KOČKY: O podivuhodném přerodu Aneška jurodivého v kočku osobní

Vlivem vlivů událostí stalo se, že slečna Scarlett O´Harová stala se veskrze kočkou sázavskou, neb přes zimu dohlížela na mého kamaráda, který tamtéž přezimoval v domečku nad řekou.

Jednou jsem tam jela. Scarletta nedbajíc mého vstřícného vrkání, šišlání a jiných podlézavých zvuků, nevšímavě prošla kolem s ocáskem pyšně vztyčeným, pomalu a  l a s c i v n ě vyšplhala po Petrovi vzhůru, přehodila si přes jeho obrovskou chlupatou ruku svou elegantní černobílou tlapičku, pohodlně se mu uvelebila na klíně a odtud na mě metala zelené blesky – neopovažuj se přibližovat, ten je MUJ!

Zhrzeně a plačíc vrátila jsem se domů k Anešekovi. Alespoň tento blbeček stane se mou útěchou, doufala jsem si a zároveň zoufala. Vždyť je to momentálek, nepotěší mě, neutěší, furt jen z něčeho padá a hrnky rozbíjí.

Anešek zkoumá nebezpečnou zeleň

Avšak! Avšak! Anešeka, prvně neuzurpována dominantní matkou (pěkná potvora ta Scarletta, že 🙂 ) a nesužována překvapivě narozenými Tatankami, rozvinula se v přičinlivou a svědomitou koč domácí.

Vítá paničku, po příchodu jí usedá na klín dřív, než si tato zuje boty, ráno ukázněně čeká na budík a teprve pak ji několikerým polibkem a něžným čichotem přivádí k vědomí, již v devět večer zas nenápadně tlapičkou upozorňuje, že je čas zatočit se do pelíšku.

Pakliže panička ještě odmítá ulehnout, ztrápeně tam odchází sama a věrně ji zahřívá polštář. Už od Vánoc nic z ničeho nesrazila a dokonce tuhle i přísně prskla na neznámou návštěvu, místo aby potupně, s ouškama přitisknutýma k hlavičce, prchala za spásonosný gauč. Jest to nyní má kravička bílá, celá zodpovědná. Neboť je strážcem nory a výhradní ochranitelkou paniččiných bačkor.

Ale co teď. Rozdivočelá a rozjívená Miss O´Hara ji ve svém teritory už nesnese, to je nasnadě a já přece nenechám svou ovečku nevinnou fackovat od nějaký žárlivý černobílý fúrie a plakat pak na dvorečku.

A tak Anešína zřejmě letos bude k přírodě přičuchávat pouze dekorativně, prostřednictvím truhlíkových muškátů na žižkovském okně. Jo, to je daň košky domácí, ale mezi námi, tuchám, tuchám, že ji ta zlá a nebezpečná zeleň vůkol fšude vždycky spíš děsila.

Jak patrno na venku vždy trpěl

Aktualizováno: 20.4.2011 — 12:46

125 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Anešek je prostě kouzelný kočička, co já bych za takového dala 😉 :* Všem potřebným držím palce a oslavencům a dnešní Alex všechno nejnejnej a ať se jim daří! (sun)

  1. Dnes je u sloníků mnoho fotek miminek. Ten kluk z boku budí slitování, kůrku by mu jeden podal, ale tváří se živě a vesele, na jedné fotka ho holka ochmatává, když spinká. 🙂

   http://www.zoo-ostrava.cz/cz/sloni-denik/49-zpravy-o-slunatech-z-21-4-2011/

   P.S. A moje pidikočka a vychrtlice Pusinka bude mrouskat, to ji zas na sebe budu mít pět dní v tahu přilepenou, momentálně mi šlape po levé ruce a ocáskem mi omrskává ksichtík.

   1. Teda koukam, ze i u slonu se pozna kluk od holky. Vzdyt se na nej podivejte, na spindiru :-)))

   2. Taky myslím, že klukovi jde k duhu společnost jeho sestřičky/tetičky. Je to hubený drobek a fyzické srovnání se ségrou/tetkou je dost tristní. Už ale začínám věřit, že s pomocí ošetřovatelů to máma Vishesh nakonec zvládne a že z chlapečka nakonec bude velikánský slon. Teď jen budeme muset doufat, že případný další sloníček se nenarodí tak předčasně jako tento. Ještě si pamatuji, že Vishesh měla rodit až po Johti, ale nakonec to bylo o dobrý měsíc dříve. Zatímco si holčička hověla v břiše a rostla, chlapeček bojoval bez nadsázky o holý život. Já se obrovsky skláním před ošetřovateli, to je vynikající odvedená práce. Nicméně věřím, že z Vishesh po téhle zkušenosti bude výborná máma. Jo a i z fotek se dá poznat, že chlapeček má vzadu pod nohama torchu jié zařízení než jeho sestřička/tetička. A není špindíra, myslím, že sloni se běžně pudrují hlínou a tady holt mají slámu s nějakými pilinami, tak je jen trochu uválený a ohozený. Však oni ho ošetřovatelé pořádně umyjí, až přijde ten správný čas.

 2. Chtěla bych poděkovat všem za krásná přáníčka, co jste mi přáli tady tudy, nebo i v mejlících.
  Také musím poděkovat za palcodržnu pro černou knírajdu, co byla včera na operaci s pyometrou. Byli jsme se s pánečkem na ni podívat, chodí, papká, venčí se. Břicho má pěkně vyholené do čtverečku a vypadá nadějně (h) .

  1. Mila Alex: opozdene se pripojuju k pranim. Vsechno nejlepsi, pohodu a zdravi (hug) (rose1) (d) a na co si vzpomenes.

 3. Anesko mne neobycejne potesilo. 🙂 (sun) Taky jsem mela kocourka, ktery pri nekolikanasobnem ohledani nevypadal jak ON, az kdyz sel na kastraci jako ONA, tak se prislo na to, ze je to vlastne ON.

 4. Zcela OT, Abyt promine !

  Lidijové, posílejte přihlášky na setkání, sic vás přijde strašit podmitrovský bezhlavý rytíř (o)

 5. To jsem ráda, že jsem si zase mohla přečíst o krásné(m) sněhové(m) Anešínce(kovi) 🙂 :-)) (tedy já už jsem z jeho jména pořádně popletená). A už se těším na reportáž o Tatance!!! Přeji Anešínce měkký polštářek, plnou mističku a hlavně teplo paniččiny postele.

  K nám je na cestě návštěva, která zde bude přes svátky a tak se raději s předstihem přidávám k Possum a všem Zvířetníkům přeji krásné prožití VELIKONOČNÍCH SVÁTKU.
  Děkuji za přáníčka, která jsem dostala,(tedy Blážo, já nevycházím z údivu rozmanitosti tvého talentu).

 6. Trochu OT: kamarádka ve vlastnictví dvou kavalířích dam – matky s dcerou by potřebovala furminátor na malého pejska. Poraďte, kde se levně koupí, na internetu jsem ho viděla za nějakých 850,- káčé, to mi přijde trochu ulítlá cena!

 7. Bodejť!
  Venku jsou schody a tráva a bláto a zima a choděj‘ tam cizí lidi a určitě tam není mikrovlnka, co se v ní rozehřívá filé. A taky je tam veterinář a auto a vůbec nikde není postel. Nikdo nepřevléká peřiny, aby se jeden kocour pobavil…
  Aspoň tak to, myslím, vidí náš stařičký domácí kocour.

  když se nám občas povede ho zlomyslně vystrčit na chodbu, dlouho nám to vyčítá…

  1. Hihi: když se nám občas povede ho zlomyslně vystrčit na chodbu, dlouho nám to vyčítá…
   Jste děsný! 🙂
   Zdeni, jak se budeš vyskytovat po Velikonočkách?

 8. Anešku milá, to je dost, že ta tvoje panička dala o tobě vědět. Jj, prostě to těm dvounožcům někdy trvá celé věky, než pochopí, jaký skvost doma mají (*) (h)

  1. Anešek milá je navíc i velmi velkorysá a paničce NÍC NÍC nevyčítá. Anebo že by byla tak bl… , né to jsem vůbec říct nechtěla. 🙂

   1. Tak, a jsme u toho!!! Anešek je natolik distinguovaná, že ti nedá ani hnutím špičky ocásku najevo, co si o tobě myslí. Buď moooc ráda, že je taková, jinak bys byla za tu dobu útlaku náramně frustrovaná panička. (inlove)

 9. Anešku milá, jak mohli chtít ti nešťasníci aby si jim někde venku opršela. (h)
  Moc krásné, těším se na další. (h)
  Naše kočindy byly napřed i venkovní, Čita prý slušně lovila. Dnes jsou domácí. Ale proč ? Obě už mně na čas zdrhly. Zatímco Mia se zmohla na pouhé dřepění ve sklepě, zatímco panička doma teskně vyla, Čita odešla na tři dni, vrátila se vyhublá a dobývala se sousedce do okna(stejného s našim). Panička opět doma vyla a nadávala si za otevřené okno. No nic, dobře to dopadlo, to je však minulost. Nyní probíhá občasné strašení koček při přivřených dveřích. Přicházím z chodby a straším (cat) (cat) , jako třeba bububu, brekeke , šklebím se a vydávám strašné zvuky, kočky prchají ode dveří a snaží se ukrýt, doufám, že chápou jak strašné je být sám venku (bat) . Co si o mně myslí venkovští sousedé je nabíledni. (rofl)

   1. Já vcházím do dveří, opatrně otevírám, neboť za dveřmi je uvítací výbor v podobě Melíška a občas i Ríši a hlásím: „Venku je bubák a žere malé kocourky, hlavně černé a mourovaté a už dlouho nejedl a má hlad………….“ a postupně je vytlačuju dozadu. Ríša moc tendence ke zdrhání nejeví, ale Melíšek je zvědaveček, ten by toho hned využil. Dole jsou otevřené dveře na dvůr když je teď teplo, kdyby proběhl chodbou k recepci, jsou otevřené dveře na ulici, tam jezdí auta, okamžitě by se tam ztratil, tak to nemůžu dopustit.

     1. =))
      Bez brýlí, naostro, v domácím děravém triku, s jednou pantoflí, moc učesaná jsem taky nebyla…………… lidi, to byl pohled pro bohy.
      Ale chytla jsem ho!

      1. Já jsem jednou honila o půlnoci Jamieho po zahradě s baterkou. Mohutně mi pomáhala Ellie, ale místo aby štěkla, že ho má, tak se vždy ke mně vrátila a mezitím kocour popoběhl. Honila jsem ho přes půl hodiny, u plotu máme hlohy, šípky, hlošinu, hlohyni – všechno trnité a v tom chytej kocoura. Přešla jsem domů orvaná jak mávátko, krev ze mě crčela, oko jsem si naštěstí nevypíchla ;). Od té doby, pokud je otevřeno ven, tak je kocour na vodítku. Mám trochu výčitky, že ho týrám, ale lepší týraný než přejetý.

 10. ………….Zhrzeně a plačíc vrátila jsem se domů k Anešekovi. Alespoň tento blbeček stane se mou útěchou, doufala jsem si a zároveň zoufala. Vždyť je to momentálek, nepotěší mě, neutěší, furt jen z něčeho padá a hrnky rozbíjí……………

  😀 😀 😀

  taaaaa fotka v kybliku nemá chybůůůůůůůůůůůůůůůůů 😀 😀 😀

  Pane jo, to je mi změna, to je mi změna, Anešek nepřestane překvapovati. 🙂

  1. Změna tato udála se plíživým způsobem. Ale dál už by se snad ani nikam vyvíjet nemusel, aby se zas nedovyvinul ňák příliš překvapivě. 😀

   1. Abyt nemá ráda překvapení snad?? Co?? :-), Abyt si ještě s Anešekem na překvapení snad nezvykla? Co?:-D 😀

    kruciii, proč mi nejdou vkládat obrázky??? smajlíky některé vyrobím, ale jen některé, co si pamatuju

    1. No někdy mi přijde, že snad žádný zvíře co jsem kdy měla, nebylo úplně normální. Ale speciálně tobě to vykládat nemusím, že? 😀 Mimochodem, co dělá Kosťa?

     1. ……že snad žádný zvíře co jsem kdy měla, nebylo úplně normální………………

      Čím by to tak mohlo být, hergot?? Nic mě nenapadá……… :-D, jaaaau tuto bude asi bolet 😀

      Co dělá Kosťa?? Trpí slovním průjmem, kopíruju poslední záznam:

      „Eště né, musim jít, eště né, musim jít. Přední tchoři!“ „Budeš vodička, už musim jít,buličkůůů, prdí ptáci, delší kosti prýšo, budeš vodička, budeš vodička, já sem nekřičí, tady! Ježíííš Ríšo! To je kříž tady hovořit!!! ehe, ehe (tosi vodkašlal jako Babina ), tady šuňašíte, zelenej…..“

      to jsem si zahrála na jeho osobní sekretářku a dělala poctivě zápis, a poctivě u toho plakala :-D, je to vůůůůůl. Prokousnul mi tudle prst, a o víkendu zahajuje konečně i on chalupářskou sezónu, bude opět vypuštěn a já opět přijdu o nerf, zdaliž to dobře dopadne. Modlím se aby jo.

      1. „Přední tchoři“! Petro to mi nedělej, už se tě nikdy nebudu na nic ptát a na Kosťu vůbec, to mi nedělej, jáááááu -přední tchoři, to mi zlomí. (Asi tisíc chechtajících smajlíků nebo ten jak se valí po zemi a buší pěstičkama.)

       1. no šak to řikám, je to vůůůůůůl!!
        Jsem zvědavá co na ten jeho slovní průjem řeknou modřinky na krmítku – já jim ještě vždycky trošilinku do krmítka sýpnu, aby v těch jarních hoňkách mohli dát lehkou sváču a ony mne za to nechávají u toho krmítka sedět-jen kousiiilínke-tak metr, dva. od nich a dívat se. Tak teď to budou mít i s přednáškou z břízy či smrku 😀

         1. no trošku se o ně holky moje malý modrý bojím. A to nemluvím o stydlínovi zvonkovi, kterej je sice na krmítku děsnej ras na ostatní, ale jinak je proti modřinkám plachej. To až mu Kosťa sdělí že: „TY PUDEŠ!!“ už se nikdá nenají 😀

        1. Kostičík je náramnej exot. Jestlipak jsi ho nahrála a poslala do ČRo 2, jak jsem ti poslala odkaz? Byl by tam za (*) první velikosti. Oni to nechtěli jen pro zábavu. Dělal se sběr ukecánků pro výzkum.

         1. ejch neposlala, páč jsem na to zapomněla 🙁 , ono taky ho nahrát v podstatě ani nejde, páč jakmile zjistí, že je monitorován, tak naprosto ztichne.
          Zkusím pohledat ten odkaz a nezapomenout na to, jsem ostuda.

       2. =))
        Mně by spíš zajímalo, jak se k výrazu „Přední tchoři“ vůbec ten tydýt dostal!!!!!!!!

        1. já nevím kam na to chodí :-). Určitý věci jdou pochopitelně vysledovat, třá jako, když někomu oznámí, že :Ty smrdíš“ to je jasný, že to okopčil od nás, když to sdělujeme Hošíčkovi, páč on je někdy dost smraďoch , náš Náčelník zrzavá huba, to bez debaty, ale kde sebral Předního Tchoře, to nevim 😀
         Teď s jarem, když bivakuje odpoledne na balkoně, si jeho řečnických cvičení užívají i kolemjdoucí 😀

         1. Kosťa je skvělej (bat) No – občas byste se doma měli nad svým slovníkem zamyslet (rolf) (rolf) (rolf) neboť jak známo, někde to ten ptačí (angel) odposlouchat musel (chuckle)

          Komupak tak doma říkáš tchoři ?? (wave)

          1. (rofl) (rofl) (rofl) to je tak, když někdo neumí smajlíkovat (devil)

          2. Jo jo, já vím, co mám na triku, to už mi nikdo neodpáře a toho se taky chytil hned 🙁 smeták jeden pernatej a ještě to zkombinoval. Ale pod tchoře ne nepodepíšu 😀
           Někdy je ten fógl na vraždu, má přesně mojí dikci, ještě že ten Ešus na něko kašle, páč by ho furt buzeroval. Ale moc hezky mu říká Ešíčku Hošíčku 😀

       3. Páááni! (whww) Přední tchoř se u mě řadí hned po boku sobího hnusce, a to je ten nejsilnější kalibr! (chuckle)
        Drahá Petro, někdy bych chtěla být muška zlatá a poslouchat, jak se doma bavíte – ten nebohý Kostík to prostě někde odposlouchat musí. (rofl)

        1. já mám Vave, myslím, doma na lednici ještě jednu perlu, zkusím ten zápisek najít a hodím ho sem, pokud se nepletu, předčí to i Předního Tchoře 😀

          1. neřikat nahlas, neřikat nahlas, jak to ušlyšej, půjdou to schovat! 😀

      2. Bacha, moc nepopularizovat. Ta řeč byla smysluplnější, než většina projevů v politice za poslednich 1/2 roku. Mohli by Ti ho zvolit poslancem či dokonce ministrem. Skandály nezatížení ministři tady nějak docházejí.

       1. pcháá, pozdě. On už se prezidentem cítí být, nebo svého času to o sobě aspoň tvrdil, že „Seeeem prezident!“ případně, byl-li dobře naladěn, přenechal tuto funkci milostivě někomu jinýmu a prohlásil „Seeeš prezident!“ což se poslouchá rozhodně líp, než když mi říká „Ty hruštičkoo!“ nebo ještě hůř „Buřte!“ :-D, to už radši slyším „Ty Bořito“ 😀

 11. Mě Anešek připomíná naši Amišku, ta se sice narodila venku, ale vůbec se tam nehodila. jsou tam fujkytky, fujhmyzy a všechno by ji tam mohlo sežrat. A trojčátka si s ní nechtěla hrát. Proto pořád jen někde posedávala a koukala jako reklama na útulek. Tak ji jednou máma vzala, dala do nákupní tašky a odvezla přez půl Prahy domů. Amiše za celo cestu ani nepípla, že by se pokoušela o útěk to ani náhodou. Ta je ráda, že je doma v bezpečí. 🙂

   1. Možná i blíženec Dalího, ten to taky venku ale opravdu nemusí, fujhmyzy si oškliví a z kytek náruživě okusuje pouze osení, specielně vypěstované pro Jeho Rezatost v misce. Zvenku přinesená čerstvá tráva je totiž zaručeně jedovatá… U mohutného sibiřáka zvící 7 kilo je to obzvláště pikantní úchylka…

    1. O tom žádná, že venkovní čerstvá tráva JE jedovatá. Je to delikátní zvířátko, ten Dalí.

 12. pomoooooc – ono Anežka Anešek je teda už zase holka?????????????? to mi muselo někde uniknout :O :O :O :O … a to je Anešek můj převeliký oblíbenec a písáníčko o něm (achbože, o ní???) nesmírně milé a mé duši libé (h) (h) (h)

  jak vidno, trpělivost růže přináší a Anešek si nakonec prosadil svou a zbaví se pichlavé a šustící zeleně, nebezpečných venkovních tvorů a nástrah a zalehne paničku v posteli, což jest pro kočky to nejlepší místo (cat)

  ovšem toto: „nevšímavě prošla kolem s ocáskem pyšně vztyčeným, pomalu a l a s c i v n ě vyšplhala po Petrovi vzhůru, přehodila si přes jeho obrovskou chlupatou ruku svou elegantní černobílou tlapičku, pohodlně se mu uvelebila na klíně a odtud na mě metala zelené blesky “ – Abyt, ty mě jednou zničíš (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl)

    1. našla jsem, našla!!!!!

     pohříchu jsem našla i svůj příspěvek pod tím článkem o Aneškovi matekovi – ale to je k vedlejšímu tématu o zanořování 😛

 13. Panička by se vážně měla nad sebou zamyslet – takovou krásnou bílou kočičí princezničku vozit někam, kde kromě nebezpečné zeleně se takový princeznovský kožíšek i tlapičky může šeredně zmazat hlínou či blátem. A navíc, ó hrůzo, tam může padat voda přímo s nebe na šudinku čičinku. Tohle je opravdu, ale opravdu skoro na hlášení ochráncům zvířátek!!!!

  1. Když začne pršet, tak mi pravidelně chodívá seřvat Scarletta. Co si to dovoluju že prším.
   Ovečka Anešeka už mi odpustila. Ale zase se jí hrubě nelíbí, že odcházím, někam, do jaký práce?, tady bůůůůď!

   1. Počkej,až Anešek začne chtít chodit do práce s Tebou,teda ona bezpečně v přepravce (wait)

 14. Tak milí Zvířetníci – čas nebo nečas, tady se prostě musím vynořit, i kdybych nechtěl! Anešátko, jsi konečně doceněna, pochopena! (h) Ty jsi Lew kanapowy jak vyšitej, a Scarlett byla asi opravdu hodně dominantní matinka – což by vysvětlovalo i Aneškovo poměrně pozdní a zjevně neposkvrněné početí v zavřeném dřevníku. Dost často se stává, že dominantní kočka té mladší zabrání v páření (ať už třeba „jen“ tím, že je důkladně vystresuje….) Máš pravdu, zeleň dovede být zrádná a nebezpečná a nejlepší posezeníčko je v poklidné kavárničce u dobré kávy a v dobré společnosti… Nejsou tam klíšťata a blechy a ano! Hlemejždi! Neštustí to a nepíchá, bělostné pacičky si kočka nezamaže, jan tak dál… Abyt, jste (*) , obě.

  A abych nezapomněl – všechno nejlepší Alex (d)

  1. Takže k zjevně neposkvrněnému početí došlo že: Anešek sice strádal v šopě, ale tento stres byl přijatelnější než ustavičné uštěpačné poznámky královny matky kočky,
   prokládané občas pár fackama. Vida, vida, vše vysvětleno jest. 🙂

   1. Jen se chechtej, abyt. On stres je dost účinná antikoncepce i u lidí a mladá kočka, pronásledovaná osobností typu Scarlett O´Harové, nemá na nějaké koketování s kocourem čas ani pomyšlení. A tak, když jednou Scarletta prostě nebyla na dohled a dosah, objevil se rytíř na bílém koni a šopa-nešopa, bylo dokonáno. Slyšel jsem dokonce i o případu, kdy dominantní kočka (chovná) natolik chtěla ovládat mladší (taky chovnou), že když byla podle plánu a přání chovatele mladší kočka březí, musel je držet odděleně – jinak by Matka smečky tu mladší snad pozřela k večeři… Jo, tyhle hormňouny… (rofl)

    1. Evidentně bílý rytíř na bílém koni, v blyštivé zbroji a v šopě z Anešeka odňal prokletí kočičí matky. Já se nesměju, já to prožívám!
     A co se týče stresu coby antikoncepce, o tom nepochybuju a navíc z toho dusna, co kolem sebe Ouhara šíří, když chce, z toho jsem nervozní i já.

     1. To jako je Scarlett antikoncepce i pro tebe ?!?! Když tě jako stresuje???? To jsou mi věci. (počitadlo odmítá přidávat smajlíky, jinak by tam byla jedna svatozář a několik hihňání)
      Anešek je náhodou kouzelný(á). A praštěná zvířata? Na to jsem si zvykla. Co bych si počala s normálními?

 15. Vida ji, kočenku bílou. Ona prostě potřebovala prostor a paničku, co bude jenom její. Tak ať se jí daří a nebezpečná posázavská zeleň včetně zákeřných hlemejžďů si může jít klíďo k šípku.

 16. Anešková ty jsi tak krásná kočička. Nádherný bílý andílek.
  A Tatanky jsou kde, jsou pryč v nových domovech ?

  Jak slečna Scarlett O´Harová leží na paníkovi a metá zelné blesky.

  Můj kocourek Honásek se zamiloval do mého manžela. Večer na sedačce si na něj lehá, objímá ho pacičkami a v očích má zamilovanou něhu. Manžel ho také miluje.
  Občas vstávám a se slovy : “ chlapci evidentně jsem tu navíc “ odcházím do kuchyně

  1. Nakonec mu s klína slezla, ale jen aby ke mně přišla opovržlivě čuchnout.
   O Tatankách v příštím díle.

 17. Vždycky jsem si myslela, že zvířátka potřebují ke svému šťastnému životu přírodu. Ale Anešek a v podstatě i náš Reny jsou důkazem, že tomu tak není. Reny sice jako každý pes rád chodí na procházky. ale nejraději do míst, kde to dobře zná a do městských ulic. Výlety do přírody pro něj vždycky byly spíš za trest, je to pro něj nebezpečná divočina:-)
  Prohlédla jsem si galerie jarních foteček z uplynulých dnů a také já přihazuji svou trošku do mlýna:
  https://picasaweb.google.com/tulie.renie/BotanickaAZooPraha#

  1. Renie – všecky tvoje fotky jsou krásné, ale ti motýli! Závidím – docela prostě a sprostě závidím. A ještě ten pták ve vodě – jsi (*) fotografického jara (nod)

 18. Tak Anešek (inlove) konečně našel sám sebe! Po změně pohlaví i změna povahy (rofl) Tak ať se vám, holky, daří 🙂

 19. Zlatíčko Anešek! (h) Konečně nebude týrán zelení, čerstvým posázavským vzduchem, hlemejždi a vlastní vznešenou matkou. (chuckle)
  Milá Abyt (inlove) , doufám, že napíšeš o své chásce častěji. A že se někdy uvidíme, ani nevíš, jak mě mrzí, že jsem promarnila příležitost na Pražení.

 20. Abyt promine, ale dnes píšu Aneškovi (chuckle)
  Milá Anešku – tak jsi se konečně dočkala toho dne, kdy tvoje natvrdlá panička pochopila jemnou městskou duši (bóže – kolik urážek na tvou hlavu hodila – určitě víc, než ty hrnků na zem). Ano – některá zeleň – zvláště ta u Sázavy – dokáže být pro andělskou kočičku obvzlášť nebezpečná.
  Tak dávej na svou paničku pozor, střež její papuče, zahřívej polštář a dohlédni, ať moc neponocuje – akorát (wait) kdyby psala další hlásání o tobě, tak může (nod)

  1. Ó ano Ygo, co to ubohé zvířátko zažilo ústrků a nebezpečenství vinou své natvrdlé paničky, která si neuvědomila, že obzvláště posázavská zeleň je pro bílé kocourky, ech, kočičky, naprostá zhouba! 😀

   1. Ještě že jsi zavčasu prozřela (whew) (a že si slečna Skarleta Ouhara našla nového obdivovatele – chichi), jinak bys to ubohé zvíře utýrala přírodou (rofl) (rofl)

  1. Milá Alex – všecko, ale všecičko nejlepší ke svátku. Hlavně to zdraví a potom hned štěstí. Budeš mít krásný sváteční den, tak si ho užij tak, jak to máš ráda. (h)
   A posílám pugét (f) (f) (f)

  2. Všechno nejlepší, pohodu, radost a hlavně zdraví, zdraví, zdraví! Nejenom pro Alex, ale i pro případné další slavící. A pro Zvířetnictvo vůbec.
   Dnes má narozeniny – a to už jednadvacáté – Hubblův teleskop (pokud se dá brát čas od vypuštění na oběžnou dráhu). A tak samozřejmě je dnešní fotečka právě z něho:
   http://www.astro.cz/apod/ap110421.html

  3. ALEX, ALEX FŠEEECKO NEJ
   ááá nejde mi vložit žádný obrázek, tak Ti nemožu dát kytičku 🙁

 21. Mě takhle Pitina fackuje Kačenku,ta se tváří jako mučedník, ale stejně si pro tu facku vždycky dojde…a včera jsem je přistihla, jak si ležej na posteli,vedle sebe a Pitina dovolila Kačence, aby si dala hlavu na její zadní kejtu…
  Anešku, u Tebe ve mě převládá chuť si tě pohýčkat,pomuchlovat se s tebopu, ty jsi taková krásná kočička….. (inlove)

 22. …“neuzurpována dominantní matkou “ – v tom to vězí !!!
  Frustrované kočky tohle dělají – chovají se jako blbci křížení s demoliční četou.
  Mám to teď doma v bleděmodrém. Sárina je naprosto nešťastná, že nemá svého vlastního páníčka a já nemůžu nikoho sehnat.
  Protože zřejmě není submisivní jako Anešek, ale naopak dominantní a neprůstřelnej plivník (připomínám, že v cca 4 týdnech života hravě zvládla fakt, že jí někdo přehodil přes vrata a okamžitě se nastěhovala do domu), projevuje se její frustrace spíš útočností. A zejména si zasedla na Evelína, který není agresivní a navíc je tulítko, na které Sára hrozně žárlí. Na nerudného dědka Žofa si tolik netroufne a když se splete a obtěžuje Blesana, tak ten je s ní rychle hotový. A tak Evelín chudák už vrčí, syčí a nadává, protože Sára se na něj vrhá a pere se. Pravidelně to dopadá tak, že chytím Sáru za límec a vyhodím z okna (v přízemí 🙂 )

  Lidi, kdybyste tak věděli o nějakém páníkovi …. Ze Sáry bude báječná osobní kočka …. jen tu osobu najít!

 23. Hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Když si vzpomenu na nešťastného Aneška do přírody k Sázavě odvezeného… na to, že bedničku čůrací s písečkem osobním tam neměl (chuckle) … tak si myslím, že konečně panička rozum dostala a městského bílého kocourka (eeeee – vlastně kočičku) doma nechávat bude.

  1. Krutě týrané nebohé kočičko konečně našlo své místo, jest to typický lew kanapowy. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN