PSI: Jak Nastěnka roste (2) – březen, začátek dubna

Ještě se musím vrátit i do konce února, protože to jsme se jeli prvně ostříhat k paní chovatelce Terrynkové. Nanynka ovšem nebyla nakloněna k proměně a tvrdě se bránila, vzpouzela se, řvala jak pardál, ale byli jsme na ni 3 tak se rychle vzdala a stříhání mohlo začít. A tak jsem přišla o krásné černé chlupaté štěňátko… a vyklubala se krásná mladá kerrýčí slečna.

A jak teda ta naše krasavice roste? Momentálně měří něco málo přes 40 cm, kolik váží nevím, myslím, že tak kolem 8kg. Co se povahy týče tak se začíná projevovat jako správná kerrýčka, která ví, že všechno na světě je její, vlastně dalo by se říct, že všechno je její a všechno se točí kolem ní a je tady pro ni. Zrovna teď stojí u mě a štěká, protože se jí dostatečně nevěnuju, to že jsme byli před chvílí venku je už přece tak dávno…

Pořád trochu bojujeme s jídlem, dobroty a cokoliv jiného než granule jí chutná. Rychle pochopila, že po jídle se rozdává dobrota, piškotek nebo jiný mlsek. Stačí uklidit misky a Nany už sedí u barelu, ve kterém jsou tyto mlsky schované a čeká na svůj příděl.

Trošku se polepšila i s chováním k Frogáškovi, už na něho tolik nevrčí, už si i párkrát hráli, přetahovali se o hračku. Většinou si sebe nevšímají. S Terrym naprosto v pohodě, spíš už ho musím bránit, aby mu dala chvilku pokoj. Fousky mu už neškube, momentálně se zaměřila na přední packy, tak snad z něho nebude naháč, ještě s ním mám v plánu pár výstav navštívit 🙂 Mezi ostatníma pejskama je hodná, ale moc si nehraje se štěňátkama, pokud je hromadná hoňka lítá taky, ale nijak zvlášť se nezapojuje, víc si hraje s dospělými psy.

Miluje děti, všechny lidi, ale už se nevrhá na každého člověka, kterého potkáme, už nemám strach, že mi uteče za hlasem, který uslyší od stáje když jsme venku na louce. Ví, že je naše a že s náma je jí dobře. Pokud ji ovšem nechci nacpat do auta!! To je problém, který jsme taky ještě pokořili. Auto nesnáší. K autu nedojde, musím ji donést.

Slintá stále, v mém autě už neblinká. Když jdeme na procházku, musíme projít kolem auta. Pokud je na volno tak utíká rychle pryč a mohla bych jí slibovat hory doly, nepřijde za mnou ani o krok. Na vodítku se plíží pryč, táhne jak smečka saňových psů. Hlavně rychle pryč od té obludy!!! Na výstavě stačilo projít kolem aut a už vodopády z pusinky…

Jinak je hodná, doma mazlivá, přítulná. Začíná si vynucovat pozornost štěkáním, ale doufám, že nebude tak uštěkaná jak Terry. Jak říká Tom: je to psisko závistivé velice 🙂 V něčem se to hodí, protože si vynucuje i česání 🙂 nebo napoprvé krásně zvládla umytí špinavých pacek, protože jsem se věnovala jen a jen jí…

A velká novinka – na začátku dubna jsme byli poprvé na výstavě v Ostravě. Přihlásila jsem Nastěnku do štěňátek. Nanynka to zvládla výborně. Cestu, spoustu lidí, psů – všechny chtěla vítat a kamarádit se. Vůbec se nebála. V kruhu byla šikovná, veselá a pan rozhodčí jí zadal známku Velmi nadějná 1. Posudek hezký, panu rozhodčímu se líbila.

A líbil se mu i Terry, který získal titul Národní vítěz 🙂 Další výstava nás čeká koncem května, krajská u nás ve Zlíně. Poprvé jsem se mohla přihlásit do párů, tak se těším… jen se trošku bojím, že Nastěnka zahryznutá Terrymu do krku či packy, asi nebude to pravé ořechové… 🙂

Aktualizováno: 19.4.2011 — 15:17

107 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Nastěnka je krásná kudrnatá holčička a přeji jí další krásné soužití s ostatními členy rodiny.

  A držím palce kníračce kamarádky od Alex – teď už je jistě po zdařené operaci, tak držím pro rychlou rekonvalescenci.

  Když jsem si přečetla tu radostnou zprávu od Karakal (a gratuluji), vzpomněla jsem si, že mám někde sadu fotek téhle krásné kočky, jíž nick používá. Tak jsem je našla a dala na rajče. Jsou z malého zoo-parku v Tallahassee (hl.m. Floridy), kde jsme byli před 6 lety. A právě tam měli na rok zapůjčený párek karakalů. Bohužel fotky nejsou nejlepší, kočky byly ve velké drátěné kleci a dívat jsme se na ně mohli jen skrze skleněné okno. To místo je používáno pro různá zvířata a i ptáky, která tam mají na krátkodobé zapůjčení. Když jsme se na kočky dívali, právě k nim přišly dvě pečovatelky a přinesly jim hračky – malé gumové válce naplněné šantou kočičí a nějakou pastou. No a jak vidíte i tyhle krásné číči se chovatelkám otíraly o nohy stejně tak, jako to dělají ti naši domácí mazlíčci.

  Tady je odkaz na českou wikipedii. http://cs.wikipedia.org/wiki/Karakal

 2. Pájo, to je báječné povídání o poměrně málo známém psím plemenu. Hlavně přeji, ať tvá dorostenka Nastěnka zdárně roste a ať nezlobí psí kluky. Těším se na další povídání. A fotečka v objetí a kočkou je prostě nádherná. Je úžasné, jakji kočička dokáže přijmout.

  1. taky nevím kde přišli na to, že psi a kočky se nemají rádi 🙂

   máme nový pískací balonek, pohrála si malá, teď piští Terry tak je tu včulejky veselo

   hezký večer

 3. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Školení. Stojí dva policajti a koukají na měsíc. Ten jeden říká „To je ale daleko. To je ale strašně daleko.“ Po chvíli zase: „To je ale daleko.“ Ten druhý už to nevydrží a ptá se: „Co je daleko?“ „Ale mám jet na měsíc na školení.“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem přítomným klidný večer, hezké sny, pěkně se vyspinkejte. ~o)

 4. OT: Zastoupím jednou Bětuláskovou. Zde jsou dobré zprávy o slůňatech a e tam celá fotogalerie. Zvláště fotka č. 32 z 50 je dojemná. Ten chlapeček je oproti sestře/tetičce droboučký a přitom je starší. Navíc je pořád hodně hubený. Ale společnost babičky a sestřičky/tetičky mu jde evidentně k duhu. Zato sestřička/tetička je pěkný kousek slona a bude jednou sloní modelka. Je jasné, že ošetřovatelé odvedli ohromný kus práce, jinak by tu ten sloní kluk už určitě nebyl. Ale už věřím, že je to na dobré cestě a že už jen velká smůla by to mohla zvrtnout.

   1. Díky 🙂
    Rozdíl mezi těma dvěma mláďatama bije do očí. Ale snad je to na dobrý cestě (y)

    1. Když on ten chlapeček sloneček je tak dojemný. On má snad i ten chobůtek kratší než holčička. Moc mu přeju, aby překonal ten uspěchaný a ne příliš dobrý start do života.

 5. Nastěnka je moc hezká holčička.
  A nemůžu si pomoct – krásně jí sluší růůůůžová barvička 🙂

 6. Ahoj ve spolek,

  v práci nemám pc tak všechno čtu až z klidu domova. Děkuji za chválu.

  Rysíkovi gratuluju k sestřičce (f), jsem ráda,že malý kotík se má k světu.

  Všem potřebným posílám (y) a (f)

  děkuji za podporu s psíma aktivitama – někdy to není jednoduché, hlavně v práci nechápou, že mě to prostě baví- agi, výstavy, obrany a hlavně ty psiska bez nich by to nešlo (rofl)

  na ty páry jsem zvědavá moc, protože Terry včera při první zkoušce odmítal s Nastěnkou jít

 7. Trochu OT: díky všem, co jste mi oblečením, hračkami a dalšími věcmi přispěli na charitu – dneska jsme vezli plné auto, v pátek se veze další plné auto, začínám čistit garáž k tomuto účelu vyčleněnou od pytlů a krabic, které tak narostly, že tam není k hnutí. Ale bylo na druhé straně radosti, že věci jsou většinou pěkné a nositelné.
  Další várka tam je připravená pro útulky (deky, prostěradla, povlečení, osušky…..), hodně jsme toho odvezly do Pardubic na Dubení, ale ještě tu dost textilu mám, takže pak se domluvím s nějakým útulkem a odvezu nebo pošlu kam bude potřeba.

 8. Nastěnka je krasavice. To je fajn, že ti oba dělají jen radost. A ta fotka s kocourem je super. (y)

  1. to je kočička Linda ale beru, že z fotky se to fakt špatné poznává (rofl) vyjímečně se jim podařilo holkám spinkat vedle sebe

   většina fotek vypadá, že Nany chce Lidně ukousnout hlavu či nohu či nacpat si celou kočku do pusinky 🙂

 9. Jé, krásná psí slečna. A už výstavně úspěšná (srdíčko mi to nechce napsat, potvora). Do Brna se nechystáte? Myslím v červnu.
  Tak jen ať holčička pěkně roste a dělá vám radost.

  1. Evi, do Brna se chystáme, vystavovat budu jen Terryho ale mládež určitě pojede jako dekorace a ať si zvyká na výstavní ruch 🙂

 10. hele, ten výbuch ráno u nás v Semtíně…otřásla se nám okna,spadly pokličky,ale jinak OK…tam je podstatně hůř a co teprvá Bohdaneč,až lidi dorazej z práce, tak zjistěj,jak jsou na tom jejich okna….

 11. Jejda, taková krasavice střapatá a šikovná nám roste z Nastěnky. Výborně. Gratuluju! Velmi nadějná Nany a Národní vítěz Terry. Co víc si přát.

 12. Kotěcí hlásání: Utekl více než týden, a tak tu mám pro všechny, koho to zajímá, další zprávičky z našeho pelíšku :-). Nechci nic zakřiknout, ale zatím dobrý. Kotísek se má moc k světu, roste jako z vody (tedy, lépe řečeno, z mlíčka a paštiček), už se neotáčí na zadečku, ale vystřihne bezva zatáčku, běžně už kluše slušnou rychlostí – hlavně za mnou do kuchyně, párkrát dokonce udělal i několik skoků, vzorně chodí na záchůdek – zcela samostatně a dle své úvahy, jen do něj stále skáče šipku přes okraj – je u toho kouzelný. A včera mě překvapil – seděl soustředěně v záchodě, packami otlapkával okraj, už jsem ho chtěla vylovit v domnění, že mu to nějak nejde ven, když v tom jeho soustředění dosáhlo vrcholu, celý ztuhl, a najednou hop – a on pěkně snožmo přeskočil okraj! (…spadnul pochopitelně na čumáček, ale tvářil se vítězně 😉 ) Také už umíme zatahovat drápky, nejdříve to bylo na předních packách, po dvou dnech se přidaly i ty zadní. Což o to, je to pěkný pokrok, ale má to i své nevýhody – předtím byli drápky měkké, neostré, dnes už jsou to regulérní zbraně, a tak začínáme být jako správní indiáni – samá jizva! Baští k snídani kotěcí mlíčko, k svačině má kyselou smetanu, k obědu paštičku, k svačině mlíčko, jako další bašta bývá tvaroh, večer už zkoušíme kotěcí kapsičku, a před spaním (tak kolem 22,30) trochu mlíčka na dobrou noc. A potom hajdy do pelíšku a pěkně chrníme až do sedmi. Kolikrát ho ještě budím – to se probere a zjistí, že má velikánský hlad, a honem honem, kde je to mlíčko – moc nechápe, že zakousnutím do lýtka a vláčením po lině jeho přípravu opravdu neurychlí… Potom jsou na programu hry se strejdou Tygrem – jsou při tom oba kouzelní, Tygřík ho nejdřív důkladně umyje, a pak se kočkují, honí, perou, tahají, schovávají a útočí na sebe navzájem. Potom mi malý vyleze na klín, zavrtá se mi pod bradu nebo za ucho a přede a přede, dlóoouho, až z toho nakonec usne – a já ho šoupnu do pelíšku. Tygra musím vůbec pěkně pochválit, jak mimíska přijal. Po počáteční nedůvěře postupně získává dojem, že jsme ho vlastně přinesli pro něj :-). Čistí ho přepečlivě (až malý někdy protestuje – už ho to nebaví, ale má smůlu, dokud není strejda spokojený, tlapkou si ho převalí a přidrží), honí se, bafají na sebe pod škrabadlem, „perou se“, kousají, přeskakují a podlézají se, a oba se tím krásně unaví. Je na ně báječný pohled. Všem tady bych chtěla poděkovat za rady, a Šárce za vitamíny a další mlsky pro čičíky – Kotík od ní už dostal svůj první poštovní balíček, i s mlsáním pro strejdu :-)! Leny, dík za nabídku mlíčka – ale nakonec jsem koupila celou pixlu u nás ve zverimexu. PS: foto a video bude, až mi ho synek stáhne a upraví .

  1. Teda to je úžasné čtení! Culím se tu a představuju si ho, jak Tě loví a jak si ten život užívá. Moc se těším na fotky.
   Je krásné ty čičiny pozorovat při hře. Melda když řádí s Ríšou, tak jde pro mne všechno stranou!

  2. copak vitamíny s taurinem, ale jestli ti papká už kapsičky,tak mu tu pastu klidně dej-z té růžové tuby….a co říkal strejda Tygr Cosma konzervám, jí ryby?

  3. To je taka krasa … az sa mi nejak orosil monitor ci co…. A popisujes to tak, ze maleho pri tom uplne vidim. Ste (*) (*) (*) prvej velkosti.

  4. Nejak se mi tady neobjevil dopoledni prispevek /a navic mi tu prestala poradne psat klabosnice, prestoze ve Wordu pise uplne normalne/.
   Takze jeste jednou blahopreju kotikovi k Tobe, Tobe ke kotikovi a Tygrovi patri velke podekovani pred nasatoupenou jednotkou Zviretniku. A pred rozvinutou zastavou.

 13. Parádní černá holčička, milá Pájo (inlove) Má v očích plno čertů, s tou si ještě všichni užijete! 😀 A moc se mi líbí, jak se psům věnuješ – výstavy i výcvik, agility… Ať ti smečka dělá jen radost

 14. Omlouvám se, ale zcela OT. Prosím, velmi prosím o palcodržnu. Naše 13-ti letá psí kamarádka černá střední kníračka je právě u doc.Pikuly na operačním stole. Rozsáhlá pyometra. To přitom přišli na podzim o desetiletou knírajdu při skryté pyometře. Doufám, že mladou půl-roční konečně něchají zavčas kastrovat, po takových zlých zkušenostech.

 15. Pájo, držím palce Tobě i Tvým psím kamarádům, aby byli zdraví a dělali dlouho jenom radost. Zasloužíte si to, už za to zapálení a oddanost, kterou svým pejskům věnuješ (h) .

 16. Jejda jejda – Nastěnka je krásná a škovná slečna. Gratuluju k jedničce na výstavě – bodejť by se nelíbila, krasavice inteligentní!

 17. Tak já pod holčičí hlásání připojím ještě jedno holčičí hlásání. Ale nejdřív Nastěnku pochválím. Je to mooooc krásná slečna. Děsně jí to sluší.
  No a to holčičí hlásání je, že Rysík prej očekává sestřičku. Včera nám to pan doktor slíbil na 99%. A je opravdu o týden starší (však já vím, jak je stará (chuckle) , byla s námi už v Uhříněvsi ), takže by se mohla narodit, až se budete srážet na Moravě. Ale Rysík byl taky starší, než vypočítaný termín a děsně se loudal, tak uvidíme.

  1. Jůůů – holčička (clap) (clap) ! Tak to budete mí t páreček, to je krása. A vůbec by bylo nejlepší, kdyby se narodila v sobotu 27.8. a my bysme ji pořádně zapili, aby byla zravá (rofl) (rofl) .

    1. žravá (chuckle) – to je u miminek důležitá vlastnost. S nežravečky je potíž, špatně přibírají…

    2. No jo Rejpale (chuckle) – klidně může být zrzavá, hlavně když bude zdravá. I když mám takový dojem, že zrovna Karakalí rodina se zrzavé holčičky hned tak nedočká (shake) – oni jsou tmavá varianta Rysů (rofl)

     1. To musíš kouknout dál do rodu- já, ač na to nevypadám, jsem z rodu zrzavců. Mé děti zrzavé nejsou, ale brácha má zrzule dvě- a to švagrovka o zrzavce v rodu ani nezavadila. Takže by se Karakal mohla zamyslet nad dědečky a babičkami 🙂
      A jinak gratuluji, milá Karakal 🙂

      1. Zrzavá nééééé, zrzavou mám akorát švagrovou. V rodě by se občas našel nějakej blonďák, ale většinou v průběhu života dříve či později ztmavli. Ale žravá by být mohla, Rysík se svého času „vyžral“ za šest neděl o 2 a 1/2 kila (ze 3,6 při propuštění z porodnice na rovných 6 na konci šestinedělí). Je pravda, že jsem si přišla jak chodící mlíkárna a kojení jsme věnovali velkou část dne. Pak se naštěstí trochu sklidnil a v roce měl „pouhých“ 10 kilo. Dodneška mi to přijde nepochopitelné.
       No hlavně aby byla zdravá. Rysík nakonec nemá vážné potíže, ale v začátku jsme si docela užili. Teď nás ale večer napomíná, když mu zapomenem dát večer kapičky, jí je od tří měsíců, tak to prostě patří k uspávání.
       Do nemocnice se nechystáme, pan doktor povídal, že jsme v pořádku.
       A vzhledem k tomu, že ségra taky šla rodit holku a dostala kluka (ale ona věděla, že to pan doktor určitě spletl), takže rozhodně nejdu kupovat holčičí oblečení. Něco už máme a zbytek bude hezky univerzální. Holčičí se bude kupovat až bude na světě a růžovou nerada, takže růžové poskrovnu. Akorát se obávám, že tchýně něco holčičího koupí. Měla včera snad větší radost, než my. My chtěli holku, ale nijak se z toho nestřílí, když to bude kluk, budeme ho mít taky rádi. Jako Rysíka.

       1. Samé krásné zprávy. Náš Vítek přibíral podobně (při kontrole kyčlí se ani nevešel do toho Učka), Janička už míň. A teď jsou oba hubení a pohybliví. Tak doufám, že to vyjde a my budeme mít na srazu co oslavovat! (h) (y)

  2. Tak hlavně musíš být ty na sebe hodná a opatrná a pobyty v nemocnicích až do toho srpna si zakázat (nod)
   Rysík určitě bude s malou Ryskou (chuckle) skvělá dvojka

    1. Smajly nejdou nikomu, musíš je vypsat ručně. Když si myší najedeš na požadovaný obrázek, objeví se ti znaky, které napíšeš a smajlík se po odeslání objeví.

    2. S těmi smajlíky je nějaký problém – museli jsme upgradovat redakční systém, všechno více méně prošlo bez potíží, jen snajlíci se zasekli 🙁 Ale Marek má dnes volněji, tak se nad tím zahloubá 🙂

  3. Hřívnatec měl být taky holčička, jak pravil můj velezkušený pan doktor. Zato paní doktorka na genetice se pak kolegovi smála, až se za břicho popadala 🙂 Hlavně, aby byla Rysinka zdravá (y)

  4. Milá Karakal, to je nádherná zpráva (inlove) Ať je zrzavá nebo není (žravá by být mohla (chuckle) ), hlavně, ať jste obě s Rysinkou zdravé. Psina bude, jestli na svět vykoukne malý Rysík č. 2 (rofl)

  5. Milá Karakal, moc gratuluju a držím palce, aby vše proběhlo v pořádku a bez potíží. (inlove)

  6. Doktoři toho občas nakecaj..hlavně ať je to rysí mládě zdravý, žravý a klidně i zrzavý, když bude mít zelený voči a chytne tu krásnou tmavou rez, tak jako holka bude nebezpečně krásný…..
   😉

  7. No potěš… mladší ségra ! To bude Rysík na nervy! Moc gratuluju a věřím, že budete krásné, zdravé, spokojené. A ohledně courání se… naše Andulka se měla narodit na vánoce a nakonec to vyřešila rázně až 3. ledna. Co já se jí naprosila ať neblbne a kouká sebou hodit !

   1. Taky jsem měl být pod stromeček a jsem 4.1. – už tehdy jsem si říkal, že není kam spěchat. (rofl)

  8. Velké blahopřání do Rysí rodinky a hlavně ať všechno probíhá v pohodě a bez problémů!

   1. Tak hodně zdraví a už žádný komplikace (inlove) .
    Název „Ryska“ je naprosto dokonalej :>

    1. Jejdamane – doufám, že jí to nepřischne. Já si hned připadám jak ve škole, kde jsem horlivě přikládala rysku na trojúhelníku k přímce, aby mi vznikl ten pravý pravý úhel (rofl) (rofl)

  9. Blahopřeji k rysátku na cestě. Držím palce (y) (y) (y) (y) a netřesčátka také (y) (y) (y) (y) (y) (y) (y) (y) .

 18. Přeju hodně štěstíčka, moc hezky to roste. Holt černá je elegantní v jakékoli velikosti.
  Naše elegantní černá mi pije maximálně krev, je jí 16 měsíců a opožděná puberta s ní mává mohutně. Prakticky neslyší, přivolání které jsme měli už docela hezké, je prakticky minimální. Navíc neustále bufetí, kde co najde okamžitě sežere. A navíc jsem zjistila, že ji musel někdo asi zbít – teda ne u nás sluníčko mazlené – raději ji ani nevytřepávám a dělám spíše kázání. Potrestání se bojí, u nás na ni nikdo ruku nevztáhl a dvakrát jsem ji vytřepala za celou dobu. No a když se zlobím, tak ke mě nejde a bojí se.

 19. Milá Pájo, přeji Ti moc dalších krásných radostí s Tvými úžasnými pejsky. (h) (wave) Díky za pohodové písání k dnešnímu ránu. (sun)

 20. Gratuluju k úspěšným pejskům. Nastěnka je milostivá slečna šlechtična, tak co by si nevynucovala pzoornost- i když by to dělat neměla. Borůvka si ji občas vynucuje kňouknutím- když si třeba dlouho nevšímám hračky odložené u mé nohy, kterou bych mohla tak krásně házet… 😉
  Tak hodně úspěchů v kruhu i v agility a na hlášení o modrém páru se moc těším!

 21. Už jsem si říkala, že Nastěnka snad odroste bez řádného hlášení! Jsem moc ráda, že jsi napsala, milá Pájo.
  A taky jsem ráda, že Tvůj pečlivý výběr a čekání se vyplatilo. Blahopřeju oběma kudrnáčkům k úspěchu a jsem moc zvědavá na ty páry. Páááni, slyším o tom poprvé a hned mi naskočily párové tance, třeba v krasobruslení. V těch sportovních vyvádějí soutěžící na ledě doslova psí kusy, tak co by nemohli pejsci v páru předvádět třeba zakusování tlapky? :o)
  Přeju všem krásný den. (h)

 22. Hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Paráda – dík za hlášení (nod) . Z Nasti roste krásná holka, s Terrýskem jim to určitě bude moc slušet. Užívejte (sun) a jara, určitě se líp agilití a procházkuje, když (rain) voda do kožíšků

 23. Moc hezká je Nany, ďablík jeden. jen se chci zepttat jako laik…za záhryz se body nedávají ? (rofl)

  1. tak jsou i dispciplíny, ve kterých je záhryz ( moc hezký výraz z dovolením budu použivat – už vidím našeho figurant jak točí očima 🙂 ) velmi žádaný ale na výstavu patří chování víc než slušné 🙂 žádné zahryzávání výstavní partnera

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN