KOČKY: Ríša vypravuje

Milí lidičky Zvířetníkoví moc Vás všechny zdravím i od kámošů Melíška a Zrzínka a rozhod sem se že něco mňouknu do počitače.

Já sem venkovskej buran co počitač viděl prvně až nedávno ale Melda je chytrej kocourek už psal tak ten to umí a vysvětlil mi jak to funguje tak snad to zvládnu taky. Ostatně Melda prej začátky měl spojený s tim, že lez po klávesnici a děsně prej mamce překážel při práci a posílal mejly kam neměl a ležel na předlohách ze kterejch mamka psala a eště prej když se otočila tak strana byla posetá spoustou nelogickejch písmenek jak tam ťapal po klábosnici, ale to prej bylo cílený jak mi řek protože chtěl nasát co nejvíc z tý práce na počitači. Zrzínek už taky psal, ale ten lenoch nemá chuť. No nevim tomu nerozumim.

Tak od 27. prosince sem doma s kámošema Meldou a Zrzkem a taky s naší mamčou která se o nás stará a já musim mňouknout, že teda fakt si nemůžeme stěžovat. Máme pořád moc dobrou baštu a mlsánky a k tomu spoustu hraček a věcí pro to abysme neměli dlouhou chvíli a i když sme sami doma přes den tak nám to nevadí protože víme, že mamča dole vydělává na granulky. A hlavně je tu teplíčko, to já moc rád zimy sem si užil dost. I když mamča občas brble že od podlahy táhne od oken táhne ode zdí táhne dveře netěsněj a táhne… jo kdyby tak věděla co je to v mrazu bydlet v krabici na terase. Tam táhlo! Jo a taky tady můžu spát v posteli, je je labůžo nikdy předtím sem to nezažil.

Tam kam sem byl donesenej poprvé od první mamky z terasy, to bylo lepší než tady v Praze. Moje nová mamča na nás měla víc času a taky sme to tam měli větší. Tady zase víme že je někde poblíž protože se na nás přes den dojde kouknout, když někde netrajdá v tý modrý hlasitý potvoře, co nás vezla sem a vydržet se to dá. Dycinky z toho kápne nějakej ten mlsek, když přijde. Honit se s Meldou můžeme i tady na to místa je dost a stejně furt spíme, když můžeme. No bylo to tam lepší a větší a bylo tam hlavně víc sluníčka do kožíšku tady teda sluníčko ne a ne furt je tu tma a okno do dvora v přízemí moc světla nedodá. Ale jeden nemůže bejt kritickej, furt lepší než ta bedna na terase.

Ta modrá potvora co nás pak vezla sem do Prahy se mi ani trochu nelíbila a taky sem to dával pěkně nahlas najevo. Nejdřív sem ležel a snažil se to nějak přežít pak sem kňoural, a pak sem drápal a chtěl ven z tý krabice. To mamča zastavila a hubovala, že rozdrásám drápkama kůži na sedadle mně to bylo šumák já chtěl vééééééén z tý bedny, tak mi tam nacpala nějakej kus kartónu z toho sem nadělal vycpávku do škatule než sme dojeli do Prahy. A prej nás to čeká všechny 3 častějc. To teda nevim, jak budu snášet, ale asi si budu muset zvyknout. Melda ani nepíp celou cestu, až u Prahy se začal ošívat a že už se mu to taky moc nelíbí. Zrzínek začal taky protestovat až u Prahy, ale asi sem byl nejhorší pasažér já. Nojo nějak se budu muset nad sebou zamyslet, aby mně mamča nenechávala doma, to by se mi nelíbilo. Rači to nějak vydržim jen abych byl s ostatníma a s ní.

Byl sem nemocnej. No protože ta druhá díra do kožuchu co mi mamča nechala udělat v Praze mi vyvolala nějakou alergii nebo co a já sem byl apatickej a nechutnalo mi a jen sem tak ležel a měl sem i teplotu a tak mamča zpanikařila – no to je u ní normální když má pocit že se s náma něco děje tak hned alarmuje všechny kámošky a kámoše co sou ve vlastnictví nějakýho toho kocourka a konzultuje a vás tady votravuje se strachama jakože aby sme třeba neumřeli a furt nás pozoruje někdy to je děsný (Meldo já vim že mám dělat tečky a víc krátkejch vět no jo furt mi to nekontroluj. Jaký čárky ve větách? Kde? Proč? To bez čárek nejde? Já sem rád že sem se naučil ty tečky, otazníky a vykřičníky na konci nepruď).

No tak sme jeli na veterinu pídr mně prohlídla, protože můj pandr operoval – fuj teploměr do zadečku sem fakt nechtěl sem hodnej kocourek u pídr ale tohle sem teda nemusel. No ale teplotu mi nakonec stejně změřila a byla vysoká, ale hlavně prej zornička na levym oku nereaguje. Měl sem jí pořád rozšířenou a vůbec mi nešla smrsknout do tý čárečky, co my kočky máme a tak prej se musí pozorovat, jak se to bude dál vyvíjet a máme prej hned přijet když by se nic neměnilo.

Možná to ale nebyla jen ta alergie na druhý očkování. Totiž asi sem se praštil. Mamča byla někde mimo a my si s Meldou hráli a schodili přenosku. Od ní se utrhla horní část a je možný že mi něco kleplo do kebulky. Jenže já si to nepamatuju a Melda se Zrzkem o tom nechtěj mluvit. No nevim, prej už se ta zornička zlepšila řikala tuhle mamča a taky podle toho jak baštim, že sem prej zase v pořádku. No baštim no když mi chutná protože takovou baštu sem u první mamči neměl! A tak mám radost že už mně furt nepozoruje a nechodí za mnou a nedává mi před čumáček prst, abych prej ho očima sledoval ach jo.

Jo taky sem měl strach. Ale lidičky fakt strach. To tuhle mamča koukala z okna a na někoho mávala rukou a pak mně šla lovit, já myslel že na pomazlení ale kdepak. Otevřela vnitřní okno mně držela v levé ruce a pak otevřela to okno vnější do dvora. Jé to to táhlo ta zima mrzlo a foukalo a poletoval tam ten bílej sajrajt co ho tak nemám rád a ona mně začala strkat z toho okna ven. Já sem byl tak vyděšenej, že mně chce jako mamča první vyhodit na nějakou terasu do mrazu a boudičku s teplejma dekama sem nikde neviděl, že sem se začal bránit.

Zapřel sem se zadníma tlapkama o parapet a dal hlasitě najevo že nikam nechci. Ale byl sem tak vystrašenej že sem na mamče očima visel a prosil, ať mně nikam ven nedává že by mi byla zima zvlášť když sem vyfurminátorovanej a nemám ten hustej kožíšek co furt tak línal. Pořád jsem se jí snažil vysvětlit že tu skleničku sem neschodil schválně a stejně se nerozbila a že už nebudu ty časopisy schazovat z poličky a taky už nepolezu do tý s krabicema papírovejch kapesníků aby popadaly dolů že už budu hodnej, ale že sem přece zas tolik nezlobil.

Odlevilo se mi teda když mojí pacičkou zamávala tomu pánovi co stál pod oknem a ňuňal na mně a zase okno zavřela a začala mně ujišťovat že mně nechce nikam vyhodit, že jen chtěla aby mně ten pán viděl. Tak sem se blaženě svalil na parapet a nechal se za odměnu za to utrpení drbkat na bříšku ani sem nedrápal ruku a nekousnul sem ani jednou. No já nekoušu dovopravdy já to myslim dobře já jen zoubkama stisknu ale je to přátelský nechci mamče ukousnout prst nebo tak něco. No jo škrábu, ale když mamča zavelí AU tak toho nechám.

Musim si zvykat na to že jí to bolí a když to řekne tak se stáhnu a nechám toho, aby jí to nebolelo. Ale to je logický že tohle neznám a neumim protože sem tolik lásky nikdy nepoznal a nikdo mně takhle nehladil když mamča první přišla na terasu co sem bydlel tak mně dycinky pohladila, ale furt měla moc práce a tak to dlouho netrvalo. No a drápky sem potřeboval dost často, když mně votravovaly nějaký votravný kočky a nedaly mi pokoj. Lidičky jak já byl rád že nemusim do mrazu a že to bylo s tim voknem jen tak.

Jo a jestli si myslíte že sem pořád takovej velkej chlupatej kocourek tak to teda už dávno neplatí. Mamča usoudila, že je nejvyšší čas vyčesat kocoura teda mně a pustila se do toho. Je fakt že sem se dost drbal. Bodejť by ne, doma je furt teplo a venku sem žil v zimě a na mrazu a tak sem měl pěknou srst a byl sem pěkně chundelatej ale začalo to línání a ta srst ze mě šla po chumáčích. Mamča vzala ten turminátor ale ne furminátor prej napovídá Zrzínek protože ten s nim má nejvíc zkušeností a začalo vyčesávání.

Dostal sem k tomu dobrý granulky a tak sem se živil a mezitím se ozývala mamča s takovým divným vykřikováním jakože jéžíšmarjá to je děsnejch chlupů, jásenatomůžu podivej co z tebe leze materiálu tojeparáda už nebudu mít všude chlupy v koberci zaplaťpánbu za ten krám jak skvěle funguje a superpráce přestaneš se drbat. A do koše se sypaly moje chlupy po hrstech. A já hubnul a hubnul a hubnul až sem byl skoro jako Melíšek a možná eště štíhlejší. A teda rozhodně tak vodvázanej jako vona sem z toho nebyl!

Pak sem se dekoval, protože se luxovalo, ale nejdřív sem byl hlazenej takovou rukavicí aby se ze mě dostalo fšechno a nikde sem nic netrousil. Pak začala mamča zase panikařit vona už je taková. A že prej mám na levym boku lysinu no bodejť by tam nebyla když mně tim furminátorem škubala jak husu na polštáře. A že prej by to mohla bejt plíseň a kdesicosi hned zase strachů že se něco děje že ty moje chloupky v tý lysině sou hrubší a prej Šárko raď. No tadle teta drbací je normální takže doporučila se na to vykašlat a pozorovat ale ať se mamča neplaší a netahá mně zase někam k nějakýmu vetovi. Vona má čtyři aktivní kočky takže je asi náležitě votrlá. No a už mi to zarůstá.

Pomalu ale jistě asi sem tam měl něco na kůži to jo, ale prej nešupinkovatí a už roste i ta spodní srst a hlavně se tam nelížu takže to nebude nic špatnýho to bych si to volizoval. My už tu mamču naší bereme fakt s rezervou protože to bysme se z ní my rozumný kocouři museli zbláznit. Furt něco někde čuje a slyší trávu jak roste a furt má strachy jestli nám něco neni teda kdyby těch kocourů měla ještě o jednoho víc tak už se z toho asi zblázní vona. No jo ale zase sme vopečovávaný a je to na nás znát. Na mně určitě. Měl sem hodně chlupů ale nic moc kvalitního. I když mně první mamča krmila jak nejlíp mohla stejně sem neměl všechno, co mi svědčí na srst a zoubky a kosti a tak vůbec. Srst sem měl hebkou ale matnou.

Záviděl sem Melíškovi jak se leskne jak kdyby byl natřenej sádlem. No a už po těch necelejch 8 tejdnech taky vypadám líp. Černej pruh na zádech už se blejská a ta vyčesaná srst až doroste nová tak budu jak ze škatulky. Škoda že už nemám ty kocouří náležitosti to bych se před těma babama vytahoval. A Zrzínek je vůbec případ sám pro sebe. Je obrovskej a hebkej a prostě pan kocour jak tuhle řikala mamča. A strašně se mazlí. Já ho znám těch pár tejdnů a je to čím dál tím intenzívnější. Já nevim proč se nemazlil předtím? Ale prej byl nějakej moc nemocnej a moc se bál protože ho někdo bil a honil a neměl co papat – to teda já sem se měl na tý terase líp.

Taky když sem tam přišel tak už sem tam zůstal. Byli na mně hodný no do doby než ten pán prohlásil, že mu vadim. Nevim proč nic sem mu nedělal ale prostě mne nechtěl. Tak sem musel pryč ale eště že to řek a že se toho moje nová máma chytla. Prej mně chtěla někomu dát a to prej nevyšlo, tak sem zůstal u ní a Melíška se Zrzínkem a já sem tak rád. No já se mazlil furt. Jak někdo přišel na tu terasu tak byl můj. No a Melda to je zlatíčko maminčino mazlivý. Hraje si se mnou a dovádíme a řádíme a von je to pořád takovej ťulda. Hodnej miloučkatej milovanej kocoureček až bych někdy žárlil ale nemám proč protože mamča nedělá rozdíly. Dělej se mňamkový tyčinky? Jo já třetinu Zrzínek třetinu Melda třetinu všechno nám dělí na třetiny a snaží se fakt se snaží nás podrbkat a pohladit všechny stejně asi je to docela honička ale de to.

Nevim jak vypadá šťastnej kocour ale já myslim že šťastnej sem. I Melda se Zrzikem. Sme šťastný kocouři. Mohla by bejt víc doma, ale asi to neni tak jednoduchý. No něco zkrátka musíme voželet. Ale máme se dobře a máme se i rádi. Já se neperu nikdy sem nebyl agresivní kocourek, a když si můžu hrát tak si radši hraju. Zrzíka sme trochu rozpohybovali a přiměli ke hře sluší mu to když se honí za míčkem. A to by jeden kocour neřek jak je obratnej a jak vyskočí vysoko na to že vypadá jako nemotora. Je nám fajn.

Sem rád že mně vzali do party a oni sou rádi že je nekoušu nehonim a sem pohodář. Tak jen aby nám to dlouho vydrželo. Jinak byl prej doma Melíšek sám, a když přišel Zrzínek tak pořád byl ten dominantnější kocourek. Tak to už teda teď neplatí. Zrzínek je takový náš pan starosta Melíšek i já jsme tak na stejné pozici.

Já teda Zrzkovi du radši z cesty jednou v Maršově mi pěkně vyprášil kožíšek. Melda se se mnou nepere, ale jednou sme se taky trochu porvali a to už tady v Praze. No ale řekněte – neni to pohoda? Jen dvakrát si vyměnit názory a sdílet v klídku domácnost. Však je taky mamča ráda a my jí chceme dělat jen radost a žádné starosti.

Všechny moc zdravim – Ríšánek a vyřizuju pozdravy od Melíška a Zrzínka. Jo a už se brzo naučíme to Rajče slíbila máma. Nebo spíš nějakou Pinkasu co prej už má jen to s tim neumí. Já nevim, proč se neporadí s Melíškem to je odbornik na počitadla.

Hezky to napsal Richard III.aus Albendorfer Wald, učí se rychle a bude z něj jednou spisovatel. Je to hodný mazel, vděčný strávník, ukecaný pohodář. Už se krásně leskne, nosí se jak stodolarovka do banky a moc mu to sluší.

Já mám spoustu fotek jak kocourků, tak i přislíbenou tvorbu zahrady na chalupě, kytičky, nové fotky z Chodského plesu, ale nejsem opravdu schopná je seřadit do alba, popsat a dále s nimi pracovat. Lenka, moje neteř, nemá čas a nemá mne to kdo naučit. Jsem lama a tupouš na celou řadu věcí, ale když se je pak jednou naučím a zažijou se mi, tak už to jde samo. Jen ty začátky jsou u mne trochu horší a pomalejší. No, když se kouknu do rodného listu, přestanu se divit.

Slibuju, že to napravím v dohledné době a uvidíte fotek s těmi mými rošťáky víc.

Aktualizováno: 22.2.2011 — 20:01

159 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Milý Ríšo, moc vám to všem sluší a hned bych s některým z vás měnila, takhle se mít u Karoliny! (cat) (cat) (cat)

 2. Karolíno, je to prostě u vás nádhera. Na fotky se moc těším, pohled na pohodovou kočku je moc dobrý lék na duši i tělo. Zrzínek mi svým osudem připomíná našeho kocourka, taky jsem v ho útulku viděla rezignovaného, přestrašeného, s hroznými zkušenostmi… Je z něj nejvděčnější mazlík, ale byla to cesta.
  A je skvělé, že se Tvoje smečka tak krásně snese a doplňuje. Jéžiš, já si neumím představit, že bych byla alergická na kočky a nemohla se s nimi pořádně poňochňat!!

 3. Karolíno, ještě jsem ti nenapsala, jakou báječnou kocouří trojku máš. A Ríšánkův sloh je jedinečný. Moc se mi líbí fotečka, kdy všichni společně papají. To je vidět ta různobarevnost kožichů. A hlavně je vidět v jaké jsou všichni úžasné pohodě. Moc a moc ti přeji takovou báječnou kočičí smečku a triu (cat) (cat) (cat) zase jejich mamču. Jo a u nás jsme zase zvyklí na kočky, které mají nějaký ten bílý flek 😉

 4. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Chcete-li odnaučit kočku, aby si hrála s vašimi věcmi, tvařte se, že to nejsou vaše věci, ale kočičí hračky. Chcete-li odnaučit kočku, aby zastavovala hodiny, sundejte z nich závaží, ručičky přilepte k ciferníku v poloze vaší nejoblíbenější denní doby a nadále se řiďte podle slunce. .(*)

  ~o) Vinšuju všem přítomným klidný večer, hezké sny, pěkně se vyspinkejte
  a máte-li v domácnosti kromě kočky i děti, nechte je raději včas pojistit. ~o)

 5. Ahojky Zviretnici. Ani jsem nic moc necetla, akorat jsem zjistila, ze Nynysce od bedi bylo moc bllbe. Drzim vam holky palce. (h) (n) (cat) Kdyz jsem se rano chystala do prace, tak jsem mela pocit, ze telo a hlava jsou dve naprosto oddelene casti a nejak mne bolelo polykat. tak jsem si zmerila teplotu – a – ejhle, 41.5 stupne. To asi ten chcip z minuleho tydne si hral na schovku. Potvora. A to mam byt v sobotu na svatbe 160 km odtud. Tak si jdu delat dalso Priessnitz zabal – nezaskodi a treba pomuze, spolknout dalsi davku oranzoveho hnusu proti chripce a nachlazeni, uvarit cesky bylinkovy caj a upadnout z[pet do postele. : (

  1. Hani, musíš okamžitě srazit horečku, zkus jen vlažnou sprchu nebo na chvíli do odražené vody, je to drastické, ale tuhle horečku nemůžeš nechat. Myslím na Tebe. (h)

  2. Vave má pravdu. Mít ráno tak vysokou horečku, to se musí řešit. Taky na Tebe moc myslím. (h)

  3. Šiš Hani, tohle chce tvrdou léčbu a klid na lůžku ale opravdu klid ! Držím palečky ať to dobře zvládneš,hned jdi prosím do kanafasu. (h)

   1. Hani, doufám, že už jsi po zábalu v posteli!! Svatba se nezblázní, tři dny po poslední horečce by se nemělo chodit ven. Na takovou horečku taky třeba půatí nastrouhaný křen na šlapky a ponožky na to, nebo tvaroh, ale ten asi v Emerice nemáte.

  4. Posluisne hlasim, ze jsem to shodila na neco pres 38, ale bylo mi snad lip s tou vysokou horeckou. Ano, studene zabaly, vlazna sprcha, ooo, my se mame. Dekuju za poradu a solidaritu.

   1. Hani, je vlastně dobře, že Ti je hůř, protože v té vysoké horečce už to necítíš, nerozlišíš. Jsi šikulka, teď se zabal a zkus spát a hodně pij vlažné. (h)

 6. prásknu sem aktuální zprávu z Jizerek. Tak oslavenkyně si prý rozbila ústa na zledovatělé sjezdovce docela dosti… Ale pajdala dnes statečně na další výlet s pruhovanou Ešusí láskou Fajkou. Snad do konce týdne už si dá s lyžema pokoj (wait)

  1. Ajajaj! 🙁 Ale Ešusek bude mít radost, že mu panička už nebude ujíždět na prkýnkách! 🙂

  2. No jo, však jsem na ni tuhle myslela – furt chtěla zimu…nevím, jestli měla na mysli až takovou 😀

 7. OT – Nyonka

  děkuju sharce, že sem dala prosbu o palečky (h) … Karolíně, že promptně vylepila výsledek z veteriny (zatímco já byla ještě v autobuse) (h) … a vám všem za palcodržnu (h)

  co jsme dostaly už teda víte, Nyny je zalezlá ve skříni, ponevadž jí asi pořád není dobře, ale před chvílí se – pomalinku a váhavě (poprvé v životě jsem její misku chránila před Zuzu), ale přece – najedla (clap) a zatím dál nezvrací (y)

  1. holky (cat) říkaly -všechny 4, že je potřeba držet dál…. (y) (y) (y) (y) (h) Nyný drž se…. (hug) (h)

  2. uffff otvírala jsem Zvířetník s lehkým mrazením v zádech… držíme ale stále tlapky!!! (f)

  1. Tak to se mi libi.Mam 5 kocek,kdyz budu pocitat 7 eur na hodinu to mam 35,pracovni doba 8 hodinx35=280 eur.Jen nevim jak ty kocky presvecim,aby se nechaly hladit 8 hodin v kuse.Ja jsem rada za kazdou vterinu,kterou mi povoli. 🙂

 8. Zdravím tři mušketýry (cat) (cat) (cat) , co chrání svou královnu Karolínu, sákryš a kde je D’Artagnan ! (chuckle) (h)

  1. Nebojme se nic, dostaví se. 😀 😀

   Milá Centrální distribuce.
   Jistě chápeš, že pokud je pojata problematika takto literárně, je třeba dartaňana doplnit. Jak by to vypadalo, že jo. Takže čtvrtý kocour, prosili bychom…oni Karolínu pak přejdou ty nápady nabízet mi česnek. (rofl)

   1. a hele ho, roztomilé Pú… sotva se vymotalo ze špitálu, už má lstivé nápady!!! (party) ]:) (~)

   2. Pů už má roupy!!! Hurá. (inlove)
    Dočítala jsem komentáře včerejšího dne a poprskala si monitor po přečtení toho krásného příspěvku! U některých jsem zvyklá, že nemám číst při pití ranní kávy, tady mne to nenapadlo. (rofl)

 9. To je nádhera. Richarde, plyšáčku nádherný, dobře jsi to napackovat. Konečně tě k té klábosnici pustili, viď. Tak pozdravuj mužstvo kocouří a mamce vyřiď, že by nemusela s těmi fotkami dělat drahoty a aspoň odtajnit postupně to, co stíhá nakrmit ty Pinkasovy (chuckle) Moc se těším na další hlásání. (inlove)

  1. Zdeni šla Ti odpověď!
   No jo, pořád, teď už bude líp, celý víkend jsem, krom uklízení, študovala stahování fotek, rozdělování do alb, popisování, otáčení, mazání, rovnání barev, zaostřování, v neděli večer jsem z toho měla hlavu jak pátrací balón!!!!!!
   Ale dělala jsem si pilně poznámky, tak snad už jsem to pochopila.
   To víš, už mám věk na to, abych se něco nového učila!!!!!!!!!!

   1. Nemáš právo tohle psát, natož si to myslet (fubar) Nechtěj vědět moje rodné č. A učím se oblíbeným způsobem pokus/omyl (inlove) 😛

     1. Jééé, ty máš téda radary. Dnes jsem pekla v troubě maso a do mističky vedle jsem strčila na olej přepůlený česnek. To víš, řídím se tvojí radou. (chuckle) 😛 (dance)

 10. Karolíno, zprávu z vašeho bydlíku jsem přečetla, ale víc nic. To mě teprve čeká za odměnu. 🙂 Ale jak na to koukám, bude tam i smutek s Nynyškou. Kéž je líp. Karolíno, šel Ti majlík.

 11. Zpráva od Bedy: Nynyška dostala 2 injekce (chůdě malá, denně inzulín a ještě další navíc!) (doh) – jednu proti zvracení a jednu na překyselení žaludku a jely domů. Ale ještě není vyhráno, má Nyny pozorovat a uvidí se, co bude dál. Ach jo! 😐 (y) (h)
  Ale 7 je šťastné čísílko!

  1. Držím, držím, všichni, celá smečka a že nás je, a moc myslím na obě děvčata (Bedu a Nyny), kéž je lépe. Přišla jsem až teď, tak musím přidat na intenzitě. D r ž í m e !

 12. Naše nově zformovaná psí trojka zdraví Karolíninu kočičí trojku a děkuje Ríšovi za barvité vylíčení jeho života v nové smečce. Z jeho vyprávění je názorně vidět, že nejen ve dvojce, ale i ve trojce se to moc dobře táhne, žije a užívá! Naše nová psová Beckynka už v rámci smečky funguje, jako kdyby do ní patřila odedávna a ne teprve dva měsíce. A Polča přežila předvčerejší narkózu při čištění zubního kamene a od včerejška žere, jako kdyby bylo každé krmení jejím posledním!

 13. Velkou palcodržnu pro Nynyšku: Bedina Nynyška (cukrovkářka (cat) ) ji potřebuje.
  Nynyška celou noc zvracela, ráno vůbec nejedla (!!!!), vodu dostala stříkačkou, ale teď (před chvilkou) zvracela znovu a bylo to narůžovělé (možnost krve), tak hned jedou na veterinu….
  Bojím se o Nyny..moc se bojím….. (h)
  Ode mne a od mých holčiček: (y) (y) (y) (y) (y) (h) (hug) bude dobře Nynyško, ty jsi bojovník…. (h) (h) (h)

  1. Ach ne, chudák Beda, (y) (y) (y) moc na ně obě myslím!!!!! Měla takovou radost, že se Nyny daří líp, snad to nic nebude! (h)
   Hele ségra, v poslední době jsi poslem horších zpráv! Nejdřív ta o Bubu, teď Nynyška……. do třetice už nic nechci!!!!! (doh)

   1. Posly špatných zpráv kdysi popravovali…já za to nemůžu, Beda mi to ťukla na skajpu a mazala s ní na veterinu.
    Taky bych raději psala něco veselejšího. (whew)

    1. To Ti ráda věřím! Kdyby ses něco dozvěděla, písni, prosím! Mám odpoledne jednání, večer bowling, ale mobil mám pořád u sebe. (y)

  2. Pětikočičín trvale na značce se všemi tlapkami a drápky, co jich máme!!!Nynyško, drž se!!! (h) (cat) (f) písla mi to sharka, jen jsem se logla na skypíka… pěkně jsem se vyděsila, snad to holka naše kočičí zvládneš!!

 14. Richarde, ty jsi talent. Čárky se třeba časem doučíš, a nebo taky ne – tady ti rozumíme 🙂 A vůbec – nejpodstatnější je, že jsi šťastněj kocour a dáváš kus té radosti všem kolem sebe. Pobavil jsi mne, jak ses bál, že budeš vyhozen z okna. To by ti přece doma neudělali… Čtyřkočičín pestrobarevný zdraví Třikočičín – a mimochodem, tedy, Zrzín, to je kus kocoura. Skutečný „pan domácí…“

  1. Jojo, já jak jsem se učila o víkendu pracovat s tou Picasou, tak jsem stahovala i fotky z doby, kdy Zrzínek přišel z útulku pořád ještě dost zubožený. Byl tak dvoutřetinový jak je teď. Strašně se zakulatil, osrstil, leskne se a zdá se, že i trochu povyrostl, i když už byl dospělý. A mazlí se čím dál tím víc, přímo si říká o hlazení, drbání………

  1. Tak ať už tam nemusíš (a když, tak jen za nějakou hezkou sestřičkou (chuckle) ). (y)

   1. Tak sem se přidám. Zdravím Pů (hug) a ať je ta doba, na kterou jsi venku ze špitálu, co nejdelší… (y)

  2. Milý Pů – to je moc fajn, že jsi z nemocnice doma. Držím palce, ať je to na hodně dlouho (skoro bych řekla, radši na pořád)! Drž se, Pů! (y) (h)

 15. Zdravím Richarda z Albeřického lesa (němčina není nutná k tomu aby bylo naznačeno, že jsi fajnovej kocourek). Tak ať ti slouží zdraví a děláte si s paničkou samou radost. 🙂

  1. To my jsme se chtěli jen udělat zajímavějšími!
   Na erbech budou hezky česky!
   Dva erby už skoro mám (s pomocí úžasného program, který kreslí a je možné si vymyslet cokoliv a zkompletovat do jednoho celku jsem vytvořila pro Melíška i Zrzínka moc pěkné erby) a teď budu patlat ten třetí.
   Pak to sem někam pověsím.
   A až mně přestane bavit prodávat přístroje pro zdravotnictví tak se vrhnu na tvorbu erbů zájemcům, to bude peněz!

   1. Rozumím, ale k tomu cizí jazyky fakt nejsou potřeba. 😉 Výroba erbů mně ale zaujala, kdysi jsem vymyslel dva erby pro rytíře z jedné šermířské skupiny a sestra je pak vyrobila z keramiky k zavěšení nad krb. Jeden byl strohý ale úspěšný. Bílá orchidejí na sytě modrém štítě, neseném šikmo. Na přilbě zlatá točenice a klenot coby lví hlava. Bílé přikryvadlo ozdobně rozstříhané. 🙂

    1. Zrzínek bude mít v erbu kocourka v košíku s jahodami, lemy jahodových lístečků budou obtáčet erb nahoře – je totiž z útulku v Kyjích-Jahodnici.
     Melíšek bude mít v erbu holoubka a kocourka, honícího motýlka, v horní části bude břečťanové houští s holubím hnízdečkem – je z útulku z Klánovic, ale dostal ke jménu ještě přídomek „z Holubova rodu“, což je rod mého otce.
     Ríša je prostě Richard jako vyšitý, ale protože je z Albeřic, bude mít v erbu Sněžku, smrky a on sám si bude hovět v boudičce, tam také nějakou dobu žil.
     Je to legrace to tvořit s tím počítačovým programem, docela se u toho po večerech dobře bavím!

      1. přidávám se, milé Pú, bude to naprostá unikátnost, ovšem tak luxusní kočkouříčci, jako je tato dokonale sladěná trojka, nemohou mít nic obyčejného, ani v erbu ne! Ríša je šikovný a nadaný kočkouříček, a našel si paničku dokonale k sobě!

 16. Čičitrojka nalezenců zdraví čičitrojku nalezenců 😀 !
  Kočičářky prosím o váš názor kdy kastrovat kocoury. Žiju leta s tím, že je dobré čekat co nejdéle, rok věku je ideální. U našeho Eduarda-Zrzka odhaduju věk na 7 měsíců, ale milý chlapec chodí domem, volá, otravuje Elsu i Felixe a hlavně začal učurávat na nevhodné místa (prřina dětí, papírový pytel s cizím pachem…). Ještě neznačkuje po klasickém kocouřím, ale i tak ho brzy přerazím. Vetka mi řekla, že už v půl roce je kastrace kocoura bezpečná. Co vy na to? Díky.

  1. Názory se značně liší. Jeden vet tvrdí, že dříve, jak po dosažení věku 12 měsíců, kastrovat není vhodné, nejsou vyvinuté močové cesty apod., kocourek nebude mít klasickou „kocouří tvář“. Druhý vet tvrdí, že kastovat lze od cca 6 měsíců naprosto bezpečně, že kastrace s močovými cestami nemá nic společného a „kocouří tvář“ neovlivní. Odebírám spoustu odborných časopisů a přečetla jsem stohy knížek. Co kniha, to názor. Nevím, já osobně si myslím, že jakmile začne kocourek značkovat, měl by se nechat kastrovat, pokud s ním nemáme žádné jiné úmysly. Aspoň já jsem to takhle s Melíškem udělala, protože to už nebylo k vydržení a nakonec mu také ještě celý rok nebyl. Nemá typickou „kocouří tvář“ a nikdy mít nebude, protože je víc do orientálního typu, ale myslím si, že mu to vůbec neuškodilo. Prostě zdravý selský rozum mi říká, že jakmile kocourek začne značkovat, je to nejvyšší čas. Aspoň nebude trpět ani on ani okolí. Když si vzpomenu na ty nářky na parapetu „Chcííííí ženskooooou!!!“ a na postříkané všechno, co šlo, na spotřebované spreje na odstranění kocouřího zápachu, tak jsem ráda, že tohle máme za sebou!

   1. S tou kocouří tváří – podle mě ji kastrát ani mít nemůže. Když si vzpomenu na Micánka – byl kastrovaný poměrně pozdě. Jednak jsme měli ne zrovna příjemnou zkušenost po kastraci s Micinkou a měli jsme obavy z komplikací, jednak byl bytový pouze v zimě (no na smrad jako v Cařihradu do stačilo), jednak se proti tomu výrazně stavěl táta, ten to prostě dlouho nemohl přenést přes srdce. Takže kocour byl kastrovaný někdy ve třech letech, takže asi 2 roky prožil jako plnoprávný kocour. V té době měl typickou kocouří hlavu – s plnými tvářemi, měl takové ty podčelistní polštářky – tedy měl tvář dokulata. Po kastraci ty polštářky zmizely a od té doby má hlavu spíše trojúhelníkového tvaru, přičemž orientálního na něm není vůbec nic. Spíše tam bude malý zbytek toho peršana, který obšťastnil mámu naší Micinky. Povahově se Micánek během let změnil. Jako pravý kocour zpacifikoval širé okolí a žádný kocour se mu neubránil (no žádný jiný tam neměl přes 5 kg), tudíž se také netoulal. Nevyhýbal se lidem. Po kastraci nevidí důvod se prát a stal se opatrným (což po Micince opravdu neměl, ta se do všeho řítila po hlavě) a nakonec po smrti táty a Micky je z něj stal až skoro bázlivý tvoreček, který se naprosto přestal bavit s cizími lidmi (no asi mu někde na kočičí procházce také někdo ublížil) a hlavně v domečku se ve své kůlně nedokázal ubránit mladému kocourovi. Za to mohl jak jeho věk, tak nedostatek sebevědomí, asi i fakt, že je kastrovaný, nevěděl, proč by se měl vůbec prát, a také fakt, že v té době už byl téměr bezzubý. V té době už jsme ho s mámou chtěly nechat pouze uvnitř, ale v domečku si prostě nedá říci. Tam je zvyklý chodit ven a vzít si to nenechá. Mladší kocourek bohužel nešťastně zahynul a doufám, že další se do Micánkovy kůlny hned tak nepohrne.

  2. Některej kocour dospěje dřív….vet mi říkal,že pokud bude kočce minimálně 8 měsíců a bude mít váhu na narkozu, cca 2,5 kg. Je kastrace možná. Nerozlišoval pohlaví. Kačenčin bratr Karel, bude kastrován příští týden, tudíž na počátku 9 měsíce, už začal značkovat a smrdět. 😉

  3. Náš vet tvrdí, že kolem 8. měsíce je to akorát. Pokud začíná značkovat, není na co čekat.

  4. Je fakt, že co člověk, to názor 🙂 Dávám přednost pozdější kastraci, protože jsem měl kocoura, kterého ve vyšším věku skosily problémy s ledvinami, a ty podle veta mohly být i důsledkem předčasné kastrace. Jenže peršáci, jak známo, dospívají později, a tak bych se možná taky přikláněl k tomu, co jste tu porůznu psali – kocour by měl mít nejmíň těch 8 měsíců, ke 3 kilům váhy kvůli tomu, aby dobře přečkal narkózu, a když začne „zlobit a značkovat“ později, tím líp. Takže – počkat na projevy říje a pak? Nevím, co je správně. prostě další názor.

  5. Podle mého průzkumu u vetů příbuzných i nepříbuzných prý 8 měsíců stačí. Prý není prokázáno, že problémy s ledvinami přímo souvisejí s kastrací, protože většina starších bytových kocourů jsou kastráti, o které se někdo stará a chodí s nimi k veterináři. Chybí prý dostatečný srovnávací vzorek starších nekastrovaných kocourů, se kterými by někdo řešil nemoci a problémy. Prý se dají problémy trochu ovlivnit stravou, ale že hodně dělá genetika. Prý také když kocour začne značkovat, přetrvává to někdy i po kastraci, alespoň dočasně.
   Prýýýýý … všechno je prý.
   Já jsem nechala kosourky kastrovat najednou v 8 měsících, protože jeden z nich začal značkovat a já jsem nevěděla, který to je. A nechtěla jsem oni jednomu poskytnout výhodu nekastrovaného, ani dočasně ne. Snad jsem udělala dobře.

   1. Kromě chovných samců s rodokmenem a chovaných v bytě se nekastrovaný kocour staršího věku prostě a jednoduše nedožije 🙁 . Skončí, chudák malý, mnohem mnohem dříve. Těch možností je milión – pod autem, vlakem, zastřelen na potulce, chytí si ho myslivec pro roztrhání svými psy (takto mizí kočky i ze zabydlených oblastí :@ ), zahyne někde v koutě na nějakou nemoc, no tady to vysvětlovat nemusím. Takže srovnávací vzorek se asi ani vytvořit nedá. Navíc, i kdyby se náhodou vyskytlo dostatečné množství kocourů, nikdy nebudou mít tu správnou výživu a určitě bude drasticky odlišná od domácích vymazlenců. A srovnávat je možné pouze srovnatelné.

  6. Naše vetka tvrdí, že jakmile jednou zvedne ocásek, je nejvyšší čas. Poslechla jsem a zatím nelituji. Oběma kocourům bylo při kastraci 7 – 8 měsíců, jeden je orientální typ, druhý s kulatým obličejem a oba vypadají mohutně. Pravda, ten první proto, že nám teď v zimě při ležení na radiátoru trochu ztloustnul, ale on to na jaře vyběhá. Podle ní problémy močového ústrojí s kastrací nesouvisí.

  7. Děkuji kočičářkám a kočičářům za názory. Ujistili jste mě v mých pocitech, tedy nespěchat příliš, ale osmý měsíc by měl být v pořádku. Eduardo má podmínku, jestli načurá ještě někam, jde bez milosti pod nůž, jinak vyčkám, minimálně než poleví mrazy. Jeho volání mi nevadí a jinak je spíš roztomilý puberťák. Elsa šla taky v osmi měsících (asi tak),po prvním mrouskání. Ta tak hrozně chtěla chlapa, že se nabízela i psům…
   První kocourek Luki přišel o svou chloubu až v osmi letech, po té, co přežil těžký svrab, který si donesl od koček. Taky jsme už měli v dosahu slušnou vet.ordinaci, tak šel. Dožil se patnácti a umřel na akutní selhání ledvin, ovšem jinak celý život nezastonal.
   A ještě věk kocourků jsem odhadla podle zubů-Eduardo měl zrovna dvojité horní špičáky, odhadla jsem ho na 4-5 měsíců. Felixka jsem odhadla na dva, dvojité zuby měl teď, takže teď má 4-5 měsíců on. Myslíte že jsem to trefila? Nevím, kdy slavit narozeniny (rofl) !

   1. Narození vím přesně jen u Kačenky a Bonsajky, Noriska s Pitinou mají narozeniny v ten první den svého příchodu ke mě. 😉

   2. U Melíška vím, kdy se narodil.
    Ani Zrzínek ani Ríša ovšem datum narození nikde na čumáčku napsané neměli, takže slavíme jejich příchod domů – 10.6. a 27.12.
    Krom toho Ríša, dle sdělení Markéty, měl být tak cca 2 roky starý, vet tvrdí, že podle zubů je podstatně starší – 4-5 let.
    Zrzínek měl být max. tříletý, ale je mu taky cca 5 let.
    No, na věku nezáleží. Občas si s klukama hraje jak kotě, což mne obzvlášť těší, když vím, co to bylo za bojáska ustrašeného.

  8. Milá Ap, podle našeho pana veterinárního dochtora, ke ktrému mám bezmeznou důvěru, kolem jednoho roku, to jsou úplně vyvinuté močové cesty a neměly by ve starším věku hrozit nějaké čurologické komplikace v životě kočičího pánečka 🙂 .

 17. Na papací fotce je vidět, jak má CD mimo jiné i estetické cítění. Sladěně vybarvená smečka. Ale stále chybí (cat) s pešinkou. 😀

  1. asi dostanu do úsměvu, ale přidám se – ať se dívám, jak se dívám – chybí mi jakákoliv bílá ploška 😡

   1. NÁM NE!!!!! Kazila by průměr – Melda černý, Zrzínek rezatý a Ríša mourek, ale do rezava s černými proužky………..! Nic bílého nechceme! (tmi) Není prostor!

    1. Nemůžu si pomoc mně tam ta bílá taky nějak chybí (rofl) Ale v klidu Karolínko…CD jistě co koná dobře koná… a jak všichni víme mele pomalu, ale jistě… (rofl)

    1. Ale nebuď tak nepřející, vždyť ještě nedávno se Karolíně zdálo, že má místo jen pro jednoho kočičího krasavce a jak se tam teď pěkně vejdou tři, třeba i čtyři by se …. (chuckle)
     Néé, do hlavy ne! 😉

     1. Jo, klidně si poslužte, jen do mně!!!!!!!!! (clap)
      Nezapomenu na sáhodlouhý mail, který mi psala HankaW a nabádala mně, abych se nenechala od Šárky zviklat, že by to byl problém a že nemám tolik prostoru, času……… Ve všem měla pravdu!!! Ve všem, naprosto. Tehdy jsem jí odpovídala, že nejsem nezodpovědná a že to prostě neudělám, že dva mi stačí…….. Dneska je Ríša doma a já se trochu stydím za ta odříkavá slova a sliby o tom, jak nebudu řešit dalšího kocoura v mé situaci. Ale další zvířátko prostě už do bytu ne. To už by bylo opravdu moc a nezodpovědné. Myslím, že s Ríšou jsem udělala dobře, protože dokonale tu smečku stmelil a není to zase až natolik obtížnější. 2 nebo 3, to už je jedno, ale 4 už je moc pro člověka, který od jara bude pendlovat na chalupu a zpátky. To už se fakt nedá!
      Hele, zase 18!

 18. Moc hezky napsáno (y) a fotka,kde se kocourci krmí, je kouzelná (clap) ! Už se těším na další fotky a kocouří povídání 🙂 .Zdravím Karolínu a její kocouří bodyguardy (wave) (inlove) !

  1. Oni takhle svorně baští každý den ráno a večer. Ríša vůbec není na granulky, sice si ďobne, ale nemusí je, ten miluje konzervičky. Ani syrové maso mu moc nejede. Zrzínek je převážně granulový, zřejmě pozůstatek z útulku. Syrové maso občas, ale že by se po něm utloukl, to nehrozí. Melíšek baští obojí, granulky i konzervičky a kapsičky, ale je to mlsoun, takže ďobne tu, ďobne tam, když mu něco nejede, tak je ztělesněná výčitka. Syrové masíčko má moc rád. U jídla se neperou, prostě baští, když dobaští, Ríša to dojede z mističek a jdou si po svých. Když strčí Zrzínek do Melíškovy misky hlavu, aby ochutnal, jestli náhodou nemá něco lepšího, ten se sebere a jde zase do jeho mističky, aniž by na sebe nějak vrčeli nebo nevražili. Jsou pohodáři všichni 3.

   1. Karolínko, to máš teda mlsouny. Moje trojkažere absolutně všechno. Konzervy, granule, syrové, vařené, kradou kosti, kradou piškoty i psí granule, brambory, rýži, kradou nám co kde necháme ležet…brzy nás sežerou. Drobek Felixek začíná mít rozměry tygra a obrovskou hlavu, dorostl uším… (wave)

 19. Milý Ríšo (inlove) , eh, vlastně pane Richarde III.aus Albendorfer Wald 🙂 , velice hezky jsi to sepsal, čárka sem, čárka tam. 🙂
  Moc se mi líbí, že „ste šťastný kocouři“, ale taky vidím, jak moc je šťastná vaše maminka, že se jí vámi splnil životní sen. A plnění takových snů mám opravdu ráda. (h) (h) (h)
  Přeju všem krásný den. (h) … U nás je bohužel taky holomráz. Denivky od Maričky mají dávno vystrčené prstíky, doufám, že mi neumrznou, že nic neumrzne.

 20. Petra K má narozeniny! Všechno nejvíc nejlepší přeju! (inlove) (rose1) (dog) (*) (f) (^) (d) (dance)

  1. jako dárek dostala na horách krásné (sun) počasí. Určitě si užívá lyží (i když prý včera lehce havarovala na sjezdovce…) i procházek s klukama. Snad neumrznou (chuckle)

  2. Přeju Petře K. všechno nejlepší (h) (sun) (f) a krásnou narozeninovou dovolenou a hodně hodně růžových snů i dnů (a ponožek). (chuckle)

  3. …………………….. (d) (d) (d) (d) (d) ……………….

   …………………….. Milá Petro, všechno nejlepší …………….
   ……………..Ať Ti život přináší jen samé pěkné příhody…….
   ………………………. o kterých pak, tak rádi čteme……………

   ………………………….. (sun) (sun) (sun) …………………

  4. Milá Petro (inlove) , všechno nejlepší – hodně zdraví, elánu a radosti s tvým zrzavým hošíčkem ti přeju (h) (f) (sun) (^)

  5. Petro, všechno nejlepší a ještě lepší – stále vynalézavého Kostičíka, šikovného Ešuska a… a vůbec všechno nej. (h) (rose1) (^) (d) (cash)
   Zdraví náš Vítek a ptá se, jestli ho vezmeš sebou na Ramsteiny – prý máte stejný vkus.

  6. PetroK., všechno nejvíc nejlepší – a když už to nepůjde, tak alespoň co nejmíň toho horšího, stále plno zvířat kolem, velkou Ešusí lásku a spokojenost všech, na kterých ti záleží, bez ohledu na počet nohou a přítomnost či nepřítomnost srsti, peří případně šupin! Hezky to oslav (d)

  7. Ano, ano, všechno nejvíc nejlepší a spoustu radosti a zážitků se zvířectvem!! (f) (d) (f)

  8. Krásné narozeniny (d) (rose1) (h) (sun) a hlavně hodně nových hošíčkových příhod pro nás ostatní na Zvířetníku!!!!

   1. Všechno nej nej nej k narozkám, pac a čumákovku od Ešusíka (d) (^) (coffee) a spoustu (f) (rose1) (f) (rose1) (f) (h)

   1. Fšecko nejlepčí k tvým narozeninááám (sun) (inlove) (^) (beer) (rose1) (d) (dance)

  9. Šmánkote, to už je rok??? Milá Petro, všechno jenom dobré, co si vysníš a hlavně hodně zdravíčka (h) (rose1) !

 21. Měla jsem pocit, že Zrzínek je drobný kocourek. A on je to kus kočkoura. Ríša je krásný mourek, Melda je prostě Melda 🙂 .Je to prima mít takhle nekonfliktní smečku.

  1. Zrzínek byl drobný kocourek když ke mně přišel. Teď se ale zakulatil a je z něj obrovský kocour s pupíčkem, chundelatý s překrásnou hustou a hebkou srstí. Ani se mi nechce věřit, že někdy byl úplně holý, kvůli svrabu mu slezly chlupy a měl boláky po celém těle. Je nádherný, majestátní. Jak má krátké tlapky, tak vypadá ještě mohutněji.

  2. Tohle podepíšu 🙂 ještě bych dodala, že (podle fotek) nejkrásnější kocouří hlavu má ten původně nejubožejší – Zrzínek (inlove)

   1. To je fakt – Zrzínek má největší a nejvýraznější hlavu. Je fakt výstavní! Melíšek je droboučký, má xichtík do orientálních koček, trojúhelníkový, drobý a obrovské oranžové oči (JiLe mu říká „Jantárek“). Ríša je obyčejný mourek, ale s krásnou hlavičkou – bílá bradička a líčka mu dodávaji vzhled roztomilého plyšáčka.

 22. Milý Richarde – hezky natlapkované, jak jsi zapadl do Karolinčiné smečky. A jméno ti vybraly holky opravdu hezké a jde ti k pleti. Na té fotce, kde všichni tři svorně vedle sebe baštítě, je vidět, že jste komplexní (nod) – tři krásní kocourci.

  Tak pozdravuj oba kluky a mamku Karolínku, ať je vám všem hebce.

 23. Máme mínus deset a docela jasno. Na klíně mi leží bolavá kočka. Někde v domě má schovávačku, na kterou jsem ještě nepřišla a dneska ráno se tam zase zašila. Ale pije a sežrala kus kapsičky, tak to snad zdárně zvládneme- nejtěžší je zabránit Borůvce, aby svou kočku pořád nekontrolovala.

  1. Včera jsem se nezveřejnila, ale vzpomínala jsem a držela palce velice velmi. Moc s Polárkou soucítíme, neb u švagrových Cecilie už to máme za sebou a Jijlí půjde pod kudličku v květnu. Tož, na oplátku.

  2. Matyldo, moc jsem na Vás obě, kočenky myslela, neboj do večera bude lépe a ráno úplně!!!

 24. Milý Ríšo, když jsi byl ještě Jaroušek ze škatule, pořád jsem říkala, že jsi jako stvořenej k Meldovi se Zrzínkem. Zdrobnělinu Jaroušek jsem nesnášela, a byl jsi díky té nyní již vyčesané srstce tak mohutnej, že jsem Ti důvěrně říkala Jarouš. Moje ségra, teda tvoje maminka, to chvíli odmítala, ale copak to šlo? Kdo by ti odolal? No a pak jsi byl u ní a když se změnila maminka i bydliště, přišla změna jména. A tak jsi díky svý drbací tetě Žraločce – Ríša. Hrozně ráda o celé Vaší smečce poslouchám a jsem moc ráda, že mi to líčení krásných zítřků ve společnosti dvou kocourů, co jim právě ten třetí mouratej chybí do party, splnilo. Mamince Karolíně spadla přímo lavina kamenů ze srdce. Dopadlo to dle mých představ o doplnění stavu. Jsi nádhernej sluníčkovej klučíček, vedle kterýho rozkvétá nejen maminka, ale i Melda a hlavně Zrzínek. Tak zase brzo napiš, co je u Vás novýho a hlavně vysvětli mamince, že až na tu Pinkasu dá ty Vaše fotky a i ostatní, že nám sem má dát odkaz, abychom se mohli kochat všichni 😉
  Pozdravují Vás všechny moje 4 (cat) a teta Žralok 🙂 (h)

  1. Picasu už mám zmáknutou! Takže jen co na ní přehraju všechna alba, na která mohu odtajnit, tzn. Chodský ples, kocourky apod., nic soukromého, tak sem dám odkaz. Budou tam hlavně všichni kočičáci. (inlove)

 25. Dobrý den všem, hezky to ten kocourek napsal, a že mamča neumí obrázky? Ta umí jiných věcí spoustu co by jí člověk záviděl 😐 a je mladá tak se všechno naučí. (h) . Hlavně, že má vás chlupatá potěšeníčka, sice zaberete zbylý čas co má ale vy ji to vynahradíte. (cat) (cat) (cat)

 26. Hezké úterý všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Venku je zima veliká, jsem ráda, že tři Karolínini kocourci už nikde nemrznou a je jim u maminky tak dobře (inlove)

  1. Všimněte si, Xerxová připouští,že je venku velká zima. To bude v Liberci minimálně -25°C. (chuckle)

   1. myslím, že pro venkovní kocoury je dost zimy i těch sedmnáct, co jsme ráno na teploměru měli… Mně to neva, protože sluníčko (sun) už vstává a bude další slůňovatý jasný den… Jen mě mrzí, že je málo sněhu na zahrádce – holomrazy kytky rády nemají a spousta kytiček se na jaře neprobudí 🙁

    1. U nás též holomrazy a po sněhu ani památky. Zmrzlá, hnědá zem a v ní se tetelí kytky ;( . Matyldo, nevím nevím, jak to dopadne s těmi pro Tebe 🙁 !

     1. nám u baráku vylezly ze země sněženky, mají tak nádherný poupátka, tak se o ně bojím, přikryla jsem je trochu chvojím, ale nevím, nevím…. 🙁

 27. Nádherná smečka!
  Jen koukám, že ti tam chybí ženskej element. Nechceš k tomu ještě elementa Sárinku?
  Au …. tak ne … no …. já věděla, že to neprojde …. já jenom navrhovala …
  (sun)

  1. Děkuji milá Rputinko, opravdu ze srdce děkuji, ale už jsem plně saturována! (wave)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN