to byly origánly,velikosti budou mít určitě poloviční, než se vyžaduje. Navíc (kvůli velikosti karty) jsem tenkrát fotky většinou hned ve foťáku zmenšovala, aby se daly připojit do mailu. Na dnešní poměry (mega karet) tudíž mrňata. No uvidím. Ale i když se nepřidám, budu se těšit na fotky ostatních a alespoň do hlasování se určitě zapojím.

  1. Ale Maričko – vždyť máš kolem sebe dost objektů k focení – Trixie, Smokie, Indy, želvičky, veverky. Já myslím, že bys ještě něco stihla.

   Tvoje kalendářové stromy mne stále okouzlují.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN