KOČKY: Mňautobiografie pana Profesora (22) Industrializace

18. 8. 2007 Jsem z holky na větvi. Jsem z holky na větvi a budu ještě dlouho. Jsem z holky na větvi břízy a jsem naštvanej. Jsem na větvi břízy, protože bych nechtěl, aby mne dala psovi. Jo. Pořád, že jsem její láska a klučíček a nejlepší chlap (no, ehm… ale tak co už, kulička sem, kulička tam) jejího života. A pak klidně řekne Marcelině kníračce: „Ouzinko, pojď sem, dám ti piškotek!“ Tssss! TSSS!

20. 8. 2007 10.30
Jsem naštvanej. Holka je zbytečně moc pracovitá. Vysekala a vyplela džungli v rybízech. Místo bezva džungle trávy, kopřiv a svízele trčí ze země jen rybízy. Kde se asi podle ní máme s myší Evelínou schovávat?

10.40
Zahájil jsem hledání nových skrýší.

10.50
Nevim, co má proti kocourovi a myši Evelíně ve skříni s povlečením. Jsem myslel, že ty nedovřený dveře jsou schválně, abych měl snazší přístup. Tak nic. Jdu hledat novou skrýš.

Piškot ve spisovně na skříni - tlapka šmátralka šokovatelka nachystána

11.00
Nevim, proč by kocour a myš Evelína nemohli mít skrýš v potravinovém šteláři. Ten pytlík s moukou stejně vypadl a rozsypal se víceméně náhodou. No nic. Jdu hledat dál.

11.10
Nevim, ale když se mohou v botníku schovávat boty, tak proč by se tam nemohl schovat kocour a myš Evelína. Co mi to dalo práce všechny ty škrpály vyházet a teď abych šel hledat zas jinou skrýš!

11.20
Cha! Tak tady nás určitě nenajde! Myslím, že tahle skrýš je geniální!

12.40
Tfuj. Prsk. Prsk. Asi mám vodu i v uchu. Nebyla to geniální skrýš. Byl to veliký hrnec na kamnech, ve kterém holka ohřívá vodu. Když jsme v něm byli s myší Evelínou, voda v něm nebyla. Pak přišla holka, po paměti do něj nalila vodu. Málem upadla, když voda vylítla ven z hrnce a s ní úplně mokrý kocouř. V šoku. Zapomněl jsem i na myš Evelínu. Snad ji holka vyloví. Nemám přehled. Šel jsem si šok léčit do rybízů.

12.50
A kruci. Zapomněl jsem, že v rybízech už není džungle, ale hlína. Nějak mi obalila kožich. Bahenní zábal je prý dobrý na srst. Ještě chvíli ho nechám působit. Pak se vrátím do kuchyně.

Profesoří hbitý skok do travní džungle...

13.00
Něco na tom, že se lidi vyvinuli z opic, asi bude. Holka vřeštěla jak pavián. Podle mne celkem neúměrně. Zas tolik bahna ze mne na podlahu a lavici neopadalo.

21. 8. 2007 13.40
Svítí sluníčko. Holka řekla, že si udělá nepracovní den. Nebude sekat trávu ani dřevo. Nebude plít, natírat ani uklízet. Udělá si siestu. Na trávu za chalupou rozložila deku. Na ní rozložila noviny. Kolem rozložila talířky s mlsy. Než k nim stihla přiložit sebe, rozložil jsem se na novinách já. K talířkům se přiložil Bubu. Pod deku se podložilo Tsunamissy. Holku to vyloženě nepotěšilo. Shlédla vyjedené talířky. Zmuchlané noviny. Bouli na dece. Vzdychla. Vešla do chodby. Sáhla do regálu pro sekeru.

14. 30.
Moc spát se tu nedá. Noviny šustí. Missy pod dekou funí horkem. Bubu vylizuje prázdné talířky a ty o sebe cinkají. Holka dělá s tím sekáním dřeva dost rámus. Půjdu sepsat spis na téma Přímý vliv koček na pracovitost člověka.

Piškot Pišutka v. t.

Aktualizováno: 8.3.2011 — 21:09

213 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. aby to dole nezapadlo, tak černej poťouchlík nemá jméno? No, když je tak trochu podobnej Melíškovi, což je Melichar. Tak by mohl být BALTAZAR, co ty na to velká holko? (chuckle)

 2. Vlastne uz bylo vsechno napsano.Samozrejme i ja,kdyz vidim,ze pise pan profesor,tak se mi automaticky roztahne pusa do usmevu.A jako vetsina z nas odkladam kafe,rohliky a ctu ho „na sucho“.Mladeho a nadejneho „doktoranta“sleduji uz delsi dobu na MK.Drzim mu palecky,aby doplnil smecku a byl v ni prinosem.Holky jsou spravne.
  Pro Karolinu;drzim palce,aby zakazka vysla.Nenechej se odradit.
  Pro Ioanninu:Moc me mrzi ze Penny ma takove problemy.Budu na Vas myslet ,drzet palecky,aby se vsechno vyhojilo a at se nic nezkomplikuje.
  Jinak u nas nastal teror.Rozhodla jsem se,ze kazdy den kockam vyfurminatoruji kozichy.Nebavi se se mnou ani futra.Jinak mi pribyla nova funkce.Stala se ze me pasacka kocek.V praxi to vypada tak,ze rano si uvarim kafe a kdyz je zahrada zalita rannim sluncem,tak za odmenu,ze si nechaly vycesat kozisky,otviram dvere a Miu a Prdu vypoustim ven.Samozrejme jen pod mym dohledem.Sousedi se muzou potrhar smichy jak porad pokrikuji“Mio,kam lezes“ Prdo, nechej toho a vrat se“.Pak jsou kocky z mych povelu unavene a rozlozi se na slunicku a vyhrivaji si kozisky.Jen Mouri tohle vsechno sleduje pres okno.Nemam chut si zopakovat jeji dobrodruzstvi venku a cekani na jeji navrat.
  Tak ja jdu spat a Vam vsem preji krasny slunecni den.

   1. Liko,je to kocicka a jmenuje se spravne Prskavka,ale je to dlouhe,tak jsme to zkratili na Prda(d je s hackem).Az po tve otazce jsem si uvedomila,ze to zni blbe,kdyz se to cte jak je to napsane.Tak od ted budu pouzivat jen dlouhou verzi 🙂

 3. Pane Profesore, myslím. že bychom pro Vás měli vytvořit zvláštní kočičí cenu za literaturu (v kategorii humoru nebo literatury faktu). A protože předpokládám, že o medajle ani diplomy moc nestojíte, co takhle cena ve formě soukromého, zarostlého zakoutí v zahradě, výhradně pro Vaše potěšení, kam by ani holka nesměla, polud byste ji to nedovolil?

 4. Povídání je jako vždy půvabné a vtipné. Mohla bych se autorky zeptat, jakým přístrojem fotí? Ty fotky jsou pokaždé parádní, zde šipka do zeleného moře je mimořádně vyvedená. (y)

  1. Liko, díky. Piškotí skok je focený Nikonem Coolpixem v pohybovém režimu. No a teď mám zrcadlovku, taky Nikona.

   1. Díky za info. Ovšem sebelepší přístroj by nepomohl, kdyby měl někdo volšový ruce, dřevěný oko a cit houpacího koně. Ty fotky se mi fakticky líbí, a nejen kvůli tomu, že jsou na nic kočky. Těším se na další povídání a obrázky.

    1. …stepane kočky nejsou „na nic“!!! Má být „na nich“, tenhle překlep jsem nemohla nechat!! (punch)

   2. Fotka skoku je absolutne neuveritelna. Ale jsou krasne i fotky z alba. Je videt, ze velka holka umi. 🙂

    1. Jj, velká holka opravdu umí. Psát velice velmi a fotit snad ještě líp! (*) (sun)

   3. Luci, tak to tě co nejsrdečněji zveme do Hospody U Nikona, tam se schází společnost taktéž wellmi vybraná 🙂 s fotečkami určitě zaboduješ, protože jsou super! (cat)

 5. Povídání tradičně skvělý, ovšem fotka aerodynamickýho kocoura ve skoku – ta teda je (y) (inlove) (y)

 6. Tak jsme s Penny zpátky z kontroly. 🙂
  Má oholený všechny kousance a vypadá jak válečnej veterán. Má čtyři velký a jednu malou díru do krku a uší. Prý jsme měly štěstí, že to nebyl pitbul, že tomu se psí hlava z tlamy vyndat nedá. 🙂
  Má antibiotika, máme se starat, aby se rány nezacelily a pěkně tekly, aby se tam nechytla infekce. Máme jakousi jodovou vodičku a hypermangan, kterým budem pálit hnusy uvnitř.
  Penny už byla ráno z šoku venku, takže mi pěkně ukázala, kde ji co bolí, a tak jsme našly i ty díry, který mi včera unikly. Ten pes je neuvěřitelnej. Ona si prostě lehla na bok a natáhla krk přesně tak, abych k němu mohla, jenom na začátku akce pískla, abych věděla, že bolí… U veta dělala v podstatě totéž.
  Já být tak pohryzaná kolem celý hlavy, tak aspoň cukám. Ona ne… (h)
  Díky všem za podporu!

  1. Io, ta jodová vodička, to je betadine? Hlavně vyplachuj, psi mají volnou kůži a pod ní se to rádo zapálí. Držím Penelopce palce. (h) (y)
   Jo, a dnes vyletěl holub, nese Ti měšec. (chuckle)

   1. O písmenko vedle, Alfadin. Na rozpouštění strupů, říkal vet.
    Holuba odchytím, nakrmím, pošlu zpět. 🙂

  2. Vyplachujte velkoryse – předpokládám, že u psů to je stejný jako u lidí (s tímhle mám víc zkušeností, než o kolik bych stála…)
   Penelopka je moc šikovná a chytrá, držím (y) (h) (y) (h) (y)

   1. No vyděsili mě drenem (to by bylo prý v tý narkóze), o to vůbec nestojím, takže vyplachovat pořádně je heslo dne. 🙂

    1. Už snad deset minut otevírám tvoji novou mandalu, teď koukám, že se asi ve 2/3 zasekla – spodního okraje se už dneska asi nedočkám 😛 .
     Teda furt se mi nejvíc líbí ta moje (inlove) , ale tahle je zase úplně jiná a náramná. Nenapadlo by mě uvažovat o takový barevný kombinaci (y) – s tím relativně strohým tvarem je to báječný! (clap)

     1. Ta tvoje je šitá na míru. (inlove)
      Tahle je výsledek kolize mezi autorským záměrem a intuicí. 😀 Však to tam popisuju.
      A to jsem tam sakra dala už docela malej soubor – ten obrázek! Do článku. Ten pod odkazem je původní nezmenšenej obr.
      Tvoje fotky visí na špagátkách na dveřích. Totiž to jsou dveře, který mi dělají jednu stranu pracovního koutu, když jsou otevřený. Visí na nich stará mapa Bjorkhallenu, nová mapa Bjorkhallenu, nějaký detaily k BH, aktuální mandala… a teď tam teda přibyly tvoje fotky. To jsou totiž *důležitý* dveře.
      Na těch druhejch visí tabule latinský syntaxe. 😀 Bez vrstev.

      1. halo halo už se poslalo a už se čte 🙂 jak dopravit mandalu, to ale zatím pořád ještě nevím 🙂

  3. Penelopka je úžasná holčička psí – doufám, že bez problémů všecko zvládne … a ty taky. (h) (h) (h)

  4. ježkovy voči, Pennuško ušatá, nečetla jsem komentáře včera ani předevčírem, tak nic nevím…. držíme tlapky, ať se to rychle a pěkně zahojí… co to bylo za chlupatého zmetka, ten pes, takhle pokousat takovou hodnou holčičku šikovnou!!! mávají ti všechny (cat) (bat) (f) z Pětikočičína!!

   1. Ona to byla blbá náhoda, fena vystupovala z auta, Penny přicházela zpoza právě otevřenejch dveří a obě se lekly. Fena skočila a sežvachlala si Penny pod sebe.
    Její páníci byli strašně slušní a hrozně fajn, vnutili mi telefon… já na místě Penny jenom osahala, ale nic jsem neviděla, tak jsem myslela, že dobrý…
    Rozlehly Penynin náhubek. (Na Penny. ) Ale jako že fest. Lezou z něj dráty.
    Blbá náhoda, no. To ani nejde mít nikomu za zlý.

    1. Chudinko Penny, tak ať se ti díry do kožíšku rychle zahojí! Pozdravují tě obě dlouhé ušaté holky, ty by tě nekously, naopak by o tebe strašně pečovaly! (h)

  5. Pennynko, foukáme na bolavá místa a držíme tlapky, aby se to hojilo a bylo ti zase do skoku a do radosti. (h) (y)

  6. Chudinka Penny (h) , takových děr v kožichu! Buď hodně ostražitá, Ioannino, tyhle rány mají tendenci se zavírat a vytvářet uvnitř hnisavá ložiska – psí zuby rozhodně nejsou v hygienickém balení (shake) a rány svinsky bolí (mám čerstvou zkušenost, když jsem zachraňovala sebevražedného útočníka Berta před výpraskem a on se omylem zubem trefil do mé dlaně) Ať se holčička chlupatá dobře hojí a Berry jí coby kolegyni z rodu nestejných uší posílá speciální olíznutí 🙂

   1. Jsem opatrná.
    Pes mi čerstvě smrdí jódem. 😀
    Ale narvala jsem do ní vodu a dobrý granule, co dostala u veta za statečnost…
    Au, takhle za dobrotu na cedník? Pečuj si o díry… *fouká*

  7. Boze, az teraz citam – Penusinka majinkaaaaa!!! Drzim (y) nech sa rychlo hojite (na tele aj na dusicke).

 7. OT pro pejskaře:

  U nás v Bille vyprodávají vánoční Pedigree balíček (sáček) za 39,90. Je v něm balení dentálních tyčinek (jen ty stojí 40 Kč), měkké schmakosky a rodeo, a i ten sáček je krásný a použitelný na jakýkoli dárek. Mám pocit, že před vánoci to prodávali za cca 120-130 Kč. Tak jsem vzala tři balení a teď tady medituju, zda to nebylo málo. Trvanlivost: do března 2012.

  1. Tím chci říct, že abyste se mrkli ve vašich Billách. Božínku, to zas mám den. (blush)

   1. Když jsme u avíz, já se výjimečně stavila o víkendu v Lidlu a měli pro kočenky Opticat, 4 kapsy za 29,90 a chutnají! (poslední dobou mi holky odmítají dánské Mischi, tak musím zpestřovat, tu z drogerie Schlecker, tu odjinad…), paštička za asi 7 a taky se docela snědla.
    P.S.: Přebejvají mi masa od whiskasů s hráškem. Bětulka z toho balení ráda JEN divočinu a JEN hovězí, další kočky tak líznou, ale hrášek se mi kupí a kupí, sákryš…
    P.S.II: Než mne někdo nařkne z týrání koček, granule jsou furt a denně jedno maso, to jde vo ty ranní hlady…

    1. U nás zase zbývají tuňáci s něčím, kupuju ta velká balení whiskasek u Zoohitu, a tohle věčně dojíždí Anka. Hrášek nám vcelku jede. 🙂

     1. Jak tak koukám, tak vaše zvířectvo je mnohem zmlsanější než moje děti (rofl) Hrášek jedí, tuňáka jedí…

      1. Zikmund nejí ryby v jakémkoli provedení (shake) – teda kromě uzené makrely (nod) . Takže pokud se stane a já se přechytnu a donesu domů něco takového, tak to dostane Brooke do granulí anebo venkovní kočičky.

     2. tuňáky jíme (clap)
      ale nějak nám nejede značka BOZITA a to není žádný nekvalitní žrádlo….. (think)

    2. U Opticatu by ti moje holky řekly, že teda raději umřou hladem. telecí nebo kachní s hráškem dlabou rády….z DM drogerie – BEST, žerou všechno. Ty hráškový ti klidně vyměním 😉

     1. Když už Ti žerou Opticat – gerontíci žerou Opticat kapsičky ale jen ty fialové a konzervy ale vůbec. Ovšem co jim chutná jsou kapsičky z Penny, jsou to takové bedny asi po 12ti kusech, rybí, drůbeží a hovězí – tak to vysloveně můžeme.

 8. Tohle by se mělo oridnovat depresívním pacientům namísto antidepresiv!!!! Prostě pan profesor to má zmáknuité.
  OT: Teď jsem dočítala komentáře ze včerejška i ten o Penelopce, tak jen doufám, že už je to lepší a že žádná narkóza nebude muset být a držím (y) (y) (y) (y) (y)
  Pokud by ale na tu narkózu přece jen došlo, tak naše Polča coby patnáctiletá psí doyenka ji před dvěma týdny úspěšně absolvovala a rozdýchala (h)

  1. Hned jsem na album padla, hned jsem ho prolítla, a Piškot je úúžasnej, úžasnej ksicht má taky, ale holky přímo náádhernýý. Ach, to jsou krasavice! (cat)

  2. Luci (inlove) , to je pro mě, viď?! Já už se budu snažit nepoplést si tečky a čárky. 🙂

   1. Vavísku, nééééé…to spíš je výsledek mého procházení archivem a pokus o první album bez Bubíši…

    1. Krásné album, ale ta černá barva tam chyběla. (h) Už nebude, Tvé holčičky jsou zlaté – ale ony asi ani nemohly jinak, Bubu to tam za Duhou všechno ošéfoval. 🙂 (h)

  3. To je nádherná smečka!
   Já teda kočičí obličeje číst neumím, ale… Prostě mě fascinujou. Pohyb. Možnosti pohybu, když jsou v klidu… (cat) (h)

   1. Ioannino, mně fascinuje široká škála Piškotích výrazů…od přísného profesora přes rozverného kluka až po nevinně sladké koťátko…

    A u holek tečkovaných mně nepřestává udivovat pohyb, chůze, běh…to je fakt šelma, plížící se- běžící- sprintující džunglí…. Je to úplně jiný pohyb než u „normálních“ koček , řekla bych…přírodní.

  4. Milá Luci, máš nádhernou smečku (inlove) Copak pan profesor, to je hvězda stálice, ale ty tvoje bengálské šelmy! Jsou úžasné, ale obávám se, že ne pro mě – potřebuju klidnější zvířata, proto mám větší psy (chuckle) Malej je prostě sladkej – mám slabost pro černé kočky. Jak se jmenuje? Už se jmenuje? Tedy jinak než PaneboževyjstesesnadzbláznilyCOTOJE 🙂

   1. Dede, bych řekla, že Berryška Vuvuzelka a naše tečkatky by skoro mohly uspořádat konferenci na společné téma Akčnost, hravost, radost. Piškot by mohl konferovat s Kazanem, téma Výchova , výuka, dohled.

    Černé překvápko ještě jméno nemá, zatím nebylo objeveno žádné, které by se k němu hodilo. on si o nějaké řekne, dřív či později. zatím se začíná projevovat jako pěkný oprsklík nebojsa, dnes jednu plesknul paní ředitelce Missy a ta jen zírala.

    1. No, napadlo mne, že když Karolína konstatovala., že je podobnej Melíškovi , což je Melichar. Že by se k němu černému poťouchlíkovi,možná hodilo BALTAZAR 😉 , co ty na to, velká holko???

 9. Všem tisíceré díky za palcodržnu, ani jsem nedoufala, že palečků bude tolik a když člověk ještě připočte ty tlapičky, tak to teda bylo pomocníků.
  No, samozřejmě, že nic nevím, protože se vše odročilo kvůli dalšímu pot.dodavateli, který vstoupil do hry, na příští týden. Už nějak nemůžu rozdýchat to, že se musím obhajovat kvalitu zdravotechniky mnou dodávané nějakému přípraváři ze stavební firmy, protože ten to jako stavební firma ode mne bude kupovat. Prostě je vše postaveno na hlavu a nemá to logiku a já už jsem nějaká unavená a přestává mně to bavit. Co kilometrů už jsem najezdila, co elaborátů napsala a nakonec kdoví, jak to všechno dopadne. Obchodní podmínky příšerné, vůbec nerespektují mé návrhy, nic, nevím, fakt jsem z toho otrávená.
  No, asi poprosím o palcodržnu ještě i příští týden.
  Všem Vám strašně moc děkuju, ještě není vše skončeno, ale že bych z toho měla dobrý pocit, to tedy nemám.
  Jinak ten černý nástupce za Bubu je celý Melíšek, má jen trochu jiný čumáček, ale takhle vypadal slaďounce Melda když byl kotě. Teď je slaďoučký taky, hlavně když se ráno přicapká pomazlíkovat. A i když Bubu byl Bubu, tak stejně si celou rodinu tenhle černý mazel omotá hodně rychle okolo tlapky.
  Tak krásný večer všem, jdu to rozdýchat, zítra jsem v Lipsku celý den a v pátek mám přednášky na semináři celé dopoledne, tak na čtení dojde až někdy v pátek večer.
  Budete mi chybět.

  1. My taky budeme dál držet tlapičky a Babetka navrch bude držet mávátko, to by se taky mohlo započítat… (y)

  2. Budeme pokračovat v držení tlapek. (y)

   P. S.: Karolínko, z vlastní zkušenosti ti můžu říct, že ten přípravář je z toho také celý divoký a není vyloučené, že už oni dostali od investora příšerné podmínky a hrozné zadání a teď se s tím zkouší nějak popasovat. Bych mohla vypravovat.

   1. Slonice jsou březí asi 630 dní, ale mohou i o měsíc či dva přenášet. Mnoho porodů v zajetí skončilo tragicky (jako zřejmě končí i v divočině, akorát tam o tom nevíme). O to větší obavy. O to větší očekávání… (blush) (y)

  1. Jééééé!
   (A zrovna včera jsem kvůli jedný mandale vytáhla Knihu džunglí a začetla se a četla a četla a četla… )

 10. Piškotek je číslo 😀 a „holku “ po jeho tréninku už jen tak něco nerozhodí … (chuckle) (wave) (inlove)

 11. Výrazně poučena, nejím a nepiju při čtení.Dobře jsem udělala.“ Sáhla do regálu pro sekeru.“ Čekám masakr.Nic.
  Piškot nezklame. Jsem na větvi. Z něj %))

 12. Piškote, ty jsi prostě číslo! (clap) (h) (clap)
  A my tu nemáme žádné Františky, Fanynky a pod.? A nikdo ani nic neslaví? Neva, přesto pošlu fotečku, je moc zajímavá. A stojí za to podívat se, jak se rozrůstá.
  http://www.astro.cz/apod/ap110309.html
  A kdyby snad někdo něco slavil, tak všechno nejlepší, moc moc zdraví a štěstí.

 13. (rofl) Piškotku (h) teda ty si éro, se divím, že holku netrefilo, když si vylítnul z toho hrnce (rofl)

  1. Ewo, jo, málem trefilo. Máme v chalupní kuchyni klasická stará kamna, na nich dva velké hrnce, v nichž se hřeje voda na mytí nádobí a hygienu nás holek. Voda se samozřejmě nosí od osadního pramene. No a ty hrnce jsou přes den prázdné, přikryté poklicí…
   Je pozdní odpoledne, přijdu od pramene se zásobou vody, rovnou zvednu kyblík, bystře odklopím poklici a vodu vleju do hrnce….vše bylo dílem vteřiny. Vlitá voda se zděšeným nadáváním vylítla a vycákla z hrnce, z vodního gejzíru se vymrštilo cosi mourovatě zplihlé a s nepublikovatelným spíláním to letělo ven, okamžitě do rybízové schovky hned u chalupy. Po nahlédnutí do hrnce se zbytkem vody jsem objevila vodou nacucanou myš Evelínu…pak jsem odvodnila kamna, odvodnila kuchyni…a než jsem to udělala, oknem se přihnala bahenní příšera, v níž byl posléze identifikován vědec. Nelenil a hbitě ulehl na měkký podsedák na lavici…

   1. To mas za to, zes ponicila ukryt pod rybizem. Kdybys tam nechala plevel, tak by panprésor urcite neprisel tak zmazanej.

 14. Milí Zvířetníčci,

  máváme vám packami z Jihočičska. Chlupatý profesor děkuje za příznivé hodnocení spisů 🙂

  Chci poděkovat všem, kteří na nás mysleli , když Bubu odešel za Duhový most. Pořád to bolí víc, než aby se o tom dalo psát, ale….týden poté, co Bubu odešel, nastal podvečer, ve kterém se z víkendového pobytu u táty vracely holky. Zvonek, jdu oevřít…a za dveřmi dcery s neopakovatelnými výrazy, jedna z nich drží krabici a z krabice vykoukne…..

  http://piskotova.rajce.idnes.cz/Jeden_breznovy_den…/

  Je to kočičí kluk , nemňouká, ale skřípe a vrže, zvědavka , oprsklík, mazel…

  Na moje PaneboževyjstesesnadzbláznilyCOTOJE?? dcery reagovaly mnohými vysvětleními, co to je, proč to je, zakončily dotčenou přednáškou na téma Víš, jak je těžké sehnat černé kotě, aby bylo odchované v bytě, očkované, odčervené??

  Jo, muselo jim to dát děsnou práci, pracovaly na tom celý týden.

  Kočičí klučík je milý, přítula, šikula, ale….není to Bubu.

  1. tak ať se nový klučík dobře zařadí do smečky a pomůže zafačovat bolístku v srdíčku po Bubu

  2. Já vím, není to Bubu, ale je to moc pěknej mazlík a přítula (a má pěkně kulatou kebulku). Tak ať je líp, ti přeju já, taky Bubu :*

  3. Milá Luci (inlove) , už jsem Ti to psala u fotek – Hrošíček Bubu byl jedinečný a jako takový nahradit nejde. Ale malý černý štírek Ti zase přinese něco úplně jiného, obohatí Tvůj život stejně, jako to dokázal Bubu. (h)
   Máš bezvadné holky, Luci! (h) … a chudák pan profesor, teď je pasovanej na strejdu a má novou odpovědnost – hihi, už se těším na nové příhodičky. (chuckle) 🙂 (h)

  4. Bubu to nikdy nebude a možná , že se za Duhou pěkně zpotil,než CD ty jeho dvě mozkový buňky našeptaly, že bez černýho kocoura se na světě žít nedá a teď si tam spokojeně někde baští z misky, ze který nikdy neubejvá a je náramně spokojenej…. 😉

  5. Lucko- to jsem nevěděla, moc mě to mrzí a foukám na dušu. Nikdy ten kdo přijde další nebude jako ten kdo odešel, ale nebojím se toho, že bude svůj a originál a pomůže trošku zacelit ránu.

  6. Ten COTOJE je velice krásný (inlove) . Tak ať ti fouká na smutek po hrošíkovi Bubu. Nebude hrošíkovský. Bude svůj.

  7. Ano , ten celým jménem : PaneboževyjstesesnadzbláznilyCOTOJE je úžasný :* A tak jako jsme každý úplně jiný ( až na Karolínu se Sharkou (wave) ) je taky jiný ale určitě za chvíli bude Tvůj celý kocour (happy)

  8. Každej Bubu je jedinej a neopakovatelnej, ale tomuhle klukovi koukají z očí dráčkové a jsem přesvědčena, že panprésorem vysoko nastavenou laťku časem minimálně shodí… :*

  9. Luci, normálně se mi do oka vkradla voda – slaná. O Bubovi jsme tu věděli a já na něj často vzpomněla, to kvůli našemu Jidáškovi, který vypadá jako jeho rodný bratr – včetně oné pověstné jedné mozkové buňky. Hodnějšího kocoura, aby jeden pohledal. Kam ho člověk položí tam ho najde. Všechno pečlivě zvažuje, klidně i několik hodin… A že za sebe skrze holky pošle náhradu… dobře víme, že to se od něj dalo čekat. Hodnej Bubu.

   1. Děvče, to opravdu nebude Bubu, zdá se, že je to mladý nadějný doktorand, který možná zvolí jiné badatelské směry, ale vyroste panu profesorovi v nebezpečnou konkurenci. Teď jde o to, jestli budou společně shánět granty, nebo si půjdou po krku, ale abys pomalu sháněla akreditaci na další katedru kočičích věd, Vono to chvíli trvá, než to projde všema instancema, a dneska jsou člověci profesórama i v pětatřiceti, takže u koček to pude taky rychle.

   2. Semka se lípnu. Taky to tak vidím. Bubu poslal.
    Ať vám krásně roste do samý radosti! (cat)

  10. Samozrejme, že to nie je Bubu, (h) ale vari je preto horší, škaredší, menej milý? Určite nie. A ani radosti neprinesie menej. (h)

  11. Přesně takhle vypadal náš ferdík, když se před dvaceti lety rozhodl, že povýší z Lorda Ferdinanda Von Pangejt na Vládce Domova. Dnes je o něco mohutnější ale jinak stále fit. V květnu oslaví 21. narozeniny. (hug)

   1. Šmarjá ! Tak to gratuluju! Lehkým přepočtem mi vyšlo, že musím do závěti dětem napsat: … a o Jidáška, Mášu, Mošu a Samíka se postaráááá… ententýky, dva špalíky. Ještě, že je maj naše děti (dospělé) tak moc rády. Je to jak v tom fóru s tchýní a natíráním plotu namodro….

    1. jéžíši, tys mi připomněl amoji velice oblíbenou reklamu a pak ještě tu Železo stárne,železo staárne..jak tam pochodovali ti rytíři v brnění .-)
     ale s tou závětí jsi mne nahlodala..odkážu vše kočkám a kdo se o ně bude starat,tak bude dostávat taky apanáž….ale starat se znamená,jako já!!! Takže pořádně a s velikou láskou…. (angel)

     1. „a tak hledejte, hledejte, hledejte …“ … pripomelas mi jeden dil Divokych snu Maxipsa Fika. Tam zdedili pozustali barak a psa a nahravku ve ktere jim zesnula sdeluje, ze v dome je ukryt poklad … tak si pozustali rozvrtli barak a poklad nenasli … byl v psim pelisku 😉

    1. To je oslazená rýžová koule, někdy s ovocem, někdy s medem. Možná nejoblíbenější jídlo, to chutná všem.

     Ano, to jsem celej den četla na chatu: Jak je ta chudinečka Bikirečka rozkošně upatláčkovaná… (clap)

  1. Šárinko, chci být u tebe kočkou na dožití. Jsem zvyklá v bytě i venku, chodím na záchůdek, myju se a vybíravá v žrádle taky nebudu …..

   1. Marsko,když mě nebudeš burcovat v 5 ráno a budeš mi v noci brumlat do ucha, aby se mi líp spalo… nebudeš vybíravá v jídle , nebudeš ničit hračky…hm, tak proč ne? (chuckle)

    1. V 5 hodin ráno v žádném případě, brumlat do ucha – to nevím, ale někdy chrápu, tak jo, a vařit umíš výborně, to bych ani tak nevyžadovala ani maso nemusím mít furt U tebe se ty kočičí kožíšky mají (h) a fotky jsou povedené.

  2. Mně se u Tvejch holek nejvíc líbí společný spaní. Takhle když se sejdou Pusa s Babetkou v křesle, tak si taky Pusa pořádně umyje dcéru a pak si na ní ustele, někdy po směru, někdy v protisměru, někdy si přes ni přehodí přední či zadní nožku – a Babetka drží a já chodím vokolo a dojatě koukám, jak jsou ty breberky slaďoučký. Když chtěj´!

   1. horší je, když se rozhodnou pro společný spaní se mnou a než se na mě poskládaj,tak umejou sebe,vedlejší kočku a pak ty blbky pruhovaný mejou i mě nebo moje pyžamo…a to je utrpení (sweat)

 15. (clap) Luci + 2 + 4, to vyprávění nemá chybu. =)) Spraví to náladu nejméně
  na 14 dní. Těším se na další příběhy. (clap)

 16. Ty Piškotovy nápady fakt nemají konce. Hrnec s vodou mě zlikvidoval, jsem tak uchechtaná, že jdu radši něco dělat, tady je vidět vliv panprésora na pracovitost člověka. 😀 😀 😀 😀 😀

 17. ………………Tfuj. Prsk. Prsk. Asi mám vodu i v uchu. Nebyla to geniální skrýš. Byl to veliký hrnec na kamnech, ve kterém holka ohřívá vodu. Když jsme v něm byli s myší Evelínou, voda v něm nebyla. Pak přišla holka, po paměti do něj nalila vodu. Málem upadla, když voda vylítla ven z hrnce a s ní úplně mokrý kocouř. V šoku. Zapomněl jsem i na myš Evelínu. Snad ji holka vyloví. Nemám přehled. Šel jsem si šok léčit do rybízů………………………………………

  POOOOOOOOOOOOMOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCT,POOOOOOOOOOMOOOOOOOOOCT!!!! POŠLETE SANITKU HUMŘÍLA JSEM SMÍCHY.

  Lucko jsi velmi nebezpečný stvoření, velmi! A ten potrhlej kocour piškotovatej taky 😀 .Já jsem myslela, že už nic nemůže překvapit, ale koukám, že ještě máte furt rezervy 😀 😀

  1. Jéjdamána, až teď jsem to nalistovala, chuděrka Penny, taky žádám zprávu, jestli se krček hojí. (dog)

 18. 😀 (rofl) Pan profesor je jako vždy skvělý. Jen jestli si uvědomil, jaké měl štěstí, že holka nejdřív do hrnce nalila vodu místo toho, aby pod ním důkladně zatopila.

 19. Pana profesora jsem si naschvál nechala k Damiánovi – tušila jsem, že bude třeba jeho oživujícího vlivu (inlove) Já jsem si s ním už projasnila večer.
  Ostatně tímto dávám na vědomí velké holce, že zápisky pro NZ už došly – potřebovala bych novou várku! 🙂 (cat) 🙂

 20. OT: asi za hodinu odjíždím na poslední, závěrečné jednání o dodávce do Domažlic. Dneska se rozhodne o dodavateli. Prosím, držte mi tak od 13.00 hodin palce, jsem nervózní, ale věřím, že bych mohla uspět, když už jsme se posunuli mezi závěrečné 3 vybrané. Díky, myslete na mně, zdejší palcodržna je účinný pomocník!

  1. držíme všechno, co se dá !!!! (y) (h) (cat) (hug)

   PS: proč je 6 a 7 zrovna 13????

  2. Držíme, palce i tlapky a že je máme velké (y) (y) (dog) (dog) (cat) proč tady není tlapka?

  3. za cca 35-40 minut začínám pevně držet!!!!!!!!!!!!!! (y) (y) (y) (y) (y) (y) (y) (y) (y) (y) (y)

  4. Dostala jsem se sem až večer, ale držííím retroaktivně, to se určitě taky počítá! (y)

 21. Piškote, ty nezklameš! Ale musíš být ostražitý, co kdyby holka myslela vážně větu „Ouzinko, pojď sem, dám ti Piškotka!“ (wait) (chuckle)
  A do džungle skáčeš jako Šebrle. Fakt povedené. :*

  1. Bubu, kdepak, Piškot ví, že od Ouzinky nebezpečí nehrozí….Ouzinka je kníračka, je moc hodná a skvěle vychovaná, navíc, když byla štěně, měli s Piškotem nějaké nedorozumění a od té doby z něj má respekt. Ale i tak, na chalupě vládne pohoda nejen mezi dvounožci, ale i čtvernožci, takže třeba naše kočičí smečka, kníračka Ouzinka a yorková Eny se spokojeně účastní odpoledních a večerních posezení nás chalupníků, my svorně drbeme…ééé, probíráme politickou a ekonomickou situaci a zvěř se hemží kolem , pohoda…

 22. Kočka v myčce, tak já mohu sloužit historkami,jak Kačenka do pračky vlezla, do otevřeného hajzlíku skočila – za tou splachovací vodou…, jak Pitina v ložnici celej den zavřená byla, jak Noriska mrzla dvě hodiny na lodžii….poslední kapitola bude mít název : Co zavedlo maminku do Bohnic…. (whew)

  1. Pche, ty už musíš být na Bohnice dost otrlá. Ostatně stejně bys patřila jinam (rofl)

   1. do Havl.Brodu….. 😉

    otrlá? Jak na co a k čemu….je fakt, že někdy mne nerozhodí ani vykrámovanej špajz, ale jindy jsem schopná brečet, nad rolí utěrkovýho papíru,kterou Kačenka a její pomocníčkové roztahali po celém bytě a následně roztrhali na maličké kousíčky….v tu chvíli si říkám, ještě,že mám nebožku Frýbovou a jejího Robina zmáknutého několikrát. Ale pro případ, že by z toho chtěly holkykočky čerpat,ho zasouvám hluboko do knihovny… 😉

  2. A kocoura v troubě už jsi měla? Kocoura v pekáčku, kocoura v pánvi WOK a kocoura v hrnci, potažmo kocoura na talíři, připraveném pro podávání nedělního oběda (Beda se řehtala asi půl hodiny, když ho viděla, jak si na mém talíři ustlal a nehodlal ho opustit!). (rofl)

   1. Muhehe! (y) Ale Karolínko, jaký pán, taký kmán! Ty jsi děvče oblibující vaření a kuchyň a Tví kocourci samozřejmě tuto zálibu sdílejí s Tebou. (chuckle) :*
    A palce samosebou držím! (h) (y) (y) (y) (y) (h)

   2. Do trouby se nevejdou. Ale měla jsem štěně na pekáči 😛 Jen nebylo v kuchyňské úpravě, pouze usnulo.

   3. A kocoura na pekáči s čerstvě pečeným štrůdlem ? Ještě byl teplý – ten štrůdl

    1. Tak na to nemám (rofl) (rofl) (rofl) . No jen doufám, že ani kocour nebyl studený (rofl) . A to ani po akci (rofl)

     1. Štěndo na pekáči, to je opravdu brutální představa (headbang) brrr. Ale oni usnou kdekoli. Samosebou to kocour přežil, štrůdl taky, byl přikrytý utěrkou / a co oči nevidí, srdce nebolí/ co my víme, co sníme!

      1. To je hezké, že jsi kocourka na teplém štrůdlíku přikryla utěrkou – to by bylo, aby mu byla shora zima. (chuckle)

    2. na štrůdlu nene, ale v misce se strouhanými bramborami na knedlíky ano, kočičku Rozárku…nejprve ujedla a pak se do vzniklé prohlubně usalašila 🙂 kamarádka načapala černého kocoura na bramborovém salátu… počítám, že voněl hodně dlouho po majolce a okurkách 😀 a gratulujeme k černému přírůstku!!! neříkala jsem, že nemáte číslovku měnit?

  3. Piškota nekomentuji, chcetám se tu jako racek chechtavý 😉

   OT: sharko, Ty jsi chtěla nějaké peří z bažanta? můžu Ti jej nějak poslat? hoď mi prosím adresu na Hady do SZ.

    1. To jsi měla říct na podzim, bažantů bylo dost. Teď už jsou všichni peří zbavení a buď sežraní nebo čekají ve frontě.

     1. Ty snad nečteš, psala jsem sem o tom několikrát ….. 😉
      Vážně, ž epotřebuju ty dlouhý oc asní,pak z křídel a z krku…zjednodušeně, všechno peří..my už si to přeberem…kdyby ho bylo více, nadělám ozdoby i na aukci nebo náušnice…..

      1. Máš pravdu nečtu :S , dostanu se sem tak jednou za několik týdnů a většinou stihnu přečíst jen to nejaktuálnější. Teď už je to pasé, ale až začnou hony, tak se mi připomeň a přesně si specifikuj, jaké peří chceš (my neškubáme, ale stahujeme).

 23. Historka s hrncem je nejlepší. Trošku mi připomněla to, jak Polárka včera vlezla do otevřené myčky, kterou měl „někdo“ vyklidit, chvíli v ní šmejdila, a pak vylezla, protože se nic nedělo- a usadila se na žehlícím prkně, neb tam mám naskládaných pár látek a je odtud dobrý přehled. 🙂 V souvislosti s vedlejším článkem dodávám, že ji nehodlám vrátit, i když chovatelka o lezení do myčky nic neříkala, konec konců jsem za ni zaplatila košíkem buchet, které jsem na návštěvu přivezla, a to bych teda chtěla vědět, jak by mi vracela část ceny (rofl) (rofl)

  1. Já to novým majitelům tajím, ale nám taky lezou psi do myčky (rofl) . Ti malí úplně, ti velcí tam jen strkají hlavu. Ale pravda, na žehlicí prkno mi ještě pes nevyskočil (chuckle)

   1. Borůvka do myčky jen strká hlavu a snaží se olíznout upatlané talíře. Kočka tam radši vezla celá, aby měla jasno. 😀

  2. No Matyldo, jestli bys, naopak, neměla připlatit – neb nemáš jenom kočku, navíc máš leštičku nádobí (wait) !

   1. Jo, my tomu říkáme biologické předmytí. Jestli bychom si neměli zažádat o „zelené dotace“ (rofl)

  3. Chovatelka reklamace nebere, honorář nevydá, kočka už je prošlá! Navíc už není ani v původním stavu. Dyť má napárnutý bříško! (chuckle)

   Ale uklidním tě – Bára nádobí předmývá, kocour na nádobí i myčku z vysoka kašle a kočka chodí kontrolovat, jestli je správně umyto. Takže Polárka jen prováděla výstupní kontrolu. Eslivá jako to nemáš eště přelíznout, víme? 😉

   1. (rofl) Myslím, že jestli bude Polárka ještě výrazněji po mamince, tak si ještě ledacos přečteme (chuckle) Tvoje baronka Prachová je taky pěkné číslo.
    U nás Kazanovi je myčka fuk, Berry zkoumá ráda – v takových chvílích uvažuju, zda je to ještě pes nebo už žirafka (wasntme)

    1. Baronka Prachová je číslo.
     Není zrovna moc mazlivá. To ona musí chtít a ona si vybere, od koho se nechá muchlit. Nejčastějším objektem, co ji má muchlit, je můj nejdražšší. Jen když není k dispozici on, můžu ji lehce pomuchlit i já. Nedávno si mi takhle vyskočila na klín a předla a nastavovala se, ještě tady podrbej a tady jsi to odflákla a tady a tady …. jéééé… vrúúúúú…. A pak seskočila a rozvalila se přes špičku mé nohy. Zvedla jsem palec a pošimrala jí palcem na břiše. Kočena vyskočila metr vysoko, odskočila, odběhla, otočila se a s rozběhem RAF! se mi pokusila zakousnout do holeně. :O
     Jenže jsem byla trochu velké sousto do její tlamičky, takže zase odskočila, vybřéskla cosi a odkráčela se vztyčeným ocasem.
     Odpověděla jsem jí „abysise nepotento…., brůno nerudná!“ Musím mít přece poslední slovo, ne? 😉

     1. Teď po kastraci je Polárka umazlenější, než byla, takže při práci se mi soustavně cpe na klín. Jenže když zatne drápky do džín, aby mohla pořádně skočit, zařvu a houknu „Vypadni, kočka,“ tak s ocasem do vykřičníku uraženě sleze a čeká dva kroky ode mě, jestli bych si to nemohla rozmyslet. Pokud na ni promluvím, zavrká, postaví se mi u kolene na zadní a se zataženými drápky čeká, až si ji zvednu na klín. Načež se začne o mě otírat jako by nemělo být zítra. Vše je hlasitě komentováno.

 24. Pane profesore, líp dnes přečtením Vašeho spisku dnešní den začít nemohl. Velmi se omlouvám za poněkud indiskrétní poznatek, ale víte…ehm…máte moc krásné tělo…asi jako jistý Šebrle. Velmi Vás oblibiji.

 25. Krásne dobré ráno! Slniečko sa smeje a ja tiež – na Profesorovi, je úžasný. (cat) (h)

 26. (coffee) jsem dala stranou, takže k nehodě nedošlo!
  Skvělé počtení, moc jsem se opět pobavila. (rofl)
  A už se zase těším na další. (wave)

  1. Naše čuby to dělají také, jen nemají vhodný kopec, takže jejich „sjezdy“ jsou krátké. Těmhle to jde nádherně 😀

 27. Vážený pane profesore, vaše přednáška dnes byla, jako obvykle, excelentní! Dovoluji se hlásit do Vašeho fan klubu… (h)

 28. Este ze som uz mala kafe dopite. Sak toto bol srapnel za srapnelom. Hbity skok do dzungle je neskutocna fotka, prihlasit do National Geographic (rofl) !!!

 29. Piškote, ty vrahúúúúúúúúú ! Já moc dobře vím, že nemám u tvého písání pít kafe….no jo, tak je na monitoru a v klábosnici a po stole…ale co, stálo to za to! (h) (rofl) (y)

 30. Přímý vliv koček na pracovitost člověka … (rofl) Piškote, ty zase perlíš. Naši psi budou sepisovat podobné pojednání, jen o psech (nic ve zlém, ale i psi mohou mít své zásluhy..). Nebýt zvířat, tak my, lidé, úplně zlenivíme.
  Zítra ubyde Elwood a 2 štěňata. Bude stav „jen“ 2+7. Ten, co se rýsoval, že by mohl najít svůj domov asi nevyšel (myslím, že se jim to zdálo moc peněz, i když jsme s cenou pod průměrem. Ale zejména po přečtení článku o Damiánovi jsem ráda. Pokud nemají na psa ani na případné splátky, tak by neměli ani na slušné krmení. Nejde o peníze, kupní cena je určitý filtr. Do prověřených rukou jsem ochotna dát psa i napůl zadarmo). Takže furt je stav 5 lesklých, kulatých, veselých bezdomáčů. (chuckle)

  1. Ani se Ti nedivím, že lustruješ nové majitele. Když jsme si jeli pro Majdu tak paničku vůbec moc nezajímalo, jak se bude mít pejsek, kterého dávají pryč v 8mi měsících. To už je jak by člověk vypravil dítě do světa.
   Já bych to asi ani nevydejchala dávat miminka cizím lidem.

   Jo a pan Profesor nezklame, já si ho nechala až po Damiánovi, takže ten smutek jsem rozdýchala

   1. Ale vydejchala 😉 . Jak jsem psala, je to schizofrenní situace. Na jedné straně člověk vypravuje „děti do světa“, na druhé straně je rád, že se těch výtržníků zbaví. Včera mi jich 9 ječelo a skákalo na stůl (naštěstí ještě nedosáhnou), když jsem jim porcovala maso. Občas se ochomýtl i velký čenich, ale na ten stačilo jen přísně kouknout případně jednoslovně odehnat (i Elwood je vychovaný). Ale ti malí výtržníci fakt skákali až do výše kuchyňské linky, škrábali mě do nohou a děsně ječeli. Na žrádlo si klidně štěknou a mě už mají za vyvařovnu. Přísun masa podle jejich názoru poněkud vázne… přes den jim dávám blbé granule… Je s nimi děsná legrace, někdy si říkám, že až moc. 😛

  2. Nakonec se ti po té bandě bude stýskat (h) Ještě, že Derry zůstává doma. Děláš dobře, že lustruješ. Takto máš přece jen určitou záruku, že se štěně bude mít dobře. Já vím, na 100% to není, ale děláš co můžeš a víc už se asi ani dělat nedá.
   S tou výživou je to jistě pravda, bude lepší, když páníci budou na tom slušně finančně – dodnes přemýšlím, proč naší kočce musely selhat ledviny. Ano, zanedbaly jsme s mámou poslední fázi její nemoci, protože to byla naprosto kritická situace s tátou, která vyžadovala veškeré naše fyzické i mentální síly, a dokud kočka jedla… vlastně jsme si uvědomily její potíže až pozdě …. a potom už bylo pozdě na všechno. Jenže je mi jasné, že tohle z něčeho vzniklo. Byla to naše první kočička, také jsme se na ní „učili“, i když jsme dělali, co jsme uměli a snažili se kočičím potřebám porozumět. Jistě jsme hodně ovlivnili skladbou potravy, kocour má dnes mnohem pestřejší, mnohem více měkké stravy, granulky převážně značkové. Až tady na Zvířetníku jsem se dozvěděla, že ty barevné granulky a ze supermarketů jsou jen a jen svinstvo. Možná na to ta kočka doplatila, pravda ze 4 sourozenců uhynula předposlední ve 13 letech a jen o rok ji přežila sestra, která žila tam, kde se narodila a o tu se nestarali vůbec. Ale když vidím, v jaké kondici je dnes její syn ve 14 a půl letech, tak je mi vždycky smutno.

 31. Hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Vážený pane profesore, jste úžasně pracovitý… Žádné polehávání, věda se musí dělat neustále. A kdo nedělá vědu, tak žádné flákání, alespoň to dřevo … (rofl) (rofl)

 32. Holku to možná nepotěšilo, ale mně ano. 🙂 (y) To je asi to nejkrásnější na spisování páně profesora Piškotka, že ať už je příkoří pácháno na kterémkoli členovi jihočičské smečky, já se královsky bavím. (chuckle) (h)
  Luci (inlove) , krásně jsi mi rozsvítila středeční, opět velmi chladné ráno. Děkuju moc (f) … jo, a až se bude na MK zase hlasovat o nejlepší kočičí deníček, nezapomeň, že p. p. P. P. tu má mocný fan klub! (nod)
  Přeju všem krásný den! (h)

 33. No nalejt na kocoura vodu – to se dělá? (rofl) Vidím to přímo v barvách!
  A ta skokanská fotka je naprosto skvostná! (y)

 34. Mně se strašně líbí to rozvíjení rčení. (Jsem z holky na větvi… jsem na větvi břízy… a budu na ní ještě dlouho. 😀 )
  A co kočky, kočky samozřejmě, ale mým favoritem je – myš Evelína. 😀

  A trochu OT – únorová mandala i s příslušným kouskem Kiplinga: http://ioanna-ioannina.livejournal.com/35933.html

 35. Profesůrku, ty nikdy nezklameš, ale tahle část se pomalu nedá uchechtat – skoro jsem si odřela víčka od utízání slzí smíchu. . Rozchechtala jsem se hned při první větě a ke konci už jen škytala. 😀

  „Tfuj. Prsk. Prsk. Asi mám vodu i v uchu. Nebyla to geniální skrýš. Byl to veliký hrnec na kamnech, ve kterém holka ohřívá vodu. Když jsme v něm byli s myší Evelínou, voda v něm nebyla. Pak přišla holka, po paměti do něj nalila vodu. Málem upadla, když voda vylítla ven z hrnce a s ní úplně mokrý kocouř. V šoku. Zapomněl jsem i na myš Evelínu. Snad ji holka vyloví. Nemám přehled. Šel jsem si šok léčit do rybízů”.(rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl)

  A ta fotka Piškotka jak vrhá šipku do džungle, tak ta snad ani není opravdová, vždyť je přímo ve 3D.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN