ZPRÁVA: Aukční ohlédnutí

Vymyslela jsem ten systém už vloni, tak proč by to letos nefungovalo? A dražilo se s chutí, zařadím víc položek. A budu hodná, končit budeme v nějakou lidskou hodinu, ať si Zvířetníci nemusí nastavovat budík. Těmito úvahami jsem si zadělala na letošní největší adrenalinový zážitek.

Výzva pro tvůrce aukčních předmětů se setkala se značným ohlasem. Za všechny musím opravdu pochválit Epulku, která svůj příspěvek do aukce dovezla už na coursingové setkání v Termitu. To je sen všech organizátorů. Ale chválím i ostatní.

Mnozí autoři si ode mě vytrpěli citýrování ohledně prezentace: „Fotky mají malé rozlišení, prosím znovu.“ „Nafoť to s nějakou náplní!“ (do ošatek byl dodán kocour a cukety). „Chtělo by to nějak oživit!“ (autorka se vrhla kvůli fotce do trní). „Ta zelená je určitě ve skutečnosti jinak zelená!“ (následně jsem obdržela 6 fotek zeleného náhrdelníku na různém pozadí a vybrala tu nejsprávnější zelenou). Já sama uvažuju o kurzu propagační fotografie, vyváděli jsme s dětmi psí kusy, abychom dokázali ty krásné věci adekvátně prezentovat.

Letošní aukce ukázala, že mezi námi je mnoho nadaných. Zapojily se i rodinné týmy, sortiment se rozšířil. V aukci jsme nabídli nejen piškvorky, výšivky a ozdobičky, ale i sklo, šperky, košíkařinu a volnou tvorbu. Všechny položky si našly svého kupce a o mnohé byly svedeny líté boje. Nad virtuálními souboji zvířetnických zviřátek se můžete pobavit i s odstupem.

Adrenalin poskytl samotný systém aukce v kombinaci s benevolentně zvoleným termínem ukončení. Dražbu pomocí komentářů k fotogalerii rajče jsem vymyslela vloni a fungovalo to skvěle. Rajče zobrazuje komentáře po minutách a při loňském ukončení o půlnoci (a při pouhých 18 položkách) to byla procházka růžovou zahradou.

Letošní ročník spíš připomínal průchod šípkovým trním na čas. Systém komentářů není dokonalý. Množství komentářů (530) sice rajče uneslo, ale zobrazování v reálném čase není úplně ideální, proto se asi ve dvou případech měnil vítěz aukce.

Prohlašuji na svou čest, že jsem se opravdu řídila pouze časem a zobrazením na svém počítači. Závěrečné boje jsem jistila ručním zápisem do bloku… Musím říci, že ve „sporných“ případech se poražení zachovali sportovně a s úsměvem popřáli vítězům. Moji milí, děkuji vám!

Do naší letošní aukční hry se zapojilo mnohem více dražitelů než vloni. Snad to Zvířetníky baví – a to byl náš cíl. Hrajme si!

 RenataE

No jo, hrajeme si…

Ještě než se dostanu k financím, ráda bych podotkla pár slov coby jeden z autorů předmětů v dražbě. Předně – co si budeme povídat, člověk si to představuje jak Hurvínek válku. Když jsem se přihlásila, že dodám nástěnný kalendář, měla jsem na mysli ten okamžik, kdy jej hotový a krásný budu hrdě klást do ruky vítězi dražby. Ne ty tristní chvíle, kdy jsem místo jiných, jistě užitečnějších, činností hrabala v archívu fotek. Velmi brzy jsem zjistila, jak moc ty obrázky nesnáším.

Další jobovka: do formátu vybraného fotostudia moje fotky na šířku bez složitých úprav nepasují… zřejmě nezbývá než udělat kalendář na výšku.

Držím v ruce těžce vydřený kalendář a Renáta hlasitě práská bičem svých estetických měřítek: je třeba ho nafotit lépe a krásněji… Nakonec jsem při své nešikovnosti jednu stránku poškodila. To, že vůbec nějaký kalendář do dražby šel, je výsledek jejích známých organizačních schopností a neméně známé zaťatosti 🙂

V porovnání s tím to pak s penězi bylo vlastně jednoduché. Od téže Renáty jsem dostala úhledné tabulky, ze kterých bylo zřejmé, kdo má kolik za co zaplatit. Zbývalo jen si ty částky počítat a párovat se skutečnými platbami.

To je samozřejmě vždycky trochu problém, zejména když vezmete v úvahu, že většina plateb přijde s poněkud jinou částkou (dobří lidé pošlou místo 377 Kč čtyři stovky, ať si zvířátka užijou) a že platby přicházejí z účtu, jehož název (jméno majitele účtu) se liší od nicku, který znám… takže pokud tam ten nick není uvedený, případně plátce není známá firma, je třeba ho dohledat v korespondenci („Milá Zano, poslala jsem ti peníze za aukci, ale nick nemám kam napsat/na nick jsem zapomněla.“). Nikdy jindy mi nechodí tolik mailů.

Další peníze pošlou lidé, kteří se samotné aukce z různých důvodů nezúčastnili, ale přispět chtějí. Extra musím zmínit našeho Anonymního dárce, který pravidelně přispívá na hlavní zvířetnické akce sumou, která naše společné finance postrčí o hezký kousek výš (letos byl jeho příspěvek rozepsaný u dek).

Zároveň samozřejmě chodí příspěvky, které s aukcí nemají nic společného.

Platební morálka … my jsme takové morální společenství, že? Většinou stačí jemně připomenout 🙂

V prvním aukčním roce 2009 jsme vybrali celkem 18 465 Kč (napůl dostaly Kočky sobě a OS Podbrdsko). V roce 2010 to bylo 29 093,- Kč, tj. o 56 % víc ( dražba – 9 976,- Kč, deky -14 400,- Kč a mimo záznam 4 717,- Kč). Když uvážíme, že nás není o polovinu víc než před rokem, tak to není špatné.

Už je dohodnuto, že 10 000 půjde do Kočičí naděje a 10 000 do moravského Minaretu (hlavně na kastrace koček). Už se na tom pracuje, doufám, že příslušné pokyny, co a jak mám poslat, dostanu dřív, než tenhle článek vyjde. Zbytek si necháme na jednorázové potřeby – zejména kastrace venkovních koček zařízené jednotlivými Zvířetníky.

Když to tak shrnu, pro mne je aukce díky dokonalé organizační stránce jednodušší než třeba coursing. A navíc je to práce, ze které mám radost.

 Zana

Přehozy pro mimísky – něco ze zákulisí

Dostala jsem od Renátky za úkol napsat něco ze zákulisí přípravy zvláštního určení. Přesněji řečeno, přišlo mi následující zadání: Vave: organizace ZU, příp. zákulisí týmové i indivindi výroby. O vzniku idey nic nepiš, to už bylo dvakrát. Spíš historky z natáčení.

Pročetla jsem si podrobné zadání a propadla tichému zoufalství. Jakoupak historku mohu nabídnout mimo to, že Rozárka a kosourci mi rozházeli nařezané kostičky po koberci? Na druhou stranu ji mohu nabídnout v nesčetných obměnách. A hvězdičky rozhazovali taky!

Pak mě ale přece jen něco napadlo. Musím se ale vrátit o rok zpátky, k šití deky pro Dede. I když už jsme my piškvorkářky v té době měly za sebou jedno společné dílo, totiž deku pro Velkou kočku, byla deka Zvířetnický rok něco úplně jiného.

Pro Velkou kočku bylo jasné zadání, bloky měly danou velikost i obsah, forma zpracování byla tradiční, bloky šilo víc lidí a my jsme pak jen deku dávaly dohromady. Vlastně i deka pro Dede původně měla být tradiční a velmi jednoduchá, pouze sešitá z pruhů, ale pak mi to nedalo a každá z nás dostala přidělený jeden sektor deky, určené roční období a krabičku látek, které jste poslali.

Dohodly jsme si jen přibližnou velikost jednotlivých dílků a ohlásily techniku, aby jednotlivé díly byly opravdu různé. Vlastní návrh a provedení byly do poslední chvíle tajné. Výsledek znáte – jednotlivé díly k sobě neuvěřitelně sedly a deka je krásná, výjimečná a nepřekonatelná. To říkám s obrovskou pokorou. Teprve při pohledu zpátky totiž vidím, jaká to byla vlastně drzost, se do něčeho takového pustit. Ale já jsem měla celou dobu pocit jistoty, že to dopadne dobře. Tu jistotu mi dodávala děvčata, která se mnou deku šila. Jejich um, nadšení i cit pro pochopení myšlenky díla.

Když jsme se letos rozhodly pro přehozy (ideu vynechávám, Renátko), byla to už pro mě sázka na jistotu. Měly jsme danou velikost, jednotnou látku na zadní díl i výplň a zadání znělo: něco pro děti, ale nic přeslazeného. A látky s potiskem dětskými motivy byly prohlášeny za nežádoucí.

A opět nám to vyšlo, podle mého je jeden přehoz hezčí než druhý a dohromady tvoří krásný a veselý celek. Ostatně, přehozy všichni znáte, viděli jste je na fotografiích nebo si je osahali na Mikulášském venčení a vaše ohlasy nás velice potěšily. Stejně jako to, že jste nás v tipovací soutěži ve většině případů poznali. A úplně nejvíc nás potěšilo to, že jste přehozy v rámci aukce „vykoupili“ pro novorozeneckou JIPku v ústecké nemocnici za ohromující sumu peněz. Děkujeme vám.

Roluju nahoru, abych si překontrolovala zadání. Myslím, že jsem ho dodržela. Organizaci jsem popsala a o zákulisí píšu celou dobu. Zákulisí přece je, když se člověk může na druhého spolehnout bez dlouhých slov. Při práci nebo při zúročení výsledků té práce. Jsem moc ráda, že Zvířetník je pro nás pevné a spolehlivé zákulisí.

Vave

Hlavní část celého článku poslala Dalmatin, tentokrát beze slov. Jen se na ty fotky podívejte!

A ještě připomenu aukci http://renatae.rajce.idnes.cz/aukce_2010/ – aukce10/aukce10

Inkubátory s novými přehozy

 

Mimi pod přehozem

 

Matyldí deky

 

Radost

Aktualizováno: 14.1.2011 — 21:27

223 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
  1. Se tady nad koulodráhovým mačem chechtám tak, až mě vzala křeč do sanice. (rofl) (rofl) (rofl) A úžasná muzika a dobrý komentář 😀 Hlavní protagonisté a kameraman jsou (*)

  2. skvělýýýý pokoukáníčko 🙂 tak už víííš, Vavísku, proč máš doma Rozárku? 😀 zkouším si představit, jak by asi zněla koulodráha na linoleu…a přechází mě odvaha kliknout na koš v zoohitu 😀 (cat)

  3. Vave!!! Dóst dobrý film – a smekám před panem dabérem (clap) ! Akorát teď vím, proč jsem koulodráhu nepořídila – chce to aspoň dvě kočky!

  4. Vave, je to úžasně- jen bych rád věděla, jak je to dolné vůči psím zubům? Protože třeba plyšmyši vůbec odolné nejsou (punch)

  5. Ital nechtěl, tak jsem si koulodráhu dala až k dopolední kávě. Chňa: „Tenis!“ (rofl)

  6. Naši macánci dostali koulodráhu taky pod stromeček a je stále ve větší permanenci. Hlavně ten jeden, byť dávno ve středním věku, si mohutně vyhraje a to sám. Dnes ráno (no, nad ránem) tomu dával takové perdy, že jsem myslela, že se pokouší kouli vystřelit na měsíc. Moc dobrý dárek.

 1. O víkendu obvykle nemívám šanci číst, ale dnes se to povidlo! Článek na 1*, ale ty fotky… Lidi, to je věc. Jsem rád, že sem patřím (píšu asi tak po dvěstěpadesátéosmé a pořád si libuju!)!

  1. A Renato, smekám před tebou! Dražbu jsi vedla přímo profesionálně. Zano, tak takovouhle dobrou vílu by měla mít každá parta (a nemá ji, mám ji my! (y) )! Vave, drahá příbuzná, já už tě dávno prokouk ty patříš mezi to velké procento Zvířetníků, které se musí ve dveřích sehnout. Však víš proč!

  1. Jůůů, Jajko (inlove) , jsi zase o spoustu dnů napřed! (f) To je taková krása :* – u mě jen zelené prstíčky. Holt mám zahrádku ve stínu a na západ. Ale já se taky dočkám! (nod)

 2. Grrrrrrr …. já se dneska z toho spojení zfafrním! A když už se sem dostanu a přičiním obdivný komentář, tak mi zmizí , sakra fík!

 3. Skláním se nad šikovností Piškvorkářek, ri je šikovná moc a moc a díky ještě jednou za skvělou akci. (inlove)
  My tu měli dnes povyražení. Jeden problematický soused z domu pronajal svůj byt jinému člověku a ten si z toho bytu udělal ubytovnu a z domu průchoďák. Dnes chtěl soused z bytu všechny vystěhovat, trochu se fackovali před domem, vyhrožovali si zabitím, jeden opilej usnul venku na lavičce a nakonec tu byli 3 policejní auta a policajti běhali po domě. Nakonec si některé odvezli. Snad se pak odstěhovali, něco nosili do dodávky. Tak co myslíte, bude tu už klid? Jsem na to sama zvědavá.

  1. Tak to je mrzuté.
   Radši ti ani neřeknu, jak často si pronajimatelé hledají nájemce pořád ve stejném okruhu lidí. Jak naschvál. A přitom oni by taky chtěli mít klid, jen se jim pořád nějak nedaří.
   To je mi líto, ale třeba budete mít štěstí.

 4. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Grün, agent pojišťovny, se rozhodl, že se nechá pokřtít, aby mohl v rámci svého povolání navštěvovat bez obav nejen Židy. Pro jistotu si s sebou vezme kamaráda, aby neměl tendenci si to na poslední chvíli rozmyslet. Dojdou k faře, kamarád čeká venku. Po hodině čekání se konečně objeví Grün, celý splavený. Tak co, pokřtil tě? Ne, ale já ho pojistil. .(*)

  ~o) Vinšuju všem klidný večer, hezké sny a pěkně se vyspinkejte. ~o)

  1. JOVÍČKU, VTÍPEK JE SKVĚLÝ. UŽ DLOUHO JSEM ČÍST SKORO NIC NESTÍHALA. DNESKA SE MI VYLOUPL FÓREK , takže je mi před spaním skvěle veselo. Díky, zdravím oba

  1. To je nádhera , až se mi chce nad sebou plakat,jsem děsná šmodrcha na šití. Obdivuji všechny piškvorkářky. Úžasné !!!! (y) (inlove) (wave)

  2. Bóže – to by mělo být trestný, umět něco takového! Tleskám ve stoje (clap) (clap) (clap)

  3. Tak tohleto je speciální druh piškvorkářky. Ri je piškvorkářka tajnosnubná.
   Moc hezký. Moc. (sun) A zase úplně jiný. Musím nastudovat, abych mohla hádat tvůrce. 🙂

  4. Takže jsi stihla i polštářky? Jsou úžasné! (y) Doufám, že obdarovaná sedla na zadel. (nod)
   Ty látky jsou úžasné! Kde je bereš, beruško? (inlove)

     1. Děkuju. :* Hele, ze zbytků jedině stylovou chňapku, ne? (chuckle)
      Moc krásné to máš, zase jsem se kochala. 🙂

  5. To je božské!!!!!!!Ako je to dane,že jeden-jedna ma problémy prišiť gombík ,o zipse ani nehovorím a iná vytvorí niečo tak úžasneho.Je to nespravodlivé!!!!!

   1. taky tak
    Pochválit mistrovské dílo vytvořené Ri se neodvažuji, protože pochvala od takového memehla, jako jsem já, by mohla být i urážkou 😡 . To je nádhera (clap) (clap) (clap) . Můžu se jen kochat…

  6. Je to nádhera. I když, stejně jako Vave, jsem nejdřív přemýšlela, kdes vzala tak boží hadr. Už vím. 🙂

 5. Musím se hluboce uklonit všem organizátorkám i aktivním tvůrkyním tohoto zázraku Zvířetnické aukce. Zvláště před vánocemi, kdy má každý dostsvé vlastní práce jste si všechny našly čas na výrobu i organizaci této úžasné akce – aukce. Díky, díky… (bow) (bow) (bow) (bow) (bow) (bow) (bow) (bow) (bow) (bow) (bow) (bow) (bow) (bow) (bow) (bow) (bow)

 6. Byla jsem s Ankou venku – a jaro (sun) . Prohlížela vaše fotky – jaro (sun) .
  A víte, co je pro mě nejzajímavější? Že úplně vymizeli milovníci zimy. Teda – alespoň já jsem nezaznamenala nikoho, kdo by naříkal nad tím, že nejsou dva metry sněhu, mínus patnáct a že nesněží. (chuckle) (wasntme)

  1. Á, tak pozor! Od oblevy každou vycházku skorem pláču teskem ;( . Taková idyla čisťounká třpytivá to byla… Teď se mi ani nechce za světla vycházet.

   1. Takže jedna zimně tesknící se přece jen našla (jsem to mohla čekat, že se ozve výspa. (chuckle) )

   2. Cipísek, gde mám tu atomovou bombu (devil). A eště by se mohla ozvat sestra Zuzka, že je jí nesnesitelný horko. To jsou ty dvě s tréníngem ledních medvědů. (dance)

    1. bylo horko, bylo… Zimu můžu, vadí mi ušlapaný starý led. Takže podle kalendáře raději nový sníh, než ty neschůdné ledové cesty.

   3. Tak se taky nechám mlátit a podpořím tě, milá Louk (chuckle) Sice mi ta jarní pohoda teď o víkendu vůbec nevadila, ale předtím ty hromady sněhu pro nás taky měly své výhody: Při večerních vyjížďkách s koníkama bylo krásně vidět, zdaleka to neklouzalo tolik, jako teď, i ty pády byly trochu méně bolestivé. Ale hlavní problém je, že koníci mají zimní srst a teď jak se oteplilo, je jim strašné horko. Po návratu z vyjížďky je půh hodiny sušíme slámou a po další hodině příjdu, a jsou propocení znovu. Ještě bych ten sníh chvíli uvítala, skijoring je taky úžasná disciplína 🙂

     1. Jako každej nemocnej chlap je na zabití (wasntme) Lítat venku po lese a hulákat není problém. Ale do křesla s náležitě zoufalým výrazem žádá být zvednut, když večer vyhlásím, že mají chlupatci jít čůrat, tváří se, že nedojde ani ke dveřím a pokud ho v jeho křesílku večer nepřikryju, vrhá zoufalé pohledy a tiše pláče (rofl)

   4. Pravda pravdoucí, trochu přisněžit, maličko přimrznout. Je zima, tak se to patří a ne po vycházce hodinu dávat do pucu psa, tedy pejsinku ši tzu. Víte kolik bince ze silnice takový smetáček uklidí? 😀

  1. Pěkný medicinbaly jsi Betě ušila (wave) , tohle jsou fakt míčky pro dogu (nod) . Koukám, že zajíždí i Kvílíkova prťouska 😀 – už ho mladík bude mít ověřenýho (clap) .
   Dále jsem ovšem zjistila, že u toho leží, chudák ona, na zemi :O . Kam se poděly útulný pelíšky??? (chuckle)
   A k Hradčanům – podle obrázků soudím, že většinu těch míst jsme viděli, ovšem v létě. To je to tam možná ještě hezčí (a sem lidi nedojdou (nod) ), ale v zimě to má svoje kouzlo taky (*) – hned bych vyrazila :*

   1. na zemi leží Kosatice proto, že na ní praží (sun) . Vyhřívá se po výletění. A všechny míčky jsem k ní dala jen na tu jednu fotku … jinak je malý míček opravdu zatím neoslintaný… Ale ty dva „své“ nosí a kope… a snaží se je pobrat do huby oba najednou (rofl)

  2. Moc pěkný Betíček a Hradčany! (y) (h) Něžná Betynka, kterak se snaží vyležet dogátka v vajec, je naprosto okouzlující. A fotky z vycházky! Potok mě naprosto uchvátil, a rybník taky. (clap)
   Jo, a ještě z minula, ta fotky s koly od lanovky, ta je úžasná. (y)

   1. Jj, mně taky, jesti pak na té lanovce Bety jezdí. Pak je tam ještě na jedné Betí jako klokánek, taky dobře akční. (inlove) (wave)

  3. To je krasna hafusa, pravda, kapku velka, ale sladka ( balonky sammozrejme taky obdivuju 🙂 ). Jako milovnik psu , avsak z praktickych duvodu osoba nepsi ( cestovani, bydleni, moznosti venceni (doh) ) jsem vzdy mela velky respekt pred dogami. Ale Betka vypada hrozne mile, az roztomile, dobracky (inlove) .
   my jsme stale kocici, i kdyz byly chvilky slabosti, kdy nas mladsi junior premluvill a uz uz byl malem pejsek. Jenze zrovna on je schopen spat treba do plneho poledne, tak mi bylo jasne, kdo by s vyplazenym jazykem letel rano vencit….
   Kdyz vidim tady ty pejsky ve velkomeste, stale na voditku…maji se urcite vetsinou dobre, ale stejne.
   p.s. ted mame na tapete buldocka, ze pry je do bytu jako delany, ale taky musi prece curat (wait) …..

   1. Venčit ráno? Chudáci pejsci. Naši nevstanou, dokud nemusí. A kdyby bylo po jejich, před polednem by to nebylo |-)

    1. No, ale prece se jim chce na zachod??? jednou jsem hlidala mesic pseka a chudaka jsem ho furt tahala ven, posedla pocitem, ze to nebohe zvire chce curat a nemuze …..ja nevim. Docela bych rada nekdy slysela vasi radu , pejskari. Zvirata mam rada vsechna ( treba muj sen je mit jednou, nesmejte, s eprosim, oslika (blush) ) ten psik by byl fajn, ale je to ooobrovska zodpovednost. Ostatne jako kaze zvire, oni kocici velicenstva taky chteji svoje, jen prece jen muzou zustat nejaky cas doma samy ( ne moc dlouho). jak to rikal Maly princ, jednou si Lisku ochocis…..

     1. Asi to mají zařízené nějak jinak.
      Rony někdy ráno (kolem osmé) šťourá nosem pod peřinu, že jako jestli by se nešlo ven, ale psí dámy nikdy. |-)
      A přes týden všichni leží na pelechu a dělají, že mají zavřené oči. Vstávám, jdu do koupelny, vstává páník … pořád mrtvo. Přijdu z koupelny, oblékám se, všechno spí. Můžu dělat co chci, je noc. Jsem hotová, beru kabelku do ruky a zhasínám lampičku. Než udělám krok ke dveřím, stojí u dveří tři psi a cpou se přede mnou. Letí po schodech dolů … na zahradu? 😀 ani náhodou. Ke dveřím do kuchyně na pelech a zase leží. Nebo somrujou u stolu a my je na pelech zaháníme.
      Pak jdeme k autu, psiska nafouknou hubu, že když se teda musí, tak teeeeda jdou. Od dveří k brance letí a z branky vystřelí jako šílení, puuudl někdy se štěkotem, doběhnou za první keř a jdou čůrat. Ale kdybych nevstávala já, klidně to ještě odloží 😀

      1. Ri, mooooc sympaticka smecka 😀 . ja si vzycky predstavovala, ze pes uz preslapuje v 6 rano u dveri…hm, hm, tak treba by to slo. Pravda, hlidala jsem jednu pejsku a tu jsme taky premlouvala, Sisi, pojd uz ven, musim do prace

       1. hihi, moje švagrovka říká, že čuba pod peřinou vydrží bez pohnutí i 12 hodin. Asi ne každá, ale ona měla takovou dogu. 😀

        1. Arona taky nemusela vstávat – se mnou šla brzy spát, vstávala až s mlaďaskou. 12 hodin žádný problém. Beta jde ven naposled kolem deváté večer a ráno ji musím tahat násilím… Těch 12 hodin by taky zvládla

    1. Buldocci jsou kouzelni a Pedro zvlast, ale jasne, je to uz pejsek a my jsme byli vzdy kocici domacnost, jen ten nas maly velky junior , furt psa..asi je to vic partak. I kdyz muj ( teda nas…) kocour je takovy kockopes a taky je partak…no, asi to zni velmi zmatene. Strucne receno, nejradeji bych mela zvireci farmu a nemam ani na psa, ani podminky ani cas ;(

     1. My jsme měli nejdřív psa a pak kočku, ale my jsme netypická domácnost- první pes a první kočka 🙂 Psová vstává s námi, pravda, ze všedních dnů je zvyklá na šestou, ale o víkendu to vydrží i déle než do půl osmé, pokud po ní nešlape kočka 😀 V tom případě se psice vzbudí, zavrčí a olízne kočce hlavu- že jako aby po ní nešlapala, ale zas tak vážně to nemyslí… Upřímně, vstávám šíleně nerada. Ale pes vydrží spát ráno docela rozumně a až do srpna jsem ji měla taky ve městě- no a takhle po ránu, obzvlášť o víkendu, bývá ranní město prázdné a má specifickou atmosféru. Nakonec jsem to ranní venčení měla docela ráda (inlove)

      1. Myslim, ze to muze mit puvab, i kdyz ja tak rada o vikendu spim…nebo spis se valim.:P tak si myslim, ze asi bych to mela nechat, az se co vyvrbi. U nas je navic cestovani, casto letadlem a to je pak docela problem. Kocku vzdycky s nekym necham, ale pes je narocnejsi…. Ale napr. Dede to atak zvlada

       1. V tomhle mám výhodu, že máme díky vekým dětem hlídání. Ale z čeho mám strach, to je odjezd od papouška Dráčka. To je stvořeníčko naprosto závislé, když jsem doma, nehne se ode mě, maximálně si chvíli hraje s hračkami v košíku na stole, ale i tak mi je každou chvíli přinese ukázat. Pokud odejdu, je ochoten být u Péti nebo MLP, ale ten ho musí drbat. Teď v poslední době začal kamarádit s Píďou, ale tu zas nevidí tak často…

        1. Nevedela jsem, ze ptacci jsou takovi zavislacci. Vzhledem k tomu, za jakych okolnosti k vam prisel se ale nedivim. Myslim, ze zvirata maji skvelou pa,et a fakt jsou mnohem inteligentnejsi, nez si myslime. Samozrejme svym zpusobem.

  4. Xerxová, seš moc šikovná! (clap) A fotky z dnešního výletu, ty teda jsou! (y)

   Kurnik. Stejně mi připadá trochu nespravedlivý to rozdělování talentů. Někteří jich mají skorem neomezeně a pak se jeden podivuje, že na něj nezbylo (wasntme) .

   1. Od Tebe to teda sedí (think) , že Tě husta nepálí (devil) . Koukám tu na Tvůj kalendář a mám chuž si sednou ta ty svoje hrabky – křivule. 😛

  5. Krásný fotečky a ještě krásnější balónky. Jj, opravdu Beta vypadá, jako by se jí mělo něco z balónů vylíhnout. (chuckle)

    1. Dovedete si někdo představit, jak Xerxovou zakusuje a loví třeba osm Beťátek? Se zasloužilou matkou v čele? (chuckle)

     1. na srandičky vás užije (wait) Nic nebude – na první štěňata je za a) už stará, za b) křivonožky nemnožím !! a za c) vůbec se mi nechce chovat štěníky, když je psů mocmoc a každou chvíli je nějaký v průšvihu… a za d) množit na fence, u které je hlavní heslo „TU POVAHU SI ZAMILUJETE“ … (devil) nene, jeden exemplář bohatě stačí (chuckle)
      Představa deseti Kosatek mě děsí (rofl) , stále doufám, že příště to zase bude TYPICKÁ německá doga – klidná, mírná, hodná, tulivá, líná… prostě profesorskej typ (happy)

      1. A kdy jste dospěla k pocitu že Betynka není profesorský typ?? 😛 😛 😛 Chuďátko malé,takhle jí podceňovat (blush)

       1. tak za prvé (wait) – Vykat se mi tady nebude (rofl)

        za druhé (wait) – Xerxes byl vědecký typ. To byla doga. Přesně vím, co chci a že to existuje (nod) Beta vědecký typ není – je to poděs, hysterik a Kosatka dravá. Do dogy jí chybí z povahy hodně. Je hrozně nevyrovnaná, špatně zvladatelná, problémová. Prostě naše (bat) holčička (chuckle) , jejíž povahu jsme si zamilovali (inlove) .
        Ale máme ji rádi (nod) – chicht – jsme si vzpomněla – Zcela jsem odrovnala jednu zcela nepsí osobu. Když se mě jízlivě zeptala, jestli u nás pes dostal něco k Vánocům (protože to polidšťování čoklů je hrozné) , tak jsem s úsměvem odpověděla, že Betka dostala týdení pobyt ve Francii na začátku jara, aby si mohla pořádně poběhat po dobrém povrchu (rofl) (rofl)

         1. zatím jen tak zhruba – budu ještě ladit a hledat varianty. To já mocmoc ráda…
          Největší psina je, že nemám ráda polidšťování čoklů a Beta pod stromkem má hovězí kost (kterou dostává třikrát týdně) (chuckle) , aby neotravovala ve sváteční čas a v klidu si hlodala (chuckle)

        1. Tak jo, dík. Já s tím vykáním mám taky problém, sem nevěděla zda můžu tikat (whew) Já se pohybuju v partách, lidí kde se na vykání moc nehraje. Ono na hřišti při volejbale halekat pani vyskočte si, jde fakt blbě (wasntme)
         Když Betynka se tváří tůze moudře,já dogy ráda. Jak už jsem tady psala, až panického strachu ze pesů, mě vyléčila kamarádka obrdogou Cézarem.Suše mu oznámila že mě má mít rád a on měl (nod) Ten blboň mě vyválel i v bláťe ,jen aby dokázal ,ře mě má tůůůůůze rád.

         1. tsss – zapomínáš, odkud má Beta polovinu rodokmenu. Doufám, že cestu do vlasti svého tatíka zvládne s nadhledem (chuckle) a že tu fráninu má vrozenou (chuckle)

  1. no – je to divné počasí. V půlce listopadu jsem chodila po Jizerkách jen v triku :O , pak sníhsníhsníhsníh a zase sníh… nepamatuji tak bílý prosinec a v půlce ledna chodím zase jen v triku (bundu kolem pasu :O )
   Ale i tady je dneska krásně (sun)

  2. I západ kupodivu slunečno a teplo. Koneckonců, kdyby to teď proschlo a vydrželo… už by se jaro mohlo dostavititi.

   Vidíš, Ygo, že to jde, když se chce. Pěknej má Brooke čumáček (chuckle) . Malý technický dotaz: je zmiňovaný psík vůbec někdy unaven???

  3. No prosím, pak že to zvíře nemá xichtík (pravda, na většině fotek někam k němu vede šňůra (rofl) (rofl) ). Príma psový vodíš, akorát jsou si dost nepodobný 😉 .

   První pokus o jaro jinak proběhl i tady (sun) . To jsem na to zvědavá…

  4. No vida, s jarem se hafuša rozběhala i do stran a my se konečně koukli na její předek. Ta je šikula heeezká. (inlove) A Tojenka tam vypadá jako plyšáček na hraní. (sun)

  5. Děkuju za pochvalu pejsků – teda pejsek. Pro Louk – ona Brooke je jako hyperaktivní dítě – lítá jak smyslů zbavená, aby v jednom okamžiku odpadla (chuckle) . Dnes v lese to bylo o zdraví (na poli ji pouštíme na volno, ale v lese nee – velice velmi ji zajímají stopy od prasat).

   Jo – a většinu fotek dělala Terka – moje jsou ty bez čumáčku (rofl)

 7. Po nepředstavitelně dlouhé době kdy jsem nic nečetla a nebo jen tak letmo tedy hlásím.
  Marodila jsem si na plný úvazek, na nic jiného mi nezbýval čas. Stále mám záchvaty dráždivého kašle, asi se vykašlu z podoby. Do toho se už snad po sedmé mrouská Tindra. Moje plány jak kočenky teď v lednu dovleču k veterináři k sterilisaci nebyly jaksi proveditelné. Moje záda se totiž ne a ne polepšit.
  Co za zimu nasněžilo a co minulý týden přisněžilo zmizelo jako proutkem. Ale nebyl to proutek který to způsobil ale odporný déšť. Ledová plocha která ležela pod sněhem ovšem zůstala. Procházky se psem jsou teď opravdu pošušňáníčko. Ještě že zdejší šílenci přestali střílet, asi neměli peníze na po Novém roce zlevněné rakety.

  Mějte se všichni dobře, nemaroďte. A ti kdo přese všechno marodí ať se rychle uzdraví.
  Všem kdo bez mé vědomosti něco oslavovali blahopřeji. Tady máte náruč růží : (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1)

  1. Velká kočko, ať se i kašel brzy umoudří a odkráčí někam hodně daleko (wave) (inlove)

  2. Velká kočko (h) , myslíme na Tebe, aby bacil brzo někam utekl a aby Ti bylo dobře. (h) (hug) (h)

 8. Ve čtvrt na deset jsme dorazili autem na Hradčany. Tedy ne ty pražské, ale ty kousek od Mácháče. Že obejdeme krátkou naučnou stezku (i s odbočkou na místní vyhlídku asi 5 km) … No – nakonec jsme šli prostřední ze tří okruhů – 10 km, s ohledem na terén (led, sníh, bahno, písek, voda) jsme to šli tři hodiny :O Paráda – Beta v druhé půlce usoudila, že konečně přišla troška pohybu a místo toho, aby se klidnila, začala řádit. Lítala v kruzích okolo nás, zběsila lítala sem a tam a brzdila a brala zatáčky na ledu smykem… už dlouho jsme ji v tak dobrém rozmaru neviděli (chuckle) Nikde nikdo, teplo, ze sněhu se vypařovala spousta páry, hezké výhledy…

  Ten nejdelší okruh – 17 km si schováme na jaro (nod)

  1. Tam je moc krásně. Doufám, že páník vywebí hodně fotek.
   Mimochodem netušila jsem, kolik je v týhle zemi Hradčan… :O

  1. Nebyli, dnešní nocí jsme se úspěšně prokašlala. Dostala jsme ten chcíp přes dráty od Vave a Bubu. Co ty víš o místním plese?

 9. Krásné dobré ránko všem! (h) V Praze to vypadá tuze jarně (f) , jen ten chcíp je nějaký zimní. (bug) I co, doma je taky dobře. 🙂

  1. Hele Vavísku, ty si dávej pozor – vlna chřipek má právě přijít. Tak ať do toho nevletíš!

 10. hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Dneska to vypadá, že nebude pršet ani u nás (shake) a že bude hezky (nod) Takže teď jen vymyslet, kam na výlet, aby nebylo ani moc sněhu a ledu, ani moc bahna… No – asi obě podmínky splnit nepůjdou (do města opravdu nepůjdeme (chuckle) ), takže nevím nevím… dumám, dumám…

 11. Dobré nedělní ráno!
  Hlásím, že na mně ten zatracenej pes spáchal atentát!
  Tak dlouho se šmrdolil okolo mne, až se mu podařilo podsunout mi pod pantofel ocas a v okamžiku, kdy jsem přišlápla, rafinovaně cuknul – a už jsem se kácela …
  Zajímavé je, jak člověk padá pomalu – stačila jsem udělat sebe vývrtku a nedopadnout na ten schod hlavou, ale zádama. Naraženou lopatku lze celkem přežít a vzhledem k tomu, že jsem nerozbila ani hrnek na kafe, myslím, že to dopadlo docela dobře … 🙂

  1. Dobré ránko všetkým! Rputinka, to dobre poznám – a buchnem sebou o zem aj bez psieho chvosta. Akurát Astor začudovane pozerá, keď sa váľam v jeho výške na zemi a mne sa hromadia (našťastie) „len“ modriny. (hug)

  2. Ufff! Teda Tys mě polekala, Rputinko (inlove) …. že snad ten hrnek rozbiješ! (coffee) (chuckle) (wasntme)

 12. Aukce se opravdu velmi vydařila 🙂 a budu se tešit na další pokračování i když si myslím, že připravovat ji teď je velmi předčasné, bude to stačit cca v září. Tedy pokud má být opět „Mikulášská“ 🙂

  Jestli vás zajímají i jiná zvířátka než psi a kočky, byla teď v Lysé nad Labem výstava, pár fotek je zde: http://www.cschdz-ro.cz/2011-01-14_vll/index.htm
  fotil jsem to téměř potmě a bez blesku, tak jsou dost zrnité, ale pro ilustraci stačí (wave)

  1. Vloni jsme začali v půlce února a někteří termín stihli s odřeným hřbetem (rofl) Samozřejmě, že hlavní bubnování na poplach se bude odehrávat v září, ale už před prázdninami bude připomínka pro tvůrce, u nichž proces rozhodnutí-výroba-odeslání je pozvolný 🙂

   1. Renátko! (y) (chuckle)
    Zlatá slova, zlatá slova! Ano u některých lidí je třeba zasévat hodně časně, aby se zavčas sklidilo. (wasntme)

   2. Renato, jestli myslíš tu černou s bilou hlavou, tak to je Holanďanka (holandskzý čepec) 🙂

  2. Fotky jsou moc pěkné. škoda, že už nemůžu mít žádné zvířectvo. Takoví králíci výstavní i slepičky bych si pořídila. Já už jsem za život chovala všechno snad kromě medvěda, jak mi naši říkali, Nemůžu – nemám ani kousek místa kolem baráku. Letos musm zlikvidovat i kousek zahrádky. Jak já nerada vyhazuji zbytky od zeleniy do kompostu. Chleba suším a dávám známým pro ovečky. Slepice a králíci jsou vděční strávníci.

  3. Týýý jo! Od dob babiččiných králíků se asi hodně změnilo! :O Jsou krásní – a ten zrzavý vypadá jako veverka … a jaká mají malá ouška! Ťuťu ňuňu! :* (y)

  4. Ioannino!!! Podívej se na fotku 22 – tohle by na mandale taky nebylo špatný (chuckle) (makeup) .
   Já taky z dětství pamatuju nějaký jiný králíky :O (když naši ještě měli chatu kousek od PetryK (happy) , jezdili jsme tam vlakem a na nádraží byl hodnej pan ajznbóna, co měl králíkárnu. Vlastně to byly jediný zvířata, na který jsem si jako dítě měla příležitost sáhnout).

   1. Ty fleky na peří bych teoreticky zvládla, ale celej pták se jenom pravítkem, kružítkem a čtverečkovaným papírem nakamuflovat nedá. 🙂
    Já doufala, že to bude nějakej had! Potřebuju pár metrů materiálu. Ptáci nejsou na uzlování zrovna nejdelší… 😛
    I když, pokud se někdy naučím psa… nebo kočku… takovej keltskej uzel z kočky… 😉

    1. Keltská koška by mě moc zajímala. (cat) (nod)
     Máš krásné mandalky (y) , io (inlove) , ale ke čtení čehokoli jsem se ještě nedostala, chjo. 🙁

 13. Lidičky, kdybyste viděli, jakou radost ty přehozy udělaly. Každý den mi někdo volá, aby řekl, jak moc se mu deky líbí a jak to JIPce sluší. S dovolením to vyjde i v ústavních Infolistech, odkaz poté pošlu.
  Byla to skvělá akce a všem děkuji.

  1. Dalmi, já trubka nepochválila fotky. Od rána na tenhle rest myslím. Mohly vyjít jen samy o sobě, jsou nesmírně výmluvné (h) . Dík!

  2. Dalmi, určitě! Určitě to lidem pomáhá myslet na hezký a optimistický věci (h) (inlove) .

 14. OT: film Inseption – pocatek, videl jste ho nekdo? Jsem z nej nadsena, takto mne uz dlouho nic nedostalo…

  1. Hedus dokonce 2x (nod) a podruhe snad jeste lepsi, vsimnes si dalsich detailu… Hodne povedeny (y)

 15. Tedy já musím znovu ,opět a zase (bow) provést hlubokosklon, já teprve teď dozvěděla, ako na to ( na rajče ) To jsou nádherné věci, jááá ci takýýý. Snad se příště tefím do aukce. Jste fakt šikulky, všechny které se na tom podílely. (wave) (wave) (wave)
  Vzkaz s Potkanova je dole (wait)

 16. Dobrý večer všem. Všichni tvůrci a organizátoři byli úžasní. (Vlastně až na malé vyjímky byly úžasné (inlove) ) A letošní dražební předměty byly ještě krásnější a nápaditější, než loňské. A velmi jsem ocenila fotografie předmětů. Kdo si to nezkusil, ten netuší, jak je focení některých předmětů těžké. UF.
  Ještě jednou díky vám všem. Jste všechny (*) (*) (*)

 17. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Manžel přijde domů v den výplaty. Přivede ženu před zrcadlo, kam položil celou výplatu a povídá. „Peníze, které vidíš v zrcadle jsou tvoje. A tyhle jsou moje.“ Sebere peníze a vloží je do kapsy.
  Manželka nic neříká. Celý týden manželovi vaří maso. Manžel na to také nic neříká, až v pátek se zeptá: ,,Jak jsi to dokázala, když jsem ti nedal žádné peníze?“
  Manželka ho zavede před zrcadlo a povídá: „Ta, co je v zrcadle, je tvoje žena. Ale ta, co stojí vedle tebe, patří řezníkovi.“ .(*)

  ~o) Vinšuju všem přítomným klidný večer, hezké sny a těšte se na neděličku. ~o)

  1. Chichichi – to je skoro stejné jako:
   Ona „Miláčku, nesplachuje záchod, nemohl bys ho opravit?“
   On „Copak jsem instalatér?!“
   Ona „Miláčku, nesvítí nám světlo v koupelně, nespravil bys ho?“
   On „Copak jsem instalatér?!“
   Za dva dny záchod splachuje, světlo svítí.
   On „Miláčku, jak to, že světlo svítí a záchod splachuje?“
   Ona „Stavil se tady soused a všechno opavil!“
   On „A co za to chtěl?“
   Ona „Chtěl buď uvařit prvotřídní nedělní oběd nebo prvotřídní soulož.“
   On „A cos mu uvařila?“
   Ona „No dovol, copak jsem kuchařka?!“

   Tož tak!

 18. ZANO! (inlove)
  Tak mě napadlo, že vlastně nikdo Tvůj kalendář neviděl! A to není vůbec dobře. Prosím, nemohla bys dát ty fotky na rajče (určitě už se Tvůj vztah k obrázkům zpozitivnil, viď? (chuckle)

  1. Jj, vzhledem k tomu, že jsem si na něj dělala zuby a nakonec jsem byla „karatter“ a přenechala ho Marsce, tak bych si to taky zasloužila. 🙂
   Bylo to sportovní gesto, páč jsem tam vyloupla kdeco a Marska měla potíže s večerním chodem netu.

   1. Hele, já bych se byla s tím in. přetahovala, protože jsem měla eminentní zájem, Zaniny fotky jsou elixír a nedám a nedám a držím (chuckle) . No ale musím uznat, že jsi kamarádka a nezištná (hug)

  2. Teda Vave, to jsi mě dostala… Já sáhla po flešce – a ejhle, mám tam neprobraný fotky (t.j. asi dvacet…). Se budu muset podívat (fubar) – mám ho v menším formátu v práci 😛

     1. To víš – já jsem ještě ze staré školy. Tam se spíš sahalo po flašce než po flešce (však před pár rokama bych si myslela, že se jedná o překlep). A to jaro – dneska na mne sáhlo jedním prstíčkem – ještě dva měsíce a budu ten prstík brát vážně (a to jsme měli jet příští týden lyžovat do Jeseníků – no nic, počkáme týden a hin sa hukáže … a že mi jdou i cizí jazyky!).

   1. Jé a já se těšila, že se zase poleze fotit do křoví… 😉
    Tak nic, příště. 🙂

 19. Ještě bych ráda poznamenala, že opět plánujeme ZU. Poprosila jsem Dalmatin, ať se poohlédne po nemocnici nebo někde v související sociální oblasti, kde by se dalo něčím posloužit i udělat radost. A piškvorkový tým bude posílen – bude s námi šít Ri, která je moc šikovná, leč poněkud tajnosnubná piškvorkářka. 🙂

 20. Neviem co mam napisat,viem,ze som nedovzdelana vo vede ,ktoru volam pocitacologia,ale kedy,kd bola aukcia?KEDY???Ja sa na tie hadopasy dostavam len sporadicky a nikdy neviem,kedy ma to pusti,kedy nie,kde mam klikat…je to hrozne.Tak sa zda.ze budem musiet cestovat do maticky na nejake prazeni,aby som to mala z prvej ruky.Normalne ma to žere!!To asi robi casty styk s neprisposobivou mensinou./esteže mam 5+10-mala by som zvladnut aj bez sčota.

  1. Verenko, to mě mrzí… Bylo to cca před dvěma měsíci. Ono se to tu vyhlašovalo, ale kdo nemá možnost číst každodenně, může to přehlídnout.
   (*) VÍME VŠICHNI O NASTĚNCE? (*) – v pravém sloupci. Tam to určitě bylo taky. Ale nevadí, bylo to už dvakrát, tak snad třetí ročník ti neuteče (inlove) . A zajet bys mohla (viz Nastěnka 😉 ).

 21. Tak za prvé – všem organizátorkám aukce provolávám třikrát hip hip hip huráááá – jste úžasné babizny. Mnou vyražený podnos (původně určený k podávání lahodných vín či krmí) zabral Zikmund a každý den v něm chrupe.

  A za druhé – dnes bylo u nás na jihu Jižní Moravy p.l. překrásně – tady je pár fotek ze psí vycházky. Foceno Jendovým šudlátkem, protože jsem šla s oběma holkama!

   1. Moc hezký, fakt už je tam ta jarní naděje (sun) .
    Akorát – Brooke má teda hezkou prdýlku, ale xichtík bych taky ráda viděla (rofl)

    1. Ad Ksichtík bych taky ráda viděla … cha cha cha – zasmáli se zbrojnoši a ujeli na šicím stroji. Já jsem ráda, když jí vyfotím aspoň prasečí ocásek (chuckle)

     1. Ygo, to je moc hezká pejsková, a fotky jsou taky moc hezké. Mě se líbí maskovaná Toyenka. U vás to vypadá jarně. (sun) Tady je skoro celý den mlha a ještě někdo pálí nějaký bordel, takže se nedá ani venku pobývat. 🙁

  1. YGO, jsou ještě horší „šudlátka“ než je Casio EX – Z33. Daleko důležitější je umět se dívat a to Ty umíš móc a móc dobře. (clap)

 22. Konečně jsem v poho se skleničkou dobré barikované frankovky u počítače po dnešním generálním úklidu své pididomácnosti. Už tedy byl opravdu nutný!
  Omlouvám se Renátě, že jsem včas neposlala svůj příspěvek, ke kterému jsem byla vyzvána. Napsat něco o vyhlašování vítězů aukce na setkání Zvířetníků v průběhu Mikulášského venčení. Plnou vervou jsem vpadla do pracovních aktivit a prostě jsem to nestihla. Ovšem má role v této akci byla stejně naprosto minimální a kromě toho se nemám zase až tak moc čím chlubit.
  Shrnu to tedy alespoň v komentáři tady:
  dostala jsem důvěru, že vyhlašování výsledků zvládnu, což se mi moc nepodařilo. Vave mi poslala všechny tabulky, které jsem si před odchodem na venčení pročetla a vytiskla. Ale na čtení jsem pořádně neviděla a tím jsem se dostala do značné nejistoty, takže vše začalo fungovat až poté, kdy mi laskavý obětavec začal svítit baterkou na text. Koktala jsem a motala vše dohromady, mé sebevědomí bylo značně narušeno. Kdysi, ještě jako hodně mladá, jsem „moderovala“ (tehdy se tomu říkalo jinak) koncerty PSPU, kde zpíval můj tatínek a byl uměleckým vedoucím sboru. Pohybovala jsem se běžně na pódiích, i v rámci svých aktivit v zahraničním obchodě jsem byla mnohokrát nucena při různých příležitostech mluvit spatra a vůbec mi to nevadilo před množstvím naprosto neznámých lidí, natož před přáteli Zvířetníky, z nichž některé už opravdu hodně dobře znám. A od doby podnikání mám za sebou spoustu různých přednášek z oboru, ve kterém pracuji, vždy bez trémy a bez problémů.
  Měla jsem v úmyslu celou akci trochu zpestřit a dát jí nějaký šmrnc, ale nějak se mi to vymklo z ruky. Vůbec jsem nedokázala nějaké to zpestření vymyslet, prostě jsem to odrecitovala a neměla sama ze sebe dobrý pocit.
  Tak tolik k mému „výkonu“ moderátorky vyhlašování vítězů aukce.
  Na druhé straně na tom vůbec nezáleží. Záleží totiž jen na tom, co bylo předmětem i výsledkem tohoto vyhlašování. To byly překrásné výrobky šikovných ručiček spousty lidiček, kteří do toho šli s plným nadšením a elánem a částka, která bude věnována na dobré účely. Mé koktání mělo být takovou „třešničkou na dortu“ pro nás zúčastněné (což se nestalo), ale ten hlavní cíl byl jiný. A ten byl mnohem důležitější.
  Děkuji všem, kteří se aukce zúčastnili (já ne, protože ponocování za účelem vydražení byť překrásné věci jsem si v těch pohnutých dnech konce roku nemohla dovolit, kromě toho jsem spáč, který opravdu k posílení potřebuje svých 8 hodin spánku). Děkuji všem, co vydrželi mé koktání i svému „osvětlovači textu“, který mne zachránil před úplným fiaskem.
  Slibuji, že příští vyhlašování bude živější, pestřejší, bez koktání a zaujme. Protože se vrátí zpět do rukou povolaných, a to je Boxíková-dneska dvoukocourková! Moje první vyhlašování aukčních výsledků se moc nepovedlo, ale akce byla povedená na více nežli 100%!
  A také slibuji, že příští aukce se zúčastním i já. Už to mám totiž vymyšlené – kamarádka pracuje převážně v noci, takže se mým jménem přihlásí a bude dražit to, co si budu přát já. A uvidíme, jak to všechno dopadne!
  Mám vás všechny moc ráda a jsem šťastná, že mám takovou velkou rodinu. Jste úžasní všichni a každý z vás je originál, který v tom souhrnu vytváří dokonalý celek.

 23. Nazdarek mili Zviretnici 🙂
  Mavam z Hostiku a hlasim, ze zazraky se deji, upc se prekonalo a jsem konecne online! (rofl)
  A hned takovy nadherny clanek o bezvadne a smysluplne akci, ktera se moc povedla (clap) Budu ted chvili dohanet neprectene veci a diskuse, abych se trochu zorientovala, ale tady mi to neda, musim taky zareagovat (nod)
  Na Mikulde jsem se na deky nemohla vynadivat, tolik prace a invence od vsech 4 piskvorkarek.. (f) A na aukci mam i vlastni hmatatelnou pamatku, vydrazenou od zlate Louk (inlove) , prekrasny modry polstarek od Vaviska. Btw nejoblibenejsi pelisek obou cernobilych dvojcatek 😀 se kterymi se o nej neustale dohaduju (chuckle)
  Dekuju vsem organizatorkam, ktere dotahly takovou olbrimi akci do uspesneho a stedreho konce, a taky vsem autorum krasnych predmetu drazby. Tohle je opravdu mozne asi jen na Zviretniku (y) 🙂
  Krasny vikend vsem (wave) I.

  1. No to je prima, milá Boxíková! (h) Další krok je učiněn – jsi šikulka! (nod) (f)
   Drbní kosáčata, prosím. (cat) (h) (cat)

 24. O.T. pro Lucku, napiš prosím jak je Argusovi, jestli se z toho trochu dostává. Moc na vás myslím.

 25. Holky, vaše výrobky jsou odjakživa krása, ale ta větrníková deka, ta je teda!
  Ať žije organizační bžunda. 🙂
  (Ale na odkaz se nedostanu, asi bych musela mít rajče.)

 26. Tady je dneska aprílové počasí – (sun) se střídá s (rain) … ale lijavce nějak převažují. Teď právě padají další proudy vody (tmi)

  A tak jsem se pustila do míčku podle ri (nod) Úplně v pohodě – prokládala jsem šití a přípravu oběda a od půl desáté (to jsme šla dělat šablonky) už je to hotovo. Už je i Betka nafocená, jak blázní s novou hračkou. Otázkou je, zda-li trvanlivost výrobku nebude náhodou u Kosatice kratší, než výroba (rofl)

  Stejně je psina, jak každá nová hračka je populární. Pelech plný krámů je zapomenut, neustále má v hubě míč

   1. my už skoro taky (rofl) Betky velký oranžovo bílý dostal bílo oranžového bratříčka a Vilém dostane maličký modro bílý. Ale ten se teda moc blbě šije. Základní rozměr a = 6cm je dost mrňavé a na manipulaci hnusné (chuckle)

 27. Jo, a ta v šípku, to jsem já. (nod) Renátka nebyla stále spokojená s obrázkem JaVa tašky (slaměnou část dělala Jajka), tak jsem ji vzala na vycházku (tu tašku) a aranžovala porůznu po stromech (ku velké radosti kolemjdoucích), až jsem došla k šípku. Taška mi tam nechtěla držet, tak jsem ji inteligentně na keř nahodila s tím, že se nějak zachytí. Zachytila. Pevně. A nedosáhla jsem na ni. (whew) Musela jsem pro ni do šípku, ale nejradši bych tam byla viděla drahou Renátu. (chuckle) (chuckle)
  A co myslíte, že si nakonec vybrala? Tašku na jabloni! 8-|

  1. Taky jsem přefocovala. Nejdřív jsem fotila na zemi, jenže všechny ostatní přehozy visely, takže jednotná prezentace….. A Junior měl svoji zrcadlovku ve škole…. a jako na sviňu bylo hnusně a málo světla. Ale stihli jsme to.
   A moc jsem se bavila, když Vave líčila, jak lezla pro kabelku do šípku.

   Bylo mi ctí, se zúčastnit (clap) :*

 28. Holky, byly jste absolutně úžasné (bow) (h) a já se skvěle bavila nad zprávami o tom, jak Renata diriguje tu smečku koček (myslím piškvorkářky – tam jsem to měla z první ruky (chuckle) ) Milá Renato (inlove) , zvládnutí těchto akcí si klidně napiš do životopisu, protože jsi byla fakt dobrá! (Mrs Bububu (rofl) ) Jó a taky se mi líbí, jak Zana nikoho neuhání (šup šup! 😀 )
  Já sama se strašně těším, že příští rok budu doma a užiju si to z první ruky, a ne jen jako (byť aktivní) pozorovatel…

   1. Ehm, tak já to NEBERU jako impertinenci 😀 Užívat si dokážu, se šitím je to mnohem, mnohem horší! (wasntme)

 29. Dobré, byť šedivé ráno od žabek.
  Jsem taky chorá, chcíp mi sedí snad v celém těle.
  Pokud jde o přehozy, nejvíc se mi vybavuje okamžik, kdy jsem je měla vyfotit venku, tak jsem je pověsila na sušák a zjistila, že vlají vodorovně, protože to není vítr, ale vichřice. Druhý den se vítr trochu zklidnil, ale foukalo pořád, takže na fotce nevisí úplně mravně, ale mají ohnutý roh, což mi Renata nemilosrdně připomněla, ovšem lepší možnost se zatím nejevila 😀 Takže to byly přehozy ve vichru.
  No a jak já jsem byla zvědavá na přehozy ostatních, to ani nechtějte vědět. Zadání bylo natolik benevolentní, že jsme mohly ušít prakticky cokoliv. Já jsem navíc chtěla něco hodně barevného- jako vždy- a ne úplně složitého, protože jsem šila v rozestavěném domě. Navíc Kačka nějak nemohla najít všechny korálky na ozdobičky, protože část ještě byla v jedné bedně v garáži… no bylo to hodně poutavé (whew)

 30. Ty fotky jsou krásný (h) , ať mimíši prospívaj (sun)
  No jo, ale furt máme ty peníze na účtě (nod) :^) !
  Kdo máte spojení, připomeňte prosím LucYnce, že už to tu čeká (inlove) .
  A děvčata moravský, já teda ne že bych urgovala – ale šupšup (chuckle) .

 31. Eh, chtěla jsem dodat něco hlubokomyslnějšího, ale nějak není dáno 😛 . Takže jen úklona (bow) a veliké poděkování všem zúčastněným a organizátorkám a piškvorkovému klubu zejména (inlove) .

  Jo, Renato, prima, že tě nekleplo. A nebyl by div. Ale doufám, že do příští dražby zapomeneš na výhrůžku, že posuneš ukončení na dvě hodiny ráno 😀 .

  Pokud možno příjemnou sobotu všem! (sun)

 32. Krásné dobré ránko přeju z Modřan! (h) (wave) (h)

  Pokouším se zbavit chcípa, který se u mě ubydlel už před týdnem. 🙁 Kočenky línají, moje rybníčky na zahrádce jsou ledu prosté a včera chtěl jít se mnou domů ten Zrzek, co se už několik let pohybuje kolem našeho domu. Sousedi mu říkají Garfielde a ta paní, co ho chodí krmit pod vedlejší balkón, na něj volá Matýsku. Šel se mnou po schodech ke vchodu, tak jsem mu řekla, aby počkal, že dostane kapsičku. Tak počkal. 🙂 Vypadá dobře, Zrzek-Garfideld-Matýsek, zřejmě má na sídlišti svůj fan club. 🙂

  Přeju všem krásný den! (h)

  1. Eh, nechci nijak předbíhat běh času, ale předběhli jste si ho sami (smirk) , když jste u krásných míčků od Ri projevili přání, aby byly součástí příští aukce. To je samozřejmě výzva i pro všechny ostatní tvořivé Zvířetníky, abyste se začali zamýšlet a případně i něco připravovat. Protože až se podzim zeptá, hrdě vytáhnete krásné výrobky. 🙂
   Renátka sice chválí Epulku, že své předměty dovezla už na setkání, ale já vás snažně prosím, nedělejte to všichni (wasntme) , protože naše skladovací prostory jsou bohužel omezené. Páááni, co já měla najednou po Mikulášské a Vánocích ve skříni místa! (nod) Zas na druhou stranu musím poctivě přiznat, že ty věci mám u sebe ráda, můžu se jimi kochat a nabírat z nich energii, to za kousek místa stojí. (h)

   1. Záleží na tom, co všecko by se do aukce bralo. (A na co by šel výtěžek.) ((A tak podobně.))

    1. Ioannino, výtěžek jde pravidelně na podporu útulků, dnes už preferujeme i to, aby to šlo přímo na kastrační program, ne jenom na provoz.

    2. Ioannino, výběr předmětů je otázka hlavně na Renatu, myslím, že o tom ráda dá řeč 🙂 .
     O umístění vybraných peněz se dlouze jednalo a hlasovalo na Hadech – i tady je to hodně o nápadu, co kdo zná a doporučí jako dobrej projekt.
     Že bys uvažovala o mandale (clap) ?

 33. Zano, s tím kalendářem nemáš pravdu. Ten je tak nádherný, že nebude sloužit jen jeden rok. Už je to vymyšlené, jednotlivé obrázky půjdou za sklo. A další součást aukce – polštářek pro radost od Myši mi přenechali milí Jovovi a tak jsem zamotala Renatě tabulku za což se dodatečně omlouvám, ale krásný polštářek udělal velkou radost nejen mě. Protože jsem se letos účastnila poprvé, tak nějak jsem tápala. Za zorganizování dražby vám holky patří dík. (h) (hug)

  1. Marsko, Renata tu poškozenou …nějak…vyměnila (y) . Do poslední chvíle jsem byla napnutá, jestli to zvládne a jestli kalendář vůbec půjde do aukce (whew)

 34. hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Co k tomu dodat ?? Snad jen holky děkuju (inlove)

  Včera večer jsme se zastavili u kolegy mojí polovičky. Má šarplána. Úžasného. Za plotem děsivý hlídač, uvnitř děsivý mazlík. Mně to neva, že mám tlapky na triku a chlupy na kalhotech… ten huňatý pupíček se krásně drbal. Byl to (hug)

  1. Jéje, podrbkání šarplána ti pustě závidím 🙂 . Nějak tuná medvídci nejsou v dosahu. Naposled před svátky náhodné setkání se štěndem bernardýna, to byl taky správný mazlík.

   Ještě jsou u vás zbytky sněhu? Na západní výspě už jen mini ostrůvky. Zato vody je ažaž.

   1. sníh drží překvapivě silně. Včera jsme jeli kousek směr Lužky – a sněhu je tam snad i víc, než u nás. Jižní stráně bahnité, ale zbytek pod docela silnou vrstvou sněhu. I zahrada ještě zdaleka není sněhuprostá… ale to myslím do pondělka odtaje.

    Právě váháme, kam jet dneska odpo nebo zítra na výlet…

    Šarplánek byl skvělý – už skoro dvouletý, žádné mimino – je to krásné zvíře, páník si ho přivezl jako štěníka z dobré chovky na Balkáně. Takže opravdu šarplán šarplán… poměrně nízký, perfektně nasrstěný a hlavně mazlíííík (chuckle)

    1. Včera jsem si udělala radost a vzala to pěšky přes Stromovku k nám na kopec. Ve Stromovce byl ještě semtam sníh (třeba místa na méně frekventovaných cestách). Rybníčky byly skoro komplet zamrzlý :O .
     Na stráni k nám (ona je to jižní stráň) už sníh nebyl vůbec, zato po cestě tekly potoky a potůčky. Nepršelo, bylo teplo a mělo to takovej předjarní šmrnc (sun)

     1. Za to u nás je vody dost a dost. A takovýho ledovýho sněhu je ještě poměrně hodně. Posílají nám vodu jak od Ještěda, tak od Jablonce n.N. Ještě se ani neozvala Týna, neuplavali nám? Na Ploučnici byl druhý povodňový stupeň.

 35. myslíte si, že se pak těm mimíškům bude z těch kukaní chtít pryč??? (angel) Je to nádhera….. (h) (y)
  PS: v roce 1968 měla v dubnu inkubátor na zkoušku právě Porodnice v Ústí. Já se narodila v Děčíně a moc šancí mi nedávali. tak se dohodl tehdejší primář s tím ústeckým, že mě jako pokusnýho králíka do toho inkubátoru dají….pobyla jsem si tam prý 8 týdnů. Žiju a ten inkubátor mi skoro nikdo nevěří, jen oči mám od modrého světla od té doby za brýlemi, ale mě to nevadí. (wave)

 36. Asi nebudu sama……….. ale je TO KRÁSNÉ a holky vy jste BOŽÍ. (handshake) (handshake) (handshake)

  1. Zravim Akden, nechci byt prostoreka, ale co fousacci bigmysove? Nic o nich nepises, ze by exodus?

    1. Vy potvory jedny nedobrý (wait) Já se neozývám, protože tiše sedím v koutku a véééélice tiše tichounce se modlím (talk) Na všech frontách zatím klid (wasntme) Nicméně, nechval dne pře večerem …..
     A navíc úkoly zadané jsem plnila (nod)

     1. Nó Akden (nebo-li Zdeno s podk.) – takže je u tebe teď smutno – žádná korálková očička tě na toaletě nevítají … to ti musí chybět (chuckle) (chuckle) (chuckle)

      Heč heč a mám to za tři (clap)

      1. Tady by vydržej jen ten kdo má (angel) (angel) asi pošlu (bat) (flex)
       Takhle si ulevím když ta korálková očička neuvidím (whew)

        1. To už dneska podruhý (doh) Co že jsem inflace? inflace….za prvý nevim co to je a za druhý mě to uráží (punch)
         Fuj a ještě mám 13

         1. Nejseš inflace, jseš následek (rofl) (rofl) (rofl) .
          Vidíš, kdybys byla bejvala držela ten nick pevně v rukách a nepřiznala jméno, nemusela jsi bejt pro srandu těm…potkanům (chuckle) .

          1. Já jsem ho držela…pevně ….. v rukách….ten nick (nod) To Vave mě zařadila mezi tu inflaci. Pravda potkany jsem na sebe práskla sama (call)

 37. Úzasne!!!! Moc lituji, ze jsem takova nesika nesici, ale treba i pro takove se naje nekdy uloha, ke by mohly pomoci….no, nevim, ale jste proste skvele/skveli. Dekuji (h) (rose1)

  1. Při příští aukci si můžeš vydražit bezva dáreček 🙂 Nemusí všichni přispět vkladem, potřebujeme i dražitele !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN