PSI: Novinky z Béďovo bedýnky

Předem, hluboká omluva všem Zvířetníkům za opravdu dlouhou absenci… měla své opodstatněné důvody… Ale příchod jara nás konečně probudil z letargie a panička se zase jednou rozhoupala vám sepsat co jí nadiktuji…

Takže HALÓ HALÓ! Hlásí se vám fousaté jezevčice Béďa a Kadlik!

S nastávajícím jarem, počátkem všeho nového a krásného, i do našeho bydlíku vtrhlo cosi „fresh“. Po dvou letech jsem se opět stala hrdou matkou. Je to až s podivem jak ten čas letí, moje Kája už je velká slečna, v dubnu to bude dva roky co je na světě…to že se tak tenkrát stalo přesně v den narození jistého Adolfa, je věc čistě náhodná a Kadlik, ke svému štěstí, nemá snahu ovládat naši smečku a vůdcovství stále přenechává mě… a já přenechávám paničce ten pocit, že to tam řídí ona… Ale víme svoje!

Ale zpět k jarnímu nadělení… 5. ledna jsme vyrazily s paničkou na výlet. Počasí zimní, dálnice kupodivu sjízdná… směr Plzeň jezdí panička ráda. Na konci cesty, hluboko v lesích, na hájence zapadané sněhem na mě čekal ženich, už ho dobře znám, je to i Kájův táta. Takže ačkoliv jsem ho minule chtěla sežrat, tentokrát jsem jej viděla ráda a dokonce jsem byla svolná si s ním i hrát! Páníčci nás vzali do tepla, do „šmajchlkabinetu“ na zahradě asi po půlhodince jsme zase mohly jet domů. Jakýpak copak s tím! A pak už se jen čekalo, jestli mi začne růst bříško…

Začátkem února už začínalo být jasné, že se výlet povedl. Kdybych mohla, sežeru snad i Káju, takový hlad jsem pořád měla… S Kadlikem už jsem si nechtěla hrát, nejoblíbenější skrýší bylo místečko pod gaučem a s paničkou jsem se chodila muchlovat, jen když mě se zachtělo. Koncem února už jsem byla jak koule a panička nás začala počátkem března brát do práce každý den… Jezdily jsme s ní i na výlety po Praze, v práci jsme žebraly svačiny a já si občas i vybufetila odpadkové koše…

První březnový víkend toho se mnou panička moc nenaspala, v pátek sotva pár hodin, navíc pěkně rozkouskovaně a když se v sobotu ve dvě ráno chystala na kutě, já se začala chystat k porodu, takže ze spaní nebylo nic až do nedělního podvečera… V pět ráno přišla na svět první holčička…v devět ráno poslední chlapeček… No a jestli se ptáte kolik jich je tentokrát, musím se pochlubit, zase šest! Tentokrát pěkně spravedlivě rozděleno, tři holky, tři kluci!

Ovšem bohužel, sotva hodinu a půl po tom co přišel Prcek na svět, nás všechny panička naložila do auta a musela jsem na veterinu. Chtěla jsem si schovat dvě placenty na horší časy, ale paničce to nepřišlo jako dobrej nápad… Jeli jsme tedy k našemu oblíbenému panu veterináři. Já si vysloužila oholené bříško a tou děsivě studenou věcí pomatlané bříško. Načež se proti mně spikli ještě víc a dostala jsem do zadku pěkně štípavou injekci Oxytocinu.

Celou neděli jsem byla jako pod drobnohledem, panička mě pořád kontrolovala… musel ohlídat, jestli placenty vyjdou… a hlídala tak poctivě, až z toho na pár hodin usnula na podlaze u porodnice… Druhý den ráno opět následoval motorizovaný přesun na veterinu, opět ten studený gel na bříško a světe div se! Já jsem paničku ošidila a už jsem tam měla „jen“ něco třícentimetrového… Panička ani nezaregistrovala kdy a že vůbec jsem se jedné placenty už zbavila. Pan doktor se tvářil méně vážně a panička už neměla tolik na krajíčku. Bříško se prý zdálo být daleko lepší.

Ale přeci jen jsem si tam ještě něco malého pro jistotu nechala… (Panička dodává: Snad to nezačne zlobit a Béďa nebude muset jít akutně na operaci. I pokud bude vše v pořádku, bude muset Béďa po štěnících na kontrolní sono, teprve pak se rozhodne, zda bude muset „všechno ven“ – to v případě, že by se ten zbytek lůžka zapouzdřil, nebo jestli je Béďa opravdu bojovnice a operace nebude nutná – v případě, že se zbytek lůžka vstřebá…ovšem vyhráno ještě není… Béďa je pod drobnohledem, a ačkoliv se chová jako vzorná a zdravá mamina, mám o ni stále strach…)

Panička měla naplánovanou týdenní mateřskou a díky tomu jsme se i s Kájou měli jako v bavlnce. Panička byla pořád doma a já se mohla jít na zahradu vyvenčit kdykoliv se mi zachtělo, nejvíc se mi chtělo třeba ve dvě v noci…a úplně neakutnější to bylo v pět nad ránem… Po dvou dnech jsem zjistila, že kňourání u dveří je zbytečně zdlouhavé a rozhodla jsem se paničku budit tím, že jí začnu skákat po hlavě. Zdálo se to být jako velmi dobrý nápad! Nejen že mě panička okamžitě vyvenčila, ale ještě si se mnou pěkně popovídala! Miminka vesele sosala a rostla, já byla pod drobnohledem a Kája jen velice opatrně začala nakukovat co se to v té ohrádce, v porodní bedýnce děje.

Teď už Sosáčkům „táhne na třetí týden“. O víkendu se jim otevřela očička, rozlepila ouška a včera se pustila do velice opatrného průzkumu světa mimo bednu. Když jsem jim utekla z důvodu „chlazení reaktoru“ (ožužlané cecíky je třeba někdy ochladit na dlažbě…) začala vystrkovat své zvědavé čumáčky z bedny a náležitě si při tom užívat těch úžasných zvuků, které se začínají podobat štěkání!

To nejlepší nás všechny teprve čeká, už teď se těším, až Sosáčci začnou sami chodit ven z bedýnky a paničce demolovat byt, to si trochu odpočinu… Svěřím je s radostí do péče jak Kájovi, tak i paničce… ještě že na to mám své lidi… a svůj gauč! Budu to brát pěkně s nadhledem! 😉

Krásné jaro všem!

Vaše hrdá matka Béďa, chůvička Kadlik a Sosáčci II. 🙂

Aktualizováno: 22.3.2011 — 20:48

103 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Hlásíme včera první příkrm… aneb zápasy v Pribiňáčku… (rofl)

 2. Milí Zvířetníci, strašně se stydím, ale já včera opravdu vůbec nestihla nakouknout, až dnes a jsem moc, moc, moc dojatá všemi těmi přáníčky. Všem vám děkuju, jste zlatí(h) . Smečka se má celkem fajn, Sunnýsek náš méďa béďa je stále stejně paličatý, jde mu na devátý rok a lepší už to nebude, Gillík za poslední rok velmi dospěl, je to PAN PES a lehce se tlačí Sunnýskovi na paty, každý den má své bylinkové čajíčky na močové cesty a ťuky, ťuk 🙂 Sárinka je naše amazonka, doma zlaťoučká, venku divoká, mělo by jí být letos snad deset… trošku teď pokašlává, zkoumá se čím to je, tak uvidíme… Mějte se všichni krásně sluníčkově (sun) , přeju pěkné jaro lidem i všem těm našim mazlíčkům (h)

 3. Děkujeme všem za opětovné a velmi milé přivítání, za přáníčka jak Sosákům, tak Beďulce av neposlední řade Kadlikovi… (y) Díky moc všem a slibuji, že se pokusím napravit své absence (blush)

 4. JoVo a Beňo a Zdeno a všichni, kdož dnes slavíte: jestli ještě přijímáte gratulace, tak přeju všechno nejvíc nejlepší! (d) (*) (f) (party) (beer) (^) (sun)

 5. Tak sice velmi pozdě, ale přece. Všecko, všecko nejlepší oslavencům, moc moc moc zdraví, pohody a taky štěstíčka.
  Oslavenci, bude se vám líbit tahle fotka?
  http://www.astro.cz/apod/ap081020.html
  Uf, vrátila jsem ze z hlídání posledního vnuka (dva a půl roku) a protože se doléčuje z jakéhosi marodění, byl neuvěřitelně mazlivý a pořád se chtěl chovat a nosit – a už nějaké ty kilíčka má. Tak jsem utahaná jako kotě.

  1. No jo, dva a půl roku, to už není tak úplně miminko.
   Obrázek krásnej – už jsem to tu psala, vždycky si je představuju na stěně.

 6. Blanko, díky za aktuální hlásání. Taky už mi povídání o Bédě scházelo. Tak hodně zdraví zasloužilé hrdé mamině a Sosáčkům štěstí na páníky 🙂 .

  1. Jsem ostuda, článek se mi moc líbil, ale ani slůvko neztratím. Kaju se a chválím a přeju hodně zdraví matičce a hodný páníky mrňousům.
   A něco málo fyzického a duševního zdraví paničce 😉

   1. Jsem taky ostuda, nakukla jsem přes den – ále jsem tu měla řemesníka a už prej plyny nevypouštím a faktůra teprve přinde – tak teď:
    oslavencům (f) (d) a (dance)
    potřebným dál palce (y)

    … a otekla mi Babetka, zas ty dáseňky (to je tím, že ona vůbec nebaští granule), naštěstí léčivé pasty mám hafo, tak pilně všechny tři kočky potírám a dáme si zas tříměsíční kůru s mořskými řasami a pastičkou na dásně… hledí křivě, leč olizují se pilně, chuděrky tejraný… (rofl)

 7. Béďo,moc gratuluju (h) (y) (clap) !

  P.S.:Blahopřeju všem oslavencům (f) a držím palce potřebným (y) (y) (y)

 8. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Obrovský pes s peněženkou v tlamě vejde do řeznictví, položí peněženku na pult a posadí se před vitrínu s masem.
  „Tak co to bude chlapče?“ Ptá se řezník žertem.
  „Chtěl bys masíčko?“
  „Haf!“ štěkne pes.
  „Hmm“, přikývne řezník.
  „A co to bude? Játra, slanina, roštěná…“
  „Haf!“ přeruší ho pes.
  „A kolik té roštěné chceš? Půl kila, kilo…“
  „Haf!“ oznámí pes.
  Ohromený řezník maso zabalí a z peněženky si vezme peníze. Když pes odchází, řezník se ho rozhodne sledovat. Pes vejde do činžáku, vyjde do druhého patra a začne škrábat na dveře. Vzápětí se dveře otevřou a nějaký muž začne psovi nadávat.
  „Proč na něj křičíte?“ ptá se užaslý řezník.“Tak chytré zvíře jsem v životě neviděl!“ „Chytré?“ opáčí muž. „Tenhle týden si už potřetí zapomněl klíče!“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem přítomným klidný večer, hezké sny pěkně se vyspinkejte
  a nekřičte na hafíky, když něco zapomenou. ~o)

 9. Milá Blanko, jezevčíci jsou moje srdečné záležitost a ty tvoje pracovité holky obzvlášť (inlove) Tak hlavně, ať je Béďa v pořádku a Sosáčci najdou ty nejlepší domovy (h) … Neplánuješ si nějakou tuBledulku nebo Borůvku nechat doma, co? Nebo to bude Brusinka? 😛

  1. Tentokrát opravdu ne, tedy doufám, jelikož všichni ještě nemají své páníčky :S Tři už by bylo na mě samotnou moc a nezvládla bych jim dát všechno co je takovému drsňáčkovi třeba… 8-| Možná někdy, až bude Beďásek starší…mám jeden sen, kdyby byl domeček a u domečku velká zahrada…pořídit si fouska… Neboť co nemá pořádné fousy, není pořádný pes…(bez urážky k ostatním…jedná se čistě o mé „osobní nastavení“ (chuckle) )

   1. No jistěěěě – nefousatý zvíře je polozviře (chuckle) – to nám kníračkářkám říkat ani nemusíš (nod)

 10. ještě popřeju všechno nejlepší naší Beně (inlove) (h) (f) (sun) (^) (d) (party) a totéž zatím neodhalené Zdeně (inlove) . Beňo, jak se má tvoje smečka? Nakoukni někdy, kolikrát jsem si už říkala, jak je na tom Gill… (h)

    1. I od nás, se zpožděním…8 fousatých hudlanů :* a vše nejlepší! (f)

 11. No vida! Zrovínka nedávno jsem si tady na družičku Bedulku vzpomněla – a ona už je zase maminkou malých válečků s nožičkama. (chuckle) :*
  Milá Blanko (inlove) , je moc dobře, že jsi zase napsala. (clap) Doufám, že už nebudeš mít frekvenci jeden vrh = jeden příspěvek. (wasntme)

  Drazí dnešní oslavenci: Jovásku (h) , Beňo (h) a Zdeno (h) , přeju vám všechno nejlepší k narozeninám, hlavně hodně hodně zdraví a pohodičky. 🙂

  1. JoVo, Rozverníčku milej, všecko nejlepší, hodně zdraví, spokojenosti a radosti (d) (h) (^)

  2. Milý JoVo, všechno nejlepší (inlove) (^) (d) (party) (f) a moc děkuju za Rozverníčky – i když nepíšu, jsou mojí radostí (blush) a když se neobjeví, tak mě hned napadá, žestli u vás není nějaké ouvej (whew) Tak ať jsi veselý a my s tebou 🙂 a pozdravuj svoji paličkovou královnu (inlove)

 12. Hlásím, že naši Kadel a Krtek (Kačenčini bratříčci) jsou bez ozdob..zvládli to na jedničku. (whew)

 13. No teda Béďulko, napřed se po tobě a tvojí smečce slehne zem a potom taková krásná nadílka malejch kartáčů na nožičkách! (h) 🙂 (h) Tak si to užívejte a hlavně ať už bříško nezlobí!

 14. hale, to se mi stává vždycky. Ta mladší ze dvou je vždy štěníkovštější. Zdůstojní až když starší „odejde“

  1. sama o sobě „funguje“ bezvadně, ale s maminou…je to éro péro… Ale hrozně mě baví ta její veselá povaha… Žádnej fousatej morous… :*

   1. Jsem ráda, žes tuhle odpvěď našla. Měla to být reakce na naši koverzaci dole..
    Hale, Chelsea bylo šest let a furt je z ní potrhdílo a zbrklouš uběhanej. Kačka taková byla, než umřela Dustyna, pak během pár dní zvážněla, zdůstojněla. jako kdyby nějak po té starší převzala zodpovědnost. Nevím, čím to je. ale třeba by tenhle fenomén mohla potvrdit i EvaŽ?

    1. Nám se stalo něco podobného – naše Fleur byla velmi mírně řečeno mákloš, s příchodem Ellie se to nevylepšilo 😀 😀 , je pravda, že je mezi nimi jen 14 měsíců. Pak měla Fleur štěníky a malinko se zklidnila. Pak se nám vrátilo štěně Aira a Fleur zvážněla – to není jen tak být hlavou smečky, ta se přeci nemůže chovat jak nějaký puberťák 😉 😉

 15. parádní smečka,a co tak za dva tři týdny,to bude v chaloupce veselo ,sežerou i paničku.. (inlove) (chuckle) (y) (sun) (f) (clap) (^) (d) (dog) (cz)

  1. Dnes ráno vylezlo Kačátko z boudy už úplně celé a koukalo, kam že ta mlíkárna zmizela… dávám jim týden…a začně to (rofl)

  1. Hmmm, já vím, teď jsem přijela z jednání, čistím čistím, stále se to plní hovadinami. O víkendu si dám tu práci a některé odesílatele dám do „nežádoucích“, aby ty maily vůbec nedorazily.

   1. za jednu SMSku se dá zapnout neomezená schránka (teda čistit budeš i tak, ale dojdou ti všechny mejly)

    1. Já jsem tu naposledy měla naší správkyni, která se dušovala, že schránku zařídila na neomezené množství. No, tak asi ne!
     Štve mně to, protože mi pak volá spousta známých, že mi posílají maily a vrací se jim….. něco s tím provedu, ale teď nic nestíhám. Od rána mám jedno jednání za druhým a od 16.00 výroční schůzi Autoklubu, potřebovala bych tu vrtulku ze zadní části těla nějak odstranit!

 16. Krása krásoucí (clap) Taky jsem zažila fousatého jezevčíka a s tím jeho kukučem mi připadal úplně jako trpaslík Gimli z Pána prstenů (chuckle)

  1. Toho psa bych brala raději než toho opilce. :@ Opilce odmítajícího vylézt z auta jsem zažila, psa ještě ne.

 17. někdo by to teda napráskat měl (chuckle)

  dnes slaví narozeni JoVo (f) (h) a taky Beňast. (f) (h)

   1. JoVásku a Beňo, všechno nejvíc nejlepší a hlavně hodně důvodů k radosti a smíchu! (h) (rose1) (d) (^) (cash)

  1. JoVáskovi i Beňe přejeme moc moc zdravíčka a štěstí a pohodičky do dalších let. (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (h)

  2. Také přeji všechno nejlepší a hodně sluníčka, nejen na nebi, ale i v duši. (rose1) (rose1)

  3. Jovásku milý, přeji ještě hodně humoru, nevysychající studnici humoru, o který se s námi podělíš! (h)

  4. Oběma oslavencům pevné zdraví, hodně spokojenosti, peostě ať se jim daří! (d) (^) (d) (rose1) (rose1) (rose1)

 18. Takové krásné jarní pohlazení – tak ať sosáčci – cucáčci najdou ty nejlepší páníky, až jich maminka Béďa a chůvička Kadlík budou mít už „nad hlavu“. A taky co nejmíň návštěv u veta, Bedulko!!!!

 19. Sosíci kouzelný a matce Beďulce držíme drápky! (sun)

  Tak teď se mi vrátil kocour Evelín z prochajdy, otřel se o mne a já najednou koukám, co mě to lechtá na ruce – klíště! Nějak si přichvátnul, potvora!

   1. Hlasim u nas aj komare! Mraky komarov! Vcera vecer prvy krat hromadny vyskyt. No nic, beriem to ako dalsiu znamku jari a vybalujem zo spajzky repelent 😉 .
    Bedulciatka su proste sladke… No, dost bolo kochania, naspat do procesu (bue).

  1. My jsme už tahaly a sbíraly z našich huňáčů chlupatejch v sobotu, v pondělí i včera klíšťata. Rychle pofičíme pro něco na vet. Obojek sice máme koupený ale Luxík je divoch a asi by ty čtyři stovky pověsil někde do keřů. 😉 Kocour už měl taky ale pro toho mám ještě Frontline od podzimu.

 20. Juuu, Beďulka. Oni tu všichni píšou, jak si na vás vzpomněli. To vypadá na nějakou hromadnou předtuchu, že se objevíte. Ale spíš asi padla nějaká zmínka, která vzpomínku vyvolala. Já totiž vzpomínala taky a matně si vybavuju, že to byla nějaká asociace. Ale co ji vyvolalo už nevím. Každopádně jsem ráda, že tu je štěňátkovské hlásání. A držíme palečky Bedulce, aby bříško nezlobilo a štěníkům, aby našli prima páníky a měly šťastný život.

  U nás rýma a kašel polevuje, MLP dokonce večer Rysíka vyvenčil. Po tolika dnech doma se prcek vrátil uplně zářící (a s olejem na zadku, ještěže měl tepláky). A v noci spal celou noc. Sice na peřině a hlavou v nohách postele, ale na to jsme zařízení, máme po ruce druhou deku ;). Přerovnat ho nejde, to by se vzbudil.

  1. Už vim co to bylo. Článek ze 16.3. Manželství se psem? A obrázek nevěsty s pejskem v náruči. A někdo vzpomínal na fotku Beďulky s paničkou. Taky ve svatebním!

   1. No, to je právě ten důvod, a s tím související problémy, které jsme téměř rok a půl řešily a bohužel ještě stále řešíme… Nevěsta s pejskem v náručí zapadá přesně do toho článku :S

 21. Blaňule, Bedule, Karkule a sosáčci – taky jsem si na vás onehdy vzpoměla (teda na sosíky ne, to jsem nevěděla, že jsou na světě (chuckle) ), kdeže jste tak dlouho a jestli s náma třebas nemluvíte 😡 – moc se těším na nové povídání o vašem doupátku.
  Přeju mamině i mimíšům zdraví a dobré nové páníky.

 22. Překrásná štěňátka přeju jim ty nejhodnější páníčky na světě, krásný a dlouhý psí život.

 23. Jé Béďulky! Zrovna včera jsem na Vás myslela, šla jsem kolem zahrady s drňáčkem a říkala jsem si, jak často se asi musí upravovat, aby vypadali hezky. Tenhle byl jak dělává koule a čupřinu měl po dandíkovi.
  Kdy bude mít sosáčky Karlík? A jak to jde Karlíkovi v práci? Chybí nám spousta informací za ty vaše Áčka

  1. Já trimuju podle poteřby, až se mi zdají být moc kuloidní a střapcoidní… Odhadem tak 3x do roka? Před výstavama dolaďuji co je třeba… Teď zrovna jsem z Bedíska udělala trochu plešatou tanečnici, ale už to bylo skoro na natáčky! Nechtěla jsem ji nechat a zimu nahatou a pak „trápit“ těhotnou, ony si ji dětičky oberou…ale když vylezla z peřin, vypadala jako pankáč a já už na to nemohla koukat (rofl) Karlík musí nejdřív odzkouškovat, loni nám to překazilo hárání, letos už máme naplánováno, snad se podaří… Šikovná bude zdá se, po matince, ale je to pořád takové veselé telátko vysmáté…i když, snadněji ovladatelná než Béďa…jen pořád mi přijde jako takové děťáko, vím že nemohu srovnávat, ale Béďa v jejím věku… 😉 Ovšem má neskutečně přátelskou povahu, to jak se chová k malým dětem je u jezevčíka až neuvěřitelné! Z ostatních pejsků má trochu respekt, ale nechová se agresivně, lidi přímo zbožňuje… Je to takovej kašpárek, když něco „potřebuje“ panáčkuje, dokonce teď začala válet sudy… Je strašně mazlivá, přítulná…na druhou stranu ale není závislák, to je Béďa víc. Prostě jiná povaha, ale vzájemně se krásně doplňují. Dělají mi radost, holky moje fousatý… (h)

 24. Krásne dobré ránečko všetkým! To je krásna pohroma! Toľko maličkých tvrdohlavcov pokope – to je už niečo. Tak nech sa vám všetkým darí. (dog) (f) (f) (sun)

 25. Přejeme hodně zdravíčka všem sosáčkům a hlavně ať najdou hodné rodiny.
  Majda dneska už zkušeně zkontrolovala, zda má zabaleno dost jídla a SAMA nastoupila do auta a odjela s tatínkem do práce. Včera jsme byly spolu doma , nic jsem neudělala, furt jsem čekovala dvorek, už abychom to měli za sebou

 26. No to je pěkné nadělení. :* Hnedle bych si muchlila. Tak ať pěkně rostou a Bedulka je zdravá a ten zbytek lůžka nezlobí a vstřebá se. No to je nápad, nechat si to na horší časy, copak u paničky je špatně? Tak držím (y)

 27. Hezkou středu všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  No konečně (wait) Už jsem myslela, že holky jezevčice na nás úplně zanevřely :O První vrh byly květinové děti (Azalka, Anýzek…), budou kvítečky i tentokrát ??

  1. Nezanevřely, jen jsme bohužel řešily nějaké starosti a nějak nebyla ta správná psací nálada…ale s nadcházejícím jarem slibujeme, že se polepšíme! A ty květinky nám zůstaly a i v případě, že se budeme dál rozrůstat, zůstanou… Tentokrát je to Borůvka, Brusinka, Bledulka, Bradáček, Bodláček a Baobab… (rose1) Krásný den všem! (f)

   1. Á, Borůvka zdraví jmenovkyni 🙂 Jezevčíci jsou úžasní pejsci, paličatí, urážliví a velmi sví (inlove) Děda drsnosrstou jezevčici měl, byla velmi, velmi typické povahy 🙂

   2. Mám lepší návrh 😛 – blín, bolehlav, babí hněv, bolševník, brslen…nebijte mě, když už, tak né do hlavy 😉 😉

   3. Mne hlavně zaujal jezevčík se jménem Baobab. To prostě nějak nejde dohromady. Jen doufejte, že se nepokusí svému jménu dorůst ;).

 28. Bedo,ty asi ted nekdy skaces panicce po hlavne na ranni venceni a ja se chystam za chvili na kute.Tak ti chci podekovat za mazlivy clanecek na dobrou noc.Preji ti,aby stenici rostli jak z vody a chuvicka a panicka ti byly neustale k ruce.

 29. Sosáčkama sosáme 😀 😀 Hézkýýýý Tak sosejte, ať paničce děláte jen radost a občas podejde hlásání

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN