PSI: Novinky z Béďovo bedýnky

Jaro o sobě dává vědět čím dál víc. Pro nás začalo narozením štěňátek už 6. března. Jako by těch šest malých fousáčků přivolalo teplejší a slunečnější počasí.

Prvních 14 dní je z pohledu nezúčastněného pozorovatele asi docela nuda. Sosáčci jen leží, občas se přesunou na valné hromadě, kterou tvoří, aby se navzájem hřáli, z přízemí do prvního patra. Občas se odkulí podivným tulením pohybem za sladkou mléčnou vůní blíž k mamince a hlavně ke zdroji. Většinu času ale prospí, to aby načerpala co nejvíce energie, aby byla co nejdříve schopna se postavit na vlastní nožičky.

Koncem druhého týdne života začnou pomaloučku a polehoučku otevírat očička a i ouška se začínají „rozlepovat“ a Sosáčci vnímají první zvuky, první stíny a všechno vidí jak přes záclonku… Moji Sosáčci otevřeli očička kolem prvního jarního dne. Asi aby se koukli, kde že se to jaro letos fláká. S otevřením očiček souvisejí samozřejmě i další podstatná zjištění. Dva až tři dny potom, jen co se trochu rozkoukají, kupříkladu začnou zjišťovat, že výkonné pumpičky na mlíčko neslouží jen k tomu pumpování cecíku, ale že se o ně dá i opřít a hnedle získají větší přehled o dění kolem. Na světě jsou přední nožičky!

Po důkladném procvičení nožiček předních zjistí, že opěrky sloužící k zapření a udržení se u cecíku se dají ovládat i jinak. Je to sice těžké je uvést z vodorovné polohy do polohy vzpřímené, ale když už se to povede a dokonce se i povede s nimi pohnout aspoň několikrát kupředu, než dojde k zákonitému zborcení, udělá Sosáček něco jako první krok… Ejhle! Zadní nožičky jsou na světě! Teď ještě zkoordinovat pohyby těch předních a zadních a může se vesele štrádovat z bedýnky!

Další věcí jsou zvuky. Z absolutního ticha, kdy byli schopni vnímat jen tlukot srdíčka, se kolem začne dít něco zajímavého! Máma štěká! Ségra štěká! Ty jo! Musí se tedy vyzkoušet hlasový rozsah a repertoár. Kvílení a pískání postupně nahrazuje „morčecí kvíkání“ a než se nadějete, v bedýnce to začne „hrůzostrašně“ vrčet a štěkat… Tuším, že tahle moje smečka Sosáků, by svým výkonem zahnala minimálně mamuta k ústupu…

Nejzoufalejší a nejhlasitější zvuky se samozřejmě vyluzují při ztrátě orientace v prostoru. Při viditelnosti na sotva pár centimetrů, se totiž není co divit, že se Sosáčci v ohrádce občas ztratí a nemohou trefit domů, na Valnou hromadu. To je pak potřeba přivolat na pomoc minimálně mámu, lepší ale je, když přiběhnu nejen já, ale i panička a ségra. No a na to je potřeba obzvlášť silný ječák, ono totiž svolat celou smečku není zas taková legrace, jak by se mohlo zdát!

Třetí až čtvrtý týden se panička rozhodla mi ulehčit můj úděl a ze Sosáčků se postupně stávají Papáčci… Pravda, první cizorodou věcí v tlamičkách byla odčervovací pasta ve čtrnácti dnech, což pravděpodobně není napoprvé to pravé ořechové, ale už týden na to se pustili do smetanových přesnídávek, rozmočených a rozmixovaných piškotů, termixů a podobných mňamin.

A jak dopadlo první společné krmení? Většina z pribináčku na talířku skončila: a) na uších b) bráchovi nebo ségře na hlavě c) na podlaze a za d) největším podílem na tlapkách a bříškách. Největší radost jsem z přikrmování tudíž měla já, protože to znamená, že desetinu pribiňáku do sebe dostanou Papáčci a zbytek patří, za trochu té čistící dřiny, jen mě. Kadlik má v tomhle případě smůlu…

Ovšem znamená to i jiné věci. Papáčci začnou vylézat z bedny, jakmile zaslechnou paničku a taky zkoumají obsah mojí misky, což se mi ale vůbec nelíbí! Moje granulky a moje masíčko nedám, ani Sosáčkům! Počátkem čtvrtého týdne života se ti odvážnější dokonce pokouší i o běh!

Koordinace náhonu 4×4 je ale ještě dosti vachrlatá a kontrola trakce nedokonalá, takže se „sportovní styl“ ještě míjí účinkem a většinou to končí přemetem, kotoulem či jinou podobnou kaskadérskou nehodou. Konečně tedy, začínáme pořádně objevovat svět!

Krásné jaro plné sluníčka a bez popletených nožiček!

Béďa, Kadlik a Papáčci!

Poznámka pod čarou, od paničky:

Béďa, jakožto kojící matka se před pár dny rozhodla, že granulky, masíčko a nějaké ty tvarohy, jogurt, zelenina a podobné věci jsou v jídelníčku kojící matky málo pestré a že by se hodilo, pro obohacení, do jídelníčku zařadit kupříkladu i chleba. A tak neváhala a zatím co jsem venčila Kadlika, jala se mi otevřít kabelku (je na zip…) vytáhnout z ní čtvrtku chleba, tu čtvrtku pak odtáhnout z chodby do pelechu v ložnici (to asi aby si Sosáčci nedělali nárok…) a malou dírkou v igelitu tu čtvrtku sežrat – krom spodní kůrky.

Podotýkám, že se jednalo o chleba o původní váze 1,5kg, ten velký kulatý… Kupuji si ho celý, ale vzhledem k tomu, že se nedá spotřebovat tak rychle, si jej rozkrájím za čerstva na čtvrtky a ty si pak ukládám v práci na mrazák, jelikož doma mám jen lednici… A čtvrtky pak postupně, dle potřeby, nosím domů. Takže naštěstí, šlo o tu zmraženou a ne čerstvou čtvrtku…jinak by Béďa i se Sosáky, asi lítali až u stropu…

Aktualizováno: 30.3.2011 — 21:46

186 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
   1. Zdravím, veram, při nedělním večeru. Botanika dobrý, ale takhle nějaké zoologické fotky, třeba z Pardubení, by třeba nebyly? Pro zvědavce?

   2. Děkuju – asi by to šlo. Tahle teda byla hodně výrazně, řekněme banánově, žlutá, ale tvarově to odpovídá.

  1. Nerada polemizuji, ale je to na něj trochu brzy, navíc domnívám se, že kvete až po listové růžici, je to přece jwenom kala

   1. Jsi mně předběhla – jo, kvete daleko později (heč heč – u nás ho je!) a taky v tak ostře žluzé barvě jsem ho neviděla – u nás bíle. Teď teprve vyrazily listy. Budu muset do Kančí obory a vyfotit.

 1. Dobrý večer všem. Víkend téměř letní byl opravdu povedený a co víc, byl bez těch letních komárů 😀 (clap) (chuckle) (sun)

  1. Tradičně pěkný fotky. Už se to jaro začíná rozjíždět (sun) .
   Je zajímavý, že obvykle býváte o dost napřed v počasí, ale tentokrát to v Praze vypadá stejně (důkaz dodám vzápětí 😉 ).

 2. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Chudák pan Gittleman nemohl spát. Žádná pilulka od lékařů, žádná přátelská rada jeho nespavosti nepomohla. Pan Gittleman vypadal vyzáble, kost a kůže, oči vpadlé, až mu jednoho dne jeho společník, pan Feigenbaum, řekl: „Hochu drahý, ty skončíš v blázinci.“ ,,A co mám dělat?“ bědoval Gittleman. „Piju na noc horké mléko, dávám si horkou lázeň, pouštím si uklidňující hudbu – co pilulek mi už doktoři předepsali, a všecko je k ničemu…“ ,,A což takhle počítat ovce? To je jeden z nejstarších prostředků…“ Gittleman se chytil za hlavu: „Že mne to nenapadlo! Tys mi asi zachránil život! Dnes v noci s tím začnu, a kdybych měl těch ovcí napočítat deset tisíc, to by v tom byl čert, abych neusnul!“ Druhý den ráno, jakmile se Gittleman objevil ve dveřích, Feigenbaum na něho vybafnul: „Tak co, pomohlo to?“ „Vůbec ne,“ zaúpěl Gittleman. „Počítal jsem ovce. Co já jich napočítal! Dva tisíce jsem jich spočítal, a nic, žádná únava. Pak jsem ty ovce začal sčítat, jednu po druhé, dva tisíce ovcí, a pořád jsem byl vzhůru. Pak jsem dostal nápad a ušil jsem dva tisíce pánských svrchníků. Co tobě budu vykládat, jaká je to dřina, ušít dva tisíce svrchníků! A to mě tak vyčerpalo, že jsem už prakticky chrápal – a pak se stala ta hrozná věc.“ „Co se stalo?“ „Do rána jsem neusnul samou starostí, kde seženu klot na dva tisíce podšívek!“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem přítomným klidný večer, hezké sny, pěkně se vyspinkejte
  a raději nepočítejte ovečky. ~o)

 3. Dobrý večer,
  dočítám teď za dva dny a Kazanovi držím palce,aby bylo líp a líp (y) (y) (y) (h) !

  Beďulko,tví mimíšci a samozřejmě i ty jste úžasní (inlove) !Dík za zprávu a krásné fotky (y) .Posílám virtualně všem mimískům pohlazení 🙂 (nod) !

 4. Tak blízko mého rodného města Chrudimi jste se společně radovali. Já už se snad do Čech nikdá nedostanu. Naposledy to bylo právě před čtyřmi lety. To jsem čekala na Garyka, tehdy se jmenoval Laban. No a Garykovi byly včera právě ty 4 roky, on je vlastně jen takový aprílový žert. (dog) Oslavy veškeré žádné, kvůli citlivému zažívání se dobroty nepodávají. Jít kopat a honit balonek nelze, nemohu ho pustit na volno od toho děsného zážitku kdy po nějakém zvuku zdrhnul a já ho zoufale hledala. Je to nešťastný pes, neustále jen uvázaný. Panička není tím pádem o nic šťastnější. Bača, Brumla i Einstein chodili na volno, jo to byly procházky jak meditace, radost zavzpomínat.

  Kočenky po svlečení domácky vyrobených prubanů ožily. Tedy do Tindry vjela jiskra. Daisy stále pospává a zatím nemá ani ty chvilky kdy se s Tindrou honí. Čím dál tím víc mám strach že není úplně zdravá. Takový drobeček 2,4 kg, drobná a hubená, páteř ji trčí a připadá mi že ji nemá rovnou, spíš vyklenutou. Sedí vždycky jak hromádka neštěstí a vypadá vedle dravé Tindry velice pasivní. Prohlídka u veterináře byla jenom zběžná, asi budeme muset objednat čas speciálně pro našeho drobečka. Ale srst má krásnou lesklou jako Tindra. (cat) (cat)

  Nějak na mne dneska všechno padá, venku je zataženo, jaro v nedohlednu. Jen pár bledulek v čísi zahradě a zelený je tu jenom mech. Ono tu stejně jaro nebývá, ze dne na den je hned léto. A někdy nelze rozeznat jestli je zima nebo léto, teplota může být stejná. Vidíte? Já odtud musím odjet alespoň na chvíli. Ale syn má dovolenou až po Svatojánské noci. Protože jinak pracuje v noci a ve dne spí nemůže se mi o psa postarat, jen o dovolené.

  Ať vám sluníčko svítí a jaro vás vezme do své teplé náruči. (sun) (f) (f) (f) (f) (f) (sun)

  1. milá Velká Kočko (h) moc ti přeju aby ses mohla zase podívat do Čech!!! teď je tu krásné jaro, ale neboj, i po svatém Janu bude krásně, začátek léta a jistě teplíčko (sun) (f)

   jsem ráda, že kočenky jsou v pořádku, moc jsem na ně myslela – snad i Daisy je zdravá a jen se ještě potřebuje prospat (h) (h) (h)

   1. Děkuji milá Bedo. Sluníčko se najednou objevilo sice až před západem slunce, ještě nezmizelo za obzorem ale přes okno mne oslepuje.

    Daisy byla vždycky taková zdrženlivá a „mouchysněztesimne“. Nechodí si sednout ke mně na klín, ale lehne si v blízkosti mne a nechá se hladit. Do náruče se vzít nedá. Tindra už mne dnes přepadla, ona je taková vehementní, a tulila se, ducala do mne, masírovala mne svými bílými tlapičkami a předla až málem rozezvučela tabulky oken. Ale abych se neblamovala třeba chtěla ještě trochu té drogy, třeba se z ní za ten týden stala narkomanka. :O 😀 Ale ty jejich rány se mi moc nelíbí, jizvy jsou dost velké, nerovné a tvrdé jako by tam došlo ke srůstům. Třeba se to ještě vstřebá.

    Sluníčko už sklouzlo za obzor, zůstala jen červeno oranžovo žlutá záře. Snad se zítra vrátí a to hned v několikanásobné versi. (sun) (sun) (sun) (sun) (sun) (sun) (sun) (sun) (sun) (sun)

    1. Milá Velká kočko (inlove) , jizvy časem změknou – běžela jsem s Rozinkou k veterináři se stejným problémem, poradil počkat cca 6 týdnů až dva měsíce a opravdu, tvrdá místa vevnitř změkla.

     Jinak jsem dneska vážila kočky, kosourci mají po 4,9 kg a kulička Rozinka 4,4 kg! :O A to jsem chtěla kočičku, že to bude malé lehké zvířátko. Ale nějak mi přerostla. (blush)

     1. Milá Vave, musím ti pogratulovat k mohutným čičinám. Teď tedy zjišťuji že mám doma drobečky dva, jednoho drobečkovatějšího než druhého. 😉 🙂 😀 No vlastně tři, Garyk se svými necelými 20 kg je vlastně taky drobeček. Bača a Brumla měli tak 30-35 kg.
      Ale u mne nikdy nikdo nehladoví, musím vás o tom ujistit abyste mne neosočovali. 😉 🙂 😀

    2. Teď se záře rozšiřuje fialovým nádechem. Jen aby červánky neznamenaly že bude zítra foukat. Ale myslím že to ve Švédsku neplatí, to fungovalo v Čechách. Ostatně v Götebořicích fouká stejně neustále, červánků netřeba.
     Páni to je vám nádhera a stále se měnící jako když se dívám skrz kaleidoskop. A před tou září se rýsují kostry holých stromů. Zářící pruh je stále širší a širší a barevně bohatší, už je tam nejen fialová barva ale i nazelenalá. Nemohu se vynadívat. A teď, teď barvy zintenzivněly, to asi za chvíli červánky zmizí. Škoda že ten proces nelze zadržet. Vyfotografovat by to asi nešlo, nejsem odborník. A přes špinavá okna už vůbec ne. 😉 No a už je nad obzorem jen žlutošedý zúžený světlý pruh, který pomalu a jistě mizí. Ztracená příležitost. Jednou vám o promeškaných a ztracených příležitostech napíši. Myslela jsem na ně hodně posledního půlroku.

     (hug) (hug) (hug) :* (inlove) Dobrý večer a dobrou noc !!!

  1. Renátko (inlove) , díky. :* Mám už od Bláži pět šperků a teď budu mít i Schody do nebe. 🙂 (y)
   Bláža je nesmírně šikovná, ve špercích se absolutně našla. Na Fleru je šperkařů spousta, ale Bláža je z nich nejlepší. (h) To nepíšu proto, že ji znám a fandím, ale protože to je pravda. (nod)

   1. Já už jsem z ní vylámala šest, tři na prezenty a tři na sebe, má úžasnej cit pro kámen, to je radost zhrzenýho mineraloga mjé, co se stal historikem, neuměje sdostatek počty.

    1. Hmmmmm, já zabodovala jenom pětkrát, ale čtyři jsem uhamounila pro sebe. Ten pátý se zatoulal, ale vím, kde je. Dala jsem ho v nemocnici Libutce a tak druhý křišťál leží v tašce s jejími věcmi ve Veselí.
     Bláža opravdu dokáže maximálně vyzvednout kámen a zpracovat ho do jedinečného šperku. Ona to dokáže tak, že kdyby zapracovala na kousku uštípnuté cihly, tak padneme na zadel.

   1. Šperk od Bláži jsem koupila mamce k Vánocům, nosí ho s velkým potěšením (inlove)

 5. Si tedy dovolím podat hlásání…z konění (wait) jak tu prý někdo v diskusi pojmenoval Par… dubení. Já osobně jsem vyrazila ráno a dorazila zpět v noci. Najela jsem takřka 500 km vlakem. Hlásím že jsem ve zdraví přežila =)) Přijela jsem opravdu příjemně naladěná, jen šíleně otupělá jídlem,kterého bylo hafo a bylo moc ňam . Teda někeří jedinci ( nebudu jmenovat, že Bedo? 😡 )měli snad dutý nohy, já to všechno pozřít, tak týden nejím, fakt (wave) vůbec nelituji , že jsem jela. Lidičky byli úžasní, pohoda, paráda. Některé jsem poznala podle fotek, potvrzuji že Karolína a Sharka jsou jako jeden člověka. Týna, kterou jsem neznala, vypadala přesně tak ,jak jsem si jí představovala. Vešla do dveří a já věděla ,že je to ona. Správná děvucha a super matka (nod) . Veram vyrobila krásné jmenovky a určitě i krásné fotky, neb pobíhala kolem jako zuřivý reportér. Navštívili nás také páni z Pernštějna ( tuším, že to byla EvaB ? , když tak mě opravte )
  Kim, s maminkou, Jajka, Nelina, Kimi, Pavla….. ( na někoho jsem, určitě zapoměla (whew) ) se všemi se příjemně povídalo, sranda bylo 😀 , no prostě, až to vyjde určitě pojedu znovu. Díky všem zůčastněným za krásný den (handshake)

  1. Milá Akden, ráda jsem Tě osobně poznala, jsi moc príma ženská a Tvůj potkánek byl roztomilý, doufám, že jsi ho tam, chudáčka malého, nezapomněla. (h)
   Týno já děti nemám a díky tomu děti moc nemusím, nerozumím jim a neumím si s nimi hrát. Ale Tvoje děti bych i s jejich rodiči kdykoliv uvítala doma, protože jsou úžasné a Ty jsi skvělá máma a moc fajn holka. Hluboce si Tě vážím pro to, co jsi dokázala jako máma i ve svém zakončení studia. Opravdu hlubokosklon. (clap)
   Ostatní pozdravuji, bylo to opravdu úžasné setkání. Komornější, nežli bývá v Praze, ale o to srdečnější. (Ne, že by ta pražská nebyla!)
   Kdybych nebydlela tak daleko, tak Vás všechny pozvu k sobě a uděláme si zahradní párty, jenže to je opravdu z ruky.
   Ještě jednou se opakuji: bylo to skvělé setkání (inlove) (cat) (dog) (h)

   1. O děkuji, plácám to, jak to jde nejlíp.
    Ale na Áňu jsi udělala veliký dojem, cituji její proslov, než to v autě zalomila: Mami, jak menuje ta paní? (Která? ) Ta pluhovaná s blýlema bílýma. (Karolína) Aha. Klásná Kalolína líbila Anulce.
    Tak, a máš obdivovatelku.
    Jinak další nadšení projevovala po příjezdu, když všem oznámila, že byla v hospodě, líbilo se jí tam a ještě jednou příště pojede zas a asi vezme i Sváťu a tátu a kocoura a Kalolínu.

    1. týno, to je bezvadnýýýýýýýý (chuckle) (clap) 😀 8)

     jinak taky hlásím úspěšný dojezd včera domů a můžu jen potvrdit to, co už napsani „předpisatelé“ (předřečníci asi napsat nemůžu, že? 😉 ) – setkání bylo vydařené, atmosféra skvělá, jídlo skvostné (kuš, akden, to s těma nohama jsem jako neslyšela (rofl) ) a osobně mě moc okouzlil příchod hradních pánů (pána a paní) z Pernštejna, kterým převelice tleskám (clap) (clap) (clap)

     doufám, že to někdo dobře zdokumentoval – však už také fotky netrpělivě vyhlížím!!!! (inlove)

     1. Přišla jsem na to: Ty nemáš „duté nohy“, Ty máš „děravé nohy“…….. (rofl)

    2. Jééé Týno, to je klásný! Už se moc těším, že až Áňa pojede pšíště, že budu mezi vyvolenými!!!!! (h)
     Posílám jí véééééélikou pusu :*
     Vlastně oběma. Jsou to sladké holčiny.

   2. Nápodobně (nod) i já jsem ráda poznala osobně nejen Tebe (handshake)
    Depa, bigmich tan nezůstal, sedí doma na polici i s mojí jmenovkou (wave)

    A mám 13 , a já se ptám za co :@
    Nejen že mám 13 a ještě to kecá, že posílám komentáře moc rychle za sebou. Po 10 hodinách je rychle??

   3. Týno, u mě je to totéž,jako u Karolíny, ale tvoje úžasný,hodný děti…ne rozmazlení,řvoucí spratkové, mne udivovaly celou dobu, co jste s námi pobývali….ráda jsem Tě osobně poznala (rose1) 😉

  2. Jo jo, přidávám se, bylo to skvělé! Šárka vybrala báječnou hospůdku a společnost byla prostě senzační (h) . Jsem opravdu moc ráda, že jsem se mohla zúčastnit. A věřím, že to určitě nebylo poslední ParDubení ;-).

   1. Já se připojuju, bylo to superodpoledne, příjemné naladění z Dubení mě drží ještě teď. (inlove) (f) (sun) .

  3. Akden, ale nikdo by nás dohromady asi nechtěl, my jsme pro určitou část populace nebezpečný….ale potěšilo mne,že jsi jela takovou dálku a prošla si i zámecké valy a koukla na zámek….rád ajsem tebe i bigmyše viděla (chuckle)

 6. Kazaní hlásání: noc byla dobrá, ráno se mu nechtělo vstát na vítačku, jen vrtěl ocasem – za to ale nemohlo bolavé břicho, ale bolavé klouby, již druhý den je bez léků. Na vycházce se snažil pást na rašící pšenici plné rosy, doma se bez nucení napil. U veta dostal nejen injekci atb, ale i jednu na klouby. Pandr sice váhal, protože dokonce i injekce prý neudělá žaludku nejlíp, ale když viděl, jak se chudák Kazan vleče, tak se slitoval. 🙂 Pokračujeme v hladovce (tedy Kazan pokračuje, já právě snídám!) a když bude vše v pořádku a v podvečer spolkne bez problémů onu léčivou pastu, tak večer dostane první dietní konzervu – po soustech, samozřejmě. Takže děkujeme za palečky, jako obvykle pomáhají (inlove)

  1. Kazánku, chlapče milý a statečný, jsem ráda, že je tak, jak je a moc přeji, aby bylo lépe. Našla jsem hlásání o tvém ochoření v noci, ani jsem nepsala a hned jsem zaťala palce a držím a budu držet dál, dokud nebude líp. Vím totiž, jak klouby umějí týrat, také vzbouřené zažívání ze všech koncú mi není cizí, tak to cítím s tebou -a jdu zas držet.

  2. Kazane, vidím, že už jsi z nejhoršího venku, ale palce přidržím, aby se ti ulevilo a žaloudek i klouby přestaly stávkovat a začaly co nejdříve normálně pracovat. (y) (h) A aby tak tvé paničce ubyla jedna velká starost. (h)
   Jo, tohle jsou okamžiky, kdyby si člověk přál, aby to zvíře promluvilo a mohlo třeba říct „neboj, jsem sice celej zesláblej a žaludek mám jako na vodě, ale jinak je mi fakt líp než včera.“ 🙂

 7. Krásný den přeji. Ten náš asi bude plný sluníčka, tak než poběžím ven (hledat zahradu ztracenou pod hromadou starého stavebního dřeva ;( )
  dám sem obrázek svého posledního piškvorku. Dohotoveno v únoru, foceno včera, a tím nejspíš končí zimní šití, neboť zahradu je třeba zvelebovat, aby jednomu nepřerostla přes hlavu, jako některým fotografům 😀

    1. Milá ri jsi ďábel jak ta Vave smekám a stále nemůžu pochopit jak jste šikovné, jo a ta čelist padá a padá. Kdo umí umí kdo neumí čumí (sun) (rose1) (sun) 8-| (inlove) |-(

    2. Já moc děkuju, ale ta deka se fakt šila sama (blush)
     Vave, vlastně jo, ono taky někdy prší 😀 , takže šít se dá i v létě.

   1. Zde šmodrcha, zde šmodrcha, jak mně slyšíte? (rofl)
    Tiše slzím, to nevydýchám, je to náádhera.
    Děvčata vy jste tááák šikovný. (y) (inlove) (y) Úžasné. (clap) (h)

 8. Praha krásně (sun) a já (wave) z Prahy a přeju všem krásný den. (h)
  Jooo! A velké přání do Gorilkova – Richard má dnes svátek. :* (f)

  Téééda, to Pardubické Dubení muselo ale být! :O Zá se, že ho nikdo nepřežil. (chuckle)

  1. Pardubické dubení byla fantastická akce. Moc se to všechno vyvedlo: jídlo, atmosféra, kočičí útulek, stařenky z našeho Automotoklubu, zábava…… Sharce díky za organizaci, ostatním díky za dobrou náladu a optimismus, co kolem sebe šířili!!!
   A dneska má svátek můj kocourek Ríšánek! (h)

   1. Jsem ráda, že jste si Dubení užili, já šířila optimismus aspoň na dálku:-) Ríšánkovi posílám speciální podrbání k svátku, hezky si ho užijte. (h)

  1. Foto nemám, zprávou malou posloužit můžu. Sice jsem se pardila jen chvíli, bo jsem byla jen kolemjedoucí, ale sešlost byla příjemná a veselá, nakonec i židlí a stolů bylo snad dostatek, jídlo vypadalo skvěle, nálada byla rozverná, Veram pobíhala s foťákem, všem to slušelo, moje děti se chovaly téměř vzorně, Áňa políbila přítomné psiny (ne jednou), a tak dál podobně.

  2. To je oč tu běží : od noci rajtuju po Zvířetníku a hledám fotoreportáž, ale kde nic, tu nic. jak k tomu přijdeme my, kterým zlý osud zabránil zůčastnit se trachtace a srandy? no, jak?

   1. Kdyby neměla celý víkend Sharka počítač bez spojení s netem, tak už by tu bylo hlásání i s fotkami.
    Ale přeci fotili i ostatní!!!!
    Tak kde jste s fotečkami????

  1. Dneska už je rozhopádně dnes, nemůžu spát, což v obvyklé domácnosti znamená, že se čék válí v křesle a pouští si starej film z dvd (a že tu mám Harry Pottery a Vetřelce a Mama Mia-y), v jiné domácnosti to znamená, že „vstanou“ všechny kočky a dožadují se. Čehokolivěk. Muchlání, jídla, zájmu… (chuckle)
   A tak jsem holkám, mámě s dcerou, dala půl kapsy, a Bětulce dvě tyčinky. Dobře nakrmené a dobře naladěné kočky tu právě provádějí psí kusy, Pusina se pokouší roztrhat gauč, Babetka jí u toho loví ocásek, Bětulka jak černý výstražný trohújelník sedí na prahu a zavile zírá… asi hned tak zas spát nepůjdeme. Tak se Ti aspoň podivám na album. 🙂
   7+9 – Za co, Jéžišku?

  2. Dobré nedělní ráno!
   Ty fotky jsou moc hezký a přiznám, že to „fousatý“ fakt nevím.
   (sun)

  3. Statistika:
   RenataE má 5 správných odpovědí (a E.T. ne 🙂 ), veram 4, zana 1 přičemž odpověď jo nepočítám 🙂 i když je taky správná.

  4. 9 – meruňka, 8 – okurek, dýně, 14 – rozchodník, 9985 – rosnatka, 9982 – rajče ?

 9. 😀 Jojo, taková několika násobná matička se musí starat. Tak je i chleba dobrý (chuckle) Beďulko, máš úžasná mimíska a ty jsi 100% matička. Nádherné zprávy. (inlove)

 10. OT posílám odkaz na zajímavé stránky o molosoidních plemenech. Je tam i francouzský buldoček pro Louk na zkouknutí. (wave)

  ppeettaann.txt.cz/fotoalbum/x/vse/

   1. Jenny, díky moc! Hezcí molůsci i jejich historie. Ále – stejně úplně nejvíc nejlepšejší jsou boxíci (h) . Viď že jó? 🙂

 11. půjčila by mamina dítka k pomuchlání?? Úplně mě svědí dlaně, jak by hladili štěněcí válečky…

  1. Včera tu byli první zájemci…dostalo se jim od holek přivítání jako by to byli staří kamarádi 😉 Lidi jsou více než akceptováni… (happy)

 12. Bedřich s miminkama je prostě boží (h) (h) Zkusíme se dostat do Prahy, ještě než se rozejdou do světa 🙂 Necítí se Kadlík trochu odstrčená? 😡 Chci vidět, jak se Muf těch malých červíčků bude bát 😀 😀

  1. Jo a s návštěvou nevim nevim, Bedřich teď ostatní pejsky ne moc ráda…i venku při venčení…natož pak doma u mimísků… :S

 13. OT – Zvířetníci, vy jste strašný zvířata! (nod) Já si tu pilně chodím a říkám si – mám tu tvarohy, co bych z nich upekla… a tvářím se zaměstnaně, mluvím o pečení, mytí podlah, venčení Berry… a vezmu do ruky Zvířetnickou kuchařku. Nejdřív se beznadějně začtu v oblasti žemlovek. Pak přeskočím do cuketového i anticuketového království. Pak na přeskáčku přečtu asi sedm receptů – většinou v nich ani tvaroh není! 😛 Nakonec spadnu do překopírovaných perliček z diskuze probíhající na Hadech při přípravě kuchařky, chechtám se jak idiot, a… TY TVAROHY JSOU FURT V LEDNICI!!! (rofl) No a jak se mám potom tvářit jako pilná hospodyňka, ha? (tmi)

  1. Vzhledem k tomu, že vtipkuješ a zapojuješ se – tak to Kazan zatím zvládá, žežejó? My se tu o něj bojíme a požadujeme časté zpravodajstvo…

   1. Je bez nálady, pohybuje se s bolestí, ale nic už něj díky bohu neteče 🙂 Když se mu jen podívám na tlamu, tak se znechuceně odvrací – tuší, že ho budu nutit trošku se napít. O moc lepší není, ale nezhoršuje se to… za palečky prosím děkujeme oba (inlove)

    1. Několikadenní absence mě připravila o informace důležitých událostech. Už jdu po stopě. Jinmak příteli Kazanovi (y) (y) (y)

  2. Upeč si pečený tvaroh 🙂 na 3 tvarohy asi 4 vrchovaté lžíce cukru, čtvrt kostky másla rozpustit, 4 žloutky trochu utřít s máslem a cukrem. Smíchat s tvarohem, podle konzistece trochu naředit mlékem (maličko). Přisypat asi 2 vrch. lžíce dětské krupičky nebo hrubé mouky, nakonec přimíchat sníh z 4 bílků. Péci ve vymazaném a vysypaném pekáči na cca 180 stupňů dozlatova (asi 35 minut). Peču v jenské míse, vysypávám kokosem nebo strouhankou.

   1. Zdravím vás všecky a pilně držím (y) (h) (y)
    … přidávám rozinky (ale já je přidávám do všeho 😉 ).

    1. Renato, klobouk dolů – perfektní recept! Úžasně to vonělo a mužstvo to snědlo na pár skousnutí 😛
     Poznámka pro Zanu: bylo to se zlatými sultánkami a nemělo to chybu 🙂

     1. To jsem ráda, u nás je to velmi oblíbená mňamka, dokonce i exík si vyžádal recept 🙂 Jen se na to nehodí tvaroh „od krávy“, tedy s většími zrny. A je to jeden z mála sladkých pokrmů, kam nedávám hrozinky, nějak mě v té polopudinkovité konzistenci ruší (rofl)

   2. Ha! To zní naprosto přijatelně 😀 Tedy chci říct skvěle – jak víš, že na mě v lednici mrkají právě tři vaničky tvarohu? 🙂

    Jinak další hlášení – Kazanovi asi konečně viditelně zabraly léky, protože když jsem házela Berrýšce míček, tak se nejdřív přiloudal, potom se ho pokusil chytit (to měl smůlu, Vuvu je jak blesk) a potom ji přechytračil (Vuvu je snaživý, leč nezkušený blesk 😀 ) a míček jí sebral. Pohyboval se sice jak zpráskaná opice, ale přece jen se bavil a navíc se prvně sám trochu napil. Takže palce fungují! (inlove)

  3. Jo, a Dede (inlove) , věta „Já si tu pilně chodím“ mě srovnala se zemí! (rofl) (rofl) (rofl)

    1. Zana má pravdu! Vždycky je tu naděje, že si ostatní nevšimnou, že jen pilně přecházím, leč nic pilně nedělám (rofl)

     1. No ano (nod) , to je samozřejmě skvělá dovednost, ale mě dostala ta čirá bezelstnost a upřímnost té věty. Přece když pilně chodím, tak to nemůžu nikdá přiznat! (chuckle)

  1. Krásné věci, moc se mi líbí Bubliny. Jenom mě trochu překvapuje, že u tak profi zpracovaných věcí jsou takové oškubané ceduličky (rofl) By se měly organizátorky poučit u Veram (inlove)

  2. Vave, je to zase fascinující přehlídka, ale tvoje kostky aneb ušitý optický klam prostě nemají konkurenci (inlove) A jsem vděčná našemu piškvorkářskému klubu, že jste mě otevřely dveře do úplně nového světa… (angel)

   1. Tak, nebýt našich piškvorkářek, tak ani netuším, že tato disciplína rozhodně není jen ekvilibristika s jehlou. Nikdy bych nepotkala spoustu úžasných nápadů, zakletých do textilu. (*) Díky. A Vave, tvoje valící se kostky se mi moc líbí.

  3. Vave milá, dík za reportáž! Zajímavé a krásné věci, ale tvůj quilt je nej (inlove) .

 14. S novými životy nové naděje. (inlove) (inlove) (inlove) Jsou kouzelní, tlamičky fousaté.
  A toť se ví že matka ví sama nejlépe co potřebuje. 😉 🙂 😀

  1. To jsem se nausmívala až k slzám. Ten Pedroušek je fakt naprosto průhlednej… Krásný albíčko. (rose1)

  2. Milá Louk, tak tohle mně dostalo, jsem načisto naměko. Budu mít krásný večer páč Romeo a jeho Julie jsou naprosto neoddolatelní. Dííííky !!!!! (inlove) (h) (y) (clap) (wave)

   1. Tak to je úplně noumání 😀 KAŽDÝ mrňavý chlap touží po pořádný babě. (inlove) A každá pořádná (čti ikikel) baba má problé to vymluvit mrňavému chlapovi tak, aby z toho neměl šrámy na duši (chuckle)

 15. Sosáčci,ňuňáčci já bych dluchmala až nevidím. Krááásný. Vzpomínám na naši Zorrinku jozefčíkovou, mělly jsme se moc rády. (h) (h) (h) (dog) (wave)

 16. Chudák Kazan. Jestli ho do toho zaměstnává stále ještě Berrynka… má toho nějak moc. DRžíme (y) (y) (y)

  1. Kdepak, Berry je vykulená, protože to moc nechápe, ale chodí kolem Kazana po špičkách. Až mu zase skočí na hlavu, tak budu vědět, že je Kazanovi opravdu líp 🙂

 17. Jo jo, tak jsem ochkala a achkala nad štěníkama – a já mám pro jezevčíky slabost! 🙂 Blanko, jestlipak se ti letos zase rozmnoží domácí smečka? Uvažuješ o nějaké holčičce jen pro sebe? (inlove)

  Jinak hlásím, že v dvoudenní nepřítomnosti jsem stihla úžasně romantický večer, ukopnutou nohu a kouzlo dvou volných dní korunoval Kazan po našem návratu domů, když se mu udělalo zle. Zvrací vše včetně vody, má ošklivý tmavý průjem, nejspíš s krví. Podle veta to není viróza, sežral něco zlého. Protože ještě odpoledne byl OK a na vycházce podle Marka jen na louce žral „nějakou trávu“ je možné, že se přiotrávil nějakou jedovatou kytkou, na jaře je kandidátů víc (Max a bráchova Gina to kdysi zvládli se sasankou 🙁 ) Takže obdržel pár injekcí včetně atb, pastu proti průjmu a zvracení vyzvracel, vodu tedy dostává stříkačkou po troškách. Navíc ho bolí celej pes, protože nemůže jíst svoje léky na klouby. Zítra ráno jedeme k vetovi na další injekce. Takže kdyby někomu zbyl paleček, asi by se hodil (angel)

  1. Kazánečku, miláčku krásný – všechno ošklivé vyblinkej, panička se nebude zlobit, i kdyby to bylo na koberec, hlavně to muší ven. Palečky pro Kazánka! (y) (y) (cat) (y) (y) (cat) (y) (y)

   1. S dovolením se připojím, Kazánku, chlapečku,vyzdrav se, všechno ať je to venku. Držíme palečky, všechny. (y) (h)

  2. Držíme palce, packy i drápky Kazanovi, ať už je mu dobře. (y) (y) (y) (y)
   Milá Dede zažívám Zvířetnické pejsky jako svoje a ty tvoje zvlášť protože se o nich tolik dovídám. (inlove)

   1. Co tvoje princezny chlupaté? Už ti odpustily operaci a vracejí se k obvyklému chování, nebo jim to zatím oblečky nedovolí? 🙂 Ať je ti co nejlíp, Veká kočko (inlove)

  3. Držíme Kazanovi palečky, aby se z toho rychle dostal. A ať už nic takovýho znova nepředvádí. (y)

  4. Jejda, já si nahoře u tvarohů říkám: co je Kazanovi? A vono tohle. Chuďo malý. Držím…

  5. Jéje, to je ale nadělení Dede! Držíme mardkovi palce a hlavně všechny tlapky co doma máme! A že jich je! Dede, jestli myslíš množení o „něco dvounohého“, tak v současné době nějak, vzhledem k probíhajícímju rozvodu, nepřichází v úvahu… Ale i ve třiceti se citím jako mladá kost a třeba časem dojde i na mě… Jen doufám, že to jednou nebude nadílka „bedřichoidní“ o počtu šesti kusů najednou 😀 😀 😀

   1. úplně jsem se zapomněla podepsat…takže omluva… 😉

   2. Blanko, když si teď vezmeš slečinku čtyřnohou, tak ti do budoucích plánů dovolím třetinový výkon než předvedla Béďa – můžeš přece mít dvojčata, ne? (rofl) Trojčata jsou už nepraktická – nemáš tři ruce! (wait)

    1. Dede, teď si na to fakt netroufám. Jsem na to všechno sama a dvě jsou až až… Obávám se, že bych teď nedokázala tomu prťátkovi dát co by si zasloužilo a potřebovalo. Když by to přišlo, tak třeba za dva, tři roky, po Kájovi… Ale, kdo ví co bude… Mám hlavně jeden takový sen… pořídit si fouska, ale to by bylo k domečku… 🙂 Dvounožec ani čtyřnožec tedy pro letošek není aktuální (think) i když je mi to trošku líto… ;(

 18. Nějak jsem si nikdy neuvědomila, jak může mít štěndo plnou pusu cecíku 🙂 To musí být asi docela makačka.
  Jinak, taky je vám takové vedro?? (rofl)

  1. Vytáhla jsem sandály. 🙂 Lezla jsem do nich přímo z kotníkových. Klasika.
   Ještě prohlídnu bitevní Kolo a nastěhuju balkonový kytky ven…
   … i když s těma možná ještě počkám…

 19. Jéé, štěníci. Mám přiblblý úsměv na tváři a děkuji za roztomilé čtení (happy)

  1. Jéžiš, že bych na to konečně taky koukla? Akorát bych potřebovala vyhlemejždit někde papíry od bytu, abych ty metry trefila aspoň pibližně. (chuckle)
   Akorát že na čtvercích slunce, tedy toho záření, kterému se zdařilo projít špinavým oknem, chrupká Bětulka a metr od ní se tiše, leč usilovně, mydlí Pusa s dcérou, a to je zábavnější pohled. Teď se momentálně sveřepě navzájem škrtí, praštěnky jedny… (punch)

   1. já bych řekla, že stačí přiměřeně přesně…rozdíl vidím mezi 20 a 30. jestli místo 22 bude 24, to mi přijde v toleranci 😉

    1. No u mne rozhodně bude metrově čtvereční rozpětí do desítky, až k ní.
     Hele, a jak tam je PREJ otázka (co jsem vyrozuměla z jiných debat) k místu pobytu matky v době mého narození, vejde se tam napsat PORODNICE? (rofl)

     1. Hele, tam jde o to, že oni právě nechtějí tu porodnici, ptají se na místo, kde bydlela (chuckle)

      1. Já VIM, kde bydlela, a VIM, že se ptají na to, ale já chci bejt škodič a vyplnit co možná nesrozumitelně a přiblble (leč nenapadnutelně), chňápeš? Chňá! (rofl)

       1. Takových je nás asi víc. Já jsem do metrů čtverečních udělala hvězdičku a k ní vysvětlivku: „Stejně jako v roce 2001“.

        1. Obvykle se chovám jako řádný občan, ale tohle je zbytečnost zbytná a tak se k ní i zachovám. 😉

  2. Jsem se sečetla včera. Měla jsem dojem, že 1.4. je vhodné datum 🙂 Já ten první papír dělala docela dlouho, ale když jsem jela třetí – čtvrtý, tak už to byl fofr. Celkem jsem jich dělala 6 (sun)

  3. I já se budu sčítat, já jsem totiž nikdy české (vlastně původně československé) občanství neztratila i když jsem získala švédské. No zkrátka nevím kdo jsem. Kořeny v Čechách zaschly a ve Švédsku jsem je nikdy nezapustila. Existuji v jakémsi meziprostoru, houpu se ve vzduchoprázdnu. Nejsem ta ani ta, ale paličatě trvám na tom že jsem Češka a to prosím s konservovanou češtinou z roku 1968. Jsem vlastně „ďábelský cizinec“ jak tady na severu tak tam uprostřed Evropy. Ono to s tou identitou není tak jednoduché. Když květinku přemístíte tak to někdy nepřežije. |-( (wasntme) ? (cz) ?

 20. Bedulko, Ty máš tak klášná mimineška, a jak už se pěkně batolí! To při sobotě zahřeje. (inlove)

 21. Jé, dobré ráno, Béďo a mimísci a samozřejmě všichni Zvířetníci. Už jsem tu dlouho nebyla a tak mám milé počteníčko o chlupatcích mého srdíčka. Linda se ráno se mnou nasnídala a zalehla a spí jak Šípková Růža, budu jí muset vytáhnout ven. Poslední dobou objevila novou taktiku – „když si mě chceš vyvenčit, tak si mě odnes!“. Ulehne v chodbě a ani se nehne, dokud jí nedonesu do výtahu ( přibližně tři metry!).
  Tak přeju, ať střapáčci krásně rostou a dělají vám spoustu radosti a všem přeju nádherný jarní víkend bez starostí.

 22. Dobré ráno od žabek- poprchává, psa by v tom počasí nevyhnal, tak spí vedle mě na pohovce.
  Mějste se tu, až se všichni probudí, jedeme navštívit rodinu do Ostravy, kde bude k dešti navíc ještě zima (vždycky je tam tak o tři stupně míň než tady. A fučí.)
  Sosáčci jsou krásní jako všichni štěníci a štěnice, tohle jsou nádherné články (inlove)

 23. Jééé, chlupaté housenky na nožičkách! (h) To je bezvadné sobotní počtení – děkuju Bédě, Kadlikovi, Sosáčkům-Papáčkům a hlavně Blance (inlove) za prima článek. 🙂 Jako bych Sosáčky viděla a slyšela. 🙂
  Hej, Zano! (inlove) Tady v Modřanech se začíná nesměla klubat (sun) , mám pocit, že přes den bude statečně slůnit. (y)
  Přeju všem krásný den! (h)

  1. Hlásíme první bitky na život a na smrt 😀 Dokonce už přeperou i pidi plyšáky 😀

 24. To je jarní víkendovka (inlove) (dog) ! Bezva čtení („koordinace náhonu 4×4“ (rofl) (rofl) ).
  Jen to počasí mě nepotěšilo – tady je šedivo ;(
  Pěkný den všem (kdepak jsou právě Xerxovi? ).

 25. Krásne sobotné ráno všetkým!
  Papáčkovia sú krásna a milá banda – to teda bude, až ešte podrastú! Len keby to všetko tak rýchlo neutekalo. Len mžik – a sú dospelí. Tak si to užívajte, kým sú drobci.
  Napr. náš Astor bude mať 1. mája 8 rokov a je to len včera čo prišlo vyjukané šteniatko. Kam tie roky idú? (dog) (h)

 26. No aspoň víš, kdo ti ten chleba baští!
  Jedna známá si takhle taky nechávala svačinu v práci v lednici a vždycky jí to do rána někdo sežral. Pochopitelně se hrozně čílila, hlasitě nadávala a hrozila kladením pastiček, až jí uklízečka prozradila, že papír od toho salámu či sýry vždycky najde v koši u soudruha ředitele…. 🙂
  (sun)

  1. 😀
   U nás v práci se traduje stará historka, že kdysi někdo takhle chodil loupit vybrané dobroty do společné ledničky laborantek. Národ laborantský, to jsou koumesové – koupily modrý hroznový víno a jehlou a stříkačkou do něj nastříknuly genciánovou violeť. Loupežnice se pak poznaly podle fialový pusy – údajně se od té doby už nic neztratilo.

  2. Jo, když zmizí jídlo doma tak víme přesně…a v práci je to spíš naopak, občas na stole ráno najdu nachystanou snídani 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN