PSI: Becky

Myslím, že nastal čas, abych vám představila nového člena naší smečky, kterého jsme pár dnů před Vánoci přivezli, aby zaplnil to smutné prázdno v nás, způsobené odchodem naší psí lefice Boničky.

No a protože jsme v úzkých kontaktech se psím útulkem paní Liškové v Srbcích na Vyškovsku, která dokáže psí i kočičí nalezenečky rychle a dobře socializovat, takže s výjimkou vstupní karantény nemá zvířata v kotcích, ale ve skupině v domě, obrátili jsme se na ni.
Čtyřnozí členové naší smečky jsou už dost gerontíci a obě paničky jsou už také to, čemu se v angličtině zdvořile říká „elderly ladies“. A tak bylo rozhodnuto k „postarším“ paničkám a pesům vybrat odrostlejší psí dorostenku a volba padla na malou černou kříženečku nalezenou v Brně, dle veta stáří mezi 6 – 8 roky, učící se slyšet na jméno Becky (jeden z chystaných vánočních dárků byla totiž Dobrodružstí Toma Sawyera – a každý z dospělých členů rodiny to četl i viděl skvěle zfilmovanou českou verzi).
Po příchodu hned za dveřmi bytu se Beckynka očichala s Polčou a obě na znamení, že je vše v poho, začaly zuřivě vrtět ocásky (Beckynka ho má bohužel jen půlku – druhou má useknutou) a Polča zahájila welcome tour po našem brněnském bytě.

Nejdříve k miskám, potom k jejímu pelechu a novém Beckynčinu pelíšku, odtud do koupelny, ložnice a ani tu nejdůležitější místnůstku nevynechala (musím přiznat, že se tam všechny tři dost špatně vejdeme, ale kde je dobrá vůle…). Vždycky se přitom na Bekču otáčela a culila na všechna zubiska, jestli za ní jde a vidí, jak to máme pro pesy „sqěle“ zařízeno… tedy aspoň já jsem si to tak přeložila!!!
První noc spaly kupodivu obě na pelíšcích přitažených k mé posteli a žádný problém nenastal. Další noc se Polča rozhodla, že péče netřeba, a skočila si ke mně do postele, jak je zvyklá. No a Becky ji vzápětí následovala. Čekala jsem, co bude, a ono nic. Polča mi spala po jednom boku a Becky na druhém, jen já jsem spala jak na jehlách, protože Becky při každém mém sebemenším pohybu vztyčila hlavu a tázavě se na mě dívala. Ale po pohlazení zase hlavu položila a vzápětí usnula, což já ale neumím, takže druhý den mi kolegyně zlomyslně doporučovala, abych raději flámovala o víkendech, protože bych se v těch kruzích, co mám pod očima, mohla i utopit.
Myslím, že Becky se u nás tak dobře zabydlela a navíc nemá ani problém v komunikaci se psy z okolí hlavně proto, že paní Lišková skutečně umí všechny ty vystresované nalezenečky dobře zapojit do své psí komunity a oni že vycítí, jak moc je má ráda a jak moc jim pomáhá.
No a protože u pí Liškové se kastrují jen psí kluci, aby to privátní útulek vůbec finančně unesl, tak naše nová psí holčička začala dva dny po příjezdu zuřivě hárat, což u nás v Brně a posléze i na chalupě vyvolalo invazi místních psích milovníků. A nutno přiznat, že naše vycházky především na chalupě tím nabyly na dramatičnosti, protože v Brně ji skvěle hlídala naše Polča, která na každého potenciálního nápadníka vystartovala tak zuřivě, že ji spřátelení psí páníci údajně vůbec nepoznávali.

Ale na chaloupce byli nápadníci v těžké přesilovce, takže jsme začali Becky sprejovat, aby jim tak moc nevoněla a aby ji v té naší tříčlenné psí smečce hůř identifikovali. A Polča i Bojar se fakt snažili a pomáhali nápadníky odhánět, nicméně páník musel o vánočních svátcích v potu tváři vylepšovat „opevnění“ naší zahrady poté, co jsme z ní museli vypouštět nové a nové psí nápadníky, kteří se tam rozhodně nedostali přes zamčenou branku.
Taky jsme si velmi brzy v praxi ověřili staré pravidlo, že psi se od sebe nejlépe učí ty kousky, které by páníci nejraději zrušili. A naše Beckynka během týdne začala zuřivě hrabat a uhrabávat každý pelíšek a místečko, kam si lehá, a taky přestýlat pelechy z místa na místo, aby náhodou nezůstala pozadu za Polčou a Bošárem.
No a taky okamžitě pochopila, že před starší paničkou, která krájí kuřátko na hlavní večerní krmení zásadně vsedě u stolu, se musí způsobně usednout (nejlépe na vedlejší židli) a koukat se stylem – už jsem čtrnáct dní nežrala a ani o žrádle neslyšela…
Jediné, na čem musíme do budoucna všichni máknout, je vypuštění Beckynky z vodítka a následné přivolání ze vzdálenosti delší než deset metrů – ona má tendenci se po vypuštění jako ovečka rozejít tím směrem, kterým měla zrovna nataženou hlavu, a jednoduše nezastavovat. Prostě je to podle ní problém nás páníků, abychom ji doběhli, a připnuli znovu na vodítko.
Jinak je to dnes už naše malé ani ne šestikilové černé (na bradě mírně prošedivělé) zlatíčko s plně rozvinutým šedým zákalem na levém oku. Do druhého kapeme kapky s hyaluronem, aby se tam zákal neobjevil. No a taky je zatím samé „žebro, samá kost“, ale protože všichni naši pesové se díky usilovné péči starší paničky na stará kolena dostali do kategorie plnoštíhlých, o její „osvalení se“ nemám žádné obavy, zvláště při jejím apetýtu, který by jí mohl závidět i Otesánek.
A úplně na závěr – všichni s napětím čekáme, kdy konečně začne štěkat – zatím jen jednou blafla haf, haf, ale to jen proto, že se strašně lekla, když Polča za jejími zády začala vyštěkávat vetřelce jdoucího okolo naší zahrady.

Za zbytek smečky vlastní packou

Laďka

Aktualizováno: 24.2.2011 — 20:59

297 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. YGO,VAVE,len som prišla pred spaním vypnuť comp a som celá dojatá-to je dar vedieť pohladiť po duši každého-viete čo?DOBRE mi to padlo.

 2. Tak nevím, dělá mi to počítač, nebo je to novinka – vlákno mám vždycky odstínech červené, různobarevné jsou jen nové komentáře.
  Vave, že jsi piškvorková kouzelnice, jsem Ti napsala už mockrát, ale tady to musím ještě napsat na vejřevnosti (h)
  A mám deset, je to prauda praudoucí.

  1. Možná s křížkem po funuse, ale v diskusi postrádám London: Bílý Tesák a Volání divočiny. Jestli geny fungujou, měl by být Hřívnatec nadšen

  2. Taky jdu pozdě (zas po čase jsme pustili TV a koukali se na Dobrodružství Priscilly, královny pouště), ale napadl mě Gaarder – to je pro děcka tohohle věku moc fajn (mí oba dva na něm vyrostli) a některé z jeho knížek jsou vlastně i dobrodružné. No a ze seveřanů taky třeba Hoeg. Já vím, ani jeden z nich žádná klasika nejsou, ale mám pocit, že se jí pomalu stávají.

 3. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Lenny a Manny, dva nadšenci pro jidiš, porovnávali její krásy s krásami jiných řečí, když tu Lenny povídá: „Tak mě napadá, že vlastně v jidiš nemáme vůbec slovo pro ,zklamání‘!“ „Opravdu? To se mi nechce věřit. Určitě se pleteš. Počkej, zavolám mámě.“ A Manny zavolal matce, která skoro neuměla anglicky, a povídá plynnou jidiš: „Mamele, poslouchej. Dejme tomu, že ti slíbím, že přijdu v pátek na večeři. A dejme tomu, že ty celý den lítáš a chystáš to nejlepší. Děláš játříčka a rybu a knedlíčkovou polívku a kuře a pudink a koláč a dva druhy štrúdlu. Jenže já dvě minuty předtím, než mám přijít, zavolám a řeknu, že mám něco důležitého a přijít nemůžu! Co povíš?“ „Co povím?“ zakvílela matka. „Povím: Oj, já jsem tak zklamaná!“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem přítomným klidný večer, hezké sny
  a pěkně se vyspinkejte. ~o)

  1. Teda já nevím, ale není to náhodou o mně 😛 ? jsem dělala k obědu žemlovku a nějak mi vybylo materiálu, tak jsem do menší misky udělala takový dvě menší porce a dala na balkon. A říkám synkovi: hele, mám pro vás (on + slečna) žemlovku. Velká radost. Po zjištění, že to není upečený, viditelné zklamání : víš co, já si to vezmu někdy, až se zastavím.
   No jo, no….

  1. To je krása (inlove) . A vůbec – béžová, hnědá a černá – úžasný barvy!
   Je to trochu podobný našemu zimnímu putování kolem Mácháče, ale viditelně bylo lepší počasí. A ty fotky, kde stojíš na zamrzlým rybníku – vypadá to, jako kdybys kráčela po vodě.
   Doufám, že se tam na velikonoce taky podíváme. Už máme zamluvený ubytování v Mimoni. Jo a v Ralsku prej dělaj nejúžasnější zmrzliny v týhle zemi (budu muset najít, kde přesně to má bejt (clap) ).

    1. Plánuju Ralsko, Hradčany + něco. Stohánek? Je mi jasný, že Ralsko je bestie, ale když jste tam vylezli vy, tak tam přece taky vylezeme, ne? 😀 A navíc jste měli moc pěkný fotky.

 4. Beckynka určo promine malinký O.T.

  díkuju všem dodatečně za přání k narozkám – dostala jsem echo a tak běžím podíkovat. Tož na zdraví (d) (d)

 5. Hlásím návrat ze zimního království! A hnedle na přivítanou , takovýhle krásný čtení.

  Směju se tu při představě průvodkyně Polči 🙂 . Šikovná děfčica je, šikovná (h) . A Becky taky, jak to krásně zvládla. Aji s tím háráním tedy 🙂 . Je zvláštní, že poměrně často, co jsem tak vykoukala, když fenka přijde z útulku do nového domova, tak za krátkou dobu začne hárat. Nebo to byla možná jen náhoda. Laďko, přeju vám všem moc krásný a spokojený časy.

  1. Jizerky se vám předvedly parádně (nod) (nod) V úterý jsem na vás vzpomínala, nechala jsem se vyvézt do Rudolfova a šla s Betkou domů pěšky… zimní hory se (sun) – prostě kýčové obrázky… Fakt jste měli kliku na celý týden. Ale zdá se, že (sun) bude pokračovat i nadále.

   1. Bylo vážně nádherně, celou dobu. A tak mi ani nevadilo, že jsem po svým veletoči na sjezdovce brzo dolyžovala. Skvělý bylo, jak je umrzlo, že se dá chodit po těch pláních, což naprosto miluju, jít a jít prostorem,kam chci…. V pátek jsme vyrazili na Jizerku, kam nás poslala zmrznout Fajka 😉 , ale otočili jsme to, protože bylo moc běžkařů, vyrazili jsme na Špičák. V horní části cesta totál zrcadlo (wasntme) , nechápu, jak a čím se tam můžou nahoru dostávat. Podle stop to vozítko na kolech hřebíky nemá :D, ale něčím tam jezdí. Zpátky jsme šli raději lesem, což pro mojí pochroumanou nožku bylo někdy sado-maso 😀

     1. cháchá – historicky krátký… putování s růůůžovoučkýýými doplňky z půlky listopadu vywebila před pár týdny… takže možná do prázdnin by mohla zimní prázdniny stihnout (chuckle)

       1. Děvčata, pochroumaná nožka hraje pro nás. Petra je částečně imobilní, ale ruce má v pořádku. Tak můžeme doufat. (chuckle)

        1. 🙂 jsem částečně imobilní a zcela debilní :D, páč jsem začla psát teď když je skorem už jedenáct. Tak to halt zaseknu a dopíšu později, doufám, že dřív než do těch prázdnin 😀

         1. Nejsi debilní! Jsi naše hodná pajdavá holčička, milá Petro (h) , a určitě to bude hodně brzo, žejo? (nod)

 6. Opožděně posílám pohlazení postarší psí dámě, která svůj život už odžije obklopena láskou nových páníků, v pohodlím a k aktivitě povzbuzována dvěma psími kamarády. Krásné počteníčko. A paničce přeji krásný pobyt v lázních.

  Byli jsme včera v Montgomery v divadle. (hezká hra „Blood Divided“ – z jižní Alabamy, z doby těsně před občanskou válkou, když otec (plantážník, který dal svobodu svým otrokům) a jeho syn, stejně jako švagr měli rozdílné názory (syn bojoval a padl „za Jih“). Cesta do divadla je vždy na celý den, sice jezdíme na odpolední představení, ale jedeme tam dvě hodiny. Jenže včerejší představení se nám nepříjemně prodražilo. Zároveň jsem zajížděli naše nové auto a ono jelo nějak skoro samo či co, protože při zpáteční cestě nás ke kraji přinutilo modré blikající světlo. Manžel dostal úplně prvně v životě pokutu za rychlou jízdu. Radar prý naměřil 70mil v povolených 55. Manžel sice tvrdí, že musel mít smůlu a měřili, právě když předjížděl a není si jist, jestli právě tohle radar rozezná. Ale nechal si ten názor raději pro sebe a během příštího týdne nám přijde cena pokuty. Výše bude záležet na rychlostním přestupku, ale základ je kolem $200. Tedy pěkně mastný. Byli jsme z toho patřičně otrávení, ale nakonec si řekli, že lepší pokuta, než bouračka s novým autem.

  Matyldo, dodatečně gratuluji, jak skvěle Polárka zvládla kastraci. Bude jí pak až do konce života lépe a bude zdravější (a hlavně Ty jí budeš moci pouštět ven beze strachu)

  1. Kdybych po sobě čekla, tak jsem opravila „svůj život DOžije“, ne ODžije“. No i odžití život může být hezký, ne?

   Už tu máme opravdu jaro, včera přiletěli vlhovci a od dnešního rána tu pokřikují. Jsou tu vždycky jako první zimní navrátilci.

  1. No Vavíčku – to je překrásná nádhera. A ten nápad s dutými krychlemi – úplně to vypadá jako ty kouzelné obrázky, kdy si člověk není jistý s perspektivou – co je vpředu a co vzadu 😉 – jsi neskutečná babizna (clap) (clap) (clap)

  2. To je naprosto nejvíc nádherný. Snad na to ani nejsou slova. Zírám. Vave Ty jsi neuvěřitelná !!! Jednička ! (y)

  3. Tak jsem po víkendu otevřela počítač a první co vidím je tohle :O
   Teda Vave (y) to je teda něco (clap)

  4. Bože Vave, to je nádhera (h) Ty na co sáhneš, to se Ti pod rukama změní v umělecké dílo. Ano a něco takového opravdu patří zavěsit na prominentní místo na zeď.

  5. Já jsem si dokonce chvilku myslela, že ty dutý krychle jsou ze šňůrek…
   Moc, moc povedený!

     1. Renátko (inlove) , se stydím, vím, už jsi mi to posílala – ale já jsem na jména prostě díra. (blush) Zano! (inlove) – stačilo říct, jestli nejsem od toho, co mu teče voda do kopce. (chuckle)

      Mám velkou radost, že se vám to líbí. Když to dopadne, bude to v Dubči. 🙂

  6. Vave,ja som dosť pokorný človek,je nedeľa a ozaj uprimne som na omši ďakovala Bohu,že sa mám tak ako sa mám.Ale teraz sa mi zdá,že mi trochu Všemohúci krivdí,jak to,že pre mňa prišitie gombíka je maturita a niekto iný/ len tak/ vyrobí takú krasu!!!! Je to spravodlivé?

   1. Milá Verenko – někdo (teda spíš NĚKDO!) umí vyšívat na látce, ale někdo (teda spíš NĚKDO) vyšívá na lidech nebo jejich duši – a já si myslím, ty máš indiánské jméno TA, CO DĚLÁ LIDSKÝ PAČVORK – a no a co, já to klidně přiznám, jsem zelená závistí, že něco takového neumím – neflikuju látky a neflikuju lidi …. aaaaa jsem ráda, že si flikuju život … neuměle. (chuckle)

    1. Holčičky (h) , prosím, já nevím, co mám říct. (blush) Už jsem psala děvčatům, že to nějak viselo v prostoru a já jsem to jen vybalila. Šťastný okamžik. A děkuju moc. (h)

   2. Verenko (h) , Ty umíš léčit lidi, zachraňovat je, to je ten největší dar ze všech. A umíš krásně psát – jenže nepíšeš!

  7. A ještě k tvému kytkovému problému … máme tu jednu prázdnou odloženou klec na andulky. Myslím že by ochránila kytičky stejně dobře jako skleník (rofl) a ještě by se dalo zalívat skrz mříže (chuckle)

    1. No – a když k ní dáš nápis NEBEZPEČNÁ KYTKA, každému bude hned jasné, proč je v kleci … aby ti nesežrala Rozálii (chuckle)

  8. Tedy Vave, to je náááádhera!! :O (clap)
   Myslím, že i kdybych na světě strašila 200 let, toto dílo by se mi nepodařilo!! Natož abych pochopila, jak to všechny děláte!?!! (whew) (inlove)

  9. Vave, to je krása! Jen tiše sedím a koukám a vnímám prolínání a žasnu….jak jen lze tohle vytvořit? Víš vůbec, že je to vlastně taky taková 105….zvláštní, osobitá, Tvoje a přesto druhé oslovující?

   Obdivuji a tleskám. (h)

  1. krásné fotky. Mám ten kraj tam u vás moc ráda. Všechna ta místa máme dobře prochozená… jen je to už nějaký ten pátek.

   Náš dnešní výlet v kraji rybníků byl zcela bezkačenkový. Protože místní rybníky nemají ani kousek vody,všude ledové království … musely kačeny přeletět jinam. A volavky stojí na polích…

   1. Chichi – Maričko, Brooke známe jenom jako štíhlou krasavici – Terka si ji přivezla v jejich pěti měsících a to už byla taková nohatá. Jako baculaté štěňátko ji známe jenom z fotek. Ona je totiž hyperaktivní a myslím, že Toyiné blahobytnosti jen tak nedosáhne (chuckle)

  2. YGO, krásný fotky (y) .
   Kolem těch rybníků je překrásně – znám to sice jen v létě, ale je vidět, že i tahle předjarní doba je moc fotogenická.

  3. Krásné fotky, Ygo, my jsme byli nedaleko, v Lednici na bruslích na Zámeckém rybníku.Jenže led už byl rozměklý a já sebou parádně praštila. Dobře mi tak, nemám s těma dvěma pětkama na krku blbnout na ledě (envy) . Teď sedím u pecka na jedné půlce p…dele a pokouším se nacpat na rajče fotky. Vůbec, nevím, co se dělo, ale před minaretem přistály 2 vrtulníky, přilely 2 záchranky a hasiči a policajti, všude spousta lidí, ale nikdo nic nevěděl. Helikoptéry odletěly, záchranky odjely prázdné, nakonec odjeli policajti i hasiči. Tak nevím, co to bylo za manévry.

   1. dva malí kluci se vykoupali s bruslema… slabý led. Naštěstí to dobře dopadlo, jen trošku promrzli… Psali na seznamu

    1. Ještěže jsi to Xerxová vysvětlila – jinak bych si myslela, že tam přletěly a přijely kvůli Emtesčina pádu na … to … zadel (rofl) !

  4. Ygo, jedním slovem fotky – nádhera, musela bych se pořád a pořád opakovat, že Morava je krásná… kam se podíváš a Ty umíš.

 7. tak dnešní den se opravdu vydařil. (sun) svítilo, ale cesty nerozmrzly a tak nebylo ani bahno, ani se písek pod botama nebořil. Kraj kolem Hradčan je krásný a všechny rybníky (Hradčanský, Držák, Vavrouškův… ) byly hladce zamrzlé. Krásný kus krajiny je i kolem zaniklé osady Strážov (kdysi sklárna), z roviny porostlé borovicema a břízama se zvedají kopečky s bukovými lesy na vrcholu (proč se asi jmenují Malá a Velká Buková)
  Jen ty brusle dopadly dle předpokladů. Led navrchu pod sílou sluníčka změknul a brusle se bořily… jelo se blbě, tak jsme dali jen jeden okruh a bylo. Ráno byl led parádní… ale kvůli Betce se šlo nejprve výletit. Děvenka si to moc užívala, konečně pevná půda pod tlapkama. Na spoustě míst jsme vlezli na led a klouzali se… nikdy se nepřidala a konala svoji oblíbenou „pobřežní“ hlídku

  1. chi chi, na téhle stránce se mi líbí, že mezi „typy produktů v domácnosti, které mohou být toxické“ je zahrnutá zmije (rofl)

   1. no a co? Zmije je přece běžná součást domácnosti. A někdy je pěkně jedovatá – aspoň já teda jo! (chuckle)

 8. Tady se nam vyloupnul krasny den, slunko se snazi, fouka lehky vetrik a bude asi tak 25 stupnu. Za dva dny se mi otevrela spousta kamelii, kdoule japonska je obsypana a tech par narcisu, co prezily invazi krtku, kvetou do krasy.

  Ta diskuse pod Renatinym dotazem mne dobre naladila – vzpomnela jsem si na radu dobrodruznych a cestopisnych knizek, co jsem rada cetla. Ta edice KOD byla myslim vynikajici. A tu knizku Pusti a pralesem si objednam. 🙂

  1. A jak se v tom pěkným počasí vynacházíš?
   Tady se odpoledne zatáhlo, ale zatím neprší. Snad si i Xerxovi ještě zabruslili 🙂

 9. Když se tady tak dívám, jak jste sečtělí 😀 potřebovala bych zjistit autora a název:jedná se o český (sci-fi/fantasy) román, 4 kluci z Prahy, jeden sestrojil z krystalového radia cosi, pomocí čeho se dostali (nebo s ním snad vzlétli, už nevím) na ostrov, tam měli srub, lagunu, magnetickou horu, dělali výzkumy?? 😀 Kdyby někdo vědel, uvítala bych.

    1. Teď mě napadla dokonalá knížka pro Hokejistu: Tajemství Uzun-Guru 😀 Je to o mladých češích na výpravě do Ťan-Šanu, každý z nich tam jede za nějakým cílem, strašně se mi to líbilo 🙂

 10. Moc hezkou sluníkovou neděli všem Zvířetníkům i členům jejich smeček ze stále sluníkového Brna. A taky velké díky a mávání všemi našimi tlapkami všem, kteří včera reagovali na povídání o Becky. Nám přijela odpoledne nečekaná návštěva a rozhodla se pobýt až do dnešního oběda, takže jsem neměla možnost reagovat včera a teď už se zuživě chystáme na transfer psovstva ke starší paničce, protože já odtamtud pojedu přímo se na dva týdny „lázňovat“ se svým druhým kloubem… ale tam si beru s sebou notebook a budu pevně doufat, že jim bude fungovat wifina, abych si v rámci léčení mohla užívat se Zvířetníkem. Takže zatím jen držím palečky všem, co to potřebují, a ještě jednou všem krásný zbytek víkendu!!!!

  1. Milá Laďko (inlove) , přeju Ti bezvadné láznění a kvalitní připojení a hodně (sun) (y) 🙂 .

  2. Mila Ladko, taky preju hezke lazneni a doufam, ze to kloubu pomuze. (y) (h) V USA balneologie v podstate neexistuje a i kdyby, tak by to zadna pojistovna neplatila. 🙁

 11. Dobré dopoledne. Ráno byla venku námraza, ale sluníčko svítí a zase ji všechnu vypije. Dokonce nám už několik dní svítí i do přízemních oken. Jasná známka, že už leze výš a přesvítí tak protější střechy. A venku už taky pár dní švitoří ptactvo uplně jinak, než v lednu.
  Já děkuji za palečky a povzbuzení. Ono to nějak půjde. Po Rysíkovi se mi stýská, ale dobře vím, že když tu je, tak mi je pak výrazně hůř. On se tváří, že je v pohodě, ale asi není, poněkud se nám pokazil v některých výrazných výchovných úspěších (nechci rozebírat nočníkové/plínkové téma, ale řekla bych, že to je slušný indikátor psychické pohody). Naštěstí má všechny rád a je značně přizpůsobivý, jen se občas trochu vztekne. Ale to mi dělal taky a častěji, než babičkám.

   1. To je pravda, ono zrovna tohle kleslo už po té střevní chřipce. A já jsem vlastně nemocná skoro od jeho uzdravení, takže jsme neměli čas to srovnat. Babičky s ním celkem zvládají všechno, i odpolední spaní, ale u tet to bývá horší. Nakonec jsme museli tety omezit a víc zatížit babičky, protože to vypadalo, že příliš častá změna prostředí a režimu ho docela mate. Ale u tet bývají zase děti na hraní, tak je těžké zvolit, co je lepší. Ale on je fakt zlatej. Všichni říkají, že je obdivuhodně hodný. Tak jen doufám, že si to pak nevybere v pubertě ;).

  1. Karakal, nesmutni 🙂 ono bude líp,uvidíš. Pořád lepší než ležet v nemocnici (h) A věř mi, že já děti musela „srovnávat“ po delších návštěvách u babiček taky. Museli jsme to taky tak řešit jako ty, takže to znám (doh) Vydrž (wave) (wave)

   1. Sem se ještě musím přilípnout,protože i přes fakt, že už je synovi přes třicet,tak stále mačkám slzu v oku při vzpomínce na doby, kdy byl malý a já musela do nemocnice a po návratu jsme synečka pacifikovali a převychovávali opravdu vždycky několik týdnů – ty babičky na to snad mají patent, jak totálně zbourat během chvilky vše, na čem rodiče měsíce usilovně makali (devil) Držím všechny (y) opravdu se vše v dobré obrátí a nebude to dlouho trvat!!!!

  2. Karakal, malej se srovná, až zase budete spolu, neboj. Hlavní je, že to zvládá vlastně dobře – je moc šikovnej (inlove) .
   Bude dobře, uvidíš (y) (h) (y)

 12. Hezké dopoledne přeju, sever Prahy má zatím pořád sluníčko – není to teda tak prudký azúro jako obvykle, ale aspoň že tak. I když – potřebovala bych něco dělat, ne lítat po venku (whew)

 13. Máme chladno, ale sluníčko. Včera jsme na záhonu objevila špičky listů tulipánů, které jsem na podzim zasázela a pak spokojeně zapomněla, kam jsme je dala. 🙂

 14. Dobré ráno! Tady taky jen -4°, ale zataženo. Počasí mě štve, protože bylo celou dobu krásně a zrovna, když letělo Discovery, tak se musí zatáhnout …grrrr …

 15. Hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Jsou jen 4 stupně pod nulou – přišla zdá se vedra (chuckle) . Srpeček měsíce je na obloze jasný, východ růžový… ale nad Libercem pod námi je šedá peřinka. Uvidíme, jestli krásné (sun) počasí vydrží i dneska, nebo ho měla jen Ešuska pronajaté na minulý týden ta horách. Protože to bylo počasí na zimní dovolenou úplně excelentní (nod)

 16. (OT) Nahodou jsem narazil na tohle http://www.hanselman.com/babysmash/index.htm
  Sice je to oficialne pro mimina (ukazuje to obrazky, dela zvuky a tak, kdyz se macka na klabosnici), ale mozna by to i nejake kocicaky zaujalo. Kdyz se vam tak prochazi po klavesnici … a hlida si to i klavesy kteryma by se clovek mohl prepnout do jineho programu, takze kdyz si tohle pustite tak muzete nechat mimco nebo kocku klidne mlatit do klabosnice a nic vam nevymazou 🙂

  Je to zajimave jak vsechno souvisi se vsim. Na tuhle stranku jsem se doklikal, kdyz jsem hledal jak v C# vytvorit prazdny seznam urciteho typu …

  1. Nějaká PC zábrana pro košky by se mi tuze hodila. (nod)
   Synáček konečně rozlousknul, proč se mi tak pomaličku načítá hlavně Zvířetník. Nějaký chlupatý syčák mi přepnul PC tak, aby se signál nenačítal rovnou z kabelu, nýbrž z wifi v routeru – doufám, že jsem stav popsala správně. Samozřejmě nevylučuju, že jsem si to nějak nepřepla sama. Každopádně – už to máme zakázáno fšici. (chuckle)

 17. Pokastrační hlásání- Polárka překousala ramínka prubanu, takže ho už má jen jako vyšší kalhotky. Pořád to ještě slušně kryje šití. Momentálně vymýšlí, co by mi shodila z psacího stolu dolů- nejdřív zkusila rozkousat bažantí brko, už letěla dolů guma a propiska. Tancuje na mé oblíbené knížce Paní Parkingtonová a u toho honí klubíčko. Asi bych měla na stole významně uklidit- především vyhodit kočku. 🙂

  1. A proč ten úklid nepojmout trochu jinak. Uklidit, ale ne si, ale PRO kočku. Pak jí tam nechat něco na „čtení“ a hračky a pití a něco na zub. (dance)

  2. Paní Parkingtonovou mám taky ráda. A k literárnímu tématu je i můj dotaz. Co byste doporučili pro Hřívnatce (14) v žánru „dobrodružná literatura“?
   Pančelka češtinová vyžaduje za pololetí do čtenářského deníku zpracovat minimálně šest knih, které musí pokrýt pět žánrů. Zatím jsme se propracovali skrze sci-fi/fantasy, komiks, povídky a humoristické. Hřívnatec není žádný knihomol, dobrovolně čte sci-fi/fantasy. Muriel a oranžová smrt ho bavila, povídky Š+G má naposlouchané a pouze opsal tiráž z knihy, Saturnina přelouskal.
   Konzultovala jsem s exíkem, nakonec jsme usoudili, že snad by mohl být dobrodružný „Let do nebezpečí“ nebo některý jednodušší Forsyth nebo Cussler. Nemáte někdo ještě další tipy? Náš problém spočívá v tom, že jsme oba odmala knihožrouti a nedokážeme posoudit, jestli Hřívnatec neknihožrout náš výběr zkousne. Zásadní podmínka: „Co jsem viděl jako film, to číst nebudu!“

   1. Co takhle knížky od Verneho? A nebo Robinson Crusoe? Pak některe z knížek od Durrella, ale asi nevyšly v češtině.

    1. Verne je pro dnešní dětičky nečtitelný – vyzkoušeno. A to mám ty úžasné publikace s Burianovými ilustracemi. Máme několik audioknih (skvělých), ale pitomek z nich odmítá psát čtenářské zápisky (rofl) Poslouchá ovšem velmi rád, jsou to dramatizace na vynikající úrovni.
     Robinson – dtto.
     Durrell – v češtině toho vyšlo spousta, jako dobrodružné bych označila ty dětské knížky (např.Mluvící balík nebo jak se to jmenovalo), ale to je pro nižší věkovou skupinu, tak 10 let.A ty další už nesplňují žánr, i když jsou všechny skvělé, mám jich plnou polici.

   2. Tezko rict, ja byval taky knihozrout. Treba me tak napadla Bronzova cesta nebo Mamuti tahnou do bazin od Bohumira Fialy. Frantisek Flos taky mel nejaky pekny knizky (Lovci orchideji a tak). Ty mamuty jsem cetl mockrat. Mockrat.

    1. Jo, tohle vypadá nadějně. A ještě mě napadá, jestli by Hřívnatec nezvládnul nějaký cestopisy.

    2. Rychlonohý Džar je něco podobnýho jako Lovci mamutů, to by ho mohlo bavit, je to o jeho nesndrtálském vrstevníkovi…. 😉

   3. proč ne nějaká pěkná detektivka ?? Dají se vybrat velmi tenké, dobře se čtou a detektivní žánr máte ještě neobsazený.

    1. Pes baskervillský? Obecně Sherlock Holmes by asi měl patřit ke čtivějším.
     My s četbou bojujeme taky- Kuba má v povinné četbě třeba bibli v oddělení starověku, mají to rozdělené podle období a z každého období musí mít k maturitě přečtené aspoň dvě knížky- jo, je to na šest let, ale váhat nelze… Taky už schroustnul Saturnina, i ten je na seznamu. I když referát teď měl z knížky Záhada Kuby Rozparovače od Andrzeje Pilipiuka- češtinářka z toho byla mírně na větvi a ptala se, kde k tomu přišel. Je to polská humorná fantasy odehrávající se v ukrajinsko-polském pohraničí a jsou to příhody exorcisty-amatéra, ochlasty a vůbec svérázného jedince. Úryvek byl o tom, jak exorcista vtipně zlikvidoval terminátora. Spolužáci byli nadšeni.

     1. Pilipiuka si češtinářka musela užít (chuckle) . Já ho moc nemusím, ale něco jsem potkala – pro tuhle věkovou skupinu to bude skvělý čtení (a zaplaťpánbu za všecko, co přečtou).

     2. K té bibli – klobouk dolů, jestli ji Kuba fakt čte. Ale možná by se mu líbila knížka Černošský pán bůh a páni Izraeliti a Starej zákon a proroci od Roarka Bradforda – je to krásně napsané a reálie z bible jsou tam taky (můžu nezištně zapůjčit, zrovna na ni koukám) anebo Čapkovy Apokryfy – myslím, že ty jsou mimořádně čitelné. No já vím, pravá bible to není, ale je to krásné (nod)

      P.s.: Ještě, že to po sobě čtu – právě jsem napsala BYBLE (headbang)

      1. Dostal nejnovější vydání psané moderním jazykem, takže to je ke čtení. Černošského pánaboha samozřejmě doma mám.

      2. Ygo, nechci Hřívnatce podceňovat, ale pokud nemá načtenou Bibli,tak mu spousta z tebou navrhované knihy nic neřekne….ale je dobrá,taky si v ní občas čtu, ten humor a podání jsou mi blízké…

    2. Dick Francis – je velmi čtivej a dá se vybrat tenoučkej.
     Obávám se, že i ten Sherlock se už dnešním dětem blbě čte….

      1. Není nic lepšího než knížka 🙂 Ale třeba takový Pán prstenů je lepší film, knížkou jsem se neprokousala,a to jsem četla spoustu věcí 😀

        1. Ne neprokousala 🙂 Mě nebavil ten jazyk, kterým to bylo napsaný (Ale Hobita mám přelouskanýho několikrát 😀 ), a Dunu mám přečtenou komplet celou 🙂 .

         1. Dunu celou jsem nezvládla. První díl je úžasnej. Druhej se mi docela líbil… a další už mi prostě nešly.
          Ale je fakt, že třeba ty Mayovky (a spoustu dalšího čtení) jsem měla prvorepublikový, takže tohle jsem se naučila nevnímat, nebo..prostě mi to nepřekáží (vlastně speciálně k těm Mayovkám mi to „patří“).

         2. No vidíš, já zas kompletně naopak – Pána prstenů mám očtenýho a ohmatanýho neskutečně, Dunu jsem vzdala po prvním dílu. Film LOTR jsem viděla a ječela, že vyškrtli věci, na který jsem se těšila nejvíc. 🙂 (Ale mně se zfilmovaný knížky líbí málokdy.)
          Znáš Born of Hope? Najdi, udělej si dvě hodinky čas a kochej se! Nádherný amatérský dílo k LOTRovi.
          Jinak jsouc knihožrout, s Hřívnatcem neporadím – co bych mohla, to tu už zaznělo. Jenom snad, co takovej historickej román? Daněk nebo Vaňková nebo Loukotková? No a když jste tu nakousli detektivky, taková historická detektivka? Jasně že každýho napadne bratr Cadfael, ale taky se dobře čte taková Franklinová.

    1. Foglarovky jsem nejak nikdy nemohl. Prisly mi silene schematicky, kladaci tak superhyperkladny ze se z nich sypou drtiny, zaporaci superhyper zaporny …
     Nevim, ale cekal bych, ze soucasny mladezi prijdou foglrovky a jejich hrdinove spis smesny.

     1. Mě Foglarovky vždycky bavily, otázka je co je věkově mládež, máme doma všechny co vyšly. Taky mě baví Mayovky, je to snad divné?

       1. Mě se nelíbí že mnoho lidí z té starší generace říká jak je to divné že se to může i nám mladším líbít, že je to k smíchu to zastaralé černobílé vidění světa, ale já ty knížky mám ráda právě proto!Vždycky když mám blbou náladu tak si přečtu jak Old Shatterhand a Vinettou natrhli prdel bílým křivákům a vyšli z toho s kytičkou a je mi líp…

        1. Tak nějak. 🙂 Minulý týden jsem si pustila první díl Vinnetoua. Nebylo mi zrovna dobře a bylo to přesně to, co jsem potřebovala, aby mi bylo líp. Některé Foglarovky jsem četla znovu jako dospělá. Jistě, jsou trochu černobílé, ale stejně je v nich něco navíc.
         Dnešním dětem se asi čtou hůře proto, že reálie jsou jim už hodně vzdálené, ale nevím o současných knihách, které by dokázaly dát stejně silný vklad, předat určité poselství, mravní kodex. Ale Hokejista je na ně opravdu už moc velký, poprvé se musí číst o hodně dřív.
         Měla jsem moc ráda knížku Chata v jezerní kotlině. Kolik asi více či méně dokonalých chatiček či přístřešků bylo podle ní vybudováno?

         1. Jo, Chata v jezerni kotline taky patri do seznamu.
          A kdyz uz jsme tak u tech knizek nemuzu zapomenout na Ransomovky. Arthur Ransome: Vlastovky a Amazonky, Zahadne vody, Nechteli jsme na more, Piktove a mucednici, …

          1. Ransome! (y) Přečetla jsem asi všechny knihy, které u nás vyšly. Díly, kde byl jen Dick a Dorotka nebyly sice to pravé, ale oni patřili do party, tak jsem je přečetla taky. Dokonce jsem podle Vlaštovek a Amazonek psala někdy ve čtvrté třídě svůj první „román“, i s obrázky – kde asi ten tlustý sešit skončil? 🙂

        2. Ahojky, já schroustám kde co , ale zrovna May mi nikdy moc nešel ( filmy, ano)a dneska zase, fakt nemusím Harryho Pottera, ani knížky ani filmy (doh)
         Zatrest mám 13 (sweat)

         1. Dobré jsou série od R.E.Feista, Drakeni od A.McCaffrey, a Darkover od M.Z.Bradley 🙂 Taky můžu Dunu a co nejvíc , tak to je Andrzej Sapkowski a jeho Zaklínač 🙂

          1. Vetšinu autorů i knížek co se tu objevují,znám a četla jsem,ale Feist mi nic neříká. Mrknu na to ,už jsem si to zapsala do blbníčku ]:) Dík za typ (handshake)

          2. Bóže (headbang) „za tip“ ,jsem přece chtěla napsat.

          3. Ty jeho první série fakt můžu, časem se začal trochu opakovat, ale na cesty je to výborné fantasy 🙂 Ještě Garth Nix (Abhorsenka atd.) a Neil Gaiman (Nikdykde, Temná znamení, Coralina) a jeho komiks Sandman 🙂

          4. Mě Feist taky nic neříkal, i když jinak trochu znám i fantasy – ale málo.
           Našla jsem stránky jemu věnované a je tam spousta elektronických knih ke čtení z internetu:
           http://midkemie.wgz.cz/ebooks

          5. Aha,to je fantasy, proto ho neznám. Já spíš sci-fi, Clark, Asimov, Troska atp. Nicméně, vyzkouším. (wave)

          6. Pozor na to, jeho knížky u nás vyšly myslím 2x, a ty první jsou výrazně čtivější.

         2. Od Feista se mi moc líbila hlavně ta první čtyřdílná série- Mág učedník, Mág mistr, Stříbrný trn a Zlo v Sethanonu. Eddings je velmi dobrý, já teda vlastním to starší vydání, které prý má lepší překlady, ae já bych měla připomínky i tam (ale já je mám ke všemu). Série se sirem Sparhawkem jsou fakt super, ale i čaroděj Belgarat a jeho společníci jsou hodně dobří. Drakeni od McCaffrey nejsou vůbc špatní, ale člověk se tam ze začátku topí ve jménech, než si zvykne. A z českých mám ráda oba díly knížky Wetemaa- napsal Adam Andres, ale vlastně to psala ženská. Sapkowski je klasika, ale kupodivu mám radši ty první povídky, které vycházejí z pohádek, než ten románový cyklus. A četli jste fantasy detektivky o lordu Darcym od Randalla Garretta? Ty se mi taky dost líbily. Taky je skvělá Enderova hra, ale to je vlastně už sci-fi. Vím, že to má pokračování, ale k těm jsem se nějak nedostala. A samozřejmě moje milovaná Úžasná Zemeplocha od Terryho Pratchetta, i když mám více oblíbené a méně oblíbené díly- miluju ty s bábi Zlopočasnou a kapitánem Karotkou Rudykopalssonem.

          1. No tím sem vlastně začínala, Mágem, a ono se to nějak nakumulovalo 😀 Ale fajn je i Mara z Acoma, ten pohled na válku z té druhé strany má něco do sebe. O Zeměploše ani nemluvím, mám všechny ale jen v počítači, předsevzetí koupit každý měsíc jednu knížku se docela daří 🙂 No Sapkowski je klasika, povídky jsou super, z té série mě nejvíc baví 3 poslední díly, takový Emil Regis Terzief Rohelec Godefroy je skvělý (chuckle) .Na Wetemaau jsem narazila kdysi, ale nějak mě nechytla 🙂

          2. Ze Sapkowského mám ráda všecko, ale taky nejvíc ty původní povídky. A pak se mi docela líbila Bialolecká (snad to píšu dobře, je mi líno vstát). A mám moc ráda Robina Hobba – akorát z něj mívám depku 😛 .

          3. No tak když už se tu došlo až ke všeobecným doporučením, nemohu si pomoci a zapropaguju mou milovanou paní Bujold(ovou) a její Vorkosiganskou ságu. I když tedy díly, co vyšly v češtině poslední, jsou postižené nekvalitním překladem. Musí to být moc chytrá paní.

          4. U Vorkosiganské ságy nemám všechny díly, jen některé, což mě docela štve, protože mě to taky chytlo. A moc se mi líbila taky knížka Stáčení temného piva od Powerse. To je faktasy, Vorkosiagni jsou sci-fi. A rozhodně musím doporučit Kedrigerna, mám všechny díly (John Morressy), ten má i pěkný překlad a líbí s emi.

          5. Veram, díky, už jsem stáhla a mám- a hodlám u toho strávit několik spokojených večerů (inlove)

     2. Mně se líbily – ovšem bylo mi tak devět, když jsem je četla, v pubertě už by to asi nešlo…

   4. Heyderhal – Ve znamení Kon-Tiki – cestopis/dobrodružné, dobrý překlad, podle mne čtivé, cca 180 stránek, menší A5

     1. Ale chce to preskocit nebo pretrpet prvni jednu nebo dve kapitoly. Ty jsou dost desny, az pak se to rozjede.
      Kazdopadne tohle jsem taky cetl nekolikrat.

     2. Je, Pousti a pralesem, to jsem milovala. Museli mne od toho coby ditko nasilim odtrhovat. A zrovna pred par dny jsem si na tu knizku vzpomnela, jak se ted dejou veci v te casti sveta.

   5. Kniha džunglí, Plavčíci kapitána Bontekoa, Bílý Tesák a další věci od Londona, něco od Haliburtona, třeba Královská cesta za dobrodružstvím, možná od Běhounka Trosečníci polárního moře nebo Rokle u Rjúkanu – staré ale dobré. Od Sabbatiera Odyssea kapitána Bloda…

 18. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Paní věší na dvoře prádlo a vtom dovnitř vejde starý, unaveně vypadající pes. Na krku má obojek a plné břicho značí, že někomu patří. Jakmile paní vstoupí do domu, pes jí následuje, uloží se v koutě a usne. Za dvě hodiny pes procitne, zaškrábe na dveře a paní ho pustí ven.
  Příští den se situace opakuje a pak ještě několik dalších dnů. Paní napadne, že jestli i příští den se k ní přijde pes vyspat, že k obojku připevní vzkaz:
  „Každý den se ke mně váš pes přichází na dvě hodiny vyspat“.
  Jaké je její překvapení, když další den pes zase přišel a k obojku má připevněný vzkaz:
  „Nedivte se mu. Žije v domě, kde je 10 dětí, tak se k vám chodí alespoň na chvilku prospat!“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem přítomným klidný večer, hezké sny, pěkně se vyspinkejte
  a těšte se na neděličku. ~o)

   1. ;;) Tak jsem našel u manželky v posteli svého nejlepšího přítele, stěžuje si muž.
    „No tohle? A cos dělal?“ ptá se ho kamarád.
    „Co jsem mohl dělat. Zavolal jsem: Azore, ke mě!“ ;;)

    1. Hm … to takhle prijde pan Vodicka do baru a poruci si panaka vodky. Kamarad se ho pta co se stalo, vzdyt prece normalne nepije.
     – Manzelka mi utekla s mym nejlepsim pritelem.
     – No pockej, ja myslel, ze tvuj nejlepsi pritel jsem ja?!?
     – Uz ne!

 19. Laďko, díky za radostné hladivé čtení! Obdiv před Polčou a jejím nesobeckým welcome tour – Becky zapadla do smečky fantasticky. A především hlubokosklon před vámi. Hodně společné radosti (inlove) .

 20. Milí Zvířetníci, moc a moc děkuju za palce, které jste drželi pro nejmenovanou blízkou osobu. Konečně mám zprávu, že je už dobře, že se podařilo vážný stav překonat – určitě i díky vaší pomoci. Děkuju vám! (h)

  1. Pambu zaplat kazdou dobrou zpravu. Koukni dolejc na Tatunka, to se pochechtas.

   Zdravim Rozinku dracici zahradnici, Babetka si posledni dobou usmyslela, ze nevydrzi bez mrskaci mysky, tak kocici strejda i ja, cestou na zachod, k vareni kafe, vsede u televize, ostatne kdekoli a kdykoli, do oblbnuti mavame myskou na mavatku – a ta holka je neunavitelna a neutavitelna. I kdyby ji padala vika, furt se dozaduje, ze eesce chcu maavat a lovit… Ja kolikrat uz funim a vona furt chceee… mneee… maauuu… maaavaaat…

   1. Babetka je vaše sluníčko, že? (chuckle)

    Tatunek je hotový Nebojsa – a ty fotky od Tebe ráno, to jsou úžasné portréty. V těch gorilích výrazech je tolik lidského! (h)

    1. Babetka slunicko? Prdlajs, kometa to je!! Ja vim, ze Te Rozalinda tejra podobne, ale na Babetu fakt zadna kocka nema.
     Prevcirem tu strejda prespal a vprostred noci se ozvalo: „Kuuur-va!!“ No co myslis, Babetka nasla nohu v ponozce a zejmena luzko palce a zatala teda poradne hluboko… (clap)
     Musim zaklepat do dreva a chovat se tise a moc se nepohybovat, nebot slecinka prave usina na gauci a fakt nerada bych si ji vzbudila a slysela zas to jeceni: „Myyys, maaaauu, maaavat, mneee!!“

     18, asi za trest…

  1. (rose2) Nedávno s ním vyšel rozhovor v magazínu MF. On stále věřil v uzdravení, nebo alespoň tak mluvil, ale já jsem cítila smutek, že to je poslední rozhovor, co s ním čtu. ;(
   Mám ráda jeho vzpomínky na Otu Pavla, nikdo o něm nepsal lépe.

   1. Dívám se na ČT 2 a jsem z toho smutná. Takové dokumenty by ale měli dávat často . ;(
    Beckynku si nechám až na zítřek .

 21. OT – prosím, nemáte někdo zkušenost nějakými chondroprotektivy pro psa? Něco dobrého a přitom za slušnou cenu. Kačce začalo lupat v kloubech. Ne poslechově,ale viditelně jí přední noha přeskakuje při pomalé chůzi

  1. Beta jako prevenci užívá Caniviton Forte. Měli jsme s ním dobrou zkušenost u Arony i u Xerdy. Vím, že jsou podstatně novější a lepší přípravky (hlavně obsahující kyselinu hyaluronovou – třeba Aptoflex) , ale protože Beta kromě hodně křivých noh žádné potíže nemá (nekulhá, netváří se bolavě, pohybuje se perfektně) , tak jako prevenci držím jen Caniviton. Abychom měli kam sáhnout, pokud obtíže opravdu přijdou.
   Je to sypký prášek (masokostní moučka a spol) a psům to opravdu chutná. I nežravá Arona, která bojkotovala úplně všechny potravinové doplňky tohle žrala bez připomínek. Normálně nasypu na večeři a je to. Kilovka je docela drahá (i když se dá na internetu vždy někde ulovit „v akci“ se slevou) , ale při velikosti skotice ti to vydrží na hodně dlouho…

   1. Kačka je na granulích, to sypeš Betě na granule? Já nikdy takhle starýho psa (11,5 let) neměla, všichni mi odešli ve středním věku a teď teprve zjišťuji, co a jak. Když jsem to konzultovala s jedním vetem, tak rozhodně řekl, aby to bylo s MSM, ale já nemám pocit, že by Kačku něco bolelo. ale vybírá si povrchy, vadí i malý šterk, nejlépe je asfalt, tak nevím

    1. klidně i na granule – pečlivě to vylíže z misky… Dogaři často používají i koňské přípravky – vyjde to výrazně levněji. Ale pro tebe to nemá cenu, to by měla skotice na sto let.

   2. našla jsem cenu 750,- za 1 kg, což, pokud umím počítat, vyjde asi 3 kč z den, to je dobrý. Jen jestli to Kačce pomůže na už třeba špatný kloub?

  2. Štěti, já používám pro Klérku již asi tři roky nový přípravek Apto-Flex, kde se nachází vše co má v chondroprotektivu být + kys. hyaluronová. Je ve formě sirupu, ochucený tak, že ho psi sami slíží ze lžíce (ty by jsi dávala po malých lžičenkách (je tam odměrka na váhu psa a rozpis). 500 ml stojí u veterináře do 500,- Kč, Kačce to vydrží minimálně na půl roku. Tak jak píše Xerxová, dogaři používají Gela Pony a pod., protože by se nedoplatili. Pro naše malé miláčky můžeme lehce používat to co je určeno pro canis 😉 . Apto Flex užívá i Dede pro Kazana.
   Já sama používám podobný lidský přípravek, který už se také vyrábí s kyselinou hyaluronovou-Hyaluron, užívám jej třetí měsíc a mohu říci, že Klérka měla pravdu, když přestala kulhat (y) . Sirup je také výborně ochucený (jablko, pomeranč), takže není problém mi jej dávat 😛 .

   1. Taky ho sama slížeš ze lžičky? (chuckle)
    Já mám ten sirup podle Tvé rady koupený, ale dojídám GS Condro, tak až potom budu taky olizovat. 😛

   2. Alex, děkuju za tip, nastuduju. Já se stále neoientuju, ale myslím, že asi budu muset nechat Kačku fakt okouknout ortopedem, abych věděla, zda potřebuje to MSM nebo ne. Včera jsem slídila po forech a zjistila, že je to docela stěžejní

 22. Tak jsem byla obstarat spratelene kocinky, ktere se chovaly vzorne, a zvlast ta nejnovejsi, ktera na podzim chodila prijidat na terasu, pred zimou dostala vlastni vlez do garaze a nakonec logicky skoncila v obyvaku na gauci, ta se muze umazlit i s hlidaci tetou. Je strasne srandovni, zelvicka s mourkem a este deda persan (zrejme), ma legracni ksichtik a hlavne pusinku, tlapky primo medvedi a kozuch taky. Taky zachranena dusicka a i kdyz puvodni kocky trochu prskaly, nakonec se podelily jednoduse: ona prizemi, ony patro, ona obyvak s kuchyni, ony panickovu pracovnu a loznici, poridil se dalsi zachudek a vic misticek a je vystarano.
  Dycky takhle o vikendu potkam hafo psu. Vlakem jela pudlikova, sedela panicce na kline a se zajmem koukala z okna a pruvodci uz jsou na tehle trase v pohode a nic nevyzaduji: tady je v kazdem vlaku nejakej pes. Po poli behal hnedy flet!, pred nadrazim jsem potkala cerneho psika s bilymi tlapkami a modryma ocima!! – to musim prozkoumat nejakej atlas, co to mohlo bejt za rasu. Na husky malej, tak nevim. A pri zpatecni ceste jsem potkala dve jorksirky, asi mamka s dcerkou, dcerka byla rozhodne Klarka a obe mely doma site, strakate flausove rukavnicky, jen na zada a brisko – to je neco jinyho, nez kupovany hnusne sustivy sustaky, a mely na tom nasite srdicka a hvezdicky a oblacky, no k zulibani, to se panicka asi vyradila.

  Pamatujete, jak Tatunek jecel, kdyz ho rodina zapomnela s Bikirkou? Tak mrknete, co ji provadi ted, je to jen pulminutka:
  http://dana999.rajce.idnes.cz/Video_-_Obejmuti_s_Tatunkem/?p=pomahamegorilam.cz#VideoJoiner110225090357.jpg

  1. Hezký (inlove) – už se těším, jak se tam vypravíme, až nebude (moc) zima.

   Dnes jsme cvičně nakoukli do botanický – kvetou talovíny a vilín (f) (sun) (f)
   Foťák samozřejmě nebyl 😛

   1. Taky bych se mela vypravit, jsem ostuda, ze tolik vim a tak dlouho jsem u goril nebyla. V novem pavilonu nikdy. Pred par lety jsem byla v botanicke a desne jsem trpela, venku asi 28 Celsiusu a uvnitr este o deset vic. (whew)

    Bikirka by mela v pondeli prijit do rije. Gorilky riji jen dva tri dny. Pokud se s ni Shinda uz synchronizovala, tak to bude teda poradnej hukot a poleze tam kazdej po kazdym, doslovne! (blush) Ja jen doufam, ze Risa behem techto euforii neoplodni znova Kicinku, dyk ta chudera furt jen chova… (sweat)

    1. To by bylo neco pro me. Paneboze at uz je aspon jaro!
     Kdyby mi ted nabidli at se prestehuju za praci do Statu a nabidli i neco na jihu, tak to snad vezmu.

     1. Nerouhej se Jendo. Az by na jihovychode USA bylo 40 stupnu a vlhkost jak v tropickem skleniku, tak bys to mozna prehodnotil.

      1. Myslim, ze bych ty ctyricitky v pradelne zvladal lip nez mistni kosu. Ja jsem fakt hodne teplomilna rostlinka.

  2. Bětulaskovo, co mi to děláš. Takové krásné objetí. Pořád nejmenšího goriláčka srovnávám s vlasními dětmi.
   S mrňavými netřesky chodíme za gorilami často. Dnes jsme byli v jejich pavilonu, když si Kiburek hrál s košem a Moja si kroutila hnízdo z dřevitky.

 23. Dneska jsem se rozhodla flákat! Takže ráno pozdní vstávání, mazlíkování, kafíčko, menší úklid a pak jsem vyjela na nákup pro doplnění vody a nějakých základních potravin. A při té příležitosti v C a A u nás (nově otevřeném) byly slevy 20% na vše! Tak jsem se rozmazlovala. Pořídila jsem si několikery nové kalhoty (už bylo zapotřebí) v kvalitě i střihu přesně takovém, co potřebuju, k tomu nějaký ten vršek a za ceny více než skvělé a ještě k tomu s tou slevou. Hned jsem zapakovala do tašky kupku obnošených věcí pro charitu a šatník je zase doplněn. Opravdu jsem si udělala radost. A to přitom já nenávidím nakupování oblečení! Ten proces – vybrat-kabinka-zout se-sundat to staré-navléct nové-vyzkoušet-sundat to nové-navléct to staré-obout se…….. a jít to vrátit, protože velikost nesedí, tak to mi teda taky nesedí! A ještě k tomu se vidět ve 3 zrcadlech!!!! Chudáci kocouři! Na to koukají denně když lezu do/ze sprchy! Ale tady se zadařilo a ani jsem tam nestrávila moc času.

  1. Mas pravdu! Kdyz se vidim v kabince ve trech zrcadlech, kde na mne haleka kazdy spek, a svetlo ze zarivek tomu doda klinicky nadech, tak na mne pada deprese. Alwe doma v jednom zrcadle se sobe libim o neco vic. 🙂

 24. Ladko, tak tohle povidani mne dojmulo. Ze davate domov starsim pejskum, ze je utulek, kde to se psy umi, a ze vase smecka je spokojena psi rodinka. (h) A Becky je moc roztomila. Ja mam taky slabost na ty prirodni improvizace. odne stesti preju. 🙂

  1. tak, tak, Laďko, musím se připojit. takových, jako ty víc! (y) Přiznám se, že já na to nemám. Bála bych se ke klukům přivést už hotového psa. Fakt klbouk dolů!

 25. Laďko ta je krásná ta fenečka, přeju Vám oběma hodně společných krásných dnů. A je fajn, že se tak s Polčou sžily. Připomíná mi to vpád Richarda III. do naší domácnosti, kdy jeho integrace proběhla naprosto bez problémů, jsem za to moc vděčná jak Zrzínkovi, který by býval mohl být potížista, tak Melíškovi, který sice je zlatíčko mazlivé, ale taky závislák žárlivý! Kluci jsou v poho a já taky a vždycky k ránu, když se podívám na druhou stranu postele, jak tam svorně spinká Ríša s Melíškem v jednomu klubíčku a Zrzínek na ně dozoruje z pelíšku na škrábadle hned vedle postele, tak mne zaplaví vděčnost za to, že mi bylo dopřáno se tohohle stavu dožít. (h)

   1. Já vím! To tady všichni! Jsem všem moc vděčná za podporu i v dobách, kdy tu „plaším“, že se něco děje a ono se, obvykle, neděje nic, akorát já mám bobky z nějakých možných kocouřích neduhů! :*

    1. Dolní Břežany,Lhota
     Já byla za tu krávu, Ondra za kobížka a Vojta za stavebního dělníka

     1. Já to věděla ! Jsme sousedky ! Vrané zdraví srdečně ! Tak to Vám ošetřuje zvířátka můj švagr, pokud tedy chodíte k vetovi u Vás 🙂

      1. No, popravdě tam chodím jen očkovat. Není to příliš dobře vybavená veterina. Kterýho máš na mysli? Svobodu? Krále?

       1. (rofl) když jsem ho viděla naposled (nějakej pátek už to je) tak se jmenoval Voplakal. (rofl) Tak teď jsem znejistěla, nevím jestli tam ještě vůbec je, protože jinak je „Slapák“. Naše kočky neošetřuje, jezdíme na Zbraslav…tam mají moji úplnou důvěru a s naší smečkou to parádne umí (y)

        1. Jo, ten tu býval, jeden den v týdnu,ale nevím, zda ještě je. Já ho loni nezastihla. Očkuju u Krále,alespoň se snažím na něj natrefit

     2. Stetinko, to snad neni pravda, jak ti ty kluci rostou. (h) Nechtela jsem se navazet do tve odpovedi pro Leny, ale kdyz ona je z Vranyho a ja to tam mam tak moc rada.

    2. Teda jestli muzu odpovedet za Stetinku, tak jsou to myslim Brezany (?). Znam, protoze od svych 18 let jsem jezdila do Brezove, casto vlakem z Braniku do Vraneho, nebo autobusem zeshora, protoze moje prazska rodina, u ktere jsem za studii bydlela, tam mela chatu. Pred lety rodina prodala prazsky byt a vedle chaty je domecek, a pokud nejsem u mamy v Olomouci, tak navstevy CR travim prevazne tam. Vezmem s sebou mamu z Olomouce a mame rodinnou pohodu.

     1. Tak Hani domluveno ! Až budeš příště v Březové musíme se potkat…já do kopce…Ty z kopce. Mám Březovou ráda, praktikuju přes ní moje výšlapy, když je pěkně… většinou odbočím na Oleško, sešupem dolů do Davle, tam kafíčko a vlakem domů. Hlava vyčištěná, nohy hezky unavený…přeci jen je to krpál a pak zase sešup. Svět je malej… oceán neoceán (wave)

      1. Leny, prtože sem moc nechodím. Ty chodíš, procházkuješ, se psy? Nemáš nějakýho většího, nerozbitnýho?

       1. (rofl) máme 4 !!! kočky – nerozbitný. Dvě přes Zvířetník (rofl) . Já bych psa a velkýho strašně, strašně, strašně chtěla, ale jsme celý den v práci v Praze tak to zatím nejde. Až na důchod, ale to je móóoc daleko ;(

        1. tak to je mi líto. Já doufala, že konečně najdu někoho na prochajdy k našemu choďákovi, on je jak hrom do police a tady se moc nevenčí. V když už, tak velcí psi na vodítku a malí jsou rozbitní. Moje holky ho maj plný zuby (furt po nich šlape 😀 )

      2. Jo, domluveno. A kdyz potkas cestou nahoru lehce prosediveleho pana s rozvernou slecnou ridgebackovou jmenem Baruska, tak jsi narazila na meho rodinneho prislusnika. 🙂

  1. prosím, jak velké byly ty neznámé plody a z čeho rostly ?? Není to poznat – jestli je to keřík, nebo „kytka“ … Nejprve mě napadlo klokočí (neznám, jak vypadají tobolky staré a přemrzlé…) , ale asi nee

   1. Ty plody měly cca 4- 5 cm a byly tak zamotané v tom křoví, že nevím- ale rostly na něčem tenkém. Všechno to byly tenké hnědé klacky,takže teoreticky to mohl být i šlahoun…

     1. To by mohlo být ono- včera jsem utrhla jeden plod a strčila ho do kapsy. Byl lehoučký, ale nějak se mi v té kapse rozdrobil a rozpadl na semínka uspořádáná kolem středové tyčinky nebo čehoto…

      1. To vyzera byt presne ono! Visi to na takych strasne dlhych tenuckych stopkach az neni na prvy pohlad ani jasne, ku ktorej rastline to vlastne patri.

  2. Tak ty plody, stejně jako Xerxovou mne také zajímají. Jinak stejně suché zmrzlé, ale slunečné počasí jako u nás. Páneček byl pouštět letadla a lítalo se mu dobře a navíc už na ně i VIDÍÍÍÍ!

 26. Betky týdeníček obsahuje i odkaz na bruslení „všudemožně“ … Mimochodem ráno jsme si byli zabruslit s páníkem, a po obědě mi brnkla kolegyně, jesli bych jí nešla pomoci na brusle s dítkem… Takže dneska už jsem dala dvě várky na ledu.

  A pokud to zítra vyjde, je v plánu dlouhý pěší výlet kolem hradčanských rybníků (asi 20km) a pak Betku odložit do auta a jít se ještě sklouznout, dokud počasí přeje…

  Odkaz na deníček je tady : http://www.drporkert.com/dogy/images/beta/0211/index.html a ty řeči, jak to bylo s otcem Vlasty nebo vlasti… vydržel osazenstvu vozu docela dlouho (chuckle)

  1. Teda to jsou fotky (y) ! Ať už Beta coby Otec Vlasty 😀 , nebo ta cesta vpravo dole… A Zmrzliny tuplem (clap) – Břehyně s Bezdězem v pozadí, lrásný ledy… Paráda (*)

  2. Xerxová, moc pěkný obrázky (y) 🙂 .
   Hi, a konečně jednou můžu říct jó, tam to znám (díky Zaně (inlove) ). Jj, Břehyňský rybník je krásný – a ve všech ročních obdobích.

  3. Se mi moc líbí zamrzlá hladina rybníka jako sklo, na okraji rákosí a v dálce, v oparu kopečky (sun) .

   1. to bruslení na Břehyni byl opravdu zážitek (nod) Kraj je to překrásný a pohledy z hladiny byly prostě nezvyklé. Rybník to není malý – na délku má přes dva kilometry na šířku asi kilák, takže jsme se fakt dobře povozili.

    Uvidíme, jak to vyjde zítra. Plán počítá s velevýletem a navrch chvilkou bruslení. Ale bojím se, že odpoledne led už nebude při oblevě tak krásný.

     1. od té doby, co máme na hrázi mejdan se ségrou a spol… (chuckle) To víš, v pátek byli s náma jen mládežníci (Potvůrka má poslední jarní prázdniny a Jan zkouškový)… ale zítra chtějí jít všichni. No a dvacet kiláčků neuběhneš až tak rychle… Bylo by lepší, jít si nejdřív zabruslit a vyrazit výletit, ale zase kvůli Betě je lepší nejdřív výletit – potom bude v autě hodná a bude ráda čekat.

    1. Xerxová (inlove) , máš pravdu, „živá“ zmrzlá voda je mnohem krásnější než voda hadicová. 🙂
     Beta je zjevně exteriérový pes. Na pelíšku doma sice taky vypadá pěkně, ale v lese a na skalách vynikne její sošnost. (y)
     Máte krásně orchideje – já se pokouším o první. Dostala jsem jednu rostlinu, odkvetla, stonek uschnul a já se začala zajímat. Na základě rad z internetu jsem koupila průhledný květináč a hnojivo a číhám. (wasntme)

 27. Jéje Laďko, už jsem byla celá netrpělivá, kdy nám nový přírůstek představíš. A je krásná, holka jedna černá – vůbec nevadí, že je jenom půlocásák. A na té modré dece spinká přímo reklamně (chuckle) .

  Jinak jih Jižní Moravy p.l. hlásá, že je tu modro a slunečno a bezvětrno a že pujdu s těmi našemi holka ku lesu řáholcu – teda jenom ku lesu.

  1. Hele, my téměř bezocáskoví jsme stejně nejhezčí! Mamča tvrdí všem, že jsem speciální rasa, která je děsně vzácná a to bys koukala, milá Becky, kolika lidem už vrtá hlavou, kde vzala na tak vzácný druh kocoura! Sice nemůžu používat ocásek k doplnění své „mluvy“ ani k manipulaci s kocourem ve výškách apod., nicméně jsem nádherný i s tím pahýlkem, prostě nejkrásnější! Ocásek není vše a Tobě to i bez něj moc sluší! (cat) (inlove)

 28. To je krásná pejska, a jak hezky zapadla! Tour de byt s psím průvodcem nemá chybu. 🙂

 29. Krásné černé zlatíčko. Veliký dík, že jste si ju vzali.
  V útulku, kam chodím fotit pejsky se na Hromnice narodilo 10 šťeňátek. Březí fenku jim někdo v noci přivázal k bráně. Tomu co to udělal bych dokázala velice vynalézavě ublížit. (devil) Fenečka je úžasné milé stvořeníčko. Věčně dobře naladěná, s každým je kamarád, ochotna se mazlit s kýmkoli a kdykoli. Za piškotek i základní povely předvede 🙂 . Štěňata se udají, ale ona mě chytla za (h) . Já mám stop stav, tak jen doufám, že až dokojí, tak tam nepobyde dlouho.
  Nechci vnucovat, ale:

  http://zvirata.hyperinzerce.cz/psi/10+stenatek+z+utulku/

  1. Sem se s dovolením připojím. Krásné čtení o krásné pejsince, ať se vám všem dobře daří. 🙂

 30. OT – tak vám nevím, co může mít Rozinka proti pruhovanému zelenci.
  http://www.garten.cz/a/cz/4830-chlorophytum-comosum-zelenec-chocholaty/
  Už pár měsíců se pokouším zakořenit malé rostlinky a přitom je neusušit, nepřelít a přitom nenechat Rozince na očích (pro mě poněkud neslučitelné požadavky (chuckle) ) . Jakmile ta malá potvora rostlinku objeví, nemilosrdně ji vyhodí z hlíny na koberec. Už mi jich takhle popravila pět. Chjo. 🙁 Můžu si samozřejmě koupit větší rostlinu, ale to se mi nechce. Doufám, že se Rózka jednoho dne zachová stejně velkoryse jako Polča. 🙂

  1. Asi se chová podle toho webu, co na něj máš odkaz. Jsem se zdravě namíchla…zahlídla jsem tam svoji oblíbenou kalanchoe. Měla jsem ji nejmíň deset let, spíš patnáct, než mě tak nějak opustila…od tý doby marně hledám stejnou.
   Píšou tam, že po odkvětu – pokud má znova vykvést – potřebuje aspoň deset hodin tmy denně atd. atd. – ale jednodušší je si koupit novou. Grrrr :@ :@

   1. Jo, takhle se dělají „letničky“ z celý řady trvalek…
    Ale zelenec je fakt zničitelnej jenom zubama. Kdysi se mi tu množily jak blbý – ta celozelená varianta.

   2. Nojo, ale Rozítko neodstraňuje dlouhé výhony dospělé rostliny, odstraňuje celé mrňavé rostliny. (wait)
    S tou kalachnoe … třeba africké fialky vydrží i desítky let, a pak najednou konec. Koupím jinou, a stále odchází, až na několikátý pokus mám zase báječnou rostlinku. Nejdéle mi vydržela fialka kdysi od dětí k MDŽ. 🙂 A to jsem se o ni moc nestarala – ono to je asi někdy lepší. Nejhůř jsem kdysi udělala, když jsem si koupila knihu, nastudovala ji a pak všechno popřesazovala podle doporučení. To byla katastrofy. ;(

    1. Vavísku, a to nemáš v celém bytě ani jedno místečko, kam se ta chlupatice zahradnická nedostane? (think)

     1. Bedulko (inlove) , bohužel nemám. (shake) Jiných, silnější kytek si ani nevšimne, potfora. Ale tahle, jakmile se začne chytat, tak je s ní ámen.
      Jak je Nynyšce?

    2. Zkus počkat, až bude tepleji, zelenec se dá pěstovat venku (pokud na něj nepálí přímo) . Přes léto povyroste bezpečně za sklem a pak bude přestěhován do Rozária.

      1. Vave, pruhatý zelenec ti můžu příležitostně darovat v těch věších exemplářích, ty už snad Rozince vadit nebudou. A těm malým by vadilo, kdybys je vykopla na chodbu? Tam Rozinka snad nechodí a našel by se koutek, kde by přežily- někde u stěny…

       1. Nemám vhodnou chodbu – bydlím v přízemí. 🙁 Jediné světlo je u schránek, ale tam je taky zima, nehledě na to, že to je prostor, kde se sousedům nabízejí nepotřebné věci, než se vyhodí.

    3. Vave, doporučuju: Nasaď si tam něco železného, to by mohlo vydržet. I desítky let 🙂

     1. To je sice fakt, ale živá kytka je živá kytka.
      Nebylo by nějaký starý akvárko nebo nějaká jiná podobná nádoba, do který by se nechaly dát ty semenáčky než povyrostou? Tam by se snad Rozárka dostat nemusela.
      (wave)

      1. A to je dobrý nápad! (y) Děkuju, milá HCHO (inlove) , udělám na květináček „skleníček“ z petky, třeba, nebo tak něco. (nod)

          1. Ona nic připravovat nepotřebuje, připraví si sama. (whew)

 31. Zdravím od mírně sluníčkových žabek 🙂 Beckinka se má, že jste si ji našli, madam prošedivělá hubená, roztomilá (inlove)
  Dnes po plese jsem vstávala až ve třičtvrtě na devět, ale zvěř na mě byla hodná- Borůvka vstala se mnou a kočka začala hulákat, ať ji z toho vysokého škrabadla sundáme taky, až nás slyšela- seštupovaný pupík asi ještě pořád není na skoky z výšky, ale dneska se poprvé od kastrace přišla zuřivě mazlit- zřejmě už mi bylo odpuštěno…

 32. Milá Laďko (inlove) , musím se celá usmívat – zvláště Polča mě nadchla. (h) Ale říkává se, že jaký pán, taký kmán, takže vlastně žádný div, že Polča je přátelská a dokáže se podělit o všechno, co má. 🙂
  Je sobota, je sluníčko, na světě jsou báječní lidé – co víc si přát?
  Snad jen stále palce pro všechny známé i neznámé potřebné … taky Karakal se nám neozývá … (y) (h) (y)
  Přeju všem krásný den! (h)

  1. Ahoj Vaví, Karakal se neozývá, protože nějak nemá náladu. Protože je to tak ňák pořád stejný. V pátek jsem byla na větším vyšetření, které sice dopadlo dobře v těch důležitých věcech, ale onen „drobný“ problém trvá. Už nemusím ležet celý den, dokonce mám od pátku i vycházky, ale do práce nesmím, klidový režim zachován a Rysík tu trvale být nemůže. Tak jsem nějak nevěděla co psát. Navíc mi onemocněl počítač (už druhý v poslední době) a máme jen notebook, který patří MLP. Tak mám i omezený přístup na net, ani nemám přečtené celé diskuse. Čtu každý den, ale ne všechno. Palečky držím, ale nějak to nepíšu, přestože vím, jak mě těšilo se jít podívat, kdo je drží mně. Měla bych nějak nastartovat pozitivní myšlení, ale není mi dobře a přijdu si dost k ničemu, neb mi výslovně zakázali takřka všechny domácí práce. Ale když už nemusím ležet, tak možná začnu šít.
   Tak to je asi vše, jdu zase zalézt do houští. MLP zrovna odvezl Rysíka k druhé babičce. My ho tu měli jen od večera do oběda :(. Je to naše sluníčko (sun) krásně povídá, je strašně šikovný a jak ho vídám skoro po týdnu, tak mi přijde, že dělá děsné pokroky. A když tu není, tak se mi stýská.
   Sem se nějak rozepsala, promiňte.

   1. Nojo, chápu, že Ti není do řeči, milá karakal (inlove) , ale sem tam se ozvi, ano? Snad bude brzo lépe – je prima, že nemusíš být v nemocnici a že už můžeš trošku ven. Brzo se oteplí, Tobě bude líp, povídadlo se Ti vrátí a všude bude jaro. 🙂 (sun) (f)

   2. Držím moc, ať je v rysím doupěti zase veselo (inlove) (y) (inlove) . Víš, je mi jasný, že ti to tak nepřijde, ale fakt to není nafurt (wave)

   3. Určitě ti to připadá nekonečné a ani nemůžeš mít Rysíka doma- ale tu chvíli to vydržíš… (h)

 33. Laďko, díky za Becky a nejen za ni, že se umíte tak krásně postarat o svoje již v letech, pejsčí kamarády. Mávám od severu Brna k jihozápadu.

  1. no vida (nod) – a že se to nedávno řešilo i zde (y) … určitě to podepíšu a odkaz posunu i dál (možná vyčkám, až bude k dispozici elektronická verze) (swear)

  2. Ali (inlove) , můžu poprosit, jestli bys sem mohla dát odkaz, až bude elektronická petice? Mám pocit, že bude i pro její autory lepší, když se podepíšu elektronicky, než abych posílala arch s dvěma třemi podpisy. Děkuju Ti.
   Jsem ráda, že už jsi na příjmu! 🙂

   1. Ano, dám sem elektronickou verzi, mně šlo teď o to, kdyby chtěl někdo arch vytisknout a obejít třeba kolegy v práci nebo tak něco. Já se totéž chystám učinit se sousedy, nebude to moc fér akce, protože o problematice vědí pendrek, ale spoléhám na to, že jim poručím a oni se mě neodváží odmítnout. 😉

  3. Já myslím, že to není vůbec mimo – ani trochu (sun) Naopak, ještě před pár měsíci se to možná týkalo i Beckynky, než ji našli a předali k pí Liškové. No a ostatní naši pesové byli původně také nalezenci s velmi špatnými zkušenostmi s lidmi. Já si ten petiční arch určitě stáhnu a zajistím co nejvíce podpisů (h) , protože kdo jiný by měl pomáhat těm, co si sami pomoci nemohou, než Zvířetníci, kteří z vlastních zkušeností se zvířátky – a často i lidmi – vědí nejlépe, že každá pomocná ruka (a někdy třeba i jen podpis) se počítá a může hodně pomoci (h) (h) (h)

  4. Až bude k dispozici elektonická verze petice, mohl by prosím admin dát odkaz na viditelné místo, třeba na nástěnku. Děkuji

  5. Jen se obavam jestli to autori petice trochu neprehnali. Nepotrebujeme dalsi tisice paragrafu slouzicich tak maximalne k buzeraci poctivych a vesele ignorovanych nepoctivymi. A mimo jine jazykova korektura by te petici jen prospela …
   1) „Žádáme, aby Zákon na ochranu zvířat obsahoval všechny povinnosti chovatelů a všech dalších subjektů, zabývajícími se zvířaty, které mají za povinnost se postarat o opuštěná zvířata“ — co prosim? Dobra misto „zabývajícími“ ma byt „zabývajících“, ale kdo se to proboha ma starat o ta opustena zvirata? Leda ze bychom tu vsuvku odstranili a mame z toho … „a všech dalších subjektů, které mají za povinnost …“
   2) „Požadujeme omezení počtu psů chovaných/držených jednou osobou a schvalování vyššího počtu psů než 10 psů individuálně obcí i KVS“ … mate jednu chovnou fenu, narodi se ji deset stenat … a … hajdy na krajskou veterinarni spravu.
   3) „Žádáme uzákonění možnosti útulkům dát do adopční péče odebrané zvíře lidem, kteří jsou v nápravných zařízeních a nepostarali se sami o náhradní péči o ně i přes nesouhlas majitele.“ ?!? Češtině v slov pořadí volné úplně není! Komu že to proboha hodlaj dávat do adopční péče odebraná zvířata? Lidem, kteří jsou v nápravných zařízeních? A kteří se přes nesouhlas majitele nepostarali o náhradní péči?

   Nadseni tvurcu petice je chvalihodne, ale obavam se, ze by se velice snadno mohlo obratit proti nim a proti zviratum.
   Pokud totiz prezenete podminky pro provozovani utulku a budete trvat na jejich naprosto presnem dodrzovani pri zachovani stejneho mnozstvi prostredku, pak utulkum nezbude nic jineho nez mnohem vice zvirat odmitat. Takze misto v mirne preplnenem utulku, ve kterem obcas nejakeho postarsiho ctvernozce, jehoz naklady na leceni presahuji moznosti utulku, uspi, skonci zviratko v rybniku nebo v popelnici.

   1. Já vím, že mi je po tom, prd, nejsem pejskař, jen si pamatuju, že když někdy na podzim belgické předsednictví něco podobného a mnohem mírnějšího nezávazně navrhlo (a naši novináři potom neskutečně překroutili), jaký povyk se proti tom zvednul – i tady na Zvířetníku…

 34. Hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Laďko, myslím, že se vám prázdné místo ve smečce podařilo úspěšně zaplnit (nod) Becky to moc sluší (inlove)

 35. Krasne,krasne,v tejto hnusnej zime,nadherné pohladenie po dusi.Pekný den všetkým-ešte hodinu a idem domov.

  1. Kdysi potracena pejska, dnes milovana v teple domova – neni nic lepsiho!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN