105×148: Čekání na povel

Šly jsme s Ankou prázdnou protipovodňovou nádrží vedle potůčku na jejím dně. Kus před námi nám cestu překřížil pán s pejskem, vzdáleně připomínajícího menšího německého ovčáka. Pán přeskočil potok a začal stoupat mezi keři vzhůru, ale pejsek zůstal stát na naší straně. Bylo zajímavého ho pozorovat.

Tělem byl napůl natočený k přicházející Ance, napůl za odcházejícím pánem. Pozoroval Anku a celým psem dával najevo, že neví.  Vlastně ne – věděl naprosto přesně, že by měl běžet za pánem, ale ten ho nevolal, kdežto psí slečna byla na dosah. Ten boj mezi touhou a poslušností byl kouzelně čitelný. Jasně bylo vidět, jak pes čeká, že mu pán rozhodování usnadní, ale marně. Nakonec pokušení zvítězilo a pejsek počkal, až k němu Anka dojde, očuchal ji od hlavy k ocásku, a teprve pak hop a skok přes potok, honem za pánem.

Zasmála jsem se, ale ten obrázek mi utkvěl v hlavě. Vždyť kolikrát i my stojíme bezradně nakročeni do několika směrů a čekáme na povel či na pokyn, nebo alespoň na nějakou nápovědu či znamení, které by nám pomohlo se rozhodnout. Tolik bychom chtěli, aby nám někdo stejně jako maminka v dětství řekl „tam jdi“ nebo „toto je správné“, ale nejčastěji čekáme marně, a nakonec se stejně musíme rozhodnout sami.

Možná že vyhnání z ráje znamená právě tohle. Svobodu volit si svou cestu, ale i nutnost se rozhodovat.  S vědomím všech souvislostí, se vší odpovědností. Bez povelu.

Aktualizováno: 4.5.2011 — 11:24

144 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Pitrýsku to je moc krásná zpráva, že je Shelmince líp. Četla jsem to jedním dechem, jako detektivku, umím si představit, jak byla šťastná, že je zase doma.
  Ríšovo očičko se taky lepší, jen ten hrozný strup na boku přetrvává a nevím, co s tím. Zatím se mi ho další návštěvou veta stresovat nechce, ještě vyčkám, jestli se to uloupne samo nebo jak se to vyvine. Živé to není, zasypávám pilně penicilínovým práškem, tak snad se mu tam žádná nečistota nemůže dostat, ach jo, my taky nemáme nic jednoduchého.

 2. Vaví, pár větiček a téma jako hrom. Já to mám s rozhodováním jednoduché. Ať se rozhodnu jak rozhodnu, na 90% je to špatně. Už mě spíš překvapí, když se rozhodnu a je to dobře. Pokud jde o takovou zásadní věc, jako ke které pokladně se postavit do fronty, tam je to jasné. Chvíli před námi buď dojde páska a pokladní pro ni musí běžet, nebo si jde nakupující zvážit či vyměnit zboží. A u vedlejší pokladny fronta plynule pokračuje. To už se na sebe jen podíváme a zasmějeme se zatím co ostatní spolufrontovníci tu tišeji, tu nahlas zuří.
  Horší je, když člověk špatně odhadne a vybere si špatnou partu nebo křivého kamaráda. Tam už je to na pořádný šrám na duši. I to jsem za těch šest desítek let života zažila.
  A tak přeji všem svým přátelům a známým, aby se uměli vždy rozhodnout správně.

 3. Tak si dovoluji ohlásit, že Shelminka už je doma. Dostali jsme ji odpoledne, až vycucla další kapačku. Když jsem přišla do místnosti, kde je její box, zdálo se, že nevěřila vlastním očím, že tam opravdu jsem. Chvíli byla zticha a až jsem prostrčila prsty mřížkou začala „žalovat“ na tu nespravedlnost, že jsme ji tam nechali. Musím zaklepat, je to lepší. Sice ještě byla zamatlaná tím fujtajblíkem, co měla v bříšku, ale už tam nebyla krev. Dokonce slupla pár granulek, které jí vetové nabídli. Nevím, které dostala, ale dnes má doma konzervičku Hills i/d. Zítra dostane této značky granulky. Musíme se totiž na kliniku vrátit. Malá dostane ještě ATB pigáro a na další dny tablety. No a jak vyléčíme bříško, půjde, tak za dva měsíce, na tu štítnou žlázu.

  Takže, skončily jsme u toho, že Shelmi byla v ordinaci na stole, vetové provedli viz. kontrolu, ještě jednou změřili teplotu. V nožičce jí zůstala kanylka a tak ji má obtočenou elegantním švestkově modrým obinadlem. Šetrně mi sdělili výši úhrady do dnešního dne. Tak bych řekla, že jeden stál nenápadně za mnou, kdyby to se mnou švihlo. A málem měli pravdu. No, ustála jsem to, ale na zítřejší návštěvu budu muset poškádlit bankomat. Nejdojemnější chvilka byla, když Shelmi vyšla ven a uviděla páníka stát u auta. Drápala se na něj a na celou ulici žalovala, jaká se jí stala křivda. Trošku jsme se prošli po ulici, aby si protáhla nožky a vyčůrla se. Snad nic v životě neviděla raději než, jak se otvírají zadní dveře u auta. Stočila se na deku a ani nedutala. Za pět minut už jste zajížděli brankou k domku a to už stála a packami se opírala o zadní okno a začala si prozpěvovat. Pustili jsme ji domů a v ten šup byla kolen ní trmavrma. Přiběhli všichni tři. Sic ten odér je zarazil, ale viditelně byli rádi, že je doma kompletní sestava.

  Pan doktor povolil ji opláchnout v teplé vodě (ptala jsem se), ale jen od zadních nožiček až po ocásek. Pořádně jsem ji vysušila. Ta byla tak ráda! Chvilku jsem ji chovala na klíně a pak jsem ji půjčila páníkovi. Zabalená v čistě vyprané a sluníčkem vysušené osušce se vcucla na jeho válendu a předvedla zdařile, že tam vlastně vůbec žádný psíček není. A leží tam dosud. V šest jsem krmila holky a Mňouka a malá si přišla také. Dostala dvě lžičky ovlaženého masíčka z konzervičky (to voní!), s chutí, ale opatrně to snědla a už je zase zavrtaná u Božka v polštáři.

  Sice nás ta legrace před třemi lety a nynější opáčko stálo hromadu nervů a peněz tolik, že by za to bylo další štěně, ale jsme rádi, že to tak dopadlo, když už to zdraví nemá nejlepší a muselo se to semlet.

  Je mi líto všech zvířátek, která prožívají stejná, ba horší trápení. Někdy se jejich uzdravení podaří, ale někdy takové štěstí jako Shelmi nemají. To člověk plně pochopí, až když sám takovým trápením projde.

  A tak Vám, milí Zvířetníci děkuji za přízeň. A spolu s Vámi fandím a přeju všechno dobré všem churavým.

  1. Pirýsku (h) , děkuju za dobrou zprávu – někde jsem psala dotaz, jak je, ale tak strašně moc mi to padá, že jsem Tvé dlouhé hlášení prostě nenašla. Mám velkou radost, že léčba evidentně pomáhá, určitě už to bude jen lepší a lepší. (y)

  2. Jejej – to jsem ráda, že je už Shelminka doma – však jsem stískala břuch, jestli ji dnes pustí – a pustili, sláva jí i jim.
   A neříkali páni dři, jestli ta štítná žláza nemá spojitost se Shelminčinou váhou? Aspoň já si říkám, že by to mohlo být možno – tak třebas, až se ji upraví hodnoty volátka, tak i ta váha půjde dolů.
   Stejnak ještě držím palce, ať se holčička dá co nejdříve do pořádku (y) (y)

   1. Pitrýsku, jsem moc ráda, že už je Shelminka zpět ve smečce. S tím rozhodováním to máme podobné, já to mám špatně na 98 %. Ať to myslím jak myslím, tak se všechno obrátí proti mě. S těmi frontami rovněž. S Ygou nesouhlasím, hodnoty volátka se mi docela upravily, pí dr se mnou spkojena není. Váhu si držím celkem stejnou, pořád 75 kg a nezhubnu a nezhubnu.

  3. Tak ať je Shelmince líp a líp (y) !
   Mmch,zeptej se Myšky,co stála před lety operace Lindy – nevěděli,jestli to určitě pomůže,ale riskli to a Linda je tu dodnes, hlavně se může hýbat (inlove) .

  4. Co to tady nevidím – měsíc tu člověk pořádně není a sotva se vyhrabe z šílenství psaní, hnedka takový zprávy o marodech? Tak to se honem přidám k přání, ať je Šelmičce co nejlíp…

  5. No teda, prežili ste si dobrý zaberák … Ešte pre istotu Šelmičke pridržím (y) , ale už to vyzerá o moc lepšie (tfuj, tfuj, tfuj, nezakríknuť) (h)

 4. Rozhodovani, rozhodovani… Ja uz jsem se narozhodovala dost az uz jsem z toho obcas jaksi unavena, teda spis z te odpovednosti. Obcas si rikam, ze by nebylo spatne, kdybych byla opecovavana blbenka. Nekdy uz mam problem se rozhodnout i o tom, co udelat k veceri.

 5. Děkuju vám všem za komentáře i za pochvalná slova a za zamyšlení. (h)
  Až trochu vzpamatuju akumulátor, dám na rajče fotky z dnešního rozloučení s Li.

 6. Uf, hutný téma… Já bejvala rázná ženská, prostě jsem se rozhodla a to rozhodnutí držela. Nějak je to se mnou čím dál horší (think)

 7. OT- připomínám, že vedle na nástěnce visí pozvánka na sobotní májový piknik v Pouzdřanech. Přijeďte s piknikovým košem, batohem či ranečkem, budeme se mít fajn 🙂

 8. „Jasně bylo vidět, jak pes čeká, že mu pán rozhodování usnadní“ … to mi pripomina (a ted ne ze zivota ale z televize) kousicek ze serialu „Castle na zabiti“ … tam resi jeho dcera jestli ma vyrazit na vikend kamsi s kamaradkama nebo sedet doma a ucit se na nejakou dulezitou pisemku … a pocita, ze at udela cokoli, tak bude mit spatny pocit, ze mela byt na tom druhem miste.
  Nakonec to vyresi tak, ze pozada otce, aby ji zakazal jet s kamaradkama :-)))

 9. Edit Piaf zpívala krásnou písničku Non,je ne regrette rien.
  A měla pravdu ničeho nelitovat, neohlížet se zpět, netrápit se ničím, co nejde změnit…

   1. Až mi vyhrkly slzy, tóny plné zkušeností osmdesátiletého života. Mít tak takovou sílu třeba bych měla ještě šanci. (-tady mělo být pár chechtajících se smajlíků ale není, že prý mají dnes volno)

    Jedné věci totiž nikdy nepřestanu litovat. Že jsem byla nucena opustit rodnou zemi a svou profesi. Náhradu jsem už nikdy nenašla.

  1. Existuje jedno krásné přísloví: Je lépe litovat, že jsme něco zažili, než litovat, že jsme nezažili nic!!!!!

  2. Prosím, tohle mi nedělejte, tuto krásnou píseň hráli tátovi na pohřbu…….. promiňte, já ji od té doby nemůžu. A taky nemůžu … Když můj táta hrál… nic teď jen brečím

   1. Apinko, to znám …tu druhou písničku jsem taky dlouho nemohla a že už je to let :S
    Dodnes mi leze mráz po zádech, případně slzy do očí.

  3. Kéž by to šlo. Jenomže i když člověk dělá, co může, každej takovej kousek, kdy se rozhodl hooodně blbě, po sobě nechá takový maličký závaží. Většinu času jdou unést. Ale někdy na člověka padnou jak deka, a on by pak potřeboval, aby ho někdo jenom nakratičko vzal za ruku a převedl o pár kroků dál. Jenom kousek, jenom dokud ta tíha nepoleví…
   Jenže… tohle dostávají lidi, kteří se umějí z rozhodování obratně vylhat a přehodit ho na druhý. Člověk, kterej se obvykle rve sám za sebe, tohle nedostane nikdy, nebo jenom málokdy.
   Ani když je zrovna ta deka tak těžká, že se pod ní sotva plazí…
   (Sorry, to nic, to jenom to téma tak šikovně sedlo do (ne)příhodný doby.)

 10. Moje volby, myslím ty velké, se po čase nejeví ani jednoznačně špatné, ani úžasně dobré. Je v nich přimícháno plus i mínus. Tak se s nimi zpětně moc netrápím a NIČEHO NELITUJI (sun)

  1. To je krásne povedané, nedá sa neprilepiť. Ja som sa celé roky zožierala, čo by bolo keby, keby som sa rozhodla inak, vybrala inde, zostala, odišla … Ale už sa to učím – je jedno, ako sa človek rozhodne, raz sa treba rozhodnúť a už nemá cenu to ľutovať. A myslím, že sa v tom postupne lepším 🙂

   1. A to si představ, že já jako klasický zrozenec v Býku si desetkrát rozmyslím, než se pro něco rozhodnu, a poté znovu desetkrát „přerozmýšlím“, že jsem to mohla udělat jinak (chuckle)

    1. Tak to moje starší dcera je pravá Váha. Jak má pro rozhodnutí více možností…. trpí přímo muky pekelnými 🙂 Neví, váha, zvažuje, rozhoduje se jestli ano, nebo ne, nebo ano a snad taky ne…. Hlavně když chce být najednou na několika místech 😀 bez toho aniž by se rozkouskovala na několik kousků.

     1. A je to tu z hlediska hvězdného 😉 Já už neřeším ani tohle. Ono je to těžké, když mi začali pendlovat i s 1. podzimním dnem. Já byla hrdá na to, že jsem to stihla narodit se ještě v létě a na optání jsem ráda zahlásila, že jsem poslední panna. (tmi) A… všechno je jinak. (chuckle) Když se narodíte 22.9. večer, tak se přestanete starat. Horoskopy do novin bych hravě vymyslela i já. Kruciš, to by nebyla špatná brigáda. (rofl)

      1. Tak to já jsem zase poslední ryba na poslední zimní den, takže teď budu první jarní. Ryba. 😛

       1. Hmmm, ráda bych tě potěšila, ale mám dojem, že se sunul jen termín podzimní 🙂

     2. Já jsem prostřední střelec, a ti mají být rázní, ale občas váhám tak, že se mi to vymstí a mnou zvolená varianta je ta špatná 😀 (nebo aspoň mívám ten pocit)

 11. Ano, milá příbuzná, přesně tak to bylo – Adam s Evou si zvolili svou cestu ochutnáním zakázaného ovoce a my se teď musíme rozhodovat a volit svou cestu. Ale nemyslím, že bych byl raději, kdyby bylo vše dané a nalinkované… I když někdy… Sem tam… Nějak se nemůžu rozhodnout. (chuckle)

  1. Dyť by ses v tom tzv. ráji nudil ! (wave) Já raději poznávám a riskuju tu špatnou volbu :@

  2. Dovolím si trochu oponovat. Eva utrhla jablko, podala jej Adamovi a on se konečně najedl.

 12. Vave, ty mi se svými stopětkami připomínáš fejetony Karla Krtičky v Mlaďáku v dobách předlistopadových – taky bývaly trefou do černého a donutily člověka se nad tématem zamyslet (think) Reakce toho pejska je pro mě znakem, že je to dobře a s láskou vychovávaný pejsek, tedy ne takový „zlomený“, který cupe poslušně za páníkem a bojí se ohlédnout, aby nebylo zle. Bohužel znám pár takových zlomených (patří u nás na chalupě místním myslivcům) a je mi jich vždycky hrozně líto 🙁 A co se týká toho našeho čekání na znamení, kam dál, tak jedno takové zrovna řeším a opravdu čekám na znamení od jiných (babičky a pesů) – mám jít příští léto do tzv. předčasného důchodu v 58 letech nebo ten současný status quo ještě chvíli vydrží ? (think)

 13. Já ani nevím, jestli sem mám napsat, že Kačenka-Cibulka má dneska 5.5. první narozeniny. (f)

   1. Taky veliká gratulace od naší smečky a něco móóc dobrého k těm prvním narozkám!!!!

  1. Ale no jistě, kam jinam bys to psala?! Takže, milá cibulková Kačenko, krásné narozeniny (doufám, že Sharka vytáhne a vytáhne z tajných zásob nějaké prima primissima papáníčko)! (cat) (*)

  2. Koukala jsem včera na Kačenku a Pidikočku v jedné přepravce 🙂
   Joooo, kde jsou ty doby, když jsem dala na kolo jednu přepravku a vezla oba plyšáky na očkování (sun) Teď bych je tam asi nedokázala oba nacpat. 1) by se tam nevešli 2) by se asi zakousli (pokud opravdu není svátek, tak jsou tak metr od sebe 🙂
   Tak Kačenko, princezno mourovatá, HIP HIP HURÁ a tu pořádnou baštu si vymňoukej, kdyby chovatelka zapomněla 😉

  3. Kačenko, holčičko – všechno nejlepší, plné mističky a ruce k mazlení, ale to ty u své posluhy 😉 máš, viď? (h) (h) (h) (h)

 14. Jo, člověku prý nejvíc komplikuje život možnost volby.
  Je to pravda, ale nedala bych tuhle komplikaci ani za nic. I za cenu špatné volby.
  Vavísku, zase máš za 1.

 15. Dobrý den všem !
  Gratuluju případným oslavencům a držím palce i nadále Vojtíkovi,Shelmince,Dixie a vůbec každému,kdo to potřebuje (y) .Rozhodování je někdy opravdu problém – rozhodnout se o „něčem“ není tak těžké (i když nám to třeba změní život),ale rozhodnout o „někom“ je podstatně horší (můžeme změnit život jiné živé bytosti).
  Náhlé změny počasí mi dávají zabrat,tak se jdu potěšit Betím týdeníčkem, i když mám dojem,že při představě Xerxovic cestování mně začnou bolet kolena taky (:)) …

 16. Ano, s povelem by leckteré rozhodování bylo jednodušší. Ale rozhodne ten, co nám ho dá, vždycky dobře?

 17. Večer jsem měla radost že (rain) . Protože jsem si říkala, že když bude zataženo, že ráno nebude takový mráz jako byl ráno. Chyba – vyjasnilo se a mokré květy jabloní, višní, rododendronů, tulipánů… jsou opět pokryté vrstvou ledu. (sun) se už snaží, kam dosáhnou paprsky, je odledováno, ale ve stínu je ještě ledové království… Asi blůmy a jablíčka nebudou…

  1. Pokud to bylo opravdu mokré a je to obalené ledem, tak to přežije, led funguje jako izolace. Horší je jinovatka. to pak zmrzne samotný květ. Dokonce se v mrazu se doporučuje kvetoucí stromy postříkat vodou. Alepoň to takhle dělají v Kalifornii, když přijdou jarní mrazy.

 18. A když ten povel nepřijde, tak vždycky může být rozhodnutí jen dobré a to druhé. Až k tomu známému ..kdybysem to bejval věděl tak bysem sem bejval nechodil… Kolikrát za život člověk musí volit a kolikrát by raději splnil úkol. A kolikrát musí volit, i když jeho volba může jiného poškodit. Jak by to bylo krásné vědět, co se stane když……

  1. hele nepřipomínej mi Knoflíkovou válku. Nedávno sem to viděl znovu a brečel na konci jako želva, stejně jako kdysi.
   Proč mi to nebere odpověď na součet 5+7= tucet? Co máte proti tuctu?

 19. Hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Ano – možnost volby je někdy „za trest“ Ale zase je fajn, když se naše volba povede (nod) – hned je o důvod k úsměvu 🙂 víc. A úsměvů není nikdy dost (wait)

  1. měla bych velkou prosbu. Hodně jsi psala o cestování se psem do zahraničí, nedaří se mi články najít.
   Mohla bys mě, prosím, nasměrovat. A ještě bych měla několik dotazů, můžu napsat mail? Děkuji moc

    1. Děkuji moc, adresu máš na Hadech?
     Pojedeme na delší dobu, mimo Evropu.
     Bobeš zůstane doma, ale povezeme štěně, stejnou rasu

      1. Ygo – vedle… Nejedeme si pro nový přírůstek, ale na nějakou dobu se stěhujeme. A protože Bobeš je pes rodinný a zůstavším doma by bylo smutno,tak jsem budeme mít dalšího pejska -hádej jakého :-).
       Za chvilku se vymaním z pracovního kolotoče, tak nachystám krátké povídání a představení nového člena rodiny

       1. Epulko – a stěhujete se do nějaké cizokrajné a exotické destinace? Teda, pro mě je exotika už Zalaegerszek u Balatonu (chuckle) , takže cokoli mimo Českou kotlinku je pro mě Země divů. Doufám, že budeš mít stále naostro nabitý foťák a budeš fotit a psát poznatky pro nás, domasedy.

        1. Bohužel ne, máme rodinnou oslavu. A kvůlivá našemu odjezdu se nedostanu ani na Zvířetníkovské setkání. Co takhle pro vzoru Pražení udělat i Brnění, začátkem června? Abych se důstojně rozloučila

         1. Klidně ho svolej, v termínu, který se ti bude hodit. Moje přítomnost bude problematická (většinou navečer učím), ale aspoň na chvilku zaskočím 🙂

 20. Vavísku, jako vždy, vynikající postřeh, vynikající povídání, kam jen na ty nápady chodíš? Je to velká pravda, rozhodování je velmi často velmi těžké. Však už staří Číňané říkali, že nejtěžší je rozhodnout se.

 21. No jo, ono je to s tím čekáním na povel někdy složité. Mě se při čtení okamžitě vybavil (možná známý) vtip: Pán čeká u výtahu, otevřou se dveře a on vstoupí. Jenže tentokrát výtah nevyjel, pán spadne do prázdné šachty a na poslední chvíli se zachytí tyče. Visí tam a nešťastně volá „je tady někdo, kdo mi může pomoci“. Po chvíli se shora ozva mohutný hluboký hlas „Synu můj, měj víru v moc boží a pusť se tyče“. Chvilku je ticho a pak je slyšet – „je tady ještě někdo jiný, kdo by mi pomohl?“.

  Ten vtípek jsem musela napsat jako nutné odreagování, jinak jsem tu strachy celá roztřesená starostí o Dixie. Děkuji všem moc a moc za včerekší palečky, pokud můžete, držte dál. Situace je totiž dále velice vážná, ale Dixie zatím stále žije. Manžel se ráno při návratu domů u veta zastavil a směl i zajít Dixie pohladit – nijak extra prý nereagovala. Tam se dozvěděl to, co jsem psala včera, že zatím nemohou Dixie napíchnout příliš křehké žily a že to zkusí odpoledne. Ale tekutinu prý do ní po částech dostávají. „Krmnou trubici“ do krku jí také nechtěl dát, mimo jiné právě z důvodu její slabosti. Tak jsem tam pro vlastní uklidnění jela odpoledne já, poptat se, co je nového. Doktor měl jiného pacienta, ale k Dixie mne pustila jeho asistentka. Kočka ležela schoulená, pravou pacičku ofačovanou a vedly od ní hadičky. Prý se jim tentokrát podařilo žílu napíchnout a dostává tekutinu obohacenou nutným posilněním. Dixie při mém podrbání pod bradičkou 2x krátce mňoukla, ale jinak se nehýbala. Asi ani nemohla, protože pod bradou měla zasunuté takové úzké, dlouhé obrácené „U“ z železné tyčky, které vedlo přes celou hruď. To jí nejen podpíralo bradu, ale asi hlavně bránilo jejímu sklonu k pacce a případnému trhání obvazu. Vypadala jako hromádka neštěstí, ale namouvala jsem se, že „nevypadá na umření“. Nenutila jsem asistentku, aby mi řekla, zda je záblesk naděje, ale zeptala jsem se, zda to, že teď dostává přísun tekutiny a výživy je „dobrý znak“. Řekla, že jistě, že Dixina situace je stále „velice vážná“, ale psík, co leži ve vedlejší kleci je na tom s hodnotami jater ještě o hodně hůře. Teprve až zítra, nebo pozítří, až se její tělo trochu zavodní budou moci udělat další krevní rozbor, aby viděli, zda se něco změnilo. Tak se modlím, aby se toho rozboru dožila.

  Ještě minulý týden se Dixie zdála úplně v pořádku. Ale pak se najednou začala chovat „divně“, více polehávala ani nechtěla být moc venku. Při chování předla a večer spala na oblíbeném křesle, když jsme se dívali na film. V noci ale se mnou nespala na posteli, přes den v domě lehávala natažená na podlaze a o pozornost jakoby nestála. V naší ulici dávali na dům střechu, byl to rámus a Dixie vždycky byla taková křehulinka, každé „ofouknutí“ jí stresovalo. Tak jsem myslela, že jí vadí ten hluk. Jenže pak jsem si všimla, že i méně jí, nechtěla ani svoji milovanou masovou kašičku. Ale viděla jsem jí čůrat a přišlo mi, že i normálně pila. Sice jsem stále myslela, že je vystresovaná, ale to nechutenství se mi nelíbilo. Z kousku hovězího jsem vyvařila co se dalo a pak ten vývar Dixie asi 3x za den stříkla do pusy. To jí zachutnalo, dokonce se i sama trochu napila a snědla tak lžíci tuňáka z konzervy. Jenže následující den se její tělo jakoby před očima „propadlo“, Dixie najednou vypadala děsně hubená. Nikdy nebyla tlouštík, i „ve zdraví“ vážila necelá 4kg (když jí pak vážili i veta měla jen 2.5kg). Ale tady to bylo, jakoby se kůže do posledního momentu držela nad sesychajícím masem pod ní (takže nebylo nic vidět) a pak už to nešlo a „sesulo se to“. To byl ten klam, jak kočky dovedou příznaky nemocí zakrýt. Prostě Dixie najednou měla zadní kyčle vystouplé a při pohlazení ruka drncala o jednotlivé obratle. A odmítla jíst úplně. To už byl alarm a jeli jsme k veterináři. Jenže jsme si mysleli, že to bude jen nějaká viróza, nebo horečka – tu už měla 2x před lety, také vždy vypadala pohuble a apatická, ale atb. to rychle zpravily. Vet si jí tam hned nechal na odebrání krve a akutní zavodnění. Ale jeho telefonát s tou zprávou o játrech, byl opravdu nečekaný šok.

  Pitrýsku, jsem opravdu ráda, že Shelminka je na dobré cestě u uzdravení, třeba i nám se tak poštěstí. V Vojtík také bude brzy jistě silák „bezdrátovej“.

  1. Maričko (inlove) , ráno mi nešel odeslat příspěvek. Jsem ráda, že už je možné dát Dixince infúze. Snad bude zlepšování dále pokračovat, alespoň po malých krůčcích. (y) (h)

  2. Maričko stále na Dixie i na Tebe myslím a moc držím palce. (y)
   My zase léčíme očičko u Ríši – buď v něm něco má nebo se někde drápl při hře s Meldou, nevím, teče mu z něj a dělá se mu takový špunt v koutku, přivírá ho…….
   Zrzínek taky ráno vstal a šel mně pozdravit s očičkem přivřeným. Tak jsem ho odlapila a vytáhla mu z něj chlup asi 5 cm dlouhý. Už zase kouká na svět normálně.
   Ríšovi se udělal na boku obrovský strup – velikos pětikoruny. Skrz něj prorůstá srst, ale strup už se odlupuje, pod tím je docela živá tkáň, sypu penicilínovým práškem, ale vet nás asi zase nemine. Vůbec nevím, co to je. Když to bylo maličké, myslela jsem si, že se škrábli při hře. Pak jsem usoudila, že to může být po injekci, ale to taky nevypadá, bolí ho to, když se snažím strup uvolnit, my snad nebudeme mít nikdy klid!

   1. a nevydrbává si to sám? může ho něco svědit..ach jo..
    držím Dixie,držím Ríšovi… (y) (y)

  3. Maričko – včera jsem si opět prohlížela tvá alba se zvířátky, abych si Dixie připoměla – je krásná. Určitě to, že se podařilo napíchnout žílu a dodávat tělu infuzí tekutiny a výživu, je dobrým znamením. Myslím na vás a věřím, že bude nakonec dobře (y) (h)

  4. Maričko je mi Dixie moc líto. Vždyť když onemocní zvířátko, je to, pro nás, zvířecí lidi, jako když onemocní dítě. Ty víš, že teď stojím s Tebou na stejné straně paluby. Že vím, jak Ti je, i když, jak jsem přesvědčena, u nás to tak dramatické není. Aspoň mě páni vetové přesvědčovali.
   Moc na Dixinku myslím. Ale tak silná čarodějnice nejsem, abych jí mohla poslat nějakou kladnou energii. Mám vás v myslí a palcodržím ( nejdou smajlíky).

  5. Maričko, je mi to moc líto, ale kočičky mívají těch devět životů, tak my tady všichni držíme palečky Dixince, aby se vše v dobré obrátilo (y) (y) (y) (y) (y) (y) (y)

  6. Držím, jak jen můžu. Vzpomínám na našeho Filipa i Bessy – v obou případech otrava – jednou z hebicidů v mulčovací kůře, podruhé (asi) otrávená myš. Doufám, že Dixie dopadne líp!

   1. A přesně to je důvod, proč chlapečky na chalupě nepustím ven a ani na půdu ne. Tam je těch návnad i možných otrávených myší někde zapadlých tolik, že to nikdy nikdo nedohledá! Raději budu za nimi dojíždět do Maršova, ono stačí, že furt řešíme jiné neduhy!

  7. achjo, Maričko – moc držím Dixie palečky, aby se uzdravila… je dobře že už se ji podařilo napíchnout (h) (h) (h) (h)

  8. Maričko, mám tu vaši kočičí princeznu pořád v hlavě. (h) Abych řekla pravdu, já sleduju Mínu zrakem bedlivákem. Je jí 12 roků a poslední měsíce je z ní pěkně hlasitá velitelka. Nikdy nebyla. Teď příjde, je úplně v pohodě a otevře papulu a mňaučí na celou ulici. Ale není vystresovaná, jen hlasitá. Tak mě napadlo, jestli jí neodchází sluch. No co, tak budu mít Mínu s naslouchátkem (inlove) Maričko, myslím na vás pořád. (sun)

   1. Myslím na Dixie moc a moc, snad už se to otáčí k lepšímu (y) .
    A na všecky ostatní marody taky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN