KOČKY: Opuštěné kočky hledají nový domov: pomůžete?

Chcete udělat něco užitečné a zároveň prožít zajímavé chvíle ve společnosti zvířat? Přijďte v neděli 8. května 2011 od 10 do 17 hodin do Chvalské tvrze v Praze – Horních Počernicích. Koná se zde Výstava pro kočku – jarní umísťovací výstava opuštěných koček.

Cíl výstavy je stejný jako v minulých letech: najít nový domov pro co největší počet koček a shromáždit krmení pro ta zvířata – na podzim to jsou hlavně nechtěná koťata -, která se dostanou do péče útulků a ochranářských organizací dostanou.

Proto je také vstupenkou na výstavu konzerva krmení pro kočky. Tu si lze koupit přímo na místě.

Výstavy se zúčastní opět zhruba deset útulků z celé republiky, které se zde pokusí najít nové majitele pro co největší počet koček a také několik psů.

Na výstavu se dostanete autobusy ze stanice metra Černý most, zastávka se jmenuje Chvaly.

Když uvažujete o kočičce…                             

Obzvlášť vítání jsou na umisťovací výstavě ti, kteří uvažují o osvojení kočky nebo psa. Pro ně jsou jistě důležité informace, že na výstavu mohou jen zvířata, která projdou veterinární prohlídkou, musejí být očkovaná, odčervená a kočky a kocouři starší osmi měsíců také kastrovaní.

Pořídíte-li si proto kočku na této výstavě, máte mnohem větší jistotu, že si s ní budete užívat hlazení a mazlení, nikoli běhání po doktorech. Veterinární péče ale není právě nejlevnější. Z tohoto důvodu také útulky vybírají od nových majitelů příspěvek na provedené veterinární úkony.

Pomoci kočkám však mohou i ti, kteří si domů zvíře nechtějí nebo nemohou odnést. Na místě budou opět charitativní obchůdky, kde si lze pořídit trička, pohledy a dárkové předměty s kočičí tématikou. Veškerý výtěžek putuje ve prospěch útulkových zvířat.

Aktualizováno: 3.5.2011 — 23:23

11 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Jako vždy beru pár konzerv a jdu. A jako vždy budu určitě zase potřebovat pár pěkných kočičích triček z obchůdku :-).

  1. Definitivně na hory nejedu, je mi zima tady, natož tam! Až se to umoudří, tak vyrazím zase na delší víkend aspoň do půlky týdne.
   Takže přijdu na výstavu s krmením a s nějakou kačkou na tričko nebo na nějaký hezký suvenýrek.
   Tapuz, jestli jdeš, můžeme se tam sejít!

   1. Karolíno, jestli to vyjde, tak moc ráda. Půjdu tam určitě dopoledne, nevím, jestli se mi podaří přijít hned na desátou, ale tak nejpozději do půl jedenácté určitě. Budeš tam někdy v tu dobu? Vždycky tak hodinku mi trvá, než oběhnu klece a prohlédnu si chlupáče a než okouknu krámky.
    Jestli tam budou, chci taky pozdravit kočkodámy z hodonínského útulku, odkud máme kočičku Rozárku.

    1. Já tam budu už v 10.00. Pak mám nějaké povinnosti, takže 2 hodinky a jedu. Tel. na mne je na hadech. Ráda Tě uvidím.

 2. Mám to coby kočkou dohodil (sádrovou, pochopitelně!). Šla bych, pokud nepojedu ven.

 3. Máme to hodně z ruky (jižní Morava), tak aspoň držíme palce všem kočičkám a děkujeme za ně všem pilným organizátorkám
  (taky máte ten pocit, že v oblasti „zvířecí charity“ je převaha dobrých duší ženského pokolení?).

  1. Jednou jsme se bavily ( s Alex nebo YGou?), proč je třeba kolem koní tolik děvčat a žen. Odpověď byla, že kolem zvířátek je víc práce než zábavy. A na ni jsou ženské připravenější. Takže, proto je v charitě víc žen. Ale muži, kteří se zapojí jsou (byť potajmu) obdivováni a hýčkáni.

   Také pro nás je návštěva kočiček hodně z ruky. A tak se budu pouze v duchu pyšnit, že jeden nalezeneček už u nás je. Myslím, že Mňouk Jiljí bude mávat packou za hory a lesy, aby se hodně žvižátek dostalo hodným lidem.
   Dnes je chudinek jako ztracený. Chybí mu jeho parťačka Shelminka se kterou si rád hraje. Honí se po celéím domečku, přepadá pejsku ze zálohy a pořádají řeckořímské zápasy. Tak se kompenzuje tím, že právě ohryzává mistříčkovu ruku.

  1. (fubar) Tobě se, milý jinýHonzo, fakt zdá, že těch kocourů mám málo na starosti s transportem??????? (sweat)
   Ne, CD má přísný zákaz, ale podívat bych se šla, pokud nepojedu ven do svého sněhového království (máme prý poctivých 20 cm). :@

   1. Já to myslel dobře. (chuckle) Tak, jak to navrhla YGA. A teď mizím, než mě něčím praštíš. (rofl) (rofl) (rofl)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN