KOČKY: Zrzínkovo mňouknutí

Milí příznivci z řad Zvířetníků, jsem zase tu, abych něco mňouknul o tom, jak žijeme. Zrzínek, neboli Barbarosa II. Ostatní tituly nebudu zmiňovat, my šlechtici jsme skromní. Mnoho se toho sice u nás neudálo, ale i tak je o co se z naší domácnosti podělit.

Ale hlavní věc je: mamča se konečně naučila tu zeleninu. Takže už se můžete podívat na mé nádherné portréty, no a taky na fotky těch dvou, co se mnou bydlí. Jen mamča tam chybí. No, my fotit neumíme!!! Jo, vlastně nechybí, má tam nohy. Prý si toho všimla, až když byly fotky staženy do počítače a nechtělo se jí je mazat, protože v pozadí těch jejích prstů jsem totiž já, překrásný zrzavý kocourek-méďa. Ale nezlobte se na ni, ona jí ta zraněná noha teď v poslední době moc bolí.

Jsem tu přes 9 měsíců, to už bude skoro rok. Neuvěřitelné, co? 10. března to bylo přesně 9 měsíců. No, musím mňouknout, teda písknout, protože já nemňoukám, ale pískám, že jsem se stál závislým na hlazení a drbkání bříška, že bezmezně mamču miluju a dávám jí to celým kocourem najevo. Tuhle jsem se rozhodl, že když se může chovat ten proužkovanej mrňous a Melíšek taky, že bych to teda zkusil. Moc jsem se bál, takže po pár minutkách jsem drápnul, o něco se odrazil a běžel si do bydlíku. Pak jsem jen pozoroval úpění a vysávání krvavého šrámu, chudák máma, to jsem nechtěl. (Ten hromotluk se trefil zadní nohou do mé levé ženské chlouby a poněkud ji pochroumal. Krve jak z vola, ale zlobit se na něj nemůžu, já to chtěla vyzkoušet, ne on!)

A že jsme od 27. 12. už 3, to víte. Že bych z toho zpočátku byl nějak úplně odvázanej, to teda jsem nebyl, ale zvykl jsem si rychle a na druhé straně pozorovat ty dva cvoky jak si spolu hrají je někdy docela sranda. A když mně naštvou, tak jednu jim fláknout tlapkou, to taky umím. Já jsem „starosta“, jak říká teta drbací JiLe, když se přijde na nás podívat. Tu miluju! Od ní se nechám drbat na pupíčku až do bezvědomí.

Vždycky se těším, že bude ta hodina, kdy se staví ze své recepce na pár minut a to už se pěkně smotám na své křesílko, aby mně hned měla po ruce a když začne drbání, tak se různě hlemejzním, hledám tu správnou polohu, když jí najdu, tak jsem prostě blaženej kocourek. Máma říká, že jsem „stepní kocour“, co si udupává pelíšek. Nevím, to jsem nikdy neslyšel.

Teta Jiřinka – teta drbací je úžasná. Drbe mi bříško, já vystrčím fifína a slast ze mě přímo sálá. Melíškovi říká „zdobítko“, Ríša je prostě Ríšánek. (Jo, Ríša je mazel a zlatíčko, už se naučil nevytahovat drápky, když ho muckám. Jen ty moje brýle, ve kterých se vidí, ty ho stále zajímají. Párkrát už jsem o ně málem přišla. Jeho ručičky jsou hodně rychlé! Naštěstí to nejsou žádní „výškoví“ kocouři, jen Melda občas zkouší pevnost police a svoji zdatnost. Už jsem ho jednou sundavala.)

Mám se? Díky za optání! Skvěle. Jako tlustej kocour. Teda to říká mamča, JÁ si osobně myslím, že jsem prostorově výrazný, nádherný, ušlechtilý a moudrý kocourek, také náležitě skromný, který si užívá klidu domácnosti, dobré bašty a nijak se nežene do nějakých dobrodružství. Jo, mám své zkušenosti a ne, že by byly zrovna příjemné. Tak si teď užívám pohodičky. Když Melda stojí na čekačce u dveří a Ríša hned v tandemu za ním, tak já tedy vyčkám, kdo vejde dovnitř a pak se teprve rozhodnu, co budu dělat.

Když je to mamča, písknu – já totiž nemňoukám, ale pískám a jdu si k ní pro pohlazení. Když je to někdo jiný, třeba chůvička, raději obezřetně zalezu za žebříček v bydlíku a vyčkám věcí příštích. Co kdyby náhodou! Lézt úplně až nahoru na vysokou polici jako Melíšek a pak přemýšlet, jak se dostanu dolů? No to by mně teda vůbec nenapadlo. Já jsem kocour přízemní, nikam se necpu do výšin, proč taky? A když vyhodnotím nebezpečí, mám své jisté za postelí a všichni mi můžou tak akorát… víte co!

A když se mi dotyčná osoba náhodou líbí, tak jakoby nic projdu kolem, aby viděla, co bude drbat, když budu chtít a pak se usadím na křesílko. Když se mi dotyčná osoba náhodou nelíbí, tak jakoby nic projdu kolem, aby viděla, co drbat nebude, protože nechci a zalezu si za postel, v lepším případě za žebříček bydlíku. (Do dveří se vsune hadice vysavače a Zrzek vyhodnotí nebezpečnost situace a mizí, i když jsem to já. Nenávidí ten hluk, a když spojím páru s klasickým vysavačem kvůli desinfekci, tak to už je nezvěstný hodně dlouho. Někteří jedinci mu nevadí, to zůstane v místnosti a nechá se hladit. Některým tak moc nevěří a tak se raději ztratí).

Snažím se mamču trochu vycvičit v poslušnosti, ale někdy to halt nejde, když je v práci. Miluju čerstvou vodičku v mističkách. Studenou, prostě čerstvou. Takže když přijde, jsem u těch mističek ztělesněná výčitka. Jo, nacvičil jsem si to. Já se teda umím koukat vyčítavě. A hladově. To když jsou granulky staršího data a já miluju ty čerstvé. No, sním i ty starší, ale čerstvé zboží je čerstvé zboží. Hele, vy taky nebaštíte večeři, co na talíři nebo v misce straší 5 dnů, ne? (Je děsnej! Sedí u misek a vypadá jako týraný otrok Říše Římské, který týden nejedl, chleba plesnivý a voda v miskách je shnilá, ale pracovat ho nutí. Ovšem ten jeho pupík tomu strádání vůbec nenasvědčuje!)

Když se podává těm dvěma raubířům konzervička nebo kapsička, taky si zanořím čumáček, abych ochutnal. Ovšem, vybírám si. Všechno mi přes ty fousky prostě nejede. A ty dobré granulky jsou zkrátka pro mě pořád jednička. No, taky tabletky s droždím, tyčinky a další mlsky.

Zkouším mamču přesvědčit, že ten vysavač je naprostá zbytečnost a nejútulněji je v dobře zabydlené a zachlupené domácnosti. Je tu aspoň tepleji, když máme chlupatou podestýlku. Zatím se nepovedlo a čas od času sem dotáhne takové 2 obludy, to už ode dveří, kam jdu vítat, vidím to uřvané nebezpečí. No, pomstím se jí tím, že půl dne až celý den prostě nevylezu. Ať si tam na mně vrňouká jak chce, nezájem, nenaláká mně ani na tyčinky. Ty já jinak docela rád. (Taky když jsem při úklidu sundala přenosku, abych ji otřela od prachu, vyhodnotil situaci jako výrazně nebezpečnou, že by se jako mohlo někam cestovat a zmizel).

Soužití s Melíškem a Ríšou je v pohodě. Někdy mi ujedou nervy a udělám si doma pořádek. Jsem přece starosta, ne? Takže tuhle si ustlal Melda na MÉM křesílku a já seskočil z parapetu si přestlat na noc jinam, protože mi od okna táhlo na zádíčka a zhaslo se a tudíž byl dán signál ke spaní. No, a na co neskočím? Na Meldu. Tak jsem ho trochu srovnal do latě, aby věděl, že teda KŘESÍLKO JE MOJE! Trochu lítaly chlupy, mamča nezasahovala, bodejť taky jo, věděla, že jsem v právu.

(Nepletla jsem se jim do toho, ať si to vyřídí sami, ale bylo mi Meldy líto, chudínek byl celý vystrašený, když prchal z toho křesla. Ale dramatické to nebylo, jen pár chlupů a zkrátka Zrzín měl pocit, že mu někdo bere to „jeho jisté“. Spíš to byly takové temné vrčivé výhrůžky, chytil Meldu kolem krku a „zakousl“ se mu do ucha. Ten kničel, ale spíš jen aby mu dal najevo, že se ho bojí. Samo, že jsem hned svého miláčka Melíška zkontrolovala, ale žádné rány neměl, spíš Zrzík jen straší, neublížil by ani jednomu. Chvíli se pak obcházeli, ale ráno už spolu spokojeně snídali.)

K těm mým dvěma kolegům:

Ríša. Ríša je ukecaný proužkovaný tvor, který mi jde z cesty, protože má své zkušenosti. Nepřekáží. Sneseme se spolu na jednom parapetu docela bez problémů. A neleze mi na křesílko. Když na mně vyzkoušel vystartovat, jako že si budeme hrát, dal jsem mu jasně najevo, že vůdčí osobnosti si nehrajou, že budou prostě vůdčí osobnosti a hotovo. Někteří jedinci jsou zkrátka k tomu předurčeni a to jsem já. Stoik, kliďas, hrát si budu až JÁ uznám za vhodné. A nezkoušejte to na mně, jinak budu zlej.

Ale abych to trochu zjemnil – taky si občas pohraju. To kvůli mamče. Ona vždycky nyje, když mě vidí, jak se honím za míčkem nebo myškou. Proč bych jí, jednou za čas, ten zážitek nedopřál, když celkem dobře slouží. Ať má taky nějakou tu radost, ne? (Vidět toho hromotluka, jak svižně vyskakuje za vyhozenou myškou je zážitek. Vypadá totiž jako chlupatý vycpaný plyšák, pro kterého rychlejší krok je smrtelně nebezpečný a kterému někdo dal do motorku silnější baterky. A když se do hry pustí, neví, kdy přestat.)

Melíšek. Melda je prostě Melda. Co mám o něm mňouknout? I když ví, že jsem vůdčí osobnost a moc si hrát nechci, tak to pořád zkouší. Číhá na mně, když jdu od mističek nebo ze šatnového záchůdku a myslí si, že mě rychlým startem překvapí a přinutí ke hrátkám. Tak to ne. Buď uhnu, nebo ji chytne tlapkou. Nenechám se k něčemu nutit. Ale on je prostě takový ňuňánek, maminčin mazlíček, takže mu nemůžu moc ublížit, to bych si to u ní asi rozlil. Nechci vyvolávat konflikty, jen chci svůj klid.

A Melda je živý a družný, tak ať si to řeší s Ríšou. Co já bych se namáhal. Ještě bych si zvýšenou aktivitou způsobil rychlejší trávení, to bych pak musel víc jíst a trvat na tom, aby ty granule byly opravdu doplňovány denně… Ne, nebudu tu mamču trápit víc, než je zdrávo, její služby jsou docela v pořádku.

(Pořád se Melíška zastávám, je to prostě moje první miminko kocouří, je to pořád můj malý rozmazleneček. Ale pozoruju, že občas konflikt vyvolá právě on. Sedí přikrčený v záloze a čeká, až Zrzín odněkud vyleze a hned do něj rýpne tlapkou. Ten se někdy ožene a někdy mu to za to nestojí, takže důstojně odkráčí s výrazem „hele, ty mně nemůžeš rozhodit“. Ale když nemá náladu, tak to chlupy jsou až na lustru.)

Takže celkově shrnu: jsme dobrá trojka, teda my kocouři. S mamčou dobrá čtverka. Myslím, že to s Ríšou byl docela príma tah, jak mně vyřadit z Melíškovy pozornosti a jak se postarat o to, aby nebyl tak sám, když chce dovádět. Když si JÁ chci hrát, tak si hraju, ale to je jen občas. Mám svůj klid, plné mističky, dobré mlsání, mazlíkování a jsem dokonale spokojený kocourek. Taky je to na mně vidět, ne? Mamča se konečně naučila to Rajče, už jsem si na tu zeleninu vzpomněl. Takže si můžete prohlédnout, jak nám to všem sluší. No, skromně musím podotknout, že já jsem nejkrásnější.

Konečně se dostávám ke slovu i já.

Zrzínek je vypravěč po svém, ale má v mnohém pravdu. Pořídila jsem ho k Melíškovi proto, aby Meldovi nebylo smutno, když je tu přes den sám. Myslela jsem, že si budou hrát a dovádět, spinkat spolu v poloze Jing-Jang a bude to taková příjemná kocouří dvojka. No, nepovedlo se, Zrzínek je těžký introvert, moc si s Melíškem nikdy nehrál a že by vytvořili dvoubarevné klubíčko v pelíšku, jako má např. Sharka, to tedy nikdy nehrozilo. Takže Melda byl vlastně zase sám. Ríša skupinku dotvořil. Hraje si s Melíškem, olizují se, spinkají spolu, baští spolu a nikdy se nijak neservali ani si nevadili. Melíšek žárlí, pochopitelně, když vezmu Ríšu do náručí, tak zahlíží, ale já se snažím dávat všem stejnou měrou pozornost, lásku i mlsání. A Zrzek na to dohlíží jako ten opravdový „starosta“.

Po mém zásahu furminátorem do Ríšova kožíšku, kdy jsem z původně obrovského huňatého kocoura vyčesala materiál na svetr, a zbyl mi maličký opelichaný proužkovaný chudinka, je dneska všechno jinak. Ríša se leskne jako Melíšek, srst mu sice nedorostla do toho kožuchu, co měl, ale není divu, už ho nepotřebuje. Mrazy v krabici na terase už nezažije, doufám! Ale je zdravý, žravý a hravý, pečuje o sebe a je na něm změna znát. Dneska, když ho přejedu furminátorem, maximálně vypadne pár chloupků.

Akorát přišel o dolní přední zub špičák. Nevím, jak se to stalo, jestli měl nějaký problém už předtím a zoubek jen prostě vypadl nebo si ho při hrách s Melíškem vyrazil, to se mi zdá méně pravděpodobné. Vůbec s těmi zoubky bude mít asi problém, je to znát i na způsobu kousání tyčinek a tvrdších pamlsků. Ale co, kamarádka má téměř bezzubou kočičku, která díky paradentóze přišla o chrup skoro celý a baští a prosperuje docela normálně. To je u Ríši následek špatné stravy, nežli přišel k Markétě na terasu, kdoví, co si prožil za utrpení.

Začíná jaro. Pro všechny kolem krásné roční období, pro mne, jako alergika, trochu obtíže, ale hlavně jsem zvědavá, jak budeme zvládat přesuny do Krkonoš. Snad to Zrzínek zvládne a zvykne si na časté cestování, jinak nevím. Nerada bych ho nechávala v Praze a jezdila jen s Meldou a Ríšou. Uvidíme, jak to všechno bude dál.

Každopádně soužití s těmi třemi mně nabíjí a dává mi energii do dalšího boje o přežití. Jsem veskrze člověk kočičí, i když psy mám ráda. Kdybych měla víc času a ne nárazové akce typu: ráno někdo zavolá a za pár minut vyrážím do terénu s návratem nejistým, takže kdo vyvenčí, kdo se postará… a kdybych žila v domku se zahrádkou, pak bude kámošem irský vlkodav, doga, ovčák… a spousta koček. Nejsem majitelem domku se zahradou, nemám čas, takže to vyhrávají plyšáci-kočičáci.

Strašně dlouho jsem po kocourkovi toužila, to tu ví každý. Splnil se mi sen-touha rovnou 3x. Moc si toho vážím a moc si to užívám. Proto jsem taky ten „plašan“, co pořád řeší pčíkání, průjmíčky a další problémy a škemrá tu o rady. Sebevíc načtené literatury nenahradí praxi. Každý milovník a majitel koček mi potvrdí, jak krásné a uklidňující je mít kočku na klíně, v náručí, v posteli stočenou v nohách nebo u hlavy, vrnící hebké klubíčko, ze kterého sálá teplo, klid a pohoda, velké oči upřené na živitele – dej mi něco dobrého, pohlaď mně, podrbej, ale také – nech mně, teď se mi to zrovna nehodí!

Kočky jsou osobnosti a každým chloupkem to dávají najevo. Hebké tlapky, kterými pohladí, ducnutí hlavičkou, když dávají najevo, že mají toho svého dvounožce rádi, vrnění, ranní budíček, kdy mi Melíšek tlapkami masíruje tvář a vrní až okna drnčí i ta bezbřehá důvěra, když půjčí Zrzínek bříško k podrbání i přesto, že si prožil venku něco hodně nedobrého, to prostě zavazuje a já jsem dojatá pokaždé, když se mi to stane.

Když prožívám něco hodně zlého (v poslední době je to spíš setrvalý stav), tak oni mi vždy dodají sílu k dalšímu bytí a vím, že přijdu domů a čekají na mně 3 čumáčkové, kteří mi věří, a já je nesmím zradit. Vycítí, že se něco děje, každou změnu nálady, jsou nesví, ale snaží se mi svojí přítulností a láskou dát najevo, že vše pomine a zase bude dobře.

„Kočky jsou smradlavá, špinavá zvířata, doma nemají co dělat…“ Ano. V tom případě ovšem je jejich majitel rovněž smradlavý a špinavý! Kdokoliv přijde do mého pidiprostoru a netuší, že jsou tu, kromě mé maličkosti, ještě 3 kocouři, tak tomu nevěří. Za předpokladu, že se o zvířátka dobře starám, nejenže nesmrdí, ale voní krásnou čisťounkou srstí a čistotou. To, že se stále sami myjí, je známo. Jsou neuvěřitelně čistotní, používají své záchůdky, které 3-5x denně čistím, nikde by nic neprovedli, takže v tom problém není.

Stelivo je dokonale absorbční, zápach žádný! Ostatně – když jdeme my, dvounožci, vykonat svojí potřebu, VONÍME???? Jsem celý den nebo přes noc pryč? Není problém. Mají chůvičku, která se o ně 3-4x denně postará. Ano, jsou z nich chlupy, ale výkonný vysavač si s nimi hravě poradí a tak zlé to zase není. To, co člověku dávají zpátky, to prostě nelze vyvážit ničím a jejich vyzařování pohody je nakažlivé, ale také dobře vycítí lidský smutek, nemoc, trápení.

Chápu, že ne všichni lidé kočky musí, jsou lidé, kteří nechtějí v domácnosti žádné zvíře, ani na obrázku, jsou tací, kteří nesnesou doma ani lísteček, natož celou květinu, kterým se prostě nechce o nic navíc starat. Netuší, o co se připravují, nepoznali nikdy ty krásné chvíle při hlazení toho heboučkého vrnícího tvorečka, který svému člověku bezmezně důvěřuje, kterému je dobře v lidské společnosti a který vrací vše, co do něj člověk investoval měrou vrchovatou zpět.

Jsem šťastná, že je mám a moc mi dávají, moc mi pomáhají a věřím, že s nimi ještě prožiju dlouhý a krásný život.

***

Howgh, mami, už toho nech. Kočky nebrečej! Ale mně se chce, Melíšek má taky slzičku a Ríša mi přišel říct, že je dojat a jde si dloubnout do mých granulí, protože nejlépe se dojetí zahání dobrým jídlem!

Tak máváme tlapičkami všem Zvířetníkům. Zrzínek v.p. (s odbornými poradci Melíškem a Ríšou).

Další fotky najdete zde http://kmz.rajce.idnes.cz/Posledni_kocouri_fotky/

Karolína

Aktualizováno: 17.3.2011 — 21:23

278 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. konečně jsem se dostala ke čtení 🙂 víkend byl takový plánovací trochu uklízecí.. přece jen, jaro klepe na dveře, na okna, na terásku 🙂 Macíčku, já bych tě tak hladila, a drbkala a šimrala za těmi rezatými oušky!!!parádní kocouříček jsi, Zrzínku a ještě navíc chytrý, šikovný a umíš krásné vyprávět! a uměl sis vybrat paničku a ještě sis ji dobře vychoval! to vážně hned tak každý kočkourek neumí. já se vůbec tvojí paničce , naší Karolíně, nedivím, že je do tebe celičká zaláskovaná a udělá, co ti na očičkách vidí, kdo by odolal 🙂 kočičky jsou jedni z nejúžasnějších tvorů na světě a pokud to někdo nedokáže ocenit, jeho smůla… my s krevní skupinou K si to užíváme 🙂 hezky se tam v Tříkočičíně spolu mějte, Pětikočičí smečka vám mává packami a posílá jarní mrrrraaauuu! (cat) (f) (sun)

 2. Ahoj Zvířetníčci, hlásím šťastný návrat po týdnu stráveném usilovným lyžováním v italských Dolomitech 🙂 A hned tu na mě vykoukl krásný Karolínin kočkočlánek! A ty fotky! Na všech chlupatcích je vidět, jak je o ně vzorně pečováno a jak jsou spokojení. No a věta ,,To, co člověku dávají zpátky, to prostě nelze vyvážit ničím…“ jakoby plynule navázala na to, o čem jsem během týdnu dovolené občas přemýšlela. Říkala jsem si, že jsem asi cvok – užívám si sněhu, od půlky týdne i sluníčka, nádherných hor… a přesto se v noci budím, protože mi chybí dvojhlasné funění dlouhých ušatek na pelíšku vedle postele, chybí mi několikrát za noc olíznutý nos, raní řehtání na uvítanou ve stáji i nadšený papouší pokřik, ze kterého by člověk ohluchl (h) Když jsme se včera před půlnocí vrátili a všichni naši potvoři se na nás nadšeně vrhli a vítali, připadala jsem si zase konečně tak nějak kompletní 🙂

  1. Přesně tak Lucko, ti naši čtyřnožci nám dávají zabrat, omezují nám v cestování, ale když je člověk u sebe denně nemá, začne se mu po nich stýskat.

   Když umřela naše kočka Kotě, za pár dnů jsem měla při spaní silné bolesti v zádech. Zkoušela jsem si dát po matraci prkno, pak zase měkkou podložku – nic nepomáhalo a já v noci bolestí sotva popadala dech. Když jsem to při návštěvě Prahy říkala mamince, ona vlastně jen tak z legrace řekla „asi ti chybí kočka na hrudi“ (spím převážně na zádech a Kotě mi na hrudi spávala nejčastěji). Já se tomu nejprve zasmála, ale pak, jen tak na zkoušku jsem si zkusila prohodit strany postele s manželem. A věřte nebo ne, bolesti přestaly. Holt se v tom našem mozku dějí věci, nad kterými nemáme kontrolu.

 3. Jeste pro Karolinu: Jak jsem zase otevrela clanek, abych jukla na komentare, tak jsem opet koukla na fotku Meliska na rohu policky. A tu mi doslo, ze tohle byl nejlepsi kocourek zacatecnik, co si Karolina mohla prat. Bezproblemovy, nezny, krasny kukuc… (h)

  1. Hani máš naprostou pravdu. Melíškovi JanaBu říkala „ňuňánek“ a to má i ve svém průkazu a papírech, které mi k němu dala. Byl takový a zůstane. Když přijdu domů, on jediný se svalí na zádíčka a radostně mi dává najevo, jak mně má rád a jak je šťasný, že jsem už doma. Jeho mazlení a rána s ním jsou nezapomenutelná. Lituji každého víkendu, kdy jsem ho kdysi nechávala doma a nebyla s ním. Zlatější a milejší zvířátko jsem nepoznala ani u přátel, kteří už doma zvířátko měli léta. Je závislák na „mamince“ a já vím, že ta maminka jsem já.
   Ríša se mazlí svým způsobem. Je šťastný, že má to „svoje jisté“, ale je to jiné, nežli u Melíška. Je to zlatíčko mazlivé, ale není to způsob Melíškův. Ale to jeho „kecání“, vrnění, mazlení, přítulnost, to je pro mně také zavazující a dneska bych ho nedala ani za miliony.
   Oba měli spíš ty lepší zkušenosti.
   Zrzínek mi vlezl pod kůži tím, jak se zapojil do života, zapomíná na to prožité utrpení, ale je to prostě osobnost. Melíšek byl socializovaný, pocházel z domova, kde byl hýčkán a vedlo se mu dobře. Ríša nějakou dobu byl „doma“, takže i když se mu nikdo nevěnoval, měl své jisté – jídlo a zázemí, kam se vracel. Zrzínek to štěstí dlouho neměl, zato teď ho užívá v plné míře. Jeho nedůvěra se láme jako ledy na jaře a s přibývajícím sluníčkem ty ledy tají více a více. I on už si dneska přijde pro pomazlení sám, je šťastný, když jsem doma a má svojí rodinu pohromadě.
   Melíšek to vše odstartoval a byl to moje maličké, miloučké vytoužené koťátkečko a jsem vděčná za to, že jsem si ho tehdy vzala.

 4. VZKAZ OD ZDENY b.p. – přestal jí fungovat počítač a neví, kdy bude zase na příjmu. Všechny moc pozdravuje.

 5. Tchán dnes odpoledne zemřel. Děkuju vám všem za podporu a palce, bohužel jeho srdce bylo už příliš unavené. (u)

  1. Uprimnou soustrast!!! Kdyz srdicko nemuze, je to zle. Snad uz v klidu odpociva, i kdyz pro ty, co zustanou zacina velky smutek. Drzte se.

  2. Vavísku, to mě moc mrzí (u) Pro tchyni to bude strašný čas, sama není nejmladší. A smutek po rodině… On už má klid. Ať mu světlo stále svítí (h)

  3. (u) Milá Vave, upřímnou soustrast celé rodině a přeji vám všem sílu se se ztrátou vyrovnat. Bolest nikdy nezmizí ale naučíte se tuto skutečnost akceptovat a žít s ní. Je to dlouhý a nelehký proces.
   Všechny vás objímám!!! (h) (h) (h)

 6. Ahoj, tak jsem vcera vecer slibila, ze poslu odkaz na vychod obroviteho mesice z Atlantiku v Charlestonu. Ale asi tam bylo taky zatazeno jak u nas (a ta oblacnost u nas sla od vychodu), protoze nedelni internetove noviny to nemely. Ale nasla jsem na googlu nedavny vychod „normalniho“ uplnku a soude podle teto fotky, kdyby nebylo zatazeno, tak ten vcerejsi musel byt primo spektakularni.

  http://www.panoramio.com/photo/30799291

  1. Měsíc za borovicí je dobrej (y) . A fotka ženomužstva před výstupem na Hamrštejn mi maně připomíná cosi z Cimrmana 😉

  2. Pěkné obrázky! A dokonce vypadají jarně (chuckle) .

   Zdá se, že se vám Jizerky s kviklany trošku vysmívají. Anébo zkoušejí vaší trpělivost. Ale odhodlání (a čtverečky) určitě budou odměněny a nepořízenou příště jistě necháte u nějakého toho čertovského kamene 🙂 .

   Juj, těším se na cestovní deníček z Burgundska (inlove) .

  3. Přečetla jsem si celý březen a užila si fotky. Nutně potřebuju koukat na něco normálního, což tryskající Betka rozhodně je 😀 Tyhle Betíčky jsou mým potěšením – pozdravuj polovičku a přeju mu všechno nej ke svátku (inlove) (f)

 7. MIlá paní Karolina
  Vaše rozprávanie ma veľmi potešilo. S mňaukošmi kadejakých vekov a schopností mám svoje skúsenosti 😀
  Ja som mala najskorej Levušku, t.j. levicu panterovitú, pretože moja mačuška je obyčajná mourovatá dedinská mačička, ale povahou je to čistokrvná africká levica. Je silne teritorialna a neuznáva žiadnu autoritu.
  / ak si chcem u nej vynútiť autoritu, musí to byť nejakým ‚ pádnym argumentom /, najčastejšie muchárom. 😀
  Potom som mala Minka I., tiež mourovatého kocúrika.. Toho som si doniesla z našej fabriky domov. Niekoľko rokov žili s Levučkou ako braček a sestrička, ale potom som musela poslať Minka za Dúhový most.
  Tak som zaobstarala Minka II.. ale to nevyšlo. Tí dvaja sa drvia, kde na seba narazia.
  Keď sa naháňajú o 03:30 a za všeobecného vreskotu prebehnú cez nás v posteli ( pritom poškiabajú Vlada i mňa), tak vyskočím z postele, schmatnem papuču ( od čínskychvýrobcov, takže ľahká) a vymlátim ¨fšetko, čo sa mi dostane pod ruku¨. Potom je asi týždeň kľud.
  Ale teraz, dievčatá moje, musím znovu za prácou do Deutschlandu.
  Mačiaci zostávajú s Vladom.
  Asi s Vami dlho nebudem a bude mi smutno. Viete, ja som sa s rozdelením Československa dodnes nezmierila a keď v televíznej súťaži 25 – ročný chalan nevie, ako sa nazýva rieka čo preteká Prahou, tak mne sa z to ježia VŠETKY vlasy.
  Jeden kamarát raz povedal : “ Prečo vždy zomierajú a vždy sú postihnnutí tí najlepší ľudia, a tým kurvám sa nič nestane.) Pod pojmom k…a myslel Jozef nie povolanie, ale charakter.
  Prečo k…y urobili z nás cudzincov, pre svoje ambície ?

  1. rozdělení-nerozdělení, my ti Yetti rozumíme, taky mi chybí slovenský pondělky v televizi a ve slovenštině si i čtu..taky mám osypky, když se dozvím, že si naše děti nerozumí, dospělci netuší, co je to Hornád a žijí v omylu,že veverka je po Vašem drevokocúr…území rozdělili, ale lidi ne, lidi se oddělují sami – pomalu, nenápadně se vzdalují a začíná to tím, že se začínají odcizovat, neznají dějiny a Vaše pracující u nás, považují za přivandrovalce…ale ono je to takové vzájemné a k mojí nelibosti toho přibývá…ale věřím, že mezi nás, se to na Zvířetník nikdy nedostane…. (rose1)

   1. Sharko, moc hezky jsi to napsala. Já taky nepochopím, že už skoro potřebujeme překladatele ze slovenštiny. Jsem ráda za digi telku, protože si mohu naladit i slovenské stanice.

  2. Yetti, kdybys věděla, jak jsem vždycky ráda, když se na Zvířetníku ozve lahodná slovenština! To pohladí duši. Naštěstí, mým vnukům – aspoň těm dvěma starším – není slovenština neznámou řečí, za kamarády mají tři kluky, jejichž rodiče se přestěhovali ze Slovenska a tak i společně poslouchali slovenské (u nich) a české (u nás) pohádky, naši kluci dokonce i jeden díl Harryho Pottera přelouskali ve slovenštině (a že to je tlustá knížka), to bylo tehdy, když u vás ten díl vyšel o půl roku dřív, než v Čechách. Tak ještě to musím nějak vštípit i těm dvěma druhým vnukům.

  3. vzdala jsem zlobení se na naše politiky, protože to je marná lásky snaha… jsem aspoň ráda, že nezapomínám, jak jsem četla, slyšela, rozuměla slovensky úplně automaticky.. díky za UPC, “ na Slovákoch“ je spoousta mých oblíbených filmů a pořadů, na které každý den koukám / třeba Hercule Poirot ve slovenštině je úplně pochoutka! a tady na Zvířetníku je naštěstí pořád jedna hospůdka, hranice sem, hranice tam 🙂 synka cvičím, aby si četl i poslouchal slovensky a jde mu to docela fajn. nechci, aby dopadl jako moje kmotřenka, která se svojí kolegyní, Slovenkou z Blavy, konverzovala v angličtině, protože jí nerozuměla!!! dotyčná paní to brala s humorem, ale mě z toho vstávaly vlasy naježato 😛

   1. Ja bych to specialne v tomhle pripade nesvadel na politiky. Slovaci si potrebovali vyzkouset jak jim to pujde na vlastni triko a nechat je jit bylo to jedine rozumne co se dalo delat. Hadky kdo na koho doplaci a kdo koho omezuje by nebraly konce.
    Maximum co se dalo (a asi melo) udelat bylo zajistit aby verejnopravni televize vic udrzovala slovenstinu na obrazovce. Nepredabovavat serialy ktere uz byly nadabovane slovensky, zarazovat slovenske porady, … ono neco malo vzdycky bylo, ale mohlo toho byt vic.

 8. Přeju pěknou neděli všem, ráno byly u nás zamrzlé kaluže, brrr.
  Karolíno, máš ty kocourky pěkně barevně vyvedené, pěkně rozlišitelné pro neznalce a pěkně sladěné 🙂 (inlove) (cat)

 9. Karolíno, je skvělý pozorovat, jak se ti splnil tenhle sen. Přeju ti s kocourama hodně radosti (cat) (h) !
  Dobře, že máš nakonec fotky na rajčeti, ono je takový zažitý 😉

 10. tak jsme byli jen ráno kousek nad barákem (v „našem“ houbovém lese – 5 minut autem) A tam zima zimovatá… V pátek připadlo 5 cm sněhu a umrzlo to. Takže dnešní fotky budou zcela zimní, jaro ani náznakem. Ale teď už se zase (sun) snaží (nod)

 11. juuuuuuuuuu, on byl (už včera) Zrzínek???? já se vůbec nedostala k písidlu….

  fotky jsem teda viděla už dřív, i je náležitě (chuckle) okomentovala, ale dnes jsem si krásně početla – Karolíno, díky!!!! (h)

  a napíšu k tomu snad jediné – hrozně mě, vždycky znovu, dojímá, jak krásně a s jakou převelikou láskou Karolínka vždy o svých kosourcích mluví a píše… je to úžasné a z každého slova je cítit, jak má srdce naplněné, až to z ní tryská – naprosto nádherně si splnila svůj sen a já jí to hrozně moc přeju (h) (h) (h) (h) (h)

  1. Milá Abyt, přeju ti hodně zdraví, spokojenosti, kus štěstí (d) (rose1) (d) (rose1) (a prima zážitky s kočkama 😉 ).

  2. Milá Abyt (h) , všechno nejlepší k narozeninám Ti přeje modřanská smečka. (f) (h) (dance) (music) (^) (sun) (*)

  3. Milá Abyt – všéééécko nejlepšejší k narozeninám, hodně štěstí, zdraví, spokojenosti a splnění jednoho tajného přáníčka jsem chtěla ještě popřát.

   A posílám kytici jarních kytiček (f) (f) (f) (f) (f) a ještě hodně sluníčka (sun) (sun) (sun)

  4. Všechno nejlepší, milá Abyt (inlove) Ať ti svítí hvězda kočičí a kdo ví – třeba se na tebe už usmívá i Sirius 😉 nějak mám poslední dobou pocit, že na tebe Monty zpoza duhy naléhavě gestikuluje, že ti v životě chybí pejsek – tak uvidíš, jestli ti nějakého tenhle rok nepřinese (h) (On je Anešek schopný/á všeho!!) (f) (^) (f) (sun)

 12. Víte, jak to vypadá, když stojíte na štaflích, za účelem umytí lustru, chcete přešlápnout a místo na schůdek šlápnete na kočku ?
  To nejdřív vřeští přišlápnutej plivník, pak vřeštíte vy protože se a) strašně leknete, b) leknete se ještě jednou, abyste nespadli ze štaflí, těsně za vámi začne vřeštět aplégr v hrůze, že jste z těch štaflí už spadli a v samém závěru vřeští opět chlupatej plivník: „Mňauuuuu, atentáááát, pomooooc“!

  Hlásím, že jsme všechny přežily ………. :O (whew) (talk)

  1. (chuckle) no, hlavně že jsi z těch štaflí nespadla. Nebylo bylo praktičtější vyslat do vyšších sfér oplégra ??

   1. Nebylo! Aplégr se vynachází ve stavu totální potřeštěnosti a zcela neuvěřitelně blbejch nápadů. Takže by nejen byla kočka vejpůl, ale aplégr by se zřítil se štaflemi a devítiramenným křišťálovým lustrem a přebírej to potom a hledej, co k čemu patří ….. 😀

   2. ne, nemejt lustr 😀 leda až by kočky odjely do lázní ( třeba v takových Poděbradech je v parku celkem dost ptáčků a myší , za týdenní pobyt s plnou penzí bys, Rputinko, stihla doma všechno ) 😀

  2. teda, já už bych určitě letěla a spřerážela se :O

   čím to, že ve rputím podání je i takováto historka tak srandovní, nevíte???? 😉 😛 😀

  3. Rputinko (inlove) , tomu říkám talent! (y) Ty uděláš rpuťovinu i z jinak otravného mytí lustru. (chuckle) :* (wave) 🙂

   1. Vave, to já ne, to plivník Sárinka! Asi viděla, že se tak strašně otravuju…. (chuckle)

 13. Příjemné nedělní přeju z Prahy. (h) Je tu zima a pošmourno, brekeke. 🙁
  Dede (inlove) , prosím Tě, vyřiď tatínkovi dodatečné blahopřání k svátků – jsem vembloud. (blush)

  Chudák Kazan a chudák vy! (hug) Ty hormóny jsou zapeklitá věc, i důstojnému panu Kazanovi podemlely nohy. (chuckle)

  1. Josefům dodatečně všecko nejlepší – tatínkovi od Dede, Panu Xerxovýmu a našemu milému JoVo (beer) (toivo) (d) (f)

 14. Dobré ráno všem a všechno nejlepší Josefům – u nás slaví taťka a Josef byl i děda. A tak naše děti měly dlouho dědu Pepu a dědánka Pepánka (inlove)
  Jinak hlásím, že ještě žiju, ale je to tak tak. Kazan je strašlivě toužící a vyje celé noci. Tedy abych mu nekřivdila, tak mezi druhou a půl šestou si obvykle dá pauzu… (whew) No, když jsem ho nezabila doteď, tak už to asi neudělám, ale proti jeho vyvádění je samotná háravka minimální problém 😛 Naštěstí, antikoncepční kalhoty od Bubu to stále jistí 😀

  1. I chudáku malej! A chudák Kazan! Doufejme, že to háravku brzo přejde, aby ses mohla vyspat. :O

   A gratulaci k Josefovi! (f)

   1. Ty.. ty… (bat) !! Víš, jak strašně doufám, že mu konečně za to obtěžování dá jednu za uši? Samotná háravka je na naší ospalé vsi s trochou snahy v pohodě, ale se šíleným milovníkem v domě je to peklo (devil) (tmi)

  2. Milá Dede, pevný nerf přeju (inlove) . A nezapomeň si průběžně dělat poznámky, ať o něco nepřijdeme (rofl) .

 15. Ahoj milí Zvířetníčci. V naší tundře na severu vylézá žblunce (sun) , tak to vypadá na pěknou neděli. Já ji budu mít služebněcestovní, vrátím se až za týden – mějte se tu hezky a nezlobte (nebo jen trošku) (wait) Nepřeji si totiž po návratu číst nějaké špatné zprávy (h)

 16. Hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví (f) , přeji vše nej nej A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Včera odpoledne jsme vytáhli švagrovku se švárou na hrad Hamrštejn. Opět jsme šli tam i zpátky po viaduktu s chybějícím zábradlím (jako vloni) – ale jinak procházka bez jediného kazu. Uvidíme, jak se tu bude vstávat dnes – jestli se ještě někam na chvilku vydáme.

  Venku šedivák, umrzlo, dost mráčků na nebi…

 17. Přeji všem krásnou neděli, u nás je ještě stále sobota.

  Byli jsme zase v divadle, celou cestu v autě puštěnou klimatizaci a při návratu ještě v sedm večer teploměr na bance ukazoval +28. Stále ještě spíme s otevřenými okny, ale pomalu to vypadá na klimatizaci i když my se jí snažíme odolávat co nejdéle.

  Máme tu krásně jasnou oblohu a měsíček jak mazaneček. Hověl si tam mezi větvemi sousedovic stromu, opravdu větší, než normálně a tak jsem se ho snažila vyfotit. Ale moc se mi to nedařilo, i když jsem se snažila zadržovat dech a mám ve foťáku stabilizátor, měsíc na fotkách byl dvojitý, trojitý, šišatý, okousaný – ale hezky kulaťoučký byl jen na třech fotkách, tak je posílám.

  http://marickac.rajce.idnes.cz/2011-03-19_uplnek/

  A ještě pro Janu z CA. Já si Zvířetník večer nechávám jako poslední, na co se ten den koukám. A tak, když někdy pak napíšu komentář, u počítače tím končím a jen velmi vyjímečně se sem ještě před spaním vrátím (když třeba čekáme odpověď na mail). Proto už nereaguji na tvůj případný dotaz, který píšeš později. Ano, magnetické korálky jsme koupili přes internet, jen je to už dost dávno a tak si nepamatuji kde. Ale jistě nebudeš mít problém je nejít, kdybys hledala. S úspěchem magnetů držím palce a posílám pohlazení kočičkám.

  A ještě opožděně letí přání Jováskovi, měla jsem si vzpomenout už včera. Jenže tatínkův bratr, který byl „Jožka“ už dávno nežije, stejně jako pár dalších Josefů v rodině. Teď už žádné neznám a tak na tento svátek zapomínám.

  1. Maričko, ta prostřední fotka je moc pěkná! Já na ten Měsíc hledím celý večer, střídavě z různých oken (výhled mám cca 300 stupňů), ale vyfotit ho nedokážu.

  2. Maričko, o tom teple to sem raději nepiš, dostáváš mě do deprese a stavu,kdy se přestávám vzteky kontrolovat…. 😉

   1. Hele nerouhej se! Až tady bude +28° tak budeme všichni nadávat, že je moc vedro!
    Já teda rozhodně.
    V zimě si přitopím, vezmu svetr navíc, ale ve vedru se z kůže nesvlíknu. Nenávidím ta krátká letní vedra ve srovnání s tím sajrajtem, co tu po většinu roku je.

    1. a to zas já nadávat nebudu!!! 😛 … při 28° ne, akorát možná že při 38° teda už i já :O

  1. Drahá Lásková (h) , děkuju Ti moc za odkazy na gorilky, orangutany a sloníky – jen díky Tobě mám přehled o tom, co se ve spřátelených komunitách děje. 🙂 (f)

   1. taky sleduju. Dík za rychlé zkratky.
    Přidám jeden liberecký odchov – orlusup bradatý. Na jednu stranu nefotogenické ne moc populární „kuře“ … na stranu druhou – vychované ne v líhni a dokrmené, ale plně vysezené vzornými rodiči. V létě pojede (jako již 13 orlosup z Liberce) na dlouhý výlet autem – cílem budou Alpy nebo Pyreneje a bude vypuštěn do volné přírody (inlove) . Mořští orlíci od nás zase jezdí k Mrtvému moři (nod)

 18. (inlove) Ještě jednou, moc a moc, děkuji všem gratulantům za popřáníčka
  a přeji dobrou noc. (inlove)

  =)) Jovo de Pepa. =))

  1. Já se také se zpožděním připojuji ke gratulantům (rose1)
   Vždycky koukám, jestli už vyšel Rozverníček a přijde mi divný, když někdy nevyjde. Ale chápu, že nejde být u počítače každý den. Prostě to ale patří k místnímu koloritu, jako Xerxové ranní mantra. A protože normálně na rozverníčky nereaguju (neumím vyprávět vtipy), tak aspoň dneska: Děkuji (rose1)

  2. Ještě honem také popřeju skoro v minutě dvanácté vše nejlepší k svátku (sun) (f) (d) (^) , za chvíli je další den!!!
   Tatínek i tchán byli Pepíčkové. (h) Dřív tak oblíbené jméno dnes u malých dětí skoro nenajdeme. Ale jeho doba jistě zase přijde! 🙂

 19. Moc pěkný článeček a čiší z něj radost ze splněného snu. Je důležité si umět plnit sny. A hlavně nějaké sny mít, aby bylo co plnit!
  Vždycky jsem chtěla zvíře. Dlouho jsem se nemohla rozhodnout, jestli kočku, nebo psa. Vlastně do dneška si tím nejsem uplně jistá, asi nejradši oba. U našich jsme měli kočku a vedle byl k dispozici psí kamarád. Několik let jsem chodila do jezdeckého oddílu.
  Dole se řešilo, proč někteří lidé nemají zvířata. Třeba u mě je těch důvodů několik a sčítá se to dost nepříjemně, spíš násobí. Za poslední roky jsem se docela často stěhovala a v některých těch bytech byla podmínka, že zvířata být nesmí. Případně byly pronajaté i se zařízením a už Rysík byl silný destruktivní živel. Vlastně pořád nevíme, co s námi bude za rok a navíc mám silné alergie a možná netušíte, ale těhotné nesmí skoro žádné léky. Pokud nejde o velký malér, tak ani antihistaminika, takže nemůžu se zvířaty experimentovat, když se nám stále rozrůstá rodina a já poměrně dlouhá období nemůžu použít žádnou záchranu.
  Tak aspoň chodíme zvířátka navštěvovat. Do zoo či k různým známým a příbuzným. Tuhle jsme byli v dvoukočičí domácnosti. Velkého psa si Rysík chodí hladit k pratetě. No a taky ho berem za Zvířetníky a jejich pejsky :). Jednou si pořídíme pejska a kočičku, ale před tím musíme nějak definitivně vyřešit bydlení. Moje alergie se snad poddají, už teď je to lepší, než před třeba šesti lety. MLP je výrazně psí, po kočce nijak netouží. Ale když přijdeme na návštěvu ke kočkám, tak ho většinou nějaká obsadí a on drbe a drbe a drbe … A pak je celej chlupatej.

   1. I když… jsou tam jistý nedostatky, třeba žádná měkkoučká muchlací podsada, samý škrábavý dráty… 😛
    (je po desátý, žejo?)

 20. Zrzínku, podle mě jsi prostě pořádný kus chlapa, jen by tě mohli lépe krmit. (inlove) A to říkám i přesto, že jsem spíše na černé kocoury.

  OT – Matyldo, a co takhle cane corso? To má jen 4obratlový špuntík, takže nemá čím shazovat ze stolu. Od kavalíra se rozezná hlavně podle toho, že ho není nutné pořád vyčesávat a že v případě přepadení bere útočník bránícího psa vážně. Jinak tam příliš velký rozdíl není. Navíc je možné argumentovat, že CC je vlastně malý pes (není nutné dodávat, že malý mezi mamutíky). 😉

  OT 2 – Dnes byl předán tátovi dárek k padesátinám. Musím říci, že se podařil až do poslední chvíle utajit a potahy do spartaka opravdu neočekával. (chuckle)

 21. Tři oříšky pro Popelku a Tři kožíšky pro Karolínu. Přání jsou splněna. (h) (wave) (cat) (cat) (cat) (wave)

 22. Milá Karolínko – máš doma trojku úžasných kočičích kluků, kteří se dokonale doplňují. Těžko říct, který je krásnější! Moje srdce patří hnědým mouráčkům (myslím, že TAK vypadá OPRAVDOVÁ kočka), tak hlasuji pro Richarda! Leč doma mám Zikmunda, šelmu ryšavou (krasavce nad krasavce) a proto je Zrzínek mým favoritem (a navíc ten krátký ocásek z něj dělá nefalšovaného Rysa ostrovida). Ale jemný Melíšek s úžasnou aurou kolem celého tělíčka je nepřehlédnutelný a za srdce chytající.

  Karolínko – moc ti ty hebké kožíšky přeju … kdo už jiný, než ty, si zaslouží být obklopen ladnou a milující krásou?! (h) (h) (h) – tři kočkouří srdíčka jen a jen pro tebe.

 23. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Jednoho dne zašel starší farmář k obvodnímu lékaři s prosbou, aby se příležitostně zastavil u nich ve vsi a prohlédl jeho ženu. „Jistě,“ povídá lékař, „je nemocná?“ „Nemocná zrovna asi není, pane doktore, ale v pořádku taky ne. Včera ráno vstala ve čtyři hodiny, podojila krávy, připravila mládencům snídani, vyprala jako každý týden špinavé prádlo, stloukla máslo, uklidila, uvařila oběd, pak celé odpoledne sklízela žito, připravila večeři a pak, někdy po desáté hodině večer, si začala stěžovat na únavu. Asi byste jí měl předepsat něco na povzbuzení…“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem přítomným klidný večer, hezké sny, pěkně se vyspinkejte
  a dejte si něco na povzbuzení. ~o)

  1. Ježišmarjááá – že ona po večerech už nechtěla plácat ty tihle ;( !!! Ty dnešní ženský už NIC nevydrží (chuckle) (chuckle) (chuckle) !

   A úplné OT, ale zrovna jsem si na něj vzpomněla a nevím, jestli si ho budu pamatovat, až to bude aktuální.

   Ona: „Naši mi zakázali se s tebou stýkat.“
   On: „No co se dá dělat, najdu si jinou.“

   Tak jsem si ho po sobě přečetla a zjistila jsem, že se skoro nesměju – to není ani vtip, to je snad ze života (chuckle) (chuckle) (chuckle) !

   1. Nemocenská po česku.
    Přijde kostra k doktorovi. Hmm, Hmm, říká doktor, to jdete teda brzo. (chuckle)

  2. Jo, jo, jo…dočkala jsem se, hurá. Čekala jsem na Rozverníček, abych mohla popřát k svátku Josefa…takže, milý JoVo, vinšuji vše nej nej. (f)

   1. Já omávala Babetku mávátkem, podělila strejdu bůčkem a holčičky Gourmetkou a jdu si nalejt zaslouženého panáka; tak jich hned naleju víc: na slůně, na Kijinku, na všechny marody – a v neposlední řadě na Pepíky, včetně mého dědy… a Jováska. 🙂

    (d) (^) (d) (party) (d) (handshake)

    1. Svého času jsem měla ověřeno, že každý člověk má nějakou tetu Věru a aspoň jednoho Pepu v širší rodině. 😉

   2. (party) (^) (d) Připojuji se ke gratulaci. Mě pro samé Josefy v rodině (oba dědové + několik dalších příbuzných) a zítřejší tátovu 50 úplně uteklo, že Jovo je také Josef. (blush)

  3. Blázen za sebou tahal kartáč na provázku a říkal mu Fifinko. I shodli se moudří mužové a ženy, že takhle to nejde, že ho musí léčit. Zavřeli ho do blázince a prý, že ho nepustí, dokud nepochopí, že kartáč je kartáč, ne Fifinka.
   Po čase blázen i na nejrafinovanější otázky ohledně kartáče odpovídal psychiatrovi správně. Psychiatr prohlásil, že je tedy v pořádku a může jít domů.
   Vyšel blázen z bran blázince, došel na roh ulice, ohlídl se, sáhl opatrně do kapsy, vyndal kartáč, přivázal k němu provázek, položil kartáč na zem, jemně zatáhl a praví: „Pojď, Fifinko, neboj, ten zlej pán už je pryč.“

   1. Táhne si takhle chovanec ústavu za sebou kartáč a zadumaně prochází chodbou. Ze dveří vyleze primář a laskavě se zeptá: „Proč za sebou taháte ten kartáč?“ Pacient odpoví: „Zkoušel jsem ho tlačit, ale ten provázek se krčí.“

    1. A ještě jeden:
     Chodbou ústavu prochází pacient s kartáčem na provázku. Potká ho primář a povídá: „To je ale krásný pejsek.“ Pacient se usměje, poděkuje a jde dál. Cestou si mumlá: „Panebože, kam jsem se to dostal. Ten co mně má uzdravit ani nerozezná kartáč od psa!“

  4. Milý JoVo, všecno nejnej k svátku, pozdě ale přece. (f) (h) (f)
   Otec byl taky Pepíček, bratr Jožínek a děda byl taky Josef. (wave)

 24. OT – nad Prahou je jasno a jestli chcete vědět, co znamená, když se řekne, že Měsíc svítí jako pohan, tak se mrkněte na nebe!

  1. měsíc je úžasnej (nod) Polovička právě zkoušel fotodokumentaci, ale prý mu to moc nejde… Je fakt, že světla z ulice i od sousedů ruší… leda tak vyhodit nějaký ten hlavní jistič (chuckle)

   Tady je jasno, i Orionek svítí

   1. Já zkoušela taky, ale ten měsíc strašně šajní 🙂 Jinak moc jasno není, hvězdy vidět nejsou. Zkusím počkat na ráno.

     1. A tohle mi zase připomíná můj výkres ze základky, když jsme probírali kosmické úspěchy našich sovětských bratří (rofl) Možná ho mám ještě schovanej 🙂

    1. Když chcete nafotit Měsíc opravdu velký, musíte si na to vzít dobrý teleobjektiv (když už ne rovnou dalekohled 😀 ) a fotit tak, aby ho bylo možno s něčím porovnávat. Což se povede při východu nebo při západu. Nebo jako tomu šikulovi s letadlem. Vycházející Měsíc a před ním třeba strom – ale ten strom i Měsíc musejí být vyfotografovány teleobjektivem. Já sama to nezkoušela, protože teleobjektiv nemám, ale jde to tak vyfotit. Totéž platí i pro fotky Slunce, ale to je o moc složitější, protože kontrast světla a tmy je mnohonásobně větší, musí se to upravovat filtry – to už je těžší věc. Hledám pořád jednu nádhernou fotku Slunce při západu v Africe, kde před ním procházejí žirafy a ne a ne ji najít.

    2. Takový podobný měsíc jsem viděla víc než před 10 lety.
     Byla jsem večer venku s naším pejskem a když jsme se obrátily (byla to holka ; ) na cestu domů,strašně jsem se lekla: proti nám (stály jsme na kopci a tak jsme se mu ocitly skoro tváří v tvář) vyplul neobvykle velký a ještě neobvykleji zbarvený měsíc. Protože měsíc a hvězdy vnímám spíš poeticky než fyzikálně, tak jsem z toho byla víc než zmatená…

  2. Já to říkám pořád, že Praha je protěžovaná!!! Kde je měsíc jak pecen?! když tady je tma jak v pr …, teda jak v Petrčanke!!! Se pak nedivte, že Vám děcka okolo Brna nemožú doit na méno! (rofl) (rofl) (rofl)

  3. My na ten mesic taky cekame, ma pry byt nejvetsi za poslednich 20 let. Uz vcera byl velikansky krasny soubezne se zapadem slunka. Ale nemela jsem fotak, prednosta ho mel s sebou na te studentske soutezi. Ale ted se nam zacina krapet zatahovat, tak nevim. Udajne moc pekne to ma byt v Charlestonu, tam bude vychazet primo nad Atlantikem.

   1. Ty jo, to jsem nevedela o mesici, budu koukat. Dnes je ples, taK vecer bude sance, i kdyz mesto co nikdy nespi stale sviti..

    1. Domi, udajne nejvetsi bude hned jeste za svetla – protoze bude strasne nizko. Za tmy uz to pry nebude ono. Predpokladam, ze v NYC nebo kde jsi, by to melo byt stejny. Yeah, big moon rising.

   2. HanoW – jakto, že nejsi v Čárltonu aj s foťákem?!! Nebo aspoň Chet?!! Nebo nekdo!!! Největší měsíc a eště nad mořem … kde to našinec uvidí? Pláču pláču sůl …

    1. No, zaobirala jsem se tou predstavou asi pred tydnem. Stejne chci nafotit krasny Charleston pro Zviretnik a zrovna zacinaji azalky… Ale furt jsme jeste nejaci chcipli. Jako dojet tam je pohoda – necele dve hodiny (kdyz ridim ja 🙂 , ale pak se satrat mestem co krok, to smrk, co dva kroky zakaslat by nebylo to ono. A krom toho jsme aplikovali protiblesi sprej v garazi a v loznici na zaklade vcerejsi domaci navstevy possum.

     Ale urco ten Charleston bude v novinach, tak poslu podkaz.

     1. Milá HanoW – jedině ten (ta – to) possum tě omlouvá (chuckle) !

      Stejnak se divím, že Chet je ještě mezi živými … jak mám zvířátka ráda (a possum, ačkoli to NENÍ kandidát na královnu krásy, se mi MOC líbil/a), tak bych návštěvu v ložnici neuvítala s otevřenou náručí! Na druhou stranu … já bych ji/jeho domů taky přinesla! Ach-Můj-Bože! (toto zvolání mně v amfilmech přivádí do vytřžení (chuckle) ) – zjistila jsem, že jsem schozofrenik 😉

      1. No vis, YGO, po 23 letech mne excentricke kousky meho manzela uz zas tak moc nevytoci. Velke toco („c“ s hackem) si nechavam na pripady, kdy by mohla nebo nastala trvala ujma…

 25. (inlove) (h) Moc a moc děkuji všem gratulantům za popřáníčka. (h) (inlove)

  =)) JoVo de Pepa. =))

 26. Tak mám takový nejasný dojem, že u Jovásků se dneska mohutně slaví (veselého Josefa přeji, milý JoVo), tak jsem si vzpomněla na na tento krátký rozverníček:

  Na Josefské zábavě
  On: „Je ta židle volná, slečno?“
  Ona: „Ano, židle taky!“

  A zároveň přeji hezký sváteční večer pro Jose od Dede – krásný svátek.

     1. Neboť Ostravaci pišú tótó:
      „Noc z pátku na sobotu byla opět relativně klidná, nejklidnější od úterní dramatické změny v chování Vishesh. Během ní mládě několikrát pilo z vemínka, zatímco ošetřovatelé Vishesh krmili. Momentální pohodu mezi slony potvrzuje i skutečnost, že jak Vishesh s mládětem, tak Suseela část noci ležely a spaly. Během dne se situace nijak zásadně nelišila od předchozího dne.

      Stav je sice nadějný, ale stále ještě není vyhráno…“

   1. Je vidět, že Richard je vůdce vzdělaný – jak si hezky přání k narozeninám přečetl, jenom doufám, že ho později i přetlumočil čerstvé plnoletkyni Kijivu

 27. Zrzínku, klučíčku šikovnej, krásně jsi to namňoukal …tak hezky, laskavě, s kocouřím pochopením pro své spolukocouřky i pro dvounožkyni Karolínu. Z celého tvého mňoukacího hlášení je znát, jak se máte rádi a je vám spolu hezky… (sun) 🙂 (h)

 28. Karolino, mas kocourky jako buky a krasne a barevne rozlisene. (inlove) Ja to mam ponekud monochromaticke, prevazne cerne. Vlastne vsechny kocky, co jsem kdy mela byly cerne. Ne, ze bych si je vybirala, proste se nachomejtly. Nekdy v noci kdyz na nejakeho kocoura narazim, tak se ptam a kterej ty jses?

  Ale POZOR! Vsimla jsem si na fotkach (moc pekne a navic kouzelne popisky), ze tam mas takovy ten maly derovany micek. Tak na tom jsem si loni v lete zlomila koleno. Stoupla jsem na to v noci nefunkcni nohou, neustala to a pristala na kuchynskych dlazdickach na kolene na zdrave noze. Davej si na to bacha – ja bych to asi vyhodila -nemusi mit kluci vsechno, ze ano. Zejmena, kdyz te zlobi ta operovana noha. A to ja mam v noci dost svetla v domecku, prave pro to, abych o neco nezakopla, a stejne jsem to prehlidla.

  1. Já vím Hani, že je nebezpečný, už jsem na něj taky několikrát šlápla! Bývá ale spíš uklizený mezi ostatními hračkami, to Ríša ho tuhle vytáhl.
   Já teď chodím jako tučňák. Když v noci musím, tak jdu s velmi silnou baterkou, kterou mám na posteli hned vedle polštáře. Jinak šoupu doma nohama. To hlavně kvůli Meldovi, který na černém koberci není moc vidět a když na něj omylem šlápnu, tváří se moc ukřivděně. Občas šoupu nohama ji v kanceláři k velkému pobavení všech zúčastněných!
   Dávám opravdu pozor.
   Teď momentálně mně nebolí jen ta noha, ale 2x vykloubené rameno mi dává taky pěkně zabrat.

 29. u nás už krásně (sun) slůní. Je chladno, ale zahrádka alespoň na chvilku volá… Vrátila jsem se k hotovému, schovali mi dobrý oběd i dortík…

 30. Zjistila jsem, že poslední roky nějak neznám žádného Josefa :O na rozdíl od dětství, to bylo Josefů fůra.
  Přidávám se tedy k přání místním Josefům, pěkně to oslavte. A tady už leze (sun)

  1. Taky se přidávám s přáním FŠEM Josefům, Pepům a Jováskům 🙂 (inlove) (sun) (^) (d) (rose1) (h) a vůbec fšecko nejlepčí (chuckle)

   1. Pripojuju se s pranim vsem Josefum. A Jovaskovi specialni dik za vecerni usmevy. (sun)

    A i jeden muj kocour je Pepa. 🙂

   2. Jj, všechno nejlepší! Všem Josefům, Pepínům, kocouru Pepovi (chuckle) a zejména JoVovi (sun)

 31. Karolíno, to je krása krásoucí. A fotky se povedly!! I s těma nohama, zase je tam měřítko 😉 A v plašení rozhodně nejsi sama, moje veterina a google by mohly vyprávět…

 32. Pepíčkové, Josífkové a zejména Jovásci (h) , přeju vám všechno nejlepší k svátku. (f) (music) (d) (dance) (*) (h) Doufám, že nám otevřete branku do jara (sun) , už ho všichni moc potřebujeme.

 33. Karolínko (inlove) , moc hezky jste to se Zrzínkem namňoukali. 🙂 Jsem moc ráda, že ses tehdy pro Melíška rozhodla a prolomila tak bariéru. Zrzínek byl evidentně láska na první pohled a Ríšu jsi v tom prostě nemohla nechat. 🙂 (h) Udělala jsi dobře a máš krásně vyváženou smečku. (cat) (cat) (cat)
  Všichni kocourci jsou krásní, ale ten Zrzínek, to je něco! Pan Kocour prví třídy. 🙂

  1. Jj, je to krásné trio, ale pana Z. Ti z celého srdce závidím. Mám pro zrzavé kocourky velikou slabost. (tmi) (h) (cat) (cat) (cat)

  2. Máš pravdu. 14.09.2009 byl zlomový den. Melíšek byl tak úžasné kotě, že jsem prostě neodolala, i když mi bylo jasné, kolik problémů to přinese. Když už jsem věděla, že to neprojde, tak jsem se rozhodla mu pořídit kamaráda. To už totiž bylo jedno, jestli bude 1 nebo 2. Zrzínek byl v té karanténní kleci a když mi hned na první návštěvě nabídl na vteřinku bříško k podrbání, z čehož byli v útulku všichni paf, tak jsem prostě nemohla jinak. Byl i v tom svém utrpení tak krásný, že mi bylo jasné, že jiného nechci. A že mu vše vynahradím, což se daří a už důvěřuje i lidem, které tolik nezná. No a Ríša si mně získal hlavně tou svou mazlivou ukecanou povahou. To je prostě plyšový kocourek, se kterým si může člověk dělat co chce, hlavně ho musí hladit, hladit, hladit. Taky si na lepší zvykl brzy, ale jsou všichni 3 vděční, zlatí, strašně hodní a nikdy nic neudělali s nábytkem, s věcmi, jsou čistotní a dělají mi radost. Zrzavé kocoury miluju odmala a Zrzínek se fakt povedl. (h)

   1. Všichni tři kluci se ti povedli. (h)
    A že jseš plašan? Lepší být plašan, než něco zanedbat.

  1. Tohle je krásnej příběh, Rputinko. Tu packu budu mít před očima, když mi bude blbě. Dík. (h)

  2. Jsem to videla na televizi. Na jednu stranu si jeden rika, ze proc se dojimat uprostred te apokalypsy nad vernym psem. Ale na druhou stranu, clovek se nekdy potrebuje upnout na neco pozitivniho. A na treti stranu ( 🙂 ), asi to dokazuje, proc mame psy radi.

   Absolutne nesrovnatelne, ale kdyz mne Chet v prosinci privezl ze spitalu (operace byla ve ctvrtek a domu mne privezl v sobotu po poledni), tak Jakey se dlouhou dobu ode mne nehnul. A kdyz mi sem chodil zdravotni bratr na rehabilitaci a sledovani krevniho tlaku a krve, tak Jakey stal nasupene vedle mne a s takovym vyrazem – ale panicko, kdyby byla potreba, tak ho vyzenu/zakousnu. Cmudlik jeden zlatej.

   1. Jedna moje známá si vzala z útulku boxerku.
    A jednoho dne bum-prásk, sklátil jí infarkt, přijela sanitka, paničku honem naložili a fofřili do špitálu. O boxerku se zatím starala kamarádka.
    No a jednou jdou takhle z prochajdy a u domu stojí sanitka. I rozlítila se čubinka převelice – takhle přece vypadaj a smrděj ty lumpové, co mi odvezli paničku!
    Vyškubla se z vodítka a skočila k volantu, odkud se nemínila hnout a strašně hrozila, že všechny sežere. Dopadlo to dobře, nakonec se jí podařilo odlákat a panička se zas vrátila.

    Ten příběh z odkazu dojímá hlavně tou zvířecí bezmocí při podobných katastrofách. V okamžiku, kdy síly sotva stačí na záchranu lidí, si zvířat nikdo moc nevšímá. Ale i tou samozřejmou obětavostí, že kamarád se přece neopouští. A je úplně jedno, je-li to pes nebo člověk.
    Jsme jedné krve ty i já!

    1. Přesně.
     A zvlášť když člověka jeho pes takhle zachránil. (Jako Penny mě. Třískla jsem sebou v koupelně, šikovně se praštila do hlavy a začala téct – a Penny olizovala a budila, dokud jsem zas nedejchala sama. (h) )
     Ten kousek s tou boxerkou je taky zlatej!
     Taky mi vždycky přijde nejsmutnější, že lidi při nějaký katastrofě zvířata nechávaj – a ony nás ne.

     1. Mám v Emerice bejvalou půlšvagrovou 🙂
      Její otec bydlel někde u N.O., když přišla Katrina. Měl se evakuovat, ale zakázali lidem brát zvířata a on měl svého vlčáka moc rád. Tak neodjel.
      Zalezli s vlčákem do koupelny, nad vanu postavil stůl a zalezli pod něj – přežili. Jen pak prý vyprávěl, že když proletěla oknem metrová tříska a zabodla se do protějších dveří, tak už měl opravdu nahnáno. A celá rodina šílela …:)

     2. Podobne mne zachranoval Jakey neco vic jak pred rokem. Taky jsem mela letecky den ve sprse a n emohla jsem vstat, tak jsem mocnym hlasem volala Cheta, ktery ovsem cosi prerovnaval v aute. A Jakey behal od sprchy ke kuchynskym dverim, tam dost hystericky stekal smerem ven, pak zas zabehnul ke mne zkontrolovat a tak furt dokolecka, az Chetovi prislo divne, proc ten pes tak divne steka (Jakey je pes celkem tichy) a tak zasel dovnitr a Jakey ho dovedl ke sprse. Ma to zajimavou dohru. Moooc jsme Jakeyho chvalili jaky je sikulka a hodny a on si to pamatuje, protoze od te doby, kdyz kdekoliv v baraku zavolam „Chet“, tak Jaky uz padi, posadi se pred nej a mocne steka.

 34. Krásné majestátní kocoury máš, Karolíno. Polárka proti nim vypadá jako nohatá egyptská kočka s malou hlavou. Pořád je to taková užvaněná dorostenka 🙂
  U žabek přestalo pršet, ale hezky není. Polárce včera večer zmoknul kožich a kolem utírání osuškou měla spoustu připomínek, i když drápky nevytáhla, ale dneska ven jenom nakoukla a vyhodnotila počasí jako nespolehlivé, tak se hned vrátila domů…

 35. Hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví (třeba moje polovička, taky JoVo…) , přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Moc Karolíně přeju, aby se z kočičího tria stalo trio cestovatelské, a aby „horská“ sezóna proběhla bez potíží (nod)

  Oproti varování rosniček nám sníh nenapadl (včerejší poprašek stihnul odtát) , ani nemrzne. Jdu do školy (nod)

   1. dogy mívají hodně početné vrhy. 17 je opravdu extrém, ale 14 se „vyloupne“ i v českém chovu snad každý rok. Nezávidím majitelce starosti s péčí – krmit takovou dávku mimin je fuška, navíc byla mimina maličká (asi neměli porodní váhu 800 g jako Kosatice…) a sehnat 17 zodpovědných páníků… je to krása, ale je to fuška…

  1. Přidávám se, milí Jozífci, Pepíci, Ozéfci, vážení Jozefové, Pepíčci a pod., ale i všichni ostatní, co něco slaví, přeji vám hodně štěstí, zdraví, zdraví, zdraví a pohody.
   APOD dodal nádhernou fotečku, takže tumáte:
   http://www.astro.cz/apod/ap110319.html
   A pro Karolinu, trojka je nádherná a fotky se mi moc líbí.
   (y) (f) (y)

   1. A ještě něco, kdyby někde bylo náhodou bez mraků, můžete, lidičky, snadno pozorovat Merkura, planetu, která zrovna v posledních dnech získala svou první umělou družici.
    http://www.astro.cz/apod/ap110318.html
    A pokud ji uvidíte, jste na tom líp, než slavný astronom Kepler. Ten měl špatné oči a k stáru si v dopise postěžoval, že Merkura nikdy neviděl, i když zpracovával výsledky pozorování Tychona Braheho (to se blbě skloňuje 🙂 ).
    Na základě těch výpočtů odvodil své slavné tři Keplerovy zákony. Ale Merkura prý nikdy neviděl…

  1. Jo, baštěj jak bezdomovci. Nejžravější je Ríša – konzervičky, masíčko………. Vždycky tu misku první vyluxuje a pak dojídá po ostatních. Melíšek je velice decentní, poněkud mlsný a jí velmi vybíravě. Nejraději by stoloval hodinu, jenže to mu Ríša nedopřeje. „Zbodni to nebo máš po hehe!“ Zrzínek konzervičky moc nemusí, jen určité druhy, zato v granulích má ten čumáček zanořený pořád.

   1. Karolíno, bacha na „kalhotky“! Už jsou kočkouři docela vypasený. pokud se to přežene, začnou se jim dělat tukové „kalhotky“, které samozřejmě omezují funkci vnitřních orgánů a v neposlední řadě i srdce. Já bych jim ty granule asi volně nenechávala.

    1. Rputi,
     moje holky taky mají misku s granulema pořád k dispozici,kdybych náhodou nepřišla domů nebo až druhej den….nebo aby neměly hlad…vezmou si jen když hladují,denně mají každá 1 konzervičku po 80g nebo kapsičku a pak jen ty granule, vyjímečně jim večer ještě jednu kapsu nebo konzervičku dám, ale dohromady…Zrzínek je jen moc huňatej,tlustej není a Richard po vyčesání,vypadal jak žebřiňák a Melda OTP taky nemá….ona to Karolína nepřehání,neboj…. 😉

     1. To je dobře! Já z toho mám vichr, neb naše babička takhle sprovodila ze světa vlastního kocoura.
      Ono je to zajímavé – zřejmě v tom dost hraje roli psychika. Její kocouři žili zároveň s těmi našimi v jednom bytě, společně se krmili, ale ti její byli vždycky jak přežranej válec a ti naši normální …. :O

    2. Já vím, že by problémy při obezitě mohly nastat a nechci jim rozhodně ublížit. Ale Sharka má pravdu – Ríša ať žere jak žere, je pořád hubeňourek, ten pupík má vyšpulený, ale je štíhlý a určitě ne tlustý. Granulky ostatně skoro nežere, jednak nebyl zvyklý a také má problémy se zoubky. Melíšek se strašně hlídá, takže sní třeba jen půl své porce (1 porce = třetina 100 gr. kapsičky ráno ke snídani, pak mají tyčinky a večer každý konzervičku 75 gr.) a nechá si na pak, jenže Ríša je popelnice. A Melda taky moc granulky nemusí. Zrzínek vypadá mohutně a taky je. Ale není to tloušťkou. On je takový kompaktní, krátké tlapky, mohutné tělo i hlava. A krom toho má strašně hutnou a dlouhou srst, takže vypadá obtloustle. Ten zase těm konzervičkám moc nedá a spíš jde do granulí. Ty mají mixované – na srst a kůži a odlehčené pro kastrované kočky, žijící v bytě. Mlskama šetřím, ale občas nějaký taky dostanou.

   2. Byla jsem nakupovat krmeníčko a od vedle stojící, nakupující dvojice ,se pán nad plným košíkem krmeníčka ptal své partnerky to je pro naše kočky? Nepřijede nějaký zájezd?

    1. (rofl)
     jo, to znám, mě se taky řidič od přepravky, co mi vozí ZOOHIT, ptává, jestli to krmení prodávám…jenže mě jde jednou krmení pro holky, jindy silikát, teď takovej mišmaš se vším… (chuckle)

     PS: kačenka se sama od sebe naučila otevírat zavřený dveře, takže kromě vchodových, který zamykám ze zvyku od dob,co jsme se sem nastěhovali s Šarikem, ještě budu zamykat i dveře do ložnice, což je jediná místnost,kam sice kočky můžou, ale jen když jdeme spát, přes den ne..no a Káča tam prostě chceeeee..tak má utrum, jdou zamknout…( otočená klika nezabrala, stačil jí na to den (headbang) )

 36. malé OT: včera jsem odčervovala. Koupila jsem u veta takovou pastu v inijekci s dávkováním, tak všechny dostaly a Pidikočka chtěla přidat. kdo mát ekočky nepolykací prášky i pastu, tak už existuje přípravek na škrkavky a červíky, stejnej jako na klíšťata – stačí kapka za krk. cena u nás 160 kaček za kapku. Ta pasta na 20kg kočky (chuckle) vyšla na necelé 3 stovky.
  Noc byla plná vášní.Kačenka se po 4 hodinách podání pasty zesrala jak amina, Noriska se 2 x poblila, Pitina nic, asi nemá červíky a Pidikočka taky nic a pořád chodí k lednici,kde ta pasta je a žebrá – sadomasochistka!

 37. Karolino,po precteni zprav o Japonsku,Lybii a jinych aktualnich zprav z celeho sveta,je toto opravdu pohlazeni na dusi.Bude se mi lip usinat.Posilam podrbani kocicim chlapeckum.

 38. Zrzí, krásně jsi to mamce namňoukal a ty fotky jsou úžasný,vůbec na nich není znát,že mamku moc bolí ta její mockrát operovaná noha. Jako trojak jste excelentní…skvěle ladíte u sebe a vyzařuje z Vás takovej kocouří sexepíl. mamka se má, že jste s ní.
  Tak posílám podrbkání,pomuchlání a moje holky (cat) mňoukají na pozdrav. (hug) (h)
  A mamince foukám na bolístku! (rose1)

 39. Velice zdravím kocouří veličenstva pana starostu , Jantárka a Richarda III. Už se na ně těším dnes jsem neměla čas (vlastně včera) (cat) (wave) (cat) (inlove) (cat) (wait)

 40. Karolino, lide, kteri nesnesou zvirata jsou proste divni a za tim si stojim! Jinak jsem tvor tolerantni a chapu, ze nekdo nemuze mit zvire u sebe, ale ty hlasky, ze zvire nepatri do bytu, domu, postele, ze smrdi, ma chlupy ….at se jdou bodnout. A moje zkusenost opravdu potvrzuje, ze kdo ma rad zvirata, ma rad lidi aje vcelku dobry clovek. Jednou mi jedna navsteva rozhorcene rekla, ze kocka spi na rucniku a ona, ze se stiti ( mohla se utrit jinym rucnikem), protoze kocka ma chlupy!! Ze mne vyletelo, ale lide maji taky chlupy..no, zustala trochu paf, ale je to tak, ne? Kocky ( ale i jina zviratka) prinaseji svemu cloveku radost, klid a pohodu. A to je vic nez dost. A jsou to uzasne, tajemne a laskyplne bytosti. Chudaci ti, co to nevedi, o co vsechno prichazeji. Mozna je muzeme spis politovat.
  Zrzinek je uzasny, jak ma vztyceny dojemne ten pahylek a dva zbyli fesaci taky. Preju vam dlouhe a krasne souziti, jsou to stastni kocourci ( a ty stastny dvounozec (h) . Jo a fotky jsou super (clap)

  1. Domi, možná bys mohla trochu zmírnit. Existují i lidé, kteří prostě nechtějí – z mnoha různých důvodů – žít se zvířaty. Cestují (a nechtějí své cesty podřizovat komukoliv), nechtějí svůj byt přizpůsobovat životnímu stylu zvířecích miláčků. A je to jen jejich volba. Prostě žijí jinak.

   1. Víš RenatoE, jenže tihle lidi řeknou,že zvíře nechtějí právě z těch důvodů,že se nechtějí podřizovat nebo že cestují,mají alergii…ale nebudou vykládat, že kočka smrdí a pes taky a andulka řve a dělá bordel atd….. (think)

   2. Renáto máš naprostou pravdu – je spousta důvodů, proč zvíře doma nechtít. Svazuje a člověk je závislý, musí se chtěj nechtěj přizpůsobit jemu a ne sám sobě… to je ta logická stránka věci. Na druhé straně já mám hodně práce, jsem hodně na cestách, mám povinosti na horách, takže s nimi budu muset cestovat, ale stojí mi to za to. To je ta nelogická stránka věci. Je mi s nimi dobře a pozorovat je, jak si hrají, je lepší než tv. Cítit ty heboučké kožíšky při hlazení a mít radost z toho, že mně někdo potřebuje, ale také mi za to něco dává zpátky je prostě úžasné. Takže si zkrátka hlídání v době nepřítomnosti zařídím. Odmítám ale argument, že ten kocour smrdí, je špinavý, všechno zničí…… Kdo to nepoznal, nemůže takhle okamžitě vše odsoudit. Teď vím, že mi strašně dlouho ti živočeníškové chyběli!

  2. Mila Domi,kdyby jsi znala moje nazory na zviratka tak cca 3 roku zpet…….No,radsi je nebudu sirit.Dneska je mi lito,proc jsem se nechala ochuzovat tolik let o neco tak uzasneho.Kdyz k nam prisla nejakym velkym omylem Prskavka,puvodne planovana jako ciste venkovni kocka,potom jsem usoudila,ze venku je v listopadu v Californii zima,tak dostala pristup do kuchyne a obyvaku a to musela byt bobek maly jeste zavirana na zachod,kdyz jsem odchazela.Dale si pak vzpominam na spoustu prikazu a zakazu,ktere vymyslel muj manzel a ktery je vsechny dusledne jako prvni porusil.Treba takovy,ze kocka v posteli…..ani omylem.Pak to vypadalo asi takhe“Pojd Prskavko ,uz je cas spinkat.Jdem do postylky“.Kdyz byla na kastraci,tak nemohla vyskocit na postel.Tak manzel spal s ni vede postele na zemi a cekal az usne,aby ji mohl do postele prestehovat.Ja jsem zase prestala po praci trajdat na kafe k oceanu,protoze Prskavka prece nemuze byt doma tak dlouho sama.A kdyz jsme jeli do Colorada nebo do Utahu na lyze,tak ta mela v aute takovy komfort,ze se nam o tom ani nezdalo.Obvykle setrime kde se da.Platit parkoviste,kdyz vylozene nemusim mi pripada rozhazovani penez.Rikam si,ze mam nohy a muzu dojit.Ale s Prskavkou to je jina.To jsme parkovali na VIP,protoze tam cely den svitilo slunicko a mala cerna mura si vyhrivala kozich zatim co my jsme lyzovaly.To je tak,kdyz se z rodiny naprosto nezvireci stane rodina milovniku zvirat.A to radeji nevykladam o tom,jak jsme v Yosemite vytahovali z ohne mravence,kteri vylezli z kury stromu.Toz asi tak 🙂

   1. Jéé, Jani, ty jsi jako Jiřík v Zlatovlásce . Zachránit mravence, to je moc pěkné,to jsi mně moc potěšila, dík. (h) (wave)

  3. Domi, ti lidé se prostě bojí, kočka (a kterékoli jiné zvíře) je pro ně Ufoun, který by je mohl sežrat. Některé to přejde a někteří jsou navíc hysterky, nejisté a ustrašené a tak vřeští, i když je chlup jen na ručníku 😉

   1. A někteří toho třeba mají na starosti tolik, že na další starost o zvíře (a neříkejte, že starost a péči nevyžadují) prostě není kapacita. Jsou i tací.

    1. Musím se připojit k Batýskovi a Renátě – je hodně lidí, kteří mají rádi zvířata, přesto je ale nemají doma, z nejrůznějších důvodů. U někoho se to časem změní – třeba Jana je zvířecí poměrně krátce, nebo i Karolínka, jiní zvíře doma mít nikdy nebudou. Třeba právě proto, že je mají tak rádi.
     Být bezzvířecí, to není nic špatného. Dokonce ani když někdo zvířata nemusí a nemá k nim vztah, není nic špatného. Prostě mu to není dáno, ale vůbec nic to něříká o tom, jaký je to člověk.
     Špatné je, když někdo zvířatům ubližuje.

     1. Souhlasim, asi jsem vyznela prikre, samozrejme jsou lide, kteri nemohou mit zvirata anebo nechteji. Vubec je neodsuzuju ajiste jsou uplne v pohode. Co mi vadi, je to poucovani, jak je zvire doma skodlive nebo nehygienicke…… a ze o neco prichazeji, to si myslim, ze ano (vid Jano?) , Ja taky nemam psa, protoze vim, ze bych se mu nemohla pri sve praci a deni rutine venovat ( a aby mi ho vencil nekdo cizi, jak je tady zvykem, tzv. vencic, to asi neee) a coz teprva oslika, ktereho si tak preju!!! Toho taky nemuzu ;( tak to jisti kockouni moji zlati. (h)

      1. Ano, Domi (inlove) , výmluvy na to, že zvíře v bytě je nehygienické, taky nemám ráda. Na druhou stranu zas lidi mají různé fóbie a někomu to opravdu může dělat potíže. Prostě jsme každý jiný a vždycky dobře, když se dokážeme vzájemně respektovat. 🙂

     2. Taky nejsme psí a kočičí dlouho, my jsme měli jen klecové tvory…
      Ale dneska jsme jeli autem po Brně a na ulici právě starší manželé vedli štěně něčeho černého na vyšších nožkách. Štěníkovi se zrovna zamotaly zadní nohy. Mušketýr si toho všiml a komentoval to, že se štěníkovi pletou nožky. Ehm, před třemi lety by si nevšiml ani toho, že tam někdo vede psa, natož toho, že je to štěně a motají se mu nožky. My jsme potenciálně zvířecí asi prostě byli. Ale každý není.

      1. Anebo to nevi!!! 🙂 Ne, uz nebudu provokovat, urcite kazdy neni zvireci a to je treba respektovat. U nas MLP odolaval (chlapec z domku na malem meste, kde se chovaji zvirata pripadne jen na jidlo nebo vejce), nez si ho nasla nasi prvni kocicka Cicmunda ( ja jsem s kockama vyrustala diky mame, ktera se cas od casu zjevovala doma s nalezenci, utulky snad za komousu ani nebyly). No, nez prisel kozisek bylo u nasich kluku vsechno, od krecku po hady a ruzne stonozky…, had a rybicky zustali..deti opravdu neco ziveho potrebuji, pokud jim to zdravi dovoli.
       Ja jsem reagovala, jak jsem reagovala taky trochu proto, ze se mi zdalo, jakoby se Karolina omlouvala, ze ma ty kocourky, presvedcovala, ze nesmrdi, ze je doma cisto, vse ok..nevim, takovy podprahovy pocit, chtela jsem ji ujistit, ze je to uplne ok. Ale to byl jen dojem, asi uz trochu blbnu, sorry.

       1. Domi, jsem přesvědčená, že Karolíniny argumenty ve prospěch koček, které na tebe působily téměř jako omlouvání, jsou určené v podstatě někomu jinému – Karolína si hodně dlouho nemohla sen o kočce splnit kvůli ne-smyslným, spíše zástupným námitkám právě toho někoho jiného… Takový je můj dojem. Jsem moc ráda, že si Karolína může kocání společnost dopřát – je to vynikající antistres.

 41. Karolíno, to je skvělé, že už jsi ovládla zeleninu 🙂 Báječné fotky! A oceňuju, že máš různobarevné kočičáky, dokonce i já vím, který je který (clap)

 42. Milý Zrzínku, hoc hezky jsi nám přibliížíl svoje „doma“a jsem moc ráda, že děláte všichni tři vaši mamce radost. (inlove)

  Karolíno myslím, že už mám letité zkušenosti s kočkami, ale přesto mně vždy zatrne, když vidím, že některá naše kočka se chová „divně“. Kdo s nimi nežije, asi by nic nepoznal, ale my „spolubydlící“ je už máme tak do detailů okoukané, že jakoukoli změnu v chování okamžitě poznáme. Hlavně Dixie jeden čas měla několikrát horečku a to pak seděla venku, tak jinak nahrbená a schoulená, nic jí nebavilo a nechtěla jíst. Když se uzdravila a vrátila se do normálu, mohla jsem jí radostí umuchlat. Takže tě ujišťuji, že ta tvoje starost nezmizí, ale naučíš se být klidnější a odhadneš, zda stačí vyčkat 24 hodin, nebo klusat k vetovi.

  Máš nádherné a zdravé kocourky, kteří se nemohli dostat k lepší paničce. Na fotkách krásně vinikne Ríšova kresba na kožíšku, Zrzínkovi jeho mini ocásek sekne a Melda je čertík s uhlíky v očích. Oceňuji vtipné popisky u všech fotek, mně by asi brzy došla inspirace. 😉

  U nás dneska teplota vylezla až na +30, ještě ve 4 odpoledne bylo +28, takže už se oteplují i noce. Dneska jsem zatáhla páčku krbového komína, aby byl přípraven na návrat rorýsů, který je každoročně kolem Velikonoc.

  Přeji všem hezký víkend

  1. Maricko,ono je to asi vsude stene.Ja vzdycky,kdyz vidim,ze neco nejde jako kazdy jiny den,lehce hodne znervoznim a zacnu vymyslet katastroficke scenare.Vrham se na internet a hledam a hledam.Obycejne se kazdy kozich do 24 hod vzpamatuje a vsechno se vraci do normalu.To ja jen hystercim a rikam si „a co kdyz ne,co kdyz je opravdu vazne nemocna.“
   Jeste,ze si ty kocky neumi klepat na celo.
   U nas se jaro nejak opozduje.Stromy sice zacinaji zelenet,ale jde to vsechno nejak pomaleji.
   Svagrova mi jako darek posila magnet ve tvaru srdicka a magnetickou tycinku.Tak jsem zvedava a musim si o tom neco nastudovat.Ty magneticke koralky pro kocicku jsi nasla na internetu?Asi to taky zkusim.Dik za tip.Preji dobrou noc a zaroven pekne rano.

   1. No, já jsem tu profláknutá jako „plašan“. Pořád mám strachy a pořád něco konzultuju. Pořád je pozoruju! Pravda, už trochu méně ale stejně jsem nesvá když mám nějaké podezření……. Jo, knížky jsou knížky, ale z těch se dá něco načíst a praxe je praxe!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN