105×148: Možnosti

Objevila se nutnost v poměrně krátké době naplánovat rekonstrukci koupelny; tato byla dlouhou dobu jen snem, který se před pár týdny stal téměř jistou realitou. A já jsem měla pocit, že mám celkem jasnou představu, co chci v rámci daných možností (vyměnit standard za standard), a myslela jsem, že nejhorší bude přežít ten bordel a nepohodlí bez WC, pračky a možnosti se vykoupat či vysprchovat.

 

Ovšem ve chvíli, kdy mi skutečně došlo, že se všechno vybourá a odstraní, objevily se přede mnou netušené možnosti. Chtěla jsem umývadlo ve skříňce a jinou zrcadlovou skříňku a dlouhou úzkou skříňku a ještě jednu závěsnou. Vybrala jsem si je, a taky vanu, obklady a dlaždice, všechno to nakreslila z boku i shora, a byla spokojená. Do doby, než mě napadlo, že sprcha bude lepší než vana. Jiná varianta, jiné možnosti – a začalo to nanovo, hodiny a hodiny u PC… překvapivě nejhorší je vybírat drobné doplňky, a taky osvětlení … tolik tolik možností, o kterých jsem dřív vůbec nevěděla.

Shodou okolností jsem v téže době vedla zajímavý rozhovor se svými přítelkyněmi. Začaly jsme o našem školství a skončily u vlastních studií. Vzpomínala jsem na všechny své možnosti, a jak jsem jich využila či nevyužila. Ať už svou hloupostí nebo jinak.

Myšlenky mi už zůstaly daleko v minulosti. Jak se často mluvilo o tom, že ten či onen nemá možnost, nemá příležitost ukázat, co v něm je. A když nakonec možnost i příležitost byla, očekávání se nenaplnila. Možná možnosti přišly pozdě, možná byly jen výmluvou, možná nás jejich absence zdeformovala víc, než jsme si byli ochotni připustit.

Tak si říkám nad koupelnovým katalogem, že je moc dobře, že dnes možnosti jsou. Je jen na nás, abychom se po nich pídili, abychom se o nich dozvěděli. A také abychom se odvážili je využít. Jako třeba Helča. Nebo Lucka V. a Dede. Dalmatin a YGA a Beda. MaRi, Renáta, Zana či Pitrýsek. Lásková a Zdena b.p., Matylda, Bubu a Ri. Epulka, Xerxová … Marička i Hana W, George, Jajka …. a …. a …. a spousta a spousta dalších Zvířetníků.

Možná proto je na Zvířetníku tak dobře. Že ho tvoří lidé, kteří dokážou objevit a uchopit možnost.

 

 

 

Aktualizováno: 31.5.2011 — 21:44

230 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Ještě mě napadlo, že takový topící žebříček je velmi praktická věc. Je to vlastně místo klasického radiátoru, připojí se k topení v bytě a zároveň je ho možné zapnout do zásuvky. Výhodou je, že nezabírá moc místa a dobře se na něm suší prádlo nebo i jen ručníky.

  1. Jo, ale musí mít náležitý rozměr – metrový žebřík s osmi trubkama moc nezatopí. Na druhou stranu, koupelna v paneláku zas tolik tepla nepotřebuje (respektive v ní bývá teplo i bez topného tělesa), takže i takový malý by stačil – na ohřev ručníků či pižamek je to k nezaplacení.

 2. Abych parafrázovala jednu extravagantní umělkyni ze Zeměplochy, o koupelnách se mnou nemluvte.
  Ta moje hrůza nutně potřebude předělat.
  Nebo aspoň tapetu.
  Ale fakt nutně…

  Koupelna s oknem je na chatě, máti ji nedávno přistavěla (a přidělala vedle ještě jednu ložničku). Můžu se pyšnit tím, že jsem tam vymyslela položení dlažby a ten těžkej kousek, mozaiku, i sama zrealizovala. Jinak na to byli velice šikovní pomocníci z okolí.

  Magistře budiž čest a sláva! (Budeš se titulovat megéra, nebo magor? 😉 Holky mají výhodu, že si můžou vybrat! 🙂 )

  Úplně totálně OTík: Dede, šel ti mejlík.

 3. Intenzivne jsem si pri cteni vzpomnela na renovaci prazskeho bytu, kde jsem bydlela u rodiny. Bylo to z kraje 70. let, OPBH renovovalo cely barak – napr. se predelavalo napeti ze 120 na 220, nove stoupacky, a tak. Nejlepsi (punch) byl dlazdickar. To bylo tak: OPBH by dodalo dlazdicky univerzalni, ale stryc si nekde sehnal za vlastni peniz dlazdicky lepsi a taky i nejake pekne na stenu. Dlazdickar byl alkoholik, ktery uz mel nakoupino po ranu. Ale to mu jeste prace sla – pomalu, ale sla. Jenze v 10 otevreli hospodu naproti, tak si zasel na jedno a to uz bylo horsi. U obeda si zas dal do nosu a to uz byl nepracovni. Nekdy se uz ani do bytu z hospody nevratil. Obcas jsme ho v hospode i premlouvali. No ale jak se snazil ty dlazdicky pokladat, tak jich dost roztloukl. Nase babicka s nim sedela v koupelne a podavala mu opatrne jednu drahou dlazdicku za druhou. Taky to nebylo oblozeno tak vysoko jak jsme chteli. Cela ta prestavba trvala dobre rok a zakoncilo se to velkym malovanim. To bylo taky dobre. Proste se jednoho dne prihrnuli naprosto neohlaseni maliri a jako ze jdou na vec. Byt to byl velmi rozlehly, tak jsme je premluvili, at prijdou za dva dny. Kdyz jsme nadhodili otazku o barve, tak nam rekli, ze oni delaji jen bilou. … tak jsme si malire zaplatili sami sveho.

 4. ;( O.T.
  jsem si v práci udělala seznam, komu všemu mám napsat a co mám udělat. No, kde myslíte, že je?
  Pokud někdo myslíte, že vám něco dlužím, tak se hlaste. Jo, ale zase tak úplně blbá nejsem, VÍM, že peníze nedlužím nikomu 😀

   1. Starý hrad tam asi zrovna není, ale románských a těch nejranějigotických staveb je tam mocmoc. Doporučuju hlavně fotky šutříků z opatství Fontenay, románského kostela se zajímavě osvětlenou kryptou v Tournus a poutní katedrály ve Vézelay…

    Jinak fotek je tam několik set…
    http://www.drporkert.com/cesty/burgundsko/index.html

 5. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Na policejním oddělení čekají návštěvu z ministerstva, a proto náčelník nařídil: „Ti co mají vysokou školu se postaví vlevo, ti co mají střední vpravo!“ Nastal všeobecný zmatek. Několik policajtů se postavilo vlevo, několik vpravo, ale většina jich pobíhá zmateně sem a tam. Náčelník se jich rozzlobeně ptá, proč se nezařadí. „My máme pomocnou školu,“ říká jeden z nich. „Tak se postavte ke mně!“ nařizuje náčelník. .(*)

  ~o) Vinšuju všem přítomným klidný večer, hezké sny
  a pěkně se vyspinkejte. ~o)

  1. Jedna ze života:
   Hovoří pán vrchní policajt při užnevímjaké příležitosti k civilům: Jak to, že to nechápete. Jste přece všichni studovaní lidi, vysokoškoláci, někteří z vás mají dokonce i maturitu…!

   1. No – pokud mluvil k právníkům, vystudovaným v Plzni, tak měl dokonce i pravdu (chuckle) (rofl)

 6. Dobrý večer, tak toto téma se mi náramně pasuje lebo máme možnost 🙂 hlídat týden peršanku Bonynku mojí maminky, jelikož drazí rodičové vyhráli dovču v Chorvatsku.

  Tak zatím je kočička vlezená skoro za gaučem, Frogi si jí nevšímá, Nastěnka kupodivu taky ne, jen Terry ji otravuje, naše domácí (cat) Linda ji viděla a neříkala nic, Petřík se toho času doma moc nezdržuje, už jsem ho 3 dny neviděla……

  doufám,že to všeci přežijeme a vrátíme Bonynku živou a zdravou (y) jo máme ji rozčesat cucky, ostříhat drápky a kdyby se ti Paji podařilo jí ustřihnout ten cucek bylo by fajn……:D

 7. Zcela OT, jeden odkaz pro matky letošních „státních“ maturantů: http://eduin.cz/ – někde (po trošku hlubším bádání) se tam dají najít letošní testy včetně správných řešení. ČJ určitě, matika a AJ snad taky.
  Jinak, v posledních dnech se moc nezapojuju, protože mám hodně nemocnou dcéru, takže nějak nebyla nálada. Dneska jsem ji odvezla do nemocnice, je na kapačkách.

   1. Nastydla se v Pasohlávkách, byla (kromě závodění) na lodičkách na startu – jednu chvíli moc pršelo a ochladilo se, byla jen v tílku a kraťasech, prochladla; má pyelonefritidu, moc ji to bolí. Týden jsme se to pokoušely zvládnout samy, dneska už jsem to vzdala.

    1. Držím moc, sakra, touhle dobou si určitě (jste si určitě) plánovali úplně jiný věci…
     (h) (y) (h) (y)

    2. Udělala jsi dobře, Aido. (inlove) Takhle dceři bude co nejdřív lépe. Držím palce. (y)

    3. Aido, je mi dcerky moc líto, doufám, že brzy bude líp. To by nebylo fér, léto začíná a ona by byla nemocná?

 8. Děkuju vám všem za zamyšlení i praktické rady. (f)
  Jedu teď pro potřebné nožičky a okouknout, jak to vlastně s tím mým umývadlem je. Asi jsem měla nahodit tuhle diskusi dřív, ale nenapadlo mě to, všechno je moc rychlé. (whew)
  Chicht. Jsem teď doma mluvila o té baterii a přednosta taky povídal, že jsem se měla dřív poradit „se svým mozkovým trustem“. 🙂 Myslím, že to je výstižné pojmenování pro lid zvířetnický. (h)

  1. Doufám, že nám uděláš reportáž 🙂 To jsem zvědavá, jestli to bude drama, komedie, fraška, tragédie nebo procházka růžovou zahradou.

   1. Renátko (inlove), myslím, že mimo toho posledního si užijeme od každého něco. (whew)

    1. Je to presne tak, zmeska toho všetkého. Ale potom, keď je hotovo a človek si to začne užívať, to je krásne štádium a to treba mať v mysli pred sebou a tešiť sa na to. Lebo ono to príde! 😉
     Už som včera nestihla písať ani diškurz nemám dočítaný, ale Vave, hlavne si prosím nenechaj nahovoriť, že tak ako to ty chceš sa to nedá a že tomu nerozumieš a to sa tak nerobí (na mňa to stále skúšali). Trvať neoblomne na svojom!
     Ono to všetko tak trvá a je s tým toľko starostí aj preto, že tie naše domy a bytovky majú v sebe všelijaké tajomstvá a prekvapenia, s ktorými skraja nikto nepočíta a potom sa to komplikuje a treba sa rozhodovať za pochodu.
     Ale stojí to za to! (wave)

  2. Vave, zase mnohavrstevné povídání 🙂
   S tou možností volby je to někdy těžký – je to asi jediná věc, kdy taťka vzpomíná se slzou v oku na doby totalitní, kdy před vánoci zašel do jedinýho krámu s oblečením u nás ve městě, že by potřeboval něco ženě k vánocům, pěkně se usmál na paní prodavačku a ona vytahla z podpultu zabalenej balíček se slovy – tohle se bude určitě líbit – a taťka to jen zaplatil a pak se pod stromečkem divil, co že to vlastně koupil (u nás, aby to lufťáci nevykoupili, měly paní prodavačky skoro ve všech krámech vždycky něco pod pultem pro starousedlíky, kolikrát to od nich ani člověk nečekal, nějak ty doby v jistém směru lidi i sbližovaly), teď vždycky běduje, když neví, co má vybrat.
   Držím palce na novou koupelnu 🙂

    1. Doháním časovej posun a pokouším se v práci předstírat, že pracuju :). Ale už to je lepší – v pondělí jsem dost špatně předstírala, že nespim 🙂
     Byla to obrovská pracovní zkušenost, ale jsem hrozně ráda, že už jsem zase doma.

   1. Děkuju, milá Helčo (inlove) . Jsem ráda, že jsi v pořádku doma, a připojuju se k Zaně. Až si srovnáš spací režim, že pro nás něco napíšeš o vejletu za louži? 🙂

  1. Nóóó – já jsem za ně lobovala, mě se moc líbí a tak jsem taky tak zahlasovala. A jak vidím, proti proudu zvířetnickému – chichichi.

  2. obě jména denní i noční jsou půvabná a kdoví jak jí už dneska říká máma 🙂 , hlavně ať ta holka okatá je zdravá.

   Stačí že bude jednou řešit co ten malej velbloud.
   Jak se ptal mamky proč má takový dlouhý hustý řasy a máma říkala, že kvůli pouštnímu písku by mu nelez do očí. A prej proč ten hrb na zádech. No abysme vydrželi dlouho bez vody když se jde od oázy k oáze voduprostou krajinou. A mami co ty široký polštářkový „tlapky“- asi aby ses nebořil do písku, přeci. Na to malej velbloud přemítavě: Hm a mami, není nám
   to tady v zoo trochu naprd?

  3. Každý den hlasuju za jednoho člena domácnosti pro Taru, moc se mi to jméno pro malou sloničku líbí. 🙂

     1. No bať 😉 A včera jsem přemejšlela, jestli ta americká Tara se inspirovala indickou hvězdou… (*)

    1. Já Vás rozseknu – indická bohyně Tárá nemá nic společného s Tarou, používanou v angličtině, ta je odvozena od keltského názvu pro horu nebo pahorek „teamhair.“

 9. tak jsem dočetla co Tě Vave potkalo. Jaká radost, když to klapne. Ále ten proces!!! A vůbec mělas zvířetníkům vydat podklady a zadat úkol…..to by se teprve objevilo možností :). Lidičkové zmiňovali delší ramínko baterie umyvadla a nejlíp umístění ve stěně, já bych dala pozor i na dostatečnou hloubku umyvadla. A sprchová baterie nemívá kohout, chceš-li ve sprše napouštět kbelíky, dala bych pozor na výběr povrchu sprchy i na druh baterie.

  Na balkon k záchodku lze natáhnout závěs nebo provizorně opřít zástěnu,šak máte pro kocourky ochranný sítě , že áno , je léto a představ si tu ranní siestičku, ptačí cvrlikání … 😀

  Přeju šťastnou ruku a krátký i úspěšný proces přestavby (y)

  1. Děkuju, milá Radko. (inlove)
   No ráno na balkóně by nemuselo být špatné, ale jork Borek chodí ráno raníčko zdravit kočeny a jeho pánik je podrbat, to by asi koukal, na co kouká. (chuckle) (blush)
   Kyblíček budu napouštět ve sprcháči, ale mám decentní a malý, protože velký se mi nikam nevejde. Tak to snad sprcháč přežije. Tak jako tak budu muset mít po ruce nějakou podložku do sprcháče kvůli Ance.
   Budu mít hluboký sprcháč, sem tam tomu říkají minivanička, kvůli klukům.

    1. Renátko, mám objednanou plastovou minivaničku, čtvrtkruh 90 cm. Kaldewei by mi prostor nepřidal.

       1. Pěkná je, ale moc hluboká. Jak já jsem byla ráda, když jsem chodila po úraze o berlích, že máme vaničku jen 20 cm hlubokou. To se dalo překročit. Jak říkala známá, když za mnou byla v nemocnici – teď uvidíš, jestli jste ten barák postavili dobře….

        1. Šiš Ivo, nestraš! (whew) 🙂

         Tohle bylo obrovské dilema, když už jsem se rozhodla pro sprchu. Hlubší vanička mi přišla jako rozumný kompromis. Ale je fakt, že pro lidi se sníženou pohyblivostí to je bariéra. 🙁
         No nezbude asi nic jiného, než být pořád zdraví. (wasntme)

         1. Vave, když ak si koupíš 2 schůdečky v obchůdku IKEA – nosnost 100 kg, jeden před vaničkou, druhý uvnitř. Jsou neklouzavé, takže můžou stát i v mokru.

          1. Hanýsku (inlove) , to je ale nápad! (y) A je zase krásně na světě, ufff, jsem se lekla, že jsem vybrala dočista špatnou možnost. (whew)
           Přitom je tak úlevné se rozhodnout, jen se člověk nesmí vracet zpátky. (tmi)

  1. Děkuju, Lásková milá. (h) Oranžíci jsou vždycky prima. 🙂
   Jsme byli v sobotu v ZOO, Paddy seděl nahoře u průhledu zády k nám, Upitku jsem neviděla a o Adamovi mi přednosta tvrdil, že je to světlý pygmejský orangutan. Jsem musela pryč, aby si Táda neodnesl vadné vědomostě. (whww) (chuckle)

   1. Jj, vím, žes byla v zoo – taky furt čekám ňáký albo. Chňa!
    (Pady se píše s jedním Dé, celým jménem je Padang. )

    U oranžíků je ten problém, že v Praze stále žije Kama (kdo ví, jestli jsi neviděla Kamu?), táta posledních Upitiných dětí, ale nesnesl by se s Padym, takže je přetechnizovaně celej den střídají – do výběhu, do ložnice (oceňuji, že se už neříká „do klece“), dvě hodinky von, tři hodinky voni.
    Všechno to mají na starosti stejní ošetřovatelé, jako u goril. Docela honička. 🙂

    1. Eh, fotky! 🙁 (fubar) Baterka mi vydržela sotva na pár Matýsků před ZOO. Ale máme třeba video snovače, jak si staví kulaté hnízdo. Třeba to půjde dát na rajče. 🙂

 10. Jen prolétám. Číst budu až večer.
  Stavila jsem se domů na oběd a najednou slyším Miu, tak jak jsem ji za celou dobu co je u nás neslyšela. Vysokým hláskem volala ajajajajaj, jajajajj, několikrát za sebou a pak vyhodila gáblík. Přednosta si myslel, že to dělám já a já zase hleděla na přednostu, co se děje. Ubohá holčička košiší, trošku se nám přeťápla masenkem. Strašně mně překvapil ten hlasitý projev, ouplně člověčí.
  (chuckle)

 11. Snad mi jeden komentář tady projde…
  Ad koupelna: taky máme dvě jádra. Rekonstrukci jsme dělali před sedmi roky a byl to horor od začátku, protože to bylo v době, kdy jsem měnila místo, takže jeden rok jsme nemohli – nedostala bych půjčku, když jsem ve výpovědi. Druhý rok jsme nemohli – nedostala bych půjčku, když mám pracovní poměr na dobu určitou. Takže až třetí rok, po zkušební lhůtě, se zadařilo.
  Řemeslníky jsme měli poměrně dobré (mám príma pána na vestavěný skříně, dohodil mi zedníky). Ovšem když v panelákovým bytě 3+1 rozkopeš kuchyň, předsíň a příslušenství, tak se tam fakt nedá bydlet. A navíc jsme chtěli udělat i nějaký úpravy příček (proto ta předsíň), takže jsme halt zamkli pokoje, přelepili spáry dveří izolepou, objednali si na pět dní přenocování mimo a odevzdali klíče zedníkům. Co bysme dělali se zvěří, netuším…
  JJ, všechny plány rekonstrukce jsem dělala já.
  Kuchyňskou linku jsme měli na zakázku. Jednak to kupodivu vyšlo levněji, druhak jsme poměrně vysoký lidi a chtěli jsme výš pracovní desky. Taky kuchyň jsem si nakreslila sama. Vyšla skvěle, jsem s ní maximálně spokojená (no, lepší by bylo, kdyby ta místnost byla větší, ale to prostě nejde, dostala jsem se asi na asi desetimetrovou, bohužel nudli). Předsíň je tak zastavěná skříněma (tedy „vestavěná), že je tam poněkud úzko, ale co člověk nadělá…
  Zedničina v koupelně a na záchodě vyšla výborně – upozorňuju na úskalí vstupu do šachty na záchodě, nám udělali velký dvířka (tak 80×80), plechový, okachlíkovaný. Mimochodem vybrat si kachlíky a dlažbu…to je dřina. Se vzpomínkou na náš první byt, sedmnáctimetrovou garsonku se zkosenýma stěnami, která měla ovšem na tu dobu nádhernou koupelnu s modře mramorovanejma kachlíkama, je příslušenství do modra .
  Zásadní – podlahu nespárovat bíle, jinak ty spáry budeš drhnout kartáčkem na zuby! Fakt.
  Máme sprcháč, zabere míň místa a zdá se mi lepší, nicméně někdo si poleží ve vaně rád.
  Co nevyšlo tak docela byla elektrika. Jednak je třeba si pohlídat, abys měla nad zrcadlem dost světla, ty chlapi to prostě neviděj (mám úžasný světlo nad pračkou :-/
  Druhak mi ty světla bzučej, všimla jsem si, až když už bylo hotovo a nechtěla jsem to nechat znova rozkopat.
  I lino položili hezky (a potěšilo mě, že mi pak ten jejich šéf přiznal, že mu přišlo blbý, ale když byla na místě i linka, ukázalo se, že tam sedne). Nechtěla jsem do kuchyně dlaždice, vlastně po nich chodím nerada.
  Všechno zařídili, dovezli (já jim jen musela říct, kde a co jsem si vybrala).
  Neuklidili po sobě. V bytě je děsně naprášeno a bordel, ať děláš, co chceš…
  Ale stojí to za to.

  1. Haló, Zano (inlove) , toho príma pána na vestavěné skříně, půjčila bys? 🙂 hned po rekonstrukci budeme malovat půl bytu, na podzim druhou. A někde mezi tím bych viděla rekonstrukci-výměnu vestavěné skříně naproti koupelně. Ráda bych ale někoho prověřeného, tohle je jako na zavolanou.
   Rába bych více vestavěných skříní, ale nikde na ně není prostor. Předsíň je opravdu minimalistická. 🙁

  1. Hlavně, že miminkovský věk brouček malej bez mámy zvládl. (Holt o koťátka nebo štěňátka, i třeba lvů nebo vlků, je snazší se postarat, než třeba o slůňátka nebo opičátka.)

   Je to rozkošnej (cat) . 🙂

   1. Těším a jsem zvědavá, jak bude zvládat nové prostředí. Už jen čekají na vyřízení nějakých papírů.
    No a v Obludáriu všichni makají jak diví, aby se připravily venkovní ubikace, protože kromě levhartího prcka jim přibude ještě páreček lemurů. Docela žasnu, co pár nadšenců dokázalo vybudovat (clap)

    1. co – těšíš?? … jak – těšíš??? … ty ho budeš mít doma??????????????????? :O :O :O :O (h)

     1. No ještě toho trochu (rofl) Ale moje starší dítko pracuje v nově vzniklé terarijní expozici v Praze – Dubči a kromě plazivých obyvatel tam mají i několik druhů savců. Kosmany, tamaríny, nově se tam stěhuje pár lemurů a z plzeňské ZOO tenhle koťousek – prťousek. Jak jsem psala, teď se s ním zrovna Lucka šušňá v Plzni, kam jela vyřizovat nějaké papíry. Neboj, až se aklimatizuje a zvykne si, zařídím ti tam návštěvu 🙂

      1. Tak si ty báječné první měsíce, kdy je levhartík eště skorokotě a nechá se muchlat, pořádně užijte – komu se to podaří?
       Máte pro něj už jméno?

      2. Luckooooooooooo, to bys byla zlatá!!!! stříbrná, diamantová, platitová… prostě nejúžasnější (h) (h) (h) (h) … mám se občasmo připomenout?

       jupíííííííííííííííííí (inlove) :*

       1. Pokud to jen trochu půjde, až bude prcek zabydlenej, zkusím domluvit návštěvu třeba pro víc lidí. Případně by se šlo na etapy, protože větší skupinka si to tolik neužije. O prázdninách tam asi Lucka bude pořád a málo platné, návštěvníci jsou potřeba a publicita taky, takže určitě budeme vítáni 🙂
        Teď mi Lucka poslala pár fotek z jejich seznámení – ta je fakt praštěná po mě. Na fotce, kde si mimčo chová, je rozzářená jak vánoční stromeček 🙂 (h)

 12. HLASIM USPECH! Ukol splnen, jsem magistra !!!!!!!
  DEKUJI VAM vsem za palce, myslenky a energii. Zvladla jsem to 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

   1. Hanýsku! (rofl)

    Heduš (h) , já věděla, že to dáš. (y) Jsi šikovná magistra naše. 🙂

  1. A on někdo pochyboval?
   Jsi hvězdou dne, týdne a měsíce – hurá, sláva, nazdááár a juchuchůůůů.

   1. Jeste jednou diky moc za podporu a gratulace 🙂 s vama se to vzdycky všechno zvlada mnohem lip! 🙂

  2. gratuluju 🙂 (f)
   Bráška v pondělí taky dobojoval (loni ho od státnic vyrazili, celej rok musel čekat na novej termín, ale udělal to), mám z toho hroznou radost.

 13. Koupelna? To byla největší podmínka pro moje přistěhování se za Ferdou. Vyhlásila jsem, že dokud nebude v patře koupelna a záchod, nestěhuju se, zůstávám v garsonce. Teda, ne, že by v baráčku nebyla koupelna-to zas jo, velká, vcelku zánovní, ale v přízemí. A já nemám chuť se o koupelnu dělit, tahat se po schodech i na záchod a tak. Takže Ferda vykouzlil koupelnu z bývalé ložnice, koupelnu velikou, s oknem přes celou zeď. I záchod máme dost nadstandardně velikej a taky s oknem. Sice nám chybí jedna místnost, ale ta pohoda ve vaně s výhledem na Ralsko za to stojí.
  A co se řemeslníků týká, zkušenost mám pouze dobrou. Ono to ale bude tím, že s jedním žiju. Akorát donutit ho k činnosti řemeslné doma, to je fakt těžký. Když on opravuje, staví, fasáduje a zatepluje všude jinde, tak se mu už doma moc nechce.

 14. Rozbor vody jsme dělali před měsícem – dělá to Veolia, Praha 3, stojí to tisíc Kč, je to chemický a bakteriální rozbor, dají ti i lahvičky na odběr vzorků, výsledky vysvětlí. Paní na recepci tam jsou nepříjemné, ale se službou jsem byla moc spokojená.

 15. Mé zkušenosti se zedníky a jinými řemeslníky jsou především takové, ze začátku (první zakázka) jedou jako z partesu, posléze začínají upadat a vlastně víc než 3x u nás nikdo nebyl. Každopádně platí – stát řemeslníkovi za zadkem a neustále hledět pod ruce. (Jen tak mezi námi – pokud můžu, raději si to zfušuju sám, alespoň vím, co je tam blbě.) Když už je řeč o koupelně – na té horní jsme srazili cenu o nějakých 15 % (z celkové ceny, vč. materiálu) – to bylo asi naposled, kdy jsme nad zedníky a obkladači nestáli jak dozor.
  Jo a co se týče materiálů, vybavení atd. – jen co něco dodělám, vím, co budu příště dělat jinak. Udělám podruhé a přijdu na další obrovskou kupu věcí, které by to ještě… příště… chtělo – tenhle proces je asi nekonečný.

  1. Jsem to chtěla napsat. Přesně tohle, a už to tu je.
   Tak se k tomu připíšu 🙂
   Řemeslníci vždycky koukají, jestli koukáš, a když vidí že nekoukáš, hned něco zvržou 🙂

   1. Ono to samostavění má své výhody – jeden aspoň ví, kde co zvrzal, že? (chuckle)

 16. malé OT: tak jsem se vrátila od ženské pídorky a mám v sobě MIRENU….no,aplikaci snad po 5ti letech zvládnu znova,bude-li potřeba, ale já, s hranicí bolestivosti nejnižšího stupně, jsem statečně vytrpěla celej proces, povídala paní doktor, že kdyby měla obrázky, tak dostanu jeden za statečnost…a protože v čekárně nikdo nebyl, tak jsme si daly spolu kafe..vyskládala jsem na stůl naškudlený penízky a jsem zvědavá,jestli to bude fungovat tak,jak mi popsala a jak jste mi napsaly na Hadech Vy -uživatelky.
  Ale není mi teda nic moc, jenže ono to bude i tím počasím….
  (sweat)

  1. sharko, jelikož popisované zkušenosti se různí, držím palce ať tobě to vychází co nejlíp a počáteční potíže jsou co nejmenší, nebo ještě lépe žádné y) h)

   1. ján si to zakázala číst, došla jsem k názoru ,ž ebaby okolo 50tky to tam ,pokud jsou spokojené nenapíšou, protože internet nějak neřeší a svěřovat se s takovejma intimnostma cizím lidem, je pro ně potíž…ty nespokojené se ozvou, potřebují si zanadávat a postěžovat ….. a některé jsou jen JPP…už se to uklidňuje, zbejvá jen ten blbej pocit,že se ti někdo hrabal v „břiše“..ale to prej do rána odezní….

  2. sharko, ja jsem mela mirenu 10 let. tu prvni jsem si nechala dat, protoze jsem netusila jak straslive to boli, a tu druhou protoze mi slibili lokalni anestetikum, ktere jsem nakonec nedostala. ono se to za par dni usadi, i kdyz obcas jsem to citila trochu bolestive, ale zase ma clovek klidnou mysl, ze nemusi brat pilulku kazdy den, a myselt na to porad. taky jsem 10 let nemela mentsruaci, coz bylo skvely.

 17. Jo Vave uchopení možnosti…. Tím se teď intenzivně zabýváme doma. Manžel má nejúplnější jasno, dostal nabídku, možnost a přílležitost, která se neopakuje, je to posun v pracovní kariéře – okamžitě bere. Já tuto možnost uchopuji pomaleji… přece jen to pro mě bude změna, možnost a příležitost velká, být najednou někde úplně jinde, v jiném prostředí, bytě, mezi jinými lidmi. Ráda cestuji, to ano, ale vždy jsem se vrátila domů. Největší změna a zároveň možnosti jsou to pro Juniora. On je teď samozřejmě neocení, pro něj je podstatné, že opustí kamarády, ale bude mít možnost získat nové, poznat jiné prostředí, jiný kraj a i jiný mrav 🙂 , naučit se jazyk …. Možností je pro nás všechny spousta. Doufám že jich uchopíme a využijeme co nejvíc.
  Děkuji moc za zamyšlení.

 18. Možnosti…. možnosti….
  To, co člověku nejvíc komplikuje život, je možnost volby. Ale zaplať pámbu za to!

  Ať už jde o koupelnu, studium, cestování, práci…. dnes už je to naštěstí jen o tom, kolik do toho můžu a chci investovat. Nemyslím ani tak množství peněz, ale hlavně to, kolik sil, snahy, práce, vědomostí…. a tak.
  A taky je potřeba zvážit možnost si nějakou příležitost prostě nechat ujít.

  Vave, dík.

 19. Tedy, na téma využití možností teď nemohu diskutovat, ale KOUPELNA, to je moje téma, to je můj sen. Starý domeček, který obýváme, měl koupelnu v prádelně na dvoře. Znáte to, litinová vana na nohách, karma, umývadlo, na stěně modrý olejový nátěr a k tomu ladící šedá betonová podlaha s odpadem. Ale letos se snad konečně dočkám nové, ale fungl novučičké koupelny, která vznikne z půlky bývalé ložnice. Nijak moc velká nebude, jen něco přes 2,3×3,5m. Paráda, že? A s oknem. Ať to nezakřiknu, já se tak těším!!
  Aktuální téma rekonstrukce koupelen bylo vloni, kdy koupelnu předělávali v bytě mé tety. Obě příslušnice naší rodiny místo činu přenechaly prověřeným řemeslníkům a jaty hrůzou prchly na chatu. Ale, kdo má takové štěstí, že může vyklidit bojiště?

  1. Koupelna je moje noční můra, budu ji předělávat za 2 roky společně s kuchyní a předsíní…a řemeslníky klepne..nic jim nedaruju a všechno bude po mém, je to za moje prachy,tak budou makat! naštěstí mám na to dobrý lidi, který znám a vím, že mi to neodfláknou a udělají jak si představuju… 😉

  2. Jsem jedna z těch šťastných, co má velké okno v koupelně. Opravdu velké okno cca 1 x 1,5 m. Je moc fajn mít tam denní světlo a při čištění zubů počítat mráčky a vítat sluníčko. Naštěstí vede dozadu na zahradu, pohled uzavírají švestky a třešeň a sousedovic sad. Jinak by nebylo úplně příjemné mít okno přímo proti sprchovému koutu.
   Pro případ většího „provozu“ na zahradě máme na okně žaluzie.

  3. Kdybych mohla, tak bych doporučila všude 3čllennou partu zedníků – všeumělů na veškeré rekonstrukce bytů i domků. Když jsme my dělali nové podlahy v kuchyni a předělávali koupelnu tak jsem nemusela na hrubší úklid ani sáhnout a to všechny stěny štukovali, malovali i garnýže všude přidělali. To ale není s nimi jen jediná zkušenost, rekonstrukce s nimi děláme i v podniku a nemusíme po nich nic moc uklízet, odevzdají čistou práci a žádný bordel.

   1. Marskóóó! Napiš mi, prosím, o nich na veram smotanýnesmysl na volném v čechách!
    Díky moc moc.

 20. Tohle je téma – příležitosti využité i příležitosti prošvihnuté. Někdy si říkám, že bych byla potřebovala, aby ten totáč skončil tak o 15 let dříve. Jsem samozřejmě ráda, že ta strašná doba je pryč, ale stejně ji mám zalezlou někde pod kůží. Ale je to jistě i mou povahou. Na jednu stranu jsem některé příležitosti využila jak jen to šlo. Když se otevřel svět a já uviděla stipendia do Itálie, podařilo se mi je využít a různými způsoby jsem tam strávila skoro tři roky. To je fajn, hodně jsem se naučila a zjistila, že si dovedu poradit i v situacích, kdy bych to do sebe nikdy neřekla. Návrat do ČR byl ovšem vždycky, jako bych se vracela do zakletého králvství.
  Některé příležitosti jsem využít dost dobře nemohla – některé dohody naše vláda podepsala později než bych bývala potřebovala a přihlášky o některá stipendia jsem proto nemohla využít. Když to naše vláda konečně podepsala, byla jsem první rok za věkovým limitem – tam by se ten dřívější pád totáče hodil nejvíce. No, využila jsem co jsem uměla.
  Ale na mé duši jsou bohužel dodnes totáčové stopy, některé příležitosti jsem prostě nedokázala využít, protože prostě a jednoduše jsem za nimi nedokázala jít úplně naplno. Třeba jsem měla ohledy na jiné lidi, pocit povinnosti vůči právě vykonávaným věcem, pracem a lidem, mezi tím tu příležitost někdo jiný popadl za pačesy. Dokonce i kamarádi Italové mi říkali, že je to na mě vidět – šlo o drobnosti, třeba jsem se nepohádala v hospodě, když už nám nechtěli nalít pivo, že zavírají a my tam zrovna přišli a našlo by se pár dalších věcí, kdy by oni reagovali jinak (i když v té hospodě by nám tenkrát to pivo prostě a jednoduše nenatočili, i když dodnes nechápu proč). Prostě dravost a suverenitu dnešních mladých lidí v sobě asi doopravdy nemám. Na to jsem nebyla vychovaná a těžko v sobě tu dravost hledám .

 21. Vave, Ty mi jistě promineš, že vyvěsím odkaz mimo téma. Děkuji.

  Milí přátelé Zvířetníci!
  Je nejvyšší čas odevzdat objednávku na výrobu letošních suvenýrů – deštníků a, aby v tom nebyl mazec, zkontrolujte, prosím, přiložený seznam: (nick – počet kusů).
  Alča—3; Vave—1; Emteska—1; Yga—2; Pitrýsek—4; Louk—1; Alex—1; La—1; Miki—2; Asteris—1; Myš—1; Bubu—2; Yezi—1; Matylda—1; Xerxová—1; Kim—1; Evah—1; Hanča—1;
  Jakkel—1; Jenny—1; Epulka—1; Karolína—1; Veram—3; Jana Pešková—1; Kytka—1; MaRi—1; Ejška—1; Zuzka—1; Jitča—1; ( + rezerva pro návštěvy a tak) psáno v pořadí došlých přihlášek. Ještě dnes můžete seznam doplnit.
  Těším se na Vás a hezké dny Vám všem přeje zabukistka Pitrýsek

  1. Prosím, Pitrýsku, mohla bych ještě objednat dva kousky? Není ještě pozdě? Mi až teď došlo, že to budou krásné dárečky. (blush)

   1. Krásné dárečky….a proč si myslíš, že si objednávám čtyři kousky? Copak jsem až tak veliká saň?
    Tak beze srandy, myslíš to tak, že 1 už máš objednaný a teď ještě 2? Celkem 3? prosím, honem upřesni. Zítra to odchízí.

  2. Já bych také prosím změnila počet z 1 na 3, ale peníze jsem poslala jen na ten 1.
   Mám poslat další, nebo se bude platit na místě.

  3. Já bych také prosím změnila počet z 1 na 3, ale peníze jsem poslala jen na ten 1.
   Mám poslat další, nebo se bude platit na místě?

   1. Hanka vám určitě ještě odpoví, nebo deštníčky jsou její parkete, ale k těm penězům – ty pošlete dodatečně zaně (a pak jí pošlete mejlíka, že je to doplatek za iks deštníků – je mi jí lito (chuckle) ), protože deštníky se budou platit při převzetí a peníze za ně se NEBUDOU vracet, neb to není možné.
    Jo – a objednávky dalších deštníků pošlete na podmitrovsko@seznam.cz, ať je to přehledné (no …. přehledné …. trošku přehlednější). (whew)

    1. OPRAVA – deštníky se budou platit při převzetí OD VÝROBCE – abych se vyjádřila přesně – já (fubar)

    2. Teď ve mě hrklo. Objednávala jsem na poslední chvilku a myslela jsem, že zaplatím za deštník při převzetí v Praze neb na setkání bohužel nemohu dojet. Napraveno – zítra jdou penízky na uvedený účet, snad nebude pozdě! (wasntme)

 22. Možnosti jsou, ale člověk je musí umět využít. Pak jsou také možnosti, které jako možnosti jen vypadají, ale když se to člověk pokusí skloubit se svými konkrétními podmínkami, tak zjistí, že to není možnost pro něho.

  Jo, s koupelnou si člověk vyhraje. Nám budou v pondělí měnit bojlery a nahoře i baterie. Už teď jsem z toho na mrtvici. Nedokážu si představit, jak měníme kompletně vodu – a že k tomu v dohledné budoucnosti bude muset dojít.

 23. Máme za sebou loni rekonstrukci koupelny. Věděla jsem přesně co nechci … a přesně to jsem „dostala“. Netýká se to naštěstí vybavení koupelny, tam moc variant nebylo a přestože nějaké detaily nejsou tak úplně OK, tak jsem spokojená, týká se to průběhu rekonstrukce, která (přes ujišťování všech zůčastněných) trvala 3x tak dlouho než měla. Což by mi za normálních okolností tolik nevadilo, ale v 7.-8. měsíci těhotenství, kdy už jsem si chtěla jen žehlit věcičky pro mimčo, uklízet bordel po řemeslnících, to bych opravdu znovu nemusela. A to jsem byla rozhodná dost, jenže, když je to jednou vybourané, prostě se to musí dodělat 🙂

  P.S. Vave, pokud nemáš bezva sousedy, doporučuji pro dobu rekonstrukce zajistit chemické WC. Náklady nejsou tak závratné, komfort … no, takový dovolenkový, ale určitě je to lepší, než kýbl 😉 Aje k nezaplacení, když nestepuješ, kdy už teda ten záchod bude použitelný 🙂

  1. KAŽDÁ rekonštrukcia trvá vždy trikrát toľko ako sa plánovalo a ako remeselníci nasľubujú. Všetko sú to sľubotechny „nikto vám nemôže splniť viac než vám my vieme sľúbiť“ všakže. Treba ich naháňať, nikdy sa neohlásia sami od seba, nikdy nedodržia prvý dohodnutý termín a čo sa dá odfláknuť alebo obabarať tak to odfláknu alebo obabrú. Moja naozaj minikúpeľnička (1,3 x 1,7 metra) s oddeleným záchodom trvala namiesto týždňa skoro mesiac, lebo šak taká prkotina počká, radšej si naháňali veľké zákazky. Pri kuchyni (za rovných 10 rokov, ja vždy až keď si zase nasuším) som už bol a múdrejšia a mala som spoľahlivého (!) pána ktorý sa uvolil mi robiť stavebný dozor a dozrel, aby na elektrikárov nadväzovali murári, na murárov maliari, podlahári, atď. Trochu to stálo viac, ale bolo to na nezaplatenie. A v tíme mal jedného strašne šikovného chlapíka, ktorý vedel všetko a zachraňoval všetko, čo niekto pred ním dobabral. Ten bol na nezaplatenie 🙂
   Upratovanie po remeselníkoch s mimčom na ceste muselo byť teda extra výživné! Ono je to aj bez toho…

   1. Ne každá rekonstrukce trvá dýl. Když jsme před deseti lety přistavovali nový půldomek pro dědu s babčou a rekontruovali náš původní (nová okna, střecha, fasáda, koupelna…) Tak se jelo dle plánu a rozpočtu. Jasně, něco se opozdilo, něco se přecenilo… ale vše po dohodě a termín kolaudace se stíhal v pohodě.
    A to jsem si stavební dozor dělala jen já sama. Je to o lidech – i solidní firmy existují (nod)

  2. Díky, Tosco. (inlove)
   Chemické WC bude – otázka ale zní: Kam s ním?
   Na balkón v přízemí určitě ne, Vaškův pokoj je nudel, takže mám neblahé tušení, že u mě bude WC lidský i kočičí …. už to mám! Na balkón půjdu já. (chuckle)

     1. Možná jde právě o to. Balkon je v přízemí, takže by tam zašel každý kolemjdoucí a Vave by musela stát frontu na vlastní WC nebo se vloudit na ten kočičí.

       1. Uáááááá! Jste normální vrahyně! (rofl) Ačkoli, kočky tam opravdu chodí úúúúplně běžně a nemají s tím problém. Měla bych se asi nad sebou zamyslet. (chuckle)

 24. VAVE – KOUPELNA – POZOR!!
  Rekonstrukci, přestavbu byto. jádra máme cca 1/2 roku za sebou. Stálo to moc a moc, abychom se nemuseli prdlat s jednotlivými dodavatelii, nechali jsme si to dělat „na klíč“, a mám MNOHO poznatků, co jsme si měli OHLǏDAT, vokoučovat a na čem TRVAT.
  Přijímáme exkurze na téma: čeho se vyvarovat.
  Povedlo se: okno v koupelně – vede, pravda, do kuchyně, ale je tam světlo denní a větrá to.
  Sprchová baterie u záchod. umyvadélka (tzv. bidetová).
  Linka na míru – lidi, nemáme představu, jak BLBĚ se v kuchyňských studiích vysvětluje, že umístění komponentů v lince musí vyhovovat nikoliv ergometrice, ale KOCOUROVI, který na lince bydlí. Přeci nebude skákat na dřez nebo na varnou desku!!!
  Nepovedlo se: světlo nad zrcadlem v koupeně – pokaždé si musím stoupnout na špičky a nátá-á-
  áhnout se, když si chci vytrhat obočí.
  Háčky a doplňky na záchodě – logika pracovníka staveb. firmy NENÍ logikou denního
  uživatele.
  Napíšu Ti mejl.

  1. Bohužel nemáme moc možností, s dispozicí nejde hnout. Kuchyňské a koupelnové jádro je oddělené a o oknu si můžu nechat jen zdát. Musela bych koukat na WC, k sousedům nebo k sobě do pokoje, resp. zezadu na skříň, co mám v pokoji; tam už taky s rozmístěním potřebného nábytku nehnu. 🙁

   Ale za všechny tipy, zkušenosti a rady děkuju, to jsem nečekala, je to milé překvapení. 🙂 … ačkoli, na Zvířeníku jsem čekat měla! (nod) (h)

   1. Vave – jenom rada ohledně umyvadlové baterie. Vykašli se na dizajnové umyvadlové baterie s kraťoučkým ramínkem a dej si tam dřezovku s dlouhým ramínkem – z té ti voda poteče na ruce a ne na hranu umyvadla, aniž bys musela roztočit kouhoutky nadoraz (vlastní trpké zkušenosti a trošku z oboru). Dyzajn je krásná věc, ale drahá a většinou na prd.

    1. Vave, tohle podepisuji. Při výběru baterií si dej oprqavdu velký pozor. Sehnat koupelnovou baterii, pod kterou strčíš ruce s nataženými prsty a pohodlně se umyješ je fuška. Většinou jsou pidi a všichni Ti budou tvrdit, že ta voda teče dopředu a je to v pohodě. Naštěstí se Tiger nedal, prohlásil, že se s těmito bateriemi setkává 2x do měsíce při cestách a že je doma nechce. Takže my máme dost vysokou, ale byla to fuška ji sehnat. Skoro mám dojem, že je lepší klasický kohoutek trčící ze zdi 🙂
     A další tip – nevím, kde napouštíš kbelíky, když vytíráš. Pokud v koupelně, mysli při volbě baterií i na to, aby se Ti tam vešel. Ono to sprchou jde taky, ale moc pohodlné to není 🙂

     1. DŘEZOVKU JO, úžasně se už devět let osvědčuje, taky jsem na to nepřišla sama, ale naštěstí jsem poslechla sousedku.

      1. My jsme měli vždycky dřezovku, ale teď je to jiný typ umývadla. Hmmmm hmmmmm.
       Dneska ale jedeme do IKEA, tak to tam okouknu.
       Nasadily jste mi pěkného (bug) do hlavy. (whw) Díky! (f)

     2. Díky. (f) Tak to ještě musím znovu prověřit. Určitě se mi tam nevejde kýbl, budu napouštět (stejně jako dřív) sprchou, a umývadlo je malé ve skříňce hranaté, ale asi by to chtělo baterii alespoň vyšší než obvykle. (nod) Jo, ještě dneska tam zavolám.

    2. K dyzajnu (rofl) : Nenech se ukecat na moderní tvary a malou baterii. Čím menší baterie, tím rychleji v ní musí voda proudit a tim větší je šance, že baterie bude pískat nebo hučet! A nechej si hned (pro jistotu) napsat servisního technika, který přijede k vám (prý není úplně běžné (!)) a taky kolik stojí a jak často se mění „střeva“. Rozdíly jsou dost výrazné.

     1. Jo – a na baterii fakt nešetři a vyber si opravdu kvalitní. Ty levné se velice často dost brzy rozes … štelují a můžu tě ujistit, že výměna kartuše výjde dráž než výměna celé baterie.

      Jo – a nenech se ukecat na úpravnu vody, to jsou hozené peníze do větru.

    3. souhlasím s Ygou – na stojánkovou baterii fakt pozor, pořádně se pod umyvadlovou neumeješ (shake) … já mám teda normální ze zdi (chuckle)

    4. Souhlas naprosty a bezvyhradny. Ten pidikohoutek je to jedine co me na koupelne v novem byte se…štve. Ale udelat s tim nejde nic, ja jsem pouhny najemnik a rekonstrukce probehla driv nez sestru me vubec napadlo ze se budu stehovat.
     A vyhody okna v koupelne … s vyhledem na sloupove hodiny na ulici … naprosto chapu.
     Zato sprchovy kout si nechte na intr, to do bytu nepatri. Nejsem na tom tak spatne abych si pri koupani nemohl aspon sednout.

     1. Myslím, milý Jendo, že vztah ke sprše přijde s věkem. 🙂 To už člověk moc nemůže ležet dlouho v horké vodě a do vany se nejen špatně dává těžký pes, ale i člověk sám. 🙁

      1. Tak ti nevím, jestli je to věkem… MLP chce sprchu, já vanu a mí rodiče to mají rozdělené stejně.

     2. Koupelna s oknem – ááách. Tak tu jsem nikdy neměla…
      Ale v minulý práci byl (v 7. patře) záchod s oknem. Ten výhled (sun) ! Jo a když myli fasádu, tak to leknutí, když se mi v okně nejdřív objevily nohy a pak celej horolezec (rofl)

  2. Zdeni, okénko do koupelny závidím. U nás je to nemožné, protože jediná možnost – když vynecháme proražení okýnka do skříně v ložnici nebo nad umyvadlem na temné schodiště – je prorazit ho do stodoly.

   1. KAMKOLIV – skříň je, pravda, horší možnost. Stodola? To zní dobře!! A skříň, ta jde posunout – okénko do ložnice z koupelny, to taky není blbý! Manžel Ti z postele bude podávat šampaňské do vany…

    1. Skříň jde posunout pouze na dveře. Teoreticky by se mohla přestavět celá místnost, ale dole je problém s rozměrným nábytkem (z masivu ještě k tomu) a dveřmi. Nahoře se k tomu přidává i šikmá střecha. Stodola zas takové terno není, protože světlo tam jde pouze vraty (většinu času zavřená) a otvorem do patra, který je ovšem na opačném konci „L“. Větrat by tam také moc nešlo – máme myší kalamitu (a obilí se skladuje zrovna na tomhle konci), babičku s myšofóbií a naprosto nevhodné podmínky pro kočku. A dle zkušeností ze sklepa je mřížka nezadrží.

 25. O možnostech mi nemluvte. Jsem klasicky nerozhodný typ. Teď zrovna nemůžu vybrat kočárek pro nový přírůstek. Ten, co jsme měli pro Rysíka byl z druhé ruky a nějak nepřežil intenzívní dvouletou zátěž. Navíc byl čistě městský a my s ním projeli neuvěřitelné terény. Ale já si teď nemůžu vybrat!!! A to to mám zjednodušené tím, že mám některé specifické požadavky, které výběr velmi zužují. A internet je úžasný, protože tam najdete i recenze na dané výrobky. No to je taky dvousečné, už jste viděli výrobek, který by měl jen kladné ohlasy? To samé s porodnicemi. V každé někoho naštvali. Tady se ovšem řídím heslem: čím blíž, tím líp! Tentokrát tam na 90% půjdu pěšky nejen do poradny, ale i rodit.

  1. Na ježdění do lesa a po polních cestách doporučuji x-lander, má větší nafukovací kolečka, jsme s ním moc spokojeni……

 26. Chystáme sa na rekonštrukciu kuchyne. Už niekoľko rokov, keď niekomu poviem, že ju odkladáme pretože nechceme stresovať Benjiho (predtým aj Bonyho) tak na reakciach je jasné, kto je aký. Kto nemá štvornožcov, nepochopí.

  OT pre Terra-san. V nedeľu ideme pozrieť highlanderov, ale ešte máme šťastie, ešte nie sú k odberu, narodili sa v apríli (duben), tak uvidíme.

  1. Takže si je pouze zamluvíte. 😉 Alespoň je dostatek času vše připravit na nové členy rodiny. (cat) (cat)

  2. Editko (inlove) , to je taky moje největší starost. Po doku rekonstrukce bude muset být Anka zamčená v jednom pokoji a kočenky v druhém. Doufám, že to zvládnou.

   Pojedeš za kotíky? 🙂 Musíš vzít s sebou foťák a udělat pro nás nějaké obrázky. (cat) (h)

   1. Teda, tu sa fakt jeden dočká podpory, 😀 potrebovala som podporiť v odolávaní a miesto toho sa mi tu, chudinke topiacej sa, ešte prilievajú nie vedrá ale sudy vody do bazéna. 😀 😀 😀

    1. Prosím Tě, Editko (inlove) , jaké vymlouvání? To nemá cenu – vidím to jasně: už je ruka v kožíšku. (chuckle) :* (h)

    2. Editko, nechtěla bys sem dát odkaz té stanice? Když oni (kocánci, o chovatelích nevím 🙂 jsou opravdu moc roztomilí… a do neděle a Tvých fotek daleko… Prosím?

      1. Bů, vůbec nemáme podmínky pro to mít kočku. Ale těch devět koťátek by se mi vešlo. Už bych nedělala vůbec nic, ležela na koberci a nechala se přelézat.
       Edito, jak Ti závidím, že je půjdeš navštívit.

      2. ti jsou krásní!!!!!!! (h) … a kteří z nich jsou teda ti „vaši“ 😉

       jo a tam se píše že britské, Edita píše highlandeři – jak to s tím je?

       1. Bedo, terra to tu už nedávno vysvětloval (viz slečna Ruby), takže ve zkratce: highlander je britská kočka, co se poněkud více ochlupatila.

    3. Edito, po shlédnutí fotografií na odkazu níže…. Já bych neváhala a brala i obě. 🙂 🙂

    4. Jestlis to chtěla rozmluvit, tak s tím nesmíš sem, ale na nějaké fórum lidí nesnášejících zvířata. Tady už je všem jasné, že neodoláš a budou přírůstky. Víš, že CD odsuzuje nepodmíněně a bez možnosti odvolání a navíc už jsi do nich určitě zamilovaná. (inlove)

  3. Víš jaký je to nádherný,mít dva sourozence? Já to vidím na těch mejch mourovatejch, jsou sice od sebe o měsíc a jsou to sestřenice (možná i nevlastní sestry – stejnej tatínek), ale jedna bez druhý ani ránu a jak je jedna někde zašitá,druhá chodí a hledá a naříká….a jak si pohledem domluvějí nějakou kočičárnu, to je adrenalin..o to bys snad nechtěla přijít….ber oba (cat) , dokud jsou (clap)

   1. Já si dnes a denně gratuluji, že mne napadlo nebrat Pusince obě děti, kluk se má fajn – má svého čivaváčka, ale co by dělala Pusinka bez Babetky, a naopak, netuším: několikrát denně k sobě lehnou a muckají se do usnutí, a taky se spolu umějí pěkně pohonit i poprat; často (zvlášť po dobrém jídle mají řádící náladu) je jedna na „lopatkách“ a druhá ji mučánkuje… s „cizí“ kočkou by takový vztah vznikal těžko.
    Kdyby u mne někdy za mnoho let padlo na to, že bych brala 2 kočky, brala bych výhradně rodinu, dítě s mámou nebo sourozence. Opravdu na sebe mívají vazbu, je to znát.

 27. Pro mě je třeba Zvířetník možnost, jak oprášit schopnost psát slohové práce :))
  Máme možnosti, ale někdy mi připadá, že když vezmu v úvahu okolnosti, tak se výběr možností silně zúží- obvykle o ty nejatraktivnější 🙂 A dalo mi dost práce se naučit, že se mám radovat z toho, co jsem si vybrala, a nelitovat toho, co jsem si zvolit nemohla.

 28. Závidím dnešním studentům jejich možnosti, to opravdu. Normálně nebývám závistivá, ale tohle je mi trochu líto. Že byly schopnosti a nebyly možnosti.
  Když jsme se poprvé zařizovali, byly na výběr asi 4 typy kuchyní, čekali jsme na IA Karmen pomalu rok, dalšího půl roku na skřínky které nedodali. Jak prosté možnosti jsme měli – jeden typ ze čtyř, čím lepší tím déle čekáme, bez nedodaného se obejdu či čekám

  1. Inko, s těmi mladými máš pravdu. To, co my jsme nesměli, oni dnes považují za naprostou samozřejmost a je to dobře! Už teď mají mnohem větší rozhled, než o jakém se naší generaci snilo. Péťa je momentálně na výměnném pobytu v Londýně…. Nemá problém komunikovat s tamní rodinou, nemá problém si zařídit potřebné a nevidí problém ani v tom, že u pouličních prodavačů smlouvá jak stará trhovkyně 😀 Ostatní děti to mají podobně. Závidím jim, ale strašně jim to přeju, pro většinu z nich už svět nebude nepřátelským bludištěm, ale místem, kde se dá najít spousta přátel bez ohledu na národnost (h)

 29. Hezký čtvrtek všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Heduš – neboj, to dobře dopadne (nod) . Podstatně hůř dopadají ti, kteří si myslí, že to udělají snadno a že všechno umí… První setkání s „oknem“ v jejich hlavě je rozhodí a často zcela přestanou fungovat…

  Vave, tak zase budu cestou do školy dumat…

 30. Dobre rano! Nervy pracuji, a tak jsem celou noc nespala, ale kupodivu se ani necitim unavena. Adrenalin asi koluje zilama 🙂 včera jsem si i nad svou „tuposti“ a neznalosti pofnukala… Ale ted uz je to fuk, co v te bedne mám, to tam vyplodim a co tam neni, to holt zkusim nejak okecat:) nejsem zadna babofka, ze 🙂
  Tak zdar a silu, diky za venovane myslenky a energii a ja se urco ozvu!

  1. Heduš, držím palce – jen pro jistotu, protože Ty to určitě zvládneš, bo jsi skvělá. (y) (h) (y)

  2. Hedíííí – držím palce a myslím na tebe. Ty jsi svou možnost uchopila přímo pod krkem! (y) (y)

  3. Taky držím. Mně zkoušky dopadaly nezávisle na tom, jak jsem se před nimi cítila. Ale „vokecat“ se dá kde co, to zvládněš!

  4. Zdena b.p. také drží! (h) (y) (h)
   (Zdeni, vyřizovala jsem vzkaz už ráno, ale nějak se neuchytil. 🙂 )

 31. Vave, jak (pro mě) aktuální téma! Byla jsem dosmýkána do představenstva malinkého bytového družstva. Myslím, že mou jedinou relevantní kvalifikací pro tuto funkci je, že je mi absolutně šumák, jestli mě někdo pomlouvá nebo ne. A pak ještě že moje děti každého pozdraví a pomůžou s nákupem do schodů. Jsem moc zvědavá, jak tuhle „možnost“ zvládnu.
  V této souvislosti ti tvoje koupelnové možnosti závidím. Taky mě čeká „vyměnit standard za standard“ – rozuměj proměnit nezateplené domy v zateplené. Ale zatímco ty diskutuješ s TLP, rozpočtem a zvířena se k tobě vine za všech okolností, já mám na krku smečku kverulantů, která bez sebemenší znalosti zamítne cokoliv, co stojí víc než pět padesát.
  Jak ráda bych rekonstruovala koupelnu (rofl)

  1. Na včerejší dotaz ohledně vody – rozbory dělají také laboratoře hygienických stanic, stávalo (dávno) kolem 1200 kč, záleží na tom, co chcete všechno určit.

 32. Kdysi hodně dávno jsme s manželem a bratrem byli v jedné české restauraci. Po dobré večeři jsem si odsouhlasili, že bychom si mohli dát ještě nějaký sýr. Přivolaný číšník přinesl jídelní lístek a zatímco odešel pro další piva, my nahlédli do anglicky psaného lístku. Pod „sýry“ tam stálo „your choice of cheese“ (sýr podle vlastního výběru). Když se číšník vrátil, zeptali jsme se ho, jaké sýry nám tedy může nabídnout. Jeho odpověď byla „máme jen eidam“. Dali jsme si ho, konec konců to opravdu byl náš vlastní výběr – buď ano, nebo ne. A přestože dneska je v obchodech výběr sýrů opravdu bohatý, v mém šupleti lednice byste občas některé i našli, ale ten, který tam nikdy nebude chybět je právě eidam. Je to můj nejoblíbenější sýr, kupuji ho ve velkých čtvrtkách z kola a strouhám na kde co.

  A co se renovace (ve Vavině případě koupelny) týče. Já mám ráda zdi bílé. Ale když jsem renovovali zdejší dům, prvně jsem zjistila (a žasla), kolik odstínů jen „obyčejné bílé“ existuje – mě z toho šla hlava kolem. Ono někdy moc výberu také není dobré. Navíc pak člověk velmi často lituje, že popad právě to a ne to jiné či další.

  Ale jsem vděčná za internet a díky jemu i bývalým stránkám „Dumka“ (a red. Ferdovi Šedivákovi), stejně jako teď Dede a jejímu Zvířetníku. Diky jim jsem se „odvážila objevit a uchopit“ tu skvělou možnost podělit se o radost (i smutek) ze života našich chlupatých miláčků s ostatními stejně postiženými.

  1. Maričko, ta „bílá“ – to je téma! Dokud jsem nezačala pracovat u architektů, také jsem si myslela, že bílá je prostě bílá. A pak jsem prošla první vzorník a zjistila jsem, že opravdu není bílá jako bílá. Skořápková, lasturová, taková, maková… Naučila jsem se pracovat s velkými vzorky (alespoň 1 m2) přímo v konkrétním interiéru. S „bílou“ i ostatními barvami se opravdu dá kouzlit.

   1. My, co šijeme, taky víme o bílé své. Její spotřebu je třeba plánovat stejně pečlivě, jako u ostatních barev, protože bílou bílou jen tak nenahradíš. 🙂
    A máchnutí štětcem na zeď ukáže opravdu pramálo, od určitého tónu velká plocha působí až o dva odstíny tmavěji a od určitého tónu zase o hodně světleji, než jak se jeví z malého vzorečku. Je to úžasná magie. 🙂
    Přeju všem krásný den. (h)

    1. Není bílá jako bílá, stejně jako není všechna černá stejná. Proto je tak důležité vybírat látky na denním světle.
     A jak jsem se proklela za to, že jsem si šicí pokojíček nechala vymalovat na meruňkovo! Příjemné na pohled, ale šíleně nepraktické pro šití – bere to světlo a zkresluje barvy.
     Ale odolejte si takové možnosti, mít útulný a krásný šicí pokojíček.

   2. Jsem pro, že se dá s barvami kouzlit, ale bílou taky miluji. Když jsem se loni rozhodovala, jakou mít podlahu v kuchyni a pokojích, tak jsem si nechala poradit kamarádkou. Do obýváku (6,20×4,5 m) mi radila světlou plovoučku, měla jsem možnost jí neposlechnout, podlahu mám jabloňovou a všem se to líbá, i kamarádce. Do kuchyně (rekonstrukce linky před 8 lety v barvě bílé s nevýraznýmašmouhama šedofialových odstínů), která je průchodící o ploše 7,4 mčtver. mělo být položeno lino tmavší barvy, využila jsem možnost nápadu, proč memít i podlahu bělejší, tak mám plovoučku bílou se šmouhama ňákábarvadošediva, celkově to vyšlo dobře, a nevadí mi, že mám rozdílné a diametrálně barvy navazujících podlah, naopak si na tom zakládám a kuchyň je bílé království, což plně chápe i Dýna a dělá každodenně čistě bílou předložku před ledničkou. Možnostění mám ráda, ale někdy dojde i k přešlapu, no a zase je pak možnost předchozí možnost možností umožnostit ….

    1. Jak čistě bílou předložku? A co ty tři černé puntíky?! (chuckle) A jinak je vidět, že je Dýna chytrá a dělá kuchyňské mimikry (rofl)

     1. YGO, ty k nám vidíš do kuchyně?šišiš jsem na puntíky zapoměla (a smejlíky mám pořád začarovaný)

  2. no jo… jenže bílá je opravdu jen jedna!!!! vtip je v tom, že ty ostatní tzv. bílé bílé nejsou

   1. A jaka odrazivost a rozptyl je „bila“? Tedy nevim jak tomu rikaji odbornici ale mi prazane mi snad rozumneji … jde o to, ze bila by nemela odrazet nektere casti viditelneho spektra a pohlcovat jine ale chovat se v celem oboru viditelneho svetla stejne (co dela s infra a ultra, o jinych vlnovych delkach nemluve, je jedno). Ovsem kolik procent musi odrazit, aby uz to byla bila? 100%? V tom pripade bila neexistuje!
    Dalsi vec je to, ze nejen ze by byla mela svetlo odrazit a ne pohltit, ale take by ho mela rozptylit. Jinak to neni bila zed ale zrcadlo. A ted jaky je presne pomer primo odrazeneho a rozptyleneho svetla aby to byla TA bila?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN