PSI, KONĚ A PAPOUŠCI: Novinky z Buffí smečky

Haf haf, hlášení! Já vím, dlouho jsem tu nebyla, to víte, mám toho teď moc. Když tu není můj kamarád Argus, musel někdo převzít jeho úkoly! Pořád se mi stýská a všem ostatním taky, panička dokonce ještě ani neuklidila jeho misku. Jenže život jde dál a je potřeba si ho užívat, takže vzpomínáme na to hezké a bereme věci tak, jak přicházejí. A že jich teda přichází!

První změna nastala na podzim – náš koňskej kámoš Muf se odstěhoval. Vyprosila ho na paničce jedna moc hodná paní, co pomáhá nemocným dětem, aby se zase mohly pořádně hýbat a měly nějakou radost ze života. Muf je na takovou pomoc jak dělaný a děti ho milují. A je moc fajn, že bydlí kousek od nás a chodíme za ním na návštěvu.

Dlouhý holky

Ráchelka má nového kamaráda – jmenuje se Uragán, je skoro černej a ještě v létě závodil na klusáckých dostizích. No ale pak už ho to nebavilo a jeho pán ho nechtěl trápit, jenže byl trochu problém ho prodat. Nedivím se, když si na něho někdo sedl, Uragán mu jen tak z legrace ukázal, jak hezky chodí po zadních a čekal, co jezdec na to. Zbaštil mu to každý… Moje panička ale vytušila, že to je jen takový testík odolnosti, takže ho rychle srovnala a nakonec nám tuhle bednu dynamitu přivezla domů.

Ukázalo se, že udělala dobře, Uragán je vlastně moc hodnej! S náma hafuškama se kamarádí, já mu občas umyju nos a on mě za to podrbe na zádech. A když leží, chodím si lehat k němu. To k Ráchel nemůžu, jí pořád nedochází, jak je veliká a je to takovej potřeštěnec, že by mě mohla zašlápnout. Panička o ní říká, že je to puberťák, což sice nevím, co znamená, ale Péťa se chová dost podobně, tak je to asi infekční.

Ale ještě k Uragánovi – představte si, že Péťa se na něj vysápala hned první den, co k nám přišel. Panička z toho měla trochu strach, ale ti dva si od začátku perfektně rozumějí. Péťu poslouchá nejvíc ze všech a v zimě, kdy už se jezdilo ven za tmy, na ní dával pozor a choval se, jako kdyby se v lese pohyboval odjakživa. A to prý celý život jen běhal na dráze a nic jiného neznal.

Jo, taky si z ní občas dělá srandičky, i na to chození po zadních došlo. Jenže byl nazván namyšleným vejtahou a místo hrůzy v očích se ta malá postavička v sedle výborně bavila. Jasně, že mu tím, chudákovi, dost srazila sebevědomí. Akorát s páníkem měl Uragán jakési spory o to, kdo bude šéfovat… no chlapi, co byste po nich chtěli… Ale nakonec asi vyhrál páník, Uragán to sice na něj občas zkusí, ale je to spíš jen legrace.

Dráček a Buffinka

Ovšem ta rychlost, jakou se náš Bubáček umí pohybovat, se mi vůbec nelíbí. I Ráchel z toho napřed byla dost zděšená a pořád se bála, že jí uteče. Zatímco on v klidu kluše, naše princezna za ním musí cválat!

Já i moje máma Xena koníky doprovázíme na vyjížďkách, abychom se vyběhaly a vylepšovaly si fyzičku. Nejlepší ale je, když se panička rozhodne koně a lidi trénovat na jízdárně. Oni tvrdě dřou a my ležíme opodál a výborně se bavíme. Třeba když se Péťa a Ráchel učí skákat. Nepopírám, že jsou obě děsně talentované, ale občas se něco nepovede a překážku překonají každá zvlášť. Nikdy bych neřekla, kolik sprostých slov moje malá panička dokáže říct po takovém přistání… Ovšem Ráchelka je charakter, takže se ke své jezdkyni okamžitě vrátí a moc se diví, proč ta se válí po zemi, případně proč tak nadává…

Kromě Uragána máme ale ještě jednoho nového člena smečky – vlastně členku. A musím se pochlubit, že jsem jí zachránila život! To jsme se s paničkou jednou takhle už skoro za šera vracely z vyjížďky, když kolem nás proletěl papouch. Zelenej a docela velkej. Panička se okamžitě dala do hvízdání a jiných opičáren, aby toho chudáka přilákala, ale bál se. Chvíli jsme s paničkou a Ráchel kroužily lesem, ale bylo to beznadějné, papoušek se odmítal přiblížit. Bylo nám ho líto, mrzlo a v noci bude mráz ještě horší…

Ráno mě ještě skoro za tmy panička vzbudila. Že prý záchranná akce. Výbornej nápad – deset pod nulou, vítr, padá bílé cosi, co ani nechci pojmenovat a my jdeme do lesa hledat zmrzlého ptáka, co už tam určitě stejně není. Ale dobře, budu to brát jako bojovku! Někdo v lese hledá houby, my budeme hledat papouška…. Stejně najdeme houby! A tak jsme šly a koukaly. Paničce málem luplo za krkem, jak koukala do korun stromů, kde rostly tak akorát šišky.

Péťa a Ráchel

 

Ale nakonec jsem to byla já, kdo v křoví objevil nešťastnou hromádku zelených peříček, na kterou padal sníh. Byla teplá a dýchala, ale neměla už ani tolik síly, aby se mě bála. Honem jsem jí ukázala paničce! Sebrala ji a s nešťastným výrazem jí strčila pod bundu. Pak mi dala pusu na puntík mezi ušima a taky piškot. Honem jsme pospíchaly domů, do tepla. Zajela jsem na pelíšek k mámě a koukala, co bude. Panička sáhla pod bundu, zařvala a honem ruku zase vytáhla. Z prstů jí kapala krev. Aha, opeřenec asi transport přežil.

Vzala si rukavici a tentokrát se jí papouška povedlo vytáhnout. Z jeho vyděšeného křiku nám málem zalehly uši, ale hlavně, že žije! Měl, chudák, zlomené křídlo a nejspíš taky omrzlé nožičky. Panička s páníkem mu z křídla ostříhali dlouhá brka, aby se mu nezachytávala a ještě víc si neublížil. Nožičky mu něčím namazali a pak mu panička nabídla piškot. Prokousl jí další prst – ne ten piškot, papoušek. Konstatovala něco o nevděčném potřeštěnci a vzala si na pomoc Dráčka.

Asi správně, pohled na cvoka, kterej běhá s rolničkou v zobáku, nadává plyšákům a tvrdí, že je Draco, naši novou kámošku (podle paničky je to prý mladá slečna Amazoňana běločelého) trochu probral. Dokonce za ním i udělala pár krůčků a něco potichu řekla. Panička jí znovu nabídla piškot a tentokrát se na něj Kimi hladově vrhla. Ani si neuvědomila, že sedí na lidské ruce a ta ruka že ji hladí. Pak asi půl dne prospala. Dráček chodil kolem, občas přišel ke mně a probíral mi chlupy nebo pomáhal lidem, ale pořád novou kámošku sledoval.

Péťa a Uragán

Nějak se mu to v té zelené hlavičce sešrotovalo na jednu hromadu a vyšlo mu z toho, že je to nejspíš převlečený Frodo, další papouší nalezenec, co k nám naštěstí jezdí jen na návštěvu. Dráček se ho naučil moc pěkně napodobovat a předvádí to na požádání. Tedy on vlastně nenapodobuje Froda, ale Péťu, která napodobuje Froda. Ten malej zelenej to zvládá tak dokonale, že se celá rodina chechtá a on nakonec taky. Takže Dráček došel ke Kimi a začal jí ukazovat, jak dělá Frodo. ,,Dráčku, to ale není Frodo“, rozmlouvala mu to panička. ,,Uééééé! ťoťo!“ Ťoťo jsi leda tak ty!“ ,,Uééééé, hihihi…“, přišlo mu to vtipné.

Pak bafnul propisku, odnesl si ji do košíčku a dál předváděl Froda. Víte, někdy s ním sice není k vydržení, ale mám ho moc ráda. Když byl ještě úplně malinkej a panička ho krmila jak mimino, starala jsem se o něj taky. Teď si spolu někdy hrajeme – já po něm ,,jako“ chňapu a on mě chytá zobákem, děláme u toho rámus a kdo to nezná, má obavy, jak to dopadne. Ale my jsme opatrní, nebojte se!

Kimi byla zticha asi hodinu a pak se rozhodla, že je chudák sama opuštěná a měla by někoho zavolat. Doteď jsem považovala za největšího řvouna Froďase. Byl to trapný omyl. To, co vyšlo z Kiminčina žlutého zobáku, byl rachot přirovnatelný k tomu, když někomu upadne poklička na dlaždice. (Paničce se to občas stane, tak vím, o čem píšu!) Všichni jsme s hrůzou čekali, jak bude její projev pokračovat, naštěstí panička ale rychle pochopila, v čem je problém a šla ten rachot zastavit. Kimi jí vyšplhala do vlasů a odtamtud koukala jak vyděšená okurka, ale hlavně byla potichu!

Hrajeme si

Na nošení na rameni si papouša zvykla rychle. A taky na to, že se dá lidem brát jídlo z pusy. Dokonce na paničku doráží, jako to dělají ptačí mláďata rodičům a loudí. Ale jo, má nárok, vlastně je ještě malinká. V půl roce je takovýhle papoušek fakt ještě mimino, když se dožívá až šedesáti let. No jo, na to jsem zapomněla – Kiminčina majitele se povedlo dohledat, ale zpátky ji nechtěl.

Zraněné a pravděpodobně velmi oslabené mládě už pro něho nebylo zajímavé. Aspoň jsme se dozvěděli, že je Kimi odchována ve voliéře, lidi moc nezná (na to u chovatele není čas), je jí zhruba půl roku a pokud máme peníze a čas na to, abychom ji léčili, ať si ji klidně necháme, stejně to nemá cenu, pobyt v mrazu jí určitě těžce poznamenal. Panička si tedy od něho nechala podepsat jakýsi papír a Kimi je asi definitivně naše.

Postupně si zvyká, ale musí se na ni pomalu. Každou chvíli zpanikaří a natluče si, takže ji učíme, že i když nemůže lítat, může šplhat a chodit po zemi. Pod skříňku s klecí panička nakonec dala peřinu, aby si Kimča nenatloukla, když vyšplhá z klece ven. Je to super, mám další pelíšek!

Co se Kimi moc líbí, je košíček s hračkami na stole v pokoji. Naučila se už zvonit zvonečkem, otáčet korálky na chrastítku a rozebírat propisky. Dráček byl ze začátku vzteky zelenej, ale už si pomalu zvykl, že není jedináček.

Na stromě

Občas se dobře bavíme, třeba když se ti dva zelení blbouni začnou tahat o gumičku do vlasů a jeden ji pustí. Vidět ptáka, jak přepadne na záda, to opravdu stojí za to. Další, co Kimi miluje, jsou šišky! Takové ty veliké, ty dokáže okusovat a kutálet, dokud nejsou úplně rozebrané. Když začne pokřikovat, panička jí vždycky nějakou přinese se slovy ,,sklapni a dlabej šišku!“

Tak vidíte, myslela jsem, že napíšu jen krátkou zprávičku a nějak se to zvrtlo! Ale musela jsem přeci sdělit všechno důležité, ne? Teď půjdu zkontrolovat zahradu a pak se uložím paničce na klín. Víte, ona má moc ráda všechny členy naší smečky, ale taky ví, že já jsem se narodila kvůli ní a pro ni. A že mě má úplně ze všech nejradši by nikdy neřekla nahlas, ale já to moc dobře vím!

Vaše Buffinka

Uragán a Péťa

Aktualizováno: 12.4.2011 — 21:58

194 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Buffinko, Tvé novinky mě pohladily po duši, a dnes to teda potřebuji. Krásně popisuješ soužití vaší veliké smečky 🙂
  Lucko, Uragán mě dostal! PÁNI, TO JE NÁÁÁÁÁÁÁDHERNÝ KŮŇ!!!! A ta povaha!!!! Přávidím! Strašně moc vám přávidím …. a v koutku duše zcela upřímně závidím 😉 😀 😀 😀

  1. Jé, já teď po kouskách dočítám včerejšek a když vidím, že nejsem sama, tak se musím přidat. Podepisuju všecko, co píše tosca, přiznávám se i k té závisti.

   V tomhle životě už to nestihnu, ale v tom příštím bych chtěla žít nějak jako Lucka V. Pokud se ovšem za trest nenarodím jako mravenec.

 2. Jarko,Jarko nejsi k mání
  ,když Louk Tě těžce shání (wasntme)
  Proč myslíš,že někěří jsou na…štvaní,
  to fakt zajímá Akden potkaní (mm)

 3. OT
  V neděli byla Terka s Brooke v Ostravě na výstavě (já je vezla). No – umístění teda nebylo to nejlepší (shake) (velmi dobrá 1), ale zkušenost to byla – asi taková, že na výstavy je moc neužije (nod) .
  V každém případě jsme se potkaly s Plivnicí a Korinkou a Ap s Alím (a s Ap jsme se jely ještě podívat na koníky, kteří jsou v úžasné kondici) a minuli jsme se s jiným Honzou (což mě stále mrzí).
  http://yga.rajce.net/2011_Brooke_na_vystave_v_Ostrave

   1. Brooke je opravdu moc pěkná, taková hladká a vznosná a přehledná, ale já furt můžu nechat oči na Plivničí Corinnce, přesněji na JEJÍCH očích – jéžiš, se vůbec nedivím, že se k ní nákupní dámy vrhají a šustí přitom na ni taškami z Lidlu nebo vodkad. Taky bych se v takových očích utopila. (dog)

    1. No Bětuláskovo – když jsme šli halou – Terka s Brooke, Ap s Alím a Plivnice s Cory – tak hádej, nad kterým pejskem všichni áchali a óchali? A přitom Brůča a Alí nejsou taky žádná ořezávátka.

     1. Ygo, Brooke je prekrasna, ma peknu kostricku a vznosne klenuty krk. Mne sa tieto hladkosrste stihle plemena vzdy pacili, navyse ma Brooke velmi prakticku velkost (oproti dobermanovi napriklad) 😉 . Co tomu hentaky rozhodca moze rozumiet …

     2. Kvááásný jsou šecky, Corinka je boží, ale nejhezčí jsou stejně ty „naši“ né?? (wave)

  1. YGo, to jsou hezké fotky. Brooke je roztomilá pejska, začátečník. Dejte jí čas, však ona se holčina šikovná naučí, jak správně „sexy“ vrtět za pochodu zadečkem a našlapovat jak baletka.

 4. Milá LuckoV. – tvoje smečka je jak duha – každý její člen je úžasný, ale všichni dohromady dáváte obraz netušené krásy. Máš štěstí, že je máš … mají štěstí, že mají tebe.

  1. Je to skvělý (inlove) . Doufám, že to ošetřovatelé zvládnou – myslím fyzicky, vždyť už měsíc jsou ve střehu kvůli malýmu.

   1. Kdyby měsíc, oni chudinkové drží noční služby už snad nějak od vánoc, kdyby byl bejval předčasnej porod… no, myslím, že mnoho „Ostravand“ si zapeče navíc a budou další zasloužené koláče a dorty. (^)

  2. Sloňátka jsou jedny z nejdojemnějších mláďátek – díky za to,že nás upozrňuješ na nové zprávy ze slonince. Moc si přeju, aby chlapíček i holčička byli zdraví a spokojení. (h)

   1. Kéž by, kéž by, kéž by se nic nepřihodilo. Ještě jsem nenašla zprávu, jak se cítí babička – teda vona není pokrevní babička, jen věkem je babička – Suseela, táta Calvin děti viděl (přes zábrany) a je prej naprosto v pohodě.
    Krásný fotky z tý vejstavy, helé, mohlo by jich příště být více?

 5. Lucko, co ti mám takhle večer napsat – všecko už tu je (inlove) . Máš senzační smečku, myslím, že jsi její srdce. Je skvělý, že k tomu vychováváš holky.
  Na Uragána koukám s úžasem (a Ráchel je fakt krásná a velká). Psí holky si takhle určitě báječně užijou. No a ty líaci éra (resp. lítací a chodicí) jsou kouzelný.
  Ať se vám daří (h) (h)

  1. Děkuju! (blush) Ráchelka opravdu vyrostla do krásy a má báječnou povahu. Teda je to hromburác a potrhlo jako každý tříletý kůň, ale tím, že tu vyrůstala, má nádherný vztah k lidem (h)

 6. Pro YGU – ještě ke klokanům.
  Drahá YGO (inlove) , proč by se měli klokani vláčet přes půl světa do Klokánie, když mají na páření (jak jsou ze své vlasti zvyklí) v Dalmatinově tak vhodné jezírko? 8-| To přece nedává žádný smysl! (wasntme)

  1. Pro Vave
   Abych řekla pravdu, nad klokanama už delší dobu dumám – jsem přesvědčená, že nám celou dobu lhali a klokoši v Protinoží vůbec nežijí … jak si mám jinak vysvětlit, že na fotkách australského Jury vůbec nejsou?!
   Takže nakonec máš pravdu – paří nad Dalmatinovem a zpívají si k tomu „Hádej Matyldo, hádej Matyldo …“ a dávají si čouda z eukaliptového cigára a tím vědce tak zmátli, že je ausgerechnet zapsali do australského přírodopisu, zeměpisu i dějepisu.

   1. Tak já váme tedy povím, jak je to doopravdy. Klokan sněžný je poddruh klokana rudokrkého. Žije v těsné symbióze se skokanem ostronosým, spolu paří v nadmořských výškách nad 650m a společně se chladí výhradně v umělých jezírkách. Velmi rádi totiž využívají jezírkovou fólii jako skluzavku. Nedopují se eukalyptem, ale rododendronovými květními pupeny. Proto občas bývá nazýván klokanem květinovým.

    1. No prosím – konečně erudovaná vědeckopopulární osvěta o výskytu klokanu v Česku (chuckle)

 7. Malé OT – kdysi jsem ještě na NP napsala o přehradě Vajont. Už se mi ozval (přes rajče) druhý človíček, který vyzvídal co a jak, že tam pojede. Takže nečtou nás pouze naši Zvířetníčci včetně těch za bukem, ale i náhodní kolemjdoucí, kteří hledají konkrétní informace. To mi přijde prima.

 8. Tedy Lucko začínám se těšit, co přibude (co zachráníš) ve vaší domácnosti příště. 🙂 Mít papoucha je stále taková moje tajná touha, dokonce máme za tím účelem na půdě z Evropy dovezenou velikou klec, ve které v Německu žila andulka. Zatím tu na to nejsou podmínky, ale třeba také jednou… Nedalo by se připojit nějaké menší videjko s opeřenci a jejich hlasovými projevy? A i těch senzačních fotek by mohlo být o něco více. Je krásné že z Mufíka je rehabilitační koník a tys ho zase tak zcela neztratila. Kdybych byla v Pétině věku (a ještě o hodně let později) a viděla tu nádhernou fotku s Uragánem, tak budu závistivě vzdychat a v noci si budu představovat, jak na tom krásném koni (s krásným jménem) sedím já. Koukám, že moje nesplněná přání se nějak točí kolem zvířat či ptáků. Tak ať je vám všem v té skvělé domácnosti dále spolu krásně.

  Já sem jen průběžně nakukuji, jelikož zahradničím. Včera jsem si přivezla domů asi 50 sazenic rajčat a stejně tolik paprik, které dneska vsadím do země. Půjde mi to dost blbě, jelikož mám zraněný prostředníček. Včera jsem upravovala želví výběh, abych tam dala probuzené želvičky a něčím ostrým (vůbec nevím čím) jsem si téměř seřízla tu nakraběnou kůži uprostřed prostředníčku. Manžel mě chtěl hnát na pohotovost na sešití, ale já to jen stáhla náplastí a snad to sroste. Ale bolí to docela dost a natažený prst v práci překáží.

  Přidávám se k výmluvnému zvolání Louk „Sláva tuhému bobku“ a mám radost i z ostatních dobrých zpráv (Sharka,Vojtík a maličký Jilčin kocourek, co má drápky jak převelký grizzly).

  Foukám k vám trochu našeho tepla a (sun), aby se ti, kteří stůňou čupity dupity vyléčili (sun)

  1. Maričko, jestli se ti to stalo včera, tak je na sešití už pozdě. Podle mnohých úrazů našich dětiček vím, že se takové rány šijí max. 6 hodin po úrazu. Ještě lépe co nejdřív. Ale ptám se, máš očkování proti tetanu? Vzhledem k tomu, že si hraješ na krtka celé léto, tak je to pro tebe moc důležité.

    1. Zdena b.p. + veram. Děkuji za starost. Očkování proti tetanu naštěstí mám, ale blíží se to na desátý rok, tak si ho asi při příští lékařské kontrole nechám obnovit. Když nám před lety dávali novou střechu a padal všemožný odpad, já tam šlápla na prkno s rezavým hřebíkem. Naštěstí jsem měla sandál, takže hřebík projel převážně podrážkou a do nohy mi jen „vytlačil ďolík“. Ale forman z toho byl dost vyděšený a ptal se, zda jsem očkovaná. No v té době už od mého očkování uplynulo dost dlouhá doba (a právě proto, že se hodně hrabu v hlíně) jsem se raději nechala přeočkovat. Teď už bude na řadě další ťípanec (má se prý každých deset let), jeden nikdy neví.

     Rajčata jsou v zemi, ale je tady hic, takže potřebuji chvíli oddech, než se dám do těch paprik. Trixie mi tam radostně asistovala, s chutí kradla, odnášela, prokousala a vracela se pro další vyprázdněné vaničky od sazenic. Kočky nás sledovaly skrze okno ložnice, kde jsou uvězněné a T. je naštěstí nezaregistrovala. Ve tři odpoledne pojedeme s Trixie na procházku, kdy ona pak až do večera zůstane na vedlejší zahradě, takže kočky si s ní prohodí místa a už vidím Smoky, jak se bude blaženě v té čerstvé hlíně na záhoně vyvalovat (a protestovat proti žínkové očistě). Je s těmi zvířaty legrace, to tedy jo.

     1. Tak ty termíny očkování jsou jako v malé české kotlince (sun) Maričko, je tu jen malý rozdíl. Ty vzdycháš horkem a já, když jsem se koukla na webík, jak se má můj nejmladší vnuk na škole v přírodě, tak skvěle. Dnes stavěli velikého sněhuláka 😀 Tak já s výsadbou rajčat ještě měsíc určitě počkám.

      1. Jsem ráno vyrazila v tvídovým saku. Bylo to docela dobrý, akorát ten baloňák přes něj mi chyběl |-(

        1. Chmmm – vy jste nějací rozmazlení – já šla ve tříčtvrťácích a ve vestě – dyť je už jaro, tak přece nebudu nosit vaťák, ne?!

         Ovšem je fakt, že mi stálo auto před barákem a u firmy jsem zaparkovala těsně u vchodu … a na počtu jsem dnes nešla!!! (chuckle)

     2. Ona ta vakcína vydrží 13 let, tak když budeš rok sem rok tam, tak se nic neděje.

     3. K očkování proti tetanu – zdroj této informace je doktor: Ano, 10 let. Když dojde ke zranění v prvních dvou letech, nic se neděje. Při zranění mezi 3. a 10. rokem se vřele doporučuje nechat si dát další injekci.

      1. Prostě dvacátého dubna po deseti letech ta vakcína neztrácí účinnost jako vypnutím vypínače. Stalo se mi totiž minule, že mi napsal kámoš, že má propadlou vzteklinu a co má dělat. Šla jsem zrovna k svému doktorovi a taky jsem byla „propadlá,“ o rok.
       Bylo to úplně bez problémů a ještě jsem se dozvěděla, že až třináct let je furt eště v „tajmu“ a tak se zbabělý kamarád vydal ke svému doktorovi a ke svému nadšení prostě dostal pichláka a pohoda a byl rovněž ujištěn, že do 13 let to jde a přeočkování není potřeba.
       Dyk jsme se tu zrovna bavili o tom, že přeočkování koček by taky nebylo třeba přesně do roka a do dne, že je to o kšeftu (uznávám, že jinak chudých a nedoceněných) veterinářů…

  2. Milá Maričko, díky za chválu (blush) . Ráda nějaké fotky pošlu. A k té tvé touze po papouškovi – jsou bezvadní, ale pokud člověk chce, aby byli opravdu spokojení, je to jako si pořídit další dítě. Nejlepší je si ho vychovat od mimina, to vidím na Dráčkovi. Jenže je tu problém, který u ostatních tvorů většinou člověk řešit nemusí – je velmi pravděpodobné, že nás oba naši opeřenci přežijí. Takže už teď mají naše slečny naplánováno, která zdědí kterého opeřence (rofl)
   A ještě ke koníkům: S Uragánem jsme měli nesmírnou kliku. Měl zřejmě vždycky kolem sebe lidi, kteří uměli a věděli. Prošel vlastně dvěma dostihovými stájemi – jako mladý ve Francii, kde se narodil, poté v ČR. Jeho majitele a zároveň trenéra jsem měla tu čest poznat a seznámit se i s ostatními jeho koňmi – na všech bylo vidět, že jim je opravdu dobře. V loňském roce měli nejúspěšnějšího koně sezóny. Z takovýchto podmínek zakoupený koník je opravdu výhra.

   1. Lucko, tu “koňsou výhru” ti moc přeji. Oba koníci jsou úžasní a jak Pétě tak i tobě to na jejich hřbetech vždy sluší – radost pohledět. Jste prostě skvělá rodinka a veškerou chválu, kterou tu na tebe celý den všichni pěli si plně zasloužíš.

    Co se papouchů týče, to já vím, že je to zodpovědnost na dlouhá léta (také jeden z důvodů váhání i když ty další je klimatizace od stropu a zvířata). Jejich dlouhověkost mi utkvěla v paměti po přečtení knihy “Green Dolphin Country (nebo Green Dolphin Street). Je od mé velmi oblíbené autorky Elizabeth Goudge a odehrává se napůl v Channel Islands a napůl na New Zealand. Je to o tom, co se stane, když si zamilovaný kluk splete jména sester (Marianne a Marguerite). Bylo to i zfilmované, ale to nebylo ono, sestry si byly moc podobné a vůbec to vzaly moc šmahem. No ale právě v knize figuruje asi 60letý papouch, kterého sestry dostaly od starého námořníka a pták v kleci pendloval tam i zpět a vůbec nevypadal, že by se jen tak chystal se životem skončit. Knihu jsem četla dvakrát, naposledy asi před 20 lety. Hodně detailů jsem už pozapomněla, ale na toho papoucha si moc dobře pamatuji. Asi si jí přečtu znovu.

 9. Ahoj všem, tak podle posledních zpráv jde Sharka zítra domů, pak už vám bude referovat sama. Zatím všechny pozdravuje a mám vyřídit, že dnes je to už trochu lepší.

  1. Výborná zpráva o Sharce, děkuji!!
   Ovšem Dane, doufám, že tu nějak definitivně nekončíš 🙂

  2. Dane díky za dobré zprávy, hlavně ať je Sharka v pořádku a prosím, piš sem i nadále. Jsem si jistá, že nám máš co říci.

 10. Lucko, už dlouho sleduji tvou úžasnou smečku, kde se prolínají tvé děti, vlastně celá tvá báječná rodina, pejsci, koně i ptáci. A každý má to, co potřebuje, i když potřeby psí, ptačí, koňské a koneckonců i ty lidské jsou diametrálně odlišné! U tebe je něco, co k tobě přivede zvířata, která se tak či onak ocitnou v nouzi. Musím říci, že mě to fascinuje a hlavně ti přeji, aby tato pohoda vydržela do nekonečna.
  Oceňuji, jak jsi dokázala zvládnout Uragána, kterého by jinak možná čekal nelehký osud a o vše kvůli vzájemnému nepochopení. Vím, že já bych toto nezvládla a takových asi je… Takto je o jednoho šťastného koníka více a fascinuje mě, že ho v pohodě zvládá malá Péťa. Neuvažujete s ním třeba i o nějaké lehčí zápřeži?

  1. To, že Uragána Péťa zvládá, je zřejmě proto, že z něj nemá sebemenší obavy. Je v klidu, takže on nevidí důvod, aby se nějak nervoval, je spokojený a tím pádem spolupracuje. A další věc – je malá a je to holka. I když už Uragán fyzicky hřebec není, má díky velmi pozdní kastraci hřebčí povahu, tím pádem mnohem lépe spolupracuje se slečnou, ke které má navíc silně ochranitelský vztah.
   O zápřeži neuvažujeme, spíš s ním chci zkusit vytrvalostní soutěže.

   1. Gratuluji ti k šikovné Pétě, je to dar se nebát, ale asi i pro to je lepší se začít učit jezdit od dětství, kdy človíček nemá takové zábrany. Později už člověk tu opravdu dobrou jistotu hledá mnohem hůře.
    Mě při té zápřežové úvaze, když už koníček něco umí tahat, napadly také nějaké soutěže, dělají se i s jednospřežím a je to různorodé, takže je to něco jiného než doblba běhat po oválu, což se nedivím, že už toho měl Uragán plné zuby. Ale chápu, že na to musí být člověk zařízen jinak než na ježdění (a asi je to i finančně výrazně náročnější) a ty jistě víš, co je pro tvé koníčky nejlepší. Vytrvalostní soutěže jistě budou velmi vhodné pro vás všechny, koneckonců v tom mohou startovat společně Ráchelkou, která by na vytrvalost měla mít dobré genetické předpoklady.

   2. Lucko, vím o čem mluvíš. V podobném věku dostal v jakém je Petra dostala dcerka mé kamarádky, též pozdně vykastrovaného hřebce, anglo-araba, takového Uragáne, ale v pstružím zbarvení. Nadupaný, sice hodný, ale stále si dokazující jaký je borec. Ale malou slečnu na svém hřbetě chránil jako košík s vejci. A nedej bože kdyby někdo cizí se na ni obořil, tak to by byl zlej. Lepší hlídač než pes. Bohužel byl koupený z endurance a ukázalo se, že je strhaný, začal kašlat a byl dýchavičný. Rodina dlouho s tímhle bojovala, jenomže dcerka jak rostla, chtěla skákat parkury a nechtěla ho trápit. Dlouho hledali nové majitele. Nakonec našli. Jako ve snu. Dva mladé ,manžele, kterým nevadilo, že se na něm nedá jezdit, chodili s ním léta na dlouhé procházky krokem a on jim to oplácel vlídností a láskou. Bohužel, lidmi zničené zdraví ho už dostalo za Duhový most.

    1. Alex (inlove) , to je nádherný příběh – samozřejmě když odmyslím to, že dobří lidé napravovali to, co způsobili lidé bez rozumu a bez citu.

    2. To je krásný příběh! (h) Jen je mi trochu divné, že ty následky měl ze soutěží endurance. Nevím o jiné disciplíně, kde by byly tak přísné veterinární kontroly a limity, do kterých se kůň musí vejít. Navíc tu veterinární komise uděluje velmi prestižní ocenění, tzv. Cenu kondice, která je často hodnocena víc než vítězství. Trochu o tom vím, kdysi se mi docela dařilo 🙂

 11. Díky za krásné povídání a chci vám všem ve smečce popřát hodně zdraví, elánu a trpělivosti, protože jen tak je možné, že jste takoví, jací jste… (h)

 12. Buffi, jsi velmi nadaná nástupkyně – zpravodajka. (inlove) I já jsem velká obdivovatelka vaší rozvětvené a různorodé smečky. (sun)

  1. I já, i já. Nádhera mít všechny ty zvířecí duše kolem sebe. Tak ať se daří. (y) (sun)

 13. Až se začnou vybraní jedinci oficiálně klonovat, tak si myslím, že LuckaV by měla být zařazena na první místo, a to nejen díky tomu, co všechno stihne a dokáže, ale proto, že takových jako ona bude vždycky potřeba – už jen z toho prostého důvodu, že příklady táhnou (h)

 14. Eh, málem jsem zapomněla, já ostuda, ale naší vlčáčí slečně Blackberry je právě dnes jeden rok! (inlove) To je jako osmnáctiny u lidských mláďat 🙂 Slavit se dnes nic nebude, přísná dieta a příšerné počasí k tomu nedávají ty nejlepší podmínky. Tak to nejspíš dohoníme o víkendu. Ale stejně, hrozně to uteklo…

  1. Takže Berrynce všechno nejlepší k plnoletosti! (f) (^)
   Kdy vlastně jsou ovčáci dospělí?

  2. Berrince všechno nejlepší, i to zdraví- no a paničko, snad nová hračka by mohla být, nějaká varianta pískacího hamburgru nebo tak něco (inlove)

    1. Se taky lípnu – nejlepší hračka je ta, co nejvíc píská, aby si to užila i panička (dog)

     1. Ano, souhlasím, jedině pískací hračku! 🙂 Hodně štěstí, čerstvě dospělá Vuvu.

  3. To je krasa, cierna lienocka ma uz cely rok :S ! A je super, ze sa jej uz polepsilo!
   Prelietavam len na skok, mohutne tu procesujem s chcipom pevne usadenym za krkom. Chcip to bude kvalitny, lebo zlozil uz oboch mojich dochodcov (rodicia :), moj sef tiez lezi doma a co aj mna sa normalne nezvyknu taketo hnusoby moc chytat, tak tento ma drapol hned. Presne viem odkial pokial mam pluca, palia ma cele.
   Som rada ze sa to tu celkovo lepsi, hlavne Vojtik, dufam, ze aj Sharka, nestihla som prehladavat dnesny diskurz. Drzte sa vsetci, idem si dalej pestovat chcipa v praci :S …

   1. Co sa mi to tam hodilo za smajla k tej prvej veteeeee???? Eeeeee??
    Tam mal byt tento! (party) Predsa!
    (a uz naozaj bezim)

  4. Podívala jsem se na první povídání o Berrynce… a přeji hodně zdraví a pořádnou baštu do černého čeníšku (^)

  5. Přeji oslavenkyni všechno nejlepší, ale hlavně brzké uzdravení, aby to mohla náležitě oslavit. Dieta je věc otravná, ale netrvá věčně (party)

  6. To snad ani není možné, že už je to rok. Tak Vuvu, koukej se dát pořádně do formy, ať ten tunel zvládneš. Hodně tvůrčích nápadů a psiny s páníky i s Kazanem.

  7. Berrýško, gratuluju k ročninám (^) a přeju ještě spoustu a spoustu puberťáckých nápadů a rošťáren! 😀

  8. No tak já taky rychle gratuluji holčičce dlouhé černé. Osmnáct člověčích! Dede, neděláš ji starší? Je to přece jen ženská, nebude ti za to vděčná. Já jsem si myslela že jeden psí rok, je sedm lidských. Alespon dřív to tak bylo, ale ono je ted všechno jinak – proboha, to je tedy našemu Rossovi 216 člověčích! Metuzalém jeden!

   1. Já to počítání znám jako „první rok za 14, všechny další do deseti za 7, všechny další za 5“.
    Podle toho je Penynce 97… tyjo. 🙂

  9. Všechno nejlepší slečně Berušce (h) k PLNOLETOSTI ?!?! :O (whew) (chuckle) (rofl) (rofl) (rofl)

  10. Jémine, už rok?!? Není možný jak to letí… Podrbání Vuvu, holčičce krásné, inteligentní (inlove) .
   Hi, milá Dede, ale s tou dospělostí to moc nepřeháněj. Asi spíš toužebné přání (tvé), né? (chuckle)

   1. Ale kde – já to četla v čekárně u veterináře 😀 Měli tam takovou tabulku, lidská léta a léta psí, rozděleno do tří velikostních rázů. Úměra nebyla přímá, spíš tak trochu řekněme exponenciální a pro roční slečnu plemene do 40 kg vyšel rok na osmnáctiny. Taky mě to udivilo, protože Vuvu se chová jako potrhlý klokan a do dospělosti má hodně daleko (chuckle) Dnes si vycházku mimořádně užila – je tam bahno… no a já jsem musela dát po návratu domů do pračky prakticky všechno, co jsem měla na sobě, protože holčička se prostě radovala ze života (bat)

  11. Tak doufám, že ovíkendu, až bude o něco míň hnusně 😛 , to veeelmi oslavíte
   (clap) (h) (^) (dog)

 15. Teda, to je tak krásné čtení…. (nod) Jí bych chtěla bý u vás ve smečce zvířetem (h) Jenom nějak nechápu, jak to všechno zvládneš a stihneš – klobouk dolů (y)

  Jo a Uragán je nádhernej – teda Ráchelka taky, ale já mám slabost pro černý koně. (blush)

 16. Krásné povídání, Buffinko. Tady máš za něj (pi) . Ale je to zajímavé, jak vám ta zvířátka přibývají. Ehm, jak se tak dívám na Dráčka, tak myslím, že ani nemusí mít vztek, aby byl zelený. (chuckle)

  My teď máme starosti se psí jmenovkyní nejnovějšího opeřence, mám obavy, že už se to blíží. Včera nejdřív ani nechtěla večeři (nechala dokonce i masíčko!!!), pak se tedy trochu najedla, došla nahoru, ale nadávala dost dýchavičně a zpátky už sama nedošla. Teď odpočívá po „rušné“ noci.

  1. Milá LA, tohle jsou zlé dny, doufám, že vaše Kimina stráví svůj poslední čas v klidu a lásce, kterou jí dáváte. (h)

  2. Tak to je mi moc líto. Ale s vámi prožila krásný život a i teď je obklopena láskyplnou péčí, co více si přát… (h)

 17. Tak jsem ráno u snídaně otevřel místní noviny a na titulní stránce bylo velkými písmeny že havárie ve Fukušimě je už na stejném stupni jako Černobyl, k tomu článeček nic neříkající a odkaz na stranu 15 a tam (v příloze novin) už malými písmeny, že se to vůbec nedá srovnávat, neboť ve Fukušimě je radioaktivita uvnitř elektrárny a únik plynných prvků do vzduchu, kdežto v Černobylu díky požáru uhlíkového moderátoru uvnitř reaktoru (který ve Fukušimě není) došlo k rozmetání těžkých radioaktivních prvků s dlouhým poločasem rozpadu po velkém území a že na stejné úrovni je to jen proto, že na Černobyl jednoduše nemáme stupnici. Je to všude stejné.
  A kde že jsem to v novinách četl?
  http://jakkel.rajce.idnes.cz/kde_je_jakkel_5

  P.S. mám tu děsně pomalý internet, takže fotky budu přidávat postupně, aspoň to bude napínavější 🙂

  1. Podle Eingang OST bych typl na Německo či Rakousko, podle tulipánů bych řekl, že to bude jižněji.

    1. to je nesportovní, měli jste to poznat až podle té vodárenské věže na konci – doplnil jsem fotky

  2. Taky bych se podívala, kdyby fotky byly vidět (rofl) Vypadá to, že Mafra má s přechodem na placené verze MFD a LN nějaké potíže. Doufám, že fotky za rajčete nezmizí definitivně.

   1. Nahrál bych to někam na svůj web, mám galerii vytvořenou, ale nemohu odsud přes FTP a nahrávání na Rajče šlo.

 18. Obdivuju koně, miluju psy, ale co je má slabina – jsou papouši. Měla jsem dva a užila s nimi strašně srandy, jenže teď do pidibytečku ke kočinám se pírko nevende, žáno. Zdravím moc celou úžasnou smečku, vyděšenou okurku pak přednostně! (rofl)

  1. Ta vyděšená okurka mě taky dostala… 😀 jsem si představila, jak otevřu fóliovník, a ony na mě vytřeští oči… (whew)

 19. Hana W se někde na začátku ptá, jestli se papouchove naučí zpívat. Myslím, že papouší melodie nezpívají, ale slyšela jsem jednoho takhle zeleného vyzpěvovat srdceryvnou písen hlasem staré paní. Paní se posléze přidala a oba prezentovali tak bolnou melodii, že jsem se málem zhroutila do těžké deprese. Až jsem nevěděla, jestli mám slzavě volat Hospodo, ještě jednu!, nebo se radši zhroutit smíchem. No, jasně, zvolila jsem to druhé, pánžto si velice dávali záležet na projevu a papouch si ve zvláště vypjatých a dlouhých tonech stoupal na špičky. Když třaslavým hlasem dozpívali, dělal radostí veletoče. Paní ne, ta řekla A ted kuš, potvoro! a šla si po své práci.

  Lucko, jste skvělá lidská a zvířecí rodina. At vám to dlouho vydrží!!!

  1. Cheche, já už to tu psala nejmíň dvakrát, že náš koreláček, kterému jsme – když jsme nebyli doma – pouštěli rádio, aby si nepřipadal tak sám, se dokonale naučil časové znamení. Takovýto „tádádydáda.“ Tak dokonale, že skorotchána dvakrát poslal do práce kolem čtvrté ranní, prostě to slyšel, poslepu vstal, honem se oblíkl, ošplíchl a běžel k píchačkám… (chuckle)

  2. Jano! (inlove) Jako obvykle skvělá zkratka (rofl) Já to úplně vidím, i s tím „kuš“ To říkala moje babička a už dávno jsem to neslyšela nikoho použít 🙂

  3. Jano (rofl) (clap) (rofl)
   Dede, já KUŠ říkám – to je tak hezký a mnohovýznamový slovo (clap) . Někdy i „kuš, potvoro“, ale to jen zvláštním oblíbencům (chuckle)

 20. Lucko, já se budu opakovat, ale je to tak. ty jsi můj životní vzor. Opravdu, zní to infantilně, ale chtěla bych být jako ty. Co všechno zvládáš! Chodit do práce, běhat, jezdit s dětma po závodech, dva koně, psi, papouchy, potkany, teraristiku, nalezence z řad divé zvěře a další zvěř a ještě mít doma zelené kytky a pohodu a udržíš si v tomhle světě i šťastnou MLP. Já bych fakty moc potřebovala návod, jak na to. Nad koníkama mi srdce zaplesalo, Ráchel je nádherně vybarvená a Uragán má výstavní figuru, nádhernej koník (taky se klaním, jak dokážeš levou rukou zkrotit nezkrotileného koně…)
  Prostě Lucí, moc ti fandím a ráda bych tě poznávala víc (snad to nezní čtyřprocentně!)

  1. U Uragána nešlo vůbec o nějaké krocení, jen o vzájemné pochopení. Předchozí zájemci jaksi nebrali v potaz, že jde o koně, který dosud nepoznal nic jiného než závodění, člověka na zádech sice párkrát měl, ale skutečnou práci pod sedlem nezažil, je sice valach, ale díky velmi pozdní kastraci se už bude pořád chovat jako hřebec. No a on zase nechápal, proč nemůže běhat jako na závodech, proč na něm někdo sedí a divně ho pošťuchuje a proč nemá dávat najevo svůj hřebčí temperament a krásu. Na vzájemné vyjasnění spolupráce mi stačila necelá hodina. Když k nám přišel, opravdu na něm jako první vyjela ven Péťa, protože Rachejtle z něj byla úplně vedle a chovala se jak praštěná, takže jsem si ji musela vzít já. Byla ve mě hodně malá dušička, ale Uragán velmi citlivě vyhodnotil situaci a Péťu okamžitě báječně přijal.

 21. Téda, to jsou věci. Kimi jsem zaregistrovala, o té se tu toho napsalo dost, ale že se vám obměnilo stádo jsem si nevšimla. Uragán je krásný, ale Muf je Muf. A koukám, že vám Ráchelka nějak zbělela.
  Tak nějak před rokem jsme se domlouvali, že se přijedeme na koníky podívat a nějak z toho sešlo. Jsem hrozná, protože to není jen s vámi, ale obecně mám problém dostat rodinu někam, kde se to musí předem domluvit. Většinou do poslední chvíle nevíme, co se bude o víkendu dít. Tak až někdy pojedeme na chatu, tak se stavíme na podrbání koníků a jiných čtvernožců mezi ušima. Můžem? Jen se stejně musíme domluvit, protože nevíme kam a byste tam byli (rofl)

  1. Jasně že můžete! Mufa jsem taky dávala moc nerada, jenže vím kam šel a máme to za ním necelý kilometr. Navíc trochu nastal problém s tím, jak Ráchel strašně vyrostla a zesílila. Mufí nožičky přestaly stíhat a byl z toho, chudák, dost nešťastnej. Takhle pomáhá tam, kde je to potřeba a vypadá strašně spokojeně.

 22. Uragán je krásnej koník. A s Péťou jim to tuze sluší.
  Vy jste vůbec báječná domácnost. Papouch Kimina měla veeelikou kliku. Buffince posílám pusu na puntík mezi ušama.

 23. Péťa a Uragán ve skoku – to je prostě náááádhera, vzpomněla jsem si na všechny dobrodružné příběhy, kde byli hrdinou krásní a ušlechtilí koně… Péťa je (*)
  Děkuji za popis soužití pěkné a pestré smečky 🙂 Ovšem výskyt papoušků už je skutečně statisticky významný – pokud však máte v doletové vzdálenosti množitele, pak bych se nedivila, kdyby se to v té jeho voliéře nakonec nějak domákli a všichni postupně emigrovali k Lucce (rofl)

 24. OT – hlášení: Berry prvně po mnoha dnech vyrobila normální bobek a dostala tak pořádnou byť dietní snídani. Tváří se, že pořád umírá hlady a jak jsem pomyslela (!!!) na to, že jí jdu dát najíst, tak mi doslova poletovala kolem uší – to není pes, to je klokan! Takže si myslím, že u nás je to už OK a palečky se mohou přesunout k ostatním marodům, na které nezapomínám 🙂 Ahoj Sharko a Vojtíku (inlove)

  Jinak hlášení o počasí – lidi, nám tu SNĚŽÍ!!! Padají sněhuláci a je jeden stupeň. Kytky krčí listy a odvracejí ode mne květy, že prý mám okamžitě zařídit slušné počasí… (angel)

  1. Berrynce zdar zdar zdar (a Kazanovi zvlášť). Sníh třeba aspoň pozabíjí toho chcípa, co se tam třeba poflakuje 🙂

  2. Dede, ta velká rána to byl kámen z mého srdce. Sice jsem věřila, že to s veterinářem zvládnete, ale přece….Takový ten pitomý červík hlodal. Takže jsem moc a moc ráda. Vezmi to tak, že Berry si alespoň vytvořila odolnost na nějakého hnusného infekčního ďáblíka, co poletuje u Vás vzduchem 😉 .

   1. Děkuju, milá Alex, za starost a palečky. To víš, že mi taky nebylo nejlíp, ale nepochybovala jsem ani na okamžik, že to zvládneme (inlove)

    1. Virózy jsou nepříjemné, ale naštěstí většinou beznásledkově řešitelné. Pesani si budou muset srovnat imunitu na české poměry – koneckonců jejich panička taky všechny přesuny vždycky odmarodila…

     Tak ať už je fajn (nod)

  3. Vojta už je taky nepotřebuje. už je zase spokojenej a hodnej kluk. nejlepší je, jak s tou rukou zachází. Je to až směšný, je to jako cizí kláda na gauči. Vždycky ji někam položí a zbytek Vojty se pohybuje bez ní. Nebo když ho oblíkám, tak si ji prostě opře o pelest postele a pujčí mi zdravou ruku do rukávu. sranda.
   Ale zatím to moc neumíme. včera koupání s rukou v pytli na odpadky. Šátek za krkem podkládám utěrkou, ale jak je to těžký, tak to furt má pod tím červený. Uvítám vaše rady a tipy. Zdravotnické potřeby nám moc nepomohly, protože originál futrálky jako závěs na ruku jsou tvarované do pravého úhle a on má ruku tak o 45 stupňů víc narovnanou. takže to nejde ani zapnout pod bundu, to by musel mít mojí

   1. Gyps? I po sešroubování?
    Zkus ten závěs přetáhnout trochu na rameno. Širší pevnej bavlněnej šátek.
    Jinak je prostě člověk bez ruky jak bez ruky…
    V šátku se dají nosit věci, aby měl člověk volnou aspoň tu dobrou ruku. 🙂

     1. Štětinko, je mi líto, že máš stále takové trápení. Doufám, že to konečně přestane. Nicméně pořád lepší, když má Vojta tu ruku pořádně sešroubovanou než kdyby dopadl jako já před mnoha lety, kdy mi doktoři nechali srůst ruku křivě a bylo jim to fuk. Holt ručka nevydržela a po pár týdnech jsem ji měla zlomenou znovu a protože to bylo srostlé křivě a protože zrovna neměli po ruce anesteziologa, který by uměl dát anestezii 10leté holce, tak mi tu ruku rovnali zaživa. Ale ještě že tak, protože díky tomu doktorovi, který to srovnal, mám ruku rovnou. Prostě věřím, že Vojta bude mít ruku za pár týdnů v pořádku a zůstane už jen nepříjemná vzpomínka. JInak držím pěsti s Kačkou, tátou, všemi domácími i jakýkoli jinými trabli, ať se vše brzy urovná a je fajn. (h) Moc ti to přeju.

   2. Štětí, při kontrole se zkus zeptat, jestli by mu nedali ortézu. Když jsem před pár rokama měla zlomenej prostředník, tak mi ji hodnej doktor u nás v poliklinice dal. Původně jsem taky měla sádrovou dlahu a bylo to hnusný.
    Zvlášť na malýho kluka je určitě těžká.

  4. Dede, Ty budeš určitě vědět proč nevychází „Zapadlí vlastenci“ ? Už jsem se ptala jednou,ale nějak to zapadlo.

   1. nejsem Dede, ale zkusím si typnout. Studovat dva ročníky za jeden rok na náročné škole v cizí řeči… myslím, že autor diplomkuje a zkouškuje a studuje a poprvé něco nestíhá (chuckle)

     1. Xerxová to vystihla naprosto přesně ve všech zmíněných bodech 😀 Autora jsem zkusila jemně upomenout, ale když mi ukázal, co má v nejbližší době zvládnout, tak jsem se zase po špičkách odplížila… Ale projekt není zapomenutý, jen odložený a Andyho určitě moc potěší, že se na něj někdo ptal (když měl ze začátku výčitky, že nestíhá, tak se utěšoval tím, že se stejně nikdo neptá, takže to nikomu nechybí) a určitě mu to dodá elán do dalšího bádání 🙂

      1. Netroufla jsem se ptát, ale náhodou jsem sebrané „Zapadlé vlastence“
       úhledně vytištěné v elegantním provedení věnovala k nedávným 90. narozeninám v naší rodině s tím, že obdarovaný byl ujištěn, že bude i dodatek. Tak doufám, že jsem „staříčkovi“ nelhala a že do jeho 100. narozenin zbytek „Vlastenců“ vyjde.
       Zdravím tímto autora a doufám, že jeho studijní úsili, korunované úspěchem, brzy pomine.

      2. Už mi to také vrtalo hlavou. Těším se na díl, kde budou národy severovýchodní Itálie, hlavně mí Furlanci. Mimochodem vím o jednom, který se oženil sem do Česka a učí zde Furlandštinu – asi jako jediný v ČR. Furlandštinu učil i mě, jenže pak jsem neměla čas (přece jen nejde o stěžejní řeč a Furlanci dnes už umí i Italsky), nicméně, alespoň něco těm Furlancům rozumím. Trochu se mi ztratil z dohledu, ale na netu ho vidím. Případně bych ho mohla zkusit zkontaktovat. Je to velký furlandský vlastenec.

       1. A Andymu držím všechny (y) (y) (y) (y) , aby zvládl vše, co si naplánoval a hlavně byl v pohodě a spokojený se vším, co dělá.

      3. Nezapomněl jsem, jen tuším, že času jaksi… doufám, že si pak celou edici stáhnu pro použití své i rodinné, moc hezky píše a vůbec… Už aby měl ten shon za sebou! (y) ať to zvládne.

       1. Já jsem taky předpokládala, že toho má moc a moc a tak jsem se radši po čteníčku neptala, abych nestresovala. (y) (rose1)

      4. Ď (chuckle) já jen myslela, zda ho neodradili ty vášně, co okolo toho občas vzplanuly. Tak aby se nenechal odradit (y) Že držím palečky ,aby to všechno zvládnul a těším se na pokračování. (nod)

      5. Ano, ano, je nás víc, co jsme se těšili na pokračování a netroufali se ptát, protože jsme tak nějak předpokládali, co za odmlčením stojí. (sweat) A těšíme se nadále! (f) A přejeme hodně úspěchů ve studiu! (f)

    1. Neprovokuj potvůrko,
     bo se to zas zvrtne,
     někdo zvedne topůrko,
     sekérečku zatne.

     Navíc se šéfíkem v zádech,
     těžko verše drápat,
     z obecenstva slyším oddech,
     kdosi začal chrápat.

     Taky schází hlavní element,
     všech blbostí nahrávač,
     jeho je téma exkrement
     a já jdu od válu radši včas. (wave)

     1. Někdo mě tu shání?
      Louk a Akden potkaní?
      Ne, nevyslyším to volání!
      (Někteří jsou na mě na…štvaní.)

      1. Jarko,Jarko nejsi k mání
       ,když Louk Tě těžce shání
       Proč myslíš,že někěří jsou na…štvaní,
       to fakt zajímá Akden potkaní

 25. Milá Lucko, vaše smečka mě fascinuje a to nejen počtem všeobecně se milujících tvorů. Jsem přesvědčená, že srdcem všeho jsi ty (inlove) , tvůj přístup k životu a lásce k lidem i ke zvířatům. Těší mě tvůj nesentimentální styl, který zjevně Péťa podědila a pokud jde o vaše jezdecké umění, tak kdyby to mělo nějakou cenu, tak bych fakt záviděla. Hlášky typu „sklapni a dlabej šišku“ to vše shrnují v kostce – přikážeš papouchovi, aby neřval a zároveň mu nabídneš činnost, která ho od řevu odvede, byť si dovedu představit, jak vypadá místnost, kde papoušek dlabe šišku! (rofl)

  1. Dede, s dovolením se připojím, protože mi bereš myšlenky z húst a přitom bych je líp neřekla. Shrnula jsi buffí smečku báječně, zcela se ztotožňuju (nod) .

   Jj, „sklapni a dlabej šišku“ je neuvěřitelně výmluvné. Lucko, jste skvělá banda! (inlove) Dík, za krásné písání a jen houšť. Juj a taky sem náramně zvědavá, jaká éra nastane po papouších. Chi, v tvém případě si vůbec netroufám odhadovat (chuckle) .

  2. Už jsem si zvykla, že s obohacením naší domácnosti o Dráčka a následně ještě Kimi musím:
   Neustále koukat, kam šlapu, kam si sedám a kam co pokládám.
   Neustále opakovat – nechoď tam, nedělej to, spálíš se, ukliď si to, hrneček není na koupání ale na pití a navíc moje!
   Přemýšlet co a kde našim zlatíčkům dávám k jídlu. Taková jahoda nebo banán je jídlo velmi oblíbené, ale pokud se kousek nalepí na zobák, je odmrštěn do značné vzdálenosti – výsledek je jasný. Takže oba jsou naučeni na povel ,,utřít zobák“, zobák je otřen kapesníčkem a pak teprve může jeho majitel přejít k jiné činnosti. (chuckle)

 26. Parádní nový koník Uragán! (inlove)
  Lucko, ty to se zvířaty fakt umíš a je vidět, že Péťa tyhle schopnosti podědila. (clap)
  Množství zachráněných papouchů připadá i mně neskutečné- u nás tady onehdy jeden lítal, ale byl viditelně zdivočelý a k lidem se vůbec nepřiblížil. 🙁

 27. Ach jo, krásné povídání, hlavně to vypadá, že na rozdíl od naší smečky se v noci spí!!!!! Dneska jsem měla opravdu pocit, že všechny vyhodím oknem a bude po problému. Všichni chtěli spát se mnou, bohužel gerontíci se stále drží od Majdy, hlavně Bráška je jako chlap silně konzervativní. Valinka na Majdu syčí, takže mne v noci střídavě budit papiňák a hnojiště. Hnojiště protože se Majda zvládla vyválet v čerstvě vyvezeném hnoji a posléze v chcíplé kočce. Trochu to zředila když po hlavě zaletěla z mostku do potoka, ale stejně byla ta noc výživná. Věřím že koníčci, jiní pejsci a papuchalci v noci spinkají a s nimi i celá jejich smečka
  Hezký den

  1. Inko! Neměla bych se smát, ale musím! (rofl) Umíš celé to neštěstí skvěle podat a je vidět, že Majda si to u vás umí ohromně užít (inlove)

   1. Ano milá Dede, poslední hlášení od Kačky z rána je útěk za zajícem, Co se odhárala tak plně jede v pubertě, která je u foundláků výživná. Musíme mít holt trpělivost a silné nervy. Ovšem ten pád po hlavě z mostku byl výživný, byla tam navátá taková ta pěna a na ní jehnědy a podobné, takže jí to připadalo jako že na to lze stoupnout a ono ne. Zahučela tam pořádně, jen prdelka koukala, ale zvládla to dobře a část toho hnoje se tím odplavila

 28. Paráda! (y) (h) Milá Buffinko, jsi skvělá kronikářka a po zásluze jsi se narodila pro tu nejlepší paničku na světě. (h) Mně z ní jde vždycky hlava kolem, jak všechno zvládá, vychovávat skvěle mláďata zvířecí i lidská a k tomu po světě sbírat všechna možná zvířata v nouzi. (y)
  Ehmmm, teď má zřejmě ptačí období – uvidíme, co bude následovat. (chuckle) :*
  Uragán vypadá krásně, o Ráchelce ani nemluvím, a Péťa na konících sedí skvěle. 🙂
  … vlastně to teď doma máte napárované, viď? Lucko, nejmenoval se Tvůj dědeček náhodou Noe? (chuckle) Jestli jo, asi bychom měli zbystřit. 🙂
  Přeju všem krásný den! (h)

  1. Vavísku, jako vždy přesné a trefné, sem se s dovolením lípnu, tohle je přesné! (h)

  2. Musím uznat, že se nám to sešlo moc hezky a protože bydlíme na kopci, ani potopa nás neohrozí 🙂 A jinak pevně doufám, že takto jsme zcela kompletní! 😀

 29. Buffinko, vy se ale všichni máte …. že se máte ….! (h) (sun)
  Souhlasím s Xerxovou, že s těma papouchama je to „ňáký divný“. Samo sebou to být nemůže, tak buď jsou v tom čáry máry, anebo v tom má prsty CD 🙂

  1. Taky jsem o tom přemýšlela, jestli si ze mě náhodou CD nedělá srandu. No ale vlastně… Frodo byl jasně určen Tereze. Dráček je náš malej zelenej démonek, cvok, komediant a ťoťo, jak sám tvrdí a CD za něj tímto děkuju, protože bez něj už si smečku neumím představit. No a Kimi… Trochu nás trápilo, že když jsme v práci, nemá Dráček žádného kamaráda a uvažovali jsme o pořízení druhého zeleňouse stejného druhu. Asi jsme to blbě specifikovali, Kimi je jenom zelená 🙂 A přišla k nám jako náplast na velikánský smutek po Arguskovi

 30. Hezkou středu všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Buffčo, jsi skvělá nová kronikářka Vaší smečky. Argus (inlove) je určitě na tebe hrdej, jak jsi se to krásně od něho naučila (nod) Koník klusáčkovatý vypadá moc pěkně a Ráchelka dostala učitele rychlosti. Je fajn, že Muf se ve vaší smečce naučil lásce k lidem a může dělat moc užitečnou práci.
  No a papouši jsou kapitola sama pro sebe… 😉 Nevím, jestli někde jinde dokážou najít během roku venku tři papouchy v nouzi a všechny dokážou zachránit (happy)
  Píšu Vám to vždycky – jste správná velesmečka zvířat i lidí (wave) (a Pétě vyřiď, že jí to na koni sluší a vypadá to móóóc dobře)

 31. Je opravdu zvláštní, jak CD funguje. Bydlíme uprostřed vilové čtvrti, náš dům by se asi dal nazvat bytovkou. Po zahradě se promenují místní kočky, děti sbírají bažantí peří a straky nám málem skáčou po hlavě. Na konci světa nad Dalmatinovem nám zvěř chodí až do chalupy. Ale nikdy nás CD nevyzvala k záchraně. Evidentně ví, kam se má obrátit 🙂
  Aktuálně z chalupy nad Dalmatinovem – v zahradním jezírku probíhá intenzivní páření skokanů. Sledovali jsme v přímém přenosu, avšak bez foťáku. Příště jsou na řadě ropuchy, třeba už ten foťák bude 🙂 Protentokrát byly skokaní hrátky postačujícím důvodem k tomu, abychom jezírko nevyčistili od spadaného listí. Přece je nebudeme rušit 🙂

  1. Renátko (inlove) , jak jsem zrána ještě trochu slepá, tak jsem četla, že jste u vás pozorovali páření klokanů. Ufff! (whew) Tys mi dala, skoro jsem Ti to věřila. (chuckle)

    1. Mně ani to divné nepřišlo (blush) – jsem si řekla, inu, protinožci, mají asi jiné mravy. (chuckle) (rofl) (rofl) (rofl)

     1. No Vavííí – ty ale divně čteš. Renata jasně psala, že NAD DALMATINOVEM a ty jsi četla U PROTINOŽCŮ?

      1. Teda, ženské, tohle na veselé tabulky neukecám, jste zvířuly, víte? (rofl) (rofl) (rofl)

     2. Takže ve výsledku klokani v Austrálii nad Dalmatinovem pařili v jezírku, čímž se průběžně ochlazovali- nejsou to nakonec ti, co si dávali do nosu s Georgem? 🙂

   1. Mě pro změnu vypadla ta čárka, takže jsem četla paření a divila se, proč je Renata paří, když na nich není, co škubat.

 32. Moc krásné povídání, Buffinko, taková skvělá smečka. Ale že vy máte na ty papouchy štěstí, co? Pan chovatel by ovšem zasloužil černý puntík (punch) . Kiminka měla zase na vás obrovské štěstí. Jěště, že takové smečky jsou. Dík (h)

 33. No to jsem si pocetla. (y) A obdivovala. Asi nejvic Petu s Uraganem v letu. No a vsechno papousi povidani. 🙂 A tak mne napadlo – muze se papuch naucit zpivat???

   1. Chi – u nás na Hanáckým Slovácku dycinky papúch (papúšek), no možná u vás od Holomóca spíš papóch či papóšek

  1. Je otázka, co si představuješ pod pojmem zpěv? 😛
   Oni si totiž určitě myslí, že zpívají, jen my lidi to trochu špatně chápeme (rofl) Ale hvízdat melodie se naučí velmi dobře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN