ZVLÁŠTNÍ PSÍ ŠKOLA: Krátké Myší zpravodajství

Nedávno jsem suplovala za kolegyni v šesté a osmé třídě. V obou třídách jsou „děti“, které mi prošly rukama, a při práci s nimi jsem si uvědomila, že jsem v nich přeci jen nějaký kladný otisk zanechala.

Bylo to takové pohlazení po dušičce, když ti velcí kluci, kteří „nenápadně“ kouří v parku pod školou a každou chvíli přivádějí učitele k lehkému šílenství svými kousky, mi řekli, že by chtěli zpátky ke mně do třídy, že to bylo moc fajn. To je pro mě ta nejkrásnější odměna, která moc pěkně pohladí po dušičce kantorově.

Proč ale píšu tohle povídání? Do šestky chodí Andrejka, která už zažila naše pravidelné výlety do pražské ZOO a při práci se mě ptala, jestli ještě pořád jezdíme do ZOO a jestli tam jezdí ta hodná teta, co s ní chodila a také ti ostatní kamarádi. Ta teta, co chodila tenkrát s Andrejkou za ruku, byla Veram a mám jí vyřídit moc pozdravů.

Chvíli jsme si povídaly, jaké to bylo a co jsme si na výletě všichni užili a kluci, kteří do naší školy přišli později, poslouchali a pak ne tiše, ale nahlas záviděli. Mám radost, že tyhle zážitky zůstávají dětem v srdíčkách a chci vám všem strašně moc poděkovat. Bez vás a vaší velké pomoci bych s Myšátky či Trpajzlíčky takovéhle výlety nemohla podnikat. I ti velikáni by s námi chtěli jezdit i teď. Myslím, že bychom už naplnili celý autobus. V každém případě na vás děti často a rády vzpomínají.

Už pár měsíců je u nás ve třídě výlet do ZOO na denním pořádku. Strašně se všichni těšíme a chystáme nějaké to překvapeníčko. Tentokrát vyrazíme do ZOO v Brně. Ještě jsme tam nebyli a Myšátka jsou děsně zvědavá, jestli tam přijdou zase nějaké tety a strejdové a taky nějací pejskové. Zuzka se neustále ptá na Bodýska a Márfíčka, tak jí vysvětluju, že ti tam nejspíš nebudou, protože je to pro ně daleko a Lucka se musí starat o nemocná zvířátka.

Protože autobusové spoje do Brna jsou hodně nacpané a museli bychom týden dopředu objednávat místenky, Kačka radila jet vlakem. Když jsem to Myšátkům řekla, nadšení nebralo konce, takže nejspíš vyrazíme mašinkou a bude o velký zážitek víc. Zatím předběžně plánujeme poslední čtvrtek v květnu – 26..5 To už by mohlo být docela pěkně. Přidáte se k nám někdo, prosím?

 Do té doby nás toho čeká ještě strašně moc zvládnout. Na příští týden jsme měli naplánovanou besídku pro maminky, ale musíme jí o týden odložit, protože mi marodí půlka třídy a nestihli bychom všechno nacvičit a připravit. Vyrobili jsme keramické srdíčkové hrnečky, v pondělí by měly být vypálené, tak jsem zvědavá, jak se povedou a jestli maminkám udělají radost.

Pomalu začínáme připravovat tradiční závěrečnou akademii. Máme rozdělanou spoustu výrobků a máme z nich velkou radost. A zase je to všechno díky vaší pomoci, protože si můžeme dovolit koupit formy na keramiku a licí hmotu, samotvrdnoucí hmotu, hodinové strojky a spoustu dalších užitečných věcí. V květnu nás čeká návštěva inspekce, tak si o tom povídáme, aby děti nebyly vykulené nebo se pro změnu nepředváděly. Snad to dobře dopadne.

Ale málem bych vám zapomněla říct, že počet Myšátek se rozrostl a už nás je devět! Přibyla Anička do první třídy a Radek do třetí. Minulý týden jsme dostali do třídy jako dárek počítač, tak jsme museli přestěhovat všechen nábytek tak, aby se nám tam stůl s počítačem vešel. Děti pomáhaly – vyndavaly ze skříněk materiál a odnášely ho a pak zase pomáhaly uklízet. Matěj zametal – lopatka a smetáček, to bylo jeho.

Křeček Bertík nám pořád dělá velkou radost a musím pochválit Myšátka, že je ještě neopustila chuť se o něj starat. Poctivě čistí akvárko i výběh, hlídají, aby měl dost vody a jídla, každou přestávku chtějí Bertíka ven, připravují mu všelijaké překážky a zkoumají, jak je chytrý, jestli přijde na to, jak vlézt na žebříček a najít únikovou cestičku z výběhu.

Musím říct, že chytrý opravdu je. Je to zdrhač a musí být pod kontrolou. Mike přinesl do školy umělohmotnou kouli, kterou má pro svého křečíka. Hned jsem jí sehnala i pro Bertíka ve větším provedení a křeček nadšeně běhá po třídě i po chodbě. Občas si doběhne na návštěvu do vedlejší třídy. Samozřejmě má Myšátka neustále za patama.

Jinak je Bertík pěkná potvůrka. Když jsem ho poprvé v kouli vypustila doma, Linda chvíli koukala, pak se rozhodla, že tu divnou věc zakousne, a když se jí to nepovedlo, aspoň na ní začala štěkat. Dostala vyhubováno, že to nesmí. Berťas tomu určitě rozuměl a od té doby se s oblibou producíruje Lindě přímo pod čumáčkem. Když Linda zhnuseně odkráčí do druhého pelíšku v ložnici, ta malá chlupatá potvůrka za ní metelí tam a zase jí rejdí kolem čumáčku. Je legrace je sledovat.

Bylo by toho k povídání ještě mnohem víc, ale nechám si něco na příště. Mějte se všichni moc krásně a moc se na vás těšíme.

 

Aktualizováno: 3.5.2011 — 23:16

85 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Myši, píši to až večer, ale jsi superúča. Je fantastické, co dokážeš do těchto dětí, které mají start do života těžší než ostatní, vložit. Jak se to na nich báječně projeví a že z nich dokáží být nakonec báječní lidé. Je to především tvá zásluha a je mi jen a jen líto, že jako doprovod do zoo bohužel sloužit nemohu. Moc a moc přeji, ať se vše daří pořád tak jak má a ať je s mmalými školáčky nejen práce, ale také hodně radosti.

 2. Hlášení č.2:

  Odpoledne jsme jeli pro Shelminku. Bohužel, měla jsi Dede pravdu. Je to velice těžký zánět střev a žaludku. Říkal pan doktor (ten mladší), že takový případ ještě neviděl, s tak prudkým a ….. Teď už je malá lepší. Už má „živá“ očenka a měla radost, že nás vidí. Je neustále připojena na kapačce. Leží v boxu (ty mají nové, takový třípatrový pětibox z bílého plastu, takže je vidět, jak je úzkostlivě čistý), má pod sebou dečku co ji hřeje, aby se nanachladla, protože je stále mokrá. Popisovat detailně nebudu, protože na takovém onemocnění není nic hezkého. Bohužel, příčin onemocnění může být víc, takže nelze nic vyloučit. Ale viroza prý to není. Shelminku nám pan doktor dal jen na chviličku na pomazlení a aby se trošinku protáhla. Museli jsme ji tam nechat přes noc. Je to lepší, aby léčba probíhala plynule, než abychom ji brali domů a ráno ji tam vezli. Jenom mi málem vyrazilo slzy do očí, když jsem ji vedla zpět, tak zoufale objala předními pacenkami mistříčkovy nohy, jako malé dítko. Chudinka malinká, poprve v životě bude, přes noc sama. Nejen, že tam nebudeme my, ale není tam žádné jiné zvířátko.
  Krevní test je v pořádku, játra ani ledviny nejsou postiženy a to je důležité. Při testu štítné žlázy byly zjištěny podstatně nižší hodnoty. Takže, sotva poléčí bříško, bude následovvat léčba ŠŽ.

  Tak prosím, lidi, držte ty palce dál. A děkuji všem, kteří již drží. Mile mě překvapilo, kolik má Shelminka příznivců.

  1. Chudinka zřvíratek (dog) Držím (y) jakož i všem co to potřebují, občas ani nestačí (y )

  2. Ty víš, že tvoje holky mi jsou drahé a Shelmince přeju, ať dnešní noc v klidu prospinká a ať si ji zítra už budeš moci vzít domů. Jo – a hlavně, ať ten zánět co nejdřív ustoupí.

  3. Pitrýsku, děkuju za zprávu, už jsem jako na trní. Momentálně probíhá několik krizovek, tak je určitě dobře vědět, že Šelminka má živější očka a skvělou péči. Udělali jste moc dobře, že jste ji nechali v nemocnici přes noc, zbytečně by mohla prochladnout a taky rozruch s ostatními zvířátky by ji mohl zbytečně unavit. Tohle je určitě to nejlepší, co jste mohli udělat, protože to urychlí uzdravování. Myslím na vás dál a držím palce a Tebe objímám, drž se! (h)

  4. Chudinka Shelminka, mohl by jí malej Štětinka povyprávět, že to v nemocnici sice není příjemný, ale že jí tam vyléčej!
   Držím (y) (h) (y) (h)

  5. Pitrýsku, myslím na Vás, Shelminky mi je moc líto, přeji aby už bylo jen a jen líp, hladím pejsinku a Tebe držím za tlapku.

  6. Moc moc držím (y), jakož i kočičce Dixie od Maričky a všem ostatním, kteří to potřebují. Už je to sice dávno, co jsem musela nechat Denyho týden v nemocnici, ale vím jaké to je, když najednou doma zvířátko chybí. (h)

  7. Šelmičko Shelminko, řekla bych, že to nejhorší už máš za sebou – už se ví, co tě trápí. Přeju tobě i pánečkům a ostatním spolubydlícím, abyste brzo mohli zas normálně existovat.

  8. Pitrysku: drzela jsem palce cely den, chudince fousate male. Snad je dobre, ze nic zasadniho na krevnich testech nenasli. Tak doufam, ze ji bude zitra lip. (h)

  9. Pitrýsku, taky se přidávám s držením palců, pozdě, ale o to usilovněji. Chudinka malá. (h)

  10. Věřím, že teď už je Shelminka na dobré cestě – asi to chvíli potrvá, než se jí úplně vrátí síly (a během rekonvalescence se nejspíš úspěšně rozmazlí 🙂 ), ale ona to holka zvládne. A na tu štítnou žlázu by snad měly vyzrát tabletky… Tak držím (inlove)

  11. Pitrýsku, držím pevně! Hlavně že už se Shelminka lepší a že jste se o tom přesvědčili na vlastní oči. Neboj, určitě je unavená, tak noc prospí a zítra s vámi pofrčí domů. A s nedostatečnou činností štítné žlázy je to nejspíš jako u lidí, měly by to vyřešit prášky. Kdysi mi řekl jeden pan doktor, že kdyby měl mít nějaký zdravotní problém, vybral by si štítnou žlázu. 🙂 Prostě se nesmí zapomenout pravidelně slupnout prášek – a o to už se Shelmince postaráš.

 3. Omylem jsem dala poděkování dolů, takže ještě jednou sem. Moc vám všem děkuju za milé komentáře a chválu. Nemyslím, že bych si jí až tak moc zasloužila. Dělám jen to, co mám a co mě baví. Je mi při tom dobře, zapomínám na všechny ostatní starosti a děti mi dodávají spoustu energie a chuti do života. Bez vaší pomoci bych toho s dětmi nemohla dělat zdaleka tolik, takže na spokojenosti Myšátek máte lví podíl a i vy jim zůstáváte v srdíčkách. Moc vám všem za to děkuju.

 4. Tak jsem si, konečně přečetla Myščino hlášení.
  Děvče, Ty jsi přírodní úkaz. Jak šťastné musí být děti, které se do tvé třídy dostaly. Datum si značím a pokud se nic nezhatí, ráda bych se přidala. V Zoo jsem byla naposledy před asi čtyřiceti lety. Tak aspoň bych také omrkla, jaké je to tam teď.
  Tak doufám, že všechno, dárečky i besídka dobře dopadne a ten poslední květnový čtvrtek bude sliuníčko mít úsměv od ucha k uchu.

 5. Zdravím úžasnou Myš i malá Myšata a lituji Lindu, že ji na stará kolena zlobí křeček :-)) Jo a Quidošova Myška už přišla o čumáček…

   1. To nevadí, hlavně že máš míry a uděláš ji až se tahle úplně rozpadne… 🙂 🙂

 6. Škoda že jedete do Brna i když to bude pro děti zážitek. Až budete pořádat jakoukoliv akci v Praze hlásím se jako doprovázející teta. Už jednou jsem Ti psala že mám syna v ústavu v Neveklově a proto jem s těmito dětmi moc ráda a už dopředu se na Vás všechny těším . Pohlazení myšátků posílá teta Marta

  1. Marto, děkuju, do Prahy pojedeme nejspíš zase na podzim, většinou jezdíme koncem září. Taky se těším.

 7. Myško, ty jsi přímo přírodní úkaz, takové vtělení Komenského představ. (chuckle) Vůbec se nedivím, že odrostlejší myšátka vzpomínají – díky tobě mají opravdu na co. (h) Naprosto tě obdivuji a přeji krásný výlet do ZOO.

  1. Milý jiný, já to s tím přírodním úkazem na Myščinu adresu neopsala. To bylo přímo z mké hlavy. Takže, patrně něco na tom, že naše Myš je zázrak, bude.

 8. Tak konečně jsem tu. Internet začal fungovat a tak vám můžu moc poděkovat a říct vám, že se na vás všechny moc těšíme. Superžena zcela určitě nejsem, někdy toho mám odpoledne až nad hlavu a spala bych, jenže na mě čekají další povstalci. Ale mám radost, protože z mých doučovantů se všichni dostali na školy, jeden dokonce na dvě a teď má chudák zamotanou hlavu a koumá, na kterou nastoupit.Myšátka moc pozdravují tety a strejdy.

  1. Ahóóój, zdravím Tebe, zdravím Myšátka, zdravím Andrejku…
   (hug) (heidy) (f) (h) (f) (heidy) (hug)

 9. Milá Myško, taky jsi jedním z těch, před kterým by všichni měli povinně smekat (h) Já si píšu datum taky do diáře, ale prosím o sdělení, kdy budete v Brně, resp. asi bych si vyšetřila čas až přímo do ZOO….

 10. milá Myško, my to tady všichni víme už dávno, že jsi skvělá úča, takže není divu, že v dětech zanecháváš nesmazatelný otisk (h) (h) (h) … ať se vám výlet podaří (y) (sun) (dance)

 11. Moc pozdravů Myši a devíti myšátkům. 🙂 Na takovou úču se nezapomene po celý život. Že jsi skvělá úča, víme už dlouho. Budu na vás vzpomínat a představovat si, jak se máte báječně. (sun)

 12. Milá Myško, já jsem přesvědčená, že ne jen nějaký kladný otisk, ale pořádně velký a trvalý otisk a to je moc dobře a pro ty děti je to moc důležité. Ani se Ti nedá dost poděkovat, slova jsou málo…
  Užijte si to jak ve vlaku, tak v ZOO. Škoda, že se mi nikdy nehodil termín, když jste byli v Praze, ráda bych děti poznala, ale třeba někdy příště…

 13. Myši, omlouvám se, ale musím jednu info mimo téma:

  Všem spřáteleným Zvířetníčkům hlásím a o palcodržnu prosím. Právě jsem se vrátila z kliniky. Shelminka je uložena v boxu a je na kapačkách. Krev na testy je odebrána a test štítné žlázy se bude dělat odpoledne. Pro malučkou si mám přijet až k večeru.
  Teď jdu spát, protože jsem, po probdělé noci, jako „mignutá klackem“.
  Předem děkuji všem, kteří na nás, s účastí, vzpomenou.

  Večer si přečtu co nového s Vojtíkem a ostatními marody. Doufám, že se zlepšují a „drát v noci spal“.

  Vypadá to, že, pokud se nepotvrdí nějaká viroza, bude mě na Pouzdřanském stepování doprovázet jiná z mých dvorních dam. Třeba Týnečka.

  1. A jejda – holčička naše malinkatá. Myslím na ni i na tebe – holky, nedejte se! (y) (y) (h) (h)

  2. Tedy, dva dny tu nejsem a takové jobovky!!! Tož honem, honem držím pro Shelminku i všechny ostatní potřebné (y) (y) (y) (y) (y) (y) (y)

  3. Pitrýsku, moc na Vás myslím. Vím, jaké to je, mít psíka v „nepřátelském“ a cizím prostředí vet. kliniky. Pevně věřím, že Šelmička bude bojovat jako šelma a uzdraví se!
   p.s.: Vojtík spal celou noc nehnutě s rukou tak, jak jsem mu ji večer polštáři podepřela.

  4. Pitrýsku (inlove) , samozřejmě držím a moc doufám, že se potvrdí viróza – opravdu to vypadá podobně jako to, co mi řádilo mezi psy. Ona je maličká, takže to vyčerpání přichází rychleji, ale infuze by jí měly postavit na nožky. (h)

  5. Pitrýsku, Shelminka to zvládne, neboj. U malých pejsků je to jako u malých dětí- dehydratace nastupuje rychleji.

 14. Nejenom že mi nejdou smajlíci, ale nepodařilo se mi ani odeslat!
  Ve zkratce znovu – neslibuju, ale uvažuju. Nabízím bígla – mazlivý, nechá se dítětem vést, za drobný úplatek i povelovat.

  1. Tohle skřetovi slibuju taky 😀 že ji vrazim prvnímu procházejícímu do ruky a nazdar 😀

 15. Milá Myško, moc děkuji za krásné povídání a že pozdravuji všechny Trpaslíčky! Zatím jsem se s nimi měla možnost seznámit jen prostřednictvím jejich výrobků na Setkáních a nebude tomu jinak i tentokrát – bohužel práve v termínu vaší návštěvy Brna bude můj choť na operaci páteře – nebyla bych tudíž dobrou společnicí…
  Doufám však, že se vám brněnská Zoo zalíbí a že se tam někdy v budoucnu setkáme. Nebo někde jinde – nádherná a úžasná je Zoo v Lešné, také v Ostravě stojí za vidění a mají tam teď malá slůňátka (Luzy s malou Emčou by určitě byly báječné průvodkyně)…

   1. Ano, to je pravda, ale Myš s Trpaslíčky by tam mohla… 🙂
    Spíš jsem přemýšlela, že by to Trpaslíčkům přineslo nové podněty – pejsky už celkem dobře znají, ale vidět zblízka a často si i moci sáhnout na jiná zvířátka, to by bylo asi něco nového, co by je také mohlo obohatit… (sun)

    1. To máš pravdu Alčo, ale obávám se, že cesta by byla pro Myšátka už neúnosně dlouhá. Já si myslím, že to Brno bude pro ně něco nového – přece jenom, pojedou vlakem, projdou podzemím, svezou se šalinó (a to jinde nemají (chuckle) ) a brněnská ZOO je něco jiného než pražská – není tak výstavní ani tak veliká, ale je tam taky dost k vidění. No – a potkají se s novýma zvířetnickáma tetkama – jenom doufám, že nám taky zatančí jako těm pražským (clap) .

      1. To by byl pěkný pořádek – v Praze tanec, v Brně nic (a Ostravě se vyhnete). (chuckle)
       S tou Ostravou bych si to 2x rozmyslel, máme tady orloj, Loutkové divadlo s vlastní scénou, ZOO i Dinopark – a můžete i přiletět letadlem – to by se Myšátkům určitě líbilo). 8-|

       1. O tom nepochybuju, ale bohužel nejsme z prezidentské kanceláře, abychom si to mohli dovolit. To by se mimochodem líbilo i mně. V Ostravě jsem nikdy nebyla a takových atrakcí … těžko se odolává.

 16. Ach jo, zase jsem odeslala komentář moc rychle po sobě! přitom to byl dneska první! Už mě to nebaví opakovat, bylo to moc dlouhý. Proč už nefunguje to, že když se člověk vrátil v IE o stránku zpět, tak tam komentář zůstal???

 17. Hezký den všem!
  Budu držet palce Myšce a Myšátkům,aby se výlet podařil a počasí rovněž – zatím držím palce všem marodům,aby se uzdravili!
  Myško,není divu,že děti vzpomínají na učení s Tebou – tvá obětavost,laskavost a skvělé nápady musí v dětech nechat stopu.Podrbej za mně Lindušku a ať jí krečík moc nezlobí (inlove) !

 18. Milá Myši – už jsem si říkala, kdypak do ZOO vyrazíme?! Hmm hmmm – takže devět myšat – jestli jsem to tak nějak netušila, že vás bude jako … myší (chuckle). Mám zapsáno v kalendáři a moc moc se na vás těším.

  Jo – cesta vlakem bude pro myšátka velké dobrodružství, kdepak autobus, vlak je to pravé vozítko na výlet.

  A vůbec, milá Myši, ty jsi ta pančelka, na kterou se vzpomíná s láskou a tvoje děti si tě ponesou v srdíčku celý život.

   1. Těšíme se. Řekla jsem dětem, co pejsků se za námi chystá a teď už s nima nevydržím vůbec. Už se dohadují, kdo kterého povede na vodítku.

 19. Nazdar Myšátka,
  moc ráda bych Vás doprovodila do ZOO, ale zrovna ten den vezu manžela (ochrnutý po CMP) k zubaři. Dopoledne. Pokud se zdržíte, ráda za Vámi do ZOO dojedu i s choďačkou Ájou (roční, velmi hodná fenka) a oříškou Bárou a aspoň chvilku potěšíme děti.
  Budete-li mít zájem ozvěte se. Alice

  1. Jejda, zájem je vždycky. Je spíš na vás, jestli budete mít sílu na takovou smečku Myšat.

 20. Milá Myško (inlove) , tvoje ředitelka si nejspíš myslí, že jsi Superžena – devět Myšátek a bez pomoci! Ale ty jsi víc – ty máš srdce veliké jako svět a tvoje Myšátka tak zkrátka nepřijdou. (h) A že děti vzpomínají? No, kdo by nevzpomínal – takový čas, jako u tebe, hned tak nezažijou. Přeju nádherný výlet a samé skvělé zážitky. (sun)

  1. Tu sa s dovolením prilepím a dodám, že Myška celkom nepochybne JE superžena.
   A škrečok Bertík je sfarbením aj výrazom úplne ako jeden z mojich, zvaný Krtko, ale to nebol až taký zdrhač, skôr taký malý truhlík – trdlík bojazlivý, ale tiež ma držal v strehu a v pozore (už je dlho za dúhou …).
   Pekný deň všetkým, idem procesovať.

   1. Děti Bertíkovi taky občas říkají Krteček, Zuzanka na mně loudí pro Bertíka ušít kalhotky. jinak je to mazel velké části mých kolegyň, po příchodu se chodí za Bertíkem pomazlit.

 21. Milá Myš s myšátkami, krásne počasie na výletenie a dobrú náladu k tomu želám a OBDIVUJEM! (h)

 22. Moc pozdravů od Krejga, Mařenky a Bubíčka pro Myšátka Speciální pozdravení pro paní učitelku Myš! 🙂
  Ať se vám výlet do Zoo parádně vydaří. :))

 23. Hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům a Myšátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Myško – krásné hlášení (nod) Pohlaď Lindu – má to těžký, takovou potvůrku, v kouli schovanou, jí nasadí před čeníšek…

  1. Moc vám všem děkuju za milé komentáře a chválu. Nemyslím, že bych si jí až tak moc zasloužila. Dělám jen to, co mám a co mě baví. Je mi při tom dobře, zapomínám na všechny ostatní starosti a děti mi dodávají spoustu energie a chuti do života. Bez vaší pomoci bych toho s dětmi nemohla dělat zdaleka tolik, takže na spokojenosti Myšátek máte lví podíl a i vy jim zůstáváte v srdíčkách. Moc vám všem za to děkuju.

 24. Mávám do Myší třídě Myšce i Myšátkům. (h)
  Poslední dobou mi nevycházela ZOO v Praze a teď je pro mě Brno daleko. Tak na vás budu alespoň myslet a držet palce na počasí. A budu doufat, že na podzim se zase podíváte do Prahy. 🙂
  Přeju všem krásný den. (h)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN