OZNÁMENÍ: Bude aukce, bude, už se to ví všude

Že to ještě nevíte? Tak už to víte. Naše úspěšná předvánoční hra bude mít letos již třetí reprízu. A proč o tom píšu v dubnu? No přeci abyste se těšili! A hlavně abyste přes léto nezaháleli.

Stejně jako vloni vyzývám šikovné zvířetnické tlapky k tvorbě. Pro inspiraci – vloni jsme dražili šperky, piškvorky, malbu na skle, kombinované techniky (drátkované sklo, malované kamínky), košíkařinu, fotografie, korálkové ozdůbky, paličky naší Janičky, Myšívání, ryté sklo, háčkované radůstky … pro připomenutí se můžete podívat (aukce10/aukce10). Oproti prvnímu ročníku, který se nesl převážně v patchworkovém duchu (aukce09/aukce09), se osmělili další tvůrci a naše předvánoční aukční síň  se stala obchodem se širokým výběrem dárků a potěšení.

Tradicí už se stalo, že nejlítějších dražebních soubojů se účastní zvířátka, kam se na ně my lidi hrabem. Pokud téhle větě moc nerozumíte nebo jste zatím nedražili, přečtěte si komentáře pod dražebními položkami.

Tradici zachováme i v dalším ohledu – i letos budeme vykupovat předměty Zvláštního určení (ZU). ZU bude jako obvykle v režii pišktýmu pod vedením Vave. Podrobnosti se včas dozvíte, prozradím jen, že pišktým se letos rozrostl.

Rozsah aukce bude přibližně stejný – asi 40 dražebních položek, za absolutní strop vyhlašuji 50 ks. I další propozice zůstávají stejné – maximálně tři dražební položky od jednoho autora nebo autorského týmu. Dražební systém pomocí komentářů k internetové galerii Rajče se také nemění, zatím mě nic lepšího v našich hravých amatérských podmínkách nenapadlo. Spoléhám na smysl pro humor a toleranci, která se ve vypjatých okamžicích projevila. Termín bude tradičně předvánoční, tak, aby se k vám dárečky včas dostaly.

Zamyslete se. Napadlo vás někdy, že byste svoje výtvory mohli zkusit prodat? Ano? Zkuste to na Zvířetnické dražbě 2011!

Milí Zvířetníci, chcete-li nabídnout svůj výrobek do aukce, máte čas do 31. 10. 2011. Kontakt najdete tady. A abyste věděli, tak už mám přihlášenou jednu extra prima autorku!

Přeji vám krásné tvůrčí jaro a léto, plné inspirace.

RenataE

Aktualizováno: 7.4.2011 — 08:53

56 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Smarjá,ešte som sa aukcie nikdy nezučastnila,ani neviem ako to tu na Zviretniku prebieha,ale rozhodne chcem a vydražím si tri veci/alebo štyri/ šperk s tými kamienkami len neviem kto to tak nadherne robí,indiansky sperk od Cheta,kucharsku knižku od terra-san,vankúšik od Vave.Slováci budú mať zľavy?/sme chudobnejší a tie evry su drahé a je ich málo./Bližšie informácie budú tu alebo na Hadopasoch?Treba prísť osobne do matičky?Ja sa tak teším,je to báječný nápad!!!!

  1. Verenko, žádný slevy. Lítý boj je to. To bys koukala, jak se musíš lopotit, abys něco ulovila (clap)

 2. Hlásím se do aukce. Tentokrát to nebude na skle malované, ale vymyslela jsem sadu šála a čepice ve slušivé námořnické kombinaci…

  1. Japonec se mi velmi osvědčil jako univerzální podloketní opěrka při práci, dále jako poutavá dekorace rozjasňující náladu a v neposlední řadě jako pomůcka pro rehabilitaci dlaní a prstů (nod) Štětinko, super !

 3. Renato, díky. Kromě náramný legrace pro zúčastněný je tahle akce taky pěkná zabíračka pro tebe.
  Jsem přihlášená? Tentokrát bych ráda nabídla fotky – asi tak A4.

  1. No – vzala jsi mi vítr z plachet. Na fotky jsem taky myslela – teda já na ně myslela už vloni, ale jaksi … nálada všeobecně u mně blbá, aj ty fotky by stály za ho … uby. Teď už jsem vymyslela aj tvar – tak eště ty obrázky. Ále jendže – co s klučkama, když budou v nábě tvoje cesty.

 4. Tak tentokrát jdu asi „do toho“, milí Zvířetníci. Kdosi tady říkal, že by se mu hodila moje brožovaná „Cestovací kuchařka“… Do vánoc v ní určitě ještě něco přibude, i fotky se najdou… Co byste takhle říkali na tři kousky? Myslíte, že by se hodily?

  1. Jasně, milá terro-san! (inlove) To bude prima – knihu jsme ještě v dražbě neměli! 🙂

  2. Jen tři kousky… to je bolest, to je bolest… Ceny poletí rychleji než za barely (chuckle)

 5. Renátko (inlove) , já jsem mazaná, hlásím se jako jednotlivec i jako mužstvo … vlastně ženstvo, že ano? Zkrátka jako pišktým složený ze samých piškbab. (chuckle)

  1. Vavísku spíš piškdam! (h) Když koukám na ty vaše kousky, tak nechápu, tohle bych nedokázal, kdyby mi ruce pozlatil!

 6. Vy jste tááák šikovní a pracovití. (clap)
  Prosím už předem , před dražbou srovnat ZULU , páč tentokrát muším vyhrát. (rofl) (inlove) Čau, mňau, haf. (wave)

 7. No mohla bych vyšít nějaký obrázek, třeba s kočkou nebo se psem, ale nenapadá mě jak potom následná logistika, když bych ho nechala zarámovat a zasklít, tak jestli se to dá posílat poštou. Nebylo tam nějaké omezení, že sklo ne?

  1. Sklo se posílalo, pokud vím, hodně dobře zabalené. A spousta dárků šla formou různých předání, bylo to na domluvě. Já jsem třeba nějaké sklo vezla do Brna z uhříněveského venčení, kde se dražba definitivně uzavírala, a předávala ho osobně.

   1. Já auto nemám, tak osobní předání nehrozí, takže asi jedině ubrus nebo tak něco. Nějak to vymyslím.

    1. Já na aukci sklo vydražil a kupodivu mi ho ani česká pošta nerozbila – tak dobře ho RenataE zabalila.

   1. … vím o jednom velmi bojovném čtyřnožci, který odnedávna přestal myslet na kočky (sem by patřil trpný tvar) a myslí jen na rvačky (rofl) (rofl) (rofl) (whew) (rofl) (rofl)

    1. Žeby ten váš fešák – krémák??? (inlove) Tak mu můžeš pohrozit, že ho odešleš do Placatky. My máme prťavého křečíka, ale to je ukrutný bojovník a kamikadze. Já už se ho bojím krmit. Okamžitě s rozeběhem udělá RAF a zakousne mi ruku do krve. 😛 Ten by tomu vašemu fešákovi porovnal frizúru. (rofl)

     1. Ale – když dělá RAF, tak to nemůže být kamikadze!!! Spíš to bude Generál nebe (a tímto vzávám hold generálu Františkovi Peřinovi, který by dneska oslavit sto let od narození).

      1. Heeezký. Ale on je kamikadze – bojovník. Zakousne se a vůbec nepočítá s tím, že ho každý setřepe i půl metru nad tím jeho skleněným výběhem. (punch) Kdo čeká na naši chybu, je Mouryn. Ten se velmi intenzivně zajímá o myše a velmi touží ho prostudovat pořádně. (clap)

 8. No jo, už se chystáme a přemýšlíme. Kačka to ještě neví, ale budu chtít, aby zase něco stvořila, co by se dalo dát do aukce pro následné skvělé boje 🙂

  1. Jj, Kačka (inlove) ať přemýšlí – ale u toho přemýšlení ať udělá alespoň jednu ozdobičkovou sadu, prosím. Bez ozdobiček není pravá aukce! (wait) (chuckle)

 9. Hlasim Cheta. Teda ne jako predmet aukce – byl by bez zaruky a s varovanim pro spotrebitele (rofl) (rofl), ale svatosvate mi slibil, ze vyrobi pro aukci 2 az 3 privesky kovbojsko indianske. Umi to hoch – jeden privesek nosim i na vetsi bubnovani a hodi se i k relaxacnim odevum.

  1. Jéééé (clap) (clap) – a Hanko, je ti jasné, že teď už Chet nemůže couvnout a musí přes léto makat?! A rovnou mu řekni, že TŘI je správný počet (chuckle) .

  2. Ne, že bych chtěla Cheta strhat, Hani (inlove) , ale tři, to je rozhodně, ale rozhodně málo. 🙂 Páááni, to bude mela! (whew)

   1. Nojo, Vave, když tři je MAXIMUM od jedné osoby (jak nahoře napsala RenataE – a známe ji, jak je přísná (nod) ) – leda že by Chet další kolekci napsal na Hanu (chuckle)

    1. Jasně, tři je pořádku, milá Ygo (inlove) pravidla jsou pravidla. Ale přesto to je rozhodně málo! Bude boulovačka! (chuckle)

     1. No – a o to de, ne?! Doufám, že tentokrát mě od končící aukce nevyženou psi na venčení jako loni (a tím jsem přišla o jednu předem vyhlédnutou věcičku – a kdyby to nebyla zelenoočka kočka kocourová, tak by mě to příííííííííšerně s…štvalo (chuckle) )

     2. Tak na tuhle položku se moc těším. (party) Jsem zvědav, jak vysoko to vyšroubujeme. (punch) Docela bych to viděl jako super dárek pro mého tatíčka. Tedy pokud se zadaří… (sweat)

  3. Hanko a Chete – jedním slovem paráda… na aukci budou lítat třísky, už to vidím ducha zrakem 😀

   1. Jéééé, tak na to se mocmoc těším. A nedělá taky korálkové wampůmy? (Kruciš, copak vím jak se to píše??? 😛

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN