KOČKY: Mňautobiografie pana Profesora (27) Analýza

17. 11. 2007 Jsem na detašovaném pracovišti. Běsnění tečkovaných katastrof mne nevyruší. Potřebuji klid. Pracuji na významném spisu. Nazval jsem ho Kdo brzy chodí, sám sobě škodí. Jeho námět čerpám z reálných událostí. Kdyby holka přišla o něco později, tak už jsem mohl mít jogurt z převrženého kelímku slízaný. Holka nemusela pištět. Já si mohl pochutnat. Doufám, že bude ještě chvíli vytírat. Dokud vytírá, tak mne z pracoviště ve skříni nevyloví.

18. 11. 2007
Jsem zmatenej. Všechno je jako vloni. Krabice s bukvicemi. Krabice s mašlemi. Krabice s ořechovci, krabice se svíčkami, krabice s ozdobičkami. My v krabicích. Mašle na zemi. Bukvice všude. Trénink skoků s doskočištěm přímo do věnců taky stejný jako vloni. Tak proč holka vloni říkala, že advent a letos mluví o hororu??

19. 11. 2007
Jsem nepochopený kocour. Nechápu, že prostřední holka nechápe, že nemohu ležet nikde jinde, než na jejím rozloženém sešitě. Prý nějaká matematika. Prý se jí musí učit na písemku. Prý to nejde, když místo na nějaké vzorce zírá na chlupaté pruhy. Když mne sundávala po deváté, trochu jsem ji kousnul. Aby pochopila, že já na tom sešitu musím ležet. Je totiž čtverečkovaný. A já nutně potřebuji vidět jiné tvary, než tečky. Ty jsou totiž všude, kam se podívám.

24. 11. 2007
Ujal jsem se výchovy Kalassymity. Někdo to udělat musí. Výuku jsem zahájil praktickou ukázkou péče o rostliny. Mladá se učí rychle. Jestli holce, až se vrátí, půjde stejně rychle úklid hlíny, záchrana zbytku fíkusu a sbírání střepů květináče, mohli bychom se s tím přihlásit do nějaké soutěže.

28. 11. 2007
Všude dobře, ve spisovně ve skříni nejlépe. Potřebuji v klidu najít odpovědi na některé složité otázky holky. Aktuálně promýšlím odpověď na otázku Ty pakoni zpomalenej, to se mi musíš motat pod nohama, zrovna, když chvátám a nesu bednu jablek? Také ještě nemám odpověď na otázku, položenou včera: Proč, sakra, když vytírám, musíš pořád lézt z mokré podlahy na suchou a zase zpátky??

2. 12. 2007
Dostal jsem nápad na unikátní vědeckou práci. Před jejím sepsáním jsem musel provést praktický pokus. Snažil jsem se. Zaujat činností, nevšiml jsem si holky. Podala dobrý výkon. Dokázala bez čoček a potmě neomylně našátrat kocoura. Řekla, že mne asi roztrhne. Že jsou tři hodiny ráno. Že jestli okamžitě nebude ticho, tak že uvidím. Kruci. Jediné, co vidím, je to, že vědecká práce na téma „Jak rychle se dokážu přes kadibudku prohrabat do Austrálie“ nevznikne.

5. 12. 2007
Holka začíná být s těmi otázkami protivná. Nejhorší jsou otázky vřeštěné a hlasité. Přece nečeká, že jí odpovím na otázku Který prase si vytáhlo z pekáče kuřecí stehno a sežralo ho na tom vyžehleném povlečení???

8. 12. 2007
S okamžitou platností přestávám ve všech spisech, elaborátech a pojednáních psát tečky Na protest proti tečkovanému splašenému tornádu Vyřítilo se proti mně, když jsem zrovna kráčel do spisovny Smetlo mne Odhodilo na zeď Vyrazilo mi dech Kdybych se bacil do hlavy, mohly mi vyhynout mozkové buňky Jak bych pak asi spisoval? Holka mne naštěstí zresuscitovala Šunkou Z toho jsem usoudil, že pořád platí, že tady máme všichni rádi jenom mě Ale tečky stejně psát nebudu

Piškot Pišutka v t

Aktualizováno: 25.4.2011 — 12:04

117 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Pan profesor – no to je krásný čtení – to jsem si nemohla nechat ujít (rolf) i když se teď vyskytuju jen hodně v poklusu (tímto se taktéž omlouvám, že se dneska radši nebudu pouštět do dočítání mlsotníků – večeře je ještě daleko, to by nedopadlo dobře). Díky moc i za zprávy o Darlence a Elišce, jsem ráda, že jsem je neminula.
  (wave)

 2. tak ještě jednou: chtěla jsem Kačence ( nyní „cibulce“) udělat radost, tak jsem se přihrnula rovnou z práce v černém proužkatém kostýmu 🙂 mno, radost byla velká… až když došlo na otázku průsečnosti černých kalhot sadou mourovatých drápů, kalhoty si zbaběle vyžádaly přes sebe tlustý froté kuchyňský ručník 🙂 smajlíkyyyyy kde jsou fňuk 🙂 cat bat cat flower! a taky konečně můžu pochválit Pana Profesora, díky tomu, že bylo čteno v bezkávové zoně a po jídle, dopadlo to dobře 😀

 3. a já pořád, kde tobo Piškotka vidíte ?
  Až když jsem si rozklikla foto, tak se Piškot objevil.

 4. Pišutkkůůůů, jsi moc šikovnej kocourek 🙂 Ta fotka všech kočičáků je kouzelná.

  Proč nejsou podílat smajly?

 5. Hani W., mám na tebe dotaz – možná úplně hloupý a za to se předem omlouvám, ale v USA se odpady třídí a dále recyklují? a to jakým způsobem? všechno se někam odveze a tam se to strojově, resp. ručně roztřídí? používá se dále…? zbytek se někam zahrabe nebo spálí…?
  Víš, já mám USA moc ráda, i když je zapotřebí si na to celé prostředí, chování a styl zvyknout, ale to plýtvání mne strašlivě děsí a je pro mne stále nepřijatelné (v restaracích, barech,obchodech, atd.)….
  děkuji moc předem za odpověď!!!

  1. Hedus, na to ti rada odpovim – a vubec to neni hloupy dotaz. Ale ted zrovinka jsem jaxi vytizena – musim dosazet nejake kytky a udelat jidlo… Ale ozvu se, kdyz ne dneska v noci, tak behem zitrka.

   1. Hani předem děkuji! 🙂 my jsme minulý týden strávili ve státech, takže se mi ta otázka po čase zase otevřela…:)

     1. jelikož jsem d***l a okomentuji fotku namísto odpovědi do komentářu, tak to kopíruji 🙂
      Reportáž nezanedbám! Jest zde:
      0.den – příjezd
      1.den – ležení na pláži
      2.den – ležení na pláži
      2.den večer – konstatování, že jsme se z naší zimní běloby již stihli seškvařit do podoby opařených rajčat
      3.den – 1/2 dne nakupování, 1/2 dne v restauraci-baru,
      4.den – nakupování
      5.den – ležení na pláži
      6.den – ležení na pláži
      7.den – ležení na pláži
      8.den – odjezd
      Po dvou dnech v práci konstatuji, že dovolená je zbytečná, protože již nyní nevím, že jsem na ní byla.
      Howg 🙂

     2. Heduš, dovolím si zkopírovat sem, u Tečkatky se tvůj komentář trošku ztrácí (chuskle)-

      Heduš napsal/a 27.4.2011 v 14:14
      Reportáž nezanedbám! Jest zde:
      0.den – příjezd
      1.den – ležení na pláži
      2.den – ležení na pláži
      2.den večer – konstatování, že jsme se z naší zimní běloby již stihli seškvařit do podoby opařených rajčat
      3.den – 1/2 dne nakupování, 1/2 dne v restauraci-baru,
      4.den – nakupování
      5.den – ležení na pláži
      6.den – ležení na pláži
      7.den – ležení na pláži
      8.den – odjezd
      Po dvou dnech v práci konstatuji, že dovolená je zbytečná, protože již nyní nevím, že jsem na ní byla.
      Howg

      Ale kde, hernajs, kde jste v Jůesej byli – podle ležení na pláži předpokládám, že jste nebyli u Niagarských vodopádů (rofl)

      1. ne ne, vodopády někdy jindy 🙂 V nutnosti celkového resetu po velmi náročném období a jen pár volných dní jsme zvolili ležing v nám známém a oblíbeném městě v „Květoucí zemi“:)

 6. Pane Piškote, skvělé skvělé skvělé – já moc vaše psaní oblibovat!!!! ráda bych držela basu a nepoužila tečky, ale v těch vykřičnících jsou a to já zase musim, vykřičeníky jedny.
  takže ješte jednou díky moc, výborné čtení!

 7. vážení! právě se vracím… eeeeh ne z Hradu, ale z Mourkova a než se pustím konečně do čtení Pana Profesora, přináším perličky ze žralůčího království! o tom, jak se sharka namíchla u doktora, vám raději písne sama… pak jsme si spravily chuť v Makru pestrobarevným nákupem a tradá za kočkami 🙂 povečeřela jsem skvostný podmáslový kuřecí řízeček ( recepty dyndejte od sharky), mňam!!!! poryla jsem záchůdky a moje oblíbenkyně Kačenka hned do jednoho z nich skočila šipku, aby si v něm mohla pořádně poprášit kožíšek… něco jako když si sloníci pudrují záda prachem… sice nechápu, ale to nevadí! za další mouratky přispěly k mému postgraduuálnímu vzdělání: minulý týden jsem vedla zasvěcenou debatu o potažnosti černých kalhot mourovatým chlupem s Kačenkou – pokud jste se doteď domnívaly, že kočičky mňoukají a předou, zapomeňte na to. Kačenka přispěla k tématu slovy “ kururu??? a na dotaz “ vážně? odpověděla : „haf!haf!“ dnes dorazila a byla mi věnována zásilka odkopků kan od Inky – děkujemeeee!! Kačenka zkoumá obálku, položenou na židli ve snaze se do ní asi vmezeřit a tu se slyším, jak jí říkám “ tam jsou kočičky, cibulko!“ jaké pěkné úterý, že?

  1. máááááá ty prostoto – ona nosí ke kočkám černý hadry!!! :O :O :O =))

   a až teď jsem si přečetla Piškůtka, přes den jsem to nestihla, ale děkuji teď, příjemně mě naladil k dobré noci – děkuji (h)

    1. Valinka za sebou též trousí chlupové koule, takže stačí říct. Psa bys chlupového nechtěla?? Máme na několik Majd

     1. Kimísek šicáček blahé paměti stačil vypelichat chlupaté koule na dva psy 🙂 jen tě budu muset vytěžit o nějaké poznatky stran pěstování kytiček… kany půjdou teoreticky na zahrádku, mám tam na ně pěkné místo : co potřebují a co naopak ne, jak máš vyzkoušeno? můžeme si pomailíkovat? evateckaberanzavinaccentrum.cz díky!!! “ kytka kvetoucí“

 8. Milí Zvířetníci, symbolicky vám mávám packou upsanou…před chvilkou jsem se připlazila z pracovního procesu, ufff. Dostala jsem vyčiněno od znepokojeného vědeckého experta, prý kde se toulám a vůbec, v misce je málo granulí a voda byla dávána čerstvá ráno a… tečkatky se zřejmě z radosti nad mým příchodem lehce pokočkovaly a Kašpar hupsnul na linku a vylil sklenici se štávou…to není kocour, to je Vohráblík.

  Pan psavý pilný Profesor děkuje za pochvaly, prý je potěšenej. Kocour.

 9. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) „Paní Kučerová, vy jste přijala místo na patologii?“ „No a? Aspoň se dostanu trošku mezi lidi!“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem přítomným klidný večer, hezké sny
  a pěkně se vyspinkejte. ~o)

   1. Co je? Vždyť je všeobecně známo, že je v pitevně útulněji, než v leckteré kuchyni 😀

 10. Ta poslední fotka čtyř koček je výstavní!!!
  Ještě k předchozí zprávě – JarkoF, jako by fakticky existovala tele, tele-patie, neboť jsem včera myslela na holky a na Sýkorovi a jak jim jde soužití dohromady. Jak je vidět, tak výborně a jsem moc a moc ráda, že existují takoví lidé (h). Jo a i víno mají dobré. Už jej kupujeme ve vinotékách několikátý rok (d) .

     1. Jo a ještě mívali jednu pobočku poblíž Mendelu, ale o té nevím, jestli funguje. A pak má Lída sama svoji vinotéku na Kamechách, Livino se to jmenuje.

 11. Ještě k fotkám – na té poslední vypadá milovaný Piškotek hrozně ustaraně – to ty tečky! :o)

  1. Jj, ale tečkám to tam mooooc sluší. A je tam taky náš milovaný Bubu hošíček – hrošíček 🙁

   1. Tečkatky a Hrošíček (h) na cosi zaujatě hledí (že by léčivá šunčička? ) a drží spolu basu, ale Piškotek je chudinka stranou a velmi zádumčivý. Že by zase hloubal nad nějakou těžko odpověditelnou otázkou? (chuckle)

    1. Vave, jo, jo, jsou motivováni a resuscitováni šunkou…podle rodinného hesla Lékař léčí, šunka uzdravuje. 🙂

   2. Ta je fotka je fantasticka nejen tim, ze se nekomu podarilo sehnat 4 kocky, usadit je a udrzet na miste po dobu foceni. Ze by je nekdo hypnotizoval??? Ale ty kocici vyrazy na fotkach jsou nezapomenutelne.

 12. Pane profesore, i já se řadím k Vašim ctitelkám a zbožňovatelkám (jen aby se to nedomáklo to moje duo (wasntme) DÍKY, DÍKY, DÍKY Vám i Vaší holce 🙂

  1. Tam je videt, jak ve srovnani je ten slunik mensi nez pidislonice. Zpravy zatim vypadaji moc dobre.

 13. Tak mně pan profesor projasnil už velikonoční pondělí :D, to je ta výhoda práva prvního čtení 😀 Přiznám se, že po čtení většiny podobných kočičin si říkám – jaké já mám hodné pejsky, ó já se mám 😀

  Veram, držela jsem pozdě, ale třeba se to povedlo – stejně pro Matyldinu neteřku (inlove)

 14. Myslím, že vám, ctěný pane profesore, nezbude než napsat ještě jedno vědecké pojednání, a sice na téma: Kterak holka dveřmi bokem procházeti musí, anžto napřímo se kvůli monumentální svatozáři nevejde (chuckle) Ale – stejně jako ostatním – mi vaše pojednání více než prosvětlilo pošmourný den (sun)

 15. O.T. – trocha reklamy: pokud by někdo hledal inspiraci, kam o víkendu, tak obludárium, kde pracuje mé starší dítko, už je částečně otevřeno pro veřejnost! Podrobnosti tady: http://www.terariumpraha.cz/
  Pokud někdo bude mít zájem, můžu domluvit i osobního průvodce a možnost si na nějakou nejedovatou obludku sáhnout 🙂

 16. Vážený pane profesore, opět jste mi rozsvítil den! A poprskal klávesnici kafem – vlastně ne, tu jsem si poprskala sama! Vy jste teda parta hic 🙂

  1. Když tohle vidím, tak jsem moc vděčná za CD – ale ještě vděčnější jsem za skvělé lidi, kteří té CD tak usilovně pomáhají (h)

  2. Krásná fotka – myslím, že se s novým pánem k sobě opravdu hodí. Pane Sýkoro, díky moc!!

  3. To je skvělá zpráva. Zrovna včera jsem na holky myslela a koukala, jestli nejsou u Sýkorů na stránce 🙂 Takový domov pro 2 slečny medvídkový považuju za zázrak. (sun)

  4. To je ale pohodová fotka! Jarko, moc děkuju. (hug)
   Musím říct, že jsem tehdy nevěřila, že se najde umístění pro holky i jednotlivě. Tohle je skutečně zázrak. Protože to je opravdový domov. (h) Přeju celé rodině Sýkorových jen to nejlepší. (h)

  5. Od pana Sýkory:
   „Moc díky za zprávy od kamarádek. CD tomu asi tak chtěla… a je to dobře i pro nás. Hezký den, Sýkora P.“

 17. Piškoteéééé, počkej s tím deníkem, až se budu moct smát tak, že se nebudu popadat za břicho bolestí….úáááá, profesorskej,ty mi prodlužuješ život…jeden je rád, že nemá partu ničitelů zdraví a obrňování nervů sám (chuckle)

  1. Nemáš to číst a nechat si to na časy lepčejší. Přece víš, že jinak riskuješ zdravotní problémy nebo pošpinění obrazovky.
   Jak Ti jde léčení?

   1. asi se proleju alkoholem, prej desinfikuje…no, nic moc, pořád mi hniše rána od drenu,sice se díky karolíně a jejím pomůckám hojím, ale pomalu…na dnešní kontrole mě doktor nadzvedl, já soptila jako za zdrava. Prej,vyndali jsme jen tu cystu,ne vaječník, jak jsme se domlouvali…takže budete muset jíst prášky,aby se netvořily buňky,ze kterých poté vzniká ta e-cysta…takže já na starý kolena budu polykat nějaký antikoncepční pilule,který jsem nebrala celej život?? Tůdle!!!! A ještě je budu platit,protože VZP platí antikoncepci jen do 35 let. Svinstvo. A nebudu a nebudu! Jak já byla hnusná,to si neumíte představit..a jsem ještě teď! :@

    1. Tak to jsi dopadla podobně, jak mamka se strůstajícím tenkým střevem 🙁 – doktor ji otevřel, zkonstatoval, že má srůsty a protože jsme tenkrát byli blbí a naivní a nic mu předem nešoupli, tak jí vyšmikl zdravé slepé střevo a zašil. (punch) (punch) (punch) – s prominutím hajzl jeden. Na tu operaci po krutých bolestech (ze kterých omdlévala) šla za nějaký ten měsíc – a vida, obálečka v kapsičce a už se to řezalo – opravdu někdy často nemůžu přijít doktorům na jméno :@

     1. Já si naivně myslela,že když řeknu , že si výslovně přeju,aby to vyšmikli celý i s vaječníkem, že ta pídorka to udělá a nebude mi tam pálit buňky, který dle slov doktoroa stejně nejde vypálit všechny a nebo se při dalším menzes zase někde nějaká uchytne a začne to znova..pokusnýho králíka dělat nikomu nebudu! Jakej já mám vztek!!!!!

 18. Panu profesorovi (a Luci) s láskou (h) – člověka vždycky potěší, když se dočte o tak přísně logicky, věcně a stručně argumentujícím kocourstvu. Vzhledem k tomu, že naši chlupatci jsou spíš nemluvní ( tedy, pokud zrovna Dalí nezapomone, že není „kompletní“ kocour a dožaduje se Žéééénsssskééé! ). A jistě – ten čtverečkovaný sešit naprosto chápu: dost bylo teček! 🙂

 19. Vždy mě potěší, když zjistím, že nejsem sama, kdo má byt plný koček ( já jich mám 5) a to že jsou i jinde oprsklé kočky, co si klidně vyskočí na stůl i když jim pořád vysvětluji, že mají padat dolů a to rychle :-). A že také terorizují paničku. 🙂

 20. Pane Profesore Piškotku, díky Vám za krásné prosluněné ráno, navzdory tomu, že tady prší jen se lije a je děsná zima (sun) (h)

 21. Na otázku : “ Který prase si vytáhlo z pekáče kuřecí stehno a sežralo ho na tom vyžehleném povlečení???“
  se přece nedá odpovědět. To máš pravdu Piškotku.
  Na vyžehleném povlečení se dobře spí a proč by se tam dobře nejedlo.

  A ta poslední fotka Buba a dvou tečkovaných je nádherná. Teda jestli ten třetí není Piškot.
  Já to nějak nepoznám.

 22. Piškůtku, chechtám se Chudinky holky (clap) 😀
  Zvířetníčci, mohli byste podržet paleček? Daník, vnuk č.2, dělá přijímačky do gymplu… A přihlášených je hodně a berou málo …

  1. Držíme… neteřka dělá přijímačky dneska i zítra- na ty stejné gymply, co dělal loni Kuba. Je tam značně víc přihlášených než je počet míst…

  2. Držíme (y) (y) (y) pro adepty studia všeho druhu a pro Daníka zvláště. Aby to dopadlo podle jejich představ.

  3. No, přicházím s křížkem po funuse, takže jen dotaz – jak dopadl? resp. jaký z toho má pocit? Jak to bylo těžké a kam přesně se hlásil?

   1. Dozvěděla jsem se moc málo – byl už zahnán do pelíšku, protože zítra to pro jistotu zkouší ještě na jiném gymplu. Tahleta přihláška byla na osmiletý gympl Elišky Krásnohorské a Dan byl velice motivován, protože tam chodí jeho starší brácha a on chce dělat vždycky to, co dělá Táda. Včetně téže školy. 🙂
    No, uvidíme, prý měl z toho docela dobrý pocit .

 23. Taky bych chtěla zresuscitovat šunkou, ale včera mě chytla nějaká střevní příhoda, tak se resuscituju radši jen čajem s uhlím. Ale Piškotek je léčivý, to jo (y)

  1. Pokud by mne něco zresuscituovalo, tak jedině šunka. Chápu, chápu,….
   Promiň ty tečky, ode dneška všechny moje rukou psané tečky jsou hranaté.
   Ale bavila jsem se tuze (chuckle) (rofl) (rofl) (rofl) (clap)

 24. Vážený pane profesore, děkuji za obšírné a poučné pojednání!
  A také obdivuji všechny ty už skoro letní fota – u nás právě kvete zlatý déšť a fialky v něčem, co časem bude tráva a na zahrádce se mi klubou narcisy – už abychom měli něco hezky kvetoucího, a protože momentálně leje jako z konve, tak snad brzy všechno vyraší a pokvete (solidárně píšu bez teček, aby měl pan profesor radost)!

 25. Pane Profesore, po výčtu vašich skopičin se občas divím, že holky ještě vlastní obyvatelný byt 🙂
  Ale v deštivém ránu se to čte pěkně…

 26. Piškotku, doufám, že tě nenaštvu svým puntíkatým nickem a moc ti děkuji za příjemné ráno

 27. Ano, Piškotek jako rovnocená náhrada sluníčka. Protože kouknout z okna je momentálně o depku. Mnohem lepší je číst si po ránu takový hezký věci.
  🙂

  1. njn, kdyby aspoň pořádně pršelo, tak to je omluvitelný. Ale včera jeden silnější liják , to steklo po prachu a sucho je furt děsný

  1. Krásné fotky a krásná příroda. Davy rychle jedoucích cyklistů nechápu, pak si to kolem sebe přece neprohlídnou- já jezdím pomalu, já se kochám 🙂 Doufám, že pouzdřanská step bude taky tak krásná a v duchu už vymýšlím dobroty do piknikového koše 🙂

  2. Jižní Morava je vždycky balzám na duši a když to je zachycené okem co se umí dívat…

  3. Krásný výlet a krásné fotky, kdysi jsem služebně prožila v Podyjí celé léto, nikdy na něj nezapomenu, bylo tam nádherně. Ten jez pod Šobesem je starý, středověký a stále drží. To ty naše moderní se musí stále dokola opravovat 😉

  4. Nádherné fotky a navíc kousek od Šóbesu má rodiště MLP, takže touhle krajinkou si taky často výšlapujeme, ale já jsem z těch, co se vždycky jen kochají – nedokážu zachytit ani ten správný detail či okmažik, jako to umíš Ty nebo Yga (y) (sun)

 28. Hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Profesore, Kosatka Betka Vám vzkazuje, že by Vaši vědeckou osobnost vzala pod svou ochranu. Že akční mladé rušitelky nemá ráda (k sousedům začíná na návštěvu chodit mladá ridžbečka – ta provokuje a Beta to nějak nemůže rozdýchat – hlavně aby to vydržel plot…) a že by Vás pak fakt tučkované kámošky nevyrušovaly v práci. Ale po posledních Vašich poznámkách o šunce a stehnu si najednou nějak není tou pomocí jistá… (rofl) Protože ona se o jídlo s nikým nedělí – všechno je její (wave)

  1. jak se dá místo tečkované napsat tučkované ??? (chuckle) netuším… to přece není překlep – ta klávesa je úplně někde jinde :O

   1. Napsala jsi tučkované se solidarity s panem profesorem, když on puntíky už nemůže ani vidět (nod)

  2. Ridžbečky jsou největší nepřátelé pestva 😀 . Naše holky se můžou strhat, když jde soused s tou obludkou na procházku.

   1. Ridžbeci nejsou zrovna vlídní psi. Máme sousedy chalupáře kteří jsou vlastněni a vláčeni 3 letým ridžbekem, je velmi divoký a není vůbec kamarádský. Mysleli jsme, že s Luxíkem se snese protože náš Lux se se psy snáší ale opak je pravdou. Musíme si vybírat abychom se na procházce moc zblízka nesetkali, vřdycky po Luxovi vyjede. Možná, že děláme nějakou chybu ale chtěli jsme je skamarádit aby se vylítali.

    1. prý psi špatně čtou ten „zježený“ hřbet (think)
     Ale já to spíš vidím v tom, že tohle plemeno se rozhodně nehodí za mazlíka k pohodlným majitelům, který neví, co tohle zvíře chce. Vždyť ridgové se nebojí lva. A teď jsou tak moderní, že 90% jich dělá postelový psy. Někde se to projevit musí… (whew)

     1. O T Štětinko, včera mi to sežralo příspěvek. Ten Tvůj Vojtíšek je kluk kterého ho Ti závidím. V dnešní době by se hodil takový človíček za předsedu vlády. /ale to bych mu ani nepřála/ copak růžičky uživí lidi?

     2. No já teda vím, že ridžové se v původní domovině nebojí ani lva, ale u nás chodí jedna ridžka a ta se bojí kosa (chuckle) – holt asi v Africe nežijí tak agraseivní ptáci (rofl) !

    2. Tak nevím, ale byla jsem ve vlastnictví poněkud přerostlého skoropadesátikilového pana ridgebacka a byla radost s ním jít mezi socializované psy. A když to navíc byli také představitelé téhož druhu, byla to radost největší. Ohromně si hráli, byla radost je pozorovat. Jsou to tvrdohlaví pejsci, ale úžasní. Jen my lidé je umíme „zkazit“ tak jako kteréhokoliv jiného pesa. A ten můj ty neukázněné ignoroval, nenechal se jimi vytočit.
     Byl moje zlatíčko 🙂 Ale postelový to teda neeee 🙂

     1. Ono každé plemeno má něco – knírači jsou nečitelní, protože jim není vidět do obličeje, mopsi a buldočci „nesrozumitelně“ chrochtají, ridžbekové jsou zježení….. si myslím, že je to spíš o páníčcích, jak se svým miláčkům věnují a jak je socializují

       1. Miki má pravdu, je to pánech. U nás běhají dva ridbžbegové (tedy on a ona) a mimo to, že ze svahu se řítí jako splašená telata, nejsou vůbec nebezpeční. (chickle)

    1. Znám skvělého ridžbeka Richarda – to je PAN pes – rozumný, poslušný, přátelský. I ta „sousedovic“ ridžka (rok a kousek) je krásná, elegantní a poslušná psí slečna. Ale prostě Beta už dávno celou rodinu naší „šoušedky“ prohlásila za svoji 🙂 a najednou ZRADA… jejich bezpsí zahrada má psí nájemnici. A ta mlaďaska má dost sebevědomí a zkouší se na Betu prsit. No a Beta hájí svůj pozemeček a své zájmy… dost řevu a vyceněných zubů je řešeno na obou stranách jasně vyjádřeným nesouhlasem (podpořený výchovným vrbovým proutím) Doufám, že obě holky brzo pochopí, že řvaní na sebe je zakázáno a trestáno.

     Na straně druhé se ridžové stávají moderními psisky a to s sebou nese řadu potíží. Hodně lidí je nezvládá. To je jasně chyba lidí. No a jsou i problémoví jedinci (ale to u všech plemen). Zrovna minulý týden jsme se potkali s ridžbekem, který chodí na ostnáči a s dobře utaženým košíkem. Má zkoušky, zkušené majitele (chtěli aktivní nepřešlechtěné plemeno bez zdravotních potíží), ale jakmile vidí dospělého psa většího plemene, jde vraždit. Bohužel doslova… Prý nevidí, neslyší (proto ten ostnáč) Panička je nešťastná, prý zkusili snad už úplně všechno… Na cvičáku prý maká (má koš) a zná to tam. Nejhůř reaguje v cizím prostředí a na cizí psy (feny, štěňata ani maličké pejsky neřeší)

     1. Já tam ale píšu, že jsou vláčeni psem. On je takový plašan a kamarádí jen u druhých sousedů s fenkou rotvíka. A že spí v posteli to mi nevadí je to jejich pes a jejich postel. Jen mám strach aby nepokousal Luxe. Lux je takový důvěřivý psí kamarád a jedna špatná zkušenost mi stačila. Když byl štěňátko půlroční tak ho sejmula kokršpanělka a kousla ho do tlamky, že má jizvu doteď. S Donem se ani o kamarádství nepokouším, Don už je starý a někdy nerudný ale na Luxíka ne.

    2. Blážo, do je slovo do diskuse 😀 Nádherný fotky. Tam se všichni náramně chechtají (sun)

     1. No jo, vzpomínám, jaký to bývávalo na coursingu fajn! Jsem doma v PN a tak mám trochu víc času 🙂

    3. No teda, to je kráásaa!! A Krejgova jiskra v oku, ta je, panečku! Mám hubu kolem dokola kolem (a nejde mi smajlík).

    4. Vždycky mám dojem, že pro člověka neznalého psů ty otevřené zubaté tlamy musí vypadat hrozivě a děsivě… 🙂

     1. No, u fotek je to takové statické, tak možná jo, ale v reálu viděti psy se přátelsky okusovati znamená báječně relaxovati při pohledu na ně :))

 29. Piškotku, nemáš to lehké, ale tvoje příhody jsou kouzelné . Jinak u nás konečně prší, už bylo sucho jak na Sahaře a v dubnu popraskaná půda jak v červencových vedrech. Jen jsem nestačila pohnojit trávník 🙁

 30. Když vidím nadpis Mňautobiografie, tak se mi rozjasní den, ať pátek nebo svátek – nebo povelikonoční úterý.
  Přísně logické úvahy i úkony páně profesora jsou napsány tak láskyplně, že se prostě jen telelím blahem a občas decentně zavyju, až se ke mně seběhne moje smečka …. na mou duši, teď jsem napsala „moje tečka“, no fuj! :o) A to jsem původně chtěla psát solidárně taky bez teček (chuckle)
  Příhodami a otázkami pronásledovanému Piškotkovi posílám pohlazení a Luci poděkování. (f)
  Přeju všem krásný den. (h)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN