PORTRÉT: Zuzanka

Tak vám už hrozně dlouho čekám, že mi moje maminka napíše portrét (dluží ho čtyři roky!!), a představte si, ona mi teď řekla, že si ho prý musím napsat sama. No a protože já se s tím tak dlouho nemažu, tady teda je.

Jmenuji se: Zuzanka

Narodila jsem se: to nevím, ale našli mě spolu se sourozenci plavat zavřené v krabici ve Smutným potoce v Bechyni a tam se mě ujala tetička Rpuť.

Doma na mě volají: Zuzu, Zuzuláku, Zezuláku, Zuziku, Zuzice, Zuzulienko, taky beruško, bejunto (oni jsou totiž divný a dost na mě šišlaj – maminka přitom říká, že na vlastní dítě nešišlala, až na kočičku ano), pusinko, pusičko, čumáčku, potom chlupatice, opicechlupatá, malákočka, mojamoja (resp. nááááááša) a dál různě podle nálady a situace. Jo a ještě mi taky někdy říkají straka, protože si vždycky chytnu hozenou hračku (třeba myšičku nebo kroužek) do tlamičky a šup s ní do našeho stanu, kde si ji hezky schovám – a taky jiné věci si tam občas nosím, chicht. A poslední dobou ještě Suseela, ale to už teda vůbec nevím, co má být.

K žrádlu dostávám: kapsičky, ale maminka říká, že jsem dost vybíravá, jím jenom jednu značku a ona se prý děsí toho dne, kdy ji přestanou vyrábět, k ostatním jen přičichnu, zatřepu pacičkou a jdu pryč. No a před spaním granulky (ségra prý je dřív měla nasypaný celý den a šla si právě chrupnout vždy jen na noc, ale co jsem přišla já, tak od ničeho neodejde, dokud tam něco je, tak to tak zůstávat nemůže – jako bych já, vybíravka, chtěla jí, popelnici, něco sníst, pche!), ale u těch nejsem vybíravá a hezky papkám všechny.

Ale já mám mnohem raději: všechno z mlíka – samotné (i kravské, nic mi potíž nedělá), jogurt, tvaroh, smetanu, sýry tvrdé i mazací, potom různé kočičí mlsky, vitaminové bonbonky, jo a taky teda občas dostaneme kapsičku nebo konzervičku Shiny Cat nebo teď Cosma Thai, ale to se u nás nebere jako normální kapsa, prý je to „hříšně dobré nic za spoustu peněz“ a maminku by to zruinovalo, tak to dostáváme jen občas jako mlsek. No a snad nejvíc kočičí tyčinky, ty prostě miluju a s Nýnou se na tom perfektně shodneme.

Oblíbená činnost (hračka, hra): když jsem byla menší, tak jsem si hrála skoro se vším, vydržela jsem hopsat a honit se za čímkoli dlouhé minuty a potom jenom upadnout do spánku. Teď už jsem větší, tak si tolik nehraju, ale když mě to popadne, lítám jako poděs. A taky jsem kočka aportovací, nosím hračku mamince zpátky a ona musí házet, ostatně vůbec si nejraději hraju s někým, sama je to přece jen nůďo. Na to je nejlepší takový ten plastový kroužek co je pod víčkem pet lahví, nebo ještě lépe šumivých tablet, protože ten je větší – maminka říká, že to je „luxusní kroužek“.

No ale pak taky máme „luxusní myš“, já vcelku nemusím žádný velký myše, mám ráda ty maličký, nejlevnější (kam na mě s různými drahými výmysly) a některý z nich mají barevný péřový ocásek, no a to jsou ty luxusní. A taky si hezky umím hrát s balónkem, nejraději zase ty maličké, molitanové (ale taky pingpongáč je fajn) – prostě musí to být malé a lehounké, aby to dobře lítalo, a já s ním pak umím krásně driblovat mezi předníma tlapkama, maminka říká, že techniku by mi mohli závidět i naši hokejisti!

A co miluju asi nejvíc, to je laserové ukazovátko, poznám už ten zvuk, jak to malilinko cvakne, když to maminka stiskne – a hned kroutím hlavičkou a pleštím oči po zemi, kde že je ta červená tečka, co se tak báječně honí. Máme i nějaký videa, např. http://www.youtube.com/watch?v=STOxTUslzM8 a určitě si nenechte ujít http://www.youtube.com/watch?v=h2-O-tIi_14 .

Já a moji lidičkové žijeme: V Praze, ale už jsem vystřídala za život bydlení čtyři. Heč! Jsem kočka světoběžná (ale psssst, mně se to vlastně moc nelíbí).

A nejzajímavější na mě je: Vám to ještě nestačí? Jsem přece kočka krásná, se světle želvovinovým mouratým kožíškem a velikýma zelenýma očima (prý koukám jako sůvička). A taky mazlivá (video http://www.youtube.com/watch?v=SWWPWoBRcKU ), moc ráda zalehnu svoji maminku, šlapu po ní mléčný krok a vrním a taky se chci „lííííííbat“, neboli olizuju ji, ona se totiž sama pořádně olízat neumí. No a k tomu všemu myslím není co víc dodávat – jsem to zkrátka já.

Jak jsme se našli: to byl docela dlouhý a pohnutý příběh. Mojí mamince zemřela moje kočičí předchůdkyně Zuzanka (toho jména první) a ona byla moc moc smutná, ale potom už trochu začala koukat na netu po různých kočičkách, protože cítila, že má v srdci ještě hodně lásky, kterou by mohla někomu dát, a tehdy narazila na povídání o Plaváčcích (http://www.kocky-online.cz/clanky/plavacci), tehdy ještě na kočky-online (vyšlo i tady na Zvířetníku, ale ten ona tehdy ještě neznala, my jsme se sem potom vlastně dostaly společně).

Moc ji to chytilo za srdíčko a pořád se k nám čtyřem koťátkům vracela a už začínala být nalomená – potom se ještě zapojila do diskuse pod tím článkem (http://www.kocky-online.cz/jportal/komentar.phtml?op=view&parent=0&id=1169&cid=21735#21735) a tam na ni lidé mluvili a potom najednou zjistila, že ano, že už je připravená dát domov další kočičce a jela na kotěcí námluvy k tetičce Rputi do Bechyně (mojí „mezimamince“). Tam se jí hned po příchodu mihlo před očima probíhající maličké béžové koťátko, ona jen vydechla. „Ta je krásná!“ a bylo vymalováno, byly jsme namluvený a mohlo se jet domů. A taky se jelo a od té doby jsme pořád spolu.

Čím se mohu pochlubit: jsem moc hodná kočička (i když si taky umím zařádit), moje mezimaminka měla pravdu, když o mně napsala, že jsem „hodná kočička se zlatým srdíčkem“.

Můj člověk je: Beda

Další fotky zde:

https://picasaweb.google.com/MedvidekBeda/DruhZuzanka#

http://meda-beda.rajce.net/fotky_-_portret_Zuzanka

Aktualizováno: 6.5.2011 — 13:58

206 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Bedo, Zuzanka je krásná kočenka a nejen ona.ČLÁNEK I DISKUZI JSEM PŘEČETLA A ZDRAVÍM. VIDEA NA MÉM KOMPU VŠAK NEFUNGUJÍ JAK MAJÍ, TAKŽE MÁM SMŮLU.
  NYNÍ JEDNO OT PEO VŠECHNY, KDO SE NEMOHOU DOČKAT LÉTA I S VEDRY. DNES, ZŘEJMĚ NAD RÁNEM K NÁM DO JIHOZÁPADNÍCH ČECH SKUTEČNĚ DORAZILI RORÝSI, TAKŽE UŽ MÁM DOMA OPĚT TYPICKY PÍSKAJÍCÍ WC A KOUPELNU. LETOS TO VŠAK UŽ BUDOU JISTOJISTĚ POSLDENÍ RORÝSČATA, KTERÁ SE V HNÍZNĚ VE VĚTRACÍCH PRŮDUŠÍCH VYLÍHLA A VYROSTLA. V LÉTĚ MAJÍ NÁŠ DŮM ZATEPLIT. BOHUŽEL ŽÁDNÝ PROJEKTANT S TAK HOJNÝM VÝSKYTEM A HNÍZDĚNÍM RORÝSÍ POPULACE NEPOČÍTAL A NEPOČÍTÁ. BUDE MI PO TĚCHLE TYPICKÝCH RORÝSÍCH PROJEVECH ZOUFALE TESKNO . BYT ZAS BUDEME MÍT PLNÝ OTRAVNÝCH MUCH, JEŽ VĚRNĚ PROVÁZEJÍ STÁDA KRAV, KTERÁ SE PASOU KOUSEK ZA HUMNY. . UŽ MI TAKY NIKDO NEBUDE PISKLAVĚ LÁT A SPÍLAT, KDYKOLI SI NA VKLASTNÍM WC BĚHEM NOCI ROZSVÍTÍM. TOHLE JE DOUFÁM POUHÝ RORÝSÍ PŘEDVOJ, JELIKOŽ HEJNÍČKO JE VELMI NEPOČETNÉ.

 2. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) – Co se tvářej tak spokojeně, Kohn?
  – Právě jsem výhodně pojistil celej majetek na deset milionu korun proti požáru, vyloupení a krupobití!!!
  – Meingott, Kohn – to je užasná věc – ale řeknou mi,
  jak chtěj udělat to krupobití? .(*)

  ~o) Vinšuju všem přítomným klidný večer, hezké sny
  a pěkně se vyspinkejte. ~o)

  1. Krásné, plné sluníčka a pohody 😀 Snad ta nej, je hned první. Jak ani jeden protagonista neubližuje té dece (rofl)

   1. no jistě že je deka prázdná… to totiž je Bety deka, ale mlaďaska Vilíkovi zapomněla jeho přivézt. Takže jsem na Betku houkla, ať tam neleze – no a mlaďoch ji bojkotoval, neboť se na ní nedají trhat (a pojídat) sedmikrásky, jetel a pampelišky. Stejně tam potom byli oba…

  2. Stejně nechápu, proč musí být zakázané – malý človík je ve společnosti velkého psa evidentně rád. 🙂 (h)

   1. Jo – zrovna jsem chtěla říct, jak je druhá strana ochuzena o zprostředkované zážitky malého chlapíčka (ale že nám Vilém vyrostl!). Škoda, jejich škoda – Vilda a Betka vypadají naprosto v pohodě.

   2. já to chápu (nod) – kdybys byla zcela nepsí, tak bys taky nechtěla vidět, že to tvoje milované vnouče (či pravnouče) je v bezprostředním dosahu té veliké oslintané a možná i nebezpečné obludy. Oni to pochopitelně tuší, ale co oči nevidí (tmi) … tak raději nechtějí vidět… a my se to snažíme dodržovat. Jsem mocmoc ráda, že alespoň zeťák se dal Xerdou vychovat k přesvědčení, že se psem se dá komunikovat. Betu už zná od miminka a tak nakonec oba Vilíkovi rodiče jí důvěřuijí snad i víc, než já (rofl)
    Jinak Vilém Betku začíná opravdu plně vnímat a komunují zcela bezpotíží. Jen pochopitelně stále Betku nutím k určitému uklidnění a opatrnosti při kontaktu. Přeci jen je to hrom do police a nepoměr kil je obrovský (on nemá devět a ona má k sedmdesáti)

    1. Vilémek je krásnej chlapíček-batolátko. A se svojí černobílou pečovatelkou je očividně veeelmi spokojený. Moc jim to spolu sluší (h) Krásné fotky máte!

  3. Mladej už nevypadá jako miminko :- ) začíná bejt kluk (happy)
   A Betka si ho moc hezky hlídá (bat)

 3. Přeju všem pěknou neděli (inlove), držím palce marodům, hlavně Dixie, která musí ještě hodně bojovat. Fotky ze stepi jsem jakž takž viděla (Matyldu a Ygu), ale většinou jen v náhledech – nějak nám zase nejde net. Že by to bylo tím větrem??? Každopádně vím dost na to, aby mě moc mrzelo, že jsem tenhle piknik zmeškala. Doufám, že se zítra net umoudří a já si doprohlédnu zbytek.

  A Bedo, tvoje Zuzanka a ty jste se hledaly – vždyť vy se jedna druhé namouduši podobáte! 😀 Jen ona má hezčí proužky… (inlove)

   1. Ygo, všechny fotky jsou moc pěkné a tak člověku udělají dobrou náladu až takovou, že by tam u vás na JM chtěl žít.

  1. Dede, to jsi mě úplně dojala, ale nemůžu souhlasit 😉 – Zuzanka je o moc krásnější… a nejen proužkama (inlove)

  2. Dede mi to tu všechno pěkně předepsala – dneska jsem tu měla první trošku oddychovější den, tak jsem si trochu početla (i tak jsem ten tejden zpátky moc nestihla) – moc držím palce všem – Dixie, Selmince, Ríšovi… Vojtíkovi…

   Zuzanka je krásná (wave)

 4. ještě jednou (pokud jsem na někoho zapomněla) děkuiji všem za krásné pochvaly celý víkend (h) (h) (h) (h)

  a dodatečně jsem zjistila, že v článku chybí jedna vysvětlivka, tak se vyhlašuje anketní otázka – proč nebo podle čeho je Zuzanka (krom jiného) Suseela???? (inlove)

  1. Bedo, ty nám dáváš 😉 Co to je Sussela, to netuším, ale připomnělo mi to jednu dávnou situaci, kdy jsem si připadala jako děsnej zabedněnec. Malý princ mě po dešti táhnul za ruku na dvůr a vykřikoval SÍSÁL SÍSÁL. Fakt jsem netušila, co to má být. Až mne domanévroval k betonu, na kterém v kaluži kraulovaly žížaly 😀

   1. Dede a zana získávají fidorku (chuckle) (inlove) … ano, Suseela v Ostravě, o které občas píší jako o slonici Zuzance (blush) (clap) (h)

 5. Prosím OTík Bedík promine (chuckle)
  Kámoška shání Amerického kokra , čubinku, štěníka nejlépe s PP ,poradíte??

  Zuzanka je nádherná, mám resty. Přísahám, že se budu snažit všechno dočíst, fakt (wait)

   1. Hodná (nod) děkuji. Hned přepošlu dál.

    Kdokoliv má ještě napád, může se projevit (wave)

   2. No jo, pod jménem téhle stanice se narodila Borůvka- fena byla k nim propůjčena, otec je ten jejich superšampion…

    1. No já myslím, že Borůvku by brali všema desetima. Zrovna před chvílí jsem se na ní koukala, ják vám to šlapalo (rolf)

 6. Šiš , děvčátka milá, konečně jsem se vrátila z obecního hradu a jdu fandit našim ledovým mužíčkům proti ruské sani. (cz)
  Nechvalte mne neb zpychnu a co potom. (chuckle)
  Tento víkend se mi všicinko povidlo a tak srdce jásá a hlava odpočne.
  Ovšomže, mně kdyby tam nahoru na hrad posadili , na to bych asi neměla nervy, neb bych je musela srovnat hákem. Kdyby se řídili heslem, nebát se a nekrást, pracovat a viděti výsledky, bylo by u nás dobře. Pá,pá, jdu fandit a mazluškat obě kočičí holčí a pesa taky. (h) (wave) Přednosta se na dnešním fotbale upravil sám. (rofl)

  1. No – tak z hokeje jsi toho moc nestihla (chuckle) !
   A gratuluju k povidlovému víkendu – je ti přáno.

   Jo – někdy se přednostové dovedou upravit s dost divnými lidmi. (Pst – Jenda vloni na plese pil jenom s Borisem – s kterým nikdo jiný nepil, neb ho nikdo jiný neviděl 😉 )

  2. Jenny, gratuluji a těším se na nějaké nározné album, podle tvého vyprávění bude stát za to.

 7. Zase mi nejsou posílat komentáře, a když už, tak jsou jinde, než jsem chtěla. Tak to vezmu najednou.
  BEDULKO – fotky jsou úžasné a Zuzanka je ve skutečnosti snad ještě hezčí a tááák hedvábná. KAROLÍNKO – jsem ráda, že Ríša je na tom lépe. ŠTĚTINKO – snad se Vojtík u pana doktora uklidnil; s tou mladou lékařkou má Batýsek nejspíš pravdu. MARIČKO – jsem tak ráda, že máš Dixinku už u sebe a že je jí lépe, palce držím dál.
  HOLČIČKY-VÝLETNICE, prošla jsem si tu trasu s každou z vás a hrubě jsem vám záviděla ten úžasný den. Jen nestíhám okomentovat každý obrázek, který se mi libí, je jich tolik! RENÁTKO – užasné Velikonoce, hlavně holky v potoce, to se fakt málokdy povede. NELINKO – Průhonice letos nestíhám, tak ti moc děkuju za procházku, XERXOVÁ, navrhuju úpravu přísloví: ranní ptáče dříve webí. (No, nerýmuje se to, ale je to ze života (chuckle) )

 8. Milá Hexe (h) , to je mi tak líto – nedávno jsem se tu na kocourka ptala, ale takovou smutnou odpověď jsem nečekala. Objímám Tě. (hug)

 9. Ahojky všem.
  Ríšánek si tu hraje, očičko má lepší, díra v kožoušku je stabilizovaná, schne to a bude se hojit. Chvíli to potrvá, nežli bude mít zase flek zarostlý, ale není to nic vážného. Tak očičko budeme kapat dál a tu díru mažeme infadolanem. Je veselý, baští, mazlí se, nic mu není vážného.
  Dopoledne jsme strávily s Bedou a Tapuz v Chvalské tvrzi na umísťovací výstavě kočiček z útulků. Mám radost, že už po 11.00 dopoledne bylo hodně klecí označených „Kočička/kocourek již umístěn/a“. Hlásím, že jsem se ubránila CD a nevzala si Toníčka, i když byl ze všech nejkrásnější!
  Vezly jsme s Bedou 8 kg granulí a 10 konzerv, snad pomůžou aspoň chvíli. Koupila jsem si krásné tričko s koťátkem a vydala hrůzu peněz za hračky pro kluky. Ale vím, na co ty peníze jdou, takže mi to dělalo radost.
  A mám všechny pozdravovat od Michala (manžel JanyBu, která nebyla na výstavě, neb připravovala slavnostní pohoštění, malý Míša včera slavil 1. narozeniny).
  Kocourek Béďa, kterého jsem našla v Maršově a dovezla k Janě, byl také v nabídce. Zírala jsem jak blázen, jaký z toho chůděte vyrostl překrásný kocour. Pan kocour! Jano, díky za něj, kdybych si ho tehdy nechala, nebyl by Ríša, ale už se s Ríšou počítalo, takže jsem ho předala do těch nejsprávnějších rukou. Snad si najde své „doma“.

  1. My tu podle kalendáře máme už 8 dní zimu, ale počasí jak v chladnějšim létě (tedy přes den). Před pár týdny se mi vysemenila rajčata, tak jsem 2 nechala v květináči, a dneska odpoledne jsem na jednom keříčku našla poupata! Asi z nich nic nebude, ale nechám je tam, co kdyby . . .
   No a vánoční kaktusy jsou doslova obsypány poupaty.

   1. Judith, tvoje vánoční kaktusy musí být opět překrásné, doufám, že některé nafotíš a pošleš – mám z nich vždycky velikou radost.

 10. Vojtík je zkontrolovanej. Dráty ještě neprorazily, jen ta tekutina. Tak mu to desinfekčně namazali a s rukou nesmí hýbat a budeme chodit na kontroly. Prý je to moc brzo a každý den je dobrý.
  Trochu nechápu, když tohle tušili už po sundání dlahy, proč nás posílali na RHB, když teď má pohyb s rukou zakázaný.
  Dnes tam byl divný dr., na visačce napsáno „vedoucí lékař“,ale byl tak tluuustej. Seděl jen na židli u stolu zaučující se mladinká doktorka mu na dálku popisovala, co na té ruce vidí a on určoval postup. Fakt exotika.

  1. Štětí, že Vojtu zdravím a ať to ještě vydrží. Dny utíkají rychle a do prázdnin bude určitě dobrej. Musí už být otrávenej jak vochomůrka. Doktor mi připomenul ještě socialistickou obvodní lékařku co lidi zastavovala u dveří a diagnostikovala jim chřipku vizuálně na 3m s tím aby k ní nechodili a jí nenakazili (wasntme) .

   Jo a víte lidi kdo je největší kamarád Vochomůrky podle segřiný Aničky? Růžovka. Pavel tady včera pár dětem zimprovizoval táborovou hru-běhaly po lese a řešily otázky, tajenku a hledaly trasu.Byla to sranda, ale Růžovka mě dostala. Ona Anka je takovej přírodovědec, že jí večerníček vůbec nenapad a vsadila na HOUBY.

   1. Štětinko, to mohla být zaučující se stážistka, on ten doktor ji nutil přesně pozorovat a říkat a tím si uvědomovat, co vidí a má dělat, ještě v pozici kantora. Mladí doktoři jsou první roky ve špitále ještě jako ve škole pod dozorem starších, zkušených. Chirurgové kupodivu často bejvaj tlustí, ona je u toho potřeba velká fyzická síla a výdrž někdy. A je to dřina a je po ní hlad. Takže kdo rád jí… Myslím, že to Vojtík měl právě dobrý, ten starší machr to dozoroval.

    1. BATY, VELMI PODOBNÝ “ EXPERIMENT“ JSEM ZAŽILA PŘI SVÉM PRVNÍM PORODU V MOSTĚ.I když jsem byla prvorodička, rodil mne takovýto tým.Praktikant vedený porodníkem. Celou dobu na něj porodník jen řval, aby to dítě vzal tak nebo jinak apod. Nakonec ve mně ti dva porodničtí experti a neumětelové zašili tampón a málem to se mnou i s maličkou Petruškou dopadlo hodně zle. Už nikdy bych tohle nechtěla zažít ani na vlastní kůži ani u ani u svých příbuzných a blízkých. Mávám všem a zas mizím za bukem, Jdu se rejpat v hlíně zahrádky , jelikož je tu přenádherně slunečno a až moc teplo.

  2. Já se té rehabilitaci nedivím, čím dýl ruka tuhne bez pohybu, tím hůř se pak rozhejbává. (Já tu svou odestičkovanou už do krajníh poloh nerozhejbala – protože se tam rok nemohla kvůli destičce dotočit.) Drát čouhač je blbej, ale… no, prostě přeju výdrž. 🙂

  3. Štětinko, tvůj Vojtík je hrdina a přeji mu, aby drát nadále zůstal, tam, kde má. Třeba bys mu mohla vymyslet nějakou pohádku o „netrpělivém drátu“. Já osobně bych asi také měla problém, při pohledu na „železnou žížalu“, jak se mi proráží kůží. A podle lékařských instrukcí bych měla být v klidu a dávat jen pozor, aby se to nezanítilo. Tak ať to dlouho netrvá a drát je vytažen.

 11. Bedulko, Zuzulinka je krásná vysmátá kočička, moc se mi lébí. Uf, ještě, že to všechno takhle dobře dopadlo. (h) (cat)

  Všechny fotky z Pálavy jsou nádherné, škoda,že mi to nevyšlo. Mám ten kraj moc ráda, je mi tam milo. Díííky, jste moc šikovné a zvížátka taktéž. (y) (h)

  My jsme otevřeli v naší vesničce minimuzeum, moc se povidlo, ohlasy mně potěšily. Z Brna přijelo 9 rodinných příslušníků pana generála Závady, popraveného v r. 1942, včetně jeho dvou žijících dcer a jejich vnuků a vnuček. Jedna z jeho vnuček je paní Liběna Rochová, módní návrhářka. Dcery jsou v obdivuhodné kondici, zejména , dcera paní Prášilová. Byli velmi dojati a pobyli u nás. Nespala jsem 14 hektických dní. Taky jsme tam měli perfektní grafičku z Pelhřimova, Ivanku, jíž také patří velký dík a libreto k výstavě od ing. ptáčka nemá chybu. Vesnická expozice napříč stoletími se nám také povidla, vaří se tam povidla,tedy pomyslně ale forichtungy jsou tam hodně staré na různá řemesla a taky staré bydlení je povedené. Foto bude ale až to zpracuji, dnes mně čeká 2. poločas fotbalu, pak svátek matek a v 16:00 otvírám ještě znovu muzeum. Ta stará škola má fakt genius loci, je tam dobře, trochu spočnu.
  Všechny Vás moc zdravím s celou smečkou (wave)

  1. Milá Jenny, jak lituju, že tě u nás na vsi nemáme! Nemohla bys udělat pár svých klonů? My bychom tě tu strašně potřebovali (inlove)

 12. Hezké nedělní ráno. Chtěla bych se vrátit ještě ke včerejšímu pikniku na Pouzdřanské stepi. Bylo to velmi milé, vřelé a poutavé setkání. Děkuji všem (i za dárečky (wave) Pirýsku,Ygo), Emteskovic, díky za organizaci a panu Olteskovi 🙂 za poutavé výklady o přírodě. Klérka nakonec všechno zvládla, i když už v autě spala jako zabitá a s krátkými přestávkami vlastně odpočívá stále. Jeli jsme ještě za maminkou, takže jsme se vrátili později, do noci jsem zpracovávala fotky ze dvou foťáků (whew) , takže fotografické hlášení podávám až nyní:
  http://dig.rajce.idnes.cz/Akce_katran/

 13. Hezké podmračené ráno od žabek. Všechny maminy si to dneska užijte, ať vás rodina opečovává 🙂

 14. Zuzanka je moc hezká kočička,pěkně se představila a maminka Beda dodala pěkné fotky.Tak se obě mějte dobře (wave) !

 15. Hezkou neděli všem –
  díky za fotky z Pouzdřanské stepi, jsou moc zajímavé (y) – květena krásná i zvláštní,zvířetnický piknik ve mně vyvolal Pavlovův syndrom a pejsci mně dojali.
  Já byla na výletě s mladýma kousek za Jevanama ; přivezla jsem si od známých voňavou kytici bezu a Ferda z lesa klíště (wave) .

 16. Hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Je krásně, Vilík vstává – jdeme ven (nod) Prostě neděle, jak má být (nod)

 17. Tak umřel, můj nešťastný černý kožíšek, tedy odešel za duhový most, má tam hodně sourozenců i mamku, jistě mu nebude smutno. Ale mně ano, moc, moc .Byl tak statečný, tichounký…

  1. ( u ) zůstaly aspoň krásné vzpomínky – čas tu ránu zahojí ,vzpomínky zůstanou ,taky vzpomínám,už 11let (nod) …..

  2. To je mi Tě líto, hexe – beztak tu roním kroupy nad sloníkem a ještě takováhle zpráva. Achjo, tak už jsi bez kožíšku. Prosím Tě, jak jen to půjde a budeš se trochu cítit, pořiď si nové koťátko, jo?
   🙁

  3. Mila hexe, to mne mrzi. Navrch ke ztrate, co jsi prozila nedavno…. Treba o nem neco napis. I kocourek si zaslouzi parte a tobe to treba udela dobre,. Nevim, mne to dost pomaha. (u)

  4. Je mi líto. Odchod za duhový most je vždy smutný. Jen krásné vzpomínky zůstanou.

  5. Milá hexe , ach to je mi tak nesmírně líto, tys držela palečky naší Dixie a teď máš sama takovou bolest. (u) (u) (u) …nevím, jestli se uláží ta zlomená srdíčka, pokud ne, tak tam měla být. Soucítím a je mi s tebou smutno.

  6. Milá Hexe, to je mi líto, doufala jsem, že by mohlo být do třetice všeho dobrého a že přijde dobrá zpráva i tvém kocourkovi. Doufám, že máš nějaké další kožíšky na pomazlení (h)

 18. Hm. Tak jak je v takové slušné a vybrané společnosti možné,že hned o třech!! jedincí55ch nikdo nic neví? Toi mi nepříjde moc demokratické společenství…??? Ráda bych se mýlila..Co www,co Jakub se kterým jsem občas našla společnou ruštinu,a co Tojefuková Evina??

  1. Jakuba jsme požádali, aby na Zvířetník nepsal. Eva TJF s námi není v kontaktu a WWW se občas ozve. Lidé mění své zájmy a zvyky. Co to má společného s demokracií, to opravdu netuším.

  2. nemáme členské průkazky, nemáme povinnou docházku, můžeme přicházet a odcházet kdokoli kdykoli…

   Tojefuk sem chodil – jeho dcera nikoliv (jen výjimečně jako reakci na „naše“ akce) . V kontaktu s ní byla Tosca. Proč by se měla ztrácet…
   Třeba se ztratila i Kačer, Lucíšek, pomalu se vytrácí PetraK, málokdy se sem dostane Ap… Olčavička a další a další… To je prostě svět internetu… Někteří mi chybí moc, ale přesvědčovat je k pravidelné účasti nejde

  3. Zkumavko, s EvouTJF jsem v kontaktu stále. Už delší dobu je v celkem složité situaci, takže na Zvířetník jí už čas nezbývá. Navíc má omezený přístup k internetu. A v neposlední řadě, osazenstvo se tu dost změnilo, ještě je tu dost lidí, co jejího tátu pamatují, ale myslím, že víc je těch, co jim Tojefuk nic neříká (ono už to je téměř 5 let). Eva se snažila být se Zvířetníkem v kontaktu kvůli svého táty a taky kvůli Marťi, ale roky běží, lidé přicházejí a odcházejí, mění se jejich životní situace a děti rostou. Marťa už není malý klučina, je to puberťák s vastními zájmy a názory 🙂
   I moje situace je podstatně jiná, čas mi zabírají vlastní děti, takže mi nezbývá na aktivity, na které jsem ho měla před 3 lety.
   Pokud má někdo zájem o kontakt na Tojefukovy potomky, mohu zprostředkovat.

   1. Jsem zabukista, zvířetník čtu již léta, na Tojefukovi příspěvky jsem si vždycky čas udělala , občas někde něco připodotknu, zvířetník mi dělá příjemnou společnost doufám že snad časem se i víc zapojím. Plánuji se z dovolením připojit k podzimní návštěvě v pražské ZOO s Myší a jejími Myšaty. Tak snad se seznámím s někým dalším. Krásný májový podvečer přeje všem Marta

  4. Ahoj Zkumavko, ráda Tě po čase „vidím“ doufám, že se daří. K Tvému dotazu bych měla jednu radu co pomohla mě, je dobrý vzít na vědomí, že věci se mění a všechno se nějak vyvijí, tedy i zvířetník. Lidi přichází a odchází. Není tady už klubík, už je to kulturní dům. Možná je to klubík v klubu. Nese to sebou divný věci, jako, že se dozvíš že „jsme někoho požádali, aby už nepsal“, “ s někým nejsme v kontaktu“. Jako by jsme tu byli nějací my a jiní my. Leckdo z pravidelných návštěvníků do toho my nepatří, ale zase kdekdo jo. Můžeš se u toho zlobit, můžeš to ignorovat, můžeš se tomu smát, ale to je tak všechno co s tím můžeš dělat. Je lepší nechat na každým jestli se ozve nebo ne. S těmi kdo jsou milejší než jiní lze udržovat kontakt mimo. A třeba počkat, že se časem věci změní. Třeba. Nebo taky ne. 😀

   1. Radko, nedá mi to nereagovat na některá tvá slova. Nevím, do jaké míry jsi informovaná o určitých lidech a událostech.
    Napsala jsi: … se dozvíš že „jsme někoho požádali, aby už nepsal“, “ s někým nejsme v kontaktu“…
    Ten, s kým „nejsme v kontaktu“ prostě a jednoduše sem přestal psát a těžko je možné odhadnout, zda aspoň čte, nebo ani to. Objevují a objevovali se tu lidé, kteří nějak zveřejnili svou totožnost, ale také takoví, kteří se ozývali pod nickem, ze kterého není možné vyčíst vůbec nic, někdy dokonce ani to, jestli je to kluk nebo holka. Podobným nickem je zrovna například www. Dost pochybuji, jestli kromě Dede někdo zná alespoň jeho osobní jméno, zda je Pavel nebo Mirek. Pokud se takový člověk přestane ozývat, stane se tedy, že s ním „nejsme v kontaktu“.
    A záležitost s Jakubem je natolik citlivá, že bych rozhodně nepovažovala za vhodné znovu vytahovat na veřejnost, co se před časem stalo. Hlavně pro klid všech, koho se věc osobně dotkla.

   2. „jako, že se dozvíš že „jsme někoho požádali, aby už nepsal“ “

    Taky patřím k těm, co se to zde dozvěděli. A přiznám se, že mě to také poněkud zarazilo. Tuším, že zhruba stejně jako Tebe. Protože mě napadlo totéž … jsou nějací my a jiní my. Tvá rada pro Zkumavku mi přijde dobrá. Mně kdysi pomohl stejný přístup. 🙂

    1. Celá záležitost s Jakubem je tak dlouhodobá, tak spletitá a citlivá, jak už zmínila MaRi, že vysvětlovat ji několika slovy nelze. Kdo nechodí pravidelně, tomu prostě občas něco uteče. Vše lze ale při troše trpělivosti dohledat v minulých diskusích a udělat si vlastní názor.
     K Jakubovi jen jedno: komusi ublížil (a nebylo to zdaleka poprvé) a když se lidi ozvali, cítil se dotčen, urazil se a odešel sám. Následovala jeho mailová kampaň, o níž raději pomlčím. Pak se objevil jakoby nic, a několik vzácných lidí, kterým během doby (i opakovaně) ublížil, chtělo ze Zvířetníku odejít. Proto byl požádán o to, aby ctil své vlastní veřejné prohlášení a na Zvířetník se nevracel.
     O Evě TJF psala tosca; Eva sem patřila přes TJF, ale sama na Zvířetník vlastně nikdy nechodila, jen se občas krátce objevila.
     WWW bohužel již nechodí, občas se po několika měsících mihne krátkým příspěvkem, ze kterého všichni máme radost, ale zřejmě má své důvody, proč nepíše víc.
     Myslím, že není proč se na nás zlobit, že jsme nedemokratičtí. Nikdo přece nemůže mluvit za druhého. Lidi buď chodí nebo nechodí, nebo chodí jen občas. Je to jejich volba.

     1. Moc se nevyskytuju,dost nestíhám a původní Zvířátkovník byl přece jen trochu jiný..Toť můj názor.
      Jakuba jsem viiděla s Myšátkama myslím v ZOO,byl členem pro mne toho „původního“ Zvířetníku. Asi jsem něco fakt zameškala,muselo to být dost závažný,je mi to ale stejně divné.
      www a jeho milé,krásné a nezapomenutelné pohádky,myslím nazval tohle společenství poprvé Hospůdkou.
      Eva Tojefuková nebyla moc,vždycky jsem hledala,co s ní a dnes tedy (jak to letí!!) pubereťákem.Tojefuk byl a je duší Zvířetníku.
      Olčavička,za tou sem se stavila v krámečku,o té vím.Má to také těžké.

     2. Vave, Tvůj názor, že vše lze při troše trpělivosti dohledat ve starších diskuzích, nesdílím. Zvlášť, když ani nevíš, kdy se zmíněná událost stala. To pak potřebuješ ne trochu trpělivosti, ale hlavně obrovské množství času, protože to znamená pročíst všechny komentáře zpátky. Nebo velké štěstí, že to náhodně rozklikneš a je tam to, co hledáš.
      Nebo potřebuji školení, jak zde vyhledávat v komentářích na základě zadaných hesel, a to i měsíce zpět.

   3. Ráda bych se pod radanovu podepsala. Moc mě to bolí, že už to není, co bývalo. Ale je to o hierarchii. Ale pochopila jsem a přizpůsobila se. Hodně mi to ale chybí. Jinak bych ale chtěla připodotknout, že www sem nechodí tak málo jen kvůli tomu, že nemá čas… a o takových je více.

    1. No jo lidi, ale pokud nám tu něco chybí, a chceme, aby to tady bylo, je asi jen na nás, abychom se pokusili to sem zase dostat. Zatím nevím o tom, že by zde Dede něco vyloženě cenzurovala, takže šanci máme. Máme možnost se pokusit obnovit to, co nám zde schází. Ale to znamená, že se musíme my snažit. Nelze nadiktovat těm, co zde chodí pravidelně, pravidelně přispívají, aby to tady měnili k obrazu našemu. Jim vhovuje Zvířetník takový, jaký je teď. Pokud my zde chceme i něco jiného, je jen na nás, abychom to sem dostali. Myslím, že tato hospůdka je dost velká pro dost lidí. A myslím, že není nutné, aby všichni seděli u jediného velikého stolu. On ten jeden velký stůl může být jen do určitého počtu lidí, pak už je příliš velký. Zatím nás tu asi není tolik, abychom potřebovali oddělené místnosti, myslím, že zatím by mohly stačit další stoly. Nečekejme, že když začneme říkat, že půjdemem jinam, že nás někdo bude přesvědčovat, ať zde zůstaneme. Upřímně, už je nás tu tolik, že odchodu klidně desítky lidí si nikdo výrazněji nevšimne, jejich místa rychle zaplní nově příchozí. Pokud nechceme odejít, ale něco nám chybí, zkusme si postavit stůl kousek vedle a začít u něj budovat to, co nám chybí. Od ostatních stolů si určitě aspoň někteří občas rádi přisednou. Stejně tak, jako my si občas rádi sedneme k tomu jejich stolu. Popřemýšejme nad tím.

     P. S. S tím požádáním, aby šel někdo pryč je to asi tak. Požádat můžu. Je na rozhodnutí toho druhého, zda odejde, či ne. Je na zvážení všech zůčastněných, zda chtějí být součástí skupiny, která někoho žádá, aby sem nechodil. Zda k tomu byly důvody dostatečné či nikoliv. Zatím se zde přispívá bez registrace. A v tom je kouzlo internetu – těžko lze někoho odříznout. Ono to jde, částečně, zablokováním přístupu, ale to často odřízne spousty dalších, takže by to měl admin hooooodně dobře zvažovat. Narozdíl od skutečné hospody, ve virtuálním světě nelze nežádaného hosta popadnout za límec a vyhodit ze dveří. A vlastně, ani v tom reálném světě mu nic nezabrání do těch dveří vlézt znovu. Takže pokud dotyčný na základě žádosti opravdu hospodu opustí, tak si asi akorát uvědomil, že v takové společnosti pobývat nechce. Protože kdo chce „prudit“, toho se lze velmi těžko zbavit.

     1. Milá Tosco, Jakub odešel dobrovolně, nikdo tu zatím ban nedostal – a pokud bych to musela udělat, vážně bych uvažovala o tom, že se Zvířetníkem skončím. Do dění kolem Jakuba jsem nezasahovala (nikdy nezasahuju – ne ze své pozice), ale vím o co šlo, jak se Jakub choval a vím, že ubližoval. Byla jsem ráda, že se to neventilovalo veřejně. Zvířetník je tak svobodný, jak může být.
      Vím velmi dobře, že mír na Zvířetníku je mírem svým způsobem umělým, něco jako mír v posvátném háji, kam než lidé vkročili, dobrovolně odložili své zbraně. Lidé jsou různí a mají na spoustu věcí různé názory a je jen na nich, jak spolu při té různosti dokážou žít – je to otázka slušnosti a sebeovládání. Také jsem tu zažila situaci, kdy jsem vážně chtěla odejít. Neodešla jsem, protože kdybych odešla, tak Zvířetník skončí a on přece jen přináší lidem hodně dobrého. Jinak je věcí každého, jestli mu tyto stránky vyhovují nebo ne.

      1. Milá Dede, jako obvykle jsi mi svým příspěvkem jen potvrdila, co už dávno vím. Nebo přesněji, že jsi nezměnila svůj přístup, pro který jsem si Tě vždy vážila – přístup zodpovědného redaktora.
       Pokud by nastala situace, že by někdo ban dostal, není to ještě důvodem to tu zabalit. Protože při Tvém přístupu bys asi nad banem uvažovala v opravdu závažných situacích. I to je úděl správce 🙂

     2. Milá Tosco, moc ráda bych k takovýmu stolu chodila občas na chviličku posedět, (jen nějak nevím, kde začít).

  1. Krásně jste si to užili. My jsme Terezu nosili ke koledníkům, páč měla nechodící sádru
   Hele, jak dopadla ta paní s truhlíky venku po tom sněžení??

   Proč nejdou smajlíci 🙁

  2. Renato, asi se ti příští velikonoce vnutím se spacákem někam na pec 🙂 Tam musela být správná psina 😉 Díky za skvostný fotky. (inlove)

 19. Takže Bédo, Zuzanka je nádherná kočička a přímo jsem se kochala těmi fotkami, kde je vidět jak ti rostla. Nejprve to bylo takové droboučké koťátko, které by krásná Nyny dokázala zalehnout jako nic. No a na té fotce, jak jí máš na klíně už je vidět, jaký z ní vyrostl kus překrásně vybarvené a zdravé kočky. A u toho videa, jak se Zuzanka vyvaluje na ruksaku – co je to za vrčení? Nejprve jsem myslela, že takhle hlasitě kočka přede, ale říkala jsem si, že to snad není možné, tedy ne tolik ta hlasitost, jako to, že je to nonstop, že se to ani na moment nepřeruší, aby se Zuzy nadýchla. Ale pak jsem se dívala i na ta další videa (většinu už jsem jich znala z dřívějška) a tam je slyšet stejné „předení“ např. když Nyny vylezla na parapet (to muselo být na infarkt). Nebo takhle obě kočky opravdu předou? Jsou krásná, spokojená dvojka a fotky jsou úžasné.

  A dámy z Pouzdřanské stepi – všechny fotky jsou nádherné, já mám moc ráda výhledy z vršíčku do údolí, ale tady se mi o nich může jen nechat zdát, tak se alespoň ráda dívám na fotky těch, kteří tu možnost mají. A žasla jsem, kolik různých kvítí tam rostlo (a jejichž jména jsem vůbec neznala – fousatý kavil, skromný pcháč a další). Co je to „katran“ sice už psala Emteska na pozvánce, ale já jsem si ho ještě vyhledala (tady http://botany.cz/cs/crambe-tataria/ . Jeho množení je tedy stejné, jako některé zdejší pouštní a stepní keříky. Ty, když uschnou, stanou se z nich tzv. „tumbleweed“ (kutálející plevel) a stejně jako katran „běží“ po zemi a tím se vysemení. Jistě jste tyhle tumbleweeds už někdy viděli ve filmech. Je to dost typické navození atmosféry pustého, drsného a prašného Západu. Jsem moc ráda, že vám navíc přálo počasí.

  Karolíno, mne hned ze začátku napadlo, že by Ríšův strup mohla být reakce na očkování, ale mátla mne jeho velikost. Kdysi, když naše Kotě dostala „booster“ proti rakovině, asi týden na to se jí na přední pacce udělal strup (přávě vetem zmíněného knoflíčku od halenky), který se nechtěl hojit, mokval – až z toho byl vřed dost do hloubky. Jeli jsme s ní na veterinu, ale drvet tvrdil, že to od toho není, že jí prý něco kouslo. Já si ale myslela své. Kotěti trvalo dost dlouho, než se jí to zahojila (potírala jsem to heřmánkem), ale na další booster (posilující dávku) proti rakovině už jsme jí k němu nevzali. Tak držím palce, ať se oba kocourci brzy vyléčí.

  Dixie celou noc prospala na mé přikrývce, sice se z ní nestal žádný žrout, ale hlavně, že jí a pije – takže OK. Smoky na ní včera dost syčela, dokonce i na mne (asi jsem byla i já navoněná veterinou), tak je raději dneska celý den držíme odděleně – další stresy nepotřebujeme.

 20. No né?! Beda – teda alias Zuzu píše článek! No to koukám vočima! 😛 (h) (cat) 🙂 To je príííma!

 21. OTéčko
  Tak jsem asi třetí – fotek je dost, ale když tam bylo tak krásně (clap) . A ano – jsem připeklá ve výstřihu a na rukách (chuckle) . Ještě jednou pochvala před nastoupenou jednotkou pro tým Emteska-Sylva, že pro nás připravily tak krásný zážitek – katrán kvetl a voněl, kavyl se kýval ve větru a pan Emteska (kterého jsem operativně přejmenovala na Oltese – je to kratší) byl přímo studnicí znalostí – díky díky díky.

  http://yga.rajce.net/FOTO_2011_Zviretnicke_stepovani_po_Pouzdranske_stepi

  1. Ahoj, omlouvám se za včerejší a dnešní zmatky s mobilem, jsem skleróza. Dnes odpoledne jsem Tě pořád vyhlížela (jakož i jiné dámy mě povědomé a jejich pejsky), ale asi jsem se přehlídla, nebos byla po pikniku tak unavená, že se Ti nechtělo. My před chvílí dorazili dom, už skoro spím v sedě, bylo to náročné.

   1. Milá Aido
    strašně moc jsem se chtěla jít podívat na dračí čluny, ale jak říkáš, byla jsem hotová. Ani ne tak z vycházky po stepi (i když tam jsem se hezky přičmoudla), ale po návratu jsem musela vzít Brooke a Toyu ven – šly jsme kolem slepého ramene Dyje a ty dvě hoďky mne dorazily – takže jsme si s Jendou řekli, že se pojedeme podívat příští týden na jezera (pokud bude přát počasí) a tam vás budeme mohutně povzbuzovat (nod) (nod) (nod) .
    Tak věřím, že se za týden potkáme, i když je mi jasné, že budeš mít fofry, že na nějaké vykecávání nebudeš mít moc času.
    Jinak tady se začíná blýskat – žeby došla bouřka? Uvidíme.

    1. Fajn, chápu. Za týden nebudu pořadatel, ale závodnice. A ten mobil už si fakt vezmu – my se vypravovali narychlo, po návratu z práce jsme odjížděli za cca 20 minut. Ale fakt se to všecko vyvedlo a moc se nám tam líbilo.
     Tady zatím nehřmí, jen je dusno.

 22. Hezký večer
  – moc krásně jsi, Zuzanko, o sobě napsala. A fotky jsem si prohlédla s radostí – moc ti to na nich sluší (jakožto i Nynyšce) – jste krásné kočičí slečny

 23. Tak Vojtovi se ten drát asi proklubal. Lépeřečeno udělala se dirka a vytekla krvavá tekutina. Zítra tam s ním zajedu a uvidíme, co nám řeknou. Ruku jsem desinfikovala a sterilně obvázala

  1. Já jsem v tomhle kapku hysterka, ale já bych jela hned. Zítra tam stejně bude zase jen víkendová služba.

    1. Když oni mi to takhle řekli. Že prý abych si koupila sterilní čtverečky a když se mu to třeba večer proklube, tak desinfikovat, ovázat a přijet druhý den (říkám si, že pokud by ho museli operovat, tak aspoň vylační doma)

     1. Já bych tam asi zavolala a optala se co s tím, třeba taky jestli ho máš nechat na lačno (což pochybuju, když ho neviděli). Přece jen je to díra do nedávné operační zóny.

 24. Zdravím na všechny světové strany 🙂 a sepíšu to kumulovaně 😉
  ZUZANKO jsi úžasná kočičí dáma a tvoje fotky nemají chybu. To se to fotí, když má chovatelka tak nádherný model, že 🙂 Však ona Nyny je taky krasavice k pohledání. Taky si pamatuju na plaváčkovskou kausu, která tak nádherně dopadla.
  MARIČKO, já ještě budu na Dixi myslet, aby se ta Tvoje nemocina opravdu vymarodila úplně (h)
  MATYLDO, díky za reportáž z piknikování. Měli jste pohádkové počasí. (sun)
  RAJČE – dost jsem se dohřála, když jsem uviděla inovaci nadpisů. Patrně někdo musel vykázat činnost, tak vymyslel (bat) Napsala jsem na Rajče a paní Rajčatová mi poradila, že když nechci nápis na fotce, tak stačí kliknout na „i“ před nápisem. Funguje to, ale efekt moc nevidím. No, nic. (think)

  1. Můžu ti říct, že ředitelka pouzdřanské stepi s šátkem na krku ti vedla objektiv mooooc dobře. Krásné fotky, krásný výlet, díky.

  2. krásné fotky (nod) Vy tam máte jaro – my kousek za chalupou ještě zbytky sněhu a všude hodně omrzlou zeleň. Nejen zahrádka to schytala… i rašící buky v Jizerkách mají omrzlé lístečky

   1. Já si furt myslela, že žiju v pidizemičce a vono to je přes dvě pásma. Vy jste za polárním kruhem, my na Placatce jsme v tom mírném a JJM už v subtropy 😛

   1. Hani – hezké fotky. Ale stejně je nejkrásnější portrét Týny v bílých kytičkách (clap) (clap)

   2. No jo, Týnka je apartní. Mně se líbila, jak se na parkovišti nasoukala pod moje auto, aby ten stín stál aspoň kapku za to…

 25. Tak se hlásím s Ríšou: jeli jsme ve 14.00 k vetovi na pohotovost. Nedalo mi to. Ríša má silný zánět spojivek, způsobený tou rýmou a zasaženými dutinami. Vet očičko rozkapal, prohlédl, vyčistil, pochválil mně za dosavadní léčbu Tobrexem-mastí, vydal Tobradex kapičky, které jsou i s kortikoidy a měly by rychle zabrat. Ríša má očičko lepší, 4x denně budeme kapat a bude z něj zase kluk jak buk. Strup na boku pandrvet strhl, ránu vyčistil a řekl, že to není nic vážného, ale že Ríša reaguje velice šptně na píchání čehokoliv a toto se mu vytvořilo po té injekci. U jiných koček to prý je velikost halenkového knoflíčku, on, díky své snížené imunitě, prostě má kráter jak pětikačka. Není to ale nic vážného, brzy se mu to zahojí, máme čistit a mazat. Jinak prý je Ríša krásný, dobře živený a tohle prostě jsou následky jeho dlouhodobého pobytu venku a kdovíjakých nemocí. Imunitu prý si bude vytvářet postupně dobrým jídlem a zacházením, ale zatím prý mám počítat s tím, že může být nemocný každou chvilku. To nás čekají věci!
  Nicméně mává vám tlapičkou a bude v pořádku!

  1. Tak to se mi ulevilo, jsem ráda, že to není nic vážnějšího. Myslím, že Ríšánkovi se ta imunita brzy zlepší, živený je velmi dobře, žádný parťák ho nešikanuje, s těmi přejezdy to taky nějak vymyslíš, aby se přespříliš nestresoval… ono to půjde, ne že ne. Posílám kocánkům podrbání 🙂

  2. Musím najít v předchozích, co se kocourkovi stalo. Jinak přeji, aby byl brzy zdráv. Ovšem, při přepečlivé péči, to je otázka pár dní.

 26. Šiš Bedo to jsou krásné fotky! Ovšem největší zásluhu má modelka, žáno. Na tu předčtyřletou debatu se pamatuji a jsem ráda, že jste se se Zuzankou krásně našly.

  1. Liko, tys to tam tehdy četla? 🙂 jo, to byl online přenos postupného zrodu rozhodnutí vzít si toho mazlíčka (h)

   1. Bedo, to víš, že jsem to četla. Bylo to velmi dramatické a ten začátek naprosto nepochopitelný – ani na to nechci vzpomínat (swear) Ale pro následné hepáče, jaký se povedl u vás, stojí za to žít (f)

 27. Je pred sestou rano a v xerxovic hodinu vyrazime smer rodne baziny a ocean. je ten den matek a synovcatko nejmladsi ma narozeninovy mejdan pro deti. Vzdycky kdyz uz k rodine zapadnem, tak se k oceanu nedostanem. Tak to berem napred k mori a budeme-li mit stesti, tak cestou pres mokrady (?) na plaz uvidime aligatory. (bat)

 28. Kočičanda je krásná,ale ráda bych se zeptale po www,Jakubovi a třebas Tojefučata,nevíte co s nima je???

 29. Na tom ubruse je Zuzanka mimořádně vyvedená- napadla mě pohádka o Červené karkulce- babičko, proč máš tak velké oči a babičko, proč máš tak velké uši 🙂
  Za chvilku nasedám s Borůvkou do auta a vyrážím na piknik. Psová je vyvenčená a nadupaná, že se pojede na výléééét- známky byly jasné- balilo se jídlo a rodina nervózně pobíhala. Větší část rodiny odjela na bitvu do Lažánek a já se jedu piknikovat na step 🙂 Sluníčko nám slůní, tak to snad vyjde (sun)

  1. chachaaaa, Matyldo, teď jsi mě rozesmála (rofl) – no jo, má tam ušiska jako netopejrek (inlove)

   užijte si piknik – přávidím (sun)

 30. Zuzanko, už to tady napsali všichni, jsi krásná holčička. A šikovná, paničku sis vybrala moc dobře. Pozdravuj taky Nynyšku.

  1. viď že se uměla dobře umístit 😉 – ale nevím, která z nás je radši, asi obě (h)

 31. Bedo to je hezké povídání, konečně jsme se dočkali!
  Zuzanku znám osobně a je to moc krásná kočička, což ovšem neznamená, že Tvůj druhý chlupatý poklad, Nynyška, není! Jsou krásné obě.

  1. anoooo, znají se s tebou obě mé kočičky a už se dokonce tolik neschovávají – to je vzácný projev důvěry :*

   a děkuju, dnu se tady pýchou (h)

   1. kdepaaaak, nemám žádnou dnu – jen se tady pýchou dmu (a mám ošoupaný klávesy 😀 )

 32. Zuzanko, jsi kouzelná kočička a ta fotka na stole nemá chybu!!!! Nikdo nemůže pochybovat, že máš veliké a krásné oči 😀 😀 😀
  Jsem ráda, že jsi konečně svůj portrét napsala. Když ta Tvoje „člověka“ nemá čas 😉

  1. ahoj, tosco, moc ráda tě tu vidím!! (h)

   no však já se taky stydím – a to už dlouho (chuckle) … děkuju a mějte se krásně – vy všichni (h)

 33. Drazí výletníci (h) , užijte si bezvadně svůj piknik – bude krásně a (sun) .

  Bedulko (inlove), Zuzanka je překrásná kočička, jsem ráda, že jsem ji viděla na vlastní oči. Ještě se k článku vrátím, teď jedeme pro Tádu.

  Přeju všem krásný den. (h)

 34. Zuzi, ty jsi teda fešná koč. Na tom ubrusu máš prima kukuč. Mourinky já ráda (ať proužkované, nebo puntíkaté). A ty se máš, že máš svou Bedu. A ona se teprve má, že má Zuzanku.

  Snídám, pobalím raneček, naložím čubinu a jedem na výlet. Kam? Na piknik. Zvířecí. Vlastně zvířetníkovský.

  1. Taktéž snídáme, už jsme byly vyvenčit, raneček s piknikem pobalen, v Brně vyzvedneme sestřenu a jedeme (wave)!!!

 35. Milá Zuzanko, měla jsi velké štěstí dostat se k tak hodné a šikovné paničce. Ale že se, …….ona se totiž sama pořádně olízat neumí…. , to jsem netušila (wave) Bedo!

 36. Hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Jé, na plaváčkovské Rputí povídání si moc dobře pamatuju. To už je taky nějaký ten pátek… dost dlouho ti to Zuzanko trvalo, než jste s paničkou něco naškrabaly (wave)

  Za chvilku „nafasuju“ mladíka a i když přivezli jen „malej kočár“ , tak pojedeme do Jizerek. Chci vidět, jak v terénu cestujeme s těma golfkovejma minikolečkama (rofl) – asi brzy já ponesu mladíka, polovička golfky a Beta se nám bude posmívat. Jinak absolutní zaujetí pro (bat) HUUU trvá – je to zdaleka nejzajímavější člen rodiny

  1. bať bať, Xerxová – a kdyby to Zuzanka nevzala do svých tlapek, asi by nebylo ani teď… ještě že já ty kočky mám (chuckle) (h)

 37. a malé OT:
  Jarmark perníku, Pardubice
  8. května, od 10:00 do 18:00, zámek Pardubice, http://www.vcm.cz

  V Pardubicích se v neděli koná tradiční Jarmark perníku, medu a lidových výrobků, ukázky výroby, zdobení a ochutnávky perníku. jako doprovodný program jsou připraveny písničky a tancování folklorního souboru Perníček, pohádky O perníkové chaloupce a jiné, perníková volenka pro Jeníčky a Mařenky, výstava perníkových prací, kurzy Baby Jagy v sedání na lopatu, loupání perníčků z perníkové chaloupky, soutěže v pojídání perníku, galerie obrázků perníkové chaloupky a další doprovodný program po celý den.

 38. Ahoj Zuzanko!
  Já jen k tvému vyprávění dodám, že už nejsi „Málinka, co je strašně malinká“ a to, že jsi byla kdysi vejškrabeček už na tobě vůbec není vidět. Stala se z tebe veliká a veselá kočička, která je pro každou lumpárnu. Stejně jako tvojí bráškové a sestřička.
  Cyrano s Bohunkou šli spolu do jedné rodiny a jejich páníci mi pak ještě poslali fotky. Vyrostli z nich nosatí, ocasatí a nohatí kočičáci a na těch fotkách vypadli náramně spokojeně a sebevědomě.
  A Oliver s bílejma punčoškama odešel do jedné rodiny tady, k pánovi, co vždycky říkal, že kočku do domu za žádnou cenu! A pak si pro Olínka sám přišel, nosí ho v náručí, drbe na bříšku a určitě spolu mají nějaké tajemství, protože si často špitají. 😀

  1. tetičkoooooooo Rputinko!!!!! no jo, vytáhlas větu, která mě už tehdy dostala a pořád si na ni vzpomínám – děkuju za připomenutí (inlove) … a ještě taky v mailu napsané „Málinka má taky na čele plamínek, asi Vám ji Zuzanka označila“ 😉

   děkuju za pěkný slova a… DĚKUJU ZA ZUZANKU!!!!!!! (h) (hug) (h)

  1. teto žraločí, to víš že je se Zuzankou pořád veselo… a hlavně ranec štěstí!!! děkuju za pochvalu (h)

 39. Milá Bedo, o krásné Zuzance – Plaváčkovi od Smutného potoka si dočtu zítra, abych si to patřičně vychutnala (ta poslední fotka je nádherná). Ale jistě promineš tohle O.T.

  Magická síla palečků je schopná působit až za oceán DIXIE JE DOMA !!!! 🙂 🙂 🙂
  Lidičky já jsem tak nesmírně ráda a všem vám děkuji, není pochyby, že vaše myšlenky a palce pomohly. Dixie dostala dvoje prášky a za dva týdny jdeme na další krevní rozbor. Pokud ale Dixie bude normálně jíst a hlavně pít, není důvod, proč by hodnoty neměly klesat. Těch $1100, co její léčba stála bychom museli zaplatit i kdy Dixie nepřežila – takže to číslo píši opravdu jen pro zajímavost (že i tady je veterina drahá) a jistě věříte, že nám vůbec nevadí, že jsme o tuto sumu chudší. Sotva jsem po návratu postavila klec s Dixie na postel, už se z ní drala ven, seskočila na zem a šla se projít. Když jsem pohladila její vyhublý hřbet, hlasitě předla a otírala se mi o nohy. Pak chtěla jít ven a tam zamířila na záhon, kde se vyčůrala. Pití a čůrání (a samozřejmě i jídlo) je teď velice důležité, aby ze sebe dostala všechny toxiny. Smoky si jí přišla očichat, pak na ní ale zasyčela (úplně poprvé, co jí máme) a tak Dixie zasyčela zpět. A tak si dneska lehnu do vedlejšího pokoje i s Dixie, aby měla klid – a abych mohla monitorovat, kolik toho sama sní (mám na dení dávku odměrku) a vypije. Nemáme ještě vyhráno, Dixie musí zase nějaké to kilo nabrat, ale tu hlavní starost máme za sebou. Tak ještě jednou mockrát děkuji, vaší podpory a palečků si nesmírně cením a není pochyby, že zabraly. Teď už si je (doufám) můžete uvolnit pro někoho dalšího, kdo je potřebuje stejně jako jsem je potřebovala já (tedy naše Dixie). A zítra si už v klidu přečtu o Zuzance, těch posledních pár dnů jsem nestála za nic.

  1. To je skvělá zpráva, ty prachy mě dostaly, ale taky bych je vysázela, bez mrknutí…Dixie je doma a stejně jí budu držet palečky dál….. (h)

   1. Skvělé! Dixie, drž se a kurýruj se!
    (h) (f) (h)
    A pro Karolinu, šup s Ríšou k veterináři!
    Pro Bedu – ty tvé číčy se mají!
    (f) (h) (f)

  2. Maričko to je krásná zpráva!
   Přejeme všichni 3 kocourci od Karolíny Tvé Dixie, aby se teď už jen zlepšovala, baštila a nabyla zpátky síly.
   Náš Ríša má pořád patálie s očičkem, mamka ho loví, aby mu ho vyčistila a dala mu mastičku, utíká jí a nechce si to nechat líbit, asi ho to bolí, nevíme. Taky na boku má obrovský strup, mamka ho postupně odstraňuje, ale jde to špatně, teď zjistila, že pod ním je „kráter“ s hnisem, tak ho vyčistila a čekáme, co bude dál. Ríša stále spí, polehává, nechal jsem mu v noci místečko u maminky v posteli, ani mamka nikam nejela, je s námi doma a rozvažuje o vetovi, kdyby se to nelepšilo.
   Zrzínek je v bydlíku a vypadá, že je mu všecho šumák.
   Tak hladíme Dixie tlapičkami.

   1. Melíšku, kousni posluhu do zadku, ať s Ríšou na tu veterinu zajde a ten strup tam ukáže… poslyš, je to jen na povrchu, skutečně STRUP, nebo to jde i do hloubky?? a dostal tam do toho místa nějaké injekce? resp. hlavně asi to očkování?? nemusí to nic být, ale já už bych mazala

  3. Maričko – právě naopak, my tady na tu zprávu netrpělivě čekáme a že je Dixinka už doma je úúúúžasné (clap) … moc přeju rychlé uzdravování, ale palečky držíme ještě dál (h)

  4. Maričko, to je skvělá zpráva!
   Čert vzal prachy, prachy jsou studený, nechlupatý, nehejbou se a *nedají se drbat za ušima*!!!
   (h)

  5. Maričko, kdybys věděla, kolik už mě stála Kačka…
   Ale nikdy takhle nepřemýšlím, prostě na tohle peníze musí být i kdybysme holt měli maso jen v neděli 🙂

 40. U včerejšího úžasného alba od Heduš jsem se zastyděla a zpracovala první část velikonočních fotek http://renatae.rajce.idnes.cz/tvorba/. Nová verze rajčete zřejmě není úplně vychytaná, nepamatuje si, že jsem fotky otočila do správné pozice. A ani titulky vložené do snímků mi nevyhovují, ale co nadělám. Snad si tvůrčí atmosféru nad Dalmatinovem dokážete představit i tak.

  1. Renato, zrovna jsem chtela napsat tak do vzduchu (slovo do pranice), ze mi ty nove titulky na rajceti vubec nevyhovuji. Po pravde receno, sejri mne. Protoze to nici fotku. A kdyz si je zmizim, tak zas jeden nevi, o cem to je. Prvne jsem je videla u Vave na albu pro Li a rikala jsem si: ta Vave je fikana, zas neco vymyslela. Ale kdyz se mi to zacalo takhle ukazovat na necem, co jsem zacala davat na rajce k clanku co chystam (album nedokoncene), tak jsem se dost nastvala.

   1. Tak se taky ozvěte. Já už kušnila, že popisky jsou opravdu nepraktické.
    Napište na :
    rajce.net podpora
    Ať si náhodou nemyslí, že jsem jediná. 🙁

  2. Fotky jsou pěkné, ale vsadím se, že název té impregnace sis zas nenapsala, nebo jo? 😉 O co?

   1. První cenu vyhrává….. aida (rofl) Další pokus snad za týden, jestli Víla vyzdraví. Přivezla si ze školy v přírodě chnusného chcípa.

    1. 😀
     No, pomalu půjdu spát, chcípa nemám, ale jsem jaksi uondaná ze včerejška a ze dneška – pomáhali jsme na závodech v tom městečku u Ygy a už fakt nemůžu. Ale bylo to tam pěkné, moc.
     Včera jsme byli na večeři v jednom tamním podniku, zbylé osazenstvo sledovalo hokej. Nejlepší ze všeho byly komentáře místních. A „tož to tam lupni“ se (aspoň dneska) u nás v rodině celkem ujalo. 🙂

 41. Jee, Bedo, mame stejnej ubrus, muj je taky z Ceska – hec! Kocky stejne nemame – moje jsou prevazne cerne – tu a tam bila tapka. Tak je CD nadelila. A ja bych chtela mourecka. Casem. Story o plavaccich pro Zuzanku skoncila moc dobre. Je moc krasna – hlavne ty oci. (h)

  1. Hani, máš pravdu – jak měli Plaváčci blbě rozdáno, tak se to s nimi otočilo o 180° a já jsem moc šťastná, že Zuzanku mám (inlove)

 42. Jenom jedno ti maminka určitě neřekla, Zuzanko, že má slabost pro dvě flekatý pošahaný, Amišku a Žandu Frýdu.
  To by sis s ní měla vyřídit.
  Nejlíp tak, že ráno, až se bude probouzet, na ní uděláš podobnej ksichtíček jako na tom ubruse. 😀
  Ale zblízka !
  😉

  1. Nevím proč, ale při pohledu na poslední fotku (tady, ne na odkazech) se mi vybavuje pohádka „O hrušce ušatce a jablíčku parohátku“.
   (rofl)
   Jen žertuju, Zuzanka je krásná kočička.
   (y) 😉

  2. teda Dane, ty jsi ale poťouchlík :O 😀

   děkujeme i za komenty na rajčeti apssssst, před Zuzankou o Amišce a Žandičce ani muk! (rofl)

 43. Mamince Bedě se vůbec nedivím, že vydechla: „Ta je krásná!“. Vždyť ty opravdu jsi krásná kočinka.
  Elegantní a sošná. Tajuplná. Ale nejvíc jsi mě dostala na tom kostkovaném ubrusu. Tam jsi se, dámo, odhalila. Ty jsi Rarášek!

  1. tak tak, Pitrýsku, to není žádná autorská licence, přesně tak to bylo… děkujeme za pochvalu (h)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN