KOČKY: Překvapivé zvíře Anešek

Anešek je milé, klidné a poněkud blbé zvířátko. Zimy na Žižkově tráví naplacato pod topením a léta na Sázavě povalováním v bylinkové zahrádce.

Hezky papá a upozorňuje na sebe zpravidla pouze tehdy, když něco odněkud srazí. Občas jsem se Scarletty i tázala, jak že to zrovna ona mohla vyplodit takovýhohle tydýtka, takovou kravičku naši bílou.

Když v létě přijíždím na Sázavu, obě koče mě vítají zavedeným rituálem. Scarlett na své Beobachtungstelle na komíně a Anešek přicválá po schůdkách ještě obklopen tymiánovou vůní. Avšak tehdá na mě Scarletta čekala už nahoře u borovic a přísně na mě hleděla. Několikrát jsem se jí omluvila, že jedu tak pozdě a rovnou se zřítila na lavičku nad řekou, bych se zotavila z pojíždění autobusama. 

Za chvíli se mi zazdálo, že cosi rachtá v kůlničce. V této pobývají polínka, šišky, kyblíky, škopíky, štoudve a jiné užitečné předměty a vzhledem k tomu, že jsem tam jednou na jaře našla spícího bezdomáče, ozbrojila jsem se přece jenom pohrabáčem.

No nebudu to zdržovat, byl tam! Nikoliv bezdomáč, byl tam Anešek. Seděl v bělomodrém smaltovaném škopíku a téměř už bezhlese otevíral růžovou tlamičku a sípavě žaloval a žaloval a žaloval…, čtyři dny tam byl zavřenej pitomeček můj malej, tak sáám, sáám, bez papáánííí, jenom jsem tu chvíli spinkal za dřívím a pak tóóóhlé, búú.

Ovšemže byl následně velmi hýčkán, šunčičkou a jinými význačnými pochutinami papán a pro svou statečnost a nezměrné utrpení obdivován a celým okolím ňuňán, avšak!, to zvíře se začalo chovat divně.

To, že odstrkoval vlastní matku od misky a všechno jí sežral, přičítala jsem přestálému stresu. To, že upadal téměř do transu a v tomto několikrát spadl po zádech ze zídky do růží, no hromburác byl vždycky, ale to jurodivé zírání do hrnků s kafem a přežvykování vajglů…?

Pak přišel soused a povídá –“Hele, ten tvůj kocour je těhotnej.“ „Tak takovejhle nesmysl jsem jaktěživ neslyšela“, odvětila jsem vznešeně a na tomto názoru trvala přesně do momentu, než mi Aneš v posteli povil dva sněžné krtky.

Tato tajuplná událost se udála 13. srpna na svátek všech Alenek a tak krtci obdrželi pracovní název Alenky.

Alenky rostly, sílily a prospívaly neb Anešek se projevil jako vzorný matek. Alenka1 pak řízením osudu pronikla do rodiny své vlastní, úplně černé prababičky Žižky (prababička je kočka bitevní a má jen jedno oko) a stala se majitelkou a bezvýhradnou velitelkou dvou malých holčiček.

Alence2 na rozdíl od Alenky1 modré oči nezezlátly, ale úplně zezelenaly a stala se tak ozdobou mé kočičí sbírky, protože je hluchá. Což jí ovšem naprosto nevadí v tom, aby naplno neprojevovala povahu zděděnou po babičce Miss O´Hara, která, jak známo zcela postihuje rčení – nomen omen. Ona sama, Alenka2, získala indiánské jméno Tatanka neb vskutku dupe jako bizon.

Na závěr musím podotknout, že jsem nabyla neochvějného přesvědčení, že když Anešek tedy „neotěhotněl“ po celé tři roky volného pobývání v plenéru, muselo v té šopě dojít k neposkvrněnému kočičímu početí. 🙂

Aktualizováno: 16.1.2011 — 20:14

265 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Anešku, Anešku ty vzorný matko. Alenky máš tedy krásné.
  Velice jsem při čtení bavila a doma se ptala našich kočičáků, zda jsou skutečně tím, čím si myslíme. To znamená Honzík Honzíkem a Hepinka Hepinkou. Prý ano.
  Také přemýšlím, že o těch našich chlupáčích sem něco napíšu. (e)

 2. (cat) (cat) (cat) No jo, to se stává, náš Miculík povil též několik kotisk, tak pak byl Miculka a je to.

 3. Opravdu je něco takového možné?
  Tak to mě obešla hrůza. Proč?
  Je to asi dva a půl roku (květen-červen 2008), co k nám začala docházet na večeři cizí kočička. Teprve druhou zimu si dodala odvahu bydlet s ostatními venkovními kočkami v kočičárně. Mám za to, že se jedná původně o bytovou kočku, která se někomu ztratila. Nebo ji v horším případě někdo vyhodil. Za celou dlouhou dobu se nikdy nemrouskala, takže jsem považoval za jisté, že je kastrovaná.
  Minulý týden se k mému smutku ztratila, už jsem ji odepsal. Ale po 6 dnech se zase objevila, jakoby nic. Pojal jsem podezření, že byla za kocoury – přesně takhle to totiž „naše“ kočky, dokud nebyly kastrované, dělaly. (Místní kocour je asi už na takové věci moc starý a ten mladší dochází jen občas.) Samozřejmě jsem tuto myšlenku zavrhl jako nesmyslnou. Ale po přečtení článku jsem dostal docela strach.

  Abyt, prosím, že jste si to celé vymyslela?!

  1. Ale no tak 🙂 Nejde o život. Teda, vlastně jde (inlove) . Vy jste nikdy neudával koťata? Hmm. Můj kamarád v takovém případě hlásá, že má člověk vždycky víc koťat, než přátel. (sun) (dance) Do hlavy nééé.

  2. Nevymyslela, fakt nevymyslela. Ale nezoufejte, buď byla jen na předjarním vandru, anebo, hm, na koťata pak vypíšete výběrové řízení. 🙂

 4. Mně se povedlo dočíst zase se zpožděním, obvykle už nereaguju, ale tady musím. I když už všichni všechno řekli, musím aspoň napsat, jak úžasně jsem se bavila. I komentáře stojí za to. Díky za projasnění rána, jinak nepříliš veselého.

 5. To prostě nemá chybu 😀 Já s kočičkami nepřijdu skoro vůbec do styku, ale o Vánocích jsem si u bratrance mohla pohladit jeho taky úplně bílou kočičku, moc se mi líbila. 🙂

 6. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Agresivní kočka. Na policii řinčí telefon: „Volám od Nováků. Prosím, okamžitě sem někoho pošlete. Právě vlezla do bytu kočka!“ „Helejte, nedělejte si z nás legraci!“ „Musíte sem někoho poslat, u telefonu Novákovic papoušek!“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem přítomným hezký večer, pěkně se vyspinkejte. A pozor na agresivní kočky. ~o)

   1. No, popis exportování 😛 sýrového dárku, to je úžasná nadstavba článku o Limburčanech (sun)

  1. Nádherný fotky, prostě – kdo umí, umí (y) To je vzácný dar, neuvažovalas se tím živit? 🙂 I když jako práce by to asi ztratilo to kouzlo 🙂
   Hezký večer všem (f)

  2. Úžasný fotky! To bys fakt mohla vydat větším nákladem než 1 výtisk, myslím, že by ti lidi urvali ruce.
   (Jasně, pak by to už nebyl originál…)
   Červen, to je krajina, kterou mám ráda – kameny a stromy. Červenec je zas nádherný napětí mezi rozkvetlou krajinou a bouřkovým nebem.
   Parádně se ti povedlo vystihnout, jak ten kterej měsíc vypadá! (bow)

   1. Já jsem ji to z rukou rvala, ale urvat ruce – to ne, to by byla škoda veliká, převeliká. A to ještě nevidíte v jakém kvalitním provedení to je! Zano, díky (bow) (hug)

  3. Jůů, ten je krásnej! A já teď osvěžena Zaniným kalendářem jdu dočítat, co se tu stalo odpoledne.

  4. Díky, Zano. (inlove) Moc krásný kalendář! Jsem moula (fubar) , že mě nenapadlo dřív vyžebrat u Tebe náhled.

   1. Mě to sice napadlo, ale nedokázala jsem vymyslet, jak to prezentovat na aukčním rajčeti.

  5. Mám zase zoufale trucovitej net (Georgův článek jsem tam cpala 50 minut a na tři pokusy! (sweat) ), ale i v náhledech to je paráda – jsi moc šikovná, milá Zano… (inlove)

  6. Zani, moc děkuju. Ty opravdu umíš. (inlove)
   Ještě by to chtělo uprosit Louk, aby sem dala odkaz na její kalendář. Je úplně jiný a taky moc krásný. Stejně tvůj a její „fotopis“ poznám mezi sto jinými. (sun)

    1. Zano, naprostá paráda (y) 🙂 .

     Eh (blush) . Byste nevěřili, ale já nemůžu posloužit, páč sem kalendářovej soubor smazala, no. Ale ty fotky někde sou. Jen nevím, který.

     1. |-( Ne a nebudu to komentovat, páč bych buď plakala, nebo by to nebylo publikovatelný. Já se rozhlídnu po rajčeti, třeba aspoň půlku posháním. ;(

     2. Já to teda komentovat budu 🙂 Už jsme ti jednou málem natloukli, že fotky mažeš. A ty ses furt nepoučila? No toto! Si mě nepřej!

    2. zano-medzi mladymi na Slovensku je teraz cool slovo „brutalny/a/e/. Vsetko je brutalne:pekna kocka,dobry film,jedlo….Teda tie fotky su BRUTALNE.

  7. Jsou to opravdu moc pěkné fotky. Nikdy nedokážu udělat každý měsíc tématickou fotku tak, abych nakonec dal dohromady kalendář kde ty fotky přesně pasují k měsícům (wave)

 7. Teda Anešek mě fakt dostal! Kočka s překvapením – to je lepší než Kindervajíčko! 😀 A ty fotky jsou jak z pohledů!

 8. Já vím, že jdu pozdě a že už je tu všecko napsaný … ale Abyt, tvoje historky jsou TAK neuvěřitelný (rofl) (rofl) (rofl)
  Přijít o věneček v bělomodrém smaltovaném škopíku (cat) (chuckle) …. jenom jsem chvíli spinkal za dřívím a pak tohle (clap) (clap) !
  No, ať vám kočičí domácnost roste a vzkvétá (inlove) (y)

  1. Cheche, to mas recht! Jeden si schrupne za brezovym polenem, po case ho chytnou vetry a div se. A koj! (rofl)

   1. (rofl) Jejda lidičky, tohle jsem dneska potřebovala (rofl)
    Díky abyt (rofl) ať se kočičákům daří.

    Jinak jak píše Bětuláskovo, něco podobného zvládá nejen anešek. Známej doktor, co jezdí se záchrankou, jel kdysi takhle k paní se žlučníkovým záchvatem (co vůůůbec nebyla těhotná). Doteďka se chlubí tím, jak (coby jinak internista) zvládnul odrodit.

     1. Nikdy nevíš, žejo, do škopíku může spadnout kde kdo… 😉
      *utíká pryč, protože má šílený, nepublikovatelný asociace*

     2. Moje kolegyně mi vyprávěla (už starší) případ, kdy si paní myslela, že je těhotná, ale doktor jí to nevěřil. Ona byla hodně tlustá, takže rozdíl mezi ztloustnutím a otěhotněním byl dost mizivý, ale trvala na tom, že je těhotná a doktor trval na tom, že ne a léčil jí „cystu“. To bylo v době, kdy jít za jiným lékařem nebylo tak snadné jako dnes. Jenže když porodila, tak měla šílené problémy s úřady, protože neměla těhotenský průkaz a neměla těhotenství a nástup na mateřskou hlášený v zaměstnání a na sociálce …..
      Pan doktor prý tenkrát uznal chybu a odkráčel do důchodu.
      Vím o čerstvějším případu, kdy lékař ani matka nezaregistrovali těhotenství do 7. měsíce. Tam to mám z první ruky v příbuzenstvu, takže to není vymyšlená historka. Ale aspoň má Rysík čupr sestřenici ;).

      1. U nás v protějším paneláku to paní zjistila až po pohybech, otěhotněla v šestinedělí a celou dobu kojila, byla silnější po porodu a stále si stěžovala, že nehubně. A pak měla problém, protože prošvihla termín zapsání do porodnice a přitom kvůli očím potřebovala na císaře do konkrétní porodnice. Nakonec ji tam vzali, ale ty nervy měla hrozný – nechápu to.

       1. Bývalé sousedce bylo v době kojení miminka neustále špatně a přičítali to žlučníku. Po mnoha vyšetřeních ji poslali na ultrazvuk, kde jí lékařka oznámila, že tomu žlučníku bije srdíčko… (inlove)

 9. Zdravim,co jeste napsat?Uz vsechno bylo napsano.Mam rada takove stastne pribehy.Taky jsem se zacetla do starsich pribehu.Anysek/Anyskova musela vedet,ze to bude asi jen jednou a cekala na toho praveho,aby si to nalezite uzila.
  Jinak jem dopadla jak Karolina.K cerne Prskavce jsem chtela bily doplnek.Doplnku mam dalsi 4 a ani jedna neni ciste bila.Zato jsou vsichni milovani.
  Co se tyka cteni Zviretniku,tak opravdu neni vhodne pouzivat jakekoliv napoje nebo jidlo.Vsechno pracne cistim z klavesnice a obcas vynecha nejake pismenko.Manzel se vzdycky pta jak je to mozne,ze jeho pocitac je dokonale cisty.Vzdycky odvetim,ze je to tim,ze necte zviretnik a u burzovnich zprav se mu to stat nemuze.
  Tak preji pekny zbytek dne.Ja mam teprve 9.30 rano a skoro cely pracovni proces pred sebou.

  1. Ja se omlouvam,ze jsem Aneska prejmenovala na Anyska.Hlidam holcicku Anicku a rikame ji Anysek.Tak se mi to nejak pomotalo. 😀

  2. No jo, burzovní zprávy většinou k třísnění nevedou (třísnila, třísnila…až potřísnila (chuckle) ).

 10. Tak dost srandy a samodruhejch kocouru a budeme chvili pracovat: Gorilkovo hlasi.
  Den za dnem jeden jako vysitej z druhyho: Shinda popruzuje, ale neskodi, ba je u toho strasakovani az roztomila – jak si furt pecuje vo funkci. 😉
  Kamba s Kickou obcas steknou na sebe, mrnata se vesele mydli, tata prihlizi a Mojka mazli. Bikirka je nadale naprosto pohodova, nervy neztraci a je pristupna kazde dohode. I kdyz neobedva, ma kulatejsi brisko, protoze jinak papa vzorne. Bude muset pupicek na jare vybehat ve venkovnim vybehu, aby z ni nebyla medvidkova. (hug)
  Vzdycky rano probiha mazlinkovani, box ci zapas cesko-irsky nebo, chcete-li, misto suma BiMo. Viz. nize. Hezky je, ze kdyz se zacne trousit rodina do obyvaku, holky prestanou a koukaji, kde co lita, jakoze vony nic. Aby nebudily vasne a zarlivost.
  Bikirka cykluje, tak bude Romeo pod balkonem zas na konci mesice.
  V sobotu dostali osetrovatele darem tricka. Promptne je darovali Biki, ktera byla zvykla si hrat s latkami, a tak zatimco Richard a kotrmeliny vzadu basti a relaxuji, Bikirka, jelikoz je dama, se pred svacou prevleka. Akorat neni znamo, jestli preferuje to ruzove nebo to tyrkysove tricko. No snad se nekdo ustrne a vyfoti ji.
  Tatunek dal o vikendu tete regulerni pusu, ale byl to takovej frmol, ze nikdo nestihl spustit nahravani. :*
  http://dana999.rajce.idnes.cz/Video_-_Moja_trpelive_uci_mazleni./?p=pomahamegorilam.cz

  1. Stejni osetrovatele, kteri nam pecuji o rodinku, maji na starosti orangutany. A tam probiha pribeh jak bejk a laska jak tram. Koncem roku prijel z Chesteru Padang, zvany Pady, aby ozivil chov. Nase starsi, zrejme neplodna a trochu nemocna samice Upita mela odjet, k Padymu ma prijet nova zenska a este myslim jeden kluk.
   Jenze uz osmy den kvete u orangutanu laska jak tram, tak kdo vi, co bude. Pady a Upita se sparili hned prvni den a od te doby se mlady gentleman od sve lasky nehne.
   Male videjko:
   http://libkak.rajce.idnes.cz/Upita_a_Pady_7._a_9._1._2011%2C_Zoo_Praha/#MVI_1045_upita_vymackava_padymu_bedara.jpg

    1. Chicht, jeden z tech orangutanu ma peknou ofinku – to mu to strihaji nebo to priroda tak zaridila?

     1. To je Padysek, to je mladistva kstice. Upitka je starsi dama a tak uz zraje na paruku. (happy)

  2. Mojenka je roztomilá. 🙂 Tak mě napadlo, že pro ní je Biki obrovská zkušenost, kterou jednou bude moct zúročit – kdysi jsem četla, že Moja vlastně nepatří pražské ZOO a že jednou půjde pryč. Pokud to zvládne jako Biki, bude to skvělé. (nod) (h)
   Lásková (inlove) , byla jsem v práci hodně dlouho, nezvládla jsem počtu, je mi líto, ale válečky se pokutálí až zítra. 🙁

   1. Ale Vavi, az to pride, tak to pride, simTebe. Este aby ses honila zvlast na postu, nech to, az budes mit trasu… :*
    Mojka pujde pa, ano, do roka do dvou – v lete zaseda „jeji“ komise, a zkusenost s Bikirou se ji bude hodit mocmoc, Mojka je takovej vymazlenej spratecek, s tim by mohla v pristi rodine narazit. Na druhou stranu, kdyz se rozhodne bejt mila, tak je fakt k sezrani. (blush)

   2. Mojenka je úžasná. (nod) Taky myslím, že Bikirčinu vysokou diploopimatickou užije. (nod)

    1. Mozna pro Mojku pri jeji povaze by bylo nejlepsi nejit do usedle rodiny, ale nekam, kde se rodina stavi, kde bude prvni dama od pocatku. Kde by ona vitala a prijimala ty dalsi.
     Mno uvidime, co komis rozhodne…

  3. Byly jsme v neděli v zoo, dcerky a já, málo lidí, sluníčko a klid. U goril jsme byly víc než půl hodiny. Taty a Kiburi se spolu prali, kočkovali, tedy gorilovali. Kiburi je hroznej provokatér. Moja už je za dámu, skoro.
   Bylo to úžasný.

   1. Kloucci jsou bajecni a maji energie kazdej za 8 gorilku. Co se tyce dravosti, jsou horsi nez stenata, vid? A je prima, ze jste je trefili, dnes jim opravovali parkos a vetsinu dne v obyvaku nebyli. Vetsinu dne byli v pavilonu pani v monterkach. (nod)

 11. Abyt, zirala jsem jak blazen (a smala se jeste vic) a usmivam se nad smrncovne literarnim zpracovanim. 🙂 Co si Anesek vymysli priste? (chuckle)

 12. To jsou krásné kočičky.
  A život bez překvapení by byl nudný, že jo.
  Jednou, až bude všechno hotové, si koupím kočku. Doopravdy koupím, ne najdu, ne že sama přijde, ne že ji ulovíme pod panelákem a nikdo jí nebude chtít. Doopravdy si jí vyberu a koupím a bude to bílá turecká angora s každým okem jiným. Ale to bude až někdy.
  Prozatím by mi stačila obyčejná bílá kočka. Protože bílé kočky jsou krásné (obvykle, když zrovna nevylezly zpod staré škodovky). A nosí štěstí.
  To mám ověřené. Punťa je docela hodně bílá a štěstí u snídaně na plátek šunky má skoto vždycky (rofl)
  Vlastně to máš bezva (rofl)

  1. No my jsme meli opacny problem.Kdyz jsme zacali myt nasi cernou Prskavku,tak jsme si chvili mysleli,ze po umyti budeme mit bile kote.Tolik spiny z ni vyteklo. 🙂

 13. abyt, to je do-ko-na-lýýýýýý (h) (h) (h) 😀 😀 😀 😀

  pro Aneška mám slabost už dlouho to jak prefíkaně mění sexuální identitu sem a zase tam, aby se z něj stal vzorný matek, to mě dostalo do kolen (h) (h) (h) (h)

  a ta fotka tří bělásků je překrásná (h) (h) (h) (h) (h)

 14. Teda, Abyt (inlove) , Tys mi dala. Pořád přemýšlím nad Tvou odpovědí „… maskováním se za kocourka zdárně mystifikoval/a okolí, by na něj shlíželo vlídně a tak mu neprozrazujte, že to víme.“
  Ty myslíš, že si Anešek nevšiml, že to na něj prasklo, když se stal matkem? 8-| V tom případku na Tvém původním tvrzení přece jenom něco bude. (chuckle) :* (cat) (h)

 15. (rofl) (rofl) (rofl)
  no tak tohle je povidani, enonuno. Mam branici procvicenou na tydny dopredu 😀 (clap)
  Perfektni, ponekud blby Anesek je vzorny matek, abyt to jsou novotvary (rofl)
  Tisknu a vecer predcitam kosim bratrum, jsou sice z prevazne vetsiny na druhe strane barevne skaly, ovsem co do chovani totez v bledemodrem (nod) jen doufam, ze mi jednou v perinach nevrhnou maly domino… 😉 Ale ne, jsou to kluci jako buci, to se driv zacnou pubertalne prsit (chuckle)
  Jinak se hlasim z nove prace (wave) Vave mas radost? :*

  1. Píšu Ti velikánskou jedničku, milá Boxíková (inlove) , a až se uvidíme, dostaneš do notýsku obrázek. :* (sun) (f) (h)
   Tak, a slečna upír si může trhnout! (chuckle)

   1. no jo, ale cekuladicky uz nebudou (blush)
    tedy ja uz je nemuzu ani videt, ale pro vas… jsem zvedava, jak dlouho mi ten odpor ke sladkymu vydrzi (chuckle)

    1. Milá Boxíková, hlavně, že budeš Ty spokojená, a užívej si kosích bratrů. A Anešek je úžasná.

  2. Halóó ! Jak prospíváte ? Taky jsou bratři takový pometla ? My máme doma „všudejsembylvšechnojsem vidělvšechnoznamodvšehomamskorokliče“. V noci se ode mě nehne, drzej je jak špaček na třešni, sežral by celej zoohit a furt se tváří jak andílek. Oči vykulený, že jako …“jé to je hezkej ten svět!“ Tak si říkám jak to asi vypadá, když je to dvojmo…

    1. Sim hlasim ze pisu (chuckle) ono to ani jinak nejde, pac to co tihle dva cvoci zvladnou za den.. no k nevire (whew) (rofl) Ale jinac si jsou s tretim kosim bratrem dost podobni, mistrsvetaamoleta, oba andilci s dusi zapasnika sumo (to opravdu pestuji, nejlepe v nejake nizke krabici, ktera za chvili vypada jako cednik…), s neskutecnou skalou xichtiku a postoju a zvuku (uz vas nekdy sprdlo extra kvalitni stereo tak, ze jste se hlasite omluvili i za svoji existenci, okamzite bezeli pro nasup tunaka, ktereho jste peclive vytvarovali do misticek podle preferenci tvaru a jeste si pak nechali za trest zezmoulat naraz oba lalucky, protoze kluci prece byli citove deprivovani a potrebovali ty svoje jehlickoidni zoubky nejak uklidnit?? ) (rofl)
     Vcera byli doma cely den sami, od Vanoc poprve. Dvojcata v poradku, byt relativne v poradku (zazrak), ovsem oba se vterinu po prichodu promenili v cernobilou izolepu a pronasledovali me i na zachod. Jakmile jsem se kdekoli zastavila jen na chvilicku, ihned si mi lehali na nohy/klin/hlavu, tahali me z vany, celou noc se nesli ani napit ani vycurat, proste dohaneli abstak 🙂 a ja teda taky… (inlove) Zacinam uvazovat o propasovani do kancelare, aspon kdyz bude sefstvo litat po svete 😉
     Utikam za nimi, packo (wave)

 16. Anešek je milý, klidný a vůbec ne blbý! Nebo tedy… milá, klidná a vůbec ne blbá kočka! A Alenky jsou krásné. Nevím, jestli jsem to tu už někdy psal, ale mým původním snem bylo mít smečku bílých angor jako měl kardinál Richelieu. Ten jich měl údajně osm a směly naprosto všechno, i spát na jeho spisech na stole, což by svému tajemníkovi Charpentierovi nepochybně nikdy nedovolil! 😀
  A Abyt – tvoje vyprávění nemá chybu, strkal jsem tu hlavu pod stůl, seč jsem byl, ale nepomohlo to, nakonec si to tu četli i další dva kolegové. Mno, chechtali jsme se všichni, a na to neposkvrněné početí tedy nevěříme. To určitě ten vyhlédnutý bílý peršák – takoví, co vypadají, že nedovedou do pěti napočítat, jsou nejhorší… Tak ať se vám dobře daří (h)

  1. Terro, to je mejlka – Jeho neoblíbenější kočkou byla kartouzačka, které říkal „má malá šedá přítelkyně“. Ale fakt je, že miloval kočky jako takové… 🙂

   1. Děkuji za opravu, Rputi – ostatně, šedivou kartouzačku bych taky mohl mít doma…

    A musím říci, že na představivost sharky nemám – já jsem prostě viděl Charpentiera s hlavou položenou na stole, pokojně vyspávajícího kardinálův vražedný pracovní rytmus – a ona hned stočeného do klubíčka a oslintané spisy. Má mě na svědomí 😀

  2. … sem si jenom představila tajemníka spícího v klubku na stole na pelechu z různě požvaxlaných leyster…
   *omluvte ji, odešla xcípnout smíxy*
   (rofl)

 17. Tedy Abyt….Anešek byl vždy můj hrdina, ale překonal i ty nedivočejší představy!! (rofl) Krtečci jsou tak nádherní a Tatanka Yotanka, uff, jsou to určitě kočičky? Možná bude ta dvojpohlavnost dědičná jako hluchota! Já chciiiiii bílou kočku/ka (ops, a je to, snad je CD na výletě (think)

 18. No to je neuvěřitelné čtení! Při první větě jsem se jen uchechtla – poněkud blbé zvířátko. Ale když jsem se dostala k tomu, že kocour Anešek povil 2 sněžné krtky, tak už jsem se chechtala nahlas. Já jsem si myslela, že to má Anéšek potvrzeno od doktora, že je kocour a ono ne! Tak jak to je, je to kocour nebo kočka? Já už fakt nevím. Že by zázrak přírody?

 19. Už zase OT ! Mně ze Zoohitu a především z GLS asi fakt raní. Jsem zakletá…je to jasný. Tak 11.1. napsali, že děkujou a že zabalili a poslali, tak si říkám Lény v pondělí si kočky napucnou bříško západním zbožím…a co myslíte ? Nic. Nothing. Zero. V GLS to neberou a neberou, balík jako už tradičně, nelze vysledovat a protože už je to trochu folklór, je jasné, že až zítra v 9:30 dorazím do kanceláře, zavolá nerudnej soused, že mu někdo nutí „ňáký dva balíky“ . Ach jo, ach jo, ach jo! ;( ;( ;(
  A k Aneškovi… tááák šikovnýho kocoura co se vobětuje a porodí dvě nádherný kuťata ( říkala moje babička koťátkům) by jeden pohledal. Navrhuji dát do hlavních zpráv NOVy, kde snad na konci nebo tak nějak prý dávají roztomilá zvířátka v neobvyklých situacích a to se Anežkovi myslím naprosto povedlo. Moc hezké psaní, četla jsem ráno, pak místo oběda a teď ještě jednou…úplně okouzlená tím biblickým (chuckle) příběhem. Trochu to kazí jen ta realita , že Veličenstva budou dneska zas jen o Bestovkách, ale já fakt už nevím jak nad nimi ( rozuměj GLS) zvítězit,…aspoň trošičku pane Bože kdybys pomoh ( Anežkovi jsi pomohl tak proč ne mně ?) !!!

  1. Leny – jedině jako Kostičík: řvááát a řvááát!! mě se to vyplatilo u první zásilky… několikrát jsem zopakovala, jak je to poprvý a naposledy a ejhle? balík, co nebyl na netu k vysledování, následující ráno ke mě jede? ALE je to na budku, zvlášť když člověk platí dopředu…jsem jim i sdělila, že dám raději o tři stovky na kusu víc českému obchodníkovi, neb jejich obstrukcí mám dost 😀

  2. TAK tomu neuvěříte!!! Konečně jsem se dovolala a dozvěděla se, že mi balík teda vezli, ale a slečna doslova povídá: “ Vono to bude znít blbě, ale von si řidič ráno zlomil ruku, tak si ráno zavolejte a vo Vám řekne kdy to doveze“… dím, že to asi přijede někdo jiný, když se zlomenou rukou se řídit nedá, že? (rofl) A slečna říkala, že to teď fakt nedokáže říct, ale že možná jezdit bude. Jsem se orosila a zítra si vezmu volno…již potřetí… a asi fakt naposled… (rofl)

   1. Leny – na TOHLETO se dá použít jediná hláška “ TO NEVYMYSLÍŠ!“ 😀 jsem se v pátek naučila říct maďarsky „Bože na nebesích“, ale neumím to napsat! (cat) takže držíme zítra tlapky a drápy!

  3. tak si napiš sem:
   Iveta BEDNARIKOVA
   Supervisor Administration and Claims Czech Republic

   General Logistics Systems Czech Republic s.r.o.
   Logisticke centrum JipoCar Jihlava
   Stritez u Jihlavy 3
   CZ 588 11 STRITEZ U JIHLAVY

   Tel: +420 840 123 456
   Fax: +420 565 301 101
   E-mail: iveta.bednarikova@gls-czech.com
   Web: http://www.gls-czech.com

   aby ti poslali číslo na DEPO, co tě bude zavážet, tam chtěj podle čísla balíku kontakt na řidiče a domluv se s ním!!!!!

   Tahle holka mi to co jsem chtěla poslala,od té doby si volám, hlásím, dommlouvám s es řidičem a všechno je OK! (angel) (angel)

 20. a úplný OT, vhodný tak pro Mlsotník: kdo dneska můžete a už jste neviděli,jukněte od 18:00 hodin na primu na Prostřeno, tenhle díl vaří v repríze Armenka Lusine a její jídla jsou naprosto jednoduše dokonalá…a protože jsem si je až na baklavu, všechna zkusila, můžu říct, že jsou i velice dobrá! :*

 21. Anešek je frajerka!!! je tak krááásně bílý a tak krásně si užívá života bez ohledu na to, co si o něm kdo myslí 😀 a protože jednoho Aneška je přece v rodině málo, musel dodat ještě další důmyslné a sněžněbílé krtečky, no ne? a nařčení z jednoduché mysli se jednoznačně odmítá!!! matku Aneška zdraví kočky z Pětikočičína a Kulíšek, kočička černá jako noc, vládnoucí přítelovým rodičům !! a ostatně – Alenka2 Tatanka možná nebude hluchá – kam moje paměť sahá, gen pro hluchotu se kamarádil s modrýma očima + bílou srstí, Tatanka má oči zelené…třeba jen nechce slyšet, co jejímu oušku nelahodí 😀 (cat) (bat) (cat)

 22. Milá Abyt, pouze zavřené dveře mě uchránily prozrazení, že nepracuji na úkou pana šéfa neúmorně a že si v rámci siesty čtu. Tak tedy Anešek stojí rozhodně za přečtení a tvůj styl je naprosto fantastický.

  1. No, musím se zastat veta. Neměla jsem jasno u Mr. Zrzavého. Bylo to takové ustrašené pidikotě, které se schovávalo za sestřičku Mínu. A při první návštěvě veta jsem požádala o sexování s tím, že podle ksichtíku si myslím, že to bude kocour. Vet se zasmákl tak nějak nejistě ve smyslu, že se to podle ksichtíku nepozná, ale kotě je prý ve věku, kdy sexování je na ztrátu diplomu. Na otázku nakonec odpovídal vet, jeho žena vetka a i sestra – zkušená kočkařka. A trefili se. 😀

   1. Nevím, kde se to v našem Honzovi vzalo, když jsme bydleli v paneláku, tak jsme kočku neměli, po přestěhování na dědinu dovedl ve svých, tehdy devíti letech, poznat kocourka od kočičky už u malinkých koťátek. A kupodivu se nikdy nespletl, na rozdíl od „usedlíků“, kteří tvrdili, že mají dvě kočičky a oni to byli na první a každý další pohled (samozřejmě že na na hlavu 😀 )  kocourci.

 23. (inlove) Anešek byl vždycky muj miláček!! A teď dokázal, že je 120% frajer!! Na něco takového by se nějací Schwarzenegrové a Fandámové nikdy nezmohli!
  Bílé kočky, zejména modrooké, bývají hluché. už to tu někdo psal, to mi vždycky přišlo jako náramná zvláštnost a velký handicap… Předpokládám ale, že příroda to Alence2 kompenzovala jinou vnímavostí a že paničku „vycítí“, když jí neslyší – nemám na mysli čich, ale intuici – no tak vida, ta lidština pro to ani nemá pojmování…

 24. Milá Abyt (inlove) , nedá mi to, musím se zeptat. Určitá neohrabanost, žravost a pomalost mysli je u kocourka omluvitelná, ba lehce očekávaná, odzbrojující, dojemná a láskyhodná (viz Anešek, viz Bubu), ovšem u košky už hodnocení nevyznívá tak pozitivně. (chuckle)
  Je to ten hlavní důvod, proč Anešek setrvává v pozici Aneška? (h)

  1. Vave, Anešek/ška je prostě blbej. I když, vlastně, pravdu máš, maskováním se za kocourka zdárně mystifikoval/a okolí, by na něj shlíželo vlídně a tak mu neprozrazujte, že to víme. 😉

 25. No to je překvápko. Ale tuhle v komentářích proběhla nějaká narážka. Ale Anežkovi to s dětmi moc sluší.

  Koukám, jak tady putuje chcíp. My máme doma jednoho speciálního pro malé děti. Vyzkoušeno už na třech dětech cca 1-2 roky a prokazatelně to dostaly postupně jeden od druhého. A pozor, dostaly to v okamžiku, kdy ten s bacilem ještě vypadal zdráv! Nejdřív vysoká horečka o něco déle než 24 hodin. Pak ticho po pěšině a po třech až čtyřech dnech kašel a rýma. Lékaři na to nereagují, a protože Rysík je v řadě poslední, tak jsme ani u lékaře nebyli. Platí jen obecná pravidla na horečku u malých dětí a rýmu u malých dětí (kašel je jen od zateklé rýmy, není na průduškách). Lehce to zaťukalo asi i na mne, ale dospělého by ani nenapadlo si toho všímat víc, než zvednutím příjmu vitamínů. Evidentně to zabírá jen na ty děti.

 26. Anešek je můj milášek už dáááávno. Vlastně jsem se do něj zamilovala při tomhle článku – http://neviditelnypes.lidovky.cz/kocky-aneskuv-den-aneb-straslivy-udel-bileho-kocourka-pfl-/p_zviretnik.asp?c=A090902_181001_p_zviretnik_dru
  Jeho fotka na Beobachtungstelle vypovídá o smyslu pro lad a krásu. No, asi se už nudil, tak si vymyslel ozvláštnění živůtku. ON nemá zapotřebí lézt na komín, jako jeho máti. On se prostě rozhodl šokovat mateřstvím.
  Nádherně vymyšlený (hlubokosklon Aneškovi – matce) a neopakovatelně napsaný (inlove)

  1. Ó Zdeno, je vidět, že jsi Aneškovi skutečně oddána!
   Ne, nemá zapotřebí exibovat na komíně, stačí nám, že se třikrát denně zřítí po zádíčkách ze zídky a každou chvíli se stolu. A to většinou v tandemu s mým hrnkem kafe.

  1. Ne, rodačka z Posázaví. Takže vlastně jo. Původně se, protože je černá (mm) , jmenovala Kyška. Rputi, neříkej mi, že ji znáš?

   1. Jestli je to ona (ono kolik asi je nemlich Žižek?), tak znám hlavně ty sousedy, co se o ní staraj a umísťujou její koťata,

      1. Svět je malej, co? Na Alenku1 bude dbát babička oněch holčiček, ta je jednak velmi kočičí a druhdak v případě pochybení jí hrozí trest vyjímečný, a to, že to nemilosrdně rozkecám nejen po celém Přívoze, ale i po celém našem království.

 27. Anešku nedej se do tvého tajemství nikomu nic není. Tvoje bytná to o tobě napsala moc krásně ale přesto ani muk nikomu to nevymňoukej. Jsem tu nová a tak promiňte, co je to CD?

  1. Centrální Distribuce – jinak vyšší moc, která naslouchá všem Tvým i tajným přáním a plní je, byť často překvapivým způsobem. A dobře ví, co dělá.

     1. Myslíš nepsat (neříkat, nemyslet) věty „Jé, ti jsou krásní, takového bych chtěla!“ nebo „Sem se už ŽÁDNÝ pes nevejde!“? (chuckle)

      1. Anebo mám 3 kočky a 2 psy – nedávno mě napadlo, že to je víc, než jsem si původně přála a jak je to dnes? Mám kočky 4 a psy budu mít 3! Takže radši ani nemyslet, abys nebyla potrestána za rouhání.

       1. Tak, tak, Popelka má domov, Karolína 3 kocúrov a ja som kedysi letela pod strop, ked muž doniesol Mandy, pretože bola piata a potom som za 3 mesiace ja sama dotrepala šiesteho Filipa, aby sa Mandy mala s kým hrať, keď sú tí ostatní už postarší. A hoci je Filip za 3 mačky, furt si nedám pokoj.
        Naposledy som chcela dlhosrstú britskú mačičku, tak mám krátkosrstého britského kocúra. (rofl)

        1. Editko, mám v tom trochu zmatek. Kolik jich vlastně je? Šest nebo sedm? Tedy když nepočítám Filipa třikrát. A to se může v bytě ještě normálně chodit, nebo jenom šoupete nohama a před usednutím si musíte udělat místo?

         1. Mali sme 6, ale ako som písala v blogu o Simbovi, prišli sme o Bonyho a Mišku. Zostali štyria. Po ich odchode prišiel Simba, takže teraz 5. Filipa počítam len raz. Podľa veku : Benji, Merlin, Mandy, Filip a Simba. Medzi Benjim a Simbom je vekový rozdiel presne 18 rokov.

   1. Hmmm, ta sakra dobře ví, co dělá! A není líná si počkat, mrcha jedna. Dostane každého, na koho se podívá a usmyslí si, že je to on a jen on ten pravý ořechový budoucí slouha. (chuckle)

   1. Děkuji, jsem psová i kočičí, po každém kousku jedna holka, jinak jsem hlídací, dospělá vnoučata v případě potřeby k nám pašují své pejsulky . Rozmazluji, chovám, venčím a hlavně chválím. Už jsou na sebe všichni zvířetové zvyklí, jen naše Mňajunka se tváří na ty pejsany povzneseně a občas nadává. Je to kecací 16.letá dáma a tak si nenechá nic líbit. Ani ode mě. Prostě disciplína musí být a hotovo. Jinak zvířetník sleduji už léta ještě ve staré podobě, ale nějak jsem neměla potřebu se vyjadřovat. Stačilo mi že jsem se někdy od srdce zasmála, někdy i posmutnila ale asi mi i tohle povídání se zvířetníky chybělo. A tak jsem tady. Děkuji za přivítání.

    1. Nojo, to znám, mlčící-čtoucí jsem byla taky dlouho. 😡 Ale pak najednou přišla potřeba velké palcodržny a tu jsem tady získala. (inlove) Protože jsem v nemocnici opravdu neměla moc práce, tak jsem pilně korespondovala a už u toho zůstala. Je to jako droga. Ale ta zdravá, potřebná! (h) Tak se všichni těšíme na povídání domácích čtvernožců (cat) (dog) .

    2. Prima, prima, vítám zabukistku Martu dvojzvířecí. (h) (f)
     JJ, CD má oči a uši všude – a proto mám i Rozárku. (cat) 🙂 (h)

      1. sharko, jen tak za zády Vave….
       Mám takový nejistý pocit, že u Vav(ů???) je nějaká nerovnováha: lidi – několik podle momentální situace, kočkomňouci – (cat) (cat) (cat) … ale (dog) Anka jenom jedna sama samotinká… Dál se neuvažuju domýšlet 😡 😡

     1. Vave děkuji za tu zabukistku to je úžasné slovo okamžitě jsem si ho zapsala protože moje skleróza by to příště určitě „zvojtila“ ? Určitě víš co to znamená.

      1. MARTO, NIKDO TI ZATÍM NEVYSVĚTLIL TOHO ZABUKISTU, TAKŽE SE POKUSÍM JÁ . KDYŽ SE TU ŘÍKÁ, ŽE NĚKDO JE ZABUKISTA. ZNAMENÁ TO, ŽE SICE ČTE, ALE NEKOMUNIKUJE A DO DISKUZE NEPŘISPÍVÁ, JELIKOŽ SE OSTÝCHÁ.TEDY SE SCHOVÁVÁ ZROVNA ZA STROMEM, ZDE ZA BUKEM. BUK JE TU PRIO STARŠÍ ZVÍŘETNÍKY SYMBOLEM ,CO ZBYL PO TOJEFUKOVI, KTERÝ UŽ PŘED DLOUHOU DOBOU UMŘEL . TOJEFUK NEJEN TY BUKY, ALE CELOU PŘÍRODU VELICE PODROBNĚ ZNAL,
       MILOVAL, SKVĚLE NAFOTIL A TAKY SE VELMI OCHOTNĚ O VŠECHNY ZNALOSTI DĚLIL.TUDÍŽ JE MLČÍCÍ- ČTOUCÍ ZABUKISTA A BASTA. ZDRAVÍM A VÍTÁM TĚ TAKY MEZI NÁMI.

       1. Lenko , pamatuji si Tojefuka, psal úžasně a k té přezdívce se hrdě hlásím protože i já mám svůj oblíbený bukový les. Bohužel moc neumím fotit ani moc originálně psát, ale vážení ,takový bukový probouzející se les na jaře, to je prostě pohlazení a dušička si zpívá.

  2. Marti, a jinak CD je prodloužená ruka Nejvyššího Kočky a Nejvyššího Psa… není před ní úniku 😀 vítej do spolku 😀

 28. Trochu odbočím do genetiky. Boli tu otázky, prečo Alenka1 nie je hluchá a Alenka2 áno. Biele mačky so žltými očami nie sú hluché, hluché bývajú len mačky s modrými očami, dokonca biele mačky mávajú aj jedno oko žlté a jedno modré, povoľuje to aj štandard a tieto mačky tiež nie sú hluché. Gén sa viaže na farbu srsti a oboch oči. A ešte niečo, biela farba nie je albinizmus, ale práve naopak, ako keby „zakrývala“ iné farby.
  Náš biely Andy mal čiernu matku a bieleho otca, tam nedošlo k prekvapeniu, ale Kikina čiernobiela sestra bola krytá tým istým kocúrom a mala krémové a červené mačatá. Otec mal červených predkov 😀

  1. Když odhlédnu od tajuplné verze početí v šopě, musím vyjevit tu ještě horší. S největší pravděpodobností je otcem Alenek bílý angorský kocour, jenž byl několikrát přistižen, an vydává různé skřeky poblíž. A ten je též nepochybně otcem Aneška samého, takže incest jako prase. Ta hluchota s tím asi souvisí.
   A to je ono, tak dlouho jsem dráždila CD bosou nohou, chtíc ? chtějíc? bílého zeťáka, jak psala Dede, až teď todle. No to je situace…

   1. Kľud, incest – neincest, biele mačky s modrými očami sú skutočne veľmi často hluché aj v registrovaných chovoch, teda bez príbuznosti.
    No ale ak má incestný ocko modré oči, tak je to naozaj dráždenie bosou nohou (chuckle) (rofl)
    No a čo, mačka v byte sa krásne prispôsobí, len von by asi nemala, nezačuje psov, auto a pod. A prestanem písať, pretože začnem dráždiť CD aj ja. Sú neskutočne krásne. (h)

    1. Ne, možný otec má oči žluté. A dcera Bizon zůstane doma. Už proto, že kdybych to zase neuhlídala než dospěje do kastrovního věku, fakt bych se už vrhla se šancí.

 29. Moc jsem se nasmála při povídání o Aneškovi. (inlove)
  Co já se nasháněla bílé kočičky nebo kocourka, když jsem se rozhodla pořídit Melíškovi kamaráda. Bílé kočky se mi vždycky moc líbily, hned po těch černých a zrzavých…….. Dokonce v Brně nějaká paní měla bílou kočičku, odrostlé kotě, ale byla to čistokrevná kočička a nabídka byla za 10.000,-. Tak to se mi moc nechtělo, ale představit bych si uměla dvojku Black and White! No, už je to jinak. CD to zařídila a proti tomu není odvolání, že Zrzínku a Ríšo?

   1. Mám trochu problémy s počítačem, tento týden mi sem přijde naše správcová síťová obnovit antivirový program, tak se na to koukne. Určitě se ozvu na Tvůj mailík, pokud bych ten Tvůj nenašla.

   1. No, kdyby byla CD fakt frajerka, tak se nám nejdříve postará o víc prostoru!!!
    A Sharko, TY UŽ TOHO NECH!!!!!!!! Už jsi provokovala dost a výsledek je co? No, ani se neptej! Ukecanej sluníčkovej Ríša!

 30. Anešku, teda na muckýho fákt pěkný kůťata. Jen pořádnej kus chlapa si dokáže porodit za dceru Bizona. Nemám slov, mám nudle pod frňákem! (rofl)

  1. Dcera Bizon! Dobrý! Škoda, že to Tatanka neuslyší. Ale mohla bych jí to zatančit. (dance)

   1. tak jsem si kvůli vašemu excelentnímu smyslu pro humor právě naplivala do klávesnice hovězí vývar s nudlemi…. (headbang)

    jo dokud to člověk nezažije na vlastní počítač, riskuje potravu u zvířetníku… 😀

    1. (rofl) (rofl) (rofl) Taky mě to dostalo (rofl)
     Bětulásková, ty se nezdáš! Vlastně zdáš a boduješ (y)

     A jinak samozřejmě Hip Hip Hurá! Ať žije matek Anešek a jeho krásná bílá dcéra bizon Tatanka.

     1. Hmmm, zvláště když se chystá např. Ešus, ten je jeden z nejnebezpečnějších, ale Piškot taky nezůstává pozadu a mohla bych jmenovat spoustu dalších! To jde kafe, jídlo, voda, cokoliv, co by mohlo počítač nenávratně zničit, z dosahu. A já nejím, nepiju a beru si zdravotnickou roušku! (inlove) Jenže pak čtu některé příspěvky a ty mně uzemní i když to nečekám! Tak pak předvídejte (wave) .

  2. … Jen pořádnej kus chlapa si dokáže porodit za dceru Bizona. …. Lásková (inlove) , Ty žvíže! (rofl) (rofl) (rofl) (whew)

   Hele, za to, a páč máš do IKEA daleko, ti posílám na každou košku jeden váleček. Vyhlížej poštovního soba. (wasntme)

   1. Jéžiš, Ty seš Víluška zlatá, děékujem, pámbu Ti to voplatí na čtvrtý košce. 😉
    Asi za trest 16…

 31. (rofl) (rofl) (rofl)

  Abyt, díky tobe a Aneškovi matkovi mam dokonale prosmate pondelni dopoledne, krasny zacatek tydne, diky. Cisteni poprskaneho monitoru povazuji za mile zpestrujici kratochvili.

   1. No jo vlastně! Co dělá pan spisovatel Piškot? Už dlouho nic nenapsal v.t. A taky by mohl kousek papíru a tužky přenechat Bubu.

    1. Aaaaale..pan profesor pilne spisuje, ale jaksi ma uplne pitomou sekretarku, teda, holku, velkou. Uplne zapomnela poslat Dede dalsi spisy. Jiz napraveno….a provineni profovi vynahrazeno podanim sunkove resuscitacni lecby. A Bubu…Bubu rika, ze nevy teda, jak s tym psanym, protoze ho to dost visyluje a taki ho to zdrzuje od polikani kranuli a jynich jydel , anvyc, nelyby se mu, ze ma dvounoskine vihrady k jeho cestyne….vubec nevy, proc.

     Ale pri snad brzi neco napyse.

       1. No dyk jo, ale strááášně 😀 To se nestydí, v přítomnosti Pana Profesora Piškotka?

        1. Myla dvounoskine Petro, nestidim se. Vubec. Profesor je pres spysy a vizkum, ja jsem pres kranule, jydlo a odpocynek. V tom uz podle moji dvounoskine jsem dosahl dokonalosti. Nemusym bit dokonali ve vsem a navyc teda jako sezeru uplne vsechno, ale tu cestynu proste nejak nezeru. Ono je to visylujycy, vys? A ja se nechcy visylyt, protoze musym setryt sylu na snydani, svacinu, obed, svacinu a vecery. Tak. Vyc nenapysu, protoze musym na svacinu, us se na svoje kranule moc tesym. Zdravym, tvuj Bubyk.

         1. UÁÁÁÁ pomóóóc já tady padnu smíchy pod stůůůl! (rofl)
          Už jen čekám kdy takhle napíšeš celý článek.

        1. Bubu je pašák! Bubu je zázrak! Bubu na Hrad!
         I když není těhotnej!
         (clap) (clap) (rofl) (rofl) (rofl)

      1. Náhodou – za čeština nemůže udatný Bubu (ještě toho trochu!), ale jeho sekretářka! Na co ji má, když ani drobné – takřka kosmetické chybky neopraví. No – ona se asi pořád šmajchluje k panprésorovi a dobrák ubohý Bubu pak vypadá za nekramotu … (chuckle)

       1. Jasně YGO, máš naprostou pravdu! Ostatně – Zrzínek taky češtin moc neovládá, ale mňouknul o sobě to nejdůležitější. Hrubka nehrubka, komu se to nelíbí, nemusí ho číst, že?

       2. Ne ne!! Žadné opravy úpravy nemam povoleny! My tady ctíme autenticitu zapisku! Jooo, kdybych mela moznost zapisky pt. kocicstva korigovat, upravovat a tak, to by bylo uuuzasne, neb bych konecne z jejich popisu nevychazela jako mutace Herodese, carodejnice a otroka. Jo. jo. (inlove)

 32. No jo, ale jestli byl(a) panic Anešek zmermomocněn v kůlně, jak se dostal jeho hanobitel do a z kůlny a proč Anešek zůstal ve škopku? To je přímo detektivní zápletka hodná miss Murple!

  Abyt, paráda!!

 33. Anešku, promiň, ale O.T.:
  Dnes dodal APOD tak zajímavou fotku, že ji musím ukázat. Je to nápaditá složenina z mnoha snímků. které pokrývaly celou otočku Země – jeden den. Na jediné fotce tak uvidíte i noční dráhy hvězd okolo nebeského pólu – všimněte si téměř polokroužku Polárky- i východ, v poledne vrcholení a západ Slunce (Na obrázku dole). A co bych to zapírala – je to hezké. Tak.
  http://www.astro.cz/apod/ap110117.html
  A zkuste dát šipku na snímek i ven.

  1. To je fakt jak z Malýho prince, a nádhera!
   Kdybych nebyla blázen do slov, byla bych blázen do hvězdiček.

   1. No, ten pán, co to fotil, nepochybně blázen je, neboť den před silvestrem (a ještě kus dne dalšího), celkem 30 hodin ztrávil nejdřív přípravou, pak focením v patnáctiminutových (za denního světla delších) intervalech zamuchlán do dek, klepající se při teplotě tří stupňů celsia, buzen budíkem a hlavně se pořád bál, že on nebo nějaký pocestný mu zakopne o stativ nebo že se přiženou mraky a bude po parádě. A ještě před tím několik dní plánování, výpočtů a příprav a hlavně potom při sestavování celého obrázku – jenom třeba, jak se musel vypořádat se změnami intensity světla! Ale zřejmě mu to stálo za to, bleskem se stal známým ve fotoastronomickém světě.

    1. Pro takovýhle lidi je právě titul blázen honorifikum. 🙂
     Jednou jsem měla tu čest přihlížet snaze profesionálního fotografa. Fotil si Měsíc. Každou hodinu znovu. Pěkně stativ, film, foťák, kterej ten film nepřevíjel, takže furt na stejný políčko. Výsledek jsem bohužel neviděla, odjeli jsme, ale zato jsme s ním vyměnili batikovaný trička za fotoportréty. Taky krásná zkušenost.

 34. Uááá, Anešek mě zabil/a (rofl) . Jdu radši zkontrolovat Pupo Jáju, jestli není zakuklenej. Je to sice od veta schválenej kocour, vykulenej navíc, ale u těch bílejch potvor jeden zřejmě nikdy neví :O
  Ale jinak jsou krásný a bílý, jak prohlásila Áňa – týjo, Pupíši, tři, moc bílý, počebuju takýýý, mamíí, ještě moc mňaukůů (tmi)

 35. Ještě jsem v údivu na Aneškovým výkonem zapomněla napsat, že slečna Tatanka je velice libé stvoření 🙂 (h) (f) …. možná má YGA s tím samopočetím pravdu! (nod)

  1. Samopočetí je opravdu možné, ale pouze partenogenezí, jestli se nepletu. Pak jsou potomky samičky – a tato podmínka je splněna 🙂

     1. (rofl) Tohle je naprostý atentát. (rofl) (rofl) Eště mi tu chybí smajlík, jak leží v posledním tažení na zemi a tluče hlavičkou a pěstičkami (rofl) 😛 UF já huš nemůůůžu.

  2. Tatanka hlušanka je děsně legrační, protože jak neslyší, zkoumá svět jinak a vyjadřuje se především přerůznými poskoky.

 36. Milá Abyt (inlove) , jak miluju všechny tvé příběhy, tak tenhle řadí jednu perlu za druhou:) Smála jsem se jak blázen a užila jsem si, že v průběhu zpracování článku (příjem, redakční čtení, uveřejnění) čtu povídání znovu a znovu. (rofl)

 37. A je opravdu jisté, že je Scarlett kočička??? 8-| Oni i kocouři se starají o koťata, a pokud není očitý svědek porodu… (rofl)

   1. Já to myslela tak, jestli jsi byla i Scarlettiným svědkem? Jestli je i ona skutečně kočička? Mé jistoty jsou rozvráceny… :O

    1. Scarletta problémy s identitou vskutku nemá, jest to KOČKA (cat) v každém ohledu. Otcovství Alenek zahaleno jest tajemstvím.

    2. Vzhledem k tomu, že i slečna Scarlett rodila u Abyt na klíně za paniččiny osobní asistence, tak si myslím, jestli neznámým otcem nebyl duch onoho bílého kocoura, kterého si tuším kdysi Abyt přála coby zetě (chuckle) ech chci říct, coby ženicha pro Scarlett 😀

     1. Tedy Dede, napadlo mi něco podobného. Tak dlouho jsem CD otravovala s přiženěním bílého kocoura, až mi teda vyhověla… Pravda, trochu jinak, ale to je proto, že jsem se jí pletla do oumyslů. 🙂

 38. Milá Abyt – jeden se nestačí v Aneškovi orientovat – hned je to ona a hned on … to jsou divy na světě (chuckle) .

  A nejedná se o samopočetí (wait) ?! Přece není možné, aby ta koťátka vypadala stejně anjelsky (angel) jako panic matek! (rofl)

  Těším se na další zprávy.

   1. ÁÁÁÁÁÁÁ Já z vás pojdu smrtí bídnou. Se tu udusíííím. A můj astmatický průduškáč s apartním zánětem mne jen dorazíííí. 😀 (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (whew)

 39. „Anešek je milé, klidné a poněkud BÍLÉ zvířátko.“

  Už tuto větu jsem musela přečíst pětkrát, dál jsem si připadala jako v říši divů 😉
  Krásně převyprávěné neobvyklé událostě 😀

  Pěkný den fšem, u nás vylezlo (sun) a čumí mi tu oknem, takže jelikož chci taky trochu pracovat, musím jej poslat k Vám! (e)

 40. Anešek matek a neposkvrněné kocouří početí – uááá. To je nádhera.
  Nebude Tatance ta hluchota vadit? A nebude si to chtít Anešek zopakovat? Myslím to povití sněžných krtků. Ale ty tři bílé chundelaté kočky, to je až kýč, jak je to krásné (i když na bílá zvířata moc nejsem, ono to bílé vydrží jen krátce 😀 a na černém psovi to bahno aspoň není tak vidět, ale kočky asi nejsou taková prasata).

  1. To mě taky napadlo,ale podle toho, co jsem kdy o kočkách na netu četla, je mezi bílými, hluchých hodně. Původně, než mne očarovala Norinka a přinesla jsem ji Pitině domů, jsem chtěla bílou kočičku – taky hluchou, ale CD mi přisoudila Norinku. 😉 Možná proto tak dupe…mám několik sluchově postižených známých a hluší,když se chtějí mezi sebou hádat, tak nebo jsou rozčilení,tak dojdou k tomu druhému a zadupou,ony ty otřesy a chvění země mají zdůraznit,že tam jsou,že je to důležité a tak..ale pozorovat je při výměně názorů, to je zážitek. To přemýšlíte,jestli se dřív umlátí nebo si to „vyříkají“…po takové výměně názorů,je musí bolet ruce…. (angel)

   1. Což bílá jako ztráta pigmentu bývá s hluchotou spojena poměrně často (nejen u koček i u psů – třeba dalmatinů). Je tam i dědičný základ. Zajímalo by mě, jak se s tím hendikepem kočka vyrovná. V bytě asi snáz.

     1. Jsi si tou sestřičkou jistá? teda že je to sestřička,ne tím, že slyší….já si myslím, že doma to Tatance nevadí, venku je to velikej handicap..být ve střehu bez sluchu…ono j eto asi jak kdy, někdy se na nich nic nepodepíše,někdy na bílých právě ta hluchota….ale dokáže se řídit podle ostatních koček nebo ne? Ony se nějak domluvit asi musí…a domluví…

      1. Jsem, slyší úplně normálně. Ale má ty jiné oči. Tatan zřejmě bude koč domácí, pokojówa.

        1. Vy mě udusíte! (rofl) (dance)
         Nejenom každý slovo v článku, který není spojka (a někdy i ty spojky), vy to tady ještě násobíte!
         Díky, Abyt. 🙂

        2. Jé, to je nápis na jedněch granulích! Když to viděla moje ségra, tak byla tak nadšená, že je pro moje kočky hned koupila. A hrawy urviš (nebo jak se to píše), ten taky nemá chybu.

          1. no,hlavně ,že tam mám smajlíka a to že je to kotě -ULIČNÍK (URWIS) to nenapíšu … (fubar)

        3. dla lwow kanapowych!!! taky k nám dorazilo 🙂 a zrzeček ( pan Prado) má polskou matinku… nejšťastnější je, kdy se na něj po polski muwi!!! a jááá se svými střípky polštiny, pochytanými z z „Dwójky“ a Zaklínače v originále, se teda snažím… co by jeden pro blaho kota neudělal, že ano? i pan kot perzijsky blazeovaně přede, naslouchaje té příííšerné výslovnosti ( a ještě hroznější slovní zásobě)

     2. Není to dědičné jednoduše. To znamená že neplatí bílá=hluchá. Ale u bílých je to častější. Přesně tu genetiku hluchoty neznám, muselo by se to nastudovat a ono je to se nějaké líné. No je lepší tvrdit, že jsem v útlumu, ne?
      Napiš, jak se s tím Tatanka vyrovnává, moc by mě to zajímalo. To dupání by mohl být následek hluchoty? Že se neslyší, že dupe? Jak komunikuje s ostatními (mámem Anežkem a bábou Scarlet)? Žese u tebe nebude mít špatně o tom nepochybuji.

      1. Musím tu komunikaci podrobit zkoumání. Rozhodně není němá, v jednom kuse řve, takže mateka se dovolá. Scarlett to neví, že fňučka je hluchoňa, střeží teď Sázavu a dohlíží na mého kamaráda, kterej tam přezimuje. Musím to nějak vymyslet, mám obavy, že další koška v revíru se jí líbit nebude, už Aneška mydlila v jednom kuse.

   1. Černé nadělení prolouplo oka. Kouká jak opilý námořník a chodí s podobnou jistototu – zeširoka se potácí, občas upadne. To celé 11x. Už se hemží po bedně (pokud zrovna nevyspávají opici). Matky k nim chodí jen nakrmit a vypucovat, jinak by je mládež sežrala. Ale ještě se starají obě (i když Áju podezírám, že uvažuje, že to nebyl zase tááák dobrý nápad, protože haranti škrábou (i když jsem jim přistřihla drápky – doslova)).
    Za pár dní začneme přikrmovat. To bude rodeo.

 41. Viem, že pri čítaní Zvířetníku nemám jesť a napriek tomu som to urobila. A bola som potrestaná, skoro som sa zadrhla. (rofl) (rofl) (rofl) To proste nemá chybu. (rofl)
  A nepoškvrnené počatie ma už iba milosrdne dorazilo. 😀 😀
  Tak nech sa Aneškovi aj Alenkám darí (h)

 42. (rofl) 😀 (rofl) Abyt, jak mám teď předstírat, že pracuji na SOD, když kvůli tobě nezvládám udržet vážnou tvář (a potichu)?

 43. OT- dneska v noci odešel v klidu za Duhu náš potkan Clavicula, který měl na Zvířetníku svůj portrét. Dožil se hezkého potkaního veku 2 roky a 10 měsíců.

  1. Matyldo to je mi moc líto. Ale zasloužíte pochvalu za vzornou péči, odešel (stejně jako naše Charlie +2,5) v opravdu úctyhodném věku. Doufám, že už tam spolu mudrují jestli si dají ořech nebo rozinku…

  2. To je mi líto, ale neboj Claviculo, za Duhovým mostem si Tě přebrali moji potkánci Monty a Čivísek. Ti už tam jsou několik let a bezpečně Tě tam provedou.
   Potkani jsou moje srdeční záležitost, tak inteligentní, čistotní a nepáchnoucí. Říkala jsem jim kapesní psi. Bohužel s mojí smečkou bojových koček to teď nejde.

 44. Anešek mě nadchnul, takhle v pondělí po ránu byl osvěživě probouzející (poté, co můj chcíp se v noci přesunul z průdušek do hlavy a vyrobil mi děsnou rýmu. I když na těch průduškách taky ještě mírně bivakuje.)
  U žabek je mlha, že by si i pes baskervillský natloukl čumák. Bylo mi vysvětleno, že v takové mlze se škola hledá děsně špatně. 🙂

  1. Mě se po třídenní kůře Hot drink Paralen a Bioparox (foukátko) přestěhoval chcíp z průdušek někam do hrtanu a rýma polevila na snesitelné minimum…takže kromě sexy chraplavého hlasu a občasného tuberáckého kašle, jsem vcelku OK.

 45. hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Jé, Abyt píše (nod) a o Anežkovi (nod) To já mocmoc ráda (nod)

  No – pomatuji si Anežka jako Anežku, pamatuji Anežku jako Anežka a tak si zase zvyknu na Anežka jako Anežku (rofl) Nebo že by Anežka zůstala Anežek ?? (rofl)
  Bílým kotíkům přeji krásný život (inlove)

 46. OT ke včerejší koulodráze. Nevím, jestli je dalmatinovzdorná či Borůvkovzdorná (chuckle) – Anka si jí nijak nevšímá. Je to plast, ale snad něco přece jen vydrží,

  1. Jenže patří kočce, tudíž by o ni Borůvka jevila eminentní zájem. Protože co je tvoje, to je moje. Co je moje na to mi nešahej- ale občas Polárka popošoupne po zemi i Borůvčí míčky. To psové nevadí. Hůř Polárka trpí tím, že když hážu psici plyšáky, aniž bych se podívala kam, tak už jsem ji tím plyšákem několikrát trefila. No, spíš sestřelila, podle toho kočičího výrazu…. 😀

 47. Uáááááááá!!!!!! Abýýýýýýýt! (rofl) (rofl) (rofl)
  Z nenápadných zmínek v mailech jsem vytušila u Tebe „cosi“, ale že to budou sněžní krtci Alenky, které povila matek tydýtek Anešek, to se mi nemohlo ani zdát. (chuckle) Úžasné vyprávění a kouzelný příběh. (y) (h) Co na to všechno babička Scarlett?
  A hele, mám pocit, že za to můžeš Ty. Pokud Anešek mohl, tak před násilníky prchnul, ovšem co mohl dělat, když byl chudák zavřený v šopě? A myslím, že jeho žalování a žalování a žalování se zdaleka netýkalo jen nedostatku stravy, nýbrž i toho, že byl v kolně zhanoben na kočku. (chuckle)
  Přeju všem krásný den!

  1. Hele Abyt, a s kým je Anešek má? Vstoupil do ní Duch svatej kočičí? Takový krásný Andílky….. (angel)

  2. Babička Scarlett z toho byla taky „pif paf“. Ovšem -zhanoben na kočku- je úžasný, škoda že mě to nenapadlo, to by byl skvělej titulek! (rofl)

 48. Óóó, tajnosnubný Anešek, povil bílé krtky. Je po mně. (rofl) (rofl)
  Nááádhera, krásné sněžní mužíčci.
  Na týden se loučím, jedu do Třeboně, odpočinouti tělu a duši.
  Doufám, že je to dost daleko od naší milé vísky, neb i ona si musí ode mne odpočinout. (wave)

  1. Milá Jenny (inlove) , odpočiň si v lázních! Přeju Ti pěkné počasí a prima lidi. (sun) (h)

 49. Teda Abyt málem jsem tu zbourala bydlík 😛 “ Aneš v posteli povil dva sněžné krtky“ a „Anešek se projevil jako vzorný matek.“ mě málem zabilo. Nechala jsem si to čteničko na svačinu a teď jí mám po stole, v klabosnici a na sobě, fakt dík (chuckle) (chuckle)
  Žíjte blaze všichni v tom běloučkém nadělění (wave)

 50. Vaaaúúúú, Abyt, ty zvíře!!! Prvně jsem vyprskla hned při první větě a od té doby ještě mnohokrát. Achich to jsou pedly (rofl) (rofl) .

  Ovšomž, pokud za těchto okolností povije kravička bílá roztomilá sněžné krtky právě ve sváteční den, nutně se musí jednat o dar shůry (h) . Nechť Tatanka vzkvétá a jen radost rozdává!

  Díky, Abyt milá, a pokoj a mír celé smečce! (inlove)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN