Z ARCHIVU: S paničkou na stopě

Tak tohle vám musím vyprávět sám – na paničku bych se radši nespoléhal. Ona by vám to určitě vysvětlovala a vysvětlovala… a přitom to bylo tak jednoduché.

Že bude ten den nějaká psina, jsme s Daníkem pochopili brzo. Když jsme popoháněli paničku při snídani, tak nás s pusou plnou ovesných vloček škádlila: jen počkejte, pojedeme autíčkem, autíčkem… Málem si prozpěvovala, a tak jsme se pilně ometali kolem, aby se někde nezačetla a nezapomněla, co vlastně chce dělat. Ona už je taková. Ale tentokrát nezapomněla a hned po snídani nám dala místo obojků postroje, takže bylo jasné, že vyrážíme do lesa.

Potom začala strojit sebe. Té to trvalo! To bylo pořád zkoušení, jedna mikina, jiná mikina, jedna její bunda, druhá bunda, ale pořád jí to nebylo správné. Jednou je to prý teplé, podruhé promokavé, po třetí pánečkovo… Ta s tím nadělá! My už jsme jí kolikrát říkali, pořiď si kožich, ten se nikdy neonosí, ale kdepak ona, musí bejt furt nahatá a tak si potom stěžuje, že nemá co na sebe. 

Nakonec sebrala větrovku Markovi a když jsme si mysleli, že snad už konečně jdeme, tak začala hledat boty. Významně jsme s Daníkem zírali na její zimní boty, vždyť je měla, u všech chlupatých psů, pod nosem! Ale ne! Stejně, jako si prostě nevzala normální zimní bundu, nevzala si ani ty normální boty, a místo nich se hrabala v přístěnku až vytáhla nějaké jiné. To už jsme se pořádně motali kolem a Daník začal působivě kňučet.

Když ovšem vylovila s botama ještě i lyže, měl jsem chuť začít výt. Na co lyže??? Buď se chodí s náma, nebo na lyže – copak to nechápe? Asi jsme zanedbali výchovu. Pochopila, co se jí snažíme vysvětlit, a tak vysvětlovala sama. Že prý je tam už tolik sněhu, že pěšky se chodit nedá, a tak dnes budeme my běhat a ona bude jezdit. Ha! To chci vidět!

A viděl jsem. Nejeli jsme tentokrát k jezeru, ale jinam – do Vestmarky. Sněhu bylo všude plno, panička se ke konci ploužila s autem tak pomalu, že jsem si říkal, že mu taky asi obuje lyže, nebo tam nikdy nedojedeme. Ale dojeli jsme. Na parkovišti jsme byli sami, takže nás panička neprudila s nějakými příkazy a my se mohli do syta vy… no víte co, taky vyválet ve sněhu a připravit se na tu švandu. Panička si vzala pás, omotala se vodítkama, nazula si běžky, vzala hůlky, zamkla auto a vyrazili jsme.

Tady ve Vestmarce je to hodně odlehlé, hlavně ráno v pracovní dny tu jsou jen ty kopce, skály, lesy a zvířata. To nám vyhovuje a paničce taky. Lyžařská stopa vedla přímo od parkoviště, pozvolně pořád do kopce. Mezi válením se ve sněhu a čucháním jsme s Daníkem paničku ostře sledovali – jak jí to jde a jestli po nás bude něco chtít. No byla rychlejší než obvykle, nebořila se, jen nám připadalo, že si občas není jistá, kolik má vlastně nohou.

Za chvíli už jsme byli na odbočce k běžeckému okruhu. Tam to začalo to být napínavé, jelikož pro začátek je třeba seběhnout prudký kopeček, pěkně do zatáčky. Na nohách je to snadné, na lyžích potom psina. Aspoň v podání naší paničky. Její styl je… no řekněme zábavný. Řítí se z kopečka, v očích smrt a pořád vykřikuje.

Běželi jsme těsně vedle ní a moc jsme neposlouchali – ona rychle jezdící panička je unikát, který je třeba si užít. Takže vůbec nechápu, proč nám nakonec pod kopcem tak lála. Prý jsme zatracení pitomci a máme uhnout! Prý řvala uhněte, a my jsme neuhnuli! To teda od ní fakt nebylo spravedlivé, takhle nám nadávat. My jsme mysleli, že si prostě výská radostí! Však jsem na ni taky štěkal!

Potom byl chvilku klid. Cesta vedla rovně, jen sem tam maličko do kopečka a pak zase maličko z kopečka. Panička se uklidnila a vesele si svištěla. To my jsme tak nadšení nebyli, protože stačilo se někde začuchat a zdvihnout nohu, a už jsme viděli jen její záda a abychom už honem běželi. Tak jsem aspoň běhal těsně za ní a šlapal jí na lyže – taky dobrá zábava!

K našemu milému překvapení jsme nebyli v celém lese sami – za zatáčkou se ve stopě objevila jiná paní na lyžích, a za ní běžela úžasná mrňavá fenečka. Měla kudrnaté dlouhé uši a byla doslova k sežrání. No její panička si to asi myslela taky, ale nějak to dobře nepochopila, protože začala volat na tu naši a chytala fenku do náruče. Sice jsme se k ní rozběhli, ale panička pánovitě zapískala, tak jsme se rozhodli vrátit.

O žádnou legraci jsme ale nepřišli. Byli jsme zvědaví, jak nás panička bude chytat a uvazovat, když má ty lyže a ruce plné hůlek. Lidi, to byla psina! Co všechno jí v tu chvíli stačilo spadnout! A jak hezky nadávala! Ale zase nebyla spravedlivá, protože jsme byli od ní jen tak daleko, aby nás nemohla chytit – rozhodně jsme neutíkali, tak co.

Nakonec nás uvázala, tamta paní pustila tu feňuli a minuli jsme se. Bóže, to bylo cirátů pro jedno čuchnutí! Jenže panička dostala nový nápad. Že prý ji budeme táhnout. Daník trouba poslechl, opřel se do postroje a klusal stopou jako nějaký pitomý saňový pes. To já jsem se tedy takhle předvádět nehodlal. Nakonec mám bolavou nohu – neměla by vlastně táhnout panička mě??

Prý hou a jdi a utíkej… tak jsem teda běžel. Ale já věděl jak na to. Víte, co se stane, když běžíte uvázaní na dlouhém vodítku, vedoucím k paniččině pásu, místo před ní běžíte hezky po jejím boku? Ne? Tak já vám to povím – stačí pár metrů a vodítko se začne paničce namotávat na hůlku. Stačí jedna dvě otáčky a nevěřili byste, jaký z toho vznikne zamotanec! Smál jsem se, až mi jazyk plandal do sněhu!

Panička nás tedy zase pustila na volno a nějakou dobu jsme běželi v klidu. Pravda, z kopečka panička vždycky ujížděla s křikem, ale já jsem jí do toho štěkal, takže nám to hezky ladilo. Musím uznat Daníkovi, že se vůbec nebojí lyží ani hůlek a umí paničce skvěle křižovat dráhu. Někdy mu šlo málem o tlapky! No jo, je nadanej.

Nakonec jsme zase přijeli k tomu kopci, kde okruh ústí zpět na cestu k parkovišti. Panička zavrčela, že do toho kopce sama nepoleze a zavelela „vodítko“. Tak jsme se nechali uvázat a tentokrát jsem se zapojil i já a do kopce jsme jí pomohli. Stejně to byla legrace, protože aby nás motivovala, tak pořád vykřikovala: „Pejsci, autíčko! Mistička!“ Ještěže jí tu nikdo nerozumí, vždyť jinak by to byla ostuda. Mezinárodní!

Potom to bylo chvilku jen maličko z kopce, takže Daník běžel jako saňovej, panička se vezla a libovala si. Já jsem jí zkusil zamotat hůlky, ale nepovedlo se mi to. Už jsem si myslel, že tak dojedeme až k autu, ale nakonec měl Daník geniální nápad. Z plného běhu sebou plácnul na zem, aby si vykousal led ze zadní tlapky. Víte, jak vypadá panička jedoucí na lyžích, když ji zprudka najednou zastavíte? Tak si to zkuste představit!

Výsledek byl ovšem zřetelně pozitivní – panička si mumlala nevlídná slova, ale definitivně nás pustila a omotala se zase vodítkama. Bylo jasné, že k autu už doběhneme volně, a tak jsem si myslel, že je pro dnešek po legraci. Ale kdepak.

Panička se namlsala jízdy v upravené stopě, takže nás vyhnala z cesty a lehkomyslně se rozjela z kopce dolů. Musím říct, že jí to svištělo pěkně – málem jsme jí nestačili! Hnali jsme se za ní a já jsem se ji snažil jako chytit za lýtko, to je taková naše soukromá legrace. A trochu jsem štěkal. Možná v tom to bylo… nebo to bylo tím, jak panička vykvikla??

On se totiž proti nám, v té samé stopě, objevil nějaký starší pán. Jeden by čekal, že uhne, když se na něj řítí naše panička, ale on byl odvážnej – nebo tak koste… konsternovanej? Zůstal stát a nevěřícně zíral. Tentokrát panička vykvíkla doopravdy a mně bylo jasné proč. Nebyla si jistá, jestli v té rychlosti vyskočí ze stopy a toho chlapa mine, nebo jestli při té příležitosti sletí a chlapa smete jako lavina. Jó naše panička, ta umí jednoho smést! Chtěli jsme ji s Daníkem podpořit, a tak jsme ještě zrychlili, abychom se dostali těsně za ni. Když nás totiž vidí zblízka, uskakuje mnohem čileji!

Juch, to byla krásná akce! Panička nakonec vykřikla, uhnula, na jedné noze to vybalancovala! Chlap zíral dost vyděšeně – oni Norové si jaksi neumějí představit, že by někdo mohl mít na lyžích nějaký problém (no jo, neznal naši paničku), a tak si asi myslel, že ona je vyděšená z nás! Ještě když se paničce podařilo zastavit, tak tam stál, otočený k nám a koukal. My jsme taky koukali a smáli jsme se po psím a panička říkala, že jsme bestie šeredný, ale to nemůžete tak brát, to ona říká pořád.

K autu jsme už dojeli úplně spořádaně a nakonec se ukázalo, že s lyžema to venku není tak špatné. Sice se jeden naběhá, ale té legrace co se užije!

Tak se mějte všichni pěkně a od ve sněhu úplně utopených lišejníků vás zdraví

Kazan

 PS od paničky: Jsou to bestie šeredný a do dokonalých tahounů, jaké nám tu obvykle inzeruje Ap, mají opravdu hodně daleko! Je jasné, že je lepší vycházku se psy a vyjížďku na běžkách oddělit, ale v lesích je teď nejméně metr sněhu a boří se to i na upravených cestách. Takže dokud neroztaje, budeme muset do lesa s běžkami. Chudák já! :))

  (Březen 2009)

PPS: Dnes už nic z toho není pravda – Daník není, Kazan toho se svojí artrózou moc nenaběhá a Berry zatím tahat nesmí, jen běhat. Ale už jsme spolu na horách běhaly a nebýt mé mizerné kondice, užily bychom si víc 🙂  Ale přijde jaro a natrénujeme… Tady jsou fotky z Černé hory – cesta směrem na Kolínskou boudu

Aktualizováno: 17.3.2011 — 21:02

139 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. OT: Jsme kalamitni. Po vcerejsi udalosti se zapekanim plastoveho drzaku v troube v prubehu samocisticiho programu jsme dneska rano honili possum v loznici. (Tedy ne Possum z Klokanie, ale mistni (chuckle) ). Jak se dostalo do loznice??? Manzel ho tam prinesl. (headbang) To bylo tak. Nekam se chystal a nez vyvezl auto z garaze, tak si vsimnul, ze jedna izolovana latkova taska lezi na zemi a hejba se. No, a v tasce byl possum. A nic lepsiho ho nenapadlo, nez se se mnou o ten objev podelit. Nakracel do loznice, ja poloodena, a Chet svym pomalym zpusobem rika: Babe, podivej, co jsem nasel v garazi a otviral tu tasku. Pravda, jistil to uzaverem, ale Jakey Obranar mi byl po boku, juknul do tasky driv, nez ja, mocne zastekal a possum pelasilo z tasky pod postel. Jsem si myslela, ze je to kocka, ale Chet mne opravil – possum.Krok cislo jedna: Jakeyho utociho na podpostelni prostor vyhnat ven. Krok cislo dve: popadla jsem berlicku, Chetovi rekla, at vezme rucnik a ze ja budu sterchat berlickou pod postel a on to possum chyti. Podarilo se za relativne malou chvili. Melo to akorat jednu malou chybicku. Chet popadnul jeden ze dvou novych rucniku, ktere jsem za dost drahy peniz pred par dny koupila. Odchycene possum do toho vpustilo smrad a tak possum putovalo v rucniku na pole za domem a rucnik s taskou do putoval do popelnice. Vzhledem k tomu, ze naposledy byla garaz otevrena pred dvema dny – vleze se tam jen jedno auto a parkujem tam lasku meho automobiloveho srdce stareho Cadillaca – tak possum si tam nejakou dobu pobyl. Possum jsou desne zableseny, takze zitra bude zasadni odblesovaci akce garaze a patrne i loznice. Dnes to nejde, protoze prednosta po vyneseni tvorecka odjel slouzit coby porotce na celostatni soutez ekologickych studentskych projektu a bude doma az asi tak v devet vecer.

  1. Koukám, že si s divokou přírodou docela slušně užíváš. 🙂
   Ten ručník naštve. 🙁
   *jde hledat, jak vypadá takovej possum*

   1. No, to si uzivam. Chet mne pred lety ochocil na hady a pavouky. teda napred mne poucil, co je jedovate a co neni. Jako napr. jedovate hady mame, ale jsou prevazne v bazinach ve vode. Cerna vdova se da dobre rozlisit od „hodnych“ pavouku. Takze v pohode opatruju hadi mladata nalezena na pozemku, nez dorostou do velikosti, aby je venkovni koucky nezahlusily, a docela se mi libi, jak se mi male hade propleta mezi prstama. A na podzim nas domek opravdu vypada jak prave Halloween, protoze to je obdobi, kdy krasne velke pavoucice (writing spiders) opatruji mesec s mladatama a nesmi se rusit. Akorat ten zableseny possum mne ponekud rozhodil.

  2. Hani, co bude zítra? (rofl) (rofl) (rofl)
   Nejvíc mě dostala kombinace zablešeného cadillaku a odjezdu na soutěž ekologických projektů (chuckle)

   1. si mohl toho ekologického smrdutce,co vydává ze sebe biosmrad v neředěné podobě, vzít sebou….. 😉

  3. Hani, ano, ptám se obdobně s Renátou, co bude příště? (rofl) (rofl) (rofl)

   Škoda tvých perel v diskuzích, kéž by se daly všechny dohledat…

  1. Jajko, snezenky jsem vzdycky milovala – jednak je to posel jara, ale hlavne jsou neuveritelne krasne. A tvoje fotky jim delaji cest. (h)

  2. Jajko, závidím a úplně cítím jak voní bledule, jsou to moje nejoblíbenější jarní kytičky. U nás je hmusně.

 2. Dede – Berůška je moc fešná kráska, moc jí to na sněhu sluší. Fotky mi připomněly naši předloňskou dovolenou, kdy jsme taky jeli na Černou horu lanovkou. Pan obsluha tehdy pravil: „aby se pejsek ale do lanovky nebál!“ a pánik odvětil „Copak pejsek, ale tadyta!“ na koho ukázal asi dodávat nemusí 😀 :D.

  Myslím, že netřeba dodávat, že jste si to s Berry obě užily, což?

 3. Milá Dede, díky za připomenutí tvé legendární lyžařské grotesky! (rofl)

  Vuvu je nádherná psí holka é pardon dáma. Je znát jak za posledních pár měsíců dospěla. Eh, přinejmenším tělesně 🙂 . Těším se na podrobnější hlášení z bojiště a držím pěsti, ať uhájíte čest očí tmavohnědých a zblázněného postaršího gentlemana ať neklepne.
  Moc pěkné fotky s čedokovou modří ( © Pitrýsek) .

 4. Milé povídání. A Vuvuzelka je překrásná, taky se Kazánkovi nedivím, ani trošku.
  Kluci měli přes den opatrovnici, takže nestrádali. Když jsem přijela, vydala jsem vzorek nových granulek, který byl přibalený k časopisu „Kočky“ a moc se v misce neohřály. Dostali k tomu jako bonus pár drožďových tabletek a vypadali moc spokojeně. Pak se Melda rozhodl, že bude fascinovat skřínku nad botníkem, jestli se náhodou dvířka sama neotevřou. Moc rád do ní skáče. Tak jsem dvířkům k otevření trochu pomohla a vystřídali se ve skoku všichni. Pak se Melda s Ríšou prohnali prostorem, došli si svorně všichni tři na jednu gourmetku na tři díly rozdělenou a teď tu mám spící plyšáky, jen Melíšek si čistí kožíšek. Abych jim nezáviděla, vyčistím chrup a zalezu taky. Zítra je taky den. Jsem vykoukaná, počasí na cestování nic moc, budu ráda, když zamhouřím oko.

 5. Tenhle clanek si nahodou moc dobre pamatuju, kdyz vysel prvne. V duchu jsem si tehdy nektere lyzarske scenky prehravala.

  A fotky Kazana s Berry jsou parada. Ale musi mu asi obcas z ni jit hlava kolem.

 6. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) V jednom deníku se objevil tento inzerát:
  „Hledám uklízečku denně od 9 do 12 hodin, která by pomáhala mému manželovi v uklízení!“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem přítomným klidný večer, hezké sny, pěkně se vyspinkejte
  a těšte se na neděličku. ~o)

  1. JoVo , ty vtipy nemají chybu a skoro žádný neznám, máš snad nějaký tajný archív ?? (wave) (wave)

  2. (rofl) (rofl) (rofl)
   Jo – a když paní manželka prozradila panu manželu, že podala tento inzerát, on ji na to řekl: „Miláčku, a víš, že se mi zdál moc krásný sen? Byl jsem opět mlád a přišel jsem požádat tvého otce o tvou ruku! A víš co na tombylo nejkrásnější? On mou žádost kategoricky ODMÍTL!!!“

    1. (rofl) ste strašný! (rofl)

     To je skoro jak ta lady Cecilie, co stojí u okna, hledí ven a říká: „Prší, tolik tam prší. Jako tekrát, když jste mě požádal o ruku.“
     A lord Basil souhlasí: „Ano, to byl strašný den.“

   1. ;;) Po rozvodu sedí muž s bývalou manželkou v restauraci a říká jí:
    „Úplně jsi mě zničila! Zůstal mi už jen ten pes. Pojď Alíku, jdeme se utopit!“
    Žena vyhrkne: „Tak to né! Alík zůstane!“ ;;)

 7. Díky za krásnou vzpomínku (h) – doufám,že nám Berry s Kazanem také něco naštěkají (y) 🙂 .Fotky jsou moc hezké, z Berry vyrostla krásná psí ženská (nod) ,ani se Kazanovi nedivím,že je z ní mimo 😉 . Mmch,na té fotce,jak bílý pejsek leží před Berry na sněhu to vypadá,že ho nakonec po dovádění zakousla :O 🙂 …

 8. jen prolítám… viděla jsem – Mlsotník, i nějak se mi to zkřížilo a vedle čtu – S palačinkou na stopě… no pravda, přišlo mi to trochu divné BTW 😀 😀 😀 😀 😀

 9. Vyprávění si pamatuju, ony jsou norský vyprávění nezapomenutelný. Kdopak asi mě přivedl k lásce k té zemi, no? 😉
  Vuvu je rrrošťák! Kouzelnej, krásnej rrrošťák! 🙂
  (No a na okraj hlášení o dírách v Penny: prý v pondělí nebo v úterý půjde dren ven. Hodná holka, už nehnisá… (ať nezakřiknu! ) Momentálně žere kost za statečnost. 🙂 )

 10. Promiňte všici – malinko OT pro EvuB.: zkus se podívat na perské kočky v nouzi – je tam naprosto úžasná tříbarevka, opravdu něco, co do útulku nepatří ani omylem… Jauvajs! Říkala jsem nebít!

  1. CD, já jsem říkala, nejdřív práce, potom kočička!!! ať je na granulky a hračky a pelíšky!!! (bat) (cat) , slyšíš mě, CD? Sazka nevyplácí žádné výhry, tak zbývá jen vydělat si vlastníma rukama a proříznutou pusou 😀

  1. Ráda bych, ale do sněhu zásadně nesázím. (wait) A taky můj chcíp je zásadně proti. 🙁

   1. Vaviii, taky se te furt jeste drzi chcip? U nas se zabydlel pred 3 tydny a je to Chcip Uporny. Foukam na bolistku do Modran a preju (sun) .

 11. Dede, že děkuju Kazanovi,za to krásný povídání….emoce mne přemohly, tak tu jen bulí a bulím a bulím….
  všechny Vás (hug)

  1. ani se Vám nedivím. Reaguji na to krásné vyprávění podobně jako Vy, jen se k tomu nechci přiznat. (dog) (h)

 12. Dede,
  díky za krásnou vzpomínku na Daníka i za fotky s Berynkou na horách. Moc ji to sluší a to ouško, no to je jako piha krásy co si kdysi (možná i dnes) dámy malovaly aby byly ještě svůdnější, no a Berynka to má od přírody. Všem přejeme se Sissinkou hezký den a držíme (y) a tlapičky všem potřebným.

 13. Povídání si pamatuji, je moc pěkné, ale zrovna je mi trošku zima, tak by to chtělo něco slunečnějšího. Obrázky moc povedené, Berry to na sněhu velmi sluší. A nad těma schodama vypadá vyloženě jako zakletá princezna a dole je statečný princ Kazan a zrovna vymýšlí, jak svou vyvolenou z věže vysvobodí.

  Zrovna jsem si včera říkala, že se uplně odhlásím z palcodržny, že se nic neděje a všechno se obrací k lepšímu. Rysík to asi zaslechl a rozhodl se, že mi předvede, jak se nemá říkat hop a pořídil si chcípa. Zatím to vypadá jen na nějaké nachlazení, ale zhledem k tomu, že mě pobolívá v krku… Je pátek, v pondělí jde MLP do práce, tak to snad do pondělka zvládnem. Momentálně kluci chrní, Rysík ani neobědval, jen pil bylinkový čaj s medem. Uvidíme co předvede po probuzení.
  Přesto mám pocit, že tu momentálně je v palcodržně několik velmi vážných případů, které to potřebují výrazně více a my si poradíme. Takže držím palečky, hlavně do všech nemocnic (y)

 14. Dede, krásné vzpomínání… I fotky. Berrynku jsem ve středu poznala naživo a je úžasná. Má úplně jiný kukuč než naši NO. A děsně jí to sluší. Se nedivím, že Kazan myslí jenom na jedno.
  Já neběhám. Ani na lyžích ani pěšky. Ale Můj nejdražší se sem tam nechá vyvézt na Kozlov a dobíhá do Litomyšle (příjemných cca 15 km). Bára běhá s ním. Na volno. A děsně ji baví skákat pánečkovi na patky. On se tak krásně vzteká, když vstává ze závěje.
  A když je vyzvedávám v Litomyšli, Můj nejdražší je k.o. a Bára s hubou roztlemenou říká „eeeeštěěěěě!“

  1. Dobíhá… příjemných cca 15 km… Teda Bubu, o příjemných věcech mám já zcela jinou představu. Dojít to pohodlnou chůzí, to jo, ale běhat??? :O 😀 To bych asi určitě nepřežila!

   1. Taky mluvím o Mém nejdražším. Já dělám taxi a čekávám na ně buď u kamarádky u kafe, nebo s kamarádkou na kafi…. 😉 On běhá. Dáma se chodí volným tempem. (chuckle)

 15. Tedy Kazan v převleku za vlka z Červené Karkulky mě zcela odrovnal (rofl) (rofl) (rofl) . Berry vypadá jako trošičku přerostlý choďák, někteří jsou téměř černí.

 16. Teď jsem teprve dočetla včerejší příspěvky, takže honem, honem držím za celou naši smečku všechny (y) , aby bylo dobře – a raději ještě lépe všem, kde to momentálně je na opačném konci…..

 17. Po přečtení prvních vět jsem měla úplně klasický pocit déja vu a vzápětí jsem si uvědomila, že je to jeden z norských článečků, který se mi kromobyčej líbil – a to i proto, že jako každý normální tvor mám v sobě něco škodolibosti a připomnělo mi to mé výšlapy na běžkách se všemi psy mého života, kdy jsem občas řítíc se z kopce hlubokou stopou proti rozchechtanému psisku, vykřikovala taková slova, o kterých jsem do té doby ani netušila, že je znám (devil) Ale, popravdě, bylo to dnes takové sladkobolné čtení – ač je Berýška úžasná psinuška, tak Kazánek s Daníkem mi vždycky připadali jako dva psi v jednom vydání a příběhy jejich dvojky jsou vážně nenapodobitelné…. Jinak fotky Berýšky jsou nádherné a jak už jsem psala, mně se s tím odchýleným ušiskem moc líbí a připadá mi krásně rošťácká 😉

 18. Dede, díky nejen za to norské a psí vzpomínání (vlastně bych měla poděkovat reportéru Kazanovi, ne?). Když jsem si prohlížela fotky z vašeho výletu na Černou horu, bylo to pro mě vzpomínání na druhou – kolem těch bud a na mírných loučkách jsem se učila lyžovat jako škvrně, i tu lanovku z Jánských lázní důvěrně znám (jen tenkrát vypadala jinak). A do hotelu Krakonoš mě naši brali na zmrzlinový pohár… Dopuštěním osudu jsem tam už hodně dlouho nebyla… asi navrhnu, že to napravíme.

  Berry je nádherná psí dáma, sice to neumím tak popsat jako EvaŽ 🙂 ale líbí se mi moc. I s tím pikantně povoleným ouškem…

 19. To je vzpomínání (inlove) Já si někdy zalovím v zásobách a o Nazgůlech si čtu. A nejen to. Ráda se probírám staršími příspěvky a komentáři.
  Kazan je opravdový krasavec a Berrýška vyrostla do krásy. Když byla malá, tak jsem si ji nedokázala představit. Moc jí to sluší. (sun)

  1. U nás už dosněžilo(sever Brna), nyní prší a prší, na zemi sníh nedrží, jenom na kopečkách, které jsou o pár centimetrů výše (chuckle) . Ale v noci by mohlo držet 🙁 .

 20. Jak je mým (asi ne zrovna praktickým zvykem), napřed jsem psala do diskuse a teď jsem dočetla ostatní příspěvky. Dámy, válím se tady smíchy. Rputi, jsi nedostižná svým šťavnatým vyprávěním jak plachtíš na vodítku za Blesanem a Dede Ti zdárně sekunduje s Kazanem a veverkou. A fakt jsi viděla ty spirálky? Já zase vídám takové jiskřičky!

 21. Ano, vzpomínám na tahle krásná povídání z Norska. Ten čas tak letí a s ním se v životě toho mění !
  To jsou krásné fotky, teprve před čtrnácti dny a tak nádherný den. Berry je opravdu moc hezká slečna a doufám, že hárá zdravě a je v pořádku. Myslím na Vás holky, ať všechno zvládáte.

 22. Mulá Dede (inlove) , to je krásná vzpomínka na sportování (chuckle) s Nazgůly. 🙂 (y) Ale neteskni, jak podotkla dole Dalmi, máš zase jiné radosti. (chuckle) A Kazánkovi to v kostýmové roli Romea moc sluší! (h)

 23. Dede, je to takový napůl smutný a napůl veselý. Daníkův odchod je pro mě stále ještě čerstvý.
  Jinak vyhlašuju dnešní den za den smutku nad žížalami. Dnešní prochajda byla totiž neuvěřitelná. Neviděla jsem nikdy v životě ani jednu žížalu na sněhu. Dnes stovky. Některé už kaput, ale jiné se snažily utéct,ale myslím, že nemají kam. Včerejší déšť je asi vytopil a dnešní sníh jim asi situaci jen zkomplikoval

   1. a to zase já ne, já jima nekrmím. Když nějakou najdu, putuje do kompostu. Ale musím mít u sebe nějakýho kluka, sama se jich šítím a z klacíku mi padaj 😀

    1. A to já zase jo. A mám na to naši Janičku – vybírá mi žížaly z pod rýče a dává do flašky a pak jde ke slepcím a krmí je jako pejsky – „teď dostaneš ty, teď ta druhá, ty už jsi měla…“ (rofl)

     1. no, hlavně aby byla spravedlivá. Co kdyby jedný dala tlustou a tý druhý malinkou? Správně 😉

 24. Milá Dede – sice se říká, že opakování matka moudrosti, ale já toto pořekadlo upravím na „Opakování, matka radosti!“ Moc mě tato vzpomínka potěšila (i když je zimní a já už netrpělivě vyhlížím jaro). Kazan s Danem byli báječný dvojpes – měla jsi veliké štěstí!

  Prohlídla jsem si fotky – a Berruška je krásná. To lehce klopené ouško ji dodává ten pravý šmrnc – asi jako koketně nasazený klobouček mladé dámě (nod) . Vůbec se nedivím Kazanovi, že je z ní hin trošku mi připomíná postaršího Oldřicha Nového, jak obíhá kolem mladičké Adiny Mandlové a pěje (music) Nejkrásnější jen jsou oči tmavohnědé … (music) (chuckle)

  1. Sem sa prilepim! Krasne fotky! Zo strapateho steniatka je zrazu elegantna cierna leskla psia dama, postavicku ako lusk, usi v pozore (vacsinou!), krk prehnuty ako luk, no nadhera! Sa nedivim, ze je z nej Kazan chudacisko na prasky (chuckle) . A Ygo, tvoje „ozivovacie“ komentare k fotkam nemaju chybu, skerim sa tu jak orech (rofl) .

 25. Díky za milé vzpomínání, krásné fotky a aniž bych chtěla lichotit – Berry je opravdu moc šikovná pejsková slečna! (h)

 26. Krásné vzpomínání. Berry je krásný vlček- moc se mi líbí, jak je chlupatá. Já, která mám k NO velmi odtažitý vztah, bych nikdy neřekla, že tohle řeknu 🙂
  S Borůvkou se v hlubokém sněhu běhat moc nedá, krátkonožka v něm vypadá jako ledoborec a má snahu se propadat až po hlavu, pokud je moc sypký. Ale lítání ve sněhu má ráda- ale pokud je sníh moc mokrý, za chvíli z ní kape voda a nadšení se už moc nekoná, studené mokré břicho nerada.
  Momentálně u žabek prší, prší a prší. Neměla jsem frflat, že je sucho.

  1. Milá Matyldo, já bych řekla, že se ti líbí, protože ona prostě moc jako vlčák nevypadá (chuckle) Ale je to moc hodná holka a možná by se s ní smířila i Borůvka (inlove)

   1. Borůvka jo, ale páník ne… už u Bubu jsem nenápadně naznačovala, že ani labrador není až tak velký pejsek, nicméně když potřetí chytal hrnek s kafem před rozmávaným ocasem, uvážlivě řekl, že kavalíři mají vhodnější velikost. Já jsem pokud jde o velikost méně konzervativní, protože můj milovaný pes u dědy byl velký boxer, jenže vysvětluj to… 😛

    1. To je jen otázka cviku. U Bubu mají nízko stolek. My máme stoly vyšší, takže problémy s mávajícím ocasem nemáme (ne že by fleti nemávali, ostatně radostně mávající ocas mají v popisu standardu a letos vyhrál Cruft´s flet – také celou dobu nepřestal mávat – ostatní stáli jak sochy a flet byl na jednom konci rozmazaný 😉 ). Je to jen otázka priorit – to konferenční stolky jsou nevhodné výšky, ne psi (chuckle)

     1. Ano, přiznávám, máme nízký stolek. (blush)
      A naopak mi vadí, když Bára chodí a nemává.
      Hrnek i skleničku si má stejně každý držet v hrsti, ne?

      Stejně potřebujeme nový stolek, nechám udělat stolek s ohrádkou.

 27. Krásne dobré ráno všetkým z upršanej Bratislavy želám. Je tu od včera hnusne a tma, hlavne že mladý sa vybral na Chopok lyžovať!
  To zas budú zážitky.
  Dakedy o tom ako som sa v kristových rokoch učila lyžovať, napíšem. Najlepšie až bude teplo. A Dede si viem celkom živo na bežkách predstaviť! (flex) (dog)

 28. Krásný vzpomínání a báječný fotky z lyží (clap) .
  Synek mi na víkend jede na Mísečky, tak jsem zvědavá, jak tam bude.

  Nestíhám, ale čtu, palce držím a tak vůbec.
  (h) (y)

 29. Milá Dede, moc se těším na večerní čtení, teď ráno nestíhám.
  Krásný den oběma plyšákům, ať jim nepromoknou kožíšky.

 30. Při takových vzpomínkách mi hlavou probíhají vzpomínky na výlety se psy na lyžích (nebo kdekoliv). Jak mi Nick přeběhl po špičkách lyží (a já hodila tygra, nadávajíc), jak Bekina vovila boty (hlavně když děti sáňkovali), jak malá Ája vždy zalezla pod postel, po návratu z tůry, a spala. Ty vzpomínky, hlavně na psy již za duhou, jsou trochu hořkosladké. Ale stejně to za to stálo.
  Díky, Dede, nejen za tvoje vzpomínky. I za to, že vyvoláváš moje vlastní (h)
  A Berry je moc pěkná holka. Má krásnou figuru. Angličani si sice většinu věcí dělají po svém, ale pro psy mají cit (jen ten buldog už je poněkud přehnaný, tam už jsou trochu zdravotní problémy) a proti místním výstavním NO se spáditou zádí je Berry nádherně harmonické zvíře.

  1. Že je krásná, viď? (inlove) Jen rozhodčí by s tebou asi nesouhlasili, to nepevně stojící ucho by jí asi neprošlo. Pořád váhám, jestli má cenu žádat na Kennel Clubu exportní PP a tedy jí ho tady doma zlegalizovat. Chovná tu nejspíš nebude a jsou chvíle, kdy mě to mrzí. Ale ne teď! Momentálně mám dojem, že by se dala komukoliv, kdo by zrovna neměl antikoncepční kalhoty (tmi) Chudák Kazan, provokuje ho hrozně… (angel)

   1. Ucho by asi byl problém. Ale mě se moc líbí její postava. Ona má přesně kostru sportovního psa, všude krásné úhlení, dobře osvalená, vyvážená. S chovností by u nás mohl být problém, muselo by se zjistit na plemenné knize, jak se budou (již oficiálně povolení) dlouhosrstí NO posuzovat a jakým způsobem se začnou dělat kritéria chovu. Protože bez toho je exportní PP vyhozené peníze. Pokud byste nezvládli splnit kritéria – a pochopitelně nevím, jaká budou – tak ani na psu s PP chovat papírově nelze. Nechci se rozepisovat, ale ta administrativa je (u jiných než běžných plemen) hrůza. Ono je to hlavně kvůli nepoctivým chovatelům, aby se omezily podvody. U běžných plemen mají podmínky chovu zajistit, aby se do chovu dostala jen zdravá zvířata a procedura je celkem jednoduchá. U novinek může být problém.
    Ale stejně je na štěňata mladá. Oficiálně smí od 18 měsíců, ale větší plemena dospívají až kolem 2 let, tak radši vidím odchovy až po více než dvouletých fenkách.

 31. Hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Parádní vzpomínka i doplněk. Berry na některých fotkách vypadá přímo výstavně – určitě jsi poslala směr York (wave)

  Jizerská magistrála má jednu vadu. Nesmí na ni psi. A tak je Beta z lyžování osvobozená 😉

  Příjemné hárací dny (chuckle) zdravíme z Liberce (wave) Betka začíná učůrávat, pomalu se chystá (ale ona má velký rozptyl – od 6 do skoro 9 měsíců odstupu… a chystá se dlouho, takže netuším, kdy to začne). Čím dál tím ale víc věřím, že se seznámíme s větším množstvím burgundských vesnických milovníků (tmi)

  Mějte se tu krásně – dneska si užívám laborky s dálkařema od oběda do osmi večer a zítra pokračování do 14… A ráno musím dodělat rozvrhy na příští sezónu… fuj – nestííííháááám

   1. rozvrhy mají termín příští středu… ale chci to v pondělí už jen překontrolovat (pár set položek skládající se z řady údajů) a poslat.

    Právě jsem to dodělala – půjdu domů a od jedné do osmi dám druhé pracovní kolo.

    Zítra jiní dálkaři – trošku se mi motají s oslavou Josefů (holt bude plná chalupa lidí… a já ve škole – ale oni to zvládnou a já přijdu k hotovému – nevařím, nepeču, učím 😛 ) No a dodělání příprav dovolenkových má teď trošku prostoj… ale času je ještě dost – celých 14 dní (wave)

    Venku poletuje sníh s deštěm (ale neleží to, bílo nemáme) , jdu domů vyběhat Kosatici (bat)

  1. Xerxová! Jestli to myslí Beta vážně, stanete se v Burgundsku legendou (rofl) I když je fakt, že ona může v klidu nechtěné nápadníky zašlápnout… ale co s těmi, kteří se jí zamlouvat budou? 😛

   1. první hárání prožila na dovolené v Itálii (začala dva dny před odjezdem…). Na den strávený v Assisi budu dlouho vzpomínat. Nejen na tu nádheru kolem sebe, ale i na belgického ovčáka, jezevčíka, labradora… Delta Pádu zase bude spojená s malým vořechem jezevčíkovitým, který chtěl i do auta nastoupit s náma…

    Pobyt na Lago Maggiore o rok později ?? To tedy už dohárávala, ale stejně jsme byly hvězdy pobřežní kolonády…

    1. Téda, co vy pro tu popularitu neuděláte. Beta bude hvězda první velikosti a dostane se do bulváru (rofl) (inlove)

     1. zato teď jsme jak dvě zmoklý slepice (nejen zmoklý, ale i zabahněný). Je opravdu hnusně (rain) – ale udělaly jsme dlouhý lesní výlet až k Nise – vody teče dost, sněží taky dost… prostě počasí na procházku jako dělané.

 32. Blesan by byl nadšen, já už poněkud méně. Dlouhé vodítko ve mně dodnes budí hrůzu a představa zalévá smrtelným potem. Z mé paměti nikdy nevymizí, jak pesánek Blesánek, šťěňátko rozmilé, cuklo ….. a já plachtila 4m luftem a postupně ztrácela brejle, cigarety, zapalovač, klíče, kapesník a co bylo nejzajímavější, že ze všeho nejdřív člověk vypadne z bot. Byla tma a já lezla po čtyřech a po hmatu shledávala ztracené….

  Být to na lyžích, asi bych dodnes plachtila ve stratosféře a ze země by na mě koukal velmi překvapený pejsek stejně jako tenkrát: „Co blbneš, paničko?“

  1. Já už jsem to asi jednou tady říkala, jak to bylo s Donem a samonavíjecím vodítkem když byl na konci a trhnul. Já jsem se bavila, opřená ve dveřích a najednou jsem nebyla… válela jsem se na dvoře, špinavá, odřená a všichni koukali kam jsem zmizela |-)

   1. Jj – voni “ brejle bez brejlí se špatně hledaj“, ještě ke všemu po tmě! Celou dobu jsem trpěla strachy, abych si na ně nešlápla…

  2. Milá Rputi, v době dlouhých vodítek a běžek bylo Nazgůlům skoro sedm a už nějaký rozum měli 🙂 S mladými psy bych do toho nešla… a za Kazanem na flexi (a veverkou) jsem letěla taky (tmi) – bylo to jako z disneyovských grotesek, tedy z pohledu těch ostatních, takže tě naprosto chápu (chuckle)

    1. Ne! V první fázi jsem letěla vzduchem, v druhé brzdila bradou a v očích měla takové ty spirály – víš, jak se kreslí praštěným postavičkám (chuckle) Veverka se na stromě chechtala, div že pro změnu nespadla dolů a Kazan se strašně divil, co na té zemi proboha dělám 😡

  3. Tedy Rputi, to by byl opravdu strašně fádní a nudný život bez toho Blesánka!!!! CD moc dobře ví, co dělá – a jak zpívá Karel Plíhal…. tam, kam vy mě zato posíláte, tak tam já nepudu … (rofl)

 33. Milá Dede, promiň číst budu až po snídani. Je vám to nádhera, musela jsem to honem někomu sdělit. Nádhera nenádhera ale už je toho dost. Jenom jsem se vzbudila, kouknu z okna a ono vám všude bílo. Sněhu je snad jen 5 cm ale leží všude a na všem. I stromy a keře jsou bílé. Zimní pohádka. A to jsem si myslela že už nastává jaro, tedy nastává no že už se blíží. Letos je ta zima obzvlášť dlouhá, začala velice brzy a sníh a led ležel po celou dobu, což tu v Götebořicích nebývá. Už bych chtěla tu zimu zimici vynést z města a utopit v moři. Je předjaří alespoň u vás?

  1. Nazdar Velká kočko, moc mávám! Předjaří zatím pár dní je, ale večer čekáme to nadělení od vás, už ho prorokovali proroci.

  2. Není Velká Kočko, ve Vraném hustě sněží. Abychom tomu všichni rozuměli : je 17.března 2011 8:00 hodin. Venku je 6 stupňů a na zemi cca 3 cm sněhu. A my jedeme k vetce zkontrolovat zlomeninyvylomeniny. Hezký den všem ! (wave)

    1. Na Smichovskym kopecku taky rano snezilo. Ale rovnou to talo … a to i kdyz padali pekni snehulaci. Pri pohledu z okna to vypadalo, ze padaji rovnou s destem aby se jim lip talo.
     Kdyz jsem pak sel do roboty, tak uz jenom prselo. Hnusne studene.

 34. Dobré ráno,
  pamatuji si tohle vyprávění a to úžasné psí bratrství.
  Ale myslím, že Kazan si teď užívá jiný vztah, že? I garderoby se dočkal 😉
  Konec zlomyslnosti – Dede děkuji za vzpomínku a přeji všem krásný den.

  1. Kazan a Berry nejsou dvojpes, ale mají se hodně rádi. 🙂 Teď to ale bude zajímavé, protože doteď Kazan představoval pro Berry otcovskou autoritu, leč co začala „doopravdy“ hárat, tak prostě a jednoduše zblbnul. (fubar) Opravdu nevím, jestli se mu – až bude po všem – nějakou autoritu podaří získat zpět 😀 Spíš to vypadá, že mu Berry bude skákat po hlavě nejen doslova, jak tomu bylo do teď… (inlove)

   1. Ale o tom, kdo bude Nr.1 jsme nepochybovali už při Tvojí volbě, že to bude psí princezna (sun) Jen musela vyrůst (inlove)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN