105×148: Ocenění

Cestou z práce jsem přemýšlela nad tím, zda se mám ve dnešní sto pětce vrátit k Velikonocům, pokusit se napsat něco o emancipaci mužů či se snad vrhnout na první máj a rozkvetlé stromy. Doma jsem ale narazila na internetu na zprávu, že Jarda Jágr dostane zítra (ve středu) cenu Mezinárodního olympijského výboru „Sport – inspirace pro mládež“, která mu bude udělena na základě návrhu Českého olympijského výboru za příkladný přístup k reprezentaci. Zaujalo mě to.

Jsem velmi pasivní sportovec a nemám žádný sport, kterému bych výrazně fandila. Jsou ale sportovní odvětví a disciplíny, která sleduji alespoň v době vrcholných soutěží. Třeba krasobruslení, skoky a běhy na lyžích, občas lehkou atletiku, tenis, sportovní gymnastiku – a především a zejména lední hokej.

Asi bych nemusela být ani takový hokejový fanda, jakým jsem, abych jméno Jarda Jágr znala. Ale kdybych hokej alespoň trochu nesledovala, možná bych nevěděla, že si tuto cenu opravdu zaslouží. Vždycky se mi líbilo, že i když je světově známou sportovní hvězdou, dokáže všechen svůj um podřídit potřebám týmu. Prožil víc polovinu svého života v zahraničí, ale vždy byl a je neokázalým vlastencem. Vždycky považoval svou účast v reprezentačním týmu za svou čest a v turnajích pokračoval, i když byl zraněný. Dokáže zvednout morálku reprezentační týmu dokonce i v době, kdy v něm není.

Svět sportu je pro mě občas nepochopitelný. Sport se (nejen) ve své vrcholové podobě někdy stává až nemravným; je v něm (v některých disciplínách) moc peněz a proto moc dopingu, sport jako zábava, jako prostředek na měření sil a dovedností naprosto ztrácí smysl.

Ale Jarda Jágr je pro mě člověk, který se sportu věnuje poctivě. Tu cenu si určitě zaslouží. A ocenění si podle mého zaslouží i Český olympijský výbor – bohužel u nás není obvyklé, aby různé sportovní svazy a výbory podporovaly či chválily své nejlepší sportovce.

Vlastně … chválit a oceňovat dobré není obvyklé nejen ve sportu. A je to velká škoda. Pro nás všechny.

P. S.  Za pár dnů začne hokejové mistrovství světa. Tak doufám, že během něj a po něm budu mít co chválit.  🙂

Aktualizováno: 27.4.2011 — 10:09

151 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. A všem potřebným lidičkám i zvířátkům držím palečky. Já sem to četla vesměs se zpožděním, tak aspoň takhle všem. V hlavě mi sedí 4 aktuálně potřební, tak snad jsem na někoho nezapomněla. (y) (y) (y) (y)

 2. Ono je to s tím chválením fakt těžký. Snažím se, ale vychovaná v tom nejsem.
  A naopak mi někdy dělá problém na výraznější chválu přiměřeně reagovat (vždycky mě prvně napadne, jestli si ze mne dotyčný nedělá srandičky 😛 )

  1. Já mám po chvále tendenci se omlouvat a vysvětlovat, že vlastně není vůbec co chválit. Taky to neumím, ani chválit ani chválu přijímat.
   Teda Rysíka chválíme pořád, to se strašně snažím. S MLP to jde někdy tak, někdy onak, ale taky se snažím. U něj mám ten blbej pocit, že je třeba za jednu věc pochválit a za tři jiný vynadat, jak to dělá moje máma. Tak se snažím to dělit do dávek, nejdřív chválím a pak dám pauzu, aby to vynadání nebylo jedním vrzem s pochvalou. Njn, měla jsem náročné rodiče a teď to dělám taky. Musím si pořád opakovat, jak je Rysík vlastně skvělý a dokonalý, abych se přenesla přes to jeho občasné šprajcnutí. Naštěstí máme babi a dědu co jsou z něj uplně unešení (ona i ta moje máma, ale ona to neumí tak dát najevo) a rysí sestřenky a bratrance o něco málo mladší, aby bylo vidět, jak je opravdu děsně hodné dítko. Ale tam je to podle mě stále dáno tím, byť nevelkým, věkovým rozdílem. Dobře si pamatuju, že před čtyřmi měsíci byla domluva o dost horší. On je před nimi pořád o ten krok napřed a tudíž zvladatelnější.

   1. Chval ho, je moc užitečný, když se to naučí – dávat i přijímat. A navíc si to určitě zaslouží 🙂

 3. Lidi, mám příšerný pocit, teď se tu mihnul brácha, tlemil se jak na slunce, nechtěl ani kafe ani jídlo ani nic a po pár minutách zas šel. Takže proč tu vůbec byl?

  Mám příšerné tušení, že byl trochu zfetovanej – a že šel někam, odkud se vrátit nemusí, ale je to jen tušení. Na marjánku a kokíky je fakt dost starej.
  Netuším, co dělat. Jeho syn daleko, nikoho jiného nemá, třeba jsem nevychytala nějaké sebevražedné myšlenky? Jenže se tvářil tak spokojeně a vyprávěl mi o přítelkyni. Až kecal.
  NO jsem úplně zmatená – cejtím tragédii – cejtím blbě? Co bych tak mohla dělat, když přítelkyně leží v nemocce na kapačkách?
  Nelíbí se mi to, mám mrazení.

  Zavolala jsem mu, dovolala jsem se, optala jsem se, jestli si nic neudělá, tvrdil, že ne, a smál se, ale byl to divný rozhovor. Fakt se mi to nelíbí.

   1. Tuhle loni: jsem v noci vybagrovala ségru a jejího muže (myslím fakt ve tři v noci!) a požadovala jsem po nich telefony na druhou ségru a druhého muže.
    Ty telefony jsem mimochodem v telefonu měla, akorát ne pod příjmením.
    Zdálo se mi, že jim vybuchne kotel, a všechny, včetně malého prasynovečka, to zabije.

    Nic se nestalo, nic nevybuchlo, jsem trochu za troubu, ale! – ségry se na mne ani moc nezlobily, protože jedna z nich měla podobné „vidění“ kdysi také a donutila svého syna spát týden mimo pokoj, do kterého mělo to auto narazit…

    Možná to bylo to, co pomohlo – to se naštěstí nedozvíme…

   2. Donutila jsem bráchu, aby se tu znovu stavil.
    Přehodnocuji diagnózu – on není v depce, on je zamilovanej a bude to muset vysvětlit té ženě, která už 30 let bojuje s rakovinami, s kterou jakoby měsíce chodí, což je vlastně podobně strašné.
    Zas jsem to napsala kostrbatě. Aspoň se nechce zabít, to ostatní nějak vyřešíme.

  1. Jani, neboj! 🙂 (h) Brácha je určitě jenom opilý jarem a všechno bude v pořádku. (nod)

   1. Už jsem to pochopila – takže teď jsem ve stádiu nasranosti: I když jsem mu to zaplatila, nebere léky na tlak, nevyzvedl si je. Radši si za ty peníze koupil něco iného. Fakt mne z něj bolí srdce – ale to není můj syn, to nemůžu řídit.

    1. v tomhle věku lásková by už nebyl uřiditelnej ani syn :D, za tohle nejsi odpovědná, nech svý srdíčko v pohovu a pozdrav trio kočičí , měj se dobře „radilka“

 4. Děkuju vám všem za komentáře a za podnět k dalším úvahám. (h)

  Hodně jsem přemýšlela o tom, co psala Karolína, Pů a ostatní. Určitě je sport hodně pokažený penězi a dopingem, ale určitě je (celkově) mnohem víc poctivých sportovců, které to baví, kteří dřou a férově závodí. A to na všech úrovních. Oni zaslouží obdiv dvojnásobný, protože soupeřit s nadopovanými takysportovci musí být pro ně hrozně těžké.

  Ne, nemůžu kvůli pochybným praktikám a lidem zavrhnout sportovce a sport jako takový. To je něco podobného jako včera – kvůli špatné zkušenosti přece nelze nenávidět cyklisty.

  A když už jsme u těch pochval a ocenění – jste skvělí, já napíšu něco, co mě momentálně napadne, ale vy to vždycky dotáhnete, povýšíte, rozšíříte a obohatíte mě . Děkuju vám. (h)

  1. Díky za krásné psaní, člověk by měl umět vždycky vybírat z vlastností druhých lidí ty, pro které je lze ocenit.
   (wave)

   1. Milá Helčo (h) , kdybych už Tě neviděla do odletu, tak Ti radši už teď popřeju klidnou cestu a v Americe dobré lidi v práci i v soukromí. A ať se Ti tam libí a moc nestejská. A kdyby jo, tak přiběhni do téhle hospůdky. Tady sedávají lidi, se kterými Ti smutno nebude. 🙂

  2. Opet tema k zamysleni. Treba v praci vidim, jak nekoho pochvalit za dobre odvedenou praci ma moc veliky vyznam. Anebo nepochvalit ma demoralizujici vliv. No, ale pak jsou situace, jako s mym prednostou, kdy chvalit se musi furt a vydatne. A kdyz obcas zapomenu, tak se pochvali sam. 🙂

 5. Aido, pošlu Ti odkaz mailem. Doufám jen, že jsem ho neumístila někam do uzavřené části.

  1. Je to v sekci Neveřejné / složka Pomoc. Umístila jsem to tam, kde jsme řešili pomoc pro Li, ale teď nevím, zda tam mají všichni přístup. Napíši radši Bedě.

    1. i kdepak, ty to přece umíš!!! jen se ti mezitím zanořilo to, jak jsme téma zakládaly (inlove)

    2. já mám dneska oči z kašparovy krávy. Prosím mohu poprosit o nasměrování, případně zpřístupnění. Děkuji

     1. Já se taky hlásím. Přitom do oblasti, kde se organizovala pomoc pro Li jsem určitě mohla. Vždyť jsme byli stavět plot i střechu. Tam je poslední příspěvek v létě.

      1. Ona pak byla ještě jedna pomoc – v nemoci. Z etických důvodů to téma nebylo úplně otevřené.

 6. Já mám dotaz k Hadopasům. Již před dlouhou dobou jsem prosila o přístup, ale asi se to nějak nepovedlo, odpověď zpět nedošla. Teď jsem vlezla jen tak na ofic. stránku přes klik tady, ale ta infa tam jsou s opravdou starými daty…tak jsem trochu zmatená…

  1. Smajlíci se vkládat nedají, odporují nám všem, klídek! – když si ale najedeš šipkou na smajlík, zobrazí se Ti jeho napsání – a to přepiš. U závorkových smajlíků pro jistotu udělej v textu dva prázdné úhozy před i po, nebo hrozí, že se Ti opět jen vypíšou…
   U vybraných ksichtíků závorky piš hned vedle smajlíku – bez mezerníku.

   Šmarjá – napsala jsem to dost srozumitelně?

   S Hadopasy neporadím – prostě jsem se tam kdysi přihlásila a dodnes na stejné heslo vstupuji. Nikoho jsem se neptala. Možná se hlásíš špatnou cestou?

  2. Leny, písnu Bedě. Prosím Tě, napiš mi ale nejdřív do mailu, pod jakým nickem a s jakým mailem ses tam zaregistrovala, nenašla jsem Tě v seznamu uživatelů. To je totiž krok číslo jedna, musíš se tam zaregistrovat, a pak můžeš dostat další práva.

 7. Vavílko?
  Je to strašný, ale mám eště třetí nápad. (happy)
  Hadopasi, strana 2.

  1. Beru, po procházce ke kontejnerům, zpět nápad 3. (ony by si záviděly) a vracím do hry nápad 2.

   1. Lásková, jsi kouzelně akční a přemějšlivá – jestli Ty ses nějak od Babetky nenakazila. :* (hug) (h)

    1. Než jsem šla ke kontejnerům se čtyřmi taškami (čistím spíž a mezitím jak debil myju sklenice od nálepek, abych je vyhazovala ČISTÉ), obhlédla jsem kočky. Bětunka spinká na gauči, Pusa spinká v mé peřině, kde je zas ta Babet?
     Babet, chopitelně, chrněla v koupelně na prádle nahromaděném na pračce – a to už je v té chodbě, kterou při odchodu zavírám. Tak jsem to riskla a nechala ji spinkat dál, když tam byla tak krásně rozložená na mém propoceném tričku s hvězdičkami… I když dveře do obýváku jsem raději zavřela. Když už, lépe chytat jednu splašenou kočku, než tři.
     Vrátila jsem se s vytahanými pažemi a zjistila jsem, že po dobu mé nepřítomnosti Babetka nehnula ani řasou. Fakt se vůbec nepohnula, jen na mne líně zamžourala…

     Oproti dění před rokem, kdy se tu furt syčelo a ječelo, je dnes soužití s mými kočkami hotová slast, nirvána a blaho vůbec! Syčíme na sebe jen, když se pereme o to, kdo dnes bude s paníkem spát na polštáři…

     To jsem se jen chtěla pochlubit Bětuláskovací idylou a nyní k tématu. Myslím, po převážení a zvážení všech pro a proti, že nápad č. 2 je nejlepšejší.
     Domů a pro jednoho a na jedna kolena…

  1. Nic jsem nenašla a přitom jsem prohdala všecka fóra i témata. :-/ Možná se ale jen špatně koukám.

 8. Díky,milé moje zvířetnice, za rady o taurinu, milé La i díky za palcodržení, bude ho setsakramentsky potřebovat. Jsem teď – zas a znova- v pořádné šlamastice, v zaměstnání se škrtají hodiny brgiádám jako o život-šetří se, stálo mne to už tisícovku-, skočil na mne chcíp světového formátu, drží se skoro měsíc s malými pauzami, a do toho teď marodí kočičák a vypadá to hodně špatně. Když se něco potento, tak důkladně a řetězově. Každopádně velký dík za rady.
  A ještě jsem chtěla říci Štětince, že to její hledání pampelišek mi připomenulo doby, kdy byl náš trávník žlutý jak slunce, jedna vedle druhé. Já vím, není to dobrá vizitka pro trávník, ale byla to krása. A ten med, který se uvařil z květů, lahoda a lék. Co tak, milá Štětinko, přemoci pampelišky a přesvědčit je, aby rostly, kde je potřeba pro želvy a začít s výrobou medu? Já vím, nejde to, ale sen je to hezký.
  Sice na závěr, ale nikoli jako zanedbatelné moje vyznání úcty a obdivu Vave. Ani jedna její stopětka nenechá nikoho na pochybách, že Vave umí, a že umí dokonale. Díky, Vavísku.

  1. Achjo, to je ale starostí moc naráz. Držím palce, ať se vyjasní. Ať je lépe s (cat) i s Tebou. (y)

  2. sem ti dlouze odpověděla,a le prej odesílám komentáře moc rychle :@
   takže už jen ve zkratce. držím palce (y)

   1. Škoda, Štětinko, ráda bych si to byla přečetla, tak časem… Díky za palce, opravdu nějaký paleček sem – tam, ráda přijmu. Fakt je to élent.

  3. Zaboha mi nejde odeslat reakce, už to zkouším nejmíň podvacáté. 🙁

   Hexe (h) , je mi moc líto. Objímám tě a hladím po tlapce, trápení se tak rádo hromadí. 🙁 A držím palce kocourkovi. (y)

 9. Milá Vave – musím tě pochválit, dneska zase a opět krásná stopětka, která nutí k zamyšlení.

  Chválit se musí – my doma byly opravdu hodně chváleny a já se snažím v této dráze chváliče pokračovat – myslím, že taková chvála může jenom povzbudit. Škoda škoda, že ve společnosti se víc haní než chválí – nevěřím, že všecko je tak špatné a nic dobré.

  Jo – ještě jsem chtěla říct, že chválit a přijímat pochvalu se musí člověk učit už od malička (jeden z mých švagrů – velice zručný – vyloženě nesnáší, když projevuju nadšení nad jeho prací (a on nedává znát, že se mu něco líbí – nenaučili ho to, když byl malý a teď to už asi ani nedožene).

  A tak – když nás nikdo nepochválí, pochvalme se sami (clap) , stojíme za to.

  1. U nás, když už se chválilo, tak většinou slovy „no vidíš, že to jde“ (rofl) Dodneška mě to dokáže vytočit, i když bych už měla mít rozum a leda se tomu zasmát (fubar)

   1. Njlíp chválí ČTN. Když něco dodělám, praví, že je to hezké, ale ještě je třeba udělat tohle a tam to a pak ještě… 8-|

    1. Aspoň pochválí, že je to hezké… někdo se ani tímhle nezdržuje a rovnou spustí palbu „a proč jsi rovnou ještě tohle a tamto…“ Jsou to komunikační zlozvyky, které zbytečně otráví (devil)

 10. Děkuji moc všem za palcodržení a podporu. Bobeš byl důkladně vyšetřen, proklepán, prosvícen a:
  – počínající artróza kyčelních kloubů
  – utržený křížový vaz na koleni pravé zadní nohy se začínající artrózou na kolenním kloubu.
  Dumám, přemýšlím jak to že artróza, Bobešovi jsou 4 roky, krmený je kvalitními granulemi, vitamínovými doplňky a masem.
  Příští týden ve čtvrtek jde na operační zákrok, a nyní klid, klid a klid, což Bobeš vítá a doporučeno shodit pár kilíček (2 kila) 🙂 , což už Bobeš vítá míň, protože dávky chutnén stravy budou sníženy. Ale měla jsem strach z ochrnutí…..
  Máte tipy na vitamíny či další preparáty, která zbrzdí , nebo uleví od potíží s artrózou?

  1. Milá Epulko, s artrózou mám bohužel u Kazana dlouhodobé zkušenosti, takže předávám, co jsem odzkoušela: sežeň mu Aptoflex sirup (my bereme Aptofolex large, tak předpokládám, že mají nějaký i pro malá plemena), má v sobě všechno, co bude Bobeš potřebovat včetně kyseliny hyaluronové – ta je podstatná. Dál doktor Štourač doporučuje dodávat vitamin C, ale ten postupně se uvolňující. Tam nevím, jak by to bylo s dávkováním, Bobeš je přece jen malej, Kazan potřebuje jednu tabletu cca obden. Já vím, že psi si umějí vitamín C sami vyrobit, ale pan doktor má dobré důvodu, proč to radí, tak jsem poslechla. Kazan navíc bere – na radu naší Lucky/ Lucíška B komplex (ten slabší), dělá mu to dobře na záda, opravdu se s ním zlepšil.
   Potom následují léky – Kazan je už trvale na Rimadylu, resp. jeho klonech, ale dlouho jsme vydrželi jen s nárarazovým podáváním při větších potížích. Jo a pro začínající artrotiky prý existují ještě další možnosti, jak postup choroby zpomalit – injekční kůra (cca 6 neděl) a pak ještě cosi, (nějaké jiné tablety) o čem jsme diskutovali s vetem v Anglii, ale ten mi tehdy řekl, že v Kazanově stavu to už nemá smysl – že to by mělo smysl podávat v době, kdy se potíže objevily, což tehdy bylo dva roky zpátky. Tak se na to zeptej!
   A ještě jedna věc – jak jde čas, potřebuje pes víc teplo a měkko. A stav se zhoršuje se špatným počasím, tedy hlavně když je zima a vlhko…
   Navzdory všemu se pes musí přiměřeně hýbat – slušný svalový korzet drží tělo a tedy i klouby, pes je na tom lépe. Doporučuje se plavání, což je ovšem mimo léto dost na nic – ledová voda psovi nepomůže a bazén s teplejší pro plavání psů jsem ještě nenašla 🙂 Ten pohyb by mělo být především přirozenéí běhání a pobíhání – třeba nošení míčků není (kvůli startům a dobržďování) ideální. Prostě svižné procházky pro vás oba 🙂
   Moc držím palce, je to běh na dlouhou trať, ale dá se to – a Bobeš není velký těžký pes, mohli byste to dobře zvládnout. (inlove)

   1. Kačka má 13 kg a od pana Štourače máme doporučíno jednu tbl cetebe na den plus taky ten Aptoflex. Jsem mimo, Bobeš je jaké plemeno?
    Jinak co se týče artrozy, tak já před porodem prvního dítěte také „ochrnula“ chodila jsem ještě měsíc po porodu po čtyřech a dle RTG jsem měla taky artozu v kyčlích – to mi bylo 26 let. Takže i 4 letý pes je kandidát, pokud má vlohy. 🙁

    1. kavalír king charles španěl – je veliký a statný. Najdeš ho na fotkách z loňského Mácháče

    2. Bobeš je kavalír. Kapku větší, než kavalíři bývají, ale v tak mladém věku by to snad ještě vadit nemělo.

 11. Jo pochvala 🙂 Mne doma moc nechválili. Máš vyznamenání? Nic jiného nebylo očekávané. Uklidila jsi? To je OK, není potřeba okolo toho mluvit. Povedlo se ti něco? To je naprosto samozřejmé. ..A já se nenaučila chválit, ani chválu přijímat. Ale už se lepším (dance)

 12. Bylo by hezké, kdyby ve společnosti přibylo více chvály a méně kritiky:-)

  OT: Nevíte někdo o nějakém místě v centru Prahy, kam bych mohla dojít darovat pár kousků nepotřebného oblečení? Slyšela jsem i něco o nějakých sběrných popelnicích…

  1. O sběrných popelnicích nic nevím, ale někde na Praze 6 (přesně nevím na Břevnově nebo už to jsou Střešovice?????) je sběrna Diakonie. Věci nemusí být vyprané (někde je to podmínka), kromě oblečení berou i spodní prádlo. Poděkují za knihy. Jediné, co neberou, jsou boty. Dávala jsem tam tetiny věci. Dají se najít na internetu. Akorát se tam dost blbě parkuje.

  2. My máme výborné zkušenosti s diakonií Broumov. Mají stránky na gůglu, takže se dá najít nejbližší vhodná sběrna, v Praze jich mají víc. My chodíme na Hládkov, Praha 1, je to kousek od tramvaje a busů. Berou snad skoro všechno (oblečení, prádlo, povlečení, deky, záclony, nádobí, vlny, atd.), i hodně onošené, pokud nelze použít pro klienty z jejich domovů, tak mají profesionální linku na recyklaci textilu na něco jiného.

  3. Oranžové kontejnery jsou u každého většího obchodního centra. Tam lze vnořiit igelitové tašky nebo menší pytle s oblečením. Moc velké balení to nemůže být, jinak to neprojde. Jinak já přijímám oblečení pro charitu, které třídím a dále distribuuji. Co lze prodat v obchůdku, to se prodá hned po sběru a tím vzniknou fin. prostředky na další práci dobrovolníků, co ne, to se dál zpracovává. Něco na koberečky a tkané věci, něco jako surovina pro další zpracování. Spousta věcí se, hlavně před zimou, vydává zdarma lidem bez domova. Pokud je toho víc, třeba věci z pozůstalostí, charita si i sama dojede. Klidně mi napiš, dám vědět, kam lze pytle dát a další podrobnosti. Děláme to tak už pár let a velmi dobře to funguje.

 13. O.T. Včera jsme byli na návštěvě a Áňa opět zaperlila a na několik dlouhých minut totálně odrovnala osazenstvo u grilu. Kámoška jí říká-Aňulko, máš tady nějaký dobrůtky, řekneš mi koledu? A Anče chvíli kouká, pak vykulí ten svůj telecí pohled a řekne: JO, KOLEDA (rofl) (rofl) (rofl)
  A přitom hody hody doprovody fakt umí
  A k tématu. Pochvala je potřeba. Například včera jsem musela pochválit sama sebe, že jsem si netrhla ostudu na volejbale-hrála jsem po docela dlouhé době a navíc jsem si ani neubížila

 14. Chválit se má. Mnohdy „pochvala před nastoupenou jednotkou“ udělá víc, než mimořádné prémie. Člověk to potřebuje. A tak se snažím nejenom poprosit a poděkovat, ale taky pochválit. Není mi líno třeba kuchařům v závodce říct, že mi udělali radost, že uvařili moje oblíbené jídlo. Nic to nestojí, ale chlapci vypadají potěšeně.
  A co se Jágra týče, tak přesně pro svou poctivost a nadšení si tu cenu zaslouží.

 15. OT – tak trochu ke včerejšímu článku.
  V Praze je dnes den kol, snad od 18 hodin kolisti projíždějí centrem. Cíl akce je upozornit na špatné podmínky pro lidi na kolech v praze.

  1. No opravdu! Včera jsem tu nebyla a diskuzi ještě nečetla, ale já osobně se občas divím, že cyklistická stezka mně nevede i předsíní.

  2. Špatné podmínky! Pche. U nás nedávno přičinili (jistě nemalým nákladem) další stezky, a stejně jezděj pořád po chodníku, bez ohledu na motající se stařenky 🙂 Kolikrát mám chuť pořídit si pořádnej klacek…

 16. Dnes má narozeniny naše milá KIM! Všechno nejvíc nejlepší a ať se ti daří!!! 🙂 🙂 🙂

  1. To je dobře, že se tu nic neutají 🙂 Všechno nejlepší milá Kim (rose1) (sun) (^) (d)

  2. Moji milí, děkuji vám za laskavá přání. Dnešní den byl velice příjemný, slavení jsem si užila přiměřeně a o víkendu budeme pokračovat s rodinou (sun)

 17. Jsem na tom podobně, na hokej se ve větší míře dívám jen v případě vrcholových turnajů. Loni na MS jsem byl moc rád když se v závěru finále šestihlavá rudá saň pokoušela rozsápat bílého lva, ale ten se s ní statečně rval a rudou saň dorazil.

  Nu budiž. Nicméně nezapomeňme, že vrcholový hokej či fotbal není nic víc, než sféra profesionálů, odvádějících svoji práci za určitou mzdu. Vždyť hráč, který se urputně bije za Kolomaznou Lhotu je po roce třeba prodán za dva pydlyjóny do Kokrhélova a stejně urputně se bije zase za ten Kokrhélov. Prostě pracovník, odvádějící svoji práci za mzdu. Nic víc v tom není. Že je to dřina? No a? Dřina nebo ohromná odpovědnost (někde obojí dohromady) je spousta profesí, hůře honorovaných. Nechci to vztahovat na vrcholový sport obecně, to by bylo hodně vedle, ale konkrétně hokej a fotbal to myslím vystihuje náramně.

  A jak se líbí svět, kde létají desítky miliónů mezi kluby za obchod s hráči a na Leksellův gamma nůž musili lidé ušmudlaně sbírat korunku po korunce? Je pěkně hnusný, že? Já vím, já vím, to jsou zcela jiné peníze a to je holt trh, vysvětlení si prosím ušetřete, znám ho a chápu, ale líbit se mi to snad nemusí.

  Pana Jágra osobně neznám a co se děje kolem jeho soukromí nesleduju, ale hokejista to býval špičkový, dnes je stále ještě silně nadprůměrný a jeho ochota hrát za svoji vlast je až nezvyklá, s tím souhlasím. Ocenění si jistě zaslouží, protože kdyby hrát za Česko nechtěl a permanentně to odmítal, nikdo by neměl nejmenší právo mu to vyčítat. Jeho schopnosti totiž nepatří mně, vám, České republice. Patří jen a jen jemu a jen na něm je jak s nimi nakládá a do čích služeb je dá.

 18. OT – prosím, podívejte se na Hady do sekce Aukce, je tam prosba o pomoc. Děkuju vám. 🙂

 19. Včera jsem tu už nebyla, vypadl tady signál po prudké bouřce a slejváku, takže až dneska.
  Pokud budeš LENKOS číst, tak moc na Tebe i na dceru myslím a moc držím palce, aby se vše v dobré obrátilo. Pomohla bych, ale nevím jak!
  Držím palce i všem ostatním, co to potřebují, ať již mají dvě nebo více nožiček.
  Co se sportu týče, tak já osobně mám k němu v poslední době dost negativní vztah a je jedno, jaký sport to je, snad kromě Sáblíkové v rychlobruslení, která mi je sympatická svou tvrdohlavostí a tím, že začínala z ničeho a dneska dobývá svět, ale zůstala pořád stejně skromná. Asi je takových sportovců u nás více, nerada bych někomu ublížila, ale sport nesleduji, protože mám jiné zájmy. Mně osobně vadí to, že se dneska sport nedělá pro sport, ale pro peníze, že se kolem točí miliony a mnohdy miliony špinavých peněz a fotbalisté, hokejisté, tenisté a další jsou ikony, modly a zhýčkané primadony, které si myslí, že si mohou dovolit vše. A většinou taky, bohužel, mohou. Také brutalita diváků fotbalových zápasů mně děsí a připadá mi, že se právě kolem tohoto sportu sdružují jedinci, kteří nejdou na sport pro zábavu a pocit soudržnosti se svým klubem, ale proto, aby se porvali s protivníkem. Nechápu to a je mi z toho dost smutno. Nadšení pro sport vymizelo, je to z mého pohledu jen a jen byznys.

 20. Musím říct, že opravdová a pohotová pochvala se u nás moc nenosí – snad jen při odpovědné výchově psů! 😀 Já v pochvaly věřím a myslím, že to byla Betty MacDonaldová, která napsala, že i nějvětšího sígra lze pochválit za to, že si dobře zavázal tkaničky na botách (inlove) A tak se snažím na pochvaly nezapomínat. Samozřejmě mě to leckdy napadne pozdě a pak mě to mrzí.
  Ale Vave, dnešní stopětka se ti zase moc povedla! 🙂 (h)

 21. Jardovi Jágrovi jho ocenění přeju, protože si myslím, že je zasloužené, vždycky tvrdě dřel a zaslouží si to. Nikdy jsme nechápala, proč některá sportovní odvětví jsou silně podporovaná, i když úspěchy nemají- třeba fotbal- zatímco jiným sportům, kde máme výrazně úspěšnější sportovce, nikdo nic nedá a noviny se o jejich úspěších zmiňují jen okrajově. To mi vždycky přišlo nefér.
  A přiznávám, že na sport se v televizi dívám jen někdy a většinou je to právě jen hokej- a to ještě jen vrcholové turnaje- a krasobruselní. Mí rodiče sledují sport víc- děsně fandí třeba snookeru- a jako mladí chodili na hokej na Kometu nebo na fotbal na Zbrojovku fandit na stadión. Dneska by se můj táta bál vzít moje děti na fotbal- z důvodů bezpečnosti.

 22. Je to zvláštní, ale oceňování a odměňování je takové strašně zneužitelné a manipulovatelné. Jágrovi to strašně přeji, i přes ty modelky se stále chová jako normální kluk, mnoho se mu vytknout nedá. A současně vím, že je spousta jiných sportovců, kteří příkladně reprezentují a jsou kladným vzorem pro mladé. Všem bohužel medajle dát nelze. Navíc též záleží na tom, kdo navrhuje a navrhovat smí.
  Není to jako zlato za první místo, je to pocta, kterou druhý nemá. A tak se mezi námi najdou sběratelé medajlí a ocenění, kteří se ověšují řády jako ruští generálové. Jejich zásluhou pak to ocenění vlastně ztrácí váhu. A tak se smířím s tím, že byl oceněn opravdu nejlepší

 23. Hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  u televizního sportu se dobře žehlí (nod)

 24. dobré ráno, prosím všechny Zvířetníky o palcodržen, protože vím, že to funguje. Včera čiperný Bobeš se dneska ráno nemůže postavit, přestaly poslouchat zadní nohy. Nakládáme pesana do auta a frčíme na brněnskou veterinu…. Děkuji moc

  1. Chudák Bobeš! (h) Držím všechny palce. (y) (y) (y) (y)
   Píďa kdysi taky takhle onemocněla, tehdy měla zánět močových cest a vůbec všeho, spravil to týden injekcí.

 25. Vave, jen z toho jeho střídání modelek a mamánkovství, by si příklad tedy brát mládežníci nemuseli. A než mě Jardovi příznivci začnou kamenovat, myslím si,že člověk takhle na očích, by měl mít uspořádaný i život… (mm)

  1. Řekla bych, že zrovna on jich zas tak tolik nevystřídal. Spíš v tom „střídání“ měla asi prsty mamá Jágerová. 😛
   A mámu, na rozdíl od modelky, si nevybereš.

   1. Vidím to stejně.
    Podle mne je Jarda hokejista – srdcař, takže ani na ty holky tak nějak nemá myšlenky. Takže mu stačí maminka, která mu vede domácnost. Aspoň na mne to tak působí.

   2. Taky si myslím, že Jágr není přelétavý typ. Ono je asi těžké s ním žít, protože je soustředěný především na hokej a velkou část zázemí mu dává maminka. Nemají to s ním ty holky vůbec jednoduché.

    1. Život špičkového profesionálního hokejisty není žádná selanka. Minimálně dvoufázový trénink, nutná regenerace, věčně na cestách. Když ho draftovali do NHL, byl osmnáctileté ucho, neznal jazyk, máma mu léta tvořila zázemí – a nejen jemu, byla „mámou“ i pro další české hráče.
     Ty asi čtyři vážnější vztahy bych u skoro čtyřicetiletého chlapa nepovažovala za neuspořádaný život 😀

 26. Souhlasím, člověk často zapomíná chválit. Některým zapšklým a nepřejícím jedincům by se asi chvála dokonce vzpříčila v hrdle (zato kritika jim jde). Díky, že jsi nám to připoměla.
  P. S. Tohohle Jágra neznám, zato znám jiného (i když ne osobně) – mourovatého, čtyřnohého a panovačného (jako každý kocour).

 27. Vavísku, naprosto s Tebou souhlasím – Jágr si cenu zaslouží a hokej je má srdeční záležitost. Jak já byla šťastná,když naši hokejisti porazili Rusy v roce 1969,když na přelomu století zvítězili na ZOH a pak další roky vozili medaile z MS.Myslím,že díky sportovcům se o naší zemi ve světě ví,rozhodně nás reprezentují líp ,než naši politici!

 28. Velmi OT: Šárko, prosím, jestli sem zabloudíš, pověz mi něco o taurinu, případně, co ho obsahuje a kde se to dá koupit. Marodí mi kocourek, nevidím to dobré, bojím se, jestli to zas nebude ta voda v bříšku. Díky.

  1. Vím, že taurin obsahuje syrové maso a já ho obvykle kupuji u řezníka. Nevím, jestli to stačí, ale každopádně kocourkovi držíme tlapky. (y)

  2. Taurin je pro kočky životně důležitou živinou, kterou si kočičí organizmus nedokáže v dostatečném množství sám vyrobit. Aby byla pokryta denní potřeba taurinu u Vaší kočky, měli byste tuto látku přidávat ke každodennímu krmivu.
   Taurin se řadí k tzv. aminovým kyselinám. Trvalý nedostatek esenciálních aminových kyselin může vést k narušení látkové výměny a problémům s pokožkou a srstí.
   http://www.zoohit.cz/shop/kocky/doplnkove_specialni_krmivo/taurin
   Granulovaná krmiva jsou nejjednodušším způsobem krmení koček. Obsahují vyvážený poměr živin a tak kočičí organismus dostane všechno, co potřebuje. Opět dávejte pozor na informace na obalu. Granulované krmivo musí obsahovat taurin. Kočka si jej neumí sama vytvořit, bez něj hrozí kočce ztráta zraku.Potrava pro kočku musí obsahovat vyvážené složení živin – vodu, bílkoviny – základní stavební materiál tkání, minerální látky a vitamíny, uhlohydráty – pozitivně ovlivňují činnost střev, taurin a tuky – jsou zdrojem energie. A jelikož je kočka masožravec, hlavním podílem stravy je maso a masné výrobky, které všechny tyto složky ve větší či menší míře obsahují.

   hexe, pokud ti taurin poradil vet, který viděl nemocnopu kočku,tak ho kup, nejlépe v pastě, tabletu do kočky asi nenacpeš, i když mě je žerou zamíchané v granulích,kam je přidávám. Přebytek taurinu kočka prostě vyloučí…pokud krmíš syrovým masem-přremraženým, taurin v tom je….

   z past se mi osvědčila tahle (poslala jsem i i Jitče por kotíska): http://www.zoohit.cz/shop/kocky/snacky_svacinky/pasty/dalsi_speciality/162771 a tyhle prášky (taky je dostala Jitča: http://www.zoohit.cz/shop/kocky/snacky_svacinky/tablety/glimpet/121989

   a tahle – ta se dá koupit i u nás, v té síti prodejen pro zviřátka, co jsou v Kauflandech:
   http://www.zoohit.cz/shop/kocky/snacky_svacinky/pasty/vitaminove/122035

   tablety taurin: http://www.zoohit.cz/shop/kocky/doplnkove_specialni_krmivo/barf/supplemente_barf/154671

   (jinak na bezoáry je dobrej i olivovej olej,stačí přimíchat do jídla, pár kapek – teda pro jednu kočku….pro ten regiment u tebe asi víc….a vyjde to levněji)

  3. tmavá svalovina, mořské půotvory. Jinak se koupí u veta a v lékárně, ale pokud je kočenka krmená kočičí stravou, tak ta je uměle o tautin obohacována

   1. v těch levnejch granulovanejch sajrajtech za pár korun toho moc není a nevím, co to s taurinem za horka a za sušení udělá….já dávám to syrový hovězí a drůbeží – přemražené,nakrájené na kousky nebo pomleté….ale melu si sama. A zakápnu olejem nebo rozmíchám se žloutkem. A občas doplním pastu ….

    1. Taurin ve vařeném není. Do kočičího krmení by se měl přidávat. Lidi i psi si ho umí udělat, ale kočky ne.
     I když nekrmím supermarketovým sajrajtem a taurin by tam měl být (píšou to), dávám občas mleté hovězí. Kočenky ho mají rády, tak co bych jim ho nedala. A při vaření mi taky ledacos „upadne“.

 29. HankoW – moc děkuji za zmínku o našem počasí. Ano celý den se nám tu sice honily mraky a foukal silný horký vítr, takže z borovic šišky doslova pršely a budeme mít co sbírat. Ale zatím to na nic zlého nevypadá. Ovšem to co ukazovali v TV se severní AL – ach jo, ti chudáci tam. K nám možná kolem půlnoci dorazí cíp té vlny (ne tornáda), ale i to jen asi na 15%. Přesto jsme venku zajistili vše, co by se mohlo vznésti.

  No a Vave, k tvé větě „chválit a oceňovat dobré není obvyklé nejen ve sportu“ mám vzpomínku.

  Na amerických silnicích je už dost let možno vidět menší či větší náklaďáky, dodávky apod, které mají vzadu ceduli „How is my driving?“ (jak se vám líbí moje jízda) a pod tím číslo, kam s názorem volat. Ovšem někteří dálkový řidiči jakoby o té ceduli na voze už ani nevěděli – mívají naspěch, když je jich za sebou více, stále se předjíždějí, takže vlastně ucpávají provoz a blokují osobní auta za nimi. Nejsou přímo hazardéři, ale jet za nimi rozhodně není med. A když jedete uprostřed tříproudové dálnice, kde vás po obou stranách „šrotují“ tyhle kolosy, není to příjemný pocit. No a jednou jsme jeli po dost plné silnici právě za jedním takovým „TIRákem“ (ale rozměrů podstatně větších). Ovšem tenhle řidič se svým vozem i přívěsem bravůrně manévroval, předjížděl co nejrychleji a hned zase „ustoupil“ do pravého pruhu, aby neblokoval, dodržoval rychlost – prostě výborný řidič, že i nám dlouhá cesta po jeho boku radostně odsejpala. Manžel řidičovu jízdu natolik ocenil, že jsem opsala číslo pod zmíněnou cedulí a on se rozhodl jim zavolat. Ženskému hlasu na druhém konci vylíčil odkud a kam jsme jeli a vychválil schopnosti jejich řidiče. Na druhém konci bylo moment hrobové ticho. A manžel se ptá „Vy asi moc takových telefonátů nedostáváte, že?“ Načež paní prý odpověděla, že tohle je úplně první pochvalný, který ona kdy přijala. A moc za něj děkovala s tím, že ho přetlumočí jak řidič, tak i jeho nadřízenému. No a my jsme jen dodatečně dumali nad tím, jestli ta cedule svádí spíše ke kritice (třeba i jako zlomyslný šprým), ať už si jí dotyčný řidič zaslouží, nebo ne. Zkritizovat někoho je přeci tááák snadné. Nebo zda se do pochvalného telefonátu (zdarma číslo) už nikdo nehrne, nestojí jim to za to, nebo to považují za zbytečnou hloupost. Vždyť každému z nás přece udělá dobře, když jsme pochváleni. Hned neseme hlavu výš a je nám veseleji.

  A Jágra mám také ráda a cenu mu přeji.

  1. Maričko! Jste skvělí! (inlove) – i těm řidičům se jezdí dobře líp, když je za dobrou jízdu někdo pochválí 🙂

  2. To je moc hezké, Maričko! (h) Myslím, že jste celé firmě udělali velkou radost, hlavně tomu řidiči. (clap)

 30. Jen tak OT: Kdybyste videli rano zpravy o velmi nicivem tornadu v Alabame, tak to bylo dost na sever od Marickovejch. Tornado chytlo alabamske mesto jmenem Tuscaloosa, a nadelalo nesmirnou paseku. Prave jsem skoncila dnesni zahradni prace a pustila jsem si CNN.

 31. I kdyby nebylo co chválit po MS, Jarda vždycky bude příkladem zodpovědného reprezentanta vlasti, mnohem zodpovědnějšího za své činy, než 9 990 fanoušků z desetitisícového publika.

  Tos´napsala pěkně, Vaví, a chytám se nejen proto, že mám ráda hokej a Jágra, ale proto, že mám takové nekomplikované lidi, kteří prostě jedou po svý stezce:
  RÁDA.

  Není to životně důležité a potřebné kočky nám to nevykastruje, ale něčím se člověk zabavit musí, občas si musí hlavu vypucovat – a proč ne u hokeje. Viď? Když přítomna ta poctivost – to se to fandí…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN