PSI: Upířice se představuje

Jelikož bylo naznačeno, že zprávy o nových štěňátkách zde na Zvířetníku nepřebývají, je nutné to napravit a podat zprávy o upířici mrňavé, jejím Veličenstvu země okousaných bot, lišt, a rukou, tedy o Coralině ze Zárybského dvora.

Cori je australský ovčák, ale s Austrálií toho moc společného nemá (traduje se, že australáci vznikli ze psů dovezených z Evropy do Austrálie, a dále do Ameriky, kam si sebou přistěhovalci přivezli nejen plemeno ovcí Merino, ale i své „malé modré psy“, potomky pyrenejských a katalánských ovčáků, přikřížené s německou kolií a dalšími evropskými ovčáckými plemeny), což obzvlášť na procházkách vede k situacím typu: ,,A co to máte? To jsem tu ještě neviděla.“

,,To je australský ovčák.“ ,,A on je z Austrálie, jo?“ ,,Ne, z Ameriky.“ Tahleta informace většinou vede u druhé strany k zamyšlení, a pak vypadne perla: ,,A kolik to stálo, když je z Ameriky?“ Na to se vždycky jenom usměju a radši to nějak zamluvím. Nemusí to taky každý vědět, že (to kolik stála není tak důležité, jako kolik mě teprve bude stát, až to naši sečtou 😀 ).

Mrňavka je krasavice, a to neříkám jako hrdý majitel (no i když trošku jo). Nikdy předtím jsem nebyla pod takovým drobnohledem, jako když jsem s ní venku. Každou chvíli slyším, že je krásná, a ty voči, a můžu si ji pohladit? A tady zatím každý narazil. Nenechá se (aspoň ne ihned, vždy ji to pekelně dlouho trvá, a i když ano, musí to být jaksi mimochodem, ne s upřeným pohledem na její maličkost), obzvlášť ňuňající starší dámy jsou nebezpečná kategorie, a potom igelitky z Alberta, ty totiž žerou malé pejsky, stejně jako vrány a jiné ptactvo.

Venku ji zatím všechno pořád udivuje, ale proti tomu, jak ,,hysterčila“ zpočátku, je to teď jako nebe a dudy (za což jsem vážně ráda, přece jen jsem se děsila, že to tak bude pořád). Má ráda lítající listy, za těma se skvěle běhá, a lítající bordel, protože nahánění se s paničkou, pokud má v tlamce něco obzvlášt chutného, je přece taky zábava. Venčíme pokud možno na volno, máme systém dopoledne venčení krátké kolem domu, pořád totiž ještě hodně spí, a odpo vždy nějaká dlouhá procházka, nejlépe s nějakým cílem.

Tedy už známe autobusy, tramvaje (nastupuje sama, bez pomoci, jen když bus zastaví daleko od kraje, tak to chce přizvednout záď), vlak!, lékárny, doktory, a večerku za rohem (tam nevadí pejska uvnitř). Před obchodem bych ji nenechala, taky proto že prostředkem náměstíčka za parkem, kde jsou všechny obchody, vede velká cesta a hlavně proto že se bojí, že ji chci opustit, takže se škrtí na vodítku a naříká a naříká (vyzkoušeno před večerkou v parku).

Venčení zvládáme tak 75:25. Bobek doma hodila 2x ze začátku, a loužičku každý den minimálně jednu. Ale už si říká, ty loužičky jsou spíše naší nevšímavostí, nebo shodou okolností, třeba že spí, někdo příjde domů, a protože máme dveře na kód, tak natěšená psice už už čeká, až ten někdo dorazí do bytu. A v tu chvíli nikomu nedojde, že je vlastně po spánku a máme jít čůrat:D

Skákání se daří korigovat, mamka pochopila rychle, promluvila s bratrem, a hned druhý den jsme to vyzkoušeli v praxi. A psová se mohla uvrtět, no že by neskákala, se říci nedá, ale je to o mnoho lepší. S tatínkem to ale moc jednoduché není, jeden den mu to jde, druhý ne, takže příšera v tom má pěkný bordel asi… Ovšem bratr stále provokuje, ale toho už nechám, ať si to porovnají mezi sebou sami 🙂

Doma je to ďábel. Má svoje hračky, ale ty ji zajímají, jen pokud se s ní někdo přetahuje, jinak ani ťuk. Za to obývákové lišty (máme křivé stěny, takže jsou jen volně ložené), lišty v chodbě kde je lino a vylitá, a tedy i rovná podlaha, tak tam už jsou přilepené (v jedné momentálně zví díra ve velikosti mexického dolaru a v další zřetelně viditelný zákus), závěsy v obýváku, dlouhé až na zem, zásuvky atd. jsou ty pravé hračky pro malého psíka (a vždy spolehlivě zvednou ze židle minimálně jednoho člena rodiny:D).

Je urputná. Desetkrát ji vyrazím od nějaké zajímavé věci, aby se tam po jedenácté vrátila. Dobře slyší na ,,mazej“, ,,já tě vidím“, a čím dál víc zabírá na velmi naštvaný a ještě více velmi upřený pohled. Na ten se vždy tváří, jako že kolem toho, co neměla žrát, vlastně jenom prochází, a vždyť už jde pryč, a jde si přede mě třeba sednout, abych viděla jak je vlastně šikovná holka.

Je vyčůraná, a to doslova. Když zjistila, že když se vyčůrá venku, tak dostane kousek piškotku a óbr pochvalu, začala ,,čůrat“ po druhé, po třetí, někdy i počvrté za sebou (zjistila jsem to, až když znova napadl sníh, že to jenom dělá). Umíme sedni, lehni, ke mně (ovšem pokud lítá venku s cizíma pejskama, a já volám ke mně, a ona běží a zkříží ji cestu probíhající pes, v tu chvíli volně mění směr a běží za ním), pac a tlap, zůstaň, a nově učíme k noze, protože táhne jak kůň, ale teď už táhne od domu, a ne k domu 😀

Je to prostě moje chlupaté zlatíčko, upířice jedna mrňavá, chlupatá, ukousaná a někdy (tak 5 minut denně těsně před usnutí m) tak krásně přítulná.

Taková perlička na závěr: Australáci jsou psi bezocasí, tedy se rodí bez ocasu, s přirozeně krátkým ocasem (povoleno tak 10 cm), nebo s dlouhým (ty se buď kupírují, což je dovoleno, anebo nechávají). Naše psice je ocasatá, neb to byla podmínka rodičovstva 😀  A mě se líbí, jak jim umí krásně vrtět.

 

Aktualizováno: 17.2.2011 — 09:59

357 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Děkuju, že jste s námi.
  Bubíka už nic nebolí a za Duhovým mostem se určitě hned vrhnul na největší misku s kranulemi a potom se uložil na nejměkčím polštáři. Ale i tak je tu s námi dál…..vždycky bude. Věděla jsem, že to může nastat, ale na tohle nikdy není člověk dost připravený…Věděla jsem, že kdyby trpěl, dokážu najít sílu a držet ho za tlapku při odcházení do spánku…ale ten náhlý rychlý konec v neděli ráno mne zaskočil….Bylo to strašně rychlé, netrpěl, nedalo se nic dělat…

  1. jsme tady celou smečkou… v neděli mi to písla sharka, ale nemohla jsem to číst ani komentovat, pořád se nám rozmazávala klábosnice 🙁 Bubáček byl úúúžasný kouzelný největší (cat) (bat) !!! na koho se v dobrém vzpomíná,zůstává napořád – u Bubupírka nelze o této pravdě pochybovat! bude se tam mít královsky, stejně jako se měl tady v Piškůtkově. (h) (rose1) (h) připili jsme na jeho památku bílým z Alsaska a do Piškůtkova posíláme (hug). číslici zachovejte. Bubu se nebude dlouho koukat, jak jste bez černého kocoura, to se spolehni (f)

 2. Ale Bubu, kocourku! Tak ti aspoň přeju teplej gaučík za Duhou a papání. Hodně papání hlavně.

  1. Dobrýýý.
   Taky jse zkoukla Michalela Gabriela i na jeho webu a jsem očarená, to je můj šálek čaje,pro mně to byl zážitek . Díky za upozornění. (handshake) (h) (wave)

 3. (rose2) Bubu, to je nám moc líto! Tolik jsme se vždycky těšili na tvé povídání! Snad taky jednou vyjde in memoriam! Ať už je ti líp chlapečku krásnej! (u) M + Z + R a mamča ;(

 4. Nechce mně to pustit pod Hrošíčka,
  Luci +2+4 , je mi to moc líto, byl to statečný chlapeček, rádi jsme o něm četli. ;( (u) (rose2) (hug)

 5. Milá Plivnice, to je naprosto úžasná hafuška! (inlove) Jak z hračkářství 🙂 Já do dalekého budoucna uvažuju taky o australáčkovi, ale honáckém. Sice mě někteří přesvědčují, že existují i hezčí plemena, ale i já si každé ráno při pohledu do zrcadla říkám, že krása není všechno (happy)

  1. Milá Luci (u) (u) (u) Zodpověděla jsi moji otázku – Bubu byl dlouho nemocný – tak teď už ho nic nebolí.

     1. psala jsem tam:

      Marička napsal/a 19.2.2011 v 20:11
      To jsem ráda, že jsem recetp dělala „zanovsky“. A znovu zdůrazňuji, že mufíny byly mňamka (už jsou všechny fuč). Do druhého dne se skvěle rozležely a byly ještě lepší, než v den pečení. To je výhoda prdopeče, pečivo s ním nestárne ba naopak. Zato těsto s droždím je nejlepší, když se tahá z trouby a druhý den už to není ono, i když rozpečením v troubě se trochu vylepší.

      Ano, zanovské mufíny budu dělat. Povidla se zde dají koupit, prodávají se jako „Prune Butter“ – „prune“ je sice sušená švestka (jinak je to „plum“, ale myslím ,že to „máslo“ je dělané z čerstvých, chuť má opravdu povidlovou.

      A dodávám, že se na ně chystám příští týden znovu.

  2. Tak už si to ťapká přes duhový most… Bylo mu u vás dobře (f)
   Luci, hladím tě po ruce.

  3. Myslím na tebe, vybavily se mi všechny takové chvíle mého života. Ale pro Bubu přestalo trápení, tak to musíš brát. Krásný kocourek to byl a krásným navždycky zůstane. Luci, objímám tě na dálku.
   (h) (h) (h)

  4. Jejda … Bubu …. (rose2)
   Tak si vždycky říkám – důležité je, že jste se poznali a měli se rádi. (h)

  5. Luci (u) , pláču – vždyť ještě v pátek mi Bubu tak krásně psal. Nečekala jsem to. Objímám Tě, ach Luci. (u)

  6. Milý Bubu – tak moc jsme tě tady měli rádi a vždycky jsme za tebou stáli – krásný pobyt za Duhovým mostem. (u) (u)

   Nezapomeneme na tebe

  7. Milá Luci, je to moc líto – chudák Bubu, chudáci vy. (h) Je určitá útěcha v tom, že ho nic nebolí, ale ta útěcha bude fungovat až později… až přejde nejhorší smutek. Doufám, že tě potěší aspoň ostatní kožíšci v čele s panem profesorem (f)

  8. Hrošíčku, dělávala jsem si z tebe legraci…ale ty víš, že v dobrým…tak se tam za Duhou měj dobře a kontroluj, jestli tam mají plnou spíž…. (u) (sweat) (cat)

  9. Tak to je mi moc lito.Bubu a Profesor jsou moji favorite. ;( ;( Doufala jsem,ze na MK to neni on.

  10. Milá Luuci, to je mi nesmiernwe ľúto (u) (u) (u)
   ale strene sa tam snáď s našou Miškou, ktorá tiež bojovala vyše roka a tiež to nebolo nič platné. Ale už ich nič nebolí, aspoň to je smutnou útechou. Len neviem, prečo mi tečú slzy keď to píšem….

  11. Luci, je mi to moc líto (u) . Je to těžké, vím, sama jsem měla úplně stejného kocourka, jenom tu náprsenku měl nepatrně menší. Teď už jsou tam spolu…

 6. Přeji hezký zbytek neděle.

  Včera jsme se dívali na véééélmi dojemý film „Hachi“. Je z roku 2009, takže jste ho už někteří možná viděli, ale my ho na DVD viděli teprve včera. Hlavním hrdinou je Akita (jménem Hachi) a je jde o pravdivý japonský příběh (byl to i japonský film), který byl převeden do amerického prostředí. Tady je youtube reklama na něj.

  http://www.youtube.com/watch?v=FaS37E3gKOU

  1. Myslím, že jsem kdesi četla, že ta socha na tom nádraží pořád ještě je, i když je nádraží o moc větší a kdyby ji dali pryč, měli by rovnější koleje. 🙂 Je to krásnej příběh, teda ten původní, jinej neznám, a samozřejmě pokud si vzpomínám správně… A je strašně smutnej, aspoň já při něm pěkně brečím… ;(

   1. Ano vzpomínáš si správně a film je děsně „kapesníkovej“, i v posteli mi ještě tekly slzy po polštáři.

    Na DVD pak byly bonusy o natáčení filmu – velmi zajímavé.

    1. Příběh věrné akity, která stále čeká na svého pána na nádraží, je velmi silný a dojemný. Americký film neznám a asi bych se na něj nemohla dívat – čím jsem starší, tím hůře snáším ve filmech utrpení zvířátek ;( – hned jsem celá plačtivá (nod)

 7. OT – Dneska je opravdu smutný den. Zrovna jsem se dozvěděla, že (cat) Bubu (od pana profesora, ne Bubu) dnes ráno odešel za Duhový most. Jen pár hodin po mé pratetě. ;( Tak alespoň všechny hladíme po tlapičce.

  1. To je moc špatná zpráva. Budu na něj ale vzpomínat s úsměvem. Tak ať je dobře Bubu tam na druhé straně… (u)

  2. No sotva jsem odeslala svůj komentář, pode mnou se objevila tahle smutná zpráva ;( Copak, že tak náhle, profesůrek Piškot se o nemoci Bubu nezmiňoval. Je mi to tááák líto ;( (h)

   1. Maričko, Piškot píše své deníky retrospektivně, k Bubíškově trápení se ještě nedostal…

    1. No ano, to mně při téhle nečekané smutné zprávě nějak nedošlo. Díky a smutním s tebou (u)

  3. Ach LA, tu pratetu jsem nezmínila, tak napravuji, když o ní píšeš, musela jsi jí mýt ráda (h) (u)

   1. Uf ta děsná hrubka „mýt ráda“, stydím se, to jsem snad ani nenapsala já (devil) .

  4. Napřed čtu o Bubu kocourkovi a teď i prateta. Co je to za den?m Upřímnou soustrast, LA ;( .

  5. Milá LA, je mi líto, že ti umřela prateta, to nejsou hezké chvíle. Myslím na tebe a tvou rodinu (h)

 8. Další Zvířetnický ovčácký pes. Tedy ne pes ale fenka a jak krásná. Holka modrooká Coralina. Asi by si s Garykem dobře rozuměli.
  V Götebořicích sluníčko svítí už několik dní ale se zimou to nepohnulo ani trošku. Ledovo, ledovo, panička to nemá ráda zato s Garykem nějaká zima nepohne. Ale začal si okusovat packy a já na nich nic nevidím. Možná že lidé začali solit všudypřítomné ledové cesty. Nevím co udělat, na packy namazaný tuk oblíže. 😛
  Kočička Tindra měla pro nás překvapení a to už před Valentýnem. Osmého února mi večer při mém návratu domů proletěla pod nohama a byla po prvé po roce a půl svého života venku. Asi ji to samotnou překvapilo, bylo to přece překvapení že, 😉 a tak neprchala do dálek za dobrodružstvím. To jsem ale já nevěděla, viděla jsem jenom její mizející černý ocásek když skočila s odpočívadla schodů dolů směrem k sousedovi. A tak honem Garyku ven a hledej kočičku. Našel ji okamžitě ale já ji v té tmě stále neviděla. Schovávala se v keřích za postaveným kolem a tak jsme měli hru na schovávanou. Hráli jsme si tak dost dlouho, Garyk nezklamal a stále věděl kde jeho kočička je, horší bylo že stařenka panička ji nemohla a nemohla chytit. Nakonec se zadařilo a vzpírající se Tindru jsem donesla domů.
  Jo jenže druhý den večer jsem jela nakoupit. Po návratu sedím, koukám na televisi a zaznamenám že Daisy na mě vyčítavě kouká. Kde máš Tindru? Ptám se a volám. Na zavolání kočenky vždycky přiběhnou tryskem, doufají že bude chutná tyčinka. Ťunťa Daisy ožila ale Tindra nikde. Pro pána krále !!! Vzpomněla jsem si na minulý den. Garyku, šupito presto, hledej kočičku. Garyk byl venku dost rozpačitý, uběhly dvě tři hodiny od mého příchodu a kočičího útěku, stopa nebyla čerstvá a on není trénovaný stopař. Tak jsem volala, chřestila pilulkami v piksličce a pobíhali jsme uličkou nahoru dolů. Tindra přišla sama z protější zahrady, už jí asi byla zima a ona je přece stále jenom v teplíčku. Myslíte že přišla ke mně? Ne, vítala Garyka. Zase dlouhá hra na schovávanou při které jsem trnula že naše Třpytka – Tindra zdrhne nadobro.
  Do třetice všeho dobrého jsme málem měli schovávačku i den třetí. Ale to jsem viděla nejen mizející ocásek ale celou kočku. Ani jsme nemuseli vyrazit a hrát oblíbenou kočičí hru, protože se ozvalo naříkání, prý mňaúúúú, mňááááúúúú takové žalostné a vyčítavé a kočenka byla zpátky u dveří. I chytit se nechala a šup do teplíčka. Ten večer jsme tu totiž měli děsný mráz, který převzal roli Garyka.
  Jsem teď jako ostříž ale to jsem byla vždycky. „Kočička ne!!!“ výhrůžně jsem volávala a Garyk vždycky zabručel a po kočce chňapal. Procházky jsou výhradně jeho a on si je ubrání. Nechávám v hale svítit abych ty moje svrchu černé stvůrky viděla, jejich bílé pacičky a bříška v tomto případě nepomohou.
  No jo, jenže teď trnu jestli se ze mne nestal nezodpovědný množitel čtyřnožců. Tindra hárala a podle mne dohárala (říká se to tak u koček?), už asi 5 dní neječela a nenastavovala zadeček. Myslíte že mohla zabřeznout? Kde jste kdo se znalostmi koček, poraďte. Měly být holky už sterilované v čemž mi zabránila ta děsná bronchitida. „Drive“ veterinářů trvá ještě i celý březen, to jest operace, chip a očkování za jednu cenu. Problém je v tom, že hledám někoho, kdo kočenkám neotevře celé bříško ale udělá jen malou dírku, tady se té metodě říká „titthal“ („a“ s kroužkem). Medicínský termín neznám. Lidem tak operují žlučové kameny a kde co jiného. Měla jsem s tou operací žlučníku počkat na stáří. V Americe tak operují i kočky. Sestřina kočka byla velice rychle zahojená. Jinak hojení trvá 10 dní a kočenky musí mít límec. Jak se neustále přemísťují ve výškách nedovedu si je představit tu dlouhou dobu s límcem. To bychom tu měli „padají kočky“ jako se říká že padají trakaře když leje. První dny jim nebude hej a tak by asi nikam nelezly jak jsou zvyklé. Ale co potom?

  Coralinu drbu za ouškem, vypadá celá jako porculánová. A všechny mazlíky Zvířetníků taky hladím aby jim to nebylo líto. (cat) (dog) (bug) (cat) (dog) (bug)
  Medvěda, veverku a netopýra asi doma nikdo nechováte. Víc smajlíků tu není.
  Třikrát pac a jednou pusu všem Zvířetníkům. (h) (inlove) (h)
  ;;;;;;;;;;;;;;

   1. Milá sharko, tady bohužel límec. Ptala jsem se na všechny podrobnosti u veterináře. Prý musí být rána na vzduchu. Takže tak.

    Ostatně ty jsi z Pardubic, jestli se nepletu. V Pardubicích jsem hodně bývala, jsem z Chrudimi. A pak rok po DAMU jsem byla v angažmá v Pardubickém divadle. Sezonu 1960 – 61 to muselo být. První angažmá byly České Budějovice, tedy Budějice. To je tak dávno že to snad „nejni“ ani pravda.
    Zastavila jsem se v Pardubicích v divadle, když jsem se mohla po dvaadvaceti letech vrátit do Čech. Bylo krásně opravené.

    1. (y) Velká kočko, v Chrudimi jsem žila 23 let, v Pardubicích jsem trvale od roku 1997. Tímto Tě srdečně zdravím. Ten trikot,co má Amiše na sově je síťovanej,pružnej a na jizvě má jem buničinu s desinfekcí..ta se mění každej den, ten trikot se za deset dní sundá a vyndají se stehy, v límci by se kočka doma umlátila….

   2. Sharko, jukla jsem se na to celé album. Nevím, kdo ty fotky dělá a jestli jsou to kočky tvé skorotchýně (asi nejsem nějak v obraze), ale jsou všechny úžasné – tedy jak kočky, tak fotky. Třeba tahle mě dosala – http://ryba42.rajce.idnes.cz/Kocicarium2/#DSCF8162.JPG (h) 🙂 A ti mrňata při krmení, černá dvojka na židličce a,a,a,a,… no krása (h)

    1. Matričko, jsou to už nyní odrostlá koťata u mojí skorotchýně a fotí je Norisčin tati Dan 😉
     PS: mezi nimi jsou i moje Vizogotky : Kačenka a Bonsajka

    2. Maričko, jsou to už nyní odrostlá koťata u mojí skorotchýně a fotí je Norisčin tati Dan 😉
     PS: mezi nimi jsou i moje Vizogotky : Kačenka a Bonsajka

  1. Ahojky Velka kocko, koukam, ze si se zviratkama uzijes. No, zabreznout mohla, mas-li v okoli volne se pohybujici kocoury. Drzim palce, at Tindra vydrzi nedotknuta az do operace. A preju brzky prichod jara. (h)

  2. Velká kočko (h) , mávám do dálky a jsem moc ráda, že ses zase ukázala. (h)
   Popisovaná operace je sterilizace – kočičkám zůstane děloha a budou se i nadále mrouskat, jen nemohou mít koťata – i když občas se něco nepovede a koťata stejně jsou. Když je zašité bříško, je to kastrace – vyjme se děloha a kočička již nikdy nemrouská a koťata mít nemůže.
   Nevím, jak je to u koček, ale u sterilizovaných fen může být falešná březost, třeba se zánětem mléčných žláz, dále hrozí záněty dělohy, protože ta zůstává.
   Asi by ses na to měla zeptat veterináře, aby Ti lépe vysvětlil výhody a nevýhody obou metod.

   1. To jsem byla já – synáček mi tu dělal nějaké zásahy v PC, zda to nevylepší načítání, ale nevylepšilo se, jen se ze mě stal hanoňouma. (chuckle)

    1. S tim nacitanim. Mam za to, ze mas Google Chrome. Ja teda nejsem vubec zadnej pocitacovej expert, ale dost lidi si na ten Chrome stezuje, ze jim to dela bordel. Myslim ze i Ondrej Neff jednou napsal lkavy clanek o Chromu. Pokazdy, kdyz si orevru gmail, tak se mi tam cpe upoutavka na Chrome. Ale odolavam. taky jeden nemusi mit vsechno.

     1. Hani, ale Chrome načítá ze všech prohlížečů ještě nejlépe (IE, Mozilla). Syn prohlížel PC, kapacita je, rychlost je, vyčištěno je – ale zlobí to. Stránka se načítá nekonečně dlouho nebo se nenačte vůbec, sem tam mezi tím to jde, ale častěji nejde. 🙁

   2. Děkuji Vave, to jsem nějak věděla jen jsem neznala přesně pojmenování. Ale tady dostanou límec po tom velkém zásahu. A vůbec to vypadá že tu málokterý veterinář sterilizaci dělá. A nevím jestli dostanou chip a očkování i u nich. Jsou a budou to kočenky domácí, tedy ven je nikdy nepustím. Přežijí mě a po mé smrti by si je mohl vzít syn, který bydlí uprostřed města. A ne-li mají takhle větší šanci že si je někdo vezme. Nevím jestli je nějaký cenový rozdíl mezi těmi dvěma metodami. Dvě velké operace s očkováním a chipem by stály 2.500 SEK. Nemám kočenky pojištěné jako psa, ale vlastní risiko je tak vysoké že to asi nehraje roli.

  3. Velká kočko, ano Tindra zabřeznout mohla, ale jestli je u vás stále taková zima, tak je trochu naděje, že ani kocour neměl tu správnou chuť. Pokud vím, tady veterinář provede kastraci i když už je kočka „v tom“ (ale jen v určitém časovém rozmezí), jen si za to počítá více, protože je to prý komplikovanější a krvavější operace. Takže jestli jsi kastraci stejně plánovala, tak raději neotálej.
   Držím palce a posílám pohlazení chlupatcům (h)

  4. Naše nejmladší Bety je čerstvě po kastraci – má v boku asi 3 cm (!) dírku – 3 stehy a má to od začátku volně. Líže si to minimálně, stehy zatím drží. Ještě jsem neudělala žádnou fotku, ale napravím to a příležitostně zveřejním, neboť zatím nemám rajče. A jde to, záleží na vetovi.

 9. Australáčky znám, už je jich vídat docela dost u nás apsoň, i na agi a na výstavách je jich docela dost 🙂

  mě se libí, jsou hezky barevní, jedna fenečka co s náma byla na táboře byla jak malý berňáček (y)

  a podle toho kukuče nevím nevím jestli si panička nevymýšlí s těma lumpárnama? 😉

  a těším,že se potkáme na nějakém srazíku, ať si můžou holky pohrát společně.

 10. Nevím, jak jinde, ale u nás jsou mínus tři- pocitově mínus sedm, hlásila meteostanice, neb fučí- a možná se večer dopracujeme k jasnější obloze, aby v noci mohlo pořádně mrznout. Ale ráno mi cestou do sámošky letělo nad hlavou několikanásobné V , tipla bych to na divoké husy nebo tak něco- po včerejším hřadování havranů kolem silnice, kde to vypadalo jako v hororu Ptáci, mě to příjemně potěšilo…. Borůvce je to ovšem jedno, protože země není tak zmrzlá, aby se v ní nedalo hrabat- včera konečně vykutala myší hnízdo a byla z toho celá rozjásaná.

  1. Bydlíš blbě (blush) u nás svítí sluníško, sice fouká, ale málo….´venku je krásnej den
   (wave)

  2. Tady je podle čidla na balkóně -1, takže je tak o dva méně, ale pocitově tak -5, i když moc nefouká. Na přístřešcích pro popelnice visí 20 cm dlouhé rampouchy, i na zástěrkách u aut jsou rampouchy. Na autech stále sníh od páteční noci, stejně jako na trávě a na chodnících kousek od domů. Sluníčko jsem neviděla kolik dnů.

  3. U nás stále modrá obloha a svítí sluníčko – kolik stupňů je, to nevím, ale z okna je hezké předjaří(chuckle) – za chvilku vyrazíme ven, tak dám vědět, jestli i ve skutečnosti (rofl)

   1. Sluníčko je toto (sun) – a na jihu Jižní Moravy p.l. bylo dneska celé odpoledne. Terka pořídila Brooke běhací postroj (a tímto děkuju Ap za dodané informace – díky, dobrá vílo, ještě nevím, jak to bude s kolobkou, ale stále je v „jednání“) a zkusila s ní běhat – zatím jenom půl hoďky, ale během ní se teplota snížila o dva stupně – z -3° na -5°C. Ale pociťově celkem dobré – v lese nefučelo a i Toya si to užívala (ta ovšem neběžela, neb není ťululum jak Brooke, která je jak neřízená střela středního doletu).

    1. YGO, jenom středního? Tak to jsi Brook odebrala hodně z jejích energetických možností. To i pětiměsíční Weiki (černý střeďák knírák) má takovou dráhu letu, že na vycházkách nevycházím z údivu. V lese běhá do tak strmých strání, které jsou už prakticky kolmé, že ji odpiknou zpět, když ztratí setrvačnost a ona se musí bleskurychle otočit a spadnout dolů. S rozřehtaným ksichtíkem nám ukazuje, jak je šikovná a opakuje stále dokola, až už nemůže. No, normální kníračí trotl (chuckle) .

    1. K Jablku jsem taky chodívávala s kočárkem, ale už je to dávno, ten kluk, kterého se to týkalo už má deset pryč. 🙂
     Ale teď se kolem bohužel často najdou odhozené injekční jehly…

     1. Ano, někdy tam na lavičce sedí bezdomovci nebo podivné existence, vždycky to tam nejdřív okouknu. Ale tak to je u většiny jen trochu skrytých laviček. 🙁

  1. Ach jo, zas jsem dala dva odkazy dohromady (headbang)
   Tak znovu, rozděleně:
   A k té zajímavé fontáně, hledala jsem, kde se nachází. A už vím, v Chicagu, v parku tisíciletí a ten obraz, ten se na tu stěnu promítá a mění se, většinou jsou to prý lidské tváře.
   http://www.lynnbecker.com/repeat/Gehry/plensa.htm
   Ale někdy taky ne 🙂

    1. Ta byla moc krásná, byla jsem u ní mnohokrát, protože je blízko mé kanceláře, ale nikde jsem tenkrát neobjevila jméno kdo ji „usochal“, protože to bylo v době našeho předsednictví v EU, myslela jsem na Davida Černého, ale na toho mi přišla málo divoká (rofl) , ale opravdu se mi moc líbila. Nemám foto, ale teď byla na půl roku na Kafkově náměstíčku „socha – objekt“ od jiného Davida – Jiřího udělaná z klíčů a tvořící slovo Revoluce – moc se mi to líbilo. Jenže mně se líbí všechny tyhle věci, děti se věnují profesionálně výtvarničině tak jsem vycepovaná. Když řeknu, že je něco divný, hned dostanu odborný spucunk, proč se mi to líbit musí 😀 😀 😀 . A modřanskou kytku si taky dobře pamatuju…co nám se na poliklinice , byť vesničanům, nasešívali kolen, hlav a jiných částí těl. Pořád tam docházím, protože je to zpoza naší vsi nejblíž a ani jsem si nevšimla, že už tam není, je to totiž dokonale zarostlé nějakou křovinou…

     1. To náměstí se mi moc líbí. Chodila jsem přes něj do patnácti let každej tejden na nádraží, ohromně zkrásnělo.
      Web je zajímavej, musím to nastudovat, dík za odkaz.

      1. BTW koně jsou velmi stabilní, běžně po nich lezou děti. A to náměstíčko se stalo opravdu krásným veřejným prostorem (dřív tam bylo parkoviště).

   1. Tu kašnu jsi tady už inzerovala – je opravdu překrásná. Aspoň mně se moc líbí – takových víc. Škoda, že většinou to bývá obráceně – místo náměstíčka parkoviště (envy) !

  1. Waminy fotky koní jsou úplně nejvíc krásné – je na nich vidět ta radost z pohybu – super.

  2. Jsou nádherní! A největší sranda je ten zasněženej čumák. 🙂
   Ale to mi vysvětlete, jak to takovýdle velký zvířata dělají, že řežou zatáčku takhle děsně moc naklonění, mají na zemi sotva jednu nohu a stejně nespadnou – ale když je lidi chtějí sochat z bronzu, tak se považuje za skvělej výkon, když má zvířo na zemi jenom dvě nohy – a to přitom stojí pěkně rovně a kolmo! :O A to radši nevzpomínám na některý římský mramorový kopie helénistickejch kentaurů, kterejm pro větší stabilitu čouhal z břicha strom. (chuckle)

   1. To víš, odstředivá síla je opravdu silná, proto máš zatáčky, o kterých předpokládáš, že se budou projíždět rychle,klopené. A když je to socha, tak ta nikam nezdrhá, tak tam odstředivou sílu máš nulovou, to se naklánět pak nedá 🙂 🙂
    (ale i to už sochaři řeší, jen tam musí někam ukrýt chytré protizávaží)

  3. Krása (*) !
   Prej že jsou už v letech – spokojenost a síla z nich přímo čiší (inlove) !

 11. Mám radost ! Ve Vraném svítí sluníčko ! Vave jak je v Modřanech ? Je to k Vám jen 3 km vzdušnou čarou tak možná už taky sluníte (sun)

   1. Sákryš Vave a jsi na kopci nebo dole ve starých Modřanech ? Tady to fakt jarnějarní. Kočky leží na parapetech a akumulují. Umyly se navzájem a slastně mhouřili očiska.
    A mám pro Zvířetníky otázku a snad poradíte!? Letos jsem se rozhodla poprvé dát do arkýřového okna, které je na plném slunci a hlavně nad plechovou střechou kytičky do truhlíku. A jsem neznalec a i když jsem studovala na internetu možnosti a nějakou představu mám, raděj bych ještě radu kytkoznalců. Chtěla bych aby byly kytky trochu hojnější, pokud možno květy, ne jen zeleno, musejí milovat slunce, slunce, slunce a neměly by být moc převislé…to kvůli té střeše, ta by je úplně spálila. V létě na ní máme taky 50 stupňů a daly by se na ní smažit palačinky.

    1. Já mám balkón, kterýmu se důvěrně přezdívalo gril, než jsem ho zastínila.
     Nejdřív jsem tam dala petúnie. Existují i nepřevislé. Výhoda: spousta barev, letnička, kvete pořád. Nevýhoda: spolyká neuvěřitelné spousty vody, když do ní naprší, květy se otlučou.
     Dál tam byly lobelky a tagetky (tagetes, africký karafiát) . Výhoda: lobelky (existují převislé i nepřevislé) jsou drobné, dělají krásné krajkové stíny a hlavně si umí stínit kořínky; tagetky jsou tvrdé kytky, co zvládnou všechno; oboje letnička, tagetky snadno recyklovatelný z vlastních semen (klíčí velice dobře, stačí nasypat do truhlíku a ony vylezou; z vlastních semen ale nemáš jistotu barvy a po nějaké době budou stejně všechny oranžové) . Nevýhoda: spousta vody, malý výběr barev. (Lobelky od bílé přes růžovou k modré, tagetky od žluté po oranžovou.)
     Teď tam jsou trvalky, převážně floxy (šplhavé), trávničky a převislé karafiáty. Výhoda: přežijí všechno, udělají si takový polštář a chrání si kořínky před sluníčkem; jsou to trvalky, takže není nutno každý rok kupovat nové; jsou mrazuvzdorné, takže se nemusí na zimu stěhovat; úžasně voní. Nevýhoda: kvetou jenom několik měsíců (zjara) ; člověk je musí stabilně hnojit, aby nepřestaly kvést. Letničky když nepohnojíš, pokvetou míň, ale když jim pak zas přidáš, rozkvetou se znovu jako blázni. Trvalky když jednou dojdou k názoru, že mají okdveteno, už nepřesvědčíš.

    2. Jo, ještě se mi strašně moc osvědčilo udělat si na truhlík ještě jeden truhlík ze dřeva. Slunko se nepropeče až ke kořínkům. Dokud tam byly jenom holé plastové truhlíky, slunko se propeklo a kytkám nebylo dobře. Když se ten dřevěný kolemtruhlík naimpregnuje – existují venkovní nátěry na bázi nějakého oleje – vydrží roky. Konkrétně ten můj je tam asi 10 let a není mu nic jinýho, než že trochu opršel.
     Tady: http://pics.livejournal.com/ioanna_ioannina/pic/0003cze2/g33

     1. To je krása ! Že musím mít dva truhlíky je úplně jasné. Jen to musím všechno koupit někde v obi nebo bauhausu. MLP je strašně šikovnej, ale nemá na to čas. Slíbil udělat kovovou konstrukci, ale zbytek je plně na mé maličkosti. A rady jsou to parádní. Už jsem okopírovala a půjdu očumovat do Modřan do OBI co můžou nabídnout (clap) Děkuju !

      1. Já mám na plném slunci – 1. patro, jihovýchod – pelargonie, střídavě převislé, aby zastínily plastové truhlíky (ty, co se jim říká samozavlažovací) a obyčejné. Vybírám pelargonie s obyčejnými květy, ne plnokvěté – míň kvetou, hlavně ty převislé. Pelargonie mají proti letničkám jednu výhodu – snesou sucho. S letničkami jsem na našem žáru nějak neuspěla.

       1. Ano, muškáty jsou velice dobré. Hodně sluníčka vydrží všechno se stříbrným listem. Docela dobře drží verbena, je převislá i vzpřímená. A pak taková ta malá žlutá sluníčka, je to převislá letnička, ale nemohu si vzpomenout, jak se jmenuje. Targesky opravdu přežijí vše a jsou k sehnání pěkné drobnokvěté. Jinak u mě je většinu dne stín, přes poledne úpal, tak mívám většinou muškáty a pro radost verbeny s lobelkou, ale u nich po dovolené pláču.

        1. Gazanie taky kvetou jen na sluníčku, Vave myslíš bidens čili dvojzubec? Ten má rád hodně sluníčka je krásně žlutý, kosmatec, ten má stříbrné lístečky a je barevný a taky kvete jen na sluníčku. Dá se vybrat i dvoutvárka, ta má květy do vínova a dost velké. Myslím, že se dá vybrat a sesadit i dohromady.

       2. balkon mám na západojihozápad – ano, na výrobu palačinek excelentní. Taky jsem skončila u skalniček, ale na květu moc netrvám, spíš na odolnosti – takže mám hlavně pěknej výběr netřesků (chuckle) .
        Ovšem Io má balkon nádhernej. Mimochodem – co dělá knihovna?

        1. Taky je to výsledek 15 let experimentování. 🙂 Letošní experiment se jmenuje „přežije čajová růže přes zimu?“
         Nalezen provaz. Vymyšlen systém uvázání plandacích prken, než je vevážu do provazu. Plandám u stropu a snažím se o uměleckou činnost. 🙂 Jelikož do toho ještě dopisuju povídku (která mi, jak jsem právě zjistila, vylejzá z limitu pro počet znaků, takže nevím nevím, jestli to seškrtám, nebo do té soutěže nepošlu), je to docela sranda. Nejlepší věty mě napadají, když balancuju na židli a židličce u stropu. Pochopitelně. (chuckle)

         1. Io (inlove) , teď jsem našla Tvůj balkón – paráda! Velký obdiv. To je variace na téma, co bych chtěla, kdybych nebyla ve stíněném přízemku. Vlastně se to dá říct tak, že po pětadvaceti letech experimentování jsem zjistila, že mi tam nejlépe „roste“ kočičí strom. (wasntme)

          1. Dík. (blush) V přízemku se zas můžeš realizovat pod oknama, ne? I když tam si asi čaj nevezmeš… Ale barvit a vonět to dovnitř může.

      2. já mám v každém truhlíku danou petku, na stojáka, hrdlem zarytou v zemi, dno je odstřižené a do toho pravidelně dolévám vodu….kytí si vezmou co potřebují…

     2. Ten balkon je fantasticky!! Jo, a mne se jeste v tom desivem horku, co tady panuje, moc osvedcila lantana – vydrzi v plnem slunku, je nenarocna na vodu a kvete az do mrazu. V CR by se na zimu musela dat dovnitr. Je to trvalka, ale nema rada zamrzle koreny. Jsem zvedava, co se stalo s myma – mam jich venku nekolik, ale letos mrzlo osklive a dlouho. To by bylo prvne, ze by zamrzly. Odkaz; http://www.lebis.cz/p/cs/14525/lantana.aspx

      1. Pamatuju si, že jsem tu kytku někde viděla a obdivovala. Pokud na ni natrefím a pokud pro ni vymyslím místo, skočím po ní.
       Já tam teď mám spíš potíže se zakytkováním zastíněný části, čili vnitřku. Ty rolety způsobily, že se v bytě dá v létě existovat (ZJZ, na kopci, 4. patro, panel, představivosti se meze nekladou) . Uvnitř jsou ty klematisy a břečťan, na kterej když se nedostane sluníčko, tak se dokonce ani neupeče, ale pořád pátrám po něčem silně odolným, co by tam umělo i kvést. Stín, vlhko, ale teplo. Třeba to ta lantana zvládne. (h)
       No a možná mi přežil druhej letošní experiment, lilie! To se pozná – pokud vylezou, budu nadšeně pištět. 🙂 😀 Jinak ostatní cibule, hlavně narcisy a hyacinty, lezou, i když občas se zblázní a když se na podzim ochladí a pak oteplí, lezou a mrznou, a já jim vždycky říkám: Vy pitomci, zalezte ještě spát, je listopad! (rofl)
       Všecičky moje kytky jsou taková pocta zeleným rukám mojí babičky. Nestihla jsem se toho od ní naučit moc, ale mám její knihovnu a snažím se zdokonalovat.

       1. Lantana chce plné slunce, v Tunisu jsem z ní viděla i živé ploty. Je dobré pečlivě odstraňovat odkvetlé květy a hnojit. Na mém jihozápadním balkóně se jí daří skvěle. Taky pěstuju převislé muškáty (jednoduchý květ) a afrikány.

     3. ukaž ruce – že je máš zelené??? to je ale taková paráda!! kdybych uměla závidět, už tady měním barvy 🙂 (rose1)

      1. Já ti nevím, mně připadají normálně vybledlý barvy, ale možná je to jenom mimikry. (blush)
       Jo, molice je skvělá – antihmyz jak dělo! A jelikož muškáty tak trochu divně smrděj (afrikány taky, však jim babička říkala smradlavý karafiáty), tak to molice vyrovná. Mně se strašně líbí i kombinace molice – muškát – růžová bakopa.
       (Potřebuju stejnej truhl i na druhej balkon, fix! Akorát na druhým balkoně, zvaným Filozofský dvorek, rostou hlavně jedlý a léčivý kytky a taky tam není k hnutí, jen to zvenku nevypadá. Aaale jen co vyrobím truhl…! ) (angel) (f) (angel)

       1. kombinace skvělá 🙂 mno muškáty mají opravdu takovou zvláštní vůni – ale mě se líbí 🙂 a jeden druh voní trošku citronově , což se pekelně nelíbí molům ve skříni 😀 šel ti mailík ohledně mandaly… nebydlíš náááhodou na Komíně?

        1. Mejlík dostala – teda jeden – a odpověděla. Jestli tu odpověď něco nesežralo?
         Těsně vedle! Na Komín vidím z okna. 🙂

         Ty citronový muškáty se mi taky líbí, ale oba se mi upekly. Do třetice, možná… 🙂

    3. Na kopci, ale ne až úplně nahoře. Kousek-kus nad hlavní, která odděluje staré a nové Modřany. Jéšiš, jak bych to popsala bez ulice? 8-| Kousek od školy Rakovského. 🙂

    4. Ke mě pálí sluníčko od božího rána až do oběda, mám východní vokna a lodžie…dobře se u mě dačí lobelkám, netřeskům, malým karafiátkům a hlavně lichořeřišnici. Skvěle mi jde venku na slunci i africká kopřiva..ale musí se to pravidelně zalévat a přihnojuji Krystalanem. (rose1)

     1. Jo, koukám, že to kvete na podzim, to je skvělý, tím si doplním ty skalničky, super, díkec!

  1. Zkuste se podívat, jestli by se Vám nelíbily rozchodníky (sedum), jsou to trvalky – odolné, mrazuvzdorné, ozdobné květem i listy a velmi různorodé.

   1. Sepsala jsem si vše, okopírovala. Ideál bude, když bude v truhlíku všechno možné. Teď bude záležet na tom co bude k mání. A slibuju, že když se to alespoň trochu povede, budu fotit. Moc děkuju za každičkou poradu. (wave)

    1. jo a ještě je skvělé k muškátům sesadit molice – je to plazilka, kvete drobnými fialovými kvítky v latách a příjemně voní, ale ne muchám a jiným lítavicím, což na terásce velice oceňuju 🙂 máme terásku na čistý jih, takže nejvíc se tam líbí muškátům ( dobu jsem toužila mít ten kvetoucí balkon po babiččině způsobu a konečně byl vloni až do mrazu!), surfiniím v závěsném truhlíku a bylinkám. voskovky kvetly až do zámrazu. afrikány bůhvíproč na téhle terásce být nechtějí, zatímco ze stejné sadby mojí mamce kvetly a košatěly jako divé na severním i západním balkoně. ono to taky bude těma zelenýma rukama 🙂 největší muškát mám ze řízků, ostatní jsou koupené sazeničky na trhu od domácích pěstitelů nebo obyčejně v Baumaxu 🙂 tak ať se zadaří a všechno kvete jako v rajské zahradě!!! (f) (f) (f)

 12. Odskočila jsem si od šporhertu, zdravím všechny Zvířetníky, kteří také momentálně nevaří a jsou zde. Vave, víš, že jsem si ani neuvědomila kolik řádků smajlíků má být? Ale já mám asi všechny, protože nemám problém s tlačítky atd. Jsem připojena „drátem“ na ADSL. Jo drát je drát, to je jistota 😀 . To mi říkali ajťáci, když jsem koketovala s wifinou. Brněnsko hlásí opět hnusno, ale alespoň trošičku mrzne a není bláto! Jsem ráda, že Vás trošku potěšil jarně-únorový les.

  1. Ono s těmi smajlíky je to většinou tak, že jich pár mám, pak je pár „papírů“, smajlík, papír, pár smajlíků, pár papírů – vždycky mě štve, když mi chybějí mé oblíbené, když je třeba půlka nebo víc smajlů neidentifikovatelných. 8-|

 13. OT – technické problémy s načítáním Zvířetníku.
  Už pár týdnů mám problém s načítáním Zvířetníku, zejména doma (připojení kabelem UPC), ale i v práci, kde je připojení vzduchem. Nemám problém s žádnou jinou webovou stránkou, jen se Zvířetníkem.
  Jde o to, že se mi stránka nenačte, nebo příspěvek neodešle, kolikrát ani nevidím tlačítko „odeslat“ a tak klikám do toho prostoru naslepo. Teprve teď mi došlo, že se mi vlastně málokdy zobrazí smajlíci, databáze smajlíků. Načítají se velmi velmi pomalu, a skoro vždycky se jich načte sotva třetina – prostě se nezobrazí, místo nich je ten „papír s barevnými geometrickými objekty“.
  Co může v mém PC způsobit toto zpomalení, které trvá cca 3 týdny? A mám to i v práci. PC určitě nejsou nějak zastaralá nebo slabá. Může to dělat nějaký antivirový program nebo nastavení něčeho? Nenapadá někoho něco, jak to odstranit? Je to moc nepříjemné.

  1. Ano, a pomalu se mi načítají (nebo nenačítají) obrázky v článku i odkazy na webové stránky v pravé polovině obrazovky.

   1. Ale někdy se mi to načte rychle a celé, jako dřív – to je právě to nejdivnější. Vetšinou to moc zlobí, ale občas to je naprosto bez problémů.

    1. Já mám zase problém s čtením příspěvků. Pokud je nepřečtu brzy, tak mám vždycky jen polovičku stránky a musím jen odhadovat kdo příspěvek napsal. Ale to bude asi chyba v prohlížeči.

     1. Marsko (inlove) , dík za připomenutí, to může být důležité. Chodím všude přes Google Chrome.
      (a teď právě mám úplně všechny smajlíky a je jich 86 kousků! :O 🙂 )

 14. Tady je hnusno, mhavo, šedivo.
  Blesan se vyspal z dobrodružství a něco mi usilovně vyprávěl a stěžoval si. Vypadá to, že je dost „ublíženej“ – tak jestli ho nakonec k té fence nepustili 😉 , nebo ho fakt někdo odvez ….

  Plivnice, plyšátko ňuňátko je ještě moc malé a asi by se ztratilo. Ale ona to dožene. Nevím, jak jsou na tom tihle pséci s čuchem, hovíci jsou naopak psi proslule čuchací.

  1. Možná bys měla Blesánkovi opatřit nějakou ženskou, Rputinko (inlove) , aby nebyl ublíženej. (chuckle)

   1. Vybavila se mi scéna, tuším z Amarcordu, kde bláznivý strýček volá ze stromu: Já chci ženskouuu!

 15. nechci provokovat, ale my už krásně (sun) slůníme (nod) Právě jsme se vrátili z mrazivé hodinové procházky – Vilém byl zachumlaný v dece, Betka docela slušně šlapala na vodítku vedle kočáru… jen jsme u půlce trasy „ulovili“ moc pěkného vlčího špice a ten pravil, že se mu Betka líbí a že půjde s náma… No obrátil to až za půl hoďky… rozeštěkával špicím ječákem všechny psy v celých Ruprechticích…

  1. Ich auch. Kdo dnes takhle provokuje se (sun) , tomu přeju… Ne, veřejně se to napsat nedá, to mi fakt slušnost nedovolí 🙁

  2. Xerxová! Jak je to možný, že my zase máme šedou deku?A před chvílí tam zase poletoval bílý binec? Je zajímavé, že to, co mě v prosinci naplňovalo nadšením (to padal sníh) je momentálně už hodno jen názvu bílý binec… 😉

   1. no – sněhu a ledu míváme hodně, tak si zase v zimě za inverzních dní užíváme jako odměnu častěji jasné nebe a (sun)

    Betka už dvakrát podlehla pocitu, že se může válet venku na pelíšku… a brzy znechuceně zjistila, že to na venkovní slůnění není. Vyhrál sluníčkem zalitý koberec (nod)

  3. Xerxová, copak krajské město musí mít všechno? Za kopcem už slůňo nemáme , na nás nevyšlo 🙁

   1. Tady ho ještě kus je, akorát se začíná schovávat. Procházku jsem stihla ještě se (sun) a teď jdem spáchat nějakou potravu.

   2. já myslím, že to není jen krajské město – Jizerky taky vypadají zcela oslůněně… To aby Ešus měl první den na horách krásný a aby na rande s milovanou pruhovatkou měl slůněm rozehřátý kožušek (chuckle)

    1. Pomohlo to, stížnost byla pronesena na pravém místě- právě vykouklo slůňo (sun) Liberečáci se s námi rozdělili. To bylo aby nebylo : -* /povede-nepovede?/

  4. Připojuju se ke Xerxové – taky hlásíme sluníčko, -5 stupňů a ledový vichr. Vymrzly jsme s Berry na cvičáku, pak se socializovala – seznámila se s mými mrňavými skoroneteřinkami (jak se říká potomkům sestřenice??) a ani je neulízala ani nadšením nepovalila a nakonec jsme byli s trucujícím Kazanem (Nevzali mě na cvičák! Hanba paničce!) udělat kolečko po loukách a polích. Je zmrzlo, není bahno a svítí sluníčko – konečně! (sun)

 16. To je krásná pejsková (happy) ! Oživlá plyšová hračka (nod) – aspoň virtuálně jí hladím (inlove) .
  OT.:Skončí někdy ta zima :^) :@ ?

 17. Krásne dobré ráno z Blavy. Tu je dnes celkom slušne oproti tej poľadovici čo bola. Ale má sa to ešte zmeniť. Už aby išla tá zima včerty, netrpezlivo čakám na prvé krokusky, fialky, narcisky. Človek je vďačný – teda aspoň ja – keď sa ráno bez problémov zobudí a nič zvláštne sa nedeje! (f) (f) (f) (f)

 18. Hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Mrzne, je bílý poprašek, taková šedá nevlídná zima (nod)

 19. Všude panuje mlha, šedivo nebo přímo tma, na zemi bláto tak trošku sluníčka alespoň tady. Minulý týden navštívilo JM jaro. Takhle vypadal únorový les. Pole zesílená zřejmě letos nebudou, protože o bílém únoru si můžeme nechat zdát.

  http://dig.rajce.net/Unor

  1. Alex, fakt to byl únor? vypadá to spíš na duben- ale fotky jsou to hezké, to zas jo- líbí se mi ta vlna 🙂

  2. krásné fotky. Minulý víkend to tady vypadalo, že sníh uteče už všude, na zahradě už zůstával jen na severní zcela zastíněné straně… Tento týden je zase zima všude… A na horách je stále sněhu dost

  3. Moc hezký! A jak to u vás vypadá pěkně, ještě k tomu se sluníčkem (sun)
   …už si ani nepamatuju, kdy se tady objevilo naposled. A dneska to líp taky nevypadá :S

  4. To jsou obrázky jak vymyšlené pro malíře. Ten les se sluníčkem je až nepravděpodobný. U nás je pořád šedivo, sychravo, led kam se podíváš, přes poledne trochu bláta, no na focení to není. Dík, Alex, alespoň to dodá trochu naděje, že jaro opravdu jednou přijde. (f)

  5. Alex – tvoje fotky jsou příslibem dnů příštích – lepších, teplejších a sušších.

  1. I u Vás na Severu je už bláto?? Betce to s kočárkem sluší. Napřed, bez brejlí, jsem si myslela, že sedíš na nějakém strakatém koníkovi. Po nasazení optiky jsem se už zorientovala 🙂 !

  2. Muhehe, dobře děláš, milá Xerxová, že fotky skrýváš, protože cpát do mladistvého Viléma Udatného hrušky, to je na pováženou! (chuckle) A Betynce vyřiď, že je starostlivá chůvička. 🙂 … Jo, a na jednom obrázku se Vilémek na blízkost Betynky tváří všelijak, takhle občas koukal i Táda a teď Matýsek. Je to úžasné, jaké v sobě mají ti prckové instinkty a jak je dokáží překonávat.

   1. hruška byla shledána po první chvilce jako velmi jedlá… co zbylo, uklidila Beta. Mladík začíná svých šest plně vyrostlých zubů velmi dobře využívat – i ta tvrdá hruška s nimi jde rychle „uhlodat“

    1. Jojo, vše musí být poprvé. A období hlodavce je velmi zajímavé, jen je třeba dítkům odstraňovat z cesty věci nehlodatelné. 🙂

     Přeju všem krásný den. (h)

    1. A víš, že jo? Máš pravdu, Zano (inlove) . Hihi, ale vyrovnává se s tím statečně, kosatečka „chudák já“. (bat)

  3. Uá, pláču – nenašla jsem odkaz na Kvilíka, tak ani nevím, jak to jde šesti zubama s tou hruškou 🙁 Ale Betynka je opět krasavice inteligentní a jak krásně rozevláté pysky umí předvést! (chuckle) Jo a její riskmanagement možná těší Kvilíka, ale jak se na Kvilíkovo nespaní kouká jeho mamka či babička, o tom již anály mlčí (rofl)

 20. Všechny pochvalné komenáře (bat) vyřídím (chuckle) .Ale musím opatrně, aby nezpychla 😀

  1. Takové sluníčko zůstane nad věcí a s nonšalancí sobě vlastní si vybere tu správnou botu k ožužlání. Je nádherná. Tak hodně radosti a úspěchů při absolvování životní hafuší univerzity (inlove)

 21. Upírka je krásna a rozkošná, ale ešte si s ňou užijete.
  A ešte niečo O.T.
  Že je ľudská blbosť bezmedzná to viem, ale aj Tak ma šokoval dnešný zážitok. Išli sme k dcére a od nás k nej na Dlhé diely vedie úzka kľukatá cesta do prudkého kopca. Jediné šťastie je, že je tam povolená len 40-tka a môj muž dodržiava predpisy, pretože keď sme vybehli zo zákruty, tak v strede nášho jazdného pruhu stál malý biely psík (výzoru a veľkosti foxteriéra). Muž šliapol na brzdu a s úžasom sme zistili, že na ľavom chodníku stojí slečna a kýve na psa prštekom. Chvíľu sme scénu neveriacky sledovali, ale potom do mňa vstúpil neuveriteľný jed a pohla som sa k akcii. Slečna zrejme nebola taká tupá ako to vyzeralo, pretože keď zaregistrovala výraz mojej tváre a fakt, že si rozopínam pás, tak celkom správne usúdila, že nie preto, aby som pochválila jej výcvikové metódy. Bleskovo skočila pred naše auto, zdrapla psa a zmizla s ním v lese napravo. Doteraz neviem, či to bola originálna výcviková metóda, alebo snaha zbaviť sa takto psa, ale slečna správne usúdila, že by to nebol pes , čoho by sa zbavila. Omnoho pravdepodobnejšie by skončila s poškodenou fasádou. Ako hovorí môj muž, dokážem sa strašne rýchlo strašne naštvať.

  1. Editko (inlove) , mně se stalo podobné před časem – když byl u nás na kopci led. Nějaká slečna si ometala auto a nechala na volno běhat psa. Měla jsem štěstí, pes měl štěstí, auta okolo měla štěstí a nakonec i ona, protože jsem na ní jen houkla „Jste normální?“ a klouzala autem dál z kopce dolů.

  2. Edito, ještě štěstí, že tvůj manžel měl brzdy v pořádku (whew) Jinak to mohlo tragicky dopadnout nejen pro pejska, ale i pro vás oba

 22. Zapomněla jsem všem popřád hezkou neděli a foukám vám na ní trochu našeho sluníčka, už pár dnů nás tu oblažuje od svého východu až do západu a krásně hřeje, je až + 25

  (sun) (sun) (sun) (sun) (sun) (sun) (sun) (sun) (sun) (sun) (sun) (sun)

  1. Psinka je k zulibani.Hned bych se posmajchlovala.
   Maricko,prosim Vas,cim odcervujete vase kocicky?Ja jsem dostavala Drontal od spolecnosti,kde jsem pomahala se zachranou kotat,ale uz je nechci obtezovat.Mam od nich jen jednu kocku,kterou nikdo nechce.Stejne uz s nama zustane.Ale zjistila jsem,ze drontalu je vic druhu.Divala jsem se na Amazon.com.Nebo vseobecne co se da pouzit na odcerveni kocek.Dekuji.

   1. Jano – netřeba vykat 🙂 Já kočky nikdy neodčervovala (pouze jak naše bývalá Kotě, tak Smoky jednou měly tasemnici, tak na to jsem dostala prášek). Žádné červíky nikdy neměly (bylo zjištěno u veta rozborem donešeného hovínka), možná proto, že jim od jejich začátků u nás dávám prášek směsy droždí s česnekem (Yeast&Garlic powder). Díky tomu nemají celý rok žádné blechy a asi ten česnek se postará o to, aby neměly ani červíky. Vřele to na ty blechy doporučuji, praktikuji to už léta letoucí a kočky blechy opravdu nemají. Míchala jsem to dříve do kašiček (asi půl lžičky), teď už to nedělám, kočkám jen podstrčím samotný prášek a ony si trochu odlížou. Když si zadáš do vyhledávače to droždí a česnek, výber je dost velký. Nebo mívají plechovku (většinou 1lb) v „Health food store“. Ale protože já jsem jím krmila i psy (teď už jen Trixie), tak mám velkou spotřebu a kupovali jsme to ve velkém v tomto e-obchodě, protože byl cenově nejlepší. Jenže jak vidím, už prodávají jen tablety. Ty jsem také jednou koupila, protože chutnaly psům. Pak už jsem kupovala jen prášek, protože jsem ho přidávala do jejich sušenek. Naposledy jsme loni v červnu koupili 2x balení po 4lb za $16.95 za jedno. Teď už to tam nevidím – škoda.

    http://www.onlynaturalpet.com/product_detail.aspx?item_guid=c8890578-0134-4734-8034-ec37090699ab

    Posílám pohlazení kočičkám. (cat) (h)

    1. Maricko dekuji za odpoved.Uz drive jsem nekde cetla,ze nejaka pani snad v Africe pouzivala cesnek proti blecham a melo to uspech.To drozdi se mi nezda drahe.Drontal je drahsi.Jdu na to 🙂

     1. Já bych hádala, že je to opačně, že česnek je proti červíkům a proti krvesajům je to béčko v těch kvasnicích, ale můžu se plést. S tím česnekem se nejspíš nepletu, ale to béčko vyvozuju z toho, že když jsme chodili večer kolem řeky, rejdiště a líhniště těch malých placatých mušek a komárů, co oboje tak příšerně žerou, z hospody, čili posílení pivem, nechutnali jsme jim tolik, jako když jsme šli do té hospody bez béčka v krvi. 🙂
      I když, na druhou stranu, prvnímu psovi jsme dávali na odčervení Roboran, a jelikož po tom měla nádhernou srst, tak v tom zřejmě bylo právě béčko…
      Takže jsem zmatená. 🙂
      Ale rozhodně díky, Maričko, za tip – jdu hledat a přemejšlet o česneku a kvasnicích!

      1. Ano, béčko je na ty blechy a česnek myslím na ty červíky. Jak jsem se kdysi dočetla, když se kočkám droždí dává pravidelně, „ochutí“ se jim krev, blechám krvelačným přestane chutnat a jdou hledat zdroj jinam. Odblešila jsem takhle nejen naš kočky, Sadie i Trixie, garážovou kočku Indy a před lety i 3 sousedčina koťata s jejich mámou, která se zabydlela v naší garáži, než se k nim přidala naše pozdější Smoky. Prostě s tímhle práškem mám skvělou a mnohaletitou zkušenost, při pravidelném pročesávání ani jedna bleška. Chce to ale vytrvalost, začít ještě před bleší sezónou, protože to trvá třeba měsíc, než se zvířatům krev ochutí. Teď v zimě droždí s česnekem nedávám každý den, jen tak ob den, nebo 2x týdně. Ale jakmile se udělá teplo, krmím pravidelně denně malou trošku. Naštěstí kočkám (a psům) tyhle sušené pivovarské kvasnice chutnají. Pokud bys Ioannino měla k dispozici jen obyčejné kvasnice v kostce (sušené „pro lidi“ by se asi prodražilo), tak bys pro Penny mohla upéci „silně drožďové“ sušenky a do těsta přidat česnekový prášek (ten snad se běžně koupit dá). Nebo zkus přímo syrové kvasnice – třeba jí budou chutnat a máš vystaráno.

       1. Syrový kvasnice jí právě chutnají, a moc! (Mně taky. (blush) ) Takže je baštíme obě. (A máme pevný drápy a lesklou srst. 😀 )
        Ale česneku z nás dvou holduju jenom já.
        No, třeba to nějak vymyslím… česnek v rizotu a tak… v nejhorším budou ležet vedle misky pečlivě vypreparovaný mikroskopický česnečenky. 😀

     2. Jano, rádo se stalo. No já myslím, že na blechy je to droždí, ale co já vím, možná v Africe žijí nějaké upíří blechy a odpuzuje je naopak česnek. 🙂

      1. Sharko, Mlsotníky čtu a domnívala jsem se, že poctivě . Ale přiznávám, že ve zmínce s tou Afrikou se mi tvá „bleší informace“ nějak vypařila z hlavy – dobře žes mě upozornila, rychle jsem pročetla znovu (nod)

       U nás ještě sobota pomalu půlnoc, u vás neděla, tak si ji užijte co nejlépe

  2. Tady je kolem nuly, (rain) a (rain) , (sun) nevidět, :@ .
   Tady někdo provokuje… (devil)
   🙂

 23. Upířice je nádherná holčička. Už se těším na fotky, až doroste. (h)

  A malé O.T. Stále se mi honí hlavou ta děsná věta „všichni byli odejití“ Grrrr (punch) Až teď mi konečně došlo z čeho to je. Určitě je to počeštěná anglická věta, která znamená, že dotyční byli propuštěni – „They (he, she, we) have been let go“

  1. My to v práci používáme jako eufemismus pro vyhazov…Je to strašné slovní spojení, ale pro ty situace co u nás nastávají se nedá ani nic jiného použít 😀 A (bat) je miláček 🙂

  2. Maričko, nemyslím, že je to anglicismus (kupodivu). Slyšela jsem to ještě za totáče, kdy tu anglicismy neletěly. ( „Byl odejit ze strany,“ tuším, nebo snad „protože nebyl soudruh, byl soudruhy odejit.“ ) Myslím, že je to záměrné vyšinutí z vazby, které právě tím, že tuto frázi nelze převrátit do pasiva, vyjadřuje nedobrovolnost a násilnost opuštění místa.
   Normální převrácení do pasiva je samozřejmě „byl přinucen odejít / rezignovat / podat výpověď“; normální aktivní vyjádření téhož je „vyhodili ho / dostal výpověď“ . Všechno se běžně používá.
   Že novináři hrábnou po figuře, protože se jim líbí, a pak ji používají do zblbnutí, až se obehraje a přestane být vnímána jako figura, je druhá věc.

 24. Krásná psinda a krásné psaní. Jsem ráda, že už zvládáte tolik důležitých povelů (jsem přesvědčená, že pac patří mezi základní povel, i když mnozí pejskaři ho neuznávají – ale jak je fajn, když podá packu při utírání při příchodu z venčení). Jen tak dál – moc se těším na další povídání.

  1. Mě příjde že je velmi učenlivá, proto chceme zkusit i Dogdancing, tak některé kravinky učíme už teď 😀

 25. U nás chodí dva takoví pejsci – jeden je „modrý“, druhý bílo-béžovo-hnědý. Jsou kouzelní od mala doteď. Přemýšlím, jako mají oči, ale nemohu si to vybavit.

  Jinak v Modřanech je hnusně, noční sníh na autech neroztál vůbec, na chodnících částečně a teď se to mění v led. 🙁

  1. Na Smíchově to je stejné, myslím počasí. Už se nemůžu dočkat, až Arinka skončí hárací období, je to náročné, ale už jen pár dní 🙂

 26. Krásná! Asi bych se taky hnala jí ňuňat, kdybychom vás potkali. 🙂 Netušila jsem, že to mají australáci s ocáskem takhle. Jí bude určitě slušet, mě ocásek k pejskům prostě nějak patří. Před pár lety jsem na výstavě litovala dva king charlese s pahýlky ocásku. Říkala jsem si, asi nějaká nehoda a jen se tiše divila, že je přesto pustí na výstavu. A pak jsem se dozvěděla, že se jim zkracují schválně, že to mají ve standardu. Nechápala jsem, vždyť jsou to „bratři a sestry“ kavalírů, kteří se jimi chlubí a ustavičně jimi vrtí. Jsem ráda, že teď jsou i kingové už ocasatí.
  Věkem jsme se dopracovali přesně k opačnému procházkovému systému než máte vy. Z původní ranní kratší procházky se stala naše dlouhá a odpoledne už je odpočinek a jen pár kroků po ulici, pro dodržení tradice. 🙂

  1. Já právě chci aby si zvykla že dopoledne je klid, a odpo zábava 🙂 , já bych taky pejsky bez ocásku nechtěla (myslím jako kdybych si ji chtěla pořídit předem) 😀

 27. Cori, jseš úžasnej štěník, taky bych ráda ňuňala, jsem holt starší pánčička. (rofl)
  Nádherný oči , óóó. (inlove) (hug) sem ouplně poblázněná. (chuckle)

  1. Přesně tyhle reakce jí připadají strašně nebezpečné (rofl) a žerou malé pejsky (sun) a proto je nutné vrčet a štěkat 😀 😀 😀

 28. :O :O :O :O :O
  Omluva, že se sem zas cpu, já jen, že mi to pomalu začíná být jasné.
  Blesan se konečně probral a přicapkal a já zírám – on je sice špinavý celý, ale teď teprve koukám, že nejšpinavější má hlavu, plece a přední tlapy – ten pes se odněkud musel podhrabat …. :O
  Tak už chápu, proč byl tak šíleně utahanej – to musela být díra jak hrom!

  1. no – nebo se prohrabával k nějaké té lásce… (inlove) a když si užil, tak se zase vydal domů vyspinkat… Obojek klidně někde mohl nechat při prolejzání úzkých průchodů… Je neuvěřitelné, kde všude se dokážou procpat… když opravdu chtějí…
   Chicht – pokud měl na obojku známku, ještě tě budou popotahovat a chtít alimenty (chuckle)

   1. Známku, naštěstí, ztratil už před tím. Jediné, co mě mrzí, že přišel i nový protibleší obojek za 400,-.
    Ale jak na to koukám, nemohla bych dát Blesana ani nikomu pohlídat – moc by dotyčnému dobrodinci ze zahrady nezbylo …. 😀

    1. Tsss,koupíš pytel cementu a je to.. (handshake)
     Hlavně , že se vrátil Blesan jeden záletnej. (h) (chuckle)

  2. Tak to je moc šikovný psisko, že takhle trefí domů. Mrňavku někde vypustit, tak se doteď venku motá 😀 Přemýšlím jestli by trefila domů…

 29. Šišiš to je hrášek kulihrášek … zlatíčko plyšový (inlove)
  Jen já ve všech těchhle australácích, kelpiích a spol vidím kolii, kolii, kolii … mám na ně nějak nastavené oko … a už to lepší nebude.
  Jo a naše bony (pudlík) vzkazuje, že ocáskatí pejsci jsou néééjlepšíííí 😀

  1. že jo? Hledala jsem si, jak vypadá dospělák a přišlo mi, že je hodně jako kolie. Kolie je teda moc hezkej pes (inlove)

   1. ať je to borderka, ausralák nebo šeltie, pro mě jsou tyhle psi příliš nároční na vymýšlení aktivit a na to já jsem líná. (chuckle) Ale jsou krásní to ano, modrá očka, to je nádhera (y)

  2. Souhlasím s Bony pudlinkou, že k pejskovi patří ocásek, jak patří talířek k hrníčku nebo Laurel k Hardymu (wave) . Snad mi pejsánkové s anténkou na opačné straně čeníšků prominou.
   Corinka je moc hezká a řekla bych, že si s ní její rodina užije spoustu radosti.

   1. Nemám ráda kupírované uši ani useknuté ocásky. Střeďák knírač Argo našich sousedů to obé měl, byl to krásný pes, to ano, ale Briteček s plácavýma ušiskama a neustále vrtivým ocáskem je mi mnohem milejší! :*

  3. Ad – ocásek. Ale no tak, nebuďte rasisti – jsou mezi námi pejsci, kteří jsou bezocáskatá (např. na Čipsíně je duo bez ocásků) nebo miniocáskatí (např. na jihu Jižní Moravy p.l.) – a jak jim to sluší, že Toyenko (nod)

 30. Ahoj ahoj! všem, zdravím z hlídací brigády u spřátelených koček, dneska je ňákej zvířecově vyvedenej den. Moje kočky vzorný, hlídané kočky se překvapivě honí po schodech – to nedělávají, sem jsem jela ve vagonu s mladým hravým fletem a sklidila obdiv pána, že jsem poznala rasu (NO BODEJŤ!), a eště tu máme chundelku okatou. Tak ať ta sobota takhle vydrží, já jdu vyhnat kočky na chvíli na zahradu. (bat)

 31. Upířice je momentálně roztomilý plyšák, ale ať se rodina nenechá zmýlit. Tak, jak jste s výchovou důslednou a neústupnou začali, tak pokračujte. Jistě už máš promyšleno, jak dál a co budeš s tímhle inteligencí a energií nabitým senza pejskem dělat dál. Jinak ti opravdově australští pejsci, honáčtí, se srážejí v Podmitrově, tam, kde se setkáme letos i my, Zvířetníci, ale to jen tak na okraj.

 32. Je moc pěkná a mně se líběj ty zmalovaný oči 😀 .
  V Praze kupodivu nesněží 😛 ale hezký počasí vypadá fakt jinak (think)

  1. Zano, tady už také přestalo, Matylda má pravdu, bláta po kolena a abnormálně hnusně 🙁 .

 33. omlouvám se za OT, ale zahlídla jsem u vaví stopětky komentář Ldu. Nemáte na ní, prosím, někdo kontakt?
  Děkuji, Ol.

  1. Olčavičko, všechno nejlepší k narozeninám – včera jsem moc nebyla a zprávu jsem u česneku našla až dnes (inlove)

 34. Když jsem prvně uviděla fotky téhle pejsky, tak jsem málem nevěřila vlastním očím – jak je neuvěřitelně pěkná! Tak jsem tu nad obrázky óchkala a áchkala, až to Marek nemohl poslouchat a přísně pravil – a Beruška snad NENÍ krásná??? Je, samozřejmě… nejkrásnější (angel) , ale ten její divoký černý obličejík je jaksi naprosto jiný, než tahle modrooká plyšová princeznička (inlove)
  Tak ať vám to spolu klape, milá Plivnice (sun)

  1. Marek má naprostou pravdu – Berruška je krasavice černuška. Hele – já mám moc ráda chlupaté ksichty (teda u psů … no a u chlapů koneckonců taky (chuckle) ), ale hladká černá Brooke je taky krásná – vypadá, jako by měla nasazenou masku (nod)

  2. Beruška je krásná úplně jiným způsobem než (bat) , má svou krásu 🙂 Já jsem netušila jakou budeme mít psici, chtěl jsem merlatou slečnu, no a tohle je výsledek 😀

 35. Zdravím od žabek, kde padá bílý binec- je to drobné, moc to nedrží, mokro všude- tak to bude na polích bahna po kolena. Navíc je z toho bince stejně mokrý kožich jako z deště a to už ráno Borůvka vyhodnotila jako blefuj 😛
  Upířice je nádherný plyšový štěník a chová se zcela standardně- na štěně, řekla bych 🙂 „Mazej“ nebo „vyfič“ je povel srozumitelný i malým pejsinkám a na dlouhý upřený pohled s výhružně pozvednutým obočím reagují stejně dobře štěňata jako děti- obvykle začnou odcházet způsobem „co jsem to tady chtěl…. no tohle určitě neeee….“
  Užijte si to s Upířicí- všichni mi říkali že pejsčí dětství rychle uteče a já tomu nevěřila… a byla to pravda pravdoucí (dog)

  1. v tomhle je dokonalá, vždy se tváří strašně nevině, a pak se k tomu stejně vrátí, když si myslí že se nedívám 😀

 36. Milá Plivnice (inlove) , to je překrásná Upírka! (h) Nejvíc se mi líbí kukuč, jak stojí na tom banánovém bobku. :* JE mazaná, to je jasné. A mě by si omotala kolem prsti za tři vteřiny a bylo by po výchově. (wasntme)
  Jak psala Xerxová, pochvalu zasloužíte všichni (y) , že jste tak brzo ohladili drsné hrany a že jste jednotní ve výchově. Jasně, sem tam to ještě skřípne, ale hlavní je, že už víte, jak na to. Bude to skvělá pejska, bezvadná a šikovná kamarádka. A krásná – vůbec se nedivím, že sis ji vysnila. 🙂
  Přeju všem krásný den. (h)

  1. (rofl) Banánový bobek mě dostal, honem jsem se vracela k článku, co jsem to přehlédla. (rofl) Upířice je kouzelná a moc se mi líbí, jak se o ni zodpovědně staráš (y)

   1. Ty bobky jsou dva na sobě, ona na to leze jak pavouk 😀 a oba už jsou krásně ohryzané po obvodu 😀

 37. Je krásná a chytrá a ocásek je její na co byji ho někdo bral. Čím by vrtěla? Přeji Ti hodně radostí s tak pěknou pejsinou, Ty krásně modré oči ji zůstanou? A toho okousaného se nelekej to přestane. Nebo to udělá až si budeš myslet, že z toho už vyrostla 😀

  1. Ani jsem nevěděla, že australani (američtí (chuckle) ) mohou být ocasatí! Mně se bezoocasí psi moc nelíbí – jsem zvyklá na vesele se mrskající oháňku, takže to mě od tohoto plemene na první pohled poněkud odrazovalo. Ale ocasatý australan nemá chybu 🙂

   1. Mě právě taky ne, proto je naše ocasatá 😀 Oni umí vrtěti celým psem, tzv. rohlíkový tanec (rofl)

 38. Krásnou sobotu vám všem, v Pejřimově začalo chumelit a všude je krásně čisto, bílo a voňavo. Těším se, co na to bude říkat Linda, až se laskavě probudí a uvolí se jít ven.
  Australská chlupatka z Ameriky je moc krásná a šikovná. Zasloužila by pořádně poňufat. Těším se na další zprávy o štěnítku.

 39. Hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Plivnice zaslouží (wait) pochvalu před nastoupenou jednotkou (ehmmm nastoupeným Zvířetníkem). Dodala správně hlášení ze života malé Upířice modrooké huňaté. To, že australský ovčák je Američan vím, ale že je mnohoocasý, to jsem nevěděla.

  Upířice zaslouží pochvalu před nastoupenou jednotkou za to, že je normální štěník (chuckle) Tudíž už tolik neděsí paničku prvničku, že je něco špatně (chuckle) Myslím, že tyhle dvě spolu zažijou ještě hodně psiny (nod)

  Já taky zasloužím pochvalu, přežila jsem „večerněnoční“ péči o Viléma, když si jeho rodiče šli zaplesat (chuckle) Zlaté miminko… (jen jednou ječel – když se mu podařilo vystrčit si z postýlky celou nohu mezi šprušlema ven a ta mrcha nešla zasunout zpátky) Právě snídá od maminy a tudíž za pár miinut ho nafasuju (a do oběda ho prej rodiče nechtějí vidět 😉 )

  1. Já takýýýýýýýýýýý ….. taky pochválit, prosím!
   Jednak za to, že jsem nezabila aplégra, který nedovřel vrata, tudíž Blesan mohl utéct. A dvojak za to, že mě nekleplo, když byl Blesan celou noc pryč….

   A taky Blesana pochválit, samozřejmě.
   Tedy ne za to, že zdrhnul, ale…
   On se tu totiž zatraceně dobře vyzná, takže kdyby se nic nedělo, tak byl už dávno doma. A přišel bez obojku, který mu sám od sebe sklouznout nemoh. Takže byl nejspíš někde uvázanej… a podařilo se mu vyvlíknout.
   A asi běžel z dost velký dálky. Mokrej, špinavej … přiběh teď v sedm ráno, splivnul kuřecí kostru, padnul a okamžitě tvrdě usnul.
   Zlatíčko moje zrzavý….. (inlove)

   1. Rputi, máš bytelnou nervovou soustavu… a na ten útěk jsi přišla ještě v noci nebo až ráno?

    1. Na ten útěk jsem přišla v 7 večer, spočítala si, že Blesan musel zmizet někdy kolem 4 a dost ve mně hrklo. Takže baterka, auto a objet město. Samozřejmě marně.
     Tak sedět a čekat. Nervová soustava postupně povolovala. V 0:30 mi došlo, že asi neusnu. Zjištěno, že nemám prášek na spaní ani frťana. V zoufalství jsem vyštrachala flaštičku 60% konzumního lihu, který mám na své tinktury z aloe. Tak jsem ho zředila 50:50 a připadala si jak starej sanktusák, co pije i okenu. Dobrý to teda vůbec nebylo, ale usnula jsem.
     Ráno, po zjištění, že ve sněhu nejsou žádné psí tlapy, byla moje nálada na bodu mrazu a přemýšlela jsem, kam všude vyvěsím fotku.
     A ovšem když pak Blesan v 7 zaškrábal na dveře, málem jsem zbořila barák …. 😀

     1. Kristepane, Rputi, máš můj vrcholný soucit… tohle mi udělal jednou Max – dorazil k paneláku v pět ráno. Špinavý, uhnavý, hladový… prevít, zlatíčko moje. Už ani nevím, jak se mu podařolo zdrhnout, ale jinak průběh podobný – hledání, ježdění, volání, nakonec nekonečné čekání… Díky Bohu že je Blesan zpátky (h)

      1. JJ – tohle jsem ještě přesně potřebovala 😉
       Lidi v okolí Blesana znají, takže by je asi nenapadlo ho uvazovat. Buď nějaký lufťák, co se „ujal“ pejska, nebo se někomu zalíbil. Odsud to byl někdo těžko, to by s ním nesměl vůbec ven.
       A ovšem v tady na jihu už varovali před lety, že se kradou psi a vyvážejí do Němec.

     2. Rputinko (inlove) , koukám, že tu není můj ranní příspěvek – asi jak mi stránku Zvířetníku stále padají, tak jsem si nevšimla, že ho síť zozřala. 🙁
      Musely to být nervy, ufff, ale hlavně, že je zrzavý zlato doma. 🙂 (h)

     3. Rputinkóóó, jsem moc ráda, že to dopadlo dobře ale ty nervy. Známe to. (y) (h) (inlove) (hug)

   2. Rputi, jen to čtu, tak mi je z toho na mrtvici. Já už bych tady brečela a vyváděla. Já jsem starej nervák. To jsem moc ráda, že to takhle dopadlo. (hug) (h)

   3. Rputi, jistě Ti nemusím radit. Hlídej ho a hlídej, zřejmě někde nějaká chlupatá krasavice hárá 😉 , tak ať nepřijde k úrazu. Třeba ho jenom někdo známý odchytil a chtěl ráno vrátit domů, jenže Blesan ho předešel. Doufejme.

  2. První pejsinka, no měla jsem představu do čeho se to ženu, ale relita předčila očekávání 😀

 40. To není plyšový???? Je překrásná a ty výrazy. Buď moc ráda a děkuj CD,že ti někoho takovýho postrčila do cesty. A vyřiď jí, že až se potkáme, že ji budu dlouho muchlovat (h)

  1. Není plyšová, je hedvábná 😀 Chceme se přijet podívat na perníkové dubnění, pokud finance dovolí 🙂 , takže bude snad možnost…

   1. (h) Óóó, to by bylo přímo parádní…pomuchloval abych di plyšáčka…tak jen doufám, že se do dubna nepřesrstí a nepřestane být plyšová. ak ji za mě pořádně podrbkej,nejlép celýho psa a budu se těšit. (wave)

 41. 🙂 Moc krasný upírek, radost pohledět. je to trochu jako s miminem, co? Ale bude lip a je fakt moooc roztomila, pejsulka jedna. Gratuluji!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN