ZPRÁVA: Páté setkání Zvířetníku naplánováno!

Co ještě nevíte o Pátém setkání Zvířetníků konaném ve dnech 26. – 28. srpna v rekreačním areálu Podmitrov.

 

Něco na úvod. Letošní Páté setkání Zvířetníků v Podmitrově se nese v duchu klidovém a rekreačním. Kvůli organizačním problémům s vypůjčením navijáku a neznalosti s organizováním coursingu, jsme my, organizátorky (Pitrýsek, YGA, Alex, Matylda, Laďka, Sylva a Emteska), odstoupily od závodního ducha setkání. Pojaly jsme jej jako setkání, popovídání, popřípadě výletění a to vše v doprovodu pejsků, nebo i bez nich.

Je to setkání na delší dobu než jenom na pár hodin, které nám patří při Brnění nebo Pražení, nebo při akcích Venčení. Celou dobu mi vrtá v hlavě myšlenka, že do budoucna se taková setkání snad budou konat ve dvojím provedení. Jedno akční, sportovní, pro Zvířetníky mladé a dynamické, s mladými pejsky, kterého se s laskavostí a již velkou zkušeností ujmou naše sportovně založené Zvířetnice.

A druhé, které se ponese v klidovém duchu relaxace. Věřím, že se návštěvníci budou prolínat, já sama bych si nechtěla odepřít pohled na krásná mrštná těla psů letících s nadšením za střapcem, nebo přesnost a přehlídku úzké vazby dvou parťáků, psa a člověka, při ukázkových formách agility. Nevím, vše se vyvíjí a uvidíme, co nového ve formě našich setkání přinese čas.

Rekreační areál Podmitrov se nachází v těsné blízkosti obce Strážek, kraj Vysočina, na loukách u říčky Bobrůvka. Všechny informace najdete na jeho webových stránkách

http://www.podmitrov.eu

Prezentace bude probíhat průběžně, podle přijíždějících účastníků. Ti, kteří přijedou před 26.8. se k prezentaci dostaví v pátek 26. 8. v dopoledních hodinách, aby jim byly vydány identifikační pásky a prohlédnut očkovací průkaz psa . Další den, v sobotu, bude prezentace pokračovat do oběda. V tuto dobu je také možné nahlédnout do Myšího obchůdku a zakoupi tradičně hezké a roztomilé výrobky Myšátek.

Těm, kteří přijedou již v pátek, doporučujeme přijet již k obědu, jinak jedno jídlo propadne. Ceník Podmitrova je veden za ubytování (noc) + plná penze. Bylo domluveno, že plná penze bude nabíhat od pátečního oběda do nedělní snídaně. Víme, že to pro některé bude problém, ale jistě chápete, že dělat mnoho výjimek nejde, i tak nám ubytovatelé vycházejí příjemně vstříc námi navrženým změnám. (Málokteré zařízení je ochotné ubytovat větší počet psů). Pitivo, kávu, čaj si každý hradí sám, není uvedeno v ceně.

Jídlo bylo zvoleno ve dvou variantách, jedno masové a jedno bezmasé a dětské porce.

Jídlo se podává v jídelně, jídelna má velkou kapacitu (pokud by pršelo, je možnost ji využít k hromadnému posezení i s pejsky. Takové větší místnosti jsou v budově celkem tři).

Snídaně sobota a neděle od 8 hodin do 9 hodin

Oběd od 12 do 13 hodin

Večeře od 18 do 19 hodin. (Na sobotní večer jsme zvolili ještě navíc občerstvení u táboráku a to opékání špekáčků. Majitelé Podmitrova odebírají maso a uzeniny od soukromého řezníka a podle jejich doporučení jsou výborné. Výdej řádné sobotní večeře se posouvá na 17.30 – 18 hod.)

Podřídili jsme se praktickým zvyklostem Podmitrova a kvůli rozlišení Zvířetníků jsme přistoupili na označení našich účastníků barevným identifikačním páskem, který každý obdrží u prezence. Přes Podmitrov vede turistická značka a navíc nemusíme být tou dobou v areálu sami, mohou být ubytovaní i další rekreanti, takže aby personál měl ulehčenou identifikaci (zvláště u výdeje jídel), budeme po celou dobu nosit viditelně barevný pásek.

Areál leží v údolí Bobrůvky, obklopený je zalesněnými stráněmi. V teplém počasí bude teplota i v noci příjemná, ale pokud by bylo chladněji, bylo by dobré vzít s sebou na spaní něco teplejšího, třeba i spacák nebo nějakou teplou deku, zvlášť v chatkách by mohlo být v noci chladno.

Také nebude na škodu vybavit se repelenty, proti cucavým sosákům.

Veterinární propozice. Tím, že jsme celé setkání pojali jako soukromé osoby (nebude probíhat žádné soutěžení s účastí rozhodčích, nebo posuzovatelů), byly na Krajské veterinární správě v Jihlavě doporučeny základní veterinární podmínky a to:

*  je třeba mít s sebou platný očkovací průkaz s platnými předepsanými vakcinacemi (takové, které je potřeba mít při svodech, výstavách), při prezentaci budou očkovací průkazy kontrolovány,

*  akce bude včas ohlášena na místní obecní úřad ve Strážku,

*  akce je již nahlášena do nejbližší veterinární ordinace, která provádí i pohotovost (v Bystřici pod Pernštejnem – asi 13 km),

*  je samozřejmostí, že nepojedete s pejskem přestárlým, který by cestu i pobyt těžce zvládal, nebo který náhle onemocněl,

*  bere-li Váš pejsek pravidelně nějaké léky, nezapomenout !

*  veškerou veterinární problematiku si každý řeší sám, jako soukromá osoba. Organizátorky mohou poskytnout pouze radu a odkázat na příslušného veterináře.

Tipy na výlety

 

*  Krytý most v Černvíru

*  Kostel povýšení sv.Kříže v Doubravníku

*  Zřícenina hradu Zubštejn

*  Zřícenina hradu Víckov

*  Vítochovský kostelík

*  Rozhledna Karasín

*  Zuberský rybník

*  Pasecká skála

*  Vlčí kámen u Lísku

http://www.region-vysocina.cz/

http://www.e-vysocina.cz/

Předpokládáme, že většina Zvířetníků, kromě těch, kteří si prodlouží pobyt, opustí areál v neděli dopoledne, vydá se na cestu domů, neboť v pondělí nastanou všem všední povinnosti.

Doporučujeme si na cestu naplánovat návštěvy dalších zajímavých lokalit na Vysočině a to podle toho, kterým směrem se na cestu domů vydáte. Jenom namátkou mě napadají např. díla sochaře Michale Olšiaka, sice betonové, ale do přírody zasazené sochy, většina je právě na Vysočině. Záleží na vkusu a zájmu každého z nás, stejně se musí dělat pro pejsky přestávky. Obě adresy, uvedené výše, jsou dostatečným vodítkem na plánování cesty jak do Podmitrova tak zpět.

V rámci Zvířetnického setkání proběhnou tradiční akce – Myší obchůdek a sbírka na útulky. Co se týká útulků – na Hadopasech v brzké době bude uveřejněno téma pro diskusi, kterým útulkům pomůžeme.

Na sobotní podvečer chystáme pro malé Zvířetníky překvapení – bude to test jejich zdatnosti a odvahy.

V areálu jsou chována domácí zvířata, ovce, kozy, koně (po dohodě s majiteli je možnost děti na konících svézt). Věřím, že se budeme všichni chovat tak, aby nedocházelo ke konfliktům nejenom mezi našimi psy, ale ani k útokům na domácí zvířata. Přejeme si přece všichni, aby naše setkání proběhlo bez problémů a v pohodě.

Na Setkání s Vámi všemi, kdo přijedete do kouzelné přírody Vysočiny, se těší organizační partička

Pitrýsek, YGA, Alex, Matylda, Laďka, Emteska, Sylva

Aktualizováno: 10.4.2011 — 20:41

243 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Dobrý večer. Dneska jsem se sem dřív nedostala. Ale zase je pravda, že už mám přečteno. My teda letos nepojedeme, musela bych zmapovat porodnice podél celé trasy i nejbližší od kempu, tak to teda riskovat nehodlám. Ale moc vám výletění závidím. Teda přávidím, samozřejmě.
  Koukám, že těch malérů nebylo dost, tak se přidala Berry. Tak já přidávám jeden paleček i pro ní. (y)
  Že Sharka šla na operaci o několik hodin později je nepříjemné, ale asi ne uplně neobvyklé. Když jsem si byla poležet v únoru, tak jsem na pokoji taky měla jednu takovou, co už se nemohla dočkat. Místo hned ráno šla asi ve dvě a mezitím se její zdravotní stav zhoršil. Jenže Ti doktoři to nedělají naschvál, prostě se stane něco, co jim ten pracně sestavený plán rozbije a oni s tím nedokážou nic dělat. Teď už ale Sharce snad bude jen lépe, tak jí přeji hlavně klidnou noc.
  Kočičí mimi je nádherné, teď už jen vylepšit tu techniku pití, aby rychle rostlo a nemuselo zápolit s tou těžkou hlavou.
  A všechno ostatní jsem zapomněla, tak už jen popřeji dobrou noc.

  1. (rose1) Milá Karakal, jedním dechem dvě zprávy. Tradičně: jedna špatná + jedna dobrá. Smutné je, že nemůžeš na Setkání přijet. Pohled na Tebe a Tvého synečka je mi velice libý.
   A ta dobrá, že přibude další Rysátko. Přeji Tobě a vlastně celé rodince, hodně štěstí, aby se Rysátko ll. v pořádku vyklubalo na svět a bylo zdravé a všem lidem, nejen mamince, pro radost (a aby mělo krásnou pusinku) (y) (y) (y)

 2. Hurá, našla jsem papíry na sčítání lidu a koček. Mezitím (co mi byly doručeny a dneškem) tu totiž byli 2x plynaři a jak jsem tak furt přestavovala kuchyň a podvakrát na den přenášela celé záchůdkové útočiště do obýváku a to je totiž úřad!, jsem si je někam zahlemejždila. Teď jsem je nalezla a nalezla jsem u nich i průkazku do knihovny, to je radosti! Musím si fakt vyčlenit šuplík na aktuální papíry, takhle když to jednou prdnu sem – aby to kočky neroztrhaly – a jednou tam – že tam je to po ruce – tak tápu jak slepejš… v papírech se tu doslova topím a určitě 85 % z nich zaslouží dávno do ohně. No to je to: nechci do popelnice, aby to někdo nečet´, nemám skartovačku – takliže kupím, chjo.
  Tak já se jdu sečíst. U neřestně vysokého nedoplatku za topení (no a mohla jsem snad v zimě stáhnout tři radiátory, když mám tři kočky?) je naštěstí rozpis čtverečných metrů, a doufám, že více než to, a více než informaci, že v době mého narození pobývala matka v porodnici, již nepotřebuji.
  Ostatně potřebuji-li, něponimáji. (rofl)

  Zítra požaduji do poledne pečlivé hlásání o všech marodech a nalezencích! Nebo se odečtu!!

    1. Nebyla až tak opatlaná a i kdyby: však tvaroh se dává jako pleťová maska! :* A asi chtěla nášup, že? A doufám, že neměla odtučněný, u toho by si tak nepomlaskávala. 😉

     1. JO, přesně, i k dámské i Ríšově mříži si šla říct o nášup. Vona prostě furt spoléhá na lidi (není divu), ale jinak stále žasnu, jakou má ona s těmi našemi nafrčenými a hysterickými kotrmelínami trpělivost… Doufám, že ještě březí není, ale i kdyby byla – no tak už se to snad zvládne. |-(

     1. Joo, vaničkový tvarůžek – tučňák. Ten miluje i náš Mouryn. Jednou jsem mu dala i vaničku. A už to opravdu neudělám. Napasoval si to na čumec a utekl Pak s vaničkou dlouhé minuty velmi bojoval. 😛 😀

     2. Jsem si u toho právě říkala, jestli je spíš pravák, nebo spíš levák. Asi pravák.
      (Penuša je spíš levák. 🙂 I když možná že jenom při hraní se mnou – že dává levou packu a hrabe levou packou, protože já držívám věci v pravé. Pacce, samozřejmě. 😛 )

  1. Ještě že tam nejsou kolonky na počet koček v bytě. To by se něco dozvěděli. A že tam není počet zbraní v domácnosti, uf, to se mi ale ulevilo. 😉 (cat)

   1. ano, přesně!! cožpak kočky, mám jenom 4 huňatky… ale zbraně a střelivo… určitě ti sharka líčila story odečítání tepla před dvěma lety 🙂 díky tomu jsme se totiž daly spolu do řeči… jestli nene, písnu to sem ještě jednou 🙂

 3. A držím palce a myslím na všechny marody, lidské i zvířecí! (y) Sharko a Vojtíšku Štětinkovic, Berry a kocourci od Karolíny, koukejte se všichni pěkně uzdravovat!

 4. Milá organizační partičko, díky za výběr místa pro letošní srazík a za všechnu práci již vynaloženou i tu, která vás ještě čeká. 😉 Vypadá to moc hezky a spokojeni mohou být všichni – aktivisti mohou výletit a lenoši relaxovat. 🙂
  Ale jsem asi tak trochu šťoura a tak jsem klikla na v článku uvedený odkaz na Penzion Podmitrov a tam v nabídce ubytování a stravování nabízejí plnou penzi i polopenzi. Byl by tedy problém si pro den příjezdu objednat polopenzi, myšleno jen večeři? My, pokud se zúčastníme, určitě přijedeme v pátek až v podvečer, už proto, že kvůli psímu pasažérovi nepojedeme na jeden zátah. Troufám si tvrdit, že takových nás bude víc. Jasně, že mě nezruinuje zaplacení dvou obědů navíc, ale prostě se mi nezdá vstřícné takto lidem nutit stravování (myšleno provozovatelem penzionu).

 5. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Ve vojenské nemocnici leží vojáci Bleiberg a Tűschler. Oba mají (nepředstírané) revmatické bolesti v noze. Vojenský lékař jim nařídí masáže a masér rozhodně nepatří k lidumilům. Proto se Bleiberg celý den třese strachem, kdy masér zase přijde. Pak chudák řve bolestí ještě několik hodin potom. Naproti tomu Tűschler leží klidně a snáší bolest bez hlesnutí.
  „Jak to můžeš tak klidně snášet,“ ptá se jednou Bleiberg.
  „Jak? Nechávám si masírovat tu zdravou nohu.“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem klidný večer, hezké sny, pěkně se vyspinkejte a dávejte si masírovat jen zdravé části těla. ~o)

  1. Ťuťuli muťuli, držtička celá pomatlaná… ale brouček se neztratí, když se tak napracuje na vlastním nakrmení. (inlove)
   To já nezažila, Pusinka koťátka pilně krmila, a možná až tak v jejich sedmém týdnu jsem si všimla, že strkají kebulky do „dospělých“ misek a začala jim dávat pamlsky, jogurtík, šlehaný žloutek; první dětskou paštiku jsem kupovala až snad v osmi týdnech. A to jsem možná neměla (nebo jsem měla kupovat i miminkovské granulky), páč Babetka je dodnes zcela a totálně paštiková. 😉
   No ale její bratřík, dětským jménem shodou okolností také Tygřík, tak ten byl granulkovej hned. I v době, kdy je většinou jen vytáhl z misky a odplival někam, kde na ně člověk bosou nohou nejlépe šlápne.

   1. Tak to asi všichni Tygři – náš taky hlavně a skoro jen granulky. Paštika (dostal i s kotíkem, aby nežárlil) – nezájem, kapsičky – jen ty prémiové, polovinu, a sotva to dojí, gourmetky – neee, jen bílý jogurt, nejlépe řecký, tak ten ráno baští – jednu čajovou lžičku dostává na trávení (chuckle) . A kousek kuřecích prsíček, to taky zvládne, eventuelně malý kousek goudy – ale ementál ne. Přitom jeho sourozenci raději kapsičky, jen on stál u granulek. Tak jsem zvedavá, co s ním provede konkurence 🙂 . A všem moc děkuji za komentáře (h) .

    1. „Granulkový“ kočky jsou lepší – opucujou si tak lépe zoubky. Jsem moc ráda, že aspoň Běta a Pusa po granulích jdou…
     A za nic neděkuj, však je to pohlazení pro naše duše, sledovat péči o takového mrňouska statečného. A VDĚČNÉHO.

  2. Broučínek hladovej! (h) Však on se to brzy naučí, aby se nenabral do nosánku! Ale je to dřina! (whew) (inlove)

   1. To sme se tu, assolíku a Vavílo, sešly téměř na minutu jak tři grácie, heléčéče, to bysme mohly něco vyprorokovat! (rofl)

    1. No jo, já dokonce začala psát první příspěvek pod video, ale bylas hbitější! (handshake) (h) (f)

  3. Chudinka malej upatlanej,ten je tak sladkej (h) – hlavně,že baští 😛 ! Jitčo,dík za záchranu toho drobečka (inlove)

 6. Děvčata moravská, díky, že jste se do akce pustily (inlove) . Místo je krásné, v okolí plno zajímavostí, jídelníček lákavý… co víc si přát? A jako starému lenochovi se mi náramně zamlouvá vaše rekreační pojetí srazu 🙂 . Věřím, že setkání bude radostné a oddechové. Organizační partičce přeju sílu a pevný nerf! (h)

 7. OT – Hlášení z lazaretu: Berry byla u veta a při injekcích a ukázalo se, že je celý Daník – rozhodně ne tichá trpitelka! Atb ještě vydýchala jen s bolestnými pohledy a kroucením, ale injekci proti zvracení (no jo, ona tak trochu nepříjemně tlačí, řekl bezradně vet) už prožívala naplno. Kvílela strašným hlasem a ve snaze si na rameno dosáhnout se doslova zhroutila na zem! Když přestala bolestným vytím šokovat okolí, vylezla mi půlpsem na klín, pofňukávala a nechala se utěšovat – strašlivý vlčák v praxi, no! Ale díky bohu za ty injekce, průjem totiž pokračuje, byť má hladovku, a už je to jen krev a šlem, dost strašná podívaná. Ale diarsanyl pastu snědla a nevyzvracela, tak snad bude líp. Zítra jdeme na další injekci, pánbu nás potěš.

  1. Vuvuzelko naše, co nám to provádíš, panička si kvůli Tobě bude muset pořídit drahej přeliv na ty šediny, co jí pořizuješ?! Chuděruška. ;( Vlastně obě jste chuderky…
   Tak palečky a prosíme zprávičky, ať už, propána, všichni zdejší marodi začnou pracovat k uzdravení! (y) (h)

  2. Mně se vždycky strašně líbí, jak jsou tihle halamové dlouho přesvědčení, že jsou vlastně malá nebohá štěňátka. 😀
   Držíme dál palce!

  3. Neutěšovat! Injekce je nutná a pomáhá a na píchnutí jehlou určitě neumře. Utěšováním ji ujišťuješ v tom že to opravdu bylo strašné. Držet, neřešit a „nedělej hérečku“.
   Držíme palečky ať je brzo líp (y) + (y) (dog)

  4. Držím Berry palce,aby bylo brzy líp (y) (y) (y) !
   Tolik nemocných zvířátek najednou tady snad nepamatuju…

  5. Přeorganizovala jsem palcodržení. přidávám palce pro Vuvu, ńenávidím průjmy u zvířátek i u lidí, děsejí mne. Držím, Berrynko naše statečná, držím fest. je toho opravdu hodně.

  1. Mimánek (inlove) U toho druhého videa je pěkné, jak jedna drápkatá šelmička drží, když jí masíruje bříško jiná drápkatá šelmička 🙂

  2. Jitko, to nebude černoch, z toho bude tmavý mourák. Zřetelně vidím proužky, které mu časem zesvětlají…
   A na těch videích je k sežrání, miláček malej. (h)

   1. Ano, tak mu důsledně říká manžel, a taky, že to určitě nebude kočka, ale kříženec s pumou (rofl) .

    1. Taky máme Krtečka, jméno dostal když se jako malej snažil vylýzt z bedýnky jen tak tak dosáhnul pacičkama na okraj. Tak jen koukal ven a vypadal jako ten z Večerníčku. 🙂

 8. halo halo všem!! snad se Dan nebude zlobit, že to sem písnu dřív než on – Sharka má operaci zdárně za sebou (zaťukat), ještě je na dospávacím pokoji, vše proběhlo prý dobře. až se vyspinká ( řekla sestřička na lůžkovém), vrátí se zpátky k nim do svojí postýlky. hurá!!! nechala jsem vzkaz, že všichni pozdravují a drželi tlapky, celý Zvířetník (cat) (bat) (cat) (f) (sun) OT pro Dana – na skypíku jsem jen večer, nemám ho tu v práci – jestli ti sharka dala adresu, kdyby bylo něco potřeba od tety snížkové 🙂

  1. HURÁÁÁÁ! Evo díky! (clap) Já už se tu suším strachy, co se děje, že nemám žádnou zprávu, tak to jsem fakt ráda!!!!!
   Ještě držím stále palce, ale to už se čte mnohem líp, nežli když se operace posunovala a posunovala!
   Ríša tak už je v pohodě, takže tetu drbací mooooc pusinkuje, a že to on umí! (cat) :*

  2. hurá, skvělá zpráva!!! (clap) jen ať se ještě hezky vyspinká a pak už bude jen líp a líp (y) (h)

  3. Už je vzhůru a zpátky na pokoji, vše je prý v pořádku, ale stejně se na ni zítra pojedu podívat. Z Perníkovic do Mechova je to kousek.

   1. Sharce hurá, sláva a nazdar a my vzdělanci z jihu říkáme nejen Hradečákům Mechováci, ale i Pardubákům. Makovci! (rofl)

    1. Skvělá zpráva 🙂 tak ať je pořád líp! (inlove)
     A otázka pro vzdělance – proč Mechov??? Mám Hradec Králové za humny, ale o tomhle jsem nikdy neslyšela :O 😛

      1. To je podle toho filmu U nás v Mechově, točil se v Hrkru (jak říkáme u nás v Praze). Vyšel i na dvd, byl ve stáncích.

       1. Dík za info, taky jsem se chtěla ptát po původu názvu Mechova; nikdy předtím jsem to neslyšela. :O

        1. A původ toho, proč U NÁS se říká, že je někdo „takovej pardubickej makovec,“ to Tě nezajímá? (chuckle)

     1. mno, jest tu ještě jedna, historicky doložená historie, kterak město královské ke svému pojmenování došlo… s hygienou osobní poněkud to souvisí… a jest pravdou, že na hradbách a vůkolí roste mechu opravdu hojně 😀 nebo tedy snad rostlo i ve středověku …

 9. Kotěcí hlásání: Tak, jak je dnes u nás? Klepu klepu, zatím dobře 🙂 . Kotík dobře baští mlíčko z misky (na klíně), v pátek večer udělal první bobek, včera další a dnes už taky (handshake) . Tygřík se na něj první dva dny díval velmi podezíravě, a na moje ujištění, že je to maličký mimísek se na mě podíval s výrazem „granát je taky malej, a jak umí bouchnout“ a odkráčel do bezpečné vzdálenosti, ale časem očuchával, oňuchával, začal olizovat, hrát si, kotíka obejme packama a oblíže obličej, uši a krk, dokonce ho už umí i vyčůrat – což je sice prima, ale mě to přidělává starosti, protože v obýváku na novém koberci to není zrovna žádoucí – a jemu je jedno, kde se zrovna vyskytují, zda na záchůdku, v kuchyni na lině, nebo v pokoji před televizí, takže hlídám (mrňě chce čůrat samo, ale moc mu to nejde, potřebuje při tom masírovat – provádíme na záchůdku, kam si pravidelně leze). No a dnes ráno si zase hráli – mrně už na Tygra i „útočí“, zakusuje ho, chytá tlapkami, no a najednou zaslechnu tenké mňouknutí (náš kocour mňouká jen hodně vyjímečně, spíš mručí a vrní), a zpoza křesla vypochoduje Tygr s mimískem visícím z tlamky. Takže následovalo lehké pokárání, že nosit si ho teda nikam nebude – zatvářil se dotčeně a uraženě – a byl zase klid. Samotné je spolu ještě nenechávám, přeci jen velikostní rozdíl je obrovský, ale snad je to na dobré cestě. Včera kotík dostal kousek paštiky junior, a to byl mlaskot – strašně mu chutná, dostal ji dvakrát po mlíčku, a dnes ji už také měl jednou – může se po ní utlouct – doslova se snaží vtěsnat do mističky, kterou mu přidržuji, jako když baští mlíko, hrne se za tou dobrotou jak velká voda (rain) . V noci spinká v pelíšku u mé postele, je to tak do 23 do 6,45, za což jsem docela vděčná. Jen mě děsí jeho šplhací schopnosti – chodí ještě všelijak, hodně ze široka a nejistě, ale na sedačku vyšplhá za dvě vteřiny, a rád by pokračoval i na opěradlo, což mu tedy nedovolím, protože pád ze sedáku na koberec zvládá, ale v výšky opěráku už by to bylo o čumáček. Tygřík nikdy po výškách netoužil, sice sem tam někam vylezl. ale jen aby zjistil, že tam nic zajímavého není, a tak mu stačí parapety u oken, židle v jídelně, sedačka v pokoji a pochopitelně veškeré postele, ale záclony, poličky, skříně a kuch. linku se naučil ignorovat, ale s tímhle horolezcem bojím bojím, že nastanou krušné časy. Jo, a přes den už v pelíšku prý spát nebude, neb je tvoreček společenský, a tak šplhá, dokud se nedostane někomu na klín či rameno, a teprve tam spokojeně usne… dnes jsem ho musela uspat v takové té klokance, co měla kdysi dcera pro morče, a pak ho teprve přeložit do pelíšku… takže fakt jak miminko (chuckle) .

  1. Už jsem chtěla připomenout hlásání o koťátku. (wasntme)
   To je ale krásné čtení! Jsem moc ráda, že se situace takhle vyvíjí, teď už to bude jen dobré.
   Já když viděla, jak Melíšek přiběhl ráno k přenosce, ze které vylezl Ríša po návštěvě pana Dr.Vet. a objal ho kolem krčku a začal mu olizovat ouško a hlavičku, tak mi bylo až do pláče. Jak dojemně se o něj staral. A Zrzínek vylezl a otíral se o Ríšu a dával mu najevo, jak je rád, že už je mu líp. Ti si tak „sedli“, že je to až neuvěřitelné.
   Tak držím mimískovi kočičímu palečky, aby byl v pořádku a nic ho netrápilo!

   1. To je krásná zpráva, Jitčo, jsi šikovná. Zároveň mám radost, že i u Karolíny se to obrací k lepšímu (clap)

  2. Tak to je krásný počtení na zklidnění situace. 🙂
   Mimíska úplně vidím, za chvíli přijde období lovení lidského palce v posteli kolem čtvrté ranní a šplh po zácloně až ke garnyži a vím, co říkám. 😉

  3. „granát je taky malej, a jak umí bouchnout“ – muuuuhahaaaaaaa 😀 😀 😀 😀

   mám radost, ráda čtu dobré zprávy (h) (h) (h)

  4. Jitčo, díky za hlásání, je čím dál tím lepší, kotě se díky tobě ubírá správným směrem. Za to klobouk dolů. Ale, jestli můžu… já bych mu paštiku nedávala, je tam přece jenom víc soli než zdrávo. Jasně že to do něho padá jak do holinky, mléčná dieta je… holt mléčná dieta, co si budem povídat. To je jenom malinké upozornění na možné budoucí komplikace. Sůl je prevít.

   1. Je to konzervička wiskas junior, speciálně pro koťata, ale obsah je na rozdíl od taštičky celý namletý – takže připomíná paštiku, tak tam snad nic špatného není (shake) , aspoň doufám. Ještě jednou zkontroluji obsah. Přišlo mi, že kotě se zoubky jako jehličky už pomalu i kočka učí na další příkrmy – tedy, odhaduji podle štěňat – tam jsem začala ve čtyřech týdnech přikrmovat, ale jen pomalu, jako svačinku k mlíčku, a postupně se to rozšiřovalo. Tak to zkouším podobně. Ale ještě to zkontroluji. Dnes jsem ve zverimexu stejně raději koupila kotěcí mlíčko, ale moc nám to teda nejede – tatra je prej lepší, tak uvidíme, jak se bude tvářit při dalším krmení. Mrně se mi zdá roste, trošku přibralo – cca 4 dkg, tak snad bude prospívat. Zatím se z něj stává suverén – „běhá“ po pokoji a kuchyni, ocásek pěkně našponovaný, vše zkoumá, už se pomalu zajímá o hračky v košíku, a hlavně je hodně kontaktní. Prostě maličké černé zlatíčko sluníčko (sun) .

    1. Bodejť by nebyl kontaktní, když ho prakticky kojíš! (inlove) Bude úžasný a tobě bude jen přecházet zrak, co dokáže (wasntme) 😀

    2. Cheche. Já vím, že tu leckdo Whiskase proklíná, ale taková Běta, s přímo faraonským jazýčkem, páč ta zkonzumuje (u ní nelze napsat, že žere), například Wh. divočinu a hovězí snáší véélmi pozitívně, a po takových rybích supremkách se může umlátit zas Pusa.
     A co se týče jejich dětské paštičky, tu jsem měla doma furt, snad do Babetčina jednoho roku. O tu byla rvačka dycky…

     1. Mělo bejt, že císařovna Běta konzumuje jen vybrané a nejčerstvější lahůdky. Dokonce i maso, který odmítla, si my lidi klidně kolikrát nastrkáme do karbanátků nebo na pekáč. (rofl)

 10. Uf, člověk vynechá víkend a hned takových příhod, malérů a informací… takže nebudu jmenovat, že, Štětinko, Sharko, Karolíno a všichni další, prostě držím palečky a myslím na vás, ať je co nejdřív líp!!! (y) (y) (y) (sun)

  1. Sa prilepim – Stetinke, Sharke (co ste si to tu vsetci zacali s tymi spitalmi? takto zjari?), Karolinkinmu najnovsiemu mazlikovi, a Berryske (!) drzim vsetky (y) co mam … a zase miznem do procesu (chjo) …

 11. Ještě jednou (zapoměla jsem, že tady je jednou a dost – teda jeden odkaz na příspěvek a píše mě to, že příspěvek čeká na odsouhlasení)

  (f) POZOR POZOR POZOR!!! (f)

  Na Hadopasech je závazná přihláška (wait) ! (Díky Bedo, za připomenutí)

  http://forum.hadopasi.org/viewtopic.php?t=1710

  Prosím, pořádně si ji přečtěte, vyplňte a zašlete nám zpět (a my ji zkontrolujeme a zaevidujeme).

  1. Pokračování (chuckle) :

   V případě nejasností můžete kontaktovat kteroukoli z organizační partičky (call) nebo napiště na podmitrovsko@seznam.cz a my se budeme snažit smysluplně odpovědět. (nod)

  1. dvacet minut? tak kdyby se ve vašem programu našla mezírka, zaskočte aspoň pozdravit 🙂 … nejlépe v šik oblečení, jak nám to na Dubení předvedli EvaB s Davidem (clap)

   1. jo pardon, vy TAM budete asi o ten měsíc dřív… já si to nějak přebrala, že kdyby to bylo o měsíc dřív, příhlásili byste se, ale takhle se vám to kryje – no, vyrábím zmatky (headbang)

 12. (wait) POZOR POZOR POZOR!!! (wait)

  Na Hadopasech je závazná přihláška! (Díky Bedo, za připomenutí)

  http://forum.hadopasi.org/viewtopic.php?t=1710

  Prosím, pořádně si ji přečtěte, vyplňte a zašlete nám zpět (a my ji zkontrolujeme a zaevidujeme).
  V případě nejasností můžete kontaktovat kteroukoli z organizační partičky nebo napiště na podmitrovsko@seznam.cz a my se budeme snažit smysluplně odpovědět. (nod)

 13. Organizační partě díky za práci co už udělaly a co je ještě čeká. Ještě nevím jestli se budu schopná letos účastnit. Dám vědět jak nejdřív to půjde.

 14. pozdrav a poděkování velké organizační partičce!!! (h) (h) (h) (h)

  koukám, že to tu pořád nikde nepadlo (nebo jsem to přehlídla, v tom případku se omlouvám), ale na Hadopasech už jsou v sekci Páté velké setkání Zvířetníků 2011 jak dokumenty ke stažení, tak otevřeno téma k diskusi, otázkám, atd. atd.

  tak koukněte (inlove)

 15. O.T. pro aidu
  ke včerejšímu problému s holuby – síť nebo klícku doporučuju vymyslet tak, aby neměla vodorovnou plochu. Soused, pracující v Bruselu, vyřešil pobyt holubů na svém balkoně drátěnou sítí od Žouželky v rovině zábradlí. Tak holubi žili (a nejen to) na síti místo na balkoně. Až hladká, hodně šikmá stříška nad dveřmi a od ní kolmá síť problém vyřešily.

  1. Baty, dík.
   Já vůbec nevím, co s tím, přemýšlím nad tím od rána (i se mi o tom v noci zdálo). Zadrátovaný balkón mít nechcu, ani kytičky zadrátované. Třeba na to nepolezou, až to trochu povyroste – zatím jsme truhlíky všelijak pozakrývali. Asi vyrobíme nějakou maketu dravce, nebo nevím. Do loňska tu bývaly poštolky a byl klid. Holt je lidi krmí, a proto se sem natáhli, ach jo.

   1. Holub zvládne rozhamtat i vzrostlé muškáty. Mechanické plašiče brzy prokoukne a nereaguje na ně.

  2. A nepomohla by pověšená stará CD? Lesknou se a to ptákům vadí. U nás to v domě nainstalovali na balkon a mají klid.
   Taky mám dobré zkušenosti s takovými těmi visacími trubičkami, které se větrem rozezní. Buď jsou kovové, to ale chudáci sousedi i chudák obyvatel, který to má u okna nebo jsou bambusové. Tam je ten zvuk jemnější.

   1. Oni si zvyknou i na CD. Zjistí, že to nic nedělá a už je jim to egál. Prostě nejsou blbí. Vyzkoušeno. Bohužel. Ta kluzká šikmá plocha by byl dobrý nápad, kdyby byl proveditelný. No, já mám hodně podobný problém a řeší se to těžko. Nějakou hladkou šikmou plochu dám na balkón těžko. Na námi už je jen střecha (ale tak jen do třetiny balkónu) a tudíž mám celé léto podělaný balkón, jak sedávají na střeše a prdelky vystrkují do prostoru. Při celkové rekonstrukci domu jsme majitele domu i stavební firmu upozornili a chtěli, aby na střechu dali napichováky proti holubům, ale holt nebylo v plánu. Já na střechu nepolezu, takže musím pravidelně vytírat.
    Potom si jeden holubí pár vzpomněl, že v mých balkónových květnících a truhlících může být perfektní hnízdo. Nejdříve jsem to chtěla tolerovat, ale dala jsem na zdejší dobré rady a začala jim hnízda pravidelně likvidovat. Ten binec okolo je opravdu netolerovatelný, bohužel. Holoubci byli velmi vytrvalí. Ten pár se pokoušel nejméně dva, možná tři roky zahnízdit na mém balkóně a to byl souboj vůle. Z balkónu jsem musela odstranit vše, kam by holubice mohla snést vejce, snesená pravidelně vyhazovat, holubici plašit (byla hodně otrlá), zakrýt truhlíky a bednu, kde mám stojací muškáty (tam se jim obzvlášť líbilo). Kde to nešlo, zapíchnout do země cokoli. Fungují různé „napichováky“. Celkem se mi osvědčily plastové vidličky zapíchnuté rukojetí do země, ale musí to být dost husté. Tak, aby tam nebylo místo pro přistání holuba. A v domečku to funguje i na kočky. Pak do truhlíku také nejdou. Jinak z jiného domu mám zprávu, že si dokážou zvyknout i na sadu „napichováků“ zabudovanou na střeše. Dokonce ji dovedou využít. Prostě někde ten pás musí končit a oni ho použijou jako zábranu, aby sami neklouzali – usadí se jen o kus výše.

 16. Už jsem psala dříve Alex, že pokud by byl zájem o coursingové téninky, mám asi 3 kontakty na coursingové kluby v okolí místa konání, stačí se s nimi jen domluvit, ale nenechávat to až na poslední chvíli, protože sezóna je pak plná..
  Pěkný den všem a držím palce všem potřebným. (f) (h)

 17. Máte někdo soukr mejlovou adresu na LA a při tom i na mou. Prosím napište mi na soukromého mejlíka (handshake) .

 18. POZNÁMKA:

  Kdo se nedostane z různých důvodů na Hadopasi, pošlete prosím svou emilkovou adresu na podmitrovsko@seznam.cz a já vzápětí (vokamžiknutí – anebo na druhý den (chuckle) ) pošlu jak přihlášku tak dispozice. A nezapomeňte k adrese přidat svůj nick ať vím, s kým mám tu čest.

 19. Šárka mi ráno psala, že jde hned po 8.00 na sál. Takže jsem tu lehce nervózní, ale věřím, že bude v pořádku. Moc na ní myslím a držím jí palce!!! (y)
  Tatimu Danovi přeju, ať dobře zvládá proužkovaně-tečkovaná třeštidla kočičí. Však ony si zvyknou a nakonec ještě rády do postýlky vlezou. (wave)
  Tatínkovi Dede přeji hodně zdravíčka k dnešním narozeninám (rose1) (d) (^)
  Berryšce ať je líp. (y)

  1. Tak honem palcodržna Sharce, tatínkovi od Dede a všem, kteří to dnes budou potřebovat!!! (y) (y) (y) (y) (y) (y)

  2. zpráva z 10.30 – „ještě nejsem na řadě“

   a to přitom to čekání je nejhorší, páč se začne bát i ten, kdo se nebál, tak je mi sharky líto ;( – ale už je to skoro hodina, tak sdnad už nečeká… hihi, možná teď právě škytá z narkózy, protože na ni (a nejen já) usilovně myslím (chuckle)

   a pořád palce – ať to dobře dopadne a ať jí není po narkóze moc blbě (y) (y) (y) (h)

 20. OT – nechala jsem mobil doma a nutně potřebuju číslo (mp) na Bedu. Prosím, kdo ho má, pošlete mi ho do mailu. Děkuju moc. (h)

 21. Tak jsem tu se zprávou o Ríšovi.
  V noci spinkal u mně na polštáři, tlapičky-ručičky na mém rameni a držel se mně jak klíště. Až ráno seskočil do pelíšku na podlaze a tam se stulil a dochrupkával. V noci už tolik nechroptěl a nechrčel, jen občas si lehce pčíkl, ale už bez těch děsných nudlí. Nabaštil se a jeli jsme na veterinu. Pan doktor byl spokojený a prý už zánět průdušek s náběhem na zápal plic ustoupil po těch nových ATB, co dostal včera tak snad bychom měli mít vyhráno. Dostal další 2 dírky do kožíšku a prášky. Ty má na 10 dnů.
  Když jsme přijeli zpátky, Melíšek čekal za dveřmi. Hned jak Ríša vyskočil z přepravky, Melda ho objal ručičkama a olizoval mu ouško a hlavičku. Vrněl přitom a dával mu najevo, jak je rád, že je zase doma a že je mu líp. Pak si chvilku hráli a vysloveně bylo vidět, jak Melíšek opatrně přes Ríšu přeskakuje, aby mu neublížil. Pookřáli ale oba, protože Melíškovi se po hře s Ríšou moc stýskalo. I introvert Zrzínek se šel na Ríšu podívat a přátelsky do něj ducnul hlavičkou a otřel se o něj. Tak já už doufám, že bude chvíli klid.

  1. No sláva, já jen koukám, co se toho za víkend semlelo. ;(

   Tak kluci Karolínčí – už toho bylo dost a koukejte bejt ode dneška vzorní!! (cat) (cat) (cat)

   Štětince a Sharce zatínám palce, co to dá, hexe taky, a šmarjá, Vuvuzelka taky stoná? (y) (y) (y)

   Pro oslavence přikládám dort. Sice už je pravděpodobně sežranej, no ale můžete se aspoň podívat. (rofl) (^)
   http://www.zoo-ostrava.cz/cz/sloni-denik/40-dekujeme-za-dort-pro-slonare-10-4-2011/

  2. Karolíno tak snad kocourstvo je na dobrý cestě z choření, ta včerejší zpráva že by mohlo jít o něco horšího mi skoro obrátila žaludek – mám z tý choroby skoro fobii dík kočičkám bývalé sousedky. Tak kšic hnusárnám a ať už se klukům daří zdravěji.
   Psala jsem Ti na firemní mobil (to druhé číslo jsem někde zašantročila) kvůli dnes dohodnuté cestě pro handříky do chráněné dílny, zvládneš to?Dík jestli mi dáš vědět.

   Bětulásko, dort bych si taky dala- jsem s jarem pekelně rozežraná. Přidám se k Tvým palcům pro potřebný a zdravím Tě i Bětu, Pusu a Babetku

   1. Díky za přání, snad to opravdu byla jen ta hnusná viróza, nachlazení, čert ví co a nic vážnějšího. Ríša baští a už zase do všeho kecá. Tak to už je známka pomalého uzdravování. Kudy chodí tudy žvaní.
    S odvozem počítám na odpoledne.

 22. Cakám na správu od Štetinky-ako je to s Vojtíškom,co Karolínkine mačičky-teda vlastne kocúrky,Sharka je určite po výkone a už len jemne nadáva na anestézu…..Tu sa teda cez vikend toho zomlelo strašne moc,dajte správy…..

  1. Vojtíšek mi zase připravil nervíky, protože večer začal psát a volat, celej ubrečenej, že chce domů, abych tam přijela, že mě tam chce. Po dvou hodinách mě napadlo zavolat na sesternu a poprosit sestřičku, aby na něj mrkla. Pak už byl klid. Ale kdo nemá děti neví, co to udělá s matky nervama. Nejradši bych v té chvíli za ním letěla hned a držela ho za ruku až do rána. Strašný muka. Doufám, že dnes bude líp. Teď mi volal sice smutný,ale vcelku klidný, že mu sestřičky řekly, že tam bude do pátku (při příjmu nám říkaly dva dny). ruka prý dnes bolé méně.
   Držím palce sharce, Berince, karolínce,..no prostě držím pro všechny, co to potřebují. Já bohužel musím za Vojtíkem po obědě s Ondrou, který má od pátku angínu. nebojím se infekčnosti, to už by mělo být za námi,ale co na to jeho zdraví a jak tam se mnou vydrží do 20 hod.

   1. Tedy Štětinko, Ty snad, nebudeš mít nikdy klid. Musím se rychle někde dopátrat, co se s chlapíčkem zase semlelo. Aspoň (rose1) Ti posílám a (y) (y) (y)

   2. (y) Štětí někdy jsou ty mobily o nervy viď. Tedy tahat Ondráška s anginou do nemocnice, sakryš, pomoct nemám jak. Už aby byl Vojta doma (y)

    1. taky jsem toho večer litovala. my mu tam dali starou noiki po manžovi, co má baterii na baterky, aby si na ní hrál hry a aby třeba mohl napsat sms, kdyby mi došlo pití nebo ňamky,ale tohle byl pro mě nešťastný tah

     1. Troška odlehčení – dospělák noha zlomená – operace -šrouby, dlahy do kosti atd- po narkoze telefon
      Oběť: “ Kde to sem!!!“
      Já: „V nemocnici v Jablonci, máš po operaci, zlomil sis nohu.“
      O: „Strašně mě bolí noha. Někdo na mě mluví . Aha.“píp, píp
      konec
      za půl hodiny telefon
      O: “ Kde to sem!!!“
      Já: „V nemocnici v Jablonci, máš po operaci, zlomil sis nohu.“
      O: „Strašně mě bolí noha.“
      Já: „Šroubovali Ti ji, zkus to vydržet.“
      O: „Něco mi tu říkaj, nerozumím, přiď sem prosím.“
      Já: „Jsem od tebe 40km, zkus usnout, odpoledne dojedu.“
      O:“Někdo jde.“ píp, píp
      atak dále, taky se mi to chtělo hodit z okna (sweat)
      TAK VYDRŽ, ŠTĚTINKO

   3. Štětinko, přesně vím, co prožíváš. Má starší, tehdy devítiletá si pořídila komplikovaný zánět slepého střeva. v nemocnici byla tři týdny, kapačku v ruce a bylo to náročné. v té době ještě neměla mobilní telefon, tak jsme ho narychlo pořizovali a ty hovory. vlastně nejhorší pro ni byla nuda, protože víc než polovinu doby byla na pokoji sama ana televizi se koukat nedalo…
    přeju pevné nervy a svatou trpělivost, dobře to dopadne, ale teď to všechno zvládnout.

   4. Štětí, já jsem tu o víkendu nebyla, takže taky na vás moc myslím a držím všechny palečky, co jich doma máme (y)

  2. Verenko – doufám, že si na konec prázdnin domluvíš přehození směn a že za slovenskými portoričany bude jezdit jiná hodná paní doktor (chuckle) . Moc moc rádi bysme tě měli na setkání …. konec konců, lékař v domě není nikdy k zahození (clap) (clap)

   1. Urobím všetko,aby som tam bola/možno aj so sestrou z Brna/Ako hovorí medicinsky klasik „chvíľu nebudem liečiť-nechám ich žiť.

   1. Já to vidím tak, že někdo bude, nutně, potřebovat o prázdninách přehodit službu a tak výměnu přímo vnutí a vynutí. A Verenka přijede. Vždyť je utajená jako byla, kdys, naše drahá Zvířetnička z Brna (abych nejmenovala, že?).

 23. Tak to zatím vypadá, že se přece jenom zúčastníme. Táta dokonce nevyloučil možnost, že opět bude soutěžit o nejstarší auto na parkovišti. (chuckle)

  P. S. Vím, že jsem trochu z ruky, ale kddyby bylo potřeba s něčím pomoct, tak se hlásím.

  1. LA, díky za nabídku (clap) , všechny máme soukromé adresy mejlíků na Hadech, propojíme se!

  2. Jejda, milá LA, to mě moc těší – vaše autíčko bylo okrasou parkoviště a tatínek vhodně doplňoval převažující babinec…
   Tak jen doufám, že to nakonec opravdu vyjde! (y)

 24. Tak tato věta:
  V areálu jsou chována domácí zvířata, ovce, kozy, koně (po dohodě s majiteli je možnost děti na konících svézt). Věřím, že se budeme všichni chovat tak, aby nedocházelo ke konfliktům nejenom mezi našimi psy, ale ani k útokům na domácí zvířata. Přejeme si přece všichni, aby naše setkání proběhlo bez problémů a v pohodě.
  znamená, že Bedřichovo se nemůže zúčastnit, jelikož krom loveckého pudu se u ní silně projevuje i pud pastevecký (u jezevčíka naprosto nechápu…) Ale přemýšlím, že bych vyrazila na chatu nedaleko a zastavila se za Vámi v průběhu akce 😉

  1. Anežka má pro změnu silné norovací pudy (lovecký pud se uplatňuje jen na myši a buřty), což je při její postavě (ač štíhlé) trochu nepraktické.

   Sosáčci jsou úžasní, pro tyhle držtičky já mám slabost. (inlove)

 25. Jinak Bertík s taťkou zaskočili, protože má taťka (někteří ho znáte ze Setkání a Pražení) dnes narozeniny (inlove) Asi si to neužijeme, jak jsme plánovali, ale stejně mu přeju všechno nej (h) (f) (sun) (^) (party)

  1. Ráda panu Beranovi posílám svá nejsrdečnější přání.

   … (rose1) (rose1) Hodně krásných dní prožitých s Bertíkem (rose1) (rose1)
   … (sun) (sun) Hodně zdraví a štěstí atd., atd. (sun) (sun)
   … (d) (d) (d) živijooo, živijooo, živijooooooo (d) (d) (d)

  2. Posílám srdečné přání, aby zdraví sloužilo, štěstíčko ať nezaspí, když je potřeba (rose1) , (d) , (^) .

  3. Pro tátu Jose – hodně štěstí, zdraví a spokojenosti a hodně krásných dalších let s Bertíčkem a celou rodinou. (rose1)

  4. Tak to přeju moc a moc zdraví, pohody a radosti s rodinou i s Bertíkem a dnes APOD připravil fotku, jakoby věděl, že půjde na gratulaci.
   Jen se všichni koukněte!
   A moc a moc zdraví a pohody přeju všem slavícím a i neslavícím. (Šárko, Vojtíku) (f) (hug) (toivo) (hug) (h)

    1. Veram, ten obrázek se mi tolik líbí, že jsem si ho lípla jako tapetu. I když jsi ho věnovala panu J.B.. Pevně věřím, že mi to prominete. (bow) děkuji

  5. Všechno nejlepší k narozeninám milému Joselovi přeje smečka z Modřan. (h) (f) (sun) (music) (d) (^) (h)

  6. Panu otci přeji hodně zdravíčka a pohody , stále dobrou náladu , hodně optimismu do dalších let . (inlove) (hug) (h) (rose1) (d) (beer) (y)

 26. Holky zlaté, tohle Setkání vypadá zase náramně 🙂 Rozhodně přijedu, už je jen otázka, s kolika psy – záleží na tom, jak bude Kazan chodit. Doufám, že bude fit a my dorazíme v plné sestavě (inlove)

  Jinak OT – už vím, že to u Kazana bylo virové, byť neměl teplotu. Berry to má taky… průjem dostala přesně týden po Kazanavovi, ale protože to byl „veselý průjem“, tak jsem myslela, že to zvládneme dietou, smectou a péčí. Včera večer už bylo jasné, že ne – objevila se krev, dnes už zvrací. Takže zase na veterinu, barák jsem znovu vydesinfikovala (Berry se udělalo špatně v noci a já ji schválně držela doma – kdyby byla na zahradě, nezjistím nic) a moc doufám, že to nechytí Bertík, který s pánečkem zaskočil včera večer. S našimi psy se nestýká (rozděluju a přesouvám) a nesmí se venčit u nás na zahradě – taťka s ním chodí ven.

  1. Budu úsilovně myslet na Vuvuzelku, aby se brzy uzdravila. Něco jim asi, tady doma, nesedlo.
   No, hlavně aby se z brzy vystřábřili a byli v pořádku. U Shelminky mívám podobné trápení.

  2. Dede a nevyjádřili se doktoři, co to asi může být za virus? Vrtá mi hlavou, kde k tomu u Vás mohli přijít?

   1. Já nevím, ale to léto před stěhováním do Norska (2006) jsem to zažila také – taky první onemocněl Kazan a také to bylo hodně ošklivé. Berry je skleslá a je vidět, že jí není dobře, ale počítám, že po atb by se mohla rychle zlepšit. Potíž je v tom, že na první pohled neškodný průjem vůbec nereaguje na obvyklou léčbu, pak se objeví krev a zvracení a to už bez atb nejde. Nerozumím tomu, ale dnes se zeptám. U Kazana si vet myslel na virus hned, ale že Kazan neměl teplotu, tak připustil, že mohl něco špatného sežrat. Ovšem Berry má naprosto to samé, týden na to, tak tu asi něco infenkčního lítá.

    1. Tak to je mi líto, ale věřím, že to zvládete. Myslím na Tebe, vím jaké to je když mají chlupatci – parťáci nějaké zdravotní problémy (h) (y) .

    2. No, já taky dost dobře nechápu, kde k tomu mohl Melíšek s Ríšou přijít a proč to mělo takový průběh, hlavně u Ríšy. Jsou bytoví, nikam ven nejdou, jestli jsem fakt něco na botě dotáhla domů……… Je to záhada.
     Tak ať je Berryšce líp!

    3. Loni u nás taky něco podobného řádilo, chytly to dospělé holky, kocour a bohužel i štěňata. Byla jsem z toho dost vydivočená, protože štěnící už měli sbalené baťůžky na cestu do světa. Nakonec jsem zlomila veta, že to NENÍ dietní chyba (štěníci baštili týden jen vařené maso s rýží a mrkví) a dostali jsme nějaké sáčky s prostředkem na desinfekci trávicího ústrojí (nebyla to smecta). Po dvou dávkách byli prcci v pohodě.

  3. Milá Dede (inlove) , máte to tam jak v lazaretu! 🙁
   Držím vám všem palce, aby bylo co nejdřív líp a nejlíp! (hug) (h)

  4. Něco podobně odpornýho jsem absolvovala s Argem ještě s něž dospěl, jedno odpoledne se pozvracel, vypadalo to na obvyklý čištění žaludku, v noci už zvracel krev, následně z něho tekla horem dole, pak už byl na klinice s Atb a na kapačce s výživou, zvládl to, přesto dodneska blázním z každýho blinkání a průjmování u všech tří čoklíků. Tehdy to taky připisovali veti nějaký infekci.
   Přeju rychlé vyléčení Kazanovi i Berušce.

 27. Už jsem si tu jednou povzdychla, že je to v naší plné psí sezóně, takže na 90% nebudeme moci přijet. Škoda. Pro nás. Pro vás možná štěstí, naše směčka je banda prdlých černých příšerek (Derry je pometlo, Ginny taky, jen Ája už začíná být trochu rozumnější, je jí 6).
  Jinak OT: Během víkendu odjel do nového domova Cipísek a Cid (každý jinam).
  Tak máme volného ještě kliďase Calvina a něžného Colina.

  1. Milá Evo, blahopřeju vám, coby úspěšným chovatelkům a novým majitelů, protože dostanou báječné pejsky (inlove) Je škoda, že na Setkání nepřijedeš – mně by se takový šrumec s černými příšerkami líbil a sama bych mohla jednu přidat (rofl)

   1. No Berry a Derry – to by mohl být šrumec :O , mohlo by dojít nejen k ohrožení domácího zvířectva, ale i hostů (aspoň duševnímu) 😀 Ale spíš to nevyjde, koncem léta a na podzim máme kalendář hodně plný a ve zbytku času se musím starat o tátu. Nemůže být pořád sám.

  2. Jsem za Tebe ráda, že se pomalu, ale jistě zmenšujete. Kdybych já mohla mít velkého psa, hned bych šla do fleta, od Tebe. Takhle připraveného pejska do života, to je v dnešní době sen každého budoucího majitele, který má nějaké zkušenosti.

 28. Hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Píšu si do kalendáře. Sice je týden před tím klubová výstavka doguší (skoro na stejném místě z pohledu Liberce), ale tak tu letošní zcela výjimečně oželíme. Zvířetnický mejdánek má přednost.

  ke spacákům a náhradním dekám – vloni mě předsunutá hlídka (Louk se Zdenou b.p.) varovaly, že si mám přivést spacák, neboť moji deku už dávno zestátnily… Málokdy stačí za studených zim (je to dávno po Anně) ta pokrývka ze základního vybavení letních chatiček… Takže můžou být vedra a bude to zbytečné, ale raději bych se dece navíc nebránila.

 29. Milá Alex a celý týme (inlove) , s uspořádáním ubytování + plná penze nemám problém, protože tak jako tak jsme se chystali dorazit na místo v pátek na oběd.
  Jen bych ráda věděla, zda je kvůli domácím zvířatům nutné mít psa celou dobu na vodítku. Jsou zvířata někde stranou? Jaké mají ohrady? Taky mám speciální dotaz, zda tam nejsou králíci. Anka loni měla z králíků naprostý amok a překonala všechny překážky, aby se k nim dostala. To bych asi jet nemohla – Alena s Maxem může potvrdit, že Anka utekla i oknem z domu a vylomila prkno z kůlny. Takhle s enikdy nechová, byla naprosto mimo.
  A ještě poslední dotaz – ve dvoulůžkových pokojích jsou postele zvlášť, nebo dohromady? Totiž my pojedeme s Tádou, čtyři postele jsou moc a dvě málo, pokud jsou každá zvlášť. Nenašla jsem bohužel na webu žádnou fotku pokojů.
  Předpokládám dále, že v chatičkách jsou palandy s běžnou dekou a povlečením a že doporučení na teplejší oblečení a spacák se vztahuje k tomu, že na konci léta už mohou být noci i dost chladné. To je rozhodně dobrá připomínka, myslím že i posledně si děvčata z chatek pochvalovala vlastní deky.
  Úplně nakonec vám chci poděkovat za to, že jste se ujaly organizace. Líbí se mi, že letos bude naším hostitelem Morava. 🙂 (h) (wave)
  Přeju všem krásný den. (h)

  1. Vavísku, myslím, že králící tam nejsou, nikde jsem neviděla, i když někde schovaní před tehdy panujícím mrazem mohli být, hlodavečci jedni vychytralí. Zjistím u pána domu! Nebo doporučím jejich přestěhování, o účast Anky bychom nechtěli přijít (o lidskou Vaví smečku také ne! kvůli králíkům 😀 ).

   1. Milá Alex, jsi zlatá! (h) Když si jen na Anky běsnění vzpomenu, tak se celá opotím. (whew) Přitom to nebyli zdaleka první králíci, které viděla, ovšem asi něco odstartovali. Pak u šváry dělala totéž, letěla za králíky mezi koňmi, (whew) (whew) (whew) , to je fakt síla.

    1. V Ance se probudil atavismus po kníraččích předcích a spletla si králíky s potkany, které kdysi lovili ve stájích. Má pravdu, hlovavec jako hlodavec a jistě „voní“ stejně 😛 . Ale vysvětluj to majitelům králíků, kteří se těší na králíka na smetaně.

    2. Vave, ta tvoje holka se nezdá :O :O :O :O

     moc dobře pamatuju, jak naprosto šílela při pohledu na střapec (whew) a ona teď takto i na králíčky ]:) … jak je normálně klidná, někde v ní uvnitř asi dříme divoška a velká lovkyně (h)

  2. Vavísku, myslím že postele v chatce můžete srazit k sobě, i když budopu zvlášť… k podlaze jistě přišroubované nebudou 😉

 30. Prosím o palce pro Sharku – dnes hned ráno jde na operaci. (y) (h) (y)

  Dane, Gótky na sebe syčí nejspíš proto, že jsou nervózní. Ty máš starost, Šárka není, tak jsou z nové situace vyděšené a neklidné. Až se Šárka probere po zákroku, tak budeš klidnější a kočenky se určitě uklidní taky. (nod) (y) 🙂

  1. teď už se asi sharka sbírá po operaci, tak co nejmíň bolení a rychlý hojení přeju

 31. Velice lákavá pozvánka na setkání, kterého se bohužel zase nezůčastním, ale jako vždy se budu těšit na reportáže a fotky.

  Mě se konečně podařilo dočíst dvoutýdenní zvířetnícký výpad a tak moc držím palce Sharce (Dan „tatí“ jistě bude informovat), Štětince s přetekající nůší starostí. a úžasné kocouří mámě Karolíně s jejími kluky-marody (úplně prožívám tvé starosti). Prohlédla jsem všechny krásné fotky od Zany, Xerxové i Vave.

  Máme tu horko, takže se už probudily želvy, ale bohužel ani jedena ze 6 ročních mrňousů přezimování nepřežila. Že jedna, někdy i dvě želvičky dlouhý zimní spánek nepřežijí se mi už stalo několikrát, ale takhle vysokou úmrtnost mám poprvé. Byla jsem z toho dost špatná, zimní spánek jsem jim zajistila, jako všem před nimi. Asi ta letošní zima byla pro ně příliš dlouhá a studená. Ale byla to druhá snůška vajíček „bez samečka“ a tak choť prohlásil, že možná tyhle zárodky byly už v začátcích oslabeny a želvičky neměly na přezimování správný fortel. Ráda bych věřila, že to tak je. Zato všech zbývajících 6 dvouletých želviček ze stejné „zimní vaničky“ je čiperných a vzhůru jsou už i tři velké želvy ve venkovním výběhu. Tady jsou ty malé.

  http://marickac.rajce.idnes.cz/zelvicky_2010/#10_-_po_zimnim_spanku_probuzene_zelvicky.jpg

  A když jsem dneska odpoledne sundavala prádlo se šňůr – slyším nad hlavou tolik známé štěbetání a kde se vzaly, tu se vzaly, nad naším domem kroužili rorýsové. Takhle brzy – dva týdny před Velikonocemi – ale ještě nikdy nepřiletěli. Kdo ví, zda to nemá co dělat s tím posledním ohromným úplňkem, který byl pro ně jako silný návratný magnet? Západka v komíně je už dávno zavřená – mohou začít hnízdit.

  Přeji všem marodům rychlé uzdravení a těm ostatním úspěšný týden.

  1. Maričko, želvičky jsou úžasné ! Díky za péči o ně. (inlove) S přírodou je to prý tak, že se opravdu mění klimatické poměry na zemi ale to už tu v průběhu vzniku země bylo několikrát, nám nezbývá než čekat . Na přírodu nemáme, ta si to dělá po svém, natěstí. (h) Přeji krásný den . (sun) (wave)

  2. naše želva spala letos od půli září do konce března. Ale máme stepačku, takže ta vydrží hodně a hlavně už je to matador. u těch mladejch je to bohužel problém. naši chovatelé většinou ani ty nejmladší spávat nedávaj.

 32. Pochopila jsem to správně, že pokud přijedu v pátek večer po 19.00, zaplatím za páteční oběd i večeři, které nezkonzumuji?

  1. ale pokud by bylo chladněji, bylo by dobré vzít s sebou na spaní něco teplejšího, třeba i spacák nebo nějakou teplou deku, zvlášť v chatkách by mohlo být v noci chladno.

   Co to znamená? V chatkách není odpovídající vybavení?

   1. V chatkách se netopí. V článku je psáno, že celý areál leží v údolí říčky, takže v noci v tomto ročním období, může být citelné chladno.

  2. Ano, Renato, pochopila jsi správně, co se týká ubytování. A útoky na domácí zvířata moc legrační nejsou. Zvířata jsou ve výběhu, v ohradě a dostal-li by se k nim nějaký dost honičky chtivý pes, ovce dokážou tak stresovat, zvlášť v uzavřeném výběhu, že se dokáží samy umlátit třeba o ohradu, nemluvě o tom, že se z leckterého psa, o kterém si majitelé myslí jaký je to mazlík a miláček může při pohledu na stresovaná zvířata stát krvelačná šelma (nemyslím např. o čivavy (chuckle) ).

   1. S těmi zvířaty mi to samozřejmě vůbec nedošlo, tedy v rovině zvíře X zvíře. Budiž mi omluvou, že celý minulý týden jsme strávili školním projektem, zaměřeným proti šikaně a podobným jevům, takže jsem se mentálně pohybovala v rovině člověk versus okolní svět 🙂

    1. Šmánkote, to Ti Renato vůbec nezávidím, protože rovina zvíře X zvíře je rozhodně jednodušší a přehlednější, než co musíš řešit Ty. Z toho mě běhá mráz po zádech.

    2. Joooo projekty proti sikane … „budte na sebe hodni nebo udelame ty ty ty a … a … a usporadame dalsi prednasku jak na sebe mate byt hodni“.
     Ve skole ma byt na zdi rakoska. Na zdi … ale kdyz to jinak nejde tak se proste jednou dvakrat za rok provetra.

   2. Já bych nevylučovala a nepodceňovala ani tu čivavu. Z malých pinčů se šelma stává poměrně snadno, z některých jorků také (ostatně sloužili kdysi k lovu krys…). Je to individuální a záleží na výchově. Každý musí vědět, co má doma a chovat se pokud možno zodpovědně. Ani naší Ginny u slepic nevěřím na 100% Už dvakrát mi aportovala slepici – živou a nepoškozenou, ale přesto je to nepříjemné.

    1. Evi, souhlasím s Tebou, až na to, že než by došlo ke stresování stáda, tak by byla čivava zašlápnuta ;( .

     1. No – čivavka možná, ale nepodceňovala bych Sylviny Trhače – oni už jsou smečka (chuckle) (chuckle)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN