KOČKY: Kočičí jídelníček aneb Čím si nacpáváme nácíčka

„Mamííííí, my mááááme hláááááád! Máááááámííííí, hoď mi chlebáááááá!!!“ Kde jsou ty časy, kdy jsme takhle vyřvávali pod okny nového paneláčku na sídlišti U stadionu v Chrudimi. A pak jedli hozenou svačinu v pytlíku od mlíka. Jídávali jsme velice pomalu nebo rychle hltali, chleba pomazanej máslem a marmeládou, máslem a hořčicí, máslem a medem, máslem a paštikou, jenom máslem.

Je zajímavý, jak jsme vždycky měli chuť na chleba toho druhýho. Mě by matka chleba s máslem a hořčicí nikdy nedala. Sousedka svým třem klukům klidně každej den. A tak jsme měnili. Občas si na to vzpomenu a vzpomínkami na dětství častuju svoje kočičí holky. Pitina mi to věří, ona taky v době svého potulování se po vsi a pak po lese, slupla cokoli, když měla hlad.

Kačenka

Takže my jen s údivem zírali, jak do kočky padaj hranolky, tlačenka a jak baští rohlík s nivou a futruje se zbytkem pálivýho guláše. Nepohrdla ani syrečkama a opečenou slaninou. Co jinýho by taky mělo jíst kotě bez matky a sourozenců, které nic lepšího nenašlo, než odpadky z hospody. Dokonce jedla i žížaly, luční kobylky a žáby. No, bejvávalo, podle ní už to je moc dávno a tak jídlo, co začala dostávat od nás, brala jako manu nebeskou. Teď už se nad některými poživatinami i ušklebuje a zhnuseně od nich odchází. Nerada jí vše najednou a tak se pak velice často diví, že v její misce už nic není, byť si nechala polovinu na potom…

Norinka si taky užila svoje a ze začátku byla ochotná sníst všechno, co se jí dalo do misky. Láska k bramborové kaši pokapané máslíčkem jí zůstala, i když dostává jen malinko. Noriska miluje uzené a sušenou šunku a na prvním místě má grilovaný kuře a lososa. Šťavnatý soustíčka, ještě teplý, ale ne horký, aby si nespálila jazýček. Norinka umí bleskurychle a nenápadně krást sousta jiným z talíře. Tváří se u toho jako andělíček, takže vás ukolébá a sníží vaši ostražitost na minimum. Pak přemýšlíte, kde máte tu čabajku a kam zmizel z prkýnka špek. A kde jsou ty olivy, co byly před chvilkou v misce na stole.

Kačenka hlad nepoznala. Ale když dostávalo jíst 14 hladovejch, musela se naučit být rychlá a používat lsti. Sní vždy všechno ze své misky a jde bufetit po ostatních. Nakonec se dorazí granulemi a jde trávit. Ještě jsem nepřišla na jídlo, kterému by odolala. Miluje smetanový Pribináček, ryby, syrové hovězí a telecí paštiku.

Pidikočka se na mne vždy pěkně podívá a uznale zamručí, když jí dám její mističku jinam a hlídám, aby mohla v klidu jíst. Po jídle se přišmajchluje a radostně mi zatíná drápky do rukou, abych taky měla radost, že se tak skvěle napucla. U ní taky nevím, co považuje za nepoživatelné. Jako nejmenší umí skvěle loudit a žebrat. Mohla by v tom dávat i lekce profi žebrákům. Vím, že preferuje masíčko s omáčkami, želé sice také sni, ale není to ono, syrové mleté krůtí maso a sýrovou pastu. Chutná jí pravý ementál a smažené sépiové kroužky (ty jí loupu, Bonsajka jí tu sépii, zbytek si milostivě můžu sníst já).

Myslím, že je zbytečné tu uvádět, co nakupuju v Zoohitu za kapsičky a konzervičky, konzervy a granule. Pro jaké kapsičky a mističky chodím do DM drogerie. Ale pro zpestření nechám Norinku, aby vás zasvětila do jídelníčku, který mi měl zůstat utajen, protože to jsou věci pro kočky naprosto eklhaft. Jak se jednou vyjádřila Pitina, když jsem se jí ptala, kam zmizela ta sklenička, co v ní byly škvarky s cibulí a sádlem a tati ji zapomněl zavřít a ještě ji ponechal na kuchyňské lince.

Moje milé tety a strejdové,

Bonsajka a tygr

 

když mi slíbíte, že to zůstane jen mezi náma a dáte mi čégro kočičéro, tak vám prozradím, že my kočky, máme občas taky takový období, kdy nás honí Mlsná. Teda, my ho máme furt! Teda pořád! Takže se pak u nás doma, když jsme tu samy, stávají takovéhle věci, co mívají dohru, když se domů vrátí maminka s tatim nebo jenom maminka, ale jen v případě, že si toho všimnou anebo jsou do těchto akcí nechtěně zapojeni.

Noriska: Pitino, co budeme dneska obědvat?

Pitina: Ty to, co je v misce.

N: Zvěřinový kousky v rosolu, hm…A ty?

P: Nevím, kouknu se na sporák.

N: Co tam je?

P: Knedlíčková polívka a zbytek uzenýho s trávou (špenát).

N: Já chci taky knedlíček.

P: Musíš počkat, blbě se vyndavaj a to mastný se mi lepí na packu. Nudle pitomý, kluzký. Kapusta kulatá, hnusná. Konečně! Knedlíček játrový, česnekem a muškátem ovoněný. Mňam. To je lahoda!

N: Pitý, já sem tadýýýýý!!!!

P: No jo porád. Počkej, už ti lovím. (Že bych jí hodila tu kapustu? Ale to by pak mami poznala…kdyby na ni na zemi šlápla, tak raději ten knedlíček)

O několik hodin později…

Kačenka a Bonsajka

 

Tati: Neříkala jsi, že ta polívka je knedlíčková?

Mami: No vždyť je.

Tati: A kde?

Z kuchyně je slyšet rachtání, maminka se rozhlídne a vidí 3 kočky.

M: Kačíííí, Kačenkóóóó…

Káča: Vr uuuu (Kačenka neumí mňoukat, ona vydává takové něžné vrkání nebo vejská)

M: Co to máš ?

K: dekuje se pod gauč…

M: Káčo, já tě vidím.

K: v duchu – Vidět můžeš, ale nechytíš….

M: Kačeno, jak ses dostala na ty špagety?! (milánský)

K: To víš! Já ti to řeknu a už to nepude!

T: Myslíš, že to bude k jídlu?

M: Proč by to nebylo k jídlu, když to jí i Kačenka…

M: Už jsem doma… Koupila jsem nám větrníky.

Kačenka a umyvadlo

T: mňam

P, N, K, B: Mňaum!

M: Vám ne!

P, N, K, B: Proč ne?

M: Protože to kočky nepapaj!

P, N, K, B: To určitě! Když jsi nám to nikdy nedala, tak jak můžeš říct, že to nebudeme jíst?

M: Jsem neřekla, že byste to nejedly, jsem řekla, že to není pro kočky!

T: Co jsi řikala???

M: Že ty větrníky nejsou pro kočky.

P, N, K, B: (mají poradu) Počkáme, až udělá kafe a ponese ho do pokoje. Pak sundáme ty větrníky na zem a ochutnáme je.

Po půl hodině…

M: Udělala kafe a nese ho na tácu i s větrníkama do pokoje.

P, N, K, B: vypracovaly během 3 vteřin nový plán: Kačenka se vrhne M pod nohy a pak se jen počká…

M: brkla o Kačenku… plán vyšel

M a T: drbou koberec od kafe

P, N, K, B: si dávají do nosu, protože větrníky s karamelovou polevou, poctivým krémem a přelité kafem a vyválené po koberci, chutnají skvěle.

B,P,N z profilu (do knihy zločinců)

 

Kočky spí, tedy 3 kočky spí, 4 kočka drží službu…

M: jde do kuchyně

Za ní jde neslyšně hlídací kočka (HK)

M: bere konzervu s olivami. Ozve se zvuk – Ponk!

HK: vyskočí na linku. Zorničky rozšířené, chřípím nasává vůni… OLIVY! A s ančovičkama!

M: hledá skleněnou misku na olivy

HK: seskakuje z linky a běží do obýváku. Tam podá hlášení.

M: našla misku a přelévá do ní olivy z konzervy

V kuchyni jsou najednou 4 kočky.

M si povzdechne: A tak krásně jste spaly.

P obviňuje M: Spaly, ty jsi nás vzbudila! Hlavně mněěěě!!!!

N se lísá: Vzbudila jsi Norinku, víšššš.

B se s ničím nezdržuje: Dáš mi olivu?

K: Taky bych si dala, za to probuzení.

M: Dostanete do misek, jen vám to pokrájím.

P a N jdou k miskám

B: Nezdržuj se, máme zuby!

K: Kolik mi jich dáš?

M: Ty seš Otesan Kačeno!

B: Já jsem maličká, já musím hoooodně!

M na P a N: Vy jste takový hodný holčičky, nemohly byste tyhle trochu vychovat?

P: Vrať je! Nebo aspoň Kačenu!

N: Vychovávám je, ale ty mi za to nadáváš!

M: dává pokrájené olivy do mističek a K se jí snaží vyrazit prkýnko z ruky. B kašle na misky a bere si olivy z té skleněné misky na lince, než se M vrátí, slupne 3.

P a N: si pochutnávají a K jde dorazit porci malé B.

M přistihla B u oliv. B se tváří odbojně a snaží se přesvědčit M, že tu misku jen hlídá.

K: Bonsaiii, nevíš, co je to v tom kasssstrůlku?

B,P,N en face (do knihy zločinců)

B: Mami někde zapomněla kassstrůlek?

N: To je olej od řííízkůů.

K: Hezzzky to voní.

P: Nelez tam Káčo hloupá, spadneš i s tím kastrolem!

K: Vrrr uuuu?

P k N a B: Ona je úplně blbá!

Bum, bác, auuuuuu!!!

P, N, B se rozprchnou. K sedí na zemi v kuchyni, na zádech má olej se spálenou strouhankou a kastrolek je pod stolem. Okolo se šíří olejová skvrna, kterou K rozmatlává.

P, N a B se vracejí pomalu do kuchyně.

P syčí: Počkéééj, Káčo divoká, ty dossssstaneeeeššš!

B ke K: Je to jedlý?

K: Moc ne, to černý, je hořký, vrrr uuuu ….

N: No ty vypadášššš!

Z několik hodin přijde M domů a uvidí v předsíni K, stojí opřená o dveře a zhluboka dýchá, nakoukne do obýváku, zkontroluje pohledem ostatní a trochu se jí uleví. Jde do kuchyně, to, co uvidí, ji srazí na kolena.

V očích má slzy a stěží ovládá touhu Kačenku zabít. Zvedne kastrolek, dá ho do myčáku, dojde pro mop a setře lino z nejhoršího. Potom odstaví židle i stůl, na koberec položí papír a sroluje ho. Odnese ho na chodbu a chytne K.

K ztěžka dýchá, toho oleje bylo moc. M volá vetovi, ten radí febichol nebo nospu. M rve do K febichol. Podařilo se. Pak ji dá do lavorku s vodou a odmastí jí kožíšek. Vlažnou sprchou vypláchne spálenou strouhanku. Namydlí K dětským šamponem a znovu ji opláchne. K je plně odevzdaná. Čeká, že ji maminka asi utopí, ale je jí tak moc špatně, že by jí to ani nevadilo. K končí zabalena v ručníku na gauči, nemá sílu z něj ani vylézt.

M jde uklidit kuchyň. Potom vybalí K z ručníku a vyfénuje jí kožíšek. Na K se přišel podívat V. Febichol zabral, K je viditelně lépe. Koberec bude rozbalen o víkendu venku a vyčištěn. K na oslavu toho, že se jí udělalo dobře, pobleje do čista umytý lino. M se nekontrolovatelně rozbrečí.

Doufám moji milí strejdové a tetové, že si tohle kočičí vyprávění, které se snažím psát jako scénář pro budoucí celovečerní film nebo nekonečnej seriál, necháte pro sebe. Mamince ani tatimu nic neprozrazujte. Pro ně to bude překvapení.

Tak zasejc příště, Vaše Norinka v. p.

Aktualizováno: 10.3.2011 — 17:10

231 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Jsem taky na značce. Včera jsem vycídila ten strašný prach v šatně, kde je jeden záchůdek a mám i šedivé oblečení, co bude v kožichu, který jsem 2 roky neměla na sobě si snad ani neumím představit! Ta dvojpolice mi dala dost zabrat, ale zase jsem hromadu krámů nemilosrdně vyčlenila.
  Ráno jsem vycídila sprcháč s WC a teď jsem si došla dolů do kanceláře pro vysavač. Pak vše vezmu ještě párou a hned s tím zařízením umyju i okna. A bude jarní úklid hotov. Ještě že to tam mám tak mrňavé!
  Díky za odezvy na stelivo. Hned dnes odpoledne až budu relaxovat u PC po těžké práci si objednám zatím menší množství a uvidíme. Vyměním hlavně silikát do té šatny, protože tam mi to nejvíc vadí. Jestli si na to zvyknou, postupně vyměním všude. Já vím, že jsem to už jednou zkoušela, ale to Melíšek byl koťátko a ty granule nosil v držtičce a já měla strach, že se mu něco stane.
  Ke Hledajícímu: mohu jen podpořit to vše, co napsali přede mnou již ostatní. Znám ho z jiných diskusí a nikdy to jinak nevypadalo, nežli ten příspěvek ze včerejška. Myslím, že tu je ještě jeden podobný zapškloun, který do naší party moc nepatří.
  Renáto, báječný nápad s tím vařením pro Zvířetnická zvířátka. Já takhle vařím pro bezdomovce, o které se stará Markéta na horách. Základem je rýže, mleté maso a zbytky, které nedobaští ti mí zmlsanci, občas rozemelu měkké kostičky z kuřete a přidám vařenou kořenovou zeleninu. Zbytky z mističek dám do mrazáku a když je šuplík zaplněný, míchám vše dohromady. Tuhle mi Markéta říkala, že to tak vonělo, že by to klidně nabídla i hostům!
  Jo a ta lžička mně taky dostala! Ale tvar má skoro stejný, jako z IKEA ty malé kávové, takže nezájem, těch máme dost! Cena jak za celých 24 ks.

  1. Evo, jsem ráda, že zelňačka chutnala. Já jí příště uvařím ještě větší kýbl a až pojedu do Pardubic, dovezu. Mám na ní odbyt skoro vždycky. Má švagrová, taky Eva, by se touhle zelňačkou mohla živit celý rok.

    1. Ještě jsem nejedla. Hlad mám jak trosečník, leje ze mně, ale je čisto. Rainbow sebral první várku chlupů a špíny. Voda se vybírala hrstí, vylít to nešlo. Pak jsem donesla parní vysavač a přejela znovu celou plochu bytečku. Po dokončení v něm bylo to samé! Myslím, že kdyby přišel po těch mých dvou akcí nějaký profík s ještě něčím výkonnějším, tak to bude stejné a jen si řekne, že jsem pěknej dobytek. Nevím, kde se ta špína furt bere. No, vím, kocourci línají jak o život. Desinfekce párou už byla nutná. Koberec vypadá, jako kdyby ho včera položili, já vypadám, jako kdybych se měla položit hned! Jdu se aspoň najíst. Pak bude pokračování. Ale nejdřív musím usmířit plyšáky, jsou vyděšení z těch řvoucích oblud. Zrzínek je v nezazším rohu za postelí a asi tam dlouho vydrží!

      1. Hihi, výměna zamrzlých vzorků na Dubení, to se mi líbí! 😛
       Si stejně myslím, že jednou to tak dopadne, že se pronajme nějaký sál, donese se něco na vaření a budeme Zvířetnicky experimentovat a společně ochutnávat.
       Já jak teď zuřivě likviduju mrazáky, tak jsem si na zítřek připravila smaženého platýse, mám ho tam taky už nějaký ten týden. A objevila jsem tam ještě jedny ty krevetky v česnekovém másle, co jsme měli před Pražením s Dede k obědu, tak ty taky někdy smlsnu. Taky kýbl hovězí polévky s nudličkami, co se dělal na nějakou oslavu, která nakonec nebyla, tak tu budu likvidovat příští týden. Ostatní dostanou likvidaci polévky příkazem. Vypadá to tak, že nevyhynu, tedy určitě ne hladem!
       Jo a taky to platíčko plněných šneků tam je, to jsem chtěla vzít s sebou na povánoční dovolenou do Maršova, leč zapomněla, ale to je dobře, protože tam bylo jídla dost a stejně tam není mrazák. Zato tam jsou ty šnečí příbory. Doma je neobvykle čisťoučko, kluci jsou z toho nějak zaražení! Pořád šmejdí, trousí chlupy, aby to bylo jako dřív a Melda s Ríšou si hráli, teď zase zahnípli. To bylo míčků, špuntíků, čvončíků, myšiček a jánevímčehoještě pod křeslem, pod nočním stolkem, kolik toho je pod postelí se ani neodvažuju pomyslet.

   1. já bych mohla na oplátku uvařit kotlík knedlíčkové s nudlemi a mrakem zeleniny 🙂 ale radši ji půjdu kuchtit k rodičům. u nich žádná kočička nebydlí, takže nebezpečí výlovu knedlíčků je na nule 😀 dneska jsem s čajem v pelechu, kluci jsou na nákupu a na zpáteční cestě jdou k Mourkovům pro další ochutnávku zelňačky, tentokrát bílé!!! já už se tak těším!! stelivo se větrá na sluníčku na terásce, obrácené na jih, budu večer referovat, jak se vysušilo, venku je skoro 20°C. pořád nemůžu dohledat ten kočičí hřeben na peršany, takže zrzík má jasno – jde na pankáče úplně celý ( zatím byl jen kolem krku). pošlu pak fotku Visacímu zámku, můžou si ho dát na obal nového CD 😉 (cat) (bat) (cat)

    1. Na bílou zapomeň, udělala jsem maďarskou, tu máš na tu rýmu a chřipku..je papriková,jemně pálivá a plná hovězího,vepřovýho,uzenýho,klobás a slaniny ..no a zelí …chutná skvěle….pro bílou pošli zejtra….. 😉

     1. políííffka zabrala značně, prý že jen jedna feferonka – stejně jsem po ní foukala oheň do okolí, ale to já ráááááda 🙂 děkujem 🙂 asi fakt někdy uděláme kuchařský srázek… ale to už by stálo za to pronajmout si celou hospodu na to 🙂 dneska mám políffku rajčátkovou (možná, jestli Ondra bude vařit), jinak bude kapusta a vepřové masíčko. ufff nebaví mě marodit… kluci mě sice obskakují vaří čajíčky a td., ale musím dělat domácí úkol na výběrové řízení a potřebovala bych být ve formě, fňuk!!! jestli mi necháš porčičku na zítra na večeři, to bych vůůůbec neodmítla 🙂 přinesu ti větrníky 😀 protože ať mi bude jak bude, musím zítra na poštu do města, ach joooo. konec fňukání, jedeme s konvojem do kuchyně nakouknout, jak pokračují přípravy. (cat) (bat) (cat)

      1. Bílou máš u mě v lednici…je taky moc dobrá…..fakt jsem do tý maďarský dala jen jednu feferonu, dvě mám ještě v lednici,jednu jsem snědla samotnou.

    2. EvoB,tomu nerozumim.Jak vetras stelivo a hlavne jak ho vysusujes?Co to je za druh steliva?To ho nejak vymyjes? Koukam jak blazen (think)

     1. nic nemeje, prostě záchůdek se silikátovým stelivem pro kočky, dá na balkon, kam svítí sluníčko a ty krystaly nasáklý močí vyhrábne nahoru..sluníčko je rychle vysuší a ten smrad v nich uzamkne…částečně se to i provětrá….dělá nás to tak víc 😉
      prodloužíš tím životnost cca o 4 dny…tenhle víkend je pěkně…taky suším…. (chuckle)

       1. taky to prý někteří experimentátoři zkoušeli promýt, vysušit , znova použít….nene, ani ohled na hubenou peněženku by mě nedonutil čichat ten puch jak po výbuchu v chemické laboratoři, nebrat!!! no, možná bych mohla jen tak cvičně odebrat malou hrstičku a odexperimentovat to na terásce, protože jsem zvědavice, dokud mám ještě nos mimo provoz, abych věděla, jestli to funguje 😀 podám zprávu.

 2. Po letmém průletu ZOOHITEM jsem usoudila, že výroba kočičí a psí stravy je snad ještě lepší podnikatelský záměr, než prodej balené vody. Viděla bych to asi takhle: papiňák a troubu mám, nakupovat můžu u nejlepšího pražského řezníka, bylinky si vypěstuju na balkóně, pangamin koupím za pár kaček. Výrobky otestuju na spřátelenénm zvířetnickém zvířectvu, akorát budu muset zapracovat na balení. Ale jenom trochu, protože dobrůtky budou „domácí a čerstvé“, tam se trocha amatérismu ztratí. Uvažuju-li s místními odběrateli (cca 150, po kladných referencích a cenovém dumpingu více), možná by mě to i uživilo 8)

  1. myslíš jako ta holka v tom filmu,jak vařila ty dětský jablečný přesnídávky? Tuším, že to bylo Baby boom…. (chuckle) (clap)

  2. To víš, že je to obrovskej byznys. Ale u mě bys neuspěla, já krmím starý dobrý poctivý maso. 😉

  3. Jak to žrádlo pojmenuješ a čí kočku na to vyfotíš???? kdyby tam byl pan profesor Piškot ,jak skáče tu šipku a u toho – Pro Renatiny konzervy si skáknu kamkoliv 😉

  4. Renato, balení nech na mě. My ti to klidně budeme zavařovat do mističek. My se balením a obalovým materiálem živíme. /ne, že bychom to ž..rali, to ne ale balíme/

   1. Pravděpodobně. Já mám opravdu hodně kvalitní příbory, ale na tohle nemají ani náhodou 😀

  1. ne, tu nemám 😉 já jsem v tomto zpátečník, používám gumovou totalitní – červenou stěrku, cca za 9 kaček a budu jí používat dál, vytře to opravdu do čista! (chuckle)

   a le konzervičky Terra felis jsou velice mňamozní, kočky je dostávaj ojediněle, jednou za měsíc, jako chuťovku….a stejně se muím držet,abych jim ji nesnědla…

  2. ta lžíce je snad potažená titanem v kosmické atmosfeře, ne? za ty peníze je skoro souprava nerezových lžic 🙂 my používáme na konzervičky lžíci z tvrdého plastu, co je v příloze ke každému M.R.E. ( vojenská strava, co si dítko kupuje na airsoftí akcičky) a vůbec, máme rádi havrany, když zbyde v konzervičce, ať si to v popelnici vyzobou 😀

   1. v roce 2009 byla u vánočně balených Gourmetek lžička plochá-zlatá. Je pořád zlatá,nádherně se z těch malejch konzerv vybírá ten obsah a je vhodná i na DM best vaničky 😉

 3. Děkujem moc všem, co nám drží palce. Byly jsme dneska pochváleny, že máme všechny díry do krku pěkně čistý. Tak snad to zvládnem bez nějakejch průšvihů. 🙂 (dog)
  A když je tu řeč o žrádle, jdu se pokusit vytrhnout Penny z módu mučedníka a nalákat ji k misce. 🙂 (dog) (pi) Mám podezření, že to na mě tak trochu už i hraje, aby ze mě vyrazila lepší. Samozřejmě jí to projde – dokud nezaroste… 🙂

   1. Nejdřív jsem ji ošidila granulema na klouby, co dostala z astatečnost u veta. V misce je ignorovala, ale když jsem jí je dávala po dvou, třech do dlaně, najednou byly k žrádlu. No a dneska už komunikuje relativně normálně, už to není ubohá chcíplotinka v pelechu, takže dostane maso s rejží. Já dostanu jabko s rejží. 😀

    1. Možná by to chtělo ošetřit i psychické trauma – velmi velmi velmi se nám po podobném incidentu osvědčily Bachovy kapky – protikrizová esence (naposled stály cca 200kč – myslím, že se stonásobně vyplatily)
     Držíme statečné pejsce palce i tlapky!

     1. Určitě. Ale zatím počkáme, až zaroste. Ke známým psům jde, očichá se, dá najevo, že to je všechno (ono ji to dost bolí, takže se bojí doteku, píská i na mě ráno, když na ni sáhnu poprvé) . Neznámý psy a známý štěňata řeší tak, že přijde k mojí noze – a Velkej pse, řeš. Já ji odstíním tělem. Co to udělalo, zjistíme, až zaroste. Po tom prvním útoku jsem ji musela moc dlouho učit, že nesmí řvát na vlčáky – nakonec se naučila přijít k mojí noze a nechat to na mně. (Ona je dominantní; na druhou stranu si už uvědomuje, že má nějaký ty hendikepy: hůř vidí a hůř slyší. V těch jejích 14 to není žádnej div. Můj první pes byl touhle dobou už 7 let slepej a rok mrtvej. Proti tomu má Penny skvělou kondici. 🙂 )
      Zapamatuju si Bachovy kapky, když bude fakt zle, nasadíme je. Zatím máme plán: 1. zarůst, 2. uvidět, co to udělalo ve vztahu k psům, 3. řešit to.
      Docela spolíhám na její dobrou povahu a obrovskou důvěru ve mě. 🙂 (h) (dog)

      1. No, právě proto, že hůř vidí a slyší, bych naopak bachovky dávala co nejdřív….. ono nejde o léčení v alopatickém, ale homeopatickém smyslu, takže míra zhojení ran není důležitá. Protikrizová esence pomáhá rozpouštět to prožité trauma i následnou tělesnou nepohodu danou tím, že se rány ještě nezahojily ….
       Kdybych před rokem nezažila na vlastní pejskové, jak se rychle zvedla psychicky a jak to urychlilo i hojení ran, nikdy bych nevěřila, že to může takhle fungovat (nejsem tak úplně zastánce homeopatie, ani odpůrce) … pro mě to bylo hodně blízko zázraku, asi. (h)

       1. Popřemýšlím nad tím. Teď má antibiotika. O bachovkách nic nevím, netuším, jak a jestli vůbec se to smí kombinovat. Ale určitě moc díky, jdu si o tom něco najít!

 4. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Povídá manželka manželovi:
  „To maso, co vařím, je pro našeho psa. Tak ne abys mu ho snědl jako posledně. Jinak půjdeš hlídat na dvůr místo něho!“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem přítomným klidný večer, hezké sny
  a pěkně se vyspinkejte. ~o)

 5. Sharko, až teď jsem dočetla. Díky za krásné a úsměvné povídání, po dnešku jsem to vážně potřebovala. Holt tu v robotě není všechno růžové, ale spíše se ty temné barvy ještě budou vybarvovat. Tak to teď po přečtění zase zesvětlalo. Jak si ty čičí mezi sebou dovedou krásně povídat a přivádět sou mami k infarktu. (h) A mlsné kočičí jazýčky – to dobře znám…

 6. OT – dostala jsem se na net teď odpoledne a vidím, jaké jsou následky zemětřesení v Japonsku. Vím, že tam jsou každou chvíli, ale tohle je výjimečné i na japonské poměry a vypadá to špatně ;( Máme v Tokiu známou, říká se jí po česku Kikuška. Doufám, že je v pořádku. Nějak ty katastrofy na mě působí více, když vím, že by se do problémů mohl dostat někdo, koho mám docela ráda. Jinak hodně síly všem postiženým (h)

  1. Měla jsem dneska honičku, tak jsem sice přes den zemětřesení zaregistrovala, ale jeho rozsah jsem viděla až teď ve zprávách. Je to hrůza – a klobouk dolů před Japonci, jak se naučili se zemětřeseními žít.

   1. mě jímala hrůza, ale zároveň taková nevím, jak to říct, prostě jsem si řekla a s pokorou a obdivem k Japoncům, že do roka nebude po tsunami a zemětřasu ani památky…pokud to nezvládnou dřív….ne jako na Haiti…tihle lidi natáhnou ruce taky, ale pro lopaty a jiné nářadí a budou makat. Nebudou čekat, že to za ně někdo udělá a ještě je bude krmit a litovat….A já před nimi smekám. (rose1) (y)

 7. Sharkoooooo, tohle je mňautentát na moji bránici (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) .
  Živě jsem si děj dle scénáře přehrávala před očima a řvala smíchy. Byl v tom smíchu i spokojený pocit, že v podobných alotriích není moje smečka sama….vyprávět by mohl Piškot, kterak z pekáčku, hojně plného šťávou a pečenými kuřecími stehny, vytáhl a přes tři místnosti vlekl velké kuřecí stehno, aby ho vkusně povečeřel v pokoji na balíku vyžehleného povlečení… vyprávět by mohla Missy, tahající z hrnce s gulášem kousky masa …ovšem jelikož jí šlo JEN o maso, tak omáčku z něj odstrańovala razantním oklepáváním….takže vše kolem bylo ozdobeno omáčkovými cákanci. Povyprávět by mohli všichni i o tom, jak holka-dvounožkyně dala do hrnce s vodou lahodné párky, na chvíli poodešla a po návratu spatřila hrnec, v kterém byla JEN voda…a zpod křesel a jiných skrýší se neslo zálibné mlaskání, chroustání a polykání….

  Podotýkám, že naši rozmazlenci hlad nikdy nepoznali , k dispozici mají neustále misku s granulemi, dostávají denně konzervu, maso…a přesto jim nejvíc chutná to, co si mohou uloupit. Prostě šelmy, které ví, že kořist se musí ulovit….

  1. Luci (inlove) , doufám, že sis z toho vzala ponaučení, že nemáš ve stejnou chvíli žehlit prádlo a péct kuřecí stehna. (chuckle)

  2. Já zase řvu u Pičkotova a i u Tvého….taky si to představuju v barvách a živě…. (rofl) (chuckle) (h) (y)

 8. JEJDA, HLEDAJÍCÍ, to je opravdu veliká škoda, že ses objevil dneska a ne někdy na začátku srpna, kdy se na Zvířetníku vybíralo na povodní postižené Hejnice a vybralo se dohromady skoro osmdesát tisíc. Hned bys byl býval měl příležitost pomáhat zcela konkrétním lidem ve zcela konkrétních průšvizích a to dokonce se zpětnou vazbou. Taky škoda, že ses neobjevil na začátku listopadu, kdy se konala velká akce Vánoce pro vytopené, která přinesla přes dvě stě krásně zabalených praktických i jen tak dárků pro všechny vytopené rodiny, ke kterým se s nimi brodili naši přátelé z městského úřadu kalamitními závějemi den před Štědrým dnem. Škoda, že se objevíš jen tehdy, kdy je možno naprázdno kázat do vzduchu. Tak snad příště, až zas budem něco podnikat. těšíme se, že se připojíš.

  1. Taky připojím svou troškou do mlýna. Verba movent, exempla trahunt – kážete moc hezky, ale jestli to není jen „…slova, slova, slova, princi“. A skutek utek. Pomáhejte potřebným tzv. tady a teď, fantazírování nebývá většinou k ničemu. Souhlasím však s tím, že v některých případech bývá přehnaná péče o domácí zvířátka náhražkou za něco, co chybí jinde a jinak, ale i v těchto případech je těžko soudit, každý ten život žijeme sám za sebe. Co je pro jednoho sobectvím, je pro druhého ještě „běžnou mírou“. V případech, na které se zde reaguje, si myslím, že jde spíš o čirou a prostou radost ze života podanou hezkým povídáním, někdy s větší či menší nadsázkou.

  2. Baty
   jak víte, že nepřispívám na pomoc postiženým? Nechci se chlubit, ale přispívám na chudé dost velkými částkami peněz. Doufám, že po mě nedudete chtít výpisy z mého bankovního konta.
   Váš komentář je typickou odpovědí mnoha občanů ČR na názor, který se nehodí do jejich „objektivního“ nazírání. To vše co neodpovídá je dle jejich názoru lež, a autor takového neodpovídajíciho názoru se musí při nejmenšim zesměšnit, že ano? Jak vidím se v ČR v otázkách svobody, demokracie a tolerance moc nezměnilo. Takže přestanu opět psát svoje názory do českých internetových novin. Nemáte to cenu. Spěte sladce dál.
   Hledajíci

   1. 😀 Čtete zajímavě mezi řádky. Kde jste byl nařčen, že nepřispíváte potřebným? Kde padlo slovo „lež“? Proč se citíte zesměšněn? Že by potrefená husa? To snad ne. Opravdu jste zván, zřejmě sem občas nahlížíte, tak až zase bude nějaká charitativní akce, uvítáme vaše nápady. Nebo třeba něco zajímavého do aukce…

   2. Prestante. Citove vydirani dlouhodobe nefunguje.
    Nemam v umyslu si kazit chut visnove kapsicky z listoveho testa kvuli nekomu kdo neni schopen ani ochoten prestat si delat vic deti nez dokaze uzivit. Ano mel jsem stesti … narodil jsem se nekde kde je (pres veskerou snahu profesionalnich ochrancu flakacu) zvykem pracovat a dokonce rodicum, kteri pochopili, ze sami deset deti neuzivi a poridili si a VYCHOVALI jen ctyri.

    1. Jendo, úplně jsi mě dostal. Jak se skoro celá diskuse vine kolem kočičí potravy a tedy různých těch kapsiček atd., tak jsem si říkala „Že by Jenda ochutnával kočičí dobroty? Vždyť snad žádné zvíře nemá, tak proč by to kupoval ?“ Až potom jsem si to přečetla pořádně (rofl)

      1. Nepochybně (rofl) Můj švagr běžně ochutnává psí konzervy (trochu si to přisolí) a je spokojen, stejně jako jeho kníračka (rofl)

  3. Batýsku, moc dobře jsi to napsala. (h)
   Za sebe bych ještě dodala, že za bídu třetího světa nemohu a ani nevím, jak bych ji zmenšila. Co se týká ČR, každý z nás platí (nebo platil) tak vysoké daně, že by mohl zbylých peněz bez výčitek užívat. Ale na Zvířetník chodí lidé, kteří vidí kolem sebe, a tak pomáhají – lidem, zvířatům. I proto, že se jim někdy pomoci dostalo. I proto, že někdy pomoct sami mohou pomoc potřebovat. Hledající, tady nemusíš šířit osvětu. My se snažíme.
   Kazatel 11,1-4 Pouštěj svůj chléb po vodě, po mnoha dnech se s ním shledáš.

 9. Vážené dámy, vážení pánové
  Neberte můj komentář jako výtku.

  Žiji od října 1968 mimo území nyní se nazývajíci ČR. Od roku 1968 jsem cestoval po světě jak za prací tak za zábavou. V posledních letech jsem žil a pracoval v BRD. Při těchto cestách jsem se setkal s obrovskou bídou, o které nemají mnozí obyvatelé ČR, a vlastně přislušníci tak zvané západní civilizace, žádné ponětí. Často jsem slyšel od některých mimo-evropských občanů názor, že oni by chtěli žít a mít se tak dobře jak se mají kočky a psi v BRD.

  Před 20-ti lety jsem v mé naivitě, že mé zkušenosti někoho zajímají, psal články do českých medií, a to dokonce pod mým jménem a adresou. Mnoho občanů ČR na ně reagovalo sprostými nadávkami a vyhružkami. Byl jsem nazván sviňským bolševikem / náckem / islamo-fašistou / atd. A tak jsem přestal. Ale občas mě názory občanů ČR na svět okolo nich vyprovokují k napsaní dalších článků / komentařů.

  Při jedné výpravě do Nepálu ve skupině dobře placených občanů BRD, jsem byl svědkem následujíci události. Členové výpravy odmítli jíst co jim bylo předloženo z místních potravinových zdrojů se slovy „To by u mě doma nežrala ani pes“, a házeli jim předložené maso toulavým vychrtlým psům. Při čemž ve své povýšenosti si ani nevšimli jak to s vyplazeným jazykem sledují nepálští domorodí nosiči, kteří pravděpodobně takové maso nikdy nejedli, protože na to neměli. Vedoucí výpravy, Němec který strávil v Indii a Nepálu mnoho let, z tohoto počínání byl velmi zděšen, nepálským nosičům se omluvil, a německé výpravě vynadal.
  To byla moje poslední výprava do Nepálu a podobných států, uvědomil jsem si že pouze za cenu mé letenky žije mnohočlená nepálská a indická rodina mnoho let. A jaksi jsem neměl chuť k dalšímu léčení mého pocitu méněcennosti na chudých.
  Ano, i v Asii / Africe / Jižní Americe žijí velmi bohatí lidé, žijící v přepychu a pohodlí o kterým se mnohým z Vás ani nezdálo. Ale také tam žijí stamiliony lidí v chudobě.

  Je velmi krásné jak milujete své domácí mazlíčky, jak o nich nádherně píšete, ale prosím Vás myslete přitom alespoň malým kouskem svého srdce na stamiliony chudých na světě, kteří by chtěli pracovat a mít se tak dobře jako kočky v BRD, ale se svými schopnostni se ocitli v nesprávném čase na nesprávném místě. A ti chudí to občanům západní civilizace závidí, a z toho plyne obrovská nenávist. Ti chudí netouží po svobodě a demokracii, neutíkají do západní civilizace za svobodou, touží pouze mít se dobře jako kočky v BRD. Ta touha po svobodě a demokracii přijde až potom, až dlouhá léta budou mít dostatek jídla pro sebe a své děti.

  Uvědomte si také, že blahobyt západní civilizace není věčný. Vše co jednou začlo, co má začátek, má i také konec. Ne světě existovalo spoustu civilizací, které jak se říká zmizely v propadlišti dějin, po kterých nezbyly ani ruiny. A tak buďte vděční za život v západní civilizaci, buďte skromní, a přejte i druhým aspoň minimální blahobyt.

  Je mi jasné, že to vše je velmi subjektivní, že každý má právo vyjádřit svoje subjektivní názory. Je mi jasné, že existují lidé kteří si myslí jak jsou „objektivní“, kteří svoje „objektivní“ názory rozšiřují i vojenskou a hospodářskou mocí, a diví se že existují i jiné „objektivní“ názory.

  Doufám, že můj komentář nebude administrátorem stránky vymazán, jak se mnohokrát stalo na jiných internetových novinách.

  Láska
  je nejmocnější silou v tomto světě.
  Povinnost bez lásky činí mrzutým,
  zodpovědnost bez lásky činí bezohledným,
  spravedlnost bez lásky činí tvrdým,
  pravda bez lásky činí kritickým,
  výchova bez lásky činí rozporuplným,
  chytrost bez lásky činí prohnaným,
  laskavost bez lásky činí pokryteckým,
  pořádek bez lásky činí malicherným,
  znalost věcí bez lásky činí neustupným,
  moc bez lásky činí násilnickým,
  čest bez lásky činí pyšným,
  vlastnictví bez lásky činí lakotným,
  víra bez lásky činí fanatickým.
  Běda těm, kteří v lásce šetří,
  neboť oni ponesou vinu
  jestliže svět nakonec zhyne sebeotravou.
  K čemu a proč žiješ, neumíš-li milovat .
  Lao-Tse

  Mnoho Lásky a Moudra přeje čtenář, který píše pod jménem Hledajíci

  1. Ano, je pravda, že hodně lidí žije v naprosté bídě. Ale co my jako s tím? Máme jim zabalit nedojedený oběd a poslat v obálce do Afriky? Že by se zase zavedly odvody z výplat na fond solidarity? Nekontrolované množení lidí je podporováno církví, která nedovolí rozdávat kondomy a je proti přerušení těhotenství. Lidé, žijící v těchhle podmínkách se množí jako králíci, ale úmrtnost tomu taky odpovídá, potažmo nemocná, nekvalitní populace. Je problém, že jsme celou řadu těchto problémů mezi ty lidi zavlekli my, bílá rasa, nadčlověk, který si je tam dojel pěkně podrobit! A hlavně jim vysvětlit, že jediný je bůh a toho se budou držet, takhle dopadli po všech těch snahách misionářů! Kdybychom se do nich nemontovali, tak si tam budou žít a umírat po svém, jako to kdysi bylo. Proč si my, Evropani, „civilizovaní“ Američané apod. pořád myslíme, že spasíme svět a vymýtíme všechnu bídu? Všechny spasit nemůžeme a ten zlomeček, který se povede, ten je tak zanedbatelný, že to snad ani nemá cenu. Víc škody napácháme než užitku. Ano, přeju svým pejskům a kočičkám trochu toho blahobytu západního světa!

  2. Milý hledající, samozřejmě máš svůj díl pravdy, cosi o tom vím, protože můj táta kdysi strávil nějakou dobu v Koreji, kde projektoval elektrárnu a to, co tam viděl, si nenechal pro sebe. Stejně tak naši kdysi poskytli ubytování vietnamskému studentovi – v době, kdy tady těchto lidiček moc nebylo. Jeho vyprávění o tom, v čem žije jeho rodina, bylo taky dost šokující. U nás ve firmě má pronajaté prostory stavební firma, jejíž majitel i zaměstnanci vesměs pocházejí z Konga a Senegalu. Moc fajn lidi a jejich názory jsou též poučné. Například ten, že v těchto ,,chudých“ lidských společenstvích je velmi málo těch, kteří se opravdu snaží něco změnit. Pracovat, vzdělávat se, rozšiřovat si obzory… Je jednodušší nenávidět Západní civilizaci a přitom čekat s nataženou rukou na její peníze.
   Ano, asi jsme rozmazlení a oproti jiným zemím žijeme v relativním přepychu. I mě může ranit mrtvice, když slyším, jak jsou placeni fotbalisti, hokejisti atd. a říkám si – proboha, za co, co tihle lidi přinášejí společnosti tak zásadního? Staví se šíleně nákladné budovy, stadiony… Proč vlastně?
   Na druhou stranu – zavítal jsi na stránky lidí, kteří sice milují své zvířecí kamarády, ale je v nich i spousta lásky, obětavosti a pokory. Jsou ochotni kdykoli podat pomocnou ruku těm opravdu potřebným. A to, že se snaží dát těm svým chlupatcům to nejlepší, možná i za cenu, že sobě něco odepřou, jen svědčí o jejich dobrém srdci.

   1. V tomhle ohledu je ohromny rozdil mezi Afrikou a (jihovychodni) Asii. Africani a Islamem promoreni asiate se rozdelili do tri taboru. Na ty co sedi a nadavaji, na ty co naskocili na cizi vlak a zadarmo se vezou (a nadavaji) a na ty, kteri od nadavani presli k pokusum ten vlak vykolejit. A uzitecni idioti ze zapadu jim v tom pomahaji.
    Jihovychod Asie si taky uz pred casem vsiml, ze jim ujel vlak ovsem jejich reakce byla naprosto jina. Ujel nam vlak? Okopirovat co funguje, prizpusobit a postavit vlastni vlak! Rychlejsi! A ze se jim to dari!

    Na bileho muze muzete svest rozsireni krestanstvi (sakra … u nas to zbohatnuti nebranilo? Cim to je?) a nektere nesmyslne narysovane hranice. To je tak asi vsechno. Jo aha. A to ze se pokousi cernouskum branit mlatit jine cernousky v malem a jeste je prikrmuje a leci. Takze misto toho aby co chvili jeden kmen o par desitkach lidi napadl jiny kmen o par desitkach lidi, jednou za delsi dobu kmen o par stovkach tisic lidi napadne jiny o par stovkach tisic lidi a jeste ma ucinejsi zbrane.

    Premnozene toulave kocky se nedoporucuje krmit a naopak bezi kastracni programy … myslim, ze to je nepruchodne. Ovsem jedine reseni.

  3. „Velikost národa a jeho mravní rozvoj lze vyčíst ze způsobu, jakým zachází se svými zvířaty.“
   autor výroku: Mahátmá Gándhí

   O tom, komu dám svoje city, myšlenky a jídlo za svý peníze si rozhodnu sama !

  4. Hledající, hledejte dál… říkám to nerada, ale to, co hledáte, nenajdete způsobem, který jste zvolil. A když už tu zmiňujete čínské mudrce:

   Je lépe zapálit jedinou svíci, než proklínat temnotu. Konfucius.

   Tak třeba přestaňte psát na českých stránkách – a běžte pohledat sirky. Ano? Jinak nic ve zlém.

  5. otázka zní, co zde vlastně Hledající hledal, či doufal , že najde… ve společenství lidí, kteří považují za samozřejmé dělit se s potřebnými, ať jsou to lidé nebo zvířata a rozdávat i z mála, je vcelku zbytečné šířit osvětu o lásce, soucitu a pochopení. milý Hledající… zde nosíš sovy do Athén. Pán s Tebou a žij v pokoji. (f)

   1. Máš pravdu, EvoB., nějak jsem nabyla dojmu, že Hledající hledá moudrost, pokoru a smír – a to všechno hledá s hořkostí v duši a bez pokorné mysli. To by bylo marné hladání. Ale třeba mu křivdím. To bych nerada, protože nikdo z nás není dokonalý.

    Naše jarně opelichaná smečka zdraví vaši smečku a přeje hodně (sun) nejen na nebi.

    1. myslím, že se shodneme… snad odšustil a již více se tu nezjeví 🙂 smečka zvolna tvoří knoty, schovali mi hřeben, abych je nemohla česat!!! sválně, vidím do Snížka jako do umytého skla 🙂 tak se Snížek česal hřebínkem na tváře a zrzek byl ostříhán nůžkami na králíky na pankáče. zdravíme smečku a těšíme se na Dubnění!!! (h)

  6. Já pořád netuším, co s tím mají společného kočky z BRD- my tady o jejich životě nic nevíme. Nebo tam naše kotlinka už byla přiřazena?

  7. No – nechejme Hledajícího nadále hledat. Čas od času se sem zatoulá a ukazuje nám tu pravou cestu. No nevím, tady je to asi marná snaha, většina z nás už svou cestu našla – a pokud ne, nejspíš ji nalezneme úplně jinde, než Hledající.

   Nedělám si iluzi, že je zde naposled … to už tu bylo (nod) !

   1. Hledající je nejspíš zbloudilý Hledající, si vůbec neví, na jakých stránkách se ocitl – copak tady někdy někdo někomu mazal příspěvky? 8-|

 10. Tak jsem si jen tak pro sebe udělala srovnání cen ZOOHITu a velkoobchodu kam jezdím. ZOOHIT v mnoha položkách moc výtězně nevyšel: sýrová pasta malá u nich 79,- po slevě, velkoobchod 53,-. Míčky pěnové u nich 4 ks 45,-, velkoobchod 17,-, Whiskas-polštářky hairball u nich 39,- po slevě, velkoobchod 33,-. A další rozdíly, spíš ZOOHITu v neprospěch. Levněji vycházejí gourmet-konzervičky, některé kapsičky, stelivo, granule, ale při té mé 30% slevě je to levnější opravdu jen o maličko. Spíš spoustu věcí třeba v tom velkoobchodu nemají, na rozdíl od ZOOHITu. Tak nevím.
  Máte někdo, kromě Sharky, zkušenost s přechodem na silikátové stelivo? Tohle, které používám, strašně práší. Mám pocit, že tato várka je mimořádně nepovedená (pochopitelně mám 20 pytlů, protože pak to dovezou zadarmo!) a já mám všude děsnou vrstvičku prachu všudypřítomného. Hlavně na oblečení, což mně docela štve. Ale obávám se, aby to „rozchodili“ a zvykli si na silikát.

  1. Jsou věci, co kupuju v ZOOHITu a jsou věci, co kupuju jinde.Pěnový míčky u nás v Pandě, taky vyjdou lépe a Bonsajka je miluje…jen toho pískacího papouška na gumě pořád nemají…Gimpet jako takovej se v ZOOHIT vyplatí jen když dají akci a ještě uplatním svoji slevu – sýrové a jiné pasty,Zahnies polštářky a kočičí tráva-v křupinkách jen v Pandě nebo v tom obchodě pro zviřátka, co je v kauflandu . Takže to v ZOOHIT koupím ve velkém tak 2x do roka, jednu akci jsem stihla,druhá bude v srpnu, ono to tak nějak vychází,jak sleduju ty jejich akce. na silikát mají teď akci,vyplatí se. Počkej si na EvuB, ta ho brala na vyzkoušení, ona ti řekne….
   včera jsem v něm viděla i Pitinu a to jsem si myslela,že ona do něj nechodí…(wasntme)

  2. Jo a segra, potřebuješ volno, napsat ve slově vítězně „ypsilon“..to by porazilo i silnější nátury, než jsem já 😉

   1. :@
    Matyldo díky! Nečtu po sobě, rychleji píšu než myslím a tak to prostě někdy vypadne, no! Určitě bych to nenapsala schválně.
    A že jsem utahaná, to je teda fakt.

    1. Já vím, že ti to uteklo,proto píšu,že potřebuješ volno,tenhle tejden jsi měla dost záhul…. :*

    2. Karolínka (inlove) chtěla dát důrazně najevo, že se na Zoohit může vy..kašlat, když vyšel ve srovnání tak blbě. 🙂
     Nojo, ale já nemám velkoobchod, který by byl levnější. Mimo to mám za předchozí zpackané dodávky u nich různé, ještě nevyčerpané slevy. 🙂 Tak jsem zase objednala. (whew)
     Jaké míčky pěnové? … a škoda, že jsem nevěděla o těch svačinkách, vypadají zajímavě. Tak příště. 🙂

      1. a to máš kliku 😉 , že jsem se tu nenaskytla já, páč bych ti napsala: hele, sharko, nebuď vysírka (chuckle)

       na vysvětlenou – na „sousedním“ webu kočky online s námi chodí do diskuse jedna holka, která vždy neodolá a rýpne si… obě strany (všichni) to berou se smíchem, ono taky aní není myšleno vážně, spíš je to takovej hec… no ale i sama už si zvykla na označení „vysírka“ – a když v diskusi není a padne zvláště podařená chybka či překlep, už jen konstatujeme: ještě že tu není vysírka Zuza (rofl) (rofl) (rofl)

       1. Já to beru sportovně! Protože český jazyk mám velmi ráda, tak to byl opravdu překlep!
        Tak a jdu uklízet! Beru s sebou parního draka a jdeme likvidovat svíčkovou z koberce! Smrdí to tam jak těsně vedle senkrovny.
        Pak párou vezmu i police a vše ostatní, okna a jaro může dorazit.
        V sobotu jsem v kanceláři, v neděli jdu na Staroměstské nám. se podívat na ten jarmark, jestli bude na co, doufám, že tam nebudou jen samé matrjošky, trdelníky a kraviny, ale že se bude opravdu na co dívat.

       2. Tak dík, já si tu dělám starosti,že musí bejt vyřízená,když dokáže napsat něco tak šílenýho a ty takhle ;(
        to na tebe řeknu svejm kočkám a ony si to s tebou vyřídí 😛

     1. Ne, na ZOOHIT se nevykašlu rozhodně, protože spousta věcí fakt vyjde levně a hlavně tom velkoobchodu je nemají!
      Ty míčky jsou takové měkkoučké pěnové kuličky – někdy Ti nějaký přinesu, mají výhodu, že se do nich dají zatnout drápky a vyhazovat do výšky, jsou lehoučké, všichni 3 je mají moc rádi, i Zrzínek si s nimi hraje!
      Až pojedu do velkoobchodu, hodím sem upozornění a napiš, zda potřebuješ sýrovou pastu nebo kvasnicové tablety (ty např. ZOOHIT vůbec nemá a všichni 3 se po nich můžou umlátit, proto mají taky tak lesklou srst) a další. Sýrová pasta se vyloženě vyplatí a oni jí milujou.

  3. ahojky, Karolínko cestovatelko 🙂 jsme tady s referencemi 🙂 v první řadě musím říct, jak byla super políffka, kterou pro mě vydrápla Sharka z mrazáku, protože mám pěknou chřipajznu a shodly jsme se, že zelňačka bude výborný lék. (party) (f) paráda!!! stelivo – kdysi jsme silikát používali ještě s původní smečkou, ze které teď už zbyl jen Snížek bílý a zrzín. teď mi přišlo Tigerino jako dárek ke granulím, tak jsem ho znovu vsýpla. Snížek si vzpoměl okamžitě a moc si ho užívá – hrabe jako kdyby hledal poklad, a potom vždycky vítězoslavně kráčí ze záchůdku s ocasem nahoře 🙂 nerada bych to zakřikla, ale zrzín od té doby, co jsem načala Tigerino, přestal chodit za fikus, což dělal asi z důvodů zásadních ( nebo v závislosti na počasí, nevím, on je trošku hloupoučký). holky to vůbec nekomentují, chodí na střídačku do silikátu a do hrudkovacího. takže za nás píš u spokojenost a jedničku. čili záchody máme tři – dva s Gimpetem a jeden s Tigerinem. určitě příště dám do velkého záchůdku 2 Tigerina, aby byla pořádná vrstva, je to opravdu velká toaleta. do rohového by asi stačil jeden pytel. a když se to klukům nebude líbit, vždycky se dají zásoby odsunout do útulku nebo pustit po vodě tady 🙂

  4. Přešla jsem teď z hrudkovacího na silikátové stelivo, kvůli stařečkovi, aby nemusel tolik pečovat o zaprášenou srst. Přechod se podařil. Nicméně je nutné (i v návodu to píšou) zajistit vysychání silikátu (teplé prostředí), takže jsem teď bedýnku „venčila“ na balkóně. Zatím nemám žádný problém, kocouři si zvykli, akorát mi stelivo určitě nevydrží deklarovanou dobu – ale to bude tím, že stařeček bere diuretika. Kocouři vynášejí silikátové krystalky stejně jako předtím bentonit. Prášení určitě ubylo, i když jsem si při vehementním prohrabování steliva lopatkou na balkóně všimla, že z něj vylétají drobné obláčky bílého prachu. Mladší macánek strašně rád v silikátu hrabe – rachotí to jako štěrková lavina. Ale kocouři jsou rozhodně čistší, na tom starším je to jasně vidět.

   1. LIKO, dle mých poznatků stačí každej den ten silikát promíchat odspoda lopatkou, aby se ty nasáklý krystalky dostaly vejš a od sebe…..

    1. Míchám, míchám, sotva utichne rachot v kadibudce 🙂 Ale když k tomu přistrčím nos (tak na 10 cm), je to trochu cítit. V bytě to můj nos nezaznamená, ale nevím, co ty kočičí nošteky. Vyvětráním na slunci nic nezkazím, když je možnost. Ještě se s tím učím zacházet.

  5. Karolíno, u nás byl přechod z bentonitového na silikonové stelivo zcela bez problémů. Vyzkoušela jsem bentonitových steliv hodně , některá celkem ušla, některá byla zcela příšerná ( prášivá, i po minimálním použití páchnoucí atd.) . Silikátové stelivo přijala smečka bez výhrad a já s nadšením, protože – žádné prášení, žádné šedivohnědé ťapky všude a velmi snadné čištění kadibudek. Absorpce pachu velmi dobrá. Pravda, cena je vyšší, ale zase silikát vydrží déle bez nutnosti výměny obden. V současné době máme 4 kadibudky, ve všech silikát, bobíky vybírám cca 2 x denně , případně častěji, to když mně Missy přijde upozornit, že v kadibudce je její výtvor a mám ho ihned uklidit.

   1. Polárka měla u Bubu normální stelivo a u nás dostala silikát. jsme s ním moc spokojená, nesmrdí to, akorát pokud je záchůdek v chladnější části domu, nevysychá to tak, jak by mělo- což třeba teď ano, prootže je v té teplejší části.

 11. Ještě musím napsat, jak jsme si mysleli, že kocour má SVRAB: na vnitřní straně ucha jsme mu našly takové ztuhlé, poloprůhledné příšvary, drželo to na kůži. Hrůza! Fujtajbl. Po odloupnutí jsme přišly na to, že je to tři dny starý šlehaný tvaroh – kocour strkal hlavu do šlehací nádoby se šlehaným tvarohem, na uchu vevnitř zůstal zbytek hostiny a ten náš mizera se od té doby neumyl 😡

 12. sharkoooooooo :O .. ehm, Noriskooooooooo – máš mě na svědomí!!!!!!!!!!!

  knedlíčková polívka… uzený s TRÁVOU… že bych jí hodila tu kapustu? … K. (v duchu) … větrníky přelité kafem na koberci… OTESAN … M: dává pokrájené olivy do mističek a K se jí snaží vyrazit prkýnko z ruky … K sedí na zemi v kuchyni, na zádech má olej … na oslavu toho, že se jí udělalo dobře, pobleje do čista umytý lino

  ty vrahyně!!!!!!!!! (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl)

  díky za skvělé pobavení a spoustu životadárného smíchu (h) (h) (h)

   1. Beda má slušné kočičí dámy, které kudy chodí, tudy zdobí (nod) (nod) – kdepak nějaké poblité lino po vysosání oleje po smažení (shake)

    1. Já si myslím, že Káča blila z toho,jak se snažila vypucovat si ten kožich od oleje a strouhanky… (angel)

 13. OT. Zdravím všechny a držím palce potřebným, akorát že jen prolítám…Právě hlásili v rádiu, že jedna ze dvou sloních samoc v ZOO Ostrava porodila dnes ráno zrdravého sloního kluka. Je to první slůně narozené u nás!!! A ja jsem radostná, protože před asi čtrnácti dny jsem viděla jedno ze slůňat kopat mámě slonici do boku a moc jim přeju, ať je vše v pořádku a i druhá slonice dobře porodí a slůňátka budou dvě…
  Přeju krásný víkend všem (toivo)

 14. Sharko, promiň, já vím, že když se člověk těší na prvotřídní větrníky s dobrým kafíčkem a najde je rozmatlané po koberci v kávovém rybníčku, kouká mu z oka vražda a za zády netrpělivě podupává mrtvice. Ale chechtat se asi budu ještě zítra… skvělá exkurse do hlubin kočkouří duše 😀

  Naši „domácí“ kočkouři jsou vesměs „von“ a až na Ebonyho za sebou nemají žádné období kruté nouze. Nehltají, nekradou, baští ze svých misek – dohnali to k takové dokonalosti, že jen každý z té svojí – nešmírují po lince a nemají rádi lidské jídlo s výjimkou řeckých jogurtů a dobře uleželého romadúru. Hufff! Zato na nás vytrvale zkoušejí jiný trik: mívají různá období. Tak máme období „máme rádi všechno v želé a nesnášíme paštiky“, dále obodobí „nežereme ryby“, „žereme ryby jak nezavření“, „žereme pouze paštiky a nesnášíme želé“… další varianty si laskavý čtenář jistě doplní sám. Čas od času se tedy stane, že nad včerejší lahůdkou denpoté ohrnou své sotva existující nosíky: nic jinýho nemáš? To, čím opovrhli, sežere venkovní smečka, která s povděkem dojí zbytky ze stolu bohatých mecenášů, a já jdu koupit něco úplně jiného. A da capo al fine…

  1. Co najde, Terro-san, sám si je na zem vyklopí, za asistence Kačenky….
   Ano,jinak ta období znám, proto je v miskách každej den od každýho něco, zmizí to všechno…když jsem dávala stejný, mělas vidět ty ksichtíčky..jen jsem čekala,že zazvoní Kubišová. (angel)
   Jen se směj, já už se tomu teď směju taky…. (rofl)

  2. Montýsek nemá období. Zato si mě tak vycepoval, že dát mu do misénky 2x po sobě to samé, se neodvážím. Vyžaduje střídání nejen příchutí, ale i značek . (sun) moje chlupaté….

  3. Přesně to samé máme doma: období Whiskasových kapsiček drůbeží variace v želé, objednávané přes ZOOHIT, po kterých se mohli utlouct, skončilo. Co nandám do misky, to tam zbude. Pak proběhlo období gourmet-konzerviček. Opět je u konce, nastalo almo-nature. Ale už dneska jim to nejelo, zato BBQ od DM je prostě to nej, mami toho chcem denně kilo!
   Tak to střídám a uvidíme. Granule taky mají troje, ale ty baští jen v noci a na dosycení nebo když jim nechutná to v misce.
   Zmlsanci to jsou.

   1. Ještě, že jsem ti ty Bestky vaničky i kapsičky z DM ukázala, jinak by ti tvoji klučíčkové trpěli hladem…. (angel)

    1. No, že by trpěli hladem, to teda nehrozí, Zrzínek je pěkně prostorově výrazný! Ale jsem ráda, protože mně by to nenapadlo a jim to fakt chutná. Já jsem po koupi ve Schlecker drogerii a v Rossmann přestala mít k těm drogerijním levným důvěru, protože to prostě nežrali! Ale DM je něco jiného, fakt je to chutné a můžou se utlouct. Otázka je, jak dlouho!

     1. Musíš to střídat….mě třeba moc nechtěj Bozitu,přitom to voní tak skvěle a je to samý maso..patrně je v tom něco,co mě nevadí a ony nerady…teď jsem koupila COSMA-u , to jim jede dost a nějaký drahý TERRA konzervy, no to je přímo lahoda…trochu to okořenit,bylo by to na topinky jako dělané…. 😛

       1. Cosma Thai jsem koupila dokonce i já, poté co holkám jednu koupila kamarádka co přišla na návštěvu… utrhla jsem si od tlamy a koupila 2 balení po šesti (kuřecí a kuřecí s krevetami), ale počítám, že nám to vydrží tak rok, opravdu jen za odměnu nebo při slavnostních příležitostech (h)

 15. Před čtyřiceti roky byla měly moje maminka a babička kočku Barboru. Pod jídelním stolem byl koberec. Kočičí misky stály asi metr od něj na linu. Barbora přesně věděla, že baštit z koberce se nesmí. Tudíž čekala, až se nikdo nedíval a cupity dupity přetáhla maso z misky na koberec. Další scénář byl stále stejný: někdo se zeptal: „Barboro, co tam dělá to maso?“ Maso uchopila decentně do zubů a přetáhla přesně o potřebné centimetry na lino těsně vedle koberce. Pak baštila z lina. Když měla dojem, že se nikdo nedívá, opět stěhovala maso na koberec a da capo al fine, než maso zmizelo v kočce.

 16. OT- známá si koupila ve Zverimexu morče, ale bylo to tři v jednom, jak pak zjistila. Morčecí holčičku udala, ale zbývá kluk. Je moc hezký, rezavý jako čerstvě vylouplý kaštan. K odběru je na konci března. Nemáte někdo zájem? Známá bydlí u Brna.

 17. OT – PROSBA O PALEČKY!

  milí Zvířetníčkové, pošlete prosím myšlenku a přidržte paleček ve 12hod pro moji dcérenku Kačenku – jde na důležitý zákrok … moc děkuji!!! (h)

  a teď si jdu počíst

 18. No, to jsem jednou umístila odrostlou mouratou slečnu do nového bydliště…. noví lidé mi asi za týden volali, že se u nich má dobře, Paní pak zhodnotila, že až moc dobře…. a povyprávěla mi historku o tom, jak vždy nechávali na balkoně na dlažkách vychladnout pekáč se sekanou. Jen byla docela potěšena, že to Maurí brala systematicky, takže prostě odkrojili tu okousanou část, a trochu zbylo i na ně. Druhý den tam Maurí seděla a čekala zase na sekanou….

 19. – Jak dlouho je ta šunka v ledničce? Je ještě jedlá?
  – Nevím, dej ochutnat kocourovi!
  – Sežral ju.
  – Tak to si ju můžeš dát…..

  1. tak tohle u nás bylo naopak… babička kocourovi koupila šunku, a když ji nechtěl (nejdřív dostal jen vzorek), tak jsme ji snědli my. A babička valila do obchodu koupit jinou šunku….

    1. nám by taky stačila půlka kuřete- grilovanýho, ale kupuju celý, aby na nás alespoń zbyl kousek na ochutnání (chuckle)

    2. Smažený kapr: Ferdík masíčko, panička kůžičku s trojobalem (já kapra neee). A největší pochoutkou je brambor na loupačku s kouskem másla: ÉÉÉeeÉÉÉÉ, hop na klín, chňap, a s celou bramborou pod stůl a pak už jen pomlaskávání. A kvůli uzené makrele je Jeho Lordstvo ochotno dělat i tučňáčka, cž je vrcholný výkon. Tučňáček vypadá tak, že kočičour si sedne na zadní, tělo vztyčí do vertikální polohy (což je při 8 kg živé váhy ve 21 letech věku slušný výkon) a když je mimořádně vzrušen, zvedne do výšky i přední tlapky. Vše korunují naježené fousky, našpicovaná ouška, natočená kornoutky dopředu a úpěnlivý výraz vykulených kukadel. (bow)

     1. Áno… popsané poloze se zvednutými předními packami se u nás říká „surikata“, ale důvod je stejný: uzená makrela. Ebíš by se kvůli téhle lahůdce přerazil – konec konců, perské kočky fakt nejsou stavěné na sportovní výkony a panáčkování na zadních, to je asi jako kdyby zápasník zkoušel gymnastická prostná…

       1. Ach ten je krásný, vždycky jsem chtěla černobílou kočičku. Ovšem u nás je kočkostop, navíc gerontíci k sobě nikoho moc nechtějí

     2. Narazka udena makrela: moja byvala kolegyna a doterajsia moc dobra kamaratka mala pekinezka, rozmaznaneho, nejedol hocico. Ale za udenu makrelu by bol zivot dal. Ked si nahodou niektory clen rodiny dovolil zjest udenaca bez jeho ucasti, vynuchal zbytky v smetaku a robil pred nim, no, kamoska to volala ze robi „stevieho wondera“ – preslapoval na prednych pacickach a k tomu kyval hornou polovicou tela s nosikom dohora a nepricetnym vyrazom… Dozil sa bobacik 17 rokov, uz je za duhou.

      1. Ano, uzenáč. To si jednou kolegové mysleli, že jak podají Penynce prst, zbude jim ruka. Tak jim zbyly k večeři suchý rohlíky…

   1. Přesně jako u nás. U nás se kupuje šunka pro kočky a když už začne být unavená a kočky ohrnují nosíky, dojíme ji my – lidi a pro kočky se jde koupit nová. Samozřejmě pokaždé jiná, protože ta, co chutnala minule, už je obehraná písnička a chce to nové chuťové podněty (rofl) .

    1. Onehdy jsme zapomněla uzenou makrelu týden v lednici, ale očividně jí nic nebylo, protože ji bez ksichtů sežrala kočka s psicí. Obě hlásily, že todle jó a když druhý den rybka došla, smutně zíraly na odpadkáč, kam putovala kostra s hlavou…

   2. u nás si Luisička dojde a vyčká na šunkový desátek, jakmile panička otevře lednici s úmyslem vylovit předmětnou pochutinu.kdyby nedostala, začne nespokojeně ječet. když tam jdu pro jablko nebo pro sýr, jen se prosmýkne a projeví nezájem. Martinka se číháním nebo louděním sebeméně neunavuje, počká si a jde rovnou do talíře. nikomu jinému by to neprošlo, ale Martinka má jistá privilegia 🙂 (inlove) Sníh většinou chutné soustíčko očichává a tak dlouho nad ním přemýšlí, až mu ho některá z holek uzme. další dostane s komentářem: odlož noblesu, nebo ti to sežerou. od té doby, co odešel Akimek, se Snížek naučil klasicky loudit u stolu jako pes…má zřejmě dojem,že to je jeho povinnost jako majordoma 😀

  2. 😀 Je ještě jedlá? 😀 Tak u nás je tohle s mlékem. Venkovní smečka by se po něm mohla utlouci (dostávají ho podle vlastního názoru málo a ředěné), ale při prvním náznaku podezření, že by snad mohlo začít kysnout… ohnou pysk: Cos nám to dala?

   1. Přesně 😀 . Psiska zblajznou cokoli a pak je jim zle, ale Montýsek jen to nejlepší a nejčerstvější 😛

    1. Oni se vlastně chovají naprosto patřičně – psovité šelmy jsou v přírodě částeční mrchožrouti a nějaká ta menší zamřelina jim nevadí (ani jim neublíží). Kočkovité šelmy a šelmičky žerou jen a pouze červstvé maso, dokážou se neuvěřitelně přecpat a pak dva dny trávit, ale zbyltky po hostině převážně nechávají na místě a už se k nim nevracejí. Čím by se taky živili chudáci výběroví mrchožrouti, že? Někdo ty zbytky nechávat musí. Domácím kočkám bývá někdy po oschlých zbytcích docela zle…

 20. S kočkama je život ŽIVOTEM a ZÁBAVOU (cat)
  Ale POZOR na kastrované zvíře a slanou potravu – olivy, vodu z oliv, vařené košťály ze zeleniny (devil)

  My jsme zřejmě tímhle přispěli k písku v močových cestách našeho stařičkého kocoura Poblijóna, tudíž již leta krmíme C/D diet granulemi a snad se kocour dožije svých 14ti let v květnu…

  Jak už to tak bývá, kočičky si občas vyčistí žaludek, ale náš Poblijón míval už jako maličký nalezenec choulostivý žaludeček, což je projevovalo tím, že nabídnutí masíčko ZHLTAL a do deseti minut bylo zpět mezi námi. Někdy mu pak bylo nedobře, byl celý naježený a střapatý a bez nálady… Náhodou jsme přišli na to, že takové blijatyce mu dělá na žaludek dobře černý čaj…

  1. Náš Brášulka každé jaro chytí a sežere rejska, poté ho vyblije a úpí. Vyblije ho vždy Bimbovi do postele v noci, umírá též u něj. Není moc která by mu vysvětlila, že rejsek není vhodný ke konzumaci

   1. Jo jo, to jsou ty lovecké vášně. Jedna z našich kočenek (už dávno za Duhou) lovila tímto způsobem krtky. Taky nejsou jedlí, taky jí bylo zle, a taky si to s tím krtkem do smrti nejdelší nespojila…

  2. 14 už mu je, bude mu 15. (chuckle)
   a je třeba dodat, že ryby může a moc, přišel jednou o fousky na jedné straně, byl tak všetečný, že to odnesly naštěstí jen fousky. 😀

 21. Teda to jsou zlatíčka… u nás je problém, pokud něco přečuhuje přes hranu stolu- do toho je dobré šťouchnout jazykem, ale nevezme si to (Borůvka). Na lince může být co chce, ale na jídelním stole se občas zjeví černý stín a ochutná, ovšem pouze tehdy, když stůl není pod dohledem. Přistižená kočka nasadí výraz „Já? Tady? Jdu jen tak kolem… říkalas něco?“ a na zařvání bleskem seskočí ze stolu, kde k ní okamžitě doběhne Borůvka a zahuhláním za hlavou jí vysvětluje, že panička se zlobit nemá. Mimochodem, když vidím, jak kočku citýruje, když kočka provede něco zakázaného (prostě jí jen zahuhlá u hlavy, kolikrát ani nemusím nic říkat, je-li přestoupen všeobecně platný zákon typu koberec se nedrápe), říkám si, že jí chybí být matkou a vychovatelkou 🙂 Kočka na to reaguje tak, že prkenně upadne na bok a čeká, jestli k ní Borůvka ještě strčí hlavu. Pokud ano, hbitě do ní drcne zadní nohou, vyskočí a začne krátká honička. 😀

 22. Sharko – po přečtení článku a utření slz jsem se musela zaradovat, jak klidná zvířátka mám doma (wasntme) – nelezou mi do knedlíčkové polívky, při krájení masa spořádaně sedí na zemi (nooo – Ziki tedy visí na zábradlíčku, ale až na stůl neleze) a krade jenom Brooke a to jen pečivo (a Ziki syrové brambory, ale ty pouze za účelem nočního aportování).

  1. Náš Ferdík nikdy nekradl, co nebylo na zemi, nebylo pro něj; proč se také namáhat s lezením někam na stůl, když stačí vykulit kukadla, kňouknout a dostane vše, co chce, pod nos, že?

 23. Moc hezky popsaný jídelníček (y) 😀 ! No,kdysi mi můj skorojezevčík Ferda I dočista vylízal pánev s olejem od smažení řízků.Tu pánev jsem neprozřetelně dala z důvodu nedostatku místa na židli,než umyju talíře. Ferda se hned uklidil na pelech a dělal , že tam není.Během půl hodiny stál u dveří a kvílel.Takže jsme šli venčit,nebralo to konce,byla jsem víc venku,než doma a přemýšlela,kde si v parku na noc ustelu.No,naposledy jsem s ním byla v půl jedné v noci (yawn) …

 24. Tak je jasno: článek utajím před (cat) (cat) (cat) , aby se něco nepřiučili, zato ho dám přečíst přednostovi, aby viděl, jak moc honé máme (cat) (cat) (cat) . A týká se to dokonce i Rózinky. 🙂

  Ale jinak muhehe, muhehe, muhehe (y) – článek jsem sice četla po kouskách, zato ale dvakrát. (chuckle) Věta „Proč by to nebylo k jídlu, když to jí i Kačenka.“ zde již byla po zásluze citována – a jistě ještě bude. 🙂

  Moje košišky moc nekradou, vědí, že se to nesmí. Ale sem tam Bertík neodolá a roztrhne sáček a ochutná koblihu … taky kontroluje, co na lince dělám – dneska mi pil vodu z oliv a jednu si pak vyžebral … když krájím maso, občas ho shazuju z linky loktem, i Rózičku, a někdy přihlíží i Mikeš, který není žebrota, ale jako šéf chce mít dohled na d vším. 🙂

  Skvělý článek, milá Sharko, skvěle jsem se pobavila při pátku. (y) (nod) Ehmmm, ne že bych Ti přála něco zlého, ale už se těším, až zas Noriska nějaké příhodičky nastřádá a zapíše. (chuckle)

  Přeju všem krásný den! (h)

  1. Vave, tvoje smečka má luxusní servis …když krájím maso, občas ho shazuju z linky loktem (rofl)

   1. (rofl) Renátko! (inlove) Tobě neujde nic! (y)

    Ale není tomu tak; kdybych shazovala loktem maso, sežrala by ho Anka, která jistí podlahu. Odřezky masíčka putují do mističek. Čerstvé maso je jediné jídlo, kdy dávám Mikešovi mističku na okno, protože když je měli vedle sebe, chudák Bertík tak vrčel a polykal takové kusy, že z toho jídla nemohl nic mít. Co máme Rózinku, tak jí maso na stole s Bertíkem (každý ze své misky), ale Mikeškovi misku dávám stále na okno.
    Jinak kočičáci mají každý své místo na jídlo, a už když připravuji jídlo, nastoupí na své značky 🙂

 25. Tak to já mám kluky vychovaný. Nic nekradou, nežebrají, nelezou nikde po kuchyňce – tedy v Praze. V Maršově to je jiné kafe. Zrzínek ne, ten je povznesen nad to, aby někde lezl ve výškách, má granulky a ostatní tak nějak přijde samo do mističky. Ríša taky moc nahoru neleze a když je pokárán, tak sám sestoupí a počká si. Zato rozmazlenec Melíšek. Otevírá se kapsička, už je nahoře, otevírá se konzervička, už je nahoře, u ničeho nesmí chybět, do všeho strká ten všetečný čumáček. Naposledy do cibule, takže si parádně 3x pčíkl a 2 dny byl pokoj. Ale jinak to, co popisuješ, to neznám. Knedlíčky mi z polévky nikdy nelovili a taky ani nemají zájem asistovat u jídla na stole.
  Tak já jedu na ten seminář.

  1. Já už to taky zpacifikovala na minimum, vždyť bych spíš likvidovala sebe, jen aby se jim nic nestalo…takže už jsou to jen ojedinělé pokusy… když jsou samy, tak to mají na háku…to platí jen jeden hromadnej zákaz – lezení po vejškách (záclony a stěna v obýváku) a ten dodržují. vědí, že by pak následovalo něco moc vošklivýho. (think)

 26. „P, N, K, B: si dávají do nosu, protože větrníky s karamelovou polevou, poctivým krémem a přelité kafem a vyválené po koberci, chutnají skvěle“ … proste dokonale.
  Sharko, si vrazednica vrazedna, slzim tu od smiechu, este ze som tu zatial sama a mozem (rofl) !!!

 27. Díky všem za včerejší podporu. Byl to hodně nepříjemný zážitek. Tak 30 km před Lipskem jsem si libovala, jak se mi krásně jede a jak jsem kdysi potřebovala málem celý den, abych se z Prahy do Lipska dostala a teď 3 hodinky a není co řešit. Plánovala jsem si, že na nejbližší benzínce zastavím, dám kávičku, natankuju Modráska, ke kávičce zakousnu nějaký sendvič, kručelo mi v břiše, dojdu se vyčůrat a budu pěkně připravená na nástup na první veletržní schůzku. Jo jo. Neplánovat, neplánovat! Asi 500 m přede mnou a jednolitou frontou aut rána jak z děla, plameny, kouř a kamion (plachťák, o to to bylo horší) se sunul do pangejtu u lesa. Všechno to začalo brzdit až jsme zastavili úplně a čekali, co se bude dít. Pomalu jsme se přesunuli co nejvíc doprava-doleva, aby se prostředkem dalo projet a za chvíli mazali hasiči, policie, záchranná služba a začaly se dít věci. Není to pěkný pohled, opravdu ne. Zvláště když jste téměř těsně za tou nehodou a nikam nemůžete utéct. Stála jsem na mostě, tam prostě není kam.

  1. Nepouští mi to delší příspěvky, takže na pokračování. Hasiči hasili a policie začala jednat. Opět jsem si ověřila, jak precizně dokáží zvládnout situaci. Stát se to na D1, stojím tam ještě večer. Tady zavřeli daleko za námi dálnici, odklonili řidiče zpět tím, že odstranili část svodidel a auta se točila a vracela. Kamiony a nákladní ne, ti měli smůlu a stáli. Nás pomalu za asistence policie otáčeli zpět a ten jeden pruh se využil pro návrat k nejbližšímu možnému sjezdu. Ten opět vytvořili tím, že odstranili kus svodidel, přes pangejtovou prohlubeň přehodili vojenský ponton a přes takovou uzoučkou polní cestu nás svedli do nejbližší vesnice na objezdnou trasu. Všude, opravdu všude, byly hlídky, které dbaly na to, aby se nikomu při otáčení i při průjezdu přes to pole nic nestalo, ale u takhle vážné nehody se čekalo 1,5 hodiny! Klobouk dolů, to jsem jen zírala. Všude, i na objezdné trase až do konce objezdu, byly hlídky a byla zprovozněná jako hlavní, takže jsme projeli bez jakýchkoliv potíží. I tak podobné zážitky fakt nemusím!!!

   1. A ještě jednou díky za perfektně zorganizovanou akci tady v Praze – asi je Zvířetník čímsi společný s německou policií! Vítr volal, ale to už jsem byla téměř na parkovišti u výstaviště) a nabízel mi pomoc. Stejně by nemohl nic udělat, kdyby nezorganizovala policie takovou akci, tak by se za mnou ani nedostal. Nicméně jsme šli před mým odjezdem aspoň na pár chvil do hospůdky a poklábosili. Ještě jednou díky moc i jemu, nakonec to byl moc príma den, všechno jsem stihla a po 20.00 jsem už zase hladila své 3 kožíšky. Vítr je moc príma kamarád, jsem ráda, že jsme měli možnost se sejít osobně a věřím, že mu jednou jeho pohostinnost v Praze nebo v Krkonoších oplatím.

     1. a zapomněla jsem na ministra vnitra Radka Johna. Ale co, i Klasnová přiznala, že rozhoduje jen Bárta! (blush)

   2. To je naozaj obdivuhodne, ako to vyriesili. Tu je vidiet, co vsetko sa da, ked sa chce. Nezazila som, ze by si u nas niekto potil tricko s takymito pruznymi a rozumnymi zasahmi. Mam tu smolu, ze musim denne tych 50 km tam a 50 km spat po nasom jedinom trojpruhovom useku D1 a ked sa stane nieco taketo, rata sa cakanie presne ako pises na 3 – 4 hodiny, aspon pre tych co su v tesnej blizkosti nehody a nemaju kam uniknut.

 28. Tedy Sharko, co zvládnou kočky, to je dílo… Proti tomu je život se psí smečkou vcelku nuda. No, ne že bych se nutně potřebovala dělit o knedlíčkovou polévku nebo větrníky 😀 . A odpověď na dotaz, jestli to je k jídlu: No když to jí Kačenka… (rofl) senzace.
  Ten nekonečný seriál je zcela reálný. Možná byste počtem dílů trumfli i Dallas. 😉 a bylo by to určitě zábavnější. Proto pozor! Neříkej, že dlouho nic neprovedly. Koleduješ si o to, aby ti ukázaly, zač je u vás perník 😀

  1. Legrace s nima je, teda, ostatní se baví, já až když se mi srovnaj hormonální hladiny. Pro sichr mám v lednici slivovici a kapitána Morgana (rum). Kočky mne naučily uklízet a schovávat věci (chudák ten Němec, ten se nabrečí,bude bez práce, všechno si schovám sama (chuckle) )…Šarik tohle netropil.
   Ale stejně se ráda vracím domů a už po několika hodinách se mi po pruhovanejch holčičkách stejská (angel)

   1. Nevím,jestli bude brečet Němec,ale já brečím už teď smíchy (rofl) (rofl) (rofl) …

 29. Sharko ! (rofl) a což takhle dít si špenát, zeleňoučký špenát (rofl) (chuckle) Ten se taky dobře čistí. Máš teda vykutálenou partičku
  (cat) (cat) (cat) . (h)

 30. Dobré ráno, přišlo velké hlásání z ostravské zoo, že se ve 3 ráno narodilo slůňátko, kluk jak buk, první v České republice. Fajne,ne?

  1. (clap) (hug) (h) (y) (rose1) (sun) Ať žije !!!!
   A hlavně, ať jsou oba v pořádku !!!!! (f)

  2. Jupí, sláva a hurá! (rose1) (party) (dance)
   Zatím marně hledám video z porodu, hned jak něco najdu, přinesu.

 31. Inko,k tomu kuřecímu masu, jo jde to , dělá to tak kámoška, má malý skleničky na malý porcičky pro kočku a zavařuje cca 1 za 2 měsíce…jen masíčko, trošku soli a občas do toho dá mrkev nebo hrášek,nať z petržele….a používá želatinu, kmůže do toho krájí na drobno. Uvařené napěchuje do skleniček, zaleje vývarem a 20 minut při 85°C zavařuje.

  1. Jojo – jde to zavařovat, a ani se předem nemusí moc dlouho vařit, neb tím zavařováním se maso ještě dovaří.

   My nezavařujeme zvěři, ale pro sebě (chuckle) – a hlavně králíky, ale už i kuřata se tam mihla … o vepřovém nemluvě (a dokonce i domácí uzené a domácí klobásky – ty jsou nejúžasnější).

   1. „domácí klobásky – ty jsou nejúžasnější“ – jen jestli nekecáš. To by měla posoudit nějaká komise. Jsem k dispozici 🙂

     1. Tu sa stoji na klobasky??? Hlasim sa! Ani sa odtialto nehnem! 😛 (to je zalizovaci, nie vyplazovaci)

  2. Já zavařuju maso vepřové mladejm na loď, ta kuřata mne napadla když koupím karton kuřat na gril, tak někdy nemám tolik místa v mrazáku. Mimouš to zvládnul lépe, při té dietě ve stáří už nejedl granule ale jen kuře s rýží či těstovinami a tak toho snědl dost. Majda a čtyři kočky toho sice taky sní dost, ale Majdě se snažím dávat druhou porci granule a gerontíci třetí den syrová kuřecí prsa nechtějí, je to prý stereotyp a to to prokládám i jinými pochutinami. Takže najednou rozmrazuji maximálně 3 kuřata. Tak jsem myslela, že bych ořezala maso, ovařila skelety a kůže a kuřata nenacpatelná do mrazáku zavařila. Gerontíci by měli výborné masíčko, se zeleninou bych se nemusela zdržovat protože ta u našich zvířat opravdu není v oblibě. Navíc v mase pro miláčky prý už docházejí hamburgry a bude něco lepšího. Po tom co jsem neměla kam dát čtvrtou krůtu a ony zmizely jak mávnutím proutkem bych raději stála u vařiče

 32. Počmournné a větrné ráno, gerontíci jen na okno vylezli a raději doma zůstali.
  Doufám, že to nebyl scénář na sebe navazující, ale že Norinka popsala příběhy asi deseti let……
  K tomu jídlu – když jsem nakupovala pro Majdu levná kuřata napadlo mne, což takhle zavařit nakrájené kuřecí masíčko zalité vývarem z kostí a kůží jako když se doma konzervuje vepřové?? Nezkusil jste to někdo? Já mohu podávat kapsičky z Penny, pokud je prokládám syrovým kuřecím prsem, vařeným kuřátkem, srdíčkem, rybičkou ( my teda můžeme Pangase ) a naškrabanými játry – nakrájená do sebe Brášulka naláduje a poté blinká silně natrávené abychom si taky užili.

  1. ve čtyřech žijí od 28.10.2010….knedlíčková příhoda je stará cca rok, tamto ostatní se odehrálo během 4 měsíců….ale je fakt, že už dlouho nic neprovedly (sweat)

  2. Kuřecí rosol se mi udělá sám, jen v lednici, když nechám trochu sosu na mase (rovněž kupuji krmná kuřata). Zavářet jsem nezkoušela, tolik, abych musela (mohla) zavářet toho uvařit nedokážu. Momentální spotřeba byla cca 3 kg mletého a 2 kuřata (cca 1,5 kg – krmná jsou malá a vařením se „srazí“), pytlík vloček a necelý pytlík těstovin, nějaká mrkev a cca 3 kg granulí denně. To byla dávka pro 3 dospělé psy a 9 štěňat. Teď 3 strávníci ubyli. Elwood se vrátil domů z prázdnin a Roník a Eliška odešli do nových domovů. Oba dorazili v pořádku. Ron se seznámil se svým kocourem (snažil se mu vlísat, pro což kocour neměl příliš pochopení a prchnul), Eliška se svou budoucí psí kamarádkou Týnou a s dětmi. Se svou malou paničkou (dvouletou) prý seděly u misky a malá Elišku krmila granulkami (jestli si holčička zobla také zpráva nepraví).
   Takže máme „redukovaný“ stav 7+2. Za týden jde Bob, tak ještě najít domov pro 5 bezdomáčů 😉

 33. Hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Ne – nejsem kočičí člověk (wait) To by na mě nebylo… (rofl) Ani Arona, ani Xerda a teď ani Beta si nevezmou nic ze stolu ani linky. A hravě dosáhnou. Jen si odloží hlavu směrem k zajímavé míse s koláči, pánvi s olejem, misce s pomazánkou a funí (chuckle) Občas je kolem lehce naslintáno (ale kolem, koláče v talíři ve flusech neplavou) Vědí, že dostanou ochutnat, ale že samoobsluha je trestná.

  Arona byla z osmi sourozenců. Velká smečka – přesto vyrostla jako nežravec a hodně věcí nejedla (ovoce a zeleninu nee, sladkosti?? nee, maso jooo, konzervy a granule pro psy – nikdy !!) Beta je rozcapený skorojedináček (jediný bráška Banderas), a přesto je vynikající strávník a veležebral obecný… Může všechno, vždycky, všude…

  1. Taky radši obsluhuji psa – samoobsluhu netrpím. Holky respektují magickou hranici hrany stolu. Ani když něco jedlého zapomeneme v noci na stole (třeba sušenky – ty milují víc, než salám), tak si nevezmou. Ale vědí, že se s nimi o dost věcí rozdělím. Pouze při obědě nesmějí žebrat. Snídaně je rituál se soustem na dobrý den. Večeře podle toho, co se podává. Tam to zkusí, ale nepožadují.
   Elwood si velmi rychle zvykl na režim a na stůl čenich taky nedával. Mrňavci jsou jak hejno piraň. Dát mezi ně ruku s potravou je značné riziko. Už mám pár šrámů

   1. ještě Noriska nenapsala, jak mi strčila packu pod nůž, když se mi snažila ukrást ukrojený kus kuřecích prsou…prostě vyskočila ze země s napřaženou packou a narvala mi ji ve výskoku pod nůž, kterým jsem na lince krájela maso, ještě,že jsem nepřitlačila… (whew)

  2. Barda, nejmenší z osmi štěňat, jako prcek skoro odmítal žrát. Nějaké nechceš-nežer u štěníka aplikovat nejde, takže jsme si s granulemi hráli, sypala jsem z nich cestičky, „žrala“ jsem mu je… Prostě divadýlka aby se štěník aspoň trošku napucnul. Někdy v pubertě začal konečně baštit, pak už se to pomalu překlápělo do klasicky nenažraného bígla. Zlom přišel s kastrací – chodící popelnice co by se pro kousek žrádla nechal třeba zabít. 5 vteřin po důkladném vylízání plné misky mi stojí za zadkem a dožaduje se večeře, protože už týden nežral a umírá hlady, pomóóóc.
   Na druhou stranu stůl ani linku nezkouší, stejně tak když mám talíř s večeří na zemi a odejdu si pro něco do kuchyně. Ale ven bych teda odejít nemohla.
   Specifické je to s kočičím žrádlem – ví že nesmí. ALE… když jsou všichni pryč, tak mě nikdo nevidí, takže můžu. Když všichni spěj tak mě nikdo nevidí, takže můžu (nedělalo mu problém ve dvě ráno vstát a jít vyžírat. Nepomohlo ani když jsem ho jednou chytla při činu. Takže se v noci zavíráme). Když mám velký hlad (takže pořád) a nikdo není v kuchyni, tak to zkusím a pak se odplížím jako spráskaný olizující se pes – nevím jak, ale vždycky to na mě všichni poznají.

   Micka je jedenáctiletý rozmazlenec a mňaudáma, takže krádeže jídla jsou pod její úroveň. Občas je ochotná dopřát nám tu radost a milostivě si vezme nabízený kousek.

   1. Tlapísek byl cvok do chleba. Čerstvého samozřejmě. Neexistovalo nechat chleba na lince – prokousal sáček a sežral.
    S choďákem bývalo kočičí žrádlo ve výšce, přece jen naučit dva psy aby se toho v naší nepřítomnosti ani nedotkli už mi přišlo jako sci-fi. Ale nahoru mu nikdy nevlezli, i když choďák by to určitě zvládnul.
    Jednou ještě jako štěně nám Barda vypil celý kastrol vody ve které se oplachovalo maso, pak spal a pod psem louže – otočila jsem ho na záda , zatlačila na bříško a vodotrysk (stále spal). Tak jsem ho vynesla ven a nechala vykapat.
    No a příhodu s olejem máme taky – po nějakém smažení strčila mamka pánev s olejem na chatě ven za dveře, s tím že se to pak vynese… ono se to samo nevyneslo, zato jsem přišla já s Bardou, já jsem se ještě chvíli zdržela venku… a u dveří čistá pánev. No šli jsme pak na dloooouhou procházku, ale kupodivu to vcelku zvládl.
    Když se tak na to dívám, to ne že byly vychované naše zvířátka, to my jsme vychovaní nikde nic nenechávat (chuckle)

    1. „otočila jsem ho na záda , zatlačila na bříško a vodotrysk (stále spal). Tak jsem ho vynesla ven a nechala vykapat.“ (rofl) (rofl)

 34. Jj – tlapka šátralka, to je zkáza – obzvláště, když je někdo oprsklej Plivník!
  Jím, plivník Sárinka vyskočí na stůl a zpod vidličky mi krade – cokoli. Brambor, rajče ….
  Uchopím plivníka za flígr a odhodím. Okamžitě je zpátky a krade mi zpod vidličky … cokoli…
  Jediný, kdo ji zvládnul vychovat, je Blesan. Jednou si takhle dával gáblík, když v tom se Sárina připlížila a pracka nenechává se natáhla … A okamžitě se ozvalo srdcervoucí zaječení, neb Blesan ji prostě chytil za hlavu do tlamy a odhodil. Nic se jí nestalo, ale Blesanovi už do misky neleze.
  Již delší dobu sbírám odvahu uplatnit výchovné metody dle Blesana. Ale uchopit kočičí hlavu do tlamy mi ještě nějak nejde…. 😀

  1. Rputinko ! (rofl) Až to zkusíš , tak dej vědět,zkusím doma taky. (rofl)
   (cat) hlava v hubě ! (rofl)

  2. A to máš špatnej tvar tlamy, nebo špatnou velikost? 😉 😀
   Ten nápad s tenisákem není k zahození – teda vlastně bude směřovat k zahození (za hlavu) – možná by nebylo od věci trénovat s tenisákem na špagátě, aby se člověk neliskl zahazovanou kočkou, vona by se mu místo výchovnýho šoku eště řehtala… 🙂

 35. Po přečtení mourovatého scénáře pohlížím s láskou na mého kocourka, kterého jsem ještě před chvílí považovala za mlsouna a poblitku ( občas mlsá a pak bleje…ano, vždycky prosím poctivě na koberec, kam jinam, že), ale je to hodný kocourek, ano, ano. M+T hodně síly a pevné nervy, však ony z toho vyrostou 😀

  1. Domi, nevyrostou…ale tyhle akce podnikají fakt ojediněle, takže Norisce ten akční scénář přibývá pomalu….odvetou vznikají protiopatření..o těch někdy příště… (nod) (wasntme)

 36. mňau, to bylo bestiálně skvělé vyprávění 😀 ještěže jsem zvečera pojedla dvě mističky té skvělé zelňačky od Karoliny, jinak by mě začaly brát chutě 🙂 teda, v zájmu zachování zdraví M+T si dovolím doufat, že ten scénář byl opravdu k seriálu “ Z mourovatého života“ 😀 ale jak jsem poznala mourinky hedvábné… tak nějak nevím…

  1. Koukej sem napsat,že tě postavil ana nohy a zbavila chřipky, protože je léčivá – teda ta zelňačka, co mi jí ještě trošku od Karolíny zbylo v mrazáku. (clap)

   1. Tak jsem ráda, že zbytek zelňačky byl léčivý, já zase kýbl navařím. Eva určitě nepohrdne a v tom mém óbr mrazáku se porcí schová hafo. Docela bych si jí i o víkendu dala.
    Tak jen prolétám, v 8.00 odjíždím na ten seminář, doufám, že nebudu moc koktat a má přednáška bude srozumitelná všem tak, jak jsem si to připravila a jak si to představuju. Budu zase až odpoledne.

 37. Naprosto OT: Zase jednou jsem se projevila jako zcela nezpůsobilá matka. „Mami, já potřebuju do úkolu napsat, že Yvetka (opravdu se tak jmenuje) je moje nej kamarádka. Jak se píše velké psací ypsilon?“
  Opravdu jsem nevěděla a odkázala Vílu na písanky z první třídy. A co vy, víte, jak se píše velké psací ypsilon? Než kliknete na odkaz, tak to zkuste. Schválně, kdo dostane jednušku? 🙂

  http://www.stiefel-eurocart.cz/info.php?product=abeceda-tiskaci-a-psaci-pismena&i=92

  1. Uhádla jsem, chci jednušku (clap) . Je to stejné, jako když jsme se učila škrabopis já, hm, v psací češtině žádné změny…taky dobře!!!

  2. Já myslela,že Yvetta byla jen Simonová, taky chci jednušku, umím ho napsat, ale použila jsem ho jen párkrát…zkuste si psacím napsat I Love You… 😉

   1. Dobrý en a co naše Yga? Ta musí také vědět jak se píše velké Y ! (sun) A je také pro zvířetníky slavná jako Y Simonová (h)

    1. no jo, to je fakt, ale té píšu na počítači a stačí mi CAPS LOCK…. protože tu jsem ve svých školních letech neznala.. (chuckle)

     1. Chichi – holčička má moc hezké jméno! Samosebou, že vím, jak se píše psací velký ypsilon, ale už jsem časem zlenivěla a tu vlnovku u horního sekáčku jsem si zkrátila.

      Jinak díky Simonce (teda Yvettě Simonové) se v polovině šedesátých let jejich jmenovkyň nacházelo dost, ale s měkkým „I“ – nás tvrdých moc není (chuckle) (chuckle)

 38. I vy potvory rozmlsaný….. tohle už je skoro kočičí teror. Ani větrníky paničce nepřejou…..

  1. poctivý byly,karamelový,od cukrářský mistrový z Rohovládovy Bělý…kdyby mi to nebylo blbý,taky bych si je z toho koberce dala, byť uválený a zlitý kafem…. 😉

 39. Ach, už si nikdy nebudu stěžovat na slídivou Babetku, na Tvoje holky rozhodně nemá… 😡

  1. To jsou katastrofy ne zrovna se denně opakující, dá se to vydržet….kdyby byly jen hodné,tak by byla nuda…. (angel) (whew)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN