PSI: Hledá se… co vlastně?? No nejspíš elektrárna

Loni po návštěvě útulku Dášenka jsem psala o Cvokovi a tom, že se pro něj hledá Cvokhaus. A to cvokhaus doslova, protože to, co Cvok dokázal vyrábět, to patří opravdu do cvokhausu. Cvok měl nakonec štěstí a v květnu svůj cvokhaus našel. Páníček měl před tím rottweilera, takže zkušenosti s velkým a energickým psem mu nechybí a Cvok se určitě nudit nebude.

Letošní návštěva probíhala v podstatě skorem stejně jako ta loňská, jen aktéři se trochu vyměnili. Ne všichni, pochopitelně, protože jako v každém útulku i tady jsou starousedlíci, pejsci nemocní, pejsci tak bázliví, kteří prostě do nového domova nemohou a pejsci, kteří jen prostě nemají štěstí.

A mezi nimi tak trochu vyčuhuje ENERGETIK NORINKA. Fenka střelená, živá energická, prostě k neutahání. Když přišla do útulku, byla prý jako slon v porcelánu, o všechno se živě zajímala a bylo jí naprosto jedno, že na druhém konci vodítka je člověk, kterého za sebou vleče, prostě poděs poděsovitý.

Je to ale fenka šikovná, takže se učí takříkajíc za pochodu a pobytem v útulku již přišla k rozumu. Trochu :-D. Nicméně stále je to pesan, který jako kříženec německého ovčáka a erdelteriéra či velkého knírače, je hodně, hodně velkým aktivistou a potřebuje nutně ke svému spokojenému životu (a tím pádem následně i ke spokojenému životu svého páníčka) spoustu zábavy, vyžití a vybití své nezkrotné energie a nejlépe tedy asi v té elektrárně 😀

Norinka je pejsek, který je naprosto ideální na zahradu. Potřebuje svůj kontakt s páníčkem, nesmí být celý den zavřená, ale je také samostatná a dostatečně sebevědomá a dobře osrstěná, takže na zahradě a s kontaktem se svou rodinou jí bude dobře. Což ale pochopitelně nebrání tomu, aby bydlela v domku či v bytě. Můj názor je, že psovi je nejlépe ve společnosti páníčka. To jen, že i na zahradě ji bude dobře, když se jí páníček bude věnovat, protože to je to, co ona potřebuje nejvíc.

Stejně jako Cvok potřebuje energetička Norinka zaměstnat tělo a hlavu. Takže dlouhé procházky a také ale, jak říkal „soustruh“ Lenin – „Seučit, seučit,seučit!“ Tyhle dvě věci jsou pro ni nejpodstatnější. Nejdříve trochu utahat, aby se milé slečně Energetičce vypustila energie a pára a mohla se tak trochu lépe soustředit a pak šup do učení. Vzhledem k velikosti a potřeštěnosti jí neuškodí taková ta základní poslušnost, a protože je to fenka šikovná, určitě jí budou bavit i různé triky a blbinky.

Protože má v sobě Norinka trochu té krve nejspíš teriéří, má tím pádem v sobě hodně velký zájem o cokoliv živého. Je to ale zájem s loveckým zápalem, takže i z tohoto důvodu je nutné, dokud nedojde k odnaučení tohoto zlozvyku, vodit ji na vodítku, protože ucítí-li zvěři, či uvidí kočku, uteče. A tím pádem také není pochopitelně vhodná tam, kde nějaká zvířátka chovají. Protože jde ale o učenlivého pejska, tedy fenku 🙂 , bude-li páníček dostatečně zkušený a trpělivý, určitě se podaří mít její lovecké pudy pod kontrolou.

Norinka je kastrovaná, takže páníček by nemusel řešit zástupy ženitby chtivých nápadníků a měl by tedy dostatek prostoru na to dát Norince možnost dostat ze sebe nahromaděnou energii a ukázat tak, že není jen pejskem, který ho bude tahat na procházkách, až vypustí duši, ale naučí se věnovat páníčkovi pozornost (jooo pamlsky, pamlsky, ty dělají s pozorností pséků divy!), naučí se soustředit a pracovat. Tohle v sobě i vzhledem k tomu z jakých plemen vychází, určitě má, jde o to, jen tu její energii nasměrovat – s dostatečnou trpělivostí – k tomu, aby to bylo tím správným způsobem.

Tak já v tichosti doufám, že tohle moje psaní pomůže Norince najít tu její malou „elektrárnu“, která jí dá nejen možnost vybití té spousty energie, ale taky dobrý a laskavý domov.

Další fotky Norinky najdete tady:

http://www.dasenka.unas.cz/galerie/psi/nora.html

A tady, tady je z ní přímo celerbríta s paní Kubišovou:

http://utulek-dasenka.rajce.idnes.cz/Nataceni_poradu_Chcete_me/

Aktualizováno: 23.5.2011 — 17:03

58 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. add táta: nakonec jsem strávila příjemný večer na policii, kde jsem nahlásila jeho pohřešování. Dvě autohlídky mají pohotovost. Naposledy byl spatřen o tři vesnice dál naším sousedem. Ten nám hned volal, hodinu jsem jezdila po okolí,ale nenašla ho. Moje nervy už to moc neberou. Jsem celkem klidná, asi už si moje hlava řekla dost.
  Zítra po obědě má Vojtík druhý pokus vyndavání toho drátu

  1. Holka, ty toho máš vážně ranec. Hladím po tlapičce, ať je líp. Zase bude, určitě (nod)

  2. No jo, v určitým okamžiku se hlava odpojí, zapracujou pojistky.
   Tak doufejme. Myslím na vás a všecky vaše průšvihy; moc bych si přála, aby se to už začalo obracet (h)
   A zítra Vojtíkovi (y) (y) (y)

   1. Ano Evi. Já dokázala v podobném humusu usnout uprostřed krátké věty. Prostě spadl jistič. Moc na vás myslím. Opravdu moc.

 2. Já vám něco prásknu, Beda dneska mazlila Amišku a Žandu! Nejvíc nás šokovalo, že se ty dvě vůbec nechaly.

   1. S každou ne, Mudla, která je jinak mazlivá až otravná, zalezla vedle ke mně do pokoje pod židli a odmítala se odtamtud hnout. Ale stejně byla vytažena a představena. 😀

 3. a víte, že se mi docela líbí? Teda jako vzhled. Na tu energii bych fakty neměla energii. Mi stačí náš Rikoslav. Dneska se nacpal do holek boudy a nemohl ven, trvalo mu dvě hodiny, než přišel na to, jak složit nohy. Už jsem myslela, že budu volat hasiče 😀

  OTík: modlte se za mě, páč já přijdu o nervy. Dneska jsem v poledne našla tátu v Břežanech, jak má spacák na zádech. Břežany jsou od nás asi 2 km. Asi tam dojel busem, ale nepodařilo se mi z něj dostat, kam jde a k čemu má ten spacák. Domů ani heverem. Tak tu tiše doufám, že ho má jen aby si sedl u rybníčka do rákosí a za chvíli přijede domů …

  1. Chuděrko (h) Můj otec je na tom sice o moc líp, ale tyhle „myšky“ má taky. Sedíme, kecáme, najednou LUP a je někde jinde, všichni na něj hledí, pak zase LUP a je zpátky a děsně se díví, čemu se dívíme…

   1. Když my nekecáme. táta stále neumí mluvit. takže pronese jedno slovo týdně, většinou nedává smysl. Míval na ruce náramek se jménem a adresou,a le sundal si ho.

 4. To je ale fešanda ta energetická pesa!
  Znám já jeden, nikoliv krásný zámek, ale dům se zahradou momentálně psaprostý. Pozeptám se pozeptám. Kdeže je ten útulek?

  1. abyt – díky za pozeptání.
   útulek Dášenka je u Jablonce nad Nisou. vládne mu vlídná ruka Dáši Kubištové.

   1. V případě úspěchu dám vědět po víkendu, měla by se tam jak v ráji a ani by ji myslím nezapojovali do zásuvky. 🙂

 5. Moji milí, tak mám pocit, že do čtvrtka nemám šanci přežít ve zdraví. Myšátka nemluví o ničem jiném, než je výlet do Brna. Dovoluji si připomenout, že vyrážíme už tento čtvrtek. Nakonec pojedeme autobusem v 7:25, na Zvonařce bychom měli být v 9:25. Můžu moc poprosit, mohl byste si nás tam někdo vyzvednout? Sice proštuduju mapu a plány, ale přeci jen místní se vyzná mnohem líp. Už se moc těšíme a mám obavy, že dorazím zcela šedivá. :o)

  1. Milá Myši – zrovna teď jsem poslala Laďce emilka, že musím zjistit, kdy dorazíte do Brna.
   Musím se podívat, jak mi jede vlak a budu se snažit na Zvonařku dorazit včas. Akorát – teda, já za jedno nejsem Brňák a za druhé zabloudím i v misi gulivárů, takže se mnou to bude dobrodružné. Ale doufám, že se přidají i místní a tudíž do té správné zahrady trefíme.
   Organizační dotaz – je u Myšátek devítka definitivní číslo?
   Moc moc se těším

   1. Zatím to vypadá, že dorazí osm uličníků a uličnic, jednoho postihla angína. A moc děkuju.

   2. Já přijedu až k ZOO, abych mohla vzít s sebou Borůvici, nechce se mi ji vézt vlakem do Brna a pak hodinu šalinou do Bystrce. Ovšem cesta ze Zvonařky je nejjednodušší pěšky přes Vaňkovku a na hlavní nádr na jedničku- a pak už nebudete přestupovat nikde, jedete až na místo.

    1. Matyldo – a kolik to dá pěšky z vlakového nádraží na Zvonařku? Abych věděla, kterým vláčkem bych měla dorazit.

     1. Hm, byla jsme varována, že před ZOO se parkuje blbě. Takže asi přijedu vlakem. A z vlakáče jsi na Zvonařce cca za 10-15 minut i s čekáním na semaforech.

      1. Před zoo samotným jo, ale kousek odtud máš celkem velký parkoviště u OBI a pak ještě u Čtyřlístku. Toho půl kiláku k zoo pohodlně dojdeš. Je to po jedné ulici furt za nosem.

     2. Tak čtvrt hoďky, max. 20 minut, když se loudáš. Deset minut, když běžíš. Dírou a pak přes Vaňkovku.

     1. Jedničkou od nádraží směrem na Bystrc, zastávka se jmenuje Zoologická zahrada. 😉 Je to docela antiblbý, neboj.

  2. Ze Zvonařky doporučuju nadchodem a druhým nadchodem na bývalou konečnou tramvaje (3 minuty pěšky) – autobusová zastávka Zvonařka – smyčka.
   Autobusem číslo 51 (9:46) na Mendlovo náměstí (cca 10 minut), pak tramvají číslo 1 směr Bystrc (cca 20 minut).

   Z vlakového nádraží: tramvaj číslo 1 zastavuje před nádražím.

  3. Je mi to hrozně líto, ale mám v krku snad kartáč a na teploměru přes 38. Tak si to užijte všichni přítomní moc hezky, snad mi to vyjde jindy.

 6. malé OT: kdo berete ze ZOOHITU,tak jsou teď 10% slevy

  narozeninové oslavy u zoohit vrcholí! Nyní nabízíme slevu 10% na kompletní sortiment, kterou získáte i na již zlevněné výrobky!

  Zadejte do akčního políčka ve Vašem nákupním košíku kód 2-NAROZENINY a kliknete na „Uplatnit“ a sleva Vám bude automaticky odečtena.
  Tato lákavá nabídka platí pouze do 26.05.2011!

 7. Norinka je kus ženský. Článek parádní. Taky vysílám do eteru prosbu ať najde svý doma. (y)

  IMHO
  Pořád pokukuju po pelíšku pro rputiSáru a zatím nic. Že by CD ještě odpočívala po zimě. Haloooo CD vstávat…………

   1. kam s ní, u našich je černoželvovinová sourozenecká dvojka z předloňska, u bráchy čtyřhlavá skoro bílá banda ročních koťat s mámou, kterou nestihli včas vykastrovat, tady na baráku plachá Růženka a přímo v mým bydlíku 3psín z nichž jeden je NERF

   1. Já jsem myslela, že je to mastif nebo tak něco…. Ale okapy očividně držely dobře 🙂

    1. Myslím, že to je bordeauxská doga 😀 a děsně šikovná…že by měla v příbuzenstvu kočku? 🙂

  1. obdivuhodný snímek, jen by měli psát ŽLAB ne okap. Okap je ten šikmej plech co z něho voda okapává do žlabu.
   A měla zvířátková štěstí na dobrý řemeslníky a taky pevný nervy. Ono do toho žlabu se vejde hafo vody tak nějakou únosnost má, leckdy je potřeba aby udržel i střechaře v nouzi, že jo 😀

 8. POZOR:
  pod povídáním od Jiřího je VELMI DŮLEŽITÁ ZPRÁVA!!! NEPŘEHLÉDNĚTE ani povídání ani zprávu!!!

 9. Hezké úterý všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví (a Jan je tady mocmoc) , přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Ešuskóóó – doufám, že už je dneska líp a nepotřebuješ elektrárnu pro sebe… když ti včera energie životní scházela… (chuckle) Dík za představení chlupatice, budu jí držet palečky a pochopitelně i koukat kolem sebe, jestli by někdo vhodný takovou potvůrku nepotřeboval.

  A aby se ti líp pracovalo (wave) , tak jen písnu, že jdu právě s Kosaticí do lesa… a budu dopoledne domááá – psát posudky jde i ve stínu pod borovicí…

  1. Huž se dobíjim, ale neboj, na ty co provokujou procházkama v lese a pracovním prostředím pod borovicí, tak na ty ešče klííío pííďo mám (devil) :D. Už nejsem na pěst, už mám naopak pěst připravenou :D.

   Já doufám, že se Norince podaří najít její nový doma, protože by si ho- stejně jako ostatní hafani zasloužila.

  2. Ehm, Xerxová, my už máme ranní půlhodinku za sebou, jen to není do lesa, ale do pole a vinohradu… 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN