KOČKY: Mňautobiografie pana Profesora (23) Rekognoskace

26. 8. 2007 10.00 A kruci. Kruci! Holka zas řekla, že pojedeme domů. Řekl jsem, že nikam nejedu. Nezůstanu u slov. Budu přípravy k odjezdu bojkotovat. Důsledně. Sleduji, kde utírá prach. Následně okamžitě si tam jdu oklepat chlupy. Na vyluxovaný koberec jsem vyklopil granule. Vytírání rozlité vody z misky ji taky zdrží. Než zamete rohlík, rozebraný na atomy, tak snad usoudí, že tu zůstanem.

12.30

Neusoudila. Všechno je uklizené. Sbalené. Jsme s Tsunamissy a Bubu zavřeni v kuchyni. Prý abychom byli připraveni. Čekáme prý na auto. Prý přijede v 13.00. Holka prý musí být doma včas. Prý má nějakou pracovní schůzku. Prý na ní musí být přesně v 15.00.

14.50

Pořád ještě ho nemají. Vidím je oknem. Chodí kolem chalupy. Menší holky jsou popálené od kopřiv. Už prolezly všechno roští, až k lesu. A Hroch nikde. Kdyby to pozoroval někdo nezasvěcený, přivolá psychiatra. Holky krouží kolem chalupy a za bílého dne straší šumavské veverky voláním Bubububuuuuuuuu! Domnívám se, že jde o přímé ohrožení zvířecího druhu, protože veverky z toho musí padat smíchy ze stromů.

Missy - když se může schovávat Bubu, tak já taky

 

15.20

Výrazy, kterými holka komentuje Hrochův útěk, by žádný slušný kocouř z tlamky nevypustil, natož aby je zapsal do deníku. Zůstanou tedy budoucím generacím utajeny. Snad to neohrozí historickou hodnotu mého deníku. Výrazy jsou určeny částečně Hrochovi, částečně tomu, kdo otevřel dveře do kuchyně tak blbě, že se hrochovi povedlo zdrhnout. Zatím není jasné, který blb to byl. A jasné to nebude nikdy, protože ani největší blb si dobrovolným přiznáním nepřivolá na svou hlavu holčiny hromy, blesky a sankce.

16.00

Holka řekla, že to není možné, aby ten ztracenec nereagoval na zvuk otvírané konzervy. Teď lítá kolem chalupy a klape víkem od konzervy. Ztracenec neleze.

16.20

Už nás to tu s Tsunamissy nebaví. Chceme si to taky užít. Zatím jsme tu pořád zavření. Holka řekla, že už chybí jen, abychom zdrhli i my. No. Stačí, aby otevřela dveře, a rád jí to splním. Smůla je, že dveře nejen neotvírá, ale ještě je zamkla. Prý pro jistotu.

16.30

Holky pořád lítají kolem chalupy. S ostatními lidmi z osady vytvořili rojnici a berou to systematicky. Pročesávají všechno. V pauzách mezi voláním nadávají a slibují si, že příští rok musí vysekat kopřivy a bodláky až k lesu. Vyniká nadávání holky, která si vzpomněla, že Fenistil je zabalený až na dně nejhlubší tašky.

Tady kocour, tady kocour, kocour volá poštolku, jak pokračuje pátrání po Hrochovi, hlašte se, přepínám...

 

17.00

Podle mne holka zvolila špatnou strategii. Jestli je hroch někde v doslechu, tak nikdy nevyleze, protože na to, co mu holka slibuje, až vyleze, by mu jeho 9 životů fakt nestačilo.

17.10

Ztracenec stále ztracen. Humor holek taky ztracen. Jsem zvědav, kdy přivolají vrtulník s termovizí.

17.20

Menší holka začíná brečet, že se Hrochovi muselo něco stát. Jinak by už přišel. Už 3 hodiny nejedl.

17.50

Prostřední holka začíná brečet, že se Hrochovi muselo stát něco obzvláště strašlivého, protože jinak by přišel. Už tři a půl hodiny nejedl.

18.00

Velká holka začíná být zoufalá. Vyhlašuje krizový plán. Na jednání, které přesunula na 20. hodinu, být musí. Takže odjezd, v pátrání budou pokračovat všichni z osady. Objeví-li se hroch, bude v péči Jiřiny. Zítra se pro něj pojede. Neobjeví-li se, pojede se sem stejně a bude se hledat. Holka říká, že na jednání beztak bude mimo, bude myslet na Hrocha, ale jít že tam prostě musí.

18.05

Nacpali nás do auta. Hroch nikde. Holky nasedají. Auto začíná vrčet.

18.06

Hroch vybíhá z křoví. Ještě je rozespalý a zjevně vůbec nechápe, proč se po něm holka tak vrhla a nadává mu do Monte Christů, Kájínků a primárních příčin jejího infarktu.

Piškot Pišutka v.t.

Mňautobiografie pana Profesora – 24 – Deprivace

6. 9. 2007

A kruci. Kruci. KRUCI! Holka zírá na placku monitoru. Nad něčím se rozplývá. Vzdychá. Obdivně vrká. Prý: Jéžiši, ta je krásná.

Rád bych se mýlil, ale mám pocit, že tohle už tady bylo.

10. 9. 2007

Holka řekla, že má narozeniny. Že si k nim udělá radost. Dá si dárek. Přinesla nový pelech a kadibudku. Překvapila mne. Dala to do skříně. Tak proč si to přinesla, když to nepoužívá?

Představa další tečkatky se mnou práskla

 

15. 9. 2007

Mám divnou předtuchu. Tak divnou, že se mi z ní klikatí pruhy na ocasu.

20. 9. 2007

Vážně jsem si promluvil s holkou. Řekl jsem, že na to, že Bubu jak je černej, tak je línej, už jsem si zvykl. Že na Tsunamissy, její zadní boxerky, přelety nad mým spisovacím a badatelským místem a pokusy zakousnout můj ocas už jsem si také zvykl. Na nic dalšího už si zvykat nehodlám. Myslím, že mne holka vyslechla dost pozorně. Jen přitom nemusela tak zálibně koukat na placku, co jí říká monitor. Byla tam nějaká malá, tečkovaná příšerka.

26. 9. 2007

Jsem optimistickej kocour. Do budoucnosti hledím s vírou a nadějí. Věřím své holce. Moje holka není tak pitomá, aby domů dovlekla další bengálskou katastrofu. Moje holka není tak pitomá, aby domů dovlekla další bengálskou katastrofu. Moje holka není tak pitomá, aby domů dovlekla další bengálskou katastrofu. Moje holka není tak pitomá, aby domů dovlekla další bengálskou katastrofu. Moje holka není tak pitomá, aby domů dovlekla další bengálskou katastrofu. Moje holka není tak pitomá, aby domů dovlekla další bengálskou katastrofu.

Moje holka není tak pitomá, aby domů dovlekla další bengálskou katastrofu. Moje holka není tak pitomá, aby domů dovlekla další bengálskou katastrofu. Na ten monitor určitě kouká jen proto, že nemá co dělat. Moje holka není tak pitomá, aby domů dovlekla další bengálskou katastrofu. Moje holka není tak pitomá, aby domů dovlekla další bengálskou katastrofu. Moje holka není tak pitomá, aby domů dovlekla další bengálskou katastrofu. Moje holka není tak pitomá, aby domů dovlekla další bengálskou katastrofu.

To mi nemůžeš udělat, dotáhnout další katastrofu!

 

28. 9. 2007

Jsem strašně moc optimistickej kocour. Moje holka není tak pitomá, aby domů dovlekla další bengálskou katastrofu. Moje holka není tak pitomá, aby domů dovlekla další bengálskou katastrofu. Moje holka není tak pitomá, aby domů dovlekla další bengálskou katastrofu. Moje holka není tak pitomá, aby domů dovlekla další bengálskou katastrofu.

2. 10. 2007

Jsem strašně moc a úplně nejvíc optimistickej kocour. Moje holka není tak pitomá, aby domů dovlekla další bengálskou katastrofu. Moje holka není tak pitomá, aby domů dovlekla další bengálskou katastrofu. Moje holka není tak pitomá, aby domů dovlekla další bengálskou katastrofu. Moje holka není tak pitomá, aby domů dovlekla další bengálskou katastrofu.

5. 10. 2007

Je pitomá.

Piškot Pišutka v. t.

Aktualizováno: 14.3.2011 — 21:38

128 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. 😀 (rofl) (rofl) (rofl)
  Ještě , že je holka tak pitomá, páč se díky tomu tady řehtám a díky tomu půjdu spát dobře naladěna jako strašně moc a úplně nejvíc optimistickej kocour.

 2. (clap) Luci + 2 + 4, fotka kocoura, jak volá poštolku, je nádherná. (clap) Celé povídání nemá chybu. (chuckle)

 3. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Starší italský muž vstoupil na předměstí Rimini do kostela,
  poklekl u zpovědnice a když kněz otevřel okénko, spustil:
  „Otče, za druhé světové války krásná židovská žena zaklepala
  naléhavě na moje dveře a prosila mě, abych ji ukryl před fašisty.
  Tak jsem ji schoval do podkroví.“
  Kněz se podivil:“To je něco úžasného, z toho se nemusíte zpovídat.“
  „Otče, je toho víc, co mám na srdci…
  Ona se mi za to začala odvděčovat sexem.
  Bylo to několikrát za týden a o nedělích a svátcích i dvakrát.“
  Kněz na to: „To bylo dávno a oba jste se tím vystavili velkému nebezpečí,
  ale dva mladí lidé na základě těchto okolností mohou slabosti těla snadno
  podlehnout. Jestliže toho upřímně litujete, je vám odpuštěno.“
  „Děkuji vám otče. Bylo to opravdu velké oslabení mého svědomí.
  Ale mohu mít ještě jednu otázku?“
  „Jakou?“ ptá se kněz.
  „Mám jí říct, že už je po válce?“
  Kněz se chvíli zamyslel a pak jen pokrčil rameny:
  „Pokud je ještě k světu, pere, vaří a uklízí…já bych mlčel.“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem přítomným klidný večer, hezké sny
  a pěkně se vyspinkejte. ~o)

  1. JoVóóóóóóóó! (y) (rofl) (rofl) (rofl) (whew)
   To je úžasný vtip! Děkuju a mávám do Plzně a zdravím Janičku. (h)

   Protože mi to zase padá, tak to tady vezmu jedním vrzem:

   Io, Penny má velikou pochvalu za statečnost, držím palce (y) (h) . Stejně tak oběma sloníkům, tomu narozenému i tomu, co je ještě u maminky. (y) (h)

   Tchýně už je z nemocnice doma, tchánovi je líp, což se po odvodnění plic předpokládalo. Teď musí doktoři vymyslet, jak bez riskantní operace vylepšit malý krevní oběh tak, aby se plíce nezavodňovaly. Děkuju vám všem za palce. (h)

   1. Teda Vave, mas to tiez pestre … Pokracujem v drzani, nech sa vsetci lepsia (y) (y) (y) (y) !!!

  2. Hezkej… většinou tendle vtip končí tím „A mám jí říct, že už je poválce?“ Pokračování je ještě lepší (rofl)

 4. Dnesni publikace pana profesora je obzvlaste zabavna. Rozsvitil mi ponekud nevlidny den. A ta fotka – jak pokracuje patrani po Hrochovi, hlaste se, prepinam, proste nema chybu. Ze on ten kocour fakt umi delat ksichty. Mavam Hrosikovi za duhu. (h)

  1. Umí. Dělat ksichtíky. Neuvěřitelný. Zvládá seriozně bádajícího vědce, nevinné kotě, komika i rozhořčeného kluka.

 5. Pane Profesore (cat) , Vy jste prostě ženiální. :* Čtu Vás pravidelně a ke své hanbě nejsem ještě evidována ve Vašem fanklubu. (clap) Zapište si mě a výhledově pošlu členské příspěvky. (cash) (cash) (cash) A ty fotky jste nějak záhadně taky určitě tvořil Vy, holka žádné velikosti, ať pitomá či ne, nedokáže něco tak úžasného (wait)

 6. Piškotku, díky, opět dokonalé! (clap) A dnešní fotodokumentace – ta teda je!!! (inlove)

 7. Tak jsem dnes dohodla o tyden pozdejsi odevzdani DP, tedy max do 22.3. Vstavam ve tri a pisu a pisu. Sice mám jiz 83 stran, ale ale ale . Chybi mi jeste kus prakticke casti a zcela se mi dnes rano rozbilo formatovani a cislovani (tyno,tyno myslim na tebe 🙂 )) takze tak. Vsem marodum moc mackam palecky a oslavence oslavim za chvili 🙂 jdu si nalit panaka, dnes byl opravdu deeesnej den 🙁

  1. Heduš, nepřeháněj to. Chudák oponent, když má tohle všechno číst. (sweat) Má za to maximálně několikset Kč jako odměnu. Je mi jasné, že máš toho hodně co říci, ale už drobet brzdi a odevzdej to (h)

   1. Po každé 20. straně nad limit je třeba vložit list s nápisem: Omlouvám se, že tato práce ještě pokračuje a děkuji za trpělivost. 😛
    (Taky jsem takový vkládala.)

    1. My jsme kdysi vkládali mezi 34 a 35 stránku manuálu k účetnímu proramu stránku s poukázkou na velkou lahev šampusu Bohemia Brut omezenou na 2 měsíce od nákupu programu , zajímavé bylo, že všichni kunčofti tvrdili, že manuál pečlivě prostudovali , ale nikdo se nepřihlásil o ten šampus. Když jsem jim to po uplynutí lhůty ukázal, tak jejich intenzita tvrzení poněkud povadla. Doporučuji totéž, někde ke konci práce.
     Tak sakra 9+10 je obvykle 19 tak co mi to kecá „nesprávný výsledek“

   2. Apino já to hlavně musím ještě probrat – proškrtat |-( a mám tam spoustu grafů a tabulek, tak ono to naskáče (flex) uvidíme . . .. zítřejší třetí ranní to zase jistí (dance)

   3. Apino, ty prachy nejsou až zas tak skvělé, aspoň tady u nás (už delší dobu hodnotím DP a BP a je za to fakt almužna), kolikrát mi přijde, že ten ztracený čas byl dražší. Ale jednu skvělou práci jsem posuzovala, fakt skvost, od minuty by to šlo vydat jako knížku.

  2. Já v první chvíli pochopila DP jako daňové přiznání a zježily se mi chlupiska (punch) K té správné DP ovšem držím (y) 🙂 🙂

  3. Formátování je jedna mrcha a číslování druhá mrcha. A projevujou se v nejmíň vhodný okamžik. Ale zde získaný návod na číslování už zachránil několik lidí-zrovna teď ho chválí drahá moje neteř nejstarší (bojuje s diplomkou).
   Jo, to stihneš, to je ještě hromada času (o) (já bych určitě ještě stihla přečíst nějakou knížku mimo téma, se znám 😀 )

   1. (rofl) to jsi teda dobrá – Jája Pupo, dvě děti, Ferda, kniha and by the way k tomu práce (handshake) gratuluji! tohoto nejsem schopna (rofl) kupříkladu nežehlila jsem již 3 týdny, za chvíli tu zhyneme pod nánosy čistého, nevyžehleného prádla (tmi) (toivo)

    co se číslování stránek týče, krásně jsem radila, ale sobě neporadím. rozhodilo se mi to tak, že první stránka se očíslovala č. 8 načíslovalo se do 16 stran. A správná 9.stránka,kde mělo být prvně číslování je skutečně devítka. Ale co mám dělat s těmi prvními, které když odmažu, tak zmizí vše, nevím (cat) možná na to ještě přijdu (chuckle)

  4. Neboj Hedus, na posledni chvili se mozek dokope k neuveritelnym vykonum.

   Jeste jedna rada – ja kdyz pisu nejaky vetsi opus, tak si pak ke konci dam sklenku vina a ctu si to sama sobe nahlas a pomalu. A tim, jak to slysim, tak mi najednou dochazi jiste nedostatky nebo ze by na to nekdo mohl rict to, ci ono, nebo ze by se nejake odstavce mohly prehodit , a tak pod. Ale nesmi mne nikdo poslouchat – akorat pes.

    1. Vůbec nejlepší je dát přečíst to někomu jinému, nezávislému; nejlíp někomu, kdo se v tom oboru vůbec nevyzná – pozná např. chyby v češtině. Člověk, když se s tím pořád tak drbá, tak ty chyby jednoduše nevidí.

  5. Poslyš, celé to vezmi a překopíruj do nového dokumentu jako holý text. Tam, kde bude kapitola, dej novou stránku, podnadpis 2x ENTER, tabulky a grafy jen názvem a číslem (a ENTERY jako přibližná délka). Až to budeš mít napsané, celé to zaber a dej tomu formát odstavce, ulož a pak jeď buď pomocí stylů nebo si prostě napiš na papír formátování nadpisů a podnadpisů a u toho vkládej tabulky a grafy. Dělám takhle i několikasetstránkové publikace.

   1. Honzo, tohle jsem zkoušela, ale z nějakého záhadného důvodu mi zmizely všechny poznámky pod čarou, což mne natolik vyděsilo, že jsem si s úvahami o překopírování do nového souboru přestala hrát :))

    1. Poznámky pod čarou jsou stejná kategorie jako obrázky a grafy – vynechat místo a mít je v jiném dokumentu jako prostý text pro dokončení.

 8. Hlášení o stavu penyního krku. Máme slušivej piercing z průhledný trubičky. Dělalo se to zaživa, pan doktor prvně zkusil prostrčit takový kovový šťourátko a když Penny jenom tak jemně pískla, ale ani necukla, tak zřejmě na vyhrožování narkózou zapomněl. (h) (dog) Tu trubku tam sice cpal asi tak čtyřikrát dýl než to šťourátko, ale Penuška zase jenom pískala a držela jak přibitá, holka statečná. Takže teď jsme zjizvení pomalovaní Mohykáni s piercingem. Do pátku nejmíň.
  Jenomže ona si myslí, že už jí skoro nic není, a radostně poskakuje a blbne… Podle tý trubičky teče svinstvo, co se tam přece jen trochu usazovalo, takže už ji to netlačí a ona nevidí důvod, proč dál dělat maroda. Zvlášť když jsme ulovily makrelu. (whew) No snad se tím za nic nechytne. Doma je to teoreticky antiblbý, neměla by se mít zač tím zachytit, ale s tou mojí potrhlinkou uskákanou člověk nikdy neví.

  1. Palce sem, palce tam, přehmatávat nestačím… Pennuško, už neblbni a hoj! AHoj!! (y) (y)

  2. Nojo, člověk neví, komu dříve držet palce. No přece všem, všem potřebným. Nějak se to nakumulovalo. Tak (y) (y) (y) (h) .

  3. Jste hrozně hodný. Já věřím, že to zvládnem, jenom plaším. A když se z plašení vykecám, tak je mně líp. (inlove)

  4. A to je dobře, se je Penelopka veselá – mít prošpendlený krk a ještě být smutná, tak to by bylo na prdlačku. To bude dobrý, držím palečky (y) (y)

  5. Ou, tahle fáze, kdy pacošovi otrne je pořádně ošemetná. U zviřátek i u lidí 😛 . Penny, hoj se, holka, hoj! (y) (inlove) .

   1. Když jsme se vracely domů, bylo jí prý tak dobře, že by si ráda vyskočila na ten pingpongovej stůl před barákem. (whew)
    (Ten pes má v kohoutku 41 centimetr, pro představu.)
    Jo, je jí 14, jenom to jaksi odmítá brát na vědomí… Když se jí nechce, tak neslyší, to je všecko. (rofl)

  6. To je hodna holka. (h) Asi taky tim, ze ti musi strasne moc duverovat a ze nejak tusi, ze ji to pomaha. Nevim, zazila jsem jednou s naprosto divokou kockou. Ale to je na jine povidani.

   1. Věří mi až k sebezničení. (whew) (h) Je to občas dost o nervy – člověk prostě nesmí vydávat blbý rozkazy, protože ten pes to prostě udělá. Nezapomenu, jak jsem ji učila skákat z výšky mně do náruče – mezi hranou a mým vzpaženýma rukama nakonec mohly být i 2 metry, takže celkem až dolů 4. Kdyby to skočila bez přistání v mojí náruči, rozbila by se – a věděla to. Jednou jsem jí takhle řekla Hop – a nebyla nachystaná, cosi jsem ještě držela – a ona bez rozmýšlení skočila. No chytla jsem ji, ale byla to horká chvilka.
    Když zvíře takhle moc věří, je to kouzelný, oni jsou tak ohromně bezprostřední. Ale je to o nervy. Jasně vidíš, že ti zvíře dalo celej svůj život dobrovolně do rukou a věří, že nezklameš. A tak prostě nesmíš zklamat.
    Povykládej někdy!

    1. Jj, absolutní důvěra u nás dtto. Ano, někdy je to o nervy (whew) . Což mi připomíná, že už jsme dlouho neplavali. Už roztály ledy, přesně náš čas. A taky foťák už mám nezvykle dlouho (chuckle) .

      1. Máš pravdu, Hani. Na některý věci by jeden neměl ani pomýšlet, natož je vypouštět z huúst. Snad mi pro tentokrát bude prominuto (wasntme) .

  7. Já si tohle zažíval před půlrokem po ne úplně povedené kastraci, jen piš, pomáhá to. My držíme palce a funguje to dobře. A ty (y) pro vás obě platí!

   1. Jojo, živě si vzpomínám. 🙂 A teď už máš (dog) zase veselou a běhací, žejo – doufám moc…
    (Se mi asi vo tom šťourátku bude zdát, fuj, to je hnusný, když nějakej nástroj vleze jednou dírou, prolízá pod kůží a najednou vyleze druhou dírou a vy máte psa navlečenýho na přerostlý jehle… Jestli to ustojím – ustojím, musím – tak se zase poposunu o krůček v osobním boji s věcma, co je mi z nich šoufl. Však ještě dobře vím, proč jsem nechtěla bejt doktor. Krev je v pohodě, ale když z těla čouhají věci, je to fujtajbl. Mi bylo na (puke) , i když jsem měla tu flašku s drenem ve vlastním koleni, čistě jenom z toho pomyšlení, natož když na to ještě vidím. 🙂 )
    Ale teče hezky. Dostane do pelechu novej, ještě neprokrvácenej ručník. 🙂

    1. Teda holky, uz ste toho tolko vydrzali, toto uz zmaknete. Drzte sa a hojte sa docista – docista! (h)

  1. Chude male . Doufam, ze se mamina zklidni. Mozna v tom prostredi zoo jsou jejich prirodni instinkty ponekud mimo….

   1. Ono v přírodě to bývá snad ještě horší. Áchjo – já už se taky radovala – no musí se dát na odborníky. A ti říkají, že trvá měsíce, než je jasno. (whew)
    Kéž by tak maminka Vishesh chytila tu správnou náladu napořád…

 9. Jenom v rychlosti. Zařízeno, vyřízeno, ustanoveno na pátek 25.března. Tak už to holky nemine. Horší je že tam musíme být v 7 hodin ráno. Autobus, přestup na tramvaj a znovu na autobus, dvě přepravky a pajdající panička. Ani si to raději nepředstavuji. Pokusím se zaangažovat syna, noc ze čtvrtka na pátek nepracuje. Jinak by to asi moje záda neunesla.

  Už předem prosím o držení palců všem kočkám naší domácnosti. Nejnebezpečněji to vypadá pro Velkou kočku. 😐 🙁

  Ale ušetříme, je to nejlacinější možnost. Sterilizace, chip a očkování za 1190:- SEK, takže 2.380:- za obě čičinky. Sice je to čtvrtina mé penze ale jinde by to bylo dvakrát tolik. Beru to jako výhru v loterii. 🙂 😀 😀 😀

  Děkuji za všechny rady. Beda mi dokonce poslala fotografickou dokumentaci, moc děkuji.

  Sluníčko tu dnes svítí ale je ledovo. (sun)

  1. Tak držím palce, ať to všechno dobře dopadne. Po pravdě řečeno, už nemohu vůbec pracovat, ani chodit, všechny palce mám obsazené. Milá Velká Kočko, cenově to je výborné, tady, kam chodím já, tak tam účtují min. 2000,- za kočičku- S pomocí syna to jistě bude všechno v pohodě.
   Hlavu vzhůru, nejsme žádné padavky.

   1. Eště si to vynásob 2,7.
    U nás čip tak 4 kila? (nevím, nečipuji), očkokočko 370 báj vočko, kastrace – 1.300? Takže i kyž Velká kočka pořídila výborně, furt je dvakrát dráž než tady.
    Mno zas doufám, že má teda aspoň dvakrát větší penzi, než budu kdy mít já… (whew)

    1. Čip nevím, ale kastrace 1300,- za 2 kočky, placeno až po zhojení a vyndání stehů. Jo a byly obě bez prubanu, jen zašité a namazané takovou tou zelenou vodou/mastí (?). Vydržela jim až do vyndání stehů.

     1. U nás 1099 kč za 1 kočku s prubanem, s kontrolou po dvou dnech po operaci a další dávkou atb. A co mě potěšilo, mohla jsem být u uspání.

       1. Tak se přidám k cenové mapě. Kastrace Sedlčany 850,- Kč, rána cca 2 cm, samovstřebávací stehy, dvojitě jištěné, tzn. že přes první stehy přetažená kůže a sešité znovu. Bez prubanu, bez límce, pozorovat, jestli si stehy náhodou netahá, což prý ale dělá tak jedna kočka ze sta. Po 12ti hodinách kočka už jenom taková malátná, ale normálně žrala, po dalších 12ti hodinách v pořádku, třetí den lítala venku. Venkovní (divoké) kočky se při tomto způsobu kastrace prý pouštějí po odeznění narkózy ven.
        Myslím na všechny chudinky marody, ať je líp! (y)
        A Piškotku, jsi můj nejmilejší kocour, vážně! (h) Máš sice občas s holkou trápení, ale zase tě umí krásně vyfotit.

        1. Taky přidám k cenové mapě: Veterinární a farm. univerzita v Brně – kastrace (cat) r. 2007 – 650,- Kč, rána potřena stříbrným „nátěrem“, bez prubanu, bez límce, pozorovat, stehy si netahala. R. 2011 předměstí Brna – očkování (6-ti kombinace) 380,- kč, tableta na odčervení 38,- Kč.

        2. Sem se vmáčknu, cena 700,- nebo 800,- malá ranka, zaštupovaná, druhý den ráno už o ničem nevěděla, třetí den puštěna ven – kvílela za dveřma. Bez prubanu, bez lízání. Kastrace v poledne, odpoledne si trochu ublinkla, večer se najedla (dyš vona má strašnej hlad! – MLP) Ještě večer vyběhla z pokoje a vyskočila na chodbě na skříňku, mě vomejvali. Vet mě při kontrole uklidňoval, taky říkal že se venkovní toulavky po kastraci rovnou vypouští. A říkal, že kočky jsou úžasné, protože se hrozně rychle hojí, že on šije pevně 3 vrstvy(?), a že v podstatě ta kočka si s tím nemůže nic udělat. Tak držím Velké kočce palce, ať mají dobrý průběh kočandy i záda! (y) (y) (wave)

     2. Platit později? – ani nápad. Naopak platit hned při vyzvednutí po operaci, jinak zvíře nevydají a platila bych pak ještě pobyt. Asi mají špatné zkušenosti. 😉 🙁

      1. Tenhle vet tak ručí za svou práci – nevyléčí, nezaplatíš. Nikdy neléčí ztracené případy.

  2. Ahoj, Kočí. Ta cena je opravdu moc moc slušná!
   Budu moc držet palce, aby synek dorazil a pomohl, aby ten těžký den holčičky zvládly, abys Ty byla po takové štrapáci šílené a náročné v pořádku.
   Tak ať se nevynoří žádná komplikace, je to hodně zařizování a dění naráz. Pusu! :* (rose1)

  3. Budu držet palce, samo. I kocourci se přidají se svými tlapičkami. (y)
   Jen se mi nějak nezdála jizva 10 cm? Nebo jsem špatně četla? Já viděla kočičky po kastraci s jizvičkou tak okolo 1 cm! 10 cm je rozřezané celé bříško.
   Někam si to musím napsat!

   1. Tady mi řekli nejdříve 10 cm a dnes, když jsem se dožadovala malé rány prý od 3 do 10 centimetrů. Záleží to na tom jak lehce se k orgánům dostanou. Jinde mi zase řekli že to záleží na veterináři. Čím víc se jeden ptá, tím méně ví. Tady neoperují z boku ale uprostřed bříška od pupíku. Musíme to risknout, nedá se nic dělat. Ale musím říct že z těch pooperačních dnů mám hrůzu, hlavně kvůli těm límcům. Zítra jdu pátrat v lékárnách po prubanu. Změnil se tu systém, lékárny už nejsou státní ale všelijaké soukromé a tak mají různý sortiment. Třeba se mi poštěstí, bylo by to pro kočenky méně děsivé. Hlavně pro Daisy, ona je taková uzavřená. Nechodí se mazlit ale lehává v blízkosti a tak ji mohu hladit jaksi na dálku. Ona je o moc menší než dobyvatel Tindra a mu podivně vystouplou páteř ale to jsem zjistila nedávno. Tindru si mohu na klíně prohmatat, s Daisy je to těžké, nenechá se vzít do náruče.
    No už aby to bylo za námi.

   2. Polárka má tak 4-5 cm jizvu. Prý je to podle toho, jak se podaří orgány najít. Ale zhojená je velice dobře, bez problémů a bez olizování jizvy.

  4. Velká kočko, držíme palce a tlapky aby to pro vás všechny dobře dopadlo (h) (h) (h) a Vy jste to ustála bez újmy na zdraví. Budou ty přesuny asi hodně náročné (y) Garýčkovi blemcanec od našich koliáků a ode mne pohlazení.

  5. Držíme tlapky a drápky, přežijte to všechny kočky ve zdraví, s co nejmenšíma jizvama a bez bolení zad. (h)

  6. Milá Velká kočko, držíme palce ze všech sil, Tobě i kočičkám, neboj, dopadne to dobře. Musí. (y) (y) (y) (h)

  7. Milá Velká Kočko – držím palce všem třem kočkám – těm menším, aby operaci pěkně prospaly a pak se rychle hojily a té větší, aby netrpěla pooperačními stresy – dopadne to dobře! (y) (y) (h) (h)

 10. OT od goril – dneska se mistryně zas poškubaly s Bikirkou. Jak jde vo žrádlo, je to běs. Biki snáší ústrky nadále skromně a klidně, jinak je v pavilonu pohodička, všichni spí spolu, mrňata si hrají, no a že si Kamba vyskakuje? Zas, když se na to podíváme z jiné stránky, Kambě také Bikirčin příchod prospěl: víc se snaží a je najednou plná elánu, babuška naše vzteklinkovatá… 🙂

  OT od sloníka – dnes píše MFDnes:
  http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=062&r=z_domovaa&idc=1548792

  Je to tak. O mláďata sloníků aby se jeden třepal kolik měsíců.
  A Johti už nejméně týden přenáší a přenáší a přenáší…

  1. žádné strachy, moje milá, já jsem přenášela 14 dní a jaký chytrý chlapec se pak vykuli na svět ( mizera jeden). Sice měl pupeční šňůru kolem krčku, zaměstnal pár doktorů, ale zadařilo se.Akorát já jsem tehdy mohla pustit duši. Tak hlavu vzhůru, bude dobře.

   1. Mnojo, bejt malej sloník člověček, tak ho eště prdnu za a) do inkubátoru, aby se „dopekl“.
    Skutečně jsem se dočetla, že nepřežívá až 80 % slůňátek. Jestli to byl součet přírody + zoologických zahrad, to nevím, ale bojím, bojím.
    Ty totiž, jako matka, jsi pravděpodobně po miminku nezkoušela šlapat, že?;)

    Je ale znát, že se Ostraváci, velmi správně, připravili na všemožné varianty.

    Teď zemřelo v Němcích půlroční orangutáňátko, i když, pravda, bylo slaboučké od narození. Někdy přírodě neporučíš. 🙁

 11. Auto začíná vrčet. 18.05 Hroch vybíhá z křoví. (rofl)
  Achich, humřu smíchy, jako bych tam byla to vidim. Tak on si Bubu jen chvíli spinknul … a že musel bejt vyhládlej!

 12. Předpokládám, pamprésore, že tyhle dny pochodujete za malým, okatým a nezbedným černouškem s tlustým sešitem křivd a náležitě dotyčné (křivdy) evidujete. 😛

   1. Hlavně jim nesmím ukázat, že sýrová pasta je za pade! Okamžitě bych dostala příkaz dojet do ZOOHITu třeba osobně, ale tuhle oni moooooooc rádi. Všichni!

 13. Piškot vypadá tak ňuňací… teď mě napadá, je vůbec ňuňací??? Nebo má s bádáním tolik práce, že na nějaké ňuňání nemá vůbec čas??

  1. Liko, je velmi ňuňací, zejména s prostřední holkou se dovede šmudlat neuvěřitelně. On k nám přistupuje fakt tak, že jsme jeho holky, ty jeho mazlicí projevy v sobě mají milostné okouzlení … Jemně se otírá, pomňukuje, povrkává a dává pusy čumákovky….

 14. Juhůů – pane profesore, opět vám nelze nic vytknout – jasné a stručné pojednání, ilustrační fotky super superior (clap) . A konečně i Bubu je v centru pozornosti … však si to už zasloužil (mávám za Duhový most, miláčku (wave) ).

  A moc moc se těším na nové Kalamitní situace 😉 !

 15. Hmm, se dvěma bengálkami to bude obzvlášť veselé, to bude mít pan profesor co dělat, aby uhájil myš Evelínu 🙂 Ale měli jsme hepáč- Bubu se neztratil (inlove)
  Dneska v noci mě vzbudil z noční můry stísněný pocit na hrudi- nebyl to infarkt, byla to volně ložená kočka (chuckle) Jsou to zlatíčka…

 16. Holky krouží kolem chalupy a za bílého dne straší šumavské veverky voláním Bubububuuuuuuuu! Domnívám se, že jde o přímé ohrožení zvířecího druhu, protože veverky z toho musí padat smíchy ze stromů. (heidy)

  a

  Je pitomá. (angel)

  Způsobily to,že ještě několik desítek minut nebudu schopná práce. Kafe jsem si sice uvařila a nepila při čtení. Aúúúúúúú, já už nemůůůůůžuuuuu!!! Piškote, ty jsi úžasnej. Bubu mávám ti za Duhu……kalamity bengálský, krásnej den přejuuuu. (clap) (chuckle) (h)

  1. Připomíná mi to sousedy z chalupy. Kočičce Bimbě se nikdy do Prahy nechce. Bodejť jo. I když mají obrovský pětipokojový byt, je zavřená. Tady si lítá venku, po půdě, po kůlně, prostě má výběh jaký chce.
   Jednou se vraceli do Prahy. Tatínek odjel se synem svým velkým montážním autem, maminka s babičkou že doklidí, zavřou chalupu, naloží Bimbu a pojedou za ním. To bylo cca ve 13.00 – mladej měl večer taneční. Bimba nikde. Asi v 16.00 jsem se šla projít a dámy seděly na venkovním stole, tloukly do prkýnka, omotaného hadrem na podlahu paličkou (imitovaly tak klepání řízků) a hulákaly na lesy krkonošské. Bimbišce se uráčilo až někdy okolo půl sedmé večer. Do tanečních šel mladej tentokrát bez dozoru maminky.

    1. Myslím, že jsi na to kápla! Docela mladýho štvalo, že s ním chodí maminka. Jenže ona je takový závislák a tak ho tajně doprovázela a dělala, jako že k němu nepatří, ale pod dozorem matky bedlivky-pečlivky teda byl. (chuckle)

   1. Sestra moje rodná jednou musela nechat kocoura s babičkou a dědečkem do pondělí na chalupě, neboť se nedostavil včas k odjezdu. Naši na něj počkali a bylo to poprvé a naposledy, co nepřišel mamánek včas.

 17. Kafe putovalo na druhý stůl, takže katastrofa zažehnána. Piškote tohle jsem dneska zrána potřebovala!
  Ta všeshrnující věta z 5.10.2007 ovšem nemá chybu!
  Jinak včera jsem tu už nebyla, takže Štětinko gangliony mám operované celkem 3x, z toho 2x na stejném místě. Pokud je to vrostlé někde mezi klouby, což bylo u mně, tak se to nedá rozmasírovat. Moje maminka měla těchto operací 6 a nikdy se to jinak řešit nedalo, bylo to u ní velmi problematické, protože se jí ty boule dělaly na zápěstních kloubech, ale ze strany vnitřní, tam, kde jsou žíly. Já je měla na druhé straně a mezi prostředníčkem a prsteníčkem pravé ruky. Tam to bylo hodně ošklivé a operovali mi to ve Vysokém nad Jizerou na plastice ruky. Zdá se, že po 3 letech se mi ložisko znovu začíná objevovat na stejném místě. Raději to řeš operativně, nežli nějakou babskou radou, strašně to bolí a je to neúčinné. Pouzdra tukové bulky se tak stejně nezbavíš a vždy se to obnoví. Chce to vyndat celé.
  Samíčkovi držíme tlapičky a palce. Co je to jednodenní průjem proti zlomené pánvi, chudínek maličký. Zkrátí se mu kotěcí blbnutí, ale snad se uzdraví bez následků. Moc bych mu to přála.
  A šťastná 7!

  1. Ganglion se mi udělal v jizvě. Doktor řekl rozmasírovat,vydal instrukce a stanovil termín. To ráno,po 10 dnech usilovných masáží,mačkání gumovýho kolečka, byl ganglion pořád přítomen a mě ta vidina lokálního umrtvení a vyškrábnutí té bouličky na pravém prsteníčku ničila tak, že se vstupem do ordinace jsem na bouličku naposledy zatlačila a ona rupla! UFFFFF! Musím to zaťukat,od té doby mám pokoj …. (whew)

   1. Tak to jsi měla větší kliku nežli já, ale asi menší bouličku. Ty moje vždycky narostly do docela obřích rozměrů. Ta mezi prsty navíc strašně bolela, prý to bylo i něco jiného, nežli ganglion. Na té levé ruce mi to v zápěstním kloubu škodilo natolik, že mi padaly věci z rukou a chytaly mně křeče, co já tehdy rozflákala věcí!

   2. U ganglionu je ten problém, že je to vlastně pružné želé, cípy ganglionu zalézají do štěrbin mezi klouby, proto často při nejlepší snaze kousek ganglionu po operaci zůstane a rychle doroste. Nebo doroste až po čase. Mechanické „rozbití“ ganglionu (a následné vstřebání obsahu) je vlastně lepší než operace, ale doktoři ho nedoporučují, protože se přitom může poškodit okolní tkáň nebo kloub. Ekvivalent je rozbití ultrazvukem, případně odsátí. Ale i tak, pokud se ten kloub rozhodne, že bude želatinový ganglion produkovat, tak ho vyrobí znovu. Spolehlivá léčba ganglionu tedy vlastně není známá. 🙁

    1. Mně se dělávaly gangliony za dob soužití s nevyhovujícím přednostou. Po ukončení stresoru (zcela legální cestou) se gangliony přestaly dělat. Taky metoda (chuckle)

  2. Karolínko, ganglion není jako tuková buňka, je to něco jiného, a pokud vychází z kloubu (což nemusí každý ganglion), je vlastně neohraničený. A na velikosti nezáleží, Vaškovi se povedlo rozmasírovat (a rozbít) dost velkou bouli. Ganglion je dost nevyzpytatelná potvora, která na některých místech představuje pouze kosmetický problém, na jiných pak přináší silné bolesti a omezuje hybnost kloubu.

   1. mě se udělal vlastně potom, co mne hryznul -nechtíc Fren, roztrhávala jsem je s jiným psem, když ho napad (ten cizej našeho). Jak mě cvaknul zubem, tak já blbka místo abych necukla, jsem cukla a ten jeho zub sklouznul po kloubním pouzdérku…ale nevzal šlachy, takže tu bouličku velikosti čočky, jsem rozmasírovala…ale jen tak tak.

   2. Ano, máš pravdu. Trochu jsem smotala hrušky s jabkama.
    Tuková bulka a ganglion je něco jiného. Obojí je nepříjemné, ganglion horší. Vlastní zkušenosti.

    1. Jedno z toho nebo něco jinýho mívá Penuša – udělá se taková bulka plná bílýho pastovitýho svinstva. Já vždycky počkám, až se propracuje ke kůži, zkusím ji nabodnout jehlou a vymačkat. Pak je tam díra jak do p…sa. 😉 Občas to vyteče dovnitř. Když se to vymáčkne, je na dlouho pokoj, ale časem se udělá znovu. A prý bolí.
     Řečtinář si dovolí malinko poupravit, jo? Je to to ganglion, bez toho ganglia.
     (Taková ostuda, že se už neučí klasický jazyky! Ztrácíme povědomí o vlastní historii!)

     A zpráva o Penny: včera v noci mě vyděsila. Že jí rány zasychají a já jí je pořád dokola otvírám, to je normálka. Ale že z jedné vyteče kus krve a pak to začne nechutně čvachtat – a z druhé že vymačkám bílej hnus, co vypadá buď jako hodně divnej hnis, nebo jako kus tkáně, no to jsem fakt nepotřebovala. (whew) Takže si uděláme výlet za vetem…

     1. Ach jo, my tu do těch drápků dostaneme křeč – co je todle za marodný dny! (y) :S

 18. Milý Piškůtku, moc hezky se s Tebou začíná den.

  Trochu OT – chtěla bych si zahrát na CD, ale k tomu bych potřebovala britského modrého kocourka, který hledá domov. Nevíte o nějakém?

 19. Ufff, už jsem se lekla :O , že Bubu se snad pustil do nějakého dobrodružství – to by mi k němu ani trošičku nesedělo. (shake) Ale naštěstí hošíček Hrošíček nezklamal a jen se sladce vyspal v křoví. (nod) Kronikář se sice nezmiňuje, ale já pevně věřím, že Bubu pak byl konejšen a nakrmen do sytosti. 🙂 (h)
  No a nová tečkatka v domě – pááááni, tak to bude příště NĚCO! (Y) (chuckle)
  Milý pane profesore, asi Tě budu muset navrhnout na nějaký metál – opět jsi mi značně projasnil ráno. :*
  Přeju všem krásný den! (h)

 20. No to se ti, profesore, zase povedlo. (rofl) (rofl) (rofl)
  Holka není pitomá, jen se ti postarala o další objekt zkoumání. Přece bys jí to neměl za zlé.
  Fotodokumentace je bezva. (chuckle)

 21. Hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Profesore, opět skvělý vědecký zápis. Těším se na další část (nod)

  Jinak u nás mlžné ráno, viditelnost malá

 22. Piškote, tvoje spisování zraje jako víno (dance) (rofl) (rofl)

  z toho přemýtání jestli: Moje holka není tak pitomá, aby domů dovlekla další bengálskou katastrofu
  jsem se úplně zpotila (rofl) a na konci jsem se hlasitě řehtala (rofl) jasně, stručně, úderně (h)
  jak jinak ….. :* no a doprovodné fotografie pane Piškote – NEMAJÍ CHYBU! Vyřiďte prosím holce, že jsou úúúúžasné, zejména Poštolka a Zoufalec na konci (h)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN