KOČKY: Když kočka kulhá, aneb věříte v sílu magnetů?

Před čtyřmi roky začala naše kočka Smoky náhle kulhat a docela mne tím vylekala. Podobně totiž kulhala dřívější kočka Kotě, necelý rok před svojí smrtí. Tenkrát ke konci zimy Kotě ze dne na den najednou nedokázala vyskočit na postel – pohyb, který až do té doby zvládla jako nic. Doskočila sotva do půlky matrace, spadla a poníženě odešla. Přišoupla jsem jí k posteli nízkou stoličku, aby si zachovala důstojnost a mohla s námi dále sdílet lože. Když přišlo jaro, Kotě si na teplém slunci vyhřívala staré kosti a její kulhání se vylepšilo. Na Vánoce pak zemřela.

Smoky začala kulhat v sedmi letech a já sama sebe přesvědčovala, že její kulhání má určitě jiný původ. Vždyť o dva roky starší Dixie běhala a skákala jako křepelka. Smoky sice dokázala vyskočit na postel, ale pohled na kočku, která i při běžné chůzi silně kulhala, byl smutný. Ani jsem nedokázala přesně určit, na kterou nohu napadá. Ve snaze kočce pomoci, jsem začala přemýšlet „lidsky“ – tedy přirovnala jsem kočičí problémy ke svým.

Smoky s koralemi

 

Před patnácti lety mě začaly silně bolet obě kyčle a kolena. Vždy jsem byla velmi ohebná a nejednou jsem se nedokázala bez velké bolesti ani snížit ke kočce. A když už ano, zůstala jsem tak sedět, dokud mne manžel nezvedl. Choť mě navíc musel zezadu popostrkovat do všech schodů, aby mi ulehčil stoupání. Plavání v moři mi přineslo chvilkovou úlevu, ale bolesti se vracely. Představa, že postupně nebudu moci zvednout kočku do náruče, nebo pracovat na záhoně, byla dost deprimující. Doktor žádnou vadu nenašel, vzhledem k mému věku mi jemně naznačil, že jde zřejmě o začínající artrózu a doporučil prášek na bolest.

Smoky si na na korale rychle zvykla

Bolesti mě trápily už několik měsíců, když jsem v katalogu zahlédla výrobky s magnety, které měly pomoci právě při kloubních nemocech. Zaujali mne vložky do bot, návleky na kolena či lokty a podložky na postel. Pro začátek jsem se rozhodla zkusit návleky a vložky do bot. S návleky byl problém v tom, že se v nich dost špatně chodilo. Sice neklouzaly, ale byly fest, v sedě se pod kolenem vrstvila látka a všité magnety tlačily. Přesto jsem je nosila alespoň na spaní a ráno jsem rozhodně vstávala čiperněji. Co ale dělalo divy, byly vložky do bot. Dala jsem si je do tenisek a našlapovala na magnety vlastně celý den.

Úlevu jsem pocítila už během prvního týdne, byl to pomalu zázrak. Po dalších asi dvou týdnech bolesti zcela zmizely a vrátila se i bývalá ohebnost. Znovu jsem si mohla bez bolesti sednout do dřepu ke kočce. Ve stejné době jsem začala brát i směs asi dvanácti přírodních výtažků. Beru je dodnes, nedám na ně dopustit, ale jsem přesvědčená, že nejvíce pomohly vložky do bot. Už dávno jsem je z bot vyndala, zato nosím magnetický náramek, který mi manžel koupil. Od švagrové mám také magnetické korále, které se mohou nosit na krku bez uzávěru, nebo natočit jako náramek.

A zpět o Smoky. Když magnety zázračně pomohly mně, proč ne kočce. Vložky do bot jsem jí koupit nemohla a kočičí návleky se také neprodávaly. Ale – daly se koupit magnetické korálky. Zkoušeli jste je někdy navlékat? Je to k zbláznění. V mém případě možná proto, že jsem koupila nejvyšší magnetickou sílu a navlékala je na „pérovací niť“, takovou tu tenoučkou gumičku omotanou nití. Potřebovala jsem udělat pružný náhrdelník kočce přes hlavu, který by nebyl příliš volný.

Smoky je zase zdravá kočka

Korálky měly malý otvor a bylo třeba použít jehlu. Jenže na ní se korálky „lepily“, ty pracně navlečené se kroutily a slepovaly v cumel. Musela jsem se opravdu přemáhat, abych to celé nezahodila. I hotový náhrdelník se mi v ruce stočil do kuličky. Korálky s větším otvorem už šly navlékat snáze, bez jehly. Vyblbla jsem se dost, ale Smoky dostala dvoje nové korále. Při prvním navlečení se je snažila strhnout, ale rychle si zvykla a přestaly jí vadit.

Smoky korále nenosila dlouho. Také u ní magnety rychle zabraly a ona snad během týdne přestala zcela kulhat. Od té doby uběhly více jak tři roky a Smoky stále běhá a skáče jako mladice. Mám z toho ohromnou radost.

Článek jsem napsala hlavně proto, že zde již několikrát byla zmínka o bolestivých nohách a kloubech, ať už lidských, nebo zvířecích. Samozřejmě magnety mohou na každého působit jinak, na někoho třeba vůbec ne. Ale když člověk nebo zvíře trpí bolestmi, proč je nezkusit? Než jsem začala psát, hledala jsem na internetu, zda se i u vás podobné výrobky prodávají. Našla jsem jak vložky do bot (úplně stejné jako jsem měla já), tak i návleky a dokonce i magnetickou podložku. Tu jsem nakonec kupovat nepotřebovala, ale myslím, že právě magnetická podložka by mohla pomoci bolavým psím kloubům. Kdyby někdy naše Trixie zase začala kulhat, určitě jí podložku koupíme.

Tady jsou tři české odkazy, které jsem našla

vložky do bot

http://www.bodycomfort.cz/index.php?sess=czQba71e14ee2fb236b6b215dfe6d582e7d000010&load=infoit&iin=33

navleky na kolena

http://www.az-zdravi.cz/-magnetoterapie/303-magneticky-elasticky-pas-na-koleno-j-1002-velikost-xl.html

a slovenský odkaz na podložku

http://web.orange.sk/lip.poliak/lip3.htm

Prostřední dva nosila Smoky

Aktualizováno: 13.3.2011 — 17:10

245 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Zdravím americké kočky i jejich paničku! Jsem ráda že o vás něco po létech zase slyším. Možná si pamatujete na kočku Penelopu v Dumce? Tak kočka Penelopa oslavila 2. 3. 2011 desáté setkaniny se svou člověčicí, a moc zdraví Smoky!

 2. Dobrý den, Maričko!
  Promiňte, mám na Vás prosbu. Narazila jsem na Vaši stránku – bylo tam smažení a vůbec příprava krocanů. Bohužel jsem si to neuložila a z kompu mně odhlásili. Neposlala byste mi tu adresu?
  Předem děkuji! Mirka

    1. Samozrejme. On muze clovek v netanecnim odevu klidne i tancovat, tohle neni ples v opere 🙂
     Naopak v dlouhe vecerni robe by se tancovat prakticky nedalo.

     Obleceni se moc neresi, ja sice mivam vetsinou cerne kalhoty a kosili, ale rozhodne se na milongu clovek nemusi nijak zvlast oblikat.
     Pro tanecniky a tanecnice jsou dulezite boty, pro ostatni navstevniky ani to ne. Vlastne … podle bot tanecnik pozna, jestli ta neznama co sedi nekde u stolu prisla tancit nebo ne 😉

   1. :-))
    To by možná stálo za pokus! Tedy dokud hrajou, tak není problém … roky dřiny, potu a odříkání ze mě udělaly jednoho z nejžádanějších pražských tanečníků … když hudba dohraje, tak je to horší. Jen nevím jestli permanentní magnety jsou rozumné … čert ví, která by se to nemohla odtrhnout … 😉
    Krom toho bych teď neměl řešit tangueras, když mám novou standardní a latinskoamerickou partnerku. Po dlouhém a pečlivém testování tanečních dovedností všech postupně přihlášených jsem vybral tu, která se mi prostě líbí 🙂

 3. Maricko, ta fotka Smoky na venkovnim parapetu se zvednutym zadeckem a vytocenou hlavou nema chybu !!!!! (inlove)

 4. Ahoj, zdravím, blahopřeju slavícím a držím palce potřebným (kocourkovi,Rputi….) (y) (h) (y)
  K těm magnetům: můj ortoped (!) mi doporučil návleky na koleno, které mají kromě jiného i nějaké magnetické účinky. Musím říct, že prvně jsem si poklepala na čelo a říkala si, že (pen doktor) už blbne…
  Franta je poslušnější, takže si to za dost peněz koupil. A jednou, když to koleno už fakt nemohlo, jsem to ze zoufalství zkusila.
  Ono na tom něco je….

 5. A hele, zapomnela jsem poprat k svatku Matylde od zabek, i kdyz ona sice formalne neni Matylda, ale na druhou stranu je, protoze ji chce byt. 🙂 Vsechno nej. (y) (rose1) (^) (d)

 6. Maričko,
  díky za tip, pouvažuji, zda by nějaké ty magnety pomohly mému bolavému koleni. Mimochodem, mám naordinovány 3 injekce Hyalganu, tak uvidí, co to se mnou provede. Mám je vyzvednuté, jde z nich na mě trochu husí kůže – taková ta nepříjemná. K doktorovi se asi dostanu až v pátek, tak uvidím. JInak díky za všechny rady o kloubních výživách před nějakým tím týdnem. M Vedu v patrnosti, ještě zkusím také nějakou vybrat, ale je vidět, že to koleno potřebuje asi trochu razantnější věc.

 7. Tak jsem doma a přečetla jsem diskusi. Moje normálně krátká kontrola trochu protáhla, protože mě dr. poslal rtg plic a na test hustoty kostí. Obé prý bylo třeba zase zopakovat.

  Děkuji za komentáře. Jak jsem psala, na někoho magnety nemusí působit vůbec, ale při bolesti to určitě za zkoušku stojí. Jeden manželův švagr např. nemůže nosit náramkové hodinky (pouze na řetízku v kapse), protože se mu buď zastavují, nebo jdou špatně – přesně nerozumím proč, ale má to co dělat s jeho krví (snad moc železa). A co lidé, kteří dokáží na čele (či jinde na těle) udržet kovové předměty? Asi na té magnetické síle něco bude.

  Vave držím pace, aby magnetické vložky pomohly. Prodávají se v pánské a dámské velikosti a v obou případech je nad prsty kousek materiálu k odstřižení podle velikosti boty. Protože jsou z nějakého gumového plastiku s hodně dírami, noha se nepodí a vložky se dají krásně umýt (jen pozor, aby magnety nevypadaly, jsou tam jen tak vtlačené do prohlubin)

  Štětinko, musela jsem se podívat, co je to ganglion (zde ganglion cyst), vůbec jsem nevěděla o co jde. Léčba je zde operativní, ale i tak se ganglion může vrátit. Také se mu zde říká “bible cyst” protože jeden způsob “léčby” je praštit tu bulku něčím těžkým, jako třeba tou biblí (prskne a nahromaděná tekutina ve vstřebá). Víc bohužel neporadím, na tohle asi magnety fungovat nebudou.

  Domi – kočky jsou “citové vyděračky”, velmi brzy přijdou na to, jak mňouknout a kde se přichomejtnout, aby bylo po jejich. Např. Dixie když se (hlavně ráno) špacíruje sem a tam po kuchyňské lince, pomňoukává, sleduje mne dojemným pohledem, ale o nabídnuté jídlo nestojí – znamená to, že chce zvednout do náruče. Na rameni se mi převěsí jako utěrka, přede na plné obrátky a já pak připravuji snídani za pomoci jedné ruky, protože tou druhou kočce podpírám zadeček. Tak proč by kocourek nezjistil kulhavou fintu, jak ti sdělit, že se mu něco nelíbí. Magnetoterapii skvěle popsala Karolína. Já sama nevím jak magnety na lidi a zvířata působí, vím jen, že dokáží pomoci.

  1. Maričko, rány na ganglion někteří doktoři doporučují a jiní ne, každopádně to ukrutně bolí. Jeden ganglion se mi loni usídlil na prvním kloubu „ukazováčku“ na noze, po chirurgickém odstranění se vrátil asi za tři dny po vyndání stehů. Novou operaci pídr doporučila až na jaře, ale teď jsou na pořadu dne jiné zdravotní potíže, tak ganglion musí počkat. Já to řeším tak, že když už se nevejdu do žádných bot, nahřeju ganglion proudem horké vody a pak ho propíchnu a vytlačím co nejvíc želé. Chvíli to dá pokoj; ostatně mezi další léčebné metody patří ultrazvuk a odsávání. (nod)

   1. já to má na zápěstí. Už několik let mě střídavě bolelo, myslela jsem, že je to nějaká artroza. Ale před pár týdny mi vylezla boule velikosti angreštu a teď už je mi to jasný. Že to recidivuje, tak se mi nechce hned do těch invazivních zásahů. Takže mám ruku zafixovanou ve vodorovné poloze, což je jediná, která mě nebolí. Ale to asi není taky řešení
    Existují jako nějaké specielní druhy magnetů? Nebo že bych to zkusila tak, že bych si ruku omotala magnetama z nástěnky a obvázala to? Tím bych to mohla vyzkoušet, nebo je to nesmysl.
    Asi ním zoufale, ale bolí to, potvora jedna

    1. Evi, zkus ho nahřát proudem ze sprchy a rozmasírovávat – sice to bolí, ale někdy to pomáhá. Na zápěstí to měl Vašek, 3 operace nanic, nakonec to rozmasíroval.

     1. Hele lidi, my jsme tady dnes jak domov duchodcu (rofl) . „Jooo, pani a tam vas to boli? Tak to ja mam taky.“ Takze prave jsem zjistila, ze ten smejd na zapesti, co obcas boli, je ganglion!! Podivala jsem se na obrazek na googlu a je to ono. teda musim rict, ze mne to zas tak moc neotravuje a instiktivne si to masiruju (kdyz to otravuje). Bylo mi vzdycky zinantni se ptat ortopedu, u kterych jsem byla se zlomenym kolenem, urazy, nefukcni totalkou, ze teda jeste navrch mam na zapesti bulku. Tak aspon konecne ma jmeno a nejak uz to spolu vydrzime. (inlove)

        1. Patrně jsem pracovala s myší víc, než je zdrávo (rofl) Mám s ramenními klouby problémy léta, ale tentokrát to stojí za to

         1. Aha, dík za vysvětlení. Líty líty. Já od léta laboruju s tím „amsterdamským“ kolenem, taky nic moc, občas vůbec nechodím – a občas mě nic nebolí; no jo no, už taky nejsme úplná poupátka v rozpuku, že.

          1. Musíš k tomu přistupovat jako Hřívnatec onehdy: „To nemůžeš říkat, že ty jsi nemohoucí matka a nezvedneš to, ale že já jsem v plný síle a proto to zvednu!“ (rofl) A takovejch hlášek už si nacvičil spoustu 😀
           V tomto světle mé rameno je v plném (patologickém) rozpuku (rofl)

          1. Ještě bohužel není hotovo. 🙁 Skřínky už stojí, sporák funguje, ale jelikož je MLP na týden s veslařema na horách, furt jsem tu v čurbesu (dcéra radši jela k babičce na druhý konec republiky). Ale koupelna je úžasná, opravdu krásná – jen šedá (obklady, dlažba – oboje velkoformátové), bílá (vana, umyvadlo) a nerez (zbytek), žádné ozdoby ani listely, je to moc pěkné. Kuchyň taky bude OK, ale až tak za 14 dní (taky jen bílá, šedá a nerez; pracovní deska je z buku).

          2. Deska z masivní spárovky? Pokud ano, je třeba to napustit olejem, a to ne tím, který dodává IKEA.

 8. Úplně mimo – abych tu inzerovala včas!
  Začíná druhé kolo akce Duben měsíc drabble.
  Každý den se vyhlásí jedno téma a na to se napíše jedno drabble.
  Loni byli lidi, co zvládli napsat všechno, i lidi, co tam poslali jenom jediné – vše možno. Loni u toho byla nekonečná sranda a letos to nejspíš bude taky tak.
  Co je k tomu potřeba: sledovat bílého králíka (odkaz 🙂 ) a udělat si účet na stránkách sos, kde se to koná – to je hned. Bez registrace se tam totiž nedá psát, a drablíky se píšou do komentářů k vyhlášenému tématu.
  Psavci všech druhů, spojte se!
  http://sosaci.net/test/node/120

  1. Ioannino, co kdybys navrhla na jedno drabble slovo „taichi“ lze i v dalších tvarech „tai chi“, „tajči“. To bych byla zvědavá, co kdo napíše!

     1. To neva, i ti jsou potřeba, zpětná vazba nebo jak se tomu nadává… 🙂 Za to psavci trhaj ruce. 😉

  2. Poněkud nestíhám a možná čtu blbě, ale jak je to s fandomem? Téma se určí, to chápu…

   1. To je na tom to nejhezčí – fandom si vybere autor! A klidně pro každý drabblo jinej. A klidně originální. Já loni psala 2/3 Bjorkhallen, nějakýho Pottera, hodně antiku a pak takový vychytávky jako Eca a tak. 🙂

 9. OT K Samovi. Je to paragán, to konstatovala vetka, ale měl by to zkoušet jinde než z okna va střeše na beton. Má zlomennou pánevní kost. Operace u takového Malíčka snad opravdu ne. Nejhorší je jistě ta bolest a pak také naprostá nemožnost používat zadní díl těla. Na chození po třech může zapomenout, křičí při tom bolestí tak už to raděj nedělá. Zato já jsem udělala ohromnej pelíšek velmi podobný psí porodní bedně. Měkoučké fleecové podloží, pak místo pro jídlo a samozřejmě záchůdek. Vše tak, aby se mohl jen minimálně přeplazit. Záchůdek jsem udělala z pekáče na koláče. Vše korunováno dřevěnou ohrádkou, aby ho nenapadlo dělat prohlídky okolí ( dneska bych se ráda alespoň minimálně vyspala). Samík dostal pořádnou dávku Alvegesiku a tak ho teď nic nebolí, je trošku „sjetej“ a tak jen pozoruje cvrkot. Dostala jsem pro něj také nabídku na hospotalizaci – tak na 2-3 dny. Nakonec jsme se dohodli, že doma je doma. Dostali jsme analgetika na dva dny v tekuté formě a zítra zavoláme s referencemi paní vetce a pak se zase uvidí. Bolesti prý trvají tak 5 dní, pak dojde pomalu k hojení – sama zlomenina u 5ti měsíčního koťáka bude trvat 5-6 týdnů. Sam jí a trochu pije. Dnes mu za odměnu přišel zoohit se Shebou – lososové plátky. Byl v sedmém nebi, všechno snědl a pak si přední packy vzorně umyl. Je nesmírně hodnej. Máme štěstí na krásného, veselého, a brzy zase zdravého kocoura s nádhernou povahou. Strašně ho obdivuju. Je to hrdina. Jen se seskoky má utrum…navždycky. Všem děkuju za zájem, který jste projevili, tolik to pomůže zahnat a utlumit tu beznaděj v prvních chvílích. I Vám jsem opravdu vděčná.

  1. Bobánek malej statečnej… Pěkně jsi mu to tam zařídila, určitě se vzorně zahojí. Tak budu průběžně držet palce (y) Mimochodem hodně drbat!

  2. Hlavně je důlžité znemožnit mu alespoň na těch 14 dní pohyb. Zavřít do klece je ideální. I když to vypadá drasticky,ale až přestane mít bolesti a nebude oblbej z analgetik bude to velké riziko. pak další měsíc bez skoků byť jen z křesla dolů. Nezávidím, bez klece se zblázníš strachy

  3. Tak tu koukám dojatě na statečnýho kocourka. Kéž by se srůstání povedlo podle plánu; takže si píšu držet palec 6 tejdnů a požadovat zpravodajství. Jen aby se propána nezačal někam plazit a nehnul si něčím, čím nesmí… 🙁

  4. Tak ať se parašutista co si zapomněl padák rychle zahojí. Štětinka má pravdu s tou klecí, byli byste klidnější a bez obav že si zlomeninu pohorší. Držíme dál palce a drápky. (y) (h) (y) (h) (y) (h) (y) (h)

   1. Aha , já to nenapsala úplně srozumitelně. Sam je v ohrádce. 30 cm vysoké. To nepřeleze hodně dlouho. Teď budeme minimálně 14 dní v klidu. Taky mě překvapilo, že ho nesmím brát pod přední a zadní částí těla. Vlastně mi úplně zakázali ho zvedat. Pouze chytit pevně za kůži za krkem, podložit pod hrudníkem druhou ruku a jen tahem přešoupnout.

  5. chudáček malá, tak to má totéž, co paní Černá! ale to už se jí stalo jako dospělé kočičce, tak operace a srostlo to bezchybně, jak jsem psala… Samík je ještě mrňous, vetka tedy myslí, že sroste hladce bez zásahu? v každém případku džíme tlapky moc a moc!!

   1. Ano, vyloženě mi vysvětlila, proč je lepší klidové srůstání. Operace u takhle malého kočkourka může poškodit měkké tkáně, které ještě potřebují růst.Čisté zlomeniny plochých kostí srůstají velmi dobře. 🙂 Samík leží ve svém novém království a kontroluje co dělám. Má strategickou polohu uprostřed otevřeného prostoru – takže má přehled přes kuchyň, jídelnu i obývák. A kočky by nejraděj za ním do bydlíku. Za odměnu jsem mu kápla na myšku kozlíkovou kapku… áách to je potěšeníííí

    1. čertíček jeden neposedný, podrbej ho za nás a pohlaď bolavá zádíčka… ne že by bylo co závidět, ale přežil, to je hlavní… kočičky mívají neuvěřitelnou regenerační schopnost, věřím tomu, že s dobrým vetem, vaší bohatou péčí a spoustou lásky a teplíčka a ostatními kožichy nebude za 2 měsíce vědět, že si hrál na střecholetce…možná ho Nejvyšší kočka trochu brzdil v letu, co my víme! když ví, jaký je to miláček 🙂 (f)

  6. Mrnous statecnej… Ale vypada to, ze z te hruzy to dopadlo jeste docela dobre. Tak preju plne uzdraveni.

  7. (y) (y) (y) (h)

   Sam je malý klučík s maldými kostmi a tak určitě sroste dobře a rychle. Hlavně aby se někde během léčby a srůstání kostí znovu nezranil. Připravila jsi mu luxusní rehabilitační bydlík. 🙂

  8. Milá Leny, sleduju Samíkovo letecké dobrodružství od samého začátku a palce držím furt, ťuňťovi malýmu (inlove) Jen se mi k tomu blbě vyjadřuje, protože tyhle pády byly můj zlý sen, když naše kočky byly v bytě v jedenáctém patře. Balkon byl sice zasíťovaný, ale okna ne… brr, bála jsem se moc. Naštěstí bytečně… ale stejně je to dost příšerná představa.

   Jinak držím palce ostatním marodům – Rputinko (inlove) , honem se rozmazluj, tenhle chcíp je strašnej, taky jsem si ho užila a nejen já.
   Velká kočko (inlove) , doufám, že to s holkama zvládneš – tady mají kočky po sterilizaci jen malou ranku a na sobě buď nic nebo ten pruban (taková síťka). Snad to i tam u vás udělají jednodušejí, než na takhle velkou operační ránu a nebudeš se muset ani ty ani kočky trápit s límcem. Jen bych ti poradila, aby sis půjčila ještě jednu přepravku, aby holky měly po operaci klid a tys je nemusela někde nahánět, když budou po narkóze…

  9. Leny (inlove) , děkuju Ti za zprávu. Snad chlapeček vydrží v klidu, aby se zahojil bez následků. Je to hned – tuhle jsem vytřepávala deku z okna, všechny kočky byly a druhé straně bytu na balkóně, najednou skok a skok od dveří a Rózka přistála na parapetu. Jsme sice zvýšené přízemí, ale stejně mi zatrnulo – co kdyby spadlo a utekla? Ufff. Teď před podobnou akcí vyhazuju kočky a zavírám kočičí dvířka. Jsou fakt děsně rychlí, když je něco zaujme.

  10. Leny, náš nebožtík Čert byl jako kotě vyhozen z jedoucího auta. Taky zlomená pánev – my ho dostali z útulku už zhojeného – jediná viditelná vada bylo lehké vybočení zadní nohy, které nemělo vliv na funkci (ani rostlináře ani jinou – koťata po něm jsou zcela OK).

 10. A Maričko, není tam u vás někde popsanej účinek na ganglion? Já cizími jazyky moc nevládnu,ale téhle potvory se nemůžu zbavit a bolí jako čert ;(

 11. Tak já vám nevím. Už je nejvyšší čas dát moje šmudlinky vykastrovat, tedy tady sterilisovat. Na konci měsíce je po akci a za chip a očkování bych jinde platila navíc. Tady je to jinak s názvy. Kastrují se zvířátka mužského rodu a sterilisují se čtyřnohé dámy. Volala jsem kolem dokola jen abych zjistila že to nikde levněji nepořídíme a že kočičky budou mít deseticentimetrovou ránu a bohužel deset dní límec. O tom elastickém návleku tu nic nevědí ale reagovali tak že to je vlastně výborný nápad. Ale to mi nepomůže když ten návlek tu nikde nemají. Můj pididomeček má 60 čtverečních metrů obytné plochy a k tomu 30 metrů sklepa. To znamená že je rozdělen do třech pater. Kočenky se pohybují hlavně ve výškách, to by se s límcem pěkně pomlátily až jim trochu otrne. Zavřít je do jedné místnosti by bylo pro mne namáhavé, tu možnost mám jen v horním patře a já ještě nemám tu magnetovou podložku. 😉 Momentálně sotva chodím a schody jsou pro mne děs. 12 schodů do sklepa do koupelny a na záchod ( kde mi před pár týdny odešlo topení a je tam jen 10 stupňů) a 12 schodů nahoru do ložniček. Všechno je tu takové pidi mini. Po tom jak kočenky mrouskaly tak se staly nečistotnými. Kakají sice do záchůdku ale čurají na záhadných místech. Zavřít je do ložnice se mi i proto moc nechce. Ještě nevím jak to vyřeším, tak si tu jenom stěžuji. No jako obvykle však mne znáte. (wasntme) (blush)

  1. Velká kočko, zkus zajít normálně do lékárny a zeptej se tam na ten Pruban (on se asi bude jmenovat jinak) – to je běžně pro lidi a bylo by mi divné, že zrovna u vás by o tom nevěděli.

  2. taky se používaj miminkovské bodyčka, kdybys hodně nouzově potřebovala.
   Jinak pruban se dodává na cívce namotanej v různejch šířích. Rozdíl je třeba na lidský trup, nebo ruku, prst,..

   1. zkus: elastisk binda, rulla
    v češtině to má totiž přídomek: obvaz pružný hadicový

   2. Děkuji za rady. Tady měli ty návleky kompaktní ne síťové. Ale dlouho jsem nic takového nesháněla tak je možné že rozšířili sortiment. Ty úpletové jsou moc těsné a asi nevhodné, rána musí mít vzduch aby nehnisala. Kdosi mi posílal fotografii operované kočičky se síťovým návlekem. Jestli to najdu a fotku vytisknu mohla bych ji v lékárnách ukazovat.

    1. to dejchání rány neber zase doslovně. Stejně se ta rána ještě překrývá obinadlovým čtverečkem nebo já tam třeba na to stříhala dětské pleny (jednorázové). Dávaj se tam i dámské vložky,…prostě úplně větrací to být nemusí. Důležitý u koček je, aby se nevyvlíkly. takže po dobu, co je máš doma se jim kolem krku třeba z gázy udělá takovej „oboječek“, který se na několika místech „prošije“ krz ten pruban a uváže. Kočky jsou jak hadi umí se vyvlíknout i tohohle, takže to není 100% obrana před rozlízáním rány. Pokud budou ty tvoje patřit k těm neklidnějším, stejně skončíš alespoň na pár dní s límcem, jinak se nevyspíš. Naštěstí stačí skutečně pár dní, ono se to hojí rychle a pak třeba si i kočky takhle samy vytahaj stehy. Ale je to individuální, když so toho moc všíma, tak je ten límec nutnej. Moje zkušenost je, že kastrace z boku je tolik nedráždí k vylizování, jako ta na břiše. Většina koček si toho ale tolik nevšímá

 12. Milá Maričko, dala jsi mi trochu naděje. Když magnety zabraly u kočičky Smoky tak by měly pomoci i Velké kočce. Viděla jsem podložky s magnety někde na jakési výstavě, ale moc jsem tomu nevěřila. Teď, když jsem si přečetla tvůj článek, se moje nedůvěra pomalu ztrácí. Už předem opatrně děkuji a pořádné poděkování dostaneš až magnety vyzkouším. (inlove)

  1. Velká kočko – trefilas to, když magnety pomohly malé kočce, proč ne Velké 🙂 U tebe by asi byla nejlepší ta podložka na matraci, aby magnety vytvořily „pole“ a léčily po celém těle.

   Ani jedna z našich koček nikdy po kastraci nenosila žádný pruban, ani nevím, jestli jim je nějaký vet dává. Ale ony si je tu veterináři nechávají přes noc (v klecích), takže byly po probuzení pod dohledem a s omezeným pohybem. Ale všechny měly vyholená bříška, asi 5cm jizvy, ale nikdy si stehy netahaly, jen olizovaly. A na záchůdek chodily hned den po operaci a bez problémů. Tak držím palce.

  1. Tohle je úplně sladký drobeček, pokud se tohle o slonovi dá říci. Je vidět, jak je oproti mámě slonici malinký a jak se ke strukům musí natahovat, ale hlavně, že zdroj mlíčka našel, a že sloní máma ho nechá pít. Tak hodně štěstí sloní kloučku. (h) (h) (h)

   1. Nojo, von malej (pracovním jménem) Punťa je krapátko podměrečnej, ale mamča Vishesh už pečuje prej pěkně.

  2. Tohle nemá se sladkým slůnětem co dělat. Je to jenom moje asociace.
   Jedna naše známá když jezdila přes město Eskilstuna zpívala s manželem asi takto : Slůně stůně v Eskilstuně. Oni měli často veselo a hráli si se slovíčky nové i rodné řeči. To byl jejich výrok : „Zlý klokan Ota!“ když ráno vstávali. Švédsky je hodina „klockan“. Atta s kroužkem nad prvním „a“ je osm. Je to příjemný způsob objevovat nyance nové řeči. 🙂 😀 😀 😀

   1. Ahoj, Kočí! (wave) :* Jojo, klockana už jsi mi jednou popisovala, ten je zábavnej.
    Doufám, že krasavice Tindra (cat) a krasavice Daisinka (cat) se chovají slušně a Garyček (dog) místy i poslušně.

   1. Objímám tě Bětuláskovo. Tohle slůně definitivně nestůně a stonat nesmí. Je nepředstavitelně rozkošné a mamina ho chce mít silné a před jeho opíráním uhýbá. (inlove) (inlove) (inlove)

  3. To je krásné slůňátko (inlove) Nemá to kluk lehké, mámino mlíčko je tak „nešikovně“ k dosažení a navíc se mu tam plete chobotek (kam s ním, aby dosáhl pusou)

 13. OT: Centrální distribuce má u mě velkou kaňku. Prosím – máte-li co říct k tomuhle:

  Měli jsme doma kocoura a kočku, oba mladí, kastrovaní. Bejvák na půdě, domů v podstatě kdykoliv si řekli a byl někdo doma. Od předvánoc jsme bydleli u tchánů (ta operace páteře; díků za palečky není nikdy dost, tak ještě nějaké přihazuju), takže jsem se párkrát za týden stavil (pauza max. 48 hodi), naplnil misky a zmizel. Žádná nádhera, ale kočky nevypadaly, že by strádaly. Naopak – v největších mrazech se začal vyskytovat další kocour; občas se zastavil už dřív, ale v největších mrazech jsem vyměkl a začal přidávat třetí misku. Po nějaké době přestal kocour domácí chodit na jídlo a když roztál sníh, zbyla hromada chlupů (JEN chlupů, žádný drasťák).

  Takže teď mám doma kočku, domestikovanou, a kocoura (zřejmě kocoura; a kastrováním si nejsem jist už vůbec, vidíme se obvykle jen letmo a za tmy), který se rozhodl nastěhovat: když ho nepustím dovnitř, tváří se překvapeně a dělá na mě dojem, že při nejbližší příležitosti začne značkovat. Rozhodně při správném počasí je na dvoře už slušně cítit kočičina.

  Takže co s tím? Venku ho neudržíme, přinejmenším jsou doma děti a bude jaro a léto, takže zabedněný barák nepřichází v úvahu. Pustit ho domů znamená konflikt mezidruhový i rodinný, protože Eržika má (považte!) představu, že zvířata mají poslouchat a nemají lézt, kam je napadne, například na gauč, do postele, do kuchyně a tak, což je v ostrém konfliktu s mojí teorií, že se kocour musí nejdřív pořádně zabydlet a pak už bude dobře. Takže k vymezování teritorií prostě dojde.

  Jediné, co mě napadá, je čapnout ho, odvézt na (pardubickou) veterinu a čtvrt roku počkat, až ho kocourování trochu přejde. Ale jednak je to dlouho, jednak bych se docela vsadil, že je doma někde jinde.

  1. Měla jsem podobný problém – na dvorek nám chodila černá peršanka, poté i do kuchyně vyžírat domácím kočkám žrádlo. Posléze se k ní – němu přidal bílý nekastrovaný kocour. Naši dva gerontíci kastrovaní a tedy by měli být submisivní. No, není většího macha nad naši Princeznu, Brášulka se celý život zajímá o kočičky, takže si svoje postavení udrželi. Po čtyřech letech krmení venku o Vánocích stanula černá peršanka ve dveřích a rozhodla se u nás bydlet. Byla v tak strašném stavu, že jsme ji nedokázali vyhnat. Piškůtek musel zůstat venku, krmím ho 2x denně ale domů mi nekastrovaný nesmí. Teda hlavně už by to nevydýchal Bimbo, jinak bych milého kocoura popadla, dala do přepravky a jechala na veterinu. Klidně bych nechala vykastrovat cizího kocoura kterého pravidelně krmím a starám se o jeho blaho. Pokud to jeho majiteli vadí, ať zajistí aby mi kocour neoch…. dveře!
   Jo a dodnes nevíme, zda je Valinka kočička nebo kocour, zjevně asi kastrovaná neb koťata nepřinesla nikdy a není cítit až na zadní výfuk, který má ovšem grády

   1. …….. zadní výfuk……… to mně dostalo! Poprskala jsem si monitor!
    Sedím si tak spokojeně u počítače, pracuju, najednou děsný smrad. Všichni kocouři v pelíšcích, nikde nikdo neštrachá v záchůdku, začínám si myslet, že snad já………. že už je stáří tu a přestávám se kontrolovat………. V tom si všimnu, že Zrzínek lehce poodkráčel ze svého křesílkového pelíšku, protáhl se a vrhnul na mně pohled typu: „teda fuj!“ Nasála jsem tím směrem, jojo, byl to jeho zadní výfuk. Ale mohla jsem za to já! Šel trucovat za bydlík!

    1. CO to bylo ta hromada chlupu??? Puvodni kocourek nejak zmizel a nechal chlupy nebo co se vlastne stalo??,

     1. Přesně. Hoši se zřejmě servali o domovské právo. Nováček má díru v kožichu ještě po měsíci.

   2. To o kastrování cizího kocoura jsem potřeboval slyšet. Nevím, jestli to tak dopadne, spíš se ho asi pokusíme udržet na dištanc, ale to by zase chtělo děckám vysvětlit, že je to lump, který vyhnal jejich milého Kotíka, a to by asi vneslo do světa víc zloby, než akceptovat skutečný stav a „povolit“ přátelský vztah.

    Každopádně (clap) všem, kteří se zamysleli, i když pak zjistili, že nemají co říct

 14. Teda, já mám sklony nevěřit všem těm „zázrakům“ z reklam a teleshopingů. Ale fakt je, že magnetická rehabilitace (nebo jak to nazvat) mi kdysi pomohla s kolenama. Jsem nalomená – u kočky nefunguje systém „věř a víra tě uzdraví“ a Dennysek má po ránu problém se rozchodit. Že bych mu zkusila navléct korálky místo obojku?

  1. No on muze fungovat zprostredkovane. Panicek uveri, ze se kocicka uzdravi, uklidni se, to uklidni kocku, … 🙂

   Ale hlavně že to pomohlo.

    1. Miki (inlove) , není co rozmýšlet – pokud kočence pomůže něco, v co věříš, tak je to O.K. účelu bude dosaženo. 🙂

     1. no, já mám v podstatě „kulhavce“ všechny tři. Yummča má celkem vysokou dysplazku i když zatím nekulhá, Monty nám před pár lety někde venku havaroval (zřejmě ho někdo nakopl) a od té doby má poškozený kyčelní kloub (myslím, že ho to nebolí, ale ten kloub není tak pohyblivý jako ten zdravý), no a u Dennýska je to už stáří. Než se ráno zvedne a rozchodí…. 2x ročně dostávají alavisovou kůru, ale pokud bych jim mohla ulevit i jinak, tak bych to zkusila

      1. Zkus podložku do pelíšku a korálky na krk. Vždyť náušnice u mužů jsou „in“, tak proč ne korále pro psa 🙂 Zaveď novou módu, při procházkách se lidé budou závistivě otáčet.

 15. OT – další plánované zvířetnické setkání

  zafušuju do řemesla sharce 😉 a strčím sem upozornění, neb o víkendu někteří nechodí

  pozvánka na Perníkové dubení je na Hadopasím fóru v sekci Setkání a srazy (omlouvám se, přímý odkaz sem nedám, registruje se pak příšerné množsví spamerů, a skrytý se tady bohužel vložit nedá)… info je rovněž tady na Nástěnce

  čtěte a hlavně hlaste se (inlove)

 16. Melíšek ráno baštil, s Ríšou spinkali přes noc spolu v jednom pelíšku stočení do klubíčka. Já měla postel pro sebe. No, ale chyběli mi!
  Hovínko řidší ještě z noci sice bylo, ale ráno už Meldovi svítila očička hlady a když jsem začala jevit stav probuzení, tak mi přišel sdělit ducnutím a tlapičkou, že máááááá hlááááááád! Masíčko s rýží jim moc nejelo! Ďobli v noci do granulí, ale gourmetka je gourmetka.
  Tak věřím, že to byly ty olízané tlapky od toho čistidla. Nebudu tak pořádná a čistotná!

   1. Na rozdíl od Zrzínka mu vysavač nevadí, je zvědavý a pořád někam strká ten čumáček. Ale bylo to určitě od té chemikálie. Teď je jdu zkontrolovat a dát mlsánek. Ale ráno mu zářila očička, takže podle mně je v poho.

    1. Jojo, Melda po mém příchodu ulehl na zádíčka s tlapkami nahoře a drbeeeeej a pak pamlsek deeeeeej. Dostalo se jim všem obojího. Baštili a šli zase zalézt a vyspávat jarní únavu. Být tak kocourem v mé nebo něčí Zvířetnické domácnosti, to by bylo labůžo.

     1. Ha, ha (rofl) (rofl) , má máma neustále říká, že by chtěla být tak na 2 dny naším kocourem. Nejenom, aby se poměla tak dobře jako to zvíře, ale také aby pochopila, co si o nás vlastně myslí. Tedy o tom já celkem nemám pochybnosti. Podle mě nás má za hodně praštěné velké kočky, které jsou ke všemu neuvěřitelně neohrabané. Ale dobré jsme k plnění mističek a vyprazdňování záchůdku, to jo. (rofl) (rofl) (rofl)
      A mám to za 3, takže je to pravda. Howgh

  1. Hezký den, Karolíno, 🙂
   až na Tebe zase přijde uklízení, použij, prosím, e k o l o g i c k é čistící prostředky, které v případě požití neublíží ani lidem (hlavně dětem) ani zvířátkům (kocourkům). Zde reklamu dělat nelze, ale mohu Ti (i ostatním Zvířetníkům) doporučit i dodat úžasné, ekologické, zdravotně nezávadné a účinné čistící prostředky. Tobě i (cat) přeji hodně zdraví, lásky a pohody. (inlove)

   1. Díky, pokud se nejedná o AMWAY, tak budu ráda. Kdysi jsem měla české výrobky, ty se daly i vypít. Používáme do našich výškově stavitelných van taky ekologicky odbouratelné prostředky, které jsou i desinfekční, proč já je nepoužívám i doma na úklid nevím, asi proto, že pořád mám nějakou zásobu těch klasických a tento byl notabene přímo dodán k tomu parnímu blázinci od německého výrobce. No, už jsem zase moudřejší. Kdyby to byl nějaký zajímavý přípravek a ne AMWAY, tak klidně pošli mailíka, ráda si to přečtu.

     1. Za hodně peněz málo muziky!
      Jednou to dotáhl přednosta domů, dodnes to tam je. Nevím, na co např. slouží jakýsi roztok pro rosení prádla před žehlením! Za 700,- tekutina k ničemu. To, co to má dělat, to rozhodně nedělá!
      Prý kapička prostředku na mytí nádobí. Houby. Spotřebovalo se to stejně rychle, jako obyčejný jar za dvacetinu té ceny a když se toho dala opravdu kapička, vůbec se nádobí nepovedlo umýt.
      Vlezlí dealeři, jednou mně oslovili a pak mně otravovali až do doby, kdy jsem důrazně, opravdu důrazně (tím kryju slovíčko sprostě) zareagovala a to bylo překvapení a divení, že nejsem tak slušná, jak vypadám! Ne, na otravné pijavice opravdu už slušná nejsem.
      AMWAY mi nesmí přes práh.

      1. jednou mi ex od nich přitáhl jakousi modrou kaši – něco jako je CIF na trouby. Na omak to bylo hnusný a aby to fungovalo,musela jsem zapojit nejen svaly, ale i čáry (jiný čistič). Od té doby jsem na tuto značku stejně alergická,jako Karolina.

       1. Já jsem kdesi v Německu na veletrhu koupila za nějakých 8,- EUR takovou speciální zelenou pastu, čistili tam s tím kdeco a fungovalo to s vynaložením minimální námahy. Tak jsem si řekla, že v životě jsem přišla už o víc a pořídila toho ten menší kyblík. To je prostě zázračná pasta, kterou vyčistím opravdu i tu nejzavilejší špínu! AMWAY si může tak leda trhnout. Už jsem to viděla na nějakých výstavách prodávat i tady. Čistím s tím běžně trouby, kachlová kamna, na chalupě připečené rošty z venkovního grilu, je to výborný prostředek.

        1. Jak se to jmenuje? Mně vůbec, ale vůbec nebaví čistit krbová dvířka a drhnout napečenou troubu.

         1. na krbová dvířka má fígl náš krbař, já se poptám…a na to ostatní mám spray. jesgtli je to Karolínino lepší,tak sem s tím!!!!!!

          1. Na krbová dvířka mám italský sprej, který se jmenuje nějak jako Sarsa Brill, funguje skvěle. Ale topím výhradně dřevem a krb má obrovský výkon, vytápím světnici a kuchyň v přízemí a dvě ložnice v patře.

         2. Jo, tak to tedy teď nevím, mám to na chalupě, pojedu tam v týdnu na kontrolu, jestli je tam vše v pořádku, pro poštu a taky pro ty sčítací blbiny a dám vědět. Jinak o víkendu budu na výstavě v Letňanech, tam to určitě taky někde bude, skouknu a pošlu odkaz. Na krbová dvířka, na kachlová kamna, nerezové plochy, zapečené vařiče, stoleté připečené vrstvy – naprosto dokonalé. Kam se hrabe celý podvod zvaný AMWAY. Spotřeba minimální, mám to asi 10 let, používám to velmi často a ubyl snad centimetr.

          1. Alespoň se tě nemusím ptát, taky mě to lákalo, ale budu doma s holčičkama a něco budu poklízet a zazimuju zimní hadry a vytáhnu jarní a letní.

          2. My to pojmeme s Evou-švagrovou a s Lenkou-neteří jako celodenní akci. Lenka se stěhuje do jejich bytu, který byl do února pronajatý a teď je volný. Tak se chce podívat na nějaké zařízení apod. Evě se tím pádem uvolní jedna místnost, takže je to stejný důvod. Sejdeme se na výstavě v Letňanech, projdeme si každá to, co nás zajímá a pak pojedeme do velkoobchodu pro žvížátka, koupit jejich kočičce a labradorce nějaké mlsky, tyčinky na zuby atd. Pak si někde dáme opulentní obídek, já vydám Evě věci, které u mně má uložené a zajedeme ke mně za chlapečkama na kafe. Cestou si koupíme nějaký ten větrník (!), ale já mám chlapečky vychované, abychom měli mlsánek i my, nejen ti čtvernožci. Ještě je na zahradě sníh, ještě mně to tam netáhne. Pokud to budou mít, tak Ti to koupím, protože já jsem z toho opravdu nadšená. A čištění na chalupě je někdy náročné, hlavně ty rošty a okolí kamen. Vycídili jsme v kancelářské kuchyňce tak napečený starý vařič, že původně byl na vyhození. Vypadá jak nový.

        2. taky se hlásím!!! mě sice AMWAY takhle nezklamal, ale jestli je něco lepšího na čištění trub, sporáku, vany atd, sem s tíííím!!! tak bych brala kyblíček, pořád psát seznam a nakupovat to po kouskách mě nebaví 😀

 17. K těm magnetům:
  magnetoterapie je známá rehabilitační procedura, která se často indikuje v lázeňské léčbě, ale také u rehabilitačních lékařů po různých operacích, při bolestech pohybového aparátu atd. Provádí se většinou velkými přístroji, které mají výstupní solenoidy (kulaté aplikátory) nebo deky celotělové i dečky nebo malé aplikátory lokální. Buď jsou elektromagnety napájené stejnosměrným el.proudem (stálé elektromagnetické pole) nebo proudem střídavým (elektromagnetické pole střídavé). Dále mohou být napájené pulsním proudem (pulzní elektromagnetické pole – PMP). Je prokázáno, že pro rehabilitaci má pulzní magnetické pole nesporně vyšší biologické a tím i terapeutické účinky, nežli statické nebo střídavé.

  1. Konstrukce přístrojů jsou různé. V podstatě je to zdroj impulzního, střídavého nebo stejnosměrného produ, který protéká různě velkými cívkami nebo podložkami se železným jádrem, které zesiluje a usměrňuje magnetický tok. Intenzita se vyjadřuje v ampérmetrech. Protože se ale těžko měří, tak se její hodnota vyjadřuje indukcí měřeného pole. Jednotkou magn.indukce je tesla (T), přičem terapeuticky využívaná intenzita se udává v mT. U zánětlivých procesů se doporučuje využívat nízké frekvence, u trofických poruch, degenerativních onemocnění naopak frekvence vyšší. Doba aplikace podle aktivity procesu. Určitě nejsou magnetické náramky či jiné doplňky na škodu. Nejsou všelékem, ale rozhodně nemohou organismu uškodit.

  2. Indikace jsou hodně iroké: od léčby poúrazových stavů, jako jsou špatně se hojící fraktury a s tím spojené problémy, přes poruchy prokrvení – bércové vředy apod. až po relaxační, spasmolytický účinek a léčbu degenerativních onemocnění pohybového ústrojí. Léčba magnetoterapií prohlubuje analgetický účinek lázeňské léčby u zánětlivých onemocení pohybového ústrojí. Protizánětlivý účinek byl prokázán také u revnatoidní artritidě, psoriatické artropatii (stav, spojený s těžkým onemocněním lupénkou) i u nemoci Bechtěrev. Magnetoterapii lze aplikovat přes sádru, obvazy a může se indukovat magnetické pole v kovových částech uvnitř organismu, např. kovových implantátech. Tím dochází i k urychlení hojení pseudoartróz i lepšímu vhojení uvolněných implantátů.
   Využití magnetoterapie je ještě mnohem širší a není na škodu mít doma jeden malý, domácí, třeba jen s jedním aplikátorem. Od bolestí pomůže lépe a zdravěji, nežli hrst prášků.

   1. Karolino, tak tohle mne teda moc zajima, zejmena ty prenosne (domaci) pristroje. Jeden muj synovec v CR ma totoz Bechtereva 4. stupne. Zatim chodi na nejakoiu experimentalni lecbu a moc se mu ulevilo, ale tohle by stalo za uvahu. Napisu ti soukromy mejlik navecer, ale v podstate by mne zajimalo, jestli jsou k mani nejake prospekty, letacky, apod. No a moje kloubni saga by si taky moxna uzila.

    1. Ano, máme malé přístroje pro magnetoterapii doma, velmi jednoduchá obsluha, velmi jednoduché příslušenství, malý přístrojíček, ale s terapeutickými postupy jako u rehabilitačního lékaře. Lze jej převézt v přenosné tašce na víkend na chalupu, na delší dobu na dovolenou, kamkoliv. Cena je i příznivá, myslím, že si ho může dovolit každý, do chce trochu investovat do svého zdraví.
     Když mi pošleš mailík, odpovím asi až ráno, večer nebudu doma, jdu do divadla. Pošlu Ti obrázek toho přístrojíčku.
     Nic z techniky není dokonalé a nic samo o sobě nefunguje. Ale může hodně pomáhat. A to je právě příklad tohoto přístroje.

   2. Magnety mám vyzkoušený na vlastní kůži – fakt skvěle lezl dolů otok po operaci. Akorát bych dala trochu pozor při domácím používání přístroje, někdy se někomu stane, že věc začne přechodně bolet víc. Na rehabce na to upozorníte a oni vám to seštelujou, doma zřejmě musí člověk štelovat sám.
    Magnetickej náramek jsem jako děcko nosila (i když se mi doma řehtali), teď mám zmagnetizovanej hematit a nandávám si ho, když mě bolí stará zlomenina. Akorát že ona mě bolí nejvíc, když dlouho píšu na noťasu, a to zas nechci blbnout magnetkama noťas, žejo… 🙂 tak nevím, jestli mě přestane bolet proto, že mám náramek, nebo že jsem vstala od noťasu a přestala chudáka ruku vykrucovat. 😀

 18. bodycomfortu nefunguje eShop. Pokusil jsem se jim napsat s pouzitim jejich kontaktnoho formulare a vysledky … byly zajimave. Pochybuju, ze ta zprava vubec odesla.
  Pokud o tech vlozkach uvazujete, mozna by stalo za to se podivat jinde …

    1. Jendo, díky! 🙂 (f) Máš pravdu, tohle jsou jiné vložky, s více magnety a víc profilované. Už jsem se s nimi taky domluvila na dodávce. Poštovné je 65 Kč, to jde. (y)

 19. OT – tak tchána pustili v pátek domů, ale dnes ráno ho odvezli zpátky do nemocnice, na JIPku. 🙁 Teď jsem se to dozvěděla.
  Prosím vás tedy znovu o palce, milí Zvířetníci. (h) (y) (h)

 20. Milá Maričko (inlove) , ty magnetické korále mám, troje, nosila jsem je před časem jako náramek. Je zvláštní, že normálně na rukou nic nesnesu, ani prstýnky, i hodinky stále sundavám, ale ten náramek jsem nosila jednu chvíli docela dost a vůbec jsem ho přes den nesundavala. D druhý jsem si přendavala z kapsy do kapsy – naprosto automaticky. Dnes ráno jsem je hledala, chjo, přesně vím, v jaké taštičce je mám uložené, ale kde, to jaksi ráno z hlavy nevypadlo. 🙁 Zkusím je nosit, i ty magnetické vložky do bot si koupím, od nedávné virózy mám problém s kyčlemi. 🙁
  A Smoky je nádherná – ty korále jí sluší jako princezně. 🙂
  Přeju všem krásný den. (h)

  1. Za zkoušku to stojí, když nepomohou Tobě, můžeš je preventivně šoupnout do pelíšku jako podložku chlupatcům. 🙂

 21. Smoky je nádherná macanda. A ohledně magnetů – sama s nimi zkušenost nemám, ale test na zvířeti považuji za průkazný 🙂 Ať je to, co je to, hlavně že to pomáhá !

 22. Já bych teď potřebovala táááááááákhle dlouhý magnetický korále, abych se mohla omotat komplet, neb mě bolí celej člověk. Zašel mě virus, je mi buď velmi zima nebo velmi horko a jsem velice nenaložena…. (doh)

  1. Rputi, dej si zázvorovej čaj nebo masovej vývar s feferonkou a pak zalehni a spi a poť se….

   1. Jestli se hodně potíš, je důležité doplňovat kationty – nejlíp v ředěné vincentce, ale stačí i sůl.

     1. No Rputíku! (inlove) (wait) Ty se řehtáš, jako bych Ti snad radila nějaké pkony s vlažnou vodou. (chuckle)

  2. Rputí, já ti rozumím. V pátek mě to taky přepadlo a až do včera jsem se snažila dělat mrtvolu v posteli. Dnes už bohužel nemůžu, ale mluvím jak se sudu a na Ondrovu grafomotoriku jsem si na paní vzala radši náhubek, abych to nešířila

   1. Emtesko, fotky si podrobně prohlédnu později, ale otevřela jsem si alespoň tu poslední – ten kmen s náramky – to je krása

 23. Hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Na zázraky nevěřím (shake) , ale na to, že naše poznání zdaleka nedokouklo do všech hlubin… a že funguje řada věcí, do kterých by to člověk neřekl, tomu věřím (nod)

  Právě mi nějaká paní přes plot sdělila, že nechápe, proč mám takového psa, že bych na zahradě měla mít místo něj slepice a králíky a že by všem zase bylo líp :O Neodpověděla jsem… Jen podotýkám, že rozhodně nebyla stará

  1. To znám, před dvaceti lety se mě ptali v Pavlovicích, proč mám psa jak tele, proč radši nemám prase. A taky proč místo procházek se psem nevezmu motyku a nejdu kopat do vinohradu. (rofl)

   1. Taky se mě ptávali, proč máme 3 vlčáky a žádný králiky a slepice a kačeny, když máme za barákem slepý rameno Labe, co tvoří krásnej rybníček. A místo záhonků trávu.

   1. Já ne! Oni se totiž užírají takovými kravinami, že by sis to nevymyslela! Raději ty běžné starosti, nežli tohle!

    1. mě by třeba nenapadlo se na to zeptat, takže ta pohnutka vedoucí k tomuto sdělení, by mne zajímala….
     ale spíš bych chtěla je umět elegantně poslat někam. (chuckle)

     1. Nejvíc je v tom okamžiku potěší, když se tváříš jako dokonalý blbec! Tím získají pocit, jak Ti to pěkně natřeli. Mimikry, rozumíš, mimikry!

  2. To se Ti divím 😀 , že nemáš slepice, asi by si potřebovala s někým pokecat (yawn) a hned by ji bylo líp

  3. Chacha – pokud bys věděla, kdy má paní narozeniny, kup jí květinu – nejlépe kedlubnu (sun) nebo ředkvičku… (f)

   1. Jo, takhle by to taky šlo!
    Nebo přímo na solar: „Paní, ten pes je tu hlavně proto, aby lidi jako vy byli nuceni přejít na druhý chodník. A nepřejte si, abych mu otevřela vrátka.“

 24. k magnetům: pamatujete, kdysi dávno , tak před 35 lety, byl v módě magnetický japonský náramek..(dělali si z něj legraci ve filmu Jáchyne,hoď ho do stroje)…měla ho i moje maminka. Spíše proto,že ho měl skoro každej a bylo to jak se dnes říká IN. Má ho pořád, v šuplíku, unavil se materiál a spojnice praskla…ale magnetickou podložku má pod polštářem, prý se jí lépe spí…. 😉 ostatně-magnetické korále-ozdobné,mám i já,jen je moc nenosím – škrábou….

 25. malé OT:
  Dr. Andy McNeel z výzkumného oddělení Texaské A&M University vynalezl novou
  # podprsenku. Na tiskové konferenci ji McNeel označil za úžasný přelom v oblékání,
  # protože tato podprsenka zamezuje chvění a natřásání ňader při chůzi, běhu,
  # smíchu i řeči. Duležitou její vlastností je i dokonalé blokování prorýsování
  # prsních bradavek – například v chladném počasí. McNeel očekává, že oděvní
  # průmysl na celém světě bude brzy vyrábět jen jeho typ podprsenky.
  #
  # Po zakončení tiskové konference skupina přítomných mužů odvlekla McNeela ven a
  # rozbila mu držku…
  #

 26. Muzete prosim, az se probudite, mi nekdo potvtrdit moznost psychologickeho kulhani kocoura.. Tedy myslim kulhani za ucelem pozornosti atd. ktere se samozrejme zminenemu kocourovi bohate doprava, ale on si to nemysli, tudiz kulha!!! Znim jako cvok, ale jsem pouze majitelka zrzaveho Velicenstva a nechtela bych zbytecne nakupovat magnetky, i kdyz se jiste h odi.Jdu uz spat tak dobrou ‚( a lapac snu to jisti!!!).

  1. No zda-li! Kocourek Cyril kulhal a kulhal na zadní nožku a my ho obskakovali, až jsme ho načapali na almaře. Byv sundán, s výrazem trpitele vlekl nožku za sebou.
   Tak jsme se na něj vykašlali a za dva dny bylo po kulhání. 😀

  2. Já s tím zkušenost mám. Náš kocour začal náhle hrozně kulhat, když umřela (resp. byla umřeta) naše druhá kočka a on ji pořád hledal. Kulhat začal během několika hodin. Kocour je ale nalezenec a kdoví jaké úrazy v prvním půlroce prodělal,takže jsem to přičítala oživení nějakého dávného zranění a že to způsobil ten stres. Kulhání za pár dnů až týdnů přešlo – pozornost musel věnovat kotěti.

  3. Bylo mi líčeno očitým svědkem, že se po Ostravě pohyboval holub s regulérně zlomeným křídlem. Holubokrmiči byl nezřízeně protežován, a výsledek se brzy dostavil: půlka ostravských holubů kulhala na jedno křídlo…

   1. dekuju vsem za reakce, je to psycho kulhani, to je jasne, magnetky nebudou!!!On by si stejne nedal dat zadny nahrdelnik, skoda…slusel by mu

  1. Ioannino,že Tě tu vidím…prosím pošli odkaz na tu stránku, kde se píše o mandalách,já si to neuložila teď to v diskusích nemůžu najít (handshake)

    1. Hodná (nod) jen se chlub, máš čím (smirk) Možná že někde byla ,ale já poždé taky nestíhám všechny diskuse

      1. Krásná ,zvláštní, ostrá až agresivní, jako únor. Asi že je hranatá a hadí. Je taková….. přitahuje zrak a mám pocit, že jí musím pořád sledovat

       1. ioannino, je krasna, unorova, hm ale ne kulata, protoze je to unor, nebo strazci pokladu jsou jini,…moc pekna, ale nemela by byt mandala kulata..dotaz laika, prosim o schovivavost

        1. Nemusí nutně, jantry jsou čtvercové. Ale v tom případě už bývá hodně symetrická.

      2. Ioannino, ta je krásná, takové skoro keltské vzory. Navíc já miluji cokoliv „v modrém“. Co jsi pod ní napsala si přečtu asi až dneska večer, teď už tu musím končit.

  2. ioannino, muzu taky trochu info k mandalam? Psala jsem o te vystave, byly tam velmi ruzne mandaly, nektere starobyle a vzdy je to symbol usporadani sveta,je to tak?

   1. Jj, ta vystava byla k Jungovi, Cervena kniha..a ty jo, muj indiansky lapac snu je taky mandala?? V idis a bez nej nedam ani ranu (happy)

    1. No podle toho, co říká Lenka Rogožanová, je to obraz světa, vnitřního nebo vnějšího. A lapač snů je taky mandala – je kulatej, tak splňuje definici. 🙂 Dokonce jsou i vzory mandal ve tvaru lapače snů.

     1. zda se, ze uz to rikali stari mudrci..ale nikdy me nenapadl napr. ten lapac dnu, kulaty je to ano, je to fakt mandala a vse se uzavira, jako vzdy 🙂

 27. Matylda od Borůvky má dneska svátek a já budu první kdo jí popřeje ,heč (rofl)
  Matyldo všechno nej nej nej (party) (party) (party) (f)
  Hezky to oslav. Pokud zde máme ještě nějakou zakuklenou Matyldu
  Tak přeji i jí

  1. Matyldooooooo, všechno nejlepčííííí, zdraví a pohodičku Ti přejeme (h) (y) (hug)

  2. Tak nicku Matylda, ale i všem všem, všem, co slaví, slavili či slavit budou přeju všecko nejlepší a (a to přeju všem!) zdraví, zdraví, zdraví a pohodu.
   A nicku posílám trošku poťouchlou fotku. Jak souvisejí špačci a hvězdokupa?
   (A grafický program?) Takhle:
   http://www.astro.cz/apod/ap080906.html
   A Maričko i ostatní, zvířátka se mají, že vás mají! 🙂 (f)

   1. Jak to, minimalne pracovni…jsou nejake skryte svatky??? Taky preju Matyldam a Rútkám (rose1)

      1. Díky 😀 budu (ninja) a (coffee) (d) (beer) a taky s (dog) a bude nám svítit (sun) a třeba potkáme (heidy) nebo (hug) .
       A mě už (fubar) , tak se mějte krásně a všem hezký celý den

 28. Ahoj Maricko, moc zdravim z vychodniho pobrezi. I u nas je uz jaro ve vzduchu a docela se oteplilo. Premyslim o tve lecebne metode, nas kocour obcas kulha, ale me se zda, ze je to psychicke, je to mozne? Kulhani vzdycky prijde, kdyz se neco deje aon je vyveden z miry. Treba kdyz jsme se stehovali nebo ted, kdyz mam na hlidani kocicku kamaradky, ktera mu trochu leze na nervy ( je to uz trochu brucoun). Kocenda je mladsi a chce si hrat, bohuzel s jeho ocaskem aon bytostne nesnasi jakykoliv dotek v okoli vznesene ohanky…tak nevim, zda shanet magnety nebo pockat, az kocicka pujde zase domu. Jak ty magnety pusobi, ted myslim obecne….?

 29. Měli jsme tu pár dnů kamaráda, tak jsem jen kradla momenty ke čtení, ale nestíhala reagovat. Přesto jsem držela a držím dále palce všem čtyřnohým miláčkům, kteří to potřebují, hlavně Samíčkovi ať se nejen uzdraví, ale ať nemá žádné pozdní následky. (y) (h) (y)

  Dennyho výchovná metoda mne velice pobavila, stejně jako komentáře. 🙂

  Sharko, skvělý článek a ještě krásnější fotky. (clap)

  Terro-san, další z tvých skvělých průvodců, ale po chobotničkách jsem neslintala. Asi i proto, že před pár lety zde u moře jednu rybář chytil, ležela na molu, vykulené oči a rybář si pochvaloval, jak si na ní později pochutná. Někde mám fotky, jestli najdu, dodám.

  Louk – krásné fotky, všimla jsem si, že Pedro má stejné kšíry jako Trixie (ona je má v modrém). A dále jsem usoudila, že Pedro je nejen šťastný psék, ale má tu úžasnou výhodu, kterou mu závidím, že jemu totiž vrásky náramně sluší. 🙂

  U nás se dneska (stále neděle) posunul čas vpřed a je to příjemné mít hned delší den. Máme tu teplo, s návštěvou jsme dokonce v poledne museli sedět v chládku, na slunci bylo hic.

  Já mám zítra dopoledne pravidelnou lékařskou prohlídku, takže se k počítači dostanu asi až když se u vás už bude blížit večer. Ale i tak si k němu na chvíli určitě sednu.

  Přeji úspěšný týden (sun)

  1. ahoj Maričko,
   moje holky snesou tak akorát kšírečky, ale náhrdelník nebo obojek ani omylem. Navíc všechny mají svoje náhrdelníky, Kačenka dokonce dva….
   ale magnety mi kradou z lednice a koulejí si s nimi po zemi… (sun)

   PS: jsem ráda, že se Norisčino psaní líbilo…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN