ČLOVĚČINY: Hry lásky šálivé neboli láska je láska, když…

…když choděj kočky s kočkama, pejsci s pejskama. No to jo, to je přece každýmu jasný, ale když je to malinko jinak, tak se jeden někdy nestačí divit. A že já už tak moc nejsem na to divení stavěná, když mi během posledního půlroku prošlo postelí zhruba pět-šest mileneckých dvojic. A byly to někdy fakt „orgie“. Protože na internetu člověk nikdy neví, co kdyby třeba moje maminka, nedávno oslavivší krásné 83. narozeniny, zabrousila i na zvířetnické stránky, a že ona surfuje na netu ráda a hodně, tak raději uvedu věci rychle na pravou míru.

Mám doma živo. Někdy hodně, až hodně moc. Jak se tak přelévají vlny čerstvě příchozích s těmi právě odcházejícími při zachování relativně stabilního počtu (cca 3 -4 psi a 10-13 koček) stálých obyvatel, tak vznikají pozoruhodné kombinace „velmi křehkých vztahů“ (podobnost s nedávno populárními televizními VKVéčky je čistě náhodná).

Takový Kuba. Tak je to fešák, to jo. Vlas lesklý, figura tak akorát, v bocích se lehce propadá, žádný „břich“ se nerýsuje, to ani náhodou, krok pružný, v oku jas. Trošku nám tu image ruší chronické posmrkávání (pravděpodobně už velmi pokročilý „vejškrabeček“ se se svou sestřičkou Žofinkou doplazili i s postřelenou mámou – typickou venkovskou kočenkou – k nedaleké silnici asi před devíti lety, Žofinka s neléčitelnou srdeční vadou a Kubíček spřeraženou nosní přepážkou; máma nepřežila).

Za to charakter, ten teda je. Dobrák zgruntu a od kosti k tomu. Vůbec si nevybavuju, že by někdy Kuba zasyčel, prskl, když jemně tlapkou naznačí jakousi nevoli, to už musí teda být. Dámy jistě ihned ocení, jakým pokladem pro partnerské soužití ten kluk je (že chybí to „nepodstatné“ pod ocáskem je přece detail…).

Krasavic všech věkových i váhových kategorií, barevného provedení, někdy dočasně i ještě „ženského kouzla“ nezbavených, to když pan místní veterinář nemá hned na kastraci čas, má kocourek – mourek na výběr hodně. Co myslíte, komu se Kuba dvoří, do koho je blázen, koho pronásleduje téměř dnem a nocí, ke komu se tulí vleže, vsedě, „postojačky“?

Ke stařičkému Barykovi, hluchému, slepému psovi mých domácích, který doslova sotva stojí na nohou a kterého Kubovy důvěrnosti evidentně obtěžují. Má totiž jiného favorita. V domě, kde fenky, kastrované i nekastrované, jsou stálými obyvatelkami, si vyhlídl kocourka Mourka, který Barykovu náklonnost opětuje přesto, že své mužské krásy zbaven nebyl, tudíž byl měl přece oblažovat již shora uvedené krasavice.

Kdo myslíte, že naopak po výše zmíněném Kubovi „jede se vším všudy“ – tedy včetně těch „postelových radovánek“? Můj černý kříženec teriéra Benýsek, desetiletý kastrát, je zamilovaný do Kuby až po uši. Je-li kocourek přítomen v pokoji převážnou část noci, mám jistotu, že spát nebudu a nebudu. Když se Kuba občas nechá i „ukecat“, musím zasáhnout se slovy „kluci, tak fakt už dost, teď se bude spát“.

A jak je to u nás s neláskou? Taky se někdy docela divím, jak moc se to podobá „ našemu pracovnímu kolektivu“. Přijde nový (-á) kolega (-yně), starousedlíci se většinou tzv. rozvrství. Jedni mají z nového parťáka upřímnou radost, jiní jsou jenom zvědaví, někteří se cítí už dopředu ohroženi, další jsou otrávení už jenom tím, že vůbec nějaká změna nastala.

Místopřísežně tady prohlašuji, přímo na “svou duši, na psí uši, na kočičí jazýček“, že naprosto vylučuji možnost, že by šlo o „boj o zrno“ (teď myslím ten zvířecí „kolektiv“, ne ten náš pracovní, tam naopak o to „zrno“ jde hodně, takové prémie nebo odměny, to už je sakra důvod pro závist, nevraživost, ba až nenávist!!!). Fakt lidi, určitě spoustu věcí v té své menažérii nezvládám dokonale, ale hlad tam nemá opravdu nikdo.

Teda já často a obrovský, to když začnu znovu a znovu marně věřit, že teď už ta nová dieta přece musí vyjít (v takovém případě je výhodné mít doma pro zvěř jen granule, s těmi si můj chrup už neporadí, zato masové konzervy nebo kapsičky bych sežrat mohla a co teprve takové kočičí paštičky, ty voní!!! – můj stařičký pan domácí si je jednou, když se stařenka Helenka zdržela u doktorů, namazal omylem na chleba s máslem a pak nechtěl věřit, že to nebylo pro něj určené, když to přece bylo tak dobré, dokonce kvůli tomu měli pár dnů tichou domácnost).

Ale zpět k té nelásce. Psice Betynka, kastrovaná dáma v nejlepších letech, po majitelce ze statku, kde byli krávy, koně, slepice, o kočkách ani nemluvě, přijme kupu kočičích nalezenců bez jediného zájmu, akceptuje koťata, vypadá, že neregistruje dospělé jedince před ani po kastraci a pak najednou …je zle a hodně. Teď už vím, že je třeba být ve střehu, ale tenkrát poprvé to bylo o fous.

Kočičí bratrstvo, i s maminou. Tři mrňaví kluci mouratí, jeden černý Čert. Byli přineseni, zotavováni, vykrmováni, pomaličku na kastraci připravováni. Batolili se po dvoře, „domorodci“ postupně očucháváni a porůznu postupně do smečky přijímáni. Betka nic. Drobotiska očuchala, matku jejich ignorovala, neboť ta, povahou jsouce plašanka, se zdržovala ponejvíc na střeše, ve větvích, na půdě atd., tedy mimo akční rádius milé Betynky.

Koťátka rostla, povahově se „specializovala“ a koho myslíte, že začala milá Betynka, usurpovat, přímo zuřivě až nenávistně pronásledovat. Toho, který dostal, proč asi, jméno Mazlík. Mírné, jemné až něžné kočičí stvoření, které se k vám v noci přitulí a vrní a vrní. Abych byla k Betce spravedlivá, utiskují ho do určité míry i jeho dominantnější bratři.

Když jsem byla poprvé, doslova zničehonic, svědkem Betčina vzteklého až hrozivého výpadu, pochopila jsem, že v mé nepřítomnosti je nutno tato zvířata oddělit. A musím dodat i to, že i v mé přítomnosti se jinak poslušná Betynka má co držet a když nemůže útočit, tak aspoň si vrčí pod fousy.

Samozřejmě nemůžu vyloučit, že ji mohl Mazlík nějak vyprovokovat nebo ublížit, i když si moc nedovedu představit jak, ale že by vytočil i své bratry, a to tak, že by si to všichni tak pamatovali? Jestli ono to nakonec nebude jako u lidí, že často ti nejmírnější a nejvíc láskyplní jedinci, to mají nakonec v životě tak těžké, že jim často o ten život přímo jde.

Ve světle popsaných lásek směšných i mazlivých, nelásek netušených i očekávaných se mi jeví nevinná kočkování a pejskování kde koho s kde kým, pro cokoliv a kdykoliv jako další připomenutí toho, že přes veškerou snahu být svým mazlíčkům co nejblíž, je nutno neustále respektovat jejich přirozenost, vnímat jejich pudovost a být zde pro ně a s nimi.

 Jenom to. Jak těžké to je pro mou lidskou pýchu, vím sama. A ta stejná pýcha mi často káže, že i jiným příslušníkům rodu homo sapiens by kupa skromnosti a pokory slušela taky.

Aktualizováno: 26.1.2011 — 20:13

351 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Zito – no páni! Ani nevím vlastně co napsat k tomuhle milému, výstižnému a vtipnému povídání? Není co dodat, všechno jsi napsala a já posílám tudleto: (bow)

 2. O.T. dnešní roztomilej zážitek. Potkali jsme krmítko, takovou tu petflašku s dírou po straně. Byla pověšená na kraji lesa v roští a plná slunečnicovejch semínek. Pod ní samozřejmě halda (doslova) slupek od semínek, jak to ptáci házej dolů. A jak tak na ty slupky koukám, vidím….ano, vidím myšáka (žádnýho bigmyše, tohle byla polní myšička (inlove) ), jak tam přičinlivě tu hromadu slupek probírá a tu odnáší, tam odnáší (y) .
  Vůbec se nenechal rušit 😉 😀

 3. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Pán si jde koupit nějaké zvíře do Zverimexu. Rozhlédne se v prodejně a ptá se prodavače: „Proč má ten papoušek uvázané na nohou provázky?“ Prodavač ochotně vysvětluje: „Když zatáhnete za pravý provázek, papoušek Vám řekne „dobrý den“ a když zatáhnete za levý provázek, papoušek vám řekne „dobrou noc.“ „A co se stane, když zatáhnu současně za oba provázky?“
  „Spadnu na zem, idiote,“ povídá papoušek. .(*)

  ~o) Vinšuju všem přítomným hezký večer, klidný spánek a pěkné sny. ~o)

  1. Musím se s tím smířit, jsem naprosto infantilní, jinak si nemohu vysvětlit, že jsem zařvala smíchy, když jsem dočetla papouškovu odpověď. Skvělé, krásně vygraduované. však se mi stýskalo, když JoVo pauzírovala

   1. Copak ve Zverimexu, ale v Zoo to s papouchama není jednoduché.
    Přijímají nového pracovníka do ZOO a ředitel se ptá „A rozumíte i papouškům?“ … „No jasně, ale musí mluvit česky.“

  2. Joooooooo! =))

   Jeden člověk ve starém Římě naučil havrana (oni papouchy neměli), říkat: „Buď zdrrráv, Caesarrre, imperrrátorrre!“. Předvedl ho Augustovi a ten, potěšen, koupil ptáka za hromadu peněz.
   Jiný člověk, chudý řemeslník, se o tom doslechl a řekl si, že si taky tak přivydělá. Koupil havrana a celé dny se s ním mořil a mořil. Ten havran byl poněkud natvrdlý, nebo možná řemeslník trochu netrpělivý, zkrátka nešlo to tak, jak chtěl, a tak si často ulevoval: „Zatracená práce s tebou!“
   Ale nakonec se podařilo, pták uměl říkat Buď zdrrrrráv, Caesarrre, a ten člověk ho pěkně zvesela nesl na Palatin.
   „Nechci,“ odmítl Augustus. „Co bych s ním dělal. Už jednoho takového mám.“
   Řemeslník se začal vemlouvat, a Augustus pořád, že nechce, a řemeslník si mohl plíce vymluvit, až najednou pták otevřel zobák.
   „Sakrrrra prrrráce s tebou!“
   Augustus se zasmál a havrana koupil.

  1. a ten bronzový Marťánek je „Dítě z Marsu“ (autor Jaroslav Róna, 2003). Byl před knihovnou, teď pláče na vrcholku Ještědu

  2. Xerxová, fotky jsou skvostný. Jako pro cestovku. 1 (*) Hmmm, prosííím, nebyly by tam nějaké, ze kterých to nebude tak táhnout? Já už fakt tu zimu nemusím :S

   1. sníh na zahradě máme nonstop od posledního týdne v listopadu. Za jediným částečně bezsněžným výletem jsme jeli před 14 dny do Hradčan… No – zatím to na jaro nevypadá – ale (sun) má sílu a už tři dny naplno svítí… Takže dobíjí baterky (nod) (inlove)

  3. Parádní reklama na zimu (y) 🙂 . Chich, akorát Ještěd chvílemi připomíná jistou italskou pamětihodnost (chuckle) .

   1. se nesměj. Páník zjišťuje, že širokáč je širokáč (chuckle) Ale schválně jsme je nechaly, ať si padaj. Počkej na Drážďany… tam bude šikmých věží ještě víc… (rofl)

    1. Fotky jsou krásný, slunečný ale moc studený. Ten Ještěd – to byl přece umělecký záměr nebo ne? Na kapličku jsem se těšila, je moc hezký ten průhled od kapličky směr Ještěd. Je to fakt celé tematicky zaměřené. Jeden den Ruprechtice s kapličkou – pohled směr Ještěd a druhý den obráceně – Ještěd a pohled směr Liberec s úžasným zamženým pozadím. Moc moc pěkné.

 4. Ještě hlásím, že oba příspěvky odpluly přes velkou louži stejně rychle jako dříve. Takže zmiňované vady a problémy jsou asi místní.

  Xerxová na právě vyšlý deníček se podívám až při večerním oddechu po práci.

  1. Já si taky myslím, že je nějaký problém „na cestě“ v Čechách, nejspíš je někde přetížený server.

  1. Bych jen s dovolením připodotkla, že kostelíček U obrázku=kaplička na obrázkách 😉 .
   Krása a těším se na Ještěd – a jasně že na Drážďany.

 5. Přeji krásný zbytek neděle, u nás se teprve blíží poledne. Před pár dny se navrátilo jaro, večery a brzká rána ještě trochu chladnější, ale přes den +21, takže na krátké rukávy. Začínáme lopotit kolem domu a já jen odskakuji.

  Jenny a ostatní kdo pšíkáte, kašlete, máte v krku šmirgl a celkově marodíte – přeji rychlé urzdravení, vím, že teď u vás různé virózy řádí.

  Karolíno, jásám, že z Ríši je zase mazel, znám to znám, jak je jeden hned celý nervózní, když s jeho zvířecím miláčkem není něco v pořádku a oni nám nemohou říci co a kde bolí.

  LuckoV – jak napsali ostatní, más v srdci nějaký „papouščí magnet“. Hlavně že Kimi je zachráněn a z prochlazení nebude mít následky.

  Posílám všem trochu našeho hřejivého sluníčka. (sun) (sun) (sun)

 6. Dobrý večer.Nebola som tu par dni,mala som jednak problemy s počítačom,jednak mierne zdravotne.pomaly si prečítavam príspevky,žasnem.Teším sa,že je Dede v poriadku doma,že to psíky vydržali v pohode/ale o tom som nepochybovala!!!/držím palce,teším sa s tými kde to vyšlo,je mi smutno s tymi kde to nevyšlo.A mam jednu senzáciu!!!! Včera sme o 18.42 mali zemetrasenie.Epicentrum bolo od nas / N.Zámky/ vzdialene asi +- 80km, v epi centre sila 4,7 u nas menej ako 3.V praxi to znamenalo:bola som v službe na op.stredisku,telefony sa nezastavili,ludia z panelakov vybiehali na ulicu-ale prakticky sa nič nestalo,hasiči kontrolovali el.a plynopve vedia,dnes udajne behaju statici.-po navrate domoc:stoličky v kuchyni pohnute,dvierka na skrinkach otvorene,sviecky a knižky popadane.A bomba na zaver:ja som v tej dobe cestovala autom a nič/ale úplne nič/ som necítila.

 7. OT pro piskvorkarky a jine rukodelne umelkyne. Byla u nas vcera navsteva a jeji zenska cast mela zajimavou kabelku. Z latky – nerekla bych patchwork, jen tak vyfutrovanou a lehce prositou a na hornim okraji mela z venku kolem dokola asi 10 cm dlouhy volne visici okraj z neceho jako organtyn, prosity na jakoby kapsicky naplnene susenou levanduli. Jednak to pekne vypadalo – taska bylo z sedo-staroruzoveho materialu, organtyn sedivy a tak s tim ta levandule dobre barevne ladila. Ale navic to velmi prijemne vonelo. Napadlo mne, ze by to nemelo zabrat prilis casu usit a ze by to byl zajimavy napad na darek nebo sobe pro poteseni. Teda ne, ze bych to sila ja, ale predavam jako napad.

 8. V duchu Zity krasneho povidani jsem dnes rano shledla dojemny ukaz. Nas staricek Kocur, ktery Jakeyho vzdycky totalne ignoroval, stal u pospavajiciho Jakeyho a vylizoval mu ucho, pote mezi ocima a pak si k Jakeymu prilehnul a zaboril cumec do husteho kozichu. To bylo tak mimo jeho normalni provoz, ze jsem jen tise zasla („z“ s hackem). (h)

  1. Hano, to krááásnýýý, to byla mimořádná chvíle, máš štěstí , že jsi to mohla shlédnout. Asi se mají rádi tak nějak po svém. (h)
   Je to tak zvláštní,že bych Jakyho pro jistotu trošku prohlédla, jestli mu něco není, kočky to umí vycítit. (h)

   1. Je, Jenny, a vis, ze mne to taky napadlo, jestli Jackmanovi neco neni. Tak jsem ho zbezne prohlidla, ale cumak studeny, usi a oci OK, chutna mu, behal venku jak kuzle….

    Ale vim, ze kocky vyciti nemoc. Kdyz nase Grizzlinka uz mela namale, ale jeste jsme zvazovali nejakou lecbu, tak kdy mi nejak doslo, ze to nebude na nic bylo, kdyz se kocky kolem ni sesedli a koukali a obcas ji lizli. A za necele dva dny uz Grizzly nebyla.

    1. Hani, to je pěkné. (h) Já bych zase pro změnu prohlédla Kocoura.

     K té tašce: Asi to bude moc zajímavé, ale jen někam do sucha, na léto, na ven. V místnosti by to pro někoho mohlo být alergizující, v dešti by to mohlo dělat skvrny. Ale je neuvěřitelné, na co všechno lidi nepřijdou. Díky za popis a tip. :* 🙂 (h)

   1. Loví, loví… sebrala jsem ji jak houbu, chudinku promrzlou. Ale je fantastická – teď jsem byla dvě hodiny pryč a vítala mě, div nám nespadl domeček. Hlasově se sice projevuje velmi málo, ale jdyž, tak to stojí za to!

  1. Jsi hodná, Vave, že jsi se s námi podělila o obrázky papagájů, Kimmi vypadá spokojeně, na to co si prožil. Teď jen trochu palečky, aby to dopadlo uplně dobře, aby zvládl to prochladnutí.
   Tak držím.
   Za chvíli už budu muset jen sedět, obě ruce mám zadané na palcodržení, teď jsem jsem přidala pravou nohu, a to musím ven do té zimy koupit něco na kočičí zub.

  2. Jé – vidím, že u Lucků V. jsou vysazení na zelenou (clap) – ta je dobrá na oči (chuckle)

  3. Vave, Lucko, děkuju mockrát. Jsou krásný (clap) . A je úžasný, jak si Kimi nonšalantně přiletí na prst (a na piškot), když je to pro ni vlastně úplná novinka. A je parádně barevná (inlove) .

   1. Bohužel nepřiletí 🙁 , to křídlo bolí. Ale už umí nastoupit na prst, začíná po mě šplhat a když se dostane na rameno, připlácne se ke mě a oždibuje a olizuje. A když zůstane sama, začne nás volat. Podle toho, v jakém je stavu, se obávám, že pochází od chovatele, co má tyhle velké papoušky jako výnosné zboží. Nožičky podrápané od pletiva, zná jen zrní, všechno neznámé je hrůza. Ale tím víc je dojemné, jak rychle se učí a chápe (h) . Dokonce už si začíná hrát – přesýpací hodiny z Kindervajíčka jsou prý přesně pro ni 🙂

 9. Člověk tu pár hodin není a………
  Štětinko, moc držím babičce palce, ale spíš je držím Vám všem okolo. Vy to budete potřebovat víc. Nebude to jednoduché, ty si taky pořiď pár trpajzlíků, abys viděla, jak ti pěkně rostou! Moc na tebe myslím (y) (h)
  Jenny ať viróza pomine, je toho všude plno, ten mráz to snad zase na chvíli vypálí. Snaž se to vyležet, tyhle věci se nevyplácejí přecházet. (sweat)
  Od Falowy dobrá zpráva, to mám radost. (clap)
  Velké Kočce jsem psala mailík, ale vrátil se mi. Myslím, že bude mít něco s počítačem, proto se neozývá, tedy aspoň v to pevně doufám.

  1. Protlačit VK mail se rovná zázraku, to mám vyzkoušený ;( . Snad je to jen pecko. Potřebovali bysme na ni ještě jiný spojení…

   1. Ženský, když se vrací mail, tak to znamená, že buď má problém poskytovatel (třeba mu „spadl“ server) nebo adresát má plnou nebo špatně nastavenou schránku, s PC adresáta to nemá absolutně nic společného. Vy si taky příchozí maily můžete přečíst až po přihlášení k poštovnímu serveru, do té doby je v PC nemáte.

 10. Federální kriminální ústředna pátrá….
  Delší dobu je pohřešován Vyžla zrzavohubec alias Ešus. Pokud máte někdo jakoukoliv informaci o pohřešovaném, ozvěte se kdykoli na adrese níže uvedené,příp. volejte SOS linku.
  Pohřešovaný občas používá služeb jakési PetryK, která mívá ve zvyku cestovat na černo v místních MHD, takže je možné, že byla zadržena revizorem a hledaný je nyní bezprizorný a nemá tedy trvalou adresu. Zvláštní znamení: na hlavě nosí jídelní misku, je tedy považován za bezdomovce.
  Všechny zprávy adresujte, prosím, na http://naszviretnik.net.,

   1. Díky moc, je krásná, ten modelkovej snímek je dokonalej (a ten upíří taky 😉 (inlove) )

 11. VZKAZ OD DEDE:

  Dede volala, všechny moc a moc pozdravuje, ale zatím se k PC nedostane. Jednak je zavalena prací a bolavými tlapkami, druhak jí tam internet zlobí.
  O výpadcích Našeho Zvířetníku jsem jí říkala (už jsem včera psala i Andymu, ale ten je právě na cestách), Marek se spojí s providerem, hned jak to půjde, a závada se začne řešit.

  Dede vás všechny moc pozdravuje a těší se, až bude moct s námi trochu pobejt, ale to pár dnů potrvá. Řekla jsem jí, že ať nebojí, že věrni zůstaneme. (wasntme) (h)

  1. Holky, a jaké máte připojení k internetu? Bezdrátové má v tomto počasí vždy značné problémy

   1. Zas to píšu potřetí! :@
    Nahoře mám připojení přes TMobile kartou. Signál je tam jak z praku, alespoň na mobil ano, ale připojení je děsné. Než se to načte, trvá to dlouho, Zvířetník vypadává, příspěvky píšu 3-5x, prostě k vzteku.
    Teď jsem v kanceláři. Odeslala jsem asi 10 e-mailů včetně toho překladu návodu na přístroj pro našeho klienta, vše bez problémů, rychlé. Ale Zvířetník mi dělá problémy i tady.
    Např. teď se mi to 2x úplně ztratilo. Asi bude opravdu problém jinde.

    1. Tak si pro jistotu ten text dej do clipboardu nez ho odesles.
     Oznac ho (mysi nebo CTRL+A), dej CTRL+C a odesli. A pokud to neprojde tak CTRL+V ti ten text zas vlozi.

   2. Já má kabelovku- je to v posledních dnech o něco pomalejší, ale extrémní výpadky jsem nezaznamenala.

    1. Dtto – jenom se to stabilně neaktualizuje jinak, než že znovu klepnu nahoře na pejskosvět. Ale nijak zvlášť nepadá. Občas je pomalej.

  2. Doma mám kabel a v práci jsme přes nějaký vysílač, obojí zlobí od středy zoufale, Jediný příspěvek nenapíšu napoprvé.
   Zaznamenala jsem připomínky dalších lidí v diskusích.

  3. Já žádné problémy s připojením na Zvířetník díkybohu nemám (y) a Dede ať si hlavně odpočine po té cestě (wave) !

   1. u mne je to jak kdy. Před pár dny to bylo na uvaření, případně i vypití, kafe. Teď už to zase chvíli chodí obstojně. Připojená jsem přes kabel, tu nejrychlejší verzi.
    Doufám, že to řešej kluci, ne Dede!

 12. Hezkou neděli. Dlužím vám zprávu o babičce za palcodržnu. snad je to dobré, sice má poškozený asi trošku mozek po té mrtvičce a díky tzv. kardiodemenci asi je to ještě horší. Ale příští týden nám ji asi pustí domu. Bohužel je jasné, že babička už nebude soběstačná a nemůžeme ani spoléhat na to, že si 3 x denně vezme léky. Bohužel to vím jen já a Zkumavka, zbytek rodiny nás přehlasoval. Rozporuplné zprávy (wasntme)

  1. Tak to potěš koště! Tohle znám od sousedů. Sousedova máma má diabetes a začal jí haprovat tlak. Cvachová jí předepsala dva léky, které jsou pro diabetiky vyloženě jedovaté a nesmějí se brát současně. Paní upadla do komatu, během cesty v sanitce došlo k zástavě a klinická smrt trvala přes 20 minut!! Na Františku jí sice vrátili, ale s poškozením mozku, takže dnes je na LDN a tam už navždy, jako imobilní a neschopná základních úkonů, zůstane. Na pobyt padne její důchod v plné výši a syn doplácí měsíčně přes šest tisíc. (a po deformě bude hůř). (devil)

  2. Štětinko, vydrž!!! O těchhle věcech nerozhoduje hlasování v rodině, ale názor odborníků, zvážený rozumnýma lidma jako ty a Zkumavka. Děvče, nenech se uvrtat do další péče, začni se včas ohlížet po pomoci docházkové nebo lůžkové, máš toho tak strašně moc!

  3. Moc na tebe myslím. Takhle na tom byla jedna naše sousedka tady, a její rodina jí jenom zařídila dovoz jídla… Nestačilo, ona ho totiž zapomínala jíst. Léky to samý.
   Drž se. Nějak neumím povzbuzovat na dálku, ale stejně se drž.

  4. Štětinko, moc držím babičce palce (už jsem držela, když jsi prvně psala). Zažila jsem tohle u maminky (i když u ní mozek nebyl postižen) a tak vím, jaká to bude pro babičku i pro vás ostatní zátěž. (y) (h) (y)

 13. protože je opravdu překrásně (sun) (lituji všechny co jsou pod mlžnou duchnou) , tak jsme zdolali ráno Ještěd. Obrovská námraza, úplně jasno, jiskřivý sníh… a hlavně pro Ještěd věc zcela nevídaná – nefoukalo. Výhledy na Jizerky přes lehce v oparu poloukrytý Liberec byly zcela kýčové (chuckle) Betka nadšená – neboť lidí bylo dost na sjezdovkách, ale na cestě pro pěšáky jsme byli sami. Až cestou zpátky potkala briarda – tak měla i společenské vyžití (on se jí bál… a tak se na něj lehce vytahovala – mrcha jedna, ale poběhali si hezky)
  Jen nevím, jak bude páník stíhat vywebovat fotky. Od pátku toho nafotil mocmoc… a ještě dodělává nějaké resty do práce…

  1. Doufám a těším se (sun) (sun)
   Tady není přímo duchna, ale tak nějak …čmoudmo …sedět doma a uklízet 😛 .

   1. U nás na kopci je krásně a sluníčko, ale Pražská kotlina je pod tmavošedým neprůhledným příkrovem, čili inverze par excellence. Kočičour vykoukl z okna, nadlábl se a zalehl, když je venku pod nulo, necítí potřebu někde cábrovat, zejména když je česán a je mu drbána cejška. (beer)

    1. asi mám doma nějakýho klona vašeho kocoura. Ani nevyžaduje dotekový kontakt, potrava a pelech stačí (je to docent v penzi).

     1. Baty těch klonů bude víc. V tomhle počasí a stupni 3 jsou všichni jak plyšové hračky. Ráno si hráli, ale pak „umřeli“ a spokojeně hnípou.
      Zrzínek: stále na svém oblíbeném parapetu, když ho zebou zádíčka od okna, učiní přesun do bydlíku, mezitím, aby se protáhl, jde ďobnout granulek a napít se. Cestou stihl dát facku Melíškovi, který si hrál s Ríšou a byl právě nejblíž po ruce. Dostal vynadáno, tak šel spát. Když ho na tom parapetu hladím, vyšpulí pupík, nechá se drbat, ale za chvíli jde do bydlíku s výrazem: „Už by to snad stačilo, už jsem ti dovolil dost!“
      Ríša: poté, co ožil po svých trablech po injekci, baští jako předtím, pije, občas si hraje s Melíškem nebo něco vykládá a sedí u toho jak pan starosta. Když k němu přikvačím, abych ho pohladila a pomuchlala, chvíli to vydrží, pak si zaleze na horní parapet a hledí rozšafně, jako kdyby chtěl naznačit, že „teda už sis užila? No, že bych si šel zdřímnout!“
      Melíšek: je pořád stejně mazlivý, doráží tlapičkami, potřebuje kontakt se mnou. Jakmile ho ulapím do náručí, dere se zoufale ven, protože „co bych se ti válel v náručí, když kolem je toho tolik, co bych mohl podnikat“. Honí myšku, míček, čvončík, když si ho přestanu všímat, ulehne na zádíčka, vyšpulí pupíček a provokativně na mne hledí „hele, nech si toho počítače a drbeeeeej“. Musím ho podrbat, pak si zaleze na pelíšek a usne v klubíčku, malý kocoureček. Ve srovnání se Zrzínkem a Ríšou je to můj opravdu maličký drobínek.

      1. Teda Karolínko (inlove) , to mi nedělej! Už jsem si myslela, že svůj výčet skončíš s tím, že vlastně nemáš žádného kocourka na drbání a že si tedy budeš muset nějakého opatřit. (chuckle)

      2. Karolino, jsem rada, ze se Richard III. ozdravil a ze je cely pelisek spokojeny. Stejne mas ty jejich natury krasne prectene. Vcera jsem na tebe s laskou vzpomnela. Varila jsem nejake kure s barevnyma paprikama a potrebovala jsem to doomackovat, aby testoviny v tom nebyly na sucho. Furt tomu cosi chybelo a tak jsem tam na posledni chvili soupla neco toho houboveho prasku, co mam od tebe, a ktery ted bydli v mrazaku. A bylo to presne ono a stravnici si moooc pochvalovali. (inlove)

       1. Hani to jsem ráda, že prášek pomohl dochutit jídlo, já na houbový prášek nedám dopustit.
        Jinak jsem se Ti chystala napsat mailík, ale nějak jsem se k tomu pořád ne a ne dostat. Nakonec jsem šťastná, že Ríšu mám. Je to trochu absurdní v mých podmínkách, ale ten kocourek mi to vrací zpátky, je to naprosto bezproblémový pohodář a všechno okolo už nějak zvládnu. Zatím trávíme víkendy v Praze. Až přijde jaro a bude se řešit víkendový přesun, tak uvidíme. Ono už to nějak dopadne. Musela jsem si poradit s horšími věcmi, tak transport tří chlupatých kámošů zvládnu taky.

        1. To vis, ze se to nejak s tim transportem poda. Podle mne nekdy kocky hysterci, ale nejak se to pres to vetsinou dostanou. Ale to mi pripomina: nevim, jake mas prenosky. Ty klasicke jssou s dvirkama na te uzke strane a obcas to pro mne byl napor tam rvat odporujici zvire hlavou dovnitr. Pred par lety jsem si poridila fantastickou prenosku (nikdy pred tim jsem ji nevidela). V podstate jak prenoska klasicka, akorat, ze se to odvira nahore, takze mas jakoby kosik a je to mnohem jednodussi (a mene stresu na zvire) jednou rukou lapnout kocku za krk a jemne ulozit zvrchu do kosiku a druhou rukou kosik zaklapnout. Treba ten Zoohit ci jina prodejna neco takoveho maji. Nevim, proc to nekoho nenapadlo driv. Fakt to dava smysl.

 14. Dobrý den všem!
  Já mám vzdor mlze a mrazu dobrý den,protože bráchu přendali z JIPky na normální pokoj (nod) ,Dede dorazila domů (happy) ,(dík za asistenci Xerxovým a dalším Zvířetníkům) a Karolíny kocourek je v pohodě (inlove) .
  Prostě paráda (y) (sun) !

 15. Dobré podoledne nedělní všem,všem,všem. (inlove) (hug)
  Hlásím -17 a bílou tmu. (bat)
  Sdílím postel s virózou (envy) co mají asi všichni. Včera jsme měli obecní zabíjačku, taky aby děti aspoň věděli,že maso neroste v marketu. Vydařilo se ohromě,bohužel jsem musela být zalezlá v pelíšku, aspoň jsem jim zajistila punč.Občánci, jak teď už nemají chlívky, zpucovali prasátko za chvilku a tak se pak zvládlo ještě jedno. Mistr řeznický nám nic nesžral (rofl) a tak vyšlo skoro na všechny.
  Všichni účinkující byli jak zmrzlé jitrnice v průjezdě.Muselo se pořádně topit vnitřně i venkovně.
  Přednosta zdlábl pr-delačku,jitrničky a tlačenka čekají v záloze.
  Dobrá ekšn. (clap)
  Přeji všem teplé pelíšky a připojuji se k mantře Xerxové , zalízám do nory. (h) (wave)

 16. Dobré dopoledne,

  u nás v Lípě – Zlíně je krásně, sluníčko svítí….prostě je tu krásně 😀

  všem Vám přeju krásnou a klidnou neděli

 17. Tak znovu, už asi podesáté, pokaždé mi to spadne. Než se vůbec otevře Zvířetník, uvařila bych i snědla náročný oběd a umyla nádobí, když napíšu komentář, odešlu, celé to jde do háje a můžu ten kolotoč spustit znovu! Nevím, jestli je to tím připojením přes kartu, ale už mám fakt vztek! Překládám a chci si přečíst nové příspěvky, ale namáhám se zbytečně, akorát ztrácím čas a nervy.
  Máme tu zase zimu, odspoda táhne, takže i Zrzínek slezl z oblíbeného parapetu a zalezl do bydlíku, Ríša hnípe v posteli, Melíšek v pelíšku. Je to tu jak v Šípkovém království. Já u toho překládání taky moc hlučná nejsem, takže akorát TV ruší to ticho. Teď se Ríša myje a cosi si u toho vykládá, před chvílí se šel nabaštit, už je to zase ten můj Ríšánek.

  1. Tak to je opravdu prima, že se Rišánek dostal z té reakce na očkování. Vím, že Karolina dost trpěla, znám to pozorování a kontrolování a porovnávání, jak se momentálně daří, střídání naděje a zase strach, jestli opravdu je líp.
   Ale pořád zbývá dost potřebných na palcodržení, Dede už je díky bohu za vodou ( obrazně i skutečně) zvěř taky, tak ještě pro Štětinku a pro Fallovu, ať je líp, Nezapomněla jsem na nikoho?

   1. Bojím se o Velkou Kočku – už nějak moc dlouho o sobě nedává vědět a ani neodpovídá na dopis.

 18. Dobré dopoledne od žabek- není šedá deka, spíš bílá, ale jsou mínus čtyři a nevypadá to, že by se to chtělo zlepšit na včerejší modrou oblohu.
  To je dobře, že u Karolíny je dobře. Včera jsem na bedny v garáži ani nesáhla, protože Kačka vyšilovala po baráku- navečer měla taneční vystoupení a sháněla kostýmy, doplňky a nakonec někam založila cvičky, které dosud nebyly nalezeny. Tancovala bosá, ale to u orientálních tanců nevadí 🙂

  1. Zdravím orientální vílu – to by chtělo video na Rajče! Nebo aspoň fotky!
   (rose1) (sun) (rose1)

 19. Mávám z Prahy, kde je zima a není sluníčko. ;(
  Mám radost z Ríšy, že to byla jen reakce na očkování. (y) 🙂
  Přeju všem krásný den! (h)

  1. No a co teprve já, jakou mám radost.
   Jak se to ještě zkomplikovalo o tu strženou přenosku, kdy jsem si fakt nebyla jistá, jestli na něj nějak nespadla a nezranil se na hlavičce, tak o to to bylo horší a nesnadnější určit, co může být příčinou. Ale teď už nějaký úraz vylučuju. Úraz utrpěla jen ta přenoska, urvala se jí horní dvířka. No, měli jsme jí 14 dnů! Tak pojedu pro novou, hlavně, že jsou kluci v pořádku.

   1. Karolinko, mám radost, že se to u vás trochu uklidnilo a že jsou kluci sametoví v pořádku. To víš když máme zvířátka tak nemáme klidnou dušičku ani chvíli, protože se o ně prostě bojíme. Oni nám nemohou přesně říci co jim schází a my jen vidíme, že je ,,něco trápí“. Přeji Ti ať máte spolu jen a jen pohodu. (hug) (h) (f)

    1. Přesně tak, to je ten problém – neumějí si říct, jen tak smutně hledí! Pohled na Ríšu byl zoufalý. On je fakt pozitivní veselé sluníčko. Když apaticky ležel, bylo mi do breku. Ve čtvrtek u mne byl přesně měsíc! Představa, že se něco stane…… (headbang)
     Když se Melíšek tak zle probouzel z té narkózy po kastraci, bylo mi všelijak. Ale přežili jsme to a vše dobře dopadlo.
     Když se Melíšek vrátil z kočičího hotelu, kam jsem ho byla nucena na čas odložit, svrabík v uších, vystresovaný, s průjmem, bez lesklého kožíšku, smutný, jakoby vyděšený, horečku…… tak jsem z toho týden byla na prášky. Dostal se z toho a už nikdy, nikdy tohle neudělám. Nezapomenu ten jeho nešťastný výraz „Prosím, pomoz mi, je mi špatně!“ a já netušila, co s ním budu dělat a co mu vlastně je. Naštěstí tenhle vet je dobrý a věřím mu. Pomohl mu a vím, že citlivě ke zvířátku přistupuje a že ví, co dělat. To mne uklidňuje.
     Jsem prostě bacená „stará matka“.

 20. Už hodinu se pokouším připojit, pořád mi to vypadává, zuřím tady! :@
  Ríša mi ráno sdělil spoustu důležitých informací, probudil mne se žádostí o snídani a zbodnul plnou mističku. Pak si chvíli pohrál s koulodráhou, pak s Melíškem a teď spinká. V ránu velmi časném, ještě za hodně velké tmy, tady běhal s myškou, kterou mu ukradl Zrzínek, pak si jí vyhazoval a hrál si s ní sám. Ve finále milou myšku důsledně zabudoval do koberečku, ze kterého udělal neforemné hnízdo.
  Ríša je veselý a stejný, jako před tou nešťastnou injekcí. Baští, hraje si, povídá a mazlí se. Tak už je dobře. Zase mám na chvíli pokoj nežli se něco semele.

  1. Radost, radost, užívejte si pohody (sun)
   Jinak mi zvířetník strašně špatně chodí od chvíle, kdy Dede vyrazila z ostrovů. Nějak jsem usoudila, že signál je bytostně propojený s ní a „vlaje“ za Dede. Jenže ta už je teď doma, ale Dede asi příšerně rychle kmitá po zaprášené kuchyni a signál se prostě nechytá. Jinak si to neumím vysvětlit. Stránka se po dost dlouhé době načte, ale při vkládání komentářů padá. Taky to může být znamení, že nemám krafat a radši něco dělat 😀

 21. hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Velký mráz, hvězdičky (*) (*) (*) po celém nebi – bude další krásný jasný (sun) den.

  1. Pardubice bez mlhy, včera svítilo Sluníčko, zpoza okna to vypadalo nádherně..venku byla zima, že by psa nevyhnal…a dneska totéž…..

 22. Omlouvám se, že otravuju, ale prostě si potřebuju postěžovat.
  Už vím, co je s tou policí.
  Vyskládala jsem ji, v průběhu čehož se na mě ty knížky vysypaly, protože se to prostě převracelo a kroutilo; popadaly mi na zem a jedna si natloukla hřbet a už je slepená; při té výšce, odkud padaly, je zázrak, že se rozbila jenom jedna. (Já jsem celá, a naštěstí je celý i akvárko, však jsem se snažila seč šlo, aby ho ta lavina minula. ) Tak. Praskl jeden pramen z těch 16, ze kterých je to drhaný. Samozřejmě pod nejvyšší policí. Čili to musím rozebrat a udrhat znovu.
  Bojím se, že mám málo materiálu.
  Hmm… mám nervy na to, drhat jenom tu poškozenou stranu a nechat to tam v průběhu práce celý kinklat? A pamatuju si, kolik metrů je jeden pramen? Ta věc je víc jak 5 let stará, tak dobrou paměť teda nemám…
  Nechám to na zítra, teď už to asi nevymyslím…
  (Pro představu, police v původní slávě tu: http://pics.livejournal.com/ioanna_ioannina/pic/000523g4/g33 )

  1. teda,takovou váhu ti drží tyhle špagátky?????Tipla bych,že trojnásobek-čtyřnásobek délky na pramen…..ale předrhala bych je asi všechny, pro sichr a pak, 3 by byly vytahaný a 1 novej….

   1. Když už, tak bych udrhala nové věšáky. Jasně únava materiálu, je to přírodní provaz, tahem se za léta uvolňovalo vinutí, taky jsi knížky brala a uklízela, to jsou všechno mikropohyby, které vytahují špagát a ten nejslabší a nejchoulostivější povolil. Všichni jeho kamarádi jsou na cestě k témuž, jeden dřív, jeden pozděj, ale zas do nekonečna asi ne. Na přírodní materiál je to velká váha, dřevotřískový police+knížky, takže bych neriskovala nejen opravu jedné strany, to vůbec, ale radši bych udrhala obě nebo vymyslela něco jiného. přírodní materiál prostě není na věky.

    1. Police jsou dřevo, čili lehčí než dřevotříska. Barva mate, jsou mořený.
     Ale kvicht to je, to určitě. Tak jedna a půl, možná dvě já. 🙂
     Jenže potíž je, že budu mít štěstí, když na roli bude dost provazu na tu špatnou stranu…
     Pravděpodobně teď udělám jenom tu špatnou stranu – celou pravou půlku – a až se trochu shrabu s penězma, seženu si další sisal a obnovím i tu dobrou. Blbá práce a nebude to mít tak dobrej výsledek, já vím, ale jinak to teď zrovna nejde. 🙁
     Jediný lepší by asi bylo, až se shrabu s penězma a bude na zbytečnosti jako třeba novej sisal, udělat to teda ještě jednou komplet znovu… Pokud se to bude vytahovat hodně nerovnoměrně, dopadne to tak.
     Jdu vyhodit psa a sebe na mráz a pak měřit špagát. 🙂

     1. A hele, tady remeslnicek z Jizni Karoliny s poradou. Tak ja bych si koupila takove ty kovove veci, co jsou do „L“ (nevim, jak se tomu rekne cesky) a narvala je pomoci VELKYCH poctivych hmozdinek do zdi. Na to dat police a ten sisal muze kolem viset jako ozdoba, aniz by to neslo vahu knih. Vzhledem k tomu, ze knihy vypadaji velike a tezke, tak bych asi dala jeste jedno to „L“ do prostredu kazde police, aby se to nepronaselo v prostredku.

      1. Hani, máš pravdu, kdyby se to natřelo na bílo, každý by si v prvním plánu všimnul drhání.

       1. Jo, Zdeni, my snad mame patent na upevnovani tezkych predmetu ke zdi. Chet se ke mne nastehoval s „venem“ pres 1000 LP. Vyresily to industrialni kovove police, „elegantne“ prestrikane na tmavocervenou barvu a zapasovane do zdi tak, ze kdyby baracek ohrozilo zemetreseni, tak co bude stat, budou ty police s LP.

      2. Úhelníky. 🙂
       Ty by stačily na jednu polici dva. Dokonce se i prodávají bílý. Ale já neci. Já právě ci, aby to tak volně viselo. Fungovalo to roky, když se to obnoví, zas to bude fungovat roky. 🙂
       Neboj, já to tehdy hodně pečlivě propočítávala a je to schopný udržet, akorát únava matrošu, no…
       (A taky to úhelníkový řešení = tak tři stovky plus shánět někoho s vrtačkou, a já momentálně žiju z 400,-/týden. Čili si musím poradit jenom s tím, co mám doma. Blbá doba, no. Ale to je vždycky – vždycky se postrouhají věci v nejnevhodnější možnou dobu. Starej Murphy. 🙂 )

     2. Jé, to už je let, co jsem si udrhala závěs na dlouhé zrcadlo na chodbě. Dělala jsem to v rukavicích, protože mi sisal rozřezal ruce. Celý úvaz jsem měla ukončený velikánskou brijožkou. A špagáty byly na začátku dlouhé přes celou chodbu a kuchyň. Cca 11 m.

 23. Už mám vztek! Počtvrté se mi to vymazalo!!! Mám tu špatný signál, takže poslední pokus, jinak zítra je taky den.
  Ríšánka si přišla pomazlit JiLe, pomazlil se i Zrzínek, který ji má rád a neprchá před ní.
  Ríša komunikuje, už je to zase ukecaný kocourek, baštil, napil se, použil záchůdek (sice jen „karbanátek“, ale asi má prdíky, protože tu zasmrděl jak malý tchořík, ale hovínko nevytvořil, asi má opravdu ty zažívací potíže, na které mne u veta upozornili). Pak si chvíli pohrál s koulodráhou a teď zase hajá.
  Očička v pořádku, je to čím dál tím lepší!
  Zítra bude určitě zase o mnoho líp.

   1. Sharko a tobě to žerou? Mám doma šáchory a mně osobně připadají hodně ostré na kočičí hrdélko, ale když jsem se je pokusila nahradit kočičí trávou, tak si jí vůbec nevšímali. Nebo je to jak s tím whiskasem – tráva z Německa bude kočkám líp chutnat 😀

    1. Jo, žerou…a ukázkově blejou..ony i po šáchoru, ale taky mi přijde ostrej,ta tráva je hebčí…..

    2. ale ony žraly i šáchor a trávu z OBI pro kočky…jenže ta byla podle cedulky, na kterou čučím – dovezena z Německa 😉

 24. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Rozdíl mezi psem a kočkou.

  Pes si myslí: „Ti lidi, co u nich bydlím – mají mě rádi, krmí mě, mám teplý pelíšek, hladí mě, dobře se o mě starají… Ti jsou ale HODNÍ!“

  Kočka si myslí: „Ti lidi, co u nich bydlím – mají mě rádi, krmí mě, mám teplý pelíšek, hladí mě, dobře se o mě starají… To jsem ale HODNÁ!“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem přítomným klidný večer, hezké sny,
  pěkně se vyspinkejte a buďte HODNÍ! ~o)

  1. Checheche, ale ono to je ještě trošku posunutý. Kočka si myslí – Ti lidé, co u mně bydlí… (rofl)

   1. (chuckle) Jo, jo posunutý, asi takhle _ Kočka, která si vás vybrala za majitele, tak neučinila proto, že byste jí byl nějak mimořádně sympatický. Prostě už jí nebaví starat se o svou obživu svépomocí. (chuckle)

    1. Jojo, a jakmile se kočky naučí otevírat si konzervy samy, přestanou lidské služebníky potřebovat. (rofl)

     1. Omyl!
      Přece si nebudu namáhat tlapky, když stačí rozkázat a dostanu to až pod nos! A kdo by po mě uklízel a chodil na lov těch všech dobrůtek?

   2. No…ještě bych to posunula: Ti lidé, které na svém území nechávám bydlet, protože někdo nájem platit musí.

 25. Ahoj – malinkaté OT
  Kdo jde příští týden do Brna na výstavu pejsanů – ať už jako vystavovatel tak jako očumovatel?

     1. Joo, krajta Betuska, co prijela na ucnak, kde delal svara vychovatele, s jednim ucnem, kterej timto zpusobil akvaristicky a teraristicky krouzek, ta zrala v pelechu. To chodila s klukama i na fotbal a plavat do Chrudimky. Jesipak ja tu nemam fotku, jak je ctyrmetrova krajta Betuska omotana kolem mych dvou prtavych synovcu. JSOU krajty, ktere zerou v pelechu… (chuckle)

        1. Kačenka mi d opostele začala stěhovat hračky a pak mě začla mejt…tak jsem vstala…Janderov, jojo,vyhlášenej učňák, tamní mládenci jeho proslulost zvyšovali přímo geometrickou řadou…já v Chrudimi prožila 22 let…než jsem se odstěhovala do Pardubic, takže Janderov znám…a ty máš příbuzný poblíž a neřekneš… 🙂

   1. My možná taky pojedeme v sobotu omrknout potenciální ženichy, ale nikoho z vás neznám, takže nepoznám 😉

     1. No nevím, jestli vezmeme s sebou tu naši mladou poděsku, tak budu hledět přes ni neupadnout, protože bude chtít buď sežrat ostatní psy nebo bude táhnout za páníčkem, který se, ó bóže, o jeden metr pohnul od nás

 26. Tak konečně jsem na značce. Vidím, že se událo dost důležitých věcí, nejdůležtější, že je Dede doma, živa a zdráva s celou smečkou.
  Dnes jsme s Pitrýskem navštívily Podmitrov, kde se máme po páté srazit. Je to nádherný kus přírody, odloučené klidné údolí s říčkou. Ticho, šumění vody a zimáááá. Mrzlo jen praštělo, místy mlha, místy se zvedala,ale něco jsem pro Vás nafotila 🙂
  http://dig.rajce.idnes.cz/Podmitrov/#

  1. Hihi, spodní tok Bobrůvky je mi obzvlášť sympatický (chuckle) . Alex, krásné místo i v zimě, natož v létě. Říčka vše příjemně oživuje. Vybraly jste určitě výborně (clap) .

  2. Alex, popsala jsi to velmi přesně.
   Lidi, i když je Alex velmi zdytná fotografka, musím říct, že je tam ještě hezčí, než na fotkách.

   1. tgedy, nevím, co je to zdytná, ale to slovo se mi nelíbí, chtěla jsem napsat ZDATNÁ, že áno.

 27. ,,být zde pro ně a s nimi…“ Milá Zito, jsi úžasná a tvoje zvířátka mají kliku, že tě mají (h) (h) (h) Lidí jako ty by mělo být víc (inlove)

  No a unás nemůže taky být chvilku nuda. Argusí tlama plaskne a zlepšuje se, tak snad abych nevyšla ze cviku:
  Druh: Amazoňan běločelý, asi slečna
  Věk: Loňské mládě
  Pracovní název: Kimmi
  Nalezena dnes v devět ráno napůl zmrzlá a se zlomeným křídlem (Buffinka je záchranářka (h) )
  Než jsme došli domů, trochu se pod bundou vzpamatovala, postupně mi prokousla tři prsty, doma nám napřed vyhrožovala a strachy byla pološílená. Pak jsme jí ještě ukřivdili ostříháním dlouhých per ze zlomeného křídla, aby jí nepřekáželo, čímž jsme si ji fakt neudobřili.
  V poledne už si ode mě vzala jablíčko, o hodinu později přišla na ruku a zbaštila piškot. Pak už se nechala i pohladit. Když jsme se odpoledne vrátili z vyjížďky, nešťastně volala, dokud jsem si ji nevzala na rameno. Tam parkuje doteď a probírá mi vlasy. Dráček žárlí, ale ne tak moc jako na Froda. Tak jen doufám, že na ní ten noční mráz nenechal následky a že to hloka zvládne.
  No můžu já mít chvíli klid? (wasntme)

  1. to snad není pravda (inlove) … Ty vážně ty tvorečky v nouzi přitahuješ mocnou silou. Amazoňan by snad ale měl být dohledatlený… Nebo ne?? Držím palce, ať holka to podchlazení zvládne.
   Doufám, že Argus výměnu lékařů (ne onkologa ale zubaře) myslí vážně (nod) (u)

  2. ještě mě napadlo – není někde blízko vás nějaká množírna papouchů ?? V tomhle mrazu určitě z daleka nepřiletěla… A našla se ráno… to byla zima veliká… Dráček je od jinud – to si pamatuju… ale dva nalezení papouši v jednom „revíru“ ?? …

   1. Když on Frodo může být odkudkoli, podle chovatelů jsou to excelentní letci a nějakých 100 km mohl klidně zvládnout. Kimmi jsme naháněli po lese už večer, ale bála se a nakonec jsme ji v šeru ztratili. Ráno mi to nedalo, vyrazila jsem s Buffčou znovu a ta ji našla zbědovanou v křoví.
    S tím dohledáním – zrovna tenhle druh bohužel nepodléhá registraci, ale budu se snažit, kroužek má.

    1. Tyvogo, 10 tacu za amazonku belocelou, koukam na inzeraty. Tak kdyz ma krouzek – mozna nekde placou panici… ;(

     1. Já ti nevím, ale nechat si v zimě a v mrazu uletět papouška..to by mělo bejt trestný…chudák, jen aby neměla zápal plic.

     1. Když tohle je těžké určit. Neoféma je přeci jen inteligenčně trochu jinde než tihle velcí papoušci a Kimi naopak vypadá na papouška z voliéry, co s lidmi moc do kontaktu nepřišel. Ona je vlastně plachá, ale strašně rychle chápe. Bála se nás do chvíle,kdy zjistila, že Dráček po mě šplhá zcela bez zábran. Chvíli váhala, ale pak opatrně přišla taky. Psi – hrůza největší, zděšený křik a snaha zmizet … do chvíle, než zjistila, že my s nimi kamarádíme a Dráček jim probírá chlupy. Teď už jí nevadí ani Argusí hlava pár centimetrů vzdálená. Hrneček čaje – zachraň se kdo můžeš! Aha, ty z něj piješ? A můžu taky? V literatuře je dokonce popisováno, že tenhle druh je ve volné přírodě k lidem velmi přátelský.

       1. Když já teď nemám čím 🙁 Máme foťák v servisu a Péťa si svůj odvezla na soustředění. Zítra snad přijede Píďa, tak jí zaúkoluju (happy)

       2. Přeju krásnou neděli a hlásím, že máme krásně! Kimi se postupně osměluje, dokonce se už nechala pohladit i od našich mládežníků, sice vrčela, ale pak se kamarádila. Jednu nožičku mažeme Panthenolem, bojím se, že jí má malinko omrzlou. Máte někdo ještě jiné ,,babské rady? Není to nic strašného, ale ošetřit to chce.

  3. Lucko (h) , neznám nikoho jiného, kdo by „sbíral“ nejrůznější zvěř v tak hojném počtu jako Ty. (y) Zdá se, že právě procházíš ptačím obdobím. (chuckle)

  4. Ať žijou pejsci záchranáři, fakt!
   To křídlo sroste samo, nebo se dá nějak fixovat?

   Prej odesílám komentáře moc rychle, grrrrrrrr!!!)

   1. Fixuje se to těžko, ono se papouškům blbě vysvětluje, že si to nemají sundávat a většinou si přitom ublíží ještě víc. Takže jsme jen ostříhali peří, aby s ním nezachytávala a do krmení budeme přidávat vápník a roboran a doufat, že si příroda pomůže. Ale je to nesmírně inteligentní tvor: Ačkoli je to zjevně neochočený papoušek z voliéry, rychle pochopila, že jí nechceme ublížit. Vidí, že Dráček se nebojí, tak nám věří taky. Sedí mi napláclá na rameni a když jí pohladím, jemně mi oždibuje ruku. A že kdyby chtěla, tak kousne pořádně, tři hluboké kousance na prstech mi to předvedly dostatečně.

     1. Tedy, ty máš, Lucko, kliku na sběr ptáčků. Není tam nějaký strom, na kterém zrají a potom jako hruška spadnou Tobě právě k nohám? Si chodíš jentak sbírat žvižátka lítací po lese?
      A…….všimla jsi si, že všichni se tu rozněžňují nad papouchem a nikdo ani nevzdychne, že Tě ty prokousnuté prsty dost bolí? To jsou kamarádi, coo?

  5. Lucko, ty vážně funguješ jako magnet (inlove) .
   Tak ať se holka pernatá (teď teda drobet proplešlá 😉 ) dobře zahojí (y) .
   A z Arguse mám radost (h) (h) (h) !

 28. Betulaskova – hlasim osobni navstevu u Richarda, Bikiry a zbytku domacnosti:) bikira je moc hezka,ale sedela porad nahore na schodech a okusovala vetvicky.. Vypadala jakoze ma zaracha na sestup ze schodu:))) richard po ni ale casto pokukoval 😉 a to male opicatko miminko bylo kouzelne! Takovy moudry ustarany pohled, aby jeden pohledal…
  Taky male zirafatko je uuuuuzasne, takovy prtisek mezi temi velkymi nohami… Byl tam i dnes Fejk nekolikrat jsme ho potkali, a pak i zirafky krmil. Byl to moc hezky straveny den v zoo!

    1. Ten je zlatej, lítací myšák! Co tam dělá, to je tam schválně, nebo z vlastní drzosti?

     1. v ZOO se nesmí používat žádné jedy. Spousta zvířat se krmí živou potravou. Navíc tyto myšovité potvůrky jsou velmi hbité a často zdrhnou i z pozice ne potravy, ale exponátu (chuckle) . Mají se výborně – všude spousta jídla, teplo…
      v ZOO milují kočky, ve stájích i jinde si je hýčkají – ale ke gorilám určitě žádná číča nesmí… myšky, tarbíci a jiní mrňavci jsou poměrně v bezpečí

      1. Ajoooo, tak to už chápu tu radost, když jsem jim tam přinesla další Penyní nalezenou kočku. Já měla původně jako cíl útulek, ale tam bylo plno a karanténa nebo co, tak jsem to vzala přes zoo… a radost veliká. 🙂

     2. No von tam bydli, Ferda. Este tam bydli uzovka Tkanicka. Dlabani haldy, teplicko, na prezimovani gorilci obyvak idealni. 🙂

 29. dneska byl další překrásný den (sun) . Dopoledne jsme obešli jen Cvičák – a trefili se skvěle do času, kdy byl skoro psoprázdný, takže my jsme si užily s Kosaticí honiček a páník experimentoval s focením zářivého sněhu… Ale v podvečer Betka zírala. Já vzala vodítko, páník foťák a klíče od auta – ona vletěla do garáže, chtěla vyskočit do kufru… a najednou zjistila zradu… :O V tom kufru někdo někdy byl. A na jejím pelíšku. A nebyl jeden. VETŘELCÍÍÍÍÍÍ (rofl) (devil) (devil) Ale rozdejchala to rychle (chuckle) – čenichání nahradilo kníkání „kdýýý úúúúž táááám bůůůůdéééém“. Zajeli jsme kousek nad barák a šli jen ke „kapličce“ – tedy kostelu U obrázku. Zana ví… Pro změnu páník experimentoval s focením při zapadajícím (sun) a my opět trošlu polítaly na sněhových pláních

  1. Už se těším na fotky, zapadající sluníčko ,,U obrázku “ bude určitě kouzelné, bude nádherné pozadí. Jste u mně pořád 1 (*) (bow) za kamarádství.

  2. Vidíš jaká je Betka velkodušná a odpouštějící 🙂 . A výlet je výlet 😀 . Jj, taky se těším na fotky.

   I na západní výspě krásný slunný den, akorát vítr byl dost prevít a pocitově už tak nízkou teplotu tlačil dolů.

  3. U obrázku v záři zapadajícího slunce – moc se těším (nod) .
   Musím přiznat, že v první chvíli jsem si představovala, jak Kazan a Berrry přijdou (včera) k vám… 😉

 30. Sláva, sláva, Dede je zpátky, sláva, sláva! 🙂

  Jó, vůbec se nedivím, že si Kazan okamžitě vzpomněl na zahradní radosti! Kdepak by Kazan mohl zapomenout.

  (No a kdyby někdo chtěl vidět další týrání uzlovaných ňuníků, teda jako mandalu, tak tu: http://ioanna-ioannina.livejournal.com/33699.html . Je tu někde Veram? Že zdravím Mléčnou dráhu! Snad se na mě nebude moc zlobit, že jsem ji paumělecky zpotvořila, galaxie malinká…)

  1. Io (inlove) , tahle mandala je překrásná. Ty fialové se mi líbí, ale zneklidňují mě, nemohla bych je mít u sebe, ale tahle je plná světla. Nádherná! (y)

   1. Já totiž vobjevila bílou pastelku… (blush) Dík. 🙂
    Hm… a jaká se ti líbí barva?

    1. Nikdy bych to neřekla, ale když se rozhlédnu kolem sebe, tak měkce zelená. Odjakživa modrou. Světlou, tmavou, azurovou ale moc neee. Kupodivu na starý kolena objevuju kouzlo růžové. Všechny přírodní barvy, hodně podzimní.
     A ze všeho nejvíc světlo, líbí se mi, když je ve věcech světlo. Potřebuju světlo, hodně se to pozná při šití.
     (kdo by se chtěl podívat na šití – udělala jsem si nedávno na Marině galerii:
     http://www.galeriemarina.cz/vave/fotogalerie/ )

     1. Jo, tam je to poznat moc, vždycky ti to odněkud svítí. 🙂
      Snažila jsem se rozhodnout, která se mi líbí nejvíc, a nejde to! Všechny! Ale kdybych musela, tak asi Slunce a Měsíc, a Duhovky.

      1. A děkuju – strašně to padá, odpovídám opakovaně a nakonec mi odešla jen půlka psaní. 🙁

       1. V pohodě. 🙂
        (Tady to zatím naštěstí zlobí jenom uměřeně. Zato tady padá polička. Jdu na ni. (flex) Jestli se dlouho neozvu, skončila jsem zavalena literaturou. 🙂 )

        1. Ta zlá police se překroutila a sesypala se! Sice jsem nastavovala ruce, jak šlo, ale stejně mi popadaly knížky na zem. 🙁 Ještě musím vybrat tři police a už to vůbec nedrží, jenom nahoře na těch hácích, naštěstí, ještě jo, ale jednotlivý police se překlápějí ad libitum. Myslete na mě.

     2. Vaví! Vlastně všechny tvé piškvorkované kousky znám, ale když je vidím takhle pohromadě… Nechápu kdy a jak jsi tuhle krásu mohla stihnout 😡 . Jen houšť, kouzelnice milá (inlove) .

  2. Ioannino, mandala je zvláštní a moc hezká a nevím jak bych to napsala- působí docela optimisticky- září.

   1. Že je to divný, když je v podstatě tmavá? Taky nad tím kroutím hlavou. Ale vony mi to poslední dobou dělají. 🙂 A dík. 🙂

    1. Jaú, já tam hodila adresy na krásné spirální galaxie! Ale já, pitoma, tam dala dva odkazy – a už jsem zašpérovaná! Prosím, prosím o osvobození, admine!

     1. Já je asi našla u sebe, pokud jsou to ty samý. 🙂 Díkec! A medvěd a kytičky to byly.

   1. (blush) (to jako že stydí) a (inlove) (to jako že raduje) .
    A eště jsem chytla slinu na další, takže tak plus mínus za týden… 🙂

  3. Hmmm, to je hezký (inlove) . A ty pravolevý ňuníci jak vystrkujou hlavičky z obrázku (clap) .
   Svítí, fakt jo. To budou ty lucerničky, teď je lucernový období (taky jsem je hodně hledala do fotek, s představou Narnie).

   Jak to říkáte – až budu velká, budu mít taky (sun)

   1. To si mušíš přát hodně nahlas. 😉
    Už jim budu navždycky říkat ňuníci, tak! 😀

       1. Nejseš, jenom si naprosto zcestně myslíš, že umím malovat. 🙂
        Ty máš námitky proti modrý?
        Hmm… a já už měla vymyšlenýho takovýho pěknýho ňuníka…
        Tak já tam zkusím tu modrou nedat moc. 🙂

        1. Já měla v dětství úraz modrou (tmi) 😛 😀 , dodnes se jí vyhýbám.
         Bodejť že umíš malovat, nebo to zpíváš?

        2. Jo a ještě – ty hvězdy na tmavomodrý obloze (dnešní mandala ) jsou krásný a připomíná mi to gotickej chrám, kde je takovej celej strop, jako když člověk za letního podvečera kouká na oblohu. Úžasný. Ještě kdybych tak věděla, kde to bylo…

         1. Jeden je, myslím, Na Karlově, vedle starých budov Matematicko fyzikální fakulty.
          A taky v kapli na Karlštejně…

         2. Ten chrám – já ti to vidím, někde jsem na to musela narazit, ale absolutně si nevzpomenu kde…
          Ty hvězdičky byly kovový a měly v sobě uprostřed maličký dírky.
          (Možná to zpívám a možná je to zrakovej klam způsobenej pravítkem, kružítkem, čtverečkovaným papírem a veeelikou spotřebou gumy. 😉 )
          Tři a osm není dvanáct? :O Zrada.

          1. Já vím, že je to silně od tématu, ale měli jsme úžasného učitele fyziky. Jeho zásluhou jsme měli na stropě hvězdnou oblohu. Měla jsem moc ráda fyziku i toho úžasného pana učitele, který byl v nemilosti u velení. A o stropě se severní i jižní oblohou se mi občas zdá i po půl století.

 31. Ahoj lidičkové Zvířetníčkové, tady Ríša (cat) .
  Už jsem se nemohl koukat na to, jak na mne mamča pořád ustaraně kouká (tmi) , tak jsem slezl z postele dolů a šel se podívat, jestli třeba nepřehodnotím ten vztah k obsahu mističky. No, přehodnotil jsem ho a trochu se nabaštil. Pak jsem se šel pořádně nabumbat a teď tu sedím a čistím si kožíšek. Ještě se pořád necítím úplně v pohodě, ale už jsem veselejší, abych udělal mamče radost.
  Tak jsem se jen stavil u počítače, abych vám to všem mňoukl. (h)

  1. Vážený Richarde III. – jsem ráda, že je ti už líp. To víš, mamča má vždycky starost o svoje svěřenečky.

  2. Karolíno, to jsem ráda,že je líp, moc jsem na tebe myslela. Ono se to lehko utěšuje (taky jsem byla přesvědčená, že nejde o nic vážného) na dálku, ale když člověk na to zvíře musí koukat, tak se trápí, znám to.

    1. Minuly jsme se, teď jsem to dosmolila dole. Měl zhnisanou.., co, tvář? Po škrábanci, samozřejmě, on se rád a s chutí pere.

     1. Ufff! Ještě že to není nic horšího. Mauglí je holt dítě divočiny. (chuckle) Co mrňa? O své jsem psala níže, dneska měla namále! (wasntme) Hliněná koška, bláznivě lítající bytem! Asi jsem (angel) , že jsem to přežila … teda, že ona to přežila. (chuckle)

  1. Matyldo, u vás je moc hezky. Máte veliký prostor, můžete chodit na procházky kam chcete. Tady musíme vylézt za sluníčkem na kopec nebo někam vyjet autem. Je tady ještě hodně sněhu umrzlého na kost a hodně to klouže. Jo a Borůvka je kouzelná hračka. (sun)

  2. Borůvka má dokonalý maskovací zbarvení. 🙂 A šípky jsou nádherný – a bodláky!!! Teda!

   1. Jo, taky jsem si rikala, ze Boruvka ma touto rocni dobou prirodni maskac . 🙂 Zaujala mne moc ta stara hlava vina.

  3. Hezkýýý, Borůvečka rozverná,bodláci jedni, zimní, vytrvalí, u nás se jim říká babáci. 🙂 (wave)

   1. Borůvka je veeelmi dekorativní. A těm babákům se u nás v rodině říká čumbrci. (chuckle)

 32. Ríša spinkal po mém návratu z oběda stále na parapetu. Hladila jsem, muchlovala, povídala jsem mu, jak zase bude s Melíškem řádit, jen aby se už uzdravil. Vrněl mi na to nějaké své kocouří moudro. Oči má normální, zorničky reagují a jsou v pořádku. Do misky, kam jsem dala výbornou kapsičku, ani čumáček nestrčil, ale to Melda se Zrzínkem taky ne, asi s ním drží basu. Snědl asi 3 kousky tyčinky, sýrovou pastu taky neslíznul, tu mu nakonec zbodnul Melíšek. Pak si skočil dolů na podlahu a hodně dlouho pil. Teď opět spinká na posteli v mé dece, natažený jako tkanička. Už se začínám skutečně přiklánět k verzi, že je to bouřlivá reakce na očkování. Žádnou bouličku jsem nenahmatala a to jsem ho rukou projela kožíškem opravdu pořádně. Snad se z toho opravdu jen potřebuje vyspat, zklidnit a musí to nějak samo odeznít a zase bude stejný ukecaný, veselý kocourek, kterého je všude plno. Ach jo, jsem z toho pořád nervózní.

  1. Neboj, kožíšek se z toho vyspí. Zkus mu tam dát ten šáchor, když je jim nevolno, mají rádi trávu. Mám pocit, že má, chudinka malá, něco jako kocovinu. Chce to klídek, teplo, vodičku, hladící tlapku a lásku – to všechno u Tebe má. (h)

  2. Kdysi měl náš kocourek prokousnutou tlapku a tři dny v kuse spal, pak dostal ATB a prospal další dva dny. Asi ty kočky vědí, že se při stonání musí šetřit. Hlavní je, že pije, baštu pak dohoní.

  3. Když už byla řeč o tom šáchoru, dneska jsem ho přesazovala-rozsazovala. Jakmile jsem začala manipulovat se zajímavými předměty, všichni (mám na mysli zvířata) se nahrnuli do kuchyně.
   Mikeš vyhodnotil situaci jako „rozruch, nepříjemnost, práce“ a ztratil se do pelíšku. Anku se mi podařilo vyhodit napotřetí (opravdu to není nic k jídlu), Bertíka napopáté (opravdu, ale opravdu to není nic k jídlu), Rozince se napopáté podařilo rozložit se přímo doprostřed hromady vlhké hlíny se zbytky kořenů. Poté, co jsem na ni zařvala, se uraženě prosmykla dolů, obalená hlínou a kořínky proběhla bytem, a ve finále z truhlíku vyhrabala kus mokré hlíny, že prý jsem to nezasadila podle jejích představ, a jako obvykle orazítkovala všechno na stole. (whew)
   Kupodivu mám stále ještě všechna čtyři zvířata. (chuckle)

    1. Já věřím, že to dobré bude! Když tu občas čtu, z čeho se dokázaly některé kočičky vyhrabat, tak mám hned větší víru. Ale to víš, já už jiná nebudu! (think)

   1. Vaví, jak ti rozumím. Já už ty škody, co páchá Mrnice mrňavá, snad začnu zapisovat. Je hrozná, hrozná!
    Jinak ošetření Mauglího přežil jak on, tak hlavně zúčastněné osoby. Nejvíc škoda utrpěla asi přenoska,když jsme se blížili k domovu, myslela jsem, že se mu ji opravdu podaří rozbít. Z povlečenýho molitánku jsou cucky. Ne, že by byl až tak velkej nebo mohutnej, spíš je jaksi „macho“, pokud tenhle výraz můžu použít u kastrovanýho kocoura.

  4. Ríša se opět šel napít, protáhl si kocoura, lehl si k mističkám a zase spinká.
   Mám to tu jak v noclehárně – Zrzínek v bydlíku, Melíšek v jednom ze svých oblíbených pelíšků a Ríša u mističek.
   To, že nebaští, to mu vůbec neuškodí, byl vždycky taková „popelnice“, po všech dojídal. Pupík už měl docela slušně vyvinutý. A že by vůbec nejedl, to si nemyslím, určitě si ráno ďobnul granulek. Že hodně pije je moc dobře, to jsem ráda. První cesta k úspěchu.
   Ale předtím se pořád myl, olizoval, čistil, to teď nedělá a je pořád takový ustaraný, posmutnělý.
   No, uvidíme zítra, to jsem taky celý den doma, tak ho budu pozorovat a snad to bude pořád lepší a lepší.
   Zrzínek, když měl ty problémy po snědené umělé trávě, velmi zrychleně dýchal, pak několikrát blinkal. Ríša dýchá úplně normálně.
   Pozor! Teď jsme si šli brousit drápky na škrabadlo. A už jsme zase na parapetu zpátky.

  5. Ta kočičí tráva, co mám ze ZOOHIT, JE VELICE RYCHLE VYROSTLÁ…A JAK JI RÁDY OKUSUJÍ….

 33. Ježíš, to byly nervy! Připojení zase zlobí a jedna neví … dorazili, nedorazili …. dorazili a sexyřízek mě taky v prvním okamžiku zmát. 😉
  Hlavně, že jste všichni v pořádku, barák se postupně uklidí, Berryška si zvykne, jaro přijde ….. tak ať se vám daří! (sun)

 34. Nic lidského není zvířátkům cizí, konec konců geneticky se od nich zase až tak moc nelišíme a pokud jde o inteligenci, mnoho zvířat je na tom líp, než naši ústavní činitelé. A jenom naprostý idiot si může myslet, že zvířátka, zejména ta domácí, nemyslí. Myslí všechna, ale některá jsou tak mazaná, že to raději nedávají moc najevo. A jak vidno, umějí i žárlit. 😀

 35. Vítej doma Dede ! (h)
  Všechny zdravím ze slunečného Mostu a pokud to slůňo zase nezaleze, mám v plánu ukecat přednostu a jet se zas po delší době podívat do Chomutova do zooparku. Jen nevím, jestli to dneska zvládnem, ještě maj přijet mladí na pokec a tak když ne dnes, zítřek to jistí. Jen to sluníčko bych nutně potřebovala 🙂

 36. Zito, krasne jsi popsala cesty vztahu v tve nemale smecce! A co se tyka lidskych smecek, tam si nedelam iluze- bohuzel… Zviretnik je mimoradna vyjimka 🙂
  No a co tyce cesty Dede zpět domu- ufffffffff- to bylo tedy dobrodruzne a zazitku plne a ke konci jsem slzela, jak to prece jen všechno klaplo a Dede a Martin a Berryska a Kazan jsou DOMA!!!

 37. Milí Zvířetníci, s radostí se hlásím z naší sluncem zalité zamrzlé podhorské vísky (inlove) Musím moc poděkovat všem, kdo na nás mysleli a zvlášť potom Xerxům, Vave a Dalmi (h) Ten poslední vlak byl skutečně strašlivý a byla to velká úleva vypadnout, nechat si vzít ten děsnej baťoh a být rozmazlena úžasným horkým čajem a světoznámým xerxřízkem 😀
  Do Prahy jsme dojeli někdy po půl jedenácté, Martin se našel až po jedenácté a tak jsme domů dorazili až před druhou ráno. Věřte mi – věděli o tom všichni v okolí, i kdyby nechtěli – Kazan se šťastně rozštěkal, válel se radostí a všichni psi ze širokého okolí mu odpovídali (jestli se přitom váleli, to nevím 😛 ) Ovšem doma zatím jen spoře táboříme, protože před naším příjezdem jsme nechali opravit podlahy a pár dalších věcí, takže mimo jiné nemám funkční kuchyň, vše je vystěhované v jiných pokojích (vše důkladně zaprášeno – zedníci) a věci jsou tedy zatím hodně improvizované. Ale všechno dobře dopadlo a pomalu to dáme do kupy.
  Jo a koho by to zajímalo, tak Kazan to tu dobře poznal, když jsme šli ráno do vsi pro rohlíky tak poskakoval jako hříbě a všechno Berry ukazoval. Ta zatím nepochopila, proč má lítat kolem plotu jako idiot a štěkat na Šerika, ale když to dělá Kazan, tak se přidala (ale vášeň v tom není, spíš údiv 😛 ) Takže zatím mávám a zase nakouknu (h)

  Milá Zito – však jsme si psaly… děkuju, že tu pro ty zvířata jsi (inlove)

  1. Ten ňouma jsem prosím já (blush) , ale z Markova počitadla, moje je zatím někde v baťůžku…

   1. To jsou krásné zprávy (inlove) O Kazanovi jsem nepochybovala. Vždyť na té zahradě prožil půlku svého života (h) A o Berušku se nebojím. Ona tomu lítání na vlastním teritoriu příjde na chuť 🙂

   2. Milá Dede, díky za krásné zprávy, vítej doma! (h) (dog) (h) (dog) (h) A díky všem, co ti pomáhali! A že bydlíte v bojových podmínkách? Nevadí, jste doma! (wave)

  2. Cheche, jsem cetla „sexyrizek“ a hned mi zacaly kapat sliny. Ja snad vyndam z mrazaku to plecko.
   To je fajn, ze ma Kazanek radost! :*

   1. Jsem fakt neopisovala sexyřízek, jen jsem nebyla schopná spočítat 8+7 a dávala jsem si technickou pauzu 🙂

    1. (rofl) je vidět, na co myslíte (wait) !! A vůbec, ty máš studovat na státnice a ne myslet na sex a nebo stravu (wait) … Ti studenti jsou dneska děsní …
     (rofl)

     Řízek byl úplně normální – docela malý z kuřecího ňadra. Spíš byla Dede v tu chvíli tak hotová, že ani neví, co jedla (chuckle)

  3. Vítej doma (wave) .
   A teď bych prosila vysvětlit, proč jsem při prvním a druhém přečtení četla sexyřízky :O ? A ti zedníci byli fakt zaprášení? No, už mi asi mozek nepobírá. Jdu se radši učit, holky si šly schrupnout po obědě.

  4. To je krasny, jak to Kazan poznal 🙂 je to chytre zlaticko a musi Berry vsechno doucit,to neni jen tak,vse ma sva pravidla, ze (inlove)

  5. To jsem ráda, že jste v pořádku doma. Náhodou, já jsme ten řízek přečetla správně 😛 ale to jen čistě náhodou. Zaprášené hromady věcí po zednících- ani nevíš, jak s tebou soucítím a mám co dělat, abych nezačala kýchat, jen to čtu… nefunkční kuchyň jsem řešila tak, jak to teď nejde- dvoukolový vařič na zahradě…
   Berry pochopí, v čem jsou radosti řvaní na zahradě- i Borůvka to pochopila 😀 a občas tam chodí štěkat na všechny psy a žabky v okolí 😀

  6. Taky poznám Xerxřízek od toho druhýho 😀 , ale hlavně že chutnal a jistě v tý chvíli i pomohl (y) .
   Paráda (inlove) .

  7. Milá Dede, vítej doma! Jsi fakt dobrá, jak jsi cestu s pejskama skvěle zvládla. Myslím, že zabydlení domácnosti proti tomu už bude hračkou. Moc držím pěsti dál a myslím na vás moc. (h)

  8. Dede, vítej v zemi koruny české… a u Kazánka je jasné „že všude dobře doma nejlíp“… jen ta aklimatizace bude chvilku trvat všem. Dům se zedníky je děs. Na jaře jsme rekonstruovali kuchyň a já po nocích plakávala v koupelně a to přitom zas takovej cíťa nejsem 😉 Všichni tu máme radost, že jste to tak dobře zvládli. (clap)

  9. Milá Dede (h) , hlavně si nejdřív odpraš pelíšek a chleba s máslem (nebo něco podobného), ostatní počká, hlavně že jsi doma! A neboj, vášeň u Berry se dostaví, hned jak jí dojde, že tohle je doma, které je záhodno hlídat, najmě pak před Šariky. (chuckle)

   Jo, a taky jsem četla sexy, ovšem současně xerxy, takže mi z toho vyšlo sexyxerxyřízkem, což je asi pravdě nejpodobnější, protože takový obzvlášť vypečený řízeček od Xerxové musel být pro vyčerpanou cestovatelku úžasně sexy. (wasntme)

  10. Milá Dede, jsem moc ráda, že jste všichni v pořádku a zase zpátky doma. Pořádně si odpočiň, nežli začneš organizovat domácnost.
   Berrynka si taky zvykne na svůj nový domov, teď už snad bez dalšího vandrování.
   Byly to nepochybně krásné roky, určitě jsi toho hodně viděla a prožila, ale doma je doma.

  11. Přeji Ti ze srdce, aby se vám všem dobře bydlelo, pejskové poznají své teritorium i po značné době a malá ta napodobí Kazánka /jsem moc ráda, že to tak dobře zvládal/. Máš krásné a vychované pejsky, jste všichni úžasní. (f) (f) (f) (f) (f) a Xerxovi si zaslouží (hug)

  12. Dojmulo mne, jak Kazan byl stastny z „doma“. Dede, sledovala jsem tvou anabazi a furt jsem si v duchu rikala, ze to musi byt na jednu zenskou (i kdyz moc sikovnou) skoro az moc. Hlavne mi vrtalo hlavou, jak zvladat, kdyz si s dvouma psama jeden/jedna musi odskocit. (tmi) Zjevne ta posledni streka s Xerxovyma byla fajn vec. (y)

 38. Tak a teď k dalšímu:
  Dede vítej doma! Jindro byla to skvěle zorganizovaná pomoc pro Dede a její pejsky. Je to úžasné, jak si dokážeme pomáhat.
  Bětuláskovo já myslím, že to s tím očkováním Ríšy je pravda. Kluky nikdy nikam ven nepustím, protože na chalupě je to pro ně vysoce nebezpečné. Pokud by to opravdu měla být reakce na vakcínu, tak se toho velmi ráda vzdám. Pokud je to něco jiného, souvisejícího s pádem té přenosky, tak budu muset být ještě obezřetnější na to, co kde nechávám.
  No, nemůžu mít nic jednoduchého – Melíšek se velmi zle probouzel z narkózy po kastraci a já se děsila, že se neprobudí vůbec, Ríša zase tohle.
  Pevně věřím, že se spraví a bude z něj zase ten veselý, hravý, žravý a živý kocourek, jak ho znám.
  Jdu vařit a pak se tu zase objevím, donesu si počítač nahoru, stejně musím udělat nějaké překlady, tak si k tomu pustím film a budu pozorovat Ríšu.

  1. Pry se organismus kocicky s vakcinou vyrovnava az 14 dni. On se srovna, neboj, a kdybys mela mit spatne svedomi, ze ho prestanes ockovat, tak aspon vynechej vzteklinu – na tu jsou reakce nejhorsi, staci zakladni kombinace.
   Nemate po vpichu boulicku? Kdyby jo, tak mu ji masiruj.

   1. My jsme vzteklinu neočkovali! To jsem odmítla. Opravdu si venku užil a teď už ani ťuk! Bude hezky doma, chlapeček mouratej, má tam kámoše, tak kam by rajsoval.1

 39. Sestoupila jsem shora do kanceláře, pročetla všechny komentáře, povídání od Zity si nechám na odpoledne, jen v rychlosti se hlásím, jak je s Ríšou.
  Celou noc spinkali s Melíškem v posteli. Ráno si kluci hráli a dováděli, pak se šel Ríša lehoučce, ale opravdu lehoučce nasnídat a napít. Pil hodně dlouho, skoro si u té mističky ustlal. Očička má obě stejná, zvětšená zornička se úplně zmenšila na původní, dobře reaguje na světlo. Jen ty oči stále přivírá a stále spí. Po té lehké snídani si vylezl zpátky na parapet a prožil tam i hlučný Rainbow vysavač, kterým jsem likvidovala chlupy v koberci. Kdybych ho neměla, už tam chodím jak na polštářcích, strašně pouštějí srst. Zrzínek, pro jistotu, zapadl do bezpečí za postel, Melda klasicky proháněl přívodní kabel. Ten je fakt splachovací.
  Zdá se to být v pořádku, ale Ríša prostě není Ríša. Je pomalý, stále spí, oči má přivřené do čáreček, když ho vezmu do náručí, tak se nechá hladit a vrní, ale za chvilku se zase uvelebí někde jinde a usne. Moc ho pozoruju, já vím, ale stále se kloním k té myšlence, že opravdu jak spadla ta přenoska, muselo se mu něco přihodit. Jestli byl v ní s Melíškem a bouchl se do hlavy, kdoví, na to už nikdo nikdy nepřijde.
  Takže tam může být i nějaká reakce na ránu do hlavičky a může opravdu mít lehký otřes mozku. Má velmi pomalé reakce, neudělá rychlejší krok, když sedí, tak se jakoby naklání na stranu, ale spíš leží, polehává. Nechávám mu klid, tohle se už musí spravit samo, další díru do kožuchu už mu teď dělat nehodlám, uvidíme, budu celé odpoledne i zítra doma a budu ho dál pozorovat.
  Prohmatala jsem ho, nekníká, zřejmě žádné zranění nemá, hlavičku mi dá podrbkat bez problémů. Ale velmi málo žere, prakticky jen tu snídani, teď dostal Zrzínek s Melíškem konzervičku napůl, přistrčila jsem ji nejdříve Ríšovi, ani se jí nedotkl. Ani oblíbenou tyčinku s játry, po které se může utlouct, si nevzal.
  Myslím, že ještě není čas na jásání, že je vše v pořádku! Chci tomu věřit, ale pořád se mi nelíbí. Prostě ten veselý optimistický kocourek to rozhodně není.

  1. Já to přirovnám k narkozám Karolíno, jen si vzpomeň, jak jsi se po nich probírala a dobře ti taky nebylo…..ani p flámu nemá jeden chuť k jídlu a jestli není ve svý kůži,tak nesní všechno, ale je dobře , že pije ..je vidět, že mu včera ta voda chyběla….on se srovná…prostě se z toho vyspí..já tomu pevně věřím…. (h)

   1. Narkóza není nic moc, v krku pálí a řeže a jeden je jak když ho zapoměli v zapnuté míchačce. Nevím, jak komu, ale mě pomhla Coca-cola a to tak, že po třech deckách jsem byl za dvacet minut zcela fit. Takže doporučuji vyzkoušet. A kocoukra nechte odpočívat, je to na 99% jen reakce na vakcínu.

    1. Já měla narkóz nepočítaně – přeci jen mám těch operací za sebou opravdu dost. A to nejen kvůli tomu poslednímu maléru s tou rozdrcenou nohou, to byly operace rovnou 3, ale i předtím jsem si prošla spoustou jiných operačních sálů. Asi mám to štěstí, že jsem se vždy budila celkem bez problémů, všichni mi vykládali, že jsem se smála a vyprávěla vtipy. Vůbec o tom nevím. Ale jsou lidé, kteří reagují na narkózu velmi špatně, v tomhle jsem vyjímka.
     No, Ríšu budu pozorovat, ale nechám ho spinkat, nebudu ho tahat z jeho místečka a znásilňovat v náručí, ať se pěkně prospí a odpočine si a věřím, že bude líp.

  2. Věřím, že to bude dobré. Očkování je veliká zátěž, a pokud se navíc opravdu bacil do kebulky, na náladě to nepřidá. Je výborné, že se pořádně napil a prošel, může detoxikovat (y)

 40. JJ, to jsou propletence. 😉 Skoro jako u lidí. Moc hezké čtení a venku svítí (sun) a kocour se rozhodl, že mi zase ukradne pravici, tak to musím klofat jen levou (chuckle) Krásný den FŠEM (dance)

 41. Zdravím z malé moravské vísky.
  Milá ZitoB, Tvoje psaní je vždy plné lásky ke zvířectvu, moc ráda čtu o Tvoji celé smečce. Ty lásky zvířat i ty nelásky jsou aspoň nefalšované a jeden hned ví na čem je. (h) 🙂 (wave)

 42. Zdravím od zmrzlých žabek 🙂
  Je tu mínus osm, psí i kočičí dáma se venku jen tak prošmrncly a zase utíkaly domů. V garáži je plno krabic, na které jsem od stěhování nesáhla- potřebuju je vůbec?- a dneska je budu třídit do vyšších pater. To zas bude kočka sedět před akváriem v garáži, kde máme poslední zbylé rybky z Brna- a si čtyři- a sledovat to jako barevnou televizi….
  Zito, z tvého vyprávění čiší láska ke zvířátkům. Já bych jich tolik doma mít nemohla, to bych nezvládla.

 43. Staříček dostal v kočičí konzervě to nejkvalitnější a možná se mu vylepšila i srst 😀 Tuhle jsem koupila v zoohitu pro kočky játrovku a porovnala složení s tou lidskou. Mňo, lidskou už kupovat nebudu a tu kocouří aspoň slastně oňuchávám, přece bych svoje miláčky neošidila.
  Pěkně se to čte (f)

   1. Co jeden nepozná, to mu aspoň nechybí… A jelikož co mi rozhodně chybí, je kázeň v jídle, tak radši neriskuju 😡

   2. Vždy olizuji lžičku, kterou jsem nabírala z Gourmet Gold konzervičky do mističek. Myslím, že bych ji na posezení klidně zbodla celou s kouskem bagety!

  1. Přednosta jednou posvačil psí tlačenku a stěžoval si, že už ji nemám u toho řezníka kupovat, prej byla úplně planá a musel hodně kořenit. (rofl)

   1. Můj skoro slepý tatínek si kdysi nakrájel na tlačenku cibulky tulipánů, které maminka neprozřetelně uskladnila ve špajzce. Stěžoval si, že byla ta cibule nějaká hořká a vůbec po cibuli nechutnala a špatně se mu loupala. Spravil to větší dávkou octa a pepře. Nebyl internet, tak jsme jen volali na pohotovost, jestli třeba cibulky tulipánů nejsou prudce jedovaté, prý ne, ale vyvolají trochu jiné následky, které jsou sice nepříjemné, ale rozhodně se na ně neumírá. A tak si tatík celkem nenásilně pročistil organismus.

    1. to s těmi tulipány jsem udělala i já jako odrostlejší dítko. Chtěla jsem mamince pomoci při vaření. Poslala mě pro cibuli a já přinesla a nakrájela dva nebo tři tulipány protože se mi zdála ta cibule malá, jen mi bylo divné, že po ní neslzím. Maminka to poznala a ještě před vařením to vyhodila a ani nehubovala.

 44. OD DEDE – POSLEDNÍ ZPRÁVA Z CEST:

  Tak jsme doma, přijeli jsme až o půl druhé, ale psi si už radostně vyštěkávají místo ve vsi. 🙂 net zapnu později, pak se ohlásím. 🙂

  Tak to nakonec zvládli ještě v noci. (h) (y) (h)

  1. Teda teda…. jsem chěla něco připodotknout, ale ta stránka prakticky nechodí ;(
   Co jsem to…jo, sláva nazdar výletu – Dede a spol. vítejte domů (inlove) (inlove)

   Zito, díky za prima čtení 🙂

  2. Dede – vítej, hrdino, z dálky, prožil jsi šarvátky a války! (f) To musí být úleva, konečně doma po takové štrapáci.

   A Zito, všechno, co píšeš, se moc krásně čte, kéž by takových lidí bylo víc. Já jsem musela vstát předčasně z chřipkového lože a chystám se s Mauglím k vetovi, má oteklou hubu a velmi bolestivou, ale zuby to nejsou, doufám, žere i tvrdý granule. To bude akce, pan doktor ho bude muset přispat i na vyšetření, jinak mu z ordinace udělá kůlničku na dříví, Mauglí je všechno, jenom ne hodnej kocour.

   1. No jo, Mauglí je taky kus chlapa. 🙂 Držím palce, abyste to zvládli. (y) A pak zase šup do postýlky, Ali. (h) (nod)

 45. Zito, to je moc krásné povídání a zahřeje u srdíčka, děkuju.
  Přeju krásné ráno všem zvířetníkům a zvířátkům. Tady je mrazivo a sluníčkovo, vypadá to na krásný den.

 46. Milá Zito (inlove) , je to tam Tebe takový malý zvířecí ráj. Moc Těi přeju, aby to tak mohlo zůstat stále. (nod)

  Milá Xerxová (inlove) , děkuju za odvoz Dede (ten poslední kus cesty byl už zabijácký) a za reportáž – moc se mi líbí, že si Zvířetníci svou „královnu Dagmar“ nakonec sami dovezli do Čech. (h)

  Přeju všem krásný den! (h)

 47. hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Zito, z tvého každého slova prýští láska ke zvířátkům (inlove)

  Včerejší souhrn:
  Chvilku před polednem vyrážíme ze sluníčkem zalitého Liberce. Páník nadšen, že se bude krásně fotit. Už v Hrádku mlha jak mlíko. V Lužici to nebylo o moc lepší. Ale v Drážďanech to šlo. Mrazivo, skoro bezsněžno… Prošli jsme staré město, předali zásoby synovcovi na koleji (moc krásné studentské bydlení), s ním jako průvodcem absolvovali další kolo zajímavostí úžasného města. Jan se dobře orientuje i na místním nádraží (a hlavně rozumí i těm pazvukům z tlampače), takže jsme na Dede čekali přímo na peróně a dokonce u správného konce vlaku (1.třída byla zařazena na konec vlaku a i to se dá vyčíst…). Příjezd 18:52

  Vlak byl úplně nacpaný, psiska unavený, ale vzorný. Peberťák Vuvu má úžasnou povahu – milá, veselá a hlavně ničím se nedá překvapit. Kam jde Kazan (starý mazák, ale kulhal po těch dvou dnech už dost) a panička, poskakuje vesele i ona… Dede nám vrazila vodítka a prchla směr sociálky. Ve vlaku byla hlava na hlavě – psi si ani neměli kam lehnout, stále po nich někdo šlapal… ona obří ruksak se dvěma kovovými košíky navrchu (neměli je vůbec na sobě ani minutu cestování)… a ona si nikde nemohla odskočit. Přiznám se, že když jsem ji viděla, tak jsem si říkala, že jsme v tom Berlíně měli čekat i když nechtěla…
  Překvapila ji zima, klouzavé kaluže, sněhový poprašek. Pomalu jsme došli na parkoviště – cesta asi kilák – psiska se proběhla, vyčůrala, Vuvu si našla „malý“ klacíček, Kazan četl každý keřík či sloup…

  Jsou to malý psi (rofl) Oni se fakt oba vešli do Yardy do kufru – na Betky cestovní velepelech. Dede dostala čaj a chleba s řízkem jako první pomoc (pejskové nic – Dede nechtěla, aby psiskům na cestě nebylo blbě a tak jim dávala jen jejich granulky) a svištěli jsme směr Dalmi. Proč Dalmi?? No Dede už dopředu tušila, že bude potřebovat nakrmit a poprosila mě, ať se podívám po hospodě, kam by mohli i dva psi. No a já autem z Drážďan nezám cestu do Prahy… Ale první pohled na mapu, hned za hranicema je obec Tisá a v ní bydlí kdo??… Napsala jsem Puntíkaté Dalmi emailík a ona zamluvila stůl a dokonce osobně dohlížela, abychom se měli dobře (nod)

  Je 20:00. Tisá má spoustu čistého sněhu. Kazan se šťastně válí v závějích (konečně na volno), Berrýška zajíždí nový míč a vraždí ho coby zdatný lovec) Dalmi mrzne bez kabátu venku a čeká, až se psiska nabaží sněhové radosti. Jdem do hospůdky. Kazan (prý může na volno – neomylně našel kuchyň a nechtěl ji opustit (rofl) ) Po chvilce to zkusil znova a tak byl připnut na vodítko. Rezignoval a svalil se pod stůl a protahoval nohy. Berry toho má taky dost. Najíme se, rozloučíme se a přesně za hodinu jedeme dál.

  Letadlo z Anglie má zpoždění, takže vezeme Dede k tatínkovi. Něco po půl jedenácté se sídlištěm rozlehne ňafot Bertíka, psí cestovatelé se zase válí v závějích a jejich pouť už pomaličku končí. Už se čeká jen na páníčka, aby konečně všichni čtyři sedli do auta a dojeli ten poslední úsek DOMŮ.

  My se vrátili něco málo po půlnoci. Kosatka měla otevřené dveře k Dědovi s babčou (ti ještě sledovali televizi – čekali na nás;) ), ale Betka chrápala v patře v ložnici a nechápala, proč ji tahám ještě na zahradu. Že už slušný lidi a pejskové dávno spí. Ani nás moc nelustrovala… Teď má ještě půlnoc, jen můj vnitřní budík funguje, ať jdu spát brzo a nebo dneska…

  1. Jsem moc ráda, že jste to tak krásně zorganizovaly a že to vyšlo. Bylo to docela adrenalinové čtení. Zajímavá je informace, že ten vlak do Drážďan byl tak strašně narvaný – to asi ten pátek. Těším se na fotky 🙂
   S Betou už jste určitě vyběhané – v Praze je krásně, kolem -10 °C.

  2. Jindro, díky jste výborní a spolehliví kamarádi na 1 (*) . A Dede tu obdivuji, pejsky rovněž. (h)

  3. Uf, jsem unavená, když si tu cestu, kterou musela Dede se psy absolvovat, jenom představím. Jste moc hodní, že jste jí aspoň ten konec takhle usnadnili a zpříjemnili.

   1. Sem se přilípnu. Hodní Xerxovi a Dalmi, protože těch posledních pár hodin mohlo být opravdu k nevydržení, pátek je holt pátek i v mezinárodní dopravě.

  4. Je fajn, že jste Dede pomohli… určitě toho měla plný kecky. Vůbec jí to nezávidím, ale má to za sebou, tak snad už bude dobře 🙂

   1. Taky se mi dnes líp vstávalo, když moje první myšlenka byla, že už má Dede cestu zvládnutou a nemá se na co těšit (wasntme) . Byla spousta katastrofických situací, které nás napadaly a některé se opravdu realizovaly (whew) Díky pomocníčkům Xerxům a Dalmi (inlove) Dede a pejskové už určitě péči potřebovali. (*) (sun)

  5. Uff (whew) . Sláva nazdar výletu, přežili a už jsou tu (happy) .

   Xerxová, díky za report i za všechno ostatní, jste skvělí! (h)

   1. lidi – neblázněte, neděkujte… To je snad jasný, že když zjistíme, jaký způsob přepravy se chystá, tak že nabídneme pomoc. Prostě jsme si udělali výlet (už dlouho si slibujeme Berlín bez psa… ten nevyšel, tak alespoň byly Drážďany bez psa). Že se cesta zpátky trošku protáhla… No a?? Yarýsek je pohodové autíčko (a veliké (chuckle) – veleruksak, tři dospělí a dva psi), polovička slušný řidič… Prostě jsme si užili jeden společný den príma dovolené. A ještě na jedničku vyšlo počasí (sun) . Kdy by se mi s Kosatkou stalo, že na pěší zóně moderního centra budu sedět nad kávou a dortem v příjemné kavárně?? A budu mít volné ruce a nebudu hlídat cizí židle, stolečky, vázičky, hájit dort, snažit se o neoflusání okolí… Prostě jsme měli krásný den (nod)

    Jen když jsme procházeli podle lehce vylitého Labe do louky… tak mi bylo líto, že nemáme Kosatici (a nebo už Berry). Na břehu byly tisíce vran, kavek, havranů, holubů, kachen, lysek… To by se to lítalo podmáčenou loukou a plašilo (bat) (rofl) . Jinak ale nálety černých obřích hejn na osvětlené památky večer, doprovázené hlasitým krákáním… bylo až lehce hororové

    1. Samozřejmé to není. Chtělo to tu správnou kombinaci vhodného auta, zdatného řidiče, chuti a času na výlet a lidské laskavosti – ne že by toho posledního měli zvířetníci málo (h)

     1. vhodné auto (chuckle) (chuckle) Yarýsku, promiň (chuckle) Občas, když z něj vyskočí doga, tak se všichni kolem smějí. Nechápu, proč (rofl)

      1. Pro jistotu jsem Yarouška zmužněla po dobu mimořádné události na Jardabus – doufám, že mu to nevadilo. (chuckle) :*

       1. V Yardovi jsme párkrát s Xerxovýma jeli – tedy oni dva, my dva a Betynka :* .
        To JE velký auto 😀 (y)

  6. Logisticky zvládnuté na jedničku – takže ještě jednou díky Xerxovým za převedení přes hranice, Dalmatin za zajištění první pomoci před uhynutím hladem a žízní a Vave za zprostředkování reportáže.
   Myslím, že se Dede jako vrchní pes osvědčila i při tak ztížených podmínkách – Kazan a Berrýs mají dobrého vůdce.

  7. Jste všichni báječní a úžasní….., my to sledovali jak dedektývku,a jsme rádi, že měla ]:) (shake) dobrý konec

 48. Mila ZitoB, jak krasne, plne lasky a porozumeni je Tve vypraveni. Pochopeni pro vsechny „jinakosti“ lasky a emoce, jak zvireci, tak lidske. Mas velke srdce a tva zviratka, at jsou jakkoli „zamerena“ to oceni a maji te rada. (h) Kez by to tak bylo i u lidi…vice skromnost a pochopeni!! Drzim palce, at tva smecka prospiva a ma Te zdravou a v pohode!

  Dede take moc a moc vitam, to musela byt cesta…..ale uz bude jen dobre. Ja vsechny zdravim a na par dnu se take chystam na cesstu, tak se tesim po navratu. (wave)

 49. Milá ZitoB, máš té drobotiny doma opravdu požehnaně a usmívám se při tvém popisu kočko-psích vztahů a lásek. Ale přes občasné menší výpady tvých milovaných čtyřnožců jsem si jistá, že klid a pohoda v tvé domácnosti vládne. Přeji ti, aby se tvoji domácí ještě dlouhou řadu let těšili dobrému zdraví a tvoji chlupatí miláčkové ti dělali jen samou radost.

  Snad se mi o víkendu podaří dočíst zanedbané, ale samozřejmě jsem si musela „projet“ tu dnešní diskuzi se skvělou a pravidelnou reportáží od Vave o dobrodružném přesunu Dede z ostrovů na rodnou hroudu. Tedy – já bych byla z takovéhle cesty vyřízená, kdybych měla cestovat jen sama samotínká. Ale zvládnout to s těžkým báglem na zádech a dvěma „malamuty“ u nohou…to je opravdu na vyznamenání pro všechny tři. Vděk patří nejen Vave za reportáž, ale i Xerxovým a Dalmi za poskytnutou „výměnu koní“, posilnění a podané pomocné ruce.

  Vítej Dede v CZ, ať jste tam všichni šťastní a spokojení…no jako doma (inlove) A jsem celá natěšená na detailní reportáž. (party) (cz) (h)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN