ROZCESTNÍK: Švýcarské prázdniny

Vzhledem k množství fotek, které jsme dovezli, by se zdálo, že jsme se do Švýcarska na pár let odstěhovali. Není to pravda. To jen můj muž chtěl vidět autosalon v Ženevě a tak pěkně se mu to sešlo s termínem jarních prázdnin (už dávno není dítě. Učí)… a přemlouval mne, ať jedu taky, že se mi Ženeva bude líbit.

A když už tam budeme, mohli bychom se i trochu rozhlédnout jinde, protože v téhle části Švýcarska jsem ještě nebyla (on ano; v osmašedesátém – vždyť jsem říkala, že už dávno není dítě). A letenky se dají sehnat za hubičku. Tedy letenky ano, ale ubytování v Ženevě v průběhu autosalonu, to je už jiná píseň. Nakonec jsme spali div ne ve stanu, ale zase tam byli moc milí.

Švýcarské vlaky jsou pověstná záležitost, stejně jako švýcarské hodinky. Obojího vidíte kolem sebe mraky. Mám dojem, že minimálně každý třetí krám v Ženevě prodává hodinky, dokonce jsem byla na výstavě hodinek… Na návštěvu Ženevy, zejména Ženevy pod mrakem, stačí den. I tak jsem ho skoro polovičku strávila v botanické. Druhý den jsme odjížděli, udělalo se hezky a Montreux, které má kolonády podle jezera, s palmami a květinovou výzdobou, bylo prostě ohromující.

Podobně jako naše ubytování; penzion pojatý v hypermoderním stylu: kov, sklo, stříbřité závěsy, černé parkety… dost brzy jsme došli k závěru, že to vypadá úžasně, ale bydlet v tom déle než pár dní bychom nechtěli (ono třeba příslušenství vyvedené ve skle, tedy s posuvnými skleněnými stěnami, přímo proti vstupním dveřím a přímo za hlavami postele…je spíš efektní než užitečné). Ale zkušenost to byla pěkná.

Měli jsme ubytování se snídaní a s vděčností jsme kvitovali, že na té se nešetřilo. Takže až někdy později odpoledne se dostavil HLAD. Nějak nás inspirovaly všechny ty vinice – prostě k večeři jsme vyhodnotili jako optimální bagetu a lahev vína. Teda řeknu vám: víno od Ženevského jezera nemá chybu. A to jsme ho kupovali za 7 franků.

Co mě uchvátilo – u nás sleze sníh a objeví se odpadky. Ve Švýcarsku sleze sníh a objeví se kytičky. V zahradách u domů, v parcích, podle kolejí, na loukách, všude. Je to vysloveně pohoda pro oko. Část je jich jistě vysazená a opečovávaná, ale zbytek roste tak nějak sám.

A další pozoruhodná věc: v Ženevě i v Montreux vám po příjezdu ubytovatel vydá kartičku na MHD. To se to pak jezdí! Ale nebudu psát o tom, kde jsme byli a co jsme tam viděli, fotky mám popsané – kdo chce, ať se projde. http://1234zana.rajce.idnes.cz/

(Pozn. red.. Najdete tam pět alb, jedno hezčí než druhé – tak si dejte kávu nebo čaj a vydejte se Zanou do Švýcarska… 🙂 )

Tahle oblast přece jenom jednu chybu má, a sice že se tam mluví francouzsky. Chtěla jsem si to zkusit, abych věděla, jestli si můžu troufnout na vlastní triko do Francie. Ověřila jsem si, že nemůžu… Švýcaři jsou fajn, k cizincům jsou nesmírně milí, až na výjimky umějí víc jazyků. Obávám se, že ve Francii by to tak snadné nebylo. Rozumím sice slušně, ale jaksi – oni nerozumí mně. A přiznejme si, moje slovní zásoba čítá tak asi padesát šest položek.

Takže někdy příště asi raději znova sem, do země vlaků a hodinek.

Aktualizováno: 25.3.2011 — 11:13

180 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Zano – konečně jsem doprohlížela alba a nemám slov (i když – teda – jsem nějaká pod fotky přidala (chuckle) ). Fotky jsou kouzelné – jak z Alp, tak z Tróje. Díky, moc jsem se bavila při toulkách s tebou.

   1. poprašek nového na starém 😉 Tohle byla minulá neděle, ale teď v sobotu připadlo zase… Je to tam „u nás v lese“ – tam jsme tě taky venčili – abys věděla, že to nejsou žádné vrcholky hor… ale máme to „za chalupou“

    S ohledem na cestu na jih jsme přezuli Yardu, tak doufám, že nezmění předpověď (chuckle)

 2. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) V lodžském bankovním domě pracuje pan Rudkowski jako hlavní prokurista. Po pěti letech si ho zavolá ředitel banky: „Pane Rudkowski, vy jste mi to nikdy neřekl, no pravda, já se vás na to nikdy neptal. Ale teď, když vím, že jste Žid tak vás musím propustit. Víte, že směřuji do politiky a v dnešní době, chápete to…“
  „Chápu, pane řediteli a také jsem to čekal. Ale, že mě prozradí zrovna vaše paní, to jsem nečekal!“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem přítomným klidný večer, hezké sny, pěkně se vyspinkejte a dávejte pozor na zrádce. ~o)

 3. Lehce prolítám a zdravím, změna času mě nějak brzdí 😀
  Chtěla jsem jen hodit zajímavost. Dnes jsme v ZOO potkali černého ohaře. Já furt netušila jestli je to nějakej kříženec, ale vypadal tak jednoznačně! Jen ta černá barva. Až mi to nedalo a zeptala se majitele. On to fakty byl NKO. Prý v Německu je černých dost, u nás se to teprve začíná šířit. Takže asi taková raritka. Měl jen bílou náprsenku a špičku ocásku: http://img5.rajce.idnes.cz/d0501/4/4644/4644294_bcae7fee3f94560db5faf05a58931681/images/NKO,cerny_.jpg

 4. Zdravím všechny a hlásím návrat z Radíkova ze závodů. Počasí oba dny naprosto skvělé, trať členitá, velmi technická a se stoupáním do cíle vražedná, ale moc hezká. Hlavně nebylo příliš bahna, které nesnáším. Aloušek byl naprosto skvělý samozřejmě. A rozdávali samé stříbrné medaile – mě s Alim, Petře s Barrym a Wami se skorovlky taky! Jsem ráda, že jsem jela.

 5. Rozluštění fotohádanky – na obrázcích jsou lízátka, dovezená z Anglie. Jsou to cukrové koule nejrůznějších velikostí, skládají se z různobarevných cukrových vrstviček. Žádná držátka (špejle) nemají.

 6. Mila zano, tenhle tvuj vylet mne moc zaujal, protoze jsem kdysi pred lety udelala velmi podobny. Byla jsem u znamych v Zeneve, tu jsem probehla celkem rychle, ovsem co mne zaujalo, byly ty vyletni lode, co delaji kolecko po jezere a obcas nekde zastavi. Tak jsem se dostala do Montreaux a Chillon. Kolem Vevey jsem jenom projela, ale misto toho jsem vystoupila v mestecku tusim Nyon. To bylo moc pekny. A pak jsem si taky udelala puldenni vylet do Lausanne. Moc se mi to libilo, ale na druhou stranu je to Svycarsko na muj vkus ponekud ucesane, vymydlene – no, jak na pohlednici. kdyz to reknu pred nasi mamou, tak si vyznamne potukava na hlavu. A fotky mas pekne a s chuti po castech jsem si je prohledla.

  1. Hanko, my se na výletní lodě moc těšili, ale bohužel jsme tam byli moc brzo…v březnu jezděj jen jednou týdně, a sice v neděli – což jsme nestíhali.
   Řekla bych, že už to Švýcarsko asi není až tak, jak bejvávalo. Představ si, že když jsme jeli zpátky do Ženevy, měl vlak SEDM MINUT zpoždění 😀 :O 😀 . Omlouvali se každou stanici 😛 .

   1. No,to by se české dráhy u-omlouvaly (chuckle) .Zano,dík za krásný cestopis s úžasnými fotkami (y) (wave) (h) !

 7. Stále čtu se zpožděním, promiň milá Zano ještě jsem nestihla.
  Kočičí hlášení. Princezničky jsou úplně zlomené, Tindra poplakává, žádné spokojené zavrkání když mě vidí, jenom výčitky. Bojím se aby si byla neublížila když se se mnou tak rvala při nasazování druhého límce. To už chudák věděla o co jde. A Daisy se stále někde schovává. Velké kočce to všechno může srdce utrhnout. (u) (u) (u)
  Včerejší lov na pruban nevyšel. Prý s tím sortimentem končí a měli tam zbytek vhodný tak na navlečení na prst. Jinak stejný sortiment jako lékárny, hustý úplet. Ale měli i bavlněný úplet řidší a vzdušný tak jsem vzala dva metry, které stačily na tři oblečky. Ovšem zítra tam letím znovu a musím koupit alespoň 10 m. V nastřižených místech ten úplet pouští oka a děsně se třepí. Otvory které jsem udělala pro kočičí nožky, pro jejich sladké bílé tlapičky, se zvětšují a tím pádem se kočenky mohou dostat i k oblizování bříška. Hlavně naše velmi životaschopná a všeho schopná Tindra už má na sobě visící cáry. Ani límec nás nezachrání, Tindra si včera strhla i ten poděděný a nenašla jsem ani jeden takže máme jen jediný kterého se naše ňuňka Daisy nikdy nezbavila. Vyčítám si že kočenky trápím, srdce mě bolí. Ale rozum pochopitelně říká že je nechtěných kočiček na světě příliš moc a že se bez domova trápí.
  Jak dlouho to trvá než se kočenky vzpamatují z té pohromy která jim mou vinou vznikla? V pátek byly operované. Kolik zlých dní je před námi? 🙁 :S (yawn)

  1. V pondeli by se mely zacit otacet k lepsimu. Drzim velke i malym kockam palce. (h) (y) (y) (y)

  2. Velká kočko,jdi do krámu se silonkama a kup tam pružný síťovaný podkolenky nebo punčochy nebo punčocháče, hlavně síťovaný a vyrob prubany z nich…. 😉

   PS: 4-5 den,začnou bejt normální, ale některési trpí rády a dávají to na odiv, jako Amiše, ta trpěla celou dobu , co měla pruban – hérečka!

   1. Milá sharko.68, mohu to zkusit ale je jisté že takové punčochy nepouštějí oka když se nastřihnou? A jsou vůbec v módě? Já do obchodů nechodím abych se nedostala do pokušení něco koupit. Tak tak zvládám běžné účty. A letos v zimě to bylo obzvlášť tvrdé když jsem platila za elektřinu až 2 – 3 tisíce měsíčně, což je víc jak čtvrtina mé penze. Mám bohužel elektrické elementy a už velmi staré. Ten ve sklepě přestal fungovat a tak jsem měla chvílemi v obýváku jen 16 stupňů.
    Na kastraci kočenek jsem měla ušetřeno. Ještě tam mám na očkování psa. Zítra se ve městě podívám, ale možná že je lacinější koupit těch 10 m obvazu (120:- SEK), třeba mohu koupit méně a uvidím jak s tím vydržíme. Ze dvou metrů byly tři návleky.

    Ale rozhodla jsem se že s dovolením použít vašich fotografií a zanesu je na veterinu. Jak jsem volala kolem dokola tak jsem dostávala kladné reakce na pruban. Třeba bych ulehčila život jak zdejším kočičkám tak jejich majitelům. 😉 🙂

    1. Velká kočko, pokud jsou dobře síťované,tak ne…pro sichr jsem to zkusila na jedné ponožce, tu druhou mi sežrala pračka, nepouští to, jen musíš mít na paměti,že méně je někdy více…víckrát měř,jednou střihni…vždy jen jedno oko..
     s límcema by se nám v bytech kočky umlátily…zlatý prubany…to se divím, že to u Vás nedávají, přitom je to lepší jak pro kočku,tak pro majitele…kočka není nervní,majitel taky ne…. 😉
     vezmi sebou fotku kočky v prubanu a vysvětluj,že je to na tenhle obleček….

    2. Průstřih v obvazu stačí lehce přejet lepidlem nebo třeba lakem na nehty a nebude se dál párat.

  3. ach, kočičky, malé i velká – ať už to trápení máte za sebou, myslím na vás!!! (h) (h) (h) (h)

 8. dopoledne jsem byla dlouho venku s Kvílíkem, teď s Betkou… Mám to takový dvoufázový turistický trénink (rofl) Dohromady to neriskuju, přeci jen Beta vedle kočárku moc neumí – ve dvou lidech je to v pohodě, ale sama se bojím. A polovička má pracovní víkend a dneska nespolupracuje (shake) .

  Na cvičáku máme nový „úlovek“ – potkaly jsme sluku :O – u nás ne zrovna běžného ptáka. (sun) svítí, ale občas ho překryjou rychle pádící velké šedé mraky. Fouká a je zima…

 9. Á, Rozcestník, neklamná známka nastupujícího jara, kdy vyráží nejen rostlinstvo, ale i zana na výlety. Tento mi udělal velkou radost, Švýcarsko je moje srdeční záležitost. (h) Fotky skvělé – na některých je vidět, že i ti navenek chladní a akurátní Švýcaři dovedou být docela hračičkové.
  Ze změny času jsem byla včera rozpolcená – už dlouho se těším, že budeme s Denisem chodit na stopy, až bude hezky. Stopy byly vypsány na dnešek v 7,45, hrůza! To by pro mě znamenalo vstávat po 6 hodině (psi musí být vyvenčení, takže ještě před cvičákem do lesa) neboli vlastně dík změně času po 5 hodině – chvilku jsem se zabývala myšlenkou, že budu hrdinka a vstanu, ale reálně jsem zhodnotila, že i kdybych vstala, stejně bych si to neužila, a dorazili jsme změkčile až na půl desátou na poslušnost. I tak to Denisovi stačilo – a může-li být pes utahaný jak kotě, je to právě jeho případ.

  1. My Švýcarsko taky rádi 🙂
   Na letní čas se vždycky těším – ne že bych toužila po vstávání o hodinu dřív, ale to světlo večer je pro pracující k nezaplacení (sun) , to mi za to stojí (y)

 10. na Nově jde Copak je to za vojáka, část je natáčená i u nás v Chrudimi na letišti…vrtulníky.

 11. Jedno O.T. Prosím radu pro kámošku. Čtyřletá nekastrovaná kníračka, se začala počůravat doma. Nevydrží ani 4 hodiny, ale jen když není panička doma. Přes noc v pohodě. Může to být psychického rázu ? Před rokem jim zemřel páníček a panička to nese moc a moc špatně. A kdyby to bylo psychikou, co s tím??

  1. Nejsem žádný odborník přes psy, ale nabízí se, že to psychické. Fenka bude asi stresovaná z nešťastné paničky. Chtělo by to víc informací – jestli fenka byla spíš pánečkova a jak panička pejsku bere.
   Co s tím? No, kdyby paničce na pejsce záleželo, tak jí říct, že potřebuje výcvik. A když panička bude chodit na výcvik, rozptýlí se a oběma bude lépe. A pokud není možný výcvik, tak alespoň procházky, pokud možno ve společnosti dalších pejsků. Prostě paničku nasměrovat mezi lidi a pejska mezi pejsky. Začíná být hezky, tak by to mohlo jít. Pokud je na tom panička hodně špatně, tak by stál za úvahu i nějaký psycholog, antidepresiva.

  2. Jo rozbor moči jsem jí doporučila a návštevu veta taky. Pejska byla fixovaná na oba, ale poslední měsice před pánečkovou smrtí byla celý dny skoro celý den sním. Problém je že výcvik panička považuje za omezovaní pejska, ač jinak je to velice rozumná ženská. Má teď pocit že jí zbyla jen ona a a přenáší to asi i na pejsinu. Zkusím jí znova doporučit ten vycvik.

   1. Kámoška musí mezi lidi i s pejsicí. A musí začít zase žít, ne přežívat. Její psychika se odráží v pejskové. (nod)

  3. Mně to dělá často Kačka,ale ta už na to má věk. Prostě jí zavírám na místa, kde je lino. Jak píše Xerxová, napřed vyšetřit u veta, pokud bude vše v normálu, pak to bude psychické. Prý hodně pomáhají Bachovky

 12. Včera jsem tady nebyla. Moc moc děkuji za přáníčka (h) (h) (h) .

  A po vzoru Xerxové všem oslavencům přeji vše nej (a ať se jim splní to nejtajnější přání) (f) a všem potřebným pevně držím (y)

 13. Hezkýýýý. Moc příjemné povídáníčko a ty fotky…. super. Hlavně ty kytičky mě nadchly. Já tu zimu už vážně nemusím 🙂

  1. Začínám věřit, že už fakt bude jaro. Taky myslím, že – aspoň z Prahy – už odletěli havrani (sun)

 14. Krásné ráno z Prahy! (h) Ráno svítilo (sun) , ale už se zase zatahuje. A Táda má teplotu přes 38, chjo. 🙁

  Milá Zano (inlove) , v noci jsem prohlídla několik alb, parádní fotky. I ty horské, ačkoli na mě byly moc brrrr a dddddd. 🙂 Těším se na další. (nod)

  1. Chudák Táda (h) . Vzpomínala jsem na vás v ZOO, jestli jste šli… A mám dojem, že jsem tam viděla Štětinku 😉 – ale kromě toho tam bylo dalších přes sedm tisíc lidí 😛 .
   My jsme si přivstali, takže jsme viděli i gorily v poklidu a bez mačkání (teda nejdřív jsme viděli úklid pavilonu, už jsem se bála, že budou vyspávat o tu hodinu letního času dýl).
   Zase jsou tam nějaký novoty (velká voliera už je otevřená, nějaký nový mokřady) a směrem do Bohnic se staví sloninec, hrošinec… ZOO je úžasná, takhle kdyby fungovalo všecko.

   1. ano! Byli jsme, museli jsme do konce března probendit volňásky a taky jsem k narozkám dostala štětkouna africkýho, tak jsme ho šli omrknout, krasavce, má uši jako skřítek Dobby s Harryho Potera

 15. Zdravím od sluníčkových žabek 🙂 Nějakej mizera mi ukradl hodinu, to zas budu 14 dní jak praštěná….. Nemám to ráda, hrozně těžko se tomu přizpůsobuju.
  Včera jsme byli na šermířském plese národů, odpoledne jsme se učila namotat na sebe sárí, bylo to výživné. Můj muž a jeho přátelé opět vyrobili scénku pro obveselení, akorát že rok od roku je to náročnější. Tradičně mi byla přidělena úloha osvětlovače, vyfasovala jsem bodový reflektor. Příště už začneme nakládat rekvizity na kamión, tentokrát to byl jen projektor, notebook, reflektor se stojanem, vozík s gilotinou, kříž, pro jistotu zvukařina, kdyby přítomná kapela odmítla nás pustit na tu jejich (i to se nám stalo), kostýmy a pak už jen prkotiny typu letáky rozhazované do davu, vlajka a tak. Téma bylo národy a padlí revolucionáři… Jen pro příště jsem žádala, abych to aspoň jednou viděla předem, ne že mi v autě bude vysvětleno, co se děje na plátně a co na jevišti, kdy zapínám, kdy vypínám světla a koho vodím boďákem… 🙂

  1. Matyldo (inlove) , a natáčel to někdo? Moc ráda bych mušketýra a jeho chlapce viděla v akci. (chuckle)

 16. Hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Přeřiďte si všechny (o) Svítí (sun) , mrzne dost a klouže to taky dost :O Nahoře se začíná ozývat Kvílík, myslím, že ho brzo nafasuju (chuckle) . Nějak začal v poslední době vstávat „v mém“ čase a rodiče to špatně snáší (chuckle) – prý že po mně to fakt mít přece nemůže (chuckle)

  1. to si jenom myslej (chuckle)
   Tady svítí slunce a jsou nějaké 2 stupně (sun) , vyrazíme do ZOO – proč tam musíme vždycky, až když už ty sponzorský lístky jsou skoro propadlý (fubar)

  2. Ale může – nečetla jsi v Pratchettovi o tomto fenoménu??? 😀 Ještě chviličku počkej a budeš mít skvělého parťáka pro ranní toulky (inlove)

  3. No jasně, že je po Tobě, milá Xerxová! (inlove) To ranní vstávání je jednoznačný důkaz. 🙂

 17. Hlasim se na znacce z Chetovo rodnych primorskych bazin. A oddala jsem se dnes obzerstvi, zajeli jsme se synovcem a tchyni do hospody, kde maji cerstve ryby a morske potvorstvo a ja jsem si objednala kybl (doslova) ustric. Perfektnich jihokarolinskych tzv. trsovych. Jsou v prumeru mensi, ale velmi dobre chuti a tahle hospoda je znama tim, ze je ma absolutne cerstve. Ja si je objednavam ne uplne syrove, ale lehce prejete parou, zpusob pripravy zvany wet. Vypadaji jak syrove a vsecka ta stava je jeste v nich a voni morem a mokrinama. Tolik jsem nad tim jasala a mela zjevnou radost, ze jedna pani od vedlejsiho stolu ke mne prisla a rikala, ze se uz chvili na mne s kamaradkou divaji, jak se raduju z kazde ustrice, co si otevru a blazeny vyraz, kdyz srkam tu stavu. Pry radost pohledet. A co mi z kyble zbylo jsme ted vecer s Chetem vyloupali a budou rano smazene s remuladni omackou.

  1. Hani, a co nějaké fotky-mlsotník ? Jak se pozře ústřice „přejetá“ párou? Vydloubne se vidličkou? Jakou má konzistenci? Já mám ráda mořské potvory, ale předpoklad je, že se spolehlivě nehýbou.

  2. A ještě by mě zajímalo to „zajeli jsme do hospody“ po americku. Kolik majlí? My, pražští odchovanci, jedeme půl hodinky dopravou kamkoliv. Když jedeme hodinu, už jsme opravdu na venkově.

   1. Fotky budou, ale az prijedeme domu. Tady to do pocitadla nenarvu. Prislo mi to zajimave, protoze to je uplne jinej zpusob pozivani, zadne hogo fogo, musi si jeden sam otevrit. Takhle jenom sjete tou parou je jak kdyz by sis dala steak udelanej rare, cili krvavy. Jinak fakt jeste furt vypada jako ziva, ale asi uz neni. Je to takove – slizke, ale je z toho citit vapno a slana mokriska. Podstatne je, ze delsi pripravou se z toho vyvari ta nadherne dobra stava, ale v tehle zustava.

    Jo a zajeli jsme si – krapet z ruky. Asi tak 40 mil od tchyne. To je i na nas trosku dal nez za rohem. 🙂 Ale aby to nevypadalo, ze si jedem tak daleko jen za zvancem, tak jsme jeste navstivili nejmladsi Chetovu sestru, ktera se svym pritelem bydli pobliz te hospody a poznali jsme jejiho razoviteho skoro tchana.

  3. Hmmm, ústřice mě moc neokouzlily, ale nejspíš je to hlavně tím, že jsem je nikdy neměla v přímořský hospodě (sun) (d) .
   Napiš o tom, prosím (clap)

  4. Milá Hanko, v tvém líčení to zní neodolatelně, ale je mi jasné, že v reálu bych couvla a zvolila jiné mořské potvory – ty méně tekuté konzistence 😛 Ale těším se, že napíšeš a pošleš fotky… Hezky si víkend užij (inlove)

  5. Jestli smrdí rybinou, tak ti je s radostí přenechám. 😉
   Ale potěšení z jídla – proč se vlastně dospělí „nesmějí“ radovat jako děti? To nechápu. A tvrdím, že jsem prostě trochu přerostlý dítě a je to. 🙂

  1. Týýý jo :O . U první fotky jsem měla pocit, že bych na to dávala chleba (ne zrovna košík, spíš talířek). U dalších mě pocit přešel…
   Nééévim (shake)

  2. Tak to poznám naprosto jistě: je to půl vejce s barevnými letokruhy. (nod) Ale k čemu to může sloužit, to vážně netuším. (chuckle)
   Pozdravuj Hřívnatce a vyřiď mu, prosím, že mi po ránu pěkně zamotal hlavu. 🙂

   1. jé, Neználka jsem milovala – ty ilustrace J.Zápala vidím i dnes, měla jsem všechny(?) tři díly (clap)

    1. Já je pořád mám a občas si v nich čtu, je nádherný číst o SLunečním městě, kde jsou otočné domy na solár atd….ty vize jsou jak od Julese Verna…..a kašlu na politizování příběhů o malíčcích a malenkách…. 😉

 18. Tak jsem si zatím prohlédla hlavně tu botanickou. A nechápu. Řekla bych, že se tam odehrávalo „Třeskuté jaro“. Tady si rozkvetou jívy a podběly, pak nastoupí krokusy a bledule, ale rozhodně mají ještě volno rododendrony a jiné keře. Prostě já znám jaro organizované a postupné podle harmonogramu. (sun) Už se těším na zítřek. To si budu prohlížet další rajčata :-))

  1. Huž to tam je – omlouvám se Lásková, ale nebyla jsem včera přes den u PC a potom mě skolil stále se vracející chcíp, spala jsem 12 hodin a momentálně opatrně existuju 😛 Jakže to bylo s tou recyklací v Čertově mlýně??? Berry tak bude lajdat, rozhodně nemám sílu vyrazit na cvičák, přestože sluníčko svítí na už odmrzlou zahradu (sun)

 19. Bóže – zano, Švýcary! Volám zároveň s Matyldou „Tam jsem taky ještě nebyla!“ Dle mého názoru je tam moc krásně (teda podle fotek), akorát na můj vkus poněkud vysoko (chuckle) ! Třebas mě by ani ve snu nepadlo šplhat na volajaký Materhorn (a kdyby jo, tak to by byl dóst hororovy sen) a i to proslavené Ženevské jezero se mi zdá až moc podobné horskému veleplesu. Nene, my přízemní lidičkové zůstáváme pěkně dole, v moravských úvalech, maximálně se kocháme v maďarských pustách (a není pravda, že je to jenom nefotogenická placka, v létě bych tam chtěla strávit pár krásně placatých dní (rofl) ).

  A ty fotky jsem jenom přeletěla, chce to víc času a pohodu, ale mně je dnes nějak nedobře – bolí mě celej člověk, hlavně hlava, a pak snad i ledviny čičo a vůbec jsem taková nějaká … vhodná kandidátka na recyklaci. Nevíte, kde je ten čertův mlýn, který starý semele na mladý (think) ?

  1. Lity lity, opatruj se, mlejny maj zavříno (y) – ať to brzo přejde a můžeš si užívat krásně placatý dny (inlove) 😉

  2. Tak to je něco ve vzduchu 😀 😀 , já mám taky pocit, že těch kostí a kloubů je v těle nějak moc.

  3. Ygo, až ten mlýn objevíš, tak dej vědět a hlavně mě tam objednej taky, měla jsem, jak tady říkáte chcíp a vím o všech kloubech v těle a nemám řádnou energii. ;(

  4. Milé dámy, recyklační mlejny nehledejte, protože prý melou ze čtyř starých bab jednu mladou (jenom). Co se stane s nadbytečným materiálem, to už pověsti neříkají. A určitě byste nám na zvířetníku chyběly.

  5. No …. taky jsem nějakej rozlámanej. Ale naštěstí to není chcíp ale ty včerejší izolace a kopky … byl jsem o vikendu na seminari latiny a boli me z ty samby a jivu i svaly, o kterych slusny clovek ani nevi, ze je ma. A to jsem seminářoval jenom v neděli, v sobotu jsem tam panterku nechal samotou a místo toho jsem mohutně vydělával … Uspořádal jsem s kamarádkou seminář argentina a nějak se nám přihlásilo dost lidí … ještě jsme posledních deset zájemců museli odmítnout. A podle dotazníků se seminář líbil … budem muset uspořádat pokračování i opáčko pro odmítnuté … :-))

 20. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Za dob ,,Hluboké brutality“ přijímali k policajtům. Na chodbě seděli dva a čekali, že je zavolají k přijímací komisi. Zavolají prvního : ,, Vypadá to s vámi moc dobře. Fyzické testy výborně, psychologické taky výborné, znalostní taky výborné. Asi vás přijmeme. Jen na závěr, řekněte nám prosím, kolik je hodin. ,,Budoucí policajt suverénně vyhrne rukáv a řekne. Je deset hodin.,, ,,To je ale škoda.“ Říká předseda komise.,, Kdybyste nám odpověděl, že : Díky Sovětskému svazu a KSČ máte na svých hodinkách deset hodin, tak víme, že máte ,, správný politický názor“ a mohli bychom vás přijmout do řad policie, ale tak, bohužel nashledanou. Tak šel ven a protože nebyl hajzlík, tak tomu kolegovi, co čekal venku, řekl jak má mluvit, až se ho zeptají na to kolik je hodin. I tak bylo. Vše probíhalo stejně, až došlo na dotaz: ,, Kolik je hodin?“ ,, Budoucí policajt suverénně vyhrne rukáv a řekne. Díky Sovětskému svazu a KSČ žádné hodinky nemám… .(*)

  ~o) Vinšuju všem přítomným klidný večer, hezké sny, pěkně se vyspinkejte a dávejte si pozor na hodinky. Jeden nikdy neví… ~o)

 21. Děvčátka krásná, až došůrujete, dovaříte a dovyvenčíte pejsky, mrkněte na TV (na Eurosport) – dnes je totiž po roce opět den D a jede se závod s velkým Z: http://www.theboatrace.org/ – už za necelou hodinu a půl. Aneb: „Real athletes row, other just play games“!

  1. Ráda bych se podívala, leč nemám Eurosport – někdy si říkám zaplaťpánbu nemám (rofl)

   1. Ještě se to dalo vidět on-line, na BBC. Nakonec vyhrál Oxford, o hodně.
    Mj. říkali, že na Oxfordu je 32 kolejí a každá má svůj veslařský klub. To se to pak vybírá do týmu. Jo a taky tam prý byl Sir Steve Redgrave (toho jsem ale neviděla) a jeho „spolujezdec“ Matthew Pinsent, ten dělal komentátora.
    Pěkné to bylo, tak zas za rok. Příští týden se na stejné trati jede Head of the River Race, ČR tam bude mít dokonce dvě posádky (vloni to ta s Ondrou Synkem vyhrála).

 22. Hlásání o silikátu: vyměnila jsem ten sajrajt ze záchůdku v šatně za silikát. Ráno tam byl malý čůránek, ale jinak hospodařili ve starém stelivu v koupelně a pod psacím stolem. Ale myslím, že si zvyknou. Alespoň hrabat už jsem je v tom silikátu přistihla. Tak je to jen otázka času. Jinak Zrzínek neustále pčíká. Strašně pčíká. Nevím proč. Žádnou chemii doma nepoužívám, odstranila jsem i osvěžovače vzduchu, vůbec netuším, co se děje. Občas pčíkne Melíšek, Ríša už ne.

  1. A z toho silikátu se fakt nepráší? Já používám obyčejný prášivý písky a když dosypávám, dycky se přiřítí Babetka a ještě se hrnou zrníčka z pytle a ona už dřepí v záchůdku a snaží se vymáčknout aspoň kapičku – zřejmě má nějaký Pavlovovský reflex – a u toho v tomto případě docela často pšíká, teda. 8-|

   1. Pčíkal už před tím, než se dal silikát, pčíká už tejden a odstraňujeme postupně po konzuktacích, co se dá, osvěžovače,vonný svíčky,tyčky atd….myslím si,že otevřeným oknem létá dovnitř i pyl,kvetou jehnědy,kočičky…pyl se nese mnoho kilometrů…takže Zrzínek může být i alergik…. (think)

    1. Honem jsem pohrabala u chytrejch stránek – kdypak byl Zrzínek naposled odčervený?

       1. Už jsem jí to volala, no jo, škrkavky jsou i v plicích….může ho to dráždit…to víš,že byl odčervovanej dávno,takže je všechny odčerví….. 😉

         1. Proboha, necpěte do něj tabletky na odčervení, kde by k těm škrkavkám přišel, když nechodí ven.

          1. Karolína ji mohla přinést na botě….potvrdil mi to veterinář.

     1. Nemusela to přinést Karolínka, kluci sice nechodí ven ale kdypak si přivezla Ríšánka? Cyklus škrkavek je cca 3 měsíce a i když byl Ríšánek odčervený, tak něco v něm mohlo zůstat a obnovit chov škrkavek v kocourovi. Já to vím z vlastní zkušenosti. My jsme si přivezli Luxíka asi dost začerveného a odčervujeme po 3 měsících pořád abychom se toho zbavili. No, jsou to ale psi, zároveň odčervujeme i Mouryna protože se spolu mazlí. Rozhodně odčervení neškodí ale musí se šetrně. Zásadně nedoporučuju Drontal, mám s tím špatné zkušenosti, kluci psí po něm byli jak zfetovaní. Raději nějaký spot za krk. Teď jsem tady za chytrou, omlouvám se. :O

      1. Ríša byl donesen domů 27.12.2010, odčervený,vetem kontrolovaný. Mám pro Karolínu(teda pro chlapečky) pastu Virbac animal health – Vitaminthe perorální pasta v inijekčním dávkovači. Holčičkám to udělalo dobře, žádný motanice, jen se trošku posraly (angel) , ale máme klid. Noriska na ty úporný škrkavky dostávala Milbemax, ale po 3 půlkách tablet snad bude pokoj. Pro Zrzínka jsem jí doporučovala kapku za krk, takže na Dubení se můžem stavit u mýho veta,mám to k němu 3 minuty autem….Ríša a Melda dostanou pastu,ale boj se Zrzínkem nevidím pro Karolínu vítězně..takže kapka je jistota. (chuckle)

       1. Šárí, ono to je někdy úporný. S Donem nemám problémy ale s Luxíkem jo, ale musí se odčervit všechna zvířátka v chovu najednou ať mají nebo ne. Vet Ti to určitě potvrdí. Oni se mazlí spolu a mohou si to předat, protože ty škrkavka musí vyjít ještě živé. Jakmile pojdou v kocourovi tak má potom dost velké zdravotní potíže. Je jako přiotrávený.

        1. no,já když mi přibyly Vizigotky,tak jsem odčervovala všechny, i když byly z domácího chovu, no a když mi Noris vyblila škrkavku, odčervovala jsem zase všechny…já si myslela,že Karolína odčervila všechny, když přibyl Ríša do domácnosti…nojo, neodčervila, tak teď musí všechny…

   2. z silikátovejch krystalů jako takovejch ne, jen jak se omílají v pytli,tak ten jemnej sajrajt buď vsypeš nebo ne,podle toho,jak jsi opatrná…ale takovej hulán jako z hrudkujícího to teda není,to bys musela vidět nebo vyzkoušet…. 😉

  2. Pčíkání se časově shoduje se změnou steliva? Nemáš doma aromalampu byť se stopovým množstvím vonného oleje? Nezměnila jsi parfém? Není ten silikát něčím napuštěný (nějakou antibakteriální přísadou či aromatem)? Nenatírají něco na chodbě? Došlo v prostředí nějaké změně, Columbo? Nebo od Tebe chytil rýmičku…

  3. Mohlo by to být možná i z konzervantů, ale to se většinou projevuje kožními problémy…

  4. u nás doma povětšinou každé jaro přejde většina koček pšíkáním. Spojuju to s drobnějším nachlazením. U škrkavek v plicích se nepšíká, ale kašle. Doplnit vit c (ideálně depotní formu), zjistit, zda mají ve žrádle taurin 😉

   1. To je otázka, Upitka je dvakrát starší než Padík… a trochu poslední dobou nemocněla… ale zas už měla dva krásné kluky (ti jsou shodou okolností oba na Slovensku)… a zas tak moc stará nejni… a když jsou tak zářivě zamilovaní… že možná i z plánované výměny Upitky za Mawar z Jersey sejde… tak kdo ví.
    Jesi nebude malej (hug)
    Nebo malá (heidy)
    Tvé fotky jsem eště neměla sílu prohlídnout, bavím se leštěním sporáku a zejména zasporákových prostor, KONEČNĚ mám opravené a zrevidované plynové potrubí a už nehrozím výbuchem. (rofl)

    Copak asi Velká (cat) s těmi jejími dvěma zastehovanými zlobitkami?

 23. tak jsme brzičko ráno vyrazili na první letošní golfík (po čtvřech měsících pauzy hra byla velmi srandovní (chuckle) ) Pak jsme podrbali malevilská psiska, co s námi prošla poslední dvě jamky (raslík, zlaťák a bernardýn) a hurá vařit (přijedou mládežníci)

  Počasí takové aprílové – chvilku slabý deštík, chvilku ostré sluníčko. Ale naštěstí se zatím žádné sněhové nadělení nekoná…

 24. Dobré dopoledne od žabek 🙂
  Asi se sem začíná sunout ten vás šedý dekl, ale ráno ještě vykukovalo slůňo.
  Zano, parádní. Ve Švýcarsku jsem taky nebyla 😀 a až jednou vyhodím děti z domu, začnu v klidu cestovat- dřív děti furt prudily, že chtějí čůrat nebo tak neco, dneska žádají hlavně obří příděly stravy a to téměř nepřetržitě.
  Dneska ráno se ukázalo, že pokud není smečka pohromadě, nefungujeme- kočka měla tu drzost odejít ráno před snídaní na zahradu a Borůvce chyběla potravní konkurence. Šla jsem vylovit kočku ze zahrady a dát jí taky krmení, aby se psice mohla v klidu nažrat… 😀

  1. To víš, že jo, s dětma tohle nejde – synek veškerý snahy o poznání tvrdě odmítal a chtěl jen ležet u vody (a konzumovat 😀 ).

   Jedný samotný halt nechutná (chuckle)

   1. jde to i s dětma… 😉 Tahali jsme mlaďasku i synovce i neteře… Vždycky něco té zábavy (koupání, večerní minigolf, delfinárium…) , ale během dne poznávačky jedna za druhou. Jasně že se spoustou srandiček a blbnutí. Zhruba od nástupu do školy to jde už opravdu vcelku bez omezení. Děti vydrží hodně (chuckle) a kupodivu na to dodnes vzpomínají. A s náma jezdili mocmoc dlouho a nestávkovali ani kolem puberty. To už je nikdo nenutil… A bylo vcelku jedno, jestli švýcarské Alpy nebo moravské památky Unesco. Jestli holandské pobřeží, nebo Západní Čechy… Pravidelně jsme to střídali – domácí a zahraniční poznávačky po své ose, většinou se stanem, později do pronajímaných domečků.

    1. Jo, my je vozíme taky, ale rozhodně jsou města a země, kam se chci podívat bez vytrvalých hlášek: „Mami, nemáš něco k pití? Von/vona mi to všecko vypil/a!“ Mezi tyto destinace řadím třeba Paříž. Taháme je po zemích českých i cizích, Kačka třeba jediná ze třídy před týdnem věděla, co je Kuks- no jo, byli jsme tam cca před 4 lety. Proloženo koupáním se to dalo vždycky 🙂

     1. Tak my jsme to zkoušeli, ale synek byl u toho tak protivnej, že jsme dobrovolně usoudili, že to nemá smysl.
      Na poznávačky začal jezdit až tak ve dvaceti, s kamarády.

 25. Milá Zano (inlove) , na fotky se moc těším – teď s Tádou nestíhám. 🙂
  Přeju všem krásný den! (h)

 26. Zano, krásná procházka (inlove)
  Narozeniny dnes slaví Miki od Yummi, tak přeju všechno nejvíc nejlepší! (sun) (d) (^) (*) (rose1)

  1. Ahoj, Blážo (inlove) , jak se daří?

   Milá Miki, všecko nejlepší k narozkám (h) (rose1) (h) (rose1)

  2. Krásný narozeninový večer, milá Miki – hezky ten slavný den oslav a splň si jedno tajné přáníčko. Činčin (d) (rose1)

 27. Aaaaaach, to jsem se krásně prošla…. Ještě v posteli. Děkuju.
  Sice se počasí pohoršilo, ale kousky modra na nebi vykukují, tak že bych místo šúrování raději zdrhla ven?

 28. Zano, dík! Pokochala jsem se náramně. Tvoje fotky a svěží povídání u víkendového ranního kafe nemají chybu (inlove) .

  Hezkou sobotu všem! I když meteorologové bohužel nelhali, venku je po několika krásných dnech šedivý dekl…

 29. Jj – když je člověk rozespalej…

  Tak si tak čtu názvy albíček: Březnové Švýcarsko – Rochers de Nay, Březen – Švýcarsko, Montreux , Březnová Ženeva … začátek března – z Bohnic …
  BONIK ??? Sakra, kde to je? BONIK ????
  :)))))

  Fotky jsou parádní – konec konců jako vždycky ! 🙂

    1. To jsi mi připomněla: ubytování jsem objednávala já. Franta byl lehce vyvedej z míry kartičkou s jménem Monsieur Novakova (clap)

 30. Hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Tak na tenhle rozcestník jsem se těšila od chvíle, kdy jsem se dozvěděla o plánech na cestu. Jak to nakonec bylo s tím velekufrem oblečení ?? abys splnila rozsah šatníku od kruté zimy po překrásné jaro ?? (rofl)

  Já jsem nějaká divná – ale mnohem víc než Švýcarsko mám raději německý a italský kus Alp. Přišlo mi to tam vždy takové lidštější… asi jsme měli na Švýcary smůlu… A ani ten pořádek nebyl větší (shake)

  1. No, byla spíš ta zima 😛 a dvakrát hodně teplo – vlastně přesně, jak říkali 😀 . Vezli jsme kromě zimních bund ještě letní (nepromokavý, to se hodilo 😀 ) a sadu podvlíkaček (chuckle) .
   My máme Švýcarsko rádi, asi kvůli těm vláčkům a taky že se vždycky domluvíme. I když italský Alpy jsou nejspíš nejkrásnější 🙂

  1. to by musel udělat Franta. Jestli je chceš vidět, tak ti je tam nasypu bez výběru všecky, líp to neumím 😛

    1. Je jich 97, ale on si hodně fotí detaily, tak nevím, jak moc si užiješ. Za chvíli tam budou.

 31. Tak jsem se sečetla, systém to zřejmě schroupal, alespoň mi poslal potvrzení. Musím uznat, že je mnohem jednodušší si rozkliknout vysvětlivku u konkrétní otázky, než to hledat na papíře. Za komfort internetové verze bych dala tak dvojku nebo dvě minus kvůli bytovému listu, který má otázky rozložené stejně jako na papíře, tzn. vedle č.1 je č.5., místo aby všechny položky byly řazené pod sebou. No, přežila jsem to 🙂
  A jdu se odměnit dalšíma fotkama, jsou opravdu báječné!

  1. Jseš posel dobrejch zpráv! My se taky hodláme sečíst elektronicky.
   Synek prorokoval, že jim to dneska v noci spadne 😀

 32. Pro navození dobré nálady si dám sklenici vína a skouknu dvě alba. Pak se pokusím po internetu vyplnit sčítací archy a až to nebude fungovat, tak se uklidním u těch zbylých fotek (rofl)

 33. Pěkné zážitky a fotky jsou opravdu moc pěkné, viděl jsem je na Rajčeti již před několika dny 🙂
  A co se týká Francie, nemusíš se obávat. Umím Francouzky jen OUI, NON, MERCI a šlo to. Pravda, v jednom penzionu, kde jsme hledali ubytování se majitel rozpomněl, že jeho bratr umí anglicky, vytočil jej telefonem, chvíli něco povídal, pak mi vrazil sluchátko do ruky a tímto způsobem jsme se domluvili 😀 , ale jak říkám, šlo to.

  1. Víš, já mám z francouzštiny nějakej tik nebo co… Prvně jsem tam byla před mocmoc lety služebně. Ten obchodní partner (neznali jsme se) na mne koukal (já se TAK snažila) – a pak povídá: nechcete mluvit anglicky? 😛 (whew) (rofl)
   Ještě – při našem způsobu cestování (pěšky a veřejnou dopravou) je ta domluva přece jenom víc potřeba.

   1. Už jsem si prolezla i zbytek hradu v albu a pečlivě přitom sledovala každej šutýrek. 😉

    1. Ten Chillon, viď? Zana ho tak krásně nafotila…
     Jestlipak sis vzpomněla na Lorda Byrona a jeho Vězně Chillonského? Mácha tam dost opisoval… 😀 😀 😀

      1. Tak, přesně tak. 🙂
       Oni ještě žili v době, kdy se opisování bralo jako pocta kolegovi. (f)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN