PSI: Dobročinná psí akce pro útulky Skřivany a Dášenka

Milí Zvířetníci, možná si vzpomenete, že jsem vám vloni v říjnu na Zvířetníku představila dobročinné akce, které pořádáme na Fleru na pomoc zvířatům. Podrobněji jsem se pak rozepsala o tehdy aktuální akci ve prospěch záchranných stanic.

Prostřednictvím nákupů na Fleru jste se do této akce zapojili i někteří z vás a tak si dovolím stručně shrnout její výsledky. Za 4 měsíce trvání akce se prodalo 294 ks zboží od 51 prodejců v celkové hodnotě 28 000 Kč! Holt, předvánoční doba je na takové akce terno 🙂 Tuto sumu jsme rozdělili mezi stanice Drosera, Bublava a Zelené Vendolí, pro které byla akce pořádaná. Děkovné dopisy, které jsme z obou stanic dostali, jsme i se shrnutím celé akce uveřejnili zde – http://www.fler.cz/blog/vysledek-akce-pro-zachranne-stanice Pokud do zmíněného článku nakouknete, zjistíte, že jsme měli taky kouzelné malé pomocníčky 🙂 , kteří se o výslednou sumu peněz významně zasloužili.

 

Teď už ale zpátky do současnosti. Po už zmíněné akci jsme se rozhodli, že příští pomoc věnujeme některému psímu útulku. Protože já sama jsem kočkařka a ani ostatní z klubu Zvíře v nouzi neměli obsáhlejší znalosti o psích útulcích a také proto, že samotné pátrání po webových stránkách jednotlivých útulků nebylo úplně dostačující, přišli na radu poradci. Svými bohatými zkušenostmi pomohla předně Dana Bočková, které tímto znovu děkuju, její postřehy a znalosti byly neocenitelné. A zrovna tak bych ráda poděkovala Petře K. ze Zvířetníku, která se mnou laskavě a ochotně probírala různé možnosti a založila dokonce i speciální diskuzi na Cz.pes, kde jsem se dozvěděla další zkušenosti a informace o útulcích od jednotlivých diskutujících. Ještě jednou díky, Petro!

Do užšího výběru nakonec prošlo útulků pět, z nich pak členové klubu jako vždycky vybírali hlasováním. Nejvíc hlasů dostaly shodně útulky Skřivany a Dášenka Lučany a těmto dvěma útulkům tedy byla akce věnovaná. Zahájená byla 1. února a trvat bude ještě do půlky června.

Stejně jako jindy, i teď členové klubu věnovali do akce spoustu různorodého rukodělného zboží, podívat se na aktuální nabídku můžete tady – http://www.fler.cz/flerbox?fid=56651 Prosím zalistujte, výrobky jsou aktuálně už na třech stranách! Sortiment je pestrý, třeba vám padne do oka něco pro radost nebo možná objevíte nějaký dárek pro své blízké. Prozatím je psí akce z hlediska prodaného zboží oproti té předchozí akci slabší, takže budeme vděční za každý, i drobný příspěvek.

Pokud se rozhodnete jmenovaným útulkům přispět nějakou kačkou prostřednictvím nákupu zboží z nabídky, stačí úplně jednoduchá registrace na Fleru. Případně, jste-li „registrační odpůrci“ 😉 , je už teď možné na Fleru nakupovat i bez registrace.

Pomoci můžete také tak, že odkaz na naší akci rozšíříte mezi své přátele, případně mezi pejskaře třeba prostřednictvím psích webů, chatů apod. Vy, kdo používáte Facebook najdete náš klub Zvíře v nouzi i tam. Po skončení, uzavření a vyúčtování akce bude samozřejmě jako obvykle sepsán blog, kde budou kromě shrnutí akce uveřejněné i reakce obdarovaných útulků.

Díky za pozornost i případnou pomoc.

Aktualizováno: 25.5.2011 — 10:54

54 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
   1. smajlíky tu už delší dobu nechoděj 🙁 … když si ale ukážeš na nějaký myší, tak se ti zobrazí kód smajlíka – aten pak do příspěvku růčo vypíšeš … ale musíš je zepředu i zezadu oddělit mezerou!!! (nod) (dance) (hug) (cat)

    1. Jo aha a já si tu nadávám do idiotů, že ostatní smajlíky dávaj a mně že to nejde (devil)
     Kujiii! (sun)

   2. Zuzko já ne, ty vy jste zlatý, páč vy vyrábíte, vy dáváte vyrobený do prodeje ve prospěch Dášky a Skřivánků… takže pro vás: (bow)

    1. Petro (blush)

     Na druhou stranu, bez nakupujících žádné penízky nejsou, takže velké díky všem kdo nakoupí! (f)

     Jo a příští týden (asi v úterý) přijde do prodeje várka cca 20 ks zboží v zelenorůžovém ladění, budeme totiž prezentovat výsledky klubového tvoření na téma Jaro se vyspalo do růžova. Tak jestli máte někdo tuhle kombinaci rád, tak pak ještě nakoukněte. Já si dovolím – až to bude aktuální – se pak ještě připomenout v komentářích.

       1. Rukavičky a ponožtičky v nabídce (pokud vím) nebudou 😉 Zatím vím, že bude něco ze šperků, šálka, přáníčka, brože…ostatní bude překvápko i pro mě (happy)

       2. no – u Ešusů uznávají jen jednu barvu – tvrdí, že když pověsí prádlo, je to jako by sídliště vyhlásilo smutek (rofl) A protože růůůůžovoučkou opravdu nemusí, tak tím popíchla své psí kámošky k akci „růžová pro Ešusku“ No a už se to s ní veze. Tak si taky trošku rejpnu (rofl)
        A abych ji dorazila – Petróóó, beru noutbůček a jdu psát posudky na terásku. Pod borovici to dneska nejde – fouká dost a padá jedna šiška za druhou… to by mi z klávenice taky časem mohly začít rašit sosničky (chuckle) Betka dostala velkou hovězí kost a tak je šťastná a hlodá a hlodá a já můžu v klídku pracovat. Straky potvory poskakují metr od ní a čekají, až se zvedna, že si taky zobnou… Zdravím pracující (wave)

        1. Jo ahaaa! (devil)
         To je ale nečestné a nesportovní, takhle nachytat nezasvěcence (mm), jsem se těšila, že budeme mít na růžovku zákaznici (chuckle) Ale tak, v černé by se v nabídce taky něco našlo 😉
         U nás taky fučí jak na vídrholci…hmm, to je ale slovo, to bude nejspíš něco z němčiny, což?

          1. A „růžová čepice s proužky“ – joj, ta by Petře slušela!

      1. …………Ešuskáááá růůůůžovoučkou miluje
       XERXOVÁ!!!!! (devil)

       HONZO!!!! (devil)
       ……….Narážíš na rukavičky a ponožtičky?…………

       VY VOBA NARAZÍTE!! NA MOU ČEST ŽE NA MOU PĚST (flex)

       😀 😀 😀 😀 😀

       Zuzko – už se to na čézetu rozeběhlo, tak snad se ještě něco prodá.

       XER-XO-VÁÁ!!!!
       …….A abych ji dorazila – Petróóó, beru noutbůček a jdu psát posudky na terásku…….
       ASI DORAZIM JÁ K VÁM!!!
       😀

       1. Petro, Zvířetník je evidentně plný dobráků od kosti! (rofl) A já na to skočila spolehlivě (wasntme)

        Tys to dala ještě na Psa? Tak to je bezva, děkuju převelice (h)

        1. Zuzko – jojojo, to je tak, když se člověk zdůvěří, jojojo. 😀

         Xerxová, ešivá si myslíš, jak to pošéfuješ s Betkou, tak na to zapomeň, beru s sebou zrzavou rušičku :P, ta už těch sedumdesát kilíček na chvilku zaměstná 😛

       2. doraž. Kafe máme, návštěvy má Betka ráda. A v její přítomnosti nikdo (punch) dělat na mě nebude (rofl) Sice je to blbka neagresivní, ale přeci jen těch skoro 70 kilíček udělá svý… (chuckle)

       3. Petro, teď jsem na tu diskusi koukala, jak se tam probírá velikost trička nebo ta oranžová taška s vlkem, není problém, abych se smo.ldy (prodejce) zeptala. Ale jde to samozřejmě i přímo s ní, pomocí tlačítka Dotaz na toto zboží (sloupec vpravo u zboží).

         1. Aha… Tak jestli bude někdo mít dotaz nebo speciální přání, tak ať písne mně, já to vyřídím.

          1. Petro, vyřiď prosím vlkovi z cz.pes, že jsem vznesla dotaz i na větší velikosti triček. Odpověď ale nebude dřív než večer…

 1. tak jsem to prošla a hrozně moc se mi líbí ty plátěné tašky s linoryty – obdivuju ty děcka co to dělaly (h) … jenže já NUTNĚ potřebuju tuhletu (tento motiv)!!!!!! http://www.fler.cz/zbozi/platena-nakupka-1302619 a ona už není, jestli to chápu 🙁 (pssssst, teda ještě bych ji radši na jiné barvě – něco trochu tmavšího, třeba oranžová, abych to neměla hned jako prase (blush) ale úplně nutný to není, chicht)

  ale asi si objeednám nějaký ty magnetky nebo placky – na ledničce už mám sbírku a placka na žebradlo by se taky uživila, vlastně tam žádnou nemám a decentní jedna by asi šla… to poštovné mě taky docela mrzí (i v e-shopech vždy hledám osobní odběr, zejména pak, když jde o levnější věc a poštovné málem tak vysoké jako cena výrobku, to se pak výrazně nevyplatí)… ale tady možná bych chtěla několik kusů a koukám že je to jeden prodejce, tak to by asi šlo 🙂

  1. Bedo, k těm taškám – písni mi na mail (z.horakova@email.cz) jakou tašku si představuješ a já se smoldou vykoresponduju, jestli by to šlo nebo ne. Jinak souhlasím, děti jsou naprosto neskutečně šikovný a linority úžasný. Mimochodem mimo tašek, které se prodaly v rámci akce, děti prodávaly i na vánočním jarmarku a vydělaly ještě dost peněz tam. Místo aby si koupily nějaké kreativní potřeby na svoje tvoření, tak daly finance na adopci dvou dravých ptáků ve Vendolí 🙂

    1. Bedo, jojo, placka je se špendlíkem a na připnutí 😉 Pokud jde o placení, má tam Lenka dole psáno, že převodním příkazem, čili klasická platba na účet.

     1. aha, tak já jsem to tam nenašla, asi jsem blbě koukala, díky 🙂

      a jasně, se sharkou se právě domlouváme, zesumarizuju ti to 8)

   1. sharko, myslíš jako že by ses připojila k Bedě a objednaly byste společně? Jestli jo, tak se holky spolu domluvte, ušetřilo by se na poštovným. Mně taky občas rozčilujou platby za poštovné, jenže z druhé strany, občas pošlu šantu na přání zákazníka obyčejně a teď v posledku se mi 2x zásilka ztratila :S

    1. kdyby se ti to nechtělo posílat,z Pardubic do HK je to kousek 😉
     jinak jsme s Bedou domluvené…..

       1. Žeby po holubovi?? (rofl) No, 4 placky by unést moh’ …už jsi je Bedo koupila, ne? Viděla jsem v prodaném zboží…

          1. (think) to možná je, ale neznám a nemůžu ho nějak vyluštit – jen ta první slabika je mi dost povědomá (chuckle)

 2. Záslužné činy na fleur serdečko potěší. Věcičky jsou krásné a osobité. Některé by se daly darovat za dobré vysvědčení nebo ke dni dětí.

  Doufejme, že to zase vyjde a sejde se pro Skřivany a Dášenku příjemný obnos, když už tolik lidiček bylo ochotných věnovat svůj um.

  1. radanova, moc díky! 🙂 Zatím máme asi 15.000 Kč, proti předchozí akci je to výrazně míň, ale jak už jsme psala, před Vánocemi to je vždycky o něčem jiném a dobrá je každá kačka.

   Jinak k článku jsem vybrala fotky se psím zbožím, ale jsou tam i věci třeba kočičí nebo úplně bez zvířeny. JO a kdyby se někomu líbily korálkové náramky od Dady Jagy (http://www.fler.cz/zbozi?ucat=75355), ale chtěl by třeba jiné psí plemeno, tak dejte vědět a zkusím s Dankou vyjednat, určitě by ráda udělala jinou variantu 🙂

 3. Ach jo, to jsem se zas projevila, reagovat neumím, anonym ze mě je…

  Dario, to sis vybrala u jednoho konkrétního prodejce nebo u různých? Pokud bys mi napsala, co sis chtěla koupit, můžu zkusit kontaktovat toho konkrétního tvůrce, jestli by byl ochotný prodat i na Slovensko. Někdy je to problém poplatků za platby ze zahraničí, jsou vysoké a pokud to prodejce nemá ošetřené jinak, tak to kvůli tomu často vzdá.

  1. bolo to od rôznych predajcov, keďže som už z Čiech kupovala na dobierku, viem že poštovné je medzi 200 a 300 Kč za malý ľahký balíček, pravdu povediac platiť poštovné veľa krát sa mi nepáči
   prevod peňazí tiež nie je lacný, poplatok na mojej strane je 10 euro (cca 260 Kč) a na strane príjemcu je tiež nejaký poplatok
   zaujalo ma totiž, že ceny sa mi zobrazili v eurách, tak som myslela, že predajcovia majú zriadený eurový účet a vtedy je prevod len s drobným peniazom ako poplatok banky za transakciu
   časom sa to určite zlepší

   1. Darino, tak to mě moc mrzí, škoda 🙁 Je fakt, že ty poplatky jsou velké, jak píšeš často i na obou stranách a u těch drobných věcí se to pak vůbec nevyplatí. Jedině když má prodejce účet u FIO, tak tam jsou pokud vím platby na Slovensko zadarmo.

    Pokud bys chtěla, můžu přesto ještě zkusit u prodejců vyzjistit, jestli by se to nedalo nějak zařídit. V případě zájmu mi písni na z.horakova(zavináč)email.cz

 4. Bedo! 😀
  Díky za přivítání, já se tu moc neprojevuju, není moc čas, ale číst chodím pravidelně..

  A jinak, taky jsme byli překvapený, kolik peněz se sešlo, o to víc, že ze začátku se akce pořád nějak nechtěla rozběhnout… Ale pak se lidí zmocnila předvánoční horečka a už to jelo 🙂 Hodně s tím pohnuly děti s taškama, jenom oni prodaly zboží za víc jak 4 tisíce!

  Mimochodem, mně nějak nejdou vkládat smajlíky nebo co?

 5. keďže bol spomenutý útulok Dášenka, v ktorom je aj Norinka, prezentovaná tu na webe a do ktorej som sa zamilovala, pretože jej teoretického brata Vojtu mám doma (rovnako vyzerá, rovnako sa správa), tak som sa rozhodla nakupovať a tak trošičku pomôcť. Naplnila som košík vrchovato a po kliknutí na košík som sa dozvedela, že na Slovensko nepredávajú. Nedalo by sa to riešiť inou výškou poštovného, tak ako to robia aj iné české firmy. Je mi to ľúto …

  1. Darino, prvně jsem odpověď špatně umístila, tak ještě sem – to sis vybrala u jednoho konkrétního prodejce nebo u různých? Pokud bys mi napsala, co sis chtěla koupit, můžu zkusit kontaktovat toho konkrétního tvůrce, jestli by byl ochotný prodat i na Slovensko. Někdy je to problém poplatků za platby ze zahraničí, jsou vysoké a pokud to prodejce nemá ošetřené jinak, tak to kvůli tomu často vzdá.

  2. Ahoj, zdravím Vojtíška. Pokud to nepůjde jinak, můžu vybrané zboží „poskoupit“ (máme na fleru účet), sbalit do jednoho balíku a peníze mi potom posleš přes soukromý účet kamaráda, co nakupuje běžně ze zahraničí, tak to jeho účet stoprocentně umí. Bára

 6. ahoj, Zuzo, ráda tě tu zase vidím (wave)

  teda, ten výsledek minulé akce je omračující, smekám klobouk hluboce!!!!! vlastně si tehdejší článek pamatuju (bohužel odkaz v článku je nefunkční 🙁 ), a taky jak tehdy měl fler výpadek a ty nervy kolem toho 8-|

  letos máte zase moc hezké věcičky 😡 tak věřím, že se kupci ještě najdou… jo a v kontextu Zvířetníku oceňuji výběr útulků – no ale jak jinak, když radila PetraK. … jsou i zde ověřené (y)

  tak ať to vyjde!!!!!! (h) (h) (h) (h) (h)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN