PSI: Ešus – jak sem se srazil

No srazil sem se. A to mě ani nemuseli vyprat na devadesát. Stačilo, že pánčička zas něco vymyslela. Myslitelka naše jedna. Ale tentokrát to náhodou vymyslela moc fajn. Aspoň taky z toho jejího datlování do přístroje něco mám. Jinak mám akorát nudu, když datluje.

Místo aby mezi mícháním v hrnci mi házela pana Broučka Pytlika, co sem dostal od Peti Adamusový, tak si odbíhá k přístroji a ťuká do něj nějaký blbostě. Tak jednou taky nevyťukala (to asi omylem!) blbostě, ale vymyslela, že se sejde pár pánčiček vod nás psůch. Když se můžou scházet do dívadla (na co se tam byly dívat, to teda nevim dodneška), tak se taky jednou můžou sejít na procházení a to pochopitelně s náma štěkavcema.

To sem ovšem pochopitelně nevěděl, když zas datlovala. To sem se dozvěděl, až když ráno nešli s pánikem do práce. Už to mě zarazilo, uprostřed tejdne a voni nejdou do práce?? Kdy budu spát?? No copak vo to, to není tak podstatný, ale sem od přírody zvídavý tvor, tak sem byl celej nervózní, co se z toho vyleze. Zatím to vypadalo jako obvykle na zmatek. Pánčička furt dost času, klídek pijánko snídaně a pak… klasika. Začla lítat jak hajzl při povodni a vykřikovat, že to nestihne. Heh, jako kdyby někdy něco stihla. Teda – stihne tramvaj, co vyjela fčera, to jo, páč nohy má rychlý, ale jinak nestíhá a nestíhá. Ale uvařit ten krok do termosky, či jak tomu říká, to stihla.

A pak už se jelo. Teda, pozor, skoro jelo, páč to se muselo ešče vracet pro tohleto, pro támdleto, tůdleto a nakonec pro tašku s nějakejma vzácnostěma asi. Páč byla celá bez sebe, když zjistila, že to nechala doma. No, však se s tim taky pytlikovala předchozí večery jak dlouho. Hrozně se u toho smála. Anebo nadávala. Že neumí vystřihovat a lepit.

A to teda neumí, páč dyš sem pak našel to jedno vystřihnutý kolečko na zemi, tak… tak to vůbec teda nebylo kolečko. To bylo kolečko asi tak jako je ragbič fotbalovým míčem. A když to pak nalepila na čokoládovej peníz tak… tak to vypadalo, jako když to celý vyrobilo děcko z jeslí. A to by to možná vyrobilo vzhlednější teda. No nic, vzácnostě pobrala a mohlo se konečně vyrazit.

Nejeli jsme ani moc dlouho, jenom jako když sme jeli za Bárou do Berouna a pak už sme zastavovali a pánčička vykřikovala, že úúúúúž tu sou, úúúúž tu sou a hrozně v tom autě vyváděla. Kdybych takhle vyváděl já, mám průser. Pánik se jen útrpně usmíval. Vůbec se mu totiž nechtělo jet, ale tak prostě… je na tom jen vo fous líp než já, takže jet prostě musel.

Zastavili jsme a byl tam nápis Beroun, tak sem myslel, že tam bude čekat Bára. Ale!! No víte co?? Vůbec ne Bára, vůbec ne Bára, ale láska moje obří pruhovaná!!! Vod jara sem jí neviděl, ale vypadá furt krásně v tom pruhatým vohozu. A zas byla drsná, prostě no CELÁ MOJE FAJFKA!! Tak jak si jí pamatuju a jak jí miluju. Řítil sem se k ní a hned mi dala najevo, že není nějaká hej počkej, ale slušně vychovaná dáma.

Pak sem zjistil, že jako průser, že tam nejsme sami!!! Vůbec ne sami, ale dalších asi dvacet milijounů naprosto cizích psů!!! A fšicí velký. Velký jako já! To já nerad teda. Zvlášť, když je tam dáma mýho srdce, páč… jako co mám dělat?? Byl jsem naprosto rozhozen, tak moc nejvíc, že jsem nebyl schopen identifikovat, kdo z toho všeho je chlap a kdo baba. Proč tam tahala pánčička takovejch jinech psů? Minule nám to všem naprosto vyhovovalo. Jen já a Fajka. Teda mi to vyhovovalo naprosto. Ostatní taky neprotestovali, tak proč takový novoty??

Tak sem všem hned preventivně řek, že jako bacha, sem Rambo a kdo se ke mně přiblíží, tomu asi někdo ublíží. Kdo to se neví, ale někdo určitě. Třeba někoho přemluvim. Zatim sem teda zjistil, že třeba takovej ten velkej – Brůůůtik mu moje pánčička řikala (no Brůůůtik, jako by to bylo štěňátko nějaký a přitom je to šedivá stodola na čtyrech nohách!!!), že ten teda jako vůbec na moje výhružky nereflektuje a jasně mi dal najevo, že kdo jako je kdo. Tak ale nejsem blbej, všim sem si, že je uvázanej stejně jako já, tak sem mu řek, ať to klidně zkusí. Moje i Brůůůtikova (panebože, Brůůtik, jak mu moje pánčička může takhle řikat?? Chápete to?) pánčičky prohlásily, že sme voba idioti (No hlavně, že vobě tak maji IQ pana Ajnštajna!!) a máme toho nechat.

S Brůůtikem tam byla baba. Sem si vzpomněl, že už sme se kdysi viděli a šel jí decentně vočíhnnout. Pak sem zaregistroval, že se k nám blíží nějakej zrzavej velkej pes a to už pánčička kolem něj dělala cukrbliky a vykřikovala, že Orisláfka je tu!! A vítala se s jeho pánikama. Pak všichni vykřikovali, kdo ešče chybí a kde sou. Tak sem myslel, že příde už asi ta Bára, když sme v tom Berouně. Jenže ne. Přijelo auto a… a zněj vystoupilo asi tak třitisíce psůch!! Z jednoho auta!! Tři tisíce psůch a jedno malinkaté děcko. Z těch třítisícůch psů, byl jeden velkej. Vofčák z germánska a menoval se Cir, zbytek byl asi jeho fraucimor, páč to byly samý baby a motaly se furt kolem něj.

Pak byl nějakej rumrajch, všicí se srotili kolem mojí pánčičky a… přišel trest. Určitě trest za to jak mě zlobí, páč… navlíkli jí do růůůůůžovýhoooo! Háááááááááá. A vona růůůůžovou nesnáášííí! Teď to byla vona, kdo byl za idiota, protože přesně tak vypadala. A ešče se tomu smála! Taky jako idiot. A pak mě naprosto zákeřně nasadila na hlavu růžový ponožky. Takže sem pochopitelně tím pádem okamžitě vypadal taky jako idiot!! A to mi musela udělat přímo před Fajfkou!! Psí bože, pročs mě poslal do takhle nemožný rodiny.

Naštěstí mi to sundala teda. A mohli jsme konečně vyrazit. Nutně jsem se potřeboval pohybovat pořád v blízkosti Fajfky. Nebo aspoň – teda hlavně!! – v blízkosti její zadničky. Vona totiž, víte, jak má ty pruhy, tak… vono je to takový hodně navádějící. Přesně prostě trefíte. Jenže sem měl strach, že netrefim jenom já! Ale i konkurence. Potřeboval sem bejt furt v její blízkosti. Jenže mi to kazila pánčička, páč si mě furt přivolávala. Ach booože, co já toho dne naběhal sem a tam!!

A to se mi ešče posmíval ten vofčák z germánska, ten Cir. Páč já sem hodně často musel za Fajfkou procválat kolem něj. A von moc dobře věděl, že…. no jo, no že se prostě trochek jako… řekněme obávám. A tak si ze mě dělal čurinu. A to se mi zas nelíbilo ani trochu. A jeho pánčici sou hodný lidijové, protože to viděli a řekli mu, že ať mi to nedělá.

Pak sme si dali přestávku. Takhle. My psi ne, my ji nepotřebovali, ale lidijové jo. Páč si nutně museli dát nějaký ty dobrůtky, co každej přines a pánčička každýmu vnutila ten krok z termosky. Když se dost napřestávkovali, vyrazili jsme dál. No dál… hlavně teda vejš. Páč to co na nás čekalo, to teda nikdo nečekal. Teda nikdo z lidijů. Pro nás čoklidy, jako nic, ale dvounožci byli občas krapet v nesnázích.

Jak se třeba dostala nahoru pánčička od Cira a jeho Fraucimóru, která byla indijánská babička s robětem na zádech, to nechápu, asi zázrak? Nutně, nutně sem pospíchal nahoru, protože tam už byla Fajfka, jenže prostě pánčička je nepřející a furt, furt si mě stahovala zpátky. Byla už dost únavná.

Navíc individualistka jedna, si zvolila tak trochu odklon od trasy a šli jsme trochek bokem. Měl sem strach, že už Fajfku nikdá neuzřím a tak sem makal nahoru, co to šlo. Pánčička mě asi chtěla zpomalit a zavěsila se na mě s tím, že esli jí nepomožu, spadne natuty dolů. No pomoch sem jí, nejsem nelida. Zato vona je evidentně nepsida. Páč prostě mi nenechala za tou Fajfkou jít nafurt. Dycky enem na chvílu.

A to mi pak ešče zas uřízla vostudu, když mi na vrcholu toho vrchola, kam jsme se drápali, na hlavu nasadila turban. 🙁 Růůůůžovej!! Jako bych já měl růůůůžovou rád. I to bych ale vydržel, jen kdyby mě bejvala pustila. Jenže vona řikala, že sem starej prasák. To nevim teda, starej nejsem. Sem ve střednim věku. Maximálně teda můžu mít tedy krizi, ale to se není čemu divit, že mám krizi, když mě prostě nechce pustit za FÁÁÁÁÁÁJFKOOOOOU!!

Pak už měla krizi asi vona. Pánčička jedna. Páč po opuštění vrcholu a sestupu do vesničky, když sem zrovna podlehl po sté Fajfčinu kouzlu, podlehla vona asi svejm nejnižším pudům. Vodvlekla mě za zvoničku (aspoň že tak, že to neviděla konkurence!) a tam sem byl hluboce, řekněmež, že pokárán. Abych prej na chvíli zapnul mozek. No na chvíli jo, to jde, ale otázka je, co je pro koho ta chvíle, že jo.

Pak jsme dorazili do nějakých luk a chvíli tam kroužili, páč pánik vod toho Brůůtika, si z nás udělal dobrej den a vodil nás za nos. Respektive dokola. Nám čoklidům to nevadilo. Lidijové mu navoko spílali, když na to přišli. A von se jim smál pod fousy. Pánčička se taky smála a řikala, že ho ubezduší. No, co já vim,tak by se měl trochu začít bát,vona zpravidla dodrží, co naslibuje :).

Já pak mohl na chvíli zase za Fajfkou!!! Ešče že ta holka moje pruhatá je drsná enem vepředu. Když se jeden zapojí nenápadně jako vláček, tak jí to nevadí. Tak jsme chvíli vláčkovali. Než teda nás pánčička zas rozpojila. Vona je prostě nepřející. A pánik ale taky, páč pak si mě zas vzal pod dozor von a to teda taky byla dost nuda.

No a netrvalo dlouho a sestoupili jsme zpátky do civilizace a do hospůdky. Doufal sem, že budu ubytován vedle Fajfky mojí pruhatý, jenže ouvej, vyšla na mě vopačná strana stolu. Sem se snažil jako protestovat, ale co je mi to s pánčičkou asi tak platný, že jo? No asi nic, překvapivě nic. Tak sem se svalil a pouze se motal obsluze pod nohy. Na chvíli mě přišla navštívit malá víla, co se celou dobu nesla na zádech Indijánský babičky, ale tu spíš zajímaly zablácený křusky mojí pánčičky, než já.

Pánčička se konečně dočkala – došlo na její vzácnou tašku. Rozdávala pytliky se svejma úžasntnostma lidijům a psům. Jeeenže, známe jí. Neumí prostě počítat. A tak když došlo na rozdávání dárkůch pro psy, nemohla se dopočítat. A furt si hudla, že to přece počítala dobře a že to mělo bejt třikrát, třikrát, třikrát… až si z toho… vobjednala třikrát guláš!! 🙂 A vůbec vo tom nevěděla. A vůbec nechápala, proč se všichni divěj, že to je jako pro ní. Páč číslovku třikrát prostě nevnímla. A paní obsluha si to už aji zapsala.

Naščestí to ostatním nedalo – no vono se nedivim, když si někdo sám pro sebe vobjedná třikrát guláš, tak to není nic standardního – a furt do ní rypákovali, až jí to konečně došlo a objednávku upravila na normální číslovku, neboli jeden guláš. Škoda, mohli jsme vidět, esli by to všecko snědla nebo ne. Radši bych kdyby ne, páč by víc zbylo na mě. Takhle smolikof. Ešče, že jiný sou uznalý a dostal sem darem žvýkando grando. Aspoň sem se ve svém bezfajfkovém bolu nějak zabavil.

Pak jsme vyšli už konečně ven. A já se těšil, že… že jako třeba bude příležitost. NEBYLA. Zas nebyla. Fajfka zalezla do auta a já osiřel. Lidijové ešče rozprávěli, jak je u nich zvykem a pak najednou… ahoj ahoj a jelo se domů. Tam sem upadnul do bydliku, vyčkal v polobdělém stavu večeře a pak upadnul celej sraženej z toho srážení do bezvědomí.

Aktualizováno: 15.2.2011 — 18:41

238 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
  1. šikovnej, jak ho to naučili???? Vy se tomu smějete,ale ten kocour je nepostižitelnej 😉

 1. Tož musím se pochlubit, máme fotečku časopisu Pes přítel člověka…..
  u článku o stopování..

  Peti jsi úžasná (y) jsem se řehtala celou dobu čtení článku… (rofl)

  jinak hlásím, první díl jak ta potvůrka roste už je sepsaný….nekecala (y)

 2. Brej večír! To je zase hodin, ale když někdo prospí půl dne, tak se mu večer zase tak moc nechce.
  Nic jsem nečetla, ale třeba to zítra doženu (i včerejšek).
  Já jsem přišla poprosit o paleček pro sebe. Objevila se malá zdravotní komplikace, která v prvním okamžiku vypadala jako velký průšvih. Tak zatim dobrý, ale musím být hodná a ležet. Tak prosím, o palečky, aby to opravdu byla jen malá nepříjemnost a nic horšího.
  Děkuji a jdu se vzorně vrátit do postýlky. Zítra si vezmu ntb do postele a počtu si, co se tu zatím stalo.

  1. Jejda jejda – držím palce a ty se drž v posteli, abys byla brzy koukej (y) (y) .

   P.s.: Rysík Vašík v kuchařce je úžasný, jsem se regulérně zamilovala (blush)

 3. „..Začla lítat jak hajzl při povodni..“ 😀 To mě dostalo, budu číhat na příležitost, kdy bych se touto hláškou sama blýskla 😀 Vyprávění super, ale co ten antirůžový spolek, co tu na Zvířetníku málem vznikl? Já teda rozhodně nepodepíšu a naopak, jsem proti černé! 😛

 4. Esus,ty jsi proste muzsky a s tim nikdo nic nenadela.Bylo by s podivem,kdyby te hezke psinky nezajimaly.To by se zase asi resilo jestli nejsi nemocny.A vubec nevim co mate proti ruzove?Tady ruzova leti od 60-ti nahoru a jak to babkam(pardon,starsim damam,) slusi 🙂

  1. Jééé to je hezký, jak máme paralelní myšlení – tohle jsem četla u našich a říkala si, že se musím kouknout po odkazu (časopis Krkonoše je i na netu, ale bez obrázků), že to tu bude lidi zajímat, ale pak jsem na to zapomněla. Díky

  2. Díky za článek (f) , je to moc zajímavé a člověk si vždycky při takové příležitosti uvědomí, kolik toho o naší zemi a její minulosti nevíme. (fubar)

  3. U mě je to nečitelné a když dám lupu v rohu (zvětšení) tak je zase jen půlka stránky.
   Jinak v Hejnicích mají prý i docela pěkný kemp s chatkama a hlavní budovou jako stvořený na zvířetnické setkání, třeba, někdy.

   1. Mně se to zčitelnilo až napodruhé a ta stránka se pak dá posouvat – tedy alespoň u mě 🙂

   2. V dolním rohu jde stránka posouvat myší, chvíli mi trvalo, než jsem na to přišla. 😉

 5. Ešusíííí, ty nezklameš. Prostě Donšajn každým chloupkem (rofl) To bylo krásné hlásání o psí akci. (sun) (dance)

  1. Ešusek mi dneska taky vyspravil náladu 🙂 Díky.
   Jedna poznámka k růžový (moc hezká růžová diskuse dole 🙂 ) – na fakultě byli jen dva zkoušející, co nosili růžovou košili – nikdo jinej u zkoušek tolik nevyhazoval jako oni. Od té doby si na růžový košile dávám trochu pozor, řekla bych, že normálního chlapa v růžový košili jsem nikdy nepotkala.

   1. Já viděla. A docela normálního 🙂 Nebyla to výrazně růžová, jen nádech, ale byla!!! A čouhala z taláru jednomu předsedovi senátu krajského soudu. Asi iniciativa manželky. Pochybuju, že on si chodí kupovat košile a kravaty. Jednou jsem ho slyšela povídat, že musí udržet váhu, aby mu hadry vydržely do truhly, protože by ve zdraví neabsolvoval nákup nových . (chuckle)

   2. Asi to bylo na něm vidět jak se zbavit bolesti hlavy je možné objednat ekonomicky výhodná

 6. OT – máte někdo zkušenosti s přípravky Geladrink? Četla jsem na to různá doporučení, firma to vychvaluje a dokonce i někteří mí spolupracovníci. Zase to není úplně nejlevnější záležitost, ale kdyby to chtělo pomoci… V posledních asi třech týdnech mě bere ošklivě koleno (není to novinka – mám s ním problém od 8 let a operací to už jednou skončilo) a jsem ve fázi, kdy mě cca poslední 3 týdny bolí každý krok a belhám se jako válečný invalida, což to koleno přece jen nemělo v posledních letech ve zvyku. Odlehčila jsem mu boty, sníh sešel, výrazně méně chodím, aby si potvora jadno odpočinulo … K doktorovi pro nějaký hezký rentgen se teprve chystám, ale v podstatě si myslím, že tam jsou díky tomu mnohadesítiletému traumatu artrotické změny a kdyby se ta chrupavka byla ochotna trochu pospravit díky takovýmhle přípravkům tak by to mohlo výrazně oddálit zásadní operaci. Věk na totálku opravdu ještě nemám.

  1. Nó, hlavně to pomáhá lékárníkům a výrobcům 😉 . Osobní zkušenost s užíváním nemám, manželova tetka do toho vrazila těžké prachy a nakonec stejně skončila s železným kolenem. Jinak já jsem měla s náhle bolícím kolenem problém před pěti lety – v létě jsem měla nějakou virózu a bolely mě všechny klouby, to postupně přestalo, ale koleno ne. Na RTG nic moc nebylo, prý artróza 2. stupně, ortoped se juknul na snímek, pohýbal a potočil kolenem, uchechtl se „artróza, vždyť vy máte prasklý meniskus a tipuju to i na poškozený křížový vaz“. No to se naštěstí nepotvrdilo, meniskus byl fakt v háji a to jsem s tím chodila 25 let (úraz v TV na střední škole, kdy na chirurgii tvrdili, že „tam nic není“)…

   1. Právě proto mě zajímá pouze tento konkrétní přípravek. O ostatních si toho moc nemyslím, ale v tomhle případě se spolupracovníci tvářili tak, že tohle, na rozdíl od jiných, údajně pomohlo. Ten doktor mě stejně čeká, protože teď už vážně potřebuji vědět co s tím po těch všech letech vlastně je, protože při své práci nemůžu pajdat jak válečný invalida, navíc je to víceméně bez příčiny. Zázraky nečekám.

  2. Geladrink jsem před lety zkoušela na svoje bolavé koleno a bez viditelného výsledku. Když jsem ovšem porovnala obsah sirupu Aptoflex large pro psy, co bere Kazan, se složením Geladrinku pro lidi, tak jsem pochopila, proč je ten psí dražší! Aptoflex je mnohem lepší a je v něm kyselina hyaluronová… No, chápu, že nejsi pes, ale co kdyby??? Jinak zkus wobenzym, já s ním mám nejlepší zkušenosti právě na náhlé potíže, účinek na ty chronické zas tak dramatický není. Ale musíš začít na opravdu vysoké dávce…

   1. Přilípnu se pod Dede. Aptoflex užívá i naše Klérka a mám s ním výbornou zkušenost. Tak jsem přešla i já na kyselinu hyaluronovou. V člověčí podobě se sirup prodává pod obchodním názvem HYALURON a je ve dvou příchutích. Jablečné a pomerančové. Už užívám třetí flašku. Už po první jsem mohla v noci spát a nebudila mne bolest v levé kyčli.

    1. Neumím tento sirup vygůglit, milá Alex (inlove) . Prosím, mohla bys mi písnout, kde a za kolik jsi ho koupila. Kyčle mě tuto zimu začaly zase zlobit, a když si vzpomenu na injekci do kloubu, tak se mi zatmí před očima. Radši ten sirup! (nod)

     1. Safra, já se moc omlouvám, ale úplně jsem popletla název a jak jsem na něj přišla, se mě neptejte (fubar) ! Ten „zázrak“ se jmenuje HYALGEL plus. Nakoupila jsem v lékárnách, když měli slevy před Vánocemi, balíček po dvou lahvích asi, (ale nevím jestli opravdu přesně, obě za 400.-). V současné době má na únor slevu Lékárna NOVO, jednu lahev za 189.-! (Praha; Lužiny-Archeologická 2256, tel. 251610664, Vinohrady, Francouzská 17, tel. 222516119, Hloubětín, Poděbradská 489, tel.281868228, Malešice, Počernická 630, tel.274816898, Uhříněves, Nové náměstí 10, tel.267710642.

   2. No, já už budu větší kalibr. 2x ročně baštím Condrosulf 800. Je to na předpis. Není to laciné, ale jsou výsledky. Obávám se, že užívání Geladrinku vyjde na podobnou cenu, ale s pochybným výsledkem.

    1. TOhle zkoušela máma a mělo to určitý efekt, no stejně už má kolena obě vyměněná, od určitého momentu to nefunguje, ale snad nejsem v téhle fázi. Díky

   3. Že bych začala štěkat? Třeba by mi to u veta prošlo (rofl) (rofl) Díky za tip na wobenzym.

  3. Já tedy moc neumím ty jednotlivý přípravky (jestli je nějakej lepší než jinej apod.), ale myslím, že nějaký chondroprotektivum by to asi chtělo. Neuleví to od bolesti akutně, jen by to mohlo (tou lepší výživou chrupavky) zpomalit ten postup artrózy a tak oddálit event. operaci. No držím palce, ať to je lepší.

   1. V každém případě to prokonzultuji s nějakým doktorem, který se těmito problémy zabývá a hlavně nechám pořídit prima fotečku nebo spíše fotečky toho kolena a uvidím. Nějaký ten přípravek potřebovat budu, jinak budu jednoho krásného dne chrastit železem. Což sice asi stejně budu, ale každý den, týden, měsíc a roks originálním kolenem dobrý. V osmi letech mě opravdu nenapadlo, jaký to bude celoživotní problém.

  4. já to čas od času brávám, už proto, že to začali vyrábět známí z Ústí nad Orlicí. Byly to lyofilizované (mrazem vysušené) rozemleté, sterilizované a ochucené chrupavky – v podstatě to byl kolagen. Je to asi tak, jako byste si vařili a jedli prasečí nožičky to taky dokáže kolagen přidat. Otázka je, jestli to tělo dokáže dát na správné místo. Mě se zdálo, že to trochu na klouby pomáhá, třeba se mi dost rychle spravila pohyblivost kolena po úraze. Prokazatelně to zlepší stav vlasů a nehtů. Ale moc a moc to zdražili a ani nevím, jestli to pořád vyrábějí původním způsobem. Už jsem to nebrala asi tři roky a čirou náhodou jsem si ho předevčírem zase koupila a ještě nenačala. Moc mi nechutnají ty příchutě, nejlíp snad snáším tu broskev.

   1. Já uvažuji o těch kapslích, prý se jich bere 12 za den, vypít adekvátní množství v nějaké nesympatické tekutině si vůbec neumím představit.

  5. Spousta – skoro 99% těchto přípravků je tahání peněz z kapes důvěřivých lidí. Napiš mi mailíka, máme levnější a účinnější prostředky. Katyp50 nudlík seznam tečka cz

   1. Tak snad mailík konečně odešel. Ze soukromé adresy se mu dnes nechce a nechce, nevím proč.

  6. Apino, ono záleží v jaké fázy artrozy to užíváš, ale mámě pomohl a podle složení patřil k nejméně šizeným a cenově vycházel dobře…líp jak ty s reklamama, mimochodem, pomohl jí dost. S nějakejma přestávkama jí udržoval to chátrání na snesitelné mezi cca 10 let.

 7. Nechala jsem si to až na konec pracovního dne a NELITUJI!!!, i když mi to dalo hodně přemáhání. To: „Vona je evidentně nepsida“ by zasluhovalo metál. Díky, po to dnešním dnu blbec je to jako procházka rájem. A Ešusík ve slušivém růžovém baretku je prostě boží. SUPER!!! 😀 A mám to za 3, na víc už bych se stejně nezmohla.

  1. Koulíku, jsi krásný kocourek, ty bílé tlapičky ti moc sluší, tak ať brzy najdeš své nové „doma“.

  2. no jo… to už se nás fakt netýká, ale on je tak krásnej, že tak dlouho fakt nebude. Mazlik. Srdce bude chtít vždycky, ale rozum bytovej ví kdy je dost. Sharko ty jsi taková dobrá zvířetnická duše a skoro úplně vždycky víš skryté informace. Nevíš jak dopadla Majka s elektrikou. Psala jsem j krátkou zprávu, ale neozvala se . Tak si říkám jestli svítí a mají teplo ? A mrzí mě, že jsem nějak líp nereflektovalka na Pražení, protože podle fotek jsem identifikovala hospodu Ferdinandu co kolem ní často chodím domů na vlak z roboty a někdy i na pivko zaskočíme s Pantátoupřednostou. 🙂

   1. … !!! že tam ( v útulku) dlouho nebude… Leny, Leny jednou piš, dvakrát kontroluj…a hlavně opravuj ! 8-| ( a 2x po sobě 10 !)

   2. Leny-aewyn, já nevím, jak dopadla Majka s elektřinou pro útulek. Jen jsem si myslela,že sem kromě toho SOS,napíše, že Vám děkuje za penízky, za koupení dárků atd. a dá sem info,že zálohu zacvakli a shánějí další penízky a snažej se o 106. A jak to bude dál….Hm a nic..od té chvíle prostě nic. A mě to na Majku mrzí …

    1. Stejně o tom smýšlím i já. Peníze určitě nějaké došly, myslím, že by slovíčko „děkuju“ udělalo radost všem, kteří je poslali. A kdyby tam ještě navíc byla zprávička o tom, jak se to vyvíjí dál, bylo by jen dobře. No, o něčem to svědčí.

     1. Milí zvířetníci, já jsem byla jen nadšený čtenář, poprvé jsem zareagovala na tu hrozící tmu, takže jsem něco poslala..
      Spíš se bojím, že Majka asi napsat nemůže. Zřejmě to fakt odpojili, takže počítač nebude… No uvidíme. Sylvínek

      1. No, možné to je, napsat se ale dá i z jiného počítače ne? Když se řekne A, má se říci i B. Takže když někdo volá SOS o pomoc a ta se nějakým způsobem odněkud dostaví, mělo by být jeho, když ne povinností, tak alespoň slušností se ohlásit s vývojem situace a aspoň poděkováním. Nevím, já jsem takhle vychovaná. Možná Zvířetníci nezaplatili vše, ale určitě hodně velkou částkou přispěli. A za to by si nějakou tu informaci určitě zasloužili.

      2. Myslím si,že z jiného kompu by vědět dát mohla. To v dnešní době takovej problém není. Na tu zálohu 7.000,- ty peníze podle mne stačily …. my nečekáme,že nás bude za to plácat po ramenech, ale informaci bychom chtěly… (wait)

     2. Tak to zkopíruji nadvakrát. Asi je jeden odkaz na webové stránky a jeden na mail příliš, takže to dělím. A pro admina – ten čekající vzkaz je možné tím pádem odstranit. Díky (wave)
      Prosbu jsem četla, ale tentokrát jsem nepodpořila, protože jsem měla pocit, že tady šlo něco dělat jinak, dát si jiné priority, ale raději jsem to ani nekomentovala. Nicméně sem házím link na stránky artcat: http://www.artcat.cz/

      1. kontakt, který lze na těchto stránkách najít.:
       Erkling Agency s.r.o.
       ičo : 27795012
       tel: 773 48 14 13 INFO I SMS
       artcat@email.cz

       Snad alespoň odepíšou, ale jestli jim tu elektriku opravdu vypli….. pak asi těžko.

 8. Opakuju svůj dotaz (dole se přehlíd´). Co za plemeno je Fajka? Akita? Jsem trochu vedle a zvědavá.

 9. Ježkovyvoči, Ešus v růžovém! (rofl) To je zase paráda, vy jste neskutečná dvojka, článek opět nemá chybu!

  1. Lucko, a Brůůůůtííík a jeho babaa jsou austarláci (nod) . Z Berouna (nod) . Kdyby to Péťu nepustilo (inlove) , máte to kousek (chuckle)

   1. A nejsi náhodou našeptavač? 😛 Nepustilo, ale chvíli počkáme. Dlouhé holky truchlily, ale teď se začínají trochu vzpamatovávat a jsou veselejší, tak jim do toho nechci zasahovat. Jinak už bych měla jednu Australanku doma, dokonce s rodiči přímo z Austrálie…

  2. no musel mě podpořit hošíček, ne?? Já když si uvědomím, co ten chudinka kvůlivá mně je schopen vydržet …..:D 😀 šak taky dostal hubičku na šňupák 🙂 (h)

 10. Budu zlomyslný, ale ta první fotka u článku nemá chybku! A čláek samozřejmě taky ne, PetraK. a její hošíček Ešíček jsou vysoce nadstandartní čtenářská lahůdka… Krásná středa od ucha k uchu =)

   1. to je prosím takovej ten………….. růžovej pudl 😀 😀 😀 Rrrramštajní pudl, jako upoutávka na to naše srážení 😀

 11. Petro, udržuješ standard – jako vždy, paráda. A promin, růžová – v dobách jahod a malin nezralých jsem zaspala sraz na vodě, popadla první co mi přišlo pod ruku a osazenstvu jsem se zjevila v růžovém svetříku. Ach to fopáá! Pohoršeni do dna svých vodáckých duší naskákali do vody a kraulovali pryč, pryč. Příště už jsem se dostavovala patřičně odrbaná, ale i tak jsem byla nějakou dobu růžově mučena. Takže o téhle barvě vím také své.

 12. Petro, teda hypoteticky by měla růžová k černé pasovat, ale nebudu ti mazat med kolem té… no úst – dobře činíš, že ji nemáš ráda (chuckle) … anebo mi tak aspoň přijde, páč je prostě hrozná už jen tak, sama o sobě (rofl)

  průs… švih ovšem je, že třeba dcera neteřky (sestra od Vojtíška) ji miluje a vyžaduje sama od sebe 🙁 … netuším, kde k tomu takhle dítko přijde, musela to původně asi někde očumnout (hlavně že Jiřka má nejvíc ráda modrou 😉 )

  prima počtení, parádně jsem se zasmála 😀 😀 😀

  1. Bedo, mám dobrou zprávu – ta růžová mánie přejde 🙂 prošly si tím obě naše dcerenky ve věku asi tak 3-4 let, MLP růžovou vysloveně nemusí – když zrovna neexperimentuje s chemií, je velmi světlá plavovláska a tvrdí, že vypadá jako selátko… – no, a mně si v růžové radši ani nepředstavujte, to by bylo na žalobu pro utrhání na cti. Růžová na Domče ještě šla – je tmavovlasá a tmavooká. Ale mladší dítko, rezavé jak liška a zelenooké – no, to tedy byl pohled. Ale už je to obě opusitlo, teď vládnou jásavě zelená, tyrkysová a modrá… no, pořád lepší než ta „Hello Kitty…“ 😀

   1. a to je Hello Kitty kočička a já bych ji nakopla,rozšlapala a každej den klidně a bez lítosti zabila! (think)

    1. Ich auch, vece Kubíček… 😀 K nám domů to nesmělo ani v tom nejdivočejším růžovém obodobí, naštěstí ty pravé „Kitty“ orgie v módě vypukly až když u nás už růžová neletěla tak třeskutě. Přežili jsme všichni a dokonce jsem ani žádnou plastovou Kitty nemusel vlatní nohou rozdupnout… Růžové víly a motýlí křídla ještě jakž takž snesu, konec konců člověk na „dospělém“ karnevalu taky nevypadá vždycky úchvatně, ne?

     A MLP pravila, že až tě tu, sharko, uvidím, mám pozdravovat – což tímto činím (wave)

     1. Milý Terro, tak pozdrav opětován, též Terra-san mávám a zdravím jí…bylo mi v její společnosti moc příjemně (wave)

    2. sharko a spol. – hello Kitty nebrat.. my fandíme Emily the Strange 😀 hlavně má 4 kočky! černá je jednička ! Ešus chudák zaslouží lízátko, takové jako dostala Xerxová na Pražení, za statečnost v ramsteinní čepici 😀

  2. hypoteticky, nehypoteticky – nic nebude! 😀 Černá je dobrá! Černá je nejlepší 😀

   1. Pořád čekám, že někdo z vás konečně napíše můj oblíbený citát:“Růžová je barva selat.“ (chuckle) Hmm, tak to jsem já. (rofl)

 13. Chudinka Ešusek, voni mu taghle bráněj reálizovat svoji lááásku štyryadvacet hodin denně a eště ho navlečou do růžofky, no teda. 😀 (rofl)

   1. (rofl) Umím si živě představit. (rofl) To by byla sranda! 😀 A třeba by překvapili a mizivé procentíčko z nich by byli flegmatičtí kliďasi. 😉

 14. Teda Petrááá! Krásne som sa pobavila!
  Ináč tu je božie dopustenie, syn ráno vykročil z dverí – a treskol sebou pred nimi, ešte že si nič nedolámal, náš kopec je v tomto špeciálny. Tak si dávajte pozor! Ešte že pes je blízko pri zemi – a má 4 nohy. Ale šmýka sa to fest.

 15. Petro, opět excelentní výkon včetně té růžové. (rofl) Ale fakt ti sekne (stejně jako Ešus u boku. Moc by mě zajímalo, jestli si ho Příšera bude pamatovat.

  1. Se jí zeptej, ne (wait) : „Milá příšerná Šery, pamatuješ se na Aše Ešuse?“ … a buď kývne nebo zavrtí hlavou (chuckle)

  2. No to máš milý Honzo pravdu, byl to excelentní výkon ode mne -vydržet na sobě tudle barvičku 😀 😀 😀

   Příšeru moji oblíbenou, že drbu na makovičce. Vídám tady u nás ooooobčas – tak asi třikrát zatím pséka, kterýžto je jí velmi podobný, vždycky si na ní vzpomenu 🙂

 16. OT – zoohit.
  Tak v zoohitu usoudili, že balík je opravdu ztracen a posílají mi nový (+ kupon na slevu pro příště). Ovšem opět už nemají jedny objednané kapsičky, tak bez nich (ale jsou zaplacené) (asi to má kompenzovat ten kupon?) (ale za ty nervy a čekání to zas není moc).
  Sice jsou slušní, ale ta doprava je fakt děsná, je ta první zásilka mi přišla včas a bez problémů, reklamací a urgencí. 🙁

  1. Jim napiš, že ten kupon bereš jako omluvu a za ty zaplacený konzervy nebo kapsy, že chceš něco jinýho, když je problém s vrácením peněz….

   1. S vracením peněz by problém neměl být. Taky mi cosi nedodali – sami od sebe hned psali omluvu a dotaz, na jaký účet mi mají přeplatek poslat.

  2. Vave, mně minule taky něco v balíku chybělo páč zrovna neměli (ehm, a ani jsem si toho nevšimla), ale přišlo v dalším balíku o několik dní později.

 17. Růžová ujde. V jedné povídce od R. Cromptonové uspořádala parta kluků výstavu exotické zvěře, chtěli si vydělat něco peněz. Jedím z exponátů byl „modrý pes“. Foxteriér jednoho z členů party byl u příležitosti výstavy řádně natřen na modro. Modrá byla zvolena z toho důvodu, že tatínek kluka zrovna natíral na modro vrata a zbyla mu barva.
  Ovšem existovala růžová andulka. O té jsem slyšel reálnou historku, že v kterési restauraci číšník choval andulky a jednu nabarvil na růžovo. Ono jí to ale časem slezlo.
  Takže vidíš Ashi, že jsou na tom různá zvířata ještě hůř.

   1. Jo jo, došel jsem dneska po svých. Mám jen občas bolestivé komplikace se kterými si nikdo neví moc rady, ale momentálně to jde.

     1. Ahoj Pú, to mám radost! A držím palce na osvícení doktorů, aby na to přišli a bylo úplně dobře. (rose1) (heidy)

    1. Chlape, drž se! (y) A doufám, že dochtoři než odejdou alespoň zjistí, co u tebe nesedlo nebo co zmastili.

    2. Húúhúú – Půůůů! Rád tě tu vidím a ještě raději slyším, že už se držíš na vlastních! Tak pokračuj, pokračuj, my ty palce taky nepouštíme (hug) Drž se! (hug)

  1. Ahoj, ahoj! (hug)
   Já jednou viděla pudla s fialovou hlavou. Celkem jsem dumala, jak to udělali, aby jim ten pudl na to barvení držel. 😉

  2. Růžová tedy rozhodně neujde, milý Pů 🙂
   koukám, že nějaké zdravotní komplikace 🙁 , tak držím palce, ať je líp

  3. Prima, Pů už slezl k počitadlu sám (sun) no, možná to není na (dance) , ale pokrok to je. Tak jen tak dál

  4. Medvídek (hug) dohlíží na stav česneku ve Zvířetnických článcích… (rofl) Tady česnek nebyl (shake) (no – možná v tom třikrát objednaném guláši… (chuckle) )
   To je dobře, že je dneska trošku líp (u) . Tak ať těch kontrol nad našim písáním přibývá… a ať je zvládáš po svých a nemusí tě vozit.

 18. Bacha Ešus, nečíst při kojení (wait) . Vím, ne? Přece znám Ešusa. Nejdřív nakrmím, pak přečtu. Co?
  A co já dělám? Nedbám a čtu (fubar) . Výsledkem je lehce přitopená Sváťa, uslzený voko a Áňa, která nechápavě kulí kukadla :O co že se to zase té matce stalo.
  Ale na růžovou mám stejnej názor. Růžová není barva, růžová je pomsta (nod) a na mně se nevyskytne dokud budu mít kapku soudnosti (nebo síly se bránit)

  1. Týýýno, Týýýno, Tys jediný rozumný čék (když opominu, žes přitopila miminko :D), růžová je pomsta, to je přesně tak!! (y)

   1. Ona už néni mimonko, už je to docela velká baba, která se umí dost účinně bránit (8 a půl měsíce, to je už věk). Zrovna teď mi tady prchá pližmo pře obývák a je pekelně rychlá. Ale růžovou nepraktikuju ani na holkách, nikdy jsem jim nic tak strašnýho nekoupila-jen to, co obdržely darem (jsou to přece holčičky 🙂 ). Ale jim stejně sluší víc modrá a zelená. A já oblibuju černou a hódně tmavou zelenou (nod) .
    A za to mám 1+2

    1. No aby te holcicky neprekvapily. To bracha taky nesnasel ruzovou, saticky, princeznicky a tak podobne …. tak ma tri dcery a pres veskere snazeni hlavne ta nejstarsi … miluje ruzovou a navlikani se do saticek 😛
     A po mame to teda fakt nema, ta byla spis kluk.

     1. A to nechám na nich, třeba to přežiju a případně z toho vyrostou. A když ne, tak budou růžovkový. Ale já teda nee

    2. ty jo jak to hrozně letí!! Ale myslím, že teď je to ten nejlepčejší věk, už to není rozbitný miminko, je s nimi (krom víc nervů :D) víc zábavy , třá při chytání do lasa, když je na úprku 😀 😀

     jej máš pravdu s tou růžofkou :-), já jsem teda skorem čistě monobarevná, když vyberem, vypadá to, jak když má sídliště smutek 😀 😀

     1. Teď máme na programu hlavně zachraňování kocoura-on je (cat) truhlík, neprchá a trpně drží, když je oškubáván jako slepice. A taky ochranu jeho misek, protože granulky jsou podle Sváti dost dobrý.
      Včera zrovna pojala podezření, že zelená Aňulčina křída je neskutečná lahůdka, zkusila i oranovou, ale ta jí tak nechutnala. Áňa pak ronila slzy, že nemá zelenou křídu, ale dnes u je má uklizený mimo dosah své všepojídací ségry

      1. 😀 heh, tak nejen psék má vliv na uklizený hračky, ale aji sestra nedožera 😀 😀

       z granulek si nic nedělej, znám chlapečka malého, kterýžto by téměr výhradně na granulích nejraději byl 😀 :D, on je to v podstatě napůl péf a napůl dítě :D. Jedno z nejščastnějších děcek na světě, protože má kolem sebe nejen početnou rodinu a milující mámu, ale taky početnou smečku pozachraňovaných pséků, kde se pohybuje nejraději. Před jeho máteří smekám tak hluboce, že taková hloubka myslím ani není. Je to osoba, která hodí do pohody každého psa, který se k nim dostane-a že jich je a bylo.

       1. Granule máme kvalitní, aspoň bude naše děvče oplývat hebkou a lesklou srstí a silným chrupem 😀

   2. Fuj, jsem se lekla – jsem četla, že Týna přiopila miminko! (chuckle) (whew) Jsem přemýšlela, jakým že to mlékem kojí. (chuckle)

    1. Mně spíš zajímá to, že Ešusí příhody jsou spouštěčem mléka … by je měli číst v kravíně, to by stoupla produktivita (chuckle)

     1. Něco jako kultura prostředí a dojivost? V mém případě je to jen souběh událostí-hledala jsem, jestli nám už vyvěsili termín promoce a zabrzdila tady. Termín už je známý, jen nevím, kam dám holky, bo do auly je dětem do 5 let vstup nepovolen

      1. Tak se včas dotaž na děkanátě, jak mají zařízenou hlídací službu, jestli svými vlastními úřednickými silami nebo profesionálkou v dětském koutku. Když mi studujou na fakultě matky s dětma, na který bere fakulta od státu peníze jako na každého jiného studenta, tak pokud fakulta zakáže vstup dětí do auly, je povinností fakulty se postarat, aby mohla matka absolvovat promoci. Máš po státnicích, tak si můžeš foukat. Aby se nezbláznili, když to nevadí na MU v Brně a leckde jinde. Malý děti můžou i do katedrály na pontifikální mši, tak aby se spectabiles a honorabiles nepotento!

       1. Zrovna na Suchdole mi nepouštění dětí do auly přijde úplně mimo mísu. Aula je na úplně samostatném místě, nahoru vedou tak 3-4 schody, takže i s kočárem se dovnitř i ven člověk dostane v pohodě. Před vlastním sálem je ještě předsíň. Prostě toto opatření nechápu. Na druhou stranu se mrně může leknout, když spustí Gaudeamus nebo Händelovu hudbu k ohňostroji při nástupu všech spektabilis a absolventů. Tu vyhrávají ve smyčce až do ukončení nástupu – nebo alespoň ještě nedávno vyhrávali. Pár promocí jsem tam viděla.

        Jo a žádná má promoce se neodehrávala v této aule, i když bych do ní příslušela. Pokaždé byla v rekonstrukci – jak na inžu, tak na doktorát.

      2. Aula na Suchdole? Nedovedu si představit, jak tam chtějí vstup minimláďat zamezit. Tam se přece povalí dav příbuzenstva. Myslím, že se vstup „ministudentů“ nedá dost dobře zkontrolovat. Vzadu za sedadly zaparkuješ i kočár, když na to přijde. Prostoru je tam dost. Možná kdyby nějaká příbuzná nebo kamarádská dobrá duše zůstala někde u východu a v případě hlasitého protestu některé z ministudentek s ní na chvilku odešla, aby nerušila spektabilis honorabilis při posledním kázání ……

       1. Nic proti detem, ale nezaslouzi si vsichni uzit tuto slavnostni chvili bez vriskani mimin v pozadi?

        1. „do auly je dětem do 5 let vstup nepovolen“.
         Nehlede na to, ze ono tam to mimino nebude samo a kdyz se mu tam prestane libit, tak ho holt opatrovatel(ka) odnese ze salu.

         1. No právě, to reaguji na to, že ten zákaz tak trochu chápu. Samozřejmě, normální lidi tam děti zlobit a křičet nenechají, jak píše Týna, ale nejsou tací všichni. A kdyby se tam třeba tak sešlo víc dětí a všichni s nimi pak odcházeli, to je taky rušení. Ale jsem si jistá, že v Týny případě se určitě nějak se školou domluví, dejme tomu, že by se ten zákaz nemusel vztahovat na kojící matky-promované, těch tolik určitě nebude:-)

        2. Nepředpokládám, že budou děti řvát. V případě náznaku bych je samozřejmě nechala odvelet. Ale přijde mi dost nefér, že bych se kvůli tomu nemohla zúčastnit vlastní promoce. A nechat je někde nemůžu, tu mladší prostě stále trapně kojím.
         A když už to ten můj chlap se mnou vydržel celou dobu studia a staral se, abych dostudovala, tak si myslím, že si zaslouží i on vidět (vlastně i jeho) promoci.
         To by mohli zakázat vstup dětem třeba do 10 let, protože by se mohli bavit nebo smát.

        3. No já nevím, proč je Suchdol tak striktní, ale v Betlémské kapli jsou mimina i prckové dovoleni. Když promovala Milka předloni v létě, tak tam tříletý Táda byl také, stejně jako děti promujících maminek, se kterými pak děti odešly na oběd. Nemyslím, že by důstojnost obřadu nějak utrpěla, i když sem tam někdo s dětmi na chvíli vyběhl na chodbu.

         1. Týno, nedej se a zkus to prosadit. Máte oba dospěláci na promoci nárok na účast za tu všechnu práci a když to jde v jiných, provozně nevlídnějších aulách, tak tady to musí jít taky. Nějakou kámošku s sebou, která bude sedět vzadu s kočárem a je to. To rušení není až tak strašné, i když mrňata bečí a někdo s nimi jde ven. Po těch desítkách a desítkách promocí, co mám profesně za sebou, vím, co říkám.

      3. týno, tohle vyřešíš dohodou na studijním a myslím, že by to mělo jít – když jsem promovala v Karolinu, domluvila jsem se takto a nebyl problém, že tam moje v té době 4leté dítko sedělo s tátou a babičkou. stejně tak moje kamarádka o ročník starší. problém nebyl. proč by to nemělo jít v Suchdole, mě při nejlepší vůli nenapadá – zasloužíte si to užít všichni!!!

     2. Nech toho, mám tady důležitou návštěvu – dnes by nebylo radno hýkat nad tabulkami. Někdo by si mohl myslet, že jsou mi k smíchu ta data. 😡

   3. Jen se neodříkejte, děfčátka krásná. (inlove) K růžové (a silonovým šatečkám a čatečkám vůbec) jsem měla dlouho dlouho vztah jako vy, ale po významných kulatinách to pližmo přišlo: nejdřív jsem si koupila růžový potah na žehlící prkno, a jak jste měly možnost v sobotu vidět, pak i růžové tričko. (blush)
    Von jak člověk stárne, tak nějak dětinští nebo co. (wasntme)

    1. No nezlob se Vave, ale to tričko, co jsi měla v sobotu, je přece fialové (nod) a ne růžové (shake) !

    2. Vave- tak to jsem v klídku, pokud to začíná růžovým obalem na žehlicí prkno, je to v cajku. Nejsem ohrožena. Žehlení jsem zrušila 😀

      1. Nojo, ale růžová koupelna je děs! (whew) V práci je pánský záchod vymalovaný modře a dámský RŮŽOVĚ, takovou tou echt růžovou. Tak k tomu snad nikdy nedorostu, a kdyby jo, smíte mě humlátit čímkoli. (nod)

       1. Já už mám dvě růžová trička- do černého saka vypadají dobře 🙂 Akorát že to nesmí být taková ta echt barbínovská růžová. A to, co měla Vave, se nejspíš jmenuje cyklámenová? fuchsiová? prostě nějak jinak, to růžová není…

        1. Ona je fakt růžová a růžová. Bárbínovskou zmrzlinkou nee. Já teda ne ani cyklámenovou nebo fuchsiovou. A ani fialovou. Ale světloučkou růžovou, nebo starorůžovou můžu. Do tmavošedého nebo tmavohnědého kostýmu, proč ne?
         Ale nenutím. Takovou červenou nebo vínovou nebo modrou mám radši.

         A růžovou kópelku bych asi taky nesnesla. Ale máma vybrala starorůžové závěsy a polštářky do obýváku a vypadá to dobře (bílé zdi, hodně tmavý hnědý nábytek, šedohnědý gauč a koberec).

       2. Má neteřička málem přivedla k infarktu jednoho majitele bytu – Rakušáka ve Vídni. Potřebovali si pronajmout byt, jeden se jim celkem líbil až na koupelnu s růžovými kachličkami snad ještě s takovými cerepetičkami jako jsou mašličky a podobně, na které byl ovšem majitel obzvlášť hrdý. Neteřička se ho zeptala, zda může na své náklady ty hnusné růžové kachlíky odstranit a dát tam něco normálního. No, na pronájmu se nedomluvili. (rofl) (rofl) (rofl)

       3. Teda já nevím, co máte proti růžovému záchodu 🙂 . Já mám růžově vymalovaný záchod a jak je to pěkné! Vtip je v tom, že růžový je i strop a odstín je tak jemný, že na první pohled není jasné, že je to růžová. K tomu tmavě tyrkysová dlažba a světlounce šedý obklad. Ta růžová vlastně jen zateplí vnímání prostoru a změkčí světlo. Stejný trik se používá i ve větších prostorech.
        Ale při nákupu oděvů pro Vílu mě vždycky může klepnout. Současná produkce nabízí růžovou, khaki a jedovatě fialovou, případně kombinace téhož. Pro zelené tričko aby se člověk vypravil do Ameriky (rofl)

       4. 😀 Ale Vave – všechno už tu bylo, jak praví klasik 😀 V jednom norském kempu, kde jsme se zastavili, byly dámské sprchy a WC natřené na růžovo, včetně dveří, a na těch dveřích byly malé ručně malované růžičky (představ si asi desatery takhle vyfešákované dveře od kabinek), no a pánské na bleděmodro… na dveřích byly namalované svazečky pomněnek… Kdo z nás tam poprvé vstoupil, žasl. Tedy – jinak to byl na turistické ubytování docela luxus, ale ty barvy…

      2. růůžovou kópelku??????????????????, To Tě někdo majznul hokejkou po hlavě, to neni jináč možný 😀

       1. Na mou obranu, nebyla moje. To jsem si jednou pronajala garsonku a tam byla-pravda, koupelna vélikánská, skoro jako celej pokoj, ale růžová vana, růžový umyvadlo, růžovej sprcháč, růžová dlažba, růžově vymalováno s jinak růžovýma růžičkama (envy) . No děs. A každá růžová byla o kousek jinačí. Jsem si připadala jak ta Alča v zemi divů. Tak hned, jak jsem se usádlila, nějakou bednu vybalila, udeřil první víkend a aspoň ty zdi jsem přebarvila. By mě taky mohl trefit ve vaně ten šlak. A stejně jsem většinou ani nerožnula a chodila jsem páchat hygienu jen za svitu světla v chodbě. Ale jednou se mi tam, zcela neplánovaně ovšem, spustil menší mejdan a růžová koupelna byla obdivována-fakt to byla kópelka jak Brno 😀

        1. Móóóc se mi líbí, jakmáte protirůžové námitky na krááásně růžovém podkladu stránek 😀 😀 😀 (y)

      3. My když jsme se nastěhovali do prvního společného bytu, který jsme vyměnili za moji pidiprťavou garsonku s dekretem na svobodárně, tak jsme s úžasem vstoupili do růžové koupelny. Vše bylo růžové, krom vany, ta byla bílá! Na stěnách byly takové podlouhlé růžové dlaždičky a růžové umývadlo. Bíle jsme vymalovali a vana byla taky bílá, ale celkově to byl děs. Už si nepamatuju, co bylo na podlaze, tuším nějaké lino á la mramor (v roce 1982, to už je táááááák dávno). Jenže mi to tehdy tolik nevadilo – byli jsme hlavně šťastní, že jsme se dostali do prvního bytu.
       To ale víc než ta růžová mi vadil v dalším bytě černý obklad na WC, připadala jsem si tam jak v rakvi a béžový obklad s hnědými sluníčky v koupelně, ten byl teda fakt příšerný! Zlatá růžová.

       1. Když jsme se před několika lety stěhovali, koupelna i záchod v novém bytě byly z obkladů barvy temné bordó s černou. Mimochodem na podlaze byly klouzavé kachličky, to nebyla dlažba. Vypadalo to tam jako v kobce, jen vana z toho svítila přízračně bíle. Když jsme tehdejším obyvatelům řekli, že toto teda půjde pryč, jen se divili, že ty kachličky byl dovoz z NSR! :O A my ten dovoz z NSR náležitě neocenili (rofl) (rofl)

    3. Mně to postihlo taky. Dřívávějc by mě museli nachlorogormovat, abych si oblékla něco v barvách nápadných, avšak nyní už mám fialovej svetr, fialový náušnice, oranžový svetr a dokonce růžovou kabelu! Ale s tou smím chodit jen po bytě, protože osmnáctileté dítě se za mě stydí. (chuckle)

      1. To máš fuk, prostě omámit… Tak růžovou nesnáším, dobrovolně bych si ji nekoupila. Jednou jsem dostala mikinu (ne řvavou, pokud to u růžové jde, tak celkem decentní). No z vrozené lakoty jsem ji nosila… asi 3x do práce (tam se stejně převlíkám) pak se psy (tam se unosí cokoliv a za chvíli je původní barva fuk). Odešla předčasně. Od té doby mi to asi nehrozí.
       Ale Petře jako tmavovlásce to docela sekne (chuckle) NEBÍT (rofl) !!! Já jsem barevně bližší zrzavci (no tmavší), tak mi to k vlasům ani pleti nejde. K věku už vůbec ne (a TAK dětinská ještě nejsem) 😛

       1. Ovšem Dáma s kachnou v růžovém – to muselo být něco! (chuckle) … a růžová je v lese poněkud nápadná …. (rofl)

        1. To bylo ještě s dalmatinama, dááávno. Představa, že se na loveckých zkouškách objevím v růůůůžové (rofl) (rofl) (rofl) ..rozhodčí by určitě trefilo. (chuckle) Ale představa je to .. (clap) (rofl) (rofl)

     1. Můžu Tě ubezpečit, že Ti to moc a moc slušelo, milá Abyt. (inlove) Bohužel jsi mi pak zmizela, ještě jsem s Tebou chtěla mluvit. Ale není všem dnům konec, viď?

  2. BTW: Nemohl by tuná webpachatel změnit jedno podbarvení pod komentáři? Konkrétně tedy místo #ffb9b9 použít nějakou nerůžovou…

    1. Nojo, to chce odpovídat jen na hlody, které samy jsou v růžovém, aby byla jistota 🙂

 19. Ta růžová a zrzavá, apartní! Trochu mi ten Ešus připomíná Anu Geislerovou. A co se týče tebe Petro a růžové, tak teda jo, nesluší ti. (Problém je ten, že ti sluší.) 😀

   1. Fajfka je krasavice inteligentní, vůbec se Ešuskovi nedivím. Však taky na fotce přísně a žárlivě zahlíží. Až jsem se musela smát. (rofl)
    A stejně ti růžová sluší. (chuckle)

     1. Ale zahejbal by, prevít, že 🙂 A to ještě neviděl mé další krasavice inteligentní 🙂

      1. A představ si, co by s ním udělaly moje černý holky. ČERNÝ – rozumíš. Jako pánčička. 😉 a akorát velký…. (i když to nebude podmínka…) a voňavý…
       Jen Ája by ho vyklepla, nemá ráda , když k ní někdo čuchá. K dámám se nečuchá, pokud .. (inlove)

       1. V Americe různě kříží psy, aby vznikly nové rasy (něco jako kokrpudl a pod.). Kdyby se skřížila vižla fletem, co by asi vzniklo? Vižloflet nebo fletovižla (wait) ? No ale hlavně by byly dva v jednom – honič a dohledávač (či donašeč)? ….. néééé, dohledávač, donašeče není třeba množit. Prostě všestranně použitelný psék (chuckle)

        1. Vižla je ohař, ne honič. Ohař vyhledá a vystaví zvěř (ne jako na výstavě, zvedne zvěř až na povel, aby ji mohla Petra zastřelit, že to nedělá je její prohřešek), flet ji dohledá a přinese. Pracovně by to dohromady celkem šlo. Cvok by to bylo po obojím (ano uznávám, po tatínkovi větší). Jen ta barva… Černá vižla, zrzavý flet? strakáč?

         1. Ale dyť já vím, že ohař (sem se trošku zapoměla nó (fubar) ). No právě, že by to šlo dohromady – sám si najdu-sám si donesu. A v barvě hlasuju za rezavou s i černými plotnami – ovšem maska musí být taky černá (clap) .

          No – a včil s tim neco dělejte (rofl)

         2. Barvu vidím na kočičí želvovinu – v černém podkladu apartní zrzavé proužky a skvrnky 😀 😀 A jinak pes, který najde a vystaví zvěř a pak ji ještě přinese, to je super pes 😉

        2. Kokrpudl je nesmysl – buď kodl nebo pukr. Podle stejného vzoru pak fležla nebo vilet. To jde, ne? (rofl) (rofl) (rofl)

 20. Musím říct, milá Petro (inlove) , že i když Ty dokážeš Ešuskoviny popsat barvitě, tak já nemám sdostatek fantazie, abych si představila, jaké to je, když Ešuš vzplane a nyje po své vyvolené. Ovšem po sobotním zážitku už to navždy uvidím barevně a širokoúhle. (chuckle) (y) Tak jsem se smála, že jsem ani nebyla schopná si dojít pro foťák a vyfotit to. Ačkoli, většinou by byl vidět jen Nastěnčin hřbet a pod ním k nebi vytrčená Ešusí packa a nadšeně rozlítaný ocásek. 🙂
  Možná, že šediny ukazují na střední věk, ale sexuální apetýt má Ešusek ještě velmi velmi mladistvý. (wasntme)
  Jo, a jestli Ti to ještě nikdo neřekl, tak růžová vám sluší oběma, ale Tobě přece jen víc. Doufám, že půjdeš do sebe a trochu oživíš svůj šatníček. (chuckle)
  Přeju všem krásný den! (h)

  1. Tak to my koukaly Vaví z jiného úhlu,takže my viděly Ešuse zapřenýho pod Nasťou, s jednou nohou v jejích slabinách , s předníma zapřenejma tak, aby mu nezdrhla a ten jeho výraz..to byl pohled pro Bohy…řvaly jsme smíchy a bohužel taky nefotily..to nešlo…. (rofl)

  2. no! alespoň mi uvěříte, že si nevymýšlím ani ťuk 😀 . Mám prostě magora (h), hráblo mu ještě než se narodil 😀

 21. Přeju všem moc hezký ráno, je středa, takže to už je skorem víkend (y) .

  chci dodatečně podíkovat za prima Pražení, kam jsem netůchala, že se mi podaří vervat, takže jsem dorazila bez ohlášení s potrhlíkem jako velká voda. Bylo to moc fajn a já jsem ráda, že jsem se mohla poznat třebas s Abyt a prohodit aspoň pár slovíček s pár lidima. Moc prima to bylo

 22. Milý náčelníku ZH,díky tobě se mi rozjasnilo i to šedivé,lezavé ráno (y) (rofl) !
  Mrzí mně,že jsem nemohla být na Pražení a vidět tě po dlouhé době “ naživo „.
  Snažil ses zdolat Nastěnku a je s podivem,že odolala tvému sexappealu 😉 . A o pánčičce neříkej že je nepsida – pořádá výlety,peče ti játroví,no,je to velmi trpělivý (angel) , zatím co ty máš (devil) v těle 😀 … 🙂

  1. ahojky Fallowo, jsem ráda, že jsme udělali hezčí den. No Nastěnka ani tak ne že by odolala, ona chudera vůbec nechápala, co tam ten trotl provozuje 😀 😀 .

 23. Já nevím, Petro, co na té růžové vidíš za chyby? Náhodou, moc dobře ti jde k té černé 🙂 Hošíček Ešusek musel být zcela zničen, když nemohl odejít za touhou svého srdce a pořád jste mu to tak systematicky kazili… ale nepochybuju, že si to vynahradí při jiné příležitosti, například když tam bude jakákoli jiná nerozbitná baba 😀 Ještěže se dovede spokojit s náhradnicí, chlapec zrzavá….

 24. Milý Ešusku, asi bych Tě měla seznámit s Majdou, protože kamarádi a ctitelé jsou u nás nedostatkové zboží. U nás je to samej volfčák a těch se Majda bojí a potom tedy spousta takovejch maličkejch zákusků, na který když Majda šlápne, tak vydechnou naposledy. Na hraní máme teda hlavně berňačku Brixi, která je o něco starší ale stejněj poděs, ovšem pořádnej chlap nám tu chybí.

  1. Joj, tohle by Berry podepsala až na to, že u nás je kritický nedostatek jakýchkoliv venku puštěných psů! Ešusův temperament by Vuvu asi minimálně zpočátku asi rozhodil, ale pokud by potom byl ochoten běhat, tak by mu to nejspíš odpustila (rofl) Popravdě my musíme na cvičák už z pudu sebezáchovy, nebo bude moje pracně vybudovaná socializace v háji…

   1. To je něco, z čeho jsem tady na mrtvici od začátku. Psi obvykle na vodítku, v nejlepším případně čuchnout a jdeme, dost často se nám vyhýbají z principu, aby psi neotravovali. O pozdravení psů si musím někdy říct…. Že tady mají lidi buď obrovské psy (berňáky, retrívry, ohaře) nebo jorkšíry bych neřešila, Borůice se očuchá v klidu i s těma, ke kterým málem nedočuchne. U jorků je to slabší, ti před ní bývají hájeni, aby jim neublížila 😀
    Vesnici ovládla módní vlna flexi vodítek, protože pes se na ní přece vyběhá a přitom nezdrhne se vyválet v nějakém sajrajtu, že… Ti, co jsou na volno, často mívají elektrický obojek.
    Akorát že náš cvičák má zatím zimní pauzu, co jsem se dívala na termíny na webovkách.

    1. U nás taky nikdo nenechá psy vyběhat a s dědou Doníkem to už nejde, ten se rád kouká když mladej blázní. Tak nám zbývá jen talíř, nějaký míček a v nejhorším klacek, který ale musíme prohlídnout aby neměl ostré konce. A pak si musíme hlídat kulicha nebo čelenku- ty jde okamžitě zavraždit. Když jdou sousedi náhodou na procházku s retrívrem tak ho sousedka pořád okřikuje aby neotravoval až mě to nebaví. Kdyby se vylítali, tak by neotravovali ani jeden. Ona je přehnaně čistotná- pes nesmí do baráku a co kdyby na ni náhodou skočili špinavýma packama. Nevím, proč si zlaťáka pořizovali ale bylo to velice módní plemeno před pěti lety.

    2. My se musíme pochlubit – chodíme hodně na volno a včera jsme se dokonce nevyválely v našem oblíbeném hnoji, až tak jsme poslouchaly. Posledních 14 dní je Majda úúúúúúúúúúúúúúplně skvěle poslouchající a tím spíš jí chybí to vybití energie. A ona by tak ráda.
     Ježišmarja 13, snad to není varování, že žáídný strom neroste do nebe

   2. náš Cvičák je volně puštěných psů plný. Je to tím, že je to největší liberecká „zóna volného pobíhání psů“ a že někteří páníci sem vozí psiska vylítat i z poměrně velké dálky.
    A zdejší psi bývají docela dobře socializovaní, takže smečky hrajících si psů rozhodně nejsou výjimkou.
    Včera jsme se s Kosaticí vylítané vracely domů, já ji na kraji lesa připla na vodítko… abych ji zase rychle odepla. Protože se na nás řítila zcela cizí smečka psisek (výmarák pes, zimně zarostlý medvědovitý střeďák knírač pes, černý labradůrek pes a miničerná voříška – fenka). Betka mě mile překvapila – pokonverzovala, polítala, oflusala všechny přítomné, s labradůrkem se trošku pováleli – byl nerozbitný (výmarák stál dost opodál – asi se toho rozjetého tanku bál) a i k fenečce vždy jen přičuchla, máchla přátelsky ohonem a zase se hnala za klukama blbnout. Já taky společensky pokonverzovala, když už Kosatice přestala být nadšená a klidnila se… tak jem se rozloučila a stačilo jen tiše říct „jdeme!“ a šla… MĚ ZAKOUSNOUT A POVĚSIT SE MI NA RUKÁV !! Prostě za odměnu, že byla vzorná, jsme se musely ještě maličko poprat s výrazným zvukovým doprovodem… (tmi) (chuckle) Prostě stále stejně praštěná Kosatka dravá

   3. Kdyby to nebylo tak zatraceně daleko, tak řeknu – dojeďte. To by bylo čóro 😀 😀 😀

  2. No až by Ešus zjistil, že pod černým kožůůškem nejni chlap, tak by se možná Majda nestačila divit, jak by jí socializoval :D, v sobotu takhle usilovně socializoval nebohou Nastěnku 😀

   1. Já jen nevím, proč jste se mu v tom snažily zabránit….bylo to tak nádherný…. 😉

     1. Aby se ještě Ešus nedivil – ona je naše puberťačka sice nevyháraná, nicméně “ chtivá “ – svého kamaráda šestiletého goldena minulý týden násilnila tak, až se divil. Snad až odhárá bude trochu klid.

      1. 😀 😀 😀 😀 Inko, tak jsem si to tak představila…. obráceně…. jak to co provozoval ten automechanik zrzavej, že by se provozovala Majda jemu 😀 😀 😀

       1. Vy se smějete, ale ona regulerně naskočila na Breda a ten byl úplně konsternovanej. Takže asi by nám s Ešuskem připravili docela počůrávací chvilku. U ní je to pochopitelně hlavně přebytek energie a hormonů, snad se zklidní, jinak foundláky mám proto, že jsou velmi klidní a ona je torpédo.

 25. Tedy musím oponovat. K té rezavé růžová moc nesedí 😉 . I když je Ešusek krásný vždy a v jakémkoliv „vohozu“, barvy bych volila jiné. Pánčička má na růžovou lepčí základní barvu 😉 . Ale čepeček je apartní a slušivý. Jen by při chlapečkově temperamentu dlouho na hlavince nevydržel. (chuckle)
  A Ešusek není starý prasák, ale maximálně prasák středního věku. KOukám, že už má i decentní šediny. Ale ty mu sluší. Vypadá interesantně. (wave)
  Díky za rozjasněné ráno

  1. A vona nesedí ta růžová vůbec ani k pánčičce, 😀
   No jo šediny má hošíček můj, nicméně – na ně nedbá, naštěstí 😀

   1. Z šedin si nic nedělejte. Naše raplice Ája už má také pár šedivých chlupů na čumajzně. Na svůj věk zatím málo (je jí 6). Na to jsem u dalmatinů nebyla zvyklá, ti nešedivěli. Šediny, nešediny, hlavně že mají mladistvého ducha. 😀

    1. jo to si taky říkám, hlavně že je hošíček mlád duchem a to teda jako dost je. Včera si připadal málo zaměstnán, tak vyndaval věci z koše na papír, aby je tam jako vzorný mohl vracet, být za to pochválen a hlavně odměněn, páč u nás uklízí papíry do koše zásadně jen on. 😀

 26. Ešusíčku, konečně jsme se dočkali! Pánčičce růžová taky moc sluší , vždyť je to pro takové něžné holčičky 😉 . Kostíka jste už ubezdušili? Nebo odletěl do teplých krajů? Teď na jaře by se mohl vrátit a něco přes paničku písknout. Pánčičce i tobě děkujeme (f)

  1. Neřikat přede mnou růžová, neřikat!!! 😀 😀 😀
   ty důry co mě obdarovaly budou mít jezinkovskou radost 😀

 27. Ešusju, tobě i pánčičce růžová mooc sluší! Obzvlášť ti sekne ta capartní čepička!
  A jinak dík za ranní úsměv! (sun)

  1. grrrr Rputi, růůůžová ne!! růůžová mi nesluší, růůůůžovou vůbec neoblibuju 😀 , růžová je trest 😀

 28. Hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Milý Ešusíku (inlove) , jsem ráda, že pánčička tvoje milená zase jednou něco pořádného písla (nod) (já ji tedy musím pochválit, protože teď napsala dva moc pěkný kousky „mojí“ ABeCeDy, ale ty nebyly až tak o tobě) . A dokonce písla i o tvojí milované pruhované krasavici Fajce…
  Klidně ti prozradím (už to jistě víš, pánčička už jistě snáší (chuckle) ) , že se jen párkrát vyspíš a s Fájou se v Jizerkách určitě uvidíš. A bez Brůůůůtíka a Orisláááávky a Ciiiirečka… Jen si představ, že se dneska s paničkou od tvé lásky potkám já. Mám Fajušce vzkázat, jak jsi jí byl v sobotu nevěrný ?? Mám jí vzkázat, že Nastěnku chceš za ženu ?? Že tvé srdce se z Japonska žene do Ruska :O No, nevím nevím… (rofl)

  1. Xerxová – PRO-BO-HA!! to jí neřikej!! To by mu urvalo (u) , kdyby na něj měla bejt načtvatá 😀 :D. Pánčička ešče nesnáší :D, pánčička je chcípák ;( a bojuje v posteli za odjezd.

 29. OT: Milí Zvířetníci, děkuji všem za palcodržnu pro Hřívnatce. Dostal velikou životní lekci. Poznal na vlastní kůži, jak se mají řešit takové problémy. Bez emocí – nesouhlasím s hodnocením, podle klasifikačního řádu žádám o přezkoušení. Škola zareagovala zcela korektně – zde je požadovaný okruh znalostí, termín je tento. Průběh komisionální zkoušky byl také naprosto korektní. Že Hřívnatec nakonec dosáhl na tu lepší známku – to považuji za vedlejší, byť spravedlivé. Ale to, jak se škola zachovala – to je opravdická výhra!

  1. Včera jsem přišla pozdě, takže blahopřeju. Nejde ani tak o známku, jako právě o ten proces. Kluk něco zanedbal, chtěl napravit, dostal slušnou příležitost, využil jí. 🙂 Zní to snadně, ale umím si představit, jaká to byla dřina (pro vás pro oba! Ale jako zkušenost to nemá chybu (y)

 30. Petroooooo (rofl) (rofl) (rofl) . Já už teď nemám čas článek přečíst, asi až zítra. Ale – jako to dělám vždycky, nejprve jsem sjela fotky. No a u té první jsem přímo vyprskla smíchy, hošíček a la růžový králíček, který tak krásně ladí s paníčkou. A v té růžové čepičce mu to také úžasně sluší (rofl) (rofl) (rofl) Už se těším, až si to celé přečtu, doufám, že se mi dostane vysvětlení tohoto skvělého zamaskování 😀

  1. No musím říct, že fotky jsou dost vyvedené a ….. to proto, že jsem je nedělala já ale profíci 😀 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN