ZPRÁVA: SOS – hrozí nám tma…

Do poslední chvíle jsem doufala, že nebudu muset tohle psát. Bohužel, vše je jinak.

V minulém roce jsme bohužel řešili stále častěji následky lidské krutosti a nezodpovědnosti – nezapomenutelná je např. kočka s proraženým krkem Kiki http://www.felinogrey.estranky.cz/clanky/kocici-domov/s-o-s–kikina-.html

či postřelená kočka Salma

http://www.felinogrey.estranky.cz/clanky/kocici-domov/_-postrelena-salma-z-hajku-prosi-o-pomoc-_.html

koťátka – nechtěnátka, kdy březí kočky jsou „najednou“ svým majitelům na obtíž, zvláště pak po p rázdninách a po vánocích http://www.felinogrey.estranky.cz/clanky/nezarazene/kotatka-artcatatka-hlasi-prichod

Krutá zima si též vybrala svoji daň, veškeré finance tak navíc padly na nákup topiv, nemalé výdaje si vyžádalo rozšíření zateplených karanténních prostor.

Nyní jsme tedy v situaci, kdy nám zbývá doslova několik dnů na to, abychom uhradili poslední výzvu – fakturu za elektřinu.

Poté následuje odpojení.

Obvyklé zúčtovací období vychází na měsíc březen-duben, kdy už pomalu začínají jarní trhy a my tak máme šanci vyjet nabízet výrobky z  www.artcat.cz a aspoň částečně tak zvýšené výdaje umořovat.

Bohužel, tentokrát poskytovatel elektrické energie zvolil tzv. mimořádnou fakturaci se splatností v nešťastném povánočním čase, kdy je mrtvo na všech frontách.

Jménem stovky chlupatých svěřenců tedy voláme SOS – ač neradi, ale jelikož jsme vystaveni bezprostřední hrozbě odpojení a provoz zařízení, které pečuje o zvířecí svěřence a pacienty, od novorozenců po seniory, si skutečně bez elektřiny představit nelze – tma, zima, zařízení bez vody, bez možnosti hygieny, bez jakéhokoliv spojení s civilizací, ani ten mobil se nedá dobít, když je potřeba volat veterináře…

Bez elektřiny se prostě fungovat nedá, elektřinu ničím nahradit nelze, což poskytovatelé energií moc dobře vědí, a proto důrazně žádají, co jim náleží.

Situace se vyhrotila především proto, že úhrada bezprostřední pomoci, léčby a péče musela mít prostě vždy přednost, mezitím čas kvapil, z jistých slibů a příslibů pomoci sešlo, takže fakturace jaksi mimo plán je pro nás likvidační, zvláště když je požadována naráz jak úhrada spotřeby, tak záloha na další období.

Budeme vděčni za jakoukoliv formu pomoci, šíření a rozeslání naší prosby dále, kde by mohla najít pochopení, naděje přece jen umírá poslední.

Jakákoliv částka nám nyní pomůže odvrátit tuhle hrozbu, a jelikož včera bylo pozdě, pomohla by nám i rozumná rychlá půjčka, prostě cokoliv …

Pro všechny případy si dovolím uvést účet a variabilní symbol 1002015761/2700, var.symbol 366 (EON)

a email pro případný kontakt: majasram@seznam.cz

Děkujeme a doufáme…

Majka Šrámková, dobrovolník FELIX GREY o.s.

Aktualizováno: 5.2.2011 — 19:36

107 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Milá paní Majko, dobrý den,
  dostala jsem se na tuto smutnou stránku až dneska, a hned večer pošlu aspoň trochu peněz na výpomoc.
  Jak to teď všecno vypadá? Je nějaká naděje?
  Čekám na zprávy, držím palce Alena

 2. Milé dievčatá, ono existujú na svete k….i, s ktorými sa nedá inak len na tvrdo.Čo je na papieri, to sa počíta. Na žiadne sľuby neverte.

 3. Díky za zájem, těm, co kromě konstatování, co děláme špatně, a že oni s tím nesouhlasí, prostě pomohou. ..
  takhle, ano, když se řekně A, má se říci i B.
  jedno z našich b je zde, nechtěla jsem to ventilovat jako bonzák.
  Prostě, v říjnu jsme dostali příslib 50 ks kvalitních vakcin od firmy MEVET, což se zdálo jako zázrak, moc by to pomohlo. sice před expirací, ale v době daru před, ne po.

  Kompetentní člověk z Mevetu pověřil předáním vakcín jejich obch. zástupce pro Jč kraj, který je měl obratem doručil naší vetce.

  Zástupce se na to vys…, doručil je 2 měsíce po expiraci, kdy už použitelné nebyly a ani nám to vet nedodporučuje.)
  Reakce MEVEt byla, no, máte prostě smůlu, náš člověk selhal …
  jenže, nějký kretén se na to vys…, ale nám tím vzniklo mínus 50 vakcín, se kterými se počítalo – doložitelno.
  Toto nám bylo po našich urgencích a prosbách oznámeno :

  na základě Vašeho dnešního telefonátu jsem si osobně prověřil všechny
  podrobnosti v souvislosti s předáním domluvených vakcín pro váš útulek.

  S politováním musím přiznat, že kolega p. Libor Mikát nezajistil včasné
  dodání vakcín dle níže uvedené dohody (email ze dne 12.10.)

  V této chvíli nezbývá než Vám sdělit, že takto dlouho proexpirované vakcíny
  jednoznačně nedoporučuji použít k vakcinaci koček ve vašem útulku.

  Osobně pokaždé trvám na předávání vakcín pro podobný účel, vždy jen do
  termínu expirace (použitelnosti) vakcín.

  a je yvmalováno..

  jistě, měli jsme mávnout rukou, hlavně že nebudem dlužníci, vakcinace není nutná, jsou i útulky, kde se nevakcinuje, nekastruje, jen se tam umí brečet a tím pádem nikdo neradí, jen se do nich sypou, a když pak přijdou, zjsití že kočky vypadají jaksi jinak,.
  ne,takhle u nás ne, raději budu dlužníkco dal kočkám maximum než seriozní jedinec .
  ono radit, vědět, meditovat, diskutovat – ono to jde líp, než sbírat mrtvolky
  nebo čekat fronyt na veterinách a čekat na ortel.
  jenže, ti silní si umí vysvětlit, že příroda ví, co dělá.
  my slabí, blbí dlužnici to obrečíme a pose…(headbang)

  1. když jsem hned poprvé psala:
   Já nějak tuším, že jsi spoléhala na ty peníze,co nakonec nepřišly, abys z nich uhradila ty energie….ale v době krize prostě spousta příslibů nedopadne..

   Tak jsem nebyla daleko od pravdy…lidský faktor lhostejnosti u takovýho zaměstnance – u mě už by nepracoval (punch) .

   Majko, zkus pochopit,že tím svým postojem – raději budu dlužník a dám kočkám všechno, uvádíš všechny ty kočky do nebezpečí,že ti někdo ten útulek zavře, protože nevyhovuje – a to tím, že nemáš elektřinu, kterou pro jeho provoz potřebuješ. Sakra přiznej si to a nebuď tak paličatá!!!! Neschovávej se za ty kočky, když už jsi dokázala vylézt s takovou prosbou. Mysli na ně, abys najednou nestála před problémem -Kam s nimi?

   Příslib neznamená to, že si na zálohy na energie nenechám peníze, ty použiju až ve chvíli,kdy se příslib změní ve slib. Už kvůli těm kočkám si musíš dát tyhle priority. Rozumíš!!!!

   No, vyhlásila jsem doma hladovejch 14 dní – ne pro kočky, ale pro nás.Hladovejch proto,že nebude maso a dojedí se zbytky a použije se spousta krabiček z mrazáku. Bude se kupovat jen pečivo a ovoce.

   Bereme v pátek,tak ti také přispěji….

   PS: Kdybys tohle všechno vypsala rovnou… (wait)

   1. Příslib neznamená to, že si na zálohy na energie nenechám peníze, ty použiju až ve chvíli,kdy se příslib změní ve slib. Už kvůli těm kočkám si musíš dát tyhle priority. Rozumíš!!!!
    ROZUMÍM, dokonce velice.
    Jenže pokaždé si říkám, skara, přece musí existovat někde i ještě něco čistého, fér, ne jen samí zmr… vůkol… a pak lup hup … jiná kapitola, by to byla. něco jako když jsme do toholi my mohli jít naplno, proč by to jinde nepochopili…ehm, no … už mlčim.
    Vypsat vše rovnou – to právě j to poslední, my jsme zvyklí bojovat do poslední mrtě sami za sebe, dokud to jde.pak to nejde, příslib není slib, a my – já, víím – to shodím úplně, že musím jít s pravdou ven.
    My -( já ani tak ne, já přišla skoro k hotovýmu ( do toho dali ne desetisíce, ale statisíce – jen za to, co se vybudovalo ryze pro kočky, samozřejmě, ve voliéře nidko z nás nebydlí, po šplhadle nešplhá .. z původní koupelny číslo 2 se stala karanténa – atd .. prostě šlo se do to ho od začátku, že kočky se budou mít – po stránce ubikací se i mají, přijedˇto zrevidovat, uvidíš … ale když jsme s tím vylezli, že my už se vysypali , a žádali kde se dalo – reakcí bylo – vy už jste vše postavili, kočky mají ráj, tak co chcete ? jinde žijí v bídě ( joo, mnohdy účelové, měla jsem tu čést to shlédnout, nebohá paní provozovatelka je v zastupitelstvu, podpora je 6 let, a v zaříze í leží kočky ve vlastních výkalech zdarvá, nemocná pani komu padni, neočkojuí, nic, vet správě to nevadí, jsou to přece rodáci – ne, to sem až tak neptaří, ale nedalo mi to si neulevit, leccos přijde líto a štve, zvlášt když se situace hrotí, proto omluva za překlepy a za upřímnost..
    pak si prostě říkáš, já káááva nebeská proč my taky nefungujeme jen rozumem ?

    1. Majko,mně osobně vůbec nevadí když to na ty dareby naprášíš, aspoň si ostatní mohou dát na ně pozor.
     A že jsi ostrá, to mi taky nevadí, protože jinak dnes ničeho nedosáhneš,však ty to neděláš pro sebe ale pro kočičky. Já se ti vůbec nedivím, doma zachraňujeme všechno a na náklady nehledíme, kastrace v dědině platím ze svojeho, kdybych s tím šla před zastupitele neobstojím,ještě se u nás na vsi nedorostlo k odpovědnosti za to co k sobě připoutají.
     Jak říkám, musím dělat s tím co mám. Vím, že je někdy těžká volba, přetěžká. Ty nepodléhej ničemu, řiď se svým svědomím, požádat o pomoc není špatné, „jen“ to stojí osobní hrdost, ale to se nedá nic dělat.
     Náš stát ,který umí sanovat vykradené, vytunelované banky na úkor celé společnosti a pak nemá na zdravotnictví a důchody, přestože všichni jsme platili a platíme, ženám bere příspěvky na děti a mateřskou , donedávna považoval zvíře za věc a my jsme pořád tak zvořilí, že je necháme tohle dělat. Jak potom můžeme cítět s někým kdo má nedostatek.
     Když to půjde , pomůžu i když nemnoho ale ano. Díky za všechna zachráněná a umístěná zvířátka.

     1. Pral bych vam videt tu lavinu krachu (firemnich i osobnich) kdyby ty banky nesanoval. Nebo spis radsi nepral. Vezl bych se v tom s vami.
      Vyvozeni odpovednosti a potrestani viniku je uz zas neco jineho.

      1. Jeníku ! (y) … to je furt dokola a dokolečka. Něco nezdravého je v tom království… (každý ať dosadí co nejvíc pálí) Filozoficky bych to viděla tak, že všichni více či méně pociťujeme jakousi frustraci z věcí jež vyhodnocujeme jako špatné, ale nemáme vliv na to je napravit, opravit, odstranit. Zlobíme se na ty co nic nečiní, ale i na Ty co „furt“ vykřikují. Nemám žádný recept, ale čtu knihy o staré Římu a Egyptě… o středověku a nemůžu si pomoct je tu jasná paralela. Jen ty informace k nám neputují 3 týdny, ale tři minuty. Bytostně nesnáším bulvár a taky informace jak někde v Tramtárii něco vyteklo, někdo někoho okradl a co mi vadí nejvíc je to strašlivý špiclování (bankou počínaje, přes zaměstnavatele ,obecní úřad a zdravotní pojišťovny konče, např.)… ( tak ještě jednou) Jeníku… to je furt dokola a dokolečka… (wave)

  2. Zastupce se na to vys… a vy jste neurgovali? Zadny telefonat kompetentnimu cloveku, ze jeho podrizeny na dohodu kasle? Zadne upozorneni, ze pripraveny clanek pro casopis pro milovniky kocek o tom jak jsou vakciny MEVET a cela firma skvela, asi v tom pripade v listopadovem cisle nevyjde …
   Pokud se ozvete az po tech dvou mesicich tak vam nic jineho odpovedet ani nemuze a jak nebo jestli si to vyrikal s dotycnym obchodnim zastupcem vam vysvetlovat nebude a ze sveho platit padesat novych vakcin taky ne.

   1. Jendo, ono urgovat něco, co ti někdo slíbil, jen proto,že by to jinak vyhodil,to je takový…no, taky by se mi do toho nechtělo..ale připomenula bych se, kdyby se nic nedělo..asi dotazem, kdyže to pověřená osoba doveze, abychom se domluvili s vetem na naočkování… (whew)

    1. Samozrejme, ze to musim urgovat velmi jemne, ale pripomenout se je proste obcas nutne. Hlavne kdyz jde jako v tomhle pripade o neco na cem me zalezi hodne a tem na druhe strane skoro vubec.

   2. Jendo, omyl. my to právě urgovali velmi. Reakce byla budˇže je to v jednání, nebo že to už má obch, zástupce atd… a když čas uplynul, tak že se vlastně nic nestalo, když jsme vakcíny neplatily, tak jediné co se stalo je, že je prostě nemáme. No, jak řiká sharka, urgovat něco, co je dar hozený lůze před expirací, je jaksi nevymahatelná položka. Jinak, Jendo, je vidět že nás neznáte, škoda, kdybyste u nás byl, viděl, jednal, možná byste mluvil jinak ..

   3. btw – hrozili jsme nejen článek – věřte, že nějaký časopis pro milovníky koček tyhle giganty nebere.
    odpovědí nám bylo – jen si medializujte, jsme zvyklí , dary dáváme dobrovolně, tedy jsou nevymahatelné -jendo, kde vy máte útulek, že víte jak je to vše prosté ?

    1. Šššt, nerozčiluj se… Já vím, je to těžký, když člověk závisí na někom, kdo nemá důvod se namáhat… ale ještě aby sis kvůli tomu ničila nervy, to ti za to nestojí… giganti jsou giganti a jsou právě tak giganticky nafouknutí… a taky umějí krásně hlasitě prasknout, když přijde jejich čas…

     (Jinak než slovem ti teď bohužel pomoct nemůžu a tvůj útulek neznám, proto tu mlčím… ale přidám perličku. Loni si mě právě elektrárny spletly s někým jiným téhož jména – mám docela obvyklý jméno – a přišily mi jeho dluh. Aniž bych co tušila, dorazila jsem jeden večer domů do tmy. A trvalo to tři týdny, než jsem zjistila, co se stalo, vyřvala si zapojení, v mezičase zaplatila ten cizí dluh, vyřvala si aspoň nějakou náhradu od elektráren a vyřvala si, že mají hledat pravou osobu. Musela jsem si začít zaznamenávat jména operátorů, abych se někam dostala… Což o to, práce při svíčkách byla romantická, ale ještě o něco romantičtější bylo svícení svíčkama v umakartový koupelně. )

     1. 😀 úžasný… založíme club. Mám téměř shodnou historku, starou 7 let. Tenkrát ale v řadě elektroměrů odpojili ten náš omylem, měli prý špatně napsané číslo elektroměru ze smlouvy. 10 dnů jsme byli bez proudu ( a my máme na proud úplně všechno) byl sychravý podzim a jako omluvu jsme dostali dopis s příslibem, že už to nikdy neudělají… 😀
      PS když jsme volali zoufalí na zákaznickou linku, nejen že jsme čekali taky 15 minut, ale ještě se k nám chovali jako k dobytku. Inu na sprostý lid se musí sprostě 😀

      1. 😉 inu každému už se někdy stalo, že nemá právě svůj den. I mistru ODPOJÁŘI (angel) To víš Sharko v atomový elektrárně by to mělo fatálnější důsledky. Tak jen věřme, že kluk nedostal prémie, aby si pamatoval, že „štípačky“ v jeho ruce nejsou všechno. Vzpomeň jen na slavné až přeslavné komando ČEZu, nechtěla bych se jim omylem dostat do drápků…

       1. Leny, já tomu komandu fandila….víš co vytáhli peněz od neplatičů…jasně, nebylo to košer…ale když tady je neplatit normální, tak se musí přitvrdit…kdo to jinak platí, ty úniky a kradení energií – no přece my, co platíme, nám to pořád zdražují…. (tmi)

        1. 😀 ale jo, pravdu máš, kdybychom to probíraly zvočivoči určitě bychom našly společnou vlnu. Jde o to, že polostátní podnik má k dispozici státní policii, kterou taktéž všichni platíme a ta má ze zákona v popisu práce potírání zločinu i toho hospodářského. A teď Sharko všímej…bychom se mohly přít do nekonečna kdo teda má šlapat na paty neplatičům. Stát to má totiž zmáknutý přeci v trestním právu. Neplatíš za mlíko, který Ti dodáváme? Tak už Ti žádný nedáme. Teda jako odpojíme, postaráme se technicky o to, abys např. pěstírnu marihuany už neměl. A pak je tu soudce, který řekne, tak Kulíšku, teď hezky budeš platit , nebo Ti dám domácí vězení, taky Ti dám veřejný práce, třeba budeš kopat výkopy pro elektro kabely ( všímej nebude to pak muset dělat za obří peníze nějaká braškova firma) anebo Ti seberu a prodám to hezký domácí kino a americkou lednici co máš doma ( stejně je Ti teď k ničemu). Nebo taky se hezky přiznej, že jsi neměl dost peněz, dohodneme se na rozumných splátkách a budeš muset prokazatelně absolvovat kurz mikro ekonomiky v domácnosti. Já vím, že je to vlastně blbost a nejspíš i trochu demagogie. Já jen chci říct, že není potřeba cvičit úplný tupce co se třesou až dostanou nějakou pravomoc, aby mohli někoho povalit legálně na zem, stoupnout mu na krk a hulákat jak kdyby šlo o narkomafiána, kvůli tomu, že má dluh 20 tisíc za elektriku, jen proto, že je blbej… a myslí si, že může krást a podvádět. S komandem to ČEz přehnal a je dobře, že ho musel zrušit… to by za chvilku měl komando každej, třeba banky. Už vidím jak by pobíhali po republice v těch kombinézkách s legálně drženejma zbraněma a řvali, že na to maj svatý právo. A Majce v podstatě nemaj co vzít…teda kromě koček ( nemám smajlíka pro toho člověka co se válí smíchy na zemi , ale moc ráda bych ho sem dala) To by byl soupis majetku: 15 koček s pruhama, 20 koček bez pruhů, 16 kočet s jedním uchem…. Pojď vykašlem se na to… budeme si psát co dělaj bráškové… a co Zoohit – to je taky téma který moc voblibuju (rofl)

      2. Mám něco podobného za sebou. V roce 2006, když jsem ležela v Č.Budějovicích v nemocnici po druhé operaci rozdrcené nohy a následně byla převezena do Prahy, nemohla jsem jet do bytu v Maršově a přednostovi se tam ani trochu nechtělo, byl podzim, docela hnusně, co by tam asi tak dělal. Tam mi chodí pošta, ale i složenky na úhradu elektřiny za byt a chalupu. Je to místo mého trvalého bydliště, takže logicky tam. Neměla jsem tehdy vyřízené platby z účtu, chodila jsem se složenkami do banky sama. Moje chyba. Složenky dorazily, nikdo je nevyzvedl, nikdo je neuhradil, přiznám se, že jsem v té době měla úplně jiné starosti, nežli myslet na složenky, takže mi vypnuli proud na chalupě. Přijeli jsme, já o dvou berlích, všude mokré listí, už byla tma, když jsem se po půlhodině opatrného poskakování dostala po té kluzké hmotě do chalupy, bylo v ní temno, mrazák vyteklý, všude smrad……… Odjeli jsme tehdy dolů do bytu, který svítil, protože úhrady byly termínově nesourodé. Ale odpojení hrozilo hned snad po víkendu. Já se vyšplhala o těch berlích a jedné noze do 2. patra, druhý den zase dolů, do chalupy, vše vyházet, vyčistit, vydesinfikovat a zase dolů, opět 2. patro, to vše za neustálého vyčítání přednosty, že jsem nezaplatila účet. Ano, moje chyba to byla, ale sakra jsem se z ní poučila. A to, prosím, bylo 10 dnů po splatnosti, když ten proud utli! Ti jsou tak rychlí, že blesk je jejich pomalejší brácha.

       1. Tak ono se přednostovi nechtělo a můžeš za to Ty? No tohle by mi řekl jednou a dořvala bych ho jak sirotka!!! A s mrazákem ti taky nepomohl, že???

        1. no a tou berlí jak by se šlo pěkně trefit… přes zadek flákat, aby pěkně kmital na úklidu! Karolínko, obdivuju tvoji svatou trpělivost…

  1. Taky jsem trosku poslala, snad se sejde dost na prvni zalohu. Neco si s holkama odepreme. 🙂

 4. ha, stačila pohrůžka čertem rohatým a již mailík jede!!! dokonce půl zprávy uložil! černý humor, to je naše…

 5. čert vem a odnes centrumový mail (devil) zpráva na celou stránku je uprostředka fuč!!! Majko: potřebuju NUTNĚ veškeré doklady o elektrice stran tohoto posledního vyúčtování, nascanovat a poslat, doufám, že se mail do zítra umoudří. kdyby to bylo neprůchodné, pošli přes skype – jsem snizekbily 🙂 zkusím dosáhnout odkladu aspoň na pár dní, než se dají dohromady peníze na zálohu, aby byly povoleny splátky. neslibuji samozřejmě, že se to povede, ale zkusit se to musí. ono jinak vypadá, když zdvořile zavolá věřiteli právník než když se snaží odběratel osobně …zítra mají nepochybně úřední hodiny i odpoledne, takže když pošlete listiny, zařídím to neprodleně a písnu výsledek. zatím si budeme držet tlapky (cat)

 6. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*)elice učený kazatel jezdíval po městech a vesnicích a po kázání vždy rád zodpovídal nejrůznější otázky. Celou tu dobu jej vozil stejný šofér, který poslouchal kázání a odpovědi na otázky, pozoroval svého kazatele a obdivoval jej. Trvalo to dlouho, až jednoho dne řidič řekl: „Rebe, poslouchám tě už dvacet let. Všechna tvá kázání i odpovědi bych dovedl odříkat i ze spaní. Než zemřu, rád bych jednou jedinkrát zažil, jaké je být kazatelem a těšit se té úctě jako ty. Odpusť, ale zítra přijedeme do vesnice, kde jsme ještě nikdy nebyli. Co kdybychom si… jen pro jednou… vyměnili místa?“ Já si vezmu klobouk a kaftan, oni se mě budou ptát a já jim na všechno odpovím, jako bys to byl ty sám!“ Potulnému kazateli to přišlo tak zajímavé, že souhlasil. Vyměnili si šaty, šofér proslovil moc hezké kázání, pak se jej kongregace začala vyptávat a on otázky zcela hladce zodpověděl. Jenže poslední otázku položil učitel z rabínského semináře, a byla to otázka tak složitá a hluboká, že ubohý šofér neměl ani ponětí co s ní. Proto se napřímil a zahromoval: „Udivuje mě, že mi někdo pokládá otázku tak jednoduchou! Vždyť na tu by odpověděl i tady můj šofér, prostý, pracující Žid, který nikdy do školy ani nevkročil. „Šofére!“ křikl na kazatele. „Předstup, ať tě každý vidí. Otázku jsi slyšel, tak odpověz!“ .(*)

  ~o) Viněuju všem přítomným klidný večer, hezké sny
  a pěkně se vyspinkejte. ~o)

 7. Něco na účet posílám,snad se peníze na dluh i zálohu najdou.Pokud jde o můj názor,ten je stále stejný,ale vím,že vaše práce je potřebná.A do budoucna,řiďte se srdcem,ale poslouchejte i rozum jinak vyhoříte.

 8. Milá Majko, z dnešní diskuze je mi doslova nanic. Nevím ani pořádně proč. Mám spolupíšící tady nesmírně ráda. Sharku, Dede, Xerxovou, Boxíkovou, Evu Ž, Karolínku všechny Terry, Maričku, George a další a další. Nikoho z nich neznám osobně , ale jsou mi moc milí. Dnes se tu ale plíží jakási nejistota, podezíravost…na Zvířetník velmi netradiční nota. TAKŽE. Já u Vás byla, Máša je Vaše „holčička“. Je to moje princezna, furt smutná, pořád spíš prchlivá, ale je to naše Zlatíčko. Viděla jsem co děláte pro zvířata – nejde o to, že jsou to kočky, jsou to prostě bytosti, se kterými nemá CD zatím žádné plány. Nejste nezodpovědní, ale pravda je, že i když nechcete, budete muset zvolnit, ne kvůli tomu hloupému „dluhu“, ale kvůli sobě, nesmí Vás to strávit, víte ? Ve středu posílám 1000 Kč. Jsou to peníze na divadlo a na veřeři… no a co tak půjdu v březnu. Měsíc jako měsíc. Vím, že je to jen 20tina dluhu, ale aspoň něco. Držím Vám palce a myslím na Vás. (wave) A děkuju za to co děláte.

  1. Nemyslím, že by šlo o podezíravost, ale abych mluvila za sebe, zůstala jsem z té zprávy trochu jako opařená. Útulky jsou hodně citlivé a citové téma, to je vidět i na té dnešní debatě. Učinila jsem nákup na artcat, pár peněz je na cestě.

  2. Už jsem něco poslala a ještě něco připošlu.
   Jinak si myslím, že to bylo fér přiznat tu elektřinu a nezakrývat něčím jiným. Taky to muselo stát hodně sebezapření se k tomu přihlásit a tak posílám a neptám se. (h) (cat)

  3. Musím se připojit k Leny, ač jsem tady jen denní zabukista. Obdivuji všechny co zvládnou v útulku tu „rozumnou míru“, ale chápu ty, co jim srdce nedá, nechtěla bych se sama dostat do situace volby, že ten/ta přede dveřmi už ne.
   Někdy stačí jedna pomoc a člověk se zvedne a může jít dál i s rozumem.
   Máte ode mne posláno 1000,- a doufám, že to ustojíte. Držím palce.

  4. Leny- aewyn, určitě nejde o podezíravost. A je jen dobře, že Majka řekla popravdě, na co peníze potřebuje. Všichni máme právo volby, můžeme se rozhodnout, zda přispějeme nebo ne.
   Kdysi jsem musela z důvodu překročení veškerých kapacit udělat STOP u paní Martiny z Kočičího domku, později hodně bolestně u Báry z Podbrdska a teď činím totéž u Majky. Není mi u toho vůbec lehko, naopak. Ale je to otázka priorit u každého z nás, kam a proč kdo dá peníze.
   Majka tu rozhodně není na pranýři. Zdvořile požádala o pomoc a někdo jí tu pomoc poskytne a jiný s vysvětlením odmítne. To je, podle mého, naprosto v pořádku. Neměla by tu z toho vzniknout nějaká hořkost, lítost či pocit křivdy.

   1. Priznam se, ze souhlasim s Leny….ano, je to kazdeho vec, zda prispeje resp. i jinak pomuze nebo ne ato je v poradku. Ovsem nemyslim si, ze ve chvili, kdy je potreba pomoc je na miste poucovani, jak se to melo delat, aby se to nestalo….ja vim, ze je dobre mineno a v dobre vire a i pravdive, ale v tehle dane chvili fakt neni k nicemu, jen jeste ztrpci uz tak tezke chvile. Na druhe strane jsou k nezaplaceni vsechny vecne rady a dokonce i pomoc(EvoB.!! (f) ), jak z maleru ven….snad se to podari. Moc drzim palce.

    1. Domi, ale kdy jindy se to má říct, že by se něco mělo dělat jinak? Já se k náročným operacím v útulcích stavím zamítavě už velice dlouho stejně a svůj postoj vždy vyjadřuju veřejně, i když mě za to někdo může považovat za necitu.
     Víš, kdyby Majce spadla střecha při vichřici, tak pomohu. Ovšem v tomto případě … I kdybych pomohla, tak ona stejně svůj postoj k péči o velké množství koček a k operacím nezmění. Já s tím nesouhlasím a svůj nesouhlas mohu vyjádřit jen tak, že peníze nepošlu.
     Viděla jsem bohužel. jaké důsledky přináší péče bez mantinelů. Zanedbané, nemocné, neléčené a hladové kočky, stísněné v nevyhovujících podmínkách. Kočky v takovém stavu, kdy si říkáš, že na ulici by jim bylo líp.
     Ženy pečující o kočky (obecně: lidé pečující o zvířata v malých útulcích a depozitech) mají obrovské srdce a proto je pro ně velmi těžké říkat ne, už ne. Ale pokud to nedokáží, začnou kočkám (zvířatům) nakonec ubližovat. Ony samy to hrozně dlouho nevnímají a je jen na okolí, kdy jim vyšle signál, že něco není v pořádku.
     Je mi to líto, ale když váhám, vzpomenu si na ty fotky a výpovědi, tak prostě nemohu jinak než nepomoct. Jen bych byla ráda, aby to nebylo vnímáno jako poučování v krizi. Je to můj dlouhodobý postoj.

     1. Ok Vave, zcela chapu, je to fakt tezke. jen mit nejak bylo vsechno lito. ale ja k jsme psala, vim, ze vsichni to tady mysli velmi dobre, i to „poucovani“. A ze je ten problem mnohem vetsi. stve me, ze obecne jsou kocky povazovany za menecennejsi nez pejskove, alespon v nasi spolecnosti. Ale s tim nic neudelam, a Zviretnik je obrovska svetla vyjimka.

      1. Domi (inlove) , mně se to všechno píše těžce hlavně proto, že já bych tu práci nemohla dělat – už bych byla ve vězení pro dlužníky nebo v blázinci nebo v zemljance. Neuměla bych to stop. Ale právě proto se snažím, aby to uměli ti, kteří se o zvířata, o kočičky starají. Bylo by neštěstí, kdyby kvůli jedné operované kočičce bylo najednou bez domova sto koček. Tohle musí každý útulkář mít stále v hlavě. Je to nesmírně těžké, ale musí to tak být. Zrovna jako vědomí, že kapacita je pro určitý počet koček. Když se překročí, začnou strádat všechny kočky. A to se nesmí stát. Důsledky jsou pak strašlivé. ;(

      2. Tak za vyslovení tohoto jsem neskonale vděčná …
       nemám nic proti psům. ale nezvládám postoje typu – pes ano, kočka ne.
       Psí útulky všeobecně – ano, je dost i městských, je dost sponzorů, dobrovolníků – ve srovnání s kočičími. Na kočky se shání pomoc prostě hůř. Volal nám „možnážedárce“. Otázka – a kolikpak tedˇmáte pejsků??? já na rovinu, jsme útulek pro kočky. Aháá, tak to pardon. Nebo všeobecná podpora médií, o psech se píše velice často, o kočkách to už musí bejt.
       kočka je tak nějak navíc, pes je pán, je víc vidět, víc ohrožuje lid.
       prý si máme pořídit psy čistě účelově, na ty žádat a tím život kočky.
       dobrá rada. jen na ni nemám nějak žaludek,
       psí sekci chceme od začátku též, jsou prostory, ale investice padly do kočkovoliér a ubikaček atd…

       jo, tak splátkový kalendář nám nedaj – jediné, co povolili, odklad do pátku 11., místo do středy 9.2., jasně že ještě kopu na všechny strany včetně vysvětlování či snahy o vysvětlování příslušným místům co a jak a proč…
       A radši předejdu dedukcím, co zlého jsme zase provedli, že nemáme nárok na splátkový kalendář – máme medořešenou reklamaci, kterou jsme minulý podali – haproval elměr, ten následně vyměnil, faktura je již za ten funkční, ale ten předtím je stále nedozkoumán.
       Tedy zde je tedˇjádro pudla.
       za minulý rok jsme měli zálohy ok hrazeny, ale prostě zazlobila technika, my se ozvali a tím pádem jsme „otevření“, proto nelze splátkový kalendář.
       A jako třešničku nám hned oznámili, že záloha musí být uhrazena taktéž vzápětí ( ale kvůli ní zatím kleště necvakají ).
       Jasně, „není problém“ vyhlásit STOP stav krmení, lékům …

       beru si ponaučení – bylo by moudré začít víc myslet na sebe jako tzv.“normální“ nekočičí lidé … ? !!

        1. Pises jak demagog. Bezesporu. 🙂
         Ja Te chapu, ale minimalne zde to hrnes do lidi, kteri uz vedi. Vztekas se u lidi, kteri uz zviratkum pomahaji.

         Napis nam, prosim, pokud muzes sledovat stav uctu, kolik prislo – treba uz pozitri se neco sejde, s cim se bude dat podniknout aspon prvni placeni – a pak musis premyslet dal, saamo.
         Prohlidla jsem si vsecky fotky, je mi jasny, ze se kocicadla maji u Tebe jak v raji, co by za jediny takovy splhaci strom daly my holky…

         Hlavne se nesloz a ZVOLNI.

  5. Leny -aewyn, na zviřátka přispěju ochotně a dá se říci i samozřejmě. Ale tady se stalo něco, co by se prostě stávat nemělo. I když kvůli zviřátkům. Ona je hranice, do kdy zachraňovat a kdy rozumně ustoupit. V přírodě se to tak děje. přežijí silní. Jenže ,když do toho začneme motat city,tak to pak stojí spoustu peněz….a nezbude na to jiné a ohrozí se tím ostatní. A stačilo přijít dřív a říct, Zvířetníci nepomohli byste? Potřebujeme dát očkovat a kastrovat a když to uděláme,nezbyde nám na zálohy na elektriku…nějak je to teď s penězi a příspěvky útulku slabé…..nemysli si,že jsme podezíraví..ono je to fakt na každém z nás. Taky jsme nemuseli napsat nic ,nepřispět a nechat to být…jak jsem napsala-Majka statečně přiznala,že ty prachy potřebuje na energie, protože upřednostnila kočky…nemazala nám med okolo pusy, dala nám možnost se rozhodnout a my to udělali, každý za sebe a po svém. Pere se to ve mě ještě teď…

   1. Jéjej Vave a Sharko, jak já Vám rozumím. Já jsem nemoralizovala a už vůbec nechtěla nikoho například zahanbovat. Kdepak. Váš názor je v pořádku a já ho tak přijímám, protože je zdravý, logický… A tak musím poděkovat Evě B, že má nápad jak by možná šlo problém řešit a já zas jako povodňový člověk vím, že kdo v nouzi rychle dává, dvakrát dává. Nic jiného v tom příspěvku není. (wave)

    1. Milá Leny (inlove) , srdce nás určitě bolí všechny stejně, ať už dáváme nebo ne. Je to moc těžké pro všechny – a samozřejmě za vším především vidíme ty kočenky. ;(

 9. Mohu se zeptat co je míněno pod pojmem ..rozumná rychlá půjčka? Jasně že bez úroku, ale jak rychlá a jak rychle splatitelná?

  1. Samozřejmě že ano.
   Ale někomu by mohlo být proti srsti pít kafe z hrnku, který vyrábí dlužníci ..
   ten blázinec- naopak, ideální řešení, a bez internetu (clap)

 10. Jeste jen na okraj ( muj komentar nize), vyhrozovani Majce sanatroriem resp. blazincem mi v teto situaci nepripada moc povzbudive…..byt je to asi dobre mineno.

 11. Ono je to tezke.Kdyz provozuji utulek,tak to nedelam proto abych zbohatla.Naopak si myslim,ze provozovatel do toho nastrka hodne vlastnich penez.Udrzovat nemocne zvirata pri zivote je taky otazka.Ale asi bych nekozala nechat uspat zvire,ktere ma alespon trochu sance.Kdyz ctu clanky Kristiny z Vrbican,tak vim,ze tam se o zviratka opravdu staraji s laskou.I o ty nemocne.Chci jen napsat,ze clovek asi nemuze dopredu poznat,kdy lecdba zabare a kdy ne.Jenze vet se musi zaplatit vzdycky.Rada bych pomohla,ale nemam v cesku ucet a kdybych penize preposlala ze statu bylo by to drahe.Ja vim,ze Vam takovy komentar nepomuze.Mam z toho spatny pocit.

  1. Ano, např. postižená kočka Agátka od Kristýny by to dle mnohých měla dávno za sebou – bez výčitek, prostě příroda to tak chce. neumím to. prostě to takhle neumím

   1. V tom pripade si bud najdete nekoho, kdo to umet bude, nebo se rozhlednete po nervovych sanatoriich v okoli, protoze drive nebo pozdeji v jednom z nich skoncite. S dluhy a s nervy v kyblu. Nemuzete zachranit vsechny kocky! Nezavisle na tom kolik penez sezenete, vzdycky bude jeste dalsi kocka vyzadujici drahe leceni, dalsi oblast odkud muzete prijimat do utulku kocky … kdybyste mela dvojnasobne prijmy, tak budete mit dvojnasobny utulek … a stejny problem.
    On ten veterinar muze mit obcas i pravdu, ze nema smysl tu kterou prosici kocicku trapit lecenim s nejistym vysledkem a ohrozit tak ostatni.

    1. Jendo, po vašem komentáři mám spíše chuť místo nervového sanatoria prostě zcela nezodpovědně od všeho utéct. Ideální stav. žádná kočka, žádné nervy.
     jak snadné…
     jen škoda, že takhle prosté to není i u lidí .proč léčit postižené ?
     proč prodlužovat utrpení nemocných ? to by nám to pěkně prořídlo.
     ono radit od netu umí každý,bez emocí, pěkně k meritu věci.
     jooo, s vámi bych ráda měnila …

     1. Proc myslite, ze u lidi je to jine? Take je jen omezene mnozstvi prostredku a nekdo je nucen rozhodovat o tom koho jeste lecit a koho uz ne. Zdravotnictvi stejne jako utulky je schopne spotrebovat zcela libovolne mnozstvi prostredku. Jenze proste neni mozne pridelit kazdemu doktora House s celym tymem. Mozna vam to tak nepripada, protoze to nejste vy, ten kdo musi rozhodnout. A protoze vam nikdo neprizna, ze s vybavenim a leky za par desitek milionu, by se mozna dalo neco delat, mozna … u humani mediciny jsou ty limity vys ale jsou. A ujistuji vas, ze ti kteri musi rozhodnout, ze to nebo ono se proste lecit nebude … nebo jeste hur, ze toho nebo onoho uz lecit nebudou, jsou na tom hur nez vy. Kdyby nic jineho, vy nemusite nic vysvetlovat pribuznym.
      Je uctyhodne co pro kocky delate, ale musite sama dokazat rict „tohle uz nezvladnu“, jinak se z toho zblaznite.

      1. Jenda má bohužel pravdu. U lidí to není jiné, jen se to neříká tak nahlas.
       Milá Majko, vím, že to není jednoduché, a vím, že já sama bych podobnou situaci zvládala (pomoct x nepomoct) jen velmi těžko. Jestli máte jen trochu nějakou možnost z toho kočičího koloběhu na chvíli vypadnout, tak to udělejte. Člověk občas potřebuje trochu mít čas na to, aby mohl mít od věcí trochu odstup a popřemýšlet nad nimi z jiného úhlu. (to co píšu není moralita z knížky – život mne donutil si trochu ten odstup udělat) Držím palce Vám i kočičkám (h)

       1. HCHO, co je to možnost vypadnout ?
        jak se vyskakuje z chodu takového zařízení, proboha ?
        jako odjet na dovolenou a …
        nebo jak, probůh ?
        Vysvětlit kočkám, že už nás to nebaví, že potřebujeme relax ?
        To jde ? A od všeho utéct je řešení ?

        A ten odstup a srovnání priorit jsem si udělala právě díky zvířatům, nikoliv lidem.

        1. Nemyslela jsem to zle 🙁 Ta věta začínala slovy „Jestli máte jen trochu nějakou možnost…“ Vím, že to není jednoduché…

     1. Majko, delate zasluznou praci a je zcela jasne, ze to vubec neni jednoduche vyjit s rozumem a pragmatismem v teto branzi. Zejmena kocky, viz. mesto nema na kocky kolonku! Zatimco psi utulek ji ma??? ( nic proti pejskum, samozrejme, jen ilustrace situace.)
      Asi se musi s financemi zachazet rozumne a planovat, ale ted je prioritni pomoc a rada…..mnozi Zviretnici nejakou radu urcite prispeji. Chtela jsemse zeptet, ten variabilni symbol,to je to cislo nebo EON? prijde ten prispevek k vam nebo rovnou jako platba EONU?

      1. Domi, tento účet je náš, z něho hradíme vše potřebné, co pak spadá do účetních výkazů – výdajů.
       Pomůže i přímá platba EONu, samozřejmě.
       ale jelikož jsem se dočetla, že dlužník není normální zákazník,
       asi pokusů o argumentace zanechám.
       Ano, předcházela upomínka – v té dobe jsme hradili kastrace, poté vakcinace.
       Přiznávám, měli jsme nechat kočky napospas a upřednostnit upomínku.
       Logické, rozumné.
       tedy – jsme dlužníci, nechť hranice hoří.
       Na straně druhé – ti, za něž činnost suplujem, dluží nám a všem, kdož suplují mnohem více. Proto jsou normální zákazníci.
       Díky za reakce, krásný večer

       1. Majko, chtela jsme mit jistotu, ze muj skrovny porispevek pujde vam, takze v pondeli zkusim poslat ( musim to delat trochu slozite, nejsem v CR). Samozrejme, ze suplujete spoustu „dobrych “ zakazniku, mnozi jiste se slitovnym srdcem prinesou opustene kotatko a starejte se. To, ze vsechno neco stoji mnohym lidem dojde az v momente, kdy jsou pozadani o pomoc. Prosim nevzdavejte to, na sanatarium je casu dost……

         1. Jano, bohuzel ne, teda nemam zkusenosti. Ja to zkusim pres syna z uctu v CR. Vim, ze jsou vysoke poplatky, kdyz to jde z US uctu do CR….

         2. Bohužel co víme my (tedy u náší banky) tak si strhávají $35 za převod z US účtu na koruny. A pak na české straně ještě něco málo za zapsání na tamní účet. Když je to větší částka, tolik to nebolí, ale u nějaké menší je to hrůza a opravdu se to nevyplatí (protože to těmi „propapírovanými“ 35 dolary raději udělám radost přímo zde. A já také nemám český účet.

       2. Kolik tedy potřebujete? Zhruba 27000,- a nebo 7000,- Kč jako zálohu na další období a pak splátkový kalendář na zhruba těch 20 000,- Kč? Jsem ta kdo v jiném oboru splátkové kalendáře vyjednává a sepisuje – takže si potrpím na přesná čísla 😉 .
        A nebojte dlužníků je fůra – a většina z nich se nestará o nic jiného než o sebe 😉 – což vím moc dobře, ze svého zaměstnání …..

        1. Dlužníků je víc než fůra, jen se dělí na více skupin a podskupin .. ti, co dluží a mají se fajn, a my – ti jiní … Jsou dlužníci vysmátí a ti druzí.
         Různí se motivace, různí se efekt.
         Nejsem chytrá přes politiku, ale asi se to tady vážně pěkně sype – ve všem.
         Ale to sem nepatří, vím.

         1. Majko – nechte dlužníky stranou a pojďme se bavit o číslech 😉 – i pro případnou půjčku by mohlo být důležité kolik vám „stačí“ na odvrácení bezprostřední hrozby a kolik se dá vyřešit splátkovým kalendářem….. A rozhodně se mezi lidmi lépe vybere menší částka než větší 🙂

          1. No, když už jsem na ten pranýř vlezla -záloha je 7tis, splátky pak povolí 3 ( tedy 19 636 děleno 3 )

 12. Já nějak tuším, že jsi spoléhala na ty peníze,co nakonec nepřišly, abys z nich uhradila ty energie….ale v době krize prostě spousta příslibů nedopadne…Majko,kdybys napsala,potřebuju pro kočky krmení,pelíšky…přispěju nebo pošlu naturálie…přiznala jsi,že potřebuješ na eletriku..nevím, jako máš sazbu, čím topíš (kotel,přímotopy)…možná by se dalo ušetřit i na změně tarifu…co tě šlechtí,že nám nemažeš med okolo pusy a přiznáš,na co potřebuješ…a tak se ve mě pere díl Xerxové,Karolíny,Jenny a Vave…a nevím, který z nich bude silnější…
  vyžádej si splátkovej kalendář, prober s nimi možnost výhodnějšího tarifu a hlavně, zkus si zjistit možnosti levnějšího topení…nebo využij nabídku EvyB, že ti pomůže…

  1. Všem díky za názory.
   Dosud nevím, kdo je kompetetní přesně určit tu hranici, co už je záchrana předem ztraceného případu a co ještě ne. Když v jedné ruce držím složenku, v druhé zvíře prosící o pomoc, je to rozhodování těžké, těžko jej soudit na dálku.
   tu paní, co pro snahu o záchranu psa prodala auto, zcela chápu.
   Ráda bych byla větší realista, co nemocné kusy prostě nechá uspat.

   Sharko, topíme pouze dřevem,( které stojí více než činí faktura EON), ale on je rozdíl spotřeba el. např. v depozitu v bytě, nebo tam, kde jsou voliéry, omyvatelné podlahy a karantény, které je třeba někdy i vícekrát denně čistit – voda jde přes čerpadlo, ohřev vody též, atd … ne, tohle rozebírat nechci.
   Tohle by se nám nestalo, kdybychom prostě mysleli víc dopředu, to pak může být k věci i argument že jsme kočkám nemuseli budovat apartmánky, že by jim stačily obyč klece… ale jo, stačily.

   Přísliby nefungujou, to víme.
   Ale jedně věc je vědět – druhá je realizovat.
   kdyby tak někdo uměl poradit, jak tedy ty finance, co by se měly rozvážněji vynakládat, získávat …

   jo, k tomu splátkovému kalendáři – to bylo to první, co jsme chtěli, to lze v případě, kdy je uhrazena celá záloha na dlaší období.
   samozřejmě že jednáme od začátku, zas až tak tupí snad ještě nejsme, jenže když faktura přijde jindy než čekáte, vy byste měli volné fondy ?
   jen tak ? no my holt ne…

   1. Majko, já si skutečně umím představit, kolik se platí kde jaká eletrika a jiné měřitelné energie, jako předesa SVJ to prostě vím a taky jako někdo,kdo dělá vzduchotechniku a topení nejen pro byty a domky, ale hlavně pro provozovny a útulek provozovna prostě je…jelikož jsem u Vás v útulku nikdy nebyla,nemůžu vědět,čím topíte a proč máte tak vysokou spotřebu ostatních energií…ale posoudit jestli jsou možné nějaké úspory, to dokážu…
    (y)

    1. Jakých ostatních energií?
     takhle,úspora by byla, dát si přemontovat elměr na tzv. noční proud – dnes už to není noční, ale nějaký střídavý – tak by šlo za levněji ohřev vody atd – jenže, pořizovací cena montáže od 15 tis … a jsme tam, kde předtím.
     zda je spotřeba nadměrná či ne – známí platí v paneláku jen za byt měsíčně 2000,- – takže když t o srovnám, jsme vlastně ještě v rámci té „provozovny “ v normě ?
     Tady prostě zdravý rozum nepomáhá, jediné co by mi poradil, být skutečně zdravý – jdi od toho, a žij… (headbang)

     někdo se tázal, proč mimořádná faktura- odpověd zní – na základě námi podané reklamace, kterou EON dosud nedořešil – prostě my podali oprávněnou reklamaci, EOn ji přijal a zároveň vystavil fakturu – předtím bylo vše ok

     1. měřitelné energie jsou Voda, teplo,elektrika,plyn….za všechny se platí, na všech se dá ušetřit. Já si tebe a všech, co provozují útulky vážím. A patřím k těm, co mají stranou na nepředvídatelné výdaje. Naučila mne to maminka. Loni jsme z nich dala peníze na Hejnice. Letos mne čekají kastrace…protože se během 10 dnů rozhodne, jestli půjdu pod kudlu a kdy, tak vím, že pak si budu utahovat opasek dost,protože budu 2-3 měsíce na neschopence. proto mám tu rezervu…

  2. ve mě se nepere nic…jestliže tady článek vyšel, prošel rukama a zvážením Dede.. nepochybuji o tom, že zbytečnou prosbu by tady neuveřejnila. je samozřejmě právo každého přispívat nebo nepřispívat na to, co považuje za správné, vhodné a přiměřené a nikdo mu do toho nemá co mluvit. náš Pětikočičín svého času přispíval a užitečnil kolem útulků o106, teď už ne. prostě na to nemám ( přeložit možno všemi významy toho slova). háček je v tom, že EON vysadila fakturu a zálohu MIMO běžné období, s jakým nejspíš Majka počítala. zřejmě platbu v běžném termínu vždycky nějak dali dohromady. základní otázku mám, zda podle smlouvy má poskytovatel právo takto učinit, pokud ne, nemůže ani odpojit , resp. neměl by. proto jsem Majce napsala viz níže, je třeba vědět všechny podstatné náležitosti, abych mohla jednat ( zkušenosti by byly). nebudu se vyjadřovat k tomu, zda udržovat nebo ukončit kočičí život při vážné diagnoze… pokud člověk nestojí přímo v centru dění, těžko rozhodovat a ještě hůř soudit…a o tom tady dneska řeč nestojí. Majko, pokud se ozveš, udělám, co je v mých silách. (cat) (bat) (cat)

   1. Měla bych takový trošku šťouravý dotaz, který ale může být důležitý pro člověka, který by chtěl s EON vyjednávat. Ta mimořádná fakturace vyplynula z nějakého rozhodnutí dodavatele a nebo tomu předcházelo např. neplacení záloh z Vaší strany? Nebo-li spadli jste už do dlužníků a nebo jste pořád „normální“ zákazník?

    1. Pokud jim doručili poslední výzvu, pravděpodobně jsou dlužníci. Předpokládám, že předcházela nejméně jedna upomínka na závazek po splatnosti.

     1. Právě takový to na mě dělá dojem – ale stejně je rozdíl, jestli je to několikátá výzva uhrazení řádné faktury a nebo faktury, která vyplynula z neplacení předchozích závazků (záloh). Bohužel s energetickou společností zkušenosti nemám – jakým tempem vymáhají dlužné pohledávky …. Na řádnou fakturaci se mi zdá výše zálohy hodně vysoká ….

      1. Proto jsem se ještě večer ptala na to, za jaké období je faktura a jakou periodu má záloha. Jinak – energetici vymáhají rychle a účinně. Přeruší dodávku, odmontují elektroměr.

 13. Dtto Xerxová, Vave a spol. Je to těžké, ale samotná dobrá vůle v žádném počínání nestačí…

 14. Názor Xerxové sdílím také.Činnost útulků je záslužná a potřebná,ale měly by být pevná pravidla na co finance vynakládat.Zachraňovat za každou cenu není řešení.I zde by měly být respektovány zákony přírody a neudržovat nemocné jedince .

 15. Což splátkový kalendář? A jste si jisti, že máte opravdu nejlevnějšího možného dodavatele? My jsme loni utekli od PRE k ČEZu a každý měsíc tím ušetříme skoro 200 Kč a to jsme jen dvoučlenná paneláková domácnost!

 16. Taky jsem nad tím hodně přemýšlela… nějaké hrnky na kafe stejně potřebuju… Tak aspoň tak.

 17. Jsem zmatena. Srdce říká pomož (h) (cat) , rozum (wait) mi napovídá, ty lidi potřebují systémové řešení. (headbang)
  Určitě něco málo pošlu ale když se řekne A mělo by se říct i B. Prostě povinné platby se platit musí, nedostačujeli záloha musí se zvednout. Jestli Majka sdělila výši dluhu,mohla by i nabídnout přijetí nějakého řešení. Je možné a chápu to, že se vším si nemusí jeden vědět rady a přitom těžkou situaci s kočičkami mohou zvládat na velevýbornou.
  Lidí schopných poradit a zjistit co a jak je tu docela dost.
  Tato situace se může navíc opakovat. Tak fakt nevím, nemohla jsem z toho spát.

  1. Prosili jsme i o příspěvek město, které psí útulek vybudovalo za 10 mil.
   Prý pro kočky nemají kolonku.
   Nojo, jak jinak.
   situace se opakovat může, finance se shání čím dál hůř.
   to ví každý, nejen od útulků.
   Jak říkám, dobrá rada nad zlato by pomohla i v tom směru, jak a kde sehnat, čím dalším vydělat ty finance. prve jsem se špatně vyjádřila, ta otázka „jak je sehnat“ nebyla míněna, kde sehnat ty na běžný provoz atd, ale na to navíc …
   provozní režie nejsou tisíce, ale desetitisíce. když se vemou v úvahu již vložené investice jenom do kočičích obydlí, měl by za to EON předplaceno na hooodně dlouho … to není jen že tedˇnení za co. to jsou i ty roky, kdy to, co bylo se proinvestovalo – a nikoliv do éteru, někde něco za to je …
   prostě tohle je to B, ta druhá strana mince.

 18. Majko,
  určitě se takováhle prosba píše moc těžko. Ale já si prostě myslím, že jsou věci, se kterými musí každý počítat. A platba za energie je prostě neoodiskutovatelná. Pochopím, když prosíte o prostředky na velmi nemocné zvíře, na záplavu koťat, ale na elektřinu??

  Určitě se najde řada lidí, kteří pomůžou. Já za sebe říkám – je takový zmatek v útulcích, že podporuji jen programy takové, kde buď dlouhodobě znám a vím… a nebo které jsou neoddiskutovatelně průhledné a mně připadají rozumné (jasně – je to subjektivní, ale to má tak asi nastavené každý) a jdou přímo na zvířata. Proto se mi líbí kastrační program, protože řeší nemnožení toulavých koček. Navíc já osobně mám problém s pochopením náročného (a pro zvíře velmi bolestivého a stresujícího) léčení závažných zdravotních stavů a udržování zvířat s podstatným hendikepem. Pozor – ne doma (to je každého věc), ale v útulcích. Takže za sebe říkám, nezlobte se – ale účty za elektřinu nepodpořím

  1. Vím, že děláte úžasnou práci pro ubohá zvířátka a kočky jsou moje slabost. (inlove)
   V tomto případě ale musím podpořit předchozí slova – neshrnula a nenapsala bych to lépe a výstižněji.

   1. Vím, že máte obě pravdu jak Xerxová tak Karolina ale… Pokud budu postavena před volbu pomoci zvířeti nebo zaplatit inkaso. Tak co má jeden udělat ? Takto dnes žije spoustu lidí, to vím z naší obce . Pořád jim říkám, že to nemohou nechat dojít tak daleko, svět je nemilosrdný, oni ještě někteří to nechtějí pochopit a čekají, že to nějak dopadne.

  2. Musím se ke Xerxové připojit. Už jsem bohužel měla možnost vidět – byť zprostředkovaně, ale z první spolehlivé ruky – kam může vést, když člověk v sobě ztratí schopnost říct STOP. Pak totiž ohrožuje pro jedno zvíře desítky (stovku!) dalších.
   Je mi líto. Ale elektřina mohla být zaplacena, kdyby se neoperovala některá zvířata, u kterých mám problém nejen z finančního, ale i lidského hlediska.
   Vynakládat nemalé částky na léčbu vlastního zvířete si mohou dovolit jednotlivci (sousedka prodala kvůli léčení svého bobtaila i auto, byla to její volba; nepomohlo to.), ale útulky musí prostě myslet jinak, protože peněz je málo a čím dál méně a útulků čím dál více (naštěstí).

   1. Jo, sem se podepíšu. Pod názor Xerxové a Vave.

    Před časem jsem se snažila určitým způsobem pomoci jednomu zařízení, které se stará o kočky. Měla jsem jen zprostředkované informace od lidí, v které jsem měla důvěru, že situaci vidí objektivně a tak trochu jsem podlehla nadšeným hlášením, jak je vše úžasné. Nebylo. Nebylo, protože ze získaných prostředků byly velmi nákladnými léky a metodami léčeny kočky nevyléčitelně nemocné . Nešlo ani tak o ty vynaložené tisíce, za něž by bylo možno pomoci jiným kočkám s reálnou budoucností , šlo hlavně o to, že ta tzv. léčba vedla jen k prodloužení utrpení, které stejně skončilo fatálně…jen se tu ty kočky trápily o pár dní déle.

    V druhé linii pak bylo zjištění, že se sice opakují velmi časté prosby o pomoc, vždy s vylíčením nějaké zvláště zubožené kočičky, ale jaksi mnohem méně funguje snaha o umisťování koček do nových domovů.

    Další detaily psát nebudu, jen doplním, že od té doby pomáhám jen tam, kde se mohu na vlastní oči přesvědčit o faktickém stavu věcí…nikoliv jen o virtuálním obrazu či zprostředkovaném pohledu druhých.

    Vím, že hranice, kdy ještě zachraňovat a kdy už ne, je velmi tenká. Podle mne je víc než diskutabilní tzv. záchrana, jejímž výsledkem je kočka ( nebo jakýkoliv jiný živý tvor), jejíž život je i po záchraně výrazně handicapován mnoha trvalými problémy a šance na nalezení nového domova a vlastního dvounožce je velmi malá.

    Ano, vím, to se mi to mluví, když v tom nejsem,když tato rozhodnutí dělat nemusím…Přesto si myslím, že se znám natolik, že vím, že bych v tomto asi dokázala tu hranici rozpoznat…už proto, že bych si uvědomovala, že hospodařím-li s prostředky, které mi poskytují ostatní lidé, je na místě hospodaření pragmatické.

 19. Ach, to je zle. Zlusim zitra neco preposlat na udany ucet….drzim palce, nemuzete snad zustat bez proudu.

 20. A nebyo by možné požádat o splátkový kalendář? ČEZ to nepovoluje, alepoň v loni ne, ale tady se jedná o EON, nebo se pletu?
  Takhle bojuju každý rok s RWE, s plynem to je také řežba.
  Držím palce,

  1. Anonymní, to uvést problém není, není ani problém zaslat „důkazní materiály“ mailem … faktura je 19.636,- kč přesně a záloha 7.000,-.
   A věřte nevěřte, hodně moc mi dělalo problém to sem vůbec vyvěsit …
   protože pořád mělo něco bezprostředně přednost, a pořád se doufalo, že mezitím se něco povede a srovná .. jenže vše se prostě neulepilo ;(

   1. kdy je splatnost faktury a kolik je času před odpojením? pokud mi pošlete scan faktury na mail, můžu zkusit zavolat na energetiku a dohodnout splátky nebo aspoň odklad? kdo vyhraje čas vyhraje všechno… škoda, že jste si nedodali odvahy svěřit se dřív… i když, s energetikou není žádná legrace. mail je evatečkaberankyselarybacentrum.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN